هیئت وزیران

هیئت وزیران

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
فروش خام این ماده هیدروکربوری علاوه بر اینکه هزینه تحریم‌پذیری بسیار پایینی دارد بودجه کشور را در معرض مستقیم شوک‌های قیمتی قرار میدهد. اما روند صادرات نفت خام به‌جز دو مقطعی که کشور با تحریم فروش نفت خام مواجه شد، متوجه تغییر خاصی نشد و در مواقع غیرتحریم علیرغم ابراز ناراحتی تمام ارکان حکمرانی کشور از تداوم خام‌فروشی، همچنان بالغ بر ۲٫۴ میلیون بشکه بوده است. درآمد شرکت ملی نفت از محل صادرات نفت و میعانات چهار برابر درآمد ناشی از فروش داخلیجدول ذیل درآمدهای شرکت ملی نفت از محل صادرات و فروش داخلی نفت خام و میعانات گازی در سال ۱۳۹۶ را نشان میدهد. سهم شرکت ملی نفت هم از صادرات و هم از فروش داخلی نفت خام و میعانات گازی ۱۴٫۵ درصد ارزش هر بشکه از این دو ماده هیدروکربوری است. بنابراین سیاستگذاران کشور در راستای رونق تولید در کشور باید با اصلاح روابط مالی نفت به‌نحوی که انگیزه شرکت ملی نفت در فروش داخلی نفت خام و میعانات گازی بیش از صادرات این دو ماده هیدروکربوری باشد، مسیر رهایی کشور از خام‌فروشی و توسعه زنجیره‌های تولید صنعت نفت را هموار کنند».
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
‌ فرایند جدی اصلاحات در قانون تجارت از چه زمانی شروع شد؟ واقعیت نشان می‌دهد که بعد از انقلاب، مسائل و اتفاقاتی در اقتصاد ایران روی داد که نیاز به اصلاح قانون تجارت داشت. فعالیت‌های انجام‌شده در این قرارداد، در چارچوب طرح تحقیقاتی کلی‌تری با عنوان «مطالعه قانون تجارت ایران (از ایجاد تا انحلال) و بررسی تطبیقی آن با قانون تجارت چند کشور منتخب بود. یعنی عملا در مواردی بین قانون تجارت و قانون مدنی تعارض وجود دارد که تعارضات بین ماده ۵۱۳ قانون مدنی و مواد ۳۷۸ و ۳۸۶ قانون تجارت از آن جمله به‌شمار می‌روند یا در مورد اهلیت تاجر و شرایط عمومی اشتغال به تجارت که قانون تجارت مسکوت مانده، ناچاریم به قانون مدنی استناد کنیم. از‌این‌رو باید در همین اصلاحیه دادگاه‌های قانون تجارت پیش‌بینی و انتخاب قضات آن نیز بر اساس دستورالعمل خاصی باشد که قضاوت این دادگاه حتما با مبانی حقوقی و قانون تجارت آشنا و مسلط باشند. ما حتی در حوزه وکلای مبرز در زمینه قانون تجارت کمبود داریم کمااینکه بسیاری از وکلای کشور نیز در زمینه قانون تجارت مسلط و کارشناس نیستند.
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
اما روند صادرات نفت خام به‌جز دو مقطعی که کشور با تحریم فروش نفت خام مواجه شد، متوجه تغییر خاصی نشد و در مواقع غیرتحریم علیرغم ابراز ناراحتی تمام ارکان حکمرانی کشور از تداوم خام‌فروشی، همچنان بالغ بر ۲٫۴ میلیون بشکه بوده است. *درآمد شرکت ملی نفت از محل صادرات نفت و میعانات چهار برابر درآمد ناشی از فروش داخلیجدول ذیل درآمدهای شرکت ملی نفت از محل صادرات و فروش داخلی نفت خام و میعانات گازی در سال ۱۳۹۶ را نشان میدهد. همانطور که در جدول مشاهده میشود به‌رغم اینکه حجم صادراتی و فروش داخلی نفت خام و میعانات گازی، اختلاف فاحشی از هم ندارند، اما درآمدی که از محل صادرات نفت خام و میعانات گازی نصیب شرکت ملی نفت شده چهار برابر فروش داخلی این مواد هیدروکربوری بوده است و این اتفاق تقویت‌کننده انگیزه شرکت ملی نفت به‌عنوان یکی از ذینفعان اصلی فروش نفت برای تداوم خام‌فروشی این مواد هیدروکربوری است. سهم شرکت ملی نفت هم از صادرات و هم از فروش داخلی نفت خام و میعانات گازی ۱۴٫۵ درصد ارزش هر بشکه از این دو ماده هیدروکربوری است. بنابراین سیاستگذاران کشور در راستای رونق تولید در کشور باید با اصلاح روابط مالی نفت به‌نحوی که انگیزه شرکت ملی نفت در فروش داخلی نفت خام و میعانات گازی بیش از صادرات این دو ماده هیدروکربوری باشد، مسیر رهایی کشور از خام‌فروشی و توسعه زنجیره‌های تولید صنعت نفت را هموار کنند».
فارسفارس7 ساعت قبل
فروش خام این ماده هیدروکربوری علاوه بر اینکه هزینه تحریم‌پذیری بسیار پایینی دارد بودجه کشور را در معرض مستقیم شوک‌های قیمتی قرار میدهد. اما روند صادرات نفت خام به‌جز دو مقطعی که کشور با تحریم فروش نفت خام مواجه شد، متوجه تغییر خاصی نشد و در مواقع غیرتحریم علیرغم ابراز ناراحتی تمام ارکان حکمرانی کشور از تداوم خام‌فروشی، همچنان بالغ بر ۲٫۴ میلیون بشکه بوده است. *درآمد شرکت ملی نفت از محل صادرات نفت و میعانات چهار برابر درآمد ناشی از فروش داخلیجدول ذیل درآمدهای شرکت ملی نفت از محل صادرات و فروش داخلی نفت خام و میعانات گازی در سال ۱۳۹۶ را نشان میدهد. سهم شرکت ملی نفت هم از صادرات و هم از فروش داخلی نفت خام و میعانات گازی ۱۴٫۵ درصد ارزش هر بشکه از این دو ماده هیدروکربوری است. بنابراین سیاستگذاران کشور در راستای رونق تولید در کشور باید با اصلاح روابط مالی نفت به‌نحوی که انگیزه شرکت ملی نفت در فروش داخلی نفت خام و میعانات گازی بیش از صادرات این دو ماده هیدروکربوری باشد، مسیر رهایی کشور از خام‌فروشی و توسعه زنجیره‌های تولید صنعت نفت را هموار کنند».
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ذبیح‌الله غریب ظهر شنبه در شورای عشایر استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: پرورش دام جزء معیشت‌های اصلی عشایر استان است. وی افزود: در سفر رئیس جمهور به استان تهیه طرح بهبود شرایط عشایر مصوب شد و این امر مغفول واقع شده که امید است با سرعت بیشتری در هیئت وزیران به نتیجه برسد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه افزایش خدمات به عشایر استان ضروری است، بیان کرد: بخش قابل توجهی از محصولات دامی کشور توسط عشایر به ویژه عشایر چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود. وی تاکید کرد: تولید محصولات دامی، گوشت، لبنیات، صنایع دستی و … از مهمترین تولیدات عشایر به شمار می‌رود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: توانمند سازی عشایر در استان ضروری است.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
مراحل تشریفات «استخدام» حق‌التدریسی‌ها و نهضتی‌ها، افزایش شکایت‌های دارویی در سال جاری، زیرگذر گیشا تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد، حیوان آزاری چه مجازاتی دارد؟، کشف محموله ۲۸۰۰ میلیاردی لوازم خانگی قاچاق در پایتخت و … سرخط برخی مهمترین اخبار امروز اجتماعی ایسنا است. به گزارش ایسنا، فرزانه مروستی در جمع خبرنگاران در تشریح اقدامات استانداری تهران در برخورد با پدیده تکدی‌گری در سطح این استان، گفت: دو گروه درگیر آسیب تکدی‌گری هستند؛ متکدیان و کودکان خیابانی. کودکان خیابانی درگیر فعالیتی هستند که ما آن را تکدی‌گری پنهان یا شبه تکدی‌گری می‌نامیم. به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در مراسم معارفه‌اش به عنوان وزیر آموزش و پرورش با اشاره به زمینه‌های برقراری عدالت آموزشی از حیث دسترسی به فرصت‌های برابر گفت: قریب به ۵۰ هزار مدرسه ما زیر ۵۰ دانش آموز دارد. پنج خبر پربازدید اداره اجتماعی طی امروز عبارتند از: مراحل تشریفات «استخدام» حق‌التدریسی‌ها و نهضتی‌هازیرگذر گیشا تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسداعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی آتش‌نشانی از امروزحیوان آزاری چه مجازاتی دارد؟ اندر احوالات گدایان تهران / جرمی که مجازات بازدارنده نداردانتهای پیام
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
وی سپس تصریح کرد: پیوستگی جمعیتی بین اسلامشهر و تهران وجود دارد که خواهش داریم این موضوع مدیریت شود. با نظر کارشناسان مترو اسلامشهر به مترو تهران متصل می‌شودسپس مسعود مرسل‌پور ضمن انتقاد از اجرای پروزه مترو اسلامشهر گفت: براساس ۶ مصوبه کمیته فنی شورای ترافیک قرار بود طرح خط مترو اسلامشهر به صورت مستقل انجام شود که متأسفانه محقق نشد. وی بیان کرد: تغییر ماهیتی در مترو اسلامشهر وجود نداشت و تنها تغییر شکلی این طرح با مصوبه هیئت وزیران با تغییر پیمانکار از شهرداری تهران به شهرداری اسلامشهر بوده است که به جهت سرعت بخشیدن به اجرای این طرح صورت گرفت. فرماندار اسلامشهر همچنین افزود: در مورد تبادلی یا اتصالی بودن ایستگاه مترو اسلامشهر با شهرداری تهران اختلاف نظر وجود دارد اما نظر کارشناسان حکایت از اتصال مترو اسلامشهر به مترو تهران دارد. ‌معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در پایان با اشاره به اهمیت احداث مترو اسلامشهر خاطرنشان کرد: عمده جمعیت ساکن این شهرستان کارگر هستند که بین اسلامشهر و تهران در رفت و آمد هستند بنابراین به نظر می‌رسد خط انتقالی این خط مورد تصویب است.
موجموج20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور امروز در اجرای تبصره (۲) ماده (۷) مکرر قانون مبارزه با پولشویی، آئین‌نامه ساختار و تشکیلات مرکز اطلاعات مالی را ابلاغ کرد. بر همین اساس، هیئت وزیران در جلسه سیزدهم شهریور ۱۳۹۸ آیین‌نامه ساختار و تشکیلات مرکز اطلاعات مالی را که توسط شورای عالی مقابله و پیشگیری از جرایم پولشویی و تامین مالی تروریسم و به منظور اجرای قانون مبارزه با پولشویی تدوین شده، به تصویب رساند. همچنین، در این آیین‌نامه با هدف پیشگیری و مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم در کشور، ۲۶ وظیفه و اختیارات برای مرکز اطلاعات مالی تعریف شده است. بر این اساس دریافت، گردآوری، نگهداری و تجزیه و تحلیل و ارزیابی اطلاعات و بررسی معاملات و عملیات مشکوک به پولشویی و تأمین مالی تروریسم، ردیابی وجوه و انتقال اموال با رعایت ضوابط قانونی و گزارش معاملات و عملیات مشکوک به پولشویی و تأمین مالی تروریسم از جمله وظایف تعریف شده برای این مرکز است. بر اساس این آیین‌نامه، رئیس مرکز با رای حداکثر دو سوم اعضای شورای عالی مقابله و پیشگیری از جرایم پولشویی و تامین مالی تروریسم و با حکم رئیس این شورا به مدت چهار سال به این سمت منصوب می‌شود.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
وی افزود: برابر این آیین نامه داشتن بیمه سلامت برای آحاد مردم جنبه اجباری پیدا کرده و باید هر فردی حداقل دارای یک بیمه باشد. مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی بیان کرد: تکلیف قانونی ما نیز این است که برای افرادی که فاقد پوشش بیمه هستند پوشش بیمه‌ای را فراهم کنیم که این شرایط فراهم شده و در آینده نزدیک فردی در ایران وجود نخواهد داشت که فاقد پوشش بیمه‌ای برای درمان باشد. مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی یادآور شد: متقاضیان باید در بازه زمانی که برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده مراجعه و بیمه خود را تعیین تکلیف کنند. مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی به طرح الکترونیکی شدن نسخ اشاره و تصریح کرد: در این راستا تاکنون گام‌های بسیار خوبی برداشته شده است. مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی اظهار داشت: سطح یک روستاییان تا پایان تیرماه به صورت علی الحساب پرداخت شده که میزان پرداختی حدود ۷ میلیارد تومان بوده است.
سلامت نیوزسلامت نیوز22 ساعت قبل
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، کیومرث کلانتری ظهر امروز در جلسه فوق‌العاده ترافیک و حمل و نقل ریلی استان تهران با اشاره به طرح جامع حمل و نقل اظهار داشت: قانون حمایت از سامانه‌های حمل و نقل ریلی، قانون هوای پاک و مصوبه سال ۹۲ هیئت وزیران اسناد بالادستی این طرح است. وی بیان کرد: در کمیته فنی این طرح در اردیبهشت‌ماه پیوست محیط زیست ارائه نشده است که باید پیوست آن تحویل داده شود. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: در مورد خطوط درون‌شهری نیازمند پیوست محیط زیستی برای مسیرها، توقفگاه و غیره هستیم که باید به سازمان حفاظت محیط زیست تحویل داده شود. کلانتری در پایان خاطرنشان کرد: در مورد خط رودهن نیازمند ارزیابی اثرات زیست محیطی هستیم که باید در طرح حمل و نقل ریلی تهران و حومه به این موضوع توجه شود. انتهای پیام/ح
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، هیئت دولت با تخصیص مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از وقوع بحران‌های پیش‌آمده درخصوص آب در چند شهرستان استان خوزستان و شور شدن آب رودخانه بهمنشیر موافقت کرد. هیئت وزیران در جلسه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور با تخصیص مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از وقوع بحران‌های پیش‌آمده درخصوص آب در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان در استان خوزستان و شور شدن آب رودخانه بهمنشیر به عنوان تنها منبع تأمین آب نخیلات و نیز خسارات وارده به کشاورزان در بخش‌های زراعی، باغی و نخیلات، موافقت کرد. بر این اساس، مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال بابت پاجوش‌های تازه کشت شده و تولید نخیلات و مبلغ ۹۰ میلیارد ریال برای میانکاری نخیلات (سبزی، صیفی، یونجه) به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اختصاص می‌یابد. انتهای پیام/
فارسفارس1 روز قبل
تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص حقوق ورودی و اصلاحات برخی از ردیف‌های تعرفه‌ای کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ به وزارت‌خانه‌های صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و جهادکشاورزی ابلاغ شد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص حقوق ورودی و اصلاحات برخی از ردیف‌های تعرفه‌ای کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ به وزارت‌خانه‌های صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و جهادکشاورزی ابلاغ شد. هیئت وزیران در جلسه روز چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ با اصلاح و کاهش حقوق ورودی برخی اقلام شامل تعدادی انواع لوبیا، اندام‌های تکثیری رز، تخم نطفه دار و جوجه یک‌روزه بوقلمون گوشتی، کوبیده دربسته غیرخرده فروشی و چای سیاه و نیز ایجاد تعرفه برای برخی انواع لوبیا و بذر پیاز موافقت کرد. مطابق این تصمیم، حقوق ورودی و تعرفه‌های اقلام فوق به میزان پنج درصد تعیین شد؛ این تصویب‌نامه از تاریخ تصویب لازم‌الاجرا است. انتهای پیام/
فراروفرارو1 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر موضع‌گیری ضد و نقیض دولتی‌ها درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها با بیان اینکه «در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم» تاکید کرد: با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدر‌ها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود. محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با انتشار فیلم بخشی از گفت‌وگوی خود با خبرنگاران دولت در حاشیه جلسه روز گذشته هیئت وزیران در اینستاگرام نوشت: «دیروز در حیاط دولت در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم؛ حتی در آن قسمت که عنوان کردم در شرایط فعلی به دلیل وجود فحاشی در استادیوم‌ها این حضور را به مصلحت نمی‌دانم، بلافاصله از تمهید وزارت ورزش و جوانان برای تغییر شرایط سخن گفتم و تاکید کردم که دولت وزیر ورزش را مامور کرده تا همین شرایط را نیز مدیریت کند تا خانم‌های محترمه علاقه‌مند به حضور در ورزشگاه‌ها بتوانند در شرایطی مناسب، مسابقات را در استادیوم تماشا کنند؛ لذا عمده اظهارات، ایجابی و در راستای تحقق این مطالبه بود. با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدر‌ها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود.»
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
مشکوک‌الوصول‌بودن مطالبات صندوق بازنشستگی صنعت نفت، فرار سوء‌استفاده‌کنندگان از صندوق بازنشستگی صنعت نفت به خارج و دیگر تخلفات، منجر به تنظیم شکواییه و ارائه آن به دیوان عدالت اداری شده است. براساس نظر امیرمحمد اسلامی، عضو هیئت‌مدیره شرکت‌های پژوهشی نفت و گاز و پتروشیمی، صندوق بازنشستگی صنعت نفت برخلاف قانون و اساسنامه آن، فعالیت‌های پیمانکاری هم در حوزه نفت داشته است. صندوق بازنشستگی نفت به نمایندگی از کارکنان بازنشسته صاحب اکثریت سهام زیرمجموعه‌های خود است و این مسئله می‌تواند اختلال مدیریتی ایجاد کند؛ بنابراین سریع مقامات مسئول باید درباره ساماندهی اساسنامه صندوق بازنشستگی نفت وارد عمل شوند. ‌به گفته پدیدار شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی نفت اگرچه اساسنامه مستقل دارند؛ اما دوره مدیریتی و عمر هیئت‌مدیره آنها اغلب دو تا سه سال است و با اتمام این دوره، شاهد نقل‌وانتقالاتی در برخی شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی نفت خواهیم بود. او ادامه می‌دهد: نقطه اهمیت درباره این حکم هم به نحوه مدیریت صندوق بازنشستگی صنعت نفت بازمی‌گردد؛ زیرا این صندوق گردش مالی بالایی داشته و حجم مالی ذخایری که دارد قابل‌توجه است و نوع استفاده از این منابع به‌واسطه نقش شرکت‌های وابسته به صندوق بازنشستگی صنعت نفت است.
ایمناایمنا1 روز قبل
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان افزود: با وجود این مهرماه وارد سال آبی جدید می‌شویم. باید یاد بگیریم درست مصرف کنیمساسانی با تاکید بر اینکه تامین آب شرب کل جامعه خط قرمز وزارت نیرو است، افزود: هر تصمیمی برمبنای رعایت نیاز آب شرب شهر اتخاذ می‌شود. امسال درحالی رهاسازی آب برای کشت تابستانه مصوب شد که باید در پایان شهریورماه حجم ذخیره سد از ۴۵۰ میلیون مترمکعب کمتر نباشد. این تصمیم گیری به علت اهمیت تامین پایدار آب شرب اصفهان بوده است. وی خاطرنشان کرد: اگر درست مصرف کنیم، سرانه مصرف آب از ۲۰۰ لیتر به ۱۲۰ لیتر در شبانه روز کاهش خواهد یافت.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
بر اساس مصوبه هیئت دولت جمهوری اسلامی ایران، در سال جاری بیش از ۴۱۹ میلیارد تومان حق عضویت و کمک داوطلبانه به سازمان ملل متحد و سایر سازمان‌های بین المللی پرداخت می‌کند. بند سوم این مصوبه تصریح کرده است: وزارت امور خارجه مکلف است گزارش نحوه اجرای این تصویب نامه را به سازمان برنامه و بودجه کشور، معاونت حقوقی رئیس جمهور و دفتر هیئت دولت ارائه کند. پرداختی وزارت جهاد کشاورزی به سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد نیز یک میلیون و ۲۷۴ هزار و ۹۹۵ دلار و ۸۸۶ هزار و ۴۷۷ یورو است؛ این وزارتخانه همچنین طبق مصوبه هیئت وزیران، ۵۰۰ هزار دلار به گروه مشاورین بین‌المللی تحقیقات کشاورزی پرداخت خواهد کرد. هیئت وزیران همچنین مصوب کرده، وزارت علوم ۶۸۹ هزار و ۹۴۷ دلار و ۵۳۱ هزار و ۶۸۹ یورو به یونسکو پرداخت کند. همچنین در این جدول مبلغ پرداختی وزارت نفت به اوپک، یک میلیون و ۷۰۰ هزار یورو و وزارت خارجه به سازمان ملل متحد ۱۹ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۲۹۶ دلار است.

ایران سالانه چقدر به مجامع بین‌المللی پول می‌دهد؟ + جدول پرداختی

4+
تسنیمتسنیم2 روز قبل
همشهریهمشهری2 روز قبل
با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدرها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود. به گزارش ایسنا، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با انتشار فیلم بخشی از گفت‌وگوی خود با خبرنگاران دولت در حاشیه جلسه روز گذشته هیئت وزیران در اینستاگرام نوشت: «دیروز در حیاط دولت در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم؛ حتی در آن قسمت که عنوان کردم در شرایط فعلی به دلیل وجود فحاشی در استادیوم‌ها این حضور را به مصلحت نمی‌دانم، بلافاصله از تمهید وزارت ورزش و جوانان برای تغییر شرایط سخن گفتم و تاکید کردم که دولت وزیر ورزش را مامور کرده تا همین شرایط را نیز مدیریت کند تا خانم‌های محترمه علاقه‌مند به حضور در ورزشگاه‌ها بتوانند در شرایطی مناسب، مسابقات را در استادیوم تماشا کنند؛ لذا عمده اظهارات، ایجابی و در راستای تحقق این مطالبه بود. با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدرها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود.»
فراروفرارو2 روز قبل
فرارو- محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با انتشار فیلم بخشی از گفت‌وگوی خود با خبرنگاران دولت در حاشیه جلسه روز گذشته هیئت وزیران در اینستاگرام نوشت: «دیروز در حیاط دولت در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم؛ حتی در آن قسمت که عنوان کردم در شرایط فعلی به دلیل وجود فحاشی در استادیوم‌ها این حضور را به مصلحت نمی‌دانم، بلافاصله از تمهید وزارت ورزش و جوانان برای تغییر شرایط سخن گفتم و تاکید کردم که دولت وزیر ورزش را مامور کرده تا همین شرایط را نیز مدیریت کند تا خانم‌های محترمه علاقه‌مند به حضور در ورزشگاه‌ها بتوانند در شرایطی مناسب، مسابقات را در استادیوم تماشا کنند؛ لذا عمده اظهارات، ایجابی و در راستای تحقق این مطالبه بود. با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدر‌ها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود.»
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر موضع‌گیری ضد و نقیض دولتی‌ها درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها با بیان اینکه «در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم» تاکید کرد: با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدرها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود. به گزارش نامه نیوز، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با انتشار فیلم بخشی از گفت‌وگوی خود با خبرنگاران دولت در حاشیه جلسه روز گذشته هیئت وزیران در اینستاگرام نوشت: «دیروز در حیاط دولت در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم؛ حتی در آن قسمت که عنوان کردم در شرایط فعلی به دلیل وجود فحاشی در استادیوم‌ها این حضور را به مصلحت نمی‌دانم، بلافاصله از تمهید وزارت ورزش و جوانان برای تغییر شرایط سخن گفتم و تاکید کردم که دولت وزیر ورزش را مامور کرده تا همین شرایط را نیز مدیریت کند تا خانم‌های محترمه علاقه‌مند به حضور در ورزشگاه‌ها بتوانند در شرایطی مناسب، مسابقات را در استادیوم تماشا کنند؛ لذا عمده اظهارات، ایجابی و در راستای تحقق این مطالبه بود. با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدرها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود.»
فردا نیوزفردا نیوز2 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر موضع‌گیری ضد و نقیض دولتی‌ها درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها با بیان اینکه «در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم» تاکید کرد: با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدرها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود. خبرگزاری ایسنا: رئیس دفتر رئیس جمهور در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر موضع‌گیری ضد و نقیض دولتی‌ها درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها با بیان اینکه «در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم» تاکید کرد: با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدرها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود. محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با انتشار فیلم بخشی از گفت‌وگوی خود با خبرنگاران دولت در حاشیه جلسه روز گذشته هیئت وزیران در اینستاگرام نوشت: «دیروز در حیاط دولت در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم؛ حتی در آن قسمت که عنوان کردم در شرایط فعلی به دلیل وجود فحاشی در استادیوم‌ها این حضور را به مصلحت نمی‌دانم، بلافاصله از تمهید وزارت ورزش و جوانان برای تغییر شرایط سخن گفتم و تاکید کردم که دولت وزیر ورزش را مامور کرده تا همین شرایط را نیز مدیریت کند تا خانم‌های محترمه علاقه‌مند به حضور در ورزشگاه‌ها بتوانند در شرایطی مناسب، مسابقات را در استادیوم تماشا کنند؛ لذا عمده اظهارات، ایجابی و در راستای تحقق این مطالبه بود. با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدرها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود.»
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر موضع‌گیری ضد و نقیض دولتی‌ها درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها با بیان اینکه «در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم» تاکید کرد: با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدر‌ها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود. به گزارش ایسنا، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با انتشار فیلم بخشی از گفت‌وگوی خود با خبرنگاران دولت در حاشیه جلسه روز گذشته هیئت وزیران در اینستاگرام نوشت: «دیروز در حیاط دولت در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم؛ حتی در آن قسمت که عنوان کردم در شرایط فعلی به دلیل وجود فحاشی در استادیوم‌ها این حضور را به مصلحت نمی‌دانم، بلافاصله از تمهید وزارت ورزش و جوانان برای تغییر شرایط سخن گفتم و تاکید کردم که دولت وزیر ورزش را مامور کرده تا همین شرایط را نیز مدیریت کند تا خانم‌های محترمه علاقه‌مند به حضور در ورزشگاه‌ها بتوانند در شرایطی مناسب، مسابقات را در استادیوم تماشا کنند؛ لذا عمده اظهارات، ایجابی و در راستای تحقق این مطالبه بود. با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدر‌ها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود.»
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر موضع‌گیری ضد و نقیض دولتی‌ها درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها با بیان اینکه «در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم» تاکید کرد: با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدرها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود. محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با انتشار فیلم بخشی از گفت‌وگوی خود با خبرنگاران دولت در حاشیه جلسه روز گذشته هیئت وزیران در اینستاگرام نوشت: «دیروز در حیاط دولت در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم؛ حتی در آن قسمت که عنوان کردم در شرایط فعلی به دلیل وجود فحاشی در استادیوم‌ها این حضور را به مصلحت نمی‌دانم، بلافاصله از تمهید وزارت ورزش و جوانان برای تغییر شرایط سخن گفتم و تاکید کردم که دولت وزیر ورزش را مامور کرده تا همین شرایط را نیز مدیریت کند تا خانم‌های محترمه علاقه‌مند به حضور در ورزشگاه‌ها بتوانند در شرایطی مناسب، مسابقات را در استادیوم تماشا کنند؛ لذا عمده اظهارات، ایجابی و در راستای تحقق این مطالبه بود. با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدرها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود.»
انتخابانتخاب2 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر موضع‌گیری ضد و نقیض دولتی‌ها درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها با بیان اینکه «در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم» تاکید کرد: با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدرها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود. محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با انتشار فیلم بخشی از گفت‌وگوی خود با خبرنگاران دولت در حاشیه جلسه روز گذشته هیئت وزیران در اینستاگرام نوشت: «دیروز در حیاط دولت در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم؛ حتی در آن قسمت که عنوان کردم در شرایط فعلی به دلیل وجود فحاشی در استادیوم‌ها این حضور را به مصلحت نمی‌دانم، بلافاصله از تمهید وزارت ورزش و جوانان برای تغییر شرایط سخن گفتم و تاکید کردم که دولت وزیر ورزش را مامور کرده تا همین شرایط را نیز مدیریت کند تا خانم‌های محترمه علاقه‌مند به حضور در ورزشگاه‌ها بتوانند در شرایطی مناسب، مسابقات را در استادیوم تماشا کنند؛ لذا عمده اظهارات، ایجابی و در راستای تحقق این مطالبه بود. با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدرها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود.»
فراروفرارو2 روز قبل
این در حالی است که در بسیاری از کشور‌ها نظیر چین، کره و حتی آلمان نرخ سود تسهیلات بانکی برای صنعت پایین‌تر از نرخ سود سایر بخش‌هاست. جالب آنکه در بند «ج» این بخش‌نامه حداقل درصد سود عقود مشارکتی را معادل نرخ سود در عقود مبادله‌ای تعیین کرده‌اند! در این مدت، عقود مشارکتی (مشارکت مدنی) تنها ۲٫۵ درصد رشد داشته و از ۱۲٫۳ درصد به ۱۴٫۸ درصد رسیده است. رویه ذاتی این بانک‌ها به‌گونه‌ای است که اگر قصد افزایش عقود مشارکتی را هم داشته باشند، موفق به انجام آن نمی‌شوند. درثانی به نظر می‌رسد بانک‌ها در امهال و تمدید قرارداد می‌توانند عقود مبادله‌ای را به عقود مشارکتی تغییر دهند.
ایسناایسنا2 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر موضع‌گیری ضد و نقیض دولتی‌ها درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها با بیان اینکه «در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم» تاکید کرد: با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدرها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود. به گزارش ایسنا، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با انتشار فیلم بخشی از گفت‌وگوی خود با خبرنگاران دولت در حاشیه جلسه روز گذشته هیئت وزیران در اینستاگرام نوشت: «دیروز در حیاط دولت در تایید حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفتم؛ حتی در آن قسمت که عنوان کردم در شرایط فعلی به دلیل وجود فحاشی در استادیوم‌ها این حضور را به مصلحت نمی‌دانم، بلافاصله از تمهید وزارت ورزش و جوانان برای تغییر شرایط سخن گفتم و تاکید کردم که دولت وزیر ورزش را مامور کرده تا همین شرایط را نیز مدیریت کند تا خانم‌های محترمه علاقه‌مند به حضور در ورزشگاه‌ها بتوانند در شرایطی مناسب، مسابقات را در استادیوم تماشا کنند؛ لذا عمده اظهارات، ایجابی و در راستای تحقق این مطالبه بود. با توجه به اینکه برای بازی‌های ملی زیرساخت‌های لازم فراهم شده، امیدوارم با حسن مدیریت مسئولان و لیدرها و سایر تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌ها، این امکان برای بازی‌های باشگاهی نیز فراهم شود.» انتهای پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
نکته قابل تأمل اینکه هر کدام از این سه اعضای کابینه دولت تدبیر و امید متناقض با دیگری این مسئله را تحلیل کردند! امری که نشان می‌دهد که در دولت حتی در موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها نیز تصمیم واحد و نگاه کارشناسی وجود ندارد. ربیعی در ادامه اعلام کرد: موضوع مرحومه سحر و حضور زنان در ورزشگاه‌ یکشنبه پیش در دولت مطرح شد. دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌هاست و طبق گزارش وزیر ورزش، زیرساخت‌های لازم مثل معبر، مکان، سرویس‌های جداگانه در همه ورزشگاه‌ها آماده است. معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: دولت حتما سعی می‌کند با تعامل این مسئله را حل کند و این تصمیم جدی دولت است.
موجموج3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدمهدی جوادیان‌زاده مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد در نشست اعضای شورا و شهرداری با وزیر نیرو و استاندار یزد اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اصلی ما در کمیته تخصصی آب این است که میزان مصرف فضای سبز شهری را پایین آوریم. وی خاطرنشان کرد: به ویژه در ارتباط با جداسازی آب شرب نهادهای آبی وزارت نیرو در استان یزد جدیت بسیار زیادی دارند و تعامل خوبی هم با شهرداری و شورای شهر صورت گرفته است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد ادامه داد: در دوره‌ای نه چندان دور نزدیک به ۸ درصد آب شرب یزد در بخش فضای سبز استفاده می‌شد که ۶۵ درصد این مصرف هم به شهر یزد اختصاص پیدا کرده است. وی ادامه داد: جایگزین پساب با آب چاه‌ها هم یکی از اقداماتی بود که برای نخستین بار در استان یزد انجام شده و توانستیم ۵۰ لیتر از پساب یزد را به شهرداری یزد اختصاص دهیم. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد خاطرنشان کرد: اعلام کردیم که هرآنچه شهرداری یزد چاه یا انشعاب را از رده خارج کند پساب را در اختیار آنها قرار دهیم و برای آن هزینه بسیار کمی هم دریافت کنیم.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته سعی شده که علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز در استان یزد، با استفاده از تکنولوژی‌های نوین، میزان مصرف آب را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. شهردار یزد تصریح کرد: با مساعدتی که آب منطقه‌ای داشت، ۵۰ لیتر از پساب موجود یزد به فضای سبز اختصاص پیدا کرده و امیدواریم تا ۴ ماه آینده بخشی از فضای سبز شهر یزد تنها با پساب آبیاری شود. عزیزی خاطرنشان کرد: برنامه‌های متعددی را شهرداری و شورای شهر دنبال می‌کند که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به شهر دوست‌دار کودک و شهر دوست‌دار معلول اشاره کرد. شهردار یزد عنوان کرد: همه اینها نیازمند مدیریت مصرف انرژی است که بتوانیم تمام انتظاراتی که از شهر یزد وجود دارد را برآورده کنیم و در ارائه خدمات با مشکل مواجه نباشیم. عزیزی با بیان اینکه در برخی از نقاط بافت تاریخی یزد تاسیسات برق سیما و منظر شهری را با مشکل مواجه کرده گفت: لازم است که نسبت به ساماندهی این تاسیسات ابتدا در بافت تاریخی و پس از آن در سایر نقاط شهر اقدامات لازم به عمل آید.

به انتهای لیست رسیدید