هیلاری کلینتون

هیلاری کلینتون

خبرآنلاینخبرآنلاین8 دقیقه قبل
به گزارش پایگاه خبری هیل، ‌ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا این موضوع را زمانی مطرح کرد که داشت درباره استفاده هیلاری کلینتون، رقیب ریاست جمهوری ۲۰۱۶ خود از یک سرور خصوصی در منزلش حرف می‌زد. کلینتون زمانی که وزیر خارجه دولت اوباما بود، این سرور را داشت و بعدا یک سری از پیام‌های آن را پاک کرد. ترامپ در جمع حامیانش در اورلاندو گفت: می‌توانید تصویر کنید که من احضاریه دریافت کنم؟ اگر من احضاریه‌ای بابت ایمیل‌ها دریافت کنم، حتی بابت پاک کردن یک ایمیل که می‌تواند نوشته عاشقانه ملانیا ترامپ باشد، صندلی الکتریکی در انتظار ترامپ است. رئیس‌جمهوری آمریکا که حین رقابت انتخاباتی ۲۰۱۶ مدام کلینتون را بابت این موضوع سرزنش می‌کرد، گفت شاید هنوز هم بتوان آن ایمیل‌ها را «جایی در اعماق وزارت خارجه» پیدا کرد. رئیس جمهور آمریکا همچنین در توئیتی عنوان کرد، تایید وقوع چندین مورد نقض امنیتی مهم از جانب برخی کارمندان فعلی و سابق وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با موضوع استفاده هیلاری کلینتون از سرور ایمیل شخصی‌اش در زمان تصدی وزارت خارجه که در نامه اخیر این وزارتخانه به یک کمیته کنگره صورت گرفت، «یک اتفاق واقعا بزرگ» است.
انتخابانتخاب10 دقیقه قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا در اولین کمپین انتخاباتی ۲۰۲۰ خود بار دیگر مساله ایمیل‌های هیلاری کلینتون را پیش کشید و به شوخی گفت، اگر او حتی یکی از ایمیل‌های ملانیا ترامپ را پاک کند با مجازات «صندلی الکتریکی» روبرو می‌شود. کلینتون زمانی که وزیر خارجه دولت اوباما بود، این سرور را داشت و بعدا یک سری از پیام‌های آن را پاک کرد. ترامپ در جمع حامیانش در اورلاندو گفت: می‌توانید تصویر کنید که من احضاریه دریافت کنم؟ اگر من احضاریه‌ای بابت ایمیل‌ها دریافت کنم، حتی بابت پاک کردن یک ایمیل که می‌تواند نوشته عاشقانه ملانیا ترامپ باشد، صندلی الکتریکی در انتظار ترامپ است. رئیس‌جمهوری آمریکا که حین رقابت انتخاباتی ۲۰۱۶ مدام کلینتون را بابت این موضوع سرزنش می‌کرد، گفت شاید هنوز هم بتوان آن ایمیل‌ها را «جایی در اعماق وزارت خارجه» پیدا کرد. دولت ترامپ در هفته‌های اخیر با چندین احضاریه متفاوت روبرو شده است که از جمله آنها احضاریه‌ای مرتبط با اظهارنامه مالیاتی دونالد ترامپ بوده است و او به هیچکدام از آنها توجهی نکرده است.
وانانیوزوانانیوز16 دقیقه قبل
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی نیوز گفت: حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ کار عراق نبود بلکه کار افراد دیگری بود و من فکر می‌کنم می‌دانم این افراد دیگر چه کسانی هستند و ممکن است شما هم بدانید. دونالد ترامپ منطقه خاورمیانه را «شبیه به شن روان» دانست و گفت: تصمیم‌ رفتن به خاورمیانه یک تصمیم وحشتناک بود. این کار عراق نبود. رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که «خیلی حرفهای خوب را درباره افراد زیادی می‌گوید». ترامپ پیش از این نیز اظهارنظرهای جنجالی درباره حملات ۱۱ سپتامبر مطرح کرده بود.
ایسناایسنا18 دقیقه قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا در اولین کمپین انتخاباتی ۲۰۲۰ خود بار دیگر مساله ایمیل‌های هیلاری کلینتون را پیش کشید و به شوخی گفت، اگر او حتی یکی از ایمیل‌های ملانیا ترامپ را پاک کند با مجازات «صندلی الکتریکی» روبرو می‌شود. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، ‌ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا این موضوع را زمانی مطرح کرد که داشت درباره استفاده هیلاری کلینتون، رقیب ریاست جمهوری ۲۰۱۶ خود از یک سرور خصوصی در منزلش حرف می‌زد. کلینتون زمانی که وزیر خارجه دولت اوباما بود، این سرور را داشت و بعدا یک سری از پیام‌های آن را پاک کرد. ترامپ در جمع حامیانش در اورلاندو گفت: می‌توانید تصویر کنید که من احضاریه دریافت کنم؟ اگر من احضاریه‌ای بابت ایمیل‌ها دریافت کنم، حتی بابت پاک کردن یک ایمیل که می‌تواند نوشته عاشقانه ملانیا ترامپ باشد، صندلی الکتریکی در انتظار ترامپ است. رئیس‌جمهوری آمریکا که حین رقابت انتخاباتی ۲۰۱۶ مدام کلینتون را بابت این موضوع سرزنش می‌کرد، گفت شاید هنوز هم بتوان آن ایمیل‌ها را «جایی در اعماق وزارت خارجه» پیدا کرد.
ایسناایسنا21 دقیقه قبل
به گزارش ایسنا، به نوشته پایگاه هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در این توئیت خود ضمن تگ کردن شبکه خبری فاکس نیوز نوشت: وزارت امور خارجه آمریکا گفته ۳۰ مورد نقض امنیتی جدی از جانب برخی کارمندان فعلی یا سابق در عملکرد آن‌ها در قبال مساله ایمیل‌های سرور شخصی هیلاری کلینتون «حقه‌باز» شناسایی کرده است. ترامپ در ادامه توئیتش نوشت: این واقعا اتفاقی بزرگ است که قبلا به آن اذعان نشده است و موضوع مربوط به محتوایی فوق محرمانه است. در این نامه آمده است: با توجه به حجم ایمیل‌های مربوط به سرور شخصی هیلاری کلینتون که به وزارت خارجه آمریکا فرستاده شده، فرآیند تحقیق و بررسی این وزارتخانه متعاقبا پیچیده‌تر و غامض‌تر شده و نیازمند صرف حجم چشمگیری زمان و منابع است. تحقیقات وزارت امور خارجه آمریکا بعد از آن آغاز شد که FBI نیز پیشتر تحقیقاتی را از جانب خود درباره رسوایی استفاده کلینتون از سرور ایمیل شخصی‌اش در زمان حضور در مصدر وزارت خارجه انجام داد اما مدیر اسبق FBI یعنی جیمز کومی، در نهایت هیچ اتهامی را متوجه کلینتون نکرد. انتظار می‌رود، وزارت امور خارجه آمریکا تا اول سپتامبر تحقیقات خود درباره این رسوایی استفاده از سرور ایمیل شخصی کلینتون را به پایان برساند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
ترامپ که نامزدی خود در انتخابات ۲۰۱۶ را در برج ترامپ در نیویورک اعلام کرد، این‌بار عمارت شکوهمند خود در فلوریدا را برگزیده که بیش از کاخ سفید در آن حضور داشته و از میهمانان بیشتری هم در آنجا پذیرایی کرده است. جو بایدن که در میان نامزدهای حزب دموکرات بیشترین بخت را برای رقابت نهایی با ترامپ دارد، در رقابت رو‌در‌رو با ۵۳ درصد می‌تواند ترامپ را با ۴۰ درصد شکست دهد. شاید واقعیت اقتصادی آمریکا با آنچه ترامپ ادعا می‌کند فاصله زیادی داشته باشد اما نکته مهم این است که شهروندان آمریکایی از وضعیت اقتصادی فعلی رضایت دارند و این امر می‌تواند در انتخابات ۲۰۲۰ به سود ترامپ عمل کند». از سال ۱۹۹۲ که جورج بوش پدر انتخابات را به بیل کلینتون واگذار کرد، هیچ رئیس‌جمهور مستقری در انتخابات شکست نخورده است. ترامپ تاکنون توانسته بیش از صد میلیون دلار کمک مالی برای انتخابات ۲۰۲۰ جمع‌آوری کند و رهبران جمهوری‌خواه با وجود تنش‌ها و اختلاف نظرهای فراوانی که با ترامپ دارند، از پیروزی مجدد او در انتخابات ۲۰۲۰ استقبال می‌کنند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
۲۸ خرداد سال ۱۳۹۱ -یک روز پس از انتخابات ریاست‌جمهوری مصر- جمال خاشقجی توئیت کرد: محمد مرسی رئیس‌جمهور مصر و کار تمام شد. پترسون به عصام حداد مشاور امور خارجی مرسی می‌گوید: مخاطب شما سیسی و ارتش مصر است و نه مردم. انقلاب مصر حسنی مبارک را به زیر کشید و مرسی را به قدرت رساند اما در عمل چیز زیادی تغییر نکرد. - با توجه به نزدیکی و نفوذ اخوان‌المسلمین مصر بر گروه نظامی حماس، در طول دولت محمد مرسی، حملات موشکی شبه‌نظامیان فلسطینی به مناطقاسرائیلی‌نشین متوقف شده بود. عربستان و اقمارش نیز نگرانی ندارند که مردم بگویند چرا مصر دولت منتخب دارد و ما نداریم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی نیوز گفت: حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ کار عراق نبود بلکه کار افراد دیگری بود و من فکر می‌کنم می‌دانم این افراد دیگر چه کسانی هستند و ممکن است شما هم بدانید. دونالد ترامپ منطقه خاورمیانه را «شبیه به شن روان» دانست و گفت: تصمیم‌ رفتن به خاورمیانه یک تصمیم وحشتناک بود. این کار عراق نبود. رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که «خیلی حرفهای خوب را درباره افراد زیادی می‌گوید». ترامپ پیش از این نیز اظهارنظرهای جنجالی درباره حملات ۱۱ سپتامبر مطرح کرده بود.
مهرمهر2 ساعت قبل
البته، در ۲ سال گذشته، همواره این شائبه وجود داشته که در بسیاری موارد نقش ترامپ و فاکس‌نیوز با یکدیگر جابه‌جا شده است. مثلا گاهی پیش آمده که ترامپ تحت تأثیر فاکس، توئیت‌های جنجالی را منتشر کرده که نمونه‌ای از آن در رابطه با ایران نیز صادق است. تنها ۹ دقیقه بعد، ترامپ توئیت تهدیدآمیزی را منتشر کرد و مدعی شد: اگر ایران جنگ بخواهد، پایان رسمی خود را رقم زده. اینها به سادگی می‌تواند نشانه‌ای مبنی بر پایان ماه عسل ترامپ-فاکس باشد. با این حال، اگر اوضاع مطابق با رویکرد جدید پیش برود، فاکس تاثیرگذارترین رسانه آمریکا در صحنه انتخابات ۲۰۲۰ خواهد بود.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
رئیس جمهور آمریکا در جریان سخنرانی به مناسبت آغاز رسمی کمپین انتخاباتی‌اش برای رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۰ میلادی به رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا تاخت و این تحقیقات را به عنوان «پیگیری موهامات» محکوم کرد و از دشمنان سیاسی سابق همچون هیلاری کلینتون انتقاد کرد. مولر از صدور یک کیفرخواست امتناع و تاکید کرد که قوانین موجود در وزارت دادگستری مخالف با متهم کردن رئیس جمهوری هستند که ضمام امور را به دست دارد. ویلیام بار، دادستان کل و رود روزنستاین، معاون سابق دادستان کل آمریکا از متهم کردن ترامپ به مانع‌تراشی بر سر راه اجرای عدالت امتناع کردند. ترامپ در جریان سخنرانی در این کمپین انتخاباتی گفت: ما از بزرگترین پیگیری موهومات در تاریخ سیاسی عبور کردیم. تنها تبانی توسط دموکرات‌ها، رسانه‌هایی که اخبار جعلی منتشر می‌کنند و عواملشان، افرادی که بودجه مالی پرونده‌های جعلی را تأمین می‌کنند، هیلاری کلینتون کج و کوله و کمیته ملی دموکرات‌ها صورت گرفته است.

شترسواری دولادولا با ارز ۴۲۰۰/ مرسی را دوست داشتند سیسی را بیشتر

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
ایرناایرنا7 ساعت قبل
‌دونالد ترامپ که اکنون چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا است، تقریبا تنها نامزد جمهوریخواهان برای این دور از رقابت‌های انتخاباتی است در حالی که تاکنون بیش از ۲۰ نفر از دموکرات‌ها برای حضور در این رقابت‌، نامزد انتخاباتی شده‌اند. وی با اشاره به رشد اقتصادی و افزایش نرخ اشتغال در دولت خود وتلاش دموکرات‌ها برای شکل دهی پرونده تبانی با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ را شکست خورده خواند و از شجاعت دادستان کل و وزیر دادگستری آمریکا در اعلام اینکه هیچ تبانی از سوی ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه وجود نداشته است و ممانعتی برای اجرای عدالت هم نبوده است، قدردانی کرد. رئیس جمهوری آمریکا به موضوع افشای ایمیل‌های محرمانه هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۶ اشاره کرد و تلویحا تهدید کرد که دادستان کل به این موضوع رسیدگی خواهد کرد. ترامپ از طرفداران خود خواست تا در سوم نوامبر ۲۰۲۰ به پای صندوق‌های رای بیایند تا «بار دیگر آمریکا را بزرگ سازند». خبر تکمیل می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
سیسی از مدت‌ها پیش کار خود را برای رسیدن به هدفش آغاز کرده بود. پترسون به عصام حداد مشاور امور خارجی مرسی می‌گوید: مخاطب شما سیسی و ارتش مصر است و نه مردم. هیلاری کلینتون وزیر خارجه وقت آمریکا زمانی گفته بود من آقای مبارک و همسرش را واقعا دوست دارم و آنها را از خانواده خود می‌دانم. وقتی قرار به سازش و امتیازدهی باشد و سیسی آمادگی بیشتری از خود نشان دهد، چرا که نه؟ مسئله مهم دیگر دموکراسی و خواست مردم بود. عربستان و اقمارش نیز نگرانی ندارند که مردم بگویند چرا مصر دولت منتخب دارد و ما نداریم.
یورونیوزیورونیوز12 ساعت قبل
دونالد ترامپ، روز سه‌شنبه کارزار خود را برای حضور مجدد در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا راه اندازی کرد. آقای ترامپ گفت که آمریکا باید پناهگاه مهاجران قانونی باشد، در حالی که دموکرات‌های می‌خواهند آن را خانه مجرمان و جنایتکارانی بکنند که به طور غیرقانونی وارد کشورمان می‌شوند. او به مردم آمریکا هشدار داد که هر رای آنها به نامزد حزب دموکرات، رای به چپ‌های افراطی است که قصد دارند با نابودی رویای آمریکایی این کشور را به سمت سوسیالیسم ببرند. او سپس از ایده خود برای راه‌اندازی «نیروی فضایی» آمریکا دفاع کرد و هدف از آن را حمایت از حقوق فضایی آمریکا و انجام ماموریت‌های فضایی به مریخ دانست. اشاره آقای ترامپ به تحقیقات مورد حمایت دموکرات‌ها در مورد نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری پیشین آمریکا بود.
ایرناایرنا17 ساعت قبل
تاج زاده یادآور شد: دوستان زاکانی پذیرش قطعنامه اشتباه و ادامه جنگ را درست می‌دانند. به باور من تاج زاده نمایندگی این جریان را برعهده دارد. این پروژه سابقه‌ای دست کم ۱۰ ساله داشت که نقش تاج زاده در هر دو اتفاق ۷۸ و ۸۸ نقش مهمی است. در ادامه دوستان تاج زاده تلاش کردند قانون اساسی را تغییر دهند که رهبری مقابل آن ایستادگی کردند. زاکانی در واکنش به سخنان تاج زاده درباره قتل‌های زنجیره‌ای، با محکومیت اقدامات سعید امامی خاطرنشان کرد: خیلی عجیب است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
مرسی در انتخابات ۲۰۱۲ میلادی نامزد اخوان المسلمین شد و با شکست احمد شفیق آخرین نخست‌وزیر حسنی مبارک به ریاست جمهوری رسید. عربستان در حالی کودتا در مصر را ترتیب داد که چند سال بعد، کودتای ناکام دیگری را علیه دولت «اخوانی» اردوغان در ترکیه مرتکب شد. طبق این گزارش، "اسرائیل گمان می‌کرد با روی کار آمدن مرسی عضو اخوان المسلمین، روابط د دچار تنش مضاعف می‌شود ولی در دوران مرسی، مصر و اسرائیل بیشتر از گذشته به هم نزدیک شدند. با توجه به نزدیکی و نفوذ اخوان‌المسلمین بر حماس، در طول دولت مرسی، حملات موشکی به اسرائیل متوقف شد. دیروز پرونده عمر رئیس دولت برآمده از انقلاب ناکام مصر بسته شد؛ پرونده‌ای که می‌شد با شناخت دوستان واقعی و دشمنان حقیقی، شکل و شمایل عزتمندی داشته باشد و تبدیل به عبرت دیگران نشود.
ایرناایرنا1 روز قبل
این پیشتازی دموکرات در سراسر کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ ادامه داشت تا اینکه در روز انتخابات، ترامپ به عنوان نامزد پیروز معرفی شد. رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه گفت هنوز بسیار زود است که بر نتایج نظرسنجی هایی تمرکز شود که از شکست او در مقابل دموکرات‌ها حکایت دارند. ترامپ روز سه شنبه در پیامی توئیتری تاکید کرد که حمایت از او در نظرسنجی‌ها در مقابل آنچه که «ماتلی کرو» نامزدهای دموکرات سال ۲۰۲۰ نامید، بیشتر است. این درحالی است است که ترامپ هفته پیش وجود «نظرسنجی‌های ساختگی و جعلی» را رد کرده بود و گفته بود که در هر ایالتی که نظرسنجی انجام شده برنده بوده است. ترامپ از زمان روی کار آمدنش هرگاه موضوعی را به ضرر خود دانسته است از عنوان «جعل» استفاده کرده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
تصور اولیه در ایران این بود که محمد مرسی یک «مهندس بازرگان» برای مصر خواهد شد و پس از جلب اطمینان آمریکایی‌ها حکومت به دست انقلابیون می‌افتد. مرسی اما بازرگان نبود و نشد و گوش و هوش به اردوغان سپرد؛ اگر چه اردوغان هم نشد. دوم بر سر سوریه بود و و اینکه دنباله‌رو اردوغان شد برای ساقط‌کردن بشار اسد و این نزد مقامات ایران کم گناهی به شمار نمی‌رفت. نه صرف همراهی با اردوغان که به سبب ضدیت با بشار اسد. بی‌تردید اگر یک چهرۀ سکولار مانند دکتر برادعی رییس جمهوری مصر شده بود هیچ یک از این حساسیت‌ها را برنمی‌انگیخت و چه بسا روابط هم برقرار شده بود.
مهرمهر1 روز قبل
اما ترامپ در توئیتی مدعی شد: نظرسنجی‌های فاکس‌نیوز همیشه برای من بد است؛ برای هیلاری کلینتون فاسد نیز همین طور بود. گفتنی است طبق اعلام فاکس‌نیوز، نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فاصله‌ای قابل توجه با دونالد ترامپ دارند. بایدن که معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا است با کسب ۴۹ درصد از حمایت‌های مردمی جایگاه اول را در این نظرسنجی کسب کرده در حالی که حمایت از ترامپ ۳۹ درصد است. بر همین اساس در این نظرسنجی حمایت از «الیزابت وارن» ۴۳ درصد بوده در حالی که ۴۱ درصد از ترامپ حمایت می‌کردند. «پیت بوتیجاج» نیز در این نظرسنجی در رقابت تک به تک از ترامپ پیش افتاده به طوری که حمایت از وی ۴۱ درصد و حمایت از ترامپ ۴۰ درصد بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
ساعاتی بعد از انتشار نتیجه نظرسنجی شبکه فاکس نیوز درباره وضعیت دونالد ترامپ و پنج نامزد پیشتاز دموکرات انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹)، رئیس‌جمهور آمریکا به نتیجه این نظرسنجی و البته شبکه فاکس نیوز که تاکنون رسانه محبوب او بوده است، شدیدا اعتراض کرد. نظرسنجی فاکس نیوز نشان می‌دهد، رئیس‌جمهور آمریکا از تمامی پنج نامزد حز رقیب (دموکرات) عقب‌تر است و «جو بایدن» با اختلاف ۱۰ درصد از ترامپ جلو افتاده است. این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که «برنی سندرز» دیگر نامزد دموکرات‌ها با کسب ۴۹ درصد آراء از ترامپ با ۴۰ درصد آراء جلوتر است. دونالد ترامپ در واکنش به این نظرسنجی در توئیتر خود شبکه فاکس نیوز را خطاب قرار داد و به اشتباه بودن نظرسنجی‌های انتخاباتی در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ اشاره کرد. در فاکس (نیوز) اتفاق‌های عجیبی دارد می‌افتد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، مردی که انقلاب مصر را به کما برد، ناگهان به کما رفت و با مرگش به عبرتی تاریخی تبدیل شد. او در انتخاباتی شانه به شانه با حمایت اسلام‌گرایان، چپ‌گرایان و بویژه حامیان ملی و منطقه‌ای مقاومت توانست احمد شفیق، نامزد نزدیک به رژیم دیکتاتوری گذشته را شکست دهد. او حتی در راستای سیاست آمریکایی- اسرائیلی برای ایجاد انشقاق فرقه در صفوف حماس گام‌هایی خطرناک برداشت و در نهایت از همین افراط‌گری‌ها ضربه خورد. در نهایت فقدان اندیشه سیاسی اصیل دولت مرسی، ظرف یک سال دولت او و حزب اخوانی‌ها را در تابستان سال ۱۳۹۲ به سقوطی عبرت‌آموز کشاند. او به دنبال سقوط دولتش در سال ۱۳۹۲ به‌واسطه جنبش تمرد همراه با کودتای خاموش نظامیان، بازداشت شده و در حبس به سر می‌برد.
ایرناایرنا1 روز قبل
متأسفانه این نخستین بار نیست که ما در ایالات متحده چنین اسناد ساختگی را می‌بینیم. نامزد سابق انتخابات سنای آمریکا توضیح داد: تاریخ دولت‌های ایالات متحده پر از مواردی همچون ترتیب دادن حملات ساختگی با پرچم‌های دروغین است. این ویدئو تکرار دروغگویی‌های تاریخی دولت‌های ایالات متحده است. این فعال سیاسی افزود: حالت دیگر این است که وی اساسا عقل سیاسی خود را دست این مجموعه داده است تا هر تصمیمی آنها بگیرند، عملی شود. این فعال سیاسی آمریکا افزود: در جناح راست آمریکا، جریان ضد جنگی وجود دارد که متاسفانه مورد بایکوت رسانه‌ای قرار گرفته است.
ایرناایرنا1 روز قبل
تاگس اشپیگل امروز (دوشنبه) در مطلبی نوشت: «دونالد ترامپ» عادت دارد که غیرمسوولانه و ضدونقیض سخن بگوید. اگر کسی از مخالفان ترامپ سخنی بگوید، او حملاتش را با توهین و بی احترامی همراه می‌کند. تعجبی ندارد که ترامپ اعتراف می‌کند در مسائل داخلی و خارجی از اطلاعات کثیف برای شکست دادن رقبای انتخاباتی خود استفاده خواهد کرد. تیم انتخاباتی او البته پیشتر نیز چنین اطلاعاتی را برای بدنام کردن هیلاری کلینتون رقیب ترامپ در کارزار انتخابات ۲۰۱۶ به کار گرفته بود. در واقع ضد ونقیض گویی ترامپ هم جزوی از لفاظی‌های اوست، ابتدا از نابودی ایران سخن می‌گوید و سپس مدعی می‌شود که به دنبال جنگ با این کشور نیست.
ایسناایسنا2 روز قبل
این صحبت‌های ترامپ در زمانی حساس برای جامعه اطلاعاتی آمریکا مطرح می‌شوند. اخیرا تحقیقاتی از جانب خود ترامپ درباره منشأ‌های تحقیقات فدرال مربوط به ارتباط کمپین ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ او با روسیه به راه افتاده که جامعه اطلاعاتی آمریکا را نیز درگیر ساخته است. این تحقیقات بخشی از یک رویکرد پرسابقه‌تر هستند که طی آن ترامپ اعتماد به جامعه اطلاعاتی آمریکا را زیر سوال برده است. ترامپ پیشتر بارها جامعه اطلاعاتی آمریکا را متهم به جاسوسی از خودش در زمان کمپین انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ کرده بود. بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ اف. بی. آی مقابله با مداخله انتخاباتی خارجی‌ها را اولویت اصلی خود قرار داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
حادثه دریای عمان و اتنفاقات ماه مه (در فجیره) نیز از همین اقدامات ساختگی بودند تا آمریکا ایران را به‌خاطر آنچه ربطی به این کشور ندارد، سرزنش کند. خیلی واضح است که ایران چیزی برای به دست آوردن در جریان حادثه دریای عمان ندارد. بلکه رژیم ترامپ و دیگر شرکای امپریالیست و ضد ایرانی‌اش از متهم کردن ایران در حادثه دریای عمان نفع می‌برند، حادثه‌ای که سندی مبنی بر دست داشتن ایران در آن وجود ندارد. یکی از مقامات رسمی دولت ترامپ که نامش فاش نشده به نقل از دونالد ترامپ گفته است که اگر جلوی بولتون را نمی‌گرفتیم، الان درگیر چهار جنگ بودیم. به طور کلی وقوع جنگ امکان پذیر است مشروط بر اینکه تندروهای دولت ترامپ در قانع کردن جامعه جهانی و افکار عمومی آمریکا شکست نخورند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
بخش زیر توصیف ترامپ از زبان یک آمریکایی دیگر (هیلاری کلینتون) در این کتاب است و مستند به مصاحبه‌های ترامپ. آیا با این توصیف ترامپ شایسته مبادله پیام است؟ «لوار و شبکه ان بی سی این برنامه را راه انداخته بودند تا بالاخره فرصتی پیش بیاید که مسائل سیاست خارجی و امنیت ملی به صورت جدی‌تر مطرح شوند. وقتی ترامپ با این برنامه موافقت کرد من کمی تعجب کردم. بیش از صد نفر از مقامات ارشد امنیت ملی در دولت‌های جمهوری خواه حرف او را مردود اعلام کرده و علنا او را محکوم کردند. بسیاری از این مقامات نامه‌ای امضا کردند و در نامه هشدار دادند که ترامپ «شخصیت، معیار‌ها و تجربه» لازم برای سمت فرماندهی کل ندارد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
این سناتور ارشد دموکرات در این پیام توئیتری، به اشتباهات آمریکا در مسائل سیاست خارجی اذعان کرد و ضمن انتقاد از تقابل دولت ترامپ با ایران، خواستار تمرکز واشنگتن بر مقابله با پکن شده است. کین نوشت: «چه کسی از اشتباهات ما در سیاست خارجی نفع می‌برد؟ چین. چه کسی در جنگ آمریکا علیه عراق (سال ۲۰۰۳) پیروز شد؟ چین. چه کسی در جنگ جدید ترامپ علیه ایران، به پیروزی خواهد رسید؟ چین». مناظره نامزدهای معاونت رئیس‌جمهور آمریکا در انتخابات ۲۰۱۶؛ مایک پنس (راست) و تیم کین (چپ) این قانونگذار آمریکایی افزود: «ما باید روی رقیب اصلی‌مان (چین) تمرکز کنیم نه اینکه با یک جنگ دیگر در خاورمیانه، جان (آمریکایی‌ها) را در معرض تهدید قرار داده و منابع‌مان را هدر دهیم».
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
میان بحث با کارشناسان سؤالی مطرح شد که؛ آیا برجام و FATF با هم شباهت‌ها یا همگونی‌هایی دارند یا خیر؟ سردبیر خبرگزاری تسنیم ادامه داد: به‌نظرم می‌توان به‌طور قطع برجام و FATF را به هم گره زد یا کنار هم ببینیم. درباره بحث FATF یک‌سری سؤالات وجود دارد، از جمله اینکه؛ پیوستن به FATF می‌تواند مشکلات بانکی ما را حل کند؟ بانک‌های ما باید همه اطلاعات را به FATF بدهند، آیا باید بعد از پیوستن حزب‌الله را تحریم کنیم؟ پاسخ به این پرسش‌ها نیاز به یک بحث فنی درباره FATF دارد. * برزگر: FATF ابزاری برای دورزدن تحریم‌هاجلال برزگر کارشناس مسائل سیاسی نیز در این برنامه اظهار داشت: برجام و FATF به‌لحاظ ماهیت شبیه یکدیگر نیستند اما بر همدیگر تأثیرگذارند. اگر این نوع همکاری‌ها فنی است، FATF نیز فنی است اما اگر فنی سیاسی است، FATF نیز فنی سیاسی به‌شمار می‌آید. اما درباره زمان پاسخگویی به موضوع FATF نمی‌توانم اظهارنظر کنم چون من جزء بررسی‌کنندگان موضوع نیستم.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
اگر عقل نظام جمهوری‌اسلامی را مقام معظم رهبری بدانیم، با دنبال کردن سخنانشان در خواهیم یافت که نظام درباره برجام هم جمع‌بندی واقع‌بینانه و هوشیارانه داشت. اگر این نوع همکاری‌ها فنی است، FATF نیز فنی است اما اگر فنی سیاسی است، FATF نیز فنی سیاسی به شمار می‌آید. شما می‌توانید برای بهبود اوضاع هر کاری می‌خواهید بکنید وقتی حتی پیمان‌های دو جانبه مالی را نیز ذیل FATF تعریف می‌کنند. مدیرکل سیاسی خبرگزاری تسنیم ادامه داد: به تاریخچه FATF نگاه می‌کردم که از کجا شروع شد تا به اینجا رسید. اما درباره زمان پاسخگویی به موضوع FATF نمی‌توانم اظهارنظر کنم چون من جزء بررسی‌کنندگان موضوع نیستم.
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
او مدعی شد که بن‌لادن، سرکرده معدوم القاعده با عربستان سعودی هیچ ارتباطی نداشته است. با این حال او مدعی شد که ایران از القاعده بعدها حمایت کرده و از آن استفاده کرده است. رئیس اسبق استخبارات سعودی مدعی شد که بین ایران و القاعده «توافقی» بود مبنی بر اینکه، عناصر این گروه به عربستان سعودی حمله کنند. او گفت که قطر از القاعده حمایت مادی می‌کرد و گاهی پناهگاهی برای برخی از سرکرده‌های آن می‌شد. عربستان سعودی در کنار سایر کشورهای عرب منطقه خلیج فارس از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت کرده است.

به انتهای لیست رسیدید