وآوا

وآوا

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
رشد قیمت‌ سهام فرابورسی در معاملات این روز چنان فراگیر بود که ۹۵درصد از نمادهای معامله شده سبزپوش شدند. سهام مذکور در هفته گذشته با رشد قیمت بیش از ۲۰ درصدی همراه شد. «کمرجان» در دقایق ابتدای معاملات روز گذشته به‌دلیل رشد قیمت بیش از ۲۰ درصدی در ۵ روز متوالی، با وقفه یک ساعته مواجه شد. رصد فعالیت بازیگران فرابورسیفرابورس ایران روز ‌شنبه برای ششمین روز متوالی شاهد تغییر خالص مالکیت به سمت بازیگران خرد بازار بود. در این میان نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری آوا نوین بیشترین مشارکت بازیگران حقیقی را به خود دید.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
در دقایق ابتدایی پیش‌گشایش بازار سهام در روز شنبه، ۲۱ دی ماه، صف‌های خرید قابل توجهی شکل گرفته است. به گزارش تجارت‌نیوز، در دقایق ابتدایی پیش‌گشایش بازار سهام در روز شنبه، ۲۱ دی ماه، صف‌های خرید قابل توجهی شکل گرفته است. خودرو، وبملت، خمهر، شیران، نوری، وآوا و فملی و تعداد قابل توجهی از نمادهای دیگر در این دقایق صف‌های خرید میلیونی دارند. در حالی که پس از کاهش تنش‌های سیاسی بین ایران و آمریکا، همراه با اعلام حمایت‌های جدید از بازار سهام، سهامداران به آینده بورس در هفته جای امیدوار شده بودند، خبر صبح امروز درباره علت سقوط هواپیمای اوکراینی ریسک سیاسی جدیدی را برای بورس به وجود آورده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
در جریان معاملات هفته گذشته فرابورس ایران شاهد معامله ۶ هزار و ۵۷۶ میلیارد تومان برگه سهام بودیم. به عبارتی طی هفته گذشته شاهد رشد بیش از ۱/ ۱۳ درصدی ارزش معاملات سهم‌های فرابورسی بودیم. این رشد به‌واسطه افزایش ۵ درصدی ارزش معاملات بازار اول، ۱۷ درصدی بازار دوم و ۱۱ درصدی بازار پایه فرابورس ایران رخ داد. در همین حال ارزش بازار کل فرابورس نیز طی این مدت با رشد ۱۰۳ درصدی همراه شده است. در همین راستا علاوه بر افزایش ۱۱ درصدی ارزش معاملات این بازار شاهد رشد ۷/ ۹ درصدی ارزش بازار آن هم بودیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
وضعیت کنونی خریدهای گروهی در بازار سهام کشورمان نیز همین است. بر این اساس برای مثال اگر گفته می‌شود ارزش بازار «وصنا» ۱۶۰ درصد ارزش ذاتی است باید به هر نموداری یا هر کسی که سیگنال خرید می‌دهد شک کرد. معمولا مجالی برای رویاپردازی مانند دیگر صنایع نیست و به‌صورت مشخص برای اینکه سهام شرکت سرمایه‌گذاری رشد کند باید سهام زیرمجموعه رشد کند. در نتیجه در یک اصل ساده اگر بنا باشد سهام شرکت سرمایه‌گذاری رشد کند نخست باید ارزش زیرمجموعه‌ها رشد کند. گفتن مطالب بالا در شرایطی که سهام رشد می‌کند و پرشتاب بالا می‌رود به کام بسیاری خوش نمی‌آید اما لازم است تا عده‌ای از واقعیت‌های بازار سهام آگاه شوند.
تابناکتابناک1 ماه قبل
مدیر عامل کارگزاری تدبیرگران معتقد است، هنوز در بخشی از بانک‌ها با توجه به رشد تورمی و افزایش دارایی‌های ثابت پتانسیل تجدید ارزیابی وجود داشته و بخشی از شرکت‌ها را برای تجدید ارزیابی ترغیب می‌کند، ولی نکته مهم تصمیم‌گیری دولت برای معافیت از محل تجدید ارزیابی است. کارشناس بازار سرمایه گفت: در شرایط فعلی بزرگترین ریسکی که می‌تواند به بازار سرمایه تحمیل شود، جزیات بودجه سال آتی است. وی در خصوص تجدید ارزیابی شرکت‌ها نیز گفت: باید منتظر نحوه تصمیم گیری‌ دولت در بودجه ۹۹ برای تجدید ارزیابی شرکت‌ها و معافیت مالیاتی آنها بود، در شرایط فعلی و تا پایان سال عمده شرکت‌های بزرگ در تلاش هستند تا تجدید ارزیابی خود را نهایی کنند. وی تصریح کرد: هنوز در بخشی از بانک‌ها با توجه به رشد تورمی و افزایش دارایی‌های ثابت پتانسیل تجدید ارزیابی وجود داشته و بخشی از شرکت‌ها را برای تجدید ارزیابی ترغیب می‌کند ولی نکته مهم تصمیم‌گیری دولت برای معافیت از محل تجدید ارزیابی است. این شرکت جزو شرکتهای پذیرفته نشده در بازار سرمایه است.
تابناکتابناک1 ماه قبل
همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی‌ها، به نرخ ۱۳۸۰۰ تومان از مردم خریداری شد و به قیمت ۱۳۹۵۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۴۸۰ دلار و ۵۰ سنت ایستاد. کاهش قیمت جهانی نفت همزمان با برگزاری نشست اوپکمنابع خبری پنجشنبه شب گزارش دادند که با برگزاری نشست سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در وین، قیمت طلای سیاه در بازارهای جهانی کاهش یافت. جهش ۲۰۰ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در پاکستانپاکستان امسال با جهشی در میزان سرمایه خارجی ورودی به این کشور روبرو شده است. تنها در ماه نوامبر سرمایه‌گذاران خارجی ۶۴۲ میلیون دلار اوراق قرضه یک ساله دولتی این کشور را خریداری کرده‌اند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 ماه قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت سرمایه‌گذاری آوا نوین عنوان کرده است برنامه افزایش سرمایه از مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال به یک هزار ریال دارد. بر اساس این گزارش، افزایش سرمایه «وآوا» از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور افزایش نسبت سرمایه شرکت در مقایسه با سرمایه شرکت‌های مشابه، حفظ رقابت پذیری و اجرای خط مشی شرکت، تقویت بنیه مالی و پرداخت مخارج سرمایه‌ای برنامه ریزی شده که در تاریخ ۳ آذر ۱۳۹۸ به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، خواهد بود. بدیهی است انجام افزایش سرمایه یاد شده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است و در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 ماه قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت سرمایه‌گذاری آوا نوین سرمایه ۶۰۰ میلیارد ریال، صورت وضعیت پرتفوی سرمایه‌گذاری‌ها در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ آبان ۹۸ را حسابرسی نشده منتشر کرد. بهای تمام شده سهام بورسی این شرکت طی این مدت با افزایش ۴۰ میلیارد و ۸۵ میلیون ریال به ۸۰۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال رسید. ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری آوا نوین نیز با افزایش ۲۰ میلیارد و ۲۸۸ میلیون ریال معادل ۸۴۶ میلیارد و ۷۸ میلیون ریال محاسبه شد. «وآوا» تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده معادل ۷۰ میلیارد و ۷۶ میلیون ریال به مبلغ ۸۹ میلیارد و ۳۵۴ میلیون ریال واگذار کرد و از این بابت ۱۹ میلیارد و ۲۷۸ میلیون ریال سود کسب کرد. شرکت سرمایه‌گذاری آوا نوین طی دوره یک ماهه منتهی به آبان ماه تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده ۱۱۰ میلیارد و ۱۶۱ میلیون ریال خریداری کرد.

جدیدترین قیمت دلار و یورو دوشنبه ۴ آذر ۹۸

4+
تابناکتابناک1 ماه قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
سهام گروه دارو پرمعامله‌ترین سهام فرابورس ایران در یک ماه گذشته بودند. تا قبل از شروع موج اصلاحی بازار سهام، روند مشارکت در عرضه‌های اولیه صعودی بود. صعود نرم نرخ اوراق بدهیبازار بدهی در یک ماه اخیر میزبان سه مرحله دیگر از اوراق خزانه بود. باد موافق در بادبان اوراق «تسه» یکی دیگر از رویدادهای جالب توجه در بازار ابزارهای نوین فرابورس، رشد قیمت و افزایش جریان نقدینگی در اوراق وام مسکن در معاملات آبان بود. افزایش بیش از ۱۰ درصدی متوسط قیمت اوراق وام طی یک ماه اخیر همزمان با رشد ۹ درصدی جریان نقدینگی در این بخش از فرابورس رقم خورد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ماه قبل
امروز قیمت دلار ارزان و طلا گران شد. به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز تا ساعت ۱۷ بدون تغییر، ۱۱ هزار و ۳۵۲ تومان اعلام شده است. قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار هم در بازار آزاد امروز یکشنبه ۱۹ آبان تا ساعت ۱۷ با سه هزار و ۲۰۰ تومان افزایش به ۴۰۷ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز یکشنبه ۱۹ آبان ماه تا ساعت ۱۷ با ۲۶ هزار تومان افزایش به سه میلیون و ۹۹۲ هزار تومان رسید. اعلام کشف بزرگترین منبع نفتی جدید در ایران توسط رئیس جمهور، انتشار مصائب تجار در پس تمدید کارت بازرگانی، هشدار نسبت به توزیع رانت در طرح ملی مسکن، تحلیل عملکرد عرضه اولیه «وآوا»، نام‌نویسی مسکن ملی از سه‌شنبه، اعلام شروط دریافت مسکن ملی و انتشار آخرین کارنامه سرمایه‌گذاری خارجی از مهمترین اخبار امروز بودند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ماه قبل
شرکت سرمایه گذاری آوا نوین با نماد «وآوا» به عنوان آخرین شرکت عرضه شده در بازار سرمایه، توانسته است که تا امروز بازدهی ۴۵ درصدی را برای سهام‌داران خود محقق کند. به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت سرمایه گذاری آوا نوین با نماد «وآوا» به عنوان آخرین شرکت عرضه شده در بازار سرمایه، توانسته است که تا امروز بازدهی ۴۵ درصدی را برای سهام‌داران خود محقق کند. این شرکت فرابورسی ۶۰ میلیارد تومانی ۱۵۰ میلیون سهم خود را در بازار عرضه کرد. گفتنی است که میزان این نسبت در خصوص نسبت سود ناخالص به فروش هم تکرار شده است. همچنین بهای تمام شده مجموع سرمایه‌گذاری‌های این شرکت در سهام، در پایان مهر ماه نسبت به ماه گذشته خود، با رشدی ۹ درصدی، از ۷۶ میلیارد تومان به ۸۳ میلیارد تومان رسیده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
رشد قیمت در سهام کوچکدیروز ۲۶۰ میلیارد تومان سهم بین فعالان بازار اول و دوم فرابورس دست به دست شد. نتیجه این معاملات در اصلاح ۲ واحدی شاخص کل و تنزل این نماگر به سطح ۳۹۱۵ واحد انعکاس یافت. ارزش بازار این ۶۷ شرکت شامل تنها یک سوم از ارزش کل بازار را می‌شود و طبیعی است رشد قیمت در چنین شرکت‌هایی اثر نسبتا کمتری در محاسبه شاخص کل داشته باشد. فعالان حقیقی فرابورس دیروز مالکیت حدود ۱۰ میلیارد تومان از کل سهام فرابورسی را به نام خود تغییر دادند. نوسان «اخزا» ها در زیر ۲۰دیروز ۱۶۵ میلیارد تومان از کل ارزش معاملات فرابورس در اوراق بدهی دست به دست شد.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
مردم کشورهای تورم زده مهمترین هدفشان از سرمایه گذاری، حفظ قدرت خرید است. خاصیت التهاب ۲۰ ماه اخیر این بود که مسئولان اقتصاد کشور فهمیدند که باید بازار سرمایه را بزرگ کنند. فهمیدند که باید بازار سرمایه را آنقدر امن کنند تا نقدینگی برود در آنجا و آنجا اتراق کند؛ اتراقی بلند مدت. با توجه به شرایط خاص اقتصاد کشور اظهارنظر درباره رشد دوباره بورس سخت است اما این را می‌دانم که دوران فعلی فرصت مناسبی است که بازار سرمایه پوست بیندازد. پس به جای ورود مستقیم به بورس در صندوق‌های سرمایه گذاری، سرمایه گذاری کنید و غیر مستقیم سهم بخرید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
صعود پرشتاب سهم‌های کوچک و متوسط بازار سهام طی سال جاری در شرایطی که ترس از اصلاح گسترده قیمتی بر بازار سایه افکنده تبدیل به افتی پردامنه شده است. افت استقبال از عرضه‌ اولیهطی روز گذشته شاهد عرضه «وآوا» در فرابورس ایران به‌عنوان چهاردهمین عرضه اولیه بازار سهام طی سال‌جاری بودیم. پیش از این در ۸ عرضه اولیه متوالی شاهد افزایش پیاپی تعداد مشارکت‌کنندگان برای خرید آن عرضه اولیه بودیم. در عین حال برخی استدلال‌ها درخصوص عدم ارزندگی قیمت «وآوا» در روز عرضه اولیه دیگر سناریویی است که می‌تواند سبب کاهش جذابیت این عرضه شده باشد. در همین رابطه بخوانید: گمانه‌زنی از تبعیدی‌های جدید بازار پایهدو سناریوی افت جذابیت عرضه اولیه سهام
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ماه قبل
در روزی که قیمت دلار و طلا یک روند نزولی داشتند، شاخص بازار سهام هم با وجود اینکه سهامداران امروز شاهد یک عرضه اولیه دیگر بودند اما یک روند منفی را پشت سر گذاشت. به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهارشنبه تا ساعت ۱۵ با ۱۳ تومان کاهش، ۱۱ هزار و ۲۴۷ تومان معامله شد. قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار هم در بازار آزاد امروز چهارشنبه اول آبان تا ساعت ۱۵ با پنج هزار و ۱۰۰ تومان کاهش به ۳۹۵ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز چهارشنبه اول آبان تا ساعت ۱۵ با ۱۳ هزار تومان کاهش به سه میلیون و ۸۹۰ هزار تومان رسید. در اولین روز آبان ماه، بازار سرمایه پذیرای عرضه اولیه شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین با نماد «وآوا» به پایان رسید.
ایبناایبنا2 ماه قبل
به گزارش ایبنا، ۲۵ درصد از سهام «وآوا» در بازار دوم فرابورس در گروه سرمایه‌گذاری‌ها و زیرگروه سایر واسطه‌های مالی عرضه شد و به هر کد معاملاتی حداکثر ۱۷۴ سهم در قیمت ۲۱۶۰ ریال اختصاص داده شد. تا بدین ترتیب عرضه سهام شرکت آوانوین یازدهمین عرضه اولیه فرابورس از ابتدای امسال باشد. پیشتر در اطلاعیه عرضه اولیه «وآوا» دامنه قیمت برای ثبت سفارش از مبلغ ۲۱۰۰ ریال تا مبلغ ۲۱۶۰ ریال و حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۲۵۰ سهم تعیین شده بود. ضمن اینکه سود آوانوین در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۹۷ رقم ۱۴ میلیارد تومان بوده است. گفتنی است در سال جاری فرابورس از عرضه اولیه سهام شرکت‌های تولید ژلاتین کپسول ایران، کشت و صنعت شریف آباد، داروئی ره‌آورد تامین، ویتانا، پخش هجرت، فرابورس ایران، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، مجتمع تولیدی نیلی صنعت کرمان و جنرال مکانیک و توزیع داروپخش میزبانی کرد و بدین ترتیب با ورود نماد وآوا به تابلوهای معاملاتی فرابورس، ۱۱ شرکت از صنایع مختلف طی امسال برای نخستین بار وارد گردونه معاملات فرابورس شدند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعداد ۱۵۰میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری آوا نوین به‌عنوان پانزدهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، امروز (یکم آبان‌ماه) با نماد معاملاتی «وآوا» در بازار دوم فرابورس ایران عرضه و هر سهم این شرکت ۲۱۶ تومان کشف قیمت شد. این میزان سهام در محدوده قیمتی ۲۱۰تا ۲۱۶تومانی برای هر سهم و با سهمیه ۲۵۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه شده بود. ضمن این که مدیر این عرضه نیز شرکت بانک رفاه کارگران و متعهدین خرید هم صندوق سرمایه‌گذاری نگین رفاه به میزان ۲۰ درصد سهام قابل عرضه، صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه رفاه به میزان ۲۰ درصد و صندوق سرمایه‌گذاری بانک توسعه به میزان ۱۰ درصد بودند. این گزارش می‌افزاید: تا کنون تعداد ۱۴ عرضه اولیه در بازار بورس و فرابورس در سال جاری رخ داده است. دیف نام شرکت نام نماد تعداد سهم عرضه شده تاریخ عرضه قیمت کشف شده ۱ سرمایه‌گذاری صدر تأمین تاصیکو دو میلیارد نهم اردیبهشت ۲۲۰تومان ۲ کشت و صنعت شریف‌آباد زشریف ۵۲میلیون ۳۱ اردیبهشت‌ ۴۲۰تومان ۳ ژلاتین کپسول ایران دکپسول ۴۰میلیون ۵ خرداد ۵۷۰تومان ۴ پلی پروپیلن جم جم پیلن ۲۰۰ میلیون ۲۷ خرداد ۲۲۵۰ تومان ۵ سیمرغ سیمرغ ۱۳۰ میلیون ۲ تیر ۵۱۰ تومان ۶ دارویی ره‌آورد تامین درهآور ۴۰میلیون ۱۲ تیر ۳۱۵تومان ۷ پتروشیمی نوری نوری ۳۰۰میلیون ۲۲ تیر ۳۱۲۵تومان ۸ پخش هجرت هجرت ۷۵میلیون ۱۸ مرداد ۱۸۵۰ تومان ۹ غلتک‌سازان سپاهان فسازان ۷۵میلیون ۲۸ مرداد ۸۴۰ تومان ۱۰ جنرال مکانیک رنیک ۱۰۰ میلیون ۱۳ شهریور ۷۹۰ تومان ۱۱ نیلی صنعت کرمان غنیلی ۱۰میلیون ۱۶ شهریور ۷۰۰ تومان ۱۲ توسعه مولد نیروگاهی جهرم بجهرم یک میلیارد و ۲۰۷ میلیون ۳ مهر ۱۹۹ تومان ۱۳ فولاد سپید فراب کویر کویر ۲۴۰ میلیون ۱۷ مهر ۶۲۵ تومان ۱۴ داروپخش دتوزیع ۶۰میلیون ۲۱ مهرماه ۲۳۰۰ تومانانتهای پیام/
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ماه قبل
در اولین روز آبان ماه، بازار سرمایه پذیرای عرضه اولیه شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین با نماد «وآوا» به پایان رسید. در این عرضه اولیه به هر کد، ۱۷۴ سهم در سقف قیمتی خود یعنی ۲۱۶۰ ریال رسید که در مبلغی در حدود ۳۷ هزار تومان را شامل می‌شود. به گزارش تجارت‌نیوز، در اولین روز آبان ماه، بازار سرمایه پذیرای عرضه اولیه شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین با نماد «وآوا» به پایان رسید. وآوا در این عرضه اولیه نتوانست رکورد عرضه‌های اولیه را به دلیل مشارکت کمتر از عرضه‌های پیشین، بشکند. در مجموع تعداد ۸۷۵ هزار و ۸۸۱ نفر توانستند نام خود را به عنوان سهام‌دار این شرکت سرمایه‌گذاری به ثبت برسانند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ماه قبل
بازار سرمایه و شرکت فرابورس ایران در روز جاری میزبان عرضه اولیه دیگری هستند؛ شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین با نماد «وآوا» به عنوان هشتمین عرضه اولیه فرابورس، با سرمایه‌ای ۶۰ میلیارد تومانی وارد بازار سرمایه خواهد شد. به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سرمایه و شرکت فرابورس ایران در روز جاری میزبان عرضه اولیه دیگری هستند؛ شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین با نماد «وآوا» به عنوان هشتمین عرضه اولیه فرابورس، با سرمایه‌ای ۶۰ میلیارد تومانی وارد بازار سرمایه خواهد شد. تعداد سهام قابل عرضه این شرکت ۱۵۰ میلیون سهم از ۶۰۰ میلیون سهم بوده و مدیریت عرضه را بانک رفاه بر عهده دارد. تغییر پورتفوی سرمایه‌گذاریدر همین راستا، علیرضا قدرتی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین در خصوص آخرین وضعیت شرکت و نیز احتمال تغییر در ترکیب پورتفوی سرمایه‌گذاری «وآوا» به تجارت‌نیوز می‌گوید: «سیاستگذاری‌های ما در خصوص تغییر ترکیب سرمایه‌گذاری‌ها، در کمیته سرمایه‌گذاری شرکت به تصویب می‌رسد. ما به خاطر محدودیت‌های قانونی که برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری وجود دارد، هیچ‌گاه اقدام به دریافت وام نکرده‌ایم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
از ابتدای سال تا مهر ماه اغلب سهم‌های بازار رشدهای بسیار بالایی را به ثبت رساندند. در همین حال پیرو بازگشت دوباره خوش‌بینی‌ها به بازار سهام روز گذشته شاهد افزایش ارزش معاملات فرابورس بودیم. شاهدی دیگر بر رکود بازار سهام طی نیمه دوم مهر ماه متوسط ارزش معاملات در این دوره بود. ادامه جذابیت عرضه‌های اولیه؟ از ابتدای سال شاهد استقبال روز افزون از عرضه‌های اولیه بازار سهام بودیم. اوراقی که در مجموع ۱۶ هزار میلیارد تومان به ارزش بازار بدهی فرابورس افزودند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ماه قبل
بازار سهام ۳۰ مهر به روایت یک اینفوگرافیکبورس وارد فاز صعودی شد / رشد شش هزار واحدی شاخص کلبورس ۳۰ مهر , ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۴بازار سهام در روز سه‌شنبه توانست کار خود را مثبت به پایان برساند و پس از طی کردن متوالی روزهای منفی یا متعادل، وارد فاز صعودی شود و با رشدی شش هزار واحدی، وارد کانال ۳۰۳۸ هزار شد. به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام در روز سه‌شنبه توانست کار خود را مثبت به پایان برساند و پس از طی کردن متوالی روزهای منفی یا متعادل، وارد فاز صعودی شود و با رشدی شش هزار واحدی، وارد کانال ۳۰۳۸ هزار شد. در این روز نمادهای پارس، فولاد و رمپنا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشتند. مطالعه بیشتر: عرضه اولیه «وآوا» چقدر ارزنده است؟ / شناسایی سود ۳۷ تومانی برای هر سهماین مطلب را به اشتراک بگذارید تلگرامتلگرام فیسبوکفیسبوک توییترتوییتر لینکداینلینکداین ایمیل
همشهریهمشهری3 ماه قبل
به گزارش ایسنا، ۱۵۰ میلیون سهام سرمایه‌گذاری آوا نوین فردا چهارشنبه یکم آبان‌ماه در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود. تعداد کل سهام شرکت ۶۰۰ میلیون سهم است و حداکثر سهم قابل خریداری برای هر شخص حقیقی یا حقوقی ۲۵۰ سهم است. این عرضه به روش ثبت سفارش انجام می‌شود و دامنه قیمت در ثبت سفارش از ۲۱۰ تا ۲۱۶ تومان است. امروز به مناسبت عرضه اولیه این شرکت در فرابورس نشستی با حضور با حضور مالک رحمتی، قائم مقام مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، جواد وکیلی معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان، علیرضا قدرتی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آوا نوین، مسئولان بازار سرمایه و اصحاب رسانه برگزار شد. وی ادامه داد: نقدینگی به هر بازاری که وارد شود خسارت‌های سنگینی را می‌تواند به بار بیاورد ولی بازار سرمایه می‌تواند این سیل را کنترل کند.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
فردا ۲۵ درصد از سهام سرمایه‌گذاری آوا نوین در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود. فردا (چهارشنبه) ۱۵۰ میلیون سهام سرمایه گذاری آوا نوین در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود. تعداد کل سهام شرکت ۶۰۰ میلیون سهم است و حداکثر سهم قابل خریداری برای هر شخص حقیقی یا حقوقی ۲۵۰ سهم است. این عرضه به روش ثبت سفارش انجام می‌شود و دامنه قیمت در ثبت سفارش از ۲۱۰ تا ۲۱۶ تومان است. امروز به مناسبت عرضه اولیه این شرکت در فرابورس نشستی با حضور با حضور مالک رحمتی، قائم مقام مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، جواد وکیلی معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان، علیرضا قدرتی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آوا نوین، مسئولان بازار سرمایه و اصحاب رسانه برگزار شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
اقتصادآنلاین - میلادعبداللهی؛ طبق اطلاعیه از پیش منتشر شده، ۲۵ درصد از سهام شرکت آوانوین فردا عرضه اولیه خواهد شد؛ به همین منظور معارفه «وآوا» امروز با حضور تعدادی از اعضای هیئت مدیره و اصحاب رسانه درفرابورس ایران برگزار شد. لازم به ذکر است در این مراسم ابتدا مالک رحمتی نماینده سهام‌دار عمده با بیان اینکه بازار سرمایه بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری خواهد بود، اظهار داشت: شرکت آوانوین چهارمین شرکتی است که سازمان اقتصادی کوثر طی یک سال گذشته عرضه شده و امیدواریم تا پایان امسال سهام ۳ شرکت دیگر را در بورس و فرابورس عرضه کنیم. وی ادامه داد: نقدینگی زیاد را می‌توان به طرق مختلف تبدیل به فرصت کرد که بازار سرمایه بهترین نهاد برای این مهم به شمار می‌رود، از طرفی نقدینگی بالا در بخش‌های دیگر اقتصاد می‌تواند مشکل آفرین باشد، اما بازار سهام راهی برای گسترش توسعه خواهد بود. رحمتی همچنین تاکید کرد: نگاه مردم به بازار سرمایه باید تغییر کند، به گونه‌ای که فعالان بازار باید بپذیرند این نهاد محل سرمایه‌گذاری کوتاه مدت نیست و باید از نگاه گذرا به آن عبور کرد. وی افزود: بیش از ۷۰ درصد از پرتفو سازمان اقتصادی کوثر تاکنون بورسی شده و برنامه داریم همه شرکت‌های زیرمجموعه را وارد بازار سرمایه کنیم.
ایسناایسنا3 ماه قبل
فردا ۲۵ درصد از سهام سرمایه‌گذاری آوا نوین در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود. به گزارش ایسنا، فردا (چهارشنبه) ۱۵۰ میلیون سهام سرمایه گذاری آوا نوین در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود. تعداد کل سهام شرکت ۶۰۰ میلیون سهم است و حداکثر سهم قابل خریداری برای هر شخص حقیقی یا حقوقی ۲۵۰ سهم است. این عرضه به روش ثبت سفارش انجام می‌شود و دامنه قیمت در ثبت سفارش از ۲۱۰ تا ۲۱۶ تومان است. امروز به مناسبت عرضه اولیه این شرکت در فرابورس نشستی با حضور با حضور مالک رحمتی، قائم مقام مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، جواد وکیلی معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان، علیرضا قدرتی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آوا نوین، مسئولان بازار سرمایه و اصحاب رسانه برگزار شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از دنیای بورس؛ چهارشنبه این هفته بنا است سهام شرکت سرمایه‌گذاری آوا نوین از زیرمجموعه‌های سازمان اقتصادی کوثر در فرابورس عرضه شود. معامله‌گران بازار سهام به ندرت خاطره بد عرضه اولیه برکت را فراموش می‌کنند؛ یکی از نمونه‌های عرضه اولیه‌های ناموفق که از سوی ستاد اجرایی فرمان امام انجام شد. خلاصه: در معاملات پایان هفته جاری بورس، یک آبان ۱۵۰ میلیون سهم سرمایه‌گذاری آوا نوین (کل سهام ۶۰۰ میلیون سهم) در فرابورس عرضه می‌شود. محدوده قیمت عرضه ۲۱۰ تا ۲۱۶ تومان در نظر گرفته شده و سهمیه هر نفر حدود ۲۵۰ سهم برای حضور در عرضه اولیه تعیین شده است. اما سرمایه‌گذاری آوا نوین برخلاف عرضه‌های اخیر جذابیت چندانی را دارا نیست.

به انتهای لیست رسیدید