اخبار واشنگتن - آخرین و مهم ترین اخبار واشنگتن از خبرگزاری‌های ایران | خبری

واشنگتن

مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مسئول امور ایران در وزارت امور خارجه آمریکا ضمن ابراز خشنودی از اغتشاشات اخیر در ایران، به نقش واشنگتن در این حوادث اعتراف کرد. «برایان هوک» در گفتگو با بی. بی. سی اذعان کرد که در جریان نا آرامی‌های اخیر در ایران عده‌ای از اغتشاشگران از ابزارهایی که آمریکا فراهم کرده است، استفاده کرده‌اند. هوک گفت: در یک سال و نیم گذشته ابزاری را برای مردم ایران فراهم کردیم که معترضان حتی بتوانند در زمان قطع اینترنت با هم ارتباط برقرار کنند. وی با ادعای اینکه «در کنار مردم ایران هستیم»، افزود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز چند بار با «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه این کشور درباره ایران جلسه داشته است. اعتراضات در ایران به نرخ جدید بنزین صورت گرفت که توسط عده‌ای آشوبگر به خشونت کشیده شد.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه در پیامی توئیتری ضمن ابراز حمایت از اغتشاشات اخیر در برخی شهرهای ایران، از قطع شدن اینترنت توسط دولت ایران انتقاد کرد. ساعتی پیش «برایان هوک» مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایران طی اظهاراتی از دخالت عامدانه آمریکا در ناآرامی‌های ایران و تلاش برای تقویت این ناآرامی‌ها پرده برداشت. وقتی من در این سمت قرار گرفتم، فناوری‌هایی را در اختیار مردم ایران قرار دادیم که بتوانند در جریان اعتراضات با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. شروع این اعتراضات در ابتدا ناشی از افزایش قیمت بنزین بود، اما خیلی سریع به اعتراضات ضدحکومتی تبدیل شد. مردم توانستند صدها ویدیو از اعتراضات را منتشر کنند.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که از زمان تصدی این سمت هیچ تحریمی را علیه ملت ایران فروگذار نکرده است، پنج شنبه شب ژست حمایت از مردم ایران را گرفت. ترامپ بدون اشاره به تحریم‌های ظالمانه واشنگتن علیه مردم ایران، در توئیتی مدعی شد: دولت ایران تا جایی ناپایدار شده است که اینترنت را قطع کرده تا مردم بزرگ ایران نتوانند درباره خشونت هایی که اعمال می‌شود، حرف بزنند. وزیر امور خارجه اعلام حمایت مقامات آمریکایی از «مردم ایران» را دروغی شرم آور خواند و افزود: رژیمی که با اعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می‌شود هیچگاه نمی‌تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد. آقای پمپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد. ظریف تصریح کرد: کشورهایی که نتوانسته‌اند از خود هیچ توان و اراده‌ای در برابر تروریسم اقتصادی آمریکا نشان دهند و اکنون برای پنهان کردن ناتوانی خود از آشوب و برهم زدن نظم عمومی حمایت سیاسی و میدانی می‌نمایند مسئولیت کلیه عواقب تحریکات خطرناک خود را بر عهده خواهند داشت.
رکنارکنا7 ساعت قبل
«برایان هوک»، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، بار دیگر با اعلام حمایت از ناآرامی‌ها در ایران گفت: از اعتراض‌هایی که در ایران به‌وقوع پیوسته‌اند بسیار خشنود هستیم. نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران همچنین افزود دولت ترامپ فشارها بر تهران را ادامه خواهد داد. پیش‌تر مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور، و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در پیام‌های جداگانه‌ای ضمن اعلام حمایت خود را از ناآرامی‌ها در ایران، مدعی حمایت از مردم کشورمان شدند (اینجا). اخیرا کاخ سفید در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه درباره ناآرامی‌های ایران مدعی حمایت از مردم کشورمان شده است (اینجا). برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، ضمن تکرار اتهامات خود علیه کشورمان در اظهاراتی مداخله‌جویانه اعلام کرد که آمریکا از ناآرامی‌ها در ایران حمایت می‌کند (بیشتر بخوانید).
اقتصادنیوزاقتصادنیوز7 ساعت قبل
شرایط او در داخل، برخورد با اروپایی‌ها، موضوع خاورمیانه ترامپ را در وضعیت بدی قرار داده و بهترین فرصت برای ماست تا بازی کنیم. سوال اینجاست که دموکرات و جمهوریخواه چه فرقی برای ایران دارند؟ این ما هستیم که باید از شرایط به نحو احسن استفاده کنیم. معتقدم که در شرایط فعلی ترامپ حتی حاضر است از ایران عذرخواهی کند. نکته مهمی که باید عنوان کرد این است که بزرگترین مخالف ایران برای مذاکره با آمریکا رژیم صهیونیستی، ارتجاع عرب، ترکیه، چین و روسیه هستند. نکته مهمی که باید عنوان کرد این است که بزرگترین مخالفان ایران برای مذاکره با آمریکا رژیم صهیونیستی، ارتجاع عرب، ترکیه، چین و روسیه هستند.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
وقتی من در این سمت قرار گرفتم، فناوری‌هایی را در اختیار مردم ایران قرار دادیم که بتوانند در جریان اعتراضات با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. ما راه‌های میان‌بر در اینترنت را نیز به مردم ایران ارائه کردیم و این راه‌ها به معترضان امکان داد که با یکدیگر ارتباط داشته باشند.» وی افزود: «رئیس‌جمهور آمریکا به دقت اعتراضات ایران را دنبال می‌کند. فشارهای ما باعث شده است که حکومت ایران با کسری بودجه شدید مواجه شود و نتواند اقتصاد را اداره کند.» این دیپلمات ارشد آمریکایی تصریح کرد: «ما از اعتراضاتی که در ایران رخ داده است بسیار خشنودیم. امروز پنج‌شنبه «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اعلام اینکه مقامات کشورش از ابراز حمایت دولتمردان آمریکایی از مردم ایران کاملا «بهت‌زده» شده‌اند، گفت: «وقتی آنها [مقامات آمریکایی] تصمیم گرفتند سیاست تحریم و فشار را علیه ایران اجرا کنند، هدفشان همین [ایجاد نارضایتی] بود. آقای پمپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد.» انتهای پیام/.
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، دکتر وحید غروی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود ایران از فرصت کنونی برای امتیازگیری از آمریکا استفاده می‌کرد گفت: در حال حاضر که ترامپ برای مذاکره با ایران التماس می‌کند بهترین شرایط برای ما در جهت امتیازگیری از آمریکا محیا است. سوال اینجاست که دموکرات و جمهوریخواه چه فرقی برای ایران دارند؟ این ما هستیم که باید از شرایط به نحو احسن استفاده کنیم. معتقدم که در شرایط فعلی ترامپ حتی حاضر است از ایران عذرخواهی کند. نکته مهمی که باید عنوان کرد این است که بزرگترین مخالف ایران برای مذاکره با آمریکا رژیم صهیونیستی، ارتجاع عرب، ترکیه، چین و روسیه هستند. نکته مهمی که باید عنوان کرد این است که بزرگترین مخالفان ایران برای مذاکره با آمریکا رژیم صهیونیستی، ارتجاع عرب، ترکیه، چین و روسیه هستند.
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که تحریم‌های رفع شده توسط برجام را علیه ملت ایران بازگردانده و از هیچ اقدامی علیه ایرانیان دریغ نکرده است، مدعی شد که قطعی اینترنت ناشی از بی‌ثباتی در ایران است. به گزارش ایرنا رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه شب در پیامی توئیتری به قطعی سراسری اینترنت در ایران واکنش نشان داد و بدون اشاره به تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی که در یک سال گذشته علیه ایرانیان اعمال کرده، این قطعی را دلیل بر وجود بی‌ثباتی در ایران دانست. ترامپ که از زمان به قدرت رسیدن همواره اقدامات خود را علیه ایران و ایرانیان متمرکز کرده است، ادعا کرد که حکومت ایران اینترنت را قطع کرده تا مردم نتوانند درباره خشونت‌هایی که اعمال می‌شود، صحبت کنند. این ادعای رئیس جمهوری آمریکا در حالی است که وزیر امور خارجه‌اش چندی پیش به صراحت گفت که ایرانیان برای آنکه بتوانند غذا بخورند باید با واشنگتن مذاکره کرده و شرایط آن را بپذیرند.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
وزیر خارجه پیشین آمریکا امروز (پنج‌شنبه) گفت، مذاکرات تجاری میان ایالات متحده و چین صرفا «جایگزینی» برای مذاکرات مهمتر درباره درگیری‌ها میان دو کشور است. هنری کیسینجر هشدار داد در صورتی که آن‌ها از حل جنگ تجاری خودشان ناکام بمانند، یک درگیری مسلحانه می‌تواند رخ دهد. اظهارات هنری کیسینجر، وزیر خارجه پیشین آمریکا در کنفرانسی در پکن با موضوع آینده این دو غول اقتصادی جهان مطرح شد. جنگ جهانی اول بابت بحران‌های به مراتب کوچکتر اتفاق افتاد … و امروز تسلیحات بسیار قدرتمندتر شدند.» این دیپلمات کهنه‌کار آمریکا افزود: «چین یک کشور اقتصادی مهم است. کیسینجر گفت مذاکرات تجاری فقط «جایگزین» برای گفت‌وگوهای اساسی‌تر در مورد درگیری بین این دو، از جمله تنش‌ها در مورد هنگ‌کنگ است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «سیف الدین عبدالله» وزیر خارجه مالزی گفت: بیانات «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، درباره این که واشنگتن از این پس شهرک‌های اسراییلی در کرانه باختری رود اردن را غیرقانونی نمی‌داند با تمام تصمیمات موجود که همه کشورهای جهان آن را امضا کرده‌اند، مغایرت دارد. لاوروف در ادامه تصریح کرد: مسکو خواستار بازگشت بدون قید و شرط و احترام به توافق‌های موجود درباره حل و فصل فلسطین و اسراییل خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
وزیر خارجه روسیه اظهارات اخیر همتای آمریکایی خود درباره مشروعیت‌بخشی به شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی را مغایر با همه قطعنامه‌های مربوطه دانست و گفت، این رویکرد به بن بست می‌رسد. به گزارش خبر فوری به نقل از سایت النشره، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تصریح کرد، اظهاراتی که مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا اخیرا مطرح کرد مبنی بر اینکه واشنگتن دیگر شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری را غیر قانونی نمی‌داند، به شکل مستقیمی با همه قطعنامه‌های منعقد شده توسط کشورهای جهان در تناقض است و تا حد زیادی بی‌نتیجه خواهد ماند. ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن نیز با تقدیر از اعضای شورای امنیت بر مخالفت با تصمیم مشروعیت‌بخشی به شهرک‌سازی‌های اسرائیل گفت: تصمیم بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر الحاق غور اردن (دره اردن) به اراضی اشغالی به منزله اعلام نابودی تمامی تلاش‌های مسالمت‌آمیز است. وی تاکید کرد، بدون از بین رفتن اشغالگری و تحقق مطالبات فلسطینی‌ها در خصوص آزادی و تشکیل کشور مستقل، صلح فراگیر محقق نمی‌شود.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخارووا با اشاره به اینکه مسکو شرایط داخلی ایران را زیر نظر دارد، گفت: «ما سخنان مایک پومپئو را در حمایت از مردم معترض ایران متظاهرانه و ریاکارانه می‌دانیم و معتقدیم اقدام‌های واشنگتن یکی از مهم‌ترین دلایل به سختی افتادن زندگی ایرانی‌هاست.» سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: «تصمیم تهران برای افزایش قیمت سوخت و نارضایتی‌های ناشی از آن نتیجه فشار تحریم‌های گسترده و غیرقانونی است که آمریکا علیه مردم ایران اعمال کرده است. حق قانونی و طبیعی مردم ایران برای دسترسی داشتن به مواد غذایی، دارو و دیگر ابزار ضروری زندگی با اقدام‌های غیرقانونی واشنگتن زیر پا گذاشته شده است. آنچه این روزها در ایران می‌گذرد، اتفاقی ساده نیست و دست‌های خارجی برای دخالت در امور داخلی ایران آشکار است.» زاخارووا در بخش دیگر سخنان خود افزود: «از آنجا که بسیاری از نارضایتی‌ها و رنج‌های مردم ایران ناشی از تحریم‌های آمریکاست، بیانیه آقای پومپئو در حمایت از معترضان ما را گیج کرد. آنچه ما می‌دانیم این است که هدف آمریکا همواره افزایش فشار بر ایران با بیشتر کردن تحریم‌ها بوده است. واشنگتن از یک‌سو (دست‌کم با زبان) از مردم ایران حمایت می‌کند و از سوی دیگر هر چه از دستش برمی‌آید انجام می‌دهد تا مردم بیشتر به سختی بیفتند.»
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنج‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرد که ادعای «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر حمایت از مردم ایران باعث تعجب مقامات روسیه شده است. وزیر امور خارجه اعلام حمایت مقامات آمریکایی از «مردم ایران» را دروغی شرم آور خواند و افزود: رژیمی که با اعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می‌شود هیچگاه نمی‌تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد. آقای پمپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد. موسوی ادامه داد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسائل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. انتهای پیام/.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از المیادین، آمریکا با مستقر کردن خودرو‌های زرهی خود نزدیک میدان‌های نفتی سوریه، راهبرد جدیدی برای اعمال فشار اقتصادی به دمشق ایجاد کرده است. خودرو‌های زرهی آمریکا بار دیگر در هفت پایگاه اطراف حوزه‌های نفتی شمال سوریه مستقر شدند. فقط واشنگتن نیست که برای دستیابی به نفت سوریه حضور دارد. پس از آنکه الهام احمد رئیس مشترک شورای سوریه دموکراتیک به یک شرکت اسرائیلی ضمانت کتبی برای تصرف در نفت سوریه ارائه کرد، این شرکت در ماه ژوئن گذشته عملیات حفاری نفت را آغاز کرد. درگیری بر سر نفت، هزینه نظامی دمشق را برای باز پس گیری همه جغرافیای سوریه و درآمد‌های آن افزایش خواهد داد.
رکنارکنا11 ساعت قبل
زاخارووا همچنین ضمن ابراز تعجب از ادعاهای پمپئو تاکید کرد که اقدامات آمریکا زمینه‌ساز رنج و سختی مردم ایران شده و هدف سیاست فشار حداکثری آمریکا نیز همین بوده است. سخنگوی وزارت خارجه روسیه تصریح کرد: واشنگتن از یک سو به‌ صورت کلامی از خواسته‌های مردم ایران حمایت می‌کند و از سوی دیگر هر کاری که می‌تواند انجام می‌دهد تا مردم این کشور را متحمل رنج و سختی کند. مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا پیش از این در پیام‌های جداگانه توئیتری ضمن اعلام حمایت خود از ناآرامی‌ها در ایران، مدعی حمایت از مردم کشورمان شدند. اخیرا کاخ سفید هم در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه درباره ناآرامی‌های ایران مدعی حمایت از مردم کشورمان شده است. برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، ضمن تکرار اتهامات خود علیه کشورمان در اظهاراتی مداخله‌جویانه اعلام کرد که آمریکا از ناآرامی‌ها در ایران حمایت می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در واکنش به ادعای «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر حمایت از مردم ایران گفت، واشنگتن عامل اغلب مشکلات کنونی ملت ایران است. زاخارووا متذکر شد که تصمیم تهران برای افزایش قیمت سوخت که ناآرامی‌ها در ایران به بهانه آن آغاز شد، نتیجه «فشار تحریمی سنگین و غیرقانونی» آمریکا علیه ایران است. در روزهای گذشته، دولت آمریکا که در نزدیک به سه سال گذشته ضمن خروج از برجام، مکررا تحریم‌های تازه‌ای علیه ملت ایران وضع کرده، در نقش دلسوز مردم ایران ظاهر و مدعی شده است که از آنچه در ایران می‌گذرد نگران است. پامپئو شامگاه شنبه در پیامی توئیتری مدعی حمایت واشنگتن از مردم ایران شد و گفت آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند. او همچنین از ابتدای سر کار آمدن محدودیت‌های شدیدی را علیه ورود شهروندان ایرانی به آمریکا به کار گرفته است که کاملا با ادعای جدید پامپئو در حمایت از مردم ایران در تضاد است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
وی ادامه داد: در ایران اوضاع به تدریج عادی می‌شود و از شهروندان آسیب دیده اطلاعی در دست نیست. روسیه: احتمال دخالت عوامل خارجی در ناآرامی‌های ایران وجود داردپیشتر نیز ضمیر کابولوف رئیس اداره دوم آسیای وزارت امور خارجه روسیه این احتمال را بعید ندانسته بود که عوامل و نیروهای خارجی در حوادث روزهای اخیر ایران دخالت داشته باشند. وی در تشریح وضعیت ایران گفته بود: نیروهای خارجی فعالانه تلاش می‌کنند و به این ترتیب همه عوامل در بروز این وضعیت موثر بودند. «بوریس دولگوف» کارشناس مرکز مطالعات عربی و اسلامی انستیتو شرق شناسی آکادمی علوم روسیه معتقد است که اعتراضات در برخی شهرهای ایران دلایل داخلی و خارجی دارد. دولگوف ادامه داد: اینکه گفته می‌شود نیروهای خارجی از این اعتراضات سعی دارند استفاده کنند بدون شک واقعیت دارد.
فارسفارس11 ساعت قبل
وزارت خارجه روسیه با انتقاد از فشار آمریکا به مصر برای انصراف از خرید جنگنده‌های روسی، گفت واشنگتن برای مختل کردن صادرات تسلیحاتی روسیه، به ارعاب دیگران روی آورده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنج‌شنبه از تلاش آمریکا برای منصرف کردن مصر از خرید جنگنده‌های روسی انتقاد کرد. اظهارات زاخاروا پس از آن مطرح می‌شود روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» گزارش داد که «مایک پامپئو» وزیر خارجه و «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا در نامه‌ای به وزیر دفاع مصر، به قاهره هشدار داده‌اند که چنانچه مصر خرید سوخو ۳۵ را متوقف نکند، واشنگتن این کشور را تحریم خواهد کرد. پیشتر روزنامه روسی «کامرسانت» گزارش داده بود که مذاکرات خرید این جنگنده‌ها اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی بین دو کشور صورت گرفته و قرار است این جنگنده‌ها بین سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ به قاهره تحویل داده شود. انتهای پیام/ص
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «سیف الدین عبدالله» وزیر خارجه مالزی گفت: بیانات «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، درباره این که واشنگتن از این پس شهرک‌های اسراییلی در کرانه باختری رود اردن را غیرقانونی نمی‌داند با تمام تصمیمات موجود که همه کشور‌های جهان آن را امضا کرده‌اند، مغایرت دارد. لاوروف در ادامه تصریح کرد: مسکو خواستار بازگشت بدون قید و شرط و احترام به توافق‌های موجود درباره حل و فصل فلسطین و اسراییل خواهد شد. انتهای پیام/
نامه‌نیورنامه‌نیور12 ساعت قبل
به گزارش نامه نیوز به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، بایدن روز پنجشنبه در سخنانی، به شدت از ریاض انتقاد کرد و به این کشور هشدار داد. وی در پاسخ به این سوال که آمریکا چگونه باید با عربستان درباره مسئله جنگ یمن و خاشقچی رفتار کند، گفت: باید کمک‌های نظامی به عربستان را متوقف و این کشور را در سطح بین المللی مطرود و منزوی کرد. اسناد و شواهد منتشره حاکی از آن است که خاشقچی به دستور شخص محمدبن سلمان ولیعهد سعودی کشته شده است. نامزد احتمالی دموکرات‌ها برای انتخابات آتی آمریکا ادامه داد که او همه کمک‌های آمریکا به عربستان و کالاهایی که به آنها می‌فروشد را متوقف می‌کند. بایدن ضمن اینکه سعودی‌ها را به «کشتن کودکان و بی گناهان» متهم کرد، افزود: دولت سعودی «از ارزش و شان اجتماعی بسیار پایینی برخوردار است».
فارسفارس13 ساعت قبل
دولت سوریه حمله روز گذشته ترکیه به خودروی غیر نظامیان در شمال سوریه را به شدت محکوم کرد و از جامعه جهانی خواست مقابل اقدامات ترکیه بایستند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه امروز (پنجشنبه) نیروهای ترکیه‌ای حاضر در شمال سوریه را اشغالگر نامید و گفت که آنها علیه غیرنظامیان دست به جنایت می‌زنند. با وجود برقراری آتش‌بس در شمال سوریه، حملات ترکیه به مناطق شمالی این کشور هر از گاهی صورت می‌گیرد و به همین دلیل شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بارها اعلام کردند که ترکیه توافق آتش‌بس را نقض می‌کند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند. هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» کرد از منطقه امن خارج شوند.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
وزیر خارجه روسیه اظهارات اخیر همتای آمریکایی خود درباره مشروعیت‌بخشی به شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی را مغایر با همه قطعنامه‌های مربوطه دانست و گفت، این رویکرد به بن بست می‌رسد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تصریح کرد، اظهاراتی که مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا اخیرا مطرح کرد مبنی بر اینکه واشنگتن دیگر شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری را غیر قانونی نمی‌داند، به شکل مستقیمی با همه قطعنامه‌های منعقد شده توسط کشورهای جهان در تناقض است و تا حد زیادی بی‌نتیجه خواهد ماند. ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن نیز با تقدیر از اعضای شورای امنیت بر مخالفت با تصمیم مشروعیت‌بخشی به شهرک‌سازی‌های اسرائیل گفت: تصمیم بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر الحاق غور اردن (دره اردن) به اراضی اشغالی به منزله اعلام نابودی تمامی تلاش‌های مسالمت‌آمیز است. وی تاکید کرد، بدون از بین رفتن اشغالگری و تحقق مطالبات فلسطینی‌ها در خصوص آزادی و تشکیل کشور مستقل، صلح فراگیر محقق نمی‌شود. انتهای پیام
ایسناایسنا13 ساعت قبل
نماینده آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی بدون اشاره به حق ایران برای کاهش اجرای تعهدات برجامی‌ خود در پی عدم پایبندی دیگر طرفین این توافق بین المللی از افزایش غنی‌سازی در کشورمان انتقاد کرد و خواستار بازگشت ایران از این اقدامات شد. به گزارش ایسنا، جکی وولکات نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سخنان روز پنج‌شنبه خود در نشست فصلی شورای حکام تلاش کرد با جوسازی علیه اقدامات اخیر ایران در راستای کاهش اجرای تعهداتش در برجام، علیه ایران فضاسازی کند. ایران در همین راستا تاکنون چهار گام را برداشته است که شامل افزایش سطح غنی‌سازی و آغاز غنی‌سازی اورانیوم در سایت فردو می‌شود. این گزارش همچنین می‌افزاید که ایران غنی سازی UF۶ را در فردو آغاز کرده و سطح غنی‌سازی ایران نیز به ۴٫۵ درصد رسیده است. سفیر کشورمان افزود: گزارش آژانس، همچنین اذعان می‌کند که ایران سانتریفیوژهای جدید را نیز برابر اعلام اخیر خود نصب کرده است.
همشهریهمشهری13 ساعت قبل
دیدار نزدیک و پایاپای مدعیان کنفرانس‌های شرق و غرب سرانجام در وقت عادی با تساوی در عدد ۹۷ رسید. در پنج دقیقه وقت اضافی کلیپرز ۱۰ بر هفت از سلتیکس پیش افتاد و بازی را ۱۰۷ بر ۱۰۴ برد. به این ترتیب، بوستن سلتیکس با ۱۱ پیروزی و سه باخت (رکوردی برابر با میلواکی باکس) همچنان در رده اول کنفرانس شرق باقی ماند و لس‌آنجلس کلیپرز با ۱۰ برد و پنج باخت در رده چهارم کنفرانس غرب ایستاد. یک دیدار مهم بین هیوستن راکتس و دنور ناگتس برگزار شد که با هنرنمایی نیکولا یوکیچ و ۲۷ امتیاز و ۱۲ ریباند او با نتیجه ۱۰۵ بر ۹۵ به سود دنور پایان یافت. در این بازی جیمز هاردن فروغ همیشگی را نداشت و فقط ۲۷ امتیاز به دست آورد.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
این مقام ۹۶ ساله یادآور شد در زمان جنگ سرد بین آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی، برنامه‌ای برای کاهش توانمندی هسته‌ای دو کشور در اولویت قرار داشت. وی در ادامه هشدار داد، اما به علت اینکه درگیری‌ها بین چین و آمریکا همیشه به طور منفعل بوده است، چارچوبی برای واشنگتن به منظور کنار آمدن با چین به عنوان یک «قدرت نظامی» وجود ندارد. وزیر امور خارجه اسبق آمریکا اعلام کرد مذاکرات تجاری تنها جایگزین برای گفتگو‌های اساسی بیشتر درباره درگیری‌ها بین دو طرف از جمله تنش‌ها بر سر هنگ کنگ بوده است. تنش‌ها بین دو کشور در جبهه دیپلماتیک نیز تشدید شده است. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا روز پنجشنبه هشدار داد اگر جنگ تجاری بین چین و آمریکا فیصله نیابد، امکان آغاز درگیری مسلحانه وجود دارد. هنری کیسینجر وزیر امور خارجه پیشین آمریکا که در عادی سازی روابط دیپلماتیک بین واشنگتن و پکن نقش داشته است، این اظهارات را در کنفرانسی در مورد آینده این دو اقتصاد بزرگ در پکن مطرح کرد.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
وزارت خارجه آمریکا از موافقت خود با فروش تسلیحات و تجهیزات دریایی به هند در معامله‌ای به ارزش بیش از یک میلیار دلار خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، واشنگتن با فروش تسلیحات و تجهیزات دریایی به هند در معامله‌ای به ارزش بیش از یک میلیار دلار موافقت کرده است. وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، به کنگره درخصوص این قرارداد پیشنهادی که شامل ۱۳ سلاح‌ دریایی است، اطلاع داده شد. پس از این که مشخص شد این قرارداد در راستای منافع امنیت ملی آمریکا از طریق تقویت امنیت ملی شریک استراتژی است، با آن موافقت شد. این وزارتخانه در بیانیه‌ خود اعلام کرد، هند از سامانه دفاعی «ام کی -۴۵» به عنوان مقابله با تهدیدات منطقه‌ای استفاده خواهد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «سفین دزیی» مسئول اداره روابط خارجی منطقه کردستان عراق از مداخلات آمریکا در بین گروه‌های کرد انتقاد کرد. دزیی گفت که آمریکا از گروه تروریستی «پ. ک. ک» (حزب کارگران کردستان) به عنوان یک گروه امنیتی در جریان حوادث سوریه استفاده کرده است. خبرگزاری آناتولی به نقل از این مسئول کرد گزارش داد که حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) «در آن مرحله بر روی کردهای سوریه تأثیر گذاشت و توانست در آنجا، روند امور را تغییر دهد». دیزیی درباره تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه تحت عنوان «چشمه صلح» به بهانه دور کردن شبه‌نظامیان کرد از مرزهای مشترک خود با سوریه، تأکید کرد که «تا سال ۲۰۱۳، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه هیچ ارتباطی با ترکیه نداشت، ولی زمانی که پ. ک. ک وارد کار شد، وضعیت کاملا متفاوت شد». وی در پایان خاطر نشان کرد، هنگامی که پ. ک. ک در سوریه وارد عمل شد و از تأثیر خود بر روی کردهای سوریه استفاده کرد، «وضعیت متفاوت شد.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
۵ عضو اروپایی شورای امنیت: «ما از اسرائیل می‌خواهیم به موجب تعهدات خود به عنوان قدرت اشغالگر به کلیه فعالیت‌های شهرک سازی پایان دهد». بیانیه مشترک نمایندگان این کشورها پیش از نشست شورای امنیت در باره خاورمیانه منتشر شد. شرح عکس: نمایی از یکی از شهرک‌های یهودی نشین در خاک فلسطیندر این بیانیه آمده است: «هرگونه فعالیت شهرک سازی بر اساس حقوق بین الملل غیر قانونی است. در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «ما از اسرائیل می‌خواهیم به موجب تعهدات خود به عنوان قدرت اشغالگر به کلیه فعالیت‌های شهرک سازی پایان دهد». در حال حاضر بیش از ۴۰۰ هزار اسرائیلی در بخش‌های اشغالی کرانه باختری رود اردن در شهرک‌های یهودی نشین زندگی می‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید