اخبار وام - آخرین و مهم ترین اخبار وام از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « وام »

تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا، ‌ سید احسان خاندوزی استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی و مدیر دفتر اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور همچنان معافیت مالیاتی برای هنرمندان، ‌ خام فروشان، ‌مناطق آزاد و فقدان مالیات بر عایدی سرمایه حاکم است گفت: ‌ صادرات کشور نزدیک صفر است و تحریمهای ظالمانه به اوج خود رسیده است اما باز دولت حاضر نیست که نظام مالیاتی را به درستی پیاده سازی کند. وی افزود: ‌ وقتی در چنین شرایطی قرار نیست بر طبقه‌ای خاص کوچکترین فشاری آورده شود برای چندمین بار نشاندهند ه خاستگاه اقتصادی و سیاسی بخشی از دولتمردان است. گفتنی است معافیت مالیاتی هنرمندان با درآمدهای میلیاردی چون جواد عزتی با مجموع فروش ۶۵٫۵ میلیارد و رضا عطاران با مجموع فروش ۵۷ میلیارد در سال ۹۷ باعث اعتراضات بسیاری شده است؛ چنین معافیت مالیاتی در حالی است که کارمندان دولت با درآمد متوسط به پائین مالیات می‌دهند که این استاد دانشگاه علت این نابرابری غیر متعارف را به جهت وامدار بودن بخشی از دولت به این افراد می‌داند. انتهای پیام/*
ایسناایسنا4 ساعت قبل
معاون اعضا صندوق اعتباری هنر گفت: هنرمندان و فعالان فرهنگی در حوزه کسب و کار فرهنگی و کارآفرینی می‌توانند وام قرض‌الحسنه دریافت‌ کنند. وحیدی‌فر در بخش دیگرسخنان خود به تسهیلات کارآفرینی در بخش فرهنگ و هنر اشاره کرد و افزود: با هدف حمایت و رونق بخشی به اقتصاد فرهنگ و هنر صندوق اعتباری هنر با ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه از هنرمندان کارآفرین حمایت می‌کند. وی در ادامه افزود: متأسفانه طی این سفرها دریافتیم فقر اطلاعاتی سبب عدم برخورداری اهالی فرهنگ و هنر از خدمات صندوق است. صندوق اعتباری هنر با تمام توان در راستای ارائه خدمات به جامعه فرهنگ و هنر علی رغم مشکلات اقتصادی و محدودیت‌های بودجه‌ای تلاش می‌کند. تیم اعزامی صندوق اعتباری هنر از روز دوشنبه ۱۱ آذر به مدت یک هفته مهمان اهالی فرهنگ، هنر، و فعالان قرآنی استان هستند و در چهارمین روز از این سفر با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه اراک دیدار کردند.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر با اشاره به ۱۶ آذر، روز دانشجو، گفت: روز دانشجو نماد مقاومت، شجاعت و زیر بار ذلت نرفتن است. وی افزود: در این روز دانشجویان در سال ۱۳۳۲ دو ویژگی جنبش دانشجویی یعنی حق‌طلبی و استکبارستیزی را شاخصه حرکت اصیل‌شان نشان داده و با راهپیمایی خود، اعتراض‌شان را به سفر معاون رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کردند. رحیمی با اشاره به این‌که در این راه، سه شهید تقدیم انقلاب شد، گفت: امروز نیز ما روز دانشجو را به عنوان روز حق‌طلبی، بصیرت، استکبارستیزی و فتنه‌گریزی می‌دانیم. وی به خدمت مقدس سربازی اشاره کرد و افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، خدمت وظیفه عمومی و مقدسی است که در جنگ و صلح در صف اول نیازهای ملت و کشور قرار دارد و همه خانواده‌ها و جوانان باید اهمیت آن را درک و با شوق و علاقه به آن بشتابند. امام جمعه ابهر تاکید کرد: خدمت مقدس سربازی در برقراری نظم و امنیت ملی و ارتقای توان دفاعی کشور بر هیچ کسی پوشیده نیست و این امکان را فراهم می‌کند تا جوانان کشور در کسوت سربازی، از عزت، استقلال و تمامیت ارضی نظام مقدس دفاع کنند.
الفالف5 ساعت قبل
حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به طرح جدید بانکداری گفت: طرح جدید بانکداری که در مجلس درحال تصویب است باید به نظر رهبر انقلاب و بعضی از کارشناسان خبره در بحث اقتصاد و فقه برسد تا مشکلات دینی و علمی آن حل شود. گروه اقتصادی الف، ۱۵ آذر ۱۳۹۸، ۱۴:۳۱ ۳۹۸۰۹۱۵۰۵۵به گزارش الف وی افزود: این راه حلی که بانک‌ها در پیش گرفته‌اند و مشغول بنگاه داری شدند، مشکلات زیادی برای کشور و کارخانجات تولیدی ایجاد کرده است. آیت الله علوی گرگانیگفت: الان یکی از مشکلات بحث رباست؛ تا مراجع می‌گویند ربا ایراد دارد، می‌گویند شورای فقهی اجازه داده، اما کدام فقیه؟ آیا فقیه این حرف را می‌زند که بگوید ربا ایرادی ندارد. باید بر قوانین جدید، فقیه جامعه الشرایط با نظارت رهبری معین شود تا از هر لحاظ مشکلی نداشته باشد. گرفتن کلمه ربا در عقود، ولی انجام کارهایی که در حقیقت همان رباست، نوعی شیطنت در قراردادهای بانکی است؛ باید مواظب بود جلوی این مسائل که به نام اسلام در حال انجام است، گرفته شود.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/زنجان امام جمعه ابهر گفت: حق‌طلبی و استکبارستیزی، دو ویژگی جنبش‌های دانشجویی است. حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر به ۱۶ آذر، روز دانشجو اشاره کرد و این روز را نماد مقاومت، شجاعت و زیر بار ذلت نرفتن دانست. وی افزود: در این روز دانشجویان در سال ۱۳۳۲ دو ویژگی جنبش دانشجویی یعنی حق‌طلبی و استکبارستیزی را شاخصه حرکت اصیل‌شان نشان داده و با راهپیمایی خود، اعتراض‌شان را به سفر معاون رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کردند. رحیمی با اشاره به این‌که در این راه، سه شهید تقدیم انقلاب شد، گفت: امروز نیز ما روز دانشجو را به عنوان روز حق‌طلبی، بصیرت، استکبارستیزی و فتنه‌گریزی می‌دانیم. امام جمعه ابهر تاکید کرد: خدمت مقدس سربازی در برقراری نظم و امنیت ملی و ارتقای توان دفاعی کشور بر هیچ کسی پوشیده نیست و این امکان را فراهم می‌کند تا جوانان کشور در کسوت سربازی، از عزت، استقلال و تمامیت ارضی نظام مقدس دفاع کنند.
فارسفارس6 ساعت قبل
* تعرفه برق ناعادلانه و به نفع پرمصرف‌ها استفارس: این ۱۰۰ هزار پنل خورشیدی عدد پایینی نیست؟ نوفرستی: نصب این صد هزار پنل خورشیدی عددی نیست اما اضافه شدن آن منابعی می‌خواهد که قطعا دولت ندارد. فارس: نصب پنل‌ها از نظر اقتصادی به نفع مصرف‌کننده خواهد بود؟ نوفرستی: برق پنل خورشیدی که نصب شود فاصله تولید و مصرف برق کم می‌شود و این می‌تواند اتلاف برق را کاهش بدهد. برآورد این است که حدود ۴۰ میلیون تومان هزینه‌ نصب نیروگاه خورشیدی است. * بالا رفتن مصرف پنل‌های خورشیدی تولید آن را به صرفه می‌کندفارس: الان پنل‌های خورشیدی وارداتی است. *هنوز برق خورشیدی گران تمام می‌شود چون ما هنوز در شروع کار هستیمفارس: آیا این استحصال برق از نیروگاههای خورشیدی گران‌ترین استحصال برق نیست؟ و اینکه به کارگیری برق خورشیدی در مناطق خاص است؟ نوفرستی: حتی سردترین مناطق کشور مانند آذربایجان شرقی و اردبیل هم در تابستان روزهای آفتابی کمی ندارند، امروز برای ما هنوز برق خورشیدی گران تمام می‌شود چون ما هنوز در شروع کار هستیم. اما دنیا به سمت این می‌رود که برق خورشیدی سال به سال کمتر می‌شود، حتی هزینه تولید برق خورشیدی روند کاهشی خیلی خوبی دارد چون بحث عرضه و تقاضا است.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نیویورک تایمز، دولت ترامپ رسما مخالفت خود را با طرح‌های بانک جهانی برای ادامه وام دهی به چین اعلام کرده است. رئیس جمهور ترامپ تهدید کرده در پانزدهم دسامبر بر ۱۵۶ میلیارد دلار از واردات چینی عوارض وضع کند. «ما در مورد کاهش قابل توجه وام دهی به چین صحبت کرده‌ایم تا به زیر ۱ میلیارد دلار برسد. سهامداران بانک جهانی توافق کردند روند وام دهی را تغییر دهند و به این ترتیب هزینه وام گیری برای کشور هایی که سطح درآمد بالایی دارند مثل چین افزایش می‌یابد. دولت ترامپ موضع سختی در برابر چین گرفته و بانک جهانی را تحت فشار گذاشته تا وام دهی به این کشور را کاهش دهد.
فارسفارس6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی نماینده فعلی مردم خوسف، بیرجند و درمیان که سابقه دو دوره نمایندگی از حوزه انتخابیه مذکور را داشته است طی بیانیه‌ای از عدم حضور خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد. متن این بیانیه به شرح ذیل می‌باشد: صمیمانه‌ترین سلام نماینده خود را در مجلس شورای اسلامی پذیرا باشید. البته در این مجال بی‌انصافی است که از همکاری و پیگیری نمایندگان دیگر و استانداران و برخی مدیران تشکر نشود چراکه این همکاری‌ها مکمل یکدیگر هستند. نهایت اعلام می‌نمایم که با اعتقاد راسخ به چرخش نخبگان و حضور نیروهای تازه‌نفس انقلابی برنامه‌ای برای نام‌نویسی در انتخابات این دوره ندارم، البته از ارائه تجربیات ارزشمند به‌دست‌آمده در هشت سال نمایندگی مجلس برای خدمت به کشور و منطقه و اعتلای جریان انقلاب فروگذار نخواهم کرد. در پایان از همه عزیزان و بزرگانی که با تماس‌های مکرر درخواست کاندیداتوری مجدد حقیر را داشتند تشکر می‌نمایم و از اینکه دعوت آن‌ها را بی‌پاسخ گذاشتم عذر خواهم.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آنکارا، مردم ترکیه پس از کاهش شدید ارزش برابری لیر ترک در برابر ارز‌های خارجی که سال گذشته بوقوع پیوست مجبور به پرداخت بهره‌های زیادی برای وام‌های دریافتی شدند و بسیاری از وام گیرندگان ورشکسته شدند. نمایندگان حزب جمهوریخواه خلق ترکیه نیز در گزارشی در مجلس این کشور اعلام کردند که مردم ترکیه اعتماد خود را به لیر ترک تا حد زیادی از دست داده‌اند و برای حفظ ارزش دارایی‌های خود به ارز‌های خارجی روی می‌آورند. بر اساس این گزارش، بدهی مردم ترکیه به بانک‌ها و دیگر موسسات اقتصادی از ابتدای سال جاری میلادی تا پایان ماه یازدهم با ۹ میلیارد دلار افزایش به یکصد میلیارد دلار رسیده است. طبق این گزارش، مردم ترکیه فقط در ۱۰ ماه اول سال جاری میلادی بابت وام‌های دریافتی و هزینه‌هایی که با کارت‌های اعتباری انجام دادند حدود ۱۱ میلیارد دلار به عنوان بهره به بانک‌ها بدهکار کرده‌اند. بر این اساس، میزان وام‌های دریافتی شهروندان ترکیه در ۱۱ ماه اول سال جاری میلادی ۸٫۲ درصد و میزان وام‌هایی بازپرداخت نشده در زمان مقرر ۵۲ درصد افزایش نشان داده است.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
تعیین نرخ ۹۶۵ تومانی برای هر کیلووات ساعت برقی که در صنعت ماینینگ مصرف می‌شود، انتقاد فعالان این صنعت را به دنبال داشت. شرفی با بیان اینکه «امکان فعالیت عموم بخش خصوصی در این صنعت سلب شده است»، اظهار داشت: به نظر می‌رسد، تعرفه‌های جدید ارز رمزها، نتیجه‌ای جز آسیب به این صنعت نداشته باشد و شاهد احتضار صنعت ماینینگ در ایران هستیم. رئیس هیئت مدیره انجمن بلاک‌چین ایران تصریح کرد: پیشنهاد ساده‌ای که این انجمن برای دولت مطرح کرده، تأمین برق با تعرفه صنعتی مانند همه صنایع و دریافت مالیات بر درآمد توسط دولت یا اعطای مشوق برای تولید برق استخراج با تعرفه‌های گاز موجود است. شرفی با بیان اینکه «کارشناسان و معاونان وزارت نیرو به صورت کامل متوجه اشتباه بودن مصوبه تعرفه برق تولید رمزارزها شده‌اند»، گفت: فقط شخص وزیر نیرو متوجه این اشتباه نشده و بر اجرای مصوبه صادر شده، پافشاری می‌کند. وی افزود: این در حالی است که وزارت نیرو برای ساخت نیروگاه از روسیه وام می‌گیرد، ما صنعتگران عرصه ماینینگ حاضریم در بخش تولید برق سرمایه گذاری کرده و علاوه بر اینکه نیاز برقی صنعت ماینینگ را تأمین کنیم، در ساعات پیک نیز می‌توانیم برق را در اختیار شبکه برق قرار دهیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| سه منبع آگاه به رویترز گفتند آرامکوی سعودی عرضه اولیه عمومی سهام را ۳۲ ریال سعودی (۸٫۵۳ دلار) به ازای هر سهم قیمت گذاشته و ۲۵٫۶ میلیارد دلار از عرضه اولیه خود کسب خواهد کرد و رکورد ۲۵ میلیارد دلار عرضه اولیه سهام شرکت چینی علی بابا در سال ۲۰۱۴ را می‌شکند. قیمت گذاری سهام آرامکو با نشست رسمی اوپک برای تصمیم گیری درباره سیاست تولید و توافق کاهش تولید نفت همزمان شد. بانکهای سعودی برای شهروندان این کشور وامهای ارزان برای خرید سهام آرامکو عرضه کردند. عرضه اولیه سهام علی بابا در هنگ کنگ ۴۰ برابر سهام عرضه شده، پیشنهاد خرید داشت. شهروندان سعودی ۰٫۵ درصد یا حدود یک سوم از سهام عرضه شده آرامکو را می‌توانند خریداری کنند که در مقایسه با رویدادهای قبلی عرضه اولیه عمومی سهام در عربستان سعودی، کم سابقه است.
الفالف7 ساعت قبل
گروه اقتصادی الف، ۱۵ آذر ۱۳۹۸، ۱۲:۱۱ ۳۹۸۰۹۱۵۰۳۴به گزارش فارس از شیراز، بهرام پارسایی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مافیای صنعت خودروسازی در کشور اظهار داشت: مسئولان صنعت خودروسازی ظلم‌های فاحشی در حق مردم مرتکب شدند به‌طوری‌که ۱۰۰۰ میلیارد تومان در این صنعت گم‌شده است! پارسایی مبارزه با مافیای اقتصادی را هزینه‌بردار دانست و افزود: فضا به‌گونه‌ای است که اگر کسی بخواهد با مافیای اقتصادی درافتد حتما به او اتهام می‌زنند، تهدید می‌کنند و برایش پرونده‌سازی می‌کنند. وی همچنین گفت: به اذعان مسئولان خودروسازی اگر یک ماه خودرو نفروشند، حقوق کارگران خود را نمی‌توانند پرداخت کنند. این نماینده مجلس افزود: در بحث واگذاری‌ها آلومینیوم المهدی هرمزگان با ۱۰۰۰ میلیارد ریال رانت واگذارشده بود که با ورود مجلس، این واگذاری فسخ شد. پارسایی افزود: سخنان بنده مستند و قانونی است و باید بگویم مافیای اقتصادی با کوچک‌ترین خطایی، شما را لگدمال کرده و از عرصه بیرون می‌راند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
در حالی معاون وزیر راه از افزایش وام مسکن مهر به ۴۵ میلیون تومان خبر داده که به نظر می‌رسد دولت به جز فشار بر متقاضیان راهکار دیگری برای تکمیل پروژه‌های این طرح ندارد. وی همچنین با بیان این‌که اتمام مسکن مهر دغدغه دولت است، افزود: پرونده مسکن مهر به جز آنهایی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. طی شش سال اخیر دولت وعده‌های متعددی را برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر داده که آخرین آنها مربوط به انتهای سال جاری است. در این مسیر نیز تسهیلات مسکن مهر از ۲۵ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. بر این اساس بود که وام بخشی از واحدهای مسکن مهر پردیس از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
سه منبع آگاه به رویترز گفتند آرامکوی سعودی عرضه اولیه عمومی سهام را ۳۲ ریال سعودی (۸٫۵۳ دلار) به ازای هر سهم قیمت گذاشته و ۲۵٫۶ میلیارد دلار از عرضه اولیه خود کسب خواهد کرد و رکورد ۲۵ میلیارد دلار عرضه اولیه سهام شرکت چینی علی بابا در سال ۲۰۱۴ را می‌شکند. قیمت گذاری سهام آرامکو با نشست رسمی اوپک برای تصمیم گیری درباره سیاست تولید و توافق کاهش تولید نفت همزمان شد. بانکهای سعودی برای شهروندان این کشور وامهای ارزان برای خرید سهام آرامکو عرضه کردند. عرضه اولیه سهام علی بابا در هنگ کنگ ۴۰ برابر سهام عرضه شده، پیشنهاد خرید داشت. شهروندان سعودی ۰٫۵ درصد یا حدود یک سوم از سهام عرضه شده آرامکو را می‌توانند خریداری کنند که در مقایسه با رویدادهای قبلی عرضه اولیه عمومی سهام در عربستان سعودی، کم سابقه است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
اما عرضه سهام آرامکو که اواخر ماه میلادی جاری در بازار بورس ریاض انجام می‌گیرد با شروع پرشکوهی که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در نظر داشت، بسیار فاصله دارد. قیمت گذاری سهام آرامکو با نشست رسمی اوپک برای تصمیم گیری درباره سیاست تولید و توافق کاهش تولید نفت همزمان شد. بانکهای سعودی برای شهروندان این کشور وامهای ارزان برای خرید سهام آرامکو عرضه کردند. عرضه اولیه سهام علی بابا در هنگ کنگ ۴۰ برابر سهام عرضه شده، پیشنهاد خرید داشت. شهروندان سعودی ۰٫۵ درصد یا حدود یک سوم از سهام عرضه شده آرامکو را می‌توانند خریداری کنند که در مقایسه با رویدادهای قبلی عرضه اولیه عمومی سهام در عربستان سعودی، کم سابقه است.
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
وی همچنین با بیان این‌که اتمام مسکن مهر دغدغه دولت است، افزود: پرونده مسکن مهر به جز آنهایی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه تسهیلات مسکن مهر از ۴۰ به ۴۵ میلیون تومان افزایش یافته است، تصریح کرد: در بحث مسکن و با اعمال سیاستهای حمایتی به دنبال این هستیم که بتوانیم دغدغه به حق مردم در بحث خانه دار شدن را حل کنیم. برای این کار نیز وزارت راه و شهرسازی بهترین راهکار تامین منابع مالی را افزایش تسهیلات این طرح دانسته است. در این مسیر نیز تسهیلات مسکن مهر از ۲۵ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. بر این اساس بود که وام بخشی از واحدهای مسکن مهر پردیس از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، سه منبع آگاه به رویترز گفتند آرامکوی سعودی عرضه اولیه عمومی سهام را ۳۲ ریال سعودی (۸٫۵۳ دلار) به ازای هر سهم قیمت گذاشته و ۲۵٫۶ میلیارد دلار از عرضه اولیه خود کسب خواهد کرد و رکورد ۲۵ میلیارد دلار عرضه اولیه سهام شرکت چینی علی بابا در سال ۲۰۱۴ را می‌شکند. قیمت گذاری سهام آرامکو با نشست رسمی اوپک برای تصمیم گیری درباره سیاست تولید و توافق کاهش تولید نفت همزمان شد. بانکهای سعودی برای شهروندان این کشور وامهای ارزان برای خرید سهام آرامکو عرضه کردند. عرضه اولیه سهام علی بابا در هنگ کنگ ۴۰ برابر سهام عرضه شده، پیشنهاد خرید داشت. شهروندان سعودی ۰٫۵ درصد یا حدود یک سوم از سهام عرضه شده آرامکو را می‌توانند خریداری کنند که در مقایسه با رویدادهای قبلی عرضه اولیه عمومی سهام در عربستان سعودی، کم سابقه است.
رکنارکنا9 ساعت قبل
وی همچنین با بیان این‌که اتمام مسکن مهر دغدغه دولت است، افزود: پرونده مسکن مهر به جز آنهایی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. به گزارش تسنیم، طی شش سال اخیر دولت وعده‌های متعددی را برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر داده که آخرین آنها مربوط به انتهای سال جاری است. برای این کار نیز وزارت راه و شهرسازی بهترین راهکار تامین منابع مالی را افزایش تسهیلات این طرح دانسته است. در این مسیر نیز تسهیلات مسکن مهر از ۲۵ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. بر این اساس بود که وام بخشی از واحدهای مسکن مهر پردیس از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

۱۰ فیلم مشهوری که در آن‌ها شخصیت‌های شرور پیروز می‌شوند

6+
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
در حالی معاون وزیر راه از افزایش وام مسکن مهر به ۴۵ میلیون تومان خبر داده که به نظر می‌رسد دولت به جز فشار بر متقاضیان راهکار دیگری برای تکمیل پروژه‌های این طرح ندارد. وی همچنین با بیان این‌که اتمام مسکن مهر دغدغه دولت است، افزود: پرونده مسکن مهر به جز آنهایی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. طی شش سال اخیر دولت وعده‌های متعددی را برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر داده که آخرین آنها مربوط به انتهای سال جاری است. در این مسیر نیز تسهیلات مسکن مهر از ۲۵ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. بر این اساس بود که وام بخشی از واحدهای مسکن مهر پردیس از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
وی همچنین با بیان این‌که اتمام مسکن مهر دغدغه دولت است، افزود: پرونده مسکن مهر به جز آنهایی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. به گزارش تسنیم، طی شش سال اخیر دولت وعده‌های متعددی را برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر داده که آخرین آنها مربوط به انتهای سال جاری است. برای این کار نیز وزارت راه و شهرسازی بهترین راهکار تامین منابع مالی را افزایش تسهیلات این طرح دانسته است. در این مسیر نیز تسهیلات مسکن مهر از ۲۵ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. بر این اساس بود که وام بخشی از واحدهای مسکن مهر پردیس از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.
فارسفارس9 ساعت قبل
بدیهی است پیامدهای حضور فرد معلول در خانواده و جامعه از جنبه‌های مختلفی مانند عاطفی اجتماعی و اقتصادی قابل تامل است. وی افزود: دنیا در حال حاضر به سرعت در تغییر بوده و جوامع نیز دگرگون می‌شوند در این میان، افراد معلول بیش از دیگران از تاثیرات بحران‌ها و چالش‌های محیطی آسیب می‌بینند و نباید این شرایط ادامه پیدا کند و باید افراد معلول در سیاست گذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داده شود. سلمان رحم دل طی گفت و گو با خبرنگار فارس با اشاره به مشکلات افراد معلول در سطح جامعه اظهار کرد: ما برای عبور و مرور در سطح جامعه و معابر دچار مشکل هستیم و کف معابر برای رفت و آمد افراد نابینا مناسب نبوده و برجستگی‌های موزاییک‌ها استاندارد لازم را ندارد و بیشتر موزائیک‌ها لق بوده و باعث می‌شود افراد نابینا زمین بخورند و دچار آسیب شوند. همسر اقای رحم دل که معلم نابینایان است اظهار کرد: برخی ادارات مربوطه نامناسب‌ترین وضعیت برای تردد افراد معلول را دارد و از وضعیت نامناسب پله‌ها، خرابی آسانسور‌ها و رفتار و برخورد نامناسب برخی کارکنان ابراز نارضایتی کرد. وی از کاهش ساعات کاری معلولان ناراضی بود و تصریح کرد: کاهش ساعت کاری که حق معلولان است در مجلس تصویب شده اما متاسفانه این قانون در آموزش و پرورش درست اجرا نمی‌شود و اضافه کار به افراد معلول تعلق نمی‌گیرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز9 ساعت قبل
بانک دی تنها ۳۴ درصد سپرده‌های خود را به پرداخت وام اختصاص می‌دهد و حاضر به افزایش سطح وام‌‌دهی خود نیست. بانک دی تنها ۳۴ درصد سپرده‌های خود را به صورت وام پرداخت کرده در حالی که این نسبت در در بانک‌های دیگر به بیش از ۷۰ درصد می‌رسد. همچنین بانک دی در آبان ماه امسال بیشتر از آنکه شاهد خروج سپرده باشد، سپرده جذب کرده است. طی دوره مذکور بانک دی در حالی که موفق شده ۱۸٫۱ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود ۱۷٫۹ هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده است. در مجموع مانده سپرده‌های بانکی بانک دی در پایان آبان ماه امسال به ۲۷٫۱ هزار میلیارد تومان رسیده است.
برترین‌هابرترین‌ها10 ساعت قبل
تسنیم نوشت: معاون وزیر راه از افزایش وام مسکن مهر به ۴۵ میلیون تومان خبر داد. وی همچنین با بیان این‌که اتمام مسکن مهر دغدغه دولت است، افزود: پرونده مسکن مهر به جز آنهایی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۰ درصد دارند باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود. مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه تسهیلات مسکن مهر از ۴۰ به ۴۵ میلیون تومان افزایش یافته است، تصریح کرد: در بحث مسکن و با اعمال سیاستهای حمایتی به دنبال این هستیم که بتوانیم دغدغه به حق مردم در بحث خانه دار شدن را حل کنیم. در این مسیر نیز تسهیلات مسکن مهر از ۲۵ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. بر این اساس بود که وام بخشی از واحدهای مسکن مهر پردیس از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
او سه راه حل را در شرایط فعلی پیش روی دولت برای حل مشکلات اقتصادی می‌داند که از این جمله مدیریت هزینه و کاهش نرخ بهره و سود سپرده است. نرخ بهره از بازدهی اقتصاد ایران بیشتر استپارادوکسی که باید دولت حل می‌کرد که نکردوضع عمومی اقتصاد را چگونه می‌بینید؟ ادیب: نرخ بهره از بازدهی اقتصاد بیشتر است. نمی شود هم نرخ بهره از بازدهی اقتصاد بیشتر باشد هم اقتصاد ایران خودش را با یک اقتصاد بدون نفت منطبق کند این پارادوکس را دولت باید حل می‌کرد که نکرد. این مسئله یک راه حل بیشتر ندارد کاهش نرخ بهره و کاهش نرخ بهره نیز یک راه حل بیشتر ندارد و آن کاهش سود سپرده است و روحانی و تیم اش هیچ راه حلی برای کاهش نرخ بهره ندارند. باید متوجه باشند تعیین کردن نرخ بهره بالاتر از بازده اقتصاد یعنی چه.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
محمد اسکندری، رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره آخرین وضعیت مصوبه‌های شورای عالی اشتغال گفت: مصوبات هنوز از سوی رئیس جمهور ابلاغ نشده است. وی بیان کرد: میزان تسهیلات اشتغال روستایی از ۵ میلیون تا ۵میلیارد تومان، ۱۰میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است، بیش از ۱۰۰ هزارطرح تا کنون پرداخت شده است. وی بیان کرد: برنامه تولید و اشتغال حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، برنامه تولید و اشتغال حوزه سیاست‌های فعال بازار کاربرنامه تولید و اشتغال حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان، برنامه تولید و اشتغال حوزه بافت فرسوده شهری، برنامه تولید و اشتغال حوزه کشاورزیبرنامه تولید و اشتغال حوزه صنعت و معدن و برنامه تولید و اشتغال حوزه فرهنگ و هنردر راستای تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ در دستور کار است. قرار است این برنامه‌ها درقالب برنامه‌های اشتغالی تبصره ۱۸ قانون بودجه در دستور کار قرار دارد. وی درباره جلسه بعدی شورای عالی اشتغال گفت: یک جلسه دیگر تا پایان سال به منظور ارزیابی عملکرد اشتغالی و برنامه ریزی برای آینده برگزار خواهد شد.
تابناکتابناک11 ساعت قبل
همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی‌ها، به نرخ ۱۳۸۰۰ تومان از مردم خریداری شد و به قیمت ۱۳۹۵۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۴۸۰ دلار و ۵۰ سنت ایستاد. کاهش قیمت جهانی نفت همزمان با برگزاری نشست اوپکمنابع خبری پنجشنبه شب گزارش دادند که با برگزاری نشست سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در وین، قیمت طلای سیاه در بازارهای جهانی کاهش یافت. جهش ۲۰۰ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در پاکستانپاکستان امسال با جهشی در میزان سرمایه خارجی ورودی به این کشور روبرو شده است. تنها در ماه نوامبر سرمایه‌گذاران خارجی ۶۴۲ میلیون دلار اوراق قرضه یک ساله دولتی این کشور را خریداری کرده‌اند.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
تمرکز دولت تا پایان سال برای طرح‌های اشتغالی روی تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ و برنامه اشتغال روستایی و عشایری است. با توجه به اینکه طرح ایجاد اشتغال از منابع تبصره ۱۸ اینچنین است، تبصره ۱۸هیچ شغلی را برای کشور ایجاد نخواهد کرد. در ضمن، آورده بخش خصوصی بابت مشارکت مدنی دوره ساخت حدود ۵۵ هزار میلیارد ریال و ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برای احداث روبناها و زیربناها برآورد می‌گردد. در ضمن، حدود ۴۰ میلیارد ریال از کمک بلاعوض دولت برای سه رسته فعالیت این حوزه استفاده خواهد شد. افزون بر این، حدود ۸۱۷ میلیارد ریال یارانه سود تسهیلات برای سه برنامه معرفی شده اختصاص پیدا می‌کند.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: در پنج روز ثبت نام داوطلبان نمایندگی، ۵ داوطلب مجلس یازدهم در حوزه بویراحمد و دنا ثبت نام کرده‌اند. «شاهرخ کناری» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، افزود: هر ۵ نفر داوطلب نمایندگی مجلس یازدهم در حوزه بویراحمد و دنا مرد و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد بودند. وی بیان کرد: در پنجمین روز ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم ۴ نفر ثبت نام کرد. «نستور درخشنده پور»، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد عمران و مدیر عاملی در شهر جدید علوی استان هرمزگان و شهردار شهرستان گچساران را در کارنامه دارد. اما من منتسب به تشکلات اصلاح طلبی نبوده‌ام و نیستم، مگر می‌شود مدیری بیاید و همه کارمندان اصلاح طلب را بیرون بیاندازد؟ یا برعکس در اصولگرا.

به انتهای لیست رسیدید