اخبار وام - آخرین و مهم ترین اخبار وام از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « وام »

تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، اخبار کوتاه رادیو و تلویزیون را در ادامه بخوانید: عمارت فرنگی در جام‌جم، سینمایی شدفیلم سینمایی «عمارت فرنگی» به کارگردانی محمدرضا ورزی از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود. «اولین شب آرامش» پس از «ملکاوان» شبکه آی‌فیلم با پایان سریال «ملکاوان» مجموعه «اولین شب آرامش» به‌کارگردانی احمد امینی را از شنبه سوم اسفند، نمایش می‌دهد. امشب دوباره «سرگذشت» روی آنتن «متولد هفتم دی» نام اولین اپیزود سریال سرگذشت است که امشب پس از بخش خبری ساعت ۲۱ پخش می‌شود. جشنواره کارآفرینی سیما و خدمت‌رسانی به مردمبرنامه جشنواره کارآفرینی امروز سیما میزبان ۲ کارآفرین از تهران و قم است. صندوق کارآفرینی امید هرماه مبلغ ۲ میلیارد تومان به بهترین کارآفرینان شرکت‌کننده در جشنواره کارآفرینی سیما وام می‌دهد.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
غیبت صاحب کارگاه در محل فعالیت خود و سهل‌انگاری کارفرمای فنی، عامل مرگ کارگر ۲۶ ساله‌ای شد که صاحب ۳ اولاد خردسال بود. یک محبوس در سال ۱۳۹۵ با اخذ وام در یکی از روستاهای اطراف ارومیه کارگاه کوچکی را در مکانی استیجاری جهت ساخت جعبه‌های پلاستیکی (میوه) راه‌اندازی می‌نماید. در ادامه شخصی به نام هاشم را نیز به عنوان کارگر فنی در کارگاه مشغول به کار می‌نماید که پس از ۵ ماه فعالیت دستگاه پرس تزریقی دچار مشکل شده و قالب متحرک آن نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. دستگاهی که دارای دو فک ثابت و متحرک جهت قالب‌گیری بوده و طبق نظر کارشناسان تعمیر آن به دلیل مختصات فنی و مشکلات ناشی از سنگینی ابزار غالبا چند نفره انجام می‌شده است. در یک لحظه به علت قصور کارفرمای فنی فک متحرک که طبق استعلام به عمل آمده وزنی بین ۵۰۰ الی ۶۰۰ کیلوگرمی از جای خود جدا و روی سر و نیمه بالایی تنه وی آوار می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
بسیاری از طرح‌های اشتغال بازار صادراتی دارندمدیر سرمایه‌گذاری پروژه اشتغال فراگیر روستایی وزارت کار درباره بازار صادراتی طرح‌های اشتغال گفت: در حال حاضر بسیاری از طرح‌ها بازار صادراتی دارند؛ محصولات گلخانه‌ای و صیفی‌جات و همچنین زعفران در بسته‌بندی‌های مرغوب صادر می‌شوند. اسدی درباره نظارت بر طرح‌های اشتغال نیز گفت: وام‌های پرداختی برای اشتغال روستایی باید در محل‌های مورد نظر هزینه شود. طرح اشتغال روستایی با هدف توسعه اشتغال در مناطق محروم روستایی، عشایری و مرزی در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. به گفته کارشناسان، اجرای موفق این طرح موجب جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، افزایش ماندگاری در مناطق روستایی و اشتغالزایی برای جوانان جویای کار می‌شود. طی دو سال گذشته ۱۹۷ هزار شغل جدید و خالص در راستای طرح اشتغال روستایی ایجاد شده و تا پایان امسال ۱۰۰ هزار نفر از شاغلان مناطق روستایی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین12 ساعت قبل
بسیاری از طرح‌های اشتغال بازار صادراتی دارندمدیر سرمایه‌گذاری پروژه اشتغال فراگیر روستایی وزارت کار درباره بازار صادراتی طرح‌های اشتغال گفت: در حال حاضر بسیاری از طرح‌ها بازار صادراتی دارند؛ محصولات گلخانه‌ای و صیفی‌جات و همچنین زعفران در بسته‌بندی‌های مرغوب صادر می‌شوند. اسدی درباره نظارت بر طرح‌های اشتغال نیز گفت: وام‌های پرداختی برای اشتغال روستایی باید در محل‌های مورد نظر هزینه شود. بیشترین طرح‌های اشتغال متعلق به بخش کشاورزی استوی در پاسخ به این پرسش که بیشترین طرح‌های اشتغال در چه بخشهایی است؟ گفت: در حال حاضر سهم بخش کشاورزی بیشتر از دو بخش صنعت و خدمات است و چون زیرساخت روستاهای ما کشاورزی محور است، بیشترین طرح‌های اشتغال هم به سمت کشاورزی رفته است. طرح اشتغال روستایی با هدف توسعه اشتغال در مناطق محروم روستایی، عشایری و مرزی در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. طی دو سال گذشته ۱۹۷ هزار شغل جدید و خالص در راستای طرح اشتغال روستایی ایجاد شده و تا پایان امسال ۱۰۰ هزار نفر از شاغلان مناطق روستایی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر مطیعی با اعلام اینکه سند آمایش حوزه خدمات دانشجویی در حال آماده سازی است، از توسعه نظام IT در خدمات دانشجویی نیز خبر داد. وی به توسعه نظام IT در ارائه خدمات دانشجویی اشاره کرد و افزود: با ایجاد این سامانه تمامی فعالیت‌های مربوط به صندوق رفاه در بستر اینترنت انجام می‌شود که این امر موجب تسهیل و تسریع در ارائه خدمات خواهد شد. بی‌شک با استفاده از این روش عدالت نیز بیشتر رعایت خواهد شد. وی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته وام‌های دانشجویی نیز باید مورد نظارت و ارزیابی بیشتری قرار گیرد. در حال حاضر بیست و دو نوع وام دانشجویی درصندوق رفاه پرداخت می‌شود که با اجرای طرح تجمیع و هدفمندسازی وام‌ها شاهد متناسب سازی نوع وام و افزایش مبالغ وام‌ها خواهیم بود.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی صحرائی، مدیرعامل بورس تهران درباره راه‌اندازی فروش تعهدی اعلام کرده بود: این معاملات محدود و در بورس تهران شروع می‌شود و مکانیسم‌های کنترلی پیش‌بینی شده و بر این اساس در حد نیم درصد نسبت به آخرین قیمت، امکان فروش تعهدی وجود دارد. براساس این گزارش، رونمایی از ساز و کار فروش تعهدی روز یکشنبه (۴ اسفندماه) با حضور دکتر شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و دکتر علی صحرایی مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران برگزار خواهد شد. در این حالت قرض گیرنده با فروش سهم به قیمت بالاتر و خرید سهم به قیمت پایین‌تر، سود کسب می‌کند. با راه‌اندازی فروش تعهدی یک سهام‌دار می‌تواند آپشن خرید را انتخاب کند، یک سهام‌دار آپشن فروش و یکی دیگر هم آپشن فروش تعهدی. امیری در مورد اینکه گفته می‌شود راه‌اندازی فروش تعهدی باعث ریزش بازار می‌شود نیز توضیح داد: این موضوع به ریزش بازار ربطی ندارد و کسی که می‌گوید باعث ریزش بازار می‌شود به دلیل از عدم شناخت این ابزار است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
غلامعلی‌پور در پنل «بررسی ابزارها و روش‌های تامین مالی در بورس‌ها»، رقم تامین مالی از طریق اوراق بدهی در بازار سرمایه را نسبت به نظام بانکی کوچک عنوان کرد و افزود: به نسبت ظرفیت‌های موجود در بازار سرمایه، توازن بین این دو وجود ندارد در حالی که با سرازیری حجم نقدینگی بالا، بازار سرمایه پتانسیل بسیار خوبی برای تامین مالی دارد. او با اشاره به اینکه در بین مجوزهایی که سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۹۷ و ده‌ماهه اول ۹۸ برای اوراق صادر کرده است، ۴۳ هزار میلیارد تومان مربوط به اسناد خزانه اسلامی، ۵۴۰۰ میلیارد تومان سلف موازی استاندارد و ۱۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق منفعت بوده است، افزود: از کل ۷۵ هزار میلیارد تومان مجوزی که ارائه شده، ۶۸ هزار میلیارد تومان مربوط به اوراق دولتی، ۴۱۰۰ میلیارد تومان مربوط به شهرداری‌ها و مابقی مربوط به اوراق شرکتی یا بخش خصوصی بوده است. به گفته معاون پذیرش و بازارپژوهی فرابورس ایران، ارزش بازار بورس و فرابورس در پایان دی‌ماه سال جاری ۱۹۰۰ هزار هزار میلیارد تومان بوده است. تامین مالی جمعی مبتنی بر اعتماد استمعاون پذیرش و بازارپژوهی فرابورس ایران در بخش دیگری از این پنل که در جریان «نخستین همایش مالی ایران با محوریت تامین مالی» برگزار شد، به بحث تامین مالی جمعی پرداخت و گفت: کراودفاندینگ به معنی مشارکت عمومی در جمع‌آوری سرمایه برای حمایت از طرح‌هاست و مبتنی بر اعتماد است. این روش برای تامین مالی امور نوآورانه به کار می‌رود به این صورت که به اعتبار فرد نوآور، فراخوانی برای تامین وجوه برای پیشبرد یک طرح مشخص منتشر می‌شود.
ایرناایرنا1 روز قبل
صندوق کارآفرینی امید به عنوان یکی از موسسان عامل پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر انتخاب شد. برای نمونه در صندوق خرد زنان روستایی هیچ ضمانتی اخذ نمی‌شود یا اینکه محل اجرای طرح به عنوان ضمانت ارائه می‌شود. معاون ساماندهی صندوق کارآفرینی امید گفت: در طرح روستای بدون بیکار به جای یک محصول چند رسته برای پایداری کسب و کارهای محلی را حمایت می‌کنیم. معاون ساماندهی صندوق کارآفرینی امید گفت: در طرح روستای بدون بیکار ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده و در ازای آن ۱۴ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است. به گفته وی آموزش‌ به روستائیان و عشایر با همکاری گروه تسهیلگر و از محل منابع داخلی صندوق کارآفرینی امید و رایگان ارائه می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| بررسی گزارش‌های آماری نشان‌دهنده روند افزایشی وام‌ها و اعتبارات دریافتی نظام بانکی کشور از خارج و همچنین سپرده‌های ارزی است. شبکه بانکی کشور تا آذر ۹۶ حدود ۴۰۶ هزار میلیارد تومان وام و اعتبارات از خارج کشور دریافت کرده بود که در پایان همان سال به ۴۴۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافت. حجم بدهی ارزی بانک مرکزی در آذر ۹۷ حدود ۲۲۵ هزار میلیارد تومان و در اسفند ۹۷ معادل ۲۲۳ هزار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است. بدهی ارزی بانک مرکزی در آذر ۹۶ حدود ۱۷۸ هزار میلیارد تومان بوده که با رشد ۲۵٫۹ درصدی تا ۲۲۵ هزار میلیاردتومان در آذر ۹۷ بالا رفته است. رقم بدهی ارزی این بانک در پایان سال ۹۶ نیز ۱۹۱ هزار میلیارد تومان و در اسفند ۹۷ حدود ۲۲۳ هزار میلیارد تومان شده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
بررسی گزارش‌های آماری نشان‌دهنده روند افزایشی وام‌ها و اعتبارات دریافتی نظام بانکی کشور از خارج و همچنین سپرده‌های ارزی است. میزان وام‌ها و اعتبارات دریافتی نظام بانکی کشور از خارج و همچنین سپرده‌های ارزی آنها در آذر ۹۷ به ۵۶۸ هزار میلیارد تومان و در اسفند ۹۷ به ۵۹۱ هزار میلیارد تومان رسید. حجم بدهی ارزی بانک مرکزی در آذر ۹۷ حدود ۲۲۵ هزار میلیارد تومان و در اسفند ۹۷ معادل ۲۲۳ هزار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است. بدهی ارزی بانک مرکزی در آذر ۹۶ حدود ۱۷۸ هزار میلیارد تومان بوده که با رشد ۲۵٫۹ درصدی تا ۲۲۵ هزار میلیاردتومان در آذر ۹۷ بالا رفته است. رقم بدهی ارزی این بانک در پایان سال ۹۶ نیز ۱۹۱ هزار میلیارد تومان و در اسفند ۹۷ حدود ۲۲۳ هزار میلیارد تومان شده است.
ایمناایمنا1 روز قبل
استفاده از واسطه‌های مالی که جزو سرمایه‌گذاری‌های غیرمستقیم به شمار می‌رود فواید بسیاری را می‌تواند برای سرمایه‌گذاران به همراه داشته باشد. وجود واسطه‌های مالی می‌تواند هزینه‌های داد و ستد را به شدت کاهش دهد. در سیستم مالی، نداشتن اطلاعات، باعث می‌شود پیش از معامله یا پس از آن مشکلاتی در این زمینه پدید آید. گزینش نامناسب نیز یکی دیگر از این معضلات است که با وجود واسطه‌های مالی تقریبا حذف می‌شود. با توجه به مسائل بیان شده، وجود واسطه‌های مالی در سیستم اقتصادی کشور باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران خرد، پس اندازهای خود را به بازارهای مالی برده و از طریق این نهادها، سرمایه‌گذاری کنند؛ واسطه‌های مالی موفق از محل سرمایه‌گذاری‌های خود سود بسیار زیادی را کسب می‌کنند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 روز قبل
عضو سابق شورای عالی بورس با بیان اینکه سال سختی را به لحاظ اقتصادی پیش رو داریم و کف تورم در سال آینده ۲۵ درصد خواهد بود، گفت: اقتصاددانان معتقدند نرخ رشد در خوشبینانه‌ترین حالت شاید به عدد یک برسد. وی اضافه کرد: معمولا اقتصاددانان تورم را بر اساس شاخص‌هایی از چشم‌اندازهای آینده کشور در حوزه اقتصادی محاسبه می‌کنند. چرا که هم نرخ تورم ۳۸ درصد بوده و هم رکورد بالایی وجود داشته است. سال آینده با حداقل ۲۵ درصد تورم آغاز می‌شودوی با اشاره به این که عدم قطعیت‌ها درباره تورم بیشتر شده گفت: پیش بینی من در خصوص تورم سال آینده این است که کف تورم ۲۵درصد است. امسال با نرخ ۴۰ درصد تورم رو به رو بودیم اما در بخش‌هایی مانند خوراک میزان تورم از ۱۰۰ درصد هم بالاتر رفته است.
فراروفرارو3 روز قبل
مجلسی که همه این چیز‌ها باشد، اما مثل مجلس دهم نباشد که به گفته وحید یامین‌پور «مجلس دهم مجلس مطلوب جمهوری اسلامی نیست! چنانچه وحید اشتری نامزد عدالتخواه، مسیر مجلس یازدهم را نه تنها متمایز از مجلس دهم بلکه ادوار مجلس برشمرد که او مجموعه ساختارهای موجود و ادوار مجلس را معیوب می‌داند و این آسیب را محدود به مجلس دهم نمی‌کند. فرایند اصلاح قانونگذاریعضو فهرست انتخاباتی شورای ائتلاف درباره اولویت‌های قانونگذاری در مجلس یازدهم اظهار کرد: مردمی‌تر کردن تقنین و قانونگذاری از دیگر اولویت‌های شورای ائتلاف است. از منظر گروه نخست، یکی از دستورکار‌های مجلس یازدهم، تقویت دیپلماسی پارلمانی است. اما این‌که مجلس یازدهم چقدر به وعده‌های این روز‌های اصولگرایان پایبند باشد معلوم نیست و گذر ایام آن را روشن خواهد کرد.
ایرناایرنا3 روز قبل
وی اضافه کرد: معمولا اقتصاددانان تورم را بر اساس شاخص هایی از چشم اندازهای آینده کشور در حوزه اقتصادی محاسبه می‌کنند. چرا که هم نرخ تورم ۳۸ درصد بوده و هم رکورد بالایی وجود داشته است. عبده تبریزیافزود: شاید در این شرایطی که ارز در باراز کم است، بتوان از حوزه کسب و کارهای مرتبط با IT درآمد به دست آورد. سال آینده با حداقل ۲۵ درصد تورم آغاز می‌شوداو با اشاره به این که عدم قطعیت‌ها درباره تورم بیشتر شده گفت: پیش بینی من در خصوص تورم سال آینده این است که کف تورم ۲۵درصد است. امسال با نرخ ۴۰ درصد تورم رو به رو بودیم اما در بخش‌هایی مانند خوراک میزان تورم از ۱۰۰ درصد هم بالاتر رفته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون از ضمانت تسهیلات زنان سرپرست خانوار تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان با سفته خبر داد و گفت: میزان صدور ضمانت‌نامه‌های صندوق در سال آینده ۳۰ درصد بیشتر از سال ۱۳۹۸ خواهد بود. مهدی حسین‌نژاد، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون اعلام کرد: اعتمادآنلاین| مهدی حسین‌نژاد، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، گفت: در حال حاضر عمده فعالیتهای صندوق در بخش وام‌های روستایی بوده و در این راستا حدود ۲۰۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه مصوب و پرداخت کرده‌ایم. در این راستا بخش‌های صنعت و شرکتهای توسعه عمران شهری نیز توانسته‌اند از مزایای صدور ضمانت نامه صندوق بهره‌مند شوند. صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با هدف سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، ضمانت تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان با سفته را برای تعاونی‌های بانوان در اولویت قرار داده است. پیش از این نیز بانک توسعه تعاون از پرداخت ۵۰۰ فقره تسهیلات ۱۰‌ میلیون تومانی با نرخ سود چهار درصد برای تعاونی‌های زنان خبر داده بود.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/مرکزی ۱۶۰ ساعت از مهلت تبلیغاتی برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گذشته و حالا که ۴۰ ساعت تا انتخابات یازدهم باقی مانده شهرهای استان مرکزی در سیطره تبلیغات انتخاباتی اند. آنها همچنین با اقشار مختلف مردم دیدار کرده‌اند و برنامه‌های خود را با آنها در میان گذاشته‌اند. در این میان اقدامات تبلیغاتی ستادهای برخی کاندیداهای اصلاح طلب در اراک از سوی رییس کل دادگستری استان مرکزی ناسالم عنوان شد. تغییر و چرخش جناحی موضوع دیگری است که در انتخابات به چشم می‌خورد و این دوره نیز از آن بی بهره نبود. امروز روز هفتم تبلیغات است، ۱۶ ساعت تا پایان مهلت تبلیغات انتخاباتی مانده و در واقع به آخرین ساعات مهلت مجاز برای تبلیغات که هشت صبح فرداست نزدیک می‌شویم.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران3 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، رضا غلامعلی‌پور افزود: از رقم ۱۴۸ هزار میلیارد تومان تامین مالی از طریق اوراق بدهی در بازار سرمایه، اسناد خزانه اسلامی با در اختیار داشتن سهم ۴۴ درصدی، بیشترین سهم از بازار بدهی را دارد و بعد از آن نیز اوراق منفعت با سهم ۱۹ درصدی، جایگاه دوم را در میان اوراق مختلف به خود اختصاص داده است. غلامعلی‌پور در پنل «بررسی ابزارها و روش‌های تامین مالی در بورس‌ها»، رقم تامین مالی از طریق اوراق بدهی در بازار سرمایه را نسبت به نظام بانکی کوچک عنوان کرد و افزود: به نسبت ظرفیت‌های موجود در بازار سرمایه، توازن بین این دو وجود ندارد در حالی که با سرازیری حجم نقدینگی بالا، بازار سرمایه پتانسیل بسیار خوبی برای تامین مالی دارد. او با اشاره به اینکه در بین مجوزهایی که سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۹۷ و ده‌ماهه اول ۹۸ برای اوراق صادر کرده است، ۴۳ هزار میلیارد تومان مربوط به اسناد خزانه اسلامی، ۵۴۰۰ میلیارد تومان سلف موازی استاندارد و ۱۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق منفعت بوده است، افزود: از کل ۷۵ هزار میلیارد تومان مجوزی که ارائه شده، ۶۸ هزار میلیارد تومان مربوط به اوراق دولتی، ۴۱۰۰ میلیارد تومان مربوط به شهرداری‌ها و مابقی مربوط به اوراق شرکتی یا بخش خصوصی بوده است. به گفته معاون پذیرش و بازارپژوهی فرابورس ایران، ارزش بازار بورس و فرابورس در پایان دی‌ماه سال جاری ۱۹۰۰ هزار هزار میلیارد تومان بوده است. این روش برای تامین مالی امور نوآورانه به کار می‌رود به این صورت که به اعتبار فرد نوآور، فراخوانی برای تامین وجوه برای پیشبرد یک طرح مشخص منتشر می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
با این حساب بیشتر متقاضیان خرید اوراق تسهیلات مسکن در معاملات روزهای جاری بازار سرمایه، سازندگانی هستند که قصد استفاده از تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده را با نرخ سودهای نسبتا پایین‌تر از نرخ سود تسهیلات خرید مسکن، دارند. به خصوص که نرخ سود وام نوسازی بافت فرسوده از محل اوراق، ۱۶ درصد بوده که یک و نیم درصد کمتر از نرخ سود این تسهیلات برای خرید مسکن است. متوسط قیمت اوراق تسهیلات مسکن تقریبا در همه نمادهای معاملاتی تسه در روز جاری بین ۴۷ تا ۴۸ هزار تومان ثبت شد. با توجه به اینکه برای دریافت تسهیلات ۲۴۰ میلیون تومانی خرید مسکن، ویژه زوجین در تهران به عنوان بالاترین رقم این نوع از تسهیلات مسکن، متقاضیان می‌بایست ۴۸۰ برگه خریداری کنند، عملا دو جلسه معاملاتی این روند به طول می‌انجامد. همچنین با در نظر گرفتن میانگین ۴۸ هزار تومانی برای هر برگه، متقاضیان می‌بایست ۲۳ میلیون و ۴۸ هزار تومان بابت حق تقدم دریافت تسهیلات مسکن هزینه کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
وزیر صنعت معدن و تجارت دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز را بازار شب عید دانست و اعلام کرد که برای تنظیم قیمت این بازار از ذخایر استفاده خواهد شد. از نظر ثبات اقتصادی و رونق تولید مشارکت بسیار مهم است. وی در پاسخ به پرسشی درباره چرایی افزایش قیمت گوشت قرمز گفت: دوستان ما دلایل مختلفی را برای این موضوع تحلیل کردند. هفته‌های قبل گوشت قرمز قیمتش کاهشی بود. برای تنظیم قیمت از ذخایر خود استفاده می‌کنیم.
الفالف3 روز قبل
به گزارش الف میثم پیله‌فروش داوطلب نمایندگی مجلس از قزوین با انتشار نامه‌ای اعلام کرد: «برای ایجاد این مجلس لازم است از تکثر نامزدهای همسو کاسته شده و با از خودگذشتگی به تحقق مجلس سالم، کارآمد و در خدمت مردم کمک کرد. قصدم از نامزدی برای انتخابات مجلس این بود که مجلس آینده باید پیگیر ‌‌مهمترین اولویت‌های کشور به شرح زیر باشد: الف. رشد بخش غیرحقیقی و افت بخش مولد اقتصاد، سبب «تجارت پول» شده و به همین دلیل مردم فقط به دنبال حفظ ارزش دارایی خود هستند. افزایش کارایی مجلسمهمترین رکن نظارتی کشور مجلس شوای اسلامی که می‌تواند و باید با نظارت دقیق و مستمر خود به تحقق اجرای قوانین کمک کند. اما برای ایجاد این مجلس لازم است از تکثر نامزدهای همسو کاسته شده و با از خودگذشتگی به تحقق مجلس سالم، کارآمد و در خدمت مردم کمک کرد.
تابناکتابناک3 روز قبل
افزایش قیمت دلار و رسیدن آن به ۲۰ هزار تومان از دو طریق می‌تواند بر روی افزایش نرخ تورم تاثیرگذار باشد. اول از طریق افزایش قیمت کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای وارداتی و دوم از طریق افزایش قیمت کالاهای وارداتی مصرفی. یعنی افزایش نرخ تورم تولیدکننده چند ماه بعد خود را در نرخ تورم مصرف کننده نشان می‌دهد. از سوی دیگر رشد قیمت دلار، قیمت کالاهای مصرفی وارداتی را افزایش می‌دهد که این موضوع هم به صورت مستقیم بر افزایش نرخ تورم مصرف کننده تاثیرگذار است. بنابراین مهمترین پیامد افزایش قیمت دلار برای اقتصاد واردات محور ایران، افزایش نرخ تورم خواهد بود که مستقیم سفره مردم را نشانه گرفته است و مردم بازندگان اصلی افزایش قیمت دلار به ۲۰ هزار تومان خواهند بود.
مهرمهر5 روز قبل
عزیزی درباره تسهیلات پرداختی رسته صنایع غذایی تبدیلی و تکمیلی از محل اعتبارات روستایی و عشایری و مناطق زلزله زده استان کرمانشاه عنوان کرد: تاکنون ۵۱ طرح مبلغ ۱۲۸ میلیارد و ۵۷۷ میلیون تومان به بانک‌های عامل معرفی شده است. این مسئول ادامه داد: از این تعداد بیش از ۸۶ میلیارد و ۶۴۳ میلیون تومان برای اجرای ۵۱ طرح پرداخت شده است. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه اشتغال طرح‌های پرداخت شده را ۴۴۴ نفر اعلام کرد و بیان داشت: در این میان ۱۶ فقره تسهیلات به مبلغ ۳۸ میلیارد و ۱۰۵ میلیون تومان از سوی بانک توسعه تعاون، هشت فقره وام به ارزش ۲۲ میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان از سوی پست بانک، ۱۱ فقره تسهیلات به ارزش ۱۴ میلیارد و ۸۲۹ میلیون تومان از طرف بانک کشاورزی و ۱۶ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۱ میلیارد و ۳۲۹ میلیون تومان از سوی صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است. این مسئول خاطر نشان کرد: همچنین از نظر تسهیلات پرداختی رسته صنایع غذایی تبدیلی و تکمیلی از محل اعتبارات روستایی و عشایری و مبلغ زلزله‌زده استان به تفکیک دستگاه‌های اجرایی ۴۴ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت برای اجرای ۲۹ طرح و ۴۲ میلیارد و ۱۹۳ میلیون تومان برای اجرای ۲۲ طرح از طرف جهاد کشاورزی پرداخت شده است. وی با بیان اینکه ثبت نام در سامانه به معنای تأیید طرح و پرداخت تسهیلات نیست، افزود: طرح پس از بررسی‌های مقتضی در صورت تأیید از طریق سامانه کارا اطلاع داده خواهد شد.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/فارس رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز اعلام کرد که پذیرش بدون کنکور دانشجو در رشته‌ها و مقاطع مختلف، تا پایان ساعت اداری روز ۲۹ بهمن ماه تمدید شده است. او با اشاره به استقبال خوب علاقه مندان به ادامه تحصیل از پذیرش بدون کنکور دانشجو در این واحد دانشگاهی، گفت: علاقه‌مندان تا پایان وقت اداری روز ۲۹ بهمن ماه فرصت خواهند داشت تا با مراجعه به مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز واقع در ابتدای خیابان صورتگر و ارائه مدارک مورد نیاز نسبت به تکمیل پرونده و ثبت‌نام اقدام کنند. رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز با بیان اینکه تمام علاقه مندان دارای حداقل مدرک دیپلم می‌توانند در رشته‌های مختلف این مرکز ثبت نام کرده و ادامه تحصیل دهند، گفت: مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز یکی از مراکز علمی شاخص استان فارس به شمار می‌رود. وی گفت: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام به شیراز، ابتدای خیابان شهید فقیهی (صورتگر) یا ابتدای بلوار عدالت جنوبی، روبروی کوچه ۲۱، مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۳۲۳۳۳۰۲۳ و ۰۹۱۶۴۴۹۴۸۰۶ تماس بگیرند یا به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. رئیس مرکز علمی کابردی جهاددانشگاهی شیراز با بیان اینکه دانشجویان این مرکز علاوه بر تقسیط شهریه می‌توانند از وام دانشجویی نیز استفاده نمایند، تاکید کرد: به تمامی فارغ التحصیلان در کلیه مقاطع، مدرک رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطا خواهد شد.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رژیم آمریکا در دور جدید تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران اعلام کرده بود که قصد دارد فروش نفت ایران را به صفر برساند. هدف مشخص این برنامه این بود که فروش نفت ایران به صفر رسیده و اقتصاد ایران متلاشی شود. متعاقب متلاشی شدن اقتصاد ایران دو حالت مطلوب و نیمه‌مطلوب برای آمریکا می‌توانست پیش بیاید: حالت مطلبوب؛ ایران ساقط شود و در حالت نیمه‌مطلوب؛ حداقل تن به دور جدیدی از مذاکرات یک‌طرفه دهد. اگر قرار است کشوری صادرکننده نفت باشد، صادرکننده نفت می‌شود. اگر قرار است کشوری صادرکننده موز شود، صادرکننده موز می‌شود، و اگر قرار است کشوری صادرکننده الماس شود، صادرکننده الماس می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
اقتصادآنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ با شکست خوردن سیاست‌های پیشین کنترل بازار خودرو، خبر‌ها حاکی از آن است که این بار وزارت صمت قصد دارد تا خودرو را با روش قرعه‌کشی به مردم تحویل دهد؛ به این صورت که عموم مردم که واجد شرایط تعیین شده باشند امکان ثبت نام دارند اما خودرو فقط به افرادی تحویل داده می‌شود که نامشان از این گوی بخت بیرون بیاید. در این زمینه فربد زاوه به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: سرکوب قیمت خودرو در کارخانه باعث عدم عودت وام‌های بانکی خودروسازان و اضافه برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی شد، ولی دولت قبول نمی‌کند که این بازنگشتن وام، جبران همان زیان انباشته‌ای است که با قیمت‌گذاری دستوری خودرو ایجاد کرده است. این کارشناس خودرو تصریح کرد: تولید روزانه دو هزار دستگاه خودرو با اختلاف قیمت حداقل ۳۰میلیون تومان با بازار چیزی حدود ۵۰۰میلیارد تومان رانت ایجاد می‌کند، بنابراین سیاست قیمت‌گذاری دستوری به ظاهر به نفع مردم اما در باطن به سود عده‌ای خاص است. وی با تشریح معایب روش تحویل خودرو به روش قرعه کشی، بیان کرد: یکی از معایب طرح فعلی این است که افرادی که خودرو دارند دیگر نمی‌توانند برای خرید خودرو ثبت نام کنند و این یعنی حتی افرادی که قصد تعویض خودروی قدیمی خود را دارند نیز واجد شرایط ثبت نام خودرو نیستند. زاوه اضافه کرد: ایجاد رانت بسیار برای تحویل گیرندگان خودرو، افزایش تورم و بی‌نصیب ماندن بسیاری از متقاضیان واقعی از خودرویی با قیمت پایین، دیگر معایب طرح تحویل خودرو به روش قرعه‌کشی است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن تشریح وضعیت بودجه سال ۹۹ این معاونت از اجرای سه پروژه شاخص در پایتخت در صورت تامین سرمایه بخش خصوصی خبر داد. مسعود رنجبریان در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد وضعیت بودجه معاونت حمل و نقل در سال آینده، گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری تهران برای سال ۱۳۹۹، بالغ بر ۳۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که برای اعتبارات حمل و نقل و ترافیک رشد ۶۰ درصدی نسبت به بودجه مصوب سال ۱۳۹۸ را شاهد هستیم. مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این‌که بودجه مأموریت حمل و نقل و ترافیک در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که نسبت به بودجه سال ۱۳۹۸، شاهد افزایش ۸۱ درصدی بودجه در این مأموریت هستیم، اظهار کرد: باید اعلام کنیم که ۳۷ درصد از کل بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران به ماموریت‌ حمل و نقل و ترافیک اختصاص داده شده است. همچنین خوشبختانه در بودجه سال ۱۳۹۹ نیز برای این ردیف ۲۳۳ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که امید است بتوانیم در بحث بازسازی اتوبوس‌ها نیز با تهیه شیوه‌نامه‌ای با صندوق کارآفرینی امید اقدامات خوبی را در سال آینده انجام دهیم. وی با بیان این‌که در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری برای کمک به توسعه مترو تبصره‌های دیگری نیز مورد توجه قرار گرفته است، ادامه داد: در این لایحه پیش‌بینی شده است تا متروی تهران بتواند تا سقف دو میلیارد دلار از تسهیلات فاینانس استفاده کند، همچنین امکان انتشار ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت بابت توسعه مترو و اتوبوس نیز فراهم شده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/لرستان قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از پیشرفت ۳۰ درصدی بیمارستان کوهدشت خبر داد. وی ادامه داد: همچنین یک سری پروژه‌ تحت عنوان کلینیک‌های غربالگری که این پروژه‌ها تقریبا تمام شده‌اند که مرکز غربالگری خرم‌آباد آماده افتتاح است. قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه پروژه‌هایی که از محل درآمدهای اختصاصی دانشگاه در دست اقدام هستند، گفت: بیمارستان کوهدشت یکی از این پروژه‌هاست که با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است و اعتبار فاز اول آن نیز تزریق شده و احداث آن از سرعت خوبی برخوردار است. فرهادی ادامه داد: در کوهدشت پروژه به دلیل یک سری مسائل ژئوتکنیکی (خاک‌شناسی) دچار مشکل شد که در شورای فنی این موضوع برطرف شد. وی با بیان اینکه پروژه‌هایی نظیر مراکز بهداشتی فعال کردیم، گفت: از زمانی که دکتر نیکبخت رئیس دانشگاه شدند بابت پروژه‌های ۱۰۰ هزار متر ریالی به پیمانکاران پرداخت نکردیم.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
با این حال و با وجود تمام سفارش‌ها به ازدواج، مشکلات سر راه جوانان و مشتاقان ازدواج کم نیست. در ادامه نگاهی انداخته‌ایم به تسهیلاتی که دیگر کشور‌های اسلامی برای تسهیل ازدواج جوانانشان در نظر گرفته‌اند. اندونزیوام‌های ۱۰۰ میلیونیدر کشور اندونزی با جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ میلیون نفر برای ازدواج جوانان، وام‌هایی تا سقف ۷۴۰۰ دلار (تقریبا ۱۰۰ میلیون تومان) با نرخ سود حداکثر ۲٫۲ درصد پرداخت می‌شود. ترکیهبسته‌های تشویقی رنگارنگترکیه در پی ترویج ازدواج و تشویق جوانان به تشکیل خانواده و تربیت فرزند از طریق اعطای مشوق‌های مالی است. دیگر کشور‌های جهانترویج ازدواج و فرزندآوریاگرچه تسهیلات بانکی در کشور‌های مختلف دنیا با یکدیگر متفاوت است، اما بد نیست بدانید وام ازدواج، به ایران محدود نمی‌شود و در دیگر کشور‌های دنیا هم رواج دارد.
ایمناایمنا1 هفته قبل
این بازارها می‌توانند به دو شیوه بازار بورس (exchange) و بازار خارج از بورس (OTC) سازماندهی شوند. در بازار بورس، کارگزاران یا نمایندگان خریداران و فروشندگان اوراق بهادار در کنار یکدیگر جمع شده تا به انجام معاملات مبادرت ورزند. بازار پول یا بازار سرمایه؟ اگرچه سهام شرکت‌های بزرگ معمولا در بورس معامله می‌شود اما سهام بیشتر شرکت‌ها در بازارهای خارج از بورس مبادله می‌شود. در این روش بازارهای مالی به دو دسته بازار پول و بازار سرمایه تقسیم بندی می‌شود. در مقایسه این دو بازار از نظر قدرت نقدشوندگی باید گفت به دلیل حجم قابل توجه تبادل اوراق قرضه کوتاه مدتی که در بازار پول میان خریداران و فروشندگان معامله می‌شود، این بازار نیز در مقایسه با بازار سرمایه از قدرت نقدشوندگی بیشتری نیز برخوردار است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، محسن مقصودی تهیه کننده و مجری برنامه‌های تلویزیونی طی یادداشتی با عنوان ۱۰ سؤال کلیدی از نامزدهای مجلس، لیست‌ها و سرلیست‌ها نوشت: لیست‌ها و ائتلاف‌ها در حال شکل گیری‌اند. اما کمتر از مسائل اصلی مردم و وظایف مجلس آینده صحبت می‌شود. از شاخص‌های بستن لیست‌ها هم کمتر سخن می‌گویند. آینده کشور را خودمان در انتخابات می‌سازیم. برای انتخاب اصلح، به جای توجه به شعارها و کلی گویی‌ها و به جای جناح بازی و قبیله گرایی باید از نامزدها سوالات دقیق پرسید و تعهد گرفت.

به انتهای لیست رسیدید