اخبار وام - آخرین و مهم ترین اخبار وام از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « وام »

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین46 دقیقه قبل
در این مراسم علی ناظمی، معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد: دولت در سود و زیان پروژه‌های استارتاپی شریک‌ می‌شود و ریسک سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه فناوری کنترل خواهدشد. سعید اسلامی بیدگلی، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری نیز در خصوص جزییات این تفاهم نامه اظهار داشت: این مهم با هدف سرمایه گذاری مشارکتی صندوق‌های جسورانه و صندوق نوآوری و شکوفایی به امضا رسید و نشان دهنده تغییر رویکرد دولت در نحوه تامین مالی استارتاپ‌ها و همچنین به رسمیت شناختن نهادهای مالی فعال بازار سرمایه در حوزه فناوری است. دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری افزود: همچنین بر اساس این تفاهم نامه بررسی امکان سرمایه گذاری در فضای استارتاپی به بخش خصوصی واگذار شد و در هر جایی که امکان سرمایه گذاری بخش خصوصی وجود داشته باشد صندوق نوآوری و شکوفایی نیز به میزان دو تا چهار میلیارد تومان مشارکت می‌کند. اسلامی همچنین بااشاره به اینکه این تفاهم نامه فرصتی را فراهم می‌آورد تا VC‌های بورسی در سرمایه گذاری‌های استارتاپی مشارکت بیشتری داشته باشند گفت: عملا منابع مالی بیشتری به حوزه فناوری تزریق شود. عضوشورای‌عالی بورس ادامه داد: امیدواریم با این تفاهم نامه تا پایان سال ۵۰ میلیارد تومان جذب فعالیت‌های استارتاپی شود و البته باید خود صندوق‌های VC نیز فعالیت بیشتری داشته باشند.
مهرمهر59 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صفری بعد از ظهر یکشنبه در دیدار با مدیران جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های دامی بویژه واکسن و داروهای دامپزشکی حمایت از فعالان عرصه دامپزشکی ضروری است. به گفته وی اعطای وام با بهره کم و تسهیلات حمایتی و تأمین سرمایه در گردش برای فعالان این حوزه می‌تواند نقش بسیار مؤثری در افزایش فرآورده‌های دامی در کشور داشته باشد. رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور تاکید کرد که فعالان دامپزشکی بی شک با تقویت بسته‌های حمایتی دولت با نشاط‌تر و پرانرژی‌تر می‌توانند در ارتقا و افزایش تولید فرآورده‌های دامی تأثیرگذار باشند. صفری با تاکید بر اینکه ارائه خدمات بهینه فنی دامپزشکان در گرو حمایت دولت است، متذکر شد: در سال رونق تولید باید تلاش شود با حمایت از بخش دامپروری استان و سازمان نظام دامپزشکی تولیدات این حوزه توسعه یابد. صفری همچنین اعضای سازمان نظام دامپزشکی کشور را بالغ بر ۳۹ هزار نفر نیروی متخصص و تحصیل کرده عنوان کرد و بیان داشت: از این تعداد ۸۰۰ نفر در استان اردبیل مشغول به فعالیت هستند.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور ظهر امروز از بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ تهران بازدید کرد. وی با بیان اینکه برای بار چهارم در این نمایشگاه حضور داشته و خوشحالم سال به سال فعالیت استارت آپ‌ها در این نمایشگاه‌ها مطلوب می‌شود، گفت: رشد استارت آپ‌ها به توسعه اشتغال و بالندگی اکوسیستم نوآوری کشور کمک می‌کند و بر این اساس ما باید راه‌های بیشتری را برای حمایت از آنها پیدا کنیم. ستاری با تاکید بر اینکه موضوع حمایت از ساختار شرکت‌های استارت آپی تنها حمایت‌های مالی نیست، گفت: هیچ استارت آپی با وام شکل نمی‌گیرد و نیاز به سرمایه گذاری دارد بنابراین تلاش ما این است که بتوانیم ظرفیت و بستر جذب سرمایه گذار برای استارت آپ‌ها هموار کنیم. وی با تاکید بر استقبال مردم از اپلیکیشن‌های جدید و خدمات ارزان و قابل دسترس این نرم افزارهای کاربردی گفت: فعالیت بخش خصوصی و کسب و کارهای نو در حوزه اپلیکیشن به این معنی است که خدماتی که از سوی دولت گران بوده و یا غیرقابل دسترس است ازسوی استارت آپ‌ها و اپلیکیشن‌های بومی به صورت ارزان و قابل دسترس به مردم ارائه می‌شود. ستاری تاکید کرد: شکستن ساختار دولتی و سنتی زمان بر است و نیاز به عزم راسخ و اراده جدی دارد.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از اسپوتنیک روسیه، روسیه در تولید و صادرات سلاح در رتبه دوم جهانی قرار دارد. بیشترین تقاضا برای سیستم‌های هواپیمایی، دفاع هوایی، سیستم‌های موشکی و توپخانه‌ای می‌باشد. بیشتر محصولات روسی هیچ مشابهی در جهان ندارند: ZRS S-۳۰۰ و S-۴۰۰، سیستم دفاع هوایی «وایکینگ»، سیستم موشکی دفاع هوایی «Pantsir-S۱»، سیستم موشکی تاکتیکی «اسکندر-E»، سیستم موشکی ضد هوایی قابل حمل «Verba». و کشورهای فضای پسا شوروی در نیمه اول سال ۲۰۱۹ این وضعیت خاص محصولات دفاعی روسیه را تایید کردند. ایروان به سیستم‌های موشکی «اسکندر-M» سیستم آتشبار سنگین TOS-۱A «سونتسپک»، راکت انداز چندگانه، سیستم‌های موشکی ضد هوایی بی نظیر مجهز شده است.
موجموج2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حسن نظیفی بیان کرد: در سال زراعی جاری ۳۰۰هکتار از اراضی شهرستان به کشت خربزه اختصاص یافته است. وی تصریح کرد: پیش بینی می‌شود در سال زراعی جاری از این سطح ۸ هزار و ۵۰۰ تن محصول برداشت شود. سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد اظهار کرد: پارس آباد مغان با کشت بیش از ۵۰ نوع محصولات کشاورزی، قطب کشاورزی منطقه محسوب می‌شود، یکی از این محصولات، خربزه است که برداشت آن چند روزیست آغاز شده است. علی علایی، فرماندار شهرستان پارس آباد نیز با اشاره به تجهیز مزارع به سیستم آبیاری نوین گفت: دولت حمایت جدی در این زمینه انجام داده است به طوری که ۸۵ درصد هزینه آبیاری نوین را بصورت بلا عوض پرداخت می‌کند و ۱۵ درصد بقیه هم اگر کشاورز از عهده آن برنیاید وام کم بهره در اختیار کشاورزان قرار می‌دهد تا با اجرای سیستم آبیاری نوین هم راندمان تولید بالا رود و هم از منابع آبی استفاده بهینه شود. خربزه پارس آباد به لحاظ شیرینی و آبدار بودن از خاصیت بالایی برخوردار است و طرفداران زیادی دارد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
علی ناظمی، معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی در این مراسم با بیان اینکه در گذشته تامین مالی پروژه‌ها در قالب تسهیلات و وام به افراد داده می‌شد، گفت: در دوره جدید فعالیت‌های صندوق و بقیه نهادهای زیربط تلاش بر این است که تامین مالی در قالب سرمایه‌گذاری صورت گیرد. مجموعه اقدامات دیگری را نیز که انجام می‌دهیم، این است که بخشی از فرآیند سیاست‌گذاری و رگولاتوری که از سوی ستادهای معاونت علمی اتفاق می‌افتاده را عملا به کارگروه‌های تخصصی سوق دهیم. دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی تصریح کرد: در تمام دنیا برای تشویق استارتاپ‌ها یک بودجه مشترک درست شده که ریسک سرمایه‌گذاری خطرپذیر را پذیرفته است. با امضای این تفاهم‌نامه به عنوان صندوق مشترک بخشی از این ریسک سرمایه‌گذاران خطرپذیر را می‌پذیریم. در ادامه تفاهم‌نامه چهارجانبه‌ای بین صندوق نوآوری و شکوفایی، سازمان نصر، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران به امضا رسید.
مهرمهر2 ساعت قبل
معاون بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: دشمن با خود می‌اندیشد که قریب ۳۰۰ سال ما زمین بازی را تعیین می‌کردیم و اکنون امام خمینی (ره) آمده و خودش همه قاعده بازی را تعیین کرد. مردانیان ادامه داد: از ۱۴۴۰ سال ۱۴۰۰ سال یک طرف و این ۴۰ سال یک طرف که شاهد قدرتمندی ایران بودیم لذا اگر بخواهیم قدرت خود را داشته باشیم باید تلاش کنیم. مردانیان گفت: حدود ۱۲ خدمت در بحث بنیاد احسان داریم یکی هزار مسجد و هزار خیریه است که کارهای خوبی در این راستا در حال شکل گیری است. وی افزود: در راستای خدمت رسانی به مناطق محروم استان ۱۶ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیارد ریال توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی اجرا شده است. مردانیان به اعطای وام قرض‌الحسنه به مناطق محروم کشور اشاره کرد و یادآور شد: دو هزار و ۴۹ فقره وام قرض الحسنه به ارزش حدود ۱۵۵ میلیارد ریال به مناطق محروم کشور اعطا شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
فرشاد مقیمی، معاون وزیر صمت، درباره اظهارنظر رئیس سازمان خصوصی‌سازی مبنی بر عدم امکان واگذاری سهام خودروسازان به علت وثیقه شدن این سهام، گفت: «طبق روال، شرکت‌های دولتی معمولا دارایی‌های خود را در بانک‌ها به وثیقه می‌گذارند تا بتوانند تسهیلات بگیرند؛ پس قرار گفتن بخشی از سهام خودروسازان در گروی بانک‌ها، کاری غیرعادی نیست.» اعتمادآنلاین|‌ فرشاد مقیمی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در وثیقه بودن بخشی از سهام خودروسازان، امری طبیعی است، گفت: «بخشی از سهام که از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع در وثیقه بانک است، باید آزاد شود.» مقیمی، درباره اظهارنظر رئیس سازمان خصوصی‌سازی مبنی بر عدم امکان واگذاری سهام خودروسازان به علت وثیقه شدن این سهام، افزود: «طبق روال، شرکت‌های دولتی معمولا دارایی‌های خود را در بانک‌ها به وثیقه می‌گذارند تا بتوانند تسهیلات بگیرند؛ پس قرار گفتن بخشی از سهام خودروسازان در گروی بانک‌ها، کاری غیرعادی نیست.» این مقام مسئول، افزود: «در برخی مقاطع زمانی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران متقاضی شرکت در برخی پروژه‌ها بوده که برای این کار، نیاز به منابع مالی داشته است، بنابراین برای این کار باید از بانک وام دریافت می‌کرده و به همین دلیل، وثایقی را برای این کار به بانک سپرده است؛ بنابراین سهام ایدرو در خودروسازان به عنوان وثیقه اعطا شده و طبیعی است که اگر این سهام قرار باشد واگذار شود، باید با سهام دیگری نزد بانک جایگزین شود یا تسهیلات اخذ شده از بانک به صورت کامل بازپرداخت شود.» به گفته این مقام مسئول: «سازمان گسترش و نوسازی صنایع برای آزادسازی سهام مشکلی ندارد و می‌تواند وثایق و اموال دیگری را به جای سهام خودروسازان نزد بانک به وثیقه بگذارد.» وی تصریح کرد: «بنابراین واگذاری می‌تواند بعد از آزادسازی وثایق صورت گیرد و اگر این وثایق آزاد شود، مشکلی در واگذاری سهام رخ نمی‌دهد. ضمن اینکه برای واگذاری این شرکت باید ارزش دارایی‌ها از سوی حسابرسی که سازمان خصوصی‌سازی تعیین می‌کند، محاسبه شده و تمام ابعاد دارایی‌ها، بدهی‌های پنهان و صورتهای مالی آن طی سال‌های مختلف ارزیابی گردد تا شرایط برای واگذاری مهیا شود.» وی تاکید کرد: همه شرکتهایی که در دولت واگذار شده‌اند، با چنین مسائلی روبرو بوده‌اند و پس از رفع آن، واگذاری صورت گرفته است.

رونق تولید با وام صندوق توسعه ملی

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی می‌گوید براساس اساسنامه صندوق، بخش خصوصی اولویت اول را دارد و ۸۰ درصد منابع در اختیار بخش خصوصی برای توسعه کشاورزی و صنعتی است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، امیر هامونی تاکید کرد باید در حوزه دیتا سرمایه‌گذاری کنیم و فین‌تک‌ها می‌توانند در این زمینه کمک کنند؛ چراکه نقش کارآمدی در زمینه تولید دیتای موثر برای استفاده سیاست‌گذاران دارند. به گفته مدیرعامل فرابورس ایران، تامین مالی جمعی در دنیا مدل‌های مختلفی اعم از مدل مبتنی بر اهدا، مدل مبتنی بر پاداش، مبتنی بر وام و مدل مبتنی بر شراکت دارد که از بین این ۴ حوزه کرادفاندینگ، شورای عالی بورس در حال حاضر روی حوزه شراکت، مقررات‌گذاری کرده است. وی با اشاره به اینکه دستورالعمل تامین مالی جمعی در مدل مبتنی بر شراکت ابلاغ شده و طی فراخوانی که منتشر کرده‌ایم، ۱۰ تیم استارتاپی درخواست خود را برای دریافت مجوز عاملیت تامین مالی جمعی به کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی ارائه داده‌اند، افزود: البته این فراخوان ادامه دارد و محدود به زمان‌بندی خاصی نیست؛ بلکه هر زمان که تیم‌های جدید بخواهند وارد این حوزه شده و برای دریافت مجوز اقدام کنند، کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی این درخواست‌ها را بررسی می‌کند. به گفته وی در حوزه بیمه نیز اینشورتک‌ها در سال ۲۰۱۸ در دنیا ۵٫۷ میلیارد دلار معامله به ثبت رسانده‌اند و بیشترین رکورد این حوزه متعلق به سال ۲۰۱۶ بوده که تقریبا ۱۲ میلیارد دلار در قالب M&A، وی‌سی‌ها و … معامله انجام شده است. مدیرعامل فرابورس ایران در نهایت با اشاره به اینکه در حوزه رگ‌تک در سال ۲۰۱۸ حدود ۳٫۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری انجام شده است، افزود: در حوزه بلاک‌چین و رمز ارز نیز در سال ۲۰۱۸ رقم ۴٫۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری صورت گرفته است و همه این آمار‌ها این نشان می‌دهد که کشور ما فرصت‌های بسیار زیادی برای توسعه فین‌تک دارد.
فردا نیوزفردا نیوز3 ساعت قبل
واگذاری وام مسکن در فضای مجازیواگذاری وام مسکن نیز در فضای مجازی بسیار رایج است؛ انواع وام مسکن هر ساله از سوی بانکها با شرایط خاصی ارائه می‌شوند. وام فوری؛ صرفه‌جویی در زمانوام فوری اصطلاحی است که برای تهیه آسان و سریع انواع وام به کار می‌رود. تهیه انواع تسهیلات و وام در قالب وام‌های مسکن، ‌ ازدواج، اشتغال، قرض‌الحسنه، جانبازی، وام صندوق بازنشستگی و سایر انواع وام در حالت معمول، نیازمند صرف وقت زیادی است. پروسه درخواست تا دریافت انواع وام، پروسه‌ای زمان‌بر بوده و گاه اشخاص برای دریافت یک وام به خصوص، یکی دو سال منتظر رسیدن نوبت هستند. دسترسی آسان به شبکه اطلاعاتی گسترده‌ای از انواع آگهی‌های خرید و فروش وام، انجام معاملات وام را تسهیل نموده است.
فارسفارس4 ساعت قبل
وی افزود: رشد استارتاپها به توسعه شغلی جوانان کمک می‌کند و این ایده‌ها به رشد و بالندگی اکوسیستم نوآوری کمک می‌کند. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با این کار همه اقشار مختلف جامعه به این نتیجه رسیدند که آینده در دست جوانان است و ما باید بتوانیم راههای بیشتری برای حمایت جوانان پیداکنیم. وی ادامه داد: این موضوع نیز مهم است که بخش خصوصی روی جوانان سرمایه گذاری کند چراکه ظرفیت خوبی دارد همچنین شهرداری باید به این نتیجه برسد که پلت فرم هوشمند را ایجاد کند، درست شود. استقبال مردم از اپلیکیشن‌های جدید به این معنی است که دولت خدمت را گران و غیر قابل دسترس ارائه می‌کند در حالی که استارتاپها همان خدمات را در دسترس و ارزان ارائه می‌کند. وی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که شکستن ساختار دولتی و سنتی فرایند سخت و زمانبری است که احتیاج به عزم راسخ واراده جدی دارد.
فارسفارس4 ساعت قبل
این راننده کامیون ادامه داد: علی م صاحب نمایندگی ماموت دیزل است، مالک شرکت کیمیا روغن البرز هم پسر «م» است که «م» می‌گفت چون من نمایندگی ماموت دیزل را دارم، نمی‌توانم نمایندگی سایپا دیزل را بخرم. وی ادامه داد: به این ترتیب برای ما کامیون ولوو ثبت‌نام کرد ولی پس از گذشت ۵ ماه خبری از تحویل نشد. وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ نفر مورد کلاهبرداری این نمایندگی قرار گرفته‌اند، گفت: این کلاهبرداری از سال ۹۵ آغاز شده است. این کامیون‌دار معترض افزود: به گفته قاضی پرونده، رقم کلاهبرداری صورت گرفته بالای ۲۰۰ میلیارد تومان است. دارابی، کامیون‌دار در ادامه با بیان اینکه حدود ۵۰ کامیون از نمایندگی ماموت دیزل طلب داریم، افزود: روی سند حدود ۶۰ کامیون نیز وام گرفته شده است.
الفالف4 ساعت قبل
اما موضوع اصلی در این میان، نحوه مواجهه رئیس جمهور با مشکلی است که بسیاری از خانواده‌های ایرانی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. تهیه مسکن مناسب همیشه به عنوان یکی از دغدغه‌های مردم مطرح بوده و متاسفانه هیچ گاه اقدام جدی و برنامه ریزی شده‌ای در این باره صورت نگرفته است. این در حالی است که در اصول متعدد قانون اساسی صحبت از کمک به مردم جهت تهیه مسکن مناسب شده است. این در صورتی است که شاید می‌شد با راهکارهایی مانند مالیات بر عایدی سرمایه، بخش مسکن را بهتر مدیریت کرد. وضعیت حال حاضر تا بدان حد بغرنج شده که صحبت از پرداخت تسهیلات به مستأجران برای پرداخت ودیعه مسکن می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
دکتر علی وحدت در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: حدود ۴ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعالند. وی افزود: ۵۰۰ شرکت دانش بنیان امسال نشان (لوگو) فعالیت دریافت کرده‌اند. وحدت با بیان اینکه تعداد زیادی از شرکت‌های دانش بنیان در نوبت کسب مجوز و تأیید صلاحیت علمی قرار دارند گفت: کارگروه ارزیابی معاون فناوری ریاست جمهوری مسؤول تأیید صلاحیت و ارائه مجوز به شرکت‌های دانش بنیان است. رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: این صندوق در زمینه ارائه خدمات و تسهیلات همچون وام، ضمانت نامه، کمک‌های آموزشی و توانمندسازی، سرمایه گذاری، همکاری در زمینه حضور در نمایشگاه‌های مختلف و ارائه مجوز‌های لازم با شرکت‌های دانش بنیان سراسر کشور همکاری می‌کند.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
وی با بیان اینکه در این مدت بسیار تحقیر شدیم چرا که وابستگی زیادی به دنیا داشتیم گفت: در آن روزگار خفقان خاصی بر کشور حاکم بود و مردم جرات سخن گفتن و بیان مشکلات را نداشتند. وی با بیان اینکه دشمن از این موضوع ناراحت است و هر روز توطئه جدیدی علیه کشور و مردم ما آغاز می‌کند تصریح کرد: شبیه خون فرهنگی توطئه شوم دشمن است و دشمن قصد تغییر سبک زندگی ایرانیان را دارد. وی با بیان اینکه بنیاد احسان در سال ۹۷ حدود ۲ هزار جهیزیه بین زوج‌های نیازمند توزیع کرده است افزود: امسال نیز ۳ هزار جهیزیه در سطح کشور بین زوج‌های جوان نیازمند توزیع می‌شود. نماینده بنیاد اجتماعی احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به اینکه بنیاد احسان در سه ماه ابتدای امسال درگیر سیل در استان‌های سیل‌زده بوده است عنوان کرد: متعهد شدیم بیش از ۳۲ هزار بسته لوازم خانگی بین سیل‌زدگان کشور توزیع شود که تقریبا ۹۰ درصد آن محقق شده است. وی با بیان اینکه طرح هزار مسجد و هزار خیریه در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حال اجرا است گفت: مساجد یک پایگاه مردمی عظیم هستند و بنا داریم از این ظرفیت عظیم بهره بیشتری ببریم.
فراروفرارو5 ساعت قبل
با سفر مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به مازندران، ایجاد ۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی در این استان در دستور کار قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، مهندس سعید جعفری، مدیران و معاونان بنیاد برکت از طرح‌های اشتغال‌زایی در شرق استان مازندران بازدید کردند. به گفته‌ی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، از سال گذشته بازدیدهای میدانی مستمری از روند اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در مناطق هدف استان مازندران انجام شده است. مهندس جعفری تأکید کرد: بازاریابی محصولات و فرآورده‌های تولیدی برای فروش، دیگر اولویت بنیاد برکت در شرق مازندران است. دیدار با احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران، از دیگر برنامه‌های سفر مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و هیأت همراه در سفر به این استان بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ساعت قبل
یکی از اقدامات خوب نیکوکاران در این حوزه، ساخت مسکن برای خانوارهایی بوده که دارای دو معلول به بالا هستند. شریعتمداری ادامه داد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های دولت در بخش اشتغال فراگیر، توانمندسازی اقشاری است که نیازمند کار هستند. در این راستا بحث مشاغل خانگی در سال گذشته مورد توجه جدی قرار گرفت که تعداد ۲۷۰ هزار نفر متقاضی مشاغل خانگی بودند و ثبت نام کردند و تعداد ۹۳ هزار نفر از آن‌ها در طی سال ۹۷ دارای شغل در خانه شدند. بنابراین معلولان در همه نهادهای دولتی متناسب با شرایطی که دارند و می‌توانند به کار بپردازند. شریعتمداری تشریح کرد: اصلاح سیستم بانکی که از مهمترین چالش‌های هفت‌گانه کشور است در دستور کار دولت بوده و پیگیری‌های لازم آن انجام خواهد شد.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، در گزارش عملکرد توسعه فناوری نانوی ایران در سال ۱۳۹۷، دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در فناوری نانو و اقدامات و برنامه‌های مرتبط با این سند ارائه شده است. بیشترین حجم صادرات فناوری نانو ایران به کشورهای همسایه و منطقه صورت گرفته است. فصل دوم؛ گزارش عملکرد برنامه پیشرفت فناوری نانو در ایراناین فصل شامل گزارش اقدامات صورت گرفته در ۸ برنامه کلان ذیل برای پیشرفت فناوری نانو در سال ۱۳۹۷ است. اقدامات صورت گرفته در حوزه حمایت از برندسازی بین المللی محصولات فناوری نانو ایران و همچنین فعالیت‌های پایگاه‌های صادراتی فناوری نانو ایران از دیگر بخش‌های این برنامه است. سه پیوست گزارش نیز شامل «توزیع استانی نهادهای فناوری نانو در ایران»، «پایگاه‌های فناوری نانو ایران در حوزه‌های مختلف» و «معرفی برخی از محصولات فناوری نانو ایران و نحوه تأثیرگذاری آنها در کیفیت زندگی مردم» است.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
یعنی ۱۰۰ سال سابقه تولید نساجی در کشور داریم، اما در این مدت هیچ دولت آزمایشگاه نساجی ایجاد نکرده است. آنها آزمایشگاه نساجی دارند، اما ما نداریم. از دیگر مشکلات این است که هیچ کدام از محصولات ایرانی برند ایرانی ندارد. توسعه باعث ایجاد رفاه می‌شود در رشد هیچگانه رفاه نیست، توسعه رفاه را به دنبال دارد. در صورتی که شغل پایدار نباشد موقتی است و بعد از چندی از بین می‌رود. در حالت کلی باید بگویم که تسهیلات اشتغالی شغل پایدار ایجاد نمی‌کند.

مازندران؛ ۱۲۶ روز پس از سیل + فیلم

ایسناایسنا5 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، با گذشت نزدیک به ۴ ماه از سیل مازندران که روستاها و برخی شهرهای این استان را دچار چالش کرد و با آسیب‌های زیادی همراه بود، همچنان عملیات عمرانی منازل و راه‌ها ادامه دارد. ۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی درگیر سیل در مازندرانمحمد خانی نوذری مدیرکل بنیاد مسکن مازندران در گفت‌وگو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه در تاریخ ۲۷ اسفند ماه سال گذشته شاهد بارندگی شدید در این استان بوده که منجر به سیل شد، اظهار کرد: این سیلاب باعث شد حدود ۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در مازندران دچار آسیب شوند. مدیر کل بنیاد مسکن مازندران ادامه داد: ما به صورت ماهانه از چند واحد مسکونی بهره برداری می‌کنیم و تاکنون ۱۵ واحد به بهره برداری صد درصد رسید. مدیر کل بنیاد مسکن مازندران افزود: خدمات بنیاد مسکن به افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند نیز ارائه می‌شود و تحت حمایت قرار می‌گیرند. به گزارش ایسنا مازندران، پس از بارها تماس با رازجویان معاون امور عمرانی استانداری مازندران، این مسئول به سوالات خبرنگار ایسنا پاسخگو نبود.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
گزارش‌های اولیه درباره مذاکرات روسیه و ترکیه برای خرید سامانه اس ۴۰۰ در نوامبر ۲۰۱۶ به بیرون درز کرد. واحدهای سامانه اس ۴۰۰ شامل چندین کامیون سنگین، حمل کننده‌های ویژه، رادارهای مختلف، تجهیزات، موشک‌ها، پرتاب کننده‌ها و لوازم دیگر است. طبیعتا ارسال سامانه اس ۴۰۰ به شیوه سنتی ارزان‌تر و سریع‌تر می‌توانست باشد. تولید یک واحد کامل سامانه اس ۴۰۰ به طور معمول نیاز به حدود ۲۴ ماه از ابتدا تا انتها دارد. اما به گفته مدیرعامل شرکت فروشنده این سامانه، معامله اس ۴۰۰ با ترکیه سبب جا به جا شدن این رکورد شد.
خانه ملتخانه ملت6 ساعت قبل
پیگیر مسائل و مشکلات آنها هستیم و آخرین جلسه را با قائم مقام بانک مرکزی، وزارت صنعت معدن تجارت و خودروسازها داشتیم. رئیس فراکسیون حمایت از صنعت قطعه سازی کشور افزود: در حال حاضر اگر به قطعه سازها حدود ۸ هزار میلیارد تومان نقدینگی تزریق نشود، متاسفانه با تعطیلی کارخانه یا تعدیل کارگران رو به رو خواهیم شد. هدف اصلی این فراکسیون این بود که کمک کنیم تا مسائل روزمره را حل کنند و صادرات را راه بیندازیم. اخیرا نیز وزیر بهداشت گفته یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار برای دارو پول گرفتند که معلوم نیست کجاست و چه کار کردند. البته واحدهای بورس نیز باید برای تامین نقدینگی اقدام کنند چراکه مهمترین مشکل اکثر واحدهای تولیدی، کمبود نقدینگی و بخش نامه‌هایی است که برای واردات و صادرات صادر می‌کنند.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
محسن جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با بیان اینکه معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان برای مقابله جدی با آسیب‌های اجتماعی به دقت در حال برنامه‌ریزی است اظهار داشت: این معاونت مقابله با مؤلفه‌های ایجاد کننده آسیب‌های اجتماعی به ویژه در سنین پایه را در قالب اجرای طرح نظام مراقبت‌های اجتماعی دنبال می‌کند. معاون اجتماعی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه این نهاد در حوزه مربوط به آسیب‌های اجتماعی تهدید کننده جامعه دانش‌آموزی برنامه‌‌های خوبی در دستور کار دارد گفت: آسیب‌های موبایل، ماهواره، اعتیاد، فضای مجازی و مواردی از این دست به شدت جامعه دانش‌آموزی را تهدید می‌کند و باید برای آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن برنامه‌ریزی شود. جعفری شناسایی آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های یاد شده و تلاش در راستای کنترل، کاهش و پیشگیری از اثرات مخرب آن‌ها در جامعه را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: بحث نظام مراقبت‌های آسیب‌های اجتماعی از موضوعاتی است که معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان در حال برنامه‌ریزی برای عملیاتی ساختن آن در استان است. وی با تأکید بر اینکه معاونت اجتماعی سپاه قدس در راستای اجرایی کردن طرح نظام مراقبت‌های اجتماعی دانش‌آموزی برنامه‌های پیشگیرانه خود را از پایه‌های مهد کودک‌ها و ابتدایی متمرکز خواهد کرد افزود: همکاری و مشارکت آموزش و پرورش در مسیر عملیاتی ساختن این طرح و شناخت انواع آسیب‌های اجتماعی لازم و ضروری است. جعفری به بحث حمایت از کودکان کار و برنامه‌های جامعی که معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان برای این حوزه در دستور کار خود قرار داده است اشاره کرد و بیان داشت: ‌ تمام تلاش معاونت اجتماعی سپاه در بخش رسیدگی به معضلات و آسیب‌های اجتماعی به شناسایی و رفع علل مختلف و ریشه‌های ایجاد کننده آن معطوف شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
طبق نظرسنجی اسفند ایسپا ۱۳۹۷ با جامعه آماری شهروندان کل کشور، استفاده از تلگرام، واتس‌اپ و اینستاگرام به ترتیب ۵۵/۹، ۲۵/۱ و ۲۵/۹ درصد بوده است. ۴۲/۸ درصد واتس‌اپ۴۲/۴ درصد تلگرام۳۹/۵ درصد اینستاگرام۲/۸ درصد سروش۲/۳ درصد فیس‌بوک۱/۹ درصد توییتر۰/۸ درصد لاین۰/۷ درصد بله۰/۶ درصد آی‌گپ۰/۵ درصد گپ۰/۲ درصد بیسفون۰/۱ درصد ساینا۳۰/۴ درصد هیچ‌یکهمان‌طور که در جدول مشاهده می‌شود، دو پیام‌رسان اصلی مورد استفاده مردم، خارجی است و رتبه سوم هم در اختیار اینستاگرام است که آن هم خارجی است. مسأله دوم این است که در شرایطی که تلگرام به‌صورت رسمی در کشور مسدود است ولی سایر پیام‌رسان‌ها در اولویت استفاده مردم نیستند. چندی قبل بود که آقای عباس اسوشه، معاون مرکز ملی فضای مجازی درباره حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی این طور گفته بود: «این مسوولیت برعهده وزارت ارتباطات است؛ چراکه پیام‌رسان‌های بومی جزء خدمات شبکه ملی اطلاعات محسوب می‌شوند و وزارت ارتباطات باید به‌طورجدی‌تر به مسأله پیام‌رسان‌های بومی ورود کند. در این فاصله هم می‌توان پیام‌رسان‌های داخلی را تقویت کرد و همزمان با حمایت از تلگرام طلایی و هاتگرام، مردم کم‌کم آماده جداشدن و انتقال به پیام‌رسان‌های داخلی می‌شوند؛ امری که درنهایت فقط آن بخش حمایت از پوسته تلگرام محقق شد و عملا با این کار، پروژه حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی با سر به زمین خورد و همان تعداد کاربری که در زمان مسدودسازی تلگرام جذب پیام‌رسان‌های داخلی شده بودند، عملا با تقویت پوسته‌های تلگرام به‌وسیله دولت از آن‌ها خارج شدند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
مهناز امامدادی، رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، با تاکید بر ضرورت افزایش سقف تسهیلات مشاغل خانگی به افراد پشتیبان، پیشنهاد راه اندازی تعاونی‌های تامین نیاز مشاغل خانگی را مطرح کرد. اعتمادآنلاین| مهناز امامدادی، رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، گزارشی از روند اجرای طرح مشاغل خانگی در سال گذشته ارائه کرد و گفت: طی سال گذشته ۶۵۲ هزار و ۸۶۶ نفر در طرح مشاغل خانگی ثبت نام کردند که از این تعداد برای ۲۷۲ هزار و ۴۸۱ نفر مجوز صادر و به ۶۶ هزار و ۳۳۲ نفر تسهیلات پرداخت شده است که در مجموع اشتغال ایجاد شده در این بخش ۹۲ هزار و ۷۴۷ نفر بوده است. ۱۷ درصد طرح‌های اشتغال روستایی در حوزه مشاغل خانگیامامدادی در عین حال به آمار اشتغال روستایی و عشایری در حوزه مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی از سامانه کارا، از بهمن ۱۳۹۶ تا تیر ۱۳۹۸ حدود ۱۷ درصد طرح‌ها و پنج درصد از تسهیلات پرداختی در حوزه اشتغال روستایی و عشایری مربوط به مشاغل خانگی و کل اشتغال جدید روستایی ۲۴۱ هزار و ۲۷۶ نفر بوده است. تشکیل تعاونی‌های تامین نیاز مشاغل خانگیامامدادی بر لزوم استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها و متقاضیان فاقد مهارت در این طرح تاکید کرد و گفت: برای استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها در ایجاد تشکل‌ها و اتحادیه‌ها و توسعه اهداف پیش بینی شده در حوزه مشاغل خانگی، لازم است وزارت کار بسترهای توسعه و حمایت از تعاونی‌های تامین نیاز مشاغل خانگی را فراهم کند. به گفته رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، عدم صدور مجوز برای متقاضیانی که به شکل استاد شاگردی در حال حرفه‌ آموزی کرده‌اند و فاقد کارت مهارت هستند یکی از مشکلات موجود بوده و در این راستا ستاد ساماندهی مشاغل خانگی پیشنهاد کرده است برای سهولت صدور مجوز مشاغل خانگی، پذیرش تجربه کاری برای افراد فاقد گواهی مهارت در صورت تایید دستگاه اجرایی مربوطه بلامانع باشد.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 ساعت قبل
البته اصولا نهادهای انتخابی از جمله مجلس، شورای شهر و تا حدودی دولت در برابر نهادهای غیرانتخابی نقش کمتری در تصمیم گیری مسائل کلان کشور دارند. به نظر من مجلس، دولت و شورای شهر روی هم، حدود ۵۰- ۴۰ درصد در حل مشکلات کشور نقش دارند. شما چرا شورای شهر پنجم را نسبت به شورای چهارم موفق‌تر می‌دانید؟ در شورای شهر چهارم مسائلی درباره فسادهای کلان در شهرداری مطرح می‌شد اما هیچ‌گاه آن شورا بطور قاطع نتوانست جلو این فسادها را بگیرد. استعفا و جابجایی شهرداران تهران در ۲ سال گذشته هم تأثیر منفی بر عملکرد شورای شهر گذاشت. در مجموع این نوع دیدارها و جلسات به باز شدن فضای سیاسی کشور و نزدیک شدن دیدگاه‌ها و همفکری در مسائل مشترک و کلان کشور خیلی کمک می‌کند.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید حسن حسینی شاهرودی در حاشیه برگزاری جلسه شورای برنامه‌ریزی استان سمنان در جمع خبرنگاران در مورد توقیف نفت‌کش ایرانی در آب‌های آزاد مصر و انگلستان اظهار داشت: می‌خواهند ایران را دچار چالشی جدی کرده و محاصره اقتصادی را به چالش نظامی تبدیل کنند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی توقیف نفت‌کش‌های ایرانی را یک راهزنی دریایی دانست که از سوی برخی کشورها اجراشده است و تصریح کرد: ما باید تقابلمان اقتصادی باشد نه نظامی؛ چرا که ایران این قدرت را دارد که بدون استفاده از تقابل نظامی نیز با این راهزنی دریایی مقابله کند. وی افزود: این اعتبار صرف کارهای زیرساختی و اقتصادی کشور می‌شد و به‌صورت وام به بنگاه‌های اقتصادی اعطا می‌شد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: متأسفانه در سال‌های اخیر شاهد بودیم که دولت برخی از مشکلات در حوزه‌های مختلف از جمله راه، کشاورزی و آب را از طریق برداشتن و دست‌اندازی به صندوق توسعه ملی برطرف می‌کند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قرار بود دولت از فرارهای مالیاتی برخی بنگاه‌های اقتصادی دولتی و غیردولتی جلوگیری کند؛ اما آنچه ما شاهد هستیم اینکه هنوز حرکتی در این امر از سوی دولت انجام‌نشده است.
ایبناایبنا6 ساعت قبل
یکی از مسائلی که در سال‌های اخیر به عنوان دغدغه بسیاری از صاحب نظران بانکی مطرح بوده مساله دریافت وجه التزام و سود مرکب از تسهیلات­ گیرندگان نظام بانکی کشور است. عموما دو نوع تسهیلات بر اساس عقود مشارکتی و مبادله ­ای در نظام بانکی کشور و بر مبنای قانون بانکداری بدون ربا ارائه می‌­شود. تسهیلات مبادله ­ای به نوعی تسهیلات با نرخ سود ثابت است یعنی بعد از انعقاد قرارداد و قبل از انجام فعالیت اقتصادی، سود بانک معلوم و معین است و تحولات آتی و تغییرات احتمالی در وضعیت مالی فعالیت مذکور (از جهت سود و زیان) ارتباطی به سود و مطالبات بانک در آن قرارداد ندارد. برای درک مساله باید گفت که به جز چند سال محدود همواره نرخ سود حقیقی تسهیلات بانکی و نیز سپرده‌ها در کشور به دلیل تورم‌های بالا منفی بوده یعنی نرخ اسمی سود بانکی بسیار کمتر از تورم بوده است. در واقع این قانون همان طور که در شورای نگهبان نیز رد شد به دلیل همین اجحاف در حق افرادی است که به موقع تسهیلات خود را بازپرداخت می‌کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
اوراق قرضه چیست؟ ابتدا بهتر است قبل از معرفی اوراق قرضه اسلامی تعریفی از اوراق قرضه داشته باشیم. مفهوم اوراق قرضه اسلامی چیست؟ استفاده از ابزارهای مالی بین‌المللی مانند اوراق قرضه در کشورهای مسلمان مقبولیتی ندارد چراکه بر اساس احکام اسلامی، اوراق قرضه مصداق بارز معاملات ربوی است. در همین راستا، انتشار اوراق صکوک ابزار نوینی است که در کشورهای اسلامی به جای اوراق قرضه استفاده می‌شود. تاریخچه انتشار اوراق قرضه اسلامینخستین تعریف از اوراق قرضه اسلامی، سال ۱۹۸۸، در چهارمین همایش شورای مجمع فقه اسلامی مطرح شد و اولین اوراق قرضه اسلامی در سال ۱۹۹۰ توسط شرکت تازه‌تاسیس «ام. دی. اس» کشور مالزی انتشار یافت. برای خرید اوراق قرضه اسلامی کافی است به یکی از کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران مراجعه و فرم خرید اوراق بهادار را تکمیل کرد.

به انتهای لیست رسیدید