اخبار وام - آخرین و مهم ترین اخبار وام از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « وام »

ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/لرستان یک جامعه‌شناس گفت: با معضلی به نام ازدیاد نسل جوان فاقد همسر مواجه هستیم و می‌خواهیم با موضوع چندهمسری آن را حل کنیم که این راه‌حل شدنی نیست. وی تصریح کرد: مردان عادی جامعه ما اساسا به این موضوع فکر نمی‌کنند که بخواهند آن را عملی کنند. این کارشناس عنوان کرد: راه‌حل اصلی این است که به بسترهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ازدواج آسان را برای جوانان مهیا سازیم همچنین زمینه‌های فرهنگی را آماده کرده و ذهنیت را از حالت تجملات، رقابت و چشم و هم‌چشمی‌های خانوادگی خالی کنیم. طهماسبی گفت: جوان متقاضی ازدواج به لحاظ اقتصادی و اشتغال باید تأمین باشد البته دولت در نظام اقتصادی که سرمایه‌داری است باید تسهیلات و بسترهایی را فراهم کند و با ورود بخش خصوصی بتواند بخشی از مشکلات جامعه را مرتفع سازد. طهماسبی گفت: نتیجه اینکه با معضلی به نام ازدیاد نسل جوان فاقد همسر مواجه هستیم و می‌خواهیم با موضوع چندهمسری آن را حل کنیم که این راه‌حل شدنی نیست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، در بازار مسکن یک واحد ۴۶۰ متری ۳۵ سال ساخت ۵ خوابه واقع در ولنجک به قیمت ۵۰ میلیارد تومان (هر مترمربع ۱۰۸ میلیون تومان) قیمت‌گذاری شده است. این واحد مسکونی کلنگی ۴ پارکینگ دارد. بیشتر بخوانید: حداکثر سن واحد مسکونی برای دریافت وام مسکندر نیاوران یک واحد ۵۳۷ متری کلنگی ۶ خوابه با قیمت ۴۲ میلیارد تومان (۸۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع)، در الهیه واحد مسکونی ۲۱۵ متری به قیمت ۱۴ میلیارد تومان (هر مترمبع ۶۵ میلیون تومان) و در میدان شهدا یک واحد ۱۳۸ متری به قیمت ۲ میلیارد و ۳۴۶ میلیون تومان (هر مترمربع ۱۷ میلیون تومان) عرضه شده است. همچنین یک واحد کلنگی ۳۰۵ متری واقع در زعفرانیه با قیمت هر مترمربع ۶۰ میلیون تومان (قیمت کل ۱۹ میلیارد تومان) و زمین ۲۰ هزار متری در محدوده شهرک راه‌آهن به قیمت ۴۰۰ میلیارد تومان (هر مترمربع ۲ میلیون تومان) در فایل فروش قرار گرفته است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
سهام گروه دارو پرمعامله‌ترین سهام فرابورس ایران در یک ماه گذشته بودند. تا قبل از شروع موج اصلاحی بازار سهام، روند مشارکت در عرضه‌های اولیه صعودی بود. صعود نرم نرخ اوراق بدهیبازار بدهی در یک ماه اخیر میزبان سه مرحله دیگر از اوراق خزانه بود. باد موافق در بادبان اوراق «تسه» یکی دیگر از رویدادهای جالب توجه در بازار ابزارهای نوین فرابورس، رشد قیمت و افزایش جریان نقدینگی در اوراق وام مسکن در معاملات آبان بود. افزایش بیش از ۱۰ درصدی متوسط قیمت اوراق وام طی یک ماه اخیر همزمان با رشد ۹ درصدی جریان نقدینگی در این بخش از فرابورس رقم خورد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ساعت قبل
آیا این روند ادامه خواهد یافت؟ به گزارش تجارت‌نیوز، پیش از شروع هفته اخیر و قبل از اینکه قیمت بنزین گران شود آخرین کارنامه هفتگی بازارها این گونه بود؛ بورس بازدهی مثبت ۰٫۵۷ درصد، طلا بازدهی مثبت ۱٫۱۷ درصد، سکه بازدهی مثبت ۱٫۸ درصد و دلار هم بازدهی مثبت ۱٫۳ درصد. از این پیش‌بینی درباره بازارها هرچند روند طلا و سکه همان شد که قابل پیش‌بینی بود اما در مورد بازار سهام نه‌تنها شاخص صعودی نشد بلکه ۰٫۶۸ درصد هم افت کرد. در نهایت بازارها در هفته اخیر چنین وضعیتی داشتند؛ بورس بازدهی منفی ۰٫۶۸ درصد، دلار بازدهی مثبت ۲٫۵۸ درصد، سکه بازدهی مثبت ۲٫۶۶ درصد و طلا هم بازدهی مثبت ۲٫۹۸ درصد. علاوه بر این، در هفته گذشته اعلام شد که بالاخره بیت کوین در ایران قانونی شده و قیمت و شرایط استخراج رمزارز رسما اعلام شد. حتی اگر همان روند گذشته بازارها هم تکرار شود احتمالا دامنه نوسان طلا و دلار به مانند هفته گذشته نباشد و بازار سهام نیز چندان برای منفی شدن تحت فشار قرار نگیرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، اخرین خبرهای ارائه شده نشان می‌دهد سقف تسهیلات در نظر گرفته شده برای طرح مسکن ملی ۱۰۰ میلیون تومان است که وارد ساخت می‌شود و در نهایت به شکل فروش اقساطی به خریدار منتقل خواهد شد. نرخ سود این تسهیلات نیز ۱۸ درصد با مدت بازپرداخت ۱۲ ساله است که با طول دوره ساخت محاسبه می‌شود. در این طرح قرار است تسهیلات ۷۵ تا ۱۰۰ میلیونی به متقاضیان داده شود که در شهرهای بزرگ و کوچک رقم این تسهیلات متفاوت خواهد بود. رقم اقساط وام ۷۵ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله، ماهانه یک میلیون و ۲۷۴ هزار تومان و تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی نیز با شرایط مذکور، یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. آن دسته از متقاضیانی هم که وام ۷۵ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد برای ثبت‌نام در این طرح دریافت می‌کنند، در پایان سال دوازدهم ۱۸۳ میلیون تومان به بانک مسکن بازپس خواهند داد که که ۱۰۸ میلیون تومان آن، صرفا سود این تسهیلات خواهد بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
من نمی‌خواهم فضا را تلخ کنم و بگویم چه تعداد از نمایندگان مجلس و مسئولین اقوام و فرزندانشان را در شرکت‌های خصولتی جای داده‌اند. وی ادامه داد: مشکل ما فقط دزدی مسئولین نیست مشکل ما کار نکردن مسئولین است. مگر رهبری نفرموده‌اند که بسیج مظهر مردم سالاری دینی است پیش از آن که این حرف را بزنند گفتند مردم سالاری کار کردن در عرصه اقتصاد است. اجازه ندهید که دیگران فکر کنند حزب اللهی‌ها فقط آرمان گرا هستند و حزب اللهی‌ها را با اسم اصولگرایی بشناسند. این‌ها فکر می‌کنند ما فقط به اصول معتقدیم باید بگوییم که خیر ما اصولگرا نیستیم ما به نتایج معتقدیم.
ایمناایمنا9 ساعت قبل
اگر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به موضوع فسادهای مطرح شده در صندوق بازنشستگی کشوری ورود پیدا نکند در آینده موارد دیگری را در رابطه با این صندوق مطرح خواهم کرد. بنابراین نسبت ناروایی که یکی از نمایندگان مجلس به رئیس قوه مقننه داد با اخلاق سازگاری نداشته و برداری فردی و نامتعارف است که جایگزین نقد شده است. به وزیر کشور: تسریع در تهیه و ابلاغ شیوه نامه و اجرای قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان مادر ایرانی. یکشنبه ۲۶آبان ماهساداتی نژاد و ابطحی به وزیر کار: لزوم اتخاذ تمهیدات لازم و ایجاد عدالت در خصوص بازنشستگی معلولان کارگر. پوربافرانی نماینده نایین به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در بهسازی جاده‌های اصلی و روستایی شهرستان‌های حوزه انتخابیه.
فارسفارس10 ساعت قبل
بانک توسعه و بازسازی اروپا برای ساخت خطوط انتقال برق در استان «نوایی» و بازسازی سیستم فاضلاب ۴ شهر ازبکستان به این کشور معادل ۲۴۶ میلیون دلار وام می‌دهد. بانک توسعه و بازسازی اروپا به ازبکستان ۲۴۶ میلیون دلار وام می‌دهدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، بانک توسعه و بازسازی اروپا برای ساخت خطوط انتقال برق در استان «نوایی» و بازسازی سیستم فاضلاب ۴ شهر ازبکستان به این کشور معادل ۲۴۶ میلیون دلار وام می‌دهد. ازبکستان در سال ۱۹۹۲ میلادی به بانک توسعه و بازسازی اروپا پیوست و در ماه می‌سال ۱۹۹۳ میلادی در شهر «تاشکند» نمایندگی بانک افتتاح شده است. بانک توسعه و بازسازی اروپا در گذشته به دولت ازبکستان و شرکت‌های خصوصی برای اجرای ۵۵ طرح معادل ۹۰۰ میلیون یورو وام داده بود. در سال ۲۰۰۴ میلادی بانک توسعه و بازسازی اروپا تصمیم گرفت حمایت خود از دولت ازبکستان را محدود کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۵۴ هزار طرح در بانک‌ها وجود دارد که ۱۱۲ هزار طرح به مبلغ ۹۷ هزار میلیارد ریال در حال پرداخت تسهیلات هستند. مدیر پروژه‌های سرمایه گذاری در برنامه‌های اشتغال و فراگیر درباره وضعیت طرح‌های اشتغال روستایی افزود: از تعداد ۵۱۳ هزار طرح تایید شده توسط دستگاه‌های اجرایی، تعداد ۲۵۴ هزار طرح به کمیته‌های فنی استان‌ها معرفی شده‌اند که سهم وزارت جهاد کشاورزی ۵۸ درصد، وزارت صمت ۱۶ درصد، سازمان میراث فرهنگی ۱۳ درصد و سایر دستگاه‌ها نیز ۱۳ درصد است. جدول عملکرد موسسات عامل در پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری به شرح زیر است و مطابق این آمارها پیش بینی ایجاد اشتغال حدود۲۵۷۳۷۰ شغل است. جزئیات پرداخت تسهیلات طرح‌های پرداخت شده برای ۱۱۲۵۴۸ طرح با پیش بینی ۲۵۷۳۷۰ شغل به این صورت است که ۷۸ درصد مبالغ ابلاغ شده تا کنون پرداخت شده است و چهار بانک توسعه تعاون، بانک کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید تا پایان سال می‌بایست حدود ۱۰۱۲۳۷ طرح که تا کنون قرار داد منعقد کرده‌اند را پرداخت کند. این آمار تا نیمه اول آبان ماه ۹۸ می‌باشد.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۵۴ هزار طرح در بانک‌ها وجود دارد که ۱۱۲ هزار طرح به مبلغ ۹۷ هزار میلیارد ریال در حال پرداخت تسهیلات هستند. جدول عملکرد موسسات عامل در پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری به شرح زیر است و مطابق این آمارها پیش بینی ایجاد اشتغال حدود۲۵۷۳۷۰ شغل است. جزئیات پرداخت تسهیلات طرح‌های پرداخت شده برای ۱۱۲۵۴۸ طرح با پیش بینی ۲۵۷۳۷۰ شغل به این صورت است که ۷۸ درصد مبالغ ابلاغ شده تا کنون پرداخت شده است و چهار بانک توسعه تعاون، بانک کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید تا پایان سال می‌بایست حدود ۱۰۱۲۳۷ طرح که تا کنون قرار داد منعقد کرده‌اند را پرداخت کند. این آمار تا نیمه اول آبان ماه ۹۸ می‌باشد. انتهای پیام/
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
سینماپرس: با توجه به انتخاب شعار امسال با عنوان «رونق تولید»، یکی از اهداف مسابقه «میدون» حمایت از همین ایده است. یکی از این تلنت‌شوها برنامه «میدون» است که از ابتدای مهرماه روی آنتن شبکه ۳ رفته است. سیدمحمدحسین هاشمی‌گلپایگانی، تهیه‌کننده برنامه «میدون»: یک‌چهارم «عصرجدید» هزینه کرده‌ایمدر چند سال اخیر شاهد حضور چشمگیر سلبریتی‌ها در مسابقات و برنامه‌های تلویزیونی هستیم. نمونه‌های خارجی یک‌سری برنامه‌ها شبیه این است، ولی نه به این شکل که الان در برنامه میدون داریم. وقتی جدی شد که در مسابقه میدون نتیجه این تجربه‌ها و بالا و پایین‌هایی که کردیم، دیده می‌شود.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
تا قبل از اقدام ما برای بیمه، حدود ۳۵ درصد افراد در این طرح بیمه شده بودند. اشاره منصوری به یکی از اساسی‌ترین نقد‌هایی است که به طرح ایجاد اشتغال روستاییان و عشایر می‌شد. با اجباری شدن بیمه مشاغل روستاییان و عشایر می‌توان تا حدی این مشکل را برطرف کرد، اما چنین اجباری اما و اگر‌هایی هم دارد. اکنون که عنوان می‌شود برای اشتغال روستایی بیمه اجباری می‌شود نباید به گونه‌ای باشد که افراد بدون ایجاد اشتغال از این مزایا بهره بگیرند. اصل بیمه ضروری است، اما تحمیل کردن هزینه به کارآفرینان نیز ممکن است آنها را ورشکست و بدهکار کند.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی اولین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی اولین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۱ آذر ۱۳۰۰، دولت روسیه به تصویب لایحه اعطای امتیاز نفت شمال به کمپانی آمریکایی «استاندارداویل» اعتراض کرد. ۱ آذر ۱۳۴۴، دولت ایران صدور نفت به زیمباوه را به دنبال قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متوقف کرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز15 ساعت قبل
هشت بانک کشور وام کالا با سود تقریبی ۱۸ درصد به متقاضاین می‌دهند که ضمانت کارمند رسمی در ۹ بانک از شرایط دریافت این وام است. به گزارش تجارت‌نیوز بانک‌های مختلف وام خرید کالا به متقاضیان می‌دهند که شرایط دریافت این وام قابل توجه است. ضمانت کارمند رسمی در ۹ بانک از شرایط دریافت این وام است. جزئیات بیشتر در این باره را می‌توانید در اینفوگرافیک تجارت‌نیوز (برگرفته از داده‌های منتشر شده در روزنامه هفت صبح) مشاهده کنید. (اینفوگرافیک از سحر قادری)
ایسناایسنا16 ساعت قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به بازسازی دانشکده پزشکی گفت: ظاهر فضای فیزیکی دانشکده پزشکی با ۸۰ سال قدمت در مقایسه با ساختمان‌ها و بناهایی دیگر واقعا قابل‌قبول نیست به همین دلیل برای بازسازی آن اقدام کردیم و طبیعی است که طولانی شدن این بازسازی باعث نارضایتی دانشجویان می‌شود لذا سرعت بخشیدن به این کار نیاز به همکاری تنگاتنگ دانشکده پزشکی و معاونت توسعه دارد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر کریمی با اشاره به بازسازی دانشکده پزشکی گفت: ظاهر فضای فیزیکی دانشکده پزشکی با ۸۰ سال قدمت در مقایسه با ساختمان‌ها و بناهایی دیگر واقعا قابل‌قبول نیست به همین دلیل برای بازسازی آن اقدام کردیم و طبیعی است که طولانی شدن این بازسازی باعث نارضایتی دانشجویان می‌شود لذا سرعت بخشیدن به این کار نیاز به همکاری تنگاتنگ دانشکده پزشکی و معاونت توسعه دارد. معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه ۶۰ درصد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی تهران را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: با این نسبت جمعیتی، قوانینی که در زمینه بانوان وضع می‌شود تمامی برنامه‌ریزی‌های دانشگاه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی تهران از امضا ۷۳ فقره تفاهم‌نامه بودجه عملکردی در سال ۹۸ با واحدهای زیرمجموعه دانشگاه خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه‌های عملیاتی دانشگاه، به‌عنوان الگو در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اجرایی می‌شود. درحال حاضر دانشگاه علوم پزشکی تهران تنها مجموعه‌ای است که به سیستم رصد متصل است.
مهرمهر16 ساعت قبل
وی اهتمام به تولید را کار بسیار با ارزشی توصیف کرد و گفت: از مدیران، مسئولان اتاق بازرگانی و تولیدکنندگان مازندران درخواست می‌کنم تا میزان تحقق رونق تولید در مازندران را در قالب گزارش جامعی ارائه دهند. محمدی لائینی عمل کننده به برنامه‌ها را لازمه تحقق رهنمودها دانست و تصریح کرد: برای برنامه‌هایی که به مسئولان ارائه می‌دهید ضمانت اجرا بخواهید چراکه همیشه مشکلات ما در حوزه اجرا است. وی برخی قوانین ناکارآمد را دیگر معضلات این عرصه خواند و افزود: قوانینی نیز وجود دارد که سالیان بسیار قبل به تصویب رسیده‌اند و نه تنها به درد شرایط امروز اقتصاد کشور نمی‌خورند بلکه کاملا دست و پا گیر نیز هستند. وی گفت: بخش خصوصی بخش بسیار مهمی است که در زمینه‌هایی از بخش‌های دولتی و نیمه‌دولتی نیز حتی مهمتر است البته این به معنای جدایی دولت از اقتصاد نیست اما واقعا باید به بخش خصوصی میدان و بها داده شود. در پایان وی خواستار ترویج فعالیت بخش تعاونی و خصوصی در کشور شد و گقت: باید بررسی کنیم که چطور می‌شود این زمینه‌ها را در کشور رشد داده و موانع را کم کنیم برای دستیابی به این مهم نیز باید با برگزاری جلسات دیگر و طرح گره‌های اصلی در راستای رفع موانع تلاش کنیم.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
او ادامه داد: تا این لحظه طبق آمارگیری‌های انجام شده در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی حدود ۳ هزار واحد احداثی و ۱۵۰۰ واحد هم تعمیراتی شناسایی شده است. پورمحمدی در خصوص دام‌های بلاتکلیف مناطق آسیب دیده گفت: تا عصر امروز حدود ۳۰ جایگاه برای دام‌های بلاتکلیف طراحی و اجرا شده، متولی این طرح جهاد کشاورزی می‌باشد. با این حال هر کس فرم درخواست تسهیلات و کمک هزینه را پر نموده باشد ما آمادگی امدادرسانی داریم اما افراد باید اسکان دائم خود را در روستاهای آسیب دیده احراز نمایند. احتمالا یک ماه آینده عملیات لایروبی ۵ کیلو متر از منطقه آسیب دیده آق قلا به اتمام می‌رسد. او ادامه داد: بالا بردن و اضافه کردن ارتفاع سطوح واحدهای مسکونی در مناطق آسیب دیده وسیل زده هم آغاز و در برخی مناطق به انجام رسیده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز16 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، عیسی منصوری از اقدام وزارت کار برای بیمه شاغلان طرح اشتغال روستایی خبر داد و گفت: درصددیم تا بخشی از اشتغال که از طریق برنامه اشتغال روستایی به وجود می‌آید به اشتغال رسمی تبدیل کنیم. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار درباره آمار بیمه‌شدگان طرح اشتغال روستایی اظهار کرد: تا قبل از اقدام ما برای بیمه، حدود ۳۵ درصد افراد در این طرح بیمه شده بودند. بیمه ۱۰۰ هزار نفر در طرح اشتغال روستایی تا پایان سالمعاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار از بیمه ۱۰۰ هزار نفر از روستاییان در طرح اشتغال روستایی تا پایان سال خبر داد و گفت: علاوه بر بیمه شدگان سال قبل امسال ۱۰۰ هزار نفر از روستاییان را قطعا بیمه خواهیم کرد. به گزارش ایسنا، بر اساس آمار وزارت کار، ۱۴۳ هزار شغل در سال گذشته از طریق اجرای طرح اشتغال روستایی در کشور ایجاد شد. پیش از این طی توافقی که با سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه عشایر و روستاییان صورت گرفت، مقر شد تا ۱۰۰ هزار نفر در بخش اشتغال روستایی تحت پوشش بیمه روستایی یا تامین اجتماعی قرار گیرند.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار از بیمه ۳۵ درصد شاغلان طرح اشتغال روستایی در سال گذشته خبر داد و گفت: بر اساس هدف‌گذاری صورت گرفته امسال ۱۰۰ هزار نفر از روستاییان را در طرح اشتغال روستایی بیمه خواهیم کرد. عیسی منصوری در گفت‌وگو با ایسنا، از اقدام وزارت کار برای بیمه شاغلان طرح اشتغال روستایی خبر داد و گفت: درصددیم تا بخشی از اشتغال که از طریق برنامه اشتغال روستایی به وجود می‌آید به اشتغال رسمی تبدیل کنیم. توافق با سه صندوق بیمه‌ای برای بیمه شاغلان روستاییوی ادامه داد: با توجه به آنکه بر اساس تمام‌شماری که در این زمینه کردیم، عدد قابل توجهی از افراد شاغل در این طرح بیمه نشده بودند، لذا با سازمان تامین اجتماعی به ویژه صندوق روستاییان و عشایر، صندوق بیمه محصولات معدنی و صندوق بیمه محصولات کشاورزی به شکل شبکه‌ای توافق کردیم تا هر کسی که از تسهیلات اشتغال روستایی استفاده کرد نیروهای کارش الزاما در این مکانیسم بیمه شوند. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار درباره آمار بیمه‌شدگان طرح اشتغال روستایی اظهار کرد: تا قبل از اقدام ما برای بیمه، حدود ۳۵ درصد افراد در این طرح بیمه شده بودند. پیش از این طی توافقی که با سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه عشایر و روستاییان صورت گرفت، مقر شد تا ۱۰۰ هزار نفر در بخش اشتغال روستایی تحت پوشش بیمه روستایی یا تامین اجتماعی قرار گیرند.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در سفر وزیر نیروی ایران به روسیه، مذاکرات دوجانبه رضا اردکانیان، وزیر نیرو و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه با الکساندر نوواک، وزیر انرژی و رئیس روسی این کمیسیون آغاز شد. اردکانیان پیش از برگزاری این نشست در جمع خبرنگاران گفت: دو هفته پیش مطلع شدیم که پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران در مورد استفاده از تمامی وام پنج میلیارد دلاری دولت روسیه به دولت ایران مورد بررسی با دیدگاه مثبت قرار گرفته و لذا این نشست با حضور دستگاه‌های مسئول به منظور تنظیم مسیر پیش‌رو برای عملیاتی کردن این موافقتنامه برگزار شده است. اردکانیان با اشاره به اینکه چهار پروژه دیگر نیز مورد توافق طرفین است، گفت: یکی از این طرح‌ها مربوط به توسعه نیروگاه‌ برق‌آبی گتوند در استان خوزستان است. ظرفیت نیروگاه فعلی حدود یک هزار مگاوات است که با اجرای این برنامه ۶۴۰ مگاوات به ظرفیت این واحد افزوده خواهد شد. وزیر نیرو تاکید کرد: علاوه بر پروژه‌های حوزه انرژی موضوع راه‌آهن زاهدان به بیرجند نیز به عنوان بخش مهمی از کریدور شمال به جنوب در شرق کشور ما، یکی از طرح‌های مرتبط برای استفاده از وام دولت روسیه خواهد بود.

نگاهی به عناوین مطبوعات امروز برخی کشور‌ها

14+
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
مازن آنلاینمازن آنلاین19 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در مازندران: پیام مازند - ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران خواستار ترویج و تقویت فرهنگ بخش خصوصی و تعاونی و حمایت از فعالان این بخش در استان شد. وی اهتمام به تولید را کار بسیار با ارزشی توصیف کرد و گفت: از مدیران، مسئولان اتاق بازرگانی و تولیدکنندگان مازندران درخواست می‌کنم تا میزان تحقق رونق تولید در مازندران را در قالب گزارش جامعی ارائه دهند. محمدی لائینی عمل کننده به برنامه‌ها را لازمه تحقق رهنمودها دانست و تصریح کرد: برای برنامه‌هایی که به مسئولان ارائه می‌دهید ضمانت اجرا بخواهید چراکه همیشه مشکلات ما در حوزه اجرا است. وی برخی قوانین ناکارآمد را دیگر معضلات این عرصه خواند و افزود: قوانینی نیز وجود دارد که سالیان بسیار قبل به تصویب رسیده‌اند و نه تنها به درد شرایط امروز اقتصاد کشور نمی‌خورند بلکه کاملا دست و پا گیر نیز هستند. وی گفت: بخش خصوصی بخش بسیار مهمی است که در زمینه‌هایی از بخش‌های دولتی و نیمه‌دولتی نیز حتی مهمتر است البته این به معنای جدایی دولت از اقتصاد نیست اما واقعا باید به بخش خصوصی میدان و بها داده شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین20 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در مازندران: پیام مازند - ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران خواستار ترویج و تقویت فرهنگ بخش خصوصی و تعاونی و حمایت از فعالان این بخش در استان شد. وی اهتمام به تولید را کار بسیار با ارزشی توصیف کرد و گفت: از مدیران، مسئولان اتاق بازرگانی و تولیدکنندگان مازندران درخواست می‌کنم تا میزان تحقق رونق تولید در مازندران را در قالب گزارش جامعی ارائه دهند. محمدی لائینی عمل کننده به برنامه‌ها را لازمه تحقق رهنمودها دانست و تصریح کرد: برای برنامه‌هایی که به مسئولان ارائه می‌دهید ضمانت اجرا بخواهید چراکه همیشه مشکلات ما در حوزه اجرا است. وی برخی قوانین ناکارآمد را دیگر معضلات این عرصه خواند و افزود: قوانینی نیز وجود دارد که سالیان بسیار قبل به تصویب رسیده‌اند و نه تنها به درد شرایط امروز اقتصاد کشور نمی‌خورند بلکه کاملا دست و پا گیر نیز هستند. وی گفت: بخش خصوصی بخش بسیار مهمی است که در زمینه‌هایی از بخش‌های دولتی و نیمه‌دولتی نیز حتی مهمتر است البته این به معنای جدایی دولت از اقتصاد نیست اما واقعا باید به بخش خصوصی میدان و بها داده شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مجید الهی راد گفت: مستمری خانواده یک نفره ۵۳ هزار نفر، خانواده دو نفره ۶۰ هزار تومان، خانواده سه نفره ۷۱ هزار تومان، خانواده چهار نفره ۸۲ هزار تومان و ۵ نفره به بالا ۱۰۰ هزار تومان می‌گیرند. این مددجویان غیر از مستمری واریزی افزایش یارانه را نیز به این صورت دارند: خانواده یک نفره ۱۰۸ هزار تومان، خانواده دو نفره ۲۱۵ هزار تومان، خانواده سه نفره ۲۸۹ هزار تومان، خانواده چهار نفره ۳۸۴ هزار تومان و خانواده پنج نفره ۴۱۶ هزار تومان افزایش یارانه می‌گیرند. اعطای ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به مددجویانمدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی در ادامه بیان کرد: از ابتدای سال صندوق امداد ولایت ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان نیازمند و آسیب پذیر داده است. الهی راد درباره میزان مستمره مددجویان گفت: مستمری خانواده یک نفره ۵۳ هزار نفر، خانواده دو نفره ۶۰ هزار تومان، خانواده سه نفره ۷۱ هزار تومان، خانواده چهار نفره ۸۲ هزار تومان و ۵ نفره به بالا ۱۰۰ هزار تومان می‌گیرند. این مددجویان غیر از مستمری واریزی افزایش یارانه را نیز به این صورت دارند: خانواده یک نفره ۱۰۸ هزار تومان، خانواده دو نفره ۲۱۵ هزار تومان، خانواده سه نفره ۲۸۹ هزار تومان، خانواده چهار نفره ۳۸۴ هزار تومان و خانواده پنج نفره ۴۱۶ هزار تومان افزایش یارانه می‌گیرند.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
اخبار اقتصادی-وی افزود: در هر استانی که شهر جدید وجود داشته باشد ثبت نام مسکن ملی همزمان با ثبت نام استان مورد نظر انجام می‌شود. به گفته طاهرخانی، در شهر‌های جدید حدود ۷۰ هزار واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن معرفی شده که برنامه‌ریزی آن با حوزه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی است. بهای زمین، اقساطی دریافت می‌شودطاهرخانی درباره مزایای طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن گفت: حسن این طرح برای مردم این است که هزینه زمین، هنگام ساخت از آن‌ها اخذ نمی‌شود. هیچ واحد مسکن ملی بدون تقاضا نخواهد بودمعاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که تفاوت مسکن ملی با مسکن مهر چیست، اظهار کرد: مهم‌ترین تفاوت پروژه اقدام ملی با طرح مسکن مهر این است که اولا در پروژه اقدام ملی، هیچ واحد بدون متقاضی در قالب این طرح شروع نمی‌شود. ولی اولویت ما این است که پروژه‌های خود را در قالب مسکن ملی پیش ببریم؛ زیرا تجهیز منابع خرد منجر به ساخت می‌شود.
فارسفارس1 روز قبل
معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان گفت: با توجه به درخواست دانشگاه‌ها، مهلت ثبت و ارایه لیست‌ وام‌ها و تسهیلات دانشجویی نیمسال اول تحصیلی ۹۸-۹۹ تا پایان آذرماه تمدید شد. فریبرز سجادی معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس از تمدید مهلت پرداخت و ثبت وام‌ها و تسهیلات دانشجویی مربوط به نیمسال اول تحصیلی ۹۸-۹۹ خبر داد. وی گفت: پیش از این طی جدولی، زمان‌بندی تسهیلات نیمسال اول سال تحصیلی جاری به دانشگاه‌ها اعلام و در آن، زمان‌بندی آغاز و پایان ثبت نام و ثبت تسهیلات ابلاغ شده بود. به گفته وی، امسال همه دانشجویان برای ثبت نام وام باید درخواست خود را در سامانه دانشجویی ثبت می‌کردند و دسترسی به این امکان هم از ۱۵ مهرماه آغاز شده بود. * مبالغ وام‌های دانشجویی امسالبه گزارش فارس، مبلغ وام‌های دانشجویی برای نیم‌سال جاری به شرح زیر است.

به انتهای لیست رسیدید