اخبار وام - آخرین و مهم ترین اخبار وام از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « وام »

خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸، وام ازدواج برای هر یک از زوجین سال آینده ۳۰میلیون تومان می‌شود و هر زوج می‌تواند در مجموع ۶۰میلیون تومان وام ازدواج بگیرد. منابع وام ازدواج چیست؟ اما در این میان سوال مهم این است که منابع وام ازدواج چیست؟ مسئولان بانک‌ها معتقدند بانک‌ها منابع خیلی زیادی برای اعطای این وام ندارند چرا که برای اعطای وام ازدواج بانک‌ها از مجموع مانده سپرده‌های قرض‌الحسنه مشتریان استفاده می‌کنند. هنگامی که در سال‌های ۹۴ و ۹۵ متقاضیان وام ازدواج زیاد شدند بانک‌ها ظاهرا مجبور شدند به حساب‌های جاری مشتریان هم دست بزنند و بخشی از منابع وام ازدواج را از آن محل برداشت کنند. سوال بانک‌ها این است: وقتی منابع جدیدی برای این تسهیلات تعیین نمی‌شود، چرا رقم وام را افزایش می‌دهند؟ در نتیجه طبعا از آنجا که برای افزایش سقف وام ازدواج، بانک می‌گوید موجودی کافی نداریم، این امر منجر به بلاتکلیفی متقاضیان وام ازدواج خواهد شد. افزایش وام ازدواج از سوی دیگر می‌تواند تبعات تورمی در بخش‌های مسکن و خورد و خوراک ایجاد نماید.
فارسفارس2 ماه قبل
دی‌ماه گذشته و بر اساس اخبار رسانه‌ها حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد نمایندگان برای افزایش وام ازدواج خبر داده و گفته بود: نمایندگان با توجه به افزایش تورم و بالا رفتن قیمت کالا‌ها، پیشنهاد افزایش وام ازدواج در سال ۹۸ را مطرح کرده و آن را برای بررسی به کمیسیون تلفیق ارائه کرده‌اند. اگر متقاضی برای وام ازدواج باشد و منابعی برای آن وجود نداشته باشد، باعث می‌شود که مردم در صف باشند و پرداخت وام ازدواج نوبتی باشد. حال سوال پیش آمده این است که بدون در نظر گرفتن این خبر و افزایش وام ازدواج، آیا جوانانی که امسال و سال گذشته ازدواج کرده‌ و توانسته‌اند وام ازدواج دریافت کنند و هنوز در نوبت انتظار هستند؟ قطعا همه جوانانی که تقاضای وام کرده‌اند، نتوانسته‌اند وام بگیرند و هنوز هم در صف انتظار هستند، بنابراین افزایش وام ازدواج اگر منابع آن تامین باشد یا نباشد باز هم موجب انتظار طولانی برای جوانان است. وی با اشاره به اخبار منتشر شده در مورد افزایش وام ازدواج جوانان خاطرنشان کرد: با وجودی که قانونگذاران و دولتمردان از افزایش وام ازدواج به ۳۰میلیون تومان برای هر زوج خبر داده‌اند ولی افزایش وام ازدواج نیز نتوانست اشتیاقی در مجردها ایجاد کند که نسبت به ازدواج پیشقدم شوند و از تعداد مجردان بکاهند، چرا که ۳۰میلیون تومان وام ازدواج که با همدیگر می‌شود ۶۰ میلیون تومان نمی‌تواند در برابر مخارج سرسام‌آور زندگی امروز جوابگو باشد. افزایش وام ازدواج یک راهکار سطحی و مقطعیپژوهشگر فرهنگی و اجتماعی افزایش وام ازدواج را یک راهکار سطحی و مقطعی برای ازدواج ذکر کرد و گفت: دولتمردان در امر ازدواج تنها راهکاری که به نظرشان می‌آید افزایش وام ازدواج در شرایط فعلی است، آنها از فاکتورهای متعددی که در امر ازدواج دخیل است چشم‌پوشی کرده و می‌پندارند با افزایش وام ازدواج جوانان به تشکیل خانواده ترغیب می‌شوند‌در حالی که پرداخت ۳۰میلیون تومان وام تنها کمک هزینه‌ای برای ازدواج محسوب می‌شود.
زومیتزومیت3 روز قبل
همه‌ى ما از فرایندهاى پیچیده بانک‌ها براى دریافت وام آگاه هستیم. به‌عنوان مثال، شخصى که ازدواج هم نکرده است، مى‌تواند وام ازدواج دریافت کند. به‌عنوان مثال: شما مى‌توانید امتیاز وام شخصى که وام ازدواج دارد و وامش را جهت واگذارى در سایت «وام چى» به‌صورت رایگان آگهى کرده را تنها با برآورده کردن ضامن مورد نیاز بانک جهت اعطاى وام، دریافت کنید. به همین شکل، امتیاز وام جانبازى، وام مسکن و سایر وام‌هاى بانکى را نیز مى‌توانید در کمتر از یک هفته دریافت کنید. البته وام چى، امکانات دیگرى مانند مشاوره همه‌جانبه درخصوص دریافت وام بانکى، همچنین خرید و فروش امن این وام‌ها براى شما عزیزان فراهم کرده است که تماما توسط کارشناسان حرفه‌اى بانکى براى شما انجام مى‌پذیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
محسن، عاطفه و فاطمه هم به این پرسش که آیا افزایش وام ازدواج در آنان انگیزه‌ای برای ازدواج ایجاد کرده است پاسخ منفی می‌دهند. احسان اما موافق است که افزایش وام ازدواج انگیزه هم ایجاد می‌کند، او می‌گوید این اقدام قطعا در کاهش فشار اقتصادی شروع ازدواج موثر خواهد بود. رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی پیشنهاد کرد که رقم وام ازدواج باید حداکثر ۲۰ میلیون تومان باشد، چراکه اگر مبلغ بالا برود، افراد کمتری می‌توانند از وام ازدواج استفاده کنند و ممکن است مانند سال‌های گذشته صف برای دریافت وام ازدواج تشکیل شود. محمدرضا حسین‌زاده درباره افزایش وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان، اظهار کرد: منابع قرض‌الحسنه محدود است و هر چقدر منابع باشد، همان‌قدر اختصاص خواهد یافت و اگر مبلغ بالا برود، افراد کمتری می‌توانند از وام ازدواج استفاده کنند. وی با بیان اینکه ممکن است مانند سال‌های گذشته صف برای دریافت وام ازدواج تشکیل شود، اظهار کرد: منابع قرض‌الحسنه در بانک‌ها مشخص است و فقط از آن محل است که وام ازدواج پرداخت می‌شود، بنابراین اگر مبلغ وام ازدواج افزایش پیدا کند، منابع ثابت بوده و ممکن است به همه نرسد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از افزایش وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان به ازای هریک از زوجین خبر داد. وی با بیان اینکه امسال در مورد نحوه پرداخت وام و تشویق جوانان به ازدواج پیشنهادات متفاوتی در مجلس مطرح شده بود، افزود: در نهایت افزایش مبلغ وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان برای هر یک از زوجین در کمیسیون تلفیق مجلس رأی آورد. همچنین مدت زمان بازپرداخت این وام ۵ سال تعیین شده است. وی درباره مشمولان دریافت وام ۳۰ میلیونی ازدواج نیز توضیح داد: افرادی که تا پایان سال درخواست وام ازدواج خود را تکمیل کرده و ضمن معرفی به شعبه بانک، در انتظار دریافت این وام هستند، مشمول وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی می‌شوند. همچنین ممکن است افرادی که تشکیل پرونده خود را موکول به سال آینده می‌کنند، این وام را به دلیل تأخیر در تأمین بودجه، با فاصله چند ماهه و در اوایل سال ۹۸ دریافت کنند و این دسته از افراد مشمول دریافت وام ۳۰ میلیونی می‌شوند.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
در حالی که دولتمردان مهم‌ترین راهکار ترغیب جوانان به ازدواج را افزایش وام ازدواج می‌دانند ولی انتشار خبر افزایش وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان هم نتوانست جوانان را برای تشکیل خانواده ترغیب کند. برترین‌ها: در حالی که دولتمردان مهم‌ترین راهکار ترغیب جوانان به ازدواج را افزایش وام ازدواج می‌دانند ولی انتشار خبر افزایش وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان هم نتوانست جوانان را برای تشکیل خانواده ترغیب کند. طی ماه‌های اخیر رسانه‌ها از افزایش وام ازدواج خبر دادند تا جوانان حداقل به واسطه دریافت این وام بتوانند به تشکیل خانواده و زندگی مشترک اقدام کنند و شیب منفی ازدواج را تا حدودی متعادل کرده تا روند صعودی داشته باشد. دبیر کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی هم با انتقاد از افزایش سقف وام ازدواج از سوی کمیسیون تلفیق مجلس به ایسنا گفته است: وقتی منابع جدیدی برای این تسهیلات تعیین نمی‌شود، چرا رقم وام را افزایش می‌دهند؟ برای افزایش سقف وام ازدواج، موجودی کافی وجود ندارد و منجر به بلاتکلیفی متقاضیان می‌شود. کاهش مراسم ازدواج البته به معنی کاهش آمار ازدواج نیست، چون ممکن است جماعتی ازدواج کنند، ولی به خاطر مشکلات مالی بدون برگزاری عروسی به خانه بخت بروند.

وام ازدواج افزایش می‌یابد

الفالف3 ماه قبل
وام ازدواج افزایش می‌یابدگروه اقتصادی الف، ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۳۳ ۳۹۷۱۱۰۸۲۱۶وام ازدواج در سال ۹۸ برای هر یک از زوجین ۳۰ ملیون تومن تعین شد. این مصوبات منوط به تایید شورای نگهبان می‌باشد.

وام ازدواج افزایش می‌یابد

مهرمهر3 ماه قبل
مهرمهر2 ماه قبل
تندگویان افزود: مشاوره‌های پیش از ازدواج رایگان بوده و در صورت ادامه این جلسات در تلاش هستیم تا هزینه آنها تحت پوشش بیمه قرار گیرد. وی با بیان اینکه در سال جاری حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان وام ازدواج به یک میلیون نفر تعلق گرفته است، عنوان کرد: پیش‌بینی ما این است اگر میزان ازدواج با همین روال ادامه یابد سال دیگر دولت موظف به پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان وام ازدواج باشد. تندگویان ادامه داد: در حال حاضر شرایط دریافت وام ازدواج تسهیل شده و افراد ظرف یک ماه پس از ثبت نام قادر به دریافت وام خود خواهند بود. در وام ازدواج جدید که مبلغ آن نیز افزایش یافته، بازپرداخت ۶۰ ماهه شده و امیدواریم این عوامل موجب افزایش ازدواج در کشور شود. وی تصریح کرد: یکی از اهداف ما برای تسهیل دریافت وام ازدواج آن است که افرادی که یارانه دریافت می‌کنند، می‌توانند مبلغ یارانه خود را به عنوان ضمانت وام ازدواج گذاشته و دیگر نیاز به ضامن برای دریافت وام نباشد.
خانه ملتخانه ملت3 ماه قبل
محمدحسین حسین زاده بحرینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ برای پرداخت وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی به زوج‌های جوان، گفت: وام ازدواج در قوانین بودجه سال‌های گذشته با این هدف برای زوج‌های جوان در نظر گرفته شد که این زوج‌ها بتوانند اسباب اولیه زندگی خود را فراهم کنند. نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طی سالیان قبل رقم وام‌ ازدواج ۳میلیون تومان بود، افزود: دو سال قبل رقم وام ازدواج به ۱۰میلیون تومان افزایش یافته و سال گذشته نیز دولت پیشنهاد پرداخت ۱۵ میلیون تومان وام را مطرح کرد که مجلس نیز با این پیشنهاد موافقت کرد، اما امسال وام ۳۰ میلیون تومانی ازدواج در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ تصویب شد. مبلغ ۱۵ میلیون تومانی وام ازدواج در سال ۹۸ رقم مناسبی نیستوی با تاکید بر اینکه رقم ۱۵ میلیون تومانی وام ازدواج برای نیمه ابتدایی سال ۹۷ رقم مناسبی بود، ادامه داد: در حال حاضر با توجه به تورمی که در ماه‌های اخیر رخ داده قدرت خرید این وام بسیار کاهش یافته یعنی اگر در گذشته ۱۵ میلیون تومان وام برای زوج‌ها رقم مناسبی بود در سال ۹۸ رقم مناسبی نیست، چراکه ۱۵ میلیون تومان همان رقم بوده اما قدرت خرید مردم کاهش یافته است. صف متقاضیان وام ازدواج زیاد نیستوی با بیان اینکه صف متقاضیان وام ازدواج زیاد نیست، افزود: سیستم بانکی توانسته به خوبی افزایش رقم وام ازدواج را تحمل کند و حتی با تصویب ۱۵ میلیون تومان صف وام ازدواج بسیار کمتر از رقم ۳ میلیون تومان است، چراکه در زمان پرداخت این رقم به درستی مدیریت صورت نمی‌گرفت و منابع حساب‌های پس‌انداز قرض‌الحسنه که باید برای وام‌های ازدواج و کارهای شبیه آن مصرف می‌شد، به جا و در محل خود استفاده نمی‌شد، یعنی بانک‌ها از این منابع طبق آنچه که در قانون ذکر شده استفاده نمی‌کردند. بیشتر بخوانیددولت وام ۳۰ میلیونی ازدواج را به فال نیک بگیردبانک‌ها نباید از پرداخت وام ازدواج ۳۰میلیون تومان شانه خالی کند/پایان پیام
ایسناایسنا3 ماه قبل
رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی پیشنهاد کرد که رقم وام ازدواج باید حداکثر ۲۰ میلیون تومان باشد؛ چراکه اگر مبلغ بالا برود، افراد کمتری می‌توانند از وام ازدواج استفاده کنند و ممکن است مانند سال‌های گذشته صف برای دریافت وام ازدواج تشکیل شود. محمدرضا حسین‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره افزایش وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان، اظهار کرد: منابع قرض‌الحسنه محدود است و هر چقدر منابع باشد، همان‌قدر اختصاص خواهد یافت و اگر مبلغ بالا برود، افراد کمتری می‌توانند از وام ازدواج استفاده کنند. وی با بیان اینکه ممکن است مانند سال‌های گذشته صف برای دریافت وام ازدواج تشکیل شود، اظهار کرد: منابع قرض‌الحسنه در بانک‌ها مشخص است و فقط از آن محل است که وام ازدواج پرداخت می‌شود، بنابراین اگر مبلغ وام ازدواج افزایش پیدا کند منابع ثابت بوده و ممکن است به همه نرسد. به گزارش ایسنا، دولت در لایحه بودجه سال آینده رقم وام ازدواج را ۱۵ میلیون تومان پیش‌بینی کرده بود، اما کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، رقم وام ازدواج را با افزایش ۱۰۰ درصدی به ۳۰ میلیون تومان افزایش داد. وی افزود: ان‌پی‌ال بانک ملی ایران در شبکه بانکی رقم قابل قبولی است؛ به طوری که میانگین شبکه بانکی ۱۲ درصد و بانک ملی ۷٫۳ درصد است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
دولت در لایحه بودجه سال آینده مبلغ وام ازدواج را ۱۵ میلیون تومان پیش‌بینی کرده بوده، اما امروز کمیسیون تلفیق مجلس، مبلغ وام را به ۳۰ میلیون تومان افزایش داد و در صورتی که منابع جدیدی برای پرداخت وام ازدواج پیش‌بینی نشود، تعداد تسهیلات پرداختی در سال آینده کاهش می‌یابد. به گزارش ایسنا، فاطمه ذوالقدر، عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه (۸ بهمن) از افزایش وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ خبر داد. وی افزود: اعضای کمیسیون تلفیق بودجه ۱۳۹۸ با پیشنهاد افزایش وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت پنج ساله موافقت کردند. این اتفاق در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ نیز افتاد و در شرایطی که وام ازدواج سه میلیون تومان در نظر گرفته شده بود، مجلس مبلغ ۱۰ میلیون تومان را برای وام ازدواج تصویب کرد و بیش از سه برابر رقم وام ازدواج را افزایش داد. به این ترتیب، با افزایش مبلغ وام ازدواج بدون پیش‌بینی و در نظر گرفتن منابع جدید برای پرداخت آن، قطعا تعداد پرداخت‌های بانکی برای وام ازدواج کاهش می‌یابد؛ به عبارت دیگر مردم برای دریافت این وام در صف قرار خواهند گرفت و عده‌ای موفق به دریافت این تسهیلات نمی‌شوند که این امر علاوه بر اینکه عادلانه نیست، مشکلات جوانان برای ازدواج را نیز دوچندان خواهد کرد.
خانه ملتخانه ملت3 ماه قبل
قاسم احمدی لاشکی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اینکه بانک ملی اعلام کرده است که حداکثر وام ازدواج برای سال آینده باید ۲۰ میلیون تومان باشد، گفت: دولت نمی‌تواند از پرداخت وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی شانه خالی کند و مبلغ آن کاهش نخواهد یافت. نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: دولت طبق مصوبه کمیسیون تلفیق که اگر به تصویب نهایی مجلس و تایید شورای نگهبان برسد، باید به متقاضیان وام ازدواج که مدارک لازم را دارند ۳۰ میلیون تومان وام ازدواج دهد. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی پیشنهاد کرد که رقم وام ازدواج باید حداکثر ۲۰ میلیون تومان باشد؛ چراکه اگر مبلغ بالا برود، افراد کمتری می‌توانند از وام ازدواج استفاده کنند و ممکن است مانند سال‌های گذشته صف برای دریافت وام ازدواج تشکیل شود. منابع قرض‌الحسنه محدود است و هر چقدر منابع باشد، همان‌قدر اختصاص خواهد یافت و اگر مبلغ بالا برود، افراد کمتری می‌توانند از وام ازدواج استفاده کنند. مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به مبلغ پیشنهادی و مناسب برای وام ازدواج، تصریح کرد: با توجه به نرخ تورم، تصور این است که رقم وام ازدواج باید ۱۵ تا حداکثر ۲۰ میلیون تومان باشد و اگر این مبلغ به ۳۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند باعث ایجاد صف خواهد شد. بر اساس این گزارش، دولت در لایحه بودجه سال آینده رقم وام ازدواج را ۱۵ میلیون تومان پیش‌بینی کرده بود، اما کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، رقم وام ازدواج را با افزایش ۱۰۰ درصدی به ۳۰ میلیون تومان افزایش داد. /پایان پیام
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: وام ازدواج به کودک همسران تعلق نمی‌گیرد و والدین به به بهانه گرفتن وام ازدواج کودکانشان را وادار به ازدواج کنند. خبرگزاری ایرنا: معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: وام ازدواج به کودک همسران تعلق نمی‌گیرد و والدین به به بهانه گرفتن وام ازدواج کودکانشان را وادار به ازدواج کنند. محمدمهدی تندگویان روز یکشنبه در نشست بررسی دستاوردها، چالش‌ها و چشم انداز آینده جوانان که در ساختمان این وزارتخانه با حضور خبرنگاران برگزار شد، افزود: تا پایان امسال برای تعداد یک میلیون نفر وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی پرداخت خواهد شد.
الفالف2 ماه قبل
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه صف دریافت وام ازدواج در سال ۹۸ بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون نفر است، گفت: شرایط ضامن نیز در پرداخت وام ازدواج تسهیل شده به گونه‌ای که اخذ یک ضامن معتبر و سفته کفایت می‌کند. گروه اقتصادی الف، ۱۰ اسفند ۱۳۹۷، ۱۴:۴۰ ۳۹۷۱۲۱۰۱۰۷به گزارش خبرگزاری تسنیم، رحیم زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس برای پرداخت وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی به هر یک از زوجین، گفت: منابع قرض الحسنه موجود برای پرداخت وام ازدواج کفایت می‌کند و براساس مصوبه مجلس پرداخت این وام در سال ۹۸ تسهیل می‌شود. وی در گفت‌‌وگو با سایت خانه ملت، با بیان اینکه بازپرداخت وام ازدواج در سال ۹۸، ۶۰ ماهه بوده یعنی زوجین باید طی پنج سال اقساط این وام را پرداخت کنند، افزود: شرایط ضامن نیز در پرداخت وام ازدواج تسهیل شده به گونه‌ای که اخذ یک ضامن معتبر و سفته کفایت می‌کند که بانک مرکزی می‌تواند کارت یارانه زوجین را به عنوان تضمین دریافت کند. وام ازدواج در سال ۹۸، به زوجینی پرداخت می‌شود که تاریخ عقد آنها پس از ابتدای فروردین سال ۹۶ است و اولویت پرداخت با زوجینی بوده که تاریخ عقد آنها زودتر است. این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه براساس برآوردهای صورت گرفته بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون نفر مشمول دریافت وام ازدواج می‌شوند، اظهار داشت: بانک مرکزی بر اساس آیین‌نامه اجرایی بانک‌های عامل برای پرداخت وام ازدواج را مشخص می‌کند و باید هر ۶ ماه یکبار گزارش پرداخت این وام را به مجلس ارائه دهد.
خانه ملتخانه ملت3 ماه قبل
مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه مدیرعامل یکی از بانک‌ها خواستار کاهش وام ازدواج به ۲۰ میلیون تومان شده است، گفت: تسهیلات وام ازدواج منابع متفاوتی دارد و از اعتبار دولت برداشته نمی‌شود که مخالف افزایش وام ازدواج هستند. وی تاکید کرد: دولت به جای آنکه برای جوانانی که در بهترین شرایط سنی می‌خواهند ازدواج کمک بلاعوض دهد، وام در نظر گرفته است تا فرد در بازه زمانی مشخصی این تسهیلات را بازپرداخت کند، بنابراین انتظار می‌رود که دولت وام ۳۰ میلیون ازدواج را به فال نیک بگیرد. لاهوتی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، عنوان کرد: دولت مکلف است پس از تصویب نهایی و تایید بودجه سال ۹۸ از سوی مجلس و شورای نگهبان وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی را اجرایی کند. این نماینده مجلس در خصوص کافی بودن میزان وام ازدواج اظهار داشت: دولت برای ازدواج تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی در نظر داشت که در کمیسیون تلفیق این مبلغ به ۳۰ میلیون افزایش پیدا کرد که به نظر می‌رسد در مقطع کنونی این رقم کافی است. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی پیشنهاد کرد که رقم وام ازدواج باید حداکثر ۲۰ میلیون تومان باشد؛ چراکه اگر مبلغ بالا برود، افراد کمتری می‌توانند از وام ازدواج استفاده کنند و ممکن است مانند سال‌های گذشته صف برای دریافت وام ازدواج تشکیل شود. منابع قرض‌الحسنه محدود است و هر چقدر منابع باشد، همان‌قدر اختصاص خواهد یافت و اگر مبلغ بالا برود، افراد کمتری می‌توانند از وام ازدواج استفاده کنند. /پایان پیام
فارسفارس2 ماه قبل
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از امکان استفاده از حساب یارانه به عنوان ضمانت دریافت وام ازدواج خبر داد و گفت: دولت باید سال آینده برای تسهیلات ازدواج بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه تخصیص دهد. امکان استفاده از «حساب یارانه» به عنوان ضمانت وام ازدواج/ مدت بازپرداخت وام ازدواج ۶۰ ماهه شدبه گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، تفاهم نامه همکاری میان سازمان بهزیستی و وزارت ورزش و جوانان در خصوص ساماندهی مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده به امضا رسید. این دفاتر از ابتدای این دولت رشد کمی خوبی داشتند اما نیاز به توافق و هم‌افزایی با سازمان بهزیستی وجود داشته است. تندگویان همچنین در حاشیه این مراسم به پرداخت وام ازدواج از سوی دولت و بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: مبلغ وام ازدواج امسال ١۵ میلیون تومان بود و دولت تا پایان سال حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان وام پرداخت می‌کند. تندگویان در مورد تسهیلات پرداخت وام در سال آینده نیز گفت: بر اساس مصوبه مجلس، بازپرداخت وام ازدواج در سال آینده ۶۰ ماهه است و حتی عنوان شده که حساب یارانه می‌تواند به عنوان ضامن برای وام گیرنده در نظر گرفته شود.
ایرناایرنا2 ماه قبل
در این میان برخی رسانه‌ها هم از صف وام ازدواج با عنوان صف بعدی بعد از گوشت و مرغ خبر داده و افزایش سقف وام ازدواج در کمیسیون تلفیق را یک کار سیاسی دانسته و گفته‌اند با این شرایط پرداخت وام ازدواج نوبتی می‌شود. با این حال براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ هر زوج می‌تواند در مجموع ۶۰ میلیون تومان وام ازدواج بگیرد، بازپرداخت آن نیز ۵ ساله بوده و اقساط برای هر یک از زوجین ۵۶۰ هزار تومان تعیین شده است. کارشناس دیگری با تحلیل اینکه افزایش وام ازدواج سبب افزایش نقدینگی خواهد شد و خود تورم زا است دو برابری وام ازدواج را چندان موفق ارزیابی نکرده است. اینکه بگوییم، افزایش تسهیات ازدواج تورم زا است آدرس غلط دادن است چون نگرانی وجود ندارد و نگرانی تورمی ما از جاهای دیگری است که نیاز به برنامه دارد. با این حال مطابق با اطاعات و گزارشات واصله تا پایان دی ماه ۹۷ حدود ۸۸۳ هزار و ۴۷ نفر موفق به دریافت وام ازدواج شده‌اند و کل متقاضیان این وام نیز یک میلیون و ۲۶۴ هزار و ۷۰ نفر بوده است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی با بیان اینکه امسال در مورد نحوه پرداخت وام و تشویق جوانان به ازدواج پیشنهادات متفاوتی در مجلس مطرح شده بود، افزود: در نهایت افزایش مبلغ وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان برای هر یک از زوجین در کمیسیون تلفیق مجلس رأی آورد. همچنین مدت زمان بازپرداخت این وام ۵ سال تعیین شده است. معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: اگرچه افزایش مبلغ وام ازدواج از ۱۵ به ۳۰ میلیون تومان برای هریک از زوجین قابل توجه است، اما در برخی مناطق از جمله پایتخت این مبلغ همچنان برای تشکیل یک زندگی کفاف نمی‌دهد، با این وجود در شهرستان‌ها این مبلغ قابل قبول‌تر است. وی درباره مشمولان دریافت وام ۳۰ میلیونی ازدواج نیز توضیح داد: افرادی که تا پایان سال درخواست وام ازدواج خود را تکمیل کرده و ضمن معرفی به شعبه بانک، در انتظار دریافت این وام هستند، مشمول وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی می‌شوند. همچنین ممکن است افرادی که تشکیل پرونده خود را موکول به سال آینده می‌کنند، این وام را به دلیل تأخیر در تأمین بودجه، با فاصله چند ماهه و در اوایل سال ۹۸ دریافت کنند و این دسته از افراد مشمول دریافت وام ۳۰ میلیونی می‌شوند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، رحیم زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس برای پرداخت وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی به هر یک از زوجین، گفت: منابع قرض الحسنه موجود برای پرداخت وام ازدواج کفایت می‌کند و براساس مصوبه مجلس پرداخت این وام در سال ۹۸ تسهیل می‌شود. وی در گفت‌‌وگو با سایت خانه ملت، با بیان اینکه بازپرداخت وام ازدواج در سال ۹۸، ۶۰ ماهه بوده یعنی زوجین باید طی پنج سال اقساط این وام را پرداخت کنند، افزود: شرایط ضامن نیز در پرداخت وام ازدواج تسهیل شده به گونه‌ای که اخذ یک ضامن معتبر و سفته کفایت می‌کند که بانک مرکزی می‌تواند کارت یارانه زوجین را به عنوان تضمین دریافت کند. وام ازدواج در سال ۹۸، به زوجینی پرداخت می‌شود که تاریخ عقد آنها پس از ابتدای فروردین سال ۹۶ است و اولویت پرداخت با زوجینی بوده که تاریخ عقد آنها زودتر است. این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه براساس برآوردهای صورت گرفته بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون نفر مشمول دریافت وام ازدواج می‌شوند، اظهار داشت: بانک مرکزی بر اساس آیین‌نامه اجرایی بانک‌های عامل برای پرداخت وام ازدواج را مشخص می‌کند و باید هر ۶ ماه یکبار گزارش پرداخت این وام را به مجلس ارائه دهد.
فراروفرارو3 ماه قبل
تاریخچه وام ازدواج به سال ۸۸ می‌رسد که در آن زمان این مبلغ ۳ میلیون تومان به هر یک از طرفین بود. وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی به سختی فقط کفاف خرید یک یخچال و یک اجاق گاز را می‌دهد! با واکنش‌های بسیار بعد از افزایش قیمت کالاها، نمایندگان مجلس پیشنهاد افزایش وام ازدواج را دادند و بالاخره عدد ۳۰ میلیون تومان برای وام ازدواج توسط کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ انتخاب شد. طبق این مصوبه قرار شد وام ازدواج در سال ۹۸ به ۳۰ میلیون تومان برای هر یک از طرفین ازدواج افزایش یابد و در اقساط ۵ ساله پرداخت شود. کارشناس مسائل بانکی، محمد کاظم‌پور می‌گوید بانک‌ها توان پرداخت وام ۳۰ میلیونی را دارند، اما مشکلاتی بر سر راه آن‌ها قرار دارد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اعتبار این حوزه را ۵۰ میلیارد تومان دانست و افزود: این در حالی است که اعتبار حوزه اشتغال جوانان در وزارت تعاون، کار و رفاهی اجتماعی افزون بر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است. تندگویان به وام ازدواج جوانان پرداخت و با بیان اینکه امسال این وام افزایش قابل توجهی یافته است افزود: در سال گذشته در مجموع ۱۵۰ هزار میلیارد ریال وام ازدواج در کشور پرداخت شد. وی با اشاره به افزایش ۲ برابری پرداخت وام ازدواج در سال جدید خاطر نشان کرد: با افزایش دو برابری وام ازدواج، امسال دولت متعهد پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان وام ازدواج به جوانان است. معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان پرداخت وام ازدواج را به‌روز دانست و گفت: پرداخا وام ازدواج به روز است و کسی در نوبت نیست و در این زمینه پای تعهد خود نسبت به مطالبات جوانان هستیم. معاون وزیر و ورزش و جوانان با تاکید بر توجه به نشاط و شادابی جوانان خاطر نشان کرد: وزارت ورزش و جوانان در رابطه با هر گونه سلب آزادی مشروع و قانونی از جوانان مخالف است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
رحیم زارع با اشاره به مصوبه مجلس برای پرداخت وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی به هر یک از زوجین، گفت: منابع قرض الحسنه موجود برای پرداخت وام ازدواج کفایت می‌کند و براساس مصوبه مجلس پرداخت این وام در سال ۹۸ تسهیل می‌شود. نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازپرداخت وام ازدواج در سال ۹۸، ۶۰ ماهه بوده یعنی زوجین باید طی پنج سال اقساط این وام را پرداخت کنند، افزود: شرایط ضامن نیز در پرداخت وام ازدواج تسهیل شده به گونه‌ای که اخذ یک ضامن معتبر و سفته کفایت می‌کند که بانک مرکزی می‌تواند کارت یارانه زوجین را به عنوان تضمین دریافت کند. وی ادامه داد: وام ازدواج در سال ۹۸، به زوجینی پرداخت می‌شود که تاریخ عقد آنها پس از ابتدای فروردین سال ۹۶ است و اولویت پرداخت با زوجینی بوده که تاریخ عقد آنها زودتر است. این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه براساس برآوردهای صورت گرفته بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون نفر مشمول دریافت وام ازدواج می‌شوند، اظهار داشت: بانک مرکزی بر اساس آیین‌نامه اجرایی بانک‌های عامل برای پرداخت وام ازدواج را مشخص می‌کند و باید هر ۶ ماه یکبار گزارش پرداخت این وام را به مجلس ارائه دهد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های نمایندگان مجلس تسهیل شرایط ازدواج جوانان کشور است و به این منظور در جریان بررسی سال ۹۸، نمایندگان مبلغ وام ازدواج برای هر زوج را از ۱۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش دادند.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
میزان وام ازدواج و شرایط گرفتن این وام همواره جزو سوالاتی بوده مطرح می‌شود. بسیاری از کاربران تسنیم این سوال را مطرح کرده‌اند که شرایط دریافت وام ازدواج از بانک‌ها چیست؟ در این گزارش قصد داریم با استناد به اطلاعات رسمی بانک مرکزی مروری داشته باشیم به مراحل و شرایط دریافت وام ازدواج. شرایط دریافت وام ازدواج از بانک‌هاالف - شرایط عمومی متقاضیان تسهیلات ازدواج۱- دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران. ۴- با توجه به امکان اعطای تسهیلات ازدواج به هر ایرانی، چنانچه متقاضی وام ازدواج قبلا از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشد، (علیرغم ازدواج دوم یا بیشتر) می‌تواند از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهره مند گردد. و- دستور العمل اجرایی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ایثارگرانماده ۱- تسهیلات موضوع این دستور العمل از محل منابع قرض الحسنه بانکهای عامل و به میزان دو برابر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای افراد عادی پرداخت می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
مشکل دیگری که برای وام ازدواج در نظرات مطرح شد، بحث ضامن و سودی بود که بانک از مبلغ وام کسر می‌کند. البته از نظر این کاربران نیز سبک‌تر شدن اقساط وام می‌تواند گام بزرگی در کمک به جوانان به حساب بیاید. جدول زیر گزیده‌ای از نظرات کاربران خبرآنلاین در خصوص افزایش وام ازدواج است. جوانان با داشتن شغل و امید به آینده تشویق به ازدواج می‌شوند نه با گرفتن وام. بله موافقم شرایط ازدواج جوانان بهتر میشود اگر چه باز هم با این گرونی ۶۰ میلیون هم پولی نیست.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
با همه تمهیدات اندیشیده شده برای وام ازدواج در طول تمامی سال‌های گذشته، همواره نارضایتی از میزان وام، مدت زمان انتظار دریافت آن و سختگیری بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج، از سوی متقاضیان، نمایندگان مجلس و برخی از مسوولان دولتی به گوش رسیده است، اما به راستی مشکل در کجاست؟ چرا بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج سختگیری می‌کنند. وی می‌گوید: این تسهیلات باید از منابع قرض‌الحسنه پرداخت شود، اما مردم به سمت سپرده‌هایی که سود پرداخت می‌کنند تمایل یافته‌اند و این رویه تامین منابع قرض‌الحسنه را به ویژه برای بانک‌های تخصصی قرض‌الحسنه سخت‌تر کرده است. از دیگر علت‌های سختگیری بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج ضریب نکول آن از سوی دریافت‌کنندگان این تسهیلات است. طبعا وام ازدواج به جوانانی تعلق می‌گیرد که یا بیکارند یا شغل ثابت با درآمد کافی ندارند. این موضوع سال‌هاست که به معضل دریافت وام ازدواج منجر شده و صدای ناراضیان را از همه طرف بلند کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، رحیم زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس برای پرداخت وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی به هر یک از زوجین، گفت: منابع قرض الحسنه موجود برای پرداخت وام ازدواج کفایت می‌کند و براساس مصوبه مجلس پرداخت این وام در سال ۹۸ تسهیل می‌شود. نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازپرداخت وام ازدواج در سال ۹۸، ۶۰ ماهه بوده یعنی زوجین باید طی پنج سال اقساط این وام را پرداخت کنند، افزود: شرایط ضامن نیز در پرداخت وام ازدواج تسهیل شده به گونه‌ای که اخذ یک ضامن معتبر و سفته کفایت می‌کند که بانک مرکزی می‌تواند کارت یارانه زوجین را به عنوان تضمین دریافت کند. وام ازدواج در سال آینده به زوجینی پرداخت می‌شود که تاریخ عقد آنها پس از ابتدای فروردین سال ۹۶ استوی ادامه داد: وام ازدواج در سال ۹۸، به زوجینی پرداخت می‌شود که تاریخ عقد آنها پس از ابتدای فروردین سال ۹۶ است و اولویت پرداخت با زوجینی بوده که تاریخ عقد آنها زودتر است. این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه براساس برآوردهای صورت گرفته بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون نفر مشمول دریافت وام ازدواج می‌شوند، اظهار داشت: بانک مرکزی بر اساس آیین‌نامه اجرایی بانک‌های عامل برای پرداخت وام ازدواج را مشخص می‌کند و باید هر ۶ ماه یکبار گزارش پرداخت این وام را به مجلس ارائه دهد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های نمایندگان مجلس تسهیل شرایط ازدواج جوانان کشور است و به این منظور در جریان بررسی سال ۹۸، نمایندگان مبلغ وام ازدواج برای هر زوج را از ۱۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش دادند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
به گفته معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان چهار هزار و ۹۸۹ جوان کرمانشاهی در صف دریافت وام ازدواج قرار دارند. محمد حسین زاده در گفت و گو باخبرنگار ایسنا، تعداد کل متقاضیان دریافت وام ازدواج در استان طی سالجاری را ۳۰ هزار و ۵۳۱ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد تا پایان دی ماه ۲۵ هزار و ۵۴۲ نفر موفق به دریافت وام ازدوج خود شده‌اند. وی بابیان اینکه اکنون جمعا چهار هزار و ۹۸۹ جوان کرمانشاهی در صف وام ازدواج هستند، افزود: ۴۲۰ نفر از این متقاضیان در مرحله دریافت وام توسط بانک‌های عامل قرار دارند. معاون امور جوانان استان با اعلام اینکه هزار و ۸۸۸ متقاضی در استان به علت تکمیل نبودن مدارکشان موفق به دریافت وام ازدواج خود نشده‌اند، گفت: بیش از ۸۰ درصد این متقاضیان به دلیل نداشتن ضامن نتوانسته‌اند وام ازدواج خود را دریافت کنند. حسین زاده با باتاکید براینکه براساس دستورالعمل ابلاغی به بانک‌ها هر بانک باید تنها یک ضامن برای پرداخت وام ازداوج بخواهد، افزود: درصورتی که بانکی بیش از یک ضامن از متقاضیان وام ازدواج بخواهد تخلف محسوب می‌شود و جوانان می‌توانند تخلف بانک را گزارش کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از جوان، درست هفته گذشته بود که کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ اعلام کرد که وام ازدواج جوانان در سال ۹۸ از ۱۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان برای هر یک از زوجین (در مجموع ۶۰ میلیون تومان) افزایش یافته و همچنین بازپرداخت وام ۳۰ میلیون تومانی ازدواج در اقساط ۶۰ ماهه (۵ ساله) تعیین شده است. اتفاقی که می‌تواند در نهایت باعث شود که بار دیگر صف‌های چندین سال برای پرداخت وام ازدواج در بانک‌ها شکل بگیرد و اقتصاد ازدواج که طی چند سال گذشته با افزایش مبلغ تسهیلات پرداختی و همچنین پرداخت به روز این تسهیلات کمی رونق گرفته بود، بار دیگر به کما برود. وی با بیان اینکه ممکن است مانند سال‌های گذشته صف برای دریافت وام ازدواج تشکیل شود، اظهار کرد: منابع قرض‌الحسنه در بانک‌ها مشخص است و فقط از آن محل است که وام ازدواج پرداخت می‌شود، بنابراین اگر مبلغ وام ازدواج افزایش پیدا کند منابع ثابت بوده و ممکن است به همه نرسد. حسین‌زاده با اشاره به مبلغ پیشنهادی و مناسب برای وام ازدواج، تصریح کرد: با توجه به نرخ تورم، تصور این است که رقم وام ازدواج باید ۱۵ تا حداکثر ۲۰ میلیون تومان باشد و اگر این مبلغ به ۳۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند باعث ایجاد صف خواهد شد. وی با بیان اینکه در خصوص زمان بازپرداخت وام ازدواج باید تجدیدنظر صورت بگیرد، تصریح کرد: در حال حاضر بازپرداخت وام ازدواج مانند قبل پنج ساله است، اما با توجه به افزایش رقم تسهیلات این زمان باید افزایش یابد.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
وامی که تا پیش از این برای هر یک از زوجین ۱۵ میلیون تومان بود اما بعد از مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس به ۳۰ میلیون برای هر یک از زوجین و در مجموع ۶۰ میلیون تومان افزایش یافت. از صف وام تا سیاسی‌کاری! در این میان برخی رسانه‌ها هم از صف وام ازدواج با عنوان صف بعدی بعد از گوشت و مرغ خبر داده و افزایش سقف وام ازدواج در کمیسیون تلفیق را یک کار سیاسی دانسته و گفته‌اند با این شرایط پرداخت وام ازدواج نوبتی می‌شود. با این حال براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ هر زوج می‌تواند در مجموع ۶۰ میلیون تومان وام ازدواج بگیرد، بازپرداخت آن نیز ۵ ساله بوده و اقساط برای هر یک از زوجین ۵۶۰ هزار تومان تعیین شده است. همچنین در مدت مذکور ۸۶ درصد از متقاضیان موفق به دریافت وام شده‌اند و در حال حاضر بیش از ۲۵ بانک و مؤسسه در زمینه پرداخت وام مشغول فعالیت هستند.

به انتهای لیست رسیدید