وام دانشجویی

وام دانشجویی

مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، بابک نگاهداری با اشاره به تصویب آیین نامه تسهیلات دانشجویی و دانش‌آموزی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در شصت و پنجمین جلسه هیأت امنای این باشگاه، گفت: با توجه به تغییرات رویکرد باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان از تسهیلات محوری به فعالیت محوری، آیین نامه تسهیلات به روز رسانی شد و در جلسه هیأت امنای باشگاه پژوهشگران و نخبگان به تصویب رسید. رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی درباره تغییرات این آیین نامه گفت: اعطای تسهیلات در راستای توانمندسازی هدفمند اعضای باشگاه در جهت تربیت نیروی متخصص کشور، پرورش مدیران و پژوهشگران آینده از مهمترین تغییرات این آیین نامه نسبت به آیین نامه قبل است. وی تأکید کرد: اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در اولویت جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارند. نگاهداری همچنین مهمترین تسهیلات اعطایی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی را شامل تخفیف شهریه، پرداخت وام دانشجویی، تشرف به مکه معظمه و عتبات عالیات، تسهیلات آموزشی به منظور ارتقاء توانمندی‌های علمی پژوهشی اعضاء، تسهیلات طرح‌های پژوهشی، تسهیلات مقالات و ثبت نام در رویداد­ها، تسهیلات توانمند سازی کارآفرینی، تسهیلات انتشار کتاب، تسهیلات فرهنگی، تسهیلات اختراعات و همچنین تسهیلاتی نظیر کارورزی، استفاده از تسهیلات سرباز نخبگی، اولویت اعضای باشگاه جهت استقرار در مراکز رشد و اولویت اعضای استعداد درخشان و استعداد برتر باشگاه در جذب هیات علمی دانست. وی ادامه داد: تسهیلات تیم داری، شرکت در رویدادها و مسابقات، حمایت از طرح‌های حاصل از نظام موضوعات (سامانه پایش)، شرکت در نمایشگاههای علمی، توانمندسازی کارآفرینی و … در جهت تربیت نیروی متخصص کشور در نظر گرفته شده است.
فارسفارس4 روز قبل
معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در پاسخ به غیرشرعی خواندن دریافت دیرکرد وام دانشجویی، دلایل دریافت جریمه را تشریح کرد و گفت: درباره مسائل شرعی، عرفی و قانونی دیرکرد قسط حاکمیت تصمیم‌گیری کرده است. این کاربران گفته‌اند که «دریافت دیرکرد پرداخت وام‌های دانشجویی طبق نظر اکثر مراجع تقلید مصداق ربا است.» خبرنگار فارس این موضوع را با مسئولان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح کرده است. *دلایل دریافت جریمه بابت دیرکرد بازپرداخت وام دانشجوییفریبرز سجادی معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس در این باره، اظهار داشت: درباره دریافت جریمه دیرکرد تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان، قانون مصوب هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان است. وی ادامه داد: در سیستم بانکی هم اگر وامی پرداخت شود و وام‌گیرنده اقساط وام را نپردازد، طبق قانون بانک مرکزی بابت دیرکرد پرداخت اقساط، جریمه گرفته می‌شود. *صندوق رفاه دانشجویان تابع قانون کشور استوی تاکید کرد: بنابراین منطقی است که تسهیلات باید به موقع برگردانده شود.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه وام تحصیلی شهریه، ازدواج، مسکن و ضروری ۴ وام پر متقاضی دانشجویان است، شرایط دریافت‌ وام‌ها را تشریح کرد. ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در یک برنامه تلویزیونی، چهار وام از بین ۱۸ نوع وام دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم را پر متقاضی اعلام کرد. وی گفت: بیش از ۱۸ نوع وام دانشجویی در صندوق رفاه دانشجویان تعریف کرده‌ایم و دانشجویان بر اساس شرایط خود می‌توانند از این وام‌ها استفاده کنند. *شرایط دریافت وام ازدواج و مسکنرئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره شرایط دریافت وام ازدواج و مسکن نیز تاکید کرد: اگر یکی از متقاضیان دریافت این نوع شاغل به تحصیل باشند می‌توانند از وام ازدواج و مسکن استفاده کنند. وی ادامه داد: سند ازدواج یکی از مدارک دریافت وام ازدواج است که باید در فرم ثبت نام بارگذاری شود و همچنین دانشجو باید منع تحصیل نداشته باشد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان با حضور در برنامه تلویزیونی به جزئیات و شرایط ثبت نام وام ویژه دکتری در سال تحصیلی ۹۸ اشاره کرد و گفت: در حال حاضر دانشجویان دکتری دانشگاه‌ها می‌توانند چندین نوع وام را از صندوق رفاه دانشجویان دریافت کنند. مبلغ وام تحصیلی ویژه دکتریمطیعی در ادامه با بیان اینکه یکی از مهمترین این وام‌ها همان وام تحصیلی ویژه دکتری است گفت: این وام به طور ماهیانه با مبلغ ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان هر سه ماه یک بار به حساب دانشجویان پرداخت می‌شود. ضمن این که یک سری تاییدیه‌های دیگر نیز از طریق سامانه که هویت و مقطع تحصیلی دانشجویان را ثابت می‌کند نیز از طریق سامانه پیگیری می‌شود. بعد از تکمیل این شرایط لیست دانشجویان واجد شرایط برای دریافت وام از طریق دانشگاه به بانک ارسال می‌شود. اما وام تحصیلی شهریه، ازدواج، مسکن و ضروری چهار وام پر متقاضی دانشجویان است اما برخی از وام‌ها نیز نظیر تغذیه، وام دارای شرایط خاص و غیره به افراد خاصی تعلق می‌گیرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با بیان این‌که در سال ۹۸، پذیرش حدود ۹۰ درصد دانشجویان مقطع کارشناسی از طریق سوابق تحصیلی انجام می‌گیرد، افزود: فقط ۱۰ درصد از ظرفیت دانشگاه پیام نور که شامل ۱۱ رشته می‌شود بر اساس کنکور پذیرش شدند. معصومی با بیان این‌که دانشگاه پیام نور ۲۴ هزار نفر در سطح استان در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری دانشجو دارد، خاطرنشان کرد: سیستم آموزشی دانشگاه پیام نور با تمامی دانشگاه‌ها متفاوت است به طوریکه دانشجویان می‌توانند به صورت نیمه حضوری و مجازی تحصیل کنند. وی متذکر شد: دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه‌هایی است که بیشترین عدالت آموزشی را در جامعه رعایت می‌کند زیرا واحدها و مراکز پیام نور، فقط جهت خدمت به همنوعان فهیم حتی در مناطق محروم و کم برخوردار که هزینه ادامه تحصیل در شهرهای دیگر را ندارند دایر شده است. وی با اشاره به این‌که دانشگاه پیام نور یک نهاد دولتی است، گفت: بخشی از مخارج دانشگاه، از طریق شهریه تامین می‌شود اما در مقایسه با سایر دانشگاه‌هایی که شهریه دریافت می‌کنند، ارزان‌ترین دانشگاه حساب می‌شود. معصومی درخصوص منابع درسی و آزمون‌های دانشگاه پیام نور، اظهار کرد: دروس براساس سرفصل‌های ستاد عالی انقلاب فرهنگی وزارت علوم تدوین می‌شود و دانشجو باید تمامی این سرفصل‌ها را بگذراند؛ هم‌چنین تمامی دانشجویان از یک آموزش برخوردار بوده و امتحانات پایان ترم به صورت سراسری و از منبع بانک سوالات دانشگاه پیام نور طرح می‌شود که این آزمون محوری باعث ایجاد اعتماد در دانشجو و افزایش سطح علمی دانشگاه می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
مبلغ وام تحصیلی ویژه دکتریوی ادامه داد: اما یکی از مهمترین این وام‌ها همان وام تحصیلی ویژه دکتری است. دانشجویان متقاضی وام دکتری نباید مشروط باشندمطیعی ادامه داد: البته ارائه تاییدیه تحصیل استاد راهنما یکی از مدارک لازم برای دریافت این وام است. بعد از تکمیل این شرایط لیست دانشجویان واجد شرایط برای دریافت وام از طریق دانشگاه به بانک ارسال می‌شود. مطیعی ادامه داد: دانشجویان دوره روزانه دکتری فقط مشمول دریافت وام ویژه دکتری هستند و معاونین دانشجوی دانشگاه‌های کشور مشخص می‌کنند که دانشجویان متقاضی وام دکتری برای دریافت تقاضای خود به بانک مذکور و یا به صندوق رفاه مراجعه کنند. رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در خصوص شرایط دریافت وام ازدواج و مسکن نیز تاکید کرد: اگر یکی از متقاضیان دریافت این نوع شاغل به تحصیل باشند می‌تواننداز وام ازدواج و مسکن استفاده کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اما یکی از مهمترین این وام‌ها همان وام تحصیلی ویژه دکتری است. بعد از تکمیل این شرایط لیست دانشجویان واجد شرایط برای دریافت وام از طریق دانشگاه به بانک ارسال می‌شود. مطیعی در خصوص پرداخت وام ضروری به دانشجویان نیز گفت: ما بیش از ۱۸ نوع وام دانشجویی در صندوق رفاه دانشجویان تعریف کرده‌ایم و دانشجویان بر اساس شرایط خود از این وام‌ها می‌توانند استفاده کنند. مطیعی در پایان در خصوص شرایط دریافت وام ازدواج و مسکن نیز تاکید کرد: اگر یکی از متقاضیان دریافت این نوع شاغل به تحصیل باشند می‌تواننداز وام ازدواج و مسکن استفاده کنند. ضمن اینکه سند ازدواج یکی از مدارک دریافت وام ازدواج است که باید در فرم ثبت نام بارگذاری کند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
اما یکی از مهمترین این وام‌ها همان وام تحصیلی ویژه دکتری است. این وام به طور ماهیانه با مبلغ ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان هر سه ماه یک بار به حساب دانشجویان پرداخت می‌شود. بعد از تکمیل این شرایط لیست دانشجویان واجد شرایط برای دریافت وام از طریق دانشگاه به بانک ارسال می‌شود. دکتر مطیعی در پایان در خصوص شرایط دریافت وام ازدواج و مسکن نیز تاکید کرد: اگر یکی از متقاضیان دریافت این نوع شاغل به تحصیل باشند می‌تواننداز وام ازدواج و مسکن استفاده کنند. ضمن اینکه سند ازدواج یکی از مدارک دریافت وام ازدواج است که باید در فرم ثبت نام بارگذاری کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به شرایط دریافت وام ازدواج و مسکن گفت: اگر یکی از متقاضیان دریافت این نوع شاغل به تحصیل باشند می‌تواننداز وام ازدواج و مسکن استفاده کنند. خبرگزاری مهر: رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به شرایط دریافت وام ازدواج و مسکن گفت: اگر یکی از متقاضیان دریافت این نوع شاغل به تحصیل باشند می‌تواننداز وام ازدواج و مسکن استفاده کنند. مبلغ وام تحصیلی ویژه دکتریوی ادامه داد: اما یکی از مهمترین این وام‌ها همان وام تحصیلی ویژه دکتری است. بعد از تکمیل این شرایط لیست دانشجویان واجد شرایط برای دریافت وام از طریق دانشگاه به بانک ارسال می‌شود. رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در خصوص شرایط دریافت وام ازدواج و مسکن نیز تاکید کرد: اگر یکی از متقاضیان دریافت این نوع شاغل به تحصیل باشند می‌تواننداز وام ازدواج و مسکن استفاده کنند.
فارسفارس1 هفته قبل
باوجود منع قانونی پرداخت وام به دانشجویان شاغل مقطع دکترا اما دانشجویان خود اشتغال همچنان مشمول دریافت وام صندوق رفاه دانشجویان می‌شوند. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، برخی کاربران با ثبت سوژه‌ای در سامانه فارس من با عنوان «انصراف اجباری دانشجویان شاغل از ادامه تحصیل» از پرداخت نشدن وام دانشجویی به دانشجویان دکترا گلایه کرده‌اند. اما از مهر ۹۸ بر اساس تصمیم صندوق رفاه دانشجویی وام دانشجویان شاغل قطع شده است. *پیگیری خبرنگار فارسخبرنگار فارس این موضوع را از صندوق رفاه دانشجویان پیگیری کرده است. وی ادامه داد: در گذشته رویه پرداخت وام به دانشجویان دکترا، بر اساس خود اظهاری یا تشخیص دانشگاه‌ها بود اما اکنون از طریق وب سرویس‌هایی که از سازمان‌های مختلف دریافت کرده‌ایم اطلاعات وضعیت اشتغال یا عدم اشتغال دانشجویان دکترا دقیق‌تر شده است.
فارسفارس1 هفته قبل
سعید حبیبا معاون دانشجویی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس از تمدید ثبت‌نام درخواست وام‌های دانشجویی نیمسال اول سال تحصیلی ۹۹-۹۸ تا ۳۰ آذر ۱۳۹۸ خبر داد. وی در پاسخ به این سوال که صندوق رفاه دانشجویان اجازه تمدید ثبت نام وام‌های دانشجویی را تا سی‌ام آذرماه به دانشگاه‌ها داده، اما در اطلاعیه دانشگاه تهران، فرصت ثبت نام تا بیست و پنجم آذرماه تمدید شده است، گفت: دانشگاه تهران هم پس از ابلاغیه صندوق رفاه دانشجویان، زمان ثبت نام وام‌های دانشجویی را تا سی‌ام آذرماه تمدید کرده است. حبیبا خاطرنشان کرد: ‌ در اولین فرصت، مهلت جدید به صورت رسمی از سوی معاونت امور دانشجویی دانشگاه اعلام خواهد شد. *علت تمدید یک ماهه فرصت ثبت‌نام وام‌های دانشجوییبه گزارش فارس، در نیمسال تحصیلی جاری ثبت همه وام‌های دانشجویی به صورت الکترونیکی و از طریق پورتال دانشجویی الزامی شد و به دلیل همین تغییرات سیستمی در روند ثبت نام وام‌ها، صندوق رفاه دانشجویان با درخواست دانشگاه‌ها برای رفاه حال دانشجویان مهلت ثبت نام وام توسط دانشجویان را تمدید کرد. مبلغ وام‌های دانشجویی به شرح زیر است: انتهای پیام/
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/فارس رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز اعلام کرد: برابر برنامه‌ریزی‌های انجام شده، داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل در این مرکز، تا ۱۰ آذرماه فرصد دارند تا نسبت به ثبت‌نام بدون کنکور در رشته‌های اعلامی اقدام کنند. محمدرضا زاهدی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل در مرکز آمورش علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز می‌توانند با مراجعه حضوری به این مرکز، نسبت به ثبت‌ نام بدون کنکور در رشته‌های اعلامی دو مقطع کاردانی و کارشناسی تا روز یکشنبه ۱۰ آذرماه اقدام کنند. او ادامه داد: داوطلبان می‌توانند در مقطع کاردانی رشته‌های اینترنت و شبکه‌های گسترده، مترجمی زبان انگلیسی، برنامه سازی کامپیوتری، انیمیشن، امور فرهنگی و امور کتابداری و اطلاع رسانی و در مقطع کارشناسی نیز رشته‌های مترجمی زبان انگلیسی، فناوری اطلاعات، تجارت الکترونیک و شبکه‌های کامپیوتری را برای تحصیل انتخاب کنند. رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز همچنین یادآور شد: داوطلبان می‌توانند در ساعات اداری تا پابان مهلت اعلام شده به آدرس بلوار زند، ابتدای صورتگر، جنب بانک صادرات، مرکز آموزش علمی کاربری جهاد دانشگاهی شیراز مراجعه کنند. زاهدی خاطرنشان کرد: ارائه مدرک قابل ترجمه، وام دانشجویی و تقسیط شهریه نیز از جمله تسهیلاتی است که برای دانشجویان این مرکز پیش‌بینی شده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وام ضروریمبلغ وام ۱ میلیون تومان برای تمامی مشمولان طبق قانون صندوق و بدون کارمزد است. وام ضروری مبتکراین وام تا سقف ۲ میلیون تومان و بدون کارمزد و برای تمامی مشمولان طبق قانون صندوق است. وام ضروری ممتاز نمونهوام ضرروی ممتاز نمونه بدون کارمزد بوده و برای مقطع کارشناسی ۱ میلیون تومان و مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. وام ضروری روشندلاین وام بدون کارمزد بوده و در مقطع کاردانی و کارشناسی ۲ میلیون تومان و تحصیلات تکمیلی ۳ میلیون تومان است. وام ضرروی قهرمان ورزشیاین وام بدون کارمزد بوده و برای تمامی مشمولان طبق قانون صندوق رفاه ۱ میلیون تومان است.
فارسفارس1 هفته قبل
همچنین این دانشجویان می‌توانند تسهیلات دیگری را به مبلغ ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از صندوق رفاه دریافت کنند. * وام ضروری، عتبات و ازدواج ویژه دانشجویانرحمانی اضافه کرد: تسهیلات دیگری را نیز با عنوان وام ضروری برای همه دانشجویان در هر ۳ مقطع تحصیلی در نظر گرفتیم که دانشجویان با ثبت نام می‌توانند مبلغ ۳ میلیون تومان دریافت کنند. * وام ودیعه مسکن برای تمامی مقاطع تحصیلیرئیس اداره رفاه دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد: از دیگر تسهیلات برای دانشجویان، وام ودیعه مسکن برای هر ۳ مقع تحصیلی است به طوری که دانشجویان مقطع دکتری ۱۵ میلیون، دانشجویان کارشناسی ارشد ۱۰ میلیون و دانشجویان کارشناسی ۵ میلیون تومان می‌توانند دریافت کنند. * همه دانشجویان وام شهریه می‌گیرندوی ادامه داد: دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی می‌توانند وام شهریه دریافت کنند به این صورت که دانشجویان مقطع تحصیلی کارشناسی ۷۵۰ هزار تومان، مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و مقطع تحصیلی دکتری ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت کنند. همچنین تسهیلات ضروری برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به مبلغ ۱ میلیون تومان داریم.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی‌ کاربردی با اشاره به ارائه تسهیلات ویژه دانشجویی، گفت: امسال در حوزه شهریه دانشجویی، دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی می‌توانند وام ۲ درصدی دریافت کنند. وی افزود: به طور میانگین ۷۰ تا ۸۰ درصد شهریه دانشجویان از طریق تسهیلات وام دانشجویی پرداخت می‌شود. در واقع هر یک از دانشجویان می‌توانند با مراجعه به صندوق رفاه دانشجویان، درخواست تسهیلات دانشجویی کرده و مبلغ شهریه خود را به راحتی دریافت کنند. افزایش ۱۰ درصدی شهریه دانشگاه علمی کاربردیوی درباره میزان افزایش شهریه این دانشگاه نیز گفت:: شهریه دانشگاه علمی کاربردی امسال نسبت به سایر مراکز علمی و دانشگاه‌های دیگر با کمترین رشد روبرو بوده است به طوری که افزایش شهریه دانشگاه ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.
ایسناایسنا3 هفته قبل
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تاکید بر این‌که به صورت سالیانه ۲۵ درصد دانشجویان فارغ‌التحصیل و از گردونه تحصیل در دانشگاه‌ها خارج می‌شوند، گفت: برای سال جاری ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت پرداخت انواع وام‌های دانشجویی در نظر گرفته‌ایم. دکتر ناصر مطیعی در گفت‌وگو با ایسنا، به آخرین وضعیت پرداخت وام ویژه به دانشجویان دکتری اشاره و اظهار کرد: فرصت ثبت‌نام برای دریافت وام ویژه دکتری دانشجویان که از آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها شروع شده بود تا آبان‌ماه وجود دارد. خوشبختانه استقبال خوبی از دانشجویان برای دریافت این نوع وام صورت گرفته، اما هنوز گزارشی از سامانه از متقاضیان به تفکیک نوع وام تقاضا شده دریافت نکردیم. رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تاکید بر این‌که سالیانه حدود ۲۵ درصد دانشجویان ما به دلیل فارغ‌التحصیلی از گردونه تحصیل خارج می‌شوند، ادامه داد: سالیانه حدود ۲۵ درصد دانشجویان جدیدالورود وارد دانشگاه‌های کشور می‌شوند، اما ما هیچ‌گونه شناختی از این‌که این دانشجویان چه میزان متقاضی دریافت وام دانشجویی هستند، نداریم و نمی‌توانیم پیش‌بینی در این زمینه به عمل آوریم. رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم همچنین تاکید کرد: برای وام ویژه دکتری، بر اساس شرایط به صورت ماهیانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان به دانشجویان دکتری پرداخت می‌کنیم که امسال نیز میزان پرداخت‌ها به این صورت است.
ایمناایمنا3 هفته قبل
محمدرضا متین پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص تعداد دانشجویان تحت پوشش این نهاد، گفت: سه هزار و ۶۱۰ دانشجو در سطح استان اصفهان تحت پوشش کمیته امداد هستند. وی افزود: مبلغ یک میلیارد و ۵۹ میلیون تومان کمک در هفت ماهه ۹۸ به این دانشجویان اختصاص یافته است همچنین در سال ۹۷ کل اعتباراتی که به دانشجویان استان پرداخت شد سه میلیارد و ۸۸۲ میلیون تومان بوده است. مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه دانشجویان تحت پوشش استان در دانشگاه‌های دولتی، آزاد و غیرانتفاعی در حال تحصیل هستند، تصریح کرد: دستور اختصاص وام دانشجویی به دانشجویان تحت پوشش استان هم در دوماهه اخیر صادر شده است که برنامه ریزی لازم برای آن در حال انجام است. وی در خصوص آمار دانشجویان ورودی جدید به دانشگاه‌ها گفت: امسال ۳۰۳ نفر از فرزندان مددجویان تحت پوشش با کسب موفقیت در آزمون‌های دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، راهی دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلات عالی شدند که سهم فرزندان پسر تحت حمایت از این میزان ۱۰۲ و دختران ۲۰۱ نفر است. متین‌پور با ابراز رضایت از سطح علمی این دانشجویان، اظهار کرد: دانشگاه‌های دولتی با ۱۲۶ نفر قبولی سهم عمده در دانشگاه‌های محل تحصیل این فرزندان را دارد که نشان از سطح علمی قابل قبول دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 هفته قبل
رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبر دادپیام خوزستان - رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال تحصیلی جدید حدود ۵۰۰ میلیارد تومان وام به دانشجویان دانشگاه‌های کشور، اختصاص داده شود. به گزارش ایسنا، دکتر ناصر مطیعی، امروز (چهارشنبه) در بازدید از خوابگاه‌های دانشگاه شهید چمران اهواز بیان کرد: از روز گذشته ثبت‌نام دریافت وام در سامانه آغازشده و پس از کنترل‌های لازم وام به‌صورت مستقیم به‌حساب دانشجویان واریز می‌شود؛ همچنین وام شهریه نیز به‌حساب دانشگاه‌ها پرداخت می‌گردد. وی افزود: با توجه به محدودیت منابع مالی نمی‌توان تمامی تقاضاهای مرتبط با وام دانشجویی را پاسخ داد؛ بر این اساس برای هر دانشگاه به نسبت جمعیت دانشجوی شهریه‌پرداز نسبت به‌کل جمعیت شهریه‌پرداز کشور، سهمیه‌ای تعیین و به دانشگاه‌ها اعلام می‌شود و دانشگاه‌ها بر اساس آن سهمیه، درخواست‌ها را مدیریت می‌کنند. رئیس صندوق رفاه دانشجویان خاطرنشان کرد: در بخش خوابگاه‌های دانشجویی تابستان امسال، ۹۵ سرای دانشجویی بازسازی و آماده اسکان دانشجویان شده است. انتهای پیام
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
یزدان‌مهر گفت: «وام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ویژه دانشجویان دکتری غیرشاغل است. درواقع مسئولیت معرفی دانشجویان شاغل با دانشگاه است، چون باید دانشجوی غیرشاغل برای دریافت وام معرفی شود.» این درحالی است که پس از پرداخت وام به برخی دانشجویان دکتری مشخص می‌شود این دانشجویان مشغول ‌کار هستند. براساس ماده ۲ «قانون صندوق رفاه دانشجویان» سه مورد اعطای کمک‌هزینه تحصیلی به دانشجویان، اعطای وام ازدواج به دانشجویانی که ضمن تحصیل ازدواج می‌کنند و اعطای وام در سایر موارد ضروری از اهداف تشکیل این صندوق بوده است. درواقع عدم پرداخت وام‌هایی مانند وام دانشجویی و وام ودیعه مسکن هرچند میزان آن درد خاصی را از دانشجویان درمان نمی‌کند، اما دانشجویان را از همان مبلغ ناچیز را محروم می‌کند. از طرفی وام‌های ارائه‌شده از طرف این وزارتخانه برای دانشجویان مقاطع بالاتر آنقدر ناچیز است که به نظر می‌رسد دانشجویان شاغل قید گرفتن وام دانشجویی را بزنند تا آنکه بخواهند به خاطر وام، از محل کار خود خارج شوند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گلستان با هدف کاهش مراجعات حضوری و افزایش سرعت در خدمت‌رسانی از ارائه ۲۶ خدمت الکترونیکی این نهاد به مددجویان خبر داد. اسکندر اسکندری اظهارکرد: این نهاد بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای تسریع در روند پذیرش خدمات، زمینه ارائه ۲۶ خدمت کمیته امداد استان گلستان را به صورت الکترونیکی فراهم کرده است. مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با بیان ثبت الکترونیکی درخواست بخشودگی و استمهال تسهیلات هم عنوان کرد: مددجویان می‌توانند درخواست تسهیلات قرض‌الحسنه، کمک‌هزینه بازپرداخت تسهیلات و پرداخت وام دانشجویی خود را به صورت اینترنتی ثبت کنند. اسکندری یادآور شد: مددجویان برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی، ازدواج، روانشناسی و امور خانواده هم باید درخواست خود را به صورت الکترونیکی در سامانه کمیته امداد ثبت کنند. وی خاطرنشان کرد: کمک‌هزینه سفر زیارتی، خرید لوازم منزل و تأمین هزینه زندگی، کمک‌هزینه ازدواج و کمک‌هزینه به آزادی محکومان مالی و دیه نیز از درگاه اینترنتی کمیته امداد قابل‌ارائه است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، اسکندر اسکندری اظهارکرد: این نهاد بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای تسریع در روند پذیرش خدمات، زمینه ارائه ۲۶ خدمت کمیته امداد استان گلستان را به صورت الکترونیکی فراهم کرده است. اسکندری با بیان خدمات الکترونیکی حوزه مسکن گفت: ثبت درخواست تأمین هزینه مسکن، تأمین ودیعه و اجاره مسکن و بهسازی مسکن روستایی به صورت اینترنتی قابل انجام است. مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با بیان ثبت الکترونیکی درخواست بخشودگی و استمهال تسهیلات هم عنوان کرد: مددجویان می‌توانند درخواست تسهیلات قرض‌الحسنه، کمک‌هزینه بازپرداخت تسهیلات و پرداخت وام دانشجویی خود را به صورت اینترنتی ثبت کنند. اسکندری یادآور شد: مددجویان برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی، ازدواج، روانشناسی و امور خانواده هم باید درخواست خود را به صورت الکترونیکی در سامانه کمیته امداد ثبت کنند. وی خاطرنشان کرد: کمک‌هزینه سفر زیارتی، خرید لوازم منزل و تأمین هزینه زندگی، کمک‌هزینه ازدواج و کمک‌هزینه به آزادی محکومان مالی و دیه نیز از درگاه اینترنتی کمیته امداد قابل‌ارائه است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
وی افزود: سهمیه هر یک از دانشگاه‌ها از وام صندوق رفاه درصدی متناسب با تعداد دانشجویان آن دانشگاه به دانشجویان کل کشور است. آقای مطیعی اضافه کرد: به نظر می‌رسد حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دانشجو از وام صندوق رفاه بهره‌مند شوند. وی ابراز امیدواری کرد که در سال‌های آینده با افزایش اعتبار صندوق رفاه دانشجویان خدمات مناسب‌تری به این گروه داده شود. وی افزود: تلاش می‌کنیم تا تمام دانشجویان متقاضی وام در این سامانه نام نویسی کنند. رئیس صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: زمانی که دانشگاه‌ها فهرست دانشجویان واجد شرایط وام را تنظیم کنند صندوق سهمیه دانشگاه را می‌پردازد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مردم سالاری، براساس این قانون، به دانشجویان شاغل هیچ‌گونه وامی از این صندوق تعلق نمی‌گیرد. در همین خصوص رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرده است که در صندوق رفاه مکلف به پرداخت وام بیمه دانشجویان دکتری نیستیم، اما پرداخت آن را نیز حذف نکردیم. این در حالی است که مهرماه سال گذشته رئیس صندوق رفاه دانشجویی خبر داده بود که وام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ویژه دانشجویان دکتری غیرشاغل است. اگر دانشجویی وارد سامانه ثبت وام دانشجویی شود و اشتغال به کار داشته باشد، از طریق سیستم به وی پیغام می‌دهند که به دلیل اشتغال به کار، وام دانشجویی به شما تعلق نمی‌گیرد. این صحبت‌ها در حالیست که یکی از دانشجویان که در این خصوص با مشکل مواجه شده است گفته بود: «فرض کنید شما دانشجوی روزانه هستید و خودتان برای خودتان بیمه رد می‌کنید، در زمان ثبت نام وام وقتی کد ملی را در صندوق رفاه برای دریافت وام وارد می‌کنید در حالی که خودتان برای خودتان بیمه رد کردید، سیستم اجازه ثبت نام نمیدهد و پیغام میدهد به دانشجویان شاغل وام تعلق نمی‌گیرد.» همچنین در آیین‌نامه جدید آئین نامه جدید صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم آمده است که وام به دانشجویان شاغل تعلق نمیگیرد.
مهرمهر1 ماه قبل
ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره سهمیه بندی دانشگاه‌ها در اختصاص وام‌های دانشجویی گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم نمی‌تواند تمامی تقاضاهای مرتبط با وام دانشجویی را پاسخ داد. وی افزود: برای همه وام‌ها به ویژه وام‌های پر تقاضا مانند وام تحصیلی و وام شهریه، منابع ما نامحدود نیست و برای اینکه همه دانشگاه‌ها در یک الگوی عادلانه از این سهم برخوردار شوند برای هر دانشگاه به نسبت به جمعیت دانشجویی مثلا شهریه پرداز در وام شهریه، نسبت به کل جمعیت شهریه پرداز دانشجویی کشور، سهمیه‌ای تعیین و به دانشگاه‌ها اعلام می‌شود و دانشگاه‌ها بر اساس آن سهمیه، درخواست‌ها را مدیریت می‌کنند. رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: به عنوان مثال اگر قرار باشد ۱۰۰ میلیارد تومان وام شهریه به کل دانشجویان ارائه دهیم این ۱۰۰ میلیارد تومان براساس سهمیه به دانشگاه‌ها داده می‌شود. به گزارش مهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان پیس از این عنوان کرده بود، پیش بینی می‌شود در سال تحصیلی جدید حدود ۵۰۰ میلیارد تومان وام به دانشجویان دانشگاه‌های کشور، اختصاص داده شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: از ابتدای سال‌ جاری تاکنون ۳۵۰ دانشجو از طریق فرصت مطالعاتی به کشورهای خارجی اعزام شدند. به گفته صدیقی برای ارتقای سطح خوابگاه‌ها، وزارت علوم به کمک سازمان برنامه و بودجه، صندوق رفاه، دانشگاه‌ها و کمک خیران فرهنگی نیازمند است. معاون وزیر علوم اظهار کرد: از ابتدای سال‌ جاری تاکنون ۳۵۰ دانشجو از طریق فرصت مطالعاتی به کشورهای خارجی اعزام شدند. ۴۰ دانشگاه کشور مجوز پذیرش دانشجوی خارجی را دارند که تعداد دانشگاه‌های دارای مجوز این مساله روند افزایشی دارد. تسهیلات دانشجویان دکتری ۳۴ درصد کل وام دانشجویی صندوق رفاه وزارت علوم را شامل می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس دانشگاه سوره در مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود با بیان اینکه ۱۱۷۰ دانشجو در این دانشگاه پذیرفته شده‌اند، اعلام کرد: امسال صندلی خالی نداریم. وی ادامه داد: برای ارتقاء کیفیت کار دانشگاه سوره، مشکل کلاس و ساختمان داریم و دنبال این هستیم که با همکاری چند نهاد و بخش‌های مختلف بتوانیم کیفیت دانشگاه را افزایش دهیم و ابزار آموزشی را بهبود ببخشیم. دکتر ساعی با اشاره به‌اینکه تمام درآمد دانشگاه از شهریه دانشجویان است، خاطرنشان کرد: دانشگاه سوره یک دانشگاه غیر انتفاعی است که حتی یک ریال هم به عنوان بودجه از دولت دریافت نمی‌کند، مگر در قالب وام دانشجویی که آن هم به دانشگاه پرداخت نمی‌شود و یا یارانه بسیار حداقلی که برای غذای دانشجوها به این دانشگاه پرداخت می‌شود. رئیس دانشگاه سوره در خصوص تعاملات بین المللی این دانشگاه بیان کرد: دانشگاه سوره در حوزه تعاملات بین‌المللی تاکنون پرونده خوبی داشته است و در دانشگاه‌های مختلفی در آلمان و ایتالیا و برخی دانشگاه‌های جهان اسلام مثل روسیه، تفاهم نامه‌هایی داشته است که نتایج آن‌ها برگزاری کارگاه و دوره‌های مشترک بوده است. هدف ما این است که در پنج سال آینده بتوانیم از فضای جهان اسلام دانشجو جذب کنیم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه کمپ کارآفرینی در ۱۶ استان کشور از جمله در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود، گفت: ۱۸ تا ۲۲ آبان‌ماه اولین کمپ کارآفرینی استان در مرکز پیام شهرکرد برگزار خواهد شد. وی افزود: چهار مرکز تعیین تکلیف و دانشجویان این مراکز معین دیگر مراکز علمی کاربردی استان شدند. رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان افزود: یک‌هزار و ۱۰۰ مرکز علمی کاربردی مجاز به جذب دانشجو در سال ۹۵، به ۵۰۰ مرکز در سال جاری رسیده است. وی توزیع کارت ارزاق در میان ۸۱۱ دانشجوی بیکار دانشگاه علمی کاربردی استان و افزایش وام دانشجویی از ۵۰۰ هزار تومان به ۷۵۰ هزار تومان را از جمله فعالیت‌های دانشگاه علمی کاربردی استان برشمرد. رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با اشاره به اینکه مناظرات دانشجویی از دیگر رویدادهای فرهنگی دانشگاه برای دانشجویان است، تصریح کرد: باید فضای باز در دانشگاه ایجاد شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
«در حالی که تحقیقات استیضاح در آمریکا به دنبال شفاف‌سازی است، دولت ترامپ همچنان کتاب قانون را جوری تغییر می‌دهد که به میلیون‌ها نفر آسیب می‌زند.» حالا دولت ترامپ در فکر آن است که انجام چنین حقه‌هایی را آسان‌تر کند. کیم، دادرس دادگاه ناحیه‌ای سان فرانسیسکو به دولت آمریکا دستور داده در حالی که این پرونده برای رسیدگی راهی دادگاه می‌شود، دریافت بازپرداخت این وام‌ها را متوقف کند. سیاست نظارتی دولت ترامپ می‌تواند به طور کلی در حرکت به سمت نظام‌هایی خلاصه شود که خود آن‌ها را ایجاد کرده است. دولت آمریکا در واقع به شدت تلاش کرده تا مقرراتی را که حتی گاهی از سوی شرکت‌ها بر لزوم آن‌ها تاکید شده، کاهش دهد.
ایمناایمنا1 ماه قبل
دوشنبه ۱۵مهرانتقاد «حاجی‌دلیگانی» از توزیع ناعادلانه یارانه‌هاحسینعلی حاجی دلیگانی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس اظهار کرد: در آستانه حماسه عظیم اربعین حسینی، بزرگترین حرکت معنادار جهان هستیم. ضمن خدا قوت به مسئولان دست اندرکار، انتظار است که مسئولان خدمات خود را تا بازگشت زائرین به وطن خود ادامه دهند. حاجی ادامه داد: آقای رئیس جمهور مشکل اساسی در موضوع یارانه‌ها، توزیع است این برخورداری‌ها در این حوزه براساس نیاز نیست. در مرداویج اصفهان کلانتری نداریم. گزارش‌های حسابرسی مستقل و بازرسان قانونی نشان می‌دهد که وضعیت این معاونت وضعیت خوبی نبوده است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالکریم عطارزاده معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره در مراسم استقبال از نودانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه گفت: در دوران دبیرستان نظارت‌های مستقیمی از سوی اولیا و معلمان وجود دارد اما دانشگاه فاقد این نظارت هاست به همین دلیل دوره دانشجویی آغاز شکل گیری استقلال شخصیتی افراد است. معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره افزود: برای حرکت درست در طول مسیر آموزش لازم است دانشجو از تمامی قوانین مطلع باشد و این مسئله با مراجعه مستمر به آیین نامه‌ها که روی سایت دانشگاه قرار دارد میسر می‌شود. وی در ادامه با اشاره به برخی قوانین تحصیلی در خصوص اخذ واحدها و غیبت در طول ترم، ادامه داد: در این دانشگاه از اساتید برتر در همه رشته‌ها استفاده شده است و ارزشیابی نهایی دانشجویان از اساتید تاثیر مستقیمی در بهره گیری از اساتید برتر دارد. در ادامه این نشست سید ایرج زارع معاون اداری و مالی دانشگاه سوره با اشاره به تسهیلات مورد نیاز دانشجویان گفت: در صورت موفقیت تحصیلی دانشجویان در هر نیمسال به رتبه‌های اول تا سوم تخفیف ویژه‌ای در شهریه ثابت تعلق می‌گیرد و وام دانشجویی نیز در صورت نیاز می‌تواند مورد استفاده دانشجویان قرار گیرد. مهران هوشیار معاون دانشجویی و رفاهی دانشگاه سوره نیز گفت: دانشجویان و دانشگاه سوره پیوند مودت ناگسستنی با یکدیگر دارند و حضور دانشجویان در دانشگاه و مشارکت در کانون‌های فرهنگی و علمی می‌تواند باعث ارتقاء شخصیت اجتماعی و فرهنگی دانشجویان شود، به همین منظور دانشگاه تمام تلاش خود را برای حضور موثر دانشجویان فراهم می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید