وام مسکن

وام مسکن

جام نیوزجام نیوز9 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، آغاز مجدد ثبت نام طرح ملی مسکن پس از اتصال کامل اینترنت در همه استان‌ها در آخرین روز هفته گذشته، قرار بود از چهارشنبه ۱۳ آذر انجام شود که به شنبه ۱۶ آذر موکول شد. در این طرح که قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شامل ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر از سوی بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده احداث شود، متقاضیان می‌بایست متأهل یا سرپرست خانوار یا خودسرپرست بالای ۳۵ سال باشند؛ همچنین از سال ۱۳۸۴ به بعد در سامانه سازمان ثبت اسناد واملاک، نام آنها تحت عنوان مالکیت به ثبت نرسیده باشد و از ابتدای انقلاب تا کنون از مزایای خدمات دولتی در اختصاص وام مسکن، زمین یا مسکن رایگان (یارانه‌ای) برخوردار نشده باشند. حائزان شرایط می‌توانند از روز شنبه ۱۶ آذر با مراجعه به سامانه tem. mrud. ir برای ثبت نام در این طرح اقدام کنند تا پس از غربالگری بر اساس قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن، در لیست مشمولان قرار گیرند. ال و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه از شنبه ۱۶ آذر از سر گرفته می‌شود. خودروتک۲۰۲۵
ایبناایبنا9 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، اگرچه حساب صندوق پس‌انداز مسکن جوانان به اندازه صندوق پس‌انداز مسکن یکم بانک مسکن شهرت ندارد، اما یکی از بهترین تسهیلات خرید مسکن قابل پرداخت توسط این بانک، به سپرده‌گذاران همین حساب تعلق می‌گیرد. دارندگان این حساب در حال حاضر می‌توانند بالاترین سقف تسهیلات خرید مسکن که در شبکه بانکی تعریف شده است را پرداخت کنند. در قالب حساب پس‌انداز مسکن جوانان ترکیبی از ویژگی‌های مثبتی که در انواع دیگر تسهیلات بانک مسکن وجود دارد، یکجا جمع شده است. سقف این تسهیلات نیز به مراتب از تسهیلات پرداختی از محل صندوق یکم و اوراق بیشتر است و بالاترین سقف را به خود اختصاص داده است. سقف تسهیلات از محل حساب پس انداز مسکن جوانان به واحدهایی تعلق می‌گیرد که از تاریخ صدور پروانه ساختمانی آنها بیش از ۲۵ سال سپری نشده باشد.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۹۹۰ واحد افزایش معادل ۰٫۷۹ درصد را رقم زد و به سطح ۳۸۰ هزار و ۴۳۲ واحد رسید. هر سکه یک گرمی نیز به رقم ۹۰۰ هزار تومان افزایش یافت. این وضعیت در مورد سایر خودروهای گازسوز نیز وجود دارد به‌طوری‌که پژو ۴۰۵ گازسوز نیز از ۸۰ میلیون تومان به ۹۵ یا حتی ۱۰۰ میلیون تومان هم رسیده است. پژو پارس دوگانه سوز نیز در همین دوره زمانی افزایش قیمتی برابر با ۱۴ میلیون تومان را تجربه کرده است و از قیمت ۱۰۴ میلیون تومان به قیمت ۱۱۸ میلیون تومان رسیده است. بنابراین به نظر می‌رسد که قیمت خودرو در بازار افزایش یافته، حال آنکه گازسوزها بی‌پروا اوج گرفته‌اند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: طی امسال ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از طریق صندوق امداد ولایت به مددجویان و نیازمندان پرداخت‌شده است. مجید الهی راد بابیان اینکه طی امسال ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از طریق صندوق امداد ولایت به مددجویان و نیازمندان پرداخت‌شده است، اظهار کرد: این تسهیلات در قالب وام اشتغال‌زایی و توانمندسازی، کارگشایی، تعمیر و ساخت مسکن شهری و روستایی، ودیعه مسکن و سیل به مددجویان و نیازمندان پرداخت‌شده است. الهی راد خاطرنشان کرد: طی امسال بیش از هفت هزار نفر از مددجویان و نیازمندان از تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق امداد ولایت بهره‌مند شدند. وی گفت: طی امسال بیش از پنج هزار وام کارگشایی، ۳۷۰ وام اشتغال‌زایی، ۷۰۳ وام مسکن و همچنین حدود هزار مورد تسهیلات سیل نیز از این صندوق به نیازمندان پرداخت‌شده است. مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بیان کرد: صندوق امداد ولایت نمونه بارز بانکداری اسلامی بوده و با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و اقدامات انجام‌یافته این صندوق به‌عنوان یک مبنای بانکداری اسلامی محسوب می‌شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
یک تشکل کشوری در حوزه ساخت مسکن، تک‌نسخه گشایش قفل بازار مسکن را به دولت ارائه کرد. هر چند پارامترهای مختلفی از بیرون بازار مسکن طی سال‌های اخیر مشکلاتی را برای بخش صنعت به‌وجود آورده اما سهم «رکود مسکن» در «رکود تولید صنایع»، قابل‌توجه است. در کل کشور نیز قدرت خرید وام مسکن حداقل نصف شده است. بنابراین آنچه به سرکوب تقاضای خرید مسکن مربوط می‌شود، ترکیب دو اثر کاهش قدرت وام مسکن و افت توان اقتصادی متقاضیان خرید مسکن است. در حال حاضر بیشترین سقف وام خرید مسکن مربوط به وام خانه اولی‌ها در تهران است که ۱۶۰ میلیون تومان است.
ایسناایسنا1 روز قبل
به گفته او سیاست‌های دولتهای یازدهم و دوازدهم حمایت از فرهنگیان و بهبود منزلت معلمان بوده است. آخرین تلاش‌ها برای حفظ یوز ایرانیامروز (۴ دسامبر) روز جهانی یوزپلنگ هم بود و همین موضوع دستمایه گزارش سرویس محیط‌زیست ایسنا قرار گرفته است. در صورت تامین اعتبارات قصد داریم میزان وام مرابحه را افزایش دهیم. چه کسانی مشمول یارانه دولت برای بیمه سلامت می‌شوند؟ طرح پوشش بیمه اجباری سلامت کار خود را از ۱۳ آبان ماه سال جاری آغاز کرد. پربازدیدترین‌هابازداشت پیوندی تایید شدچه کسانی مشمول یارانه دولت برای بیمه سلامت می‌شوند؟ روش‌های افزایش انرژی در مبتلایان به کم‌کاری تیروئیداطلاعیه هواشناسی درباره ورود سامانه بارشی به کشوراحتمال افزایش میزان وام مسکن فرهنگیانانتهای پیام
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - با وام ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین می‌توان یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کرد! وام مسکن ۱۶۰ میلیون تومانیوام ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین تا حدود دو سال قبل حدود ۵۰ درصد قیمت یک خانه ۷۵ متری در تهران را پوشش می‌داد. به همین دلیل متقاضی چندانی برای دریافت انواع تسهیلات مسکن به بانک مراجعه نمی‌کند. در این میان رقابت منفی بانک‌ها در پرداخت سود سپرده باعث شده تا نقدینگی به دیگر بانک‌ها برود تا به گفته مدیرعامل بانک مسکن، این بانک در جذب سرمایه دچار مشکل شود. مدیرعامل بانک مسکن افزود: هم‌اکنون بیش از ۳۵۰ هزار فقره حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم وجود دارد که حداقل‌ها را رعایت کرده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، آغاز مجدد ثبت نام طرح ملی مسکن پس از اتصال کامل اینترنت در همه استان‌ها در آخرین روز هفته گذشته، قرار بود از امروز چهارشنبه ۱۳ آذر انجام شود که به شنبه ۱۶ آذر موکول شد. در این طرح که قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شامل ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر از سوی بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده احداث شود، متقاضیان می‌بایست متأهل یا سرپرست خانوار یا خودسرپرست بالای ۳۵ سال باشند؛ همچنین از سال ۱۳۸۴ به بعد در سامانه سازمان ثبت اسناد واملاک، نام آنها تحت عنوان مالکیت به ثبت نرسیده باشد و از ابتدای انقلاب تا کنون از مزایای خدمات دولتی در اختصاص وام مسکن، زمین یا مسکن رایگان (یارانه‌ای) برخوردار نشده باشند. حائزان شرایط می‌توانند از روز شنبه ۱۶ آذر با مراجعه به سامانه tem. mrud. ir برای ثبت نام در این طرح اقدام کنند تا پس از غربالگری بر اساس قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن، در لیست مشمولان قرار گیرند. ال و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه از شنبه ۱۶ آذر از سر گرفته می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴-در حالی که مدیرکل برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از آغاز مجدد ثبت نام طرح ملی مسکن از روز جاری خبر داده بود، معاون مسکن این وزارت، زمان بازگشایی سامانه را ۱۶ اذر اعلام کرد. آغاز مجدد ثبت نام طرح ملی مسکن پس از اتصال کامل اینترنت در همه استان‌ها در آخرین روز هفته گذشته، قرار بود از امروز چهارشنبه ۱۳ آذر انجام شود که به شنبه ۱۶ آذر موکول شد. حائزان شرایط می‌توانند از روز شنبه ۱۶ آذر با مراجعه به سامانه tem. mrud. ir برای ثبت نام در این طرح اقدام کنند تا پس از غربالگری بر اساس قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن، در لیست مشمولان قرار گیرند. تا کنون ثبت نام در استان‌های سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالی و خراسان جنوبی که از ۱۸ آبان آغاز شده بود، انجام شده و قرار بود امروز چهارشنبه ۱۳ آذر در ۵ استان همدان، یزد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه صورت گیرد، اما زمان این رویداد به شنبه ۱۶ آذر موکول شد. گفتنی است پیش از این پروانه اصلانی اعلام کرده بود ثبت نام متقاضیان دریافت مسکن ملی در ۵ استان مذکور، امروز شروع شود که بر اساس اعلام محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، ثبت نام طرح ملی مسکن در ۵ استان همدان، یزد، چهارمحل و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه از شنبه ۱۶ آذر از سر گرفته می‌شود
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
آغاز مجدد ثبت نام طرح ملی مسکن پس از اتصال کامل اینترنت در همه استان‌ها در آخرین روز هفته گذشته، قرار بود از امروز چهارشنبه ۱۳ آذر انجام شود که به شنبه ۱۶ آذر موکول شد. در این طرح که قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شامل ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر از سوی بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده احداث شود، متقاضیان می‌بایست متأهل یا سرپرست خانوار یا خودسرپرست بالای ۳۵ سال باشند؛ همچنین از سال ۱۳۸۴ به بعد در سامانه سازمان ثبت اسناد واملاک، نام آنها تحت عنوان مالکیت به ثبت نرسیده باشد و از ابتدای انقلاب تا کنون از مزایای خدمات دولتی در اختصاص وام مسکن، زمین یا مسکن رایگان (یارانه‌ای) برخوردار نشده باشند. حائزان شرایط می‌توانند از روز شنبه ۱۶ آذر با مراجعه به سامانه tem. mrud. ir برای ثبت نام در این طرح اقدام کنند تا پس از غربالگری بر اساس قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن، در لیست مشمولان قرار گیرند. تا کنون ثبت نام در استان‌های سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالی و خراسان جنوبی که از ۱۸ آبان آغاز شده بود، انجام شده و قرار بود امروز چهارشنبه ۱۳ آذر در ۵ استان همدان، یزد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه صورت گیرد، اما زمان این رویداد به شنبه ۱۶ آذر موکول شد. گفتنی است پیش از این پروانه اصلانی اعلام کرده بود ثبت نام متقاضیان دریافت مسکن ملی در ۵ استان مذکور، امروز شروع شود که بر اساس اعلام محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، ثبت نام طرح ملی مسکن در ۵ استان همدان، یزد، چهارمحل و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه از شنبه ۱۶ آذر از سر گرفته می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
در حالی که مدیرکل برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از آغاز مجدد ثبت نام طرح ملی مسکن از روز جاری خبر داده بود، معاون …در حالی که مدیرکل برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از آغاز مجدد ثبت نام طرح ملی مسکن از روز جاری خبر داده بود، معاون مسکن این وزارت، زمان بازگشایی سامانه را ۱۶ اذر اعلام کرد. به گزارش ایران جیب از مهر، آغاز مجدد ثبت نام طرح ملی مسکن پس از اتصال کامل اینترنت در همه استان‌ها در آخرین روز هفته گذشته، قرار بود از امروز چهارشنبه ۱۳ آذر انجام شود که به شنبه ۱۶ آذر موکول شد. حائزان شرایط می‌توانند از روز شنبه ۱۶ آذر با مراجعه به سامانه tem. mrud. ir برای ثبت نام در این طرح اقدام کنند تا پس از غربالگری بر اساس قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن، در لیست مشمولان قرار گیرند. تا کنون ثبت نام در استان‌های سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالی و خراسان جنوبی که از ۱۸ آبان آغاز شده بود، انجام شده و قرار بود امروز چهارشنبه ۱۳ آذر در ۵ استان همدان، یزد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه صورت گیرد، اما زمان این رویداد به شنبه ۱۶ آذر موکول شد. گفتنی است پیش از این پروانه اصلانی به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده بود ثبت نام متقاضیان دریافت مسکن ملی در ۵ استان مذکور، امروز شروع شود که بر اساس اعلام محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به خبرنگار مهر، ثبت نام طرح ملی مسکن در ۵ استان همدان، یزد، چهارمحل و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه از شنبه ۱۶ آذر از سر گرفته می‌شود.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تاکنون ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب وام مسکن میان فرهنگیان توزیع شده است گفت: در حال حاضر پشت نوبتی نداریم و تمام وام‌های مرابحه و مسکن را به کسانی که ثبت نام کرده بودند پرداخت کرده‌ایم. در صورت تامین اعتبارات قصد داریم میزان وام مرابحه را افزایش دهیم. به گزارش وانانیوز، گودرز کریمی‌فر درباره وضعیت واریز وام ۵۰ میلیونی مسکن فرهنگیان در سال جاری اظهار کرد: درخواست یک اعتبار ۳۰۰۰ میلیارد تومانی کرده‌ایم که اگر با آن موافقت شود، محتوا و سرفصلهای تفاهم نامههای ما تغییر و میزان این وام افزایش خواهد یافت. وی افزود: این وام در قالب مرابحه و مسکن خواهد بود. قصد داریم میزان وام مرابحه را افزایش دهیم.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آغاز مجدد ثبت نام طرح ملی مسکن پس از اتصال کامل اینترنت در همه استان‌ها در آخرین روز هفته گذشته، قرار بود از امروز چهارشنبه ۱۳ آذر انجام شود که به شنبه ۱۶ آذر موکول شد. در این طرح که قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شامل ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر از سوی بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده احداث شود، متقاضیان می‌بایست متأهل یا سرپرست خانوار یا خودسرپرست بالای ۳۵ سال باشند؛ همچنین از سال ۱۳۸۴ به بعد در سامانه سازمان ثبت اسناد واملاک، نام آنها تحت عنوان مالکیت به ثبت نرسیده باشد و از ابتدای انقلاب تا کنون از مزایای خدمات دولتی در اختصاص وام مسکن، زمین یا مسکن رایگان (یارانه‌ای) برخوردار نشده باشند. حائزان شرایط می‌توانند از روز شنبه ۱۶ آذر با مراجعه به سامانه tem. mrud. ir برای ثبت نام در این طرح اقدام کنند تا پس از غربالگری بر اساس قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن، در لیست مشمولان قرار گیرند. ال و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه از شنبه ۱۶ آذر از سر گرفته می‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - با وام ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین می‌توان یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کرد! وام مسکن ۱۶۰ میلیون تومانیوام ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین تا حدود دو سال قبل حدود ۵۰ درصد قیمت یک خانه ۷۵ متری در تهران را پوشش می‌داد. به همین دلیل متقاضی چندانی برای دریافت انواع تسهیلات مسکن به بانک مراجعه نمی‌کند. در این میان رقابت منفی بانک‌ها در پرداخت سود سپرده باعث شده تا نقدینگی به دیگر بانک‌ها برود تا به گفته مدیرعامل بانک مسکن، این بانک در جذب سرمایه دچار مشکل شود. مدیرعامل بانک مسکن افزود: هم‌اکنون بیش از ۳۵۰ هزار فقره حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم وجود دارد که حداقل‌ها را رعایت کرده‌اند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - با وام ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین می‌توان یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کرد! وام مسکن ۱۶۰ میلیون تومانیوام ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین تا حدود دو سال قبل حدود ۵۰ درصد قیمت یک خانه ۷۵ متری در تهران را پوشش می‌داد. به همین دلیل متقاضی چندانی برای دریافت انواع تسهیلات مسکن به بانک مراجعه نمی‌کند. در این میان رقابت منفی بانک‌ها در پرداخت سود سپرده باعث شده تا نقدینگی به دیگر بانک‌ها برود تا به گفته مدیرعامل بانک مسکن، این بانک در جذب سرمایه دچار مشکل شود. مدیرعامل بانک مسکن افزود: هم‌اکنون بیش از ۳۵۰ هزار فقره حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم وجود دارد که حداقل‌ها را رعایت کرده‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
انبوه‌سازان در نامه‌ای به رئیس‌جمهور ضمن معرفی «سرمنشأ رکود تاریخی حاکم بر بازار مسکن»، ‌ راهکار نجات از این وضعیت را اعلام کردند. نسخه نجات ارائه شده توسط انبوه‌سازان، یک کلید مالی است که سه قفل در داخل و خارج بازار مسکن را باز می‌کند. نوع جدید وام مسکن - نسخه انبوه‌سازان- همزمان دو سمت عرضه و تقاضا را تحریک می‌کند. هر چند پارامترهای مختلفی از بیرون بازار مسکن طی سال‌های اخیر مشکلاتی را برای بخش صنعت به‌وجود آورده اما سهم «رکود مسکن» در «رکود تولید صنایع»، قابل‌توجه است. بنابراین آنچه به سرکوب تقاضای خرید مسکن مربوط می‌شود، ترکیب دو اثر کاهش قدرت وام مسکن و افت توان اقتصادی متقاضیان خرید مسکن است.
مهرمهر2 روز قبل
شرایط اقتصادی فعلی کشور همه چیز را تحت تاثیر قرار داد و موجب افزایش قیمت چشمگیر حوزه مسکن شده است. افزایش قیمت مسکن در شهرکرد موجب شده است که کسی توان خرید مسکن نداشته باشد یکی از شهروندان شهرکرد در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: قیمت مسکن در شهرکرد افزایش قابل توجهی داشته است و همین امر نیز موجب افزایش رهن و کرایه خانه شده است. صمیمی بیان کرد: افزایش قیمت مسکن موجب شده است که کسی توان خرید مسکن نداشته باشد و امیدی به خانه دار شدن نیز نداشته باشد. قیمت مسکن نسبت به سال گذشته سه برابر شده استرئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان شهرکرد در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش قیمت بالای مسکن در شهرکرد، بیان کرد: علت رکود بازار مسکن گرانی است زیرا کسی قدرت خرید ندارد. رئیسی در پاسخ به این سئوال که بازار مسکن را چطور پیش بینی می‌کنید، تاکید کرد: امسال دیگر بازار مسکن رونقی نخواهد داشت و بعید است قیمت مسکن در شهرکرد کاهش یابد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/یزد مدیر شعب صندوق امداد ولایت کمیته امداد استان یزد اعلام کرد که طی هشت ماهه ابتدایی امسال بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه از سوی این صندوق به نیازمندان اعطا شده و این در حالی است که در این رقم در کل سال گذشته ۱۹ میلیارد تومان بوده است. «رضا زارع بیدکی» با بیان این که تسهیلات این صندوق برای ایجاد اشتغال، امور درمانی، مسکن، ازدواج و امور تحصیلی به مددجویان پرداخت می‌شود، گفت: طی هشت‌ ماهه نخست سال جاری دو هزار و ۵۲۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی، اشتغال، تعمیر، ساخت و ودیعه مسکن با مجموع مبلغ ۱۶ میلیارد و ۱۶ میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان غیر تحت حمایت پرداخت شد. وی با بیان این که تاکنون ۴۳ هزار و ۶۲۳ نفر در این صندوق افتتاح حساب کرده‌اند، تصریح کرد: با گردش وجه سپرده گزارش‌ شده از سوی نیکوکاران در این صندوق امکان پرداخت تسهیلات برای مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر بدون دریافت سود بانکی فراهم می‌شود. مدیر امور شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان، گفت: از مجموع تسهیلات اعطایی به نیازمندان طی این مدت هشت میلیارد و ۷۱۶ میلیون تومان در قالب یک‌هزار و ۸۲۸ فقره وام کارگشایی، چهار میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان برای ایجاد ۳۰۳ مورد فرصت شغلی و دو میلیارد و ۶۲۲ میلیون تومان وام مسکن و ودیعه مسکن به ۳۸۹ نفر به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان پرداخت شده است. وی بیان کرد: طی این مدت یک‌هزار و ۳۳۵ متقاضی نیز از سوی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان یزد برای دریافت تسهیلات کارگشایی، اشتغال و ودیعه مسکن به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران معرفی‌ شده‌اند و در مجموع ۱۰ میلیارد و ۸۴۹ میلیون تومان وام به آنان اعطا شده است.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/قم معاون تعاون امور اجتماعی بنیاد شهید استان قم با بیان اینکه امروز ۱۳۵۲ نفر از ایثارگران قم بیکار هستند، گفت: بنیاد شهید برای این عزیزان مشاوره شغلی دارد و هر ایثارگری به ما مراجعه و درخواست کارآموزی داشته باشد با کمک مالی بنیاد شهید به دوره‌های کار آموزی می‌رود. وی افزود: استان قم ۶۰۰ آزاده، ۲۸۱ جانباز ۷۰ درصد، ۴ هزار ۸۵۰ جانباز اعصاب و روان از ۱ تا ۷۰ درصد و همچنین ۱۷۲ جانباز اعصاب و روان ۲۰ تا ۷۰ درصد دارد. معاون تعاون امور اجتماعی در ادامه با اشاره مهم‌ترین واحدهای حوزه تعاون ادامه داد: اداره‌های مددکاری، اشتغال، مسکن، پذیرش و تسهیلات از مهم‌ترین واحدهای حوزه تعاون بنیاد شهید هستند. وی افزود: ماهانه ۴۵ نفر ازایثارگران برای دریافت وام ۵ میلیون تومانی قرض الحسنه معرفی می‌شوند. تقی پور در راستای فعالیت‌های اداره پذیرش بنیاد شهید گفت: کمیسیون ماده ۱۶ در اداره پذیرش وظیفه رسیدگی به تخلفات دستگاه‌های اجرایی را دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
حمید بنایی، عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر اینکه اگر طرح ملی مسکن درست مدیریت شود، قیمت مسکن کاهش می‌یابد، گفت: طرح ملی مسکن پخته‌تر و پیشرفته‌تر از مسکن مهر است و برخلاف مسکن مهر که در حاشیه شهرها ساخته شد، در بافت‌های فرسوده داخل شهر و زمین‌هایی که در محدوده قانونی شهر هستند اجرایی می‌شود. مراقب باشیم مسکن ملی وارد چالش‌های مسکن مهر نشودرئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس ادامه داد: در ظاهر مسکن ملی طرحی شبیه مسکن مهر ولی پخته‌تر و پیشرفته‌تر است و باید احتیاط کنیم مشکلات مسکن مهر برای آن تکرار نشود. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در توضیح تفاوت‌های طرح مسکن ملی با مسکن مهر گفت: طرح مسکن ملی در بافت‌های فرسوده داخل شهرها و زمین‌هایی که در محدوده قانونی شهر هستند اجرایی می‌شود و قرار است با مدیریت این موضوع طرح ملی مسکن به بیراهه نرود، در حالی که مسکن مهر در حاشیه و حریم شهرها ساخته شد که این خانه‌ها مشکلات خاص خود را دارند. بنایی تاکید کرد: در صورتی که طرح ملی مسکن درست مدیریت شود، قیمت مسکن کاهش پیدا می‌کند و می‌توان بازار مسکن را کنترل کرد. البته گزارشی را که وزیر راه درباره طرح ملی مسکن قرار است به کمیسیون عمران ارائه دهد در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد.
تابناکتابناک3 روز قبل
دیروز قیمت ۷۹ درصد امتیازهای تسهیلات مسکن افزایش یافت و مجموع این اوراق به‌طور متوسط رشد ۴/ ۱ درصدی را تجربه کردند. درحالی‌که قیمت واحدهای مسکونی بر مدار نزولی قرار دارد، آخرین بررسی‌ها در بازار مسکن حاکی از افزایش قیمت پیشنهادی برخی آپارتمان‌ها در مناطق مصرفی طی روزهای اخیر است. رکورد جدید در بازار سکه تهراندر معاملات روز یکشنبه، بازار طلا و سکه تهران با رشد قابل توجه قیمت‌ها همراه شد. براساس گزارش‌های رسیده بسیاری از بنکداران از عرضه کالا خودداری می‌کنند زیرا می‌خواهد از نرخ دلار پس از افزایش قیمت بنزین آگاه شوند. وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است پس از افزایش قیمت بنزین عده‌ای می‌خواهند از فرصت سوءاستفاده کنند که با آنها برخورد خواهد شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 روز قبل
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان بیان کرد که در حال مکاتبه با دولت برای افزایش سقف وام خرید به ۳۰۰ میلیون تومان و وام ساخت به ۲۵۰ میلیون تومان است. دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان از ارائه پیشنهاد افزایش وام خرید مسکن به ۳۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۰ ساله به دولت خبر داد و گفت: ‌ برای وام ساخت هم پیشنهاد افزایش به ۲۵۰ میلیون تومان را داده‌ایم. به گزارش تجارت‌نیوز، فرشید پورحاجت در واکنش به اظهارات مدیر امور اعتباری بانک مسکن درباره پرداخت وام ۱۷۰ میلیون تومانی ساخت مسکن، اظهار کرد: وام ساخت در بازار مسکن موضوع جدیدی نیست و بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار وام ساخت سازندگان حرفه‌ای در صورت استفاده از فناوری‌های نوین ۱۷۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصدی است. دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با تصریح به اینکه وام خرید و ساخت مسکن در شرایط کنونی کارایی خود را هم برای خریداران و هم برای سازندگان از دست داده است، ‌ گفت که در حال مکاتبه با دولت برای افزایش سقف وام خرید به ۳۰۰ میلیون تومان و وام ساخت به ۲۵۰ میلیون تومان است. وی ابراز کرد: ‌ پیشنهادات مربوط به افزایش سقف وام خرید و ساخت مسکن را به دولت ارائه داده‌ایم، واقعیت آن است که بانک‌ها هیچ‌گاه از پرداخت تسهیلات متضرر نمی‌شوند.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 روز قبل
وام مسکن یکی از وام هایی است که هر خانواری برای تهیه سرپناه به آن نیاز دارد. در راه خانه دار شدن جدا از وام مسکن، روی وام بانک رسالت هم می‌شود حساب کرد. هنگامی که آدمهای اطرافتان برای تامین منابع مالی خودشان وام می‌گیرند شما هم با توجه به قانون تبعیت و همانندسازی تحریک می‌شوید از یک موسسه مالی وام بگیرید. جای نگرانی نیست وام چی همیشه آماده است که بهترین شرایط وام دهی را با شما درمیان بگذارد. کافی است سری به آدرس وام چی بزنید و وام مورد نظر خود را انتخاب کنید.
سینماپرسسینماپرس4 روز قبل
سینماپرس: پروانه معصومی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در خصوص بحران‌های عجیب در خانه سینما و تشکیل تشکلی موسوم به «کمیته تطبیق» برای غربالگری صنوف خانه سینما که نارضایتی عمومی سینماگران را در پی داشته است گفت: خانه سینما هیچ دستاورد مثبتی برای اهالی سینما نداشته و حالا هم با این طرح جدید به ستیز با هنرمندان پیشکسوت روی آورده است؛ خانه سینما اصلا چه سرویسی به هنرمندان می‌دهد که حالا می‌خواهد آن‌ها را حذف کند؟ همه چیز از جمله عیدی‌های میلیاردی و وام مسکن و … که تنها برای بالادستی‌ها و مدیران خانه سینما است و بقیه سینماگران از مواهب بی نصیبند! وی ادامه داد: خانه سینما هیچ وقت به فکر پیشکسوتان و هنرمندان نبوده و همیشه همه چیز در آن به برخی افراد خاص متعلق به طبقه بالادستی خانه سینما رسیده است! مثلا همین عیدی میلیاردی وزارت ارشاد تکلیفش چه شد؟ به چه کسانی رسید؟ چرا آقایان مشخص نکردند که این عیدی دقیقا به دست چه کسانی رسیده است؟ چرا اسامی دریافت کنندگان عیدی میلیاردی روشن نشد؟ شاید به دلیل اینکه آقایان مدل ماشین‌های خودشان را عوض کرده‌اند! این سینماگر تأکید کرد: خوشحالم که مدت‌ها است به خانه سینما هیچ کاری نداشته و نخواهم داشت و حتی حاضر نیستم به خانه سینما بروم چرا که این خانه اسما متعلق به اهالی سینما است اما رسما هیچ تعلقی به اهالی سینما ندارد و هیچ کاری برای آن‌ها انجام نمی‌دهد. امیدوارم مسئولان ارشد وزارت ارشاد تدبیر ویژه‌ای در خصوص این خانه داشته باشند و اجازه ندهند که قشر بالادستی خانه سینما بیش از پیش در حق اهالی سینما به خصوص پیشکسوتان این حوزه اجحاف کنند.
تابناکتابناک4 روز قبل
بر این اساس، قیمت بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان شد. همچنین در این دوره «پرتقال محصول داخل»، «سیب درختی زرد» و «رب گوجه فرنگی» به ترتیب ۲۴٫۷ درصد، ۶٫۱ درصد و ۵٫۶ درصد کاهش قیمت داشته‌اند. همچنین گوشت گوسفندی و شیر پاستوریزه به ترتیب با ۵۹٫۷ و ۴۶٫۳ درصد در رتبه‌های بعد افزایش قیمت قرار داشتند. میانگین قیمت اوراق وام مسکنشنبه قیمت «تسه۹۶۱۰» ‌تغییر چندانی نداشت و در کانال ۳۹ هزار تومان باقی ماند. قیمت لوازم خانگی افزایش نیافته، اما رونق هم نیست!
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 روز قبل
به گزارش «دنیای اقتصاد»، سازنده‌هایی که در هفته‌های اخیر اقدام به تک‌فروشی واحدهای نوساز کرده‌اند، عمدتا در مناطق مصرفی بازار مسکن حضور دارند. رفتار سازنده‌ها در بازار مسکن از ابتدای امسال تاکنون نوسان داشته و به سه شکل مختلف بروز و ظهور پیدا کرده است. علت انتخاب تک‌فروشی توسط سازنده‌هااینکه چرا سازنده‌ها مسیر تک‌فروشی را انتخاب کرده‌اند، بیش از هر چیز نشات گرفته از توجه آنها به تورم سایر بازارها به ویژه بازار مصالح ساختمانی است. اما به دلیل اینکه تقاضای سرمایه‌ای و تقاضای زمین در این بخش از بازار کاهش یافته، شاهد افت سهم آپارتمان‌های بالای ۲۰ سال ساخت در بازار مسکن بوده‌ایم. تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از بازار مسکن نوساز نیز نشان می‌دهد منشأ بخشی از ماجرای افزایش سهم آپارتمان‌های نوساز و تازه‌ساز از کل معاملات آبان می‌تواند از تغییرات کاهشی قیمت مسکن در کل فضای بازار باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
در حالی که قرار بود طرح زنجیره تامین اعتبار ساخت مسکن از سوی بانک مسکن تا پایان شهریور اجرایی شود، مدیرعامل این بانک با اشاره به برخی مشکلات در روند اجرای این طرح پیش‌بینی کرد که تا پایان سال به مرحله نهایی برسد. اعتمادآنلاین| بانک مسکن از سال گذشته طرحی را برای کاهش هزینه‌های ساخت مسکن و به تبع آن کاهش قیمت مسکن مورد بررسی قرار داد که بنا بود این طرح تا شهریور ماه سال جاری نهایی شود. این در حالی است که در این مدت قیمت مسکن افزایش هم یافته است و طرح بانک مسکن هنوز به مرحله اجرایی نرسیده و عملا طرحی اجرا نشده است. مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه تمام منابع مورد نیاز این طرح از منابع این بانک تامین خواهد شد، اظهار کرد: ما گفتیم سایر روش‌ها را هم مورد بررسی قرار دهند تا بتوان منابع مالی را که حجم آن زیاد هم هست، تامین کرد. مدیرعامل بانک مسکن پیش‌بینی کرد که این طرح حداقل دو تا سه ماه دیگر زمان ببرد و گفت: تلاش می‌کنیم که زنجیره تامین اعتبار ساخت مسکن تا پایان سال نهایی شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور5 روز قبل
بعد از افزایش قیمت بنزین نرخ‌ها در بازار ارز، سکه، طلا و خودرو با صعود روبرو شد، حال در این شرایط باید دید در بازار مسکن چه رخ خواهد داد و آیا قیمت ملک دوباره گران خواهد شد و رکود بازار مسکن عمیق‌تر از گذشته خواهد شد؟ بازار معاملات مسکن در تهران طی ماه میانی پاییز با دو روند متفاوت قیمت فروش و حجم خرید مواجه شد. از سویی میانگین قیمت مسکن در شهر تهران در آبان ماه امسال در مقایسه با آبان ماه سال گذشته با رشد ۳۷ درصدی همراه شد. این میزان رشد قیمت مسکن از ابتدای سال تا کنون کمترین میزان رشد قیمت واحد‌های مسکونی نسبت به مدت مشابه هر ماه در سال قبل، محسوب می‌شود. پروین‌پور با اشاره به اینکه با افزایش قیمت بنزین قیمت مصالح ساختمانی نیز با رشد مواجه خواهد شد، اظهار داشت: اما این مسئله نیز نمی‌تواند در افزایش قیمت مسکن تاثیرگذار باشد، زیرا که قیمت‌ها بیش از حد رشد کرده‌اند، این در حالیست که قیمت‌ها باید طوری باشد که افراد بتوانند به خرید اقدام کنند، اما الان شرایطی بر بازار مسکن حاکم است که رکود حرف اول وآخر را می‌زند. راهکار کنترل بازار مسکنوی با بیان اینکه اخذ مالیات از بخش مسکن یک راهکار جهانی برای کنترل بازار مسکن است، بیان داشت: در کشور‌های پیشرفته با اخذ مالیات در بخش مسکن این بازار را کنترل کرده و اجازه سوداگری در آن را نمی‌دهند، این در حالیست که در کشورمان عملا بازار رها شده و این بازار جولانگاه دلالان شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 روز قبل
مجموع ارزش بازار کل سهم‌های فرابورسی در پایان هفته گذشته به ۳۳۴ هزار ۵۵۶ میلیارد تومان رسید. در این بین سهم صنعت زراعت سهمی نزدیک به ۲ درصد از ارزش بازار کل‌های فرابورسی را به خود اختصاص داده است. این صنعت با رشد ۸/ ۸ درصدی ارزش بازار خود طی هفته گذشته، توانست سهم خود از کل ارزش بازار سهم‌های فرابورسی را به بیش از ۱/ ۴ درصد برساند. این درحالی است که سهم ارزش معاملات این گروه از کل ارزش معاملات سهام فرابورسی ۸ درصد بود. همچنین امروز (شنبه ۹ آذرماه) ۵ میلیون ورقه اوراق خزانه اسلامی در نماد «اخزا۸۰۱» به سررسید ۲۳ تیرماه ۹۹، در بازار اوراق بدهی فرابورس ایران مورد عرضه قرار خواهد گرفت.
تابناکتابناک1 هفته قبل
شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۳۳۹ واحدی معادل ۰٫۵۵ درصد به رقم ۶۲ هزار و ۹۲ واحد رسید. هر نیم سکه بهار آزادی نیز ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان قیمت گذاری شد که نسبت به روز سه شنبه ۲۰ هزار تومان گران‌تر بود. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش قیمت، به رقم ۴۳۰ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. وی افزود: اگر مصداق افزایش قیمت شیر وجود دارد اعلام شود تا با آن برخورد کنیم. به گفته فعالان بازار مسکن این وضعیت درخصوص سامانه‌های مجازی جست وجوی املاک نیز قابل مشاهده است.

به انتهای لیست رسیدید