وحشیانه

وحشیانه

جوان عربستانی اسلحه را در دهان نوزاد گریان گذاشت! +فیلم

رکنارکنا10 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، به تازگی ویدیویی از رفتار وحشیانه یک مرد عربستانی با یک نوزاد تازه متولد شده در فضای مجازی به انتشار گذاشته شد که با واکنش‌های زیادی رو به رو گشت. به نقل از سان، در ویدیو منتشر شده نشان می‌دهد که مرد عربستانی اسلحه‌ای را داخل دهان نوزاد گذاشته و بدون توجه به گریه‌های کودک تیر هوایی زده است. در پی انتشار این فیلم پلیس وارد ماجرا شد و با پیگیری‌های متعدد توانست فرد مظنون را که برادر۲۰ ساله نوزاد بود شناسایی و دستگیر کند. در حال حاضر متهم به جرم این رفتار وحشیانه‌اش در زندان است تا مجازاتی برای این کارش در نظر گرفته شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
با وی در باره داستانش و نیز مسائل و مشکلات مربوط به نوشتن در حوزه دفاع مقدس به گفت و گو نشستیم که می‌خوانید. چه ایرادهایی در مراحل نوشتن داستان گرفته می‌شد که شما به اصلاح آن ایرادها اقدام کردید. چقدر موافق این نظریه هستید که می‌گویند نویسندگان ما در نوشتن در حوزه دفاع مقدس دچار خود سانسوری هستند. این بعد از جنگ و دفاع، طعم تلخ جنگ را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد. مهمترین پیام یا پیام‌های کتاب برای این نسل‌ها چیست؟ مطالعه داستان‌ها و خاطرات جنگ علاوه بر آشنایی با تاریخ، حس شجاعت، ایثار و مقاومت رادر مردم مخصوصا جوانان تقویت می‌کند.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، اقدامات خصمانه نظامیان صهیونیست علیه شهروندان فلسطینی در اراضی اشغالی ادامه دارد. بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی به صورت وحشیانه به مناطق مختلف کرانه باختری یورش بردند. به دنبال این حمله وحشیانه درگیری شدیدی میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان درگرفت. شاهدان عینی اعلام کردند که به دنبال این حمله شماری از شهروندان فلسطینی بازداشت شدند.
ایلناایلنا17 ساعت قبل
سناتور دموکرات کنگره آمریکا خطاب به ترامپ گفت: کنگره به شما اختیار نخواهد داد که جنگ فاجعه‌آمیز دیگری را فقط به این دلیل که دیکتاتوری وحشیانه سعودی به شما گفته است در خاورمیانه آغاز کنید. به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، «برنی سندرز» سناتور دموکرات کنگره آمریکا در واکنش به اظهارات ترامپ گفت: ‌ فقط کنگره - نه رئیس جمهور - می‌تواند اعلام جنگ کند و کنگره به شما اختیار نخواهد داد که جنگ فاجعه‌آمیز دیگری را فقط به این دلیل که دیکتاتوری وحشیانه سعودی به شما گفته است در خاورمیانه آغاز کنید. وی در توئیتر خود هم نوشت: اگر نمی‌توانید از عهده مراقبت از کهنه‌سربازان خود برآیید، پس به جنگ نروید. ترامپ بامداد امروز در توئیتر خود نوشت: به تاسیسات عرضه نفت عربستان سعودی حمله شده‌است. دلایلی وجود دارد که باور کنیم مقصر را می‌شناسیم، بسته به تائید (این‌که عامل حملات کیست) آماده اقدام هستیم، منتظریم تا پادشاهی [سعودی] بگوید به باور آن‌‌ها چه کسی عامل حملات بوده، و این‌که تحت چه شرایطی دست به اقدام خواهیم زد.
قدس آنلاینقدس آنلاین17 ساعت قبل
خواهد آمد، بی تردید روزی جهان بشریت در برابر یک «کلمه» عظیم و قدسی کرنش خواهد کرد و به نوازش‌های بارانی و مطهر او سلام خواهد داد. سینا واحد/خواهد آمد، بی تردید روزی جهان بشریت در برابر یک «کلمه» عظیم و قدسی کرنش خواهد کرد و به نوازش‌های بارانی و مطهر او سلام خواهد داد. آغوش بزرگ جامعه انسانی، آماده همنوایی و همصدایی با «صوت شیرین و درخشان» او خواهد شد و روح جامعه جهانی به معنویتی طلایی پیوند خواهد خورد و از رنج‌های مزمن و ضد سعادت آینده بشریت، مصونیت خواهد یافت! این کلمه، بی تردید بزرگ‌ترین نیاز جامعه امروز بشری برای نجات از جهنم پرلذت و پردرد و پرآتش تمدن مادی است. «کلمه حسین (ع)» آینده حتمی تاریخ بشر است.
برنابرنا19 ساعت قبل
مدیر مسئول روزنامه الوفاق گفت: شرایطی که در وضعیت یمن و عربستان مشاهده می‌شود یک بن بست جدی برای عربستان است که بدون هیچ دستاوردی مجبور است تن به تسلیم دهد. وی افزود: شرایطی که در وضعیت یمن و عربستان مشاهده می‌شود یک بن بست جدی برای عربستان بوده که بدون هیچ دستاوردی مجبور است تن به تسلیم دهد چراکه ادامه این وضعیت اوضاع داخلی عربستان را هم تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. امارات الان سعی می‌کند سهم کوچکی داشته باشد یا حداقل در مصالحه شریک باشد و بیش از این دیگر انتظاری ندارد. یمن منتظر است که پیام‌هایی که به امارات داده شده به عمل تبدیل شود لذا تمرکز یمنی‌ها روی عربستان است که الان مستقیما خاک یمن را بمباران می‌کند. عربستان باید تبعات این جنگ را بر عهده بگیرد
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
در یکی از اولین دیدارهای آقای صفار در جبه وزارت با عمود خیمه ولایت؛ ایشان دو نام را با آقای صفار در میان گذاشتند. ۲- مدیران و ناظران رسانه ملی ولایت پذیرند و تلاش خود برای تحقق رهنمودهای رهبری را کرده‌اند. شاید هر مدعی دیگری هم در جایگاه اینان قرار بگیرد ایمن از انفعال نباشد و باید به یک موازنه توقعات از رسانه ملی برسیم. آقای صفار رفت داخل جلسه و من احساس رهایی می‌کردم از همایش آداب بفرموده نویسی. و وقتی پرسیدم کی وقتش هست؟ آقای صفار جواب داد ما که در خدمتتان بودیم و هستیم، جلسه میگذاریم….
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از یک اقتصاددان در بیروت تأکید کرد حملات پهپادی روز گذشته به مهم‌ترین تأسیسات نفتی عربستان، جنگ یمن را به کابوس اقتصادی برای سعودی‌ها تبدیل کرد. به ویژه آنکه جنگ در یمن همچنان ادامه دارد. کامل وزنه افزود: جنگ یمن به کابوس اقتصادی برای عربستان تبدیل شده است. اگر عربستان در شرایط فعلی، سهام آرامکو را عرضه کند، نوعی خودکشی مالی خواهد بود. جنگ یمن ثبات سیاسی و امنیتی برای عربستان به همراه نداشته است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، اقدامات خصمانه صهیونیستها علیه فلسطینیان در اراضی اشغالی ادامه دارد. بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی به شهرک «عیزریه» واقع در قدس اشغالی یورش بردند. به دنبال این یورش وحشیانه درگیری شدیدی میان صهیونیستها و فلسطینیان اتفاق افتاد. رسانه‌های عربی اعلام کردند که در جریان این درگیری ۴۶ فلسطینی به ضرب گلوله‌های نظامیان صهیونیست زخمی شدند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با ۳ فروند موشک زلزال ۱ مراکز تجمع مزدوران ارتش سعودی در اطراف گذرگاه «علب» در عسیر را هدف قرار دادند. از سوی دیگر ائتلاف متجاوز سعودی با یک هواپیمای بدون سرنشین پادگان «الجمهوریه» در صعده واقع در شمال یمن را بمباران کرد. ائتلاف متجاوز سعودی طی ساعات گذشته به ارتکاب جنایات وحشیانه خود علیه ملت یمن ادامه داد که بر اثر آن شماری از شهروندان یمنی شهید و زخمی شدند. از سوی دیگر بر اثر حملات توپخانه‌ای متجاوزان و مزدوران دو منزل مسکونی در محله «۷ یولیو» در استان الحدیده طعمه حریق شد. جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی یک بار بخش «حرض» در استان حجه و یک بار بخش «خب و الشعف» در استان الجوف و دو بار نیز بخش «الربوعه» در عسیر را بمباران کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
حامیان ائتلاف متجاوز سعودی، به‌ویژه کشورهای غربی، که چندین سال در جنایت‌های رژیم سعودی علیه مردم یمن دست داشته‌اند، نسبت به حمله پهپادی یمنی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان واکنش نشان دادند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در گفتگوی تلفنی با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، گفت آمریکا آماده دفاع از عربستان سعودی است. ترامپ همچنین گفت حمله به تاسیسات نفتی عربستان بر اقتصاد جهانی تاثیر منفی خواهد داشت. به نقل از خبرگزاری رویترز، اندرو موریسون، وزیر امور خارجه انگلیس مدعی شد حمله به تاسیسات نفتی عربستان کاملا غیرقابل قبول است. «مارتین گریفیتس»، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به یمن، از هدف قرار گرفتن تاسیسات نفتی در عربستان سعودی ابراز نگرانی کرد. از سوی دیگر، «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی، حمله پهپادی یمنی‌ها را «تروریستی!» خواند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، اقدامات خصمانه نظامیان صهیونیست علیه شهروندان فلسطینی در اراضی اشغالی ادامه دارد. بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی به صورت وحشیانه به مناطق مختلف کرانه باختری یورش بردند. به دنبال این حمله وحشیانه درگیری شدیدی میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان درگرفت. شاهدان عینی اعلام کردند که به دنبال این حمله شماری از شهروندان فلسطینی بازداشت شدند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مربی یک مرکز نگهداری کودک در آمریکا که اقدام به آویزان کردن یک دختر خردسال کرده بود، توسط پلیس این کشور بازداشت شد. ویدئویی تکان دهنده‌ که به تازگی منتشر شده است، رفتار وحشیانه یک کارمند با دختر خردسال در یک مرکز نگهداری کودک در آمریکا را به تصویر می‌کشد. این اتفاق در تاریخ ۱۳ آگوست و در مقابل چشمان وحشت زده همکلاسی‌های این دختر خردسال رخ داد. در این مرکز نگهداری کودک از نوزادان، کودکان، پیش دبستانی‌ها و همچنین دانش آموزان نگهداری می‌شود. لیزا واو، مالک این مرکز نگهداری کودک با ابراز تاسف از وقوع چنین حادثه‌ای گفت این مرکز کوچک‌ترین اغماضی با چنین رفتار‌هایی نخواهد داشت.

دوربین مداربسته راز اقدام تکاندهنده مربی مرد با دختر خردسال را فاش کرد+ فیلم

رکنارکنا2 روز قبل
ویدئویی تکان دهنده‌ که به تازگی منتشر شده است، رفتار وحشیانه یک کارمند با دختر خردسال در یک مرکز نگهداری کودک در آمریکا را به تصویر می‌کشد. این اتفاق در تاریخ ۱۳ آگوست و در مقابل چشمان وحشت زده همکلاسی‌های این دختر خردسال رخ داد. همچنین بنا به اعلام مرکز نگهداری کودک، این دو از کار نیز اخراج شده‌اند. در این مرکز نگهداری کودک از نوزادان، کودکان، پیش دبستانی‌ها و همچنین دانش آموزان نگهداری می‌شود. لیزا واو، مالک این مرکز نگهداری کودک با ابراز تاسف از وقوع چنین حادثه‌ای گفت این مرکز کوچک‌ترین اغماضی با چنین رفتار‌هایی نخواهد داشت.
فردا نیوزفردا نیوز2 روز قبل
شما ولایت پذیرهستید آقای صفار؟! شاید هر مدعی دیگری هم در جایگاه اینان قرار بگیرد ایمن از انفعال نباشد و باید به یک موازنه توقعات از رسانه ملی برسیم. و اگر در دوسال گذشته آقای صفار یا کسی از مجموعه دوستانشان قدمی بیش از حقیر برای هشدار نسبت به عدالتخواهی‌های قلابی و جریانات آنارشیستی برداشته‌اند معرفی کنند. آقای صفار رفت داخل جلسه و من احساس رهایی می‌کردم از همایش «آداب بفرموده نویسی». «بساز و بندازهایی» که نتیجه تحقیقات و مطالعاتشان از فلان بولتن حزبی فراتر نمی‌رود و انقلاب اسلامی را با حمایت صددرصدی جمهوری اسلامی «رفقا» تبین می‌فرمایند.
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به موضوع مذاکره آمریکا و طالبان، گفت: گروه‌های تکفیری و گروه‌های تندرو مثل طالبان، داعشی‌ها و گروه‌های مانند القاعده، اینها همه زاییده و دست پرورده خود آمریکا هستند. نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا برای سیطره بر منطقه با پول هایی که توسط ایادی اش در منطقه مثل آل سعود، که خود آمریکا از آنها تعبیر گاو شیرده کرده است، چنین گروه‌های تکفیری را تشکیل می‌دهد و نیروهایش را آموزش و سلاح در اختیار آنها قرار می‌دهد و دلارهای نفتی در اختیار آنها قرار می‌دهد. عضو فراکسیون روحانیت در مجلس با بیان اینکه مذاکره آمریکا با طالبان بابت کاهش هزینه‌ها در منطقه است، مطرح کرد: حضور آمریکایی‌ها در افغانستان برای آنها هزینه‌های بسیاری را ایجاد کرده و بیشتر این هزینه‌ها توسط طالبان بر آمریکا تحمیل شده است. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: طالبان ادعا می‌کند که با آمریکا ارتباطی ندارد و اصرار بر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان دارد و مدعی دفاع از مردم افغانستان است، بعضی مواقع ما نمی‌دانیم دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را. و این طور که دم خروس بیرون زده است کمک‌های مالی و سلاح هایی که آمریکایی‌ها در اختیار آنها قرار می‌دهند را بپذیریم یا بعضی مواقع آنها را از مهلکه‌ای فراری می‌دهند یا اینکه می‌گویند ما با آمریکا ارتباطی نداریم که برای مردم و افکار عمومی قابل پذیرش نیست. /پایان پیام

بوکس وحشیانه از نوع نیجریه‌ای+تصاویر

4+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل

اگر تجاوز متوقف نشود، ریاض را تصرف خواهیم کرد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
می‌توان گفت: این آتش سوزی‌ها نتیجه عملیاتی است که صورت گرفت. البخیتی افزود: ارتش یمن عملیات گسترده‌ای را علیه شرکت آرامکو اجرا کرد، اما جزئیات آن هنوز اعلام نشده است. این قبیل عملیات ادامه خواهد داشت و گسترش خواهد یافت تا زمانی که سعودی‌ها تجاوزگری علیه یمن را متوقف کنند و به محاصره یمن پایان دهند. باید این رنج‌ها و تلفات انسانی در یمن کافی می‌بود تا مقامات سعودی تصمیم بگیرند تجاوز خود را متوقف کنند. ما قدرت بازدارندگی داریم و خواسته‌های زیادی هم نداریم و فقط خواهان آن هستیم که عربستان تجاوز خود را متوقف کند و محاصره یمن را پایان دهد. وی خاطر نشان کرد: همانطور که تأکید کردم، سران سعودی باید در محاسبات خود بازنگری کنند.

(تصاویر) مسابقه وحشیانه و مرگبار بوکس

14+
فراروفرارو2 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
نسخه‌های خطی نجف اشرفدر نجف اشرف ۲۸ هزار و ۲۷۷ نسخه خطی نگهداری می‌شود که مهمترین آن‌ها در کتابخانه حرم امیرالمومنین (ع) است. نسخه‌های خطی کتابخانه امیرالمؤمنین علیه السلام از چند جهت قابل توجهند، ‌ برای نمونه کتابخانه نسخه‌های قدیمی و سالخورده‌ای دارد. باید توجه داشت که این آمار از تعداد قرآن‌های خطی موجود در حرم حضرت عباس (ع) که بسیار هم نفیس هستند، مجزاست. یکی از مهمترین نسخه‌های خطی موجود در حرم حضرت عباس (ع) قرآنی خطی منسوب به دستخط امام سجاد (ع) است. نسخه خطی و کامل کتاب قانون حکیم ابوعلی سینا از دیگر نفایس این مجموعه است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
مهمترین نمونه این دزدی‌ها، ‌ ناپدید شدن نسخه خطی تورات پس از حمله آمریکا در سال ۲۰۰۳ به عراق بود. نسخه‌های خطی نجف اشرفدر نجف اشرف ۲۸ هزار و ۲۷۷ نسخه خطی نگهداری می‌شود که مهمترین آن‌ها در کتابخانه حرم امیرالمومنین (ع) است. باید توجه داشت که این آمار از تعداد قرآن‌های خطی موجود در حرم حضرت عباس (ع) که بسیار هم نفیس هستند‌، مجزاست. یکی از مهمترین نسخه‌های خطی موجود در حرم حضرت عباس (ع) قرآنی خطی منسوب به دستخط امام سجاد (ع) است. نسخه خطی و کامل کتاب قانون حکیم ابوعلی سینا از دیگر نفایس این مجموعه است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، اقدامات خصمانه نظامیان صهیونیست علیه شهروندان فلسطینی در اراضی اشغالی ادامه دارد. بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی به صورت وحشیانه به مناطق مختلف کرانه باختری یورش بردند. به دنبال این حمله وحشیانه درگیری شدیدی میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان درگرفت. شاهدان عینی اعلام کردند که به دنبال این حمله شماری از شهروندان فلسطینی بازداشت شدند.

منتخب‌ عکس‌های علمی هفته از نگاه زومیت؛ از ناکامی هند در ماه تا کشف آیفون ۲ هزار ساله

33+
زومیتزومیت3 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از سایت العهد، خانواده‌های آزادگان و شهدای بازداشتگاه الخیام نمی‌توانند وحشیگری مزدوران رژیم اسرائیل در طول سالهای طولانی اشغالگری جنوب لبنان را از یاد ببرند. جستجو در آرشیو این سالها به تنهایی کافی است که رفتار غیرانسانی عامر الفاخوری قصاب و مزدور رژیم اسرائیل در جریان شکنجه اسیران در بازداشتگاه الخیام را برملا کند. اسیران در بازداشتگاه الخیام در معرض بدترین شکنجه‌های جسمی و روحی قرار گرفتند. عفیف حمود اسیر آزاده لبنانی تعریف می‌کند که چطور الفاخوری او را در سلول انداخت و مادرش را در سلول کناری او شکنجه کرد. پسر یک اسیر آزاده هم تعریف کرد که چطور چشم پدرش را در آوردند و به جای آن چشم مصنوعی گذاشتند و تا سرحد مرگ از دادن دارو به وی خودداری کردند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت العهد، خانواده‌های آزادگان و شهدای بازداشتگاه الخیام نمی‌توانند وحشیگری مزدوران رژیم اسرائیل در طول سالهای طولانی اشغالگری جنوب لبنان را از یاد ببرند. جستجو در آرشیو این سالها به تنهایی کافی است که رفتار غیرانسانی عامر الفاخوری قصاب و مزدور رژیم اسرائیل در جریان شکنجه اسیران در بازداشتگاه الخیام را برملا کند. اسیران در بازداشتگاه الخیام در معرض بدترین شکنجه‌های جسمی و روحی قرار گرفتند. عفیف حمود اسیر آزاده لبنانی تعریف می‌کند که چطور الفاخوری او را در سلول انداخت و مادرش را در سلول کناری او شکنجه کرد. تجربه‌های سخت و دردناک اسیران آزاده به حدی است که آنها نمی‌توانند الفاخوری مزدور را ببخشند و او مستحق اشد مجازات تا سرحد اعدام است.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، سلسله جنایت‌های رژیم سعودی علیه مردم بی دفاع و بی گناه یمن ادامه دارد. بر اساس این گزارش، جنگنده‌های رژیم سعودی جنایت جدیدی را در استان «صعده» یمن رقم زدند. طبق اعلام رسانه‌های عربی، جنگنده‌های متجاوز سعودی مناطق مسکونی در استان مذکور را بمباران کردند. به دنبال این اقدام وحشیانه، یک کودک یمنی شهید و شماری دیگر نیز به شدت زخمی شدند.
موجموج3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از المیادین، اقدامات نظامیان صهیونیستی علیه شهروندان فلسطینی در اراضی اشغالی ادامه دارد. بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی به صورت وحشیانه به مناطق مختلف کرانه باختری یورش بردند. به دنبال این حمله وحشیانه درگیری شدیدی میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان درگرفت. شاهدان عینی اعلام کردند که به دنبال این حمله شماری از شهروندان فلسطینی بازداشت شدند.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، اقدامات خصمانه نظامیان صهیونیست علیه شهروندان فلسطینی در اراضی اشغالی ادامه دارد. بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی به صورت وحشیانه به مناطق مختلف کرانه باختری یورش بردند. به دنبال این حمله وحشیانه درگیری شدیدی میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان درگرفت. شاهدان عینی اعلام کردند که به دنبال این حمله شماری از شهروندان فلسطینی بازداشت شدند.
عصر ایرانعصر ایران4 روز قبل
سازوکار مرجعیت برای پیگیری امور سیاسی چیست و موضع‌گیری‌ها چگونه اتفاق می‌افتد؟ حضرت آیت‌الله سیستانی دام ظله امور جاری را از چند طریق پیگیری می‌فرمایند: نخست پیگیری مستقیم از رسانه‌های دیداری و شنیداری است. گفتنی آن‌که حضرت آیت‌الله سیستانی دام ظله از آغاز ورود به عرصه مرجعیت، به همه مقلدان عراقی‌اش اجازه داده است که وجوه شرعی خود را مستقیما و بدون مراجعه به ایشان، به فقرا بپردازند. ویژگی‌های رفتاری آیت‌الله سیستانی چیست؟ برای تبیین برخی از ویژگی‌های مرجعیت اعلا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: الف) مرجعیت اعلا در جزئیات امور سیاسی دخالت نمی‌کند، بلکه زمینه را برای کنش نیروهای سیاسی باز می‌گذارد و تنها در امور سرنوشت‌سازی که نیروهای سیاسی در تعامل با آن‌ها یا حل‌وفصل بنیادی آن‌ها ناتوان مانده‌اند، وارد عرصه می‌شود. روش کلی حضرت آیت‌الله سیستانی دام ظله در خصوص همه ادارات و مؤسسات رسمی همین است. برخی از عراقی‌ها و دیگرانی که با آیت‌الله سیستانی دیدار می‌کنند در رسانه‌ها یا شبکه‌های اجتماعی مطالبی را با ادعای این‌که سخن حضرت آیت‌الله است منتشر می‌کنند، از چه راهی می‌توان به سخنانی از این قبیل اعتماد کرد؟ جز به آنچه درستی آن از طرف دفتر حضرت آیت‌الله تأیید شده و در سایت رسمی اینترنتی انتشار یافته است، هیچ اعتمادی نیست.

به انتهای لیست رسیدید