وزارت آموزش عالی

وزارت آموزش عالی

مهرمهر1 هفته قبل
به دنبال مهارت آموزشی هستیممعاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه یک سری رشته‌ها نیز کاهش پیدا کرده است چرا که ما در پی صدور مدرک نیستیم بلکه به دنبال مهارت آموزشی هستیم، ادامه داد: دانشگاه جامع علمی کاربردی از جمله دانشگاههایی است که بر ظرفیت‌های منطقه‌ای استوار است. پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به دانش آموختگانمعاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی، افزود: با این اوصاف از هر پنج نفر دانش آموخته دانشگاهی یک نفر شاغل می‌شود، اما ما در دانشگاه جامع علمی کاربردی افتخار داریم که اعلام کنیم بیش از ۷۰ درصد دانش آموختگان ما شاغل هستند. وی با تاکید بر اینکه از دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی تقاضا می‌کنیم که به طور حتم در کنار دانشجویان باشند، افزود: ما کانون دانش آموختگان را در هر استان داریم و امیدواریم با همت رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان و همکارانشان این کانون در استان تقویت شود. معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی با تاکید بر اینکه همچنین ما برای ایجاد اشتغال دانش آموختگان دانشگاه بستر را فراهم کرده‌ایم، گفت: دانشگاه علمی کاربردی در این رابطه ۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند و ۵۰ میلیون تومان نیز از طریق معاونت ریاست جمهوری تامین می‌کنیم. در دانشگاه علمی کاربردی کارآفرین تربیت می‌کنیممعاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی، گفت: معدل ورودی‌های ما امسال تقریبا دو نمره افزایش پیدا کرده و الان بالای ۱۵٫۵ است، میانگین سن ورودی‌های ما چهار سال جوان‌تر شده است، میزان کسانی که شاغل هستند کاهش پیدا کرده و جوانان وارد دانشگاه می‌شوند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی قائمی ظهر دوشنبه در نشست خبری نخستین سمپوزیوم کشوری مطالعات میان‌رشته در دانشگاه علوم‌پزشکی با یادآوری اینکه طرح تحول آموزشی دارای ۱۱ بسته بوده و همه این بسته‌ها در راستای ارتقای کارهای روزمره دانشگاه علوم‌پزشکی طراحی شده است، گفت: دانشگاه کارآفرین دانشگاهی است که بتواند در کنار تولید علم، به تولید ثروت نیز بپردازد. وی از علوم‌پزشکی به عنوان یک دانشگاه کارآفرین یاد کرد و با تاکید بر اینکه دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم باید این مهم را در خاطر داشته باشند که پیش‌برنده برنامه‌های اقتصاد مقاومتی نیز باشند، افزود: خوشبختانه گام‌های بلندی در راستای جذب دانشجوی خارجی برای دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان برداشته شده که در این خصوص می‌توان به جذب ۳۴ دانشجوی خارجی در سال‌جاری اشاره کرد. مهرداد حمیدی با تاکید بر اینکه ارائه یک الگوی همه‌جانبه برای توسعه میان‌رشته‌ای، یک هدف مهم در این زمینه به‌شمار می‌رود، یادآور شد: سمپوزیوم کشوری مطالعات میان‌رشته‌ای با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش عالی و نیز تعدادی از ارگان‌ها و سازمان‌ها مرتبط برگزار خواهد شد. وی با بیان اینکه امروزه در زمینه مطالعات میان‌رشته‌ای نیازمند مدل ملی هستیم، تصریح کرد: آنچه که امروز از آن به عنوان مدل مطالعات میان‌رشته‌ای یاد می‌کنیم، به صورت وارداتی بوده و به همین خاطر نیاز به یک مدل ملی در این زمینه بیش از پیش احساس می‌شود. حمیدی با بیان اینکه تلاش می‌شود از همه توان کشور در راستای اجرای این سمپوزیوم استفاده شود، خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این سمپوزیوم توسط دانشگاه علوم‌پزشکی، ارائه الگوی مدون و همه‌جانبه برای توسعه میان‌رشته‌ای در این دانشگاه‌ها است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/زنجان معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای در زنجان تاسیس می‌شود. فلسفه پیدایش رشته‌های بین رشته علوم جدید، موضوعات جدید در جامعه پیش می‌آید که رشته‌های سنتی در این رابطه تاثیرگذار هستند. مهرداد حمیدی افزود: با توجه به سابقه دانشگاه علوم‌پزشکی استان به عنوان قطب نانوفناوری، این مأموریت از طرف وزارت بهداشت به دانشگاه ابلاغ شده و هدف آن ارائه الگوی مدون و همه جانبه برای توسعه میان‌رشته‌ای در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی است. دبیر اجرایی سمپوزیوم افزود: این سمپوزیوم با هماهنگی وزارت بهداشت و وزارت آموزش عالی و نیز تعدادی از ارگان‌ها و سازمان‌ها مرتبط برگزار خواهد شد. ارائه یک الگوی همه‌جانبه برای توسعه میان‌رشته‌ای که یک هدف مهم در این زمینه بوده، برای ساخت یک الگوی روزآمد ملی و برای کل کشور ارائه می‌شود تا بتوانیم به حوزه‌های میان‌رشته‌ای دست یابیم.
مهرمهر1 هفته قبل
در این دیدار که در وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی اقلیم کردستان عراق در اربیل برگزار شد، رئیس دانشگاه کردستان به نمایندگی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دعوت‌نامه رسمی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری را تقدیم دکتر آرام محمد قادر وزیر علوم اقلیم کردستان عراق کرد. وی همچنین پیشنهادهای وزارت علوم ایران به وزارت علوم اقلیم کردستان به منظور توسعه همکاری‌ها را مطرح کرد. رئیس دانشگاه کردستان سپس ضمن تاکید بر سابقه ارتباطات فرهنگی و علمی بین جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان، به معرفی پتانسیل‌ها و توانایی‌های دانشگاه کردستان پرداخت. رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به دستاوردهای این دانشگاه در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی، بر علاقه‌مندی دانشگاه کردستان برای توسعه ارتباط با دانشگاه‌های اقلیم کردستان در زمینه‌های مختلف تاکید کرد. وی ضمن تبریک به دانشگاه کردستان برای دستاوردهای اخیر، آمادگی و علاقه‌مندی وزارت علوم اقلیم کردستان برای توسعه همکاری‌ها با دانشگاه کردستان و سایر دانشگاه‌های ایران را اعلام کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
یک رسانه غربی با اشاره به خودسوزی جوان ۲۲ ساله دانشجوی فرانسوی به خاطر ناتوانی در پرداخت شهریه و «بلاتکلیفی دانشجویان» درباره آینده، با انتشار یک گزارش از گسترش اعتراضات دانشجویی خبر داده است. این دانشجوی فرانسوی اوایل ماه جاری میلادی، در مقابل یک نهاد دانشجویی در دانشگاه لیون خودسوزی کرد. خودسوزی این دانشجوی سبب ایجاد اعتراضات در شهرهای مختلف فرانسه درباره وضعیت دانشجویان و وضعیت اقتصادی آنها شده است. اعتراضات دانشجویان فرانسهنیویورک تایمز در گزارش خود آماری از وضعیت اقتصادی دانشجویان فرانسوی ارائه داده است. صحبت‌های ماکرون با واکنش سرد دانشجویان فرانسوی روبرو شده و بسیاری از دانشجویان گفته‌اند که از مواضع دولت او ناراضی هستند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
خودسوزی این دانشجوی سبب ایجاد اعتراضات در شهرهای مختلف فرانسه درباره وضعیت دانشجویان و وضعیت اقتصادی آنها شده است. اعتراضات دانشجویان فرانسهنیویورک تایمز در گزارش خود آماری از وضعیت اقتصادی دانشجویان فرانسوی ارائه داده است. دولت فرانسه به خودسوزی این دانشجوی جوان، واکنشی دیر هنگام داشت و واکنش اولیه دولت این بود که «استفاده ابزاری» از خودسوزی این جوان را تقبیح کند. خودسوزی این دانشجو واکنش امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه را هم در پی داشته است. «سوفی لا تویکس» که دوست آناس کی است، ضمن رد مواضع دولت فرانسه شرایط اقتصادی کنونن کشورش را ناگوار خوانده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
اخبار بین الملل- این رسانه غربی به دلیل درخواست خانواده دانشجوی فرانسوی هویت او را فاش نکرده و تنها به انتشار این نام مختصر بسنده کرده است: «آناس کی». این دانشجوی فرانسوی اوایل ماه جاری میلادی، در مقابل یک نهاد دانشجویی در دانشگاه لیون خودسوزی کرد. خودسوزی این دانشجوی سبب ایجاد اعتراضات در شهرهای مختلف فرانسه درباره وضعیت دانشجویان و وضعیت اقتصادی آنها شده است. هزاران دانشجوی فرانسوی در هفته‌های اخیر ورودی‌های دانشگاه‌ها را مسدود کرده و در مقابل وزارت آموزش عالی این کشور تجمعات اعتراضی ترتیب دادند. دولت فرانسه به خودسوزی این دانشجوی جوان، واکنشی دیر هنگام داشت و واکنش اولیه دولت این بود که «استفاده ابزاری» از خودسوزی این جوان را تقبیح کند.
فارسفارس2 هفته قبل
یک رسانه غربی با اشاره به خودسوزی جوان ۲۲ ساله دانشجوی فرانسوی به خاطر ناتوانی در پرداخت شهریه و «بلاتکلیفی دانشجویان» درباره آینده، با انتشار یک گزارش از گسترش اعتراضات دانشجویی خبر داده است. این دانشجوی فرانسوی اوایل ماه جاری میلادی، در مقابل یک نهاد دانشجویی در دانشگاه لیون خودسوزی کرد. خودسوزی این دانشجوی سبب ایجاد اعتراضات در شهرهای مختلف فرانسه درباره وضعیت دانشجویان و وضعیت اقتصادی آنها شده است. اعتراضات دانشجویان فرانسهنیویورک تایمز در گزارش خود آماری از وضعیت اقتصادی دانشجویان فرانسوی ارائه داده است. صحبت‌های ماکرون با واکنش سرد دانشجویان فرانسوی روبرو شده و بسیاری از دانشجویان گفته‌اند که از مواضع دولت او ناراضی هستند.

راهنمای جامع شرایط و مدارک دریافت بلو کارت آلمان ۲۰۲۰

21+
تکراتوتکراتو2 هفته قبل
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/اصفهان مؤسس سازمان میراث فرهنگی در کشور، با حضور در دانشگاه هنر اصفهان از تاریخچه تشکیل و تغییرات سازمان میراث فرهنگی در طول زمان گفت و نسبت به آینده آن هشدار داد. مؤسس سازمان میراث فرهنگی کشور تصریح کرد: بعد از یک سال که این بخش‌ها تعیین و در مجلس تصویب شد، بنده پیشنهاد دادم که سازمانی به نام میراث فرهنگی داشته باشیم و تمام واحدهای پراکنده در این بخش متمرکز شوند. بعد از دکتر زرگر، مهندس کازرونی که مدتی شهردار اصفهان بود و با میراث فرهنگی آشنایی نداشت رئیس سازمان میراث فرهنگی شده بود و یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات آن دوره این بود که سرداران میراث فرهنگی کشور مثل دکتر شیرازی، سعیدی و … را از سازمان مرخص و کنار زدند. وی با ارائه پیشنهاد جدا شدن بخش گردشگری از میراث فرهنگی، گفت: گردشگری همسر نامناسبی است که زمانی ناآگاهانه به میراث فرهنگی تحمیل شد و اگر این بخش جدا شود شاید میراث بتواند نفسی بکشد. مؤسس سازمان میراث فرهنگی کشور خاطرنشان کرد: بنده با گردشگری مخالف نیستم بلکه معتقدم میراث فرهنگی همانند یک دانشگاه محل کسب فیض است و صرفا جای تفنن نیست.

اعتراض دانشجویان فرانسوی به بی تفاوتی دولت

صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
در شهر لیل در شمال فرانسه، عصر امروز، فرانسوا اولاند رئیس جمهور سابق این کشور قرار بود درباره بحران دموکراسی سخنرانی کند که با ورود ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن از دانشجویان به دانشکده حقوق، این مراسم لغو شد. امشب همچنین تعدادی از دانشجویان که در مقابل وزارت آموزش عالی در پاریس تجمع کرده بودند، توانستند با شکستن نرده‌ها وارد محوطه وزارتخانه شوند و خساراتی برجا بگذارند که البته با دخالت پلیس، دانشجویان معترض، متفرق و تعدادی نیز بازداشت شدند. در پی خودسوزی دانشجویی در شهر لیون در مرکز فرانسه، اتحادیه همبستگی دانشجویان در این کشور برای برگزاری تجمعاتی در روز سه شنبه مقابل مراکز منطقه‌ای آثار علمی و دانشگاهی (Crous) - موسسه دولتی که مسئولیت امور دانشجویی و کمک به دانشجویان را بر عهده دارد- فراخوان داده بود. مرد جوانی که در لیون فرانسه اقدام به خودسوزی کرد و به شدت مجروح شد، نامه‌ای خطاب به نزدیکان خود نوشته است که در آن، دلیل اقدام خود را توضیح داد. مشکلات مالی و تردید‌هایی که شخصیت‌های سیاسی مانند امانوئل مکرون و همچنین اتحادیه اروپا به وجود آورده‌اند از جمله دلایل خودسوزی این مرد جوان است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از چابک آنلاین، در همین راستا «علاء الزهیری» رئیس اتحادیه شرکت‌های بیمه‌ای مصر طی اظهاراتی از اجباری شدن بیمه فوتبالیست‌ها در کشورش خبر داد. وی گفته است که جدید‌ترین بیمه‌ای که در مصر اجباری شده، بیمه فوتبالیست‌ها بوده و بر همین اساس فدراسیون فوتبال مصر در اولین گام ۲۵۰ جنیه (حدود ۱۵ هزار دلار) برای این موضوع در نظر گرفته که این مبلغ بسیار کم و ناچیز است. رئیس اتحادیه شرکت‌های بیمه‌ای مصر افزود: از دیگر بیمه‌های اجباری که اخیرا در دستور کار قرار گرفته، بیمه دانش آموزان مدارس مصر است؛ در این برنامه، دانش آموزان از ابتدای ورود به مدرسه باید بیمه شوند تا در صورت وقوع هر اتفاقی در مدرسه، تحت پوشش بیمه‌ای قرار گیرند. «علاء الزهیری» گفت: این تصمیم از سوی وزارت آموزش و پرورش مصر گرفته شده تا فضایی بهتر و امن‌تر در مدارس برای دانش آموزان فراهم شود. به گفته وی، علاوه بر دانش آموزان، این بیمه تا دوران دانشگاه نیز باید ادامه یابد و تا پایان دوره تحصیل افراد، همراه آنان باشد اما وزارت آموزش عالی تا به این لحظه زیر بار آن نرفته و آن را برای سنین دانشجویی غیر ضروری دانسته است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
طبق آخرین گزارش‌ها معترضین در روزهای اخیر در شهرهای مختلف لبنان دست به تظاهرات زده‌اند. در طول تظاهرات یکشنبه هفته قبل معترضان روی یک بنر بزرگ با رنگ قرمز نوشتند: «انقلاب ما فمینیستی است». به گزارش خبرگزاری رویترز، در بحبوحه تظاهرات میشل عون، رئیس جمهوری لبنان روز پنجشنبه با سعد حریری، نخست وزیر مکلف این کشور دیدار کرد. این روزنامه نوشت که حزب الله مانعی نمی‌بیند که دولت جدید از وزرای تکنوکرات تشکیل شود. مخالفان السنیوره می‌گویند که اسناد مربوط به ۱۱ میلیارد دلار از اموال دولت که طی این دوره صرف شده وجود ندارند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
تظاهرات در مناطق مختلف لبنان امروز (پنجشنبه) برای بیست و دومین روز متوالی و با حضور دانش‌آموزان مدارس و دانشجویان دانشگاه‌ها ادامه یافت. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، منابع لبنانی امروز (پنجشنبه) از آغاز تحصن دانشجویی و دانش‌آموزی مقابل وزارت آموزش عالی این کشور در منطقه انیسکو بیروت برای دومین روز متوالی خبر دادند و اعلام کردند، معترضان در میان حضور گسترده نیروهای امنیتی، نیروهای ضد شورش و ارتش همه ورودی‌های این وزارتخانه و برخی راهها را بسته‌اند. آنها در محکومیت اوضاع اقتصادی و معیشتی مخالفت خود را با بازگشت به تحصیل ابراز کرده‌اند. تظاهرات دانشجویان لبنان سرتاسر مناطق این کشور از طرابلس، جبیل، البترون (شمال لبنان) تا المتن، کسروان، بعبدا، بعلبک، حاصبیا، النبطیة، صیدا وصور (جنوب لبنان) و دیگر مناطق این کشور را در برگرفته است. تجمع و تحصن مقابل نهادهای دولتی در بیروت در اعتراض به وخامت اوضاع معیشتی و اقتصادی و فساد از ۲۲ روز قبل آغاز شد و استعفای دولت سعد الحریری، نخست‌وزیر این کشور در ۲۲ اکتبر را به دنبال داشت. این تظاهرات موجب تعطیلی برخی موسسات شد. انتهای پیام
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ همزمان با مصوبه اخیر مجلس برای حذف «تنوع مدارس» نگرانی‌هایی درباره حذف مدارس سمپاد مطرح شده است از سوی دیگر عده‌ای از کارشناسان براین باورند که تأکید رهبر معظم انقلاب درباره توجه به نخبگان به معنای جداسازی دانش‌آموزان تیزهوش از سایر دانش‌آموزان نیست. در این مطلب، بازخوانی از صحبت‌های رهبر معظم انقلاب درباره مدارس سمپاد و جریان تربیت نخبگان داریم. از طرفی انسان یک موجود مختار است؛ خدای متعال به انسان اختیار داده که این کار را بکند یا نکند؛ لازمه‌ اختیار، مسئولیت است؛ اگر ما در یک کاری از خودمان اختیار نداشته باشیم، مسئولیت نداریم؛ وقتی اختیار داشتیم، طبعا مسئولیت داریم. یک نکته‌ی دیگری که حالا وزیر محترم آموزش‌وپرورش هم اینجا حضور ندارند لکن به گوش ایشان باید برسد، [این است که‌] من از این مسئله‌ سمپاد -این سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان- نگرانم. یکی از افتخارات کشور، همین بچه‌های المپیادی هستند که می‌روند رتبه‌های بالا را در دنیا کسب می‌کنند و می‌آیند؛ نگذارید رتبه‌ی اینها تنزل پیدا کند. "
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، وزارت آموزش عالی قرقیزستان از آغاز ساخت شعبه دانشگاه دولتی «مسکو» در شهر «اوش» در ماه جاری خبر داد. همچنین در این گفت‌وگو ملاحظات مربوط به ساخت شعبه دانشگاه دولتی مسکو در شهر اوش واقع در جنوب قرقیزستان مطرح شد. پروژه ساختمان دانشگاه مورد تأیید مقامات ۲ کشور بوده و عملیات ساخت در ماه جاری آغاز می‌شود. بر اساس اطلاعات وزیر آموزش عالی قرقیزستان در این دانشگاه اساتید روسیه در رشته‌های ریاضی، زبان روسی، ادبیات و فناوری‌ اطلاعات تدریس خواهند کرد. شایان ذکر است که تصمیم ساخت دانشگاه دولتی مسکو در قالب نشست رؤسای دانشگاه‌های سازمان هسمود در فصل بهار سال جاری تصویب شد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
در این نوشتار تلاش می‌کنیم تا آخرین وضعیت اعتراضات را به همراه ریشه‌های ظاهری و باطنی بحران برای خوانندگان محترم تشریح کنیم. برخی جریان‌های سیاسی نیز با وجود حضور در دولت عراق، تلاش می‌کنند که خود را به عنوان معارض معرفی و دولت را ساقط کنند، هر چند تلاش‌های آنها در ماه گذشته برای راه اندازی تظاهرات میلیونی در عراق به شکست انجامید. دلایل اصلی: تمام موارد فوق تنها بخش ظاهری دلایل اعتراض مردمی بود و باید ریشه‌های اصلی این اعتراضات و آشوب‌ها را در موارد زیر دید. خشونت مفرط در اعتراضات را می‌توان به نوعی گوشمالی دولت از سوی طرف‌های پشت پرده این اعتراضات به حساب آورد. هرچند نکته اصلی اینجاست که آمریکایی‌ها با دولت عادل عبدالمهدی مشکل ندارند بلکه مشکل آنها به صورت عام با هر دولتی است که رویکرد مستقلی در مسائل داخلی و خارجی عراق داشته باشد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل
دولت عراق بسته دوم مصوبات خود را در چارچوب تلاش‌هایش برای مهار اعتراضات و پاسخگویی به خواسته‌های معترضان اعلام کرد. ۴ –فراهم کردن فرصت‌های شغلی بیشتر برای جوانان بیکار. ۵- وزارت برق موظف است جوانان بیکار بین ۱۸ تا ۳۵ سال را به عنوان ماموران اداره برق براساس تعداد جمعیت مناطق به اختیار بگیرد. ۸- شورای سرمایه‌گذاران در نخست‌وزیری کاهش سن بازنشستگی کارمندان را بررسی و دیدگاه‌های خود را ظرف دو هفته به کابینه ارائه می‌کند تا جوانان بیکار جایگزین آنها شوند. که طبق گزارش وزارت کشور عراق، در جریان این تظاهرات یاد شده دست‌کم ۱۰۴ تن کشته و بیش از ۶ هزار تن دیگر زخمی شده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
۳ -وزارت برق سامانه‌های تولید انرژی خورشیدی را برای پوشش ۳ هزار خانوار فقیر به طور رایگان توزیع کند و در مجموع ۱۵ میلیارد دینار به این امر اختصاص دهد. ۴ –فراهم کردن فرصت‌های شغلی بیشتر برای جوانان بیکار. ۵- وزارت برق موظف است جوانان بیکار بین ۱۸ تا ۳۵ سال را به عنوان ماموران اداره برق براساس تعداد جمعیت مناطق به اختیار بگیرد. ۸- شورای سرمایه‌گذاران در نخست‌وزیری کاهش سن بازنشستگی کارمندان را بررسی و دیدگاه‌های خود را ظرف دو هفته به کابینه ارائه می‌کند تا جوانان بیکار جایگزین آنها شوند. که طبق گزارش وزارت کشور عراق، در جریان این تظاهرات یاد شده دست‌کم ۱۰۴ تن کشته و بیش از ۶ هزار تن دیگر زخمی شده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
اخبار بین‌الملل- بسته دوم از مصوبات خود را در پاسخ به مطالبات معترضان اعلام کرد که به شرح ذیل است:۱ –تشکیل کمیته عالی به ریاست نخست‌وزیر برای تقسیم زمین‌های مسکونی بین افراد نیازمند و قشر ضعیف. ۳ -وزارت برق سامانه‌های تولید انرژی خورشیدی را برای پوشش ۳ هزار خانوار فقیر به طور رایگان توزیع کند و در مجموع ۱۵ میلیارد دینار به این امر اختصاص دهد. ۴ –فراهم کردن فرصت‌های شغلی بیشتر برای جوانان بیکار. ۵- وزارت برق موظف است جوانان بیکار بین ۱۸ تا ۳۵ سال را به عنوان ماموران اداره برق براساس تعداد جمعیت مناطق به اختیار بگیرد. دولت عراق، شنبه‌شب طی جلسه فوق‌العاده‌ای، بسته اولیه از تصمیمات مهمی را در پاسخ به مطالبات معترضان تصویب کرد، که عمده آن در خصوص تهیه مسکن برای خانواده‌های بی‌بضاعت و کم‌درآمد و ایجاد اشتغال بود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
۳ -وزارت برق سامانه‌های تولید انرژی خورشیدی را برای پوشش ۳ هزار خانوار فقیر به طور رایگان توزیع کند و در مجموع ۱۵ میلیارد دینار به این امر اختصاص دهد. ۴ –فراهم کردن فرصت‌های شغلی بیشتر برای جوانان بیکار. ۵- وزارت برق موظف است جوانان بیکار بین ۱۸ تا ۳۵ سال را به عنوان ماموران اداره برق براساس تعداد جمعیت مناطق به اختیار بگیرد. ۸- شورای سرمایه‌گذاران در نخست‌وزیری کاهش سن بازنشستگی کارمندان را بررسی و دیدگاه‌های خود را ظرف دو هفته به کابینه ارائه می‌کند تا جوانان بیکار جایگزین آنها شوند. که طبق گزارش وزارت کشور عراق، در جریان این تظاهرات یاد شده دست‌کم ۱۰۴ تن کشته و بیش از ۶ هزار تن دیگر زخمی شده‌اند.
فراروفرارو2 ماه قبل
تظاهراتی که از سه شنبه هفته گذشته آغاز شد و تا جمعه شب ادامه یافت و فضای سیاسی عراق را بشدت متشنج کرد. اما این بار، هم به لحاظ گستردگی و هم به لحاظ خشونت، تظاهرات عراق کم سابقه است. در حال حاضر، هر کدام از گروه‌های سیاسی و نیز کشور‌های منطقه‌ای، روایت متفاوتی از تحولات عراق ارائه می‌دهند. در نتیجه، نفوذ و تاثیر آن‌ها بر نظام سیاسی عراق نیز کمتر شد. اما، در سال‌های اخیر، زیر پوست جامعه شیعی و به طور کلی در سرتاسر عراق، تحولات نامرئی، اما مهمی اتفاق افتاد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان شمار زیادی از روسای دانشگاههای این کشور را که از افراد وابسته به عمرالبشیر رئیس جمهور برکنار شده بودند، برکنار کرد. بر اساس این گزارش؛ حمدوک ۳۵ رئیس دانشگاه را برکنار کرده است. نخست وزیر سودان، ۲۸ رئیس شورای امنای دانشگاههای دولتی را برکنار کرده است که از برجسته‌ترین آنها می‌توان از ابراهیم غندور، محمد طاهر آیلا، عوض الجاز، علی کرتی که همگی از افراد وابسته به رئیس جمهور برکنار شده هستند، نام برد. در نوزده سپتامبر گذشته نیز حمدوک، مصطفی محمد علی معاون وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی را برکنار کرده بود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی با اشاره به تحصیل ۸۰۰ دانشجوی عراقی در دانشگاه فردوسی مشهد از برنامه‌های این دانشگاه برای افزایش این تعداد به ۲۰۰۰ دانشجو خبر داد. در دیدار این هیات با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر موذن زاده، رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل گزارشی از دیدارها و بازدیدهای این هیأت ارائه کرد. در این نشست دکتر قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه با اشاره به تحصیل ۸۰۰ دانشجوی عراقی در دانشگاه فردوسی مشهد به برنامه‌های دانشگاه برای افزایش این تعداد به ۲۰۰۰ دانشجو اشاره کرد. وی با تمجید از رتبه ۵۰۰ بین‌المللی دانشگاه، شهرت دانشگاه فردوسی مشهد در کشور عراق را به گونه‌ای ارزیابی کرد که آن را تبدیل به انتخاب اول دانشجویان عراقی تبدیل کرده است. دکتر سپهر، مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه فردوسی نیز برنامه‌های دانشگاه برای هفتاد سالگی دانشگاه را برشمرد و از هیات عراقی برای حضور در این برنامه‌ها دعوت کرد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
هفته گذشته عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق سفری چند روزه به چین داشت که اساس آن گفت‌وگو در حوزه توسعه روابط اقتصادی بود. نخست وزیر عراق به همراه یک هیئت بزرگ اقتصادی ۵۵ نفره متشکل از تعدادی از وزیران، مشاوران نخست وزیری، تعدادی از استانداران استان‌های مختلف و فعالان اقتصادی این کشور به چین سفر کرد. براساس این گزارش میزان کل بدهی‌های عراق به چین با احتساب سود آن بالغ بر یک میلیارد دلار عنوان شده است. پکن همچنین برای سرمایه گذاری در زمینه‌های نفت و گاز، اسکان و زیر ساخت‌های عراق و دریافت مدت دار هزینه‌های خود یا نوعی ساز و کار برای پرداخت بدهی‌های شرکت‌های چینی از محل فروش نفت عراق تمایل نشان داده است. خیز پکن با استفاده از فضای سیاسی- امنیتی عراقدر حال حاضر روابط تجاری ایران و عراق بین ۱۰ تا ۱۲ میلیارد دلار است و ترکیه با رقمی حدود ۱۰ میلیارد دلار در رده بعدی قرار دارد.
مهرمهر2 ماه قبل
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر لزوم ترویج قرآن کریم تصریح کرد: ترویج قرآن و احکام و اخلاق آن مسئله‌ای است که باید به آن دقت کافی شود و یکی از راه‌های ترویج قرآن و گسترش فرهنگ قرآنی برگزاری مسابقات قرآنی در سطح ملی و بین‌المللی است. وی خاطر نشان کرد: مسئله بعدی که باید به آن توجه کرد این است که جهت مسابقات قرآنی باید به سمت اصلاح امور زندگی فردی، اجتماعی، خانوادگی و حکومتی باشد و این نکته بسیار مهمی است که باید روی آن کار شود. برگزاری مسابقات قرآن زمینه ساز ایجاد وحدت امت اسلامی استعضو کمیسیون فرهنگی مجلس برگزاری مسابقات قرآنی را زمینه ساز ایجاد وحدت امت اسلامی دانست و گفت: برگزاری مسابقات قرآن اوقاف خوب و استاندارد است، این مسابقات باید بتواند بستر وحدت امت اسلامی را فراهم کند و این مسئله مهمی است که نباید از آن چشم پوشی کرد. حجت الاسلام سالک قرآن کریم را احیاگر انسان‌ها در مسیر بصیرت افزایی عنوان کرد و افزود: بیش از ۱۶۰ آیه به کلیدواژه بصر در قرآن اشاره کرده است و مسابقات قرآنی باید بصیرت افرادی که در این مسابقات شرکت می‌کنند و تمام افرادی که به این مسابقات چشم دوخته‌اند را بالا ببرد. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی برگزاری مسابقات قرآن کریم را پاسخ محکمی به مدعیان در برخی از کشورهای اسلامی دانست و ادامه داد: امروز کشور عربستان وابسته به استکبار و صیهونیست است و ملت ما در سایه قرآن و عترت ملتی آزاده است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، کارآفرینی از محور‌های اصلی رشد و توسعه است و از نظر برنامه ریزی توسعه اقتصادی و توسعه پایدار دارای اهمیت است. *بررسی طرح حمایتی از کارآفرینان در کمیسیون اقتصادی دولتعیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار با بیان اینکه در سال‌های اخیر بخش قابل توجهی از اشتغال کشور توسط کارآفرینان انجام می‌شود، گفت: کارآفرینان، راهبران اقتصادی کارآفرینان هستند. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این بسته هم اکنون در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح است که بعد از نهایی شدن متن آن، در هیات دولت تصویب می‌شود. بخش زیادی از آن‌ها اشتغال غیررسمی بوده و بیمه ندارند، بنابراین پایداری و کیفیت آن‌ها می‌تواند محل سئوال باشد. این الگو از سال گذشته در۱۲۸ روستا به صورت پایلوت اجرا شد و دستاوردهای مهمی داشت از قبیل اینکه ریالی وام پرداخت نشد ولی بازگشت به روستا اتفاق افتاد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسته سیاستی، حمایتی و تشویقی ویژه حمایت از کارآفرینان پیشرو را تشریح کرد. به گزارش ایلنا، «عیسی منصوری» در حاشیه کارگاه آموزشی توسعه اقتصاد و اشتغال روستایی در تبریز با اشاره به اینکه کارآفرینان راهوران اقتصاد هستند و همراهی با آنها منجر به توسعه اشتغال در کشور می‌شود، افزود: این وزارتخانه بسته سیاستی، حمایتی و تشویقی ویژه‌ای برای حمایت از کارآفرینان پیشرو ارایه کرده است که بعد از تصویب و در مرحله اجرا به عزت و کرامت آنان توجه می‌شود. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این بسته هم اکنون در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح است که بعد از نهایی شدن متن آن، در هیات دولت تصویب می‌شود. وی یادآوری کرد: با همکاری وزارت آموزش و پرورش، باشگاه کارآفرینان جوان و نوجوان راه‌اندازی و برنامه کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی به صورت پودمانی اجرا می‌شود و با توافق با وزارت آموزش عالی واحدهای انتخابی کارآفرینان آسانتر انجام می‌شود. وی یادآور شد: در این الگو فهم اقتصاد و دینامیک کسب و کار روستا تحلیل می‌شود، سپس با تمرکز بر نیازها، حل مشکلات و توسعه ظرفیت‌های موجود اشتغال روستایی انجام می‌شود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
در نشست مشترک سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با عضو شورای ارزیابی کیفیت آموزش عالی ترکیه بر تاسیس دفتر منطقه‌ای ISC در ترکیه و برگزاری کارگاه‌های پیشرفته علم‌سنجی در ترکیه تاکید شد. عضو شورای ارزیابی کیفیت آموزش عالی ترکیه همچنین ضمن تشکر از همکاران ISC به خاطر تشکیل اولین جلسه کمیته اجرایی در بهار ۱۳۹۸ در شیراز، اظهار کرد: از زمان بازگشت به ترکیه در حال رایزنی با دانشگاه‌ها و وزارت آموزش عالی ترکیه برای تحقق اهداف کمیته اجرایی ISC بوده‌ام. همچنین پیشنهاد شد نماینده‌ای از وزارت آموزش عالی ترکیه به اتفاق عضو کمیته اجرایی از شیراز دیدن کنند تا ضمن آشنایی بیشتر با توانمندی‌های این مجموعه در انجام امور تسریع شود. بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، عضو شورای ارزیابی کیفیت آموزش عالی ترکیه اخیرا و از سوی وزیر آموزش عالی ترکیه برای عضویت در کمیته اجرایی ISC پیشنهاد شده بود که پس از بررسی‌های لازم عضویت وی در کمیته اجرایی ISC قطعی شد و پیرو آن دکتر تونجای دگروغلو در بهار ۱۳۹۸ در اولین نشست کمیته اجرایی ISC در شیراز شرکت کرد. نشست‌های ویدئوکنفرانسی در راستای تحقق سیاست‌های کلان پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در خصوص رصد تولید علم در کشورهای اسلامی و نیز گسترش تعاملات علمی، پژوهشی و فناوری با دانشگاه‌های جهان اسلام برگزار می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
علی همت محمودنژاد اظهار کرد: هم اکنون ۱۲۰۰ دانش آموز و دانشجو معلول تحت پوشش انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران قرار دارند که روز گذشته و در آستانه سال تحصیلی به ۴۰۰ نفر از آنها بسته‌های آموزشی اعم از لوازم التحریر و کیف اهدا شد. وی با اشاره به فرایند ثبت‌نام دانشجویان معلول در کشور گفت: امیدوارم امسال دانشجویان معلول هنگام ثبت‌نام با مشکلات پرداخت شهریه مواجه نباشند. محمودنژاد همچنین خواستار رایگان شدن هزینه مهد برای فرزندان ناشنوایان شد و تصریح کرد: متاسفانه حضور کودکان معلول در مهدهای کودک تنها در حد حرف باقی مانده و مهدهای خصوصی که مجوز سازمان بهزیستی را هم دارند از پذیرش کودکان معلول به بهانه تاثیرگذاری منفی بر روحیه کودکان ممانعت می‌کنند و همین موضوع تجربیات اجتماعی و استقلال کودکان معلول را به مخاطره می‌اندازد. رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران تصریح کرد: وزارت آموزش عالی حداکثر همکاری برای حضور معلولان در دانشگاه‌های مورد علاقه خود با توجه به موقعیت چغرافیایی را داشته باشد و در گذشته دانشگاه آزاد پس از قبولی دانشجویان معلول به آنها اجازه می‌داد تا در رشته همطراز خود در نزدیکترین دانشگاه در محل زندگی خود تحصیل کنند.

به انتهای لیست رسیدید