وزارت ارتباطات

وزارت ارتباطات

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز59 دقیقه قبل
در حقیقت تفاهم‌نامه میان وزارت ارتباطات و شهرداری تهران یکی از فعال‌ترین تفاهم‌نامه‌های میان دستگاه‌ها بوده که با تلاش دو طرف به سرانجام رسیده است. وزیر ارتباطات تاکید کرد: ما امروز درگیر ویز نیستیم و شرکت‌های قدرتمندی داریم که حتی داده‌های بهتر از شهرداری دارند. وی تاکید کرد: اقدامات ارزشمندی در حوزه هوشمندسازی مدیریت انجام گرفته و شهرداری نیز درخصوص آزادسازی اطلاعات به خوبی عمل کرده است. ما شعار ندادیم و عمل کردیم مدیریت هوشمند شهری امروز از حوزه زیر ساخت عبور کرده و باید مشارکت بین دستگاهی مورد توجه قرار گیرد. وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود از اعلام یک خبر به صورت سورپرایز در روز پنجشنبه اشاره کرد و افزود: روز پنجشنبه یک سورپرایز ویژه داریم که توسط شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی می‌کنیم.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، سیدجمال هادیان، دبیر جشنواره فیلم کوتاه و وب‌سری کودک‌آن‌لاین گفت: پس از یک سال مداومت، روز شنبه برگزیدگان جشنواره کودک‌آن‌لاین معرفی خواهند شد و تندیس این جشنواره را دریافت خواهند کرد. هادیان با اشاره به شیوه نمایش آثار منتخب کودک‌آن‌لاین افزود: ۹۰ فیلم کوتاه و ۲۵ مجموعه سریال اینترنتی برگزیده در طول ۳ روز از چهارشنبه تا جمعه این هفته در سالن شماره ۸ باغ کتاب تهران به نمایش در خواهد آمد. دبیر جشنواره کودک‌آن‌لاین با توجه به مدل‌سازی شتاب‌دهنده محتوا در بطن جشنواره کودک‌آن‌لاین ابراز کرد: برای نخستین‌بار در فرآیندی شتابدهی در حوزه محتوا، ۲۵ ایده خام به ۲۵ مجموعه وب‌سری و کسب‌وکار محتوامحور تبدیل شدند و این یعنی کارآفرینی و ایجاد کسب‌وکار در حوزه محتوا. وی اضافه کرد: از این پس این مدل از آفرینش کسب‌وکار در تولید محتوا نمونه و الگوی مناسبی برای همه علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران حوزه محتوا است و در حقیقت نهضت تولید محتوا در کشورمان حلقه مفقوده خویش در مدیریت تولید محتوا را یافته است. جشنواره فیلم کوتاه و وب‌سری کودک‌آن‌لاین با هدف شکل‌گیری نهضت تولید محتوای ایرانی اسلامی در کشور و شناسایی و اصلاح حلقه‌های تولید محتوا از ابتدای آذرماه سال گذشته با پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز شد و اینک پس از یک سال به ثمر نشسته است و برگزیدگان خود را می‌شناسد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران2 ساعت قبل
وی با بیان اینکه مدل تامین مالی جمعی از طریق پلتفرم مبتنی بر انتشار اوراق بهادار است، افزود: برای سرمایه‌گذاری‌های انجام شده اوراق بهادار صادر و به صورت اینترنتی و از طریق پلتفرم در اختیار سرمایه گذار قرار می‌گیرد. رئیس اداره امور نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: در تأمین مالی جمعی، عامل که یک شخص حقوقی است مکلف است برای دریافت مجوز فعالیت از کارگروه ارزیابی اقدام کند یا از طریق امضای قرارداد با نهادهای مالی تحت نظارت سازمان بورس، تأمین مالی جمعی را انجام دهد. وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته بر تامین مالی جمعی در کشورهای مختلف نیز تاکید شده است، افزود: در همین راستا مقامات ناظر هم در حوزه بازار سرمایه مقرراتی را به تصویب رسانده‌اند. رئیس اداره امور نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، با بیان این مطلب که دستورالعمل مدنظر در راستای تامین مالی طرح‌های شرکت‌ها و صنایع کوچک و متوسط است، اظهار داشت: چنین طرح هایی نیازمند منابع تامین مالی کمتری است. صباغیان با تاکید بر اینکه جذب منابع مورد نیاز برای تامین مالی جمعی از طریق عموم مردم تامین می‌شود، ادامه داد: بستر مورد نیاز برای انجام کار از طریق یک پلتفرم تامین می‌شود.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
معاون اول رئیس‌جمهور آیین‌نامه اجرایی تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور برای معلولان را مشتمل بر ۱۶ ماده ابلاغ نمود. به گزارش ایلنا، پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت براساس این آیین نامه که در جلسه ۱۰ آذر هیئت وزیران به تصویب رسید، ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور که به منظور نظارت و هماهنگی درخصوص مناسب سازی و دسترس پذیری کشور برای معلولان تشکیل می‌شود مکلف است بر امر مناسب سازی ساختمان‌ها و اماکن دولتی و عمومی دستگاه‌های مربوط، نظارت و گزارش‌های اقدامات آنها را بررسی نماید. مناسب‌سازی و دسترس پذیری محیط، معابر، اماکن و وسایل حمل ونقل عمومی و مبلمان شهری برای معلولان از سوی شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسرکشور، از دیگر اصول این آیین‌نامه است. هم‌چنین، وزارت‌خانه‌های راه و شهرسازی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موظفند صدور مجوز احداث و بهره‌برداری مجتمع‌های رفاهی بین جاده‌ای، پایانه‌های مسافر بری دریایی، هوایی، زمینی و ریلی را به مناسب سازی، مشروط کنند. سازمان برنامه و بودجه کشور نیز مکلف است در فرآیند اخذ و ارتقاء پایه شرکت‌های پیمانکار، گذراندن دوره آموزشی یا بازآموزی ضوابط و مقررات مناسب سازی را لحاظ نماید.
وانانیوزوانانیوز2 ساعت قبل
وزیر ارتباطات افزود: امروز اگر هوشمند مدیریت نکنیم قطعا موثر نخواهیم بود. در حقیقت تفاهم‌نامه میان وزارت ارتباطات و شهرداری تهران یکی از فعال‌ترین تفاهم‌نامه‌های میان دستگاه‌ها بوده که با تلاش دو طرف به سرانجام رسیده است. آذری جهرمی تاکید کرد: ما امروز درگیر ویز نیستیم و شرکت‌های قدرتمندی داریم که حتی داده‌های بهتر از شهرداری دارند. ما شعار ندادیم و عمل کردیم مدیریت هوشمند شهری امروز از حوزه زیر ساخت عبور کرده و باید مشارکت بین دستگاهی مورد توجه قرار گیرد. وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود از اعلام یک خبر به صورت سوپرایز در روز پنجشنبه اشاره کرد و افزود: روز پنجشنبه یک سورپرایز ویژه داریم که توسط شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی می‌کنیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
وزیر ارتباطات افزود: امروز اگر هوشمند مدیریت نکنیم قطعا موثر نخواهیم بود. در حقیقت تفاهم‌نامه میان وزارت ارتباطات و شهرداری تهران یکی از فعال‌ترین تفاهم‌نامه‌های میان دستگاه‌ها بوده که با تلاش دو طرف به سرانجام رسیده است. آذری جهرمی تاکید کرد: ما امروز درگیر ویز نیستیم و شرکت‌های قدرتمندی داریم که حتی داده‌های بهتر از شهرداری دارند. آذری جهرمی در ادامه افزود: اقدامات ارزشمندی در حوزه هوشمندسازی مدیریت انجام گرفته و شهرداری نیز در خصوص آزادسازی اطلاعات به خوبی عمل کرده است. ما شعار ندادیم و عمل کردیم مدیریت هوشمند شهری امروز از حوزه زیر ساخت عبور کرده و باید مشارکت بین دستگاهی مورد توجه قرار گیرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ساعت قبل
در حقیقت تفاهم‌نامه میان وزارت ارتباطات و شهرداری تهران یکی از فعال‌ترین تفاهم‌نامه‌های میان دستگاه‌ها بوده که با تلاش دو طرف به سرانجام رسیده است. وزیر ارتباطات تاکید کرد: ما امروز درگیر ویز نیستیم و شرکت‌های قدرتمندی داریم که حتی داده‌های بهتر از شهرداری دارند. وی تاکید کرد: اقدامات ارزشمندی در حوزه هوشمندسازی مدیریت انجام گرفته و شهرداری نیز درخصوص آزادسازی اطلاعات به خوبی عمل کرده است. ما شعار ندادیم و عمل کردیم مدیریت هوشمند شهری امروز از حوزه زیر ساخت عبور کرده و باید مشارکت بین دستگاهی مورد توجه قرار گیرد. وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود از اعلام یک خبر به صورت سورپرایز در روز پنجشنبه اشاره کرد و افزود: روز پنجشنبه یک سورپرایز ویژه داریم که توسط شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی می‌کنیم.
ایبناایبنا2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، سومین رویداد تهران هوشمند، امروز ۱۸ آذرماه در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران آغاز به کار کرد و شرکت پرداخت الکترونیک سداد حامی این رویداد است. از سخنرانان کلیدی این همایش باید به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهردار تهران و رییس شورای شهر تهران اشاره داشت. سومین همایش تهران هوشمند با حمایت شهرداری تهران، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه هوشمند سازی و استفاده از فناوری‌های جدید از جمله بلاکچین، اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی به منطور رفع چالش‌های خدمات شهری، صنعت پرداخت تا ۱۹ آذر ماه میزبان علاقه مندان و کارشناسان فناوری است. لازم به ذکر است، معاون فناوری اطلاعات پرداخت الکترونیک سداد در روز سه شنبه در پنل تخصصی نوآوری در شهر، بازیگران و پلتفرم‌ها و اکوسیستم از ساعت ۱۵و ۳۰ دقیقه الی ۱۷ سخنرانی خواهد داشت.
جام نیوزجام نیوز3 ساعت قبل
در حقیقت تفاهم‌نامه میان وزارت ارتباطات و شهرداری تهران یکی از فعال‌ترین تفاهم‌نامه‌های میان دستگاه‌ها بوده که با تلاش دو طرف به سرانجام رسیده است. وزیر ارتباطات تاکید کرد: ما امروز درگیر ویز نیستیم و شرکت‌های قدرتمندی داریم که حتی داده‌های بهتر از شهرداری دارند. وی تاکید کرد: اقدامات ارزشمندی در حوزه هوشمندسازی مدیریت انجام گرفته و شهرداری نیز درخصوص آزادسازی اطلاعات به خوبی عمل کرده است. ما شعار ندادیم و عمل کردیم مدیریت هوشمند شهری امروز از حوزه زیر ساخت عبور کرده و باید مشارکت بین دستگاهی مورد توجه قرار گیرد. وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود از اعلام یک خبر به صورت سوپرایز در روز پنجشنبه اشاره کرد و افزود: روز پنجشنبه یک سوپرایز ویژه داریم که توسط شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی می‌کنیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ‌ رئیس جمهوری لایحه بودجه سال آینده را روز گذشته تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد. در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹، دولت برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود ۴۰۸۶ میلیارد تومان در نظر گرفته که شامل ۸۵۵ میلیارد تومان در بخش هزینه‌ای (جاری) و ۳۲۳۱ میلیارد تومان در بخش تملک دارایی‌های سرمایه‌ای (عمرانی) می‌شود. بودجه مصوب اختصاص‌یافته به بخش هزینه‌ای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۹۸، ۶۲۵ میلیارد تومان بوده که این عدد در بودجه سال ۹۹، ‌ ۸۵۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. در واقع در مقایسه با سال ۹۸، بودجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۴۴۹ میلیارد تومان افزایش یافته و حدود ۱۲ درصد رشد داشته است. این بودجه شامل تامین و توسعه زیرساخت‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین و توسعه کاربردها و خدمات بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین و توسعه زیرساخت‌ها، ‌ خدمات، ‌ کاربردها و مدیریت بخش فضایی، تنظیم، نظارت، اعمال مقررات و مدیریت بهینه‌سازی منابع کمیاب بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین و توسعه زیرساخت اقتصاد دیجیتال و کسب‌وکارها، آموزش تخصصی فناوری‌های دیجیتال، تامین و توسعه فناوری‌های نوین فضایی و دیجیتالی، برنامه پژوهش و راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات، برنامه تجاری‌سازی ارتباطات و فناوری اطلاعات و برنامه توسعه فن‌آفرینی ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌شود.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/فارس معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: صادرات فناوری اطلاعات به صورت جدی در دستور کار ما قرار دارد و در این زمینه اقداماتی از جمله تصویب بسته توسعه فاوا، تشکیل میز فاوا در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی، حضور نماینده بخش ICT در کمیته ماده ۱۹ و تدوین آیین نامه توسعه صادرات نرم افزار و خدمات در کشور انجام شده است. احمدیان در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی استان فارس گفت: در حوزه تولید محتوا در حوزه فناوری اطلاعات با چالش هایی روبرو هستیم که در این آیین نامه تمام مسایل مربوطه به صورت جزیی مشخص شده است. احمدیان با اشاره به عملکرد خوب کمیسیون فناوری، اطلاعات و ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: ظرفیت‌های خوبی در حوزه فناوری اطلاعات در شهرستان‌ها وجود دارد که کمیسیون فناوری، اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران باید از ظرفیت خوب استان‌ها استفاده کند و باور داریم که نمی‌توان از تهران برنامه تدوین و شهرستان‌ها تنها اجراکننده باشند. رازقی گفت: ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف فناوری و اطلاعات از جمله نرم افزار و صادرات آن وجود دارد که این بخش در استان نیازمند حمایت بیشتر وزارتخانه برای گسترش و توسعه است. رازقی افزود: به دنبال راه اندازی صندوق سرمایه گذاران خطر پذیر با محوریت اتاق بازرگانی در استان فارس هستیم و در این زمینه انتظار حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داریم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، با تاکید بر اینکه مجلس باید دولت را مکلف به تکمیل شبکه ملی اطلاعات در تمامی لایه‌ها تا پایان سال ۹۹ کند، گفت: اکنون بهترین زمان برای مکلف کردن همه دستگاه­‌ها به تکمیل شبکه ملی اطلاعات است. وی با بیان اینکه به نظرم اکنون بهترین زمان برای مکلف کردن همه دستگاه­‌ها به تکمیل شبکه ملی اطلاعات است، گفت: در شرایط فعلی که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی درحال بررسی بودجه سال ۹۹ هستند، این فرصت وجود دارد تا مباحث مربوط به شبکه ملی اطلاعات نیز در بودجه سال آتی مورد توجه باشد. رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور دومین بخش ضروری در خدمات مرتبط با شبکه ملی اطلاعات را «ایمیل ایرانی» دانست و اظهار داشت: البته اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و ضرورت دارد تا از فعالان این بخش حمایت به عمل آید. سردار جلالی در ادامه یکی از ضروریات تکمیل شبکه ملی اطلاعات را «ابرداده ملی» عنوان کرد و گفت: اگر بخواهیم خدماتی در سطح جهانی ارائه دهیم نیاز داریم تا این پروژه نیز نهایی شود چراکه اساس بسیاری از خدمات نوین از طریق ابرداده صورت می‌گیرد. راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت نیستوی با بیان اینکه البته نیاز است تا برای افکار عمومی به صورت شفاف و صریح مساله شبکه ملی اطلاعات و ضرورت­‌های آن تشریح شود، گفت: راه اندازی این شبکه به هیچ وجه به معنای قطع اینترنت بین الملل نبوده بلکه بستری است که مردم بتوانند از یک سو از خدمات با کیفیت و با سرعت شبکه ملی اطلاعات بهره مند شوند و هم اینکه سرعت اینترنت بین الملل در کشور نیز ارتقا پیدا کند.
مهرمهر3 ساعت قبل
وی از اتصال شهرداری تهران به زیرساخت دولت الکترونیک خبر داد و گفت: امیدواریم با تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی شهرداری قبوض کاغذی خدمات شهری حذف شود. در همین حال هدف گذاری ما این است که با اتصال به زیرساخت‌های دولت الکترونیک تمام درخواست‌های شهروندان در عرض یک روز پاسخ داده شود. از این پس نیز فرآیند مشارکت بین دستگاهی برای هوشمندسازی شهری را دنبال می‌کنیم و امیدواریم دستگاه‌های ذیربط نیز در این فرآیند مسئولیت‌های خود را اجرایی کند. وی گفت: بعد از آماده سازی زیرساخت‌های هوشمندسازی شهری که امسال به سرانجام رسیده باید بر تعاملات بین دستگاهی برای سیاستگذاری در حوزه هوشمندسازی تمرکز کنیم. از این رو شهرداری تهران و شورای شهر می‌توانند در راستای این تفاهمات بین دستگاهی در حوزه سیاست گذاری به ما کمک کنند.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
وزیر ارتباطات از اعلام خبری به صورت سوپرایز در روز پنجشنبه هفته جاری خبر داد. در حقیقت تفاهم‌نامه میان وزارت ارتباطات و شهرداری تهران یکی از فعال‌ترین تفاهم‌نامه‌های میان دستگاه‌ها بوده که با تلاش دو طرف به سرانجام رسیده است. وزیر ارتباطات تاکید کرد: ما امروز درگیر ویز نیستیم و شرکت‌های قدرتمندی داریم که حتی داده‌های بهتر از شهرداری دارند. ما شعار ندادیم و عمل کردیم مدیریت هوشمند شهری امروز از حوزه زیر ساخت عبور کرده و باید مشارکت بین دستگاهی مورد توجه قرار گیرد. وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود از اعلام یک خبر به صورت سوپرایز در روز پنجشنبه اشاره کرد و افزود: روز پنجشنبه یک سوپرایز ویژه داریم که توسط شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی می‌کنیم.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور برای معلولان را مشتمل بر ۱۶ ماده ابلاغ نمود. به گزارش ایسنا، پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت براساس این آیین نامه که در جلسه ۱۰ آذر هیئت وزیران به تصویب رسید، ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور که به منظور نظارت و هماهنگی درخصوص مناسب سازی و دسترس پذیری کشور برای معلولان تشکیل می‌شود مکلف است بر امر مناسب سازی ساختمان‌ها و اماکن دولتی و عمومی دستگاه‌های مربوط، نظارت و گزارش‌های اقدامات آنها را بررسی نماید. مطابق این آیین‌نامه، کلیه دستگاه‌های مشمول موظفند حداکثر ظرف سه سال ساختمان‌ها و اماکن مربوط را برای دسترس‌پذیری معلولان به خدمات، مناسب‌سازی نمایند. مناسب‌سازی و دسترس پذیری محیط، معابر، اماکن و وسایل حمل ونقل عمومی و مبلمان شهری برای معلولان از سوی شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسرکشور، از دیگر اصول این آیین‌نامه است. سازمان برنامه و بودجه کشور نیز مکلف است در فرآیند اخذ و ارتقاء پایه شرکت‌های پیمانکار، گذراندن دوره آموزشی یا بازآموزی ضوابط و مقررات مناسب سازی را لحاظ نماید.
ایبناایبنا3 ساعت قبل
جهرمی تاکید کرد: شهرداری تهران یکی از دستگاه‌های برتر در حوزه دولت الکترونیک است و امیدواریم تا پایان سال با هماهنگی‌های انجام شده تمامی قبوض کاغذی حذف و به صورت الکترونیکی در اختیار شهروندان قرار گیرد. آذری جهرمی ادامه داد: شهرداری توانسته تا اکوسیستم خوبی را در زمینه هوشمند سازی ایجاد کند و از کسب و کارهای استارت آپی حمایت کند. وی ادامه داد: وزارت ارتباطات شعار ندارد و در زمینه همکاری عمل کرد و امروز باید بر توسعه مشارکت بین دستگاهی بگذاریم تا هوشمندسازی تهران با سرعت حرکت کند. آذری جهرمی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز پنج‌شنبه هفته جاری یک سوپرایز در حوزه هوشمندسازی برای مردم دارد که امیدواریم مورد استقبال قرار گیرد و از شهرداری نیز می‌خواهیم به ما بپیوندند. وی ادامه داد: ما به عنوان یکی از لوکوموتیوهای هوشمندسازی با پست پلاس به این موضوع خواهیم پیوست.
افکارنیوزافکارنیوز3 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشآذری جهرمی وزیر ارتباطات در سومین همایش و نمایشگاه شهر هوشمند اظهار کرد: روز پنجشنبه برای مردم یک سورپرایز داریم. وزیر ارتباطات با اشاره به تبعات عدم مدیریت هوشمند اظهار کرد: در این شرایط قطعا موثر نخواهیم بود، اما خوشبختانه توانسته‌ایم بازاری برای کسب و کار‌های شهری به صورت الکترونیک اجرایی کنیم. آذری جهرمی ادامه داد: امیدواریم شهرداری تهران تا پایان سال جاری مانند برخی از دستگاه‌ها که قبوض کاغذی را حذف کردند این کار را انجام دهد. وزیر ارتباطات ادامه داد: در قالب برنامه پست پلاس تا پایان سال هوشمند سازی پست صورت می‌گیرد و ۲۰۰ موتور برقی، ۵۰ دوچرخه برقی و ۱۰ خودروی برقی به ناوگان پست اضافه می‌شوند که امیدواریم ناجا هم مجوز شماره گذاری را به این خودرو‌ها بدهد. او خاطرنشان کرد: امسال سالی است که پس از آماده سازی زیرساخت‌های شهری باید در تعامل بین دستگاهی تمرکز داشته باشیم.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در روز پنجشنبه یک سورپرایز برای مردم خواهیم داشت که از طریق شبکه‌های مجازی و رسانه‌ها آن را به اطلاع خواهیم رساند. آذری جهرمی افزود: اتصال شهرداری به دولت الکترونیک خوب و فعال است و امیدوارم شهردار نیز تا سال آینده قبوض کاغذی را حفظ کند. وی گفت: مدیریت هوشمند و شهر هوشمند از حوزه زیر ساخت عبور کرده است و امسال باید به حوزه مدیریت هوشمند برسیم و هر دستگاهی در این حوزه مسؤولیت خودش را دارد. وزیر ارتباطات افزود: در روز پنجشنبه یک سورپرایز برای مردم خواهیم داشت که از طریق شبکه‌های مجازی و رسانه‌ها آن را به اطلاع مردم خواهیم رساند. آذری جهرمی گفت: ما به عنوان یکی از کمک کننده‌های حوزه شهر هوشمند خودمان با پست پلاس به شبکه هوشمندسازی شهر تهران می‌پیوندیم.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
بودجه تخصیص‌یافته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۹۹، حدود ۴۰۸۶ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که در مقایسه با ۳۶۳۷ میلیارد تومان بودجه مصوب سال گذشته، ۱۲ درصد رشد داشته است. به گزارش ایسنا، ‌ رئیس جمهوری لایحه بودجه سال آینده را روز گذشته تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد. بودجه مصوب اختصاص‌یافته به بخش هزینه‌ای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۹۸، ۶۲۵ میلیارد تومان بوده که این عدد در بودجه سال ۹۹، ‌ ۸۵۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. در واقع در مقایسه با سال ۹۸، بودجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۴۴۹ میلیارد تومان افزایش یافته و حدود ۱۲ درصد رشد داشته است. این بودجه شامل تامین و توسعه زیرساخت‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین و توسعه کاربردها و خدمات بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین و توسعه زیرساخت‌ها، ‌ خدمات، ‌ کاربردها و مدیریت بخش فضایی، تنظیم، نظارت، اعمال مقررات و مدیریت بهینه‌سازی منابع کمیاب بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین و توسعه زیرساخت اقتصاد دیجیتال و کسب‌وکارها، آموزش تخصصی فناوری‌های دیجیتال، تامین و توسعه فناوری‌های نوین فضایی و دیجیتالی، برنامه پژوهش و راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات، برنامه تجاری‌سازی ارتباطات و فناوری اطلاعات و برنامه توسعه فن‌آفرینی ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد14 ساعت قبل
وی با تاکید بر اینکه عمده مشکل ما در این رزمایش، تنظیم‌نشدگی بود، اضافه کرد: دومین مشکلی که از قبل برای آن به‌صورت جدی فکری نشده بود، بحث جویشگر بود، چراکه مردم عادت کرده بودند که هر چیزی را از طریق موتور جست‌وجو در اینترنت سرچ کنند و جویشگر گوگل به‌عنوان جویشگر پیش‌فرض خیلی از کاربران مطرح است. برای مثال کاربر برای آنکه به سایت دانشگاه تهران مراجعه کند، در گوگل کلمه دانشگاه تهران را سرچ کرده و روی آن کلیک کرده و وارد سایت دانشگاه می‌شود. اما زمانی که این جویشگر در اختیار نباشد، کاربر احساس می‌کند که شبکه قطع است. وی در پاسخ به این سوال که نقایص موجود آیا مورد بررسی شورای عالی فضای مجازی قرار می‌گیرد یا خیر، گفت: شورای عالی فضای مجازی از ۱۳ مهرماه ۹۸ تاکنون جلسه‌ای نداشته و این باعث تاسف است. جلسه بعدی هم مشخص نیست اما نهادهای دیگر مرتبط مانند مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و نهادهای غیردولتی مانند نظام صنفی رایانه‌ای، می‌توانند این تجربه را مدون کرده و به یک دستورالعمل و راهکار تبدیل کنند.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی15 ساعت قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
این سامانه برای درج شماره‌هایی طراحی شده که به هر طریقی با ارسال پیامک‌ یا تماس مزاحم برای کاربران مشکلاتی را ایجاد می‌کنند. عزم جزم وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات برای کاهش حداکثری پیامک‌های مزاحم تقریبا از یک سال گذشته آغاز شد و بنا به گزارش سازمان تنظیم مقررات رصد آنلاین سیم‌کارت‌هایی که پیامک مزاحم ارسال می‌کنند همچنان ادامه دارد. وی افزود: سامانه کنترلی ۱۹۵ تبلیغات مزاحم را به شکل سیستمی کنترل می‌کند و اگر سیم کارتی برای ارسال پیامک مزاحم استفاده شود بلافاصله توسط سازمان غیر فعال می‌شود. سهم ۸۰ درصدی ایرانسل از تخلفات پیامک انبوهقره داغی درباره سهم هر کدام از اپراتورها در ارسال پیامک مزاحم طی دو هفته قطعی اینترنت اظهار داشت: طی دو هفته قطع اینترنت حدود ۴۸۳۰ سیم کارت ارسال پیامک مزاحم را غیر فعال کردیم که متاسفانه سیم کارت‌های ایرانسل سهم ۸۰ درصدی از این تخلفات دارند. با کمک مردم و اپراتورها این مساله برای ارسال کنندگان پیامک‌های انبوه مسجل شده که در برخورد با آن‌ها کوتاهی نمی‌کنیم.
همشهریهمشهری20 ساعت قبل
وی ادامه داد: صفحات فیشینگ و درگاه‌های پرداخت جعلی، یکی از عوامل و شگردهای اصلی مجرمان سایبری جهت سرقت وجوه از حساب‌های بانکی افراد از طریق اینترنت است، هر چند پلیس فتا دائما در این مورد به کاربران هشدار می‌دهد اما هنوز هم این صفحات ساختگی، افراد زیادی را فریب داده و به مال‌باخته تبدیل می‌کنند. معاون فنی پلیس فتا ناجا بیان کرد: نماد اعتماد الکترونیکی که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شده است، به کسب و کارهای اینترنتی با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آنها اعطا می‌شود. این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در گذشته مجرمان سایبری برای سرقت پول افراد سعی می‌کردند اطلاعات کارت اعتباری آن‌ها را به سرقت ببرند. معاون فنی پلیس فتا ناجا افزود: برخی وب‌سایت‌ها برای تولید رمزارز از کدهای اجرایی سمت کلاینت با سوء استفاده از منابع کامپیوترهای کاربران آنلاین اقدام می‌کنند که از قدرت پردازشی کامپیوتر کاربر استفاده و به نوعی منابع را برای تولید ارز دیجیتال سرقت می‌کنند. وی ادامه داد: این افزونه پس از شناسایی بلافاصله دسترسی وب‌سایت‌ به منابع سیستم را مسدود کرده و از کلاهبرداری و سوءاستفاده از سیستم کاربر جلوگیری می‌کند.
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در مراسمی با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر ابوذر عرب سرخی رئیس پژوهشکده امنیت فاوا پژوهشگاه ICT به عنوان محقق برتر در حوزه پدافند سایبری انتخاب و از وی تقدیر شد. این مراسم امروز یکشنبه ۱۷ آذر در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد و از مدیران و کارشناسان برتر پدافند سایبری وزارت ارتباطات در سطح کشور تقدیر به عمل آمد. در این مراسم محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و صادق بیک پور رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات در سخنانی، به فناوری‌های عرصه سایبری و لزوم پرداختن به پروژه‌های مهم و اثرگذار تاکید کردند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قائم‌شهر، عباس رمدانی پیش از ظهر امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران در محل نمایشگاه بین‌المللی مازندران در قائم‌شهر اظهار داشت: این نمایشگاه با همکاری پارک علم و فناوری، سازمان برنامه و بودجه، استانداری مازندران و دستگاه‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می‌شود. وی افزود: شرکت‌های فعال حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مازندران و شمال کشور در نمایشگاه یازدهم الکامپ حضور دارند. نایب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به اینکه در حوزه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان غرفه‌هایی به فعالان این حوزه ارائه شده است تصریح کرد: در حوزه فناوری اطلاعات ۶٫۴ درصد رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات را در کشور در دو سال اخیر داشتیم. کریم‌زاده با اشاره به اینکه از غرب تا شرق مازندران برای این تبلیغات محیطی نمایشگاه الکامپ تدارک دیده شده است، تصریح کرد: با هماهنگی آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها، مردم مازندران از این واقعه بزرگ حوزه فناوری اطلاعات با خبر شدند. وی با بیان اینکه ۴ بانک دولتی و خصوصی، شهرداری‌ها، بندر امیرآباد، آبفای شهری، توزیع برق در این نمایشگاه حضور دارند، افزود: این نمایشگاه با حضور ۱۴۰ غرفه از روز سه شنبه در محل نمایشگاه بین‌المللی مازندران در قائم‌شهر برگزار می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند، اینها البته آمار ایستگاه‌های زیرنظر سازمان حفاظت محیط‌زیست است و شهرداری‌ها به‌ویژه در کلانشهرها برای سنجش آلاینده‌ها به تکاپو افتاده‌اند. پیش از این شینا انصاری، مدیرکل پیشین پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط‌زیست خبر داده بود که از ۱۹۶ ایستگاه فعال پایش کیفی هوا در کشور، فقط ١٣٠ ایستگاه سالم‌اند و کیفیت هوا را مشخص می‌کنند. آلودگی هوا سال‌های‌ سال است که برای پایتخت دردسر شده و هزینه‌های زیادی به بار آورده است و از همین‌رو انتشار اطلاعات وضع کیفی هوا، از مدت‌ها پیش به مطالبه تبدیل و درنهایت عملی شد. به‌علاوه استان البرز ٩ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در فردیس، مترو کرج، کارخانه قند، شهرداری منطقه ٦، دانشگاه محیط‌زیست، گلسار، شهر هشتگرد، نظرآباد و اشتهارد دارد. این درحالی است که هرچه میزان اندازه‌گیری و نمونه‌‎برداری ما از آلودگی هوا در نقاط مختلف شهر بیشتر باشد، می‌توانیم تصمیم بهتری در مدیریت شهری بگیریم.» در روزهای گذشته رامین عزتی، متخصص آلودگی هوا و عضو هیأت‌علمی دانشکده علوم زیستی دانشگاه خوارزمی به ایسنا گفت که ایستگاه‌های ارزشیابی آلودگی هوا در سطح ایران به دلیل تخصیص‌نیافتن بودجه کافی بسیار محدود هستند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم، در راستای تبصره ۱۸ قانون برنامه و بودجه به شرکت‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می‌شود با تأیید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تا مبلغ یک هزار و چهار صد میلیارد ریال (۱٫۴۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) از محل منابع داخلی خود و برای کمک به سرمایه گذاری خطر پذیر، ایجاد کارور (اپراتورهای) ارائه کننده خدمات الکترونیکی در کلیه بخش‌ها، حمایت از طرح پروژه‌های توسعه‌ای اشتغال آفرین و یا صادرات کالا و خدمات در این بخش توسط بخش‌های خصوصی و تعاونی به صورت وجوه اداره شده بر اساس آیین نامه‌ای که به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد اختصاص دهند و ما به تفاوت نرخ سود را از محل آن پرداخت کنند. دولت مجاز است از طریق سازمان توسعه‌ای به منظور ایجاد اشتغال و رونق تولید در راستای توسعه سرمایه گذاری در عرصه‌های مختلف اقتصادی و زیربنایی و در اجرای مواد قانون بر برنامه پنج ساله ششم توسعه با رعایت قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی نسبت به اجرای طرح‌های سرمایه گذاری، زیرساختی و نوسازی صنایع با در نظر گرفتن مزیت‌های منطقه‌ای و آمایش سرزمین با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و محروم با به کارگیری ابزارهای متنوع تأمین منابع مالی (منابع داخلی سازمان توسعه‌ای، وجوه حاصل از واگذاری شرکت‌های وابسته به سازمان توسعه‌ای تسهیلات بانکی و تأمین مالی خارجی (فاینانس) مووضع بنده الف تبصره ۳ این قانون) اقدام کند. انتهای پیام/
مهرمهر1 روز قبل
عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: چندین بار این موضوع در کمیسیون‌های مرکز ملی فضای مجازی مطرح شد که باید برای شبکه ملی اطلاعات رزمایش مطرح شود. رزمایش اجباری شبکه ملی اطلاعات چگونه محقق شدجلیلی ادامه داد: اتفاق دو هفته قبل در قطع اینترنت، رزمایش اجباری برای شبکه ملی اطلاعات بود که در ساعات اولیه بعضی از ارتباطات درون کشوری که همه فکر می‌کردند برقرار است، برقرار نشد. دو ماه است که جلسات شورای عالی فضای مجازی برگزار نمی‌شودوی در پاسخ به این سوال که نقایص موجود آیا مورد بررسی شورای عالی فضای مجازی قرار می‌گیرد و یا خیر؟ گفت: شورای عالی فضای مجازی از ۱۳ مهرماه ۹۸ تاکنون جلسه‌ای نداشته و این باعث تاسف است. جلیلی با اشاره به اینکه جویشگر بومی قطعا از ملزومات شبکه ملی اطلاعات است، خاطرنشان کرد: اگر وزارت ارتباطات مجری پروژه شبکه ملی اطلاعات است و در برنامه‌های سالیانه، بودجه پیش بینی می‌کند، باید این موضوع را نیز در لیست خدمات پایه خود قرار دهد. مقصران عدم سرویس دهی مطلوب در شبکه ملی اطلاعاتعضو شورای عالی فضای مجازی در مورد اینکه مقصر وجود نقایص در سرویس دهی مطلوب شبکه ملی اطلاعات کیست، گفت: از نظر سیاستگذاری اگر نقصی در شبکه ملی اطلاعات وجود دارد شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی مقصر هستند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
نسترن محسنی تاکید کرد: برای راه‌اندازی و توسعه ۵G به‌عنوان بستر اصلی تحقق فناوری‌های نوین نظیر اینترنت اشیا، ارائه سرویس‌های با قابلیت و اطمینان بالا و تاخیر بسیار پایین و همچنین در راستای تحول دیجیتال در کشور، به باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز به‌عنوان راهکار مطلوب در تامین پوشش سراسری در کشور نیازمندیم. وی درباره ضرورت آزادسازی باندهای ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز گفت: بحث باندهای ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز بحث جدیدی نیست و درباره آن صحبت‌های زیادی شده است، منتها این بحث از دید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از آن‌جهت در این مقطع زمانی موردتوجه ویژه قرار گرفته که ۵G پشت درها است. محسنی افزود: همه مطلعند که حتی برخی کشورها استفاده تجاری از ۵G را اخیرا آغاز کرده‌اند و بسیاری دیگر از کشورها، حداقل پایلوت‌های بسیاری را در این حوزه اجرا کرده‌اند. بنابراین نمی‌خواهیم فرصتی را که یک‌بار در زمان توسعه ارتباطات همراه ۳G و ۴G می‌توانست از طریق در اختیار گرفتن این باندها و با هزینه کمتر نصیب کشور شود، به هنگام توسعه ۵G از دست دهیم. درحالی‌که با در اختیار داشتن باندهای مذکور تا حدود قابل‌قبولی طرح‌های توسعه‌ای از منظر اپراتور توجیه‌پذیر و مقرون‌به‌صرفه خواهند بود.
ایمناایمنا1 روز قبل
وی یا بیان اینکه یکی از الزامات تحقق ۵G، آزادسازی باندهای ۷۰۰ و ۸۰۰ توسط صداوسیما است، افزود: همه مطلع‌اند که حتی برخی از کشورها استفاده تجاری از ۵G را اخیرا آغاز کرده‌اند و بسیاری دیگر از کشورها، حداقل پایلوت‌های بسیاری را در این حوزه اجرا کرده‌اند. بنابراین نمی‌خواهیم فرصتی را که یک‌بار در زمان توسعه ارتباطات همراه ۳G و ۴G می‌توانست از طریق در اختیار گرفتن این باندها و با هزینه کمتر نصیب کشور شود را هنگام توسعه ۵G از دست دهیم. وی افزود: در نقاطی که برای یک بنگاه اقتصادی توجیه کافی برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد، دولت مجبور به تأمین هزینه‌هاست تا فرصت یکسان را برای همه اقشار جامعه در دسترسی به خدمات ایجاد کند. درحالی‌که با در اختیار داشتن باندهای مذکور تا حدود قابل‌قبولی طرح‌های توسعه‌ای از منظر اپراتور توجیه‌پذیر و مقرون‌به‌صرفه خواهند بود. تحقق این معنا یعنی دسترسی به ارتباطات مبتنی بر فناوری‌های نوین ارتباطی در همه مناطق جغرافیایی موردتقاضا و البته یکی از ابزارهای اصلی دستیابی به این نوع ارتباط دسترسی متولی مدیریت فرکانس کشور به باندهای ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز است.

به انتهای لیست رسیدید