وزارت امور خارجه

وزارت امور خارجه

خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
آخرین باری که مهندس بازرگان را دیدم، پیرمرد تنها در یک آپارتمان بود. ملاقات با مهندس بازرگان در زنداننقطه عطف زندگی عبدالرحیم گواهی در سال ۱۳۴۱ رخ داد، زمانی که در رشته مهندسی نفت در آبادان پذیرفته شد. گواهی به خاطر می‌آورد که پس از انفجار دفتر نخست‌وزیری در هشتم شهریور ۱۳۶۰ و در پی آن شهادت رجایی و باهنر، امام دیگر حاضر به ملاقات با مهندس بازرگان نشد؛ «روزی که مرحوم رجایی و باهنر را شهید کردند، برای حضور در سمینار سفرا به تهران آمده بودم. ضمن این‌که خطاب مهندس بازرگان به هردو سوی درگیری، یعنی «سازمان مجاهدین خلق» وگروه‌ها و نهادهائی بود که «عنوان مکتبی» اختیار کرده بودند. به هر روی گواهی روایت می‌کند که از آن مقطع به بعد؛ یعنی شهادت رجایی و باهنر، دیگر امام حاضر به ملاقات با بازرگان نشد و اگر نامه‌ای از سوی بازرگان نوشته می‌شد او به دست امام می‌رسانده است: «از آن به بعد رابطه امام (ره) تا آخر عمر با مهندس بازرگان از طریق نامه ادامه داشت.
الفالف4 ساعت قبل
آخرین خبر از این ماجرا دخالت دیوان عدالت اداری به نفع استفاده‌کنندگان از این رانت است. جالب اینکه گویا شکایت، به فاصله یک روزمطرح و رأی دیوان عدالت نیز صادر و دادنامه تنظیم شده است. البته گویا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری رفع اثر از دستور موقت صادره را درخواست کرده است. احمد توکلی در نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری خواستار لغو این حکم توسط دیوان شد. هرچند رئیس جمهور به روشنی به مختصات آن جلسه اشاره‌ای نمی‌کند، شواهد حالیه و مقالیه حاکی از این است که جلسه‌ای که رئیس جمهور از آن صحبت می‌کند، جلسه‌ای داخلی نیست و احتمالا حضور وی در یک جلسه مذاکراتی با رئیس جمهور آمریکاست؛ اما در چه حالتی ممکن است مذاکره رئیس جمهور ایران با رئیس جمهور آمریکا در حکم قربانی شدن رئیس جمهور ایران تلقی شود؟!
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در مصاحبه با خبرگزاری رویترز ادعا کرده است که آسمان مناطق شمال شرقی سوریه همچنان تحت کنترل نیروهای آمریکایی است. این مقام آمریکایی که رویترز به نامش اشاره نکرده، با اعلام اینکه کلیه نیروهای آمریکایی امروز به‌طور کامل شهر منبج در شمال سوریه را ترک کرده‌اند، مدعی شده است که نیروهای آمریکایی همچنان بر حریم هوایی مناطق شمال شرقی سوریه تسلط دارند. وی در خصوص گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌ها مبنی بر فرار تعدادی از ترویست‌های داعشی از اردوگاه‌های محل بازداشت آنها در شمال شرقی سوریه نیز گفته است: «ما شاهد فرار چشمگیر داعشی‌ها از بازداشتگاه‌های آنها نبوده‌ایم.» این مقام آمریکایی که دولت متبوعش روز گذشته تحریم‌هایی را علیه ترکیه به دلیل حمله ارتش این کشور به شمال شرقی سوریه وضع کرده، در خصوص اقدامات بعدی آمریکا در منطقه نیز مدعی شده است: «هدف اول واشنگتن این است که با استفاده از دیپلماسی برای برقراری آتش‌بس در سوریه تلاش کند.» ارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیروها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر کرد و از بعد از ظهر روز چهارشنبه نیز عملیات نظامی خود علیه نیروهای کرد متحد آمریکا را آغاز کرد. خروج نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه که به‌عنوان چراغ سبزی برای اقدام نظامی ترکیه علیه کردهای متحد آمریکا قلمداد شده، مخالفت نمایندگان ارشد کنگره آمریکا را به دنبال داشته و آنها در خصوص پیامدهای این تصمیم به ترامپ هشدار داده‌اند. انتهای پیام/.

برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکمنستان

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
در این کمیسیون مشترک که به ریاست «محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی» و «رشید مردوف» وزیر امور خارجه و معاون هیئت وزرای ترکمنستان برگزار شد دو طرف یک یادداشت تفاهم همکاری در زمینه‌های سوآپ گاز، برق و انرژی، مصالح ساختمانی و آهن آلات و فولاد، ترانزیت ریلی و جاده‌ای کالا و همچنین توسعه خطوط پروازی امضا کردند. همچنین، یکسان سازی تعرفه‌های گمرکی و مقررات مربوط به آن بین دو کشور از دیگر مفاد توافق دو کشور بود. وزیر امور خارجه ترکمنستان در این اجلاس با اشاره به سطح خوب روابط سیاسی دو کشور در سال‌های اخیر و به ویژه در دوران ریاست جمهوری «قربان قلی بردی محمدوف» بر ارتقای سطح روابط اقتصادی دو کشور تاکید کرد. وزیر راه و شهرسازی کشورمان نیز بر توسعه ترانزیت کالا از طریق ریل و از طریق جاده برای تحقق عبور روزانه هزار کامیون که مورد توافق دو کشور در گذشته بوده، و همچنین توسعه همکاری در زمینه حمل و نقل دریایی و افزایش خطوط پروازی تاکید کرد. در این نشست، «امیرحسین زمانی نیا» معاون بازرگانی و امور بین الملل وزارت نفت از آمادگی این وزارتخانه برای سوآپ گاز ترکمنستان به کشور‌هایی که بطور سنتی خریدار گاز ایران نیستند به ویژه در غرب خزر خبر داد. وی افزود: ترکمنستان با توجه به ارجاع پرونده فروش گاز به ایران به داوری بین المللی، در چند سال گذشته سطح روابط تجاری خود را با وزارت نفت ایران کاهش داد، اما خوشبختانه در ماه‌های اخیر به این جمع بندی رسیده‌اند که داوری در این پرونده، مانع همکاری دو کشور نخواهد شد. «شهرام آدم نژاد» معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی‌ و «حسین سلاح ورزی» نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران هم در این اجلاس در سخنانی، از آمادگی بخش‌های متبوع خود برای حل و فصل موضوعات فی‌مابین با هدف ارتقای سطح روابط اقتصادی دو کشور خبر دادند. وزرا و مسئولان ترکمنستانی عضو کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور هم هر یک در سخنانی، با اشاره به فرصت‌ها و مزایای اقتصادی ترکمنستان از آمادگی این کشور برای گسترش همکاری با جمهوری اسلامی ایران خبر دادند.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
وزیر امور خارجه تاکید کرد: ‌ می‌گویید با برخی صحبت‌ها به برند خودت ضربه زدی! اما هدف من حفظ برند ایران است نه برند ⁧‫محمدجوادظریف‬⁩؛ که اگر می‌خواستم برند خودم را پررنگ کنم الان جایزه صلح نوبل را دریافت کرده بودم. اما هدف من حفظ برند ایران است نه برند ⁧‫محمدجوادظریف‬⁩؛ که اگر می‌خواستم برند خودم را پررنگ کنم الان جایزه صلح نوبل را دریافت کرده بودم. یعنی این تصور در دنیا ایجاد شد که ظریف نماینده سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه نماینده یک دیدگاه است. وزیر امور خارجه در بخش دیگری از سخنانش گفت: وظیفه وزارت خارجه دفاع از وزارت خارجه نیست.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
محمدجواد ظریف امروز در جمع فعالان فضای مجازی به تندی از برخی رفتارها در حوزه سیاست خارجه انتقاد کرد. من باید از منافع جمهوری اسلامی دفاع کنم و نه از منافع برجام. وظیفه من حفظ برند ایران است و نه حفظ برند ظریف. من اگر می‌خواستم برند ظریف را حفظ کنم، جایزه صلح نوبل می‌گرفتم. وی افزود: آن شب من تبدیل به یک فرد شده بودم و دیگر برند جمهوری اسلامی نبودم و استعفا دادم.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
مراسم ترحیم مادر غلامعلی خوشرو نماینده پیشین ایران در سازمان ملل متحد با حضور وزیر امورخارجه کشورمان برگزار شد. به گزارش ایسنا، بعد از ظهر امروز (سه شنبه ۲۳ مهرماه)، مراسم ترحیم مادر غلامعلی خوشرو، سفیر و نماینده پیشین ایران در سازمان ملل متحد با حضور تعدادی از مقامات کشورمان از جمله محمد جواد ظریف در مسجد نور تهران برگزار شد. بر اساس این گزارش، در این مراسم افرادی چون محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه، علی ربیعی سخنگوی دولت، غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی، غلامحسین دهقانی معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه، محسن بهاروند دستیار و مدیرکل آمریکای وزارت امورخارجه، سید محمد صدر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس، حمیدرضا آصفی سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه، علی آهنی سفیر پیشین ایران درپاریس، عدنان محمود سفیر سوریه در ایران و همچنین تعدادی از دیپلمات‌های کنونی و پیشین و کارکنان وزارت امور خارجه حضور داشتند. انتهای پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه چین از ترکیه خواست عملیات نظامی در سوریه را متوقف کند و به مسیر درست بازگردد. اعتمادآنلاین| «گنگ شانگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانس خبری امروز «سه‌شنبه» از آنکارا خواست که اقدام نظامی در سوریه را متوقف کند. بنا به گزارش خبرگزاری «رویترز»، شانگ به ترکیه توصیه کرد با توقف این عملیات، «به مسیر درست بازگردد».
مهرمهر9 ساعت قبل
خبرگزاری مهر، گروه سیاست - محسن احدی؛ بررسی تحولات منطقه غرب آسیا نشان می‌دهد که هرگاه احتمال گشایشی در رابطه ایران با کشورهای منطقه و جهان در حال شکل‌گیری بوده، حوادثی منجر به ایجاد بحران جدید می‌شوند. این حمله در فاصله ۲۵ مایلی بندر جاسک و در ورودی تنگه هرمز رخ داد. همچنین محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان سعودی در مصاحبه‌ای با شبکه سی. بی. اس آمریکا اعلام کرده بود به‌دنبال گفتگو با ایران بوده و خواستار حل مشکلات از طریق گفتگوی سیاسی است. حمله به نفت‌کش ایرانی در میانه کاهش تنش منطقه‌ایدر اولین ساعات صبح روز جمعه ۱۹ مهرماه بود که شرکت ملی نفت ایران خبر از مورد حمله قرار گرفتن نفت‌کش سابیتی در دریای سرخ و دقیقا در مکانی روبروی بندر جده در عربستان سعودی خبر داد. بازیگری که می‌داند با روابط پایدار ایران با همسایگان و جهان و همچنین وجود ثبات و امنیت در منطقه، دیگر جایی برای دوشیدن پول کشورهای عربی وجود ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر به ترکمنستان، با «رشید مردوف» وزیر امور خارجه و معاون هیئت وزرای ترکمنستان در محل وزارت خارجه این کشور دیدار کرد. در این دیدار دو طرف با اشاره به سطح خوب روابط سیاسی دو کشور، بر لزوم گسترش روابط اقتصادی دوجانبه و توسعه همکاری‌های بخش خصوصی دو کشور تاکید کردند. «رشید مردوف» در این دیدار، با اشاره به سفر سال گذشته آقای «روحانی» رییس جمهور کشورمان به ترکمنستان و توافق‌های صورت گرفته، خواهان پیگیری این توافق‌ها به ویژه در بخش‌های ترانزیت و انرژی شد. «مردوف» سطح روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور را غیر قابل مقایسه دانست و گفت: ایران و ترکمنستان سابقه تبادل اقتصادی سالانه نزدیک به چهار میلیارد دلار را دارند و این در حالی است که به علت برخی مشکلات و مسائل مالی، این سطح روابط به حداقل رسیده است. وزیر راه و شهرسازی کشورمان هم در این دیدار، بر عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط اقتصادی دو کشور تاکید کرد. وزیر راه و شهرسازی کشورمان با اشاره به وجود برخی مشکلات در ترانزیت کالا از خاک دو کشور به مقصد کشورهای ثالث، خواهان همکاری دو کشور برای حل این مشکلات شد و گفت: این اقدام در صورت تحقق می‌تواند نقش موثری در افزایش درآمدهای ارزی دو کشور داشته باشد چراکه مسیر ترانزیت ایران - ترکمنستان بخش مهمی از کریدور شرق - غرب و از نظر صرفه اقتصادی، کاملا دارای توجیه برای صاحبان بار و کالاها است. وی همچنین با اشاره به وجود برخی مسایل مالی بین بخش‌های اقتصادی دو کشور و از جمله مطالبات و بدهی‌های دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی دو کشور، از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تهاتر این مطالبات خبر داد. توسعه همکاری دو کشور در بخش‌های گاز و برق از دیگر محورهای مذاکرات «اسلامی» و «مردوف» روسای ایرانی و ترکمن کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور بود. گفتنی است تا ساعتی دیگر، پانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکمنستان با حضور وزرای راه و شهرسازی ایران و امور خارجه ترکمنستان در محل وزارت امور خارجه این کشور برگزار می‌شود. پیش بینی می‌شود امشب و در پایان دور آخر مذاکرات، دو کشور چند تفاهمنامه همکاری در زمینه‌های پولی و بانکی، انرژی، همکاری‌های ریلی و ترانزیت جاده‌ای امضا کنند.
الفالف10 ساعت قبل
براساس این آیین نامه کارگروه ملی ارزیابی خطر (ریسک) مکلف است کارگروه‌های تخصصی اعم از کارگروه‌های ارزیابی تهدید، آسیب‌پذیری ملی، آسیب‌پذیری بخش بانکداری، آسیب‌پذیری بخش اوراق بهادار، آسیب‌پذیری بخش بیمه، آسیب‌پذیری سایر مؤسسات مالی و اعتباری و آسیب‌پذیری بخش‌های مشاغل ‌غیرمالی را جهت بررسی خطر (ریسک) پولشویی و تأمین مالی تروریسم تشکیل دهد. اعضای این کارگروه‌ها شامل نمایندگان دستگاه‌های متولی نظارت مربوط به هر حوزه، نهادهای ذی‌صلاح و نمایندگان اشخاص مشمول تحت نظارت اعم از بخش خصوصی یا عمومی است که توسط کارگروه ملی ارزیابی خطر (ریسک) تعیین می‌گردد. همچنین کارگروه ملی ارزیابی خطر (ریسک) مکلف است با درنظرگرفتن شرایط کشور و بررسی آسیب‌ها و تهدیدهای حوزه‌های اصلی، نسبت به ارایه توصیه‌های لازم در خصوص اعمال رویکرد مبتنی بر خطر (ریسک) در مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم و تخصیص امکانات موجود مبتنی بر خطر (ریسک) ‌های شناسایی‌شده اقدام و به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کند. سامانه جامع تجارت باید به‌گونه‌ای راه‌اندازی گردد که زنجیره نقل‌ و انتقالات خودرو و جزییات معاملات آن اعم از مبلغ و طرفین معامله در این سامانه ثبت شود و همه اشخاص امکان ثبت معاملات خود را در این سامانه داشته باشند. اشخاص مشمول مکلفند از شماره تلفن همراه ثبت‌شده برای شناسایی ارباب‌رجوع و نیز برقراری ارتباط با اشخاص (حقیقی یا حقوقی/ ایرانی یا خارجی) استفاده کنند.
فراروفرارو10 ساعت قبل
وی همچنین، دستور خروج نیرو‌های آمریکا از منطقه عملیات ترکیه در سوریه را صادر کرد. ترکیه همواره گروه‌های کردی در سوریه را به حمله نظامی تهدید می‌کرد، اما حضور نیرو‌های آمریکایی در مناطق تحت سیطره کردها، مهمترین عامل جلوگیری از حمله ترکیه بود. هفته گذشته، ترامپ حمله ترکیه را «عملیات نظامی» دانسته بود که ترکیه برای مدت طولانی آن را برنامه‌ریزی کرده است. در چند روز اخیر، همزمان با پیشروی ارتش ترکیه در خاک سوریه، ترامپ چندین بار تهدید کرد که چنانچه ترکیه علیه کرد‌های سوریه اعمال غیرانسانی مرتکب شود، اقتصاد آن را «تارومار» خواهد کرد. شاید طبق گفته نانسی پلوسی، ترامپ از روی «دمدمی مزاجی» تصمیم گرفته نیرو‌های آمریکا را از شمال سوریه خارج کند.
وانانیوزوانانیوز10 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در خصوص عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه موسوم به عملیات «چشمه صلح» اظهار نظر کرده و از این کشور خواست تا این عملیات را متوقف کرده و «به مسیر درست برگردد». پیش از این سیاستمداران و رهبران آمریکا، اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب نیز از حمله ترکیه به مناطق کردنشین شمال شرق سوریه انتقاد کرده بودند. واشنگتن اخیرا تحریمهایی را علیه ترکیه اعمال کرد و پاریس و برلین و برخی کشورهای دیگر فروش سلاح به ترکیه را محدود کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ارتش سوریه نیز در پاسخ به پیشروی‌های ارتش ترکیه در خاک این کشور اقدام به تقویت مواضعش در منطقه کرده است. تابستان امسال رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه مذاکراتی را با آمریکا در خصوص ایجاد یک منطقه امن در شمال سوریه داشت اما در ادامه آمریکا را متهم به ایجاد بن‌بست در این مذاکرات کرده و متعهد شد که ترکیه در صورت لزوم این منطقه امن را خودش ایجاد خواهد کرد.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
معاون حقوقی بین‌المللی وزارت امور خارجه در ارتباط با کنوانسیون سنگاپور گفت: کارگروه شش گانه برای این کنوانسیون تشکیل دادیم که این کارگروه به موضوعات مختلفی می‌پردازد و از همگان برای این کارگروه یاری می‌طلبیم. وی با بیان اینکه برای تصویب این کنوانسیون پیشنهاد می‌کنم عجله نکنید، گفت: برای اجرای این کنوانسیون باید زیرساخت‌هایی وجود داشته باشد که یکی از این زیرساخت‌ها «آماده سازی قوانین داخلی» است، حتما زیر ساخت و مبانی قضایی موضوع طی شود که بعد از تصویب دچار مشکلات عدم اجرا نشویم. اردکانی افزود: پیش شرط دوم چیزی است که «ابهام سازنده» یاد می‌شود، به این معنا که مفاد کنوانسیون‌ها را کلی تقریر می‌کنند تا تمام نظام‌های حقوقی کشورها متناسب با نیازهای شان آن را تفسیر کنند. کنوانسیون سنگاپور از این حیث مستثنی نیست و از کنوانسیون نیویورک هم کلی‌تر نوشته شده است. وی با بیان اینکه امضای این سند مغایر منافع ملی نیست تصریح کرد: در ماده ۲۸ قانون تجارت بین المللی و در قوانین آیین دادرسی مدنی بحث الحاق ذکر شده است و جمع بندی نهایی این است که قانون واحد میانجیگری مناسب است.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
رییس فدراسیون وزنه برداری گفت: کیانوش رستمی باید از این پس در چارچوب فدراسیون حرکت کند و دیگر با او مماشات نمی‌کنیم. مرادی در مورد وضعیت سعید علی حسینی و کیانوش رستمی برای حضور در المپیک گفت: سعید علی حسینی در رکورد گیری شرکت نکرد و طبق نظر کمیته فنی از مسابقات جهانی کنار گذاشته شد. میزبان و فدراسیون جهانی اعلام کردند نمی‌توانند او را بپذیرند. کیانوش رستمی هم در مسابقات جهانی اوت شد و امتیازی کسب نکرد و او را برای مسابقات سوئیس معرفی کردیم اما درخواست او هم نپذیرفته نشد اما کیانوش به پرو می‌رود. او در مسابقات جهانی در حرکت دوضرب وزنه نزد و گفت آسیب دیده اما بعد از چند روز در لیگ برتر وزنه زد که نشان دهنده آمادگی او است.
قدس آنلاینقدس آنلاین12 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (سه‌شنبه) از ترکیه خواست که عملیات نظامی در سوریه را متوقف کند و به مسیر درست بازگردد. قدس آنلاین، «گنگ شانگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانس خبری امروز (سه‌شنبه) از آنکارا خواست که اقدام نظامی در سوریه را متوقف کند. ترکیه هفته گذشته تنها یک روز بعد از آنکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دستور خروج نظامیان این کشور از شمال سوریه را صادر کرد، حمله نظامی به شمال شرقی سوریه را آغاز کرد. علیرغم انتقادهای جامعه بین‌الملل از عملیات نظامی ترکیه، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز گذشته در پایتخت جمهوری آذربایجان تأکید کرد که ترکیه هرگز از این اقدام خود عقب‌نشینی نخواهد کرد. «یامان هاماچک» در صفحه توییتر خود نوشت: «جمهوری چک از همین لحظه، مجوز صادرات تجهیزات نظامی به ترکیه را به حالت تعلیق درمی‌آورد».
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
خبرورزشی: علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری درباره لغو اعزام تیم‌های ملی وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: در مجموعه‌ای کار می‌کنیم که متاثر از تمام تحولات کشور است. در ۹۶ کیلوگرم تنها یک نفر می‌تواند اعزام شود و در مجموع تنها ۲ وزنه‌بردار باید به المپیک اعزام کنیم. مرادی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران صبحت می‌کرد، در واکنش به صحبت‌های کیانوش رستمی مبنی بر اینکه در این سال‌ها همواره در چارچوب قوانین فدراسیون حرکت کرده، گفت: این حرکت باید به صورت مستمر باشد. رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در واکنش به صحبت‌های رستمی مبنی بر اینکه انتخاب برادرش به عنوان مربی از سوی فدراسیون وزنه‌برداری بوده، گفت: او خودش برادرش را انتخاب کرد و ما هم تایید کردیم، اما از این به بعد نمی‌پذیریم. تا امروز خیلی با رستمی مماشات کردیم، اما از این به بعد باید در چارچوب قوانین کار کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین12 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری درباره لغو اعزام تیم‌های ملی وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: در مجموعه‌ای کار می‌کنیم که متاثر از تمام تحولات کشور است. رئیس فدراسیون وزنه‌برداری درخصوص علت کاهش بودجه رشته‌های المپیکی مانند وزنه‌برداری با وجود برنامه‌های متعدد پیش رو در آستانه المپیک گفت: متاسفانه درست است ما براساس برنامه‌هایی که به وزارت ورزش ارائه می‌دهیم بودجه دریافت می‌کنیم. اعزام تیم ملی وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان به مسابقات جهانی FG حدود یک میلیارد هزینه داشت که در زمان سرپرستی فدراسیون بود اما ما باید این بدهی را پرداخت کنیم. در ۹۶ کیلوگرم تنها یک نفر می‌تواند اعزام شود و در مجموع تنها ۲ وزنه‌بردار باید به المپیک اعزام کنیم. رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در واکنش به صحبت‌های رستمی مبنی بر اینکه انتخاب برادرش به عنوان مربی از سوی فدراسیون وزنه‌برداری بوده، گفت: او خودش برادرش را انتخاب کرد و ما هم تایید کردیم اما از این به بعد نمی‌پذیریم.
فارسفارس12 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (سه‌شنبه) از ترکیه خواست که عملیات نظامی در سوریه را متوقف کند و به مسیر درست بازگردد. بنا به گزارش خبرگزاری «رویترز»، شانگ به ترکیه توصیه کرد با توقف این عملیات، «به مسیر درست بازگردد». ترکیه هفته گذشته تنها یک روز بعد از آنکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دستور خروج نظامیان این کشور از شمال سوریه را صادر کرد، حمله نظامی به شمال شرقی سوریه را آغاز کرد. علیرغم انتقادهای جامعه بین‌الملل از عملیات نظامی ترکیه، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز گذشته در پایتخت جمهوری آذربایجان تأکید کرد که ترکیه هرگز از این اقدام خود عقب‌نشینی نخواهد کرد. «یامان هاماچک» در صفحه توییتر خود نوشت: «جمهوری چک از همین لحظه، مجوز صادرات تجهیزات نظامی به ترکیه را به حالت تعلیق درمی‌آورد».
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل
«سفر محرمانه برادر ولیعهد امارات به ایران صحت ندارد» وزیر امور خارجه با بیان اینکه حمله به نفتکش ایرانی SABITI اقدامی دولتی بوده است، گفت: براساس اطلاعات دریافتی حمله به نفتکش ایرانی توسط یک یا چند دولت انجام شده است. محمدجواد ظریف روز سه‌شنبه درباره حمله به نفتکش ایرانی SABITI در نزدیکی بندر جده عربستان، اظهار داشت: براساس اطلاعات دریافتی حمله به نفتکش ایرانی توسط یک یا چند دولت انجام شده، البته بررسی‌ها در حال انجام است، اما تا زمانی که به نتایج متقن در این باره دست نیابیم، دولتی را متهم نخواهیم کرد. وی افزود: حمله به نفتکش ایرانی اقدامی پیچیده بوده که حامی دولتی داشته و اقدامی دولتی بوده است. وزیر امور خارجه همچنین درباره پایان مهلت ۴ ماهه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) به ایران، بیان کرد: برای اجلاس آینده FATF اقدامات بسیار خوبی در کشور انجام شده است، البته گروه ویژه اقدام مالی در دوره گذشته مصوبه‌ای داشته است اما وزارت امور خارجه حداکثر تلاش خود را بکار می‌گیرد تا حداقل ضرر به کشور وارد شود. سفر محرمانه برادر ولیعهد امارات به ایران صحت نداردظریف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سفر محرمانه برادر ولیعهد امارات به ایران صحت دارد یا خیر، تصریح کرد: درباره این ادعا تحقیق کرده‌ام و چنین خبری صحت ندارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین12 ساعت قبل
وزیر دادگستری با اشاره به سند سنگاپور گفت: میانجیگری به عنوان روش غیرقضایی از جمله ساز و کارهای سریع، کارآمد و به نسبت ارزان‌تر برای حل و فصل اختلافات تجاری بین المللی است. وی اظهار داشت: در این میان، میانجیگری از جمله روش‌های غیرقضایی حل و فصل اختلافات تجاری است که در دنیای تجاری امروز اهمیت و جایگاه ویژه‌ای دارد و در مقایسه با روش هایی از جمله داوری، هزینه و زمان بسیار کمتری را می‌طلبد. آوایی اضافه کرد: میانجیگری امکان بیشتری برای حفظ و استمرار روابط تجاری فراهم می‌کند همچنین با وجود کنوانسیون سنگاپور، مشکلات اجرای تصمیمات و توافقات حاصل از میانجیگری تا حد قابل توجهی حل می‌شود و شاید این کنوانسیون بتواند همان اندازه که کنوانسیون نیویورک داوری را ارتقا بخشید، میانجیگری را ارتقا دهد. آوایی اضافه کرد: علاوه بر این، اجرای مفاد اسنادی مانند کنوانسیون سنگاپور، علاوه بر وجود بستر قانونی لازم که باید در ایران فراهم شود، مستلزم وجود زمینه‌های مناسب آموزشی و فرهنگ سازی است. وزیر دادگستری گفت: امیدوارم و اطمینان دارم که این کنفراس، در نیل به اهداف خود موفق بوده و زمینه‌ای را برای بررسی رژیم حقوقی کنوانسیون سنگاپور و تهیه پیش نویس لایحه آن به منظور تسریع در فرایند تصویب این کنوانسیون فراهم کند.
برنابرنا12 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (سه‌شنبه) از ترکیه خواست که عملیات نظامی در سوریه را متوقف کند و به مسیر درست بازگردد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «گنگ شانگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانس خبری امروز (سه‌شنبه) از آنکارا خواست که اقدام نظامی در سوریه را متوقف کند. بنا به گزارش خبرگزاری «رویترز»، شانگ به ترکیه توصیه کرد با توقف این عملیات، «به مسیر درست بازگردد».
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، تازه چند روز از نشست سران کشورهای مستقل مشترک‌ المنافع با محوریت روسیه نگذشته است که هفتمین نشست شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان به مناسبت دهمین سالگرد امضای توافقنامه نخجوان، در باکو برگزار شد. در این گزارش به مهم‌ترین رویکردها و روندهای جمهوری‌های آسیای مرکزی در شورای ترکی یا شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان می‌پردازیم. ازبکستانحضور ازبکستان را می‌توان مهم‌ترین تحول هفتمین نشست شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان در نظر گرفت. قزاقستانقزاقستان جمهوری دیگر آسیای مرکزی است که با جدیت قابل توجهی مسائل شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان را پیگیری کرده است. این در حالی است که ترکمنستان به عنوان یک کشور ترک‌زبان، پیش از این برای عضویت در شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان اظهار تمایل کرده بود.
فارسفارس12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری درباره لغو اعزام تیم‌های ملی وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: در مجموعه‌ای کار می‌کنیم که متاثر از تمام تحولات کشور است. در ۹۶ کیلوگرم تنها یک نفر می‌تواند اعزام شود و در مجموع تنها ۲ وزنه‌بردار باید به المپیک اعزام کنیم. مرادی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران صبحت می‌کرد، در واکنش به صحبت‌های کیانوش رستمی مبنی بر اینکه در این سال‌ها همواره در چارچوب قوانین فدراسیون حرکت کرده، گفت: این حرکت باید به صورت مستمر باشد. رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در واکنش به صحبت‌های رستمی مبنی بر اینکه انتخاب برادرش به عنوان مربی از سوی فدراسیون وزنه‌برداری بوده، گفت: او خودش برادرش را انتخاب کرد و ما هم تایید کردیم اما از این به بعد نمی‌پذیریم. تا امروز خیلی با رستمی مماشات کردیم اما از این به بعد باید در چارچوب قوانین کار کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز13 ساعت قبل
دموکرات‌ها می‌گویند، در راس این اقدامات رودی جولیانی، وکیل ترامپ قرار داشته است. زمان استعفای فیونا هیل حاکی از آن است که وی اطلاعات اندکی درباره اینکه آیا در جریان تماس تلفنی مذکور بده بستانی صورت گرفته یا خیر، دارد. آنها همچنین فیونا هیل را به عنوان یک کارمند دولتی بسیار معتبر و موجه توصیف کردند. فیونا هیل نخستین شاهد در هفته شلوغ نشست‌های غیرعلنی است که دموکرات‌ها آن را برنامه ریزی کرده‌اند. جورج کنت، دستیار معاون وزیر امور خارجه آمریکا قرار است روز سه‌شنبه در مقابل مجلس نمایندگان شهادت دهد اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا دولت تلاش خواهد کرد مانع حضور وی در مقابل مجلس نمایندگان شود یا خیر.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
در بحبوحه افزایش تنش‌ها با آنکارا، مقامات آمریکایی در روزهای اخیر جلساتی تشکیل داده‌اند تا برنامه خارج کردن ۵۰ سلاح اتمی در پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه را بررسی کنند. اگرچه پنتاگون درباره اینکه تجهیزات اتمی‌اش را کجا انبار کرده، هیچ صحبتی نمی‌کند، اما گمان می‌رود بمب‌های هسته‌ای «بی ۶۱» آمریکا به عنوان بازدارنده‌ای در برابر روسیه و همچنین اقدامی برای نشان دادن تعهد آمریکا به ناتو، در پایگاه اینجرلیک ترکیه نگه داشته شده باشند. در گزارش روزنامه نیویورک تایمز آمده است: خروج این تسلیحات اتمی از پایگاه اینجرلیک پایان دوفاکتوی ائتلاف ترکیه-آمریکا خواهد بود. این در حالی است که نیروی هوایی آمریکا از پاسخ به سوالات درباره تسلیحات اتمی احتمالی در این پایگاه یا اینکه آیا این تسلیحات از پایگاه اینجرلیک خارج می‌شوند یا خیر امتناع کرد. این نخستین بار نیست که مساله امنیت این تسلیحات اتمی مستقر در پایگاه اینجرلیک واقع در جنوب ترکیه درست در ۱۱۰ کیلومتری مرز این کشور با سوریه مطرح می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها14 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (سه‌شنبه) از ترکیه خواست که عملیات نظامی در سوریه را متوقف کند و به مسیر درست بازگردد. بنا به گزارش خبرگزاری «رویترز»، شانگ به ترکیه توصیه کرد با توقف این عملیات، «به مسیر درست بازگردد». ترکیه هفته گذشته تنها یک روز بعد از آنکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دستور خروج نظامیان این کشور از شمال سوریه را صادر کرد، حمله نظامی به شمال شرقی سوریه را آغاز کرد. علیرغم انتقادهای جامعه بین‌الملل از عملیات نظامی ترکیه، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز گذشته در پایتخت جمهوری آذربایجان تأکید کرد که ترکیه هرگز از این اقدام خود عقب‌نشینی نخواهد کرد. «یامان هاماچک» در صفحه توییتر خود نوشت: «جمهوری چک از همین لحظه، مجوز صادرات تجهیزات نظامی به ترکیه را به حالت تعلیق درمی‌آورد».
ایسناایسنا14 ساعت قبل
دموکرات‌ها می‌گویند، در راس این اقدامات رودی جولیانی، وکیل ترامپ قرار داشته است. زمان استعفای فیونا هیل حاکی از آن است که وی اطلاعات اندکی درباره اینکه آیا در جریان تماس تلفنی مذکور بده بستانی صورت گرفته یا خیر، دارد. آنها همچنین فیونا هیل را به عنوان یک کارمند دولتی بسیار معتبر و موجه توصیف کردند. فیونا هیل نخستین شاهد در هفته شلوغ نشست‌های غیرعلنی است که دموکرات‌ها آن را برنامه ریزی کرده‌اند. جورج کنت، دستیار معاون وزیر امور خارجه آمریکا قرار است روز سه‌شنبه در مقابل مجلس نمایندگان شهادت دهد اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا دولت تلاش خواهد کرد مانع حضور وی در مقابل مجلس نمایندگان شود یا خیر.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
هدف اصلی کنوانسیون سنگاپور، ارتقای استفاده از میانجیگری برای حل اختلافات تجاری بین‌المللی استبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، امروز در کنفرانس تخصصی «کنوانسیون سنگاپور» که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، اظهار کرد: از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ذیربط، اساتید، حقوقدانان و محققان این حوزه جهت همراهی و همکاری در برگزاری این کنفرانس تشکر می‌کنم. وی افزود: اطمینان دارم که این کنفرانس، در نیل به اهداف خود موفق بوده و زمینه‌ای را برای بررسی رژیم حقوقی کنوانسیون سنگاپور و تهیه پیش نویس لایحه آن به منظور تسریع در فرآیند تصویب این کنوانسیون فراهم خواهد کرد. وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: امروزه با توجه به حجم روز افزون مراودات تجاری و گسترش همه جانبه تجارت بین المللی، حل و فصل اختلافات موجود در این زمینه از اهمیت بسیاری برخوردار است. آوایی تاکیدکرد: دولت‌ها همواره برای حل و فصل اختلافات ناشی از مراودات تجاری خود، رغبت و تمایل بیشتری به روش‌های غیر قضایی نشان داده‌اند، زیرا بدین طریق با مصرف هزینه و زمان کمتر می‌توانند اختلافات حاصله را رفع و رجوع کنند. وی یادآورشد: در این میان، میانجیگری از جمله روش‌های غیر قضایی حل و فصل اختلافات تجاری است که در دنیای تجاری امروز اهمیت و جایگاه ویژه‌ای یافته و در مقایسه با روش‌هایی، چون داوری، هزینه و زمان بسیار کمتری را می‌طلبد. وزیردادگستری گفت: در این راستا، هدف اصلی کنوانسیون سنگاپور، ارتقای استفاده از میانجیگری برای حل اختلافات تجاری بین‌المللی است؛ زیرا میانجیگری از جمله ساز و کاری سریع، کارآمد و به نسبت ارزان‌تر برای حل و فصل اختلافات تجاری است مضافا اینکه با اعمال این روش امکان بیشتری جهت حفظ و استمرار روابط تجاری فراهم می‌شود. وی بیان کرد: همچنین با وجود کنوانسیون سنگاپور، مشکلات اجرای تصمیمات و توافقات حاصل از میانجیگری تا حد قابل توجهی حل خواهد شد و شاید این کنوانسیون بتواند همان اندازه که کنوانسیون نیویورک که داوری را ارتقا بخشید، میانجیگری را ارتقا بدهد. آوایی اضافه کرد: در واقع، این سند در صدد است تا حل و فصل اختلافات از طریق میانجیگری را ترویج داده و مهمتر از آن اجرای توافقات حاصل از میانجیگری را تسهیل کند. به همین جهت است که از موافقت‌نامه‌های حل و فصل ناشی از میانجیگری و اجرای این موافقت‌نامه‌ها صحبت می‌کند. وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: این کنوانسیون پس از تصویب هیئت وزیران در مرداد ماه سال جاری در کشور سنگاپور با حضور هیئتی از وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه توسط اینجانب به امضا رسید. وی افزود: هر چند امضای این سند اقدامی در راستای تسهیل حل و فصل اختلافات و گسترش مراودات تجاری با دیگر کشور‌ها برای جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید، اما نباید تنها به این مرحله اکتفا کرد بلکه تهیه پیش نویس لایحه و آغاز فرآیند تصویب این سند در مجلس شورای اسلامی هدف اصلی و غایت نهایی است که همراهی و همکاری و تلاش همه جانبه تمامی دستگاه‌های مربوطه را می‌طلبد. آوایی تاکید کرد: علاوه بر این اجرای مفاد اسنادی نظیر کنوانسیون سنگاپور علاوه بر وجود بستر قانونی لازم که می‌بایست در ایران فراهم شود، مستلزم وجود زمینه‌های مناسب آموزشی و فرهنگ سازی است. وی عنوان کرد: تلاش جامعه بین المللی در چارچوب سازمان ملل متحد برای امضا و تصویب کنوانسیون سنگاپور، یکی از مهمترین نمونه‌های همکاری بین المللی برای ارتقای صلح و کاهش اختلافات با به کار بردن روش‌های مسالمت آمیز است. وزیر دادگستری یادآورشد: حضور و مشارکت جمهوری اسلامی ایران در این همکاری و اقدام همگانی، در بدو امر و به عنوان یکی از چهل و شش کشوری که در مراسم امضای سند شرکت داشتند، نشان از عزم آن دولت برای کاهش اختلافات و ایجاد و گسترش صلح بین المللی از طرق مسالمت آمیز و به دور از خشونت است. وی در پایان خاطرنشان کرد: در همین راستا از آنجا که ایجاد فرصت‌های سرمایه گذاری و توسعه مبادلات تجاری و مراودات اقتصادی با تمامی کشور‌ها از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران است هر گونه اقدامات حقوقی، فرهنگی، آموزشی و اقتصادی که در فراهم آ‌وردن این اهداف برای جمهوری اسلامی ایران کمک کننده باشد باید مورد توجه و در اولویت قرار گیرد. انتهای پیام/
ایسناایسنا15 ساعت قبل
وزیر دادگستری گفت: هدف اصلی کنوانسیون سنگاپور، ارتقای استفاده از میانجیگری برای حل اختلافات تجاری بین المللی است؛ زیرا میانجی‌گری از جمله ساز و کارهای سریع، کارآمد و به نسبت ارزان‌تر برای حل و فصل اختلافات تجاری است. وی افزود: امروزه با توجه به حجم روزافزون مراودات تجاری و گسترش همه جانبه تجارت بین المللی، حل و فصل اختلافات موجود در این زمینه از اهمیت بسیاری برخوردار است. وزیر دادگستری تصریح کرد: در این راستا، هدف اصلی کنوانسیون سنگاپور، ارتقای استفاده از میانجیگری برای حل اختلافات تجاری بین المللی است؛ زیرا میانجی‌گری از جمله ساز و کارهای سریع، کارآمد و به نسبت ارزان‌تر برای حل و فصل اختلافات تجاری است. به همین جهت است که از موافقتنامه‌های حل و فصل ناشی از میانجی‌گری و اجرای این موافقت نامه‌ها صحبت می‌کنند. وی افزود: علاوه بر این، اجرای مفاد اسنادی نظیر کنوانسیون سنگاپور، علاوه بر وجود بستر قانونی لازم که می‌بایست در ایران فراهم گردد، مستلزم وجود زمینه‌های مناسب آموزشی و فرهنگ‌سازی است.

به انتهای لیست رسیدید