وزارت امور خارجه ایران

وزارت امور خارجه ایران

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- قرار است وزارت امور خارجه ایران از طریق سفارت ایران در کویت و سفارت کویت در ایران ماجرای تصمیم غیرورزشی AFC را پیگیری و مراتب اعتراض اعلام شود. از سوی دیگر خطوط هوایی جمهوری اسلامی ایران امنیت کامل دارد. *در همان روز نیز مکاتبه‌ای با شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون آسیا صورت دادم و خواستار تجدیدنظر این تصمیم AFC شدم. *رئیس کمیته ملی المپیک هم با ارسال نامه‌ای به رئیس کمیته المپیک آسیا مراتب اعتراض خود را اعلام کرد. *همین امروز هم نامه‌ای از طرف من به شیخ‌سلمان ارسال شد و مراتب اعتراض ایران به AFC عنوان شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: جنگ لیبی به شکل فزاینده‌ای در حال تبدیل شدن به شرایطی مانند سوریه است. مکزیکنخستین کاروان مهاجران آمریکای مرکزی در سال ۲۰۲۰، در تلاشند برای رسیدن به شمال این قاره به طور غیر قانونی از مرز مکزیک عبور کنند. به گفته مسئولان محلی میزان خسارات بسیار بالاست تا حدی که در برخی محلات ۱۰۰ درصد مغازه‌ها تخریب شده‌اند. مغربکاخ سلطنتی مغرب اعلام کرد امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در تماسی تلفنی با پادشاه مغرب درباره بحران لیبی گفتگو کرد. دو طرف در این گفتگوی تلفنی بر نقش مغرب در حل بحران لیبی تاکید کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
همچنین مطرح شد که هیچ‌یک از موشک‌ها باعث سقوط فوری هواپیما نشده و هواپیمای در حال سوختن به سوی فرودگاه تهران تغییر جهت داده است. احتمال جمینگ وجود نداردمورد دیگری که از‌سوی برخی کارشناسان در دفاع از عملکرد پدافند هوایی مطرح می‌شود، احتمال جمینگ (اختلال راداری) است که از سوی کارشناسان دیگر رد می‌شود. فاصله ۲۳ ثانیه‌ای شلیک اول و دوم؛ وقتی موشک اول برخورد نکرده چرا خلبان واکنش نشان نداده است، درحالی‌که به شکل بصری نزدیک‌شدن موشک به هواپیما برای خلبانان قابل رؤیت بوده است. به این ترتیب، هواپیمای اوکراینی طبق این دستورالعمل در مسیر هوایی به سمت رشت و سپس به طرف خروج از مرز هوایی شمال غرب حرکت می‌کرده است. نقطه‌ای که فقط آن شب، هواپیمای اوکراینی می‌توانست استفاده کند و نه شرکت‌های دیگر.
فردا نیوزفردا نیوز2 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن ابراز تعجب از اظهارات دیروز وزیر خارجه کانادا، از همه طرف‌ها خواست که موضوعات انسانی به خصوص حادثه غم انگیز اخیرسقوط هواپیما را دستاویز مطامع و ژست‌های سیاسی نکنند. خبرگزاری فارس: سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به برگزاری نشستی در لندن با حضور کشور‌هایی که اتباع آن‌ها در سانحه هوایی غم انگیز اخیر حضور داشتند، ضمن ابراز همدردی مجدد با خانواده جانباختگان اظهار داشت: از برخی اظهارنظر‌ها و حتی برگزاری این نشست متعجب شدیم. وی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران جهت تسلای خانواده‌های داغدار و ابعاد انسانی این حادثه همکاری بسیار روان و فراتر از انتظار با هیات‌های اعزامی این کشور‌ها انجام داده است. سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: با این حال عجیب است وزیر امور خارجه کانادا یک روز پس از انجام امور اولیه و تداوم شناسایی تقریبا همه اجساد و سایر همکاری‌ها چنین بیانیه‌ای خوانده و بیش از آن خواستار دسترسی کنسولی می‌شود که در همان روز اول حادثه صرفا به خاطر ابعاد انسانی این قضیه اعطا شده است. سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان تاکید کرد: ما از همه طرف‌ها درخواست می‌کنیم که موضوعات انسانی بخصوص این حادثه غم انگیز را دستاویز مطامع و ژست‌های سیاسی نکنند و به خاطر خانواده‌های داغدار اجازه بدهند امور با همین روش روان و بی حاشیه‌ای که در حال انجام است به پایان برسد.
وانانیوزوانانیوز3 روز قبل
دفتر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، جوزپ بورل و وزیر امورخارجه ایران در اولین دیدار خود در گفت‌وگویی صریح درباره تحولات اخیر پیرامون برجام رایزنی کردند. به گزارش وانانیوز، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران امروز (پنج‌شنبه) در دهلی با یکدیدگر دیدار کردند. بنابر گزارش پایگاه اینترنتی اتحادیه اروپا، دفتر جوزپ بورل با اعلام این خبر تصریح کرد که این دیدار برای اولین بار از زمان آغاز فعالیت بورل به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا انجام گرفته است. جوزپ بورل در این دیدار بر ادامه منفعت اتحادیه اروپا در حفظ برجام که با توجه به تشدید تنش‌ها در خاورمیانه و منطقه خلیج فارس بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد، تاکید کرد. پیشتر وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که محمد جواد ظریف و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه اجلاس رایسینا ۲۰۲۰ در دهلی با یکدیگر ملاقات کردند.

شرایط و مدارک دریافت ویزا D۲ و D۷ پرتغال ۲۰۲۰

10+
تکراتوتکراتو4 روز قبل

حساب کار دست انگلیسی‌ها آمد +عکس

5+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل

از حضور در تجمعی غیرقانونی تا سفر به لندن؛ حساب کار دست انگلیسی‌ها آمد

5+
فارسفارس4 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از دهلی نو؛ رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه ایران گفت: اکنون فناوری نقش مهمی در اعمال نفوذ در کشور‌ها ایفا می‌کند و پیچیده‌تر شده است. سید محمد کاظم سجادپور در بخشی از اجلاس رایسینا با عنوان: نقش فناوری و تاثیر قدرت تظاهرات خیابانی بر دیپلماسی قرن ۲۱ " افزود: اعمال نفوذ یا دستکاری مداوم در همه سطوح از سطح جهانی تا محلی وجود دارد. وی گفت: ما در وضعی هستیم که فناوری مهم شده و قدرت‌های محلی، منطقه‌ای و جهانی از آن برای اعمال نفوذ استفاده می‌کنند البته اقدام متقابل در برابر این اعمال نفوذ نیز وجود دارد. سجادپور در ادامه درباره بررسی تاثیر تظاهرات بر سیاست خارجی گفت: تظاهرات در خیابان‌ها فقط در یک کشور نیست و در کشور‌های مختلف وجود دارد. وی به علل بروز تطاهرات در جهان اشاره کرد و گفت: اول خشم جهانی که در آن واقعیت و انتظارات موج می‌زند، دوم سیاست متهم کردن (متهم کردن بسیار آسان است) و سوم زمینه‌های اشتباه است. رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه تاکید کرد: هیچ کس جنگ نمی‌خواهد، اما مردم اقدام فوری می‌خواهند البته در سیاست خارجی باید محتاطانه عمل کرد.
ایرناایرنا5 روز قبل
شبکه خبری «ان دی تی وی» اعلام کرد: کنفرانس رایسینا عصر امروز با حضور نارندرا مودی نخست وزیر هند و اس جایشانکار وزیر امور خارجه این کشور در دهلی‌نو گشایش یافت. حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در کنفرانس رایسینابر اساس برنامه رسمی این کنفرانس محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در روز چهارشنبه در مکالمه دو جانبه با سمیر ساران رییس بنیاد تحقیقاتی هند شرکت خواهد کرد. سید محمد کاظم سجاد پور رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی در وزارت امور خارجه ایران نیز پس از وزیر امور خارجه ایران سخنرانی خواهد کرد. ظریف علاوه بر سخنرانی در این کنفرانس قرار است در روز چهارشنبه در حاشیه کنفرانس رایسینا با نارندرا مودی نخست وزیر هند دیدار کند. ظریف سال گذشته نیز در این کنفرانس سخنرانی کرد.
ایرناایرنا5 روز قبل
نشست سال جاری رایسینا شاهد حضور بیشترین وزرای امور خارجه و مقامات بلند پایه از زمان تشکیل آن در سال ۲۰۱۶ است. بر اساس برنامه رسمی این کنفرانس محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در روز چهارشنبه در مکالمه دو جانبه با سمیر ساران رییس بنیاد تحقیقاتی هند شرکت خواهد کرد. سید محمد کاظم سجاد پور رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی در وزارت امور خارجه ایران نیز پس از وزیر امور خارجه ایران سخنرانی خواهد کرد. نشریه «دکان هرالد» نوشت: کنفرانس رایسینا اولین فرصتی برای محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران خواهد بود تا بتواند در یک اجلاس بین المللی در خصوص تنش‌های اخیر ایران و آمریکا صحبت کند. همچنین انتظار می‌رود که وزیر امور خارجه ایران در حاشیه این کنفرانس با اس جایشانکار همتای هندی خود دیدار کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ وزارت خارجه انگلیس امروز دوشنبه، ۲۳ دی، سفیر ایران در لندن را به این وزارتخانه احضار کرد. وزارت خارجه انگلیس امروز دوشنبه، ۲۳ دی، سفیر ایران در لندن را به این وزارتخانه احضار کرد. به گزارش اسکای نیوز، وزارت خارجه انگلیس سفیر ایران در لندن را به بهانه واهی بازداشت موقت سفیر انگلیس در تهران به وزارت خارجه انگلیس احضار شد. «اندرو موریسون»، وزیر مشاور در امور غرب آسیا و آفریقا در دیدار با سفیر ایران خواستار به گفته وی اطمینان ایران برای عدم تکرار چنین اتفاقاتی شده است. سخنگوی دولت انگلیس در بخش دیگری مدعی شد: «توافق هسته‌ای تنها سازوکار ممانعت از دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای است؛ ما به توافق هسته‌ای با ایران پایبندیم.» انتهای پیام/
ایرناایرنا6 روز قبل
گفت و گوی رایسینا از سال ۲۰۱۶ تاکنون با همکاری وزارت امور خارجه هند و اندیشکده شناخته شده این کشور به نام "بنیاد تحقیقاتی هند (ORF) برگزار شده است. حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در کنفرانس رایسینابر اساس برنامه رسمی این کنفرانس محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در روز چهارشنبه در مکالمه دو جانبه با سمیر ساران رییس بنیاد تحقیقاتی هند شرکت خواهد کرد. سید محمد کاظم سجاد پور رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی در وزارت امور خارجه ایران نیز پس از وزیر امور خارجه ایران سخنرانی خواهد کرد. نشریه «دکان هرالد» نوشت: کنفرانس رایسینا اولین فرصتی برای محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران خواهد بود تا بتواند در یک اجلاس بین المللی در خصوص تنش‌های اخیر ایران و آمریکا صحبت کند. همچنین انتظار می‌رود که وزیر امور خارجه ایران در حاشیه این کنفرانس با اس جایشانکار همتای هندی خود دیدار کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
وزرای خارجه ایران و پاکستان دیشب «یکشنبه» درباره مناسبات دوجانبه و اوضاع منطقه به ویژه بحث کاهش تنش در خلیج فارس در تهران به گفتگو نشستند. اعتمادآنلاین| شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان که دیروز بعدازظهر (یکشنبه) در سفری به ۲ کشور منطقه (ایران و عربستان) و در اولین مقصد این سفر، وارد مشهد شد و از آنجا به تهران آمد، شب گذشته پس از دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان با «محمدجواد ظریف» همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو کرد. مناسبات دوجانبه و مسائل منطقه به ویژه بحث کاهش تنش در منطقه خلیج فارس از جمله موضوعات مورد گفتگوی دو وزیر خارجه بود. «سیدعباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز شنبه از سفر وزیر خارجه پاکستان به تهران برای دیدار و گفتگو با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی و سایر مقامات جمهوری اسلامی ایران خبر داده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور سفیر انگلیس در برخی از تجمعات داخل کشور، در صحن علنی مجلس گفت: وزیر امور خارجه باید سفیر انگلیس را به عنوان عنصر نامطلوب تا ظهر اخراج کند. بیشتر بخوانید: وی با بیان اینکه سفیر انگلیس باید به این نوع حرکات خود پایان دهد، تصریح کرد: سفیر انگلیس پیش از اینکه ملت ایران وی را بیرون نکرده‌اند، کشور را ترک کندعبدالرضا مصری نایب رئیس دوم مجلس در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی، گفت: نیرو‌های عزیز انتظامی، سفیر انگلیس را شناسایی کردند و مورد مواخذه قرار دادند انشاءالله این موضوع از طریق مجاری رسمی رسیدگی خواهد شد. اما این تنها تذکر نمایندگان درباره موضوع مربوطه نبود و در ادامه محمد جواد ابطحی هم نسبت به حضور سفیر انگلیس در برخی از تجمعات اعتراض کرد. وی ضمن عرض تسلیت برای حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ که به کشته شدن دو نفر از نخبگان خمینی شهر منتهی شد، گفت: وزیر امور خارجه باید سفیر انگلیس را به عنوان عنصر نامطلوب تا ظهر اخراج کند. سفارتخانه انگلیس، سفارتخانه است یا مرکز سازماندهی ضد انقلاب!؟ اما در ادامه این جلسه حجت الاسلام علیرضا سلیمی هم به نسبت به حضور سفیر انگلیس در برخی از تجمعات تذکری ارائه داد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان در سفری به دو کشور منطقه (ایران و عربستان) ‌ و در اولین مقصد این سفر، امشب (یکشنبه) مهمان ظریف در تهران است. «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران دیروز از سفر وزیر خارجه پاکستان به تهران برای دیدار و گفتگو با محمدجواد ظریف همتای ایرانی و سایر مقامات جمهوری اسلامی ایران خبر داده بود. وزیر خارجه ایران صبح امروز (یکشنبه) نیز برای شرکت در مراسم بزرگداشت سلطان قابوس سلطان فقید عمان و دیدار با هیثم بن طارق سلطان جدید وارد مسقط شد. «سید محمدعلی حسینی» سفیر ایران در اسلام‌آباد نیز دیروز (جمعه) در دیدار با وزیر خارجه پاکستان درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای به رایزنی پرداخت. وزیر خارجه پاکستان قرار است پس از ایران به عربستان سعودی سفر کند و از آنجا هم عازم واشنگتن خواهد شد.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان در سفری به دو کشور منطقه و در اولین مقصد این سفر، امشب (یکشنبه) مهمان ظریف است. «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران دیروز از سفر وزیر خارجه پاکستان به تهران برای دیدار و گفتگو با محمدجواد ظریف همتای ایرانی و سایر مقامات جمهوری اسلامی ایران خبر داده بود. وزیر خارجه ایران صبح امروز (یکشنبه) نیز برای شرکت در مراسم بزرگداشت سلطان قابوس سلطان فقید عمان و دیدار با هیثم بن طارق سلطان جدید وارد مسقط شد. «سید محمدعلی حسینی» سفیر ایران در اسلام‌آباد نیز دیروز (جمعه) در دیدار با وزیر خارجه پاکستان درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای به رایزنی پرداخت. وزیر خارجه پاکستان قرار است پس از ایران به عربستان سعودی سفر کند و از آنجا هم عازم واشنگتن خواهد شد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان در سفری به دو کشور منطقه (ایران و عربستان) ‌ و در اولین مقصد این سفر، امشب (یکشنبه) مهمان ظریف در تهران است. اخبار سیاسی- «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران دیروز از سفر وزیر خارجه پاکستان به تهران برای دیدار و گفتگو با محمدجواد ظریف همتای ایرانی و سایر مقامات جمهوری اسلامی ایران خبر داده بود. وزیر خارجه ایران صبح امروز (یکشنبه) نیز برای شرکت در مراسم بزرگداشت سلطان قابوس سلطان فقید عمان و دیدار با هیثم بن طارق سلطان جدید وارد مسقط شد. «سید محمدعلی حسینی» سفیر ایران در اسلام‌آباد نیز دیروز (جمعه) در دیدار با وزیر خارجه پاکستان درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای به رایزنی پرداخت. وزیر خارجه پاکستان قرار است پس از ایران به عربستان سعودی سفر کند و از آنجا هم عازم واشنگتن خواهد شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت۲۴-وزیر خارجه کانادا اعلام کرد که این کشور یک گروه تحقیق بین‌المللی برای بررسی حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران تشکیل می‌دهد. «فرانکویز فیلیپه چامپان» وزیر خارجه کانادا بامداد شنبه گفت یک گروه هماهنگی بین‌المللی متشکل از این کشور به همراه انگلیس، ‌ سوئد و اوکراین در خصوص تحقیق درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران تشکیل می‌شود. فیلیپه چامپان اضافه کرد که کانادا خواستار پاسخ به سوالات درباره دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی است. روز جمعه «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران خبر داد که طبق هماهنگی انجام شده بین وزارت امور خارجه‌های ایران و کانادا یک هیأت ده نفره کانادایی برای رسیدگی به امور قربانیان کانادایی حادثه تاسف بار سقوط هواپیمای اوکراینی عازم ایران هستند. یک فروند بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین صبح چهارشنبه ۱۸ دی ماه که از تهران عازم کی یف بود در نزدیکی تهران سقوط کرد و همه ۱۷۶ سرنشین آن شامل مسافران و خدمه پرواز جان باختند.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فرانکویز فیلیپه چامپان» وزیر خارجه کانادا بامداد شنبه گفت یک گروه هماهنگی بین‌المللی متشکل از این کشور به همراه انگلیس، ‌ سوئد و اوکراین در خصوص تحقیق درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران تشکیل می‌شود. وی افزود که بخش عمده‌ای از مسافران از جمله ۵۷ شهروند کانادایی که در این هواپیما حضور داشتند در حال سفر به کانادا بودند. فیلیپه چامپان اضافه کرد که کانادا خواستار پاسخ به سوالات درباره دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی است. روز جمعه «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران خبر داد که طبق هماهنگی انجام شده بین وزارت امور خارجه‌های ایران و کانادا یک هیأت ده نفره کانادایی برای رسیدگی به امور قربانیان کانادایی حادثه تاسف بار سقوط هواپیمای اوکراینی عازم ایران هستند. یک فروند بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین صبح چهارشنبه ۱۸ دی ماه که از تهران عازم کی یف بود در نزدیکی تهران سقوط کرد و همه ۱۷۶ سرنشین آن شامل مسافران و خدمه پرواز جان باختند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش صدای افغان، صدیق صدیقی در صفحه توییتر نوشت: «ینس استولتنبرگ» قرار بود امروز (چهارشنبه) به افغانستان سفر و با محمد اشرف غنی رییس جمهوری دیدار کند. صدیقی افزود: دبیر کل ناتو بر تعهد این سازمان برای حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تاکید کرده و گفته که ناتو تا زمان نیاز، در افغانستان خواهد ماند. این سفر درحالی به دلیل افزایش تنش‌ها میان امریکا و ایران به تعویق افتاده است که سپاه پاسداران ایران حملات موشکی بر دو پایگاه امریکا در عراق را صبح امروز سازماندهی و اجرا کرد. سپاه پاسداران ایران اعلام کرد که این حمله را برای «انتقام‌گیری» از شهادت قاسم سلیمانی اجرا کرده است. سخنگوی وزارت امور خارجه توجیه اقدام تروریستی و نابخردانه بزرگ‌ترین عضو ناتو در مقابل دیدگاه متعجب و نگران دنیا در ترور یک مقام عالیرتبه نظامی ایرانی و دعوت شده از سوی دولت قانونی عراق را به سخره گرفتن افکار عمومی جهانیان از سوی دبیرکل ناتو دانست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری میزان، وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد: «شاه محمود قریشی» در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه قطر درخصوص تحولات و اوضاع امنیتی منطقه بحث و تبادل نظر کرد. در بیانیه وزارت خارجه پاکستان آمده است: پاکستان و قطر بر انجام تلاش‌های مشترک جهت تنش‌زدایی در منطقه موافقت کردند. وزیر خارجه پاکستان همچنین با همتای کویتی خود درخصوص تحولات جاری در منطقه رایزنی کرد. قریشی یکشنبه گذشته ضمن گفت وگوی تلفنی با «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران، با همتایان خود در ترکیه، امارات و عربستان نیز ارتباط برقرار کرد. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
حمایت برزیل از اقدام آمریکاوزارت امور خارجه کشورمان، کاردار برزیل در تهران را در پی اظهارات دولت این کشور درباره به اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی، احضار کرد. وزارت امور خارجه ایران، کاردار برزیل در تهران را پس از اظهارات دولت برزیل در حمایت از اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی مبنی بر «مبارزه علیه بلای تروریسم»، احضار کرد. به گزارش رویترز، ‌ وزارت امور خارجه برزیل در بیانیه‌ای در این باره گفت: اطلاع می‌دهیم که کاردار برزیل در تهران و نمایندگان دیگر کشورها که درباره رخ‌دادهای بغداد صحبت کردند، از سوی وزارت امور خارجه ایران، طی اقدامات دیپلماتیک معمول، احضار شدند. این بیانیه مطرح کرد که گفت‌وگوی انجام شده [در پی این احضار]، آرام و صمیمی بوده و توضیخات بیشتری درباره جزئیات این دیدار داده نخواهد شد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد: «شاه محمود قریشی» در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه قطر درخصوص تحولات و اوضاع امنیتی منطقه بحث و تبادل نظر کرد. در بیانیه وزارت خارجه پاکستان آمده است: پاکستان و قطر بر انجام تلاش‌های مشترک جهت تنش‌زدایی در منطقه موافقت کردند. وزیر خارجه پاکستان همچنین با همتای کویتی خود درخصوص تحولات جاری در منطقه رایزنی کرد. قریشی یکشنبه گذشته ضمن گفت وگوی تلفنی با «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران، با همتایان خود در ترکیه، امارات و عربستان نیز ارتباط برقرار کرد. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد: «شاه محمود قریشی» در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه قطر درخصوص تحولات و اوضاع امنیتی منطقه بحث و تبادل نظر کرد. در بیانیه وزارت خارجه پاکستان آمده است: پاکستان و قطر بر انجام تلاش‌های مشترک جهت تنش زدایی در منطقه موافقت کردند. وزیر خارجه پاکستان همچنین با همتای کویتی خود درخصوص تحولات جاری در منطقه رایزنی کرد. قریشی یکشنبه گذشته ضمن گفت وگوی تلفنی با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران، با همتایان خود در ترکیه، امارات و عربستان نیز ارتباط برقرار کرد. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، «انه گریت کرامپ-کارنبور» وزیر دفاع آلمان مدعی شد که ایران مسئول بخش عمده‌ای از تنش‌هایی است که منطقه غرب آسیا شاهد آن است. به گزارش رویترز، وی همچنین افزود که در ناتو این توافق حاصل شده که ماموریت پیمان آتلانتیک شمالی برای مقابله با گروه داعش ادامه پیدا کند. در پی این اظهارات، کاردار آلمان در تهران به وزارت امور خارجه ایران احضار شده بود. از سوی دیگر، ‌ در پی تنش‌های اخیر دولت آلمان اعلام کرده که تعدادی از نیروهای خود را که در عراق مستقر هستند از این کشور خارج می‌کند. خبرگزاری فرانسه این خبر را تائید کرده و شبکه خبری رووداو هم می‌گوید که نیروهای مزبور از عراق به اردن و کویت منتقل خواهند شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، «انه گریت کرامپ-کارنبور» وزیر دفاع آلمان مدعی شد که ایران مسئول بخش عمده‌ای از تنش‌هایی است که منطقه غرب آسیا شاهد آن است. به گزارش رویترز، وی همچنین افزود که در ناتو این توافق حاصل شده که ماموریت پیمان آتلانتیک شمالی برای مقابله با گروه داعش ادامه پیدا کند. در پی این اظهارات، کاردار آلمان در تهران به وزارت امور خارجه ایران احضار شده بود. از سوی دیگر، ‌ در پی تنش‌های اخیر دولت آلمان اعلام کرده که تعدادی از نیروهای خود را که در عراق مستقر هستند از این کشور خارج می‌کند. خبرگزاری فرانسه این خبر را تائید کرده و شبکه خبری رووداو هم می‌گوید که نیروهای مزبور از عراق به اردن و کویت منتقل خواهند شد.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «انه گریت کرامپ-کارنبور» وزیر دفاع آلمان مدعی شد که ایران مسئول بخش عمده‌ای از تنش‌هایی است که منطقه غرب آسیا شاهد آن است. به گزارش رویترز، وی همچنین افزود که در ناتو این توافق حاصل شده که ماموریت پیمان آتلانتیک شمالی برای مقابله با گروه داعش ادامه پیدا کند. در پی این اظهارات، کاردار آلمان در تهران به وزارت امور خارجه ایران احضار شده بود. از سوی دیگر، ‌ در پی تنش‌های اخیر دولت آلمان اعلام کرده که تعدادی از نیروهای خود را که در عراق مستقر هستند از این کشور خارج می‌کند. (جزئیات بیشتر) خبرگزاری فرانسه این خبر را تائید کرده و شبکه خبری رووداو هم می‌گوید که نیروهای مزبور از عراق به اردن و کویت منتقل خواهند شد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «انه گریت کرامپ-کارنبور» وزیر دفاع آلمان مدعی شد که ایران مسئول بخش عمده‌ای از تنش‌هایی است که منطقه غرب آسیا شاهد آن است. برلین پیشتر نیز تلویحا از ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دفاع کرده و این اقدام را پاسخی به «اقدامات تحریک‌آمیز ایران» خوانده بود. در پی این اظهارات، کاردار آلمان در تهران به وزارت امور خارجه ایران احضار شده بود. از سوی دیگر، ‌ در پی تنش‌های اخیر دولت آلمان اعلام کرده که تعدادی از نیروهای خود را که در عراق مستقر هستند از این کشور خارج می‌کند. خبرگزاری فرانسه این خبر را تائید کرده و شبکه خبری رووداو هم می‌گوید که نیروهای مزبور از عراق به اردن و کویت منتقل خواهند شد.

به انتهای لیست رسیدید