آخرین اخبار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
وزارت بهداشت

اخبار «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»

نامه‌نیورنامه‌نیور51 دقیقه قبل
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین اقدامات صورت‌گرفته در زمینه پرونده الکترونیک سلامت برای آحاد جامعه ایرانی، گفت: پیش‌بینی می‌کنم تا پایان سال جاری بخش عمده اتصالات برای پرونده الکترونیک سلامت صورت خواهد گرفت و مابقی آن نیز تا پایان دولت انجام می‌شود. نکته قابل تامل آن است که از میان این ۳۰ دانشگاه یاد شده، اکنون حدود ۱۵ دانشگاه حتی به سوی اتصال با بخش‌های خصوصی رفته‌اند. لزوم تکمیل اتصالات در پرونده الکترونیک سلامت، اتصال بیش‌ از ۱۸۰هزار نقطه در سراسر کشور است که تا کنون حدود ۱۴۶هزار نقطه به یکدیگر متصل شده‌اند. گام بعدی حذف دفترچه از مطب‌ها در سطح یک خدمات است تا نسخه نویسی الکترونیک انجام شود که به دنبال آن نسخه به شکل الکترونیک از مطب به داروخانه برود. به طور کلی در پرداخت‌های سطح یک دچار مشکلات شده‌ایم که به زودی برطرف خواهد شد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین اقدامات صورت‌گرفته در زمینه پرونده الکترونیک سلامت برای آحاد جامعه ایرانی، گفت: پیش‌بینی می‌کنم تا پایان سال جاری بخش عمده اتصالات برای پرونده الکترونیک سلامت صورت خواهد گرفت و مابقی آن نیز تا پایان دولت انجام می‌شود. نکته قابل تامل آن است که از میان این ۳۰ دانشگاه یاد شده، اکنون حدود ۱۵ دانشگاه حتی به سوی اتصال با بخش‌های خصوصی رفته‌اند. لزوم تکمیل اتصالات در پرونده الکترونیک سلامت، اتصال بیش‌ از ۱۸۰هزار نقطه در سراسر کشور است که تا کنون حدود ۱۴۶هزار نقطه به یکدیگر متصل شده‌اند. گام بعدی حذف دفترچه از مطب‌ها در سطح یک خدمات است تا نسخه نویسی الکترونیک انجام شود که به دنبال آن نسخه به شکل الکترونیک از مطب به داروخانه برود. به طور کلی در پرداخت‌های سطح یک دچار مشکلات شده‌ایم که به زودی برطرف خواهد شد.
فارسفارس3 ساعت قبل
وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن می‌گوید تداوم محاصره این کشور و فرودگاه بین‌المللی صنعاء، منجر به مرگ بیش از ۷۰ هزار بیمار یمنی شده است. «یوسف الحاضری»، سخنگوی وزارت بهداشت یمن به شبکه المسیره این کشور گفت: ‌ «بیش از ۳۲۰ بیمار در یمن هست که به دلیل محاصره و بسته بودن فرودگاه صنعاء امکان سفر به خارج برای مداوا را ندارند». او آماری نگران کننده از میزان فوتی‌ها در یمن به دلیل محاصره این کشور از سوی ائتلاف سعودی ارائه کرد و گفت: «بیش از ۴۳ هزار مورد فوتی در یمن به دلیل عدم امکان سفر به خارج داشتیم». سخنگوی وزارت بهداشت یمن گفت که هزاران نفر معلول در این کشور وجود دارد که اگر بتوانند به خارج سفر کنند، می‌توانند مداوا شده و بهتر شوند. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، جنگ تحمیلی ائتلاف سعودی بر یمن، منجر به کشته شدن ۹۱ هزار و ۶۰۰ یمنی شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از شبکه المسیره، یحیی سریع تصریح کرد اظهارات مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن در خلال نشست شورای امنیت در نیویورک مبنی بر توقف حملات متجاوزان طی ۴۸ ساعت اخیر صحت ندارد. وی تاکید کرد جنگنده‌های متجاوزان طی ۴۸ ساعت اخیر، ۱۲ بار مناطق مختلف یمن را بمباران کردند. از سوی دیگر یوسف الحاضری سخنگوی وزارت بهداشت یمن تاکید کرد بیش از ۴۳ هزار بیمار به سبب اینکه نتوانستند در نتیجه محاصره ظالمانه یمن و بسته بودن فرودگاه صنعا از سال ۲۰۱۶ به بعد برای مداوا به خارج اعزام شوند، جان خود را از دست دادند.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت بهداشت فلسطین از زخمی شدن هشت نفر در حمله شهرک‌نشینان صهیونیست به الخلیل خبر داد. بر اساس گزارش العهد، شهرک‌نشینان صهیونیست با یورش به منطقه جنوبی در شهر الخلیل در کرانه باختری، اهالی را مورد ضرب و شتم قرار دادند که در نتیجه آن هشت نفر زخمی شدند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المسیره، یحیی سریع تصریح کرد اظهارات مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن در خلال نشست شورای امنیت در نیویورک مبنی بر توقف حملات متجاوزان طی ۴۸ ساعت اخیر صحت ندارد. وی تاکید کرد جنگنده‌های متجاوزان طی ۴۸ ساعت اخیر، ۱۲ بار مناطق مختلف یمن را بمباران کردند. از سوی دیگر یوسف الحاضری سخنگوی وزارت بهداشت یمن تاکید کرد بیش از ۴۳ هزار بیمار به سبب اینکه نتوانستند در نتیجه محاصره ظالمانه یمن و بسته بودن فرودگاه صنعا از سال ۲۰۱۶ به بعد برای مداوا به خارج اعزام شوند، جان خود را از دست دادند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از تلویزیون عراق، خلف عبدالکریک سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح تاکید کرد وزارت بهداشت هیچ موردی از فوتی در جریان تظاهرات امروز ثبت نکرده است. وی افزود آنچه رویترز در این زمینه اعلام کرده، صحت ندارد. رویترز مدعی شده بود که نیروهای امنیتی عراق، چهار تظاهرات کننده را در بغداد کشته‌اند. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سرتیپ «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از دفع حملات زمینی ائتلاف سعودی اماراتی به نیروهای ارتش و کمیته‌های یمن طی ساعات گذشته خبر داد. سریع شامگاه جمعه (یک آذر) در حساب توییتری خود نوشت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق به دفع بیش از شش حمله شدید ائتلاف سعودی در جبهه‌های مرزی، جوف (شمال غرب) و تعز (جنوب غرب) شده و تلاش نیروهای این ائتلاف برای نفوذ در استان الحدیده (غرب یمن) را با شکست مواجهه کرده‌اند. سرتیپ سریع گفت که در بین کشته‌ها نیروهای سعودی نیز وجود دارد و عملیات متجاوزان ائتلاف سعودی به رغم پشتیبانی هوایی جنگنده‌های این ائتلاف راه به جایی نبرده است. تداوم حملات کورکورانه ائتلاف سعودی به مناطق یمن در کنار محاصره این کشور فقیر عربی باعث کشته شدن بیش از ۹۱ هزار نفر شده و صدها هزار نفر را آواره کرده است. وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعا) در گزارشی که اخیرا منتشر کرده است، از فوت سالانه ۱۰۰ هزار کودک بر اثر حملات و محاصره ائتلاف سعودی در این کشور خبر داده است.
فارسفارس5 ساعت قبل
سخنگوی نیروهای مسلح یمن از کشته و زخمی شدن شمار زیادی از نیروهای ائتلاف سعودی به هنگام دفع حملات این ائتلاف در یمن خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سرتیپ «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از دفع حملات زمینی ائتلاف سعودی اماراتی به نیروهای ارتش و کمیته‌های یمن طی ساعات گذشته خبر داد. سرتیپ سریع گفت که در بین کشته‌ها نیروهای سعودی نیز وجود دارد و عملیات متجاوزان ائتلاف سعودی به رغم پشتیبانی هوایی جنگنده‌های این ائتلاف راه به جایی نبرده است. تداوم حملات کورکورانه ائتلاف سعودی به مناطق یمن در کنار محاصره این کشور فقیر عربی باعث کشته شدن بیش از ۹۱ هزار نفر شده و صدها هزار نفر را آواره کرده است. وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعا) در گزارشی که اخیرا منتشر کرده است، از فوت سالانه ۱۰۰ هزار کودک بر اثر حملات و محاصره ائتلاف سعودی در این کشور خبر داده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز7 ساعت قبل
آن‌ها از مکمل‌های گیاهی برای کاهش وزن استفاده می‌کنند که در مواردی بدون نسخه پزشک مورد استفاده قرار می‌گیرند. چگونه می‌توان وزن‌ اضافی را از دست داد؟ اگر به دنبال مکمل‌های غذایی هستید که به شما در کاهش وزن کمک کنند، حق انتخاب‌های زیادی خواهید داشت. بعضی از محصولات با یک وعده غذایی مصرف می‌شوند، در حالی که برخی دیگر به جای وعده غذایی مصرف می‌شوند. سایر عوارض قرص‌های لاغری: قرص‌های لاغری می‌توانند عوارض جانبی مختلفی داشته باشند. همچنین نارسایی‌های قلبی، سکته مغزی، تشنج و نارسایی‌های کلیوی نیز می‌تواند از عوارض قرص‌های لاغری باشد.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
سخنگوی نیروهای مسلح یمن به اظهارات مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن واکنش نشان داد و تاکید کرد تجاوزات دشمن طی ۴۸ ساعت اخیر متوقف نشده بود. خبرگزاری تسنیم: سخنگوی نیروهای مسلح یمن به اظهارات مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن واکنش نشان داد و تاکید کرد تجاوزات دشمن طی ۴۸ ساعت اخیر متوقف نشده بود. به نقل از شبکه المسیره، یحیی سریع تصریح کرد اظهارات مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن در خلال نشست شورای امنیت در نیویورک مبنی بر توقف حملات متجاوزان طی ۴۸ ساعت اخیر صحت ندارد. وی تاکید کرد جنگنده‌های متجاوزان طی ۴۸ ساعت اخیر، ۱۲ بار مناطق مختلف یمن را بمباران کردند. از سوی دیگر یوسف الحاضری سخنگوی وزارت بهداشت یمن تاکید کرد بیش از ۴۳ هزار بیمار به سبب اینکه نتوانستند در نتیجه محاصره ظالمانه یمن و بسته بودن فرودگاه صنعا از سال ۲۰۱۶ به بعد برای مداوا به خارج اعزام شوند، جان خود را از دست دادند.
همشهریهمشهری8 ساعت قبل
۳۰۰میلیارد تومان خسارت در اصفهانناآرامی‌های روزهای گذشته در اصفهان خسارات سنگینی را به زیرساخت‌های شهری و اماکن و اموال عمومی وارد کرد. قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان درباره میزان خسارات وارده به زیرساخت‌های شهری، می‌گوید: حوادث اخیر خسارت‌های سنگینی را به زیرساخت‌های شهر اصفهان وارد کرده است. وی با اشاره به برآوردهای اولیه خسارات واردشده به زیرساخت‌های شهری، گفت: بیش از ۳۰۰میلیارد تومان برآورد اولیه خسارات است. البته برآورد دقیقی از این موضوع صورت نگرفته اما نزدیک به ۵۰میلیارد تومان خسارات به اتوبوسرانی وارد شده است. خسارت ۵۰میلیارد تومانی به شبکه اورژانسعلاوه بر زیرساخت‌های شهری، زیرساخت‌های درمانی نیز در اعتراضات اخیر متضرر شده‌اند.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که یک شهروند فلسطینی که در جریان تجاوز دو روزه اخیر رژیم صهیونیستی به این باریکه زخمی شده بود، بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسیده است. به گزارش ایسنا، مرکز اطلاع رسانی فلسطین اعلام کرد «محمد سالم عوده سوارکه» شهروند ۴۰ ساله فلسطینی ۱۴ ماه نوامبر جاری در حملات جنگنده‌های متجاوز اسرائیلی به غزه زخمی شده بود که در نهایت امروز جمعه بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت رسید. حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه منجر به شهادت ۳۵ نفر و زخمی شدن بیش از ۱۱۰ نفر دیگر شد. انتهای پیام
فارسفارس10 ساعت قبل
نهمین نفر از اعضای خانواده السوار روز جمعه در اثر شدت جراحات وارده به وی در حملات هوایی رژیم صهیونیستی، در فلسطین به شهادت رسید. وزارت بهداشت خبر داد که «محمد سلامة السوارکة» (۴۰ ساله) نهمین نفر از خانواده السوارکه است که طعم شهادت را چشیده است. خبرگزاری معا به نقل از این نهاد فلسطینی گزارش داد که هشت نفر دیگر از اعضای خانواده السوارکه در جریان بمباران اخیر رژیم صهیونیستی به «دیر البلح» به شهادت رسیدند. نظامیان رژیم صهیونیستی منزل این خانواده را اخیرا بمباران کردند که علاوه بر شهادت هشت نفر، ۱۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند که وضعیت برخی از آنان، وخیم اعلام شده است. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد پنجشنبه گذشته منزل خانواده السوارکه را بمباران کردند.
فارسفارس11 ساعت قبل
نیروهای سعودی، ۳۰ خودروی نظامی از جمله سه خودروی زرهی به لشکر «الاماجد» -وابسته به دولت مستعفی یمن- تحویل دادند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عربستان سعودی بار دیگر از نیروهای نظامی وابسته به «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن حمایت نظامی کرد. یک منبع نظامی وابسته به ارتش هادی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که نیروهای سعودی، ۳۰ خودروی نظامی از جمله سه خودروی زرهی به لشکر «الاماجد» -وابسته به ارتش نیروهای هادی- تحویل دادند. این نیروهای وابسته به هادی و به تبع آن، عربستان سعودی، در منطقه «المنیاسه» واقع در شرق منطقه «لودر» واقع در استان «ابین» (جنوب یمن) مستقر هستند. ریاض در ۲۲ آگوست گذشته، ۵۰ خودروی نظامی به این لشکر ارسال کرد.
سلامت نیوزسلامت نیوز15 ساعت قبل
سلامت نیوز: وجود آنتن‌های مخابراتی در مناطق مسکونی، با حرف و حدیث‌های زیادی همراه بوده است. اما، هنوز هیچ گونه مستندات علمی راجع به آسیب پارازیت‌ها بر سلامت مردم، ثابت نشده است. همین مسئله باعث شده تا کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نسبت به بررسی این موضوع حساس باشد و همواره یکی از جلسات کمیسیون با حضور مسئولان مربوطه به این بحث اختصاص می‌یابد. بر همین اساس معیار سنجش ما استاندارد ملی است که ترجمه شده و برگرفته از استاندارد بین‌المللی است. این در حالی است که هنوز هیچ گونه مستندات علمی که ثابت کند این قبیل امواج برای سلامت مردم مضر و آسیب رسان است، وجود ندارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
سید کامل تقوی نژاد - معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت در حاشیه برپایی آزمون استخدام کشوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به منظور تامین نیروی انسانی برای بیمارستان‌های جدید و مراکز در حال توسعه، ‌از سازمان امور استخدامی کشور درخواست ۴۰ هزار نیروی جدید کرده بودیم که با به کارگیری ۱۰ هزار نفر موافقت شد. وی افزود: آزمون در سراسر کشور برگزار شد و پذیرفته شدگان آن در نقاط مختلف مشغول به کار خواهند شد، ۲۶ درصد از پذیرفته شدگان در مناطق محروم جذب می‌شوند. همچنین حدود ۵ هزار و ۴۰۰ نفر از شرکت کنندگان ایثارگر هستند که طبق قانون جدید آنها هم باید در آزمون شرکت می‌کردند و از مجموع ۱۰ هزار نفری که بناست به کار گرفته شوند ۲۵ درصد از ایثارگران خواهند بود.
مهرمهر15 ساعت قبل
حمیدرضا صفی خانی، در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: یکی از تکالیف نظام سلامت الکترونیک، ایجاد درگاهی است که بتوان اطلاعات و داده‌ها را در یک بستر امن، نگهداری و مورد استفاده قرار داد. وی بر ضرورت ایجاد درگاه یکپارچه تبادل اطلاعات نظام سلامت تاکید کرد و افزود: برای جمع آوری اطلاعات این حوزه، نیازمند ایجاد یک درگاه برای تبادل اطلاعات هستیم. صفی خانی، بر وجود گردش اطلاعات و داده‌ها در یک بستر امن تاکید کرد و گفت: در حال حاضر ۱۰۰ سرویس بین دستگاهی شناسایی شده که یکی از مهم‌ترین دستاوردهای توسعه نظام سلامت الکترونیک است. وی با عنوان این مطلب که در حال حاضر روزانه بیش از ۴ میلیون تراکنش در درگاه یکپارچه تبادل اطلاعات سلامت انجام می‌شود، ادامه داد: تبادل اطلاعات تمامی واحدها و زیر مجموعه‌های وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در این درگاه انجام خواهد شد. صفی خانی، توضیح داد: با ایجاد این درگاه، یک اتاق تهاتر اطلاعات فراهم کرده‌ایم که تمامی ذی نفعان با یکدیگر داد و ستد اطلاعایت دارند.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به بازسازی دانشکده پزشکی گفت: ظاهر فضای فیزیکی دانشکده پزشکی با ۸۰ سال قدمت در مقایسه با ساختمان‌ها و بناهایی دیگر واقعا قابل‌قبول نیست به همین دلیل برای بازسازی آن اقدام کردیم و طبیعی است که طولانی شدن این بازسازی باعث نارضایتی دانشجویان می‌شود لذا سرعت بخشیدن به این کار نیاز به همکاری تنگاتنگ دانشکده پزشکی و معاونت توسعه دارد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر کریمی با اشاره به بازسازی دانشکده پزشکی گفت: ظاهر فضای فیزیکی دانشکده پزشکی با ۸۰ سال قدمت در مقایسه با ساختمان‌ها و بناهایی دیگر واقعا قابل‌قبول نیست به همین دلیل برای بازسازی آن اقدام کردیم و طبیعی است که طولانی شدن این بازسازی باعث نارضایتی دانشجویان می‌شود لذا سرعت بخشیدن به این کار نیاز به همکاری تنگاتنگ دانشکده پزشکی و معاونت توسعه دارد. معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه ۶۰ درصد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی تهران را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: با این نسبت جمعیتی، قوانینی که در زمینه بانوان وضع می‌شود تمامی برنامه‌ریزی‌های دانشگاه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی تهران از امضا ۷۳ فقره تفاهم‌نامه بودجه عملکردی در سال ۹۸ با واحدهای زیرمجموعه دانشگاه خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه‌های عملیاتی دانشگاه، به‌عنوان الگو در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اجرایی می‌شود. درحال حاضر دانشگاه علوم پزشکی تهران تنها مجموعه‌ای است که به سیستم رصد متصل است.
خانه ملتخانه ملت16 ساعت قبل
محمد نعیم امینی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه پرونده الکترونیک سلامت برای ۸۱ میلیون نفر ایرانی تشکیل شده است، گفت: اطلاعات برخط در سامانه‌های وزارت بهداشت وجود دارد اما تعدادی از سامانه‌ها فعال نیست البته فعال نبودن به این معنا نیست که افراد پرونده‌ای ندارند بلکه بر اساس مراجعات در پایش‌های مختلف تکمیل خواهند شد. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد علت تاخیر در اجرای پرونده الکترونیک سلامت، افزود: مشکل اصلی این است که ارتباطی الکترونیکی میان این پرونده با تمامی مراکز طرف قرارداد بیمه‌ها اعم از داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز ارائه دهنده خدمات در سطوح مختلف هنوز ایجاد نشده است. وی ادامه داد: بنابراین تا زمانی که این ارتباط برقرار نشود خدمات در ارتباط با پرونده الکترونیک سلامت منحصر به بخش دولتی خواهد بود البته در برخی مراکز ارتباط تا سطح ۳ هم هنوز متصل نشده است. امینی فرد با تاکید بر اینکه باید پیوند مناسب میان دفترچه الکترونیک و پرونده سلامت الکترونیک به وجود آید، گفت: پرونده الکترونیک سلامت پیچیدگی‌های فنی مربوط به خود را دارد و باید میان پرونده الکترونیک سلامت و مراکز طرف قرارداد بیمه‌ها پیوستگی مناسب ایجاد شود. /پایان پیام
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
وی افزود: کاهش تعهدات موضوع این مصوبه به متعهدینی که در حین انجام تعهد هستند، نیز قابل تسری خواهد بود. وی افزود: افرادی که مشمول تعهدات ماموریت آموزشی هستند، مجوز اخذ مدرک تحصیلی را پس از طی دوره تعهدات آموزشی اخذ خواهند کرد. دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: میزان تعهدات افرادی که با استفاده از سهمیه اعضای هیئت علمی در آزمون فوق تخصصی پذیرفته شده‌اند شامل این مصوبه نمی‌شود و تابع احکام استخدامی صادر شده است. معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: طبق مصوبه شورا از سی و نهمین دوره آزمون گواهینامه رشته‌های تخصصی بالینی و به بعد، صد در صد سوالات آزمون گواهینامه رشته‌های تخصصی بالینی به صورت متمرکز در مناطق آمایشی نهایی سازی خواهد شد. شیوه نامه اجرایی هیئت‌های ممتحنه کلان مناطق آمایشی برای پزشکی عمومی در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی تدوین و در نشست بعدی شورا طرح خواهد شد.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
وزارت بهداشت یمن اعلام کرد، صد هزار کودک سالانه در این کشور به دلیل جنگ، بیماری‌ و سوء تغذیه جان خود را از دست می‌دهند. به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، وزارت بهداشت یمن اعلام کرد: سالانه صد هزار کودک به دلیل جنگ، بیماری، سوء تغذیه و نبود داروهای مورد نیاز به خاطر محاصره ظالمانه دشنم سعودی جان خود را از دست می‌دهند. وی در ادامه افزود: در نتیجه حملات هوایی مستقیم جنگنده‌های سعودی ۷ هزار و ۲۰۰ کودک یمنی تاکنون کشته و زخمی شده‌اند و بیش از ۸۰۰ کودک دچار معلولیت شده‌اند. ۸۰ هزار کودک هم دچار اختلالات روحی به علت صدای هواپیماها و صدای انفجار موشک‌ها هستند. وزیر بهداشت یمن خاطرنشان کرد: تجاوزگری، تداوم محاصره و هدف قرار دادن زیرساخت‌ها باعث شده کودکان یمنی از حق سلامتی و زندگی محروم شوند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴16 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - معلوم نیست دراقتصاد ایران چه می‌گذرد و کدام تصمیم با کدام راهبرد در خدمت کدام گروه اجتماعی و اقتصادی است و نقش نهادها و سازمانهای دولتی درصدور یک بخشنامه یا دستورعمل درلابه لای کدام منافع انجام می‌شود. به طور مثال ناگهان اعلام می‌شود برای اینکه یک کالا صادر شود باید فلان ویژگی را داشته باشد و برای واردات یک کالای دیگر باید چند مجوز گرفته شود. اینگونه شده است که صدای محمود نجفی‌عرب رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران دریک نشست دایمی ماهانه اتاق بازرگانی تهران در می‌آید و اعتراض می‌کند. اینگونه شده است که صدای محمود نجفی‌عرب رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران دریک نشست دایمی ماهانه اتاق بازرگانی تهران در می‌آید و اعتراض می‌کند. به گفته این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران، این در حالی است که کسب‌وکار حدود ۲۵۰ شرکت داخلی در حوزه آرایشی و بهداشتی در معرض تهدید قرار گرفته و نزدیک به ۳۰ هزار نفر نیز در آستانه تعدیل و بیکاری قرار دارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مضرات و خطرات امواج آنتن‌های مخابراتی در مناطق مسکونی، موضوعی است که همواره مورد بحث کارشناسان و دست اندرکاران حوزه سلامت کشور است. همین مسئله باعث شده تا کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نسبت به بررسی این موضوع حساس باشد و همواره یکی از جلسات کمیسیون با حضور مسئولان مربوطه به این بحث اختصاص می‌یابد. از طرفی بسیاری از موضوعات مربوط به پارازیت‌ها و فراکانس‌ها در قانون هوای پاک سال ۹۶ مطرح شده که باید به آن استناد شده و گزارشی به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارائه شود. بر همین اساس معیار سنجش ما استاندارد ملی است که ترجمه شده و برگرفته از استاندارد بین‌المللی است. این در حالی است که هنوز هیچ گونه مستندات علمی که ثابت کند این قبیل امواج برای سلامت مردم مضر و آسیب رسان است، وجود ندارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
علی اکبر ولایتی افزود: ساماندهی فعالان طب سنتی از وظایف وزارت بهداشت است، به طور قطع باید برای افرادی که مدرک دانشگاهی ندارند اما در ارائه خدمات طب سنتی کارکشته هستند مجالی برای فعالیت قانونی فراهم شود و حتما باید وزارت بهداشت امتحانی برگزار کند و کسانی که مدعی ارائه خدمات طب سنتی هستند بتوانند با گذراندن این امتحان مجوز فعالیت قانونی بگیرند. استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: موافق صدور مجوز برای فعالان تجربی طب سنتی هستم چون چاره‌ای نداریم و تعداد زیادی از این افراد با تجربیات خوبی مشغول فعالیت هستند البته عده‌ای هم هستند که صلاحیت ندارند و حتما باید با آنها برخورد شود و حتما وزارت بهداشت با این افراد برخورد می‌کند. مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفته گذشته اعلام کرد وزارت بهداشت درصدد ارائه مجوز فعالیت قانونی به فعالان تجربی طب سنتی است و گفت: در حوزه خدمات سلامت به ویژه طب سنتی به جز پزشکان، افراد دیگری هم هستند که دانش، تجربه و توانمندی دارند از این رو باید چارچوبی طراحی شود که به آنان نیز مجوز بدهند. البته در حوزه سلامت این مساله حساس‌تر است و هیچ کس حق ندارد بدون مجوزی که توسط مراجع ذی صلاح صادر می‌شود در امر درمان و سلامت دخالت کند. مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت افزود: به نظر می‌رسد صدور مجوز قانونی برای فعالیت غیر پزشکان توانمند در حوزه طب سنتی می‌تواند برخی چالش‌ها و بحث هایی که در این حوزه وجود دارد را ساماندهی کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| صنایع غذایی نیوزیلند برای تقویت کار خود در مقابله با چاقی این کشور در بیانیه دولت تشویق شده تا راه‌کارهای جدیدی را اعمال کند. گزارشی که در دسامبر سال گذشته توسط Taskforce صنایع غذایی نیوزلند منتشر شد، جزئیات پیشنهادی این صنعت برای همکاری در کنار دولت برای کاهش چاقی را نشان می‌دهد. این پیشنهادات توسط دولت نیوزیلند نیز مورد استقبال قرار گرفته است. دولت نیوزیلند قصد دارد با نظارت دقیق بر صنایع مواد غذایی به تعامل خود با صنعت مواد غذایی برای برچسب زدن مواد غذایی و انتشار اطلاعاتی درباره میزان قند و چربی خوراکی‌ها به این کار رسمیت دهد. راهنمایی در مورد برچسب زدن مواد غذایی برای حمایت از مصرف کنندگان در انتخاب غذای آگاهانه و سالم‌تر بسیار مؤثر است.
فارسفارس22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، صنایع غذایی نیوزیلند برای تقویت کار خود در مقابله با چاقی این کشور در بیانیه دولت تشویق شده تا راه‌کارهای جدیدی را اعمال کند. گزارشی که در دسامبر سال گذشته توسط Taskforce صنایع غذایی نیوزلند منتشر شد، جزئیات پیشنهادی این صنعت برای همکاری در کنار دولت برای کاهش چاقی را نشان می‌دهد. این پیشنهادات توسط دولت نیوزیلند نیز مورد استقبال قرار گرفته است. دولت نیوزیلند قصد دارد با نظارت دقیق بر صنایع مواد غذایی به تعامل خود با صنعت مواد غذایی برای برچسب زدن مواد غذایی و انتشار اطلاعاتی درباره میزان قند و چربی خوراکی‌ها به این کار رسمیت دهد. راهنمایی در مورد برچسب زدن مواد غذایی برای حمایت از مصرف کنندگان در انتخاب غذای آگاهانه و سالم‌تر بسیار مؤثر است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس موسوی شامگاه پنجشنبه در هشتمین همایش ملی راهکارهای ارتقای سلامت و چالش‌ها با محوریت سرطان در ساری، حوزه سلامت را حوزه‌ای فراگیر دانست و اظهار کرد: همه مردم باید از خدمات حوزه سلامت استفاده کنند و در این حوزه وزارت بهداشت حدود ۲۵ درصد نقش دارد و مابقی این وظایف برعهده سایر دستگاه‌ها و نهادها است. وی به نقش استرس در ابتلا به برخی از بیماری‌ها اشاره کرد و افزود: استرس‌های طولانی مدت نقش زیادی در بیماری دارد و می‌توان با کاهش و کنترل استرس از بیماری‌ها جلوگیری کرد. دکتر موسوی به کالاهای زیان رسان سلامت اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی صورت گرفته تا قانونگذاران مالیات بر دخانیات اخذ شود که متاسفانه هنوز اتفاق نیفتاده است. وی به نقش شادابی در سلامت مردم اشاره کرد و گفت: در جامعه فقر و شادابی وجود دارد و ورزش نقش زیادی در شادابی و سلامت دارد که می‌توان با افزایش زیرساخت‌های ورزشی زمینه‌های لازم برای سلامت جامعه فراهم شود. دکتر موسوی با بیان اینکه در سال‌های اخیر امید به زندگی افزایش پیدا کرده است، افزود: بر اساس شعار سازمان بهداشت جهانی سیستم سلامت باید همه افراد جامعه را تحت پوشش قرار دهد.
ایمناایمنا1 روز قبل
در واقع تفاوت این دو نوع اختلال در تخلیه و پاکسازی است، که در اختلال پرخوری وجود ندارد اما در پرخوری عصبی وجود دارد. وی ‌با تاکید بر اینکه اختلال پرخوری ‌یک مشکل روانی است، گفت: این اختلال برای درمان نیاز به رویکرد کار تیمی دارد؛ تیم درمانی برای درمان اختلال ‌پرخوری متشکل از خانواده، متخصص تغذیه و روانشناس که دارای تجربه کافی در درمان این بیماری باشند. نقش ویتامین‌ها در ریزش مویک ‌متخصص ‌پوست و مو با اشاره به علل ریزش ‌مو و انواع آن، اظهار کرد: ریزش ‌مو در زنان ‌و مردان متفاوت است ‌که با دلایل مشخصی رخ می‌‌دهد؛ اما کمبود ویتامین‌های مختلف عمده‌ترین دلیل ریزش مو در افراد است. محمد رضوانی با تاکید بر ریزش مو در مردان، گفت: ریزش مو بسته به جنسیت افراد متفاوت است، باید گفت ریزش موی مردانه فرم فیزیولوژیکی است که بین ۷۰ تا ۸۰ درصد از مردان به واسطه هورمون مردانه‌ای که بعد از بلوغ به عنوان گیرنده در ناحیه فولیکول مو عمل می‌کند و هورمون تستسترون را به دی تستسترون تبدیل می‌کند رخ می‌دهد. این ‌متخصص ‌پوست با بیان اینکه ریزش موی مردانه از طرفین پیشانی ‌تا اواسط سر رخ می‌دهد، افزود: ریزش مو بعداز بلوغ از سنین ۲۵ تا بعد از ۳۰ سالگی می‌تواند رخ دهد و این باور غلط که تا ۳۰ سالگی اگر موها ریزش نداشته باشد از آن به بعد نیز ریزش نخواهد داشت نادرست است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
همچنین دو میلیون ۲۰۰ هزار نفر به بیماری وبا دچار شده‌اند که از بین آنها ۳۷۵۰ نفر فوت کرده‌اند و کودکان در این میان سهم ۳۲ درصدی دارند. ۴۵۰۰ نفر نیز به بیماری دیفتری دچار شده‌اند که از میان آنها ۲۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند. به گزارش وزارت بهداشت یمن، ۲٫۹ میلیون کودک به سوءتغذیه دچار شده‌اند که این تعداد ۵۵ درصد کل کودکان یمنی است و ۴۰۰ هزار نفر از آنها به سوءتغذیه شدید مبتلا هستند. بنابراین گزارش ۸۶ درصد کودکان یمنی دچار کم خونی هستند و ۴۶ درصد نیز از رشد نیافتگی جسمانی رنج می‌برند. ۸۰ درصد کودکان نیز به علت صداهای مهیب جنگنده‌ها و انفجارها به بیماری‌های روحی مبتلا شده‌اند.

به انتهای لیست رسیدید

وزارت بهداشت

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وزارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران است. این وزارتخانه علاوه بر مدیریت و نظارت بر مراکز بهداشتی و درمانی کشور، مدیریت دانشگاه‌های علوم پزشکی را عهده‌دار است. نام این وزارتخانه از ابتدا تا چند سال پس از انقلاب وزارت بهداری بوده‌است. سرپرستی این وزارت را سعید نمکی بر عهده دارد. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار وزارت بهداشت را می‌خوانید. ویکی‌پدیا