آخرین اخبار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
وزارت بهداشت

اخبار «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 دقیقه قبل
داروهای تاریخ گذشته و مصرف آن در برخی بیمارستان‌ها، داستان‌های عجیب و غریب دیگری را این روزها روایت کرده‌اند. شاید به‌خاطر همه این مشکلات، احتمال دیدن داروهای تاریخ گذشته که زمانی در انبارها دپو شده بودند، دیگر خارج از انتظار نباشد. در دستور فروش اما زمانی که می‌بیند، دارو تاریخ انقضا گذشته است، از پزشک معالج بیمارش پرس‌وجو می‌کند. سخنگوی سازمان غذا و دارو توضیح می‌دهد که طبق قانون، داروی تاریخ انقضا گذشته باید امحا شود. شعیبی وجود داروی تاریخ انقضا گذشته در بازار را انکار نمی‌کند.
مهرمهر41 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی صبح پنج شنبه به منظور افتتاح و بهره برداری از ۵ طرح بهداشتی و پزشکی در فیروزکوه در جمع خبرنگاران از آغاز مرحله دوم طرح جامع سلامت خبر داد و اظهار داشت: این طرح با رویکرد تقدم پیشگیری بر درمان اغاز شده است. وی افزود: سیستم درمان از راه دور از اولویت‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. این خبر تکمیل می‌شود …
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
حاجی رضا شاکرمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از ورود مدعی العموم در راستای احقاق حقوق عامه به جهت حفظ سلامت عمومی خبر داد و بیان کرد: با توجه به گزارش بازپرس ویژه جرایم پزشکی، مشخص شد که در اغلب مواردی که منجر به طرح شکایت از ناحیه شهروندان در راستای ارائه خدمات پزشکی بر مبنای شاخص‌های اعلامی وزارت بهداشت می‌گردد، در این حوزه است که در تعدادی از داروخانه‌ها مسئول فنی حضور ندارد و این امر سبب بروز مشکلاتی شده است. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز خاطرنشان کرد: همچنین دریافت گزارشاتی در خصوص اورژانس ۱۱۵ مبنی بر اینکه به علت عدم وجود تجهیزات کامل در جهت انتقال بیمار به مراکز درمانی، در راستای احقاق حقوق عامه به جهت جلوگیری از بروز موارد مشابه و حفظ سلامت عمومی جامعه و بررسی و نظارت بر امور درمانی جامعه، دستورات لازم به ریاست دانشگاه علوم پزشکی و دادستان انتظامی پزشکی داده شد تا موضوع به فوریت تحت بررسی قرار گیرد و مقرر شد جوابیه کتبی به دادستانی منعکس شود. وی اذعان کرد: همچنین پیرو دستورات صادره از طرف دادستانی به سازمان نظام پزشکی استان البرز مبنی بر ارائه گزارش در خصوص وضعیت نحوه ارائه خدمات و مشکلات موجود در داروخانه‌ها و اورژانس ۱۱۵ استان البرز گزارش کاملی در این خصوص اخذ شد. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
به دنبال تذکر وزارت بهداشت به خودروسازان درباره افزایش آلاینده «ازن»، دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: مسئولان باید برای کیفیت سوخت فکری کنند، تا ادعای وزارت نفت مبنی بر توزیع سوخت باکیفیت در جایگاه‌های سوخت محقق شود. چند وقتی است که در موضوع آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده «ازن» و هشدار به خودروسازان و موتورسیکلت‌سازان مطرح شده است. دبیر انجمن خودروسازان ایران با بیان اینکه مصوبه دولت گویای این است که تمام جایگاههای کشور باید سوخت مطابق استاندارد یورو ۴ داشته باشند، اظهار کرد: هنوز این اتفاق نیفتاده و در بخش گازوئیل نیز شرایط بسیار بدتر است. دبیر انجمن خودروسازان ایران اظهار کرد: بنابراین خواهش ما این است که ابتدا مسئولان زیرساخت‌های اولیه نظیر تامین سوخت سراسری باکیفیت در کشور را فراهم کنند و سپس به خودروساز ایراد بگیرند. خودروسازان وظیفه خود را انجام می‌دهند اما زمانی که سوخت مورد نظر و باکیفیت توزیع نمی‌شود، علاوه بر اینکه سبب نارضایتی مردم و ایجاد مشکل برای ما می‌شود، آلایندگی هوا را نیز تشدید می‌کند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
به دنبال تذکر وزارت بهداشت به خودروسازان درباره افزایش آلاینده «ازن»، دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: مسئولان محیط زیست به جای ایراد به خودروسازان، باید برای کیفیت سوخت و مجهز کردن جایگاه‌ها به بنزین و گازوئیل باکیفیت فکری کنند، تا ادعای وزارت نفت مبنی بر توزیع سوخت باکیفیت در جایگاه‌های سوخت محقق شود. چند وقتی است که در موضوع آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده «ازن» و هشدار به خودروسازان و موتورسیکلت‌سازان مطرح شده است. وی افزود: بنابراین خودروسازان کار خود را به درستی انجام می‌دهند؛ اما مسوولان سازمان محیط زیست باید برای سوخت‌ توزیعی فکری کنند. نعمت‌بخش ادامه داد: همچنین اتوبوس‌ها و کامیون‌ها و همین طور خودروهای بنزینی دارای موتور توربوشارژ به دلیل اینکه بنزین سراسر کشور استاندارد لازم را نداشته، دچار مشکل فنی شده‌اند و آسیب دیده‌اند. خودروسازان وظیفه خود را انجام می‌دهند اما زمانی که سوخت مورد نظر و باکیفیت توزیع نمی‌شود، علاوه بر اینکه سبب نارضایتی مردم و ایجاد مشکل برای ما می‌شود، آلایندگی هوا را نیز تشدید می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از افزایش ۲۰ درصدی بازگشت دانشجویان ایرانی به کشور خبر داد. ایلنا: رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از افزایش ۲۰ درصدی بازگشت دانشجویان ایرانی به کشور خبر داد. مجتبی صدیقی (رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری) درباره شرایط بازگشت دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند، گفت: سال گذشته برای بازگشت دانشجویان تسهیلات را بیشتر کردیم. البته ایرادی ندارد که دانشگاه‌های سطح یک هم آنها را بپذیرد، اما ما ترجیح می‌دهیم به دانشگاه‌های هم سطح بروند. تکلیف این دانشجویان چیست؟ گفت: بخش قابل توجهی از دانشجویان از فاند تحصیلی و کمک‌های مالی دانشگاه خارج از کشور بهره‌مند می‌شوند.
رکنارکنا10 ساعت قبل
فرارو- چند هفته پیش اخباری از کشف یک فساد گسترده در وزارت بهداشت و درمان در فضای مجازی منتشر شد. پس از گذشت مدتی وزیر بهداشت جزییاتی از فساد در این وزارتخانه را افشا کرد و روز گذشته نیز سخنگوی قوه قضائیه در این باره توضیحاتی داد. تلاش برای استیضاحسخنان افشاگرانه وزیر بهداشت در حالی بیان و منتشر شده‌اند که شماری از نمایندگان مجلس به دنبال استیضاح او هستند. اسدالله عباسی، نماینده رودسر، گفته است: «انتقاد‌های بسیاری به عملکرد وزیر بهداشت و ضعف‌های مدیریتی در این وزارتخانه مطرح است. در این میان روابط عمومی وزارت بهداشت، نقل قول سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی از اظهارات وزیر را تکذیب کرده است.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در هفته‌های اخیر سازمان برنامه و بودجه چارچوب کلی برنامه اصلاح ساختار بودجه را تدوین و منتشر کرده است. این برنامه شامل نکات مهمی مثل اصلاح یارانه کالاهای اساسی، اصلاح قیمت حاملهای انرژی، یارانه تولید، یارانه سلامت و … است. سازمان برنامه و بودجه روز ۲۰ فروردین ماه امسال از طرح مقدماتی برنامه اصلاح ساختار بودجه رونمایی کرد. آخرین تحولات اجرای برنامه اصلاح ساختار بودجههمچنین اخیرا کلیات برنامه مقدماتی اصلاح ساختار بودجه در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا تصویب شده است. گفتنی است، سازمان برنامه و بودجه در یکی از بندهای مهم طرح اصلاح ساختار بودجه، بحث اصلاح یارانه نظام بیمه سلامت را مطرح کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، بر اساس اعلام وزارت کشور، در چهارمین جلسه اصلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با موضوع سامانه‌ها که با حضور وزیر کشور و نماینده ویژه رئیس‌جمهوری در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد، توافق‌نامه‌هایی بین ستاد و ۱۲ دستگاه اجرائی در خصوص زمان بندی تحقق کامل سامانه‌های مربوط به هر دستگاه به امضا رسید. وزیر کشور در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، چهارمین جلسه اصلی ستاد در خصوص سامانه‌ها است. می‌دانیم که مهم‌ترین محور قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در سال ۹۲ تصویب و ابلاغ شد، برای بازدارندگی و پیشگیری در امر قاچاق، بحث سامانه‌هاست و حدود ۱۲ دستگاه اجرایی می‌بایست این سامانه‌ها را عملیاتی می‌کردند. نماینده ویژه رئیس جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطر نشان کرد: در جلسه امروز ستاد، با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف، یک توافق‌نامه را فی‌مابین امضا کردیم و در آن زمان‌بندی مراحل مختلف منتهی به نهایی شدن و تحقق کامل سامانه‌های دستگاه‌های مختلف، مورد توافق ما و هر یک از دستگاه‌ها قرار گرفت. این روند با نظارت و هدایت مستمر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دنبال می‌شود.
فارسفارس12 ساعت قبل
سازمان بهداشت جهانی با ارائه آمار تازه مربوط به تعداد تلفات فلسطینیان در غزه گفت که تنها در یک ماه گذشته میلادی، ۵۶۱ نفر در غزه زخمی شده‌اند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، از ابتدای تظاهرات «راهپیمایی بازگشت» که از سی‌ام مارس ۲۰۱۸ با هدف رفع محاصره غزه آغاز شده، هزاران نفر از فلسطینیان شهید و یا زخمی شد‌ه‌اند. در همین ارتباط، سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه آمار تازه‌ای درباره تعداد تلفات فلسطینیان در غزه صادر کرد و گفت که تاکنون بیش از ۳۰ هزار نفر زخمی شده‌ که از این میان، ۳۱۳ نفر به شهادت رسیده‌اند. به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، در ادامه بیانیه سازمان مذکور آمده که تنها در ماه ژوئن گذشته، ۵۶۱ فلسطینی در غزه زخمی شدند. تعداد بالای تلفات طبق آمار سازمان بهداشت جهانی در ماه گذشته میلادی (ژوئن ۲۰۱۹) سوای از راهپیمایی بازگشت به برگزاری کنفرانس اقتصادی موسوم به «کارگروه منامه» و حضور گسترده فلسطینیان در تظاهرات علیه کنفرانس مزبور بر می‌گردد.
ایمناایمنا13 ساعت قبل
زایمان زودهنگام و تغییر در فعالیت مغز نوزاد، راهکارهایی آسان برای داشتن پوستی خیره کننده، کاهش خطر بروز دیابت با مصرف ویتامین D، روش انتقال انگل‌ها با آب استخر و آخرین وضعیت پیرچشمی در ایران را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.
الفالف14 ساعت قبل
وی ادامه داد: در سال ۷۴ که من در سازمان بازرسی کل کشور حضور داشتم، پرونده فساد ی مطرح شد که دادگاه با آن برخورد کرد. چندی بعد پرونده فساد مالی دیگری با مبلغی بسیار بیشتر باز شد و همینطور این پرونده‌ها ادامه داشت تا به پرونده فساد ۳ هزار میلیارد تومانی رسید. فضل الله موسوی عضو حقوقدان شورای نگهبان هم گفت: وظیفه شورای نگهبان پاسداری از شرع و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و در صورت لزوم همه پرسی هاست و انتخابات شورایاری و دهیاری ارتباطی با شورای نگهبان ندارد. آیت الله یزدی هم گفت: بر همه ما آشکار است اعضای پیشین و فعلی شورای نگهبان کسانی نیستند که تحت تأثیر فشارها و رایزنی‌های غیرمسئولانه، نظرشان تغییر کند. ****حمایت سعید جلیلی از مواضع وزیر بهداشتسعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی وزیری علیه فساد مبارزه می‌کند، باید مردم و ارکان نظام را در کنار خود احساس کند.
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مسیح الله سلطانی عصر چهارشنبه در کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده که در تالار پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، افزود: اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و ۲۷۳ میلیون تومان به پنج دستگاه فنی و حرفه‌ای، علوم پزشکی، امور کتابخانه‌ها، آموزش‌وپرورش و بهزیستی اختصاص‌یافته است تا نسبت به تجهیز فضاهای فرهنگی و اجتماعی محلات حاشیه‌نشین اقدام شود. وی با یادآوری اینکه کارگروه امروز به پیشنهاد سازمان برنامه‌وبودجه از ادغام کارگروه‌های زنان و خانواده، سلامت، اجتماعی و فرهنگی تشکیل‌شده است، افزود: وظایفی که بر عهده این کارگروه گذاشته‌شده است شامل هفت برنامه کاری تخصصی ذیل این کارگروه است که به اجرا گذاشته می‌شود. سلطانی با اشاره به اینکه ۲۲ نفر در عضویت کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و زنان و خانواده هستند، ادامه داد: درمجموع ۳۰ وظیفه برای این کارگروه تعریف‌شده که مهم‌ترین آن‌ها شامل بررسی و ارائه راهکارهای شناسایی کانون‌های آسیب‌پذیر اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و تسهیل اجرای تصمیمات شوراهای عالی است. پرویز قزلباش با یادآوری اینکه طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا به خوبی در استان زنجان به اجرا گذاشته شد، اظهار کرد: در اجرای این طرح در استان، ۶۵۲ پایگاه سلامت و ۱۴۵ ایستگاه ثابت و سیار مشارکت داشتند که این اقدامات باعث شده است زنجان از حیث پوشش این طرح در جایگاه دوم کشوری قرار گیرد. وی گفت: خوشبختانه ۱۰۰ درصد جمعیت استان در این طرح پوشش داده شد.
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشاز ابتدای تظاهرات «راهپیمایی بازگشت» که از سی‌ام مارس ۲۰۱۸ با هدف رفع محاصره غزه آغاز شده، هزاران نفر از فلسطینیان شهید و یا زخمی شد‌ه‌اند. اخبار بین الملل_ در همین ارتباط، سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه آمار تازه‌ای درباره تعداد تلفات فلسطینیان در غزه صادر کرد و گفت که تاکنون بیش از ۳۰ هزار نفر زخمی شده‌ که از این میان، ۳۱۳ نفر به شهادت رسیده‌اند. به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، در ادامه بیانیه سازمان مذکور آمده که تنها در ماه ژوئن گذشته، ۵۶۱ فلسطینی در غزه زخمی شدند. تعداد بالای تلفات طبق آمار سازمان بهداشت جهانی در ماه گذشته میلادی (ژوئن ۲۰۱۹) سوای از راهپیمایی بازگشت به برگزاری کنفرانس اقتصادی موسوم به «کارگروه منامه» و حضور گسترده فلسطینیان در تظاهرات علیه کنفرانس مزبور بر می‌گردد. تظاهرات فلسطینیان شرکت کننده در راهپیمایی بازگشت ابتدا به شکل مسالمت آمیز دنبال شد، اما رفته رفته با ورود نظامیان رژیم صهیونیستی و استفاده از گلوله‌های جنگی برای متفرق کردن معترضان، شکل خشونت‌آمیز به خود گرفت.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
مدیرکل اداره دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو تاکید کرد که عدم وجود داروی برند در کشور، کمبود دارویی محسوب نمی‌شود. مدیرکل اداره دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو یادآور شد: عدم وجود داروی برند در کشور، کمبود دارویی محسوب نمی‌شود. صفوی ادامه داد: با توجه به دریافت اطلاعات، گزارش‌ها و بازدیدهای میدانی انجام شده، مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، جزو مدیریت‌های موفق در سطح کشور به شمار می‌رود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز بر تجویز و مصرف منطقی دارو و نظارت بر شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی تاکید کرد. وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با مدیریت در کنترل هزینه‌ها، تجویز منطقی دارو و خدمات پاراکلینیکی، توانسته نتایج خوبی به دست آورد.
ایمناایمنا16 ساعت قبل
وزیر اسبق آموزش و پرورش ادامه داد: وقتی با رئیس سازمان برنامه و بودجه صحبت می‌کنیم می‌گوید حقوق ۲۰ میلیونی یا بازنشسته‌ای که حقوق بالا بگیرد، نداریم و به حقوق فردی که پایین‌ترین حقوق را می‌گیرد ۲٫۷ درصد و به فردی که بالاترین حقوق را می‌گیرد ۱۶ درصد اضافه کرده‌ایم که این نوع افزایش جوانمردانه نیست. اعتراض معلولان مقابل وزارت بهداشتصبح امروز (۲۶ تیر ماه) حدود ۲۵ نفر از معلولان و فعالان صنفی تشکل‌های معلولان در اعتراض به عدم اجرای ماده ۶ قانون معلولان مقابل وزارت بهداشت تجمع اعتراضی برگزار کردند. معلولان می‌گویند: اگرچه قانون تأکید بر شمولیت بیمه‌ای خدمات توانبخشی (فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتار درمانی) اما وزارت بهداشت تاکنون این قانون را رعایت نکرده‌ است. تشدید نظارت بر آب استخرها در فصل تابستانرئیس گروه بهداشت آب و فاضلاب وزارت بهداشت با اشاره به تشدید نظارت‌های وزارت بهداشت بر استخرها در فصل تابستان، گفت: مردم در صورت مشاهده هر گونه مشکل در آب استخرها، با شماره ۱۹۰ تماس بگیرند. رئیس گروه بهداشت آب و فاضلاب وزارت بهداشت گفت: در کنار نظارت متصدیان استخرها و مردم، بازرسان وزارت بهداشت (Ministry of Health) نیز بر وضعیت استخرها نظارت دارند.
ایمناایمنا17 ساعت قبل
به گزارش ایمنا به نقل وبدا، غلامرضا شقاقی در برنامه رادیویی صبح و گفتگو، با موضوع نظارت بر استخرها، اظهار کرد: متصدیان استخر موظفند هر سانس وضعیت آب استخر را از نظر کیفی مورد کنترل قرار دهند و فاکتورهای اصلی مانند میزان کلر، کدورت و ph آب را بررسی کنند. رئیس گروه بهداشت آب و فاضلاب وزارت بهداشت تصریح کرد: در کنار نظارت متصدیان استخرها و مردم، بازرسان وزارت بهداشت نیز بر وضعیت استخرها نظارت دارند. شقاقی با اشاره به تشدید نظارت‌های وزارت بهداشت بر استخرها در فصل تابستان، بیان کرد: ما هر دو هفته یک بار از آب استخرها بازدید و نمونه برداری می‌کنیم. وی به نقش مهم مردم در بحث رعایت بهداشت آب استخر اشاره کرد و افزود: افراد بهتر است قبل از ورود به استخر دوش بگیرند و آلودگی‌های مختلف بدن خود را شست و شو دهند. همچنین، افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی و واگیردار تا زمان بهبودی کامل از ورود به آب استخر خودداری کنند.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی درخشان معاون سازمان تامین اجتماعی همزمان با تامین اجتماعی در خبرگزاری مهر حضور یافت و به سوالاتی در مورد هزینه‌های درمان تامین اجتماعی، کمبود مراکز درمانی، طرح تحول سلامت، تجهیز مراکز درمانی، بدهی مراکز طرف قرار داد و… پاسخ داد. به گفته معاون درمان سازمان تامین اجتماعی طی ۵ سال ۲۰ هزار میلیارد تومان به هزینه درمان تامین اجتماعی اضافه شده است که یکی از دلایل آن یکسان سازی نرخ ارز، حذف یارانه و همچنین طرح تحول بوده که از سال ۹۱ تاکنون این افزایش نرخ رخ داه است. معاون درمان سازمان تامین اجتماعی در مورد تجهیزات پزشکی بیمارستانهای تامین اجتماعی نیز افزود: تجهیزات پزشکی که در طول ۴ سال گذشته به مراکز درمانی تامین اجتماعی داده شده، معادل ۲۰ سال قبل است و در مجموع نیازهای ۱۵ سال مراکز همه رفع شده است. مشکلات و نیازهای مراکز درمانی جزئی است و از نظر تجهیزات مشکلی نداریم البته در حال حاضر در بحث پروتز مراکز درمانی مقداری به مشکل برخورده‌اند و کمبودهایی مشاهده می‌شود که آن نیز ناشی از تحریم است و تاثیری در سلامت مردم ندارد. درخشان ادامه داد: تجهیزات در بخش اورژانس، قلب و زایمان در مراکز درمانی و بیمارستانها انجام شده و کمبود تجهیزات نداریم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 ساعت قبل
وی ادامه داد: پیش از این عنوان می‌شد که ۷۰ درصد کودکان کار خیابان از اتباع خارجی هستند و بخش عمده‌های از آنها اوراق هویتی ندارند. قبادی دانا خاطرنشان کرد: بسیاری از کودکانی که در مراکز جمع آوری شده‌اند خواهان رد مرز شدن هستند تا به کشور خود بازگردند. بسیاری از کودکانی که در مراکز جمع آوری شده‌اند خواهان رد مرز شدن هستند تا به کشور خود بازگردند. وی تاکید کرد: جمع آوری این کودکان با حکم دادستانی و ترخیص آنان با حکم دادستانی صورت می‌گیرد. در این پروسه، وزارت بهداشت، تامین اجتماعی، شهرداری‌ها، استانداری‌ها، اداره اتباع و فرمانداری‌ها هم همکاری لازم را مبذول دارند. قبادی دانا افزود: از مبنای حقوق بشری، اسلامی و دینی و همچنین فرهنگ ایرانی، کودکان کار چه ایرانی و چه اتباع مورد توجه و برنامه بهزیستی هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین19 ساعت قبل
عضو هیأت مدیره جامعه اپتومتری ایران گفت: در آخرین سرشماری کشوری در سال ۱۳۹۵، میانه جمعیت ایران حدود ۳۰ سال گزارش شده است؛ بنابراین درصد بالایی از جمعیت ما در معرض پیرچشمی و عوارض ناشی از آن هستند. اعتمادآنلاین|‌ شهرزاد نکونام عضو هیأت مدیره جامعه اپتومتری ایران با اشاره به برگزاری بیست و دومین کنگره سراسری اپتومتری ایران که از ۲۳ تا ۲۵ مرداد برگزارمی‌شود، اظهار داشت: تشخیص و درمان عیوب انکساری از مهم‌ترین وظایف اپتومتریست‌هاست. درصد قابل توجهی از جامعه ایران مبتلا به نزدیک بینی، دوربینی، آستیگماتیسم، پیرچشمی و عوارض ناشی از آن مثل تاری دید، سردرد و خستگی چشم است. در آخرین سرشماری کشوری در سال ۱۳۹۵، میانه جمعیت ایران حدود ۳۰ سال گزارش شده است؛ بنابراین درصد بالایی از جمعیت ما در معرض پیرچشمی و عوارض ناشی از آن هستند. وی افزود: اپتومتریست با تجویز و ساخت عینک‌های ویژه کامپیوتر، از مشکلات و عوارض ناشی از نور آبی دستگاه‌های دیجیتال جلوگیری می‌کند.
ایلناایلنا19 ساعت قبل
در نشست تخصصی پایش صنعت دارو با تاکید بر تعمیق و توسعه ساخت داخل در این صنعت اعلام شد: ۹۷ درصد از میزان نیاز کشور با تولیدات ایرانی تامین می‌شود. وی با اشاره به تامین ۶۷ درصد مواد اولیه تولید دارو در کشور خاطر نشان کرد: کاهش وابستگی ارزی به کشورهای خارجی و توسعه و تعمیق ساخت داخل یکی از الزامات بوده و در این راستا برنامه‌های حمایتی برای داخلی سازی محصولات با کیفیت و دارای توجیه اقتصادی پیش بینی شده است. معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به سهم ۹۷ درصدی محصولات دارویی ایرانی از بازار مصرف تصریح‌کرد: با توجه به اظهارات انجمن سهم خوبی در بازار مصرف و داخلی سازی مواداولیه تولید دارو وجود دارد و این بستر می‌تواند جهشی برای پوشش تمام بازار مصرف دارو در کشورباشد. معاون امور صنایع از نمایندگان تشکل‌های تخصصی صنعت دارو خواست تا میزی از نیازهای تولید خود را در این نمایشگاه و یا نمایشگاه‌های به نمایش بگذارند تا با حضور سرمایه‌گذاران و صنعتگران امکان تامین محصولات دارویی و مواد اولیه این صنعت با تکیه بر توان داخلی بیش از گذشته فراهم شود. مقمیی در پایان در خصوص مشکلاتی نظیر نبود هماهنگی مناسب بین دستگاه‌های مرتبط، عدم بهره برداری کامل شهرک تخصصی دارویی برکت بدلیل موضوعات زیست محیطی نکاتی ارائه و مقررشد با دستگاه مربوطه در سطح کلان نشست‌های برگزار و راهکارهای اجرایی برای تسریع در توسعه تولید این صنعت اتخاذ شود.
ایلناایلنا20 ساعت قبل
جمعی از معلولان در اعتراض به عدم اجرای ماده ۶ قانون معلولان مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند. به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز (۲۶ تیر ماه) حدود ۲۵ نفر از معلولان و فعالان صنفی تشکل‌های معلولان در اعتراض به عدم اجرای ماده ۶ قانون معلولان مقابل وزارت بهداشت تجمع اعتراضی برگزار کردند. معلولان می‌گویند: اگرچه قانون تأکید بر شمولیت بیمه‌ای خدمات توانبخشی (فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتار درمانی) اما وزارت بهداشت تاکنون این قانون را رعایت نکرده‌ است. به گفته آنها، تنها بیمه معلولان بیمه سلامت پایه است. در پی اعتراضات صبح امروز معلولان، مشاور وزیر و مدیرکل حوزه ریاست وزارت بهداشت با تعدادی از نمایندگان معلولان جلسه‌ای گذاشت و متعهد شد تا روز دوشنبه (۳۱ تیر ماه) کارگروهی تشکیل شود و پیگیری‌هایی که وزارت بهداشت در این زمینه انجام خواهد داد را به گوش معلولان برساند.
مهرمهر20 ساعت قبل
وی به کمبود پزشکان متخصص در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در هر دو بیمارستان تامین اجتماعی استان برای بحث متخصص رادیولوژی مشکل داریم و در رشته‌های جراحی و داخلی هم کمبودهایی وجود دارد. مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی با انتقاد از اینکه وزارت بهداشت سهمی از فارغ التحصیلان متخصص برای مراکز تامین اجتماعی کشور قائل نمی‌شود، بیان کرد: این در حالی است که این سازمان بخشی از هزینه‌های آموزش پزشکان متخصص کشور را پرداخت می‌کند. مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی همچنین به مشکل کمبود دارو و نارضایتی بیماران اشاره کرد و افزود: این مشکل نیز ناشی از جریان نقدینگی است. مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی از اجرای نظام ارجاع داخلی در مراکز و بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان خبر داد و گفت: امسال نظام ارجاع داخلی در بیمارستان شهید رحیمی پیاده سازی شد که در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) نیز اجرا خواهد شد. فیروزی ادامه داد: همچنین جراحی اعصاب و جراحی ستون فقرات با لیزر در بیمارستان حضرت ابوالفضل علیه السلام بیرجند راه اندازی شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
به دنبال فوت یک پزشک در بیمارستان امام خمینی (ره) نمایندگان صنفی دانشکده‌های پزشکی کل کشور نسبت به تبدیل شدن رزیدنت‌ها به نیروی کار ارزان، ایجاد اردوگاه اجباری کار برای رزیدنت‌ها و ساعات کار طاقت فرسا در بیمارستان‌ها هشدار دادند. حقایقی تلخ از زندگی رزیدنت‌ها و دستیاران پزشکی در کشوردر ادامه این نامه از حقایق تلخ نظام پزشکی از جمله لگدمال شدن سرمایه انسانی با طرح تحول سلامت، تبدیل شدن رزدینت‌ها به نیروی کار ارزان، ایجاد اردوگاه اجباری کار برای رزدینت‌ها و ساعات کار طاقت فرسا نسبت به استاندارد جهانی در کشور پرده برداشته شده است؛ موضوعی که نیازمند رسیدگی مسئولان برای بهبود وضعیت سلامت در جامعه است. یعنی عددی بیشتر از اردوگاه‌های کار اجباری. تنها همین بی‌خوابی‌ها، فشار فکری و روانی بر رزیدنتها و اینترن‌ها کافی است تا کاهش انگیزه، افزایش افسردگی و به خصوص افزایش خطاهای پزشکی را موجب شود. پس از این اجبار بود که خطاهای پزشکی کاهش یافت، آموزش رزیدنت‌ها بهتر شد و رضایت بیماران نیز افزایش چشمگیر یافت.
فارسفارس20 ساعت قبل
در سال‌های گذشته وزیر سابق بهداشت در گفت‌وگویی گفت ما ظرفیت داریم برای کشورهای همسایه پزشک تربیت کنیم. وی در ادامه گفت: در وزارت بهداشت چون مسئولین ذی نفع هستند، هرکس به اندازه قدرتش توان تاثیرگذاری بر سیاست‌های تربیت پزشک دارند. به عنوان مثال در رشته گوش و حلق و بینی ۱۰ سال ظرفیت پذیرش تنها ۵ نفر بود. ما در رشته پزشکی عمومی در همین سال می‌توانیم ۳۰ درصد افزایش داشته باشیم. وی در پایان در زمینه استخدام هیئت علمی در رشته‌های پزشکی نیز افزود: همان افرادی که ظرفیت پذیرش رشته‌های پزشکی را تعیین می‌کنند، مانع از افزایش تعداد هیئت علمی این رشته‌ها شده‌اند و همین کم بودن تعداد هیئت علمی را دست مایه عدم افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو کرده‌اند.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان از هشدار سازمان غذا و دارو در مورد هفت قلم فرآورده غذایی و آشامیدنی غیرمجاز خبر داد. زهرا حصاری در گفت‌وگو با ایسنا، از غیرمجاز بودن هفت قلم فرآورده غذایی و آشامیدنی توسط سازمان غذا و داروی کشور خبر داد و اظهار کرد: سازمان غذا و داروی کشور، در راستای اجرای ماده ۴۳ بخش بهداشت و درمان قانون تعزیرات حکومتی، اداره کل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هفت قلم فرآورده غذایی و آشامیدنی را غیرمجاز اعلام کرد. وی تصریح کرد: لواشک / آلوچه با نام تجاری ترش طلا، آلوچه با نام تجاری تک سار، پودر فلفل / ‏ جوش شیرین با نام تجاری GARSHA، عصاره خوراکی با نام تجاری کرویا، ذرت حجیم شده با نام تجاری ماهان گل توس، شیره انگور با نام تجاری شایلی و شهد نعناع با نام تجاری سی رز غیرمجاز اعلام شده است. معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان از توقیف و ضبط ۱۷۵۲ عدد کالای آرایشی و بهداشتی قاچاق در شهرستان رشت خبر داد و افزود: ارزش ریالی این میزان کالای آرایشی و بهداشتی قاچاق را ۴۳۲ میلیون و ۹۰ هزار ریال است. انتهای پیام
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
حقایقی تلخ از زندگی رزیدنت‌ها و دستیاران پزشکی در کشوردر ادامه این نامه از حقایق تلخ نظام پزشکی از جمله لگدمال شدن سرمایه انسانی با طرح تحول سلامت، تبدیل شدن رزدینت‌ها به نیروی کار ارزان، ایجاد اردوگاه اجباری کار برای رزدینت‌ها و ساعات کار طاقت فرسا نسبت به استاندارد جهانی در کشور پرده برداشته شده است؛ موضوعی که نیازمند رسیدگی مسئولان برای بهبود وضعیت سلامت در جامعه است. یعنی عددی بیشتر از اردوگاه‌های کار اجباری. تنها همین بی‌خوابی‌ها، فشار فکری و روانی بر رزیدنتها و اینترن‌ها کافی است تا کاهش انگیزه، افزایش افسردگی و به خصوص افزایش خطاهای پزشکی را موجب شود. پس از این اجبار بود که خطاهای پزشکی کاهش یافت، آموزش رزیدنت‌ها بهتر شد و رضایت بیماران نیز افزایش چشمگیر یافت. انحصار در حوزه پزشکی و ایجاد فجایع بعدی!
فارسفارس21 ساعت قبل
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ذیل ستاد علم و فناوری کل وظائف شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد علم، فناوری، آموزش و پژوهش ساماندهی خواهد شد. ارائه گزارش تشکیل شبکه معین ستاد راهبری نقشه جامع علمی توسط دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاپس از سخنان اعضا، گزارش تدوین شده در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور پیرامون تشکیل شبکه معین ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور توسط دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها ارائه شد. در این گزارش با اشاره به توانمندی‌ها و قابلیت‌های دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها برای اجرای نقشه جامع علمی کشور تشکیل دبیرخانه این شبکه معین در یکی از دانشگاه‌های کشور و ساختار و تشکیلات این شبکه تشریح شد. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: همان‌گونه که گفته شد ما معتقدیم باید سیاست‌ها و برنامه‌ها از پایین به بالا بیایند یعنی توسط دستگاه‌های اجرایی تدوین و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شود. پس از سخنان عاملی، ماده‌واحده تشکیل شبکه کمیسیون‌های معین ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور توسط دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها به تصویب رسید.
خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل
وزیر علوم درباره ممانعت برخی کانون‌های مافیایی از پذیرش دانشجو در برخی رشته‌های دانشگاهی اظهار کرد: در حوزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کلاس‌های درس استاندارد به همراه ظرفیت مشخص در هر گروه و رشته استاندارد وجود دارد و صدور مجوز دانشگاه‌ها از سوی دفتر گسترش وزارتخانه برای رشته‌ها و مرکز جدید آموزش عالی، تابع شرایط و استانداردهایی است؛ بنابراین وزارت علوم تحت تاثیر هیچ گروه دیگری برای کاهش یا افزایش ظرفیت‌ها قرار نمی‌گیرد. منصور غلامی پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره تعیین تکلیف چاپ پایان نامه‌هایی که دانشجویان در شهریورماه امسال دفاع می‌کنند، اظهار کرد: بر اساس اعلام معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این بخشنامه از زمان ابلاغ باید اجرایی شود. با توجه به اینکه نسخه کاغذی پایان نامه‌ها بعد از دفاع، نهایی می‌شوند و سپس در آرشیو کتابخانه‌ها قرار می‌گیرد، اگر تاریخ دفاع از پایان نامه یا رساله بعد از ابلاغ بخشنامه باشد، عملا فایل اصلاح شده باید به صورت فشرده روی سیستم قرار گیرد. با این حال یک شورای عالی برای سیاستگذاری و حل و فصل مشکلات و مسائل جذب دانشجوی خارجی و تسهیل این روند، تشکیل شده است. وی افزود: در حوزه وزارت بهداشت هم وزیر بهداشت باید در این زمینه توضیح دهد؛ وقتی برای تربیت پزشک، تخت یا سایر تجهیزات و امکانات لازم است یک تعریف و چارچوبی وجود دارد و ممکن است افراد نظرات خود را مطرح کنند، اما بهتر است به چارچوب تصمیم گیری‌ها توجه کنیم.

به انتهای لیست رسیدید

وزارت بهداشت

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وزارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران است. این وزارتخانه علاوه بر مدیریت و نظارت بر مراکز بهداشتی و درمانی کشور، مدیریت دانشگاه‌های علوم پزشکی را عهده‌دار است. نام این وزارتخانه از ابتدا تا چند سال پس از انقلاب وزارت بهداری بوده‌است. سرپرستی این وزارت را سعید نمکی بر عهده دارد. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار وزارت بهداشت را می‌خوانید. ویکی‌پدیا