آخرین اخبار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

اخبار «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»

فارسفارس18 دقیقه قبل
معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از رصد لحظه به لحظه وضعیت بیماری آنفلوآنزا در مدارس سراسر کشور خبر داد. به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش درباره بیماری آنفلوآنزا، اظهار کرد: با شیوع این بیماری از اول آذر در کشور، دستورالعمل مراقبت بیماری آنفلوآنزا در مدارس، مهد کودک‌ها، کودکستان‌ها و سایر مراکز آموزشی با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه و به استان‌ها ارسال شد. وی از بارگذاری دستورالعمل مراقبت بیماری آنفلوآنزا در پورتال این معاونت علاوه بر ارسال آن به استان‌ها خبر داد و افزود: این بیماری حاد تنفسی به شدت واگیردار است و به وسیله چند ویروس از جمله h۱n۱ و h۲n۳ در مناطق مختلف جهان از جمله ایران مشاهده شده است. وی ادامه داد: در صورتی که ۱۵ درصد یک کلاس و یا یک مدرسه طی سه روز متوالی به این بیماری دچار شوند، مدیریت استان می‌تواند در خصوص تعطیلی مدرسه تصمیم‌گیری کند. وی گفت: گزارش لحظه به لحظه از وضعیت بیماری آنفلوآنزا از استان‌ها دریافت می‌شود و توصیه‌های لازم در این خصوص به آنها ارائه می‌کنیم.
خبر فوریخبر فوری31 دقیقه قبل
مرتضوی با تاکید بر این‌که جاسازی قرص از نظر فنی نمی‌تواند در خط تولید اتفاق افتاده باشد، ‌ این اتفاق را «امنیتی» توصیف کرد و از پلمب شدن چند انبار نگهدارنده کیک‌های آلوده به قرص خبر داد. وی همچنین در پاسخ به اینکه کیک‌های آلوده در سطح عرضه کشف شده یا در انبارها، گفت: ظاهرا یک یا دو انبار پلمب شده و اگر از آن انبارها کیکی در بازار توزیع شده باشد جمع‌آوری شده است. وی افزود: اگر جاسازی قرص در کیک‌ها به قصد قاچاق بوده باشد، ممکن است تعداد آن‌ها زیاد باشد. مرتضوی با بیان اینکه در روزهای آینده اخبار دقیق‌تر منتشر می‌شود، گفت: جاسازی قرص در کیک‌ها در شش یا هفت برند صورت گرفته که بیشتر تولیدکننده کیک‌های لایه‌ای بودند. نکته قابل توجه اما آن است که تولید کیک نیز در همان استان‌ها صورت نگرفته و از خارج از این استان‌ها به آن جا وارد می‌شود. "
فردا نیوزفردا نیوز43 دقیقه قبل
مرتضوی با تاکید بر این‌که جاسازی قرص از نظر فنی نمی‌تواند در خط تولید اتفاق افتاده باشد، ‌ این اتفاق را «امنیتی» توصیف کرد و از پلمب شدن چند انبار نگهدارنده کیک‌های آلوده به قرص خبر داد. وی همچنین در پاسخ به اینکه کیک‌های آلوده در سطح عرضه کشف شده یا در انبارها، گفت که "یکی دو انبار را پلمب کردند. مرتضوی با بیان اینکه در روزهای آینده اخبار دقیق‌تر منتشر می‌شود، گفت: جاسازی قرص در کیک‌ها در شش یا هفت برند صورت گرفته که بیشتر تولیدکننده کیک‌های لایه‌ای بودند. نکته قابل توجه اما آن است که تولید کیک نیز در همان استان‌ها صورت نگرفته و از خارج از این استان‌ها به آن جا وارد می‌شود. " همچنین به گفته جهانپور این قرص‌ها انواع گوناگونی داشته و فقط از نوع روانگردان‌ها و مخدرها نبوده است.
همشهریهمشهری55 دقیقه قبل
مرتضوی با تاکید بر این‌که جاسازی قرص از نظر فنی نمی‌تواند در خط تولید اتفاق افتاده باشد، ‌ این اتفاق را «امنیتی» توصیف کرد و از پلمب شدن چند انبار نگهدارنده کیک‌های آلوده به قرص خبر داد. وی همچنین در پاسخ به اینکه کیک‌های آلوده در سطح عرضه کشف شده یا در انبارها، گفت: ظاهرا یک یا دو انبار پلمب شده و اگر از آن انبارها کیکی در بازار توزیع شده باشد جمع‌آوری شده است. وی افزود: اگر جاسازی قرص در کیک‌ها به قصد قاچاق بوده باشد، ممکن است تعداد آن‌ها زیاد باشد. مرتضوی با بیان اینکه در روزهای آینده اخبار دقیق‌تر منتشر می‌شود، گفت: جاسازی قرص در کیک‌ها در شش یا هفت برند صورت گرفته که بیشتر تولیدکننده کیک‌های لایه‌ای بودند. نکته قابل توجه اما آن است که تولید کیک نیز در همان استان‌ها صورت نگرفته و از خارج از این استان‌ها به آن جا وارد می‌شود. "
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: با فروشگاه‌های عرضه کننده مواد غذایی که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند، برخورد قانونی خواهد شد. خبرگزاری مهر: کیانوش جهانپور، افزود: تمامی فروشگاه‌های مواد غذایی موظف هستند محصولات و فرآورده‌های غذایی را از شرکت‌های پخش مجاز و رسمی تحویل بگیرند و در صورت تحویل اقلام از پخش کننده‌های غیرمجاز، در مقابل پیامدهای آن مسوول خواهند بود. وی ادامه داد: در مورد مشاهده جسم خارجی از جمله قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و …، در برخی مناطق جنوبی کشور بررسی‌های همکاران ما حاکی است موضوع به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده و موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است که به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. جهانپور افزود: نحوه جاگذاری اجسام خارجی در مواردی که گزارش شده است آن هم در تعدادی از محصولات منسوب به بیش از ۱۲ شرکت مختلف، مشخصا در نواحی خاصی از نوار ساحلی جنوب کشور، ارتباطی به خطوط تولید و کارخانجات صنایع غذایی نداشته و به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند و اولین اقدام در این زمینه رهگیری مسیر پخش این موارد هست که می‌تواند عامل یا عاملین را مشخص نماید. سخنگوی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: در این راستا موکدا به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تامین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود و در صورت عدم رعایت، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
نوروزیان تصریح کرد: قرص‌های که تاکنون کشف شده‌اند هیچ کدام، مشابه یکدیگر نیستند و از انواع و اقسام قرص‌ها و کپسول‌ها، برای جایگذاری استفاده شده است. مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطرنشان کرد: بالاترین درصد گزارش‌ها از سوی مدارس استان بوده است اما نمی‌توان به آن‌ها استناد کرد زیرا گزارش‌ها غیر رسمی است و تاکنون گزارشی از مسمومیت به دست ما نرسیده است. وی تاکید کرد: تمام کارخانجات تولید کننده کیک‌ها زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کار می‌کنند و طبق بررسی‌ها هیچ راهی برای جایگذاری قرص‌ها در کارخانه وجود نداشته است. نوروزیان عنوان کرد: از محصولات نمونه برداری به صورت تصادفی انجام گرفته است و بسته‌های صد تایی مورد بررسی و بازرسی قرار گرفته است اما هیچ مورد مشکوکی درون آن‌ها یافت نشده است. انتهای پیام/۸۶۴/ ع
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/زنجان رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان از جان باختن ۷ نفر در زنجان به دلیل ابتلا به آنفلوانزا خبر داد و گفت: مورد فوتی به دلیل نبود داروی آنفلوانزا در زنجان وجود ندارد. رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان ادامه داد: تغییر الگوی انتقال بیماری از شکل راه اعتیاد تزریقی به راه جنسی در سال‌های اخیر نگرانی در زمینه بروز موج سوم بیماری ایدز را ایجاد می‌کند. آمار دقیق بیمارانی که به دلیل آنفلوانزا جان خود را از دست داده‌اند، به طور رسمی از سایت وزارت بهداشت اطلاع‌رسانی شده است. اکنون در هر دو بخش خصوصی و دولتی این دارو موجود است و واکسن آنفلوانزا نیز تا پایان دی‌ماه قابل تهیه است. قزلباش با بیان اینکه در استان زنجان ۷ نفر به علت آنفلوانزا جان خود را از دست داده‌اند، خاطرنشان کرد: فوتی‌های ناشی از آنفلوانزا در استان جزو گروه پرخطر بوده‌اند و در استان هیچ مورد فوتی به علت نبود دارو وجود نداشته است.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
بیش از یک هفته است که فضای مجازی هرمزگان شاهد بازنشر ویدیوهایی مبنی بر وجود قرص‌هایی با ماهیت نامعلوم در میان کیک و بیسکویت‌هایی از برندهای مختلف حتی برندهای شناخته شده کشور و مورد تایید استاندارد و سازمان غذا و دارو است. برخی ‌ها در این ویدیوها مدعی هستند که این کیک‌ها را به صورت کاملا پلمپ خریداری کرده‌اند، اما پس از بازکردنش متوجه وجود قرص در لایه‌های میانی کیک شده‌اند. دکتر نوروزیان تصریح کرد: قرص هایی که از سوی مردم تحویل داده شده جهت بررسی و انجام آزمایش‌های لازم به سازمان غذا و داروی کشور ارسال شده است. جهانپور گفت: اگر افراد مستنداتی در این زمینه دارند می‌توانند به وزارت بهداشت یا سازمان غذا و دارو اعلام کنند تا بررسی شود. سخنگوی سازمان غذا و دارو بیان کرد: فرآیند تولید کیک اتوماتیک است و امکان ندارد قرص در داخل کیکی که پخته وجود داشته باشد.
فارسفارس2 ساعت قبل
بررسی استیضاح وزرای آموزش و پرورش و کشور و همچنین انتخاب اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ مهم‌ترین دستورکارهای کمیسیون‌های مجلس طی هفته آینده است. همچنین بودجه وزارت خارجه، ستاد کل، سپاه و ارتش هم هفته آینده بررسی خواهد شد. ادامه بررسی محورهای استیضاح جمعی از نمایندگان مجلس با حضور وزیر کشور در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در روز دوشنبه بررسی خواهد شد. شنبه هفته آینده هم وضعیت صنعت خودرو با رویکرد تدوین بسته حمایتی و سیاستی در کمیسیون صنایع و معادن بررسی خواهد شد. در طول روزهای هفته آینده، انتخاب اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس جهت عضویت در کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ و همچنین بررسی اعتبارات دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها صورت می‌گیرد.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته از گزارش‌های مردمی در دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان، ‌ مشخص شد این قرص‌ها پس از تولید و در مرحله‌ عرضه داخل کیک‌ها گذاشته شده‌است. تمام مباحثی که در حوزه اختیارات و بازرسی‌های سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت است در حال انجام بوده اما، ‌ بررسی سایر عوامل نظیر قصد و نیت انجام این کار در حوزه صلاحیت و اختیارات وزارت بهداشت نیست و مراجع انتظامی و امنیتی باید موضوع را بررسی کنند. سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه موارد مطرح شده‌ی جاسازی قرص در کیک‌ها مربوط به بیش‌ از ۱۰ شرکت تولید کیک است، اظهار کرد: قاعدتا اینکه یک جسم خارجی در خط تولید بیش از ۱۰ شرکت تولید کیک خوراکی طی دو هفته و به صورت همزمان جاسازی شود، آن‌هم به شکلی که این اتفاق متوجه یک یا دو استان باشد، قطعا مشکوک است و باید از مراجع انتظامی پیگیری شود. نکته قابل توجه اما آن است که تولید کیک نیز در همان استان‌ها صورت نگرفته و از خارج از این استان‌ها به آن جا وارد می‌شود. مردم هم می‌توانند موارد مشابه را به سامانه تلفنی ۱۹۰ گزارش دهند و با معرفی محل عرضه کیک خوراکی ما را در بررسی بیشتر واقعه یاری کنند.
فارسفارس3 ساعت قبل
شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی پر شده از تصویر کیک‌هایی که درونشان قرص و کپسول‌های سفید و رنگی است. اظهارنظرها ادامه دارد، اما باید منتظر ماند و دید که پشت پرده این قضیه چیست. گروه انتظامی خبرگزاری فارس - مریم عرب انصاری: همه چیز از چند عکس شروع شد؛ تصاویری از کیک‌ها و بیسکوئیت‌های مختلف که داخل‌شان قرص‌ها و کپسول‌های سفید و رنگی به چشم می‌خورد. پیگیری فارس از پلیس مبارزه با موادمخدر به عنوان رسمی‌ترین متولی این امر در دستورکار قرار گرفت. سردار محمدمسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا در پیگیری دوباره فارس در خصوص وجود قرص در کیک‌ها و خوراکی‌ها گفت: پلیس به دقت در حال بررسی موضوع است تا چند و چون قضیه آشکار شود؛ بعد از بررسی‌ها نتایج اعلام خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، اینها را یکی از پزشکان تهرانی که نگران وضعیت بیمارستان‌هاست در تماسی اعلام می‌کند. برای مثال از بین ۲۰داروخانه در مرکز و شمال شهر که مورد بررسی ری قرار گرفته‌اند، هیچ داروخانه‌ای واکسن آنفلوآنزا نداشت. می‌گوید چند ساعت است روی صندلی اورژانس بیمارستان امام خمینی نشسته و منتظر است شاید تختی خالی شود تا بستری‌اش کنند. زن میانسال می‌گوید «چندین روز است که بیماری امانم را بریده و دیگر جان سرفه کردن را هم ندارم. قبل از اینکه پدرم بیمار شود از ترس آنفلوآنزا خودمان دنبال واکسن بودیم ولی پیدا نشد.
برترین‌هابرترین‌ها3 ساعت قبل
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان از جان باختن ۷ نفر در زنجان به دلیل ابتلا به آنفلوانزا خبر داد و گفت: مورد فوتی به دلیل نبود داروی آنفلوانزا در زنجان وجود ندارد. ایسنا: رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان از جان باختن ۷ نفر در زنجان به دلیل ابتلا به آنفلوانزا خبر داد و گفت: مورد فوتی به دلیل نبود داروی آنفلوانزا در زنجان وجود ندارد. رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان ادامه داد: تغییر الگوی انتقال بیماری از شکل راه اعتیاد تزریقی به راه جنسی در سال‌های اخیر نگرانی در زمینه بروز موج سوم بیماری ایدز را ایجاد می‌کند. آمار دقیق بیمارانی که به دلیل آنفلوانزا جان خود را از دست داده‌اند، به طور رسمی از سایت وزارت بهداشت اطلاع‌رسانی شده است. قزلباش با بیان اینکه در استان زنجان ۷ نفر به علت آنفلوانزا جان خود را از دست داده‌اند، خاطرنشان کرد: فوتی‌های ناشی از آنفلوانزا در استان جزو گروه پرخطر بوده‌اند و در استان هیچ مورد فوتی به علت نبود دارو وجود نداشته است.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
انواع دیابتدیابت نوع یک که دیابت وابسته به انسولین یا دیابت دوران کودکی نامیده می‌شود. دیابت نوع دو که به آن دیابت غیر وابسته به انسولین یا دیابت بزرگسال گفته می‌شود. باید توجه کرد که علائم دیابت نوع دو شبیه دیابت نوع یک است، اما اغلب خفیف‌تر و کمرنگ‌ترند. بنابر اعلام دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، دیابت بارداری نیز نوع دیگری از دیابت است که در دوران بارداری اتفاق می‌افتد. زنان مبتلا به دیابت بارداری در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع دو در سال‌های بعد نیز خواهند بود.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
به گفته دکتر زالی، ۳۶ درصد ایرانیان در کشور از فرهنگ خود درمانی تبعیت می‌کنند که ۶۳ درصد این آمار را سالمندان تشکیل می‌دهند. زالی عنوان کرد: یکی از گروه هایی که به سمت افزایش کیفیت حرکت کرده، گروه علوم آزمایشگاهی بوده است و ما در این گروه از خدمات شاهد استفاده بهینه از علم IT هستیم. امروزه سهم عمده‌ای از تشخیص به عهده حوزه آزمایشگاهی است. حوزه سلامت و مردم به ارتباط بین بالین و آزمایشگاه نیاز دارند. ظفرقندی عنوان کرد: در ۳ سال گذشته رشد تعرفه در حوزه بهداشت و درمان ۵ الی ۱۰ درصد بوده است.
فارسفارس4 ساعت قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به معضل گرانی کیت‌ها، وجود کیت‌های نامرغوب و قاچاق کیت‌های آزمایشگاهی، تلاش برای دست‌یابی به دانش فنی این تجهیزات را همسو با اقتصاد مقاومتی دانست. زالی عنوان کرد: یکی از گروه هایی که به سمت افزایش کیفیت حرکت کرده، گروه علوم آزمایشگاهی بوده است و ما در این گروه از خدمات شاهد استفاده بهینه از علم IT هستیم. رئیس دانشگاه با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در حوزه آزمایشگاهی، از فعالیت ۵ هزار و ۵۰۰ آزمایشگاه در کشور خبر داد و گفت: ۴۸۶ آزمایشگاه تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. از طرفی تلاش برای دست یابی به دانش فنی این متریال‌ها، همسو با اقتصاد مقاومتی بوده و نیازمند توجه است. امروزه سهم عمده‌ای از تشخیص به عهده حوزه آزمایشگاهی است.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
سن ازدواج دختران به بالای۲۴ سال و سن پسران به بیش از ۲۵ سال افزایش یافته است که توازن برقرار کردن اقدامی است که از حاکمیت بر می‌آید و فقط به عهده وزارت بهداشت نیست. مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام این خبر گفت: آمار ثبت ولادت‌ها در سال جاری بیش از ۳۰۰هزار ولادت کمتر از سال ۹۴ بوده است. وی به رشد ۱/۱ درصدی جمعیت سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ اشاره و تصریح کرد: سن ازدواج افزایش و فرزندآوری به تأخیر افتاده است که حل این مشکل فقط به عهده وزارت بهداشت نیست و همکاری جهادی را می‌طلبد. وی ادامه داد: سن ازدواج دختران به بالای۲۴ سال و سن پسران به بیش از ۲۵ سال افزایش یافته است که توازن برقرار کردن اقدامی است که از حاکمیت بر می‌آید و فقط به عهده وزارت بهداشت نیست. وی با بیان این که ۸۰ درصد اقدامات به خارج از وزارت بهداشت مربوط می‌شود، اظهار کرد: جوانان باید زودتر ازدواج کنند و فرزندآوری را به تأخیر نیندازند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، فرهاد دژپسند در جمع خبرنگاران گفت: برنامه داریم در جلسه‌ای با وزارت بهداشت، هیات مدیره نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی راه‌های تحقق مالیات از پزشکان را بررسی کنیم. این خبر در حال تکمیل است …
مهرمهر5 ساعت قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، افزود: برزیل و چین نیز جزو کشورهایی با آمار خود مراقبت بالا هستند که البته این آمار در چین به ۳۰ درصد می‌رسد. زالی عنوان کرد: یکی از گروه هایی که به سمت افزایش کیفیت حرکت کرده، گروه علوم آزمایشگاهی بوده است و ما در این گروه از خدمات شاهد استفاده بهینه از علم IT هستیم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در حوزه آزمایشگاهی، از فعالیت ۵ هزار و ۵۰۰ آزمایشگاه در کشور خبر داد و گفت: ۴۸۶ آزمایشگاه تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. به علت اتکا به تجهیزات و کیت‌های وارداتی، مشکلات مالی در این حوزه بسیار بوده و نوسانات ارزی بخش خصوصی ر ا با چالش روبه رو کرده است. وی ادامه داد: گرانی کیت‌ها، وجود کیت‌های نامرغوب و قاچاق کیت‌ها از مسائلی است که وزارت بهداشت قاطع به آن ورود کرده است اما کماکان همکاران با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
اخبار سیاسی- بر همین اساس، بررسی بودجه وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، جهاد دانشگاهی، وزارت علوم، معاونت علمی ریاست‌جمهوری، سازمان آموزش، ترویج و تحقیقات کشاورزی و سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در هفته آینده در کمیسیون آموزش بررسی خواهد شد. همچنین بودجه وزارت خارجه، ستاد کل، سپاه و ارتش هم هفته آینده بررسی خواهد شد. ادامه بررسی محورهای استیضاح جمعی از نمایندگان مجلس با حضور وزیر کشور در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در روز دوشنبه بررسی خواهد شد. شنبه هفته آینده هم وضعیت صنعت خودرو با رویکرد تدوین بسته حمایتی و سیاستی در کمیسیون صنایع و معادن بررسی خواهد شد. در طول روزهای هفته آینده، انتخاب اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس جهت عضویت در کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ و همچنین بررسی اعتبارات دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها صورت می‌گیرد.
مهرمهر5 ساعت قبل
مرجان مشکاتی در حاشیه نمایشگاه «آگاهی کامل؛ جامعه‌ای سالم» گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه آمار دقیق مبتلایان اچ آی وی مثبت در استان اصفهان مشخص نیست اظهار داشت: طبق برآوردها تخمین زده می‌شود که ۶۰ هزار نفر در کشور مبتلا به ویروس اچ آی وی مثبت باشند که ۳۶ درصد این بیماران شناسایی شده‌اند. وی افزود: ارائه آمار دقیق نیازمند مطالعه و بررسی دقیق است که چنین مطالعه‌ای در استان اصفهان نشده است اما با استناد به آمار کشوری براورد می‌شود که در استان اصفهان بالغ بر دو هزار بیمار مبتلا به ویروس اچ آی وی مثبت وجود داشته باشد. وی با اشاره به اینکه تاکنون ۷۵۰ نفر مبتلا به اچ آی وی به مرکز مشاور بیماری‌های رفتاری نواب صفوی مراجعه کرده‌اند، بیان داشت: ۶۰ درصد مبتلایان از طریق سرنگ آلوده و مابقی از طریق رفتارهای پرخطر جنسی بدون پوشش مبتلا شده‌اند. ضرورت پیشگیری، مراقبت و درمان در بیماری اچ آی ویمشکاتی با تاکید بر اینکه پیشگیری، مراقبت و درمان در بیماری اچ آی وی موضوع مهمی است، اظهار داشت: هرچه آگاهی جامعه از این بیماری افزایش یابد و جامعه نسبت به پیشگیری از اچ آی وی آگاه‌تر باشد بهتر می‌تواند در توسعه بیماری به ایدز موفق باشد. این مرکز تنها مرجع مراقبت و درمانی بیماران مبتلا به اچ آی وی در استان اصفهان است و زیر نظر وزارت بهداشت خواهد بود.
خانه ملتخانه ملت5 ساعت قبل
حیدر علی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرروت تعیین تعرفه پزشکی گردشگران سلامت، گفت: بیماران و شهروندان ایرانی برای استفاده از خدمات پزشکی، درمانی و دارو از یارانه دولتی و ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده می‌کنند و انصاف نیست که گردشگران سلامت نیز از همین یارانه‌ها بهره‌مند شود. بنابراین باید تمهیداتی برای تعیین تعرفه‌ پزشکی گردشگران سلامت صورت بگیرد. نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم، با بیان اینکه بهره‌مندی گردشگران سلامت ازیارانه‌ دولتی، ظلمی در حق مردم ایران است، تصریح کرد: اگر عمل چشم لیزیک برای بیماران داخلی حدود ۲ میلیون تومان هزینه داشته باشد، گردشگران خارجی نیز همین مبلغ را می‌پردازند همچنین اگر نسخه‌ای برای یک شهروند ایرانی ۱۰۰ هزار تومان تمام شود، بیمار خارجی نیز به همین میزان از یارانه دولتی بهرمند شده و تعرفه بیشتری پرداخت نمی‌کند. تعرفه خدمات درمانی توریست داخلی و خارجی به یک اندازه استاین نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه تعرفه خدمات درمانی توریست داخلی و خارجی به یک اندازه است، اظهار کرد: بنده معتقدم برای تعرفه پزشکی گردشگران سلامت یا باید ضریبی مشخصی کنیم و یا مبلغی را تحت عنوان بیمه ویژه و بابت مزایایی که در کشور ما استفاده می‌کند، پرداخت کنند. وزارت بهداشت برای تعرفه‌گذاری در خصوص توریسم سلامت اقدام کنندعضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت باید هرچه سریع‌تر برای تعرفه‌گذاری در خصوص توریسم سلامت اقدام کنند، خاطرنشان کرد: عدم تعرفه‌گذاری برای خدمات درمانی و پزشکی گردشگران خارجی باعث شده، بیماران خارجی نیز همانند شهروندان ایرانی از یارانه‌های درمانی بهره‌مند شوند که بی‌تردید ظلمی در حق مردم است. /پایان پیام
ایمناایمنا5 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، بهروز دهقان اظهار کرد: پس از اطلاع از وجود قرص در کیک، کلوچه، بستنی و لواشک‌ها بازرسی‌ها در چابهار تشدید شده است. وی افزود: با هماهنگی‌های لازم با دستگاه قضایی، انتظامی و اعضای کارگروه سلامت از محل توزیع کیک‌ها بازدید و تا مشخص شدن و انجام آزمایشات این انبار پلمب شد. رئیس مرکز بهداشت چابهار گفت: شماری از کسبه سطح شهر و شهروندان کیک‌های مشکوک حاوی قرص را برای بررسی بیشتر به مرکز بهداشت این شهرستان تحویل داده‌اند. رئیس مرکز بهداشت چابهار گفت: سلامت مردم از اولویت‌های بهداشت و درمان است و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد. وی به ایرنا گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشابه و یا شکایات بهداشتی با تلفن ۱۹۰ سامانه بهداشت محیط وزارت بهداشت تماس بگیرند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده ومدارس وزارت بهداشت گفت: واگیری آنفلوانزا در منازل بیش از مدارس است. دکتر سید حامد برکاتی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: بیماری آنفلوانزا در کشور کنترل شده است و تا دو هفته آینده فروکش می‌کند. وی افزود: بیماری آنفلوانزا در کل کشور کنترل شده است و جای نگرانی وجود ندارد. برکاتی با بیان این که وظیفه وزارت بهداشت انجام واکسیناسیون نیست، اظهار کرد: بهترین زمان بهره مند شدن از واکسن آنفلوانزا شهریور ماه بوده و خرید بدون نسخه پزشک هم امکان پذیر است. دکتر برکاتی عنوان کرد: مهم‌ترین ویروس آنفلوانزا که امسال سبب مرگ و میر شده است، ویروس H۱N۱ است که سال ۹۴ مشابه آن را داشتیم.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/هرمزگان سرپرست اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان گفت: در ۲۰ آذرماه سال جاری سامانه طرح ساماندهی امور حمل‌ونقل و توزیع عادلانه بار با هدف حذف دلالان و بهبود فرآیند حمل‌ونقل به بهره‌برداری رسید. عابدینی بیان کرد: ۷۵۰ لیتر سوخت سهمیه‌ای برای رانندگان بخش حمل‌ونقل جاده‌ای در نظر گرفته شده و به‌زودی نرخ کرایه‌ها نیز بر اساس پیمایش تعیین خواهد شد. سرپرست اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان افزود: در هفته حمل‌ونقل مراسمات مختلفی برای رانندگان، صنوف حمل‌ونقل و تقدیر از رانندگان، راهداران و شرکت‌ها برتر از برنامه‌هایی است که داریم. سرپرست اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان خاطرنشان کرد: کارهای زیادی در حوزه حمل‌ونقل اتفاق افتاده، ۱۰۰ درصد کار حمل‌ونقل جاده‌ای در بخش‌های کالا و مسافر توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و عملا شرکت حمل‌ونقل دولتی نداریم. سرپرست اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان عنوان کرد: مشکل بیمه تکمیلی رانندگان حل‌شده و هر راننده به همراه تا دو فرزند و سه همسر شامل بیمه می‌شوند.
خانه ملتخانه ملت6 ساعت قبل
سرویس اجتماعیدر دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان قرار دارد؛ بررسی میزان اعتبارات وزارت‌خانه‌های بهداشت و کار در سال ۹۸کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، میزان تخصیص اعتبارات وزارت‌خانه‌های بهداشت و درمان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نهادهای حمایتی را در سال ۹۸ را بررسی می‌کنند.
همشهریهمشهری6 ساعت قبل
رییس مرکز بهداشت چابهار گفت: شماری از کسبه سطح شهر و شهروندان کیک‌های مشکوک حاوی قرص را برای بررسی بیشتر به مرکز بهداشت این شهرستان تحویل داده‌اند. وی ادامه داد: با بررسی میدانی، این کیک‌ها به تهران و سایر آزمایشگاه‌ها ارسال شده تا پس از بررسی موضوع به مردم اطلاع رسانی خواهد شد. رییس مرکز بهداشت چابهار گفت: سلامت مردم از اولویت‌های بهداشت و درمان است و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد. وی بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشابه و یا شکایات بهداشتی با تلفن ۱۹۰ سامانه بهداشت محیط وزارت بهداشت تماس بگیرند. سرپرست مرکز بهداشت چابهار در گفت و گو با خبرنگار تسنیم مدعی شد تمامی کیک‌های مشکوک با پیشنهاد دادستان چابهار از سراسر این شهرستان جمع‌آوری شدند و در حال پیگیری موضوع هستیم.
جام نیوزجام نیوز6 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، این هفته به دنبال مکاتبه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رئیس جمهوری در خصوص پیش بینی جایگاهی برای گواهینامه مهارتی و صلاحیت شغلی در نظام استخدامی کشور به منظور تحقق مهارت‌گرایی به جای مدرک‌گرایی، دستور رئیس جمهوری باموضوع استانداردسازی و ارتقای آموزش‌های مهارتی به سازمان اداری واستخدامی کشورابلاغ شد. در لایحه تقدیمی دولت به مجلس همچنین مبلغ ۹۶ هزار میلیارد ریال برای یارانه‌ها اختصاص پیدا کرده و در مجموع بودجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به بودجه سال ۱۳۹۸ رشد داشته است. در همین حال معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رشد ۱۲ برابری بودجه بخش تعاون در لایحه بودجه خبر داده است. نشست هم اندیشی و بکارگیری ظرفیت اکوسیستم استارت‌آپی در حوزه کسب و کارهای روستایی رویداد دیگر این هفته بود. در این نشست مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از تشکیل کمیته‌ای مشترک به منظور استفاده از ظرفیت استارت‌آپهای خلاق برای توسعه روستاها خبر داد. وی فناوری‌های نوین و استارت‌آپها را نماد واقعی اقتصاد خلاق توصیف کرد و گفت: در گام نخست کمیته مشترکی با همکاری استارت آپهایی روستایی، معاونت روستایی ریاست جمهوری، وزارت کار و برخی دستگاهها ایجاد می‌کنیم تا ایجاد کنیم تا علاوه بر نشستهای مشترک از ظرفیت اقتصاد خلاق برای توسعه روستاها بهره‌مند شویم. ایسنا۲۰۲۵
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
در لایحه تقدیمی دولت به مجلس همچنین مبلغ ۹۶ هزار میلیارد ریال برای یارانه‌ها اختصاص پیدا کرده و در مجموع بودجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به بودجه سال ۱۳۹۸ رشد داشته است. در همین حال معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رشد ۱۲ برابری بودجه بخش تعاون در لایحه بودجه خبر داده است. نشست هم اندیشی و بکارگیری ظرفیت اکوسیستم استارت‌آپی در حوزه کسب و کارهای روستایی رویداد دیگر این هفته بود. در این نشست مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از تشکیل کمیته‌ای مشترک به منظور استفاده از ظرفیت استارت‌آپهای خلاق برای توسعه روستاها خبر داد. وی فناوری‌های نوین و استارت‌آپها را نماد واقعی اقتصاد خلاق توصیف کرد و گفت: در گام نخست کمیته مشترکی با همکاری استارت آپهایی روستایی، معاونت روستایی ریاست جمهوری، وزارت کار و برخی دستگاهها ایجاد می‌کنیم تا ایجاد کنیم تا علاوه بر نشستهای مشترک از ظرفیت اقتصاد خلاق برای توسعه روستاها بهره‌مند شویم.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
با توجه به اینکه تعداد زیادی از جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند جای سوال است که با جذب ۷۰ نیروی متخصص نمی‌توان چند متخصص را در بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان به کار گمارد تا مشکل کنونی مردم رفع شود. کمبود پزشک متخصص در بیمارستان‌های تامین اجتماعیفاطمه زهرایی یکی از اهالی بیرجند در گفتگو با خبرنگار تسنیم با گلایه از نبود پزشک متخصص در بیمارستان‌های تامین اجتماعی گفت: با وجود اینکه ماهیانه مبالغی برای هزینه بیمه از حقوق همسرم کم می‌شود اما باز هم به دلیل نبود پزشک متخصص مجبور هستیم به مطب پزشکان مراجعه کنیم. وی افزود: از مسئولان تقاضا داریم به فکر قشر نیازمند باشند و حداقل پزشکان متخصص را برای بیمارستان‌های تامین اجتماعی تأمین کنند. سهمیه بیمارستان‌های تامین اجتماعی از اختصاص نیروهای متخصص صفر استمدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی نیز در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: نیاز به نیروی متخصص نیاز شناور است و در هر زمان با توجه به شرایط نیروهای خاصی نیاز است. وی با گلایه از عدم اختصاص نیروی متخصص به بیمارستان‌های تامین اجتماعی بیان کرد: به طور کلی بیمارستان‌های ما از اختصاص نیروهای متخصص محروم هستند و سهمیه تامین اجتماعی صفر است.

به انتهای لیست رسیدید

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وزارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران است. این وزارتخانه علاوه بر مدیریت و نظارت بر مراکز بهداشتی و درمانی کشور، مدیریت دانشگاه‌های علوم پزشکی را عهده‌دار است. نام این وزارتخانه از ابتدا تا چند سال پس از انقلاب وزارت بهداری بوده‌است. سرپرستی این وزارت را سعید نمکی بر عهده دارد. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار وزارت بهداشت را می‌خوانید. ویکی‌پدیا