اخبار وزارت خارجه - آخرین و مهم ترین اخبار وزارت خارجه از خبرگزاری‌های ایران | خبری

وزارت خارجه

مهرمهر1 ساعت قبل
این اظهارات مداخله‌جویانه ساعتی بعد از توئیت «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا درباره برخی اغتشاشات و ناآرامی‌ها در ایران مطرح شد. مواضع مداخله جویانه جدید ایالات متحده آمریکا، افکار عمومی بار دیگر به خوبی مشاهده کردند که ایالات متحده آمریکا در قامت حمایت از برخی اراذل و اوباش و افراد مخل امنیت عمومی برآمده است تا بدین ترتیب، اقدامات فرافکنانه و دروغ گویی‌های پی در پی مقامات واشنگتن بیش از پیش آشکار شود. این همان سیاستی است که ایالات متحده آمریکا پیشتر نیز در جریان برخی نا آرامی‌ها و اغتشاشات در ایران طی سال‌های گذشته به ویژه در جریان فتنه سال ۹۸ در پیش گرفت. در جریان اغتشاشات دی ماه سال ۹۶ نیز ایالات متحده آمریکا پروژه ایجاد آشوب در ایران را در دستور کار خود قرار داد. این همان معیارهای دوگانه‌ای است که همواره در سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران مشاهده شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حمایت از آشوبها در حاشیه اعتراضات در ایران، بیانیه‌ای مداخله‌جویانه صادر کرد. ما تلاش (دولت ایران) برای قطعی اینترنت را محکوم می‌کنیم». این بیانیه مداخله‌جویانه ساعتی بعد از توئیت «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا درباره برخی اغتشاشات و ناآرامی‌ها در ایران صادر شد. پامپئو در این پیام توئیتری نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند. با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و سهمیه بندی آن در ایران، روز گذشته (شنبه) اعتراضاتی در نقاط مختلف کشور انجام شد.
فراروفرارو2 ساعت قبل
«مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد اعتراضات در ایران، بیانیه‌ای مداخله‌جویانه صادر کرد. این مقام آمریکایی در توئیتر نوشت: «ایالات متحده در کنار مردم ایران که مدت‌هاست در حال زجر کشیدن هستند، قرار دارد؛ مردمی که به تازه‌ترین بی‌عدالتی رژیم فاسد در قدرت اعتراض می‌کنند. ما تلاش (دولت ایران) برای قطعی اینترنت را محکوم می‌کنیم». این بیانیه مداخله‌جویانه ساعتی بعد از توئیت «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا صادر شد. پمپئو در این پیام توئیتری نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حمایت از آشوب‌ها در حاشیه اعتراضات در ایران، بیانیه‌ای مداخله‌جویانه صادر کرد. «مورگان اورتاگوس» نوشت: ایالات متحده در کنار مردم ایران که مدت‌هاست در حال زجر کشیدن هستند، قرار دارد؛ مردمی که به تازه‌ترین بی‌عدالتی رژیم فاسد در قدرت اعتراض می‌کنند. ما تلاش (دولت ایران) برای قطعی اینترنت را محکوم می‌کنیم. این پیام در حالی منتشر شده است که دولت آمریکا از سال ۲۰۱۶ و پس از روی کار آمدن، اقدامات متعددی را علیه مردم ایران اتخاذ کرده و دست به اعمال شدیدترین تحریم‌ها زده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش رویترز، وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای اعلام کرد تصویب قطعنامه‌ای در سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر کره شمالی اقدامی با انگیزه سیاسی تحت رهبری ایالات متحده بود. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کره شمالی پیش از این نیز انتقادهای مطرح شده از سوی سازمان ملل را حاصل سیاست خصمانه ایالات متحده دانسته بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حمایت از آشوبها در حاشیه اعتراضات در ایران، بیانیه‌ای مداخله‌جویانه صادر کرد. ما تلاش (دولت ایران) برای قطعی اینترنت را محکوم می‌کنیم». این بیانیه مداخله‌جویانه ساعتی بعد از توئیت «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا درباره برخی اغتشاشات و ناآرامی‌ها در ایران صادر شد. پمپئو در این پیام توئیتری نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند. با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و سهمیه بندی آن در ایران، روز گذشته (شنبه) اعتراضاتی در نقاط مختلف کشور انجام شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
بعد از اظهارات مداخله‌جویانه «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا درباره بروز برخی آشوب‌ها در حاشیه اعتراضات در ایران، وزارت خارجه آمریکا هم یک بیانیه صادر کرد. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حمایت از آشوبها در حاشیه اعتراضات در ایران، بیانیه‌ای مداخله‌جویانه صادر کرد. این بیانیه مداخله‌جویانه ساعتی بعد از توئیت «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا درباره برخی اغتشاشات و ناآرامی‌ها در ایران صادر شد. پامپئو در این پیام توئیتری نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند. با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و سهمیه بندی آن در ایران، روز گذشته (شنبه) اعتراضاتی در نقاط مختلف کشور انجام شد.
انتخابانتخاب4 ساعت قبل
فارس نوشت: «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد اعتراضات در ایران، بیانیه‌ای مداخله‌جویانه صادر کرد. این مقام آمریکایی در توئیتر نوشت: «ایالات متحده در کنار مردم ایران که مدت‌هاست در حال زجر کشیدن هستند، قرار دارد؛ مردمی که به تازه‌ترین بی‌عدالتی رژیم فاسد در قدرت اعتراض می‌کنند. ما تلاش (دولت ایران) برای قطعی اینترنت را محکوم می‌کنیم». این بیانیه مداخله‌جویانه ساعتی بعد از توئیت «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا صادر شد. پمپئو در این پیام توئیتری نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
وزیر امور خارجه و سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در پی اعتراضات اخیر در کشورمان به گران شدن بنزین، موضع‌گیری مداخله‌جویانه داشتند. به گزارش ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و همچنین مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور در اظهاراتی مداخله‌جویانه، درباره مسائل داخی ایران و اعتراضات به افزایش نرخ بنزین در روز گذشته، موضع‌گیری کردند. پمپئو در پیامی توییتری با بازنشر توئیتی مشابه که در ژوئیه ۲۰۱۸ منتشر کرده بود، بار دیگر، با مداخله در امور داخلی ایران، گفت: تقریبا یک سال و نیم پیش به مردم ایران گفتم که آمریکا کنار شما ایستاده است. علاوه بر این، اورتاگوس نیز رویدادهای روز گذشته را در ایران دستمایه اظهارات مداخله‌جویانه خود قرار داده و در پیامی توییتری مدعی شد در حالی که مردم ایران به «بی‌عدالتی حکومت» اعتراض می‌کنند، «آمریکا در کنار این مردم که مدت‌هاست در رنج هستند، می‌ایستد.» او افزود: ما تلاش‌ها برای قطع اینترنت را محکوم می‌کنیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
ترامپ در حساب توییتری خود نوشت: "هرجا که پای ماری یووانویچ رسیده، وضع خراب شده، کارش را با سومالی شروع کرد. رئیس جمهور آمریکا گفت: بخش‌هایی از جلسه شهادت در جریان تحقیقات برای استیضاح را تماشا کرده و آن را مایه ننگ خواند. آدام شیف، رئیس جلسه تحقیقات برای استیضاح و رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، سفیر سابق آمریکا را از توییت‌های رییس جمهوری مطلع کرد. کن استار که دادستان ویژه استیضاح بیل کلینتون، رئیس جمهور سابق آمریکا بوده به شبکه خبری فاکس گفت «اظهارات آقای ترامپ نشان‌دهنده داوری نادرست رئیس جمهوری است.» در این مرحله رای دوسوم نمایندگان سنا برای برکناری رئیس جمهور آمریکا لازم است.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 ساعت قبل
یک منبع آگاه سیاسی گفت که عمان در حال انجام مقدماتی برای دیدار ولی‌عهد سعودی با هیأت انصارالله در مسقط است. خبرگزاری آناتولی به نقل از این منبع گزارش کرد که عمان در حال انجام مقدمات دیدار «محمد بن سلمان» ولی‌عهد ابوظبی و هیأت انصارلله شرکت‌کننده در گفت‌وگوهای صلح تحت نظارت سازمان ملل است که ریاست آن را «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله بر عهده داشت. به گفته این منبع، تا به این لحظه این تلاش‌ها تنها در حد انجام ترتیبات بوده است و عمان در تلاش است تا توافقنامه‌ای بین عربستان و انصارالله امضا شود و این تلاش‌های عمان نیز در راستای تلاش آن برای نزدیکی دیدگاه‌های ایران، امارات و عربستان است. این مسئول انصارالله که خواست نامش فاش نشود، گفت که تماس‌ها در بالاترین سطح ادامه دارد که از جمله آن تماس تلفنی بین خالد بن سلمان و «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی انصارالله برای بررسی آتش‌بس در مرزها بود. وزارت خارجه عمان نیز پیش از این درباره دستیابی به حل‌وفصل فراگیر برای پایان دادن به بحران یمن ابراز امیدواری کرده بود.
فراروفرارو5 ساعت قبل
ایران نوشت: اعلام افزایش قیمت بنزین از روز جمعه اعتراض‌هایی را در شهر‌های مختلف کشور به همراه داشته است. برخی گویا فرصت را مناسب دیده تا با تاختن بر دولت، بر طبل اعتراضات بکوبند و خود در حکم بنزین روی آتش باشند. از جمله حمید رسایی، از چهره‌های مخالف دولت در رشته توئیت‌هایی با هشتگ «گرانی بنزین» و «فتنه ۹۸»، دولت را متهم به ایجاد اغتشاش در کشور کرده است. حالا در ماجرای افزایش قیمت بنزین هم همین شیوه سیاست ورزی را در دستور کار خود قرار داده‌اند. اما آیا افزایش قیمت بنزین تصمیم خودسرانه دولت بوده است؟ خبرگزاری ایسنا در پاسخ به این سؤال نوشته است: «شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا که یک شورای فراقوه‌ای است، پس از چندین جلسه بررسی موضوع قیمت سوخت، تصمیم گرفت تا قیمت بنزین را افزایش دهد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 ساعت قبل
حالا در ماجرای افزایش قیمت بنزین هم همین شیوه سیاست ورزی را در دستور کار خود قرار داده‌اند. گویی برخی از چهره‌های این جریان سیاسی از اعتراض‌های مردم ذوق‌زده شده و آن را با ملاک‌های انتخاباتی خود می‌سنجند. غافل از اینکه همچون دی ماه ۹۶ شعارهای تندروانه و کف خیابانی محدود به یک نهاد یا جریان نمانده است. برخلاف این ادعاها، دادستان کل کشور تصمیم افزایش قیمت بنزین را قانونی خواند و آن را در پی مدیریت اصلاح قیمت بنزین دانست که براساس قانون و کارشناسی‌های انجام شده توسط دولت محترم ابلاغ شده است، و تأکید کرد که این اصلاح در جهت منافع عمومی مردم است. اما آیا افزایش قیمت بنزین تصمیم خودسرانه دولت بوده است؟ خبرگزاری ایسنا در پاسخ به این سؤال نوشته است: «شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا که یک شورای فراقوه‌ای است، پس از چندین جلسه بررسی موضوع قیمت سوخت، تصمیم گرفت تا قیمت بنزین را افزایش دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از روزنامه حمایت، آمریکایی‌ها سال‌هاست که ادعا می‌کنند قصد «تغییر حکومت» را ندارند و قصد آن‌ها فقط «تغییر محاسبات» جمهوری اسلامی است. با این حال باید دید که برنامه‌های ضد ایرانی رؤسای جمهور آمریکا و راهبرد «فشار حداکثری» علیه جمهوری اسلامی آیا کارگر بوده یا خیر. جمهوری اسلامی افزون بر کاهش تعهدات برجامی، مجموعه‌ای از عوامل منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای را در اختیار دارد که مستقیما می‌توانند منافع آمریکا را تهدید کنند. واشنگتن به‌خوبی پاسخ ایران را دریافت کرد و در رویکردی کاملا مغایر با کسوت ابرقدرتی، برای تغییر محاسبات ایران دست به دامن کوتوله‌های منطقه شد! چنانچه تحریم‌ها را برای ترغیب ایران به مذاکره بردارند، جمهوری اسلامی پای میز مذاکره نمی‌آید و اگر دم از توافق جدید بزنند، پاسخ کشورمان را می‌دانند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
خبرگزاری آناتولی به نقل از این منبع گزارش کرد که عمان در حال انجام مقدمات دیدار «محمد بن سلمان» ولی‌عهد ابوظبی و هیأت انصارلله شرکت‌کننده در گفت‌وگوهای صلح تحت نظارت سازمان ملل است که ریاست آن را «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله بر عهده داشت. به گفته این منبع، تا به این لحظه این تلاش‌ها تنها در حد انجام ترتیبات بوده است و عمان در تلاش است تا توافقنامه‌ای بین عربستان و انصارالله امضا شود و این تلاش‌های عمان نیز در راستای تلاش آن برای نزدیکی دیدگاه‌های ایران، امارات و عربستان است. گفت‌وگوهای انصارالله و ریاضیک مسئول عالی‌رتبه انصارلله نیز در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی گفت که گفت‌وگوهای این جنبش با ریاض به دنبال حمله به تأسیسات نفتی آرامکو، آغاز شده است. این مسئول انصارالله که خواست نامش فاش نشود، گفت که تماس‌ها در بالاترین سطح ادامه دارد که از جمله آن تماس تلفنی بین خالد بن سلمان و «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی انصارالله برای بررسی آتش‌بس در مرزها بود. وزارت خارجه عمان نیز پیش از این درباره دستیابی به حل‌وفصل فراگیر برای پایان دادن به بحران یمن ابراز امیدواری کرده بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
او به ناگاه متن توییت دونالد ترامپ را علیه یووانوویچ خواند تا یک اقدام هوشمندانه را علیه ترامپ رقم بزند. ترامپ و مشاورانش سعی کردند فضای جلسه استماع یووانوویچ را تا حد زیادی منحرف کنند. تلاش دوم ترامپ برای منحرف کردن فضای توییت بود، که نه تنها فضا را تغییر نداد بلکه شرایط به‌طور کامل علیه دونالد ترامپ شد. هرچند که دونالد ترامپ بعدا منکر ارعاب شاهدان شد و تنها گفت که از حق آزادی بیان خود استفاده می‌کند. ترامپ سعی کرده بود در طول جلسه استماع سفیر سابق را تحقیر کند و کمتر بیننده‌ای در این جریان طرف ترامپ را می‌گرفت.
الفالف8 ساعت قبل
خبرگزاری آناتولی به نقل از این منبع گزارش کرد که عمان در حال انجام مقدمات دیدار «محمد بن سلمان» ولی‌عهد ابوظبی و هیأت انصارلله شرکت‌کننده در گفت‌وگوهای صلح تحت نظارت سازمان ملل است که ریاست آن را «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله بر عهده داشت. به گفته این منبع، تا به این لحظه این تلاش‌ها تنها در حد انجام ترتیبات بوده است و عمان در تلاش است تا توافقنامه‌ای بین عربستان و انصارالله امضا شود و این تلاش‌های عمان نیز در راستای تلاش آن برای نزدیکی دیدگاه‌های ایران، امارات و عربستان است. گفت‌وگوهای انصارالله و ریاضیک مسئول عالی‌رتبه انصارلله نیز در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی گفت که گفت‌وگوهای این جنبش با ریاض به دنبال حمله به تأسیسات نفتی آرامکو، آغاز شده است. این مسئول انصارالله که خواست نامش فاش نشود، گفت که تماس‌ها در بالاترین سطح ادامه دارد که از جمله آن تماس تلفنی بین خالد بن سلمان و «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی انصارالله برای بررسی آتش‌بس در مرزها بود. وزارت خارجه عمان نیز پیش از این درباره دستیابی به حل‌وفصل فراگیر برای پایان دادن به بحران یمن ابراز امیدواری کرده بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
حالا در ماجرای افزایش قیمت بنزین هم همین شیوه سیاست ورزی را در دستور کار خود قرار داده‌اند. گویی برخی از چهره‌های این جریان سیاسی از اعتراض‌های مردم ذوق‌زده شده و آن را با ملاک‌های انتخاباتی خود می‌سنجند. غافل از اینکه همچون دی ماه ۹۶ شعارهای تندروانه و کف خیابانی محدود به یک نهاد یا جریان نمانده است. اما آیا افزایش قیمت بنزین تصمیم خودسرانه دولت بوده است؟ خبرگزاری ایسنا در پاسخ به این سؤال نوشته است: «شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا که یک شورای فراقوه‌ای است، پس از چندین جلسه بررسی موضوع قیمت سوخت، تصمیم گرفت تا قیمت بنزین را افزایش دهد. تصمیمات این شورا به منزله تصمیمات نظام تلقی شده و رهبری هم تأکید کرده‌اند که از مصوبات این شورا حمایت خواهند کرد.
برترین‌هابرترین‌ها10 ساعت قبل
اعلام افزایش قیمت بنزین از روز جمعه اعتراض‌هایی را در شهرهای مختلف کشور به همراه داشته است. با این حال مواضع برخی چهره‌های سیاسی در واکنش به این تصمیم قابل تأمل است. روزنامه ایران نوشت: اعلام افزایش قیمت بنزین از روز جمعه اعتراض‌هایی را در شهرهای مختلف کشور به همراه داشته است. حالا در ماجرای افزایش قیمت بنزین هم همین شیوه سیاست ورزی را در دستور کار خود قرار داده‌اند. اما آیا افزایش قیمت بنزین تصمیم خودسرانه دولت بوده است؟ خبرگزاری ایسنا در پاسخ به این سؤال نوشته است: «شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا که یک شورای فراقوه‌ای است، پس از چندین جلسه بررسی موضوع قیمت سوخت، تصمیم گرفت تا قیمت بنزین را افزایش دهد.
افکارنیوزافکارنیوز12 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشبه رغم انتشار گزارش‌ها درباره حمایت‌های مصر و امارات از «خلیفه حفتر» در لیبی، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای ضمن ایراد اتهام‌زنی به روسیه درباره تحولات لیبی، از نیروهای تحت امر حفتر خواسته که به حملات خود در این کشور پایان دهند. اخبار بین‌الملل- «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پیامی توئیتری از آغاز به کار «گفت‌و‌گوی امنیتی ایالات متحده و لیبی» در واشنگتن خبر داد و همزمان از نیروهای تحت امر خلیفه حفتر یک درخواست کرد. وی تصریح کرد: «ما از «ارتش ملی لیبی» (نیروهای تحت امر حفتر) می‌خواهیم که به حملات خود پایان داده، همکاری ایالات متحده- لیبی را تسهیل و از تلاش‌های روسیه برای سوءاستفاده کردن از درگیری‌ها ممانعت کند. وزارت کشور دولت وفاق ملی لیبی روسیه را متهم کرده که با نیروهای مزدور به نیروهای تحت امر خلیفه حفتر کمک کرده است. مقام‌های دولت روسیه اتهام‌زنی‌ دولت وفاق ملی لیبی به این کشور را رد کرده است.
فارسفارس14 ساعت قبل
تلاش عمان برای برگزاری دیدار بین بن سلمان و هیأت انصاراللهبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع آگاه سیاسی گفت که امضای توافقنامه اخیر ریاض بین دولت مستعفی یمن (تحت حمایت عربستان) و شورای انتقالی جنوب یمن (تحت حمایت امارات) تنها مقدمه‌ای برای تغییرات بزرگ در قواعد جنگ در یمن بوده است. خبرگزاری آناتولی به نقل از این منبع گزارش کرد که عمان در حال انجام مقدمات دیدار «محمد بن سلمان» ولی‌عهد ابوظبی و هیأت انصارلله شرکت‌کننده در گفت‌وگوهای صلح تحت نظارت سازمان ملل است که ریاست آن را «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله بر عهده داشت. این مسئول انصارالله که خواست نامش فاش نشود، گفت که تماس‌ها در بالاترین سطح ادامه دارد که از جمله آن تماس تلفنی بین خالد بن سلمان و «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی انصارالله برای بررسی آتش‌بس در مرزها بود. پیشتر «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات گفته بود که «حوثی‌ها در آینده یمن نقض خواهند داشت.» از سوی دیگر سلطان قابوس روز سه‌شنبه گذشته میزبان «خالد بن سلمان» معاون وزیر دفاع عربستان سعودی در مسقط بود. وزارت خارجه عمان نیز پیش از این درباره دستیابی به حل‌وفصل فراگیر برای پایان دادن به بحران یمن ابراز امیدواری کرده بود.
افکارنیوزافکارنیوز15 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشبعد از اینکه وزارت دفاع آمریکا از کره‌جنوبی خواست تا پول بیشتری برای توفق نظامی دوجانبه بپردازد، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا نیز از ژاپن خواست هزینه‌های نظامی پرداختی به واشنگتن را «چهار برابر» کند. مقام‌های پیشین وزارت دفاع آمریکا می‌گویند دولت ترامپ از ژاپن خواسته تا بعد از انقضای توافق نظامی کنونی در مارس ۲۰۱۲، پرداختی سالیانه برای استقرار ۵۴ هزار نظامی آمریکایی در ژاپن را چهار برابر کرده و از میزان ۲ میلیارد دلار به ۸ میلیارد دلار افزایش دهد. بر این اساس، درخواست ترامپ برای افزایش هزینه نظامی ژاپن در ماه جولای و طی سفر «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آن زمان آمریکا به مقام‌های ژاپنی منتقل شده بود. یک سخنگوی وزارت خارجه ژاپن نیز با رد گزارش فارین‌پالیسی، گفت هیچ مذاکره‌ای بین واشنگتن و توکیو برای انعقاد قرار جدید انجام نشده است. خبرگزاری «رویترز» نیز برای گرفتن اظهار نظر به سراغ مقام‌های دولت ترامپ رفت اما پاسخی از آنها دریافت نکرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد16 ساعت قبل
مجلس نمایندگان آمریکا در رابطه با اتهام تحت فشار گذاشتن رئیس‌جمهوری اوکراین توسط ترامپ برای انجام تحقیقات پیرامون جو بایدن رقیب انتخاباتی وی، تحقیقاتی در راستای استیضاح ترامپ آغاز کرده است. تلاش‌ها برای استیضاح ترامپ زمانی آغاز شد که یک عضو نهادهای امنیتی ایالات‌متحده در مورد گفت‌وگوی تلفنی بین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده و ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین نزد بازرس سازمان خود شکایتی را مطرح کرد. ترامپ همزمان با ادای توضیحات یووانوویچ در مجلس نمایندگان در روز جمعه، توییت‌هایی منتشر کرد که در یکی از آنها نوشت: «هر جایی که ماری یووانوویچ رفت، وضعیت بد شد. ماری یووانوویچ ماه مه از سمت خود به‌عنوان سفیر آمریکا در اوکراین توسط ترامپ برکنار شد. چنانچه در تحقیقات مشخص شود ترامپ عامدانه کمک‌ها را تعلیق کرده، مجلس نمایندگان پرونده را برای استیضاح به سنا خواهد فرستاد.
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
کره شمالی تاکید کرده است آمریکا و کره جنوبی باید بار دیگر تصمیمی قاطع برای توقف رزمایش‌های مشترک بگیرند و دست از چنین تحرکاتی بردارند. این روزنامه تاکید کرد کره شمالی در روز دوم اکتبر یک موشک زیردریایی بالستیک پرتاب کرد و به آمریکا فرصت داد تا راه گفت و گو و یا مقابله را انتخاب کند نشریه اضافه کرده است موشک فوق قوی کره شمالی می‌تواند پایگاه نظامی آمریکا در پیونگ تاک در استان گیونگی کره جنوبی را هدف قرار دهد. در همین حال خبرگزاری رسمی کره شمالی در گزارشی «جو بایدن» معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا و نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ۲۰۲۰ را سگ هار توصیف کرد و گفت او مزخرفاتی علیه مقام رهبری کره شمالی مطرح کرده که مستحق مجازات است. یکی دیگر از مباحثی که با مقام‌های دفاعی کره جنوبی درباره آن رایزنی کرد موضوع توافق تبادل اطلاعات مرتبط با کره شمالی و شبه جزیره کره بین کره جنوبی و آمریکا و ژاپن بود. وزیران دفاع کره جنوبی و آمریکا روز جمعه در سیول با یکدیگر برای تقویت همکاری‌های نظامی برای مقابله با کره شمالی به توافق رسیدند.
رکنارکنا18 ساعت قبل
اشتفان زیگلر رئیس مجلس شهر فرانکفورت و دیگر اعضای این مجلس در جلسه علنی شهر فرانکفورت با ابراز احساسات و تشویق خود در هنگام ورود دکتر ایرانبومی به سالن مجلس از نقض حقوق بشری این وکیل ایرانی و آلمانی و ایرانیان حمایت و نسبت به سیاست‌های دوگانه و تبعیض آمیز مهاجرتی دونالد ترامپ اعتراض کردند. خانم سیلویا وبر وزیر آموزش و پرورش و نماینده شهردار شهر فرانکفورت در بیانه‌ای رسمی به دولت امریکا اعترض کرد. شایان ذکر است ایالات متحده آمریکا از صدور ویزای سه روزه یک وکیل ایرانی در مراسم خاکسپاری پسر جوانش در واشنگتن امتناع ورزیده. فرزند ٢٠ ساله دکترایرانبومی وکیل ایرانی در ١٠ ژوئن در یک سانحه رانندگی در پایتخت واشتنگتن درگذشت. این پدر داغدار و وکیل ایرانی و آلمانی با ریشه ایرانی، بعد از اینکه مراسم یادبود فرزندش بدون او در تابستان به خاک سپرده شدهاست.
جام نیوزجام نیوز19 ساعت قبل
رئیس جمهور آمریکا گفت بخش‌هایی از جلسه شهادت در جریان تحقیقات برای استیضاح را تماشا کرده و آن را مایه ننگ خواند. آدام شیف، رئیس جلسه تحقیقات برای استیضاح و رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، سفیر سابق آمریکا را از توییت‌های رییس جمهوری مطلع کرد. آدام شیف، رئیس دموکرات کمیته اطلاعات در این جلسه گفت توییت‌های ترامپ باید به نوعی «ارعاب شاهد» محسوب بشود. اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا این اقدام را سوءاستفاده از قدرت برای پیشبرد منافع شخصی و مبارزات سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ارزیابی می‌کنند. در این مرحله رای دوسوم نمایندگان سنا برای برکناری رئیس جمهور آمریکا لازم است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
«مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ شامگاه جمعه (دیشب) درباره میزبانی «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا از همتای فرانسوی خود در واشنگتن، از رایزنی‌های ضد ایرانی پامپئو خبر داد. پامپئو و «ژان ایو لودریان» در حاشیه نشست اخیر در واشنگتن درباره مبارزه با داعش دیدار و درباره مسائل دوجانبه و بین‌المللی رایزنی کردند. طبق بیانیه وزارت خارجه آمریکا، پامپئو و لودریان درباره «اهمیت ائتلاف ناتو و لزوم ادامه همکاری فراآتلانتیک برای مقابله با تهدیدات علیه منافع امنیتی مشترک صحبت کردند. وزیر خارجه (آمریکا) بار دیگر بر تعهد مستحکم دولت (دونالد ترامپ) در قبال ائتلاف و لزوم همکاری فراآتلانتیک تاکید کردند». این وزارتخانه در بخش پایانی بیانیه خود، از رایزنی‌های ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا با لودریان خبر داده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
سیاست ما در قبال سوریه طی سال‌های (اخیر) سیاستی منسجم بوده است و این سیاست، شکست پایدار داعش، کاهش و حذف حضور شرورانه ایران و حصول به یک راه‌حل سیاسی مسالمت‌آمیز برای (برحان سوریه) طبق قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل بوده است. وی افزود: «درباره آینده حضور نظامی آمریکا در سوریه، من همانند جفری (جیمز نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه) شما را به همکارانمان در پنتاگون ارجاع می‌دهم». این رقم با بیانیه‌ای که چند روز قبل‌تر «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا مطرح کرده بود همخوان است. او در مصاحبه‌ با ای‌بی‌سی گفت شمار نظامیان آمریکا در سوریه به کمتر از ۱۰۰۰ نفر و بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر خواهد بود. پیش از این «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه با تشبیه دولت آمریکا به رژیم نازی آلمان، گفت که این کشور در حال سرقت منابع نفتی سوریه است.

به انتهای لیست رسیدید