وزارت صنعت معدن و تجارت

وزارت صنعت معدن و تجارت

تسنیمتسنیم22 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساریبه نقل از روابط عمومی سازمان صمت مازندران؛ حسین‌قلی قوانلو اظهار داشت: بر اساس تصمیم اتخاذ شده در ستاد تنظیم بازار کشور مقرر شد این طرح توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت امسال برگزار شود. وی افزود: با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته تامین و ذخیره‌سازی پرتقال تامسون کشور از سوی کمیته راهبردی میوه و ذخیره‌سازی ستاد تنظیم بازار کشور به استان مازندران محول شده است. قوانلو با اعلام اینکه بلافاصله پس از ابلاغ این موضوع چندین جلسه با فعالان حوزه مرکبات استان برگزار شد، تصریح کرد: اتحادیه باغداران مسئول اجرای این طرح در مازندران است البته به این اتحادیه اعلام کردیم از همه ظرفیت‌های استانی از جمله تعاون، روستایی، سورتینگ‌داران، سردخانه داران باید استفاده کند. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: تاکید ما به اتحادیه باغداران استان به عنوان متولی اجرای این طرح این بوده که محصول پرتقال را مستقیما از باغداران تهیه کرده و از افراد دلال در این حوزه به هیچ عنوان خرید نداشته باشند. انتهای پیام/‌۶۸۱/ش
ایسناایسنا1 ساعت قبل
در نود و یکمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به منظور بهبود فضای عمومی کسب و کار و در راستای حفظ و رونق تولید در کشور، درخصوص اقدامات صورت گرفته سیستم بانکی واحدهای تولیدی بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم برای ابلاغ توسط بانک مرکزی به سیستم بانکی کشور مورد تصویب قرار گرفت. به گزارش ایسنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این جلسه مصوب شد در صورتی که محل اجرای طرح تولیدی و صنعتی جزو وثایق رهنی بانک باشد و ارزش آن بنا به نظر کارشناسی رسمی دادگستری کفاف پرداخت بدهی‌های شرکت بدهکار را داشته باشد، اولویت در اقدامات اجرایی توسط بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری محل اجرای طرح خواهد بود. همچنین بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در صورت کفاف ارزش وثایق بنا بر نظر کارشناس رسمی دادگستری، جهت وصول مطالبات خود نباید نسبت به عدم ارائه تسهیلات، تعهدات و خدمات بانکی، انسداد حسابها یا استنکاف از ارائه دسته چک به تولیدکنندگان و مدیران واحدهای تولیدی مزبور و یا به جلب یا ممنوع‌الخروجی مدیران واحدهای مذکور، اقدام کنند. علاوه بر آن بانکها و موسسات مالی و اعتباری در مورد تسهیلاتی که وثایق ترهین آنها با کارشناس رسمی دادگستری کفاف پرداخت بدهی بانکی را دارد، حق مراجعه مستقیم به ضامنین و اقدامات تامین علیه ضامن را نداشته و ملزم هستند طلب خود را ابتدا از محل وثیقه ترهینی تسهیلات تسویه کنند و تنها در صورت اتمام عملیات اجرایی و عدم کفایت ارزش وثایق، بابت مابقی مطالبات مستقیم تسویه نشده خود حق رجوع به ضامنین را دارند. انتهای پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست وزارتخانه، جهت دار کردن و هدفمند کردن مسیر سرمایه گذاری در کشور است. وی افزود: نظام بانکی هر ساله هزاران میلیارد به سیستم تولید تسهیلات می‌دهد اما پیشنهاد وزارت صمت این است که بخشی از این تسهیلات بصورت هدفمند تخصیص یابد. زرندی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در اولین گام، رشته فعالیت‌های صنعتی پیشران را براساس شاخص هایی مانند سهم در ارزش افزوده، اشتغال و صادرات، تأثیرگذاری بالا در زنجیره و جایگزینی واردات استخراج کرد. وی تاکید کرد: درخواست ما از سیستم بانکی این است که، در کنار منابعی که مطابق روال سالیانه به بخش صنعت و معدن تسهیلات اعطا می‌کند، بخشی از آن را مطابق با صنایع پیشران ارائه نماید. زرندی همچنین گفت: تعداد ۵۰ طرح منتخب در مناطق محروم و کمتر برخوردار، شامل ۱۱ طرح نیمه تمام و در ۳۹ طرح ایجادی را نیز بطور مشخص به نظام بانکی به عنوان اولویت وزارتخانه اعلام کردیم.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، به‌هم‌ریختگی بازار خودرو در سال ۹۶ و ممنوعیت ثبت سفارش واردات خودرو باعث شد تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۲۰۰ امضاء مراحل تصویب طرحی تحت عنوان «ساماندهی بازار خودرو» را کلید بزنند. همچنین شورای نگهبان با تعرفه صفر درصدی واردات خودروهای برقی و هیبریدی هم مخالفت کرد. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درخصوص اصلاحات جدید طرح ساماندهی خودرو همچنین بیان کرد: طرح فعلی ساماندهی صنعت خودرو، طرح ناکارآمد و از پیش شکست خورده ­ای است. نماینده مردم تهران در مجلس درخصوص تصویب این طرح در صحن علنی مجلس گفت: طرح فعلی قطعا یک طرح عجولانه و ناقص است. این پیشنهادات که در قابل طرح ساماندهی بازار خودرو مطرح شده است به شرح زیر است: انتهای پیام/
ایلناایلنا3 ساعت قبل
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست وزارتخانه، جهت دار کردن و هدفمند کردن مسیر سرمایه گذاری در کشور است. وی افزود: نظام بانکی هر ساله هزاران میلیارد به سیستم تولید تسهیلات می‌دهد اما پیشنهاد وزارت صمت این است که بخشی از این تسهیلات بصورت هدفمند تخصیص یابد. زرندی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در اولین گام، رشته فعالیت‌های صنعتی پیشران را براساس شاخص هایی مانند سهم در ارزش افزوده، اشتغال و صادرات، تأثیرگذاری بالا در زنجیره و جایگزینی واردات استخراج کرد. وی تاکید کرد: درخواست ما از سیستم بانکی این است که، در کنار منابعی که مطابق روال سالیانه به بخش صنعت و معدن تسهیلات اعطا می‌کند، بخشی از آن را مطابق با صنایع پیشران ارائه نماید. زرندی همچنین گفت: تعداد ۵۰ طرح منتخب در مناطق محروم و کمتر برخوردار، شامل ۱۱ طرح نیمه تمام و در ۳۹ طرح ایجادی را نیز بطور مشخص به نظام بانکی به عنوان اولویت وزارتخانه اعلام کردیم.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حسینقلی قوانلو با بیان اینکه خرید تضمینی میوه شب عید یکی از سیاست‌های دولت بوده که در چند سال اخیر از سوی وزارت بازرگانی وقت و سپس وزارت جهاد اجرا شده است افزود: بر اساس تصمیم اتخاذ شده در ستاد تنظیم بازار کشور مقرر شد این طرح توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت امسال برگزار شود. وی تصریح کرد: بر همین اساس و با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته تامین و ذخیره سازی پرتقال تامسون کشور از سوی کمیته راهبردی میوه و ذخیره سازی ستاد تنظیم بازار کشور به استان مازندران محول شده است. وی با اعلام اعلام اینکه بلافاصله پس از ابلاغ این موضوع چندین جلسه با فعالان حوزه مرکبات استان برگزار شد، اظهار داشت: اتحادیه باغداران مسئول اجرای این طرح در مازندران است، البته به این اتحادیه اعلام کردیم از کلیه ظرفیت‌های استانی از جمله تعاون، روستایی، سورتینگ داران، سردخانه داران و … باید استفاده کنند. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: تاکید ما به اتحادیه باغداران استان به عنوان متولی اجرای این طرح این بوده که محصول پرتقال را مستقیما از باغداران تهیه کرده و از افراد دلال در این حوزه به هیچ عنوان خرید نداشته باشند. ۳۰ هزار تن پرتقال با قیمت هر کیلوگرم ۴۵۰۰ تومان قرار است در طرح تنظیم بازار شب عید در مازندران ذخیره سازی شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 ساعت قبل
پیام مازند - ساری - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از آغاز خرید و ذخیره سازی ۴۰ هزار تن پرتقال باغداران استان برای تنظیم بازار میوه شب عید خبر داد. خرید تضمینی میوه شب عید یکی از سیاست‌های دولت است که در چند سال اخیر از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و با همکاری وزارت جهاد کشاورزی اجرایی می‌شود. امسال بر اساس اعلام کارگروه تنظیم بازار میوه شب عید کشور، استان مازندران مسئول خرید و تامین ۴۰ هزار تن پرتقال به قیمت ۴۵ هزار ریال برای هر کیلوگرم شده است. روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران روز سه شنبه به نقل از حسین قوانلو رییس این سازمان اعلام کرد که کار خرید پرتقال برای شب عید آغاز شده و متولی آن هم اتحادیه باغداران است. مجموع باغ‌های مرکبات استان مازندران ۱۱۲ هزار هکتار است که از این میزان ۱۱۰ هزار هکتار ارقام بارده هستند.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
وی خاطرنشان کرد: این طرح با اولویت تبدیل سامانه سوخت‌رسانی وانت‌بارهای شخصی ساماندهی شده که پروانه فعالیت از شهرداری‌های کشور و یا کارت هوشمند فعالیت از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دریافت کرده‌اند، اجرایی خواهد شد. حصاری ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود با بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت تولید تولیدکنندگان مخزن «سی ان جی» در کشور، تا پایان سال‌ جاری بیش از یکهزار دستگاه خودرو به سامانه «سی ان جی» سوز تجهیز شوند و این طرح با اعطای تسهیلات ویژه بلاعوض از سوی وزارت نفت و ارایه آن از طریق بانک‌های عامل عملیاتی خواهد شد. مدیرکل دفتر حمل ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: اقدامات انجام‌شده در این زمینه تاثیر بسزایی در شرایط اقتصادی کنونی داشته و به ‌وسیله آن تا حد امکان می‌توان هزینه‌های حمل‌و نقل اعم از بار و مسافر را کاهش داد. وی ادامه داد: متقاضیان باید نسبت به ثبت نام در سامانه «IRNGV» وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام کنند که پس از اولویت بندی، پیامک نوبت دهی و آدرس یکی از کارگاه‌های تبدیل مجاز وزارت صنعت، معدن و تجارت که در آنها نماینده سازمان بازرسی مورد تایید سازمان ملی استاندارد حضور دارد، ارسال خواهد شد. حضاری افزود: مالکان بر اساس پیامک ارسال شده به کارگاه‌های مربوطه مراجعه و پس از تبدیل، برای آنها گواهی سلامت سامانه سوخت‌رسانی خودروهای دوگانه سوز تبدیلی صادر خواهد شد و بر این اساس ضمن تعویض اسناد شناسایی خودرو توسط پلیس راهور برای جلوگیری از مشکلات معاینه فنی خودرو و نقل و انتقال کارت سوخت خودرو نیز تعویض خواهد شد.
ایمناایمنا5 ساعت قبل
به باور او فساد در بخش‌های مختلف اقتصاد رسوخ کرده و برخی دلالان در این حوزه‌ها به گسترش آن دامن می‌زنند. رئیس شورای گفت‌وگو اقتصاد هوشمند را عامل ایجاد شفافیت عنوان کرد و افزود: زمانی که انسان‌ها عاملیت نداشته باشند و نیازی به رودررو شدن افراد با هم نباشد، میزان فساد و رفتارهای رانتی هم کاهش پیدا می‌کند. وزارت اقتصاد برای انعکاس فساد، کریدوری را تعریف کرده و می‌توان با استفاده از آن اقدام به افشای فساد کرد. در ادامه بند (و) تبصره پنج قانون بودجه ۹۸ و نحوه اجرای آن با موضوع تهاتر بدهی‌های دولت با بخش‌خصوصی از طریق اوراق تسویه خزانه، مورد توجه قرار گرفت. وزیر اقتصاد با توجه به جایگاه و اهمیت ضمانت‌نامه و با اشاره به طرح این موضوع در کمیسیون اقتصاد دولت و رد آن، تاکید کرد: این پیشنهاد در کمیسیون اقتصاد دولت مطرح شد اما رای نیاورد زیرا موضوع ضمانت‌نامه بسیار حساس و مهم است و نمی‌توان ضمانت‌نامه‌های هر بخشی را پذیرفت.
فارسفارس5 ساعت قبل
نایب رئیس مجلس گفت: ما برای مقابله با آمریکا و تحریم‌ها هیچ راهی جز این نداریم که به نوآوران و نخبگان خود توجه کنیم که در این صورت آمریکا، اروپا و هیچ کشور دیگری نمی‌توانند ما را زمین‌گیر کنند. برای مقابله با آمریکا و تحریم‌ها راهی جز توجه به نخبگان وجود نداردبه گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی امروز مجلس را برعهده داشت، پس از استماع نظرات مسئولان مختلف درباره دستاوردها و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان اظهار داشت: در وهله اول لازم است از امیرحسین قاضی زاده هاشمی و دیگر افرادی که جلسات مرتبط با این موضوع را پیگیری کرده‌اند، تشکر کنم. نایب رئیس مجلس افزود: ما برای مقابله با آمریکا و تحریم‌ها هیچ راهی جز این نداریم که به نوآوران و نخبگان خود توجه کنیم که در این صورت آمریکا، اروپا و هیچ کشور دیگری نمی‌توانند ما را زمین‌گیر کنند. وی با اشاره به اینکه هر پیشنهادی که دولت برای حل مشکلات شرکت‌های دانش بنیان و نوآورانه دهد، ما همکاری لازم را با آنان می‌کنیم، اظهارداشت: ما باید به جوانانمان اعتماد کنیم و به آنان میدان دهیم تا بتوانند بسیاری از مشکلات کشور را حل و فصل کنند. انتهای پیام/
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
وی خاطرنشان کرد: این طرح با اولویت تبدیل سامانه سوخت‌رسانی وانت‌بارهای شخصی ساماندهی شده که پروانه فعالیت از شهرداری‌های کشور و یا کارت هوشمند فعالیت از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دریافت کرده‌اند، اجرایی خواهد شد. حصاری ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود با بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت تولید تولیدکنندگان مخزن «سی ان جی» در کشور، تا پایان سال‌ جاری بیش از یکهزار دستگاه خودرو به سامانه «سی ان جی» سوز تجهیز شوند و این طرح با اعطای تسهیلات ویژه بلاعوض از سوی وزارت نفت و ارایه آن از طریق بانک‌های عامل عملیاتی خواهد شد. مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: اقدامات انجام‌شده در این زمینه تاثیر بسزایی در شرایط اقتصادی کنونی داشته و به ‌وسیله آن تا حد امکان می‌توان هزینه‌های حمل‌و نقل اعم از بار و مسافر را کاهش داد. وی ادامه داد: متقاضیان باید نسبت به ثبت‌نام در سامانه IRNGV وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام کنند که پس از اولویت‌بندی، پیامک نوبت‌دهی و آدرس یکی از کارگاه‌های تبدیل مجاز وزارت صنعت، معدن و تجارت که در آنها نماینده سازمان بازرسی مورد تایید سازمان ملی استاندارد حضور دارد، ارسال خواهد شد. حضاری افزود: مالکان بر اساس پیامک ارسال شده به کارگاه‌های مربوطه مراجعه و پس از تبدیل، برای آنها گواهی سلامت سامانه سوخت‌رسانی خودروهای دوگانه‌سوز تبدیلی صادر خواهد شد و بر این اساس ضمن تعویض اسناد شناسایی خودرو توسط پلیس راهور برای جلوگیری از مشکلات معاینه فنی خودرو و نقل و انتقال کارت سوخت خودرو نیز تعویض خواهد شد.
فراروفرارو5 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، طی روز‌های اخیر تبلیغاتی در فضای مجازی در زمینه آب‌سوز کردن خودرو‌ها دست به دست شد که طی آن سایتی اقدام به ثبت‌نام برای نصب سامانه آبسوز روی خودرو‌ها می‌کند تا نیاز خودرو به بنزین برطرف می‌شود. در این نوع از خودرو‌ها هیدروژن را از متان می‌گیرند و در نهایت انرژی استفاده شده در قالب پیل سوختی دوباره در خودرو آزاد می‌شود و خودرو را به حرکت وامی‌دارد. در این زمینه بهزاد اشجعی - دبیر کمیته فنی صدور مجوز‌های خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست - در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: در درجه اول باید اثبات شود که آیا آب‌سوز کردن خودرو‌ها شدنی است یا خیر؟ چند وقت پیش طرحی تحت عنوان آب‌سوز کردن خودرو‌ها برای سازمان حفاظت محیط زیست ارسال شد که فاقد توضیحات فنی بود. وی در ادامه گفت: موارد خاصی مانند آب‌سوز کردن خودرو‌ها مورد روتینی نیست که قانون مشخصی برای چگونگی برخورد با آن داشته باشیم. برای این موارد خاص باید کمیسیون‌های تخصصی تشکیل شود و پس از اعلام نظر سازمان استاندارد، سازمان محیط زیست، وزارت صنعت و … دولت مجوز‌های لازم را صادر کند.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود پزشکیان که ریاست جلسه علنی مجلس را برعهده داشت پس از استماع نظرات مسئولان مختلف درباره دستاوردها و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان اظهارداشت: در وهله اول لازم است از امیرحسین قاضی زاده هاشمی و دیگر افرادی که جلسات مرتبط با این موضوع را پیگیری کرده‌اند، تشکر کنم. وی با اشاره به اینکه هر پیشنهادی که دولت برای حل مشکلات شرکت‌های دانش بنیان و نوآورانه دهد، ما همکاری لازم را با آنان می‌کنیم، اظهارداشت: ما باید به جوانانمان اعتماد کنیم و به آنان میدان دهیم تا بتوانند بسیاری از مشکلات کشور را حل و فصل کنند. پزشکیان گفت: لازم است کارگروهی متشکل از کمیسیون‌های مجلس و همچنین بانک مرکزی و وزارتخانه‌های اقتصاد، کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت صنعت معدن و تجارت تشکیل شود و در این کارگروه مشکلات مربوط به شرکت‌های دانش بنیان مورد بحث و بررسی قرار گیرد. نایب رئیس مجلس افزود: ما برای مقابله با آمریکا و تحریم‌ها هیچ راهی جز این نداریم که به نوآوران و نخبگان خود توجه کنیم که در این صورت آمریکا، اروپا و هیچ کشور دیگری نمی‌توانند ما را زمین‌گیر کنند. وی با بیان اینکه راه نجات مملکت دانش و علم است، خاطرنشان کرد: لازم است که آقای حینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور پیام ما را به دولت برساند که ما آماده‌ایم برای بهبود فضای کسب و کار، اقدامات لازم را انجام دهیم.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 ساعت قبل
رئیس سازمان صمت مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس سازمان صمت مازندران با بیان اینکه خرید تضمینی پرتقال میوه شب عید در استان آغاز شد از باغداران خواست تا از فروش محصول به افراد دلال خودداری کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، حسینقلی قوانلو با بیان اینکه خرید تضمینی میوه شب عید یکی از سیاست‌های دولت بوده که در چند سال اخیر از سوی وزارت بازرگانی وقت و سپس وزارت جهاد اجرا شده است افزود: بر اساس تصمیم اتخاذ شده در ستاد تنظیم بازار کشور مقرر شد این طرح توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت امسال برگزار شود. وی تصریح کرد: بر همین اساس و با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته تامین و ذخیره سازی پرتقال تامسون کشور از سوی کمیته راهبردی میوه و ذخیره سازی ستاد تنظیم بازار کشور به استان مازندران محول شده است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: تاکید ما به اتحادیه باغداران استان به عنوان متولی اجرای این طرح این بوده که محصول پرتقال را مستقیما از باغداران تهیه کرده و از افراد دلال در این حوزه به هیچ عنوان خرید نداشته باشند. ۳۰ هزار تن پرتقال با قیمت هر کیلوگرم ۴۵۰۰ تومان قرار است در طرح تنظیم بازار شب عید در مازندران ذخیره سازی شود.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
*حفظ وضعیت صنعت پیشران*وی ادامه داد: حفظ صنعت خودرو به عنوان یک صنعت پیشران مورد توجه دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است و امروز شاهدیم که با وجود بسیاری از مشکلات، بیش از ۲۰۰ هزار خودروی موجود در کف پارکینگ‌ها به کمتر از ۳۰ هزار دستگاه رسیده است. رحمانی اضافه کرد: بخش عمده‌ای از خودرو‌های تحویل شده به مشتریان با تامین قطعات از محل اجرای قرارداد‌های منعقده در چارچوب برنامه ساخت داخل در این بخش بوده است. وی اعلام کرد: برای سالجاری داخلی سازی حدود ۴۰۰ میلیون دلار نیاز وارداتی صنعت خودرو در دستور کار است که تا کنون بیش از ۳۰۰ میلیون دلار آن محقق شده است. *۳۶۱ هزار میلیارد تومان نیاز صنعت به سرمایه در گردش*وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جلسه خود با مدیران عامل بانکها در خصوص تامین مالی صنایع پیشران کشور گفت: برای حفظ وضع موجود تولید و اشتغال کشور، طبق برآورد انجام شده بالغ بر ۳۶۱ هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش مورد نیاز است. وزیر صمت خاطرنشان کرد: امروز مهمترین دغدغه در حوزه صنعت تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدها است.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
معاون فنی پلیس فتا ناجا ضمن اشاره به افزایش پرونده‌های برداشت غیرمجاز و سرقت‌های اینترنتی از حساب‌های الکترونیک بانکی به معرفی افزونه‌ ضد فیشینگ پرداخت. «سرهنگ علی نیک‌نفس» معاون فنی پلیس فتا ناجا با معرفی افزونه ضد فیشینگ درگاه‌های بانکی که توسط مرکز «آپا» دانشگاه سمنان با همکاری مرکز «ماهر» وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طراحی شده بر لزوم افزایش این گونه تلاش‌ها از سوی سازمان‌های تخصصی مسئول و مرتبط با فضای سایبر تاکید کرد. معاون فنی پلیس فتا ناجا بیان کرد: نماد اعتماد الکترونیکی که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت، صادر شده است، به کسب و کارهای اینترنتی با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آنها اعطا می‌شود. معاون فنی پلیس فتا ناجا افزود: برخی وب‌سایت‌ها برای تولید رمزارز از کد‌های اجرایی سمت کلاینت با سوء استفاده از منابع کامپیوتر‌های کاربران آنلاین اقدام می‌کنند که از قدرت پردازشی کامپیوتر کاربر استفاده و به نوعی منابع را برای تولید ارز دیجیتال سرقت می‌کنند. وی ادامه داد: این افزونه پس از شناسایی بلافاصله دسترسی وب‌سایت‌ به منابع سیستم را مسدود کرده و از کلاهبرداری و سوءاستفاده از سیستم کاربر جلوگیری می‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
محبعلی در ادامه افزود: بدون شک بدون ورود به بحث گردشگری، معدن می‌تواند پتانسیل‌های وسیعی در جهت ایجاد اشتغال و کارآفرینی ایجاد کند و در آینده افق روشنی در این حوزه در کشور وجود دارد. به گفته مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک، ژئوتوریسم شاخه جدیدی از گردشگری است که با هدف حفاظت از میراث زمین و همچنین ارتقای سطح زندگی جوامع بومی، حفظ ارزش‌های فرهنگی و توسعه‌ی اقتصادی، بر استفاده از جاذبه‌های زمین شناختی و ژئومورفولوژیکی تاکید می‌کند. وی درباره آغاز طرح گردشگری معدنی در کشور بیان کرد: طرح گردشگری معدنی ابتدا در بخش معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح و اقدام به بررسی معادن دارای پتانسیل گردشگری شد و در همین راستا شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در معادن تحت پوشش خود، معادنی که مستعد اجرای طرح مذکور بودند را شناسایی کرد که معدن پتاس خور اولین گزینه جهت اجرای طرح ژئوتوریسم معدنی بود. محبعلی ادامه داد: به جز معدن پتاس خور، معادن سرب نخلک، سرب و روی انگوران، زغال‌سنگ البرز مرکزی، طلای موته که همگی تحت پوشش سازمان ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران می‌باشند، طی دو سه سال اخیر اقداماتی را جهت ایجاد زیرساخت‌های مناسب و جذب گردشگر انجام داده‌اند. مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک اهم اقدامات شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در زمینه گردشگری را شامل اصلاح اساسنامه، تشکیل کمیته ویژه گردشگری در ستاد شرکت، انعقاد تفاهمنامه همکاری با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سرمایه‌گذاری و ایجاد زیرساخت‌های اولیه در مناطق مستعد جهت جذب گردشگر و پیگیری جهت شناسایی سایر معادن دارای پتانسیل گردشگری در کشور به منظور فعال‌سازی دانست.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، طی روزهای اخیر تبلیغاتی در فضای مجازی در زمینه آب‌سوز کردن خودروها دست به دست شد که طی آن سایتی اقدام به ثبت‌نام برای نصب سامانه آبسوز روی خودروها می‌کند تا نیاز خودرو به بنزین برطرف می‌شود. در این نوع از خودروها هیدروژن را از متان می‌گیرند و در نهایت انرژی استفاده شده در قالب پیل سوختی دوباره در خودرو آزاد می‌شود و خودرو را به حرکت وامی‌دارد. در این زمینه بهزاد اشجعی - دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست - در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: در درجه اول باید اثبات شود که‌ آیا آب‌سوز کردن خودروها شدنی است یا خیر؟ چند وقت پیش طرحی تحت عنوان آب‌سوز کردن خودروها برای سازمان حفاظت محیط زیست ارسال شد که فاقد توضیحات فنی بود. وی در ادامه گفت: موارد خاصی مانند آب‌سوز کردن خودروها مورد روتینی نیست که قانون مشخصی برای چگونگی برخورد با آن داشته باشیم. برای این موارد خاص باید کمیسیون‌های تخصصی تشکیل شود و پس از اعلام نظر سازمان استاندارد، سازمان محیط زیست، وزارت صنعت و … دولت مجوزهای لازم را صادر کند.
افکارنیوزافکارنیوز11 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمد نهاوندیان در پاسخ به این سوال که برای جلوگیری از رانت حاصل از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی دولت چه اقداماتی انجام می‌دهد، گفت: دستگاه‌ها با تشدید نظارت بر فرآیندهای تخصیص ارز، ثبت سفارش، ورود و توزیع کالا، در مراحل اختصاص ارز موظف به نظارت هستند. اخبار اقتصادی- معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: وقتی نرخ متفاوتی برای ارز تصمیم گیری می‌شود چاره‌ای جز افزایش نظارت نیست. وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه جامعی برای نظارت بر تخیص ارز ۴۲۰۰ تومانی و جلوگیری از رانت‌خواری در این زمینه وجود دارد، گفت: وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و گمرک همین است. ارز واردات کالاهای اساسی در بودجه ۹۹ کشور ارز ۴۲۰۰ تومانی است در صورتی که بسیاری از فعالین و کارشناسان اقتصادی معتقدند به علت نبود نظارت کافی، کالاهای وارداتی با ارز ترجیحی با قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی به دست مصرف کننده نمی‌رسد و با واردات کالا به این قیمت عده معدودی واردکننده منتفع می‌شوند.
فارسفارس14 ساعت قبل
معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: وزارت صمت، بانک مرکزی و گمرک وظیفه نظارت بر روند تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی و جلوگیری از رانت حاصل از آن را برعهده دارند. محمد نهاوندیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس و در پاسخ به این سوال که برای جلوگیری از رانت حاصل از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی دولت چه اقداماتی انجام می‌دهد، گفت: دستگاه‌ها با تشدید نظارت بر فرآیندهای تخصیص ارز، ثبت سفارش، ورود و توزیع کالا، در مراحل اختصاص ارز موظف به نظارت هستند. معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: وقتی نرخ متفاوتی برای ارز تصمیم گیری می‌شود چاره‌ای جز افزایش نظارت نیست. وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه جامعی برای نظارت بر تخیص ارز ۴۲۰۰ تومانی و جلوگیری از رانت‌خواری در این زمینه وجود دارد، گفت: وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و گمرک همین است. به گزارش فارس ارز واردات کالاهای اساسی در بودجه سال ۹۹ کشور ارز ۴۲۰۰ تومانی است در صورتی که بسیاری از فعالین و کارشناسان اقتصادی معتقدند به علت نبود نظارت کافی، کالاهای وارداتی با ارز ترجیحی با قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی به دست مصرف کننده نمی‌رسد و با واردات کالا به این قیمت عده معدودی واردکننده منتفع می‌شوند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد17 ساعت قبل
ارونقی ضمن بیان مطالب مذکور، اضافه کرد: درحال‌حاضر ۶۲ هزار کانتینر انواع کالا در گمرک بندر شهید‌رجایی موجود است که از این میزان، ۲ میلیون تن مربوط به انواع کالاهای اساسی است و بیش از ۲ میلیون تن نیز به کالاهای «غیراساسی»، «مواد اولیه واحدهای تولیدی» و «کالاهای واسطه‌ای» اختصاص دارد. معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران ادامه داد: مشکلات مربوط به ترخیص برنج با مساعدت سازمان استاندارد برطرف شده و طبق آخرین آمار، مقدار۵۶ هزار تن انواع برنج به گمرک اظهار و تشریفات گمرکی این مقدار برنج درحال انجام است. در این‌خصوص مشکلی از گمرکات گزارش نشده و به‌زودی این محموله‌ها روانه بازار خواهد شد. وی در رابطه با آخرین وضعیت کاغذهای وارداتی توضیح داد: موانع مربوط به واردات کاغذ در وزارت صنعت، معدن و تجارت بررسی و برطرف شده است و محموله‌های کاغذ طی چند روز آینده ترخیص خواهد شد. این اقدامات درحالی در دستور قرار گرفته است که معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران پیش از این در آبان ماه امسال، وضعیت رسوب کالاها در گمرکات را تشریح کرده بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد17 ساعت قبل
به عبارت بهتر، این گزارش می‌گوید مشکلات کیفی خودروهای داخلی ریشه در ضعف کیفیت قطعات و نحوه مونتاژ دارد. هفت عارضه‌ای هم که شرکت بازرسی به آنها اشاره کرده، در واقع ریشه‌های اصلی ضعف کیفی قطعات به شمار می‌روند. موضوع دیگری که قطعه‌سازان بر آن تاکید می‌کنند، تحریم است، تحریمی که امکان اتصال آنها به جهان قطعه‌سازی را نمی‌دهد. شناسایی هفت عارضه در قطعه‌سازیاما نگاهی بیندازیم به عارضه‌های شناسایی‌شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در ارزیابی فرآیند تولید قطعات. ضعف آموزش و مکانیزه نبودن فعالیت‌ها عوامل مهمی هستند که روی کیفیت قطعات اثر منفی می‌گذارند، با این حال ظاهرا آن‌طور که باید، به آنها توجه نشده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز19 ساعت قبل
صنایع پرطرفدار برای سرمایه‌گذاران معرفی شد. براساس آمار اعلام شده پروانه‌های بهره‌برداری صادره برای این گروه برابر با ۴۹۸ فقره به گروه «محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها» اختصاص داشته است. برای گروه «محصولات از لاستیک و پلاستیک» نیز ۴۲۷ فقره پروانه با سرمایه حدود ۱۷ هزار میلیارد ریالی به بهره‌برداری رسیده است. پروانه صادره برای گروه «سایر محصولات کانی غیرفلزی» نیز برابر با ۲۸۱ فقره با سرمایه ۱۵ هزار میلیارد ریالی است. برای گروه محصولات فلزی و فابریکی نیز ۲۵۵ فقره پروانه با سرمایه بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریالی صادر شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد در تعداد مجوزهای صادره بخش صنعت و معدن دارای رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
ایلناایلنا21 ساعت قبل
این رقم در مدت مشابه سال قبل، ۲۸۲ فقره بود که حاکی از رشد ۲٫۵ درصدی صدور گواهی کشف معادن است. افزون بر این، طی این مدت، ۵۰۴ فقره پروانه اکتشاف صادر شد. این آمار در مدت مشابه سال گذشته، ۵۹۳ فقره بود که حاکی از کاهش ۱۵درصدی صدور پروانه اکتشاف است. افزایش ۱۴٫۲ درصدی اشتغالطی ۷ ماهه امسال، در بخش صدور پروانه بهره برداری، ۲ هزار و ۹۳۳ نفر اشتغال ایجاد شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲ هزار و ۵۶۸ نفر بود که نشان دهنده افزایش ۱۴٫۲ درصدی میزان اشتغال در این بخش است.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه هماهنگی تامین مالی صنایع پیشران که با حضور مدیران عامل بانک‌ها برگزار شد؛ گفت: اولویت‌های استراتژیک توسعه صنعتی کشور شناسایی شده است و این واحد‌ها جهت تامین مالی و نقدینگی مورد نیاز خود به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند. وی با اشاره به مصوبه و ابلاغیه بانک مرکزی مبنی بر اختصاص ۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانکی به صنایع پیشران، افزود: امسال برای حفظ تولید و اشتغال کشور، تامین سرمایه در گردش واحدها و همچنین سرمایه ثابت مورد نیاز جهت راه اندازی طرح‌های جدید اهمیت بالایی دارد. به گفته رحمانی، راهکارهای نوین تامین مالی نیز در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت است و با جدیت دنبال ابزارهای جدید نیز هستیم. وزیر صمت با اشاره به رویکرد جدید این وزارتخانه برای تامین نیاز صنعتی کشور از محل ساخت داخل، گفت: در این بخش نیز با توجه به برنامه طراحی شده در چارچوب داخلی سازی ۱۰ میلیارد دلاری واردات صنعتی کشور تا سال ۱۴۰۰، تامین منابع بانکی مورد نیاز واحدهای فعال در این حوزه دارای اهمیت بالایی است و حتما باید مورد حمایت بانک‌ها قرار گیرد. وزیر صمت در پایان تاکید کرد: برخی واحدهای صنعتی کشور فرصت‌های صادراتی و بازارهای جدیدی برای تولید خود دارند که باید به لحاظ تامین نقدینگی مورد حمایت قرار گرفته و انتظار داریم متناسب با شرایط موجود تصمیم‌گیری لازم انجام شود و البته ما در تخصیص بهینه منابع نیز حامی بانک‌ها خواهیم بود.
ایسناایسنا1 روز قبل
جلسه بررسی مسائل و مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی استان مرکزی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه از شرکت‌های هپکو، واگن پارس و آذرآب به عنوان سه کارخانه مهم صنعتی کشور یاد کرد و گفت: در دوره‌ای که به دنبال احداث کارخانه‌های بزرگ در کشور بودیم، احداث این سه واحد تولیدی نقش موثری در صنعتی شدن کشور ایفا کردند. معاون اول رییس جمهور با اشاره به برخی مسائل و مشکلات پیش روی این سه کارخانه، بر ضرورت حل مسائل آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن تاکید کرد و از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست برای شناسایی موانع و رفع مشکلات این سه واحد تولیدی تلاش کند. وی با تاکید بر اینکه مسائل کارخانه‌ها و مشکلات کارگری واحدهای تولیدی نباید وارد فاز سیاسی شود، تصریح کرد: مسائل کارخانه‌ها باید در سطح دستگاه‌های اجرایی ذیربط و با تدبیر مدیران استان‌ها و ستاد تسهیل و رفع موانع، حل و فصل شود چرا که اگر این مسائل سیاسی شود، مشکلات پیچیده‌تر خواهد شد. وی همچنین بر لزوم حمایت از مدیران بنگاههای تولیدی و عدم دخالت‌های نابجا دستگاههای مختلف در اداره امور کارخانه‌ها تاکید کرد و گفت: نباید احساس امنیت و آرامش مالک و مدیران کارخانه‌ها خدشه دار شود چراکه این امر می‌تواند به تمایل و رغبت سرمایه گذاری در واحدهای تولیدی آسیب وارد کند.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، صفحه رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت در توییتر نوشت: «آمار ۲۰ روز نخست اجرای طرح تشدید بازرسی اعلام شد: انجام بیش از ۵۱۶ هزار و ۲۹۰ مورد بازرسی از سطح بازار/ تشکیل پرونده برای ۳۷ هزار و ۹۴۳ متخلف صنفی»
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، مهرداد جمال ارونقی اظهار داشت: در حال حاضر، ۶۲ هزار کانتینر انواع کالا در گمرک بندر شهید رجایی موجود است که از این میزان، مقدار ۲ میلیون تن انواع کالاهای اساسی است و بیش از ۲ میلیون تن نیز به کالاهای غیر اساسی و مواد اولیه واحدهای تولیدی و کالاهای واسطه‌ای اختصاص دارد. معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران ادامه داد: مشکلات مربوط به ترخیص برنج، با مساعدت سازمان استاندارد برطرف شده و طبق آخرین آمار مقدار ۵۶ هزار تن انواع برنج به گمرک اظهار و تشریفات گمرکی این مقدار برنج در حال انجام است و از گمرکات مشکلی در این خصوص گزارش نشده و به زودی این محموله‌ها روانه بازار خواهد شد. وی در رابطه با آخرین وضعیت کاغذهای وارداتی هم گفت: موانع مربوط به واردات کاغذ نیز در جلسه‌ای در وزارت صنعت، معدن و تجارت بررسی و برطرف شد و محموله‌های کاغذ نیز طی چند روز آینده ترخیص خواهد شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
محققان یکی از شرکتهای دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری یزد با دستیابی به دانش فنی تولید دو نانوماده با کاربردهای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی توانسته‌اند این محصول را در پایلوت خط تولید دو شرکت ایرانی کاربردی کنند. وی عمده تمرکز تحقیقاتی این شرکت را تولید این دو نانوماده دانست و ادامه داد: در کنار آن پروژه‌های تحقیقاتی را در زمینه آب نیز اجرایی کردیم. مجری طرح با بیان اینکه مجوزهای تولید این محصولات دانش پایه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت بهداشت برای تولید هیدروکسی آپاتیت اخذ شده است، یادآور شد: اخذ مجوزهای نانو اکسید روی در مراحل نهایی قرار دارد. این استاد پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عمده تمرکز این شرکت را تولید دانش فنی ذکر کرد و ادامه داد: در حقیقت این شرکت مجموعه‌ای است که دانش فنی تولید می‌کند و با شرکتهای دیگر وارد مذاکره برای تولید محصولات آنها می‌شویم. به گفته وی، بیشترین میزان فروش این شرکت مربوط به نانو هیدروکسی آپاتیت و نانو اکسید روی و گرانول‌های تصفیه آب می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید