وزارت نفت

وزارت نفت

همشهریهمشهری10 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، آرش حسینی میلانی با بیان اینکه سالانه ۵ هزار نفر در تهران به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند، گفت: بانک جهانی، میزان خسارت ناشی از آلودگی هوا در تهران را حدود ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار تخمین زده است. وی اضافه کرد: دولت به مجلس شورای اسلامی پیشنهادهای خود را از طریق لایحه بودجه ارائه می‌کند اما اولویت‌ها در مجلس تغییر می‌کند. چون نتیجه‌گیری کاهش آلودگی هوا بر اساس تعداد روزهای سالم و ناسالم درست است و بانک جهانی هم برای نتیجه‌گیری در خصوص آلودگی به این شاخص یعنی ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ درصد استناد می‌کند. حسینی میلانی با اشاره به نقش صنایع در آلودگی هوای شهر تهران بیان کرد: در بررسی‌های انجام شده در تهیه لیست سیاهه انتشار، مشخص شده سهم صنایع در منطقه شهری تهران بیش از محاسبات قبلی است. وی افزود: صنایع در خارج از شهر تهران واقع هستند اما تولید آلایندگی آنها بر کیفیت هوای شهر تهران اثر می‌گذارد که رسیدگی به آنها خارج حیطه وظایف و اختیارات مدیریت شهری است و حتی نمی‌توانیم بودجه‌ای برای آنها تصویب کنیم.
ایمناایمنا11 ساعت قبل
وی افزود: این مشترکان در روستاهای بدون برق و بخش‌های صنعت، کشاورزی و تجاری بودند که هم اینک خانواده نزدیک به ۳۸ میلیون مشترک در حوزه برق در کشور داریم. وزیر نیرو گفت: هزینه کار کردن با کولرهای غیر استاندارد و پر مصرف بسیار بالاست. وی خاطرنشان کرد: از این طریق، دو میلیارد متر مکعب گاز در اثر تبدیل این کولرها صرفه جویی می‌شود. ۳۵۰ میلیون دلار منفعتی است که این گونه از دست می‌دهیم که با صادرات گاز می‌توانیم آن را عاید کشور کنیم. با این روال، ۱۶۰۰ مگاوات در تابستان با اصلاح مصرف در این بخش صرفه جویی می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴11 ساعت قبل
وزیر نفت گفت: با تصویب و ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون احداث پتروپالایشگاه‌های بخش خصوصی در جلسه روز گذشته هیئت دولت، بزودی فراخوان دعوت از سرمایه گذاران انجام می‌شود. البته اولویت مهم ما در این بخش، بهینه سازی پالایشگاه‌های موجود برای تولید فرآورده‌های باکیفیت و استاندارد است. وزیر نفت در خصوص احتمال تخصیص سهمیه نوروزی سوخت گفت: در این زمینه چیزی به وزارت نفت ابلاغ نشده است و در اختیار ما نیست و در لایحه بودجه هم چیزی به این عنوان وجود ندارد. زنگنه درباره سوخت سی ان جی نیز گفت: این سوخت کاملا اقتصادی است و یک پنجم بنزین هزینه دارد و آنچه مهم است این که مردم برای سی ان جی سوز کردن خودروهای خود تشویق شوند. البته الان نیمی از ظرفیت ایستگاه‌های موجود سی ان جی بدون استفاده مانده است.
عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
قاضی موحد تصریح کرد: تاکنون معادل ۹ میلیون دلار رد مال در خصوص بانک پارسیان صورت گرفته است و مهدی فلاحتیان معادل ۹ میلیون دلار اقدام کرده است. نماینده دادستان افزود: میلیون‌ها دلار پول در اختیار آقای سعادتی و دیواندری در خارج از کشور است و امیدواریم که مقید شوند تا اموال مردم را برگردانند. دیواندری در اظهاراتش گفته که با سعادتی کار نکرده‌ام حسب گزارشات ناجا سعادتی با دیواندری ارتباطات نزدیکی داشته است. دستغیب به عنوان مطلع گفت: در بانک ملت و بانک پارسیان مجوزی وجود ندارد. سوال این است که شما نامه را از چه کسی گرفتید؟ متهم دیواندری گفت: از آقای مصباح وکیل آقای سعادتی گرفتم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
البته اولویت مهم ما در این بخش، بهینه سازی پالایشگاه‌های موجود برای تولید فرآورده‌های باکیفیت و استاندارد است. وی درخصوص میزان صرفه جویی ناشی از سهمیه بندی بنزین گفت: هم اکنون حدود ۱۸ تا ۲۰ میلیون لیتر در مصرف روزانه بنزین کاهش داریم که البته این میزان تثبیت نشده و فکر می‌کنم میزان صرفه جویی واقعی روزانه کمتر از این میزان باشد و مصرف بالاتر برود و بخش عمده این صرفه جویی هم اکنون صادر می‌شود و عمده مصرف بنزین مردم هم، بنزین سهمیه‌ای است. وزیر نفت در خصوص احتمال تخصیص سهمیه نوروزی سوخت گفت: در این زمینه چیزی به وزارت نفت ابلاغ نشده است و در اختیار ما نیست و در لایحه بودجه هم چیزی به این عنوان وجود ندارد. زنگنه درباره سوخت سی ان جی نیز گفت: این سوخت کاملا اقتصادی است و یک پنجم بنزین هزینه دارد و آنچه مهم است این که مردم برای سی ان جی سوز کردن خودروهای خود تشویق شوند. البته الان نیمی از ظرفیت ایستگاه‌های موجود سی ان جی بدون استفاده مانده است.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حسن حیدری بعدازظهر سه‌شنبه در حاشیه بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اظهار داشت: انتظار ما از وزارت نفت با توجه به اینکه حداقل ۶۰ درصد از مراجعین به بیمارستان کنگان از پرسنل نفت و یا خانواده این عزیزان می‌باشند، این مرکز درمانی را به شکل ویژه ببینند و مصوبات و تفاهم‌نامه‌های موجود را به مرحله اجرا برسانند. رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: بیمارستان کنگان به عنوان یک بیمارستان ۱۰۰ درصد عملیاتی، به‌طور شبانه‌روزی در حال خدمت‌رسانی به مردم است. حیدری اضافه کرد: مراجعین بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان از شهرستان‌های کنگان، دیر، جم، عسلویه، پارسیان، مهر، لامرد و گله‌دار هستند و پرسنل این بیمارستان با تمام وجود به شکل شبانه‌روزی در حال تلاش هستند تا ان‌شاءالله موجبات رضایتمندی حداکثری مراجعین را فراهم سازند. وی ضمن تشکر از کمک‌های سابق نفت به این بیمارستان گفت: حجم مراجعین و خدمات این مرکز درمانی بسیار فراتر از این کمک‌هاست و انتظار می‌رود تا بیمارستان کنگان را به شکل خیلی ویژه ببینند. رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان خاطرنشان کرد: در سه‌ماهه پاییز امسال حدود ۹۰۰ عمل جراحی در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان انجام‌شده است که بخشی از آن مربوط به جراحی مغز و ستون فقرات است.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی سه شنبه در کارگروه مبارزه با آلودگی هوا بیان کرد: کاهش آلودگی هوا مطالبه مردم است. وی در خصوص پایداری هوای فارس گفت: بررسی اقدامات انجام شده در کنار راهکارهای کنترل آلودگی و شناخت منشأ آلودگی از جمله برنامه‌هایی است که می‌تواند منجر به حفظ شرایط موجود و همچنین بهبود وضعیت هوای استان شوداو اضافه کرد: اهداف کلی و کمی باید در برنامه‌ریزی‌ها لحاظ شود تا بتوانیم شرایط مناسبی برای زمانبندی انجام اقدامات در بازه‌های زمانی کوتاه، میان و بلندمدت ایجاد شودوی با اشاره به اینکه یکی از اصلی‌ترین منابع آلودگی خودروها هستند افزود: این موضوع باید در سطح کلان جامعه مورد توجه باشد و دراین سطح موضوع توسط وزارتخانه‌های مربوطه دنبال شود و پس از آن نیز وزارت نفت بایستی به دنبال افزایش کیفیت بنزین و عرضه آن در سطح کشور باشدرحیمی با تاکید بر اینکه با توجه به اولویت بندی نحوه فعالیت‌ها برنامه ریزی نیز متفاوت باشد، خاطرنشان کرد: زمینه‌های به کارگیری مدل‌های جدید حمل و نقل در جامعه باید ایجاد شود تا روند آلودگی هوا کاهش چشمگیری را مشاهده کند. او افزود: بهترین نوع حمل و نقل شهری دوچرخه سواری است و بعد از آن قطار شهری یکی از بهترین نوع حمل و نقل‌های شهری عنوان شده که دولت نیز حمایت‌های مالی خوبی با پرداخت ۵۰ درصد منابع درآمدی داشته استوی ادامه داد: کاهش زمان حرکت قطار شهری می‌تواند شرایط اقبال عمومی را بیش از پیش مورد توجه قرار دهد قطار شهری شیراز در خط اول به پایان رسیده و خط دوم در حال فعالیت‌های زیرساختی و خط سوم نیز به زودی فعالیت عمرانی آن در شهر شیراز آغاز خواهد شدرحیمی معتقد است: اصلاح روند و و سیستم حمل و نقل شهری که توسط اتوبوس انجام می‌شود لازم الاجراست و شهرداری‌ها باید از فرصت‌های تأمین مالی که دولت برای آنان در نظر گرفته است استفاده کنند. وی با اشاره به اینکه برخی از خودروها با عمر ۱۰ سال نیز می‌توانند استانداردهای لازم را رعایت کنند بیان کرد: روند نوسازی و بهسازی ناوگان تاکسی نباید از دستور کار خارج شود بلکه این روند نیز باید با توجه به تسهیلات ارائه شده دنبال شود. استاندار فارس با تاکید بر اینکه گرد و غبارهای از سه منبع به استان وارد می‌شوند متذکر شد: برنامه‌ریزی در مهار ریزگردها و گرد و غباری که از وظایفی که بر عهده سازمان حفاظت از محیط زیست و باید موضوع بشدت مورد توجه باشد.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت در حاشیه جلسات کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب و ابلاغ آئین نامه اجرایی قانون احداث پتروپالایشگاه‌های بخش خصوصی در جلسه روز گذشته هیئت دولت، بزودی فراخوان دعوت از سرمایه گذاران انجام خواهد شد. البته اولویت مهم ما در این بخش، بهینه سازی پالایشگاه‌های موجود برای تولید فرآورده‌های باکیفیت و استاندارد است. وزیر نفت در خصوص احتمال تخصیص سهمیه نوروزی سوخت گفت: در این زمینه چیزی به وزارت نفت ابلاغ نشده است و در اختیار ما نیست و در لایحه بودجه هم چیزی به این عنوان وجود ندارد. زنگنه درباره سوخت سی ان جی نیز گفت: این سوخت کاملا اقتصادی است و یک پنجم بنزین هزینه دارد و آنچه مهم است این که مردم برای سی ان جی سوز کردن خودروهای خود تشویق شوند. البته الان نیمی از ظرفیت ایستگاه‌های موجود سی ان جی بدون استفاده مانده است.
شاناشانا13 ساعت قبل
به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، ۱۰ هزار اصله نهال توسط شرکت‌های نفت و گاز کارون و مارون برای توزیع میان روستاهای همجوار تاسیسات به بخشداری غیزانیه اهدا و تعدادی از این نهال‌ها از سوی مدیران شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز کارون و مارون، مسئولان منابع طبیعی اهواز، مسئولان محلی و اهالی منطقه به‌صورت نمادین در روستای عوافی بخش غیزانیه غرس شد. وی تصریح کرد: ‌ افزون بر این، شرکت‌های کارون و مارون از سال‌های گذشته تاکنون در فصل تابستان، تامین و توزیع آب شرب روستاها را به‌وسیله تانکر به‌عهده داشته‌اند که این خدمت بسیار قابل توجه و درخور قدردانی است. تعریف پروژه درختکاری منطقه کریت کمپ اهوازغلامرضا مفیدی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون در این باره گفت: توجه به محیط زیست و نگهداری از آن همواره در اولویت اقدام‌های مجموعه مناطق نفت‌خیز جنوب قرار داشته که در همین راستا مجموعه مدیریت شرکت نفت و گاز کارون نیز در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و جلب رضایت‌مندی ذی‌نفعان خود به‌ویژه روستاهای اطراف تاسیسات اهتمام ویژه‌ای داشته است. مفیدی با اشاره به اینکه فعالیت‌های عام‌المنفعه شرکت نفت و گاز کارون و مارون با هدف خدمت‌رسانی به ساکنان روستاهای اطراف تاسیسات انجام می‌شود، گفت: مشارکت در تامین آب شرب منطقه غیزانیه، همکاری و پیگیری پروژه‌هایی در زمینه بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی بخش دیگری از فعالیت‌های این شرکت‌ها در کنار تولید نفت و گاز است که امیدواریم با مساعدت همه مسئولان و مشارکت فعال اهالی تلاشگر منطقه سبب آبادانی و ارتقای زیرساخت‌ها و توانمندسازی ساکنان منطقه شود. وی اظهار کرد: در سال ۸۹ نیز تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و منابع طبیعی امضا شد که جنگل‌کاری ۸ هزار هکتار در بخش غیزانیه، باوی و اهواز مرهون اعتبارات اعطایی و همکاری شرکت ملی نفت است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
به گزارش مشرق، یک روزنامه رسمی عراق از توقف تولید میدان نفتی «الاحدب» واقع در استان «واسط» و در نتیجه توقف فعالیت نیروگاه انرژی «الزبیدیه» به دلیل خرابکاری‌ برخی گروه‌های حاضر در صفوف تظاهرات‌کنندگان عراقی در این استان خبر داد. بر اساس این گزارش، فعالیت‌های میدان نفتی «الاحدب» واقع در غرب شهر «الکوت»، اخیرا به دلیل بسته شدن برخی جاده‌ها و خیابان‌های منتهی به این میدان در جریان تظاهرات‌ها و اعتراضات خیابانی، اغلب مستمر نبود. در پی ناکامی مدیریت این میدان نفتی در متقاعد کردن معترضان برای بازکردن خیابان‌های منتهی به این میدان، تصمیم گرفته شد که تولید در این میدان نفتی کاملا متوقف شود تا راهکاری برای حل مشکل مسدود ماندن خیابان‌های منتهی به این میدان ارائه شود. به گفته این منبع آگاه، توقف تولید در میدان نفتی الاحدب، موجب توقف فعالیت در نیروگاه گازی و برقی الزبیدیه خواهد شد که سوخت مورد نیاز خود را از این میدان نفتی تامین می‌کرد و کارگاه تولید گاز مایع نیز تعطیل خواهد شد. هشتم دی‌ماه نیز، وزارت نفت عراق به دلیل مسدود شدن خیابان‌های منتهی به میدان نفتی «ناصریه» در استان ذی‌قار ناگزیر شد که به طور موقت فعالیت این میدان نفتی را متوقف کند (جزئیات بیشتر).
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- وزیر نیرو گفت: جامعه خوش مصرفی نیستیم، در صورت مصرف درست دیگر نباید از تحریم با ما حرفی بزنند چرا که چنین جامعه‌ای، جامعه‌ای تاب آور بوده است. وی افزود: این مشترکان در روستا‌های بدون برق و بخش‌های صنعت، کشاورزی و تجاری بودند که هم اینک نزدیک به ۳۸ میلیون مشترک در حوزه برق در کشور داریم. اردکانیان با تاکید بر ضرورت اصلاح مصرف در زمان تحریم، مصرف انرژی در بخش‌های مختلف را اصلی‌ترین چالش کشور عنوان کرد: جامعه خوش مصرفی نیستیم. گفت: وقتی در خانواده‌ای آب و برق صحیح مصرف شود نمی‌توان نسبت به مصرف صحیح دیگر منابع هم بی تفاوت باشیم. وزیر نیرو گفت: وقتی در خانواده‌ای آب و برق صحیح مصرف شود نمی‌توان نسبت به مصرف صحیح دیگر منابع هم بی تفاوت باشیم.
ایرناایرنا13 ساعت قبل
وی عنوان کرد: نزدیک به پنج میلیون کولر گازی در مناطق گرمسیر کشور فعال هستند که بخش عمده‌ای از انرژی کشور را مصرف می‌کنند. اردکانیان اضافه کرد: این نیروگاه خورشیدی با اعتبار ۱۰۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و یک نیروگاه CHP (تولید همزمان برق و حرارت) نیز با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بهره‌برداری شد. وی افزود: عملیات اجرایی و کلنگ‌زنی هشت طرح عمرانی نیز با اعتبار ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان از طریق ویدیو کنفرانس انجام شده است. وزیر نیرو گفت: در آیین گشایش همزمان این طرح‌ها ۱۱۳ طرح عمرانی صنعتی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز با اعتبار ۱۶۰ میلیارد تومان بهره‌برداری شد. وی افزود: با بهره برداری از این طرح‌ها ۷۲۱ هزار مشترک جدید به مشترکان شرکت توزیع برق کشور اضافه شد که بیشتر آن‌ها در روستاها هستند.
رکنارکنا13 ساعت قبل
به گزارش رکنا، یک روزنامه رسمی عراق از توقف تولید میدان نفتی «الاحدب» واقع در استان «واسط» و در نتیجه توقف فعالیت نیروگاه انرژی «الزبیدیه» به دلیل خرابکاری‌ برخی گروه‌های حاضر در صفوف تظاهرات‌کنندگان عراقی در این استان خبر داد. بر اساس این گزارش، فعالیت‌های میدان نفتی «الاحدب» واقع در غرب شهر «الکوت»، اخیرا به دلیل بسته شدن برخی جاده‌ها و خیابان‌های منتهی به این میدان در جریان تظاهرات‌ها و اعتراضات خیابانی، اغلب مستمر نبود. در پی ناکامی مدیریت این میدان نفتی در متقاعد کردن معترضان برای بازکردن خیابان‌های منتهی به این میدان، تصمیم گرفته شد که تولید در این میدان نفتی کاملا متوقف شود تا راهکاری برای حل مشکل مسدود ماندن خیابان‌های منتهی به این میدان ارائه شود. به گفته این منبع آگاه، توقف تولید در میدان نفتی الاحدب، موجب توقف فعالیت در نیروگاه گازی و برقی الزبیدیه خواهد شد که سوخت مورد نیاز خود را از این میدان نفتی تامین می‌کرد و کارگاه تولید گاز مایع نیز تعطیل خواهد شد. هشتم دی‌ماه نیز، وزارت نفت عراق به دلیل مسدود شدن خیابان‌های منتهی به میدان نفتی «ناصریه» در استان ذی‌قار ناگزیر شد که به طور موقت فعالیت این میدان نفتی را متوقف کند.
رکنارکنا13 ساعت قبل
وی ادامه داد: از آنجا که وزارت نفت می‌تواند مشوق سی. ان. جی‌سوز شدن خودروها باشد به همین منظور ۶۵۰۰ میلیارد تومان وام در مصوبه دولت دیده شده است تا خودروهای سواری، عمومی و وانت‌ها بتوانند این وام را برای سی. ان. جی‌سوز کردن دریافت کنند البته باز پرداخت آن نیز بر عهده دولت است، همچنین وزارت نفت به دنبال فراهم کردن وام برای مابقی خودروهای سواری و به‌ویژه موتورسیکلت‌ها است چراکه آلاینده‌های موتورها بسیار بالاتر از خودروها است. درخواست وزیر نفت از مردم؛ در مصرف گاز صرفه‌جویی کنیدوزیر نفت با اشاره به افزایش مصرف گاز به دلیل سرما، از مردم درخواست کرد که در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند، وی همچنین افزود: مصرف خانگی بسیار بالا است و این مسئله به صنعت و نیروگاه‌ها فشار می‌آورد چراکه نمی‌توانیم گاز خانه‌ها را قطع کنیم در این شرایط به صنایع فشار میآید و مجبور به استفاده از سوخت مایع می‌شوند. پس از احیاء کارت سوخت؛ ۱۹ تا ۲۰ میلیون لیتر مصرف بنزین کاسته شدهوزیر نفت درخصوص کاهش مصرف بنزین پس از اجرای طرح احیای کارت سوخت، توضیح داد: اگرچه هنوز میزان مصرف بنزین پس از آغاز سهمیه بندی تثبیت نشده است اما اکنون ۱۹ تا ۲۰ میلیون لیتر از مصرف بنزین کاسته شده البته ما فکر می‌کنیم مصرف مجددا بالا رود، بخش عمده‌ای حاصل از این صرفه‌جویی صادر می‌شود. زنگنه ادامه داد: افزایش سهمیه بنزین برای مسافرت‌های نوروزی در اختیار وزارت نفت نیست و هنوز ابلاغیه‌ای دراین خصوص به وزارت نفت نشده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا13 ساعت قبل
وی افزود: در حال حاضر متهمان سعادتی، باختری و خانم سمانه حضرتی آشتیانی هنوز متواری هستند. نماینده دادستان گفت: شما نیازمند مصوبه شورای عالی امنیت ملی بودید، اما این مصوبه را اخذ نکردید. او ادامه داد: ۴ مصوبه فروش نفت کوره به باختری دادید، اما وضعیت آن‌ها هم مشخص نیست. نماینده دادستان گفت: شما مدیر بانک بودید و نامه زدید به وزارت نفت که به شما نفت بدهند. نماینده دادستان پرسید: آیا آقای دستغیب به شما درخواست تسهیلات داد؟ متهم دیواندری گفت: من به شما تاکنون ۲۵۰ سند نشان داده‌ام.
مهرمهر14 ساعت قبل
به عقیده کارشناسان یکی از راه‌های افزایش بهره وری گاز مایع استفاده از آن در خودروها، مخصوصا خودروهای استان‌های مرکزی کشور است که دارای پالایشگاه هستند. در حالی که این مبلغ برای حمل بنزین به میزان قابل توجهی (حدود یک سوم) کمتر است. اولویت صادرات بنزین نسبت به ال پی جیوی افزود: قیمت هر تن بنزین در فوب خلیج فارس ۱۵۰ دلار بیشتر از قیمت هر تن گازمایع است. بنابراین بنزین با نرخ آزاد شده با قیمت بیشتر نسبت به گاز مایع صادر می‌شود. با این کار متنوع شدن سبد سوخت خودروها نیز در کشور اتفاق می‌افتد و مصرف کنندگان بنزین کمتر می‌شوند.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
ایسنا/فارس مدیرکل محیط زیست فارس اظهار کرد: ارزیابی‌های انجام شده بیانگر اینست که گاهی اوقات گازوییلی که توزیع می‌شود استانداردهای لازم را ندارد و گاهی حتی بنزین هم چنین مسائل و مشکلاتی داشته است. او افزود: بسیاری از پهنه‌های تالابی کشور خشک شده‌اند و اکثر دشت‌های سیلابی ایران هم شرایط نامناسبی داشتند که طی دو سال گذشته به دلیل بارندگی‌های نرمال شرایط تا حدودی بهتر شده است اما در موضوع گرد و غبار همچنان دچار مشکل هستیم. ظهرابی با بیان اینکه فارس دارای پهنه‌های مستعد بیابانی است و بخشی از شمال و شرق استان را مناطق بیابانی و نیمه بیابانی تشکیل می‌دهد، ادامه داد: ۱۰ تالاب در فارس داریم که می‌توانند به عنوان پهنه گرد و غبار عمل کنند. ظهرابی با تاکید بر اینکه تلاش حفاظت محیط زیست بر این است که کیفیت هوا را بهبود دهد، گفت: بررسی وضعیت آلاینده‌های جوی در شیراز طی حدود ٩٤ درصد از روزهای امسال شاخص سالم و متوسط را نشان داده است. مدیرکل محیط زیست فارس یادآور شد: براساس مصوبات دولت، در کلانشهرها نیز با هماهنگی وزارت نفت تلاش شده تا سوخت یورو ٤ و یورو ٥ توزیع شود.
فارسفارس14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، عنایت الله رحیمی امروز در کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر شیراز اظهار داشت: برای مقابله با آلایندگی هوا و نیز رسیدن به یک برنامه عملیاتی، نیازمند زمان‌بندی است. وی افزود: برای مقابله با آلایندگی هوا، باید استفاده از سوخت پاک یورو ۴ و یورو ۵ توسط وزارت نفت، سازمان ملی استاندارد و محیط زیست در سطح کلان اجرایی و عملیاتی شود. بهره‌برداری از خط ۲ متروی شیراز در سال ۹۹استاندار فارس خاطرنشان کرد: گسترش خطوط مترو در کاهش زمان حرکت‌ها تاثیر مطلوب و اثرگذاری داشته و در این راستا خط یک متروی شیراز با ۲۴٫۵ کیلومتر به پایان رسیده و با تلاش‌های انجام شده، خط ۲ نیز تا پایان سال ۹۹ مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. رحیمی اضافه کرد: شهرداری باید از فرصت فروش اوراق مشارکت و تهاتر در قالب تسهیلات و نیز فروش‌های ویژه دولت برای تامین منابع بهره‌مند شوند. رحیمی تصریح کرد: جابجایی مراکز تولید شن و ماسه در غرب و حریم ۳۰ کیلومتری شهر شیراز از دیگر مواردی است که کمک به کاهش آلایندگی می‌کند.
خانه ملتخانه ملت14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسن نوروزی در نشست علنی امروز (سه شنبه، اول بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: چرا شما از شهروندان شهرستان بهارستان که ۱۰ کیلومتر طی طریق می‌کنند و از رباط کریم که ۲۰ کیلومتر از جاده ساوه عبور می‌کنند، ۲۰۰۰ تومان عوارض دریافت می‌کنید، در حالی که شما از خودروهای گذری اتوبان تهران- قم مبلغ ۶۰۰ تومان دریافت می‌کنید. نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در تذکر دیگری خطاب به وزیر راه افزود: همچنین نسبت به تکمیل متروی شهر پرند اقدام لازم را انجام داده و امیدواریم مشکل آن مرتفع شود. وی خطاب به سردار اشتری فرمانده ناجا اظهار داشت: انتظار می‌رود به فکر نیروی انتظامی شهر پرند با ۴۰۰ هزار نفر جمعیت باشید. نوروزی در تذکر دیگری خطاب به وزیر نفت گفت: آقای زنگنه؛ نسبت به تبدیل وضعیت فرزندان شهدا و جانبازان این وزارتخانه اقدام شایسته انجام دهید تا این عزیزان رسمی شوند. /پایان پیام
ایرناایرنا14 ساعت قبل
رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به مشارکت و هماهنگی انجام گرفته بین سازندگان داخلی و وزارت نفت برای دور زدن تحریم واردات برخی از کالاهای خاص مصرفی در صنعت نفت، تصریح کرد: سازندگان تجهیزات صنعت نفت از تمامی ظرفیت‌ها و فرصت‌ها برای مقابله با تحریم و تامین کالاهای مورد نیاز طرح‌ها و تاسیسات صنعت نفت کشور استفاده خواهد کرد. وی با اشاره به ضرورت هماهنگی وزارت نفت و صنعت برای ممنوعیت واردات کالاهای بی کیفیت چینی به صنعت نفت در شرایط تحریم، یادآور شد: هم اکنون بزرگترین چالش پیش روی سازندگان ایرانی در شرایط تحریم تامین مواد اولیه و نقدینگی بوده که با حمایت دولت می‌توان به راحتی مشکلات تامین کالای صنعت نفت را حل کرد. رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به ایجاد کنسرسیوم هایی بین سازندگان داخلی برای تامین کالا مگا پروژه‌های در دست ساخت صنعت نفت در شرایط تحریم، تاکید کرد: علاوه بر این مشارکت با شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها به صورت ویژه در دستور کار انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت قرار گرفته است. شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با رویکرد معرفی ظرفیت‌های داخلی و راهکارهای مقابله با آثار تحریم‌ در صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و انرژی ایران عصر دیروز (دوشنبه ۳۰ دی) آغاز بکار کرد. این گردهمایی فعالان، سازندگان و متخصصان صنعت نفت ایران با مشارکت بیش از ۱۴۰ شرکت داخلی و بین‌المللی از کشورهای چین، ایتالیا، ژاپن، انگلیس، هلند، امارات متحده عربی، روسیه و کره‌جنوبی، انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی، برق و انرژی برگزار شد.
ورزش۳ورزش۳14 ساعت قبل
*زمین تمرین استقلال چه شد؟ استقلال از آغاز فصل دو زمین تمرین اختصاصی داشت که به طور متناوب از آن استفاده می‌کرد؛ زمین تهرانسر که متعلق به شرکت نفت است و زمین مجموعه ورزشی انقلاب که هر دو چمن طبیعی و شرایط نسبتا مناسبی داشتند. از این دو زمین، مجموعه تهرانسر مدتی است که در دسترس نیست و گویا قرارداد باشگاه برای اجاره این زمین تمدید نشده است. اما سرنوشت زمین مجموعه انقلاب، عجیب و تاسف برانگیز است. این نمایی از زمین تمرین استقلال در مجموعه ورزشی انقلاب است که زیر برف مدفون شده است. این تصویر شاید برای استوری‌های اینستاگرام با تیتر «یک روز زیبای برفی در تهران» مناسب باشد اما استقلال باید در این زمین تمرین کند.
فراروفرارو14 ساعت قبل
با تشدید موج خرابکاری در جریان اعتراض‌های خیابانی در عراق و مسدود کردن خیابان‌ها و بستن ادارات و مراکز حیاتی کشور، امروز، فعالیت یک میدان نفتی در استان «واسط» عراق متوقف شد. به گزارش فارس، یک روزنامه رسمی عراق از توقف تولید میدان نفتی «الاحدب» واقع در استان «واسط» و در نتیجه توقف فعالیت نیروگاه انرژی «الزبیدیه» به دلیل خرابکاری برخی گروه‌های حاضر در صفوف تظاهرات‌کنندگان عراقی در این استان خبر داد. بر اساس این گزارش، فعالیت‌های میدان نفتی «الاحدب» واقع در غرب شهر «الکوت»، اخیرا به دلیل بسته شدن برخی جاده‌ها و خیابان‌های منتهی به این میدان در جریان تظاهرات‌ها و اعتراضات خیابانی، اغلب مستمر نبود. در پی ناکامی مدیریت این میدان نفتی در متقاعد کردن معترضان برای بازکردن خیابان‌های منتهی به این میدان، تصمیم گرفته شد که تولید در این میدان نفتی کاملا متوقف شود تا راهکاری برای حل مشکل مسدود ماندن خیابان‌های منتهی به این میدان ارائه شود. هشتم دی‌ماه نیز، وزارت نفت عراق به دلیل مسدود شدن خیابان‌های منتهی به میدان نفتی «ناصریه» در استان ذی‌قار ناگزیر شد که به طور موقت فعالیت این میدان نفتی را متوقف کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز15 ساعت قبل
بر اساس این گزارش، فعالیت‌های میدان نفتی «الاحدب» واقع در غرب شهر «الکوت»، اخیرا به دلیل بسته شدن برخی جاده‌ها و خیابان‌های منتهی به این میدان در جریان تظاهرات‌ها و اعتراضات خیابانی، اغلب مستمر نبود. در پی ناکامی مدیریت این میدان نفتی در متقاعد کردن معترضان برای بازکردن خیابان‌های منتهی به این میدان، تصمیم گرفته شد که تولید در این میدان نفتی کاملا متوقف شود تا راهکاری برای حل مشکل مسدود ماندن خیابان‌های منتهی به این میدان ارائه شود. به گفته این منبع آگاه، توقف تولید در میدان نفتی الاحدب، موجب توقف فعالیت در نیروگاه گازی و برقی الزبیدیه خواهد شد که سوخت مورد نیاز خود را از این میدان نفتی تامین می‌کرد و کارگاه تولید گاز مایع نیز تعطیل خواهد شد. لذا طرف‌های مسئول باید تضمین‌های لازم را برای ازسرگیری فعالیت شرکت چینی مسئول استخراج نفت از این میدان ارائه کنند و روند فعالیت در این میدان نفتی را تسهیل کنند. هشتم دی‌ماه نیز، وزارت نفت عراق به دلیل مسدود شدن خیابان‌های منتهی به میدان نفتی «ناصریه» در استان ذی‌قار ناگزیر شد که به طور موقت فعالیت این میدان نفتی را متوقف کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
حتی قبل از این سفر نیز روابط عراق و چین به سطح قابل توجهی رسیده بود. چین شریک تجاری شماره یک عراق بود و عراق سومین منبع تامین نفت چین بعد از عربستان و روسیه به شمار می‌رفت. در آوریل ۲۰۱۹ لی جون معاون وزیر روابط خارجی چین در بغداد گفت که چین آماده مشارکت در بازسازی عراق است. این همکاری شامل مشارکت چین در بازسازی زیرساخت‌های عراق و نیز توسعه میادین نفتی این کشور بود. روسیه و چین هر دو به طرق مختلف نقشی کلیدی در تغییر دادن تنش‌های ژئوپلتیک ایفا کرده‌اند.
مهرمهر15 ساعت قبل
پادویی برای آمریکا برای شما بی‌فایده خواهد بود. در ادامه جلسه، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در تذکر دیگری خطاب به وزیر نفت و وزیر کشور، تصریح کرد: قانون سهمیه بندی بنزین به طور کامل اجرا نمی‌شود. گزارش هایی به دست ما رسیده است که اگر مصرف بنزین مردم کم باشد، سهمیه آنها می‌سوزد. بنده سئوالی را در این خصوص از وزرای مربوطه مطرح کرده و گزارشی را ارائه خواهم داد. وی همچنین از کمیسیون شوراها به خاطر برگزاری اولین جلسه بررسی حادثه پیش آمده در تشییع شهید سلیمانی در کرمان تشکر کرد و گفت: وزیر اطلاعات و وزیر کشور باید هر چه سریعتر گزارشات خود را در مورد این حادثه را به کمیسیون شوراها ارائه دهند.
ایرناایرنا15 ساعت قبل
بر اساس ابلاغیه وزیر نفت به رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، برخی شرکت‌ها به عنوان منشأهای (مبادی) مجاز تولید انواع فرآورده‌های نفتی، مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها معرفی شدند. بر اساس این ابلاغیه، شرکت‌های تابعه وزارت نفت، شامل شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و شرکت ملی گاز ایران به عنوان مبادی مجاز تولید انواع فرآورده‌ها و مشتقات نفتی و محصولات نهایی هستند. از سوی دیگر، شرکت‌های تولیدی روغن موتور و روغن صنعتی و قیر فقط به عنوان مبدا مجار صادرات محصولات تولیدی خود به شمار می‌روند که شامل شرکت نفت پارس، شرکت نفت سپاهان، شرکت نفت بهران و شرکت نفت ایرانول برای صادرات انواع روغن موتور و روغن‌های صنعتی، انواع روغن پایه، اکسترکت، پی‌دی‌ای‌تار، رابر پراسس اویل، اسلک وکس، پارافین و فوتس اویل هستند. شرکت‌های پتروشیمیایی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی بندرامام، پتروشیمی نوری، پتروشیمی آریا ساسول، پتروشیمی پارس، پتروشیمی ایلام، پتروشیمی کاویان، پتروشیمی شیمی بافت، پتروشیمی امیر کبیر، پتروشیمی بوعلی، پتروشیمی مارون، پتروشیمی مروارید، پتروشیمی خارک، پتروشیمی بوشهر، پتروشیمی جم، پتروشیمی شازند اراک، پتروشیمی تبریز، پتروشیمی بیدبلند خلیج فارس، شرکت پترو پالایش کنگان و شرکت پتروشیمی بیستون فقط برای صادرات LAB فقط برای صادرات هیدروکربورهای تولیدی خود، مبدا مجاز تولید به شمار می‌روند. صادرات انواع نفت خام و میعانات گازی، به‌طور انحصاری توسط شرکت ملی نفت ایران انجام می‌شود.
فارسفارس15 ساعت قبل
با تشدید موج خرابکاری در جریان اعتراض‌های خیابانی در عراق و مسدود کردن خیابان‌ها و بستن ادارات و مراکز حیاتی کشور، امروز، فعالیت یک میدان نفتی در استان «واسط» عراق متوقف شد. بر اساس این گزارش، فعالیت‌های میدان نفتی «الاحدب» واقع در غرب شهر «الکوت»، اخیرا به دلیل بسته شدن برخی جاده‌ها و خیابان‌های منتهی به این میدان در جریان تظاهرات‌ها و اعتراضات خیابانی، اغلب مستمر نبود. در پی ناکامی مدیریت این میدان نفتی در متقاعد کردن معترضان برای بازکردن خیابان‌های منتهی به این میدان، تصمیم گرفته شد که تولید در این میدان نفتی کاملا متوقف شود تا راهکاری برای حل مشکل مسدود ماندن خیابان‌های منتهی به این میدان ارائه شود. به گفته این منبع آگاه، توقف تولید در میدان نفتی الاحدب، موجب توقف فعالیت در نیروگاه گازی و برقی الزبیدیه خواهد شد که سوخت مورد نیاز خود را از این میدان نفتی تامین می‌کرد و کارگاه تولید گاز مایع نیز تعطیل خواهد شد. هشتم دی‌ماه نیز، وزارت نفت عراق به دلیل مسدود شدن خیابان‌های منتهی به میدان نفتی «ناصریه» در استان ذی‌قار ناگزیر شد که به طور موقت فعالیت این میدان نفتی را متوقف کند (جزئیات بیشتر).
ایرناایرنا15 ساعت قبل
به گزارش ایرنا، شانزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش با حضور سازندگان و متخصصان صنعت نفت ایران با مشارکت بیش از ۱۴۰ شرکت داخلی و نمایندگانی از کشورهای مختلف جهان، دست اندرکارا صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی، برق و انرژی در مرکز نمایشگاههای بین المللی کیش برپا شده که به گفته معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد نیمی از شرکت کنندگان در این نمایشگاه را موسسه‌های دانش بنیان و شتاب دهنده تولید تشکیل می‌دهند. ناصر آخوندی در گفتگو با ایرنا، مهمترین رویکرد شانزدهمین نمایشگاه انرژی کیش را تقویت موسسه‌های دانش بنیان اعلام کرد و افزود: طبق بازدیدهای انجام شده، اکثر شرکت کنندگان در این نمایشگاه را موسسه‌های دانش بنیانی تشکل می‌دهند که کالاها و محصولات راهبردی و صادراتی تولید می‌کنند و این روند نشان می‌دهد که سیاستگذاری سازمان منطقه در حال تقویت است. ناصر آخوندی اضافه کرد: در قالب این تسهیلات، سالنی به وسعت ۳ هزار متر در یکی از شهرکهای صنعتی کیش، طراحی، بخش بندی و آماده ارائه به موسسه‌های دانش بنیان است. معاون اقتصادی منطقه آزاد کیش در پایان از مجموعه موسسه‌ها و شرکتهای دانش بنیان شرکت کننده در نمایشگاه انرژی دعوت کرد تا در مرکز نوآوری و دانشبنیان منطقه آزاد کیش حضور یابند. شانزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش، شامگاه دوشنبه با رویکرد معرفی ظرفیت‌های داخلی و راهکارهای مقابله با آثار تحریم‌ در صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و انرژی ایران با حضور ناصر آخوندی معاون اقتصادی و سرمایه ­گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، مسئولان و مدیران معاونت اقتصادی، حوزه‌های مختلف مجموعه سازمان، محسن مظلوم فارسی مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران، محمد رضا پدیدار رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی با حمایت وزارت نفت و نیرو، در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی کیش گشایش یافت.
مهرمهر15 ساعت قبل
اگر در سال‌های قبل اصلاح قیمت بنزین به صورت تدریجی انجام می‌شد، نتایج بهتری داشت. افزایش قیمت بنزین، تحمیل تورم غیرمنطقی به اقتصاد ایران است و جراحی اقتصادی نیست. افزایش قیمت بنزین، تحمیل تورم غیرمنطقی به اقتصاد ایران است و جراحی اقتصادی نیست. افزایش قیمت بنزین جراحی اقتصادی نیست جراحی اقتصادی باید در حوزه سیاست‌های پولی و ارزی انجام شود تا پایه‌های اقتصاد کشور محکم شود. به نظر شما دولت تدبیر، شهامت و شجاعت اصلاح ساختار اقتصادی کشور را دارد؟ دولت اراده و شهامتی برای اصلاح ساختار‌های اقتصادی کشور ندارد.
سلامت نیوزسلامت نیوز16 ساعت قبل
مصطفی ترک همدانی وکیل دادگستری که نخستین شکایت خود را از آلودگی بنزین‌های غیراستاندارد پتروشیمی به عنوان یک شهروند ثبت و پیگیری کرده در گفت وگو با اسکان گفت: «پرونده آلودگی هوای تهران، معطل ۵ میلیون تومان پول کارشناس دادگستری است و سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ می‌گوید که «به ما ارتباطی ندارد!» اگر سازمان حفاظت محیط زیست، مسوول حفظ سلامت محیط پیرامون شهروندان نیست پس مسوول کیست و این سازمان مسوول چیست؟» او افزود: «تکلیف قانونی سازمان حفاظت محیط زیست در بحث آلودگی هوا چیست؟! در آن گزارش‌ها به طور عجیبی در اطراف پمپ بنزین‌ها میزان «بنزن» و «ترکیبات حلقوی» بسیار زیاد بود. جالب اینجاست که بسیاری از گزارش‌های این پرونده، گزارش‌های سازمان حفاظت محیط زیست است و بخش دیگر نیز مربوط به «مرکز کنترل کیفیت آلودگی هوای تهران» بود. سازمان محیط زیست تا امروز این کار را نکرده و تازه حالا می‌گویند اصلا به ما ربطی ندارد.»

به انتهای لیست رسیدید