وزارت نیرو

وزارت نیرو

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- وزیر نیرو امروز در سفر به استان البرز، از طرح‌های آبرسانی به روستا‌های شهرستان‌های ساوجبلاغ و طالقان بازدید و همزمان ۲۲ طرح آبرسانی به روستا‌های این استان را افتتاح کرد. به‌گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان امروز در سفر به استان البرز، از طرح‌های آبرسانی به روستا‌های شهرستان‌های ساوجبلاغ و طالقان بازدید و همزمان ۲۲ طرح آبرسانی به روستا‌های این استان را افتتاح کرد. «عبدالحسین حسن‌زاده» مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان البرز گفت: به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت، طرح مجتمع آبرسانی آیت الله طالقانی در شهرستان طالقان با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان البرز با اشاره به بهره‌برداری از طرح دیگر آبرسانی روستایی به این شهرستان گفت: احداث تصفیه‌خانه، شبکه جمع‌آوری و خط انتقال فاضلاب روستای دنبلید با اعتباری افزون‌بر ۴۵ میلیارد ریال انجام شده است. وی ادامه داد: در سفر وزیر نیرو به استان البرز، علاوه بر افتتاح این طرح‌ها، پروژه‌های تأمین آب شهرستان‌های طالقان، اشتهارد، نظرآباد، ساوجبلاغ نیز به بهره‌برداری رسید.
الفالف5 ساعت قبل
وزیر نیرو با اشاره به افتتاح ۲۲۷ پروژه مهم وزارت نیرو که تا پایان امسال عملیاتی می‌شود، گفت: این پروژه‌ها مشتمل بر ۱۰ سد بزرگ در ۹ استان، دو هزار هکتار از شبکه آبی زراعی در ۹ استان، اتصال هزار و ۱۲۴ روستای دیگر در ۲۸ استان به شبکه آبرسانی است. وی با تاکید بر اینکه امسال رکورد مدیریت مصرف برق در کشور بالا بوده است، گفت: برای اولین بار موفق شدیم که با اجرای ۱۱ برنامه حدود سه هزار و ۷۰۰ مگاوات اوج بار را مدیریت کرده و تابستان امسال را بدون خاموشی پشت سر بگذاریم. وی در خصوص عملکرد وزارت نیرو طی شش سال گذشته، گفت: نزدیک به ۱۰ هزار و ۲۰۰ روستا به شبکه آبرسانی سالم و پایدار متصل شدند و شش میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از روستائیان از این نعمت برخوردار شدند. وزیر نیرو با اشاره به افتتاح ۲۲۷ پروژه مهم وزارت نیرو که تا پایان امسال عملیاتی می‌شود، گفت: این پروژه‌ها مشتمل بر ۱۰ سد بزرگ در ۹ استان، دو هزار هکتار از شبکه آبی زراعی در ۹ استان، اتصال هزار و ۱۲۴ روستای دیگر در ۲۸ استان به شبکه آبرسانی است. اردکانیان همچنین گفت: خوشبختانه فعالیت بخش خصوصی در استان البرز رشد چشمگیری داشته است و بیش از هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان طرح در این استان با سرمایه گذاری بخش خصوصی افتتاح می‌شود.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
۴۷۰ نقطه عشایری خراسان جنوبی امکان برق‌رسانی نداردوی افزود: وزارت نیرو در ۶ سال گذشته ۱۰ هزارو ۲۰۰ روستای کشور را به شبکه آبرسانی متصل کرده است. وی افزود: وزارت نیرو در ۶ سال گذشته ۱۰ هزارو ۲۰۰ روستای کشور را به شبکه آبرسانی متصل کرده است. وزیر نیرو با بیان اینکه تا پایان سالجاری ۲۲۷ پروژه مهم در کشور به بهره برداری می‌رسد، بیان کرد: ۱۰ سد در ۹ استان کشور به بهره برداری می‌رسد. اردکانیان با بیان اینکه هزارو ۱۲۴ روستای کشور مانند سعیدآباد از نعمت آب سالم و آشامیدنی برخوردار می‌شوند، عنوان کرد: ۲۹ تصفیه خانه فاضلاب در ۱۶ استان، ۱۲ تصفیه خانه آب و بالغ بر ۳ هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور افزوده می‌شود. انتهای پیام/ش
ایسناایسنا6 ساعت قبل
وزیر نیرو گفت: سالانه بالغ بر ۲۳ هزار میلیارد تومان گردش مالی در صنعت برق کشور داریم که تقریبا صددرصد آن را از مردم دریافت می‌کنیم. وزیر نیرو با اشاره به این‌که بخش مهمی از منابع مالی صنعت برق از طریق مردم تامین می‌شود، افزود: سالانه بالغ بر ۲۳ هزار میلیارد تومان گردش مالی در صنعت برق کشور داریم که تقریبا صددرصد آن را از مردم دریافت می‌کنیم. این پروژه‌ها به جز ۲۲ پروژه‌ای است که با اعتباری بالغ بر ۴۰۰۰ میلیارد تومان کلنگ زنی و در سال‌های بعدی به بهره برداری می‌رسد. وی ادامه داد: اعتبار پروژه‌های در دست اجرای وزارت نیرو در البرز بیش از ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است. وی گفت: پروژه فعلی وزارت نیرو در البرز آبرسانی به ۲۲ روستای البرز با جمعیت بالغ بر ۲۴ هزار نفر است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ساعت قبل
علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با اشاره مشکلات عدیده آبی مردم در استان سیستان و بلوچستان گفت: استان سیستان و بلوچستان حائز دو منطقه است که سیستان با ۸ هزار کیلومتر مربع ۸۷۰ روستا دارد. وی با بیان اینکه بخش بلوچستان نیز شامل بلوچستان مرکزی و جنوبی می‌شود، اظهار داشت: این بخش هم ۸ هزار و ۸۷۰ روستا دارد. در حال حاضر بیش از ۳ هزار روستا‌ی منطقه بلوچستان به شیوه سرپایی آبیاری می‌شوند یعنی هر سه روز ۱۵ لیتر [سهر نفر] با تانکر، آب در این مناطق ذخیره می‌شود که البته اگر تانکر سالم باشد و بتواند آب سالمی پیدا کند. عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مسئولان قبول دارند که مشکلات آبی عمده‌ای در سیستان و بلوچستان وجود دارد، گفت: این در حالی است که مسئولان هنوز برنامه خوبی برای این مشکلات نداشته‌ان. در حال حاضر در کنار مشکلات آب، نزدیک به ۱۲۴ هزار نفر بازمانده تحصیلی در بلوچستان مرکزی و جنوبی داریم که این مسئله باید برطرف شود.
فارسفارس7 ساعت قبل
طبق قانون اساسی فقط با مصوبه مجلس شورای اسلامی این اموال قابل انتقال و تعیین تکلیف است. به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، فریدون نهرینی معاون امور حقوقی دولت در پنجاه و هشتمین جلسه شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه‌های اجرایی، با تاکید بر شناسایی اموال غیر منقول دولت اظهار داشت: نفایس ملی کشور تابعه دیرینگی و قدمت هستند و یا اساسا ممکن است نو باشند و به خاطر انحصاری بودن در شماره اموال غیر منقول دولت قرار می‌گیرند. وی بیان کرد: از میراث فرهنگی می‌خواهیم اموال غیرمنقول را شناسایی کنند تا نه دولت و نه غیر دولت تعرضی نسبت به این اموال نداشته باشند، زیرا میراث کشور هستند. معاون امور حقوقی دولت با اشاره به این موضوع که نفایس ملی منحصر به فرد را حتما مجلس شورای اسلامی هم نمی‌توانند انتقال دهند بنابراین مرجعی برای انتقال آنها وجود ندارد. معاون امور حقوقی دولت در پایان خاطر نشان کرد: بر اساس قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، هیچ یک از اموال دولتی قابل انتقال نیست.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
​با استناد به اطلاعات انتشار یافته بر روی سامانه شفافیت شهرداری تهران با مانوئل ساگر مدیر ارشد آژانس توسعه و همکاری سوئیس تماس گرفتیم، تا در مورد جزئیات دیدارش با رئیس ستاد بحران شهرداری تهران توضیح دهد که او در کمال ناباوری اظهار کرد: من دیداری با آقای کرمی محمدی نداشته‌ام. رئیس ستاد بحران شهرداری تهران با بیان اینکه من در این سفر با هیئتی اعزام شدم که در راس آن آقای نجار رئیس ستاد بحران کشور حضور داشت گفت: من از طرف شهرداری تهران رفته بودم، اما اینکه چرا عده‌ای دیگر هم آمده بودند من اطلاع ندارم. اسماعیل نجار، معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور۲. رضا کرمی محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران۴. میثم جعفرزاده، مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت نیرو
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، آمارهای شرکت مدیریت شبکه برق نشان می‌دهد که صادرات برق ایران در ماه‌های اخیر میانگین ۱۴۰۰ مگاوات بوده است. پیش نیاز آن هم انحصارزدایی از صادرات برق است. انحصار صادرات برق و خصوصی‌سازی معیوبدرحالی که طی ماه‌های اخیر صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی از انحصار دولت خارج شده و سیاستگذاران کشور سازوکار شفافی را برای همکاری با بخش خصوصی تدوین کرده‌اند، اما صادرات برق همچنان دولتی است؛ بجز موارد محدودی نظیر مجوز صادرات برق تجدیدپذیر که حجمش بسیار کم است. به این ترتیب که اگر شبکه برق ایران با شبکه برق کشورهای همجوار و حتی دورتر متصل باشد ظرفیت خوبی برای همکاری‌های بین‌المللی فراهم خواهد کرد. در این رابطه، رئیس سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق می‌گوید: «بیش از هزار مگاوات از صادرات برق ایران به عراق انجام می‌شود، اما این کشور با ساخت نیروگاه و شبکه برق در حال کاهش وابستگی است و در سال‌های آتی بیش از صادرات، باید به‌دنبال تبادل برق با این کشور باشیم.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
فرماندار مسجدسلیمان با اشاره به زیر آب رفتن دو روستای این شهرستان در اثر آبگیری سد گتوند در روزهای اخیر گفت: مسولان سد گتوند و وزارت نیرو باید فرمانداری و ساکنان این دو روستا را پیش از آبگیری سد مطلع می‌کردند. فرماندار مسجدسلیمان با بیان اینکه از موضوع آبگیری سد گتوند که موجب به زیر آب رفتن این دو روستا شد بی اطلاع بودم، تصریح کرد: مسولان سد گتوند و وزارت نیرو باید فرمانداری و ساکنان این دو روستا را پیش از آبگیری سد مطلع می‌کردند. حجتی نیا در خصوص ادامه داد: برخی از منازل و اراضی این روستاها خریداری شده است اما همه اراضی این روستاها توسط وزارت نیرو تملک نشده است. سال‌ها است که ساکنان این مناطق در بحث تملک اراضی با وزارت نیرو مشکل دارند و اکنون در حال پیگیری برای حل مشکلات در این زمینه هستیم اما تاکنون وزارت نیرو تمکین لازم را انجام نداده است. فرماندار مسجدسلیمان گفت: آبگیری سد گتوند در این تراز باعث بروز خسارت‌هایی به مردم، احشام آن‌ها و همچنین مسیرها و جاده‌های دسترسی روستایی منطقه شده است.
افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
اردکانیان بیان کرد: برای نخستین بار در طول تاریخ صنعت برق، ​ توانستیم از طریق اجرای ۱۱ برنامه مدیریت مصرف، حدود ۳۸۰۰ مگاوات را در اوج زمان بار، صرفه‌جویی کنیم. وزیر نیرو ادامه داد: در حال حاضر تعداد چهار تصفیه‌خانه فاضلاب پیش از انقلاب به ۲۳۰ تصفیه‌خانه فاضلاب افزایش یافته است. اردکانیان ادامه داد: فقط در یک سال گذشته، ​ تعداد ۳۱ تصفیه‌خانه وارد مدار بهره‌برداری شده و تا پایان امسال، هر هفته یک تصفیه‌خانه فاضلاب به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین وزیر نیرو گفت و گو با رادیو سراسری ابراز کرد: عرضه برق در بورس انرژی یکی از هدف گذاری‌هایی است که از مدت‌ها قبل در برنامه‌های کلان کشور بوده و همچنان انجام می‌شود. او افزود: آنچه مهم است اینکه بتوانیم برای پایداری صنعت برق، سازوکار قیمت‌ها را اصلاح کنیم، ولی در این زمینه هم اکنون امکانات خوبی وجود دارد و امسال عرضه برق در بورس انرژی رونق بیشتری خواهد داشت.
برنابرنا10 ساعت قبل
معاون امور حقوقی دولت گفت: از میراث فرهنگی می‌خواهیم اموال غیرمنقول را شناسایی کند تا نه دولت و نه غیر دولت تعرضی نسبت به این اموال نداشته باشند؛ اینها میراث کشور هستند. وی ادامه داد: قانون اساسی این اموال را به چند دسته تقسیم کرده است همچنین در قانون محاسبات عمومی کشور چهار دسته اموال استثنا شده‌اند. وی یادآور شد: همه این اموال تحت اختیار قوه اداره و جزو اموال عمومی محسوب می‌شوند. هیئت وزیران برای انتقال این اموال می‌تواند درخواست بدهد اما باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد. وی درباره اموال غیرمنقول واقع در مناطق چهارگانه محیط زیست اظهار داشت: در این موارد مصوبه هیئت وزیران دخالت ندارد بلکه بر اساس مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست تصمیم گیری می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین11 ساعت قبل
با استناد به اطلاعات انتشار یافته بر روی سامانه شفافیت شهرداری تهران با مانوئل ساگر مدیر ارشد آژانس توسعه و همکاری سوئیس تماس گرفتیم، تا در مورد جزئیات دیدارش با رئیس ستاد بحران شهرداری تهران توضیح دهد که او در کمال ناباوری اظهار کرد: من دیداری با آقای کرمی محمدی نداشته‌ام. رئیس ستاد بحران شهرداری تهران با بیان اینکه من در این سفر با هیئتی اعزام شدم که در راس آن آقای نجار رئیس ستاد بحران کشور حضور داشت گفت: من از طرف شهرداری تهران رفته بودم، اما اینکه چرا عده‌ای دیگر هم آمده بودند من اطلاع ندارم. اسماعیل نجار، معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور۲. رضا کرمی محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران۴. میثم جعفرزاده، مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت نیرومنبع: باشگاه خبرنگارن
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
انگلیس باید خسارت بدهد تا نفتکش استنا ایمپرو آزاد شودتلویزیون سوئدی اس‌وی‌دی می‌گوید ایران به زودی نفتکش توقیف شده انگلیسی را آزاد می‌کند. به لحاظ حقوقی و سیاست داخلی آمریکا، برجام پایه‌های سستی دارد و شکنندگی آن برای آمریکاشناسان پرواضح بود. فایننشال تایمز می‌نویسد: رهایی نفتکش حامل نفت ایران، موفقیت برای ایران است و موجب تقویت روحیه پیروزی در میان ایرانی‌ها می‌شود. به گزارش فارس، این مقام وزارت خارجه امریکا که خواسته نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با رویترز از کشورها خواسته به نفتکش ایران اجازه پهلوگیری ندهند. خودروی تولیت آستان قدس چیست؟ آیین افتتاح بخش‌های جدید بیمارستان فوق تخصصی رضوی با حضور حجت‌الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ در خصوص اثرات مخرب سد ایلیسو، گفت: سیاست‌های مهار آب‌های مرزی در حالی در کشور ترکیه پیگیری می‌شود که اکثر مهندسان و مشاور‌ان حوزه آب‌های مرزی این کشور از نیرو‌های رژیم صهیونیستی بوده و اثرات مخربی را بر کشور‌های غرب آسیا تحمیل کرده است. نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بار‌ها به وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص خطرات سدسازی‌های ترکیه بر روی رودخانه دجله و فرات، تذکر داده شده است، افزود: متاسفانه سازمان‌ها و نهاد‌های متولی حوزه آب‌های مرزی این موضوع را جدی نگرفتند، کما اینکه هنوز هم به آن اهمیتی داده نمی‌شود. این نماینده مردم در مجلس دهم با اعلام اینکه بسیاری از مسئولان با تصور اینکه پیامد‌های مخرب سدسازی‌ها ترکیه تنها بر کشور عراق اثرگذار است، آن طور که باید این موضوع را پیگیری نکردند، اظهار کرد: کشور عراق حدود ۴۰ سال درگیرمسائل امنیتی، جنگ داخلی و خارجی بوده و در حال حاضر نیز اولویت اصلی آن پیگیری این موضوعات نیست. وی تصریح کرد: بعد از مهار رودخانه دجله و فرات آسیب‌های جدی به اقلیم عراق وارد شد به نحوی که منطقه سرسبز بین النهرین کاملا از بین رفت و بخش‌های زیادی از تالاب هورالعظیم عراق، خشک شده است، چرا که تغذیه آب از طریق رودخانه‌های دجله و فرات به خوبی انجام نمی‌شود. از این رو این تالاب به کانون ریزگرد‌ها تبدیل شده و اثرات بسیار مخربی برای ایران نیز به همراه داشته است. عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با تاکید بر اینکه ساخت هرگونه سد جدید بر روی رودخانه دجله و فرات اثر مستقیمی بر محیط‌زیست ایران می‌گذارد، خاطر نشان کرد: مسئولان ما باید این موضع را به صورت جدی پیگیری کنند، بر همین اساس وزارت امور خارجه و سازمان حفاظت از محیط‌زیست باید اعتراض خودشان را به سازمان بین المللی فائو (FAO) منتقل کنند، همچنین وزارت نیرو باید این موضوع را در دستور کار قرار داده و تا حصول نتیجه پیگیری کند. طبق گزارش خانه ملت، دولت ترکیه بنا دارد تا سد ایلیسو را که بخشی از پروژه سدسازی ترکیه در جنوب شرقی این کشور است، نهایی کند. احداث این سد که ظرفیتی معادل سه برابر بزرگ‌ترین سد ایرانی یعنی کرخه دارد، سبب خواهد شد از ورود همه ۵۶ درصد حجم آبی که از خاک ترکیه به دجله سرازیر می‌شد، جلوگیری شود و فرایند‌هایی نظیر بیابان‌زایی و خشک‌سالی در عراق شدت یابد. سد ایلیسو، یکی از سد‌های بزرگ در حال احداث در کشور ترکیه است که ساخت آن از سال ۲۰۰۶ شروع شد و در سال ۲۰۱۹ به پایان خواهد رسید. با توجه به مرزی بودن این سد در جنوب شرق ترکیه و احداث آن بر روی رود دجله که به خاک عراق سرازیر می‌شود و محیط زیست کشور ایران را نیز به خود وابسته کرده است، این سد نیازمند مجوز‌های قانونی بین المللی و جلب رضایت کشور‌های ایران و عراق است که دولت ترکیه بدون اخذ مجوز‌های قانونی از مجامع بین المللی در حال ساخت آن است. انتهای پیام/
جام نیوزجام نیوز23 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان در کلانشهرها و شهرهای بزرگ تا پایان امسال خبر داد و گفت: ۸ پایانه سیستمی اطلاعات به سامانه املاک متصل خواهند شد. محمد اسلامی اظهار کرد: سامانه ملی املاک و اسکان با یک تغییر رویکرد و با استفاده از دیتا ماینیگ به صورت یکپارچه راه اندازی خواهد شد. وی تصریح کرد: بر این اساس در این سامانه از اطلاعات شهرداری‌ها، صدور پروانه ساختمانی و پایان کار که الکترونیکی است، استفاده خواهد شد. وی ادامه داد: همچنین اطلاعات اداره ثبت و سیستم ردیابی معاملات مسکن، وزارت نیرو در بحث انشعابات واحدهای مسکونی و … در مجموع ۸ پایانه سیستمی اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان نقش به سزایی خواهند داشت. وی با بیان اینکه ۸ پایانه سیستمی برای پایتخت و شهرهای بزرگ صادق است، گفت: در خیلی از شهرها این مسئله صادق نیست چراکه ۱دور پروانه‌های ساختمانی و پایان کار به صورت دستی صورت می‌گیرد و نمی‌توان اینها را به یک سامانه متصل کرد. وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بنابراین راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان کار دشوار و سختی است و نخواستن یا تعلل در آن تعریف نمی‌شود. اسلامی بیان کرد: تا پایان امسال سامانه ملی املاک و اسکان برای کلانشهرها و شهرهای بزرگ راه اندازی خواهد شد. آخرین خبر۲۰۲۵
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به پیامدهای مخرب سدسازی‌های ترکیه برای محیط‌زیست ایران، گفت: اکثر مهندسان و مشاور‌ان حوزه آبهای مرزی ترکیه از نیروهای رژیم صهیونیستی هستند. اعتمادآنلاین| عباس پاپی‌زاده پالنگان، عضو کمیسیون کشاورزی در خصوص اثرات مخرب سد ایلیسو، بیان کرد: سیاست‌های مهار آب‌های مرزی در حالی در کشور ترکیه پیگیری می‌شود که اکثر مهندسان و مشاور‌ان حوزه آب‌های مرزی این کشور از نیروهای رژیم صهیونیستی بوده و اثرات مخربی را بر کشور‌های خاورمیانه تحمیل کرده است. از این رو این تالاب به کانون ریزگرد‌ها تبدیل شده و اثرات بسیار مخربی برای ایران نیز به همراه داشته است. افزایش خشکسالی و بیابان‌زایی با آغاز بهره‌برداری از سد ایلیسوگفتنی است دولت ترکیه بنا دارد تا سد ایلیسو را که بخشی از پروژه سدسازی ترکیه در جنوب شرقی این کشور است، نهایی کند. سد ایلیسو، یکی از سدهای بزرگ در حال احداث در کشور ترکیه است که ساخت آن از سال ۲۰۰۶ شروع شد و در سال ۲۰۱۹ به پایان خواهد رسید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
زمانی که ما چهل ساله شدیم دیگر نباید مانند گذشته عمل کنیم بلکه باید به شکل یک عنصر پخته عمل کنیم. همان طور که حضرت آقا اشاره کردند ما مراحل انقلاب را طی کردیم و نظام را تشکیل دادیم. امروز در مرحله دولت اسلامی هستیم و باید دولت اسلامی را محقق سازیم تا جامعه اسلامی شود و نهایتا تمدن اسلامی شکل بگیرد. وی افزود: ما در بحث شکل گیری تمدن اسلامی، هفته دولت را نامگذاری کردیم و در روز‌های این هفته به دنبال این هستیم که دولت اسلامی و کارمند طراز اسلامی به جامعه معرفی کنیم. به امید آن روز که بتوانیم همه کارمندان عزیز را در جایگاه کارمند نمونه طراز انقلاب اسلامی ببینیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، ​عباس پاپی‌زاده پالنگان در خصوص اثرات مخرب سد ایلیسو، گفت: سیاست‌های مهار آب‌های مرزی در حالی در کشور ترکیه پیگیری می‌شود که اکثر مهندسان و مشاور‌ان حوزه آب‌های مرزی این کشور از نیروهای رژیم صهیونیستی بوده و اثرات مخربی را بر کشور‌های خاورمیانه تحمیل کرده است. از این رو این تالاب به کانون ریزگرد‌ها تبدیل شده و اثرات بسیار مخربی برای ایران نیز به همراه داشته است. افزایش خشکسالی و بیابان‌زایی با آغاز بهره‌برداری از سد ایلیسوگفتنی است دولت ترکیه بنا دارد تا سد ایلیسو را که بخشی از پروژه سدسازی ترکیه در جنوب شرقی این کشور است، نهایی کند. احداث این سد که ظرفیتی معادل سه برابر بزرگ‌ترین سد ایرانی یعنی کرخه دارد، سبب خواهد شد از ورود همه ۵۶ درصد حجم آبی که از خاک ترکیه به دجله سرازیر می‌شد، جلوگیری شود و فرایندهایی نظیر بیابان‌زایی و خشک‌سالی در عراق شدت یابد. سد ایلیسو، یکی از سدهای بزرگ در حال احداث در کشور ترکیه است که ساخت آن از سال ۲۰۰۶ شروع شد و در سال ۲۰۱۹ به پایان خواهد رسید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ علیرضا قنادان درباره آخرین وضعیت برقی کردن تاکسی‌های پایتخت، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم و اولویت‌های سازمان تاکسیرانی، برقی کردن ناوگان بوده است ولی در این زمینه چند مسئله وجود دارد. وی با بیان اینکه بهترین حالت این است که سرمایه گذار یا سرمایه گذارانی پیدا شوند که ریسک سرمایه گذاری را بپذیرند و آن را به طور مستقیم به راننده منتقل کنند، گفت: در مدتی که به این موضوع پرداختیم تحقق عواملی که به آن اشاره کردم میسر نشد. زمانی که واردات امکان پذیر بود و خودرو وجود داشت سرمایه گذار نبود و زمانی که سرمایه گذار وجود داشت واردات خودرو قطع شد. وی با بیان اینکه مرحله بعدی توافقات صورت گرفته تشکیل کارگروه‌ها و نشست‌هاست، اظهار کرد: در حال پیگیری واردات خودرو با کاربری عمومی هستیم که این امر نیازمند مصوبه دولت است و منتظریم برای تحقق آن اقدام شود. منبع: تسنیم
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
هامون چه بود و چه شد؟ سیستانی‌ها هنوز هم از هامون با عنوان دریا یاد می‌کنند. هامون برایشان دریاچه که نه، ‌ اما دریایی وسیع بود که امکان زیستن را در تمام هزاره‌های گذشته در این سرزمین فراهم کرده بود. اختصاص ۸۶ میلیارد تومان برای گرد و غبار سیستانطی یک هفته گذشته، ‌ بسیاری از ساکنان سیستان در محاصره طوفان شدید شن و گرد و غبار قرار گرفتند و ده‌ها نفر راهی بیمارستان شدند. در همین حال دبیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار کشور با اشاره به اینکه طوفان ماسه سیستان با منشاء خارجی، ‌ اما گرد و غبارش با منشاء داخلی بوده، از اختصاص ۸۶٫۵ میلیارد تومان برای مقابله با گرد و غبار سیستان در سال جاری خبر داده است. افزون بر این حدود دو و نیم میلیارد تومان برای مدیریت زراعت در سیستان در نظر گرفته شده است که تلاش می‌شود از طریق اقدامات آموزشی -ترویجی، اصول کشاورزی حفاظتی پیاده‌سازی شود.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
​عباس پاپی‌زاده پالنگان در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در خصوص اثرات مخرب سد ایلیسو، گفت: سیاست‌های مهار آب‌های مرزی در حالی در کشور ترکیه پیگیری می‌شود که اکثر مهندسان و مشاور‌ان حوزه آب‌های مرزی این کشور از نیروهای رژیم صهیونیستی بوده و اثرات مخربی را بر کشور‌های خاورمیانه تحمیل کرده است. از این رو این تالاب به کانون ریزگرد‌ها تبدیل شده و اثرات بسیار مخربی برای ایران نیز به همراه داشته است. بیشتر بخوانید: افزایش خشکسالی و بیابان‌زایی با آغاز بهره‌برداری از سد ایلیسوگفتنی است دولت ترکیه بنا دارد تا سد ایلیسو را که بخشی از پروژه سدسازی ترکیه در جنوب شرقی این کشور است، نهایی کند. احداث این سد که ظرفیتی معادل سه برابر بزرگ‌ترین سد ایرانی یعنی کرخه دارد، سبب خواهد شد از ورود همه ۵۶ درصد حجم آبی که از خاک ترکیه به دجله سرازیر می‌شد، جلوگیری شود و فرایندهایی نظیر بیابان‌زایی و خشک‌سالی در عراق شدت یابد. سد ایلیسو، یکی از سدهای بزرگ در حال احداث در کشور ترکیه است که ساخت آن از سال ۲۰۰۶ شروع شد و در سال ۲۰۱۹ به پایان خواهد رسید.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای سید حمیدرضا قریشی فرمانده بسیج ادارات و وزارتخانه‌های سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران به بحث هفته دولت و میز خدمت اشاره کرد و گفت: در هفته دولت خدمات رسانی در عرصه‌های مختلف دولتی داریم و همزمان با برقراری نماز جمعه در هفته آینده ارائه این خدمات نیز اطلاع رسانی خواهد شد. وی در ادامه به بسیج اشاره کرد و افزود: ۵ آذر امسال بسیج چهل ساله می‌شود و همانطور که انقلاب اسلامی در بهمن سال گذشته چهل ساله شد، بسیج نیز چهل ساله می‌شود. انتظاری که از بسیج در چهل ساله دوم می‌رود این است که به عنوان یک عنصر پخته عمل و تهدید را به فرصت تبدیل کند و با وحدت رویه و وحدت نظر، مودت، همدلی، هم افزایی و هم گرایی ایجاد کند. آقای قریشی افزود: انقلاب را پشت سرگذاشته‌ایم و در مرحله ایجاد دولت اسلامی هستیم و بر همین اساس هفته دولت را با عنوان دولت اسلامی نامگذاری کرده‌ایم. وی با بیان اینکه نخستین جشنواره کارمند تراز انقلاب اسلامی در روز چهارم شهریور به مناسبت روز کارمند برگزار می‌شود، گفت:: در بسیج وزارتخانه‌ها و ادارات پرورش کارمند تراز انقلاب اسلامی را کلید زدیم و در آینده نیز جشنواره‌هایی با عنوان کارمند تراز انقلاب اسلامی برگزار می‌کنیم تا کارمندانی که به این مصداق برسند، جوایز و تندیس دریافت کنند. وی با بیان اینکه قرار است بسیجیان ادارات و وزارتخانه‌ها با رئیس قوه قضائیه در هفته آینده دیدار کنند، گفت:: در روز دوشنبه بسیجیان وزارتخانه‌ها و ادارات با رییس قوه قضاییه دیدار می‌کنند و با وی برای تحقق مبارزه با مفاسد اقتصادی که شروع کرده است پیمان می‌بندیم تا با ایشان هم رای باشیم. آقای قریشی افزود: همچنین نخستین بار تمبری با عنوان تمبر وزرای شهید چاپ می‌شود. وی گفت:: در خصوص میز خدمت نیز از ده وزارتخانه از جمله نهاد ریاست جمهوری، وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، نفت، صنایع، نیرو، ارتباطات، علوم، تعاون، کشور و اقتصاد برای حضور در این میز خدمت دعوت کرده‌ایم که هفته آینده حضور پیدا می‌کنند. آقای قریشی افزود: برخی اداره‌ها مدارک لازم را برای حضور در میز خدمت نداشتند بنابراین در هفته آینده میز خدمت را با هماهنگی ستاد نماز جمعه تشکیل می‌دهیم و بازرسانی از بسیج وزراتخانه‌ها و ادارات در آن حضور پیدا می‌کنند و مدیرکل و مسئول بسیج هر وزارتخانه در این میز خدمت شرکت خواهد کرد. وی گفت: یکی از خدمات میز خدمت در هفته آینده این است که شما می‌توانید در هر کجا که زندگی می‌کنید ۵۰ متر از پشت بام خانه خود را در همین میز خدمت به وزارت نیرو معرفی کنید و در پشت بام خانه خود برق تولید کنید؛ بنابراین وزارت نیرو به تمام کسانی که در این طرح شرکت کنند، هر ماه مبلغ قابل توجهی حدود ۲۰ برابر یارانه را پرداخت می‌کند که در واقع بهترین فعالیت اقتصادی، سیاسی و امنیتی است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
علیرضا قنادان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دباره آخرین وضعیت برقی کردن تاکسی‌های پایتخت، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم و اولویت‌های سازمان تاکسیرانی، برقی کردن ناوگان بوده است ولی در این زمینه چند مسئله وجود دارد. وی با بیان اینکه بهترین حالت این است که سرمایه گذار یا سرمایه گذارانی پیدا شوند که ریسک سرمایه گذاری را بپذیرند و آن را به طور مستقیم به راننده منتقل کنند، گفت: در مدتی که به این موضوع پرداختیم تحقق عواملی که به آن اشاره کردم میسر نشد. زمانی که واردات امکان پذیر بود و خودرو وجود داشت سرمایه گذار نبود و زمانی که سرمایه گذار وجود داشت واردات خودرو قطع شد. وی با بیان اینکه مرحله بعدی توافقات صورت گرفته تشکیل کارگروه‌ها و نشست‌هاست، اظهار کرد: در حال پیگیری واردات خودرو با کاربری عمومی هستیم که این امر نیازمند مصوبه دولت است و منتظریم برای تحقق آن اقدام شود. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، محمد اسلامی اظهار کرد: سامانه ملی املاک و اسکان با یک تغییر رویکرد و با استفاده از دیتا ماینیگ به صورت یکپارچه راه اندازی خواهد شد. وی تصریح کرد: بر این اساس در این سامانه از اطلاعات شهرداری‌ها، صدور پروانه ساختمانی و پایان کار که الکترونیکی است، استفاده خواهد شد. وی ادامه داد: همچنین اطلاعات اداره ثبت و سیستم ردیابی معاملات مسکن، وزارت نیرو در بحث انشعابات واحدهای مسکونی و … در مجموع ۸ پایانه سیستمی اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان نقش به سزایی خواهند داشت. وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بنابراین راه اندازی سامانه ملی املاک و اسکان کار دشوار و سختی است و نخواستن یا تعلل در آن تعریف نمی‌شود. اسلامی بیان کرد: تا پایان امسال سامانه ملی املاک و اسکان برای کلانشهرها و شهرهای بزرگ راه اندازی خواهد شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
به طور کلی میزان پیک در تابستان امسال نسبت به سال گذشته حدود یک درصد رشد داشت. میزان رشد مصرف طی ۱۰ سال قبل حدود ۴٫۷ درصد و در ۴۰ سال اخیر ۷٫۲ درصد بوده است. و این در حالی بود که خاموشی تابستان سال گذشته رخ داد و به‌دلیل وجود بحران آب، کشور با خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده مواجه شد. به عبارت دیگر کشور ۷۰۰۰ مگاوات نسبت به سال قبل توان تولید برق بیش‌تری داشت. اردکانیان ادامه داد: هم‌چنین با رفع موانع تولید و نوآوری‌ در سیستم‌ نیروگاه‌های موجود حدود ۵۷۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده شده است.
برنابرنا1 روز قبل
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران آخرین وضعیت برقی کردن تاکسی‌های شهر تهران را تشریح کرد. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ علیرضا قنادان، دباره آخرین وضعیت برقی کردن تاکسی‌های پایتخت، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم و اولویت‌های سازمان تاکسیرانی، برقی کردن ناوگان بوده است ولی در این زمینه چند مسئله وجود دارد. وی با بیان اینکه بهترین حالت این است که سرمایه گذار یا سرمایه گذارانی پیدا شوند که ریسک سرمایه گذاری را بپذیرند و آن را به طور مستقیم به راننده منتقل کنند، گفت: در مدتی که به این موضوع پرداختیم تحقق عواملی که به آن اشاره کردم میسر نشد. زمانی که واردات امکان پذیر بود و خودرو وجود داشت سرمایه گذار نبود و زمانی که سرمایه گذار وجود داشت واردات خودرو قطع شد. وی با بیان اینکه مرحله بعدی توافقات صورت گرفته تشکیل کارگروه‌ها و نشست‌هاست، اظهار کرد: در حال پیگیری واردات خودرو با کاربری عمومی هستیم که این امر نیازمند مصوبه دولت است و منتظریم برای تحقق آن اقدام شود.
فارسفارس1 روز قبل
وی ادامه داد: به هر حال فرسوده بودن تجهیزات اثر خود را بر میزان بهره‌برداری از ظرفیت‌های نیروگاهی خواهد گذاشت، اما مطلبی که حائز اهمیت است این است که ایران قابلیت صادرات برق را بیش از این دارد و با وجود رکورد جدید صادرات برق همچنان ظرفیت بالقوه صادرات برق با آن چیزی که امروز بالفعل شده فاصله قابل توجهی دارد. باقری افزود: فاصله جدی میان مصرف برق در تابستان با زمستان وجود دارد، بنابراین یکی از اقدامات مناسبی که می‌توان انجام داد، این است که آن برق مازاد را صادر کرد. باقری در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به فرسوده بودن شبکه توزیع ایران توانایی افزایش صادرات را داریم، اظهار داشت: ایران بسیار بیشتر از این ظرفیت کنونی می‌تواند صادرات برق خود را افزایش دهد، پس برای این موضوع که یک تکلیف قانونی هم هست و براساس آن وزارت نیرو باید تا پایان برنامه ششم توسعه به هاب انرژی تبدیل شود باید مسیر ورود بخش خصوصی به صادرات برق را هموار کند. * ۱۷۰۰ مگاوات صادرات برق انجام می‌شودوی در پاسخ به این سؤال که ایران در حال حاضر چه میزان برق صادر می‌کند، گفت: در حال حاضر حدود ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ مگاوات صادرات برق انجام می‌دهد و اگر مسیر بخش خصوصی فراهم شود، می‌تواند این ظرفیت به دو برابر افزایش یابد. نایب رئیس سندیکای برق با اشاره به اینکه صادرات برق می‌تواند، ارزآوری خوبی برای کشور باشد و از لحاظ امنیتی برای کشور کمک حال خواهد بود، گفت: کشورهای اطراف را می‌توانیم با این اقدام به شبکه سراسری وصل کنیم و قدرت چانه‌زنی را نیز در منطقه بالا ببرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه تولید کشور سالیانه ۱۷۳ هزار تن ماهیان سردابی است، اضافه کرد: از این مقدار ۲۳ هزار تن در چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود. وی با اشاره به اینکه در چهارمحال و بختیاری زنجیره تولید ماهیان سردآبی کامل است، ادامه داد: بسیاری از استان‌های کشور در زمینه خوراک آبزیان به چهارمحال و بختیاری وابسته هستند. خون میرزایی با بیان اینکه در کشور در زمینه تولید ماهیان گرمایی، سردآبی، خاویار و میگو از برنامه ششم جلو هستیم، گفت: در پرورش ماهی در قفس به دلیل عدم پشتیبانی لازم و وجود برخی نواقص از برنامه عقب هستیم. وی با بیان اینکه نیاز دوم در حوزه تولید ماهی در آب‌های داخلی تخصیص اعتبار است، اضافه کرد: درخواست مساعدت برای تخصیص اعتبار در این حوزه برای برداشتن قدمی در افزایش تولید ماهی در قفس داریم. رئیس سازمان شیلات با اشاره به اینکه اگر نیازمند بازنگری مطالعات در حوزه تولیدات کارون۴ هست باید انجام شود، گفت: در سیل اخیر نیز خسارت زیادی به حوزه شیلات استان وارد شد.
مهرمهر2 روز قبل
وی بیان کرد: پنج درصد کل آبزی پروری کشور در استان چهارمحال و بختیاری انجام می‌شود. رئیس سازمان شیلات ایران بیان کرد: زنجیره تولید ماهی، زنجیره کاملی در استان چهارمحال بختیاری است به نحوی که شبکه توزیع و بازاریابی کاملی دارد. وی بیان کرد: در فعالیت‌های شیلاتی در پرورش انواع ماهی‌ها، صادرات و فعالیت‌های صیادی از برنامه ششم جلو هستیم اما در پرورش ماهی در قفس عقب هستیم چون نتوانستیم از ظرفیت‌ها خوب استفاده کنیم. وی بیان کرد: در صنعت پرورش ماهی در سیل امسال خسارت شدیدی به استان چهارمحال و بختیاری وازد شد. رئیس سازمان شیلات ایران تاکید کرد: استان در صورت توجه بیشتر نقش برجسته‌ای در صنعت شیلات کشور ایفا خواهد کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران نیز گفت: اهم مشکل پروژه سد مخزنی نمرود تأمین اعتبار برای تکمیل پروژه سد و تملک اراضی حریم سد و اجرای انتقال روستای سله بن به منطقه چزکین است که نیازمند عملیات آماده سازی و اقدامات زیرساختی است. این مقام مسئول بیان داشت: تلاش می‌کنیم این پروژه را تا ۱۴۰۰ به نتیجه نهایی برسانیم زیرا پروژه سد نمرود پروژه‌ای ملی است و اتلاف زمان بیش از این مشکلات زیادی را از لحاظ اجتماعی و اقتصادی برای استان تهران و کشور به همراه خواهد داشت. سد نمرود بر روی رودخانه حبله رود در ۱۴۰ کیلومتری شرق تهران، ۱۸ کیلومتری شمال غربی شهر فیروزکوه و دو کیلومتری پایین دست روستای سله بن قرار دارد. با کم شدن ارتفاع سد حریم آن نیز کاهش یافت و تنها زمین هایی که در بهره برداری پروژه به زیر آب خواهد رفت در حوزه روستای سله بن است. جابه جایی روستای سله بن در محلی که مسئولان متولی اعلام کرده‌اند مورد اعتراض بخشی از اهالی قرار دارد و منطقه‌ای دیگر را برای محل جدید روستا - محلی نزدیکتر به روستای کنونی- معرفی کرده‌اند که مورد توافق قرار نگرفته است.

به انتهای لیست رسیدید