وزش باد

وزش باد

زومیتزومیت4 ساعت قبل
این هفته وزارت انرژی کشور آمریکا گزارشی را منتشر کرد که با استناد به آمار و ارقام سال ۲۰۱۸ به بررسی وضعیت انرژی بادی در این کشور پرداخته است. در کشور آمریکا با اینکه تأسیسات انرژی بادی زیادی نصب شده ولی میزان استفاده از منابع دیگر انرژی بیشتر استدر آمریکا قیمت انرژی بادی تا سال ۲۰۰۹ رو به افزایش بود و قیمت برق تولیدشده از باد تا حدود ۷۰ دلار به ازای هر مگاوات ساعت رسید. این بدان معنا است که بادی که در مرکز کشور آمریکا نشسته است، اکنون ارزان‌تر از گاز طبیعی است و بادی که در دیگر مناطق آمریکا قرار دارد، از نظر قیمت تقریبا برابر با گاز طبیعی است. میله‌های سیاه قیمت گاز طبیعی، دایره‌های آبی قیمت انرژی بادی و زردها قیمت انرژی خورشیدی را نشان می‌دهنددر این گزارش آمده است که قیمت فتوولتاییک‌ها (یکی از سیستم‌های تولید برق از انرژی خورشیدی) تقریبا به قیمت باد رسیده‌ ولی باید توجه داشت که قیمت این نوع انرژی در سال ۲۰۰۹ حدود ۱۵۰ دلار برای هر مگاوات‌ساعت بود. آژانس اطلاعات انرژی آمریکا در سال ۲۰۱۵ پیش‌بینی کرد که هزینه‌ی هم‌تراز شده‌ی انرژی بادی در سال ۲۰۲۰ حدود ۷۴ دلار بر مگاوات ساعت انرژی خواهد بود.

چگونه لباس پارچه‌ای را ضدآب کنیم؟

تابناکتابناک4 ساعت قبل
موم کاری پارچه به دوران دریانوردی با کشتی‌های بادبانی برمی‌گردد، ملوانان در آن دوران متوجه شدن که بادبان‌های خیس باعث می‌شود کشتی سریع‌تر حرکت کند، اما آن‌ها نمی‌توانستند همیشه بادبان را خیس نگه دارند، چون وزش باد آن‌ها را خشک می‌کرد. در این شرایط بود که موم کاری پارچه‌های بادبان به عنوان روشی نوین پا به عرصه ظهور گذاشت. پارچه‌های موم کاری شده آب و باد را به سختی از خودشان عبور می‌دهند و روشی ارزان و عالی برای ضدآب کردن پارچه و لباس هستند. کتان‌های سنگین، جین و برزنت بهترین انواع پارچه برای ضدآب کردن به وسیله موم هستند. در این ویدیو روش موم کاری یک کاپشن کرباس آموزش داده می‌شود که شما می‌توانید این روش را روی سایر لباس‌ها و یا حتی کوله‌پشتی‌تان پیاده کنید.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
وی ادامه داد: شرایط دریا از ظهر چهارشنبه به بعد بسیار بهتر از امروز سه‌شنبه می‌شود، هر چند که به دلیل تلاطم چند روز اخیر برای فردا بعد از ظهر نیز موج مرده (موج‌هایی که پس از افت وزش باد به دلیل تداوم تلاطم‌ها همچنان ادامه دارد) در دریا پیش‌بینی می‌شود که شناورها باید نهایت احتیاط را داشته باشند. رئیس اداره هواشناسی قشم یادآور شد: آب‌های هرمز، لارک و قشم اکنون به شدت درگیر وزش باد جنوب شرقی هستند که بعضا موج‌ها را به حدود یک و نیم می‌رساند. به گزارش تسنیم اداره کل هواشناسی هرمزگان نیز اعلام کرده است که با توجه به نامساعد بودن شرایط دریا شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی در مناطقی چون جاسک، سیریک، جنوب هرمز، قشم، لارک و جزیره هنگام خودداری کنند. همچنین این سازمان از دستگاه‌ها و مالکان شناورها و متصدیان خطوط دریایی خواسته است، تمهیدات لازم در بنادر مناطق شرقی و مرکزی استان از جمله در مسیر تردد به قشم و لارک صورت گیرد. توصیه شده شناورهای سبک تا روز جمعه در تردد‌های خود در ساعات صبح احتیاط بیشتری داشته باشند.
رکنارکنا12 ساعت قبل
به گزارش رکنا، بعدازظهر امروز برای ارتفاعات استان البرز، غرب مازندران، ‌ برخی مناطق آذربایجان غربی، ‌کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و برخی مناطق هرمزگان افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است. این وضعیت علاوه بر مناطق ذکر شده فردا برای شرق استان بوشهر روی خواهد داد. در ساعات بعدازظهر پنجشنبه و جمعه (۳۱ مرداد و اول تیر ۹۸) برای جنوب کرمان، برخی نقاط هرمزگان و بوشهر و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب فارس، افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است. طی سه روز آینده وزش باد شدید در نوار شرقی کشور به خصوص در منطقه زابل روی می‌دهد و علاوه بر این در شرق استان‌های یزد، کرمان و برخی نقاط خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی نیز وزش باد و خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 روز قبل
حجت الله علی عسگریان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی نسبتا پایدار بر روی استان طی سه روز آینده است. وی افزود: بر این اساس در اکثر مناطق استان آسمان صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می‌شود. کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان تغییر محسوسی نخواهد داشت، تاکید کرد: روز دوشنبه، هوای شهر اصفهان، صاف تا کمی ابری و غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد همراه است. روز سه‌شنبه هوای شهر اصفهان، صاف تا کمی ابری و همراه با غبار صبحگاهی استوی با بیان اینکه روز سه‌شنبه هوای شهر اصفهان، صاف تا کمی ابری و همراه با غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می‌شود، ابراز داشت: روز چهارشنبه نیز هوای شهر صاف تا کمی ابری، گاهی با وزش باد نسبتا شدید همراه خواهد بود. به گزارش مهر، بنا بر توصیه‌های اداره کل هواشناسی استان اصفهان، باغداران باید از هر گونه تنش آبی به دلیل تاثیر در کاهش جذب و کمبود کلسیم در میوه‌ها بپرهیزند و انارکاران مناطق مرکزی و شرق استان نسبت به آبیاری منظم باغات انار و رعایت دور آبیاری منظم در راستای جلوگیری از ترک خوردگی انار اقدام نمایند.
فارسفارس1 روز قبل
کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: آسمان پایتخت فردا صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود، امروز بیشینه دمای تهران ۳۶ درجه بود و روز آینده به ۳۵ درجه کاهش می‌یابد و در روزهای آتی ۳۴ و ۳۳ درجه خواهد بود. فریبا گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: در پنج روز آینده جوی آرام و آسمان آفتابی در اغلب شهرها خواهیم داشت. وی اضافه کرد: بعد از ظهر فردا در‌ ارتفاعات هرمزگان و البرز مرکزی همچنین جنوب کرمان و روز چهارشنبه ‌در شرق هرمزگان و جنوب کرمان رعد و برق و افزایش ابر در کنار باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. گودرزی اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود ماندگاری هوای گرم تا یک هفته آینده در غرب و جنوب غرب کشور نظیر استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و خوزستان ادامه داشته باشد. گودرزی اضافه کرد: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود، امروز بیشینه دمای تهران ۳۶ درجه بود و روز آینده به ۳۵ درجه کاهش می‌یابد، در روزهای آتی ۳۴ درجه خواهد بود و روز جمعه به ۳۳ درجه می‌رسد.
مهرمهر1 روز قبل
محمدرضا قاضی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هوای استان قم طی امروز صاف، ‌ آفتابی و آرام است، گفت: حداقل دمای هوای امروز ۱۹ درجه و حداکثر دمای هوا نیز ۴۰ درجه و سرعت وزش باد بین ۲۵ تا ۴۰ کیلومتر بر ساعت با جهت شرقی است. وی هوای قم در روز سه‌شنبه را صاف و آفتابی همراه با وزش باد ملایم اعلام کرد و اظهار داشت: حداقل دمای هوای این استان در روز سه‌شنبه ۱۹ درجه و حداکثر دمای هوا ۳۹ درجه و سرعت وزش باد بین ۲۰ تا ۳۵ کیلومتر بر ساعت با جهت شرقی خواهد بود. کارشناس هواشناسی استان قم با اشاره به افزایش دمای هوا طی هفته جاری نسبت به اواخر هفته گذشته، افزود: دمای هوا در روزهای پایانی هفته جاری مجددا کاهش می‌یابد.
ایسناایسنا1 روز قبل
آتش‌سوزی‌های جنگلی در «گران کاناریا»، دومین جزیره پرجمعیت مجمع الجزایر قناری ۴۰۰۰ نفر را آواره کرد. به گزارش ایسنا، با شروع آتش‌سوزی‌های جنگلی در گران کاناریا از روز شنبه حدود ۴۰۰۰ نفر مجبور به ترک خانه‌های خود شدند. ۱۰ فروند هواپیما و بالگرد و حدود ۷۰۰ نیروی آتش‌نشان از جمله ۲۰۰ نیروی نظامی برای اطفای حریق به محل حادثه اعزام شده‌اند. هرچند، تلاش‌ها برای اطفای حریق به دلیل افزایش دما، وزش باد شدید و میزان رطوبت پایین به سختی در حال انجام است. به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، گفته شده تاکنون ۱۷۰۰ هکتار زمین به دلیل حریق تخریب شده و ۱۱ جاده نیز مسدود شده‌ است.
مهرمهر1 روز قبل
شاهرخ پارسا در گفت و گو با خبرنگر مهر با اشاره به اینکه لردگان گرم‌ترین منطقه چهارمحال و بختیاری گزارش شده است، اظهار داشت: دمای هوا در لردگان بیش از ۳۶ درجه سانتی گراد گزارش شده است. مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: دمای هوا در شهرکرد به ۳۳ درجه سانتی گراد رسیده است. وی ادامه داد: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی نسبتا آرام تا پایان هفته در استان پیش بینی می‌شود. مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: در این مدت آسمان استان صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود. وی تاکید کرد: در برخی مناطق در ساعت‌های اولیه صبح غبار صبحگاهی انتظار می‌رود.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای از وقوع بارش‌های رگباری همراه با وزش باد شدید در برخی نقاط کشور خبر داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: وقوع بارش‌های رگباری همراه با وزش باد شدید موقت از بعدازظهر روزهای سه شنبه مورخ ۹۸/۰۵/۲۲، چهار شنبه ۹۸/۰۵/۲۳ و پنج شنبه ۹۸/۰۵/۲۴براساس این گزارش این بارش‌ها همراه با رگبارورعدوبرق و وزش باد شدید موقت خواهد بود. منطقه اثر: سه شنبه ۹۸/۰۵/۲۲: جنوب سیستان و بلو چستان، جنوب کرمان، برخی نقاط هرمزگان، جنوب شرق فارس، غرب و جنوب آذربایجان غربی، برخی نقاط استانهای کرمانشاه، کردستان، چهار محال و بختیاری، لرستان، همدان و مرکزی، ارتفاعات شمال و شمال شرق تهران و ارتفاعات شمال غرب سمنان، غرب اصفهان، ارتفاعات شمال خوزستانچهار شنبه ۹۸/۰۵/۲۳: برخی نقاط هرمزگان، جنوب شرق و شمال غرب فارس، غرب و جنوب آذربایجان غربی، برخی نقاط استانهای کرمانشاه، کردستان، لرستان، ایلام، چهارمحال وبختیاری و کهگیلویه و بویر احمد، ارتفاعات شمال تهران، غرب اصفهان، ارتفاعات شمال خوزستانپنج شنبه ۹۸/۰۵/۲۴: غرب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، برخی نقاط استانهای کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهار محال بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد، غرب اصفهان، ارتفاعات شمال خوزستانزمان پایان: اواخر وقت همان روزاثر مخاطره: آبگرفتگی و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و برخورد صاعقه در مناطق مرتفعتوصیه: هموطنان عزیز از تردد و اسکان در کنار مسیلها و رودخانه‌ها و همچنین تردد در مناطق مرتفع این نواحی خودداری فرمایند. ۲) توصیف سامانه‌های بارشی مورد انتظار: بارش باران گاهی همراه با رعدوبرقزمان شروع: اوایل روز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۵/۲۲نوع مخاطره: بارش باران گاهی همراه با رعدوبرقمنطقه اثر: سه شنبه ۹۸/۰۵/۲۲: گیلان، مازندران، ارتفاعات گلستان و نوار شرقی اردبیلزمان پایان: اواخر وقت همان روزاثر مخاطره: بالا آمدن آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، در مناطق مرتفع برخورد صاعقهتوصیه: هموطنان عزیز از تردد و اسکان در کنار مسیلها و رودخانه‌ها و همچنین تردد در مناطق مرتفع این نواحی خود داری کنند.
ایلناایلنا1 روز قبل
سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای از وقوع بارش‌های رگباری همراه با وزش باد شدید در برخی نقاط کشور خبر داد. به گزارش ایلنا، سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: وقوع بارش‌های رگباری همراه با وزش باد شدید موقت از بعدازظهر روزهای سه شنبه مورخ ۹۸/۰۵/۲۲، چهار شنبه ۹۸/۰۵/۲۳ و پنج شنبه ۹۸/۰۵/۲۴براساس این گزارش این بارش‌ها همراه با رگبارورعدوبرق و وزش باد شدید موقت خواهد بود. منطقه اثر: سه شنبه ۹۸/۰۵/۲۲: جنوب سیستان و بلو چستان، جنوب کرمان، برخی نقاط هرمزگان، جنوب شرق فارس، غرب و جنوب آذربایجان غربی، برخی نقاط استانهای کرمانشاه، کردستان، چهار محال و بختیاری، لرستان، همدان و مرکزی، ارتفاعات شمال و شمال شرق تهران و ارتفاعات شمال غرب سمنان، غرب اصفهان، ارتفاعات شمال خوزستانچهار شنبه ۹۸/۰۵/۲۳: برخی نقاط هرمزگان، جنوب شرق و شمال غرب فارس، غرب و جنوب آذربایجان غربی، برخی نقاط استانهای کرمانشاه، کردستان، لرستان، ایلام، چهارمحال وبختیاری و کهگیلویه و بویر احمد، ارتفاعات شمال تهران، غرب اصفهان، ارتفاعات شمال خوزستانپنج شنبه ۹۸/۰۵/۲۴: غرب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، برخی نقاط استانهای کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهار محال بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد، غرب اصفهان، ارتفاعات شمال خوزستانزمان پایان: اواخر وقت همان روزاثر مخاطره: آبگرفتگی و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و برخورد صاعقه در مناطق مرتفعتوصیه: هموطنان عزیز از تردد و اسکان در کنار مسیلها و رودخانه‌ها و همچنین تردد در مناطق مرتفع این نواحی خودداری فرمایند. ۲) توصیف سامانه‌های بارشی مورد انتظار: بارش باران گاهی همراه با رعدوبرقزمان شروع: اوایل روز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۵/۲۲نوع مخاطره: بارش باران گاهی همراه با رعدوبرقمنطقه اثر: سه شنبه ۹۸/۰۵/۲۲: گیلان، مازندران، ارتفاعات گلستان و نوار شرقی اردبیلزمان پایان: اواخر وقت همان روزاثر مخاطره: بالا آمدن آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، در مناطق مرتفع برخورد صاعقهتوصیه: هموطنان عزیز از تردد و اسکان در کنار مسیلها و رودخانه‌ها و همچنین تردد در مناطق مرتفع این نواحی خود داری کنند.
تابناکتابناک1 روز قبل
اما اگر بپرسید که محبوب‌ترین تورهای طبیعت‌گردی گیلان کدام‌ها هستند، ما به شما سه پیشنهاد می‌دهیم؛ تور ییلاق سلانسر، تور دریاچه عروس و تور ماسال. تور ییلاق سلانسر، قدم زدن در خواب‌های کودکیدیدن دشت‌های سرسبزی که با گل‌های ریز و درشت رنگانگ پوشانده است درست شبیه رویایی است که در خواب‌های کودکی می‌دیدیم. چه زمانی به ییلاق سلانسر سفر کنیم؟ بهترین زمان برای سفر به سلانسر بهار و تابستان است. دریاچه عروس گیلان به منظره دو رنگش در کنار مزارع روستایی و درختان سربه فلک کشیده معروف است. چگونه به دریاچه عروس سفر کنیم؟ مسیر تور دریاچه عروس از جاده قزوین به رشت می‌گذرد.
ایمناایمنا1 روز قبل
رضا کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به تداوم جوی نسبتا پایدار پایدار در استان، اظهار کرد: آسمان بیشتر مناطق استان طی سه روز آینده صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود. وی با بیان اینکه دمای هوای استان در ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت، افزود: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان در گرمترین ساعات امروز ۳۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دما در خنک‌ترین ساعات صبح فردا ۱۸ درجه سانتی‌گراد پیش بینی می‌شود. کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان گفت: در ۲۴ ساعت آینده کاشان با دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بویین میاندشت با دمای هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنکترین مناطق استان خواهند بود. وی افزود: پدیده بارندگی، کاهش دما و یا گرد و غبار برای سه روز آینده پیش‌بینی نشده است.

جوی آرام برای اغلب نقاط کشور

مهرمهر1 روز قبل
در روزهای آینده در اغلب مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی است و فقط در جنوب شرق کشور شاهد وزش باد و گرد و خاک خواهیم بود. امروز در جنوب فارس، رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل

بارش‌های پراکنده در شرق و غرب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای امیر سرکرده در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: امروز وزش باد و وقوع گرد و خاک بر روی مناطق شرقی و بیشتر در شمال استان سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد و در مقابل در غرب کشور در استان‌های آذربایجان غربی و کردستان عصر امروز باید منتظر بارش‌های رگباری و موقت باشیم. وی گفت: در استان‌های جنوبی مانند استان فارس، نواحی غربی و شمالی هرمزگان، شمال کرمان به ویژه در بعدازظهر هم شاهد بارش رگباری باران و رعد و برق خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: وزش باد غیر از نواحی شرقی در مناطق مرکزی مانند جنوب استان سمنان، شرق و شمال استان اصفهان، استان یزد و جنوب استان‌های خراسان رضوی و جنوبی البته با شدت کمتر رخ می‌دهد. آقای سرکرده گفت: در تهران هم امروز آسمان صاف است و پیش بینی می‌شود دمای هوا در گرم‌ترین زمان به ۳۶ درجه بالای صفر برسد.
مهرمهر2 روز قبل
محمد سبزه زاری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: طبق نمایش نقشه‌های هواشناسی خوزستان آسمان استان تا ۲۴ ساعت آینده صاف تا کمی ابری و در نیمه شرقی و شمالی گاهی افزایش ابر و همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود. وی افزود: طی امشب تا اواسط هفته اینده در نیمه جنوبی، مرکزی و شهرهای ساحلی استان خوزستان شاهد افزایش رطوبت و شرجی خواهیم بود. مدیرکل هواشناسی خوزستان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شوش با ۴۶٫۳ درجه گرمترین و ایذه با ۲۲٫۲ خنکترین شهر‌های استان بودند. سبزه زاری همچنین در در خصوص حداقل و حداکثر دمای شهر اهواز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته اهواز در بالا‌ترین درجه خود به ۴۴٫۵ و حداقل دما به ۲۹٫۷ رسیده است.
فارسفارس2 روز قبل
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز پنجاه و هشتمین روز متوالی است که هوای زابل به سبب خیزش گردوخاک ناشی از وزش بادهای ۱۲۰ روزه آلوده است. مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در ۵۰ روز اخیر حداقل ۱۰ روز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسیده و وضعیت کیفی هوا را در شرایط خطرناک قرار داده است. حیدری خاطرنشان کرد: در این مدت بیشینه غلظت ذرات معلق با اندازه ۱۰ میکرون در هوای زابل به ۵۹۱۳ میکروگرم بر مترمکعب معادل ۳۹ برابر حد مجاز نیز رسیده است. وی ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های عددی انتظار می‌رود وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه همچنان تا پنجشنبه پیش رو در شهرهای شمالی استان ادامه داشته باشد. حیدری ادامه داد: وزش بادهای ۱۲۰ روزه یکی از ویژگی‌های اقلیمی شمال سیستان و بلوچستان است که هر سال از اواخر اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا مهر ماه ادامه می‌یابد.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، محمود دیانتی در زابل با اشاره به اینکه هوای زابل در ۵۸ روز متوالی اخیر آلوده بوده و در یک مرحله بیشینه غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۳۹ برابر حد مجاز رسید، اظهار داشت: خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های عددی نشان می‌دهد وزش باد شدید در سیستان حداقل تا پایان هفته تداوم دارد. رئیس شبکه پایش هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید که پراکنده شدن گرد و خاک و ریزگرد را در پی داشته از ابتدای تیرماه در منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان آغاز شده و تا امروز با شدت و ضعف تداوم داشته و به کرات غلظت ذرات معلق در هوای منطقه را افزایش داده است. وی خاطرنشان کرد: در شبانه روز گذشته نیز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسید و پراکنده شدن گرد و خاک حاصله غلظت ذرات معلق در این شهر را به حدود ۱۶ برابر حد مجاز رساند که برای همه گروه‌های سنی ناسالم محسوب می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
مدیرکل هواشناسی خوزستان خبر داد: پیام خوزستان - اهواز- مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: از امشب تا اواسط هفته جاری در نیمه جنوبی، مرکزی و شهرهای ساحلی استان استان شاهد افزایش رطوبت و شرجی خواهیم بود. محمد سبزه زاری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: طبق نمایش نقشه‌های هواشناسی خوزستان آسمان استان تا ۲۴ ساعت آینده صاف تا کمی ابری و در نیمه شرقی و شمالی گاهی افزایش ابر و همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود. وی افزود: طی امشب تا اواسط هفته اینده در نیمه جنوبی، مرکزی و شهرهای ساحلی استان خوزستان شاهد افزایش رطوبت و شرجی خواهیم بود. مدیرکل هواشناسی خوزستان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شوش با ۴۶٫۳ درجه گرمترین و ایذه با ۲۲٫۲ خنکترین شهر‌های استان بودند. سبزه زاری همچنین در در خصوص حداقل و حداکثر دمای شهر اهواز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته اهواز در بالا‌ترین درجه خود به ۴۴٫۵ و حداقل دما به ۲۹٫۷ رسیده است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
محمود دیانتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زابل با اشاره به اینکه هوای زابل در ۵۸ روز متوالی اخیر آلوده بوده و در یک مرحله بیشینه غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۳۹ برابر حد مجاز رسید، اظهار داشت: خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های عددی نشان می‌دهد وزش باد شدید در سیستان حداقل تا پایان هفته تداوم دارد. رئیس شبکه پایش هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید که پراکنده شدن گرد و خاک و ریزگرد را در پی داشته از ابتدای تیرماه در منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان آغاز شده و تا امروز با شدت و ضعف تداوم داشته و به کرات غلظت ذرات معلق در هوای منطقه را افزایش داده است. وی خاطرنشان کرد: در شبانه روز گذشته نیز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسید و پراکنده شدن گرد و خاک حاصله غلظت ذرات معلق در این شهر را به حدود ۱۶ برابر حد مجاز رساند که برای همه گروه‌های سنی ناسالم محسوب می‌شود. انتهای پیام/ ت
فارسفارس2 روز قبل
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: جو نسبتا پایداری تا پایان هفته جاری در آسمان مازندران حاکم است و آسمان استان به‌صورت صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود. احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری درباره آخرین وضعیت جوی اظهار کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی جو نسبتا پایداری تا پایان هفته جاری در آسمان مازندران حاکم است و آسمان استان به‌صورت صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود. وی افزود: البته در روزهای پیش‌رو باتوجه به شکل‌گیری جریانات انتظار داریم گاهی شاهد افزایش ابر و وزش باد در آسمان مازندران باشیم. معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران اضافه کرد: پدیده بارشی خاصی در هفته جاری نداریم. اسدی با بیان اینکه نوسانات چندان دمایی طی هفته جاری پیش‌بینی نمی‌شود، یادآور شد: بیشینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت گذشته مربوط به ساری و گلوگاه با ۳۳ درجه و کمینه دما مربوط به بلده با ۱۱ درجه سانتی‌گراد بوده است.
ایمناایمنا2 روز قبل
آسیه آقایی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره پیش بینی تداوم جوی نسبتا پایدار طی سه روز آینده در استان، اظهار کرد: براین اساس آسمان بیشتر مناطق استان صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می‌شود. وی با بیان اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان تغییر محسوسی نخواهد داشت، افزود: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان در گرمترین ساعات امروز ۳۶ درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما در خنک‌ترین ساعات صبح فردا ۱۶ درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد بود. کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان گفت: در ۲۴ ساعت آینده کاشان با دمای ۴۰ درجه سانتی گراد بالای صفر و میمه با دمای ۱۰ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین مناطق استان پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به پیش بینی شرایط کیفی هوا، افزود: در بررسی نقشه‌های هواشناسی پدیده خاص در رابطه با کاهش کیفیت هوا پیش بینی نشده است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم، بنابر اطلاعیه بنادر و دریانوردی بندر شهید ذاکری قشم به‌دلیل وزش باد شدید و تلاطم دریا از ساعت ۱۰:۰۰ امروز یکشنبه تعطیل اعلام شده است. همچنین در این اطلاعیه آمده است؛ بازگشایی مجدد این بندر، منوط به احراز شرایط مساعد جوی پس از پایش مستمر دریا خواهد بود. شرایط نامساعد برای آب‌های پیرامونی تنگه هرمز و جزیره قشم و جزایر تابعه برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز پیش‌بینی شده است. قشم وسیع‌ترین جزیره خلیج فارس به شمار می‌رود، اسکله ذاکری به عنوان اصلی‌ترین بندر برای دسترسی به جزیره قشم محسوب می‌شود. انتهای پیام/ح
مهرمهر2 روز قبل
محسن حیدری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: از روز نخست تیر ماه که وزش باد شدید با سرعت حدود ۸۰ کیلومتر بر ساعت زابل را درنورید و دید افقی را در محدوده فرودگاه زابل به ۶۰۰۰ متر کاهش داد، تا امروز وزش بادهای ۱۲۰ روزه موجب افزایش غلظت ذرات معلق در هوای این شهر شده است. مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در ۵۰ روز اخیر حداقل ۱۰ روز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسیده و وضعیت کیفی هوا را در شرایط خطرناک قرار داده است. حیدری تصریح کرد: در این مدت بیشینه غلظت ذرات معلق با اندازه ۱۰ میکرون در هوای زابل به ۵۹۱۳ میکروگرم بر مترمکعب معادل ۳۹ برابر حد مجاز نیز رسیده است. وی ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های عددی انتظار می‌رود وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه همچنان تا پنجشنبه پیش رو در شهرهای شمالی استان ادامه داشته باشد. حیدری ادامه داد: وزش بادهای ۱۲۰ روزه یکی از ویژگی‌های اقلیمی شمال سیستان و بلوچستان است که هر سال از اواخر اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا مهر ماه ادامه می‌یابد.

پیش‌بینی باران در بیشتر استان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
امیر سرکرده در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در نواحی شرقی کشور مانند روز‌های گذشته وزش باد‌های ۱۲۰ روزه را در شمال سیستان و بلوچستان داریم که باعث گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این منطقه خواهد شد، اما وزش باد در نواحی مرکزی کشور شدت کمتری دارد. وی ادامه داد: در شمال و نواحی شرقی استان اصفهان، جنوب سمنان و همچنین استان قم و مرکزی هم وزش باد پیش‌بینی می‌شود. کارشناس هواشناسی تصریح کرد: از بعدازظهر امروز بارش باران در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب استان فارس و کرمان و نواحی غربی استان هرمزگان پیش بینی می‌شود، البته در همه این استان‌ها بارش نخواهیم داشت و بارش‌ها عمدتا در نواحی کوهستانی و معمولا به طور موقتی و خیلی پراکنده پیش بینی می‌شود. سرکرده خاطرنشان کرد: دمای هوای امروز تهران در گرم‌ترین ساعات به ۳۵ درجه بالای صفر می‌رسد و آسمان تهران و بقیه نقاط کشور صاف خواهد بود.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
سلامت نیوز: کارشناس سازمان هواشناسی شرایط جوی کشور طی روز‌های آینده را تشریح کرد. رفیعی با تاکید بر اینکه برای اکثر مناطق کشور جوی پایدار و آسمانی صاف پیش بینی می‌شود، تصریح کرد: درمناطق شرقی کشور به ویژه در زابل و در شمال سیستان و بلوچستان وزش باد و گرد و خاک پیش بینی می‌شود. وی ادامه داد: در بخش‌هایی از استان‌های سمنان، یزد و قم وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود که در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک کاهش دید افقی دور از انتظار نیست. رفیعی با بیان اینکه تهران آسمانی صاف خواهد داشت، گفت: بیشینه دما در تهران ۳۵ و کمینه دما برای فردا ۲۲ پیش بینی می‌شود. کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: اهواز با دمای ۴۵ درجه به عنوان گرم‌ترین و شهرکرد با ۶ درجه خنک‌ترین مراکز استان هستند.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
فشار خون بالااگر به دنبال لیستی از علائم و نشانه‌های فشار خون بالا هستید خوب است بدانید چیزی پیدا نخواهید کرد. ریسک فاکتور‌های فشار خون بالاسن: ریسک فشار خون بالا با بالا رفتن سن، بیشتر می‌شود. فشار خون پایین‌تر از ۶۰/۹۰ میلیمتر جیوه به طور کلی فشار خون پایین تلقی می‌شود. فشار خون دیاستولیک: عدد پایینی در قرائت فشار خون به مقدار فشار در عروق در زمانی گفته می‌شود که قلب بین دو تپش استراحت می‌کند. فشار خون چقدر می‌تواند پایین بیاید؟ چیزی که برای شما فشار خون پایین محسوب می‌شود ممکن است برای عده‌ای دیگر نرمال باشد.

به انتهای لیست رسیدید