وزیر

وزیر

ایسناایسنا20 دقیقه قبل
ایسنا/هرمزگان وزیر راه و شهرسازی ساعتی پیش با استقبال فرماندار جاسک جهت بازدید از روستاها سیل زده و محورهای مواصلاتی اصلی و روستایی وارد شهرستان جاسک شد. محمد اسلامی صبح امروز، شنبه ۲۸ دی‌ماه به همراه ریاست جمهوری و تعدادی از وزرای دولت وارد فرودگاه کنارک شد و بلافاصله با بالگرد به‌سوی مناطق سیل‌زده «دشتیاری» از توابع چابهار حرکت کرد. اسلامی پس از آن در محور اصلی کنارک-زرآباد-جاسک حضور پیدا کرد و به منظور بازدید از مناطق سیل‌زده هرمزگان وارد این استان شد. انتهای پیام
ایرناایرنا23 دقیقه قبل
خبرگزاری رسمی کره شمالی «ان کی» نوشت: به رغم برکناری یونگ وزیر خارجه کره شمالی همچنان جانشین وی معرفی نشده است و انتظار می‌رود که وزیر خارجه جدید پیونگ یانگ در رویدادی برای دیپلمات‌های مقیم که قرار است در ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) در پیونگ یانگ برگزار شود، مشخص شود. وزارت اتحاد کره جنوبی که مسئولیت امور کره شمالی را برعهده دارد، گفته است که هرگونه تغییر در وضعیت وزارت خارجه باید با احتیاط ارزیابی شود. وی میان سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ سفیر کره شمالی در بریتانیا بوده‌است. یونگ هو ریاست مذاکره کنندگان کره شمالی را در گفت و گوهای شش جانبه بر عهده داشته‌ و عضو کمیته مرکزی حزب کارگران کره و از نمایندگان سیزدهمین دوره مجمع عالی خلق است. برکناری وزیر خارجه کره شمالی در حالی صورت می‌گیرد که سخنگوی وزارت خارجه سوئد سه شنبه گذشته ضمن ابراز امیدواری به از سرگیری مذاکرات آمریکا و کره شمالی در آینده نزدیک، اعلام کرد، استکهلم به ترغیب دو کشور به ازسرگیری مذاکره ادامه می‌دهد و برای تسهیل روند مذاکرات بیشتر بین طرفین آماده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور26 دقیقه قبل
ژنرال خلیفه حفتر در آستانه کنفرانس بین‌المللی صلح برلین برای پایان دادن به جنگ داخلی در لیبی، از صادرات نفت در بنادر تحت کنترل خود جلوگیری کرد. شرکت ملی نفت لیبی که صاحب دومین ذخایر بزرگ قطعی نفت در آفریقا است، در بیانیه‌ای اعلام کرد در نتیجه مسدود شدن بنادر در بخشهای مرکزی و شرقی لیبی، تولید نفت لیبی حدود ۸۰۰ هزار بشکه در روز کاهش پیدا خواهد کرد که به معنای روزانه ۵۵ میلیون دلار ضرر خواهد بود. این شرکت وضعیت اضطراری اعلام کرد که به لیبی اجازه می‌دهد قراردادهای تحویل نفت را به شکل قانونی متوقف کند. این نمایش قدرت در حالی صورت می‌گیرد که ژنرال حفتر خود را برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی آلمان به میزبانی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان مهیا می‌کند. تولید نفت لیبی پیش از تعطیلی بنادر ۱٫۳ میلیون بشکه در روز بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴30 دقیقه قبل
ساعت۲۴-وزیر امور خارجه کشورمان و همتای نروژی وی روز شنبه به‌صورت تلفنی درباره مسائل منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی گفتگو کردند. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز شنبه در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
خبر فوریخبر فوری32 دقیقه قبل
باند مسلحانه توزیع موادمخدر در مشهد با هلاکت یک‌نفر و دستگیری سرباند اصلی منهدم شدبا اقدامات پیچیده شبانه روزی اطلاعاتی اداره کل اطلاعات خراسان رضوی و با همکاری پلیس مبارزه باموادمخدر، باند مسلحانه قاچاقچیان اتباع خارجی در ورودی بزرگراه شهید شوشتری مورد انهدام قرار گرفت. در این عملیات مقدار ۸۲کیلوگرم انواع موادمخدر شامل ۷۲کیلوگرم هروئین و ۱۰کیلوگرم تریاک به همراه یک قبضه سلاح کلاشینکف، سه تیغه خشاب، ۱۰۰عدد فشنگ و یک دستگاه خودرو نیز توقیف گردید. در این عملیات یکی از قاچاقچیان به هلاکت رسید و چهار نفر دیگر زمین گیر شدند. سرباند اصلی معروف به «ملاوزیر» که با خودروی پارس شاهد صحنه درگیری بود، موفق به فرارشد که صبح امروز در منزل یکی از اقوامش واقع در خیابان پورسینای مشهد، دستگیر و خودروی وی نیز توقیف گردید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴34 دقیقه قبل
ساعت۲۴-وزرای خارجه نروژ و جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفت‌وگو کردند. محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
ایلناایلنا35 دقیقه قبل
وزرای خارجه نروژ و جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفت‌وگو کردند. به گزارش ایلنا، محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
نامه‌نیورنامه‌نیور37 دقیقه قبل
وزرای خارجه نروژ و جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفت‌وگو کردند. محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین37 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- کمیسیون انتخابات پاکستان روز پنجشنبه عضویت ۳۱۸ نماینده مجالس سنا، ملی و ایالتی این کشور شامل چندین وزرای کابینه دولت را به حالت تعلیق درآورد. طبق قانون اساسی پاکستان، نمایندگان پارلمان پاکستان باید تا پایان سپتامبر هر سال، لیست دارایی‌های خود را به این کمیسیون ارائه کنند، این مهلت تا پایان ماه دسامبر گذشته و در مرحله نهایی تا روز گذشته نیز تمدید شده بود. نمایندگان تعلیق شده شامل ۱۲ سناتور، ۷۰ عضو مجلس ملی، ۱۱۵ نماینده مجلس ایالتی پنجاب، ۶۰ نماینده ایالت خیبر پختونخواه، ۴۰ نماینده ایالت سند و ۲۱ نماینده از مجلس ایالتی بلوچستان می‌باشند. در بین نمایندگان تعلیق شده پاکستان نام وزیران دادگستری، علوم و فناوری، تغییرات اقلیمی، امور مذهبی و وزیر مسکن و کار نیز به چشم می‌خورد. در نظام سیاسی پاکستان، رئیس جمهوری این کشور نیز با رأی تمامی اعضای پارلمان‌های ایالتی و ملی و سنای پاکستان انتخاب می‌شود.
ایسناایسنا38 دقیقه قبل
ژنرال خلیفه حفتر در آستانه کنفرانس بین‌المللی صلح برلین برای پایان دادن به جنگ داخلی در لیبی، از صادرات نفت در بنادر تحت کنترل خود جلوگیری کرد. به گزارش ایسنا، شرکت ملی نفت لیبی که صاحب دومین ذخایر بزرگ قطعی نفت در آفریقا است، در بیانیه‌ای اعلام کرد در نتیجه مسدود شدن بنادر در بخشهای مرکزی و شرقی لیبی، تولید نفت لیبی حدود ۸۰۰ هزار بشکه در روز کاهش پیدا خواهد کرد که به معنای روزانه ۵۵ میلیون دلار ضرر خواهد بود. این شرکت وضعیت اضطراری اعلام کرد که به لیبی اجازه می‌دهد قراردادهای تحویل نفت را به شکل قانونی متوقف کند. این نمایش قدرت در حالی صورت می‌گیرد که ژنرال حفتر خود را برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی آلمان به میزبانی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان مهیا می‌کند. تولید نفت لیبی پیش از تعطیلی بنادر ۱٫۳ میلیون بشکه در روز بود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز39 دقیقه قبل
محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
الفالف40 دقیقه قبل
وزیر امور خارجه با همتای نروژی خود درباره آخرین تحولات منطقه‌ای، «برجام» و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، تلفنی گفتگو کرد. گروه جهان الف، ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۹:۴۲ ۳۹۸۱۰۲۸۱۳۷به گزارش مهر، محمد جواد ظریف و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، «برجام» و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند. رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین عصر روز گذشته در دیداری که به درخواست طرف کانادایی در مسقط برگزار شد ضمن ابراز تاسف مجدد از سانحه سقوط هواپیمایی اوکراینی در خصوص همکاری‌های کنسولی، فنی و حقوقی میان ایران و کشورهایی که اتباع آنها در آن سانحه جان باختند گفتگو و تبادل نظر کردند.
ایرناایرنا41 دقیقه قبل
به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز - شنبه - در گفت وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
فردا نیوزفردا نیوز41 دقیقه قبل
فارسفارس43 دقیقه قبل
وزرای خارجه ایران و نروژ عصر امروز در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی کردند. به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند. ظریف همچنین پنجشنبه شب ۲۶ دی ماه با وزیر خارجه اوکراین درباره سانحه سقوط هواپیما تلفنی گفتگو و عصر جمعه ۲۷ دی ماه نیز در مسقط با همتای کانادایی خود به درخواست او دیدار و گفتگو کرد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم46 دقیقه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز شنبه در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند. انتهای پیام/.
مهرمهر49 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، «برجام» و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند.
ایسناایسنا50 دقیقه قبل
وزرای خارجه نروژ و جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفت‌وگو کردند. به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف و خانم «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، برجام و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند. انتهای پیام
فارسفارس50 دقیقه قبل
وی با اشاره به اینکه مردم خودشان مراقبت کرده و هوشیاری‌شان را حفظ و خود را از مناطق خطر دور کردند، افزود: به همین دلیل خوشبختانه صدمه جانی نداشتیم. البته خسارت در بخش زیربناها زیاد بوده و در جاده، آب، برق و ارتباطات خسارت‌های زیادی داشتیم. روحانی خاطرنشان کرد: امروز وزیر نیرو اعلام کرد که برق کل روستاهایی که دچار قطعی شده بود، متصل شده است؛ البته در زمینه آب اکثر روستاهای که با قطعی آب مواجه بوده‌اند، در روزهای آینده موضوع دنبال خواهد شد. وی اظهار داشت: با این روحیه و با وحدت مسئولین محترم، نماینده ولی فقیه، استاندار و سایر مسئولین، امیدوارم به زودی خسارت‌ها ترمیم شود. روحانی با بیان اینکه یک تصمیم اساسی هم نسبت به محل‌های مسکونی و خانه‌های مردم اتخاذ کردیم، گفت: بر این اساس خانه‌هایی که مستحکم هستند، ترمیم و بازسازی و خانه‌های غیرمستحکم را از نو بازسازی خواهیم کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین52 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- وزیر امور خارجه با همتای نروژی خود درباره آخرین تحولات منطقه‌ای، «برجام» و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، تلفنی گفتگو کرد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمد جواد ظریف و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ عصر امروز (شنبه) در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای، «برجام» و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی رایزنی و تبادل نظر کردند. انتهای پیام/
ایران‌جیبایران‌جیب52 دقیقه قبل
محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طرح اقدام ملی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای دارد و در بسیاری از شهرها پروژه در مراحل اجرایی است. وی افزود: مقدمات طرح اقدام ملی و تامین مسکن در بعضی استان‌ها و شهرها باید توسط مدیران محلی تسهیل شود. محمودزاده با اشاره به تکمیل ظرفیت ثبت نام مسکن ملی طی ساعات اولیه در بسیاری از شهرها گفت: اقبال به مسکن ملی غیر قابل انکار است. این استقبال، تایید می‌کند که طرح اقدام ملی در مسیر درست و مورد قبول افکار عمومی و جامعه حرکت می‌کند. معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: در بهمن ماه به صورت مستند، میزان پیشرفت پروژه‌های طرح اقدام ملی را به اطلاع عموم می‌رسانیم.
الفالف1 ساعت قبل
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توسعه صادرات در شرایط کنونی راه نجات کشور بوده و در شرایط جنگ اقتصادی امروز باید از همه ظرفیت‌های موجود برای ارتقای شرایط استفاده کرد. وزیر صنعت یادآوری‌کرد: باید به توان و تجربه بخش خصوصی و تشکل‌ها اعتماد کرده و این بخش‌ها را بیش از پیش تقویت کنیم. وی بیان‌داشت: افزایش رایزنان بازرگانی مستقر در کشورهای هدف صادراتی باید مدنظر واقع شود و ضرورت دارد بخش بازرگانی و سازمان توسعه تجارت پیگیری کنند. این مقام مسوول اضافه‌کرد: مرزنشینی در توسعه صادرات و تجارت کشور باید به عنوان موهبت و فرصت مورد توجه قرار گیرد. وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: از شرایط سخت‌تر از این هم با تکیه بر ظرفیت‌های موجود می‌توان عبور کرد و هر مدیری این‌گونه فکر نکند مدیری جهادی نیست و باید کنار برود.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
نهاد ملی نفت لیبی روز شنبه اعلام کرد، به دنبال بسته شدن مهمترین بنادر نفتی لیبی در شرق این کشور از سوی نیروهای تحت امر ژنرال «خلیفه حفتر» مورد حمایت عربستان سعودی و امارات متحده عربی، بیش از نیمی از صادرات نفت لیبی متوقف شده است. به گزارش ایرنا، این نهاد با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: صادرات نفت از بنادر «البریقه»، «راس لانوف»، «الحریقه»، «الزویتینه» و «السدره» در شرق لیبی متوقف شده است. نهاد نفتی لیبی با اعلام «حالت فوق العاده» پس از توقف صادرات نفت از سوی نیروهای خلیفه حفتر، افزود، تولید نفت خام به میزان ۸۰۰ هزار بشگه نفت در روز کاهش می‌یابد و این کشور حدود ۵۵ میلیون دلار در روز متحمل خسارت مالی می‌شود. حفتر از ۹ ماه گذشته حملات گسترده و پیاپی را علیه طرابلس مقر دولت وفاق ملی لیبی مورد حمایت جامعه جهانی آغاز کرده است. نهاد ملی نفت لیبی پیش از این، درباره بستن بنادر در شرق لیبی هشدار داده بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
روحانی با اشاره به اینکه به غیر از استان سیستان و بلوچستان، استان هرمزگان و کرمان هم با مشکل مواجه بودند، خاطرنشان کرد: از مردم و مسئولین این استان بسیار متشکرم که با همه توان به صحنه آمدند و خودشان مراقبت کرده و خسارت‌ها را کاهش دادند. البته خسارت در بخش زیربناها زیاد بوده و در جاده، آب، برق و ارتباطات خسارت‌های زیادی داشتیم. روحانی ادامه داد: خوشبختانه راه‌ها باز و به طور موقت ترمیم شده است؛ بعضی از قسمت‌ها باید بازسازی‌های اساسی شود و این کار آغاز شده و انجام خواهیم داد. روحانی خاطرنشان کرد: امروز وزیر نیرو اعلام کرد که برق کل روستاهایی که دچار قطعی شده بود، متصل شده است؛ البته در زمینه آب اکثر روستاهای که با قطعی آب مواجه بوده‌اند، در روزهای آینده موضوع دنبال خواهد شد. روحانی اظهار داشت: با این روحیه و با وحدت مسئولین محترم، نماینده ولی فقیه، استاندار و سایر مسئولین، امیدوارم به زودی خسارت‌ها ترمیم شود.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
برگزار کنندگان این تظاهرات تعداد معترضان را یکهزار نفر اعلام کرده و گفته‌اند در خشونت‌های اخیر که آتش‌نشانان هنگام انجام ماموریت با آن مواجه شده‌اند صبر و تحمل آنها را لبریز کرده است. به گزارش رسانه‌های فرانسوی سه مامور آتش‌نشان نیز روز یکشنبه گذشته هنگامی که قصد کمک رسانی به فردی در نزدیکی استراسبورگ را داشتند با چاقو مورد حمله قرار گرفتند. وکلای فرانسوی نیز که در ادامه اعتراض‌ها به اصلاحات بازنشستگی در این کشور روز جمعه (۲۷ دی) به اعتصاب‌کنندگان ملحق شده بودند، یک هفته دیگر این اعتصاب‌ها را تمدید کردند. وکلای فرانسوی پس از ۱۵ روز از آغاز اعتصاب‌ها در برابر برنامه اصلاحات بازنشستگی همچنان به اعتراض‌های خود ادامه می‌دهند و تسلیم نمی‌شوند. شورای ملی وکالت فرانسه که نماینده ۷۰ هزار وکیل است عصر جمعه به تمدید اعتصاب‌ها علیه اصلاحات بازنشستگی رای داد و خواست که در سریعترین زمان ممکن از سوی نخست وزیر فرانسه برای دیدار پذیرفته شود.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
برگزار کنندگان این تظاهرات تعداد معترضان را یکهزار نفر اعلام کرده و گفته‌اند در خشونت‌های اخیر که آتش‌نشانان هنگام انجام ماموریت با آن مواجه شده‌اند صبر و تحمل آنها را لبریز کرده است. به گزارش رسانه‌های فرانسوی سه مامور آتش‌نشان نیز روز یکشنبه گذشته هنگامی که قصد کمک رسانی به فردی در نزدیکی استراسبورگ را داشتند با چاقو مورد حمله قرار گرفتند. وکلای فرانسوی نیز که در ادامه اعتراض‌ها به اصلاحات بازنشستگی در این کشور روز جمعه (۲۷ دی) به اعتصاب‌کنندگان ملحق شده بودند، یک هفته دیگر این اعتصاب‌ها را تمدید کردند. وکلای فرانسوی پس از ۱۵ روز از آغاز اعتصاب‌ها در برابر برنامه اصلاحات بازنشستگی همچنان به اعتراض‌های خود ادامه می‌دهند و تسلیم نمی‌شوند. شورای ملی وکالت فرانسه که نماینده ۷۰ هزار وکیل است عصر جمعه به تمدید اعتصاب‌ها علیه اصلاحات بازنشستگی رای داد و خواست که در سریعترین زمان ممکن از سوی نخست وزیر فرانسه برای دیدار پذیرفته شود.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
به گزارش کانادین پرس، «هارجیت ساجان» وزیر دفاع کانادا اعلام کرد که به رغم آن که گزارش‌ها حاکی از آن است که آمریکا در نظر دارد تحریم‌هایی را علیه بغداد اعمال و حتی کمک‌های نظامی خود به این کشور را متوقف کند، ما به تصمیم عراق برای خروج نیروهای خارجی از این کشور احترام می‌گذاریم. ساجان که هم اکنون در عراق به سر می‌برد، در بازدید از صدها نیروهای کانادایی در این کشور به خبرنگاران گفت: کانادا می‌خواهد تلاش‌های آموزش نظامی در عراق ادامه دهد. کانادا ۸۵۰ نیروی نظامی در خاورمیانه دارد. به دنبال افزایش تنش در منطقه خاورمیانه و به شهادت رسیدن سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در فرودگاه بغداد توسط نیروهای آمریکایی، ناتو نیز به طور موقت فعالیت‌های آموزشی نیروهای عراقی را کاهش داده است. پیشتر وزارت دفاع دانمارک نیز در پی شهادت سردار سلیمانی اعلام کرد همه فعالیت‌های آموزشی خود را به طور موقت به حالت تعلیق در می‌آورد.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
به گزارش کانادین پرس، «هارجیت ساجان» وزیر دفاع کانادا اعلام کرد که به رغم آن که گزارش‌ها حاکی از آن است که آمریکا در نظر دارد تحریم‌هایی را علیه بغداد اعمال و حتی کمک‌های نظامی خود به این کشور را متوقف کند، ما به تصمیم عراق برای خروج نیروهای خارجی از این کشور احترام می‌گذاریم. ساجان که هم اکنون در عراق به سر می‌برد، در بازدید از صدها نیروهای کانادایی در این کشور به خبرنگاران گفت: کانادا می‌خواهد تلاش‌های آموزش نظامی در عراق ادامه دهد. کانادا ۸۵۰ نیروی نظامی در خاورمیانه دارد. به دنبال افزایش تنش در منطقه خاورمیانه و به شهادت رسیدن سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در فرودگاه بغداد توسط نیروهای آمریکایی، ناتو نیز به طور موقت فعالیت‌های آموزشی نیروهای عراقی را کاهش داده است. پیشتر وزارت دفاع دانمارک نیز در پی شهادت سردار سلیمانی اعلام کرد همه فعالیت‌های آموزشی خود را به طور موقت به حالت تعلیق در می‌آورد.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
براساس این گزارش، ‌ مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا چندی پیش گروهی از خبرنگاران آمریکایی را به دلیل جدی گرفتن سخنان ظریف مورد نکوهش قرار داد. از زمان ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده (شهید) نیروی قدس، ‌ ظریف از طرف جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دعوت شده است تا در مورد تنش‌های تهران با واشنگتن گفت و گو کند. ترامپ (پس از ترور سردار سلیمانی) در توئیتهایی تهدید کرد که اماکن فرهنگی ایران را هدف حملات هوایی قرار می‌دهد، مساله‌ای که صدای اعتراض کارشناسان حقوق بین المللی را درآورد. در پی ترور سردار سلیمانی، پمپئو وارد مذاکرات دیپلماتیک با همتایان خود از کشورهای اروپایی، ‌ خاورمیانه و چین شد تا اقدام آمریکا را در این زمینه موجه جلوه دهد. ترور سردار سلیمانی حتی برخی جنگ طلبان ضد ایرانی در خلیج فارس را به حاشیه راند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
روحانی ادامه داد: رفتن در یک روستای مرزی در ۲۵ کیلومتری مرز در منطقه دشتیاری برایم لذت‌بخش بود. شما می‌بینید کشوری پیشرفته هفته‌ها گرفتار آتش‌سوزی جنگل‌هاست و نمی‌تواند آن را مهار کند و در کشوری مثل آمریکا که دارای ثروت و امکانات است وقتی طوفان می‌شود تا ماه‌ها مردم مشکل برق دارند. در سیل فروردین امسال که سیل بی‌سابقه‌ای بود، خیلی از منازل مسکونی و زیربناها تخریب شد. درست است که این مشکل سیل برای مردم زحمت شد، اما امیدواریم از این نظر وسیله خیری برای رفاه آینده مردم و اعتماد و اطمینان مردم نسبت به مناطق مسکونی باشد. اینکه گفته می‌شود امروز سیل می‌آید، بازهم در آینده گرفتار سیل باشیم باید نمود داشته باشد که اگر مردم دچار مشکل شدند چه پیشگیری‌هایی انجام گرفته است.

به انتهای لیست رسیدید