آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدجواد آذری جهرمی
وزیر ارتباطات

اخبار « محمدجواد آذری جهرمی »

ایسناایسنا6 ساعت قبل
شبکه ملی اطلاعات بنا به تعاریفی که برایش ذکر شده، شبکه‌ ملی متشکل از زیرساخت‌های ارتباطی با مدیریت مستقل کاملا داخلی، حفاظت‌شده نسبت به اینترنت و با امکان عرضه انواع محتوا و خدمات ارتباطی است و عبارت «اینترنت ملی» که جایگزین آن شده، تعبیری است که این روزها به‌اشتباه از آن استفاده می‌شود. به گزارش ایسنا، طرح شبکه ملی اطلاعات در کشور از اواخر سال ۱۳۸۴ مطرح و مهم‌ترین دلیل پیاده‌سازی این شبکه در آن سال‌ کاهش وابستگی به شبکه جهانی اینترنت اعلام شد. در سند «ضرورت تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات» آمده که شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت ارتباطی کل فضای مجازی، شبکه همه شبکه‌های کشور است. اما همان‌طور که محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در روزهایی که اینترنت جهانی قطع شده بود و البته کاربران قادر به استفاده از شبکه ملی اطلاعات و سایت‌های داخلی بودند، در مورد استقرار اینترنت ملی گفته بود: چیزی به نام اینترنت ملی وجود خارجی ندارد، شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت نیست و قطع اینترنت به کارکردهای شبکه ملی اطلاعات ضربه می‌زند. او همچنین به‌تازگی با بیان این‌که شبکه ملی اطلاعات با اینترنت ملی متفاوت است، اظهار کرد: آن‌ها که از لفظ اینترنت ملی یا عناوینی از این دست استفاده می‌کنند، هدف‌شان تخریب دستاوردهای جوانان ایرانی در حوزه خودشان است.
فارسفارس8 ساعت قبل
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: باید به کسانی که تولید محتوای بومی می‌کنند کمک کنیم تا فرایند فعالیت‌های آنها هرچه سریع‌تر انجام شود. محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به تولید محتوا در بخش‌های مختلف به منظور تحقق محتوای بومی در فضای مجازی توضیح داد: باید به کسانی که در این زمینه تولید محتوا می‌کنند، کمک کنیم تا فرایند فعالیت‌های آنها هرچه سریع‌تر انجام شود. وی افزود: واقعیت این است که کمک به تولید محتوا وظیفه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست و اگر نهادهای متولی در این زمینه فعالیت داشته باشند ما حاصل این همه این حمایت‌ها را به آنها ارائه دهیم. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فعالیت در زمینه محتوای بومی کاری است که پیش از این هم باید توسط نهادهای مختلفی انجام می‌شد ولی چون انجام ندادند و زیاد از این موضوع استقبال نکردند، ما پای کار آمدیم. انتهای پیام/

واکنش‌توییتری‌ها به سورپرایز جهرمی +تصاویر

9+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل

پست پلاس (post-plus) چیست؟

فراروفرارو11 ساعت قبل
پست پلاس خدمات جدید شرکت پست است که قرار است بسته‌های پستی به وسیله پهباد جا به جا شوند. اولین بسته جابجا شده به وسیله پست پلاس بسته‌ای بود که پست برای آذر جهرمی وزیر ارتباطات فرستاد. محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات که چند روز پیش گفته بود روز پنجشنبه یک سورپرایز دارد، امروز در پست اینستاگرامی درباره این سوپرایز نوشت: "خانم‌ها و آقایان، به پست + (پست پلاس) خوش آمدید! انتقال بسته‌های پستی با پهپاد را فراهم کردیم که دیگر در هیچ جای ایران نقطه‌ای باقی نماند که غیرقابل دسترس باشد. تجهیز کردن شرکت ملی پست به ماشین برقی، موتور برقی و دوچرخه برقی کاملا ایرانی، همچنین به مناسب آغاز پست+، ارسال نامه در سراسر کشور از طریق پست در شنبه ۲۳ آذر رایگان خواهد بود.
تکراتوتکراتو11 ساعت قبل
پیش از این نیز شاهد به رسمیت شناختن قدرت جوانان توسط مجله تایم بوده‌ایم، ولی این نخستین باری است که آنها یک نوجوان را به عنوان شخصیت سال خود انتخاب می‌کنند. هرچند مجله‌ی تایم سابقه‌ای طولانی در به‌رسمیت‌شناختن قدرت جوانان داشته است، سردبیران این نشریه هرگز هیچ نوجوانی را به‌عنوان شخص سال انتخاب نکرده بودند. مجله تایم قریب به یک قرن است که شخصیت سال انتخاب می‌کند. گرتا تونبرگ شخصیت سال ۲۰۱۹ مجله تایم شدگرتای ۱۶ ساله روز گذشته پیش از آنکه تصاحب این عنوان پخش شود، در اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل در شهر مادرید ایراد سخنرانی کرد. خیل عظیمی از دانش‌آموزان در جای‌جای جهان به تاثر از گرتا تونبرگ به این اعتراضات پیوستند.
ایلناایلنا12 ساعت قبل
وزیر ارتباطات تاکید کرد که از نظر قانونی زورش به رفع فیلتر تلگرام نمی‌رسد. به گزارش ایلنا، محمدجواد آذری جهرمی در حساب توییتری خود نوشت: «‌امیدوارم تلاش‌هایم برای رفع فیلترها هم به نتیجه برسه ولی خب از نظر قانونی زورم نمیرسه. ولی خیلی از توییت‌ها و کامنت‌ها رو برای بقیه در جلسات می‌خونم تا بالاخره با واقعیت‌های جامعه و خواسته‌های شما آشنا شوند. خوبی شبکه اجتماعی همین ارتباط مستقیم و بی‌ریا است که داریم.»
ایلناایلنا13 ساعت قبل
پیش‌تر نیز وزیر ارتباطات با توئیت‌های مشابه خبرهایی را منتشر کرده بود که حاشیه‌های زیادی به دنبال داشت؛ از جمله این اخبار مسائل مربوط به ارزش افزوده بود که جنجال‌های بسیاری برپا کرد و حتی وزیر ارتباطات را در مظان اتهام قرار داد. برخی از کاربران با توجه به شرایط اخیر اینترنت احتمال دادند که این غافلگیری وزیر ارتباطات مربوط اینترنت ملی باشد. وی تاکید کرد: شاید سورپرایز بعدی وزیر ارتباطات پرواز «ناهید۱» باشد، اما اینبار مربوط به آن نمی‌شود. علاوه بر آن وزیر ارتباطات نیز روز گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت احتمال فضایی بودن سورپرایز را رد کرد. به نظر می‌رسد این بار نیز وزیر ارتباطات خبر خوببی برای مردم داشته باشد.
همشهریهمشهری13 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، سرانجام پس از چند روز بحث و گمانه‌زنی درباره محتوای شگفتانه محمدجواد آذری جهرمی، جوان‌ترین وزیر کابینه دقایقی پیش تصویر سورپرایز خود را در فضای مجازی با مردم به اشتراک گذاشت. این شگفتانه یک پهپاد است که از آن برای حمل و جابه‌جایی بسته‌های پستی استفاده خواهد شد. وزیر ارتباطات درباره سورپرایز خود نوشت: خانم‌ها و آقایان به پست پلاس خوش آمدید. برای همین در طرح پست پلاس انتقال بسته‌های پستی را با پهپاد فراهم کردیم تا دیگر جایی در ایران نماند که غیرقابل دسترس باشد. انتقال سریع داروها به بیمارستان‌ها و جزیره‌ها، سورپرایز کردن یکدیگر و … از جمله کارهایی است که از این پس در دسترس شما خواهد بود.

سوپرایز آذری جهرمی: شرکت ملی پست، به سیستم پهپادی مجهز شد (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات - که چند روز پیش گفته بود روز پنجشنبه یک سورپرایز دارد، امروز در پست اینستاگرامی درباره این سوپرایز نوشت: خانم‌ها و آقایان، به پست + (پست پلاس) خوش آمدید! ما به جای صحبت و جلسه، چند اقدام عملیاتی انجام دادیم که واقعا هزینه‌ها کمتر بشه و از آلودگی شهرها جلوگیری کنیم. تجهیز کردن شرکت ملی پست به ماشین برقی، موتور برقی و دوچرخه برقی کاملا ایرانی، همچنین به مناسب آغاز پست+، ارسال نامه در سراسر کشور از طریق پست در شنبه ۲۳ آذر رایگان خواهد بود. واقعا خلاقیت شما مردم عزیز و اعتماد و لطفی که به بنده به عنوان خادم خود دارید یک دنیا ممنونم. باید ایران رو بهترین و پیشرفته‌ترین کشور دنیا کنیم!

کوه سورپرایز «آذری جهرمی» موش زائید +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
تکراتوتکراتو17 ساعت قبل
سورپرایز پنج‌شنبه آذری جهرمی چیست؟ وزیر جوان کابینه دوم روحانی گفته است که روز پنج‌شنبه مردم را سورپرایز خواهد کرد. آیا ترافیک داخلی اینترنت رایگان می‌شود؟ گزارش‌ها و شنیده‌ها حاکی است محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات درصدد است تا گامی دیگر در راستای توسعه شبکه اینترنت ملی بردارد. پیش از این نیز برخی سورپرایز پنج‌شنبه آذری جهرمی را رفع فیلترینگ تلگرام گمان می‌کردند؛ موضوعی که توسط شورای عالی فضای مجازی تکذیب شد. پس از آنکه رفع فیلتر تلگرام توسط روابط عمومی شورای عالی فضای مجازی تکذیب شد و سخنگوی دولت نیز قطعی اینترنت را رد کرد؛ احتمالا سورپرایز پنج‌شنبه آذری جهرمی برای مردم رایگان شدن ترافیک داخلی اینترنت باشد. از رفع فلیترینگ تلگرام و ملی شدن اینترنت گرفته تا محتمل‌ترین گزینه که رایگان شدن ترافیک اینترنت داخلی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش مشرق، یک فعال فضای مجازی در صفحه شخصی خود درتوییتر درباره سورپرایز آذری جهرمی نوشت: *بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.
همشهریهمشهری20 ساعت قبل
وی درباره اینترنت ملی و این ادعا که قرار است به زودی شبکه جهانی اینترنت در ایران قطع شود، گفت: این روشن است که چیزی به نام اینترنت ملی معنای خارجی ندارد، اینترنت یک شبکه جهانی است و تقسیم آن به داخلی و بین‌المللی، درست نیست. شبکه ملی اطلاعات با اینترنت ملی تفاوت‌های زیادی دارد. هدف کسانی که از لفظ اینترنت ملی استفاده می‌کنند تخریب دستاوردهای ایرانی در حوزه‌های مختلف است. اگر اینترنت نباشد چطور می‌خواهیم در کشورهای دنیا تجارت کنیم؟ وی مباحثی که پیرامون شبکه ملی اطلاعات و قطع اینترنت مطرح می‌شود را دروغ و پروپاگاندا خواند و گفت: به زودی درباره شبکه ملی اطلاعات با مردم صحبت خواهم کرد، هدف شبکه ملی اطلاعات رشد اقتصاد کشور در حوزه اقتصاد دیجیتال و اینترنت امروزه برای توسعه اقتصاد اکسیژن است. کسر هزینه اینترنت بین‌الملل در زمان قطع اینترنت پیگیری می‌شودوی اشاره کرد: روز گذشته متوجه شدم که اپراتورها در زمان قطع اینترنت، هزینه اینترنت بین‌الملل را در قبض مردم منظور کردند که این مصداق حق‌الناس است، از سازمان تنظیم مقررات خواستم که این مورد را پیگیری کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ - از چند روز پیش که آذری‌جهرمی وعده‌ سورپرایز داده تا همین حالا، بلوایی در فضای مجازی راه افتاده. عده زیادی وعده‌ی سورپرایز جهرمی را به کنایه به قطعی احتمالی اینترنت و راه‌اندازی اینترنت ملی ربط دادند که البته از سمت جهرمی و روحانی تکذیب شد. از چند روز پیش که آذری‌جهرمی وعده‌ سورپرایز داده تا همین حالا، بلوایی در فضای مجازی راه افتاده. عده زیادی وعده‌ی سورپرایز جهرمی را به کنایه به قطعی احتمالی اینترنت و راه‌اندازی اینترنت ملی ربط دادند که البته از سمت جهرمی و روحانی تکذیب شد. در هر صورت باید ساعاتی دیگر منتظر بمانیم و ببینیم چه از جعبه‌ی جهرمی درخواهد آمد!
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی پیرامون آمارهای عجیب و غریب در خصوص خسارت‌های قطع اینترنت به کسب‌و‌کارهای دیجیتالی گفت: آمار باید مبتنی بر واقعیت باشد. آذری‌جهرمی گفت: دیروز متوجه شدم که برخی اپراتورها هزینه اینترنت بین‌الملل برای صدور قبض دریافت کرده‌اند، این مصداق حق‌الناس است. وی در خصوص خسارات استارت‌آپ‌ها و کسب‌و‌کارها گفت: به استارت‌آپ‌ها و کسب‌و‌کارها خسارت وارد شده است. وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه مبالغ اعتراضی در مورد ارزش افزوده‌ها چه زمانی واریز می‌شود، گفت: آنها شرکت‌هایی نیستند که از وزارت ارتباطات مجوز داشته باشند. وزیر ارتباطات اظهار کرد: این وزارتخانه نامه‌ای به شورای هماهنگی سران قوا نوشته و درخواست کرده است که به وزارت ارتباطات اجازه حسابرسی این موضوع را بدهند.

دیدار سران ایران و ژاپن در تاریخ ۲۹ آذر / رد ادعا‌ی دخالت ایران در حمله به آرامکو از سوی سازمان ملل/ صدور حکم دادگاه تجدیدنظر پرونده نجفی/ واکنش آذری‌جهرمی به ادعای «نزار ذکا»

32+
ایلناایلنا1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
۲۰ ساعت دیگر، وزیر ارتباطات سورپرایزی که وعده داده بود را رونمایی می‌کند. شما دوست دارید این سورپرایز چه باشد؟ درباره سورپرایز وزیر جوان گمانه‌زنی‌ها بسیار است. برخی اما نگاهی بدبینانه دارند و نگرانند که شاید سورپرایز وزیر، قطع اینترنت و رونمایی از شبکه ملی ارتباطات باشد. آذری جهرمی که در جریان قطع اینترنت در هفته‌های اخیر زیر تیغ انتقادات بود، حالا با سورپرایزش شاید می‌خواهد بر محبوبیت اش بیفزاید و شاید هم با استعفا، می‌خواهد رئیس‌جمهور را شگفت‌زده کند! نظر شما درباره سورپرایز وزیر ارتباطات چیست؟ دوست دارید سورپرایز او چه باشد؟ در ادامه مطلب کامنت بگذارید.
تابناکتابناک1 روز قبل
با این یادآوری که تلاش برای پی بردن به شگفتانه وزیر با مراجعه به وزارت خانه تحت امر وی هم به پاسخی جالب توجه رسیده است. پس شگفتانه وزیر چیست؟ از جمله گزینه‌های دیگری که برخی حدس می‌زنند پاسخ معمای طرح شده توسط وزیر است، رفع فیلتر از «توییتر» و «تلگرام» است. با این حساب می‌بایست بپذیریم که شگفتانه وزیر چیز دیگری است. با این حساب بعید نیست که شگفتانه وزیر، قطع فعالیت وس‌ها برای همیشه باشد. البته پایان قطعی فعالیت وس‌ها تنها یک گمانه است و ممکن است شگفتانه وزیر چیز دیگری باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ «شبکه ملی اطلاعات یکی از مطالبات مقام معظم رهبری در ۱۴ سال گذشته بوده و ایشان با یک نگاه هوشمندانه زودتر از همه کسانی که بر حوزه فضای مجازی اشراف داشتند که این حوزه مزیت‌ها و چالش‌هایش چیست، تاکید داشتند که با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات می‌توانیم از فرصت‌ها استفاده کنیم.» این اظهارنظر محمود واعظی، وزیر پیشین ارتباطات، در سال ۹۵ و در مراسم افتتاح فاز دوم شبکه ملی اطلاعات است. آن‌قدر که عبارت «اینترانت» یا همان شبکه داخلی اطلاعات بر سر زبان‌ها افتاد و به نگرانی‌ جدی مردم بدل شد. جایی که برخی مدیران از لزوم راه‌اندازی این پروژه حرف می‌زنند و حتی رئیس دولت می‌گوید شبکه ملی اطلاعات داخلی را آنچنان تقویت می‌کنیم که مردم ما برای نیازمندی خود نیازی به خارج نداشته باشند. از سوی دیگر محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات همین دولت، می‌گوید چیزی به ‌نام اینترنت ملی وجود خارجی ندارد و قطع شدن اینترنت به کارکردهای شبکه ملی اطلاعات هم ضربه می‌زند. در میانه تمامی این نگرانی‌ها، وزیر ارتباطات از یک سورپرایز در روز پنجشنبه خبر داده است.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش جام نیوز، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز روز گذشته مدعی شد که اطلاعات ۱۵ میلیون حساب بانکی میلیون‌ها شهروند ایرانی هک و منتشر شده است. اگر چه آذری جهرمی امروز در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشته که این ماجرا به هک شدن رایانه‌های نظام بانکی ارتباطی ندارد و یک پیمانکار ناراضی که در تلاش برای اخاذی بوده، این اطلاعات را در فضای مجازی در دسترس قرار داده است. سیاوش فلاح پور، فعال رسانه‌ای در صفحه توئیتر خود با اشاره به این موضوع نوشته است: «این تنها گوشه‌ای از جنگی است که آمریکا، اسرائیل و سعودی طی سال‌های اخیر علیه ایران به راه انداخته‌اند جنگی که در آن هیچ خط قرمزی تعریف نشده؛ از حملات گاه و بیگاه پهپادها در آسمان تا حمله به نفتکش‌های ایرانی در آب‌ها، حملات سایبری به زیرساخت‌های صنعتی و انرژی، تحریم داروئی و … است. ایران سال‌های سختی را پشت سر گذاشته و خواهد گذاشت مقاومت مقدس ایران برابر این ظلم وحشیانه برای به زانو در آوردن کشور همچون چراغ روشنی در تاریخش ماندگار خواهد شد … در کنار نام و نشان آنان که واقعیت را می‌دانستند و با این وجود به کشور و مردمشان خیانت کردند»
تابناکتابناک1 روز قبل
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مقابله با یک حمله سایبری علیه دولت الکترونیک، توسط سپر امنیتی دژفا خبر داد. وی با بیان اینکه جزئیات این حمله را نمی‌توانم بگویم، افزود: در حال بررسی ابعاد این حمله سایبری هستیم. آن زمان که می‌گفتند جهرمی در وزارت اطلاعات بوده، این موضوع مربوط به قبل از سال ۸۸ بوده است. آن سالی که وی‌ (زکا) به ایران آمده، من وزارت ارتباطات بودم و ضمن اینکه وی بازداشت سپاه بوده نه وزارت اطلاعات. هدف شبکه ملی اطلاعات رشد اقتصاد کشور در حوزه اقتصاد دیجیتال است نه قطع اینترنت.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سومین رویداد تهران هوشمند با حمایت همه‌جانبه شرکت به‌پرداخت ملت در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت به‌پرداخت ملت، در مراسم افتتاحیه این همایش که با حضور و سخنرانی محمدجواد آذری‌جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سورنا ستاری؛ معاون علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، پیروز حناچی؛ شهردار تهران، محسن هاشمی رفسنجانی؛ رییس شورای شهر تهران، محمد فرجود؛ مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، محمدرضا کلایی؛ شهردار مشهد، شهریار خلیلی؛ مدیرعامل شرکت به‌پرداخت ملت و یول کیونگ لی؛ دبیر کل سازمان WeGo (سازمان جهانی شهرهای هوشمند پایدار) برگزار شد، تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک در حوزه تبادل خدمات هوشمند شهروندی، میان شهرداری تهران و شهرداری مشهد به امضا رسید و از پنج سامانه هوشمند شهری شهرداری تهران رونمایی شد. سورنا ستاری، معاون علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری نیز در این مراسم با صحه‌گذاری بر توانمندی‌های فناورانه شرکت‌های داخلی گفت: «تهران در میان ۵۰ شهر برتر در حوزه هوشمندی رتبه ۴۲ را دارد و هوشمندسازی سرویس‌ها و خدمات شهری می‌تواند با ایجاد تحولی بزرگ، این رتبه را ارتقا دهد. چراکه اکوسیستم هوشمند نیاز به زیست‌بوم دارد و صرفا با پول نمی‌توان در رشد و توسعه این زیرساخت موفق شد.» همچنین در این مراسم، رییس شورای شهر تهران نیز با تاکید بر اهمیت همکاری سرمایه‌گذاران در پروژه تهران هوشمند، اظهار داشت: «تامین سرمایه از مهم‌ترین موضوعات در حوزه هوشمندسازی است، چراکه رشد و توسعه شهر هوشمند نیاز به منابع مالی دارد. البته به موازات تامین مالی نیز باید مشارکت و همکاری با شرکت‌های بخش خصوصی و استارت‌آپ‌ها را به‌صورت جدی دنبال کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
سورنا ستاری، معاون علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری نیز در این مراسم با صحه‌گذاری بر توانمندی‌های فناورانه شرکت‌های داخلی گفت: «تهران در میان ۵۰ شهر برتر در حوزه هوشمندی رتبه ۴۲ را دارد و هوشمندسازی سرویس‌ها و خدمات شهری می‌تواند با ایجاد تحولی بزرگ، این رتبه را ارتقا دهد. اما در این فرایند قرار نیست از توان خارجی‌ها کمک بگیریم و باید با استفاده از بومی‌سازی و تخصص جوانان بتوانیم زیست‌بوم هوشمندسازی در کشور را توسعه دهیم و شهرها را بر بستر آن ایجاد کنیم. چراکه اکوسیستم هوشمند نیاز به زیست‌بوم دارد و صرفا با پول نمی‌توان در رشد و توسعه این زیرساخت موفق شد.» همچنین در این مراسم، رییس شورای شهر تهران نیز با تاکید بر اهمیت همکاری سرمایه‌گذاران در پروژه تهران هوشمند، اظهار داشت: «تامین سرمایه از مهم‌ترین موضوعات در حوزه هوشمندسازی است، چراکه رشد و توسعه شهر هوشمند نیاز به منابع مالی دارد. البته به موازات تامین مالی نیز باید مشارکت و همکاری با شرکت‌های بخش خصوصی و استارت‌آپ‌ها را به‌صورت جدی دنبال کرد. انتهای پیام/
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نیویورک تایمز در گزارش خود نوشته است یک نقص امنیتی باعث انتشار اطلاعات بانکی بیش از ۱۵ میلیون ایرانی در شبکه‌های اجتماعی شده و آن را «جدی‌ترین» نقص امنیتی بانکی ایران خوانده است. روزنامه نیویورک تایمز مدعی شده است که به دنبال ناآرامی‌های اخیر در ایران که در اعتراض به افزایش قیمت بنزین بود، اطلاعات بانکی میلیون‌ها ایرانی هک و منتشر شده است. نیویورک تایمز به نقل از کارشناسان امنیت سایبری می‌گوید چنین کاری احتمالا با هدف «ایجاد بی‌ثباتی» در ایران صورت گرفته است. نیویورک تایمز در گزارش خود نوشته است یک نقص امنیتی باعث انتشار اطلاعات بانکی بیش از ۱۵ میلیون ایرانی در شبکه‌های اجتماعی شده و آن را «جدی‌ترین» نقص امنیتی بانکی ایران خوانده است. اطلاعات دقیقی در مورد جزئیات این هک وجود ندارد اما گفته شده اطلاعات مشتریان سه بانک تجارت، سرمایه و ملت به سرقت رفته است.
ایلناایلنا1 روز قبل
دو روز پیش وزیر ارتباطات از سورپرایزی خبر داد که فردا روز پنجشنبه درباره آن خواهد گفت. از زمان اعلام سورپرایز وزیر جوان گمانه زنی‌های زیادی درباره موضوع آن مطرح می‌شود. ایلنا در این گزارش به بررسی این گمانه‌ها پرداخته است. با توجه به اتفاقات اخیر در حوزه اینترنت، این اعلام وزیر ارتباطات، در کنار بیم‌ها و امیدهای کاربران، گمانه‌زنی‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته است. پیش‌تر نیز وزیر ارتباطات با توئیت‌های مشابه خبرهایی را منتشر کرده بود که حاشیه‌های زیادی به دنبال داشت؛ از جمله این اخبار مسائل مربوط به ارزش افزوده بود که جنجال‌های بسیاری برپا کرد و حتی وزیر ارتباطات را در مظان اتهام قرار داد. ضمن اینکه وزیر ارتباطات بارها درباره نتایج مخرب استفاده از فیلتر شکن‌ها و سودهای کلانی که فرصت طلبان از فضای ایجاد شده می‌برند، هشدار داده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
دو روز پیش وزیر ارتباطات از سورپرایزی خبر داد که فردا روز پنجشنبه درباره آن خواهد گفت. از زمان اعلام سورپرایز وزیر جوان گمانه زنی‌های زیادی درباره موضوع آن مطرح می‌شود. ایلنا در این گزارش به بررسی این گمانه‌ها پرداخته است. پیش‌تر نیز وزیر ارتباطات با توئیت‌های مشابه خبرهایی را منتشر کرده بود که حاشیه‌های زیادی به دنبال داشت؛ از جمله این اخبار مسائل مربوط به ارزش افزوده بود که جنجال‌های بسیاری برپا کرد و حتی وزیر ارتباطات را در مظان اتهام قرار داد. ضمن اینکه وزیر ارتباطات بارها درباره نتایج مخرب استفاده از فیلتر شکن‌ها و سودهای کلانی که فرصت طلبان از فضای ایجاد شده می‌برند، هشدار داده است. وی تاکید کرد: شاید سورپرایز بعدی وزیر ارتباطات پرواز «ناهید۱» باشد، اما اینبار مربوط به آن نمی‌شود.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، دو خبرنگار نیویورک تایمز در گزارش خود ادعا کرده‌اند تا روز سه‌شنبه دست‌کم اطلاعات ۱۵ میلیون حساب بانکی در فضای آنلاین منتشر شده و مردم را نگران کرده است. این جدی‌ترین نشت اطلاعات محرمانه در تاریخ بانکداری ایران است و گفته می‌شود یک شرکت حقوقی به نمایندگی از برخی قربانیان پرونده را پیگیری می‌کند. تعداد حساب‌هایی که اطلاعات‌شان لو رفته حدود یک‌پنجم جمعیت ایران است و بیشتر قربانیان مشتری‌های سه بانک بزرگ ایران هستند. محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات ایران ماجرا را «سرقت اطلاعات» دانسته و مسئول آن را یک پیمانکار ناراضی معرفی کرده که در تلاش برای اخاذی اطلاعات بانکی مردم را در فضای مجازی در دسترس قرار داده است. کاخ سفید به تماس خبرنگاران روزنامه آمریکایی درباره ماجرای سرقت رفتن اطلاعات حساب بانکی ایرانیان پاسخ نداده است.

به انتهای لیست رسیدید

وزیر ارتباطات

محمدجواد آذری جهرمی (زاده ۲۵ شهریور ۱۳۶۰ جهرم) سیاست‌مدار و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدجواد آذری جهرمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا