آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدجواد ظریف
وزیر امور خارجه

اخبار «محمدجواد ظریف»

خبرآنلاینخبرآنلاین41 دقیقه قبل
به‌عبارت دیگر ممکن است ارتش ترکیه در کوتاه مدت، اشغالگری موفق باشد اما در درازمدت بازنده اصلی خواهد بود. نظامیان ترکیه که دومین ارتش بزرگ ناتو را به نام خود ثبت کرده‌اند، حالا نه در قاعده جنگ متعارف، بلکه در جنگ چریکی و نامتقارن درگیر شده‌اند. نیروهای ارتش چریکی تا وقتی نفس می‌کشند، پیروزند. بدیهی است وقتی ارتش متعارف به اهداف خود به تمامی دست نیافته، همچنان ناکام است. اکنون ارتش ترکیه در هیبت اشغالگر مطمئن در خاک همسایه خود شلتاق می‌کند، اما همه قرائن بر نااطمینان بودن از استمرار آن حکایت دارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد45 دقیقه قبل
‌البته دو منبع دیگر می‌گویند که بولتون نام رودی جولیانی را هم آورده اما این منبع فقط نام سوندلند و مولوانی را آورده است. البته این اولین باری نبود که بولتون به خانم هیل هشدار داده بود که از فعالیت‌های جولیانی واهمه دارد. هیل در جلسه استماع اظهارات خود گفته بود که بولتون معتقد بود جولیانی فردی نارنجک به دست است که می‌خواهد همه را منفجر کند. به گفته کارشناسان، گفت‌وگوی طولانی مدت هیل با نمایندگان مجلس نمایندگان روند تحقیقات را مشخص‌تر و تندتر کرده است. هنوز کاخ‌سفید نسبت به این احضاریه واکنشی نشان نداده است. ترامپ البته تلاش آشکاری برای جلوگیری از تحقیقات مجلس نمایندگان به عمل نیاورده است و حتی روز دوشنبه گفت که مجلس نمایندگان با مامور سیا که هنوز هویتش فاش نشده هم گفت‌وگو کند.
مهرمهر55 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیوزویک، «اریک سوالول»، نماینده کنگره آمریکا پیشنهاد اخراج ترکیه از سازمان ناتو را مطرح کرده است. سوالول پیشنهاد اخراج ترکیه از ناتو را به دلیل حمله به شمال روسیه عنوان کرده است. نماینده کنگره آمریکا در این ارتباط گفت: ترکیه یکی از متحدان ناتو است و من فکر نمی‌کنم که ناتو بخواهد ترکیه را اخراج کند، اما این گزینه می‌تواند روی میز باشد. لازم به ذکر است ترکیه از چهارشنبه گذشته حملاتی را علیه شمال سوریه آغاز کرده که با واکنش و محکومیت‌های جهانی روبرو شده است. در واکنش به حملات ترکیه علیه شمال سوریه، «محمدجواد ظریف»، وزیر امورخارجه ایران در گفتگو با شبکه تلویزیونی تی آر تی ترکیه، گفته است: امنیت از طریق «تجاوز» به سوریه به دست نمی‌آید.
وانانیوزوانانیوز1 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، اسپانیا از صادر کنندگان عمده اسلحه به ترکیه سه شنبه از تعلیق ارسال تجهیزات نظامی به ترکیه بابت حمله ارتش این کشور به شمال سوریه خبر داد. به نوشته «خبرگزاری فرانسه» دولت سوسیالیست اسپانیا از ترکیه خواست که به این عملیات نظامی پایان دهد. اسپانیا معتقد است که این اقدام ترکیه ثبات منطقه را به خطر انداخته، تعداد پناهندگان را افزایش داده و تمامیت ارضی سوریه را تهدید می‌کند. بر اساس این گزارش، عملیات نظامی ترکیه علیه شبه‌ نظامیان کرد شمال سوریه که از ۱۷ مهر آغاز شد، با انتقاد شدید کشورهای اروپایی مواجه شد. بر اساس اعلام موسسه بین المللی تحقیقات صلح استکهلم (سیپری) اسپانیا پس از آمریکا، کره جنوبی، آلمان و ایتالیا پنجمین تامین کننده تسلیحات ترکیه خلال سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
اسپانیا از صادر کنندگان عمده اسلحه به ترکیه سه شنبه از تعلیق ارسال تجهیزات نظامی به ترکیه بابت حمله ارتش این کشور به شمال سوریه خبر داد. به نوشته «خبرگزاری فرانسه» دولت سوسیالیست اسپانیا از ترکیه خواست که به این عملیات نظامی پایان دهد. اسپانیا معتقد است که این اقدام ترکیه ثبات منطقه را به خطر انداخته، تعداد پناهندگان را افزایش داده و تمامیت ارضی سوریه را تهدید می‌کند. بر اساس این گزارش، عملیات نظامی ترکیه علیه شبه‌ نظامیان کرد شمال سوریه که از ۱۷ مهر آغاز شد، با انتقاد شدید کشورهای اروپایی مواجه شد. بر اساس اعلام موسسه بین المللی تحقیقات صلح استکهلم (سیپری) اسپانیا پس از آمریکا، کره جنوبی، آلمان و ایتالیا پنجمین تامین کننده تسلیحات ترکیه خلال سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
لودریان روز سه‌شنبه در پارلمان فرانسه گفت وی در این سفر با مقام‌های بغداد و اقلیم کردستان عراق درباره حصول اطمینان در خصوص زندانیان داعشی در زندان‌ها و اردوگاه‌های سوریه گفت‌وگو خواهد کرد. وزیر خارجه فرانسه همچنین از ائتلاف ضدداعش خواست تا تشکیل جلسه بدهد. وزیر خارجه فرانسه در بخش دیگری از صحبت‌هایش اعلام کرد که پاریس همچنان با شبه‌نظامیان کرد در سوریه گفت‌وگو می‌کند. اعضای ناتو نیز قرار است هفته جاری و هفته آینده درباره حمله ترکیه به شمال سوریه جلساتی برگزار کنند. بر اساس تازه‌ترین گزارش سازمان ملل متحد، تاکنون ۱۳۰ هزار نفر بر اثر حمله ترکیه به شمال سوریه آواره شده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در تماسی تلفنی با برهم صالح، رییس جمهور عراق، درباره حمله نظامی ترکیه به سوریه و تمایل آمریکا برای پایان فوری آن گفتگو کرد. اعتمادآنلاین| مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در تماسی تلفنی با برهم صالح، رییس جمهور عراق، درباره حمله ترکیه به شمال سوریه گفتگو کرد. خبرگزاری رویترز در گزارشی که امروز، سه‌شنبه درباره این تماس تلفنی منتشر کرد، آورده است، پامپئو «همچنین خشونت‌های اخیر در عراق را محکوم کرد و یادآور شد، آنان که حقوق بشر را نقض می‌کنند و به خشونت و ارعاب علیه رسانه‌ها دست می‌زنند باید بازخواست شوند».
فارسفارس2 ساعت قبل
دولت اسپانیا ضمن اذعان به خطر افتادن تمامیت ارضی سوریه پس از حمله ترکیه، تا اطلاع ثانوی صادرات سلاح به آنکارا را متوقف کرد. اسپانیا: تهاجم ترکیه، تمامیت ارضی سوریه را به خطر افکنده استبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اسپانیا از صادر کنندگان عمده اسلحه به ترکیه سه شنبه از تعلیق ارسال تجهیزات نظامی به ترکیه بابت حمله ارتش این کشور به شمال سوریه خبر داد. به نوشته «خبرگزاری فرانسه» دولت سوسیالیست اسپانیا از ترکیه خواست که به این عملیات نظامی پایان دهد. اسپانیا معتقد است که این اقدام ترکیه ثبات منطقه را به خطر انداخته، تعداد پناهندگان را افزایش داده و تمامیت ارضی سوریه را تهدید می‌کند. بر اساس این گزارش، عملیات نظامی ترکیه علیه شبه‌ نظامیان کرد شمال سوریه که از ۱۷ مهر آغاز شد، با انتقاد شدید کشورهای اروپایی مواجه شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
و حال آن که، این اظهارات، سخن صریح عراقچی معاون وی بود و تیتر یک روزنامه شرق (و نه منتقدان) در اوج هیجان مذاکرات و توافق شد. منتقدان که با نجابت و کرامت با دولت و زارت خارجه برخورد می‌کنند و مدت هاست چیزی نمی‌گویند. بنابراین، آقای ظریف چرا به جای مواجهه عاقلانه با واقعیت، به منتقدانی که به درستی این روزها را تذکر می‌دادند، پرخاش می‌کند؟! مگر خود او همین امروز نگفت «من مدافع برجام نیستم، مدافع جمهوری اسلامی هستم» و «باید از منافع ایران در برجام دفاع کنم نه از منافع برجام در ایران». چرا به غلط، خطای خود را تبدیل به مسئله‌ای حیثیتی و ناموسی می‌کنند که نتوانند کوتاه بیاییند؟!
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نذرلند تایمز، «استیف بلاک» وزیر خارجه هلند امروز سه شنبه با ارسال نامه‌ای خطاب به پارلمان کشورش اعلام کرد که دیروز در تماس تلفنی با «مولود چاوش اغلو» همتای ترکیه‌ای خود به وضوح به وی گفته است که هلند مخالف تهاجم نظامی ترکیه به شمال سوریه است و آن‌ را محکوم می‌کند. وزیر خارجه هلند در ادامه گفت که در جریان این تماس به همتای ترکیه‌ای خود گفته است که کشورش خواستار توقف این حمله است. لازم به ذکر است ترکیه از چهارشنبه گذشته حملاتی را علیه شمال سوریه آغاز کرده که با واکنش و محکومیت‌های جهانی روبرو شده است. در واکنش به حملات ترکیه علیه شمال سوریه، «محمدجواد ظریف»، وزیر امورخارجه ایران در گفتگو با شبکه تلویزیونی تی آر تی ترکیه، گفته است: امنیت از طریق «تجاوز» به سوریه به دست نمی‌آید.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز سه شنبه در پیامی توئیتری تلاش کرد حضور مقامات این کشور در کنگره و شهادت دادن آن‌ها علیه وی در موضوع اوکراین‌گیت را توجیه کند. رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص نوشت: دموکرات‌‌ها اجازه شفاف سازی در جلسات استماع تعقیب توهمات را نمی‌دهند. ترامپ در این باره افزود: بگذارید حقایق از سوی این افراد، که بیشتر آن‌ها را نمی‌شناسم، اعلام شود. این درحالیست که انتشار مکالمه ترامپ با همتای اوکراینی خود از سوی کنگره آمریکا باعث جنجال زیادی شده و قرار است ترامپ به خاطر آن استیضاح شود. گفتنی است، چندی پیش کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان نشست استماعی را در خصوص مکالمه جنجالی ترامپ- زلنسکی به ریاست آدام شیف رئیس این کمیته برگزار کرده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دقایقی پیش با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: از نخست وزیر عمران خان, به علت تلاش هایش برای صلح در خلیج فارس قدردانی می‌کنیم. با تأکید بر «امید» (ابتکار صلح هرمز) , دوباره از همکاران در حکومت‌های سایر کشورهای منطقه دعوت می‌کنم که در تدوین طرح کلی برای صلح, امنیت, ثبات و کامیابی, به ایران ملحق شوند.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
مایک پامپئو در تماسی تلفنی با رییس جمهور عراق درباره حمله نظامی ترکیه به سوریه و تمایل آمریکا برای پایان فوری آن گفتگو کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در تماسی تلفنی با برهم صالح، رییس جمهور عراق درباره حمله ترکیه به شمال سوریه گفتگو کرد. در گزارشی که امروز، سه‌شنبه درباره این تماس تلفنی منتشر شده‌، آمده است، پامپئو «همچنین خشونت‌های اخیر در عراق را محکوم کرد و یادآور شد، آنان که حقوق بشر را نقض می‌کنند و به خشونت و ارعاب علیه رسانه‌ها دست می‌زنند باید بازخواست شوند». انتهای پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، وزیر خارجه هلند گفت که در دیدار با همتای ترکیه‌ای خود از وی درخواست کرده تا تهاجم به سوریه متوقف شود. عملیات نظامی ترکیه علیه شبه‌ نظامیان کرد شمال سوریه که از ۱۷ مهر آغاز شد، با انتقاد شدید کشورهای اروپایی مواجه شد. به نوشته ندرلندز تایمز، وزیر خارجه هلند از همتای ترکیه‌ای خود خواسته تا عملیات ارتش این کشور در شمال سوریه متوقف شود و آنکارا متوجه وضعیت امنیتی اردوگاه‌های محل نگهداری اسرای داعش باشد. دولت هلند روز جمعه در واکنش به تهاجم ترکیه به شمال سوریه تصمیم گرفت ارسال سلاح به آنکارا را متوقف سازد و تا خاتمه این تهاجم، هلند اجازه صادرات تسلیحات به ترکیه را نخواهد داشت. غیر از هلند، جمهوری چک، آلمان، فرانسه، فنلاند و نروژ در واکنش به عملیات ترکیه در سوریه، فروش سلاح به آنکارا با تعلیق کرده‌اند، با این حال ترکیه اعلام کرده تحت هیچ شرایطی حملات خود را متوقف نخواهد کرد.
فارسفارس3 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ژان ایو لودریان»، وزیر امور خارجه فرانسه در مصاحبه‌ای که سه‌شنبه منتشر شده درباره طرح کشورش برای نجات توافق هسته‌ای برجام و میانجی‌گری میان ایران و آمریکا اظهارنظر کرده است. لودریان در این مصاحبه با روزنامه «فیگارو» برخی مطالبات فراتر از «برجام»، مانند مذاکرات منطقه‌ای با ایران و آینده توافق هسته‌ای بعد از سال ۲۰۲۵ را هدف طرح ابتکاری رئیس‌جمهور کشورش برای نجات توافقی دانسته که ایران به مفاد آن پایبند بوده است. لودریان در این مصاحبه در پاسخ به این سوال که آیا طرح «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه با ایران «مرده است» گفت: «در بیاریتز و بعدا در نیویورک، رئیس‌جمهور فرانسه ابتکاراتی برای تنش‌زدایی و تعیین ملاک‌های توافق میان دونالد ترامپ و حسن روحانی انجام داد.» او در ادامه درباره طرح فرانسه گفت: «هدف از آن، متفاعد کردن ایران به پایبندی دوباره به تعهدات خود در توافق هسته‌ای وین، آغاز مذاکراتی برای رایزنی درباره بحران‌های منطقه و بحث درباره آینده توافق بعد از سال ۲۰۲۵ است.» او اضافه کرد: «همزمان، تحریم‌های آمریکا هم به تدریج رفع می‌شوند و ایران می‌تواند درآمدهای نفتی خودش را داشته باشد. این ملاک‌ها هنوز هم پابرجا هستند اگرچه فضای سیاسی تنگ‌تر شده، چون ایران تهدید می‌کند که قصد دارد از اوایل نوامبر از سایر تعهدات برجامی خودش عقب‌نشینی کند.» «لودریان همچنین گفت: «امروز برای هر دو طرف مهم است که این فرصت برای مذاکره را غنیمت بشمارند، در غیر این صورت، فشارها با گذشت زمان تشدید می‌شود و خطر بروز تنش‌های کنترل‌نشده افزایش پیدا می‌کند، در حالی که هیچ‌کدام از بازیگران این بحران، به خصوص ایالات متحده و ایران این را نمی‌خواهند.» در حال تکمیل …
رکنارکنا3 ساعت قبل
عملیات نظامی ترکیه علیه شبه‌ نظامیان کرد شمال سوریه که از ۱۷ مهر آغاز شد، با انتقاد شدید کشورهای اروپایی مواجه شد. بنا بر اعلام آنکارا، ارتش ترکیه قصد دارد تا عمق ۳۰ تا ۳۵ کیلومتری سوریه پیشروی کند. به نوشته ندرلندز تایمز، وزیر خارجه هلند از همتای ترکیه‌ای خود خواسته تا عملیات ارتش این کشور در شمال سوریه متوقف شود و آنکارا متوجه وضعیت امنیتی اردوگاه‌های محل نگهداری اسرای داعش ISIS باشد. دولت هلند روز جمعه در واکنش به تهاجم ترکیه به شمال سوریه تصمیم گرفت ارسال سلاح به آنکارا را متوقف سازد و تا خاتمه این تهاجم، هلند اجازه صادرات تسلیحات به ترکیه را نخواهد داشت. غیر از هلند، جمهوری چک، آلمان، فرانسه، فنلاند و نروژ در واکنش به عملیات ترکیه در سوریه، فروش سلاح به آنکارا با تعلیق کرده‌اند، با این حال ترکیه اعلام کرده تحت هیچ شرایطی حملات خود را متوقف نخواهد کرد.
وانانیوزوانانیوز3 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با رئیس جمهوری عراق درباره حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه و نگرانی‌های مربوط به آن تبادل نظر کردند. به گزارش وانانیوز، مورگان اورتاگس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود مایک پمپئو در تماس تلفنی با برهم صالح درباره نگرانی مشترک مرتبط با تهاجم نظامی ترکیه به شمال سوریه و لزوم توقف فوری ترکیه به این تجاوز نظامی تبادل نظر کردند. وی ادامه داد: پمپئو همچنین خشونت‌های اخیر در عراق را محکوم و تاکید کرد که کسانی که حقوق بشر را نقض و رسانه‌ها را مرعوب کردند باید پاسخگو شوند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: وزیر خارجه بر راهپیمایی عمومی مسالمت آمیز که عنصر اساسی هر دموکراسی است، تاکید کرد و اینکه در اینگونه تظاهرات، چه از ناحیه نیروهای امنیتی و چه از ناحیه معترضان، خشونت جایگاهی ندارد. اورتاگس اظهار کرد: پمپئو بار دیگر بر همکاری دو جانبه در چارچوب توافق استراتژیک دو جانبه تاکید کرد و رئیس جمهوری عراق را تشویق کرد تا به سرعت برای توجه به شکایات معترضان نسبت به اقتصاد و کارگزاران با انجام اصلاحات و مبارزه با فساد، گام بردارند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه در پیامی توئیتری خواستار پایان یافتن تعرض نظامی به شمال سوریه شد و بر ضرورت حل‌وفصل همه نگرانی‌ها در چارچوب توافق آدانا تأکید کرد. محمدجواد ظریف در پیام توئیتری خود تصریح کرد: «ضرورت حال حاضر این است که تهاجم به داخل سوریه پایان یابد و به همه نگرانی‌ها در چارچوب توافق آدانا رسیدگی شود. در عین حال، ضروری است که اصول بنیادی حقوق بین‌الملل بشردوستانه به طور کامل رعایت شود: تمایز قائل شدن میان غیرنظامیان و جنگجویان و ممنوعیت تحمیل آسیب غیرلازم.» انتهای پیام/.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
مورگان اورتاگس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود مایک پمپئو در تماس تلفنی با برهم صالح درباره نگرانی مشترک مرتبط با تهاجم نظامی ترکیه به شمال سوریه و لزوم توقف فوری ترکیه به این تجاوز نظامی تبادل نظر کردند. وی ادامه داد: پمپئو همچنین خشونت‌های اخیر در عراق را محکوم و تاکید کرد که کسانی که حقوق بشر را نقض و رسانه‌ها را مرعوب کردند باید پاسخگو شوند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: وزیر خارجه بر راهپیمایی عمومی مسالمت آمیز که عنصر اساسی هر دموکراسی است، تاکید کرد و اینکه در اینگونه تظاهرات، چه از ناحیه نیروهای امنیتی و چه از ناحیه معترضان، خشونت جایگاهی ندارد. اورتاگس اظهار کرد: پمپئو بار دیگر بر همکاری دو جانبه در چارچوب توافق استراتژیک دو جانبه تاکید کرد و رئیس جمهوری عراق را تشویق کرد تا به سرعت برای توجه به شکایات معترضان نسبت به اقتصاد و کارگزاران با انجام اصلاحات و مبارزه با فساد، گام بردارند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیمامحمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دقایقی پیش با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: از نخست وزیر عمران خان, به علت تلاش هایش برای صلح در خلیج فارس قدردانی می‌کنیم. با تأکید بر «امید» (ابتکار صلح هرمز) , دوباره از همکاران در حکومت‌های سایر کشورهای منطقه دعوت می‌کنم که در تدوین طرح کلی برای صلح, امنیت, ثبات و کامیابی, به ایران ملحق شوند.
افکارنیوزافکارنیوز3 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در گفت و گوی تلفنی با برهم صالح، رئیس جمهور عراق به بحث درباره تهاجم نظامی اخیر ارتش ترکیه به سوریه پرداخت. اخبار بین الملل- بنا به اعلام وزارت خارجه آمریکا، در این تماس تلفنی پمپئو از تمایل واشنگتن برای پایان دادن فوری به این تهاجم خبر داد. دولت ترکیه چهارشنبه گذشته (۱۷ مهر) عملیاتی تحت عنوان «چشمه صلح» در شمال سوریه آغاز کرد. دولت سوریه این عملیات را به شدت محکوم کرده و آن را مصداق نقض حاکمیت ملی خود دانسته است. عملیات نظامی ترکیه علیه شبه نظامیان کرد شمال سوریه که از ۱۷ مهر آغاز شد، با انتقاد شدید کشور‌های اروپایی مواجه شده است.
افکارنیوزافکارنیوز3 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشاستف بلاک، وزیر خارجه هلند اعلام کرد از همتای ترکیه‌ای خود خواسته است تا تهاجم نظامی آنکارا به سوریه را متوقف کند. اخبار بین الملل- وزیر خارجه هلند در نامه‌ای به پارلمان این کشور اعلام کرد: در تماسی با مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه به او خاطرنشان کردم که دولت هلند حمله ترکیه به شمال شرقی سوریه را محکوم می‌کند. علاوه بر آن، بلاک از چاووش اوغلو خواست ترکیه متوجه شرایط ارودگاه‌های محل نگهداری زندانیان داعش باشد و همچنین مسئله نیاز‌های بشردوستانه در این منطقه را مدنظر داشته باشند. روز جمعه دولت هلند در واکنش به تهاجم نظامی آنکارا به شمال سوریه اعلام کرد دیگر تسلیحات نظامی در اختیار ترکیه قرار نمی‌دهد. آنکارا از چهارشنبه هفته گذشته، عملیات موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه با هدف آنچه ایمن کردن مرز‌های کشورش از عناصر تروریستی می‌خواند، آغاز کرد.

:: صادقی - کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکمنستان

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
:: صادقی - کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکمنستان:: صادقی - کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکمنستانبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از عشق آباد؛ کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکمنستان برگزار شد. محمد اسلامی … وزیر راه و شهرسازیرشید مردوف … وزیر خارجه ترکمنستانامیرحسین زمانی نیا.. معاون بین الملل وزارت نفتشهرام آدم نژاد.. معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازیحسین سلاح ورزی.. نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
همیشه قصه‌های ایرانی همراه با لطافت، شور و پند آموزی بوده است اما جریان این قصه ایرانی بسیار متفاوت‌تر است، هم لطیف است، هم شورانگیز است و هم پندآموز اما فرق اساسی آن با سایر قصه‌ها و افسانه‌ها، واقعی بودن آن است. تبریز از قدیم‌الایام شهر بسیار بزرگ و تاثیرگذاری در ایران بوده است. شهری که یکی از طویل‌المدت‌ترین پایتخت‌های ایران بوده است و اتفاقات بسیاری را در دل خود دارد که جاذبه‌های معروف آن خود گواه این پیشینه هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ وزیر خارجه هلند گفت که در دیدار با همتای ترکیه‌ای خود از وی درخواست کرده تا تهاجم به سوریه متوقف شود. عملیات نظامی ترکیه علیه شبه‌ نظامیان کرد شمال سوریه که از ۱۷ مهر آغاز شد، با انتقاد شدید کشورهای اروپایی مواجه شد. بنا بر اعلام آنکارا، ارتش ترکیه قصد دارد تا عمق ۳۰ تا ۳۵ کیلومتری سوریه پیشروی کند. دولت هلند روز جمعه در واکنش به تهاجم ترکیه به شمال سوریه تصمیم گرفت ارسال سلاح به آنکارا را متوقف سازد و تا خاتمه این تهاجم، هلند اجازه صادرات تسلیحات به ترکیه را نخواهد داشت. غیر از هلند، جمهوری چک، آلمان، فرانسه، فنلاند و نروژ در واکنش به عملیات ترکیه در سوریه، فروش سلاح به آنکارا با تعلیق کرده‌اند، با این حال ترکیه اعلام کرده تحت هیچ شرایطی حملات خود را متوقف نخواهد کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
«شاهزاده ویلیام» نوه ملکه بریتانیا و همسرش «کیت میدلتون» در «پیچیده‌ترین سفر» خود به پاکستان رفتند و مورد استقبال ویژه قرار گرفتند. به نقل از خبرگزاری فرانسه، «کیت میدلتون» همسر شاهزاده بریتانیا پیراهن و شلوار سبز-آبی سنتی پاکستان را بر تن دارد و همسرش با کت شلوار مشکی در تصاویر دیده می‌شوند. در این سفر شلوار زیر پیراهن بلند کیت میدلتون توجه بسیاری از رسانه‌ها را به خود جلب کرد. اکسپرس در این باره نوشت: میدلتون پیراهن و شلوار را به احترام فرهنگ پاکستان بر تن کرده است. اولین دیدار خانواده سلطنتی از پاکستان به سفر شاهزاده چارلز (پدر ویلیام) و همسرش در سال ۲۰۰۶ باز می‌گردد.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
وزیر امور خارجه کشورمان با قدردانی از زحمات نخست وزیر پاکستان برای برقراری ثبات، از دیگر کشورها دعوت کرد که به ائتلاف امید (ابتکار صلح هرمز)، ملحق شوند. با تاکید مجدد بر ائتلاف امید (ابتکار صلح هرمز)، بار دیگر از هم‌قطارانمان در دولت دیگر کشورهای منطقه‌ای دعوت می‌کنم به طرح ایران برای برقراری صلح، امنیت، ثبات و کامیابی ملحق شوند. روحانی تصریح کرد: هدف «ائتلاف امید» ارتقای صلح، ثبات، پیشرفت و رفاه کلیه ساکنان حوزه تنگه هرمز و تفاهم متقابل و روابط صلح آمیز و دوستانه میان ایشان است. حضور سازمان ملل متحد برای ایجاد یک چتر بین‌المللی در حمایت از «ائتلاف امید» نیز امری ضروری است. ما از تمام کشورهای منطقه‌ای می‌خواهیم که در ائتلاف امید به ما ملحق شوند.
الفالف4 ساعت قبل
آخرین خبر از این ماجرا دخالت دیوان عدالت اداری به نفع استفاده‌کنندگان از این رانت است. جالب اینکه گویا شکایت، به فاصله یک روزمطرح و رأی دیوان عدالت نیز صادر و دادنامه تنظیم شده است. البته گویا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری رفع اثر از دستور موقت صادره را درخواست کرده است. احمد توکلی در نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری خواستار لغو این حکم توسط دیوان شد. هرچند رئیس جمهور به روشنی به مختصات آن جلسه اشاره‌ای نمی‌کند، شواهد حالیه و مقالیه حاکی از این است که جلسه‌ای که رئیس جمهور از آن صحبت می‌کند، جلسه‌ای داخلی نیست و احتمالا حضور وی در یک جلسه مذاکراتی با رئیس جمهور آمریکاست؛ اما در چه حالتی ممکن است مذاکره رئیس جمهور ایران با رئیس جمهور آمریکا در حکم قربانی شدن رئیس جمهور ایران تلقی شود؟!
ایسناایسنا4 ساعت قبل
وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی بار دیگر تاکید کرد توافق آدانا راه‌حلی برای پایان دادن به تمامی مشکلات میان ترکیه و سوریه است. به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان روز سه‌شنبه در توییتی نوشت: "حال ما بایستی به تهاجم‌ها علیه سوریه پایان دهیم و از طریق توافق آدانا تمامی مشکلات را حل کنیم. بر اساس این گزارش، محمدجواد ظریف، چندی پیش نیز در گفت‌وگو با تلویزیون تی‌آرتی با انتقاد از هجوم ترکیه به سوریه گفته بود: ما باید سعی کنیم که تنش‌ها را کاهش دهیم. گزینه‌های بهتری همانند توافق آدانا برای ترکیه وجود دارد. ما می‌توانیم کمک کنیم که دولت سوریه و ترکیه گردهم بیایند تا نیروهایشان بتوانند از مرزهایشان دفاع کنند.

به انتهای لیست رسیدید

وزیر امور خارجه

محمدجواد ظریف (‎۱۷ دی ۱۳۳۸ تهران) دیپلمات و سیاستمدار اصلاح طلب ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم به‌عنوان وزیر امور خارجه فعالیت می‌کند، او همچنین از اعضای شورای عالی جمعیت هلال‌احمر و استاد میهمان دانشکدهٔ حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران می‌باشد. در این صفحه مهم ترین و آخرین اخبار مرتبط با محمدجواد ظریف را می‌خوانید. ویکی‌پدیا