آخرین و مهم‌ترین اخبار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

اخبار «وزیر بهداشت»

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
تعطیلی مدارس سیستان و بلوچستانهمچنین مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شیوع آنفلوآنزا در برخی مناطق کشور، مدارس سراسر این استان در همه مقاطع دیروز و امروز تعطیل است. حمیدرضا رخشانی اظهار کرد: با توجه به شیوع آنفلوآنزا در کشور، با موافقت استاندار سیستان و بلوچستان، مدارس سراسر استان در همه مقاطع دیروز و امروز تعطیل اعلام شد. مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان افزود: شروع به کار دوباره مدارس، از صبح دوشنبه ۱۸ آذرماه خواهد بود. افزایش تعداد تلفات آنفلوآنزاازسوی دیگر علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هفته گذشته ۲۵ بیمار مبتلا به آنفلوانزا در کشور جان خود را از دست دادند و به این ترتیب تلفات این بیماری از اول مهر امسال به ۸۱ نفر رسید. وی در گفت‌وگو با «ایرنا» همچنین از شیب نزولی میزان ابتلا به آنفلوآنزا در کشور خبر داد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/گیلان استاندار گیلان با تاکید بر لزوم تقویت روحیه مطالبه‌گری در دانشجویان به عنوان آینده سازان کشور افزود: مطالبه‌گری مبتنی بر اطلاعات دقیق، همراه با شناخت ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و بیان پیشنهادات می‌تواند زمینه ساز توسعه باشد. وی دانشگاه علوم پزشکی را فخر علمی گیلان دانست که با دارا بودن بیش از شش هزار دانشجو و ۴۵۲ عضو هیات علمی از پایه‌های مهم رشد علمی استان محسوب می‌شود. وی با تاکید بر لزوم تقویت روحیه مطالبه‌گری در دانشجویان به عنوان آینده سازان کشور افزود: مطالبه‌گری مبتنی بر اطلاعات دقیق، همراه با شناخت ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و بیان پیشنهادات می‌تواند زمینه ساز توسعه باشد. نماینده عالی دولت در گیلان افزود: معتقدم سلیقه نسل جدید، متفاوت از نسل گذشته است و باید این سلیقه را به رسمیت شناخت و آنان را در تصمیم گیری‌ها مشارکت داد. در این مراسم چند تن از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی نیز به بیان پیشنهادات و مشکلات صنفی خود پرداختند.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
وزیر بهداشت در حکمی مهرزاد لطفی را به‌عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز منصوب کرد. به گزارش ایلنا، متن این حکم به شرح زیر است: جناب آقای مهرزاد لطفی؛ با عنایت به سوابق و تجربیات گرانقدر حضرتعالی، به موجب این ابلاغ به سمت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز منصوب می‌شوید تا با اتکال به خداوند متعال و استفاده از تجربیات ارزنده خود در جهت تعالی کلیه امور دانشگاه اهتمام نمائید. اعضای محترم هیات علمی و کارکنان صدیق دانشگاه در انجام این وظیفه خطیر و مهم جنابعالی را یاری خواهند نمود. امید است به یاری پروردگار در انجام شایسته وظایف محوله با رعایت قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق و سرافراز باشید. وزیر بهداشت همچنین در پیامی از خدمات دکتر بهادر در دوران تصدی مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی­ شیراز قدردانی کرد.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، متن این حکم به شرح زیر است: جناب آقای دکتر مهرزاد لطفی؛ با عنایت به سوابق و تجربیات گرانقدر حضرتعالی، به موجب این ابلاغ به سمت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز منصوب می­ شوید تا با اتکال به خداوند متعال و استفاده از تجربیات ارزنده خود در جهت تعالی کلیه امور دانشگاه اهتمام نمائید. اعضای محترم هیات علمی و کارکنان صدیق دانشگاه در انجام این وظیفه خطیر و مهم جنابعالی را یاری خواهند نمود. امید است به یاری پروردگار در انجام شایسته وظایف محوله با رعایت قانون مداری­، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق وسرافراز باشید. وزیر بهداشت همچنین در پیامی از خدمات دکتر بهادر در دوران تصدی مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی­ شیراز قدردانی کرد.
تابناکتابناک9 ساعت قبل
به رغم آنکه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونش مدعی هستند تعطیلی مدارس بی ارتباط با آنفلوانزا و خطر گسترش آن است، ساعاتی پیش مدارس یک استان به همین دلیل به مدت سه روز تعطیل شد! به رغم آنکه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونش مدعی هستند تعطیلی مدارس بی ارتباط با آنفلوانزا و خطر گسترش آن است، ساعاتی پیش مدارس یک استان به همین دلیل به مدت سه روز تعطیل شد! از جمله این اخبار، تعطیلی مدارس شهر کاشان به دلیل آلودگی هوا بود یا اتخاذ تدبیر مشابه در برخی شهر‌های استان همدان به دلیل برودت هوا. شاید رویگردانی وزارت بهداشت از این وظایف بدیهی موجب شده که در استان گلستان تصمیم متفاوتی اتخاذ شود و کلیه مدارس استان به مدت سه روز تعطیل گردد. تصمیمی صادقانه و شجاعانه که ظاهرا امثال وزارت بهداشت یا مسئولان شهرستان‌هایی که در روز‌های گذشته تعطیلی مدارس را در دستور کار قرار داده‌اند در اتخاذش ناتوان بوده‌اند.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/فارس طی حکمی از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر مهرزاد لطفی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شد. طی حکمی از سوی دکتر نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر مهرزاد لطفی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شد. وزیر بهداشت در پیامی، از خدمات و تلاش‌های دکتر علی بهادر، رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی شیراز قدردانی کرده است. به گزارش ایسنا، مهرزاد لطفی، متخصص رادیولوژی است که به عنوان استادیار در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به تدریس اشتغال دارد. آخرین سمت اجرایی او معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز بود.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر سعید نمکی در این حکم یادآور شده است: «با عنایت به سوابق و تجربیات گرانقدر حضرتعالی، به موجب این ابلاغ به سمت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز منصوب می­ شوید تا با اتکال به خداوند متعال و استفاده از تجربیات ارزنده خود در جهت تعالی کلیه امور دانشگاه اهتمام کنید. اعضای محترم هیئت علمی و کارکنان صدیق دانشگاه در انجام این وظیفه خطیر و مهم جنابعالی را یاری خواهند کرد. امید است به یاری پروردگار در انجام شایسته وظایف محوله با رعایت قانون مداری­، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق و سرافراز باشید. وزیر بهداشت همچنین در پیامی از خدمات دکتر علی بهادر در دوران تصدی مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی­ شیراز قدردانی کرد.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
چراکه علاوه بر ارتباطات دوستانه دو کشور ایران و پاکستان، در زمینه کنترل بیماری‌ها و گسترش زیرساخت‌های سلامت نیز می‌توانیم بر یکدیگر تاثیرات زیادی بگذاریم. وزیر بهداشت بیان کرد: ما در حاشیه نشست ژنو با دکتر ظفرمیرزا، وزیر بهداشت کشور پاکستان جلسات خوبی داشتیم. همچنین در اولین فرصت به کشور پاکستان آمده و در مورد همکاری‌های دوجانبه بیشتر مذاکره خواهیم کرد. وی افزود: کشور پاکستان مایل است که در زمینه توسعه زیرساخت‌ها در حوزه سلامت با کشور ایران همکاری بیشتری داشته باشد. البته نقطه ایده‌آل آنجاست که بتوانیم با تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران ارتباط برقرار کنیم و از ظرفیت سایر بخش‌ها نیز بهره بریم.
خبر فوریخبر فوری14 ساعت قبل
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: ۹۵ درصد زایمان‌ها در ایران در بیمارستان‌ها انجام می‌شود و پنج درصد باقیمانده نیز در روستاها توسط ماماهای دوره دیده صورت می‌گیرد. دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در دیدار با دکتر الله بخش ملک - قائم مقام وزیر بهداشت جمهوری اسلامی پاکستان، گفت: پیش از انقلاب در ایران بیش از ۶۰ درصد زایمان‌ها در روستاها توسط افراد دوره ندیده انجام می‌شد. وی افزود: کاهش مرگ و میر در کشور ما علاوه بر برنامه‌ها و تمهیدات بهداشتی، درمانی به دلیل توسعه زیرساخت‌های شهری و روستایی در ایران همچون توسعه شهری و روستایی، جاده‌های خوب، برق و آب انجام گرفت. وی یکی دیگر از علل کاهش مرگ و میر در کشور را افزایش سواد سلامت مردم دانست و بیان داشت: هر مرگ مادر باردار در کشور رصد و پایش می‌شود و مرگ مادران در بیمارستان‌ها در دو زمینه مورد بررسی قرار می‌گیرد، یکی مراقبت‌های قبل از زایمان و دیگری مراقبت‌های بیمارستانی که موجب مرگ می‌شود. در این دیدار پیرامون گسترش روابط فیمابین ایران و پاکستان در حوزه بهداشت بحث و گفتگو شد.
سلامت نیوزسلامت نیوز14 ساعت قبل
سلامت نیوز: معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: ۹۵ درصد زایمان‌ها در ایران در بیمارستان‌ها انجام می‌شود و پنج درصد باقیمانده نیز در روستاها توسط ماماهای دوره دیده صورت می‌گیرد. وی افزود: کاهش مرگ و میر در کشور ما علاوه بر برنامه‌ها و تمهیدات بهداشتی، درمانی به دلیل توسعه زیرساخت‌های شهری و روستایی در ایران همچون توسعه شهری و روستایی، جاده‌های خوب، برق و آب انجام گرفت. وی یکی دیگر از علل کاهش مرگ و میر در کشور را افزایش سواد سلامت مردم دانست و بیان داشت: هر مرگ مادر باردار در کشور رصد و پایش می‌شود و مرگ مادران در بیمارستان‌ها در دو زمینه مورد بررسی قرار می‌گیرد، یکی مراقبت‌های قبل از زایمان و دیگری مراقبت‌های بیمارستانی که موجب مرگ می‌شود. رئیسی تصریح کرد: هم اکنون خدمات سلامت در سیستم سلامت کشور ما به صورت الکترونیک و فعال انجام می‌شود و بهورزان و مراقبان سلامت جمعیت خاصی تحت پوشش خود داشته و آمار مربوط به مادران باردار تحت پوشش خود را در اختیار دارند. در این دیدار پیرامون گسترش روابط فیمابین ایران و پاکستان در حوزه بهداشت بحث و گفتگو شد.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: ۹۵ درصد زایمان‌ها در ایران در بیمارستان‌ها انجام می‌شود و پنج درصد باقیمانده نیز در روستاها توسط ماماهای دوره دیده صورت می‌گیرد. به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در دیدار با دکتر الله بخش ملک - قائم مقام وزیر بهداشت جمهوری اسلامی پاکستان، گفت: پیش از انقلاب در ایران بیش از ۶۰ درصد زایمان‌ها در روستاها توسط افراد دوره ندیده انجام می‌شد. وی افزود: کاهش مرگ و میر در کشور ما علاوه بر برنامه‌ها و تمهیدات بهداشتی، درمانی به دلیل توسعه زیرساخت‌های شهری و روستایی در ایران همچون توسعه شهری و روستایی، جاده‌های خوب، برق و آب انجام گرفت. وی یکی دیگر از علل کاهش مرگ و میر در کشور را افزایش سواد سلامت مردم دانست و بیان داشت: هر مرگ مادر باردار در کشور رصد و پایش می‌شود و مرگ مادران در بیمارستان‌ها در دو زمینه مورد بررسی قرار می‌گیرد، یکی مراقبت‌های قبل از زایمان و دیگری مراقبت‌های بیمارستانی که موجب مرگ می‌شود. در این دیدار پیرامون گسترش روابط فیمابین ایران و پاکستان در حوزه بهداشت بحث و گفتگو شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
غفلت از مالیات ۲۰هزار میلیاردی دخانیاتاخیرا علیرضا رییسی، معاون وزارت بهداشت، اعلام کرده بود که ۲۰ هزار میلیارد تومان از درآمد ناشی از افزایش نرخ بنزین می‌توانست از افزایش ۱۰ درصدی مالیات بر سیگار تامین شود. به گفته وی، با توجه به اینکه افزایش قیمت بنزین ۱۰۰۰ تومانی به ۳۰۰۰ تومان، سالانه ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمدزایی دارد، مالیات بر سیگار به تنهایی می‌توانست سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد به دنبال داشته باشد، اما مافیای سیگار اجازه این کار را نداد. در صورتی که مالیات بر محصولات دخانی به عدد واقعی خود نزدیک شود، می‌توانیم درآمدهای بیشتری از آن کسب کنیم. او افزود: سالانه ۵۵ میلیارد نخ سیگار در کشور تولید می‌شود. تمام این نکات در حالی است که مجموع مالیات وضع شده از سیگار و تنباکوی قلیان حتی به سقف ۲۵۰۰ میلیارد تومان نمی‌رسد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
به گزارش مشرق، همزمان با سرد شدن هوا و تغییرات جوی، شاهد افزایش موارد ابتلا به ویروس آنفلوانزا در کشور بوده‌ایم. وضعیت شیوع آنفلوانزا در کشوربر اساس رصد وزارت بهداشت، پنج استان کشور تا هفته گذشته بیشترین افراد مبتلا به آنفلوانزا را داشته‌اند. در همین حال، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، در واکنش به چنین تصمیمی، گفت: توصیه وزارت بهداشت، تعطیلی مدارس نیست. عرفانی با تاکید بر اینکه پیش بینی می‌کنیم که بیماری آنفلوانزا تک موج باشد، تصریح کرد: قضاوت کردن برای موج‌های بعدی بیماری، زود است. عرفانی با عنوان این مطلب که ویروس آنفلوانزا به شدت مسری است، گفت: تشخیص دقیق آنفلوانزا فقط با آزمایش ترشحات گلو امکان پذیر است و هیچ متخصصی نمی‌تواند سرماخوردگی و آنفلوانزای خفیف را تشخیص دهد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین16 ساعت قبل
در متن یادداشت جهانپور آمده است: «طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» برای نخستین بار در جهان به دستور وزیر بهداشت در کشور ما کلید خورده و اجرایی می‌شود. امروزه بیش از ۷۵ تا۹۰ درصد خدمات سلامت در جوامع توسعه یافته در دایره خودمراقبتی می‌گنجد و سهم نظام‌های سلامت کمتر از ۲۵ و حتی۱۰ درصد خدمات خواهد بود. در همین راستا، یکی از پیش نیازهای اجرای مطلوب این فرآیند، قادرسازی افراد برای کنترل و مدیریت سلامت خودشان و ارتقای سواد سلامت آنهاست. طبق بررسی‌های انجام شده در موضوع شاخص سواد سلامت در ایران نشان داده است که از هر دو نفر ایرانی، یک نفر سواد سلامت محدود دارد. مردم با انتخاب گزینه‌های سالم، سلامت را به عنوان یک ثروت حفظ کرده و ارتقا می‌دهند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
چند ساعت بعد از این اظهارات، خبر تعطیلی مدارس یکی پس از دیگری به گوش رسید. همه آنها هم آلودگی هوا و کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوانزا را دلیل تعطیلی مدارس اعلام کردند. در میان خبر تعطیلی مدارس اما، انتشار خبر مرگ دو معلم و تعطیلی دو روزه مدارس (امروز و فردا) به دلیل شیوع آنفلوانزا در سیستان و بلوچستان، حکایت از بحرانی بودن ماجرا در این استان داشت؛ خبری که نزدیک به ١٢ ساعت پس از اعلام وزارت بهداشت مبنی بر بی‌ارتباط بودن تعطیلی‌ مدارس با شیوع آنفلوانزا، منتشر شد. او می‌گوید وزارت بهداشت هیچ دستوری درباره تعطیلی مدارس به دلیل شیوع آنفلوآنزا در شهر یا شهرستان خاصی نداده است: «موضوع تعطیلی مدارس، دستور‌العمل خاص خودش را دارد و باید آموزش و پرورش و وزارت بهداشت با آن موافق باشند. البته در مورد صحت و سقم ماجرای تعطیلی مدارس در استان سیستان و بلوچستان اطلاعی ندارم.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پیشوا، با اشاره به کمبود سرانه‌های درمانی در منطقه جنوب شرق استان اظهار داشت: در بازدید اخیر وزیر بهداشت از وضعیت بهداشت و درمان شهرستان‌های پیشوا، ورامین و قرچک و برگزاری جلسه با رئیس دانشگاه علوم پزشکی و معاون وزیر مصوبات بسیار خوبی به منطقه اختصاص پیدا کرد. وی با اشاره به منطقه به افزایش آمبولانس و تخت دیالیز تصریح کرد: در حوزه دیالیز مصوب شد با ارائه دستگاه‌های مربوطه، بخش دیالیز در هر سه شهرستان تقویت و در حوزه اورژانس نیز به تفکیک هر ۳ شهرستان ۳ آمبولانس داده شود. وی همچنین ادامه داد: در مورد مراکز بهداشت قلعه سین، قلعه بلند، طارند، کهنک و یوسف رضا نیز تصمیم‌گیری شد و مقرر شد آزمایشگاه و رادیولوژی مرکز شهید مهتدی هم راه‌اندازی شود. نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مرکز سرطان‌شناسی بیمارستان شهید مفتح ورامین نیز به عنوان مرکز سرطان‌شناسی جنوب شرق استان تهران مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. انتهای پیام/ ۲۲۰/ح
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدکتر علیرضا رئیسی در دیدار با دکتر الله بخش ملک - قائم مقام وزیر بهداشت جمهوری اسلامی پاکستان، گفت: پیش از انقلاب در ایران بیش از ۶۰ درصد زایمان‌ها در روستاها توسط افراد دوره ندیده انجام می‌شد. اخبار اجتماعی -وی افزود: کاهش مرگ و میر در کشور ما علاوه بر برنامه‌ها و تمهیدات بهداشتی، درمانی به دلیل توسعه زیرساخت‌های شهری و روستایی در ایران همچون توسعه شهری و روستایی، جاده‌های خوب، برق و آب انجام گرفت. وی یکی دیگر از علل کاهش مرگ و میر در کشور را افزایش سواد سلامت مردم دانست و بیان داشت: هر مرگ مادر باردار در کشور رصد و پایش می‌شود و مرگ مادران در بیمارستان‌ها در دو زمینه مورد بررسی قرار می‌گیرد، یکی مراقبت‌های قبل از زایمان و دیگری مراقبت‌های بیمارستانی که موجب مرگ می‌شود. معاون بهداشت وزیر بهداشت به تشکیل کمیته مرگ مادران در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور پس از وقوع مرگ مادری اشاره کرد و اظهار داشت: حتی در کشور ما یک مرحله قبل از این حادثه، یعنی اتفاقاتی که می‌توانسته‌اند منجر به مرگ شوند ولی نشده‌اند نیز مورد مطالعه و بررسی قرار می‌گیرند. در این دیدار پیرامون گسترش روابط فیمابین ایران و پاکستان در حوزه بهداشت بحث و گفتگو شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس جمهور مستعفی بولیوی که پس از استعفای خود به مکزیک رفته بود اکنون به دلیل بیماری به کوبا سفر کرده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، مقام‎های دولت سابق بولیوی می‎گویند که «اوو مورالس» روز جمعه به «کوبا» سفر کرده است. «گابریلا مونتانو»، وزیر بهداشت دولت مستعفی بولیوی، به رویترز گفته که اوو مورالس برای یک انجام یک آزمایش، با تیم پزشکی که او را در بولیوی درمان می‌کردند به کوبا سفر کرده است. اوو مورالس ماه اکتبر از سوی کمیسیون انتخابات بولیوی به عنوان رئیس جمهور این کشور اعلام شد، اما ماه نوامبر و در پی افزایش مخالفت‌ها، از سمت خود استعفا کرد. بیشتر بخوانید: «ژیناین آبز»، از اعضای مجلس بولیوی و معاون دوم رئیس مجلس این کشور که از مخالفان مورالس به شمار می‌رود، خود را به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی اعلام کرد.
فارسفارس18 ساعت قبل
به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، سعید نمکی، وزیر بهداشت به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو پیامی صادر کرد. در این پیام آمده است: با ژرف نگری در تحولات دهه‌های اخیر کشورمان نقش تاثیرگذار دانشگاه را در همه دگرگونی‌ها می‌توان دید و دانشجو به عنوان عنصری پویا، متعهد، مطالبه‌گر، آزادی‌خواه و بیدار همواره محور اصلی در این نقش آفرینی تحول گرایانه بوده است. ایستادگی دانشجو و دانشگاهیان در سالهای قبل و پس از انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و روزگار فشار تحریم‌های ظالمانه و گره گشائی از مشکلات مردم، نماد گویائی از این ادعاست. امروز بیش از همیشه ایران نیازمند شنیدن صدای حق طلبانه دانشجویان در دفاع از مرزهای پاکیزگی، عدالت گستری و آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی است. انتهای پیام/
ایلناایلنا18 ساعت قبل
رئیس‌جمهوری مستعفی بولیوی برای پیگیری روند درمان خود به کوبا سفر کرد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «اوو مورالس» رئیس‌جمهوری مستعفی بولیوی، برای آزمایش‌های پزشکی به کوبا سفر کرد. این خبر را یک مقام پیشین دولت وی روز گذشته -‌جمعه- اعلام کرد. «گابریل مونتانو»، وزیر بهداشت در دولت مورالس گفت: «رئیس‌جمهور مورالس برای دیدار با تیمی پزشکی به کوبا رفته است. این همان تیمی است که در بولیوی نیز وی را درمان کردند.» وزارت خارجه مکزیک طی بیانیه‌ای اعلام کرد که مورالس روز گذشته به کوبا سفر کرده و انتظار می‌رود که این سفر کوتاه باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین19 ساعت قبل
فارسفارس19 ساعت قبل
وزارت خارجه مکزیک از سفر رئیس‌جمهور پیشین بولیوی برای انجام معاینات پزشکی و ادامه روند درمان خود، به کوبا خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اوو مورالس» رئیس‌جمهور پیشین بولیوی، که در وضعیت پناهندگی در مکزیک به سر می‌برد، شامگاه جمعه برای معاینات پزشکی و درمانی به کشور کوبا سفر کرد. وزیر بهداشت پیشین بولیوی (در زمان ریاست مورالس) به خبرگزاری «رویترز» گفت: «مورالس با یک تیم پزشکی، که پیشتر هم وی را در بولیوی درمان کرده بودند، [این بار] در کوبا وقت معاینه دارد». بر این اساس، وزارت خارجه مکزیک نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که مورالس صبح امروز (شنبه به وقت تهران) این کشور را در سفری کوتاه به مقصد کوبا ترک کرده است. (جزئیات بیشتر) کنار رفتن مورالس از قدرت به اعتراضات گسترده حامیان وی منجر شده است.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
در متن یادداشت جهانپور آمده است: «طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» برای نخستین بار در جهان به دستور وزیر بهداشت در کشور ما کلید خورده و اجرایی می‌شود. امروزه بیش از ۷۵ تا۹۰ درصد خدمات سلامت در جوامع توسعه یافته در دایره خودمراقبتی می‌گنجد و سهم نظام‌های سلامت کمتر از ۲۵ و حتی۱۰ درصد خدمات خواهد بود. در همین راستا، یکی از پیش نیازهای اجرای مطلوب این فرآیند، قادرسازی افراد برای کنترل و مدیریت سلامت خودشان و ارتقای سواد سلامت آنهاست. طبق بررسی‌های انجام شده در موضوع شاخص سواد سلامت در ایران نشان داده است که از هر دو نفر ایرانی، یک نفر سواد سلامت محدود دارد. مردم با انتخاب گزینه‌های سالم، سلامت را به عنوان یک ثروت حفظ کرده و ارتقا می‌دهند.
نامه‌نیورنامه‌نیور19 ساعت قبل
در مجلس هشتم هم ۸ نماینده زن در مجلس حضور داشت و این تعداد در مجلس نهم به ۹ نفر رسید. در دوره‌های قبلی مجلس هم زنان در هیئت رئیسه فراکسیون‌های مهم و محوری مجلس حضور نداشتند. وضعیت حضور زنان نماینده در هیات رییسه کمیسیون‌ها در ادوار مجلسریاست کمیسیون‌های تخصصی مجلس در هیچ‌یک از دوره‌های ۱۰ گانه به زنان نماینده نرسیده است. وی تصریح کرده است: برای بالفعل شدن حضور زنان در هیات رئیسه باید تعامل و توافقی بین فراکسیون‌ها صورت گیرد. حضور نماینده زنان در هیات رئیسه مجلس و شرکت کردنش در جلسات هیات رئیسه تاثیر زیادی در احقاق مطالباتی خواهد داشت که از جانب فراکسیون زنان عنوان شده است.
مهرمهر19 ساعت قبل
احمد همتی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره مسائل مرتبط با مهدی‌شهر ضمن بیان اینکه در حوزه بهداشت و درمان، دانشگاه علوم پزشکی و همچنین بیمارستان ۱۵ خرداد مهدی‌شهر پیگیری‌های خوبی صورت گرفته است، تأکید کرد: بررسی توافقنامه پردیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با دانشگاه آزاد مهدی‌شهر برای اسکان دانشجویان پردیس بین‌المللی و خارجی و استقرار رادیولوژیست طی دو روز در هفته در بیمارستان مهدی‌شهر در زمره این مسائل هستند که محقق خواهند شد. وی بابیان اینکه پس از تامین متخصص جراحی، مقرر شد تا هفته‌ای دو روز این متخصص در بیمارستان ۱۵ خرداد مهدی‌شهر مستقر شود، تأکید کرد: برای اتاق «وی آی پی» زایمان بیمارستان مهدی‌شهر نیز مجوز لازم توسط دانشگاه علوم پزشکی صادر می‌شود. عضو خانه ملت بابیان اینکه بیمارستان ۹۵ تختخوابی مهدی‌شهر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و کار تکمیلی به‌خوبی در حال اجرا است، گفت: موضوع تجهیزات کامل بیمارستان در نشست با وزیر بهداشت پیگیری می‌شود. همتی به موارد مصوب شده در جلسه بنیاد توسعه مهدی‌شهر نیز اشاره کرد و گفت: رفع مشکل زمین دانشکده منابع طبیعی مهدی‌شهر و همچنین تکمیل آسفالت بلوار خلیج‌فارس، همراهی راهداری و پایانه‌های جاده‌ای برای شناسایی زمین‌های متعلق به راه و شهرسازی و پیگیری برای واگذاری آن‌ها برای تعریض بلوار و خیابان امام مهدی‌شهر که مجوز آن دریافت شده و نیز مشکل عدم وجود دوربرگردان در منطقه دربند ازجمله موارد مطروحه و پیگیری شده هستند. وی افزود: بر همین اساس طرح تکمیل کمربند مهدی‌شهر نیز هم‌اکنون در حال مطالعه است و حداکثر تا ۴۵ روز آینده تعیین تکلیف می‌شود و اعتبار لازم در این زمینه پیش‌بینی‌شده است و از سوی دیگر میدان دربند مهدی‌شهر نیز پس از مطالعه کمربندی به اجرا درخواهد آمد.
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
این ویژه‌برنامه روز شنبه ساعت ۱۶ در سالن جابربن حیان دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود. همچنین ۱۸ آذر ماهفرمانده‌کل سپاه پاسداران، مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور و محمد جواد نیک‌منش رئیس سازمان بسیج دانشجویی با موضوع نقش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در حل مسائل کشور به سخنرانی خواهند پرداخت. جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران نیز ازبرای سخنرانی به مناسبت روز دانشجو دعوت کرده است. این برنامه روز دوشنبه ۱۸ آذر ماه از ساعت یک ظهر تا ۳ بعداز ظهر در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار می‌شود. انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران برنامه‌ای را تحت عنوان ندای مستضعفان با حضورروز دوشنبه ۱۸ آذر از ساعت ۲:۳۰ بعدازظهر تا ۵:۳۰ عصر در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه ترتیب داده است. مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران برنامه‌ای را با موضوع بررسی عملکرد دولت ترتیب داده و از افرادی همچونو … دعوت به عمل آورده است. این برنامه نیز روز دوشنبه ۱۸ آذر در محل تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد. وزیر اقتصاد به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا برای سخنرانی روز دانشجو به این دانشگاه می‌رود. همچنین به درخواست بسیج دانشجویی، به دانشگاه الزهرا دعوت شده‌اند. همچنین قرار است مناظره‌ای با موضوع جایگاه دانشجویان در تحولات سیاسی، توسط مجمع اسلامی برگزار شود. احتمالا روز سه‌شنبه ۱۹ آذرماه، نماینده مجلس شورای اسلامی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر حضور پیدا خواهد کرد. همچنین مقرر شده مناظره‌ای با موضوع «فضای باز سیاسی» میان مهدی کوچک زاده، و نیز مناظره دیگری با موضوع سیاست در ایران، میانو حمیدرضا فولادگر (نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم) در دانشگاه اصفهان برگزار شود. هادی صالحی استاد برجسته اقتصاد هم درباره تاثیر تحریم نفت بر ایران، به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت. ضمن اینکه داریوش سجادی، فعال سیاسی نیز از دیگر سخنرانان روز دانشجو در این دانشگاه است. سید عزت اللهعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز ۱۷ آذر به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج میرود. هم قرار است ۱۶ آذر، در دانشگاه آزاد زاهدان و ۱۷ آذر ماه، در دانشگاه فرهنگیان مشهد سخنرانی کند. بر خلاف رسم هر ساله روز دانشجو که رئیس جمهور در یکی از دانشگاه‌ها کشور حضور می‌کرد و به سخرانی می‌پرداخت خبر‌ها حاکی از این است که امسال رئیس جمهور هیچ سخرانی در دانشگاه‌های کشور نخواهد داشت؛ این در حالی است که سال گذشته هم حسن روحانی با حضور در یکی از دانشگاه‌های استان سیستان و بلوچستان به سخرانی پرداخت. پیش از رفتن روحانی به دانشگاه‌های شهرستان‌ها برای سخرانی به مناسبت روز دانشجو همواره رسم بر این بود که رئیس جمهور، روز ۱۶ آذر در دانشگاه تهران به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه نوین ایران به سخرانی و شنیدن سخنان دانشجویان بپردازد. از طرفی روز دانشجو در حالی برگزار می‌شود که طبق آمار وزیر علوم طی روز‌های اخیر به طور کلی ۹۵ دانشجو در سراسر کشور بازداشت شده بودند که اکثر آنان در روز‌های ابتدایی آزاد شدند و تنها ۳۰ نفر به مدت طولانی‌تری در بازداشت به سر بردند و در حال حاضر هفت الی هشت دانشجو در بازداشت هستند.
الفالف21 ساعت قبل
گروه اجتماعی الف، ۱۶ آذر ۱۳۹۸، ۰۸:۳۵ ۳۹۸۰۹۱۶۰۰۷سعید نمکی، وزیر بهداشت در گفت وگو با فارس درباره «کمبود و گران شدن دارو»، اظهار داشت: ما اصلا دارو را گران نکرده‌ایم و مطلقا در جایی افزایش قیمت نداشته‌ایم. وی تاکید کرد: کمبودی در خصوص داروهای اساسی نداریم؛ برخی داروها ممکن است به صورت مقطعی مانند توزیع نوع خاصی از انسولین در کشور دچار اشکال شده بود که مرتفع شد. وزیر بهداشت ادامه داد: در حال حاضر کمبودهای دارویی ما یک سوم روز مشابه سال قبل است.
انتخابانتخاب21 ساعت قبل
رئیس جمهوری مستعفی بولیوی که پناهنده مکزیک شده است، این کشور را به مقصد کوبا ترک کرد. دولت موقت بولیوی که پس از استعفای مورالس تشکیل شده است، به مکزیک هشدار داد که مقامات سابق را به دولت موقت لاپاز تحویل دهد و در غیر این صورت مشکلات بسیار جدی ایجاد خواهد شد. کارن لونگاریک وزیر امور خارجه موقت بولیوی اعلام کرد که امتناع مکزیک از تحویل این مقامات سابق متهم برای انها مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد. روابط بولیوی- مکزیک از زمان عزیمت اوو مورالس به مکزیکوسیتی تیره و تار شده است. دولت موقت بولیوی همچنین اعلام کرده که در دادگاه لاهه از مورالس به دلیل ارتکاب «جنایت علیه بشریت» شکایت خواهد کرد.
ایلناایلنا22 ساعت قبل
بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خصوصی از این تعویق نگران شدند و قراردادهای خود با سازمان بیمه سلامت را ملغی کردند. وی افزود: این در حالی است که پیش از اجرای طرح بیمه سلامت همگانی این اتفاق برای سازمان بیمه سلامت رخ نداده بود. این اصلاحات پس از آن انجام شد که سازمان بیمه سلامت متوجه شد منابع و مصارف بیمه سلامت بایکدیگر همخوانی ندارند. این جنس از تصمیم‌های سازمان بیمه سلامت از جنس همان تصمیم بیمه کردن تمام احاد جامعه است؛ یعنی اشتباه پشت اشتباه. چندی پیش «طاهر موهبتی» رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت که ۹۵ درصد از بودجه سازمان بیمه سلامت توسط دولت تامین می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
رییس سازمان غذا و دارو گفت: ذخایر کشور در زمینه دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی در وضعیت اطمینان بخشی است به طوری که ذخیره این اقلام نسبت به سال گذشته، ۲٫۵ برابر افزایش پیدا کرده است. رییس سازمان غذا و دارو ادامه داد: ذخایر کشور در زمینه دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی، در وضعیت اطمینان بخشی وجود دارد. صفوی افزود: رسیدگی به مسایل و چالش‌ها و حمایت از تولیدکنندگان داخلی تجهیزات و ملزومات پزشکی برای توسعه تولید و کیفیت محصولات، از وظایف وزارت بهداشت است. خشنود تمامی کالاهایی که مجوز تولید، توزیع، عرضه، صادرات و واردات آن جزء اختیارات سازمان غذا و دارو است را کالاهای سلامت محور عنوان کرد. در این نشست، نمایندگانی از شرکت‌های مختلف تولیدکننده تجهیزات و ملزومات پزشکی استان، چالش‌ها، نظرات و پیشنهادات خود را با مسئولان استانی و کشوری مطرح کردند و در خصوص موارد مطرح شده تبادل نظر شد.

به انتهای لیست رسیدید

وزیر بهداشت

در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار مرتبط با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را می‌خوانید.