وضعیت

وضعیت

موجموج3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در جلسه بررسی آخرین وضعیت مناطق سیل زده کشور که ظهر امروز برگزار شد با بیان اینکه خسارات وارده به اراضی زراعی و کشاورزان در سیل فروردین ماه امسال بسیار گسترده بود اظهار داشت: حدود ۳۱۶ هزار هکتار زمین فقط در استان خوزستان زیر آب رفته بود که تاکنون بیش از ۲۱۲ هزار هکتار آن از زیر آب خارج شده و خود این موضوع کار بسیار بزرگ و مهمی بوده است. رضا رحمانی وزیر صمت نیز در این جلسه با ارائه گزارشی درباره خسارت وارده به بخش صنعت، معدن و تجارت در سیل فروردین ماه گفت: ۴۵۵ واحد صنعتی، ۹۶ معدن و تعد زیادی واحدهای صنفی و دارهای قالی در قالیبافی‌ها در اثر این سیل خسارت دید که ۸۴۳ میلیارد تومان خسارت بلاعوض و ۲۴۹۳ میلیاد تومان تسهیلات برای جبران خسارت درنظر گرفته شد. همچنین ۳۰ هزار واحد احداثی نیز برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده که قرارداد عمده آنها منعقد شده و کار ساخت بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی احداثی آغاز شده است. وی افزود: علاوه بر خسارت در استان‌های اصلی درگیر سیل در استان هایی مثل خراسان شمالی و همدان نیز در مجموع حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی آسیب دیده از سیل داشتیم که برای تعمیر این واحدها نیز کمک‌های خوبی شده است. تابش اظهار داشت: در برخی استان‌ها مثل گلستان که در شهرستان پلدختر حتی زمین خانه‌های مردم را سیل برده بود نیز برای بیش از ۲ هزار واحد زمین تامین کرده و برای ساخت به مردم واگذار کرده‌ایم.
فارسفارس3 ماه قبل
بنابراین باید با روش‌های کارآمد رسانه‌ای تلاش شود عملکرد دولت به درستی منعکس گردد. همچنین برای جلوگیری از وارد آمدن خسارات بیشتر و پس از آن جبران خسارات اقدامات خوبی انجام دادیم بطوریکه امروز می‌توانیم بگوییم عملکرد دولت موفق و قابل قبول بوده است. وی اضافه کرد: ۲۳۵ شهر و ۴۲۳۵ روستا درگیر خسارات سیل بودند و در ارزیابی‌ها بیش از ۳۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان درخواست دریافت خسارت ثبت شد. همچنین ۳۰ هزار واحد احداثی نیز برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده که قرارداد عمده آنها منعقد شده و کار ساخت بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی احداثی آغاز شده است. وی افزود: علاوه بر خسارت در استان‌های اصلی درگیر سیل در استان هایی مثل خراسان شمالی و همدان نیز در مجموع حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی آسیب دیده از سیل داشتیم که برای تعمیر این واحدها نیز کمک‌های خوبی شده است.
ایرناایرنا6 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز چهارشنبه در گرگان اظهار داشت: مرحله مقابله با سیلاب در استان‌های سیل زده پشت سر گذاشته شده و فقط پاکسازی برخی مناطق خوزستان باقی مانده که با تلاش نیروهای امدادی و عملیاتی در مراحل پایانی است. وی بیان کرد: مرحله بعدی پس از پاکسازی، تلاش برای فراهم کردن شرایط مطلوب زندگی مردم با تعمیر و نوسازی خانه‌ها و مناطق است. عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر امروز برای بازدید و سرکشی از مناطق سیل زده از طریق فرودگاه گرگان وارد استان گلستان شد. وزیر کشور قرار است از مناطق و محلات شهر گمیشان دیدن کرده و از نزدیک در جریان روند امدادرسانی به سیل زدگان و مردم آسیب دیده این شهر قرار بگیرد. حضور در مراوه تپه و سخنرانی در همایش بزرگداشت دویست و هشتاد و ششمین زادروز 'مختومقلی فراغی' در آق تقای (محل دفن این شاعر نامدار ترکمن) برنامه فردای وزیر کشور در سفر ۲ روزه به گلستان است.
مهرمهر7 ماه قبل
بهنام سعیدی سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل زده کشور (گلستان، لرستان، خوزستان) اظهار داشت: از شب گذشته به دستور وزیر کشور سه نفر از معاونین وزارتخانه به خوزستان و لرستان سفر کردند. آقای دین پرست معاون وزیر به لرستان سفر کرد و دو معاون دیگر به خوزستان رفتند. سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: از روز گذشته تعدادی از روستاهای خوزستان متأسفانه دستور تخلیه خورد (در شهرستان‌های باوی و شیبان) و همچنین ۶ روستا در حوزه رود کارون تخلیه شدند و افراد در محل اسکان اضطراری منتقل شدند. وی افزود: در حال حاضر ۴۸ اردوگاه در مناطق سیل زده برپا شده که روستاهایی که تخلیه می‌شوند در این ۴۸ اردوگاه یا قرارگاه اسکان می‌یابند. سخنگوی سازمان مدیریت بحران با اشاره به برنامه‌هایی که ستاد مدیریت بحران به افرادی که در استان‌های سیل زده زندگی می‌کردند و دچار خسارت شده‌اند، یادآور شد: توسط تیم‌های ارزیاب، برآورد خسارت‌ها شده است که این تیم‌های ارزیاب متشکل از دستگاه‌های مختلف است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ماه قبل
خبرگزاری میزان- اگر چه بارش‌ها در بسیاری از شهر‌های کشور خاتمه یافته است، اما سیل به بسیاری از مناطق خسارت‌های فراوانی وارد کرده است و امدادرسانی به مردم مناطق سیل زده ادامه دارد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سیلاب‌های اخیر در کشور تاکنون جان ۶۲ تن از هموطنان را گرفته است. سیلاب‌هایی که خانه‌های بسیاری را ویران کرد تا جریان زندگی عادی متوقف شود. در این میان اخبار کمک‌های مردمی و حضور گسترده نیرو‌های ارتش، سپاه و هلال احمر برای بازگرداندن شرایط عادی به مناطق سیل زده دلگرم کننده است. در این راستا و به منظور اطلاع از وضعیت جوی و جاده‌های و همچنین وضعیت استان‌های گرفتار در سیلاب خبرگزاری میزان به بیان وضعیت لحظه به لحظه امداد رسانی‌ها خواهد پرداخت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ماه قبل
در حال حاضر می‌توان گفت یکی از مناطقی که با بیشترین آسیب‌ها در سیل اخیر مواجه بوده، استان لرستان است. حیدری روز گذشته این نوید را داد که با تلاش نیروهای ارتشی تا غروب هیچ در راه مانده‌ای در استان لرستان وجود نداشته باشد. محمد پاکپور برای حضور میدانی در مناطق سیل زده و هدایت عملیات امداد و خدمت رسانی به مردم، بامداد امروز راهی لرستان شد. پس از بروز سیلاب در شیراز، بیش از ۱۳۰۰ نفر از نیروهای سپاه و بسیج فارس برای خدمت رسانی به مردم در مناطق سیل زده استان مستقر شده‌اند. محمد زهرایی رئیس بسیج سازندگی کشور درباره اقدامات گروه‌های جهادی برای کمک به سیل زدگان استان لرستان اظهار کرد: بیش از ۱۵۰ گروه جهادی در مناطق سیل زده استان حضور پیدا کرده و خدمت رسانی می‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید