ولادیمیر پوتین

ولادیمیر پوتین

مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «نورسلطان نظربایف» رئیس‌جمهوری قزاقستان امروز شنبه در جریان یک تماسی تلفنی با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه گفتگو کرد. دفتر ریاست جمهوری قزاقستان در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: طرفین درباره مسائل دوجانبه و نیز موضوعات مهم بین‌المللی به بحث و تبادل نظر پرداختند؛ از جمله درباره مذاکرات آنکارا و مسکو درباره وضعیت در سوریه که در آن اهمیت فرآیند آستانه مورد تایید قرار گرفت. بر اساس اعلام این رسانه، نظربایف و پوتین همچنین درباره برنامه سفر رئیس‌جمهوری روسیه به قزاقستان با یکدیگر گفتگو کردند.
عصر ایرانعصر ایران4 هفته قبل
پوتین مقررات مهاجرتی و قوانین شهروندی در روسیه را اصلاح می‌کند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کاخ کرملین اعلام کرد که رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین دستور اغاز روند اصلاح مقررات مهاجرتی و قوانین شهروندی در روسیه را صادر کرده و دولت روسیه انتظار دارد گزارش مربوطه را تااول مارس ۲۰۲۱ دریافت کند. دولت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه قرار است در چارچوب فعالیت کارگروه اجرایی سیاست‌گذاری‌های مهاجرتی فدراسیون روسیه تا سال ۲۰۲۵، اقداماتی را به منظور اصلاح سازمان‌های مهاجرتی و انجمن‌های شهروندی در روسیه بر اساس دستورالعمل تهیه و تدوین شده توسط این کارگروه اجرایی به انجام برساند. در ماه فوریه، مجلس عوام روسیه لایحه‌ای را تصویب کرد که لزوم کار کردن افراد ناتوان جسمی به عنوان شرط اخذ تابعیت روسیه را منتفی می‌ساخت. براساس قوانین و مقررات فعلی کشور روسیه، یک خارجی تنها زمانی می‌تواند اقدام به درخواست شهروندی روسیه کند که توان کار کردن داشته باشد و در صورتی که برای کار مناسب نباشد، باید یک فرزند توانمند بالای ۱۸ سال داشته باشد تا تابعیت روسیه دریافت کند.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، یک زن اهل شهر ایوانوفو از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که برای بازدید از یک کلینیک کودکان در این شهر به سر می‌برد، درخواست کرد تا وی را به همسری برگزیند. رئیس دولت که برای بازدید از کلینیک کودکان به شهر ایوانوفو سفر کرده بود پس از بازدید خود با ساکنان شهر در حال گفت و گو بود که این زن روس گفت: با من ازدواج کنید. پوتین پس از این درخواست تا حدودی گیج بود. آنها صحبتی را رد و بدل کردند و پس از آن دختر از رئیس جمهور روسیه تشکر کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشضمیر کابلوف، نماینده ویژه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان اعلام کرد در صورت درخواست رسمی مقامات این کشور، مسکو حاضر است نظامیان خود را برای نبرد با تروریسم به افغانستان اعزام کند. اخبار بین الملل- نماینده رئیس‌جمهور روسیه افزود این کشور ابتدا منتظر نتیجه گفت‌وگوی داخلی طرف‌های درگیر در افغانستان و شکل گرفتن دولت ائتلافی خواهد بود. ضمیر کابلوف گفت: «با توجه به مبارزه با تروریسم و کمک‌های نظامی به افغانستان، باید صبر کنیم یک دولت عادی در کابل شکل گیرد و آنگاه ما در مورد کمک‌های نظامی با آن‌ها صحبت خواهیم کرد.» توافقنامه صلح طالبان و آمریکا ساعت ۶ عصر روز شنبه به وقت افغانستان، در هتل شرایتون دوحه قطر به امضاء رسید.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشوزارت خارجه روسیه روایت یکی از شبکه‌های تلویزیونی ترکیه از گفت‌وگو میان سرگئی لاوروف، وزیر خارجه این کشور و رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه را نادرست اعلام کرد. اخبار بین الملل- وزارت خارجه روسیه در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: متوجه شدیم که رسانه ترکیه‌ای به اشتباه سخنان وزیر خارجه را متوجه شده است. در این ویدئو به وضوح می‌توان شنید که وزیر خارجه (به اردوغان) می‌گوید که «من از کراوات شما خوشم می‌آید.» یک رسانه ترکیه‌ای روز جمعه گزارش داد لاوروف پس از نشست اردوغان و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، درحالی که به رئیس‌جمهور ترکیه دست می‌دهد، به او می‌گوید «طیب، من عاشق شما هستم.» روسای جمهور روسیه و ترکیه روز پنج شنبه در مسکو با هم دیدار کردند و در خصوص برقراری آتش بس در منطقه کاهش تنش ادلب سوریه به توافق رسیدند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
رهبران دو کشور درباره اوضاع لیبی نیز تبادل نظر و همچنین توافق کردند به تماس‌های خود ادامه دهند. به گفته لاوروف، روسیه نمی‌تواند با متوقف کردن مبارزه با تروریسم که ضروری است، به حل مشکل مهاجرت از سوریه کمک کند. وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: «ما نمی‌توانیم با متوقف کردن مبارزه با تروریسم، که برخی سیاستمداران در اروپا خواستار آن هستند، به حل مشکلات مهاجرت کمک کنیم. مذاکراتی درباره این مشکل بین روسیه و دفتر امور بین الملل اتحادیه اروپا جریان دارد. ما به این کار ادامه داده و تلاش خواهیم کرد به حل این مشکل کمک کنیم.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
بنابراین ترکیب پارلمان آینده روسیه تاثیر تعیین کننده‌ای بر افزایش یا کاهش نقش آفرینی در نظام قدرت روسیه خواهد داشت. موضوع دیگری که خیلی مهم است این است که این تغییرات صرفا برای آینده پوتین نیست. بنابراین وظیفه اصلی دولت جدید روسیه مقابله با تحریم‌های غرب و بهبود وضعیت اقتصادی روسیه است. همچنین همکاری هایش با ترکیه برای صادرات گاز جنوب و همکاری‌ها با اوکراین هم موضوع آینده پوتین و دولت جدید روسیه است. من راهبرد را فقط در قدرت نظامی - سیاسی می‌بینم؛ آیا این دیدگاه درست است؟ به دلیل اینکه آنها هم قدرت را فقط در قدرت نظامی می‌بینند در حالی که امروز قدرت نظامی جایگاه مهمی دارد، اما قدرت تولید علم، قدرت فرهنگ و نفوذش و قدرت اقتصاد بسیار مهم است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت ۲۴-کارشناس مسائل اوراسیا در گفت و گویی به بررسی سیاست‌های روسیه در دوران ولادیمیر پوتین می‌پردازد. حسن بهشتی پور در ابتدا در پاسخ به این که آیا پوتین سیاست ایران را در پیش گرفته است گفت: این موضوع را نمی‌توان با ایران مقایسه کرد. چون ماهیت دولت و حاکمیت در روسیه با ایران از اساس متفاوت است. چون این تحریم‌ها روی اقتصاد روسیه فشار آورده است و تاثیراتش را مردم روسیه به طور محسوس درک می‌کنند. بنابراین وظیفه اصلی دولت جدید روسیه مقابله با تحریم‌های غرب و بهبود وضعیت اقتصادی روسیه است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
در یک تقسیم بندی کلی در خصوص بازیگران اصلی در سوریه می‌توان از روسیه، ترکیه، سوریه و همپیمانانش مانند مقاومت نام برد. بعد از ترکیه با بررسی بازیگر مهم و اصلی دیگر در سوریه یعنی روسیه می‌توان دریافت که این کشور نیز یکی از عوامل بهم خوردن مذاکرات سیاسی سوریه بود. ترکیه و شخص اردوغان یکی از عوامل تأمین لجستیک گروه‌های مخالف مسلح و حتی داعش در سوریه بود. اما ترکیه نه تنها عقب نکشید و ما به ازایی نداد بلکه طلبکارانه به دنبال کیکی بزرگ از سهم سوریه است. اما علیرغم این خطا ترکیه و روسیه می‌توانند برگزاری اجلاس سه جانبه آستانه در ایران را دنبال کنند.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
این حمله می‌تواند مسیر جنگ سوریه را تغییر داده و نگرانی‌ها را درباره درگیری مستقیم میان روسیه و ترکیه افزایش دهد. گفته می‌شود در این حمله هوایی یک کاروان حامل تجهیزات ترکی نیز مورد اصابت قرار گرفته است. بنا بر گزارش‌ها، بسیاری از این سربازان در حملات هوایی روسیه کشته‌ شدند اما ترکیه از اقرار به آن بیزار است. روسیه کنترل مرزهای هوایی استان ادلب را در دست دارد و همین موضوع امتیاز استراتژیک بزرگی برای ارتش این کشور در مقابل نیروی هوایی ترکیه محسوب می‌شود. نتیجه چنین تصمیمی کاملا قابل پیش‌بینی بود: انزوای ترکیه در سوریه و لیبی، جایی که منافع آنکارا در تضاد مستقیم با مسکو است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا درخواست همتای روسی‌اش، «ولادیمیر پوتین» برای برگزاری جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد را پذیرفته است. یک مقام ارشد دولت ترامپ هفته گذشته گفت ترامپ مایل است با سران کشورهای روسیه، چین، بریتانیا و فرانسه برای رایزنی درباره مسئله کنترل تسلیحات دیدار و گفت‌وگو کند. این پیمان دو کشور را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک‌های زمین‌پایه میان‌برد (۱۰۰۰ - ۵۰۰۰ کیلومتر) و کوتاه‌بردتر (۱۰۰-۵۰۰ کیلومتر) منع می‌کرد. با این حال آمریکا می‌گوید که هرگونه پیمان جدید باید شامل موشکهای چین نیز باشد. پکن اما ضمن مخالفت با طرح ترامپ، تاکید کرده که نیروی اتمی کوچک آنها، برای مقاصد پدافندی است و تهدیدی برای کسی نیست.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا درخواست همتای روسی‌اش، «ولادیمیر پوتین» برای برگزاری جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد را پذیرفته است. یک مقام ارشد دولت ترامپ هفته گذشته گفت ترامپ مایل است با سران کشورهای روسیه، چین، بریتانیا و فرانسه برای رایزنی درباره مسئله کنترل تسلیحات دیدار و گفت‌وگو کند. این پیمان دو کشور را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک‌های زمین‌پایه میان‌برد (۱۰۰۰ - ۵۰۰۰ کیلومتر) و کوتاه‌بردتر (۱۰۰-۵۰۰ کیلومتر) منع می‌کرد. با این حال آمریکا می‌گوید که هرگونه پیمان جدید باید شامل موشکهای چین نیز باشد. پکن اما ضمن مخالفت با طرح ترامپ، تاکید کرده که نیروی اتمی کوچک آنها، برای مقاصد پدافندی است و تهدیدی برای کسی نیست.
تابناکتابناک1 ماه قبل
کاخ کرملین اعلام کرد که مسکو در حال بررسی نشست مشترک رؤسای جمهوری ایران، ترکیه و روسیه درباره سوریه است. کاخ کرملین اعلام کرد که مسکو در حال بررسی نشست مشترک رؤسای جمهوری ایران، ترکیه و روسیه درباره سوریه است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی‌صباح، کاخ کرملین امروز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: برگزاری نشستی با حضور ولادیمیر پوتین، حسن روحانی و رجب طیب اردوغان، رؤسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه در حال بررسی است. وی تصریح کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه قرار است روز پنجشنبه با یکدیگر دیدار کنند. نظامیان ترکیه با تجاوز به خاک سوریه اقدام به هدف قرار دادن مواضع ارتش سوریه می‌کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا درخواست همتای روسی‌اش، «ولادیمیر پوتین» برای برگزاری جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد را پذیرفته است. یک مقام ارشد دولت ترامپ هفته گذشته گفت ترامپ مایل است با سران کشورهای روسیه، چین، بریتانیا و فرانسه برای رایزنی درباره مسئله کنترل تسلیحات دیدار و گفت‌وگو کند. این پیمان دو کشور را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک‌های زمین‌پایه میان‌برد (۱۰۰۰ - ۵۰۰۰ کیلومتر) و کوتاه‌بردتر (۱۰۰-۵۰۰ کیلومتر) منع می‌کرد. با این حال آمریکا می‌گوید که هرگونه پیمان جدید باید شامل موشکهای چین نیز باشد. پکن اما ضمن مخالفت با طرح ترامپ، تاکید کرده که نیروی اتمی کوچک آنها، برای مقاصد پدافندی است و تهدیدی برای کسی نیست.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به نوشته خبرگزری «رویترز»، مرکل در ادامه سخنانش گفت که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه خواستار برگزاری نشست چهارجانبه با حضور «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه و «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه نیست. بامداد امروز نیز رئیس جمهور ترکیه در گفت‌وگوی تلفنی با صدر اعظم آلمان از اروپا خواست تا سهم بیشتری در زمینه چالش مهاجران ایفا کنند. ترکیه از اواسط هفته گذشته بعد از آنکه شمار زیادی از نیروهای نظامیش در درگیری با ارتش سوریه و حملات هوایی این کشور و روسیه کشته شدند، اتحادیه اروپا و ناتو را تهدید کرد که اگر در قضیه ادلب از آنکارا حمایت نکنند، مجبور خواهد شد مرزهای غربی خود را به روی ده‌ها هزار مهاجر بگشاید. ترکیه پیش از این نیز با اهرم مهاجران و بازگشایی مرزهای خود بر روی آن‌ها طی چند سال گذشته، اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار داده و بعد از ورود سیل عظیمی از آن‌ها به کشورهای اروپایی، اتحادیه اروپا مجبور شد مبالغی را به ترکیه جهت ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی پرداخت کند. عمده مهاجران از کشورهای جنگ‌زده سوریه، عراق، افغانستان و برخی کشورهای منطقه هستند و کشورهای اروپایی نحوه تعامل ترکیه در این قضیه را نوعی باج‌خواهی می‌دانند.
تابناکتابناک1 ماه قبل
همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۷۲۱۳ واحد افزایش معادل ۲٫۶۵ درصد را رقم زد و به سطح ۶۶۷ هزار و ۵۲۹ واحد رسید. سهام آرامکو در شرایطی کاهش یافت که به دلیل نگرانی درباره گسترش جهانی ویروس کرونا، قیمت نفت سقوط کرده است. پیش از این، پایین‌ترین قیمت سهام آرامکو ۳۲٫۶۰ ریال عربستان بود، البته سهام سعودی آرامکو در زمان عرضه اولیه، ۳۲ ریال قیمت داشت. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۲٫۲ درصد افزایش، به ۱۶۰۱ دلار و ۲۰ سنت رسید. پسکوف گفت: پوتین هیچ برنامه فوری برای صحبت با عربستان یا اعضای اوپک در رابطه با وضعیت بازار نفت ندارد.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه در سری جدید برنامه ۲۰ سوال از پوتین به خبرگزاری تاس گفت: قصد جنگ با کسی را نداریم اما در راستای دفاع تضمینی برای آماده سازی شرایطی تلاش می‌کنیم که به ذهن هیچ کس حتی فکر جنگ علیه روسیه هم خطور نکند. پوتین یادآور شد، روسیه به لحاظ حجم بودجه دفاعی بعد از آمریکا، چین، عربستان، انگلیس، فرانسه و ژاپن در رتبه هفتم جهان قرار دارد. وی خاطرنشان کرد: علاوه بر آن هزینه نظامی ما از سالی تا سال دیگر کاهش می‌یابد در حالیکه هزینه‌ کشورهای دیگر رو به افزایش است. رئیس‌جمهوری روسیه افزود: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به من اطلاع داده بودجه نظامی دیوانه‌ کننده‌ای برای سال آینده دارد که به ۷۳۸ میلیارد دلار می‌رسد. او به من گفت: هزینه‌ها بسیار بالا هستند و من مجبورم آن را بپذیرم اما عموما طرفدار خلع سلاح هستم.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
رئیس‌جمهور ترکیه با تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه ارتش سوریه، مدعی شد: «ارتش ترکیه با کسانی که نیروهای ما را در سوریه هدف قرار دادند، مقابله می‌کند. وی به کشورهای منطقه در خصوص تجاوز نظامی جدید ترکیه در سوریه نیز گفت: «مجددا به روسیه و ایران می‌گویم، مشکلی با شما در سوریه نداریم». برخی منابع نیز از تسلط مجدد ارتش سوریه بر شهر راهبری «سراقب» در جنوب ادلب خبر دادند. کرملین: موضع روسیه در قبال سوریه تغییری نمی‌کندسخنگوی کاخ کرملین با اشاره به دیدار رؤسای جمهور روسیه و ترکیه در خصوص ادلب، تاکید کرد که موضع مسکو در قبال سوریه بدون تغییر باقی مانده است. برخی منابع نیز از تسلط مجدد ارتش سوریه بر شهر راهبری «سراقب» در جنوب ادلب خبر دادند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشمولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه امروز با همتای روس خود، سرگئی لاوروف، تلفنی گفت‌وگو کرد. پیشتر گفته شده بود رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه قرار است با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در پنجم مارس (سه روز دیگر) دیداری رودررو در آنکارا، پایتخت ترکیه داشته باشند. عملیات ضدتروریستی ارتش سوریه برای آزادسازی ادلب، آخرین مقر تروریست‌ها در این کشور، از چندی پیش آغاز شده است. شامگاه پنج‌شنبه اعلام شد که کاروان نظامی ارتش ترکیه در استان ادلب سوریه هدف حمله هوایی قرار گرفته و دست‌کم ۳۴ نیروی نظامی ترکیه کشته شدند و بنابر گزارش رسانه‌ها، جنگنده‌های روسیه عامل این حمله بودند. وزارت خارجه روسیه، اما روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد نظامیان کشته‌شده ترکیه در میان صفوف گروه‌های تروریستی حضور داشتند و علاوه بر این آنکارا حضور نیرو‌های نظامی خود در ادلب را به مسکو اطلاع نداده بود.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
اخبار بین الملل - روسیا الیوم در این باره گزارش داد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در یک مصاحبه گفته که روسیه شرایطی را ایجاد می‌کند که هیچ کشوری در جهان اصلا به فکر جنگ با روسیه نیافتد. رئیس‌جمهور روسیه البته تاکید کرد که این کشور از منظر هزینه‌های نظامی و دفاعی در جهان رتبه هفتم را دارد و آمریکا، چین، عربستان سعودی، انگلیس، فرانسه و حتی ژاپن بیشتر از روسیه هزینه‌های نظامی و دفاعی صرف می‌کنند. پوتین با تمجید از توانمندی دفاعی و نظامی روسیه تصریح کرد: «برای اولین بار، ما سیستم‌های تهاجمی ایجاد کرده‌ایم که جهان تا کنون هرگز شاهدش نبوده است. رئیس‌جمهور روسیه در توضیح اینکه منظور او از «سیستم‌های تهاجمی» چیست، به سامانه‌های موشکی فراصوتی و بین قاره‌ای اشاره کرد. به گفته رئیس‌جمهور روسیه، همتای آمریکایی او گفت: «دونالد به من گفت آنها (اعضای کنگره) یک بودجه بسیار بزرگ برای سال آینده تصویب کرده‌اند، فکر کنم ۷۳۸ میلیارد دلار».
ایرناایرنا1 ماه قبل
وزارت امور خارجه روسیه روز یکشنبه اعلام کرد: سرگئی لاوروف در گفت‌وگوی تلفنی با مولود چاووش اوغلو، بر ضرورت حل و فصل سریع وضعیت پیرامون خبرنگاران و کارکنان آژانس خبری اسپوتنیک در آنکارا و تامین امنیت آنها شد. دو روز پیش چند تن از شهروندان معترض ترکیه به ساختمان اسپوتنیک حمله و شعارهای تهدیدآمیز سردادند به شکلی که خبرنگاران این روزنامه بشدت نگران وضعیت خود شدند. عصر دیروز نیز سردبیر و دو نفر از کارکنان خبرگزاری اسپوتنیک ترکیه در آنکارا دستگیر شدند اما هر سه نفر امروز پس از حضور در مرکز قضایی امروز آزاد شدند. لاوروف و چاووش اوغلو درباره مقدمات دیدار آتی ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان روسای جمهوری روسیه و ترکیه نیز گفت وگو کردند. بر اساس اطلاعات رسانه‌های روسی، نظامیان ترکیه در حملات تروریست‌ها به ارتش سوریه شرکت داشتند و به همین دلیل هدف گلوله باران قرار گرفتند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش خبرگزای اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در مصاحبه با شبکه روسیه یک Rossya-۱ گفت: امیدواریم که رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین روسای جمهور ترکیه و روسیه در پنجم وششم مارس در مسکو مذاکره کنند. سخنگوی کرملین تاکید کرد: برای برقراری ثبات در ادلب باید اصول توافقنامه سوچی اجرا شود. ترکیه و روسیه باید تعهدات خود مندرج در سوچی را رعایت کنند. روسیه تنها کشوری است که نیرو‌های نظامی آن براساس اصول حقوق بین المللی و مشروع در سوریه حضور دارند. اما نیرو‌های نظامی سایر کشور‌ها در سوریه به صورت غیر مشروع و با نقض حقوق بین المللی در سوریه مستقر شده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی افزود: ما انتظار برگزاری دیداری دشوار میان رهبران روسیه و ترکیه را داریم. پسکوف ادامه داد: «این مطمئنا یک جلسه دشوار خواهد بود اما روسای کشورها تمرکز خود را برای حل اوضاع در ادلب و تعهد آنها به توافق نامه سوچی تأیید می‌کنند.» گفتنی است اردوغان به تازگی در گفت وگوی تلفنی بین رهبران دو کشور از پوتین دعوت کرده تا با سفر به آنکارا به صورت چهره به چهره با وی درباره سوریه گفت و گو کند. چند روز پیش نیز کرملین خبر داد پنجشنبه و جمعه هفته جاری سران دو کشور با یکدیگر مذاکره خواهند کرد. رسانه‌های ترکیه نیز معتقدند که تنش بوجود آمده در روابط دو کشور تنها توسط رهبران آنها قابل حل است.
رجانیوزرجانیوز1 ماه قبل
وزرای خارجه ترکیه و روسیه در خصوص موضوع ادلب در سوریه با یکدیگر تلفنی رایزنی کردند. به گزارش رجانیوز به نقل از دیلی صباح، مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه امروز یکشنبه با «سرگئی لاوروف» همتای روسیه‌ای خود تلفنی رایزنی کرده است. وزارت خارجه ترکیه در ای خصوص اعلام کرد: وزرای خارجه ترکیه و روسیه در خصوص سفر رئیس‌جمهوری ترکیه به مسکو و موضوع ادلب در سوریه با یکدیگر رایزنی کردند. منابع روسیه پیشتر دیدار اردوغان و پوتین را در مسکو و پنجم یا ششم مارس جاری اعلام کرده بودند. گفتنی است که اوضاع شمال غرب سوریه جنگی است و ارتش ترکیه در راسای حمایت از تروریست هاعلیه ارتش سوریه دست به تحرکات گسترده‌ای زده است.
الفالف1 ماه قبل
گروه جهان الف، ۱۱ اسفند ۱۳۹۸، ۱۰:۴۹ ۳۹۸۱۲۱۱۰۵۰به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، کرملین در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در تماسی تلفنی با امانوئل مکرون، همتای فرانسوی خود با وی درباره تشدید تنش در استان ادلب سوریه گفت‌وگو کرد. طبق این بیانیه، پوتین در تماس تلفنی با مکرون تأکید کرد که تمامی موارد مربوط به حل و فصل اوضاع سوریه در نشست احتمالی رؤسای جمهور روسیه و ترکیه در مسکو مورد بررسی قرار خواهد گرفت. امانوئل مکرون پیش از گفت‌وگو با پوتین در تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه از او خواست که هرچه سریع‌تر حملات به ادلب را متوقف کند. ر
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
همچنین وزیر کشور ترکیه مدعی شده که تا روز شنبه نزدیک به ۳۷ هزار پناهجو مرز‌های این کشور را به سمت اروپا ترک کردند. از سوی دیگر منابع ترکیه‌ ای می‌گویند که وزیر دفاع و فرماندهان ارشد این کشور از مرز‌های سوریه بازدید کردند. خبرنگار سانا می‌گوید که واحد‌های ارتش سوریه فعال در محور «کفر عوید» در حومه جنوبی ادلب وارد درگیری‌‌های شدید با تروریست‌‌های جبهه النصره از سمت «منصفره» و «قسطون» در حومه جنوبی ادلب شدند. در محور سراقب، یگان‌های ارتش سوریه ضربات دقیق و متمزکر خود را علیه مناطق حضور عمده گروه‌‌های تروریستی و خطوط امدادرسانی و تحرک آن‌ها در محور غربی ادامه دادند. واحد‌های ارتش سوریه طی دو روز گذشته روستا‌های «حواش، خویجه، طنجره، عنکاوی، عمیقه، شیرمغار، عریمه و کوه راهبردی شحشبو» را در حومه شمال غربی حماه پاکسازی کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت ۲۴-رئیس جمهوری روسیه در گفت‌وگویی تلفنی با «امانوئل ماکرون» وخامت اوضاع کنونی در منطقه ادلب را تشریح کرده و همتای فرانسوی خود را از اقدامات انجام شده برای مبارزه با تروریست‌ها در شمال غربی سوریه مطلع کرد. دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه شب گذشته در جریان گفت‌وگویی تلفنی با «امانوئل ماکرون» همتای فرانسوی خود، وخیم‌تر شدن اوضاع در استان ادلب سوریه را بررسی کرده و درباره اقدامات لازم برای مبارزه با تروریست‌ها در مناطق شمال غربی سوریه صحبت کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری فرانسه را در جریان اقدامات انجام شده برای مبارزه با تروریست‌ها در شمال غربی سوریه قرار داد. اردوغان پیشتر اعلام کرد که از پوتین خواسته است تا ترکیه را در مقابل دولت سوریه به حال خود بگذارد و در اقدامات این کشور در ادلب، دخالت نکند. البته به رغم اظهارات قبلی رجب طیب اردوغان، ولادیمیر پوتین به آنکارا نخواهد رفت، بلکه رهبر ترکیه به مسکو سفر می‌کند.
رجانیوزرجانیوز1 ماه قبل
در پی تنش‌های به وجود آمده میان ترکیه و روسیه در خصوص ادلب، آنکارا اقدام به بازداشت خبرنگاران اسپوتنیک کرده است. در پی تنش‌های به وجود آمده میان ترکیه و روسیه در خصوص ادلب، آنکارا اقدام به بازداشت خبرنگاران اسپوتنیک کرده است. به گزارش رجانیوز به نقل از ینی شفق، آنکارا خبرنگاران اسپوتنیک در ترکیه را بازداشت کرد. این اقدام ترکیه به دلیل تنش‌هایی که میان ترکیه و روسیه در خصوص تحولات ادلب به وجود آمده، انجام شده است. در همین رابطه روز گذشته «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه از «ولادیمیر پوتین» همتای روسی خود خواسته بود تا از مداخله در خصوص تحولات ادلب خودداری کرده و به قول معروف پی خود را از این معرکه بیرون بکشد.

به انتهای لیست رسیدید