ولادیمیر پوتین

ولادیمیر پوتین

ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت ۲۴ -آیا سرکیس نعوم یادداشت نوسی لبنانی خواب نما شده که می‌نویسد ولادیمیر پوتین رهبر بلا منازع روسیه می‌تواند ایران را به جایی برساند که شاید از سرسختی در ادامه سیاست هسته‌ای دست بردارد و منعطف‌تر عمل کند و دراین صورت ترامپ راضی می‌شود گامهایی درمسیرکاهش تحریم‌های ایران بردارد. این یادداشت‌ها بعد از سفر وی به امریکا و دیدارش با مقامات فعلی و سابق امریکایی به طور مرتب در روزنامه النهار منتشر شده است. تحریم‌های امریکا که در گذشته بودند بازگشته‌اند و تحریم‌های جدیدی اعمال شده‌اند که تاثیرشان بیشتر از آن چیزی است که انتظار می‌رفت. شرکت‌های بزرگ اروپایی از دولت هایشان نمی‌خواهند با ایران کار کنند یا به خواسته دولت هایشان برای ادامه تعامل با ایران توجه نمی‌کنند از ترس این که مورد تحریم امریکا قرار نگیرند. اگر ایران این تقاضا را بپذیرد، ترامپ توافق با ایران را می‌پذیرد برای این که آن را پیروزی برای خود در برابر اوبامایی می‌داند که منافع امریکا را اولویت قرار داد و از متحدان امریکا گذشت و با ایران شد.

آمریکا به نظام بین المللی آسیب رسانده است

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
گنگ شوانگ افزود: ‌ آمریکا با دخالت آشکار در امور داخلی کشور‌ها، به شدت نظم بین المللی را به چالش کشیده و به نظام بین المللی آسیب رسانده است. سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین اضافه کرد: ‌ در شرایط کنونی، چین و روسیه به عنوان قدرت‌های اصلی، وظایف و تعهداتی در قبال حفظ صلح و ثبات جهان و دفاع از عدالت بین المللی دارند. شوانگ گفت: چین و روسیه ارتباطات استراتژیک و همکاری‌های همه جانبه را تقویت کرده و از چندجانبه گرایی و روند جهانی سازی محافظت خواهند کرد.
رکنارکنا6 ساعت قبل
پوتین تلاش‌های ناتو و آمریکا برای استقرار موشک در خاک اروپا و آسیا را نگران کننده توصیف کرد. آمریکا روز دوم آگوست (۱۱ مرداد) به صورت رسمی از پیمان جنگ سردی منع موشک‌های هسته‌ای میان برد با روسیه خارج شد. روسیه ضمن رد این ادعای آمریکا، تمامی تعهداتش در این پیمان را به حالت تعلیق درآورد. رئیس جمهور روسیه در اظهارات امروز (جمعه) خود به تحولات میدانی سوریه پرداخته و گفت: خصومت‌های شدید در سوریه تمام شده‌اند. رئیس جمهور روسیه افزود: تلاش‌های ناتو برای نزدیک‌تر شدن به مرز‌های روسیه مایه نگرانی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از روند گسترش پیدا کردن ناتو به سمت شرق که منجر به استقرار زیرساخت‌های نظامی این سازمان نزدیک مرز‌های روسیه شده است، به شدت ابراز نگرانی کرد. پوتین در این خصوص گفت: "کشور‌های پیشرو در جهان فعالانه در حال ایجاد پیشرفت در تسلیحات تهاجمی خود هستند. همانطور که می‌دانید نهاد موسوم به باشگاه موشک هسته‌ای از نظر شمار در حال افزایش است «. وی همچنین تصریح کرد با شدت یافتن رقابت جهانی و ایجاد شکل‌های جدید که منجر به بلاتکلیفی در جهان شده، روسیه با چالش‌ها و تهدیدات جدی مواجه است. پوتین افزود:» خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد به یک بهانه ساختگی ضربه‌ای قابل توجه به سامانه کنترل تسلیحات بوده است. خطر موشک‌هایی از این دست که در بخش‌های مختلف جهان در حال گسترش است، شرایط جهانی را بدتر کرده است".
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
سخنان ماکرون در خصوص مرگ مغزی ناتو بار دیگر به داغ شدن بحث‌ها بر سر فروپاشی ناتو منجر شد. هر چند که که یک مقام ارشد نظامی فرانسه تلاش کرد که این گفته رئیس جمهور فرانسه را توجیه کند. پارلی همچنین افزوده است که قصد ماکرون «اعلام هشدار» به اعضای ناتو بود و این پیمان باید مورد اصلاح قرار گیرد. «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی آمریکا در اظهاراتی تند احتمال فروپاشی ناتو را طرح کرد. به دلیل اینکه آلمان و سایر کشورهای عضو ناتو سهم عادلانه خود را نمی‌پردازند این پیمان در حال فروپاشی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
وزیر امور خارجه ژاپن قرار است به زودی با هدف دیدار با همتای روس خود به مسکو سفر و در ارتباط با موضوعات مورد اختلاف ارضی گفتگو کند. اعتمادآنلاین| یک مقام رسمی در وزارت خارجه ژاپن اعلام کرد که وزیر امور خارجه این کشور قرار است ماه آتی با سفر به «مسکو» پایتخت روسیه، در ارتباط با انعقاد توافق صلح رسمی و دائمی میان دو کشور با همتای روس خود دیدار و گفتگو کند. همچنین سال گذشته، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، مذاکرات برسر یک پیمان صلح براساس اعلامیه مشترک ۱۹۵۶ میلادی را مورد تاکید قرار دادند. بر اساس اعلامیه مشترک ۱۹۵۶ میلادی، قرار است دو جزیره از چهار جزیره تحت اختیار روسیه که مورد ادعای ژاپن هستند، به ژاپن تحویل داده شود. ژاپن همواره مدعی است که این جزایر بخش تفکیک ناپذیر قلمروش هستند که پس از جنگ جهانی دوم اشغال شده‌اند.
مهرمهر10 ساعت قبل
ژاپن و روسیه از جنگ جهانی دوم تا کنون هنوز پیمان صلح امضا نکرده‌اند و وجود اختلاف نظرهایی بر سر جزایر مورد مناقشه باعث شده که دو کشور طی ده‌های گذشته تا کنون در وضعیت آتش بس به سر ببرند. پیش از این نیز رهبران دو کشور آمادگی خود را برای پایان این آتش بس و از سرگیری روابط عادی و دوجانبه اعلام کرده بودند. همچنین سال گذشته، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، مذاکرات برسر یک پیمان صلح براساس اعلامیه مشترک ۱۹۵۶ میلادی را مورد تاکید قرار دادند. براساس اعلامیه مشترک ۱۹۵۶ میلادی، قرار است دو جزیره از چهار جزیره تحت اختیار روسیه که مورد ادعای ژاپن هستند، به ژاپن تحویل داده شود. ژاپن همواره مدعی است که این جزایر بخش تفکیک ناپذیر قلمروش هستند که پس از جنگ جهانی دوم اشغال شده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس جمهور روسیه ضمن انتقاد از فعالیت‌های موشکی آمریکا و ناتو، خروج واشنگتن از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان برد و کوتاه برد را موجب افزایش بی ثباتی در جهان توصیف کرد. پوتین تلاش‌های ناتو و آمریکا برای استقرار موشک در خاک اروپا و آسیا را نگران کننده توصیف کرد. آمریکا روز دوم آگوست (۱۱ مرداد) به صورت رسمی از پیمان جنگ سردی منع موشک‌های هسته‌ای میان برد با روسیه خارج شد. رئیس جمهور روسیه در اظهارات امروز (جمعه) خود به تحولات میدانی سوریه پرداخته و گفت: خصومت‌های شدید در سوریه تمام شده‌اند. رئیس جمهور روسیه افزود: تلاش‌های ناتو برای نزدیک‌تر شدن به مرز‌های روسیه مایه نگرانی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز (جمعه) به انتقاد از سیاست‌های آمریکا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درخصوص تولید و استقرار موشک‌های میان‌برد پرداخت. به نوشته خبرگزاری «اینترفکس» وی درباره توسعه توانمندی‌های نظامی روسیه توضیح داد: ‌ «سهم تسلیحات پیشرفته در نیروهای هسته‌ای، باید طی ده سال آینده به هفتاد درصد یا حتی بیشتر ارتقا یابد. رئیس‌جمهور روسیه با تهدید دانستن تصمیم آمریکا و ناتو برای استقرار سامانه‌های موشکی در اروپا و آسیا، تاکید کرد: «نزدیک شدن زیرساخت‌های نظامی ناتو به مرزهای ما یک نگرانی جدی است. کشورهای آمریکا و روسیه بعد از ماه‌ها متهم کردن یکدیگر به نقض مفاد معاهده «منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد» موسوم به INF، در یازدهم مرداد رسما از آن خارج شدند (+). پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، آمریکا و روسیه را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک‌های زمین‌پایه میان‌برد (۱۰۰۰ - ۵۰۰۰ کیلومتر) و کوتاه‌بردتر (۱۰۰-۵۰۰ کیلومتر) منع می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
ایرنا: رئیس جمهوری روسیه امروز جمعه در نشست شورای امنیت روسیه که با هدف بررسی راهبرد نظامی این کشور در یک دهه آینده برگزار شد از نزدیکی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به مرزهای غربی روسیه ابراز نگرانی کرد. به نقل ازکاخ کرملین، «ولادیمیر پوتین» پیش از بررسی دورنمای توسعه نیروهای مسلح این کشور و اجرای برنامه توسعه توانمندی دفاعی روسیه تا سال ۲۰۳۰ گفت: نزدیک شدن زیرساخت‌های ناتو به مرزهای روسیه و نیز تلاش برای نظامی کردن فضا به شدت نگران کننده است. این اقدامات و نیز برگزاری چند رزمایش در سال از سوی ناتو در مجاورت مرزهای روسیه، مقام‌های روسیه را نگران کرده و آنها بارها اعلام کرده‌اند که به این اقدامات پاسخ مناسب خواهند داد. نظامیان روسیه در سوریه آب‌دیده شدندپوتین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای نیروهای مسلح روسیه شرکت در عملیات ضدتروریستی در سوریه آزمون جدی بود و پرسنل نیروی هوافضای روسیه، نیروی دریایی، نیروی عملیاتی ویژه، پلیس نظامی و سایر سازمان‌های نظامی روسیه از عهده وظایف محول شده به آنها در سوریه برآمدند و شجاعانه اقدام کردند. پوتین تصریح کرد: نیروهای روسیه با تاکتیک خوب و مهارت عالی در سوریه اقدام کرد و اجازه خروج تروریست‌ها از سوریه و ورود به کشور ما (روسیه) را به آنها نداد.
فارسفارس11 ساعت قبل
رئیس‌جمهور روسیه در جلسه امروز شورای امنیت ملی این کشور، درباره مسائل مختلفی از جمله فعالیت‌های موشکی آمریکا و ناتو و همچنین وضعیت میدانی در سوریه صحبت کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز (جمعه) به انتقاد از سیاست‌های آمریکا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درخصوص تولید و استقرار موشک‌های میان‌برد پرداخت. رئیس‌جمهور روسیه با تهدید دانستن تصمیم آمریکا و ناتو برای استقرار سامانه‌های موشکی در اروپا و آسیا، تاکید کرد: «نزدیک شدن زیرساخت‌های نظامی ناتو به مرزهای ما یک نگرانی جدی است. کشورهای آمریکا و روسیه بعد از ماه‌ها متهم کردن یکدیگر به نقض مفاد معاهده «منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد» موسوم به INF، در یازدهم مرداد رسما از آن خارج شدند (+). پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، آمریکا و روسیه را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک‌های زمین‌پایه میان‌برد (۱۰۰۰ - ۵۰۰۰ کیلومتر) و کوتاه‌بردتر (۱۰۰-۵۰۰ کیلومتر) منع می‌کند.
فارسفارس12 ساعت قبل
سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه: اتهامات به برنامه‌های ما برای المپیک لطمه نمی‌زندبه گزارش خبرگزاری فارس، کرملین اعلام کرد اتهامات جدید علیه فدراسیون دوومیدانی این کشور نمی‌تواند ممانعتی برای آمادگی این کشور جهت حضور در بازی‌های المپیک توکیو شود. دمیتری شلیاختین رئیس فدراسیون دوومیدانی و النا ایکونیکووا نماینده آژانس مبارزه با دوپینگ روسیه در میان ۷ نفری بودند که روز گذشته به خاطر جعل اسناد پزشکی که به عنوان یک بهانه توسط ورزشکاران این کشور مورد استفاده قرار می‌گرفت، متهم شدند. دمیتری پسکوف سخنگوی ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه گفت: بدون شک این شرایط توجه مقامات ورزشی را می‌طلبد و مطمئن هستم آنها راه‌حلی را پیدا می‌کنند اما این موضوع هیچ ارتباط مستقیمی با حضور روسیه در المپیک ندارد. شواهد آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ در خصوص ناسازگاری‌های داده‌های آزمایشگاه مسکو، روسیه را در خطر محرومیت از المپیک قرار داده است. انتهای پیام/
ایسناایسنا17 ساعت قبل
با حمایت روسیه از تلاش عربستان سعودی برای تثبیت قیمت‌های نفت، اوپک و متحدانش احتمالا در دیدار ماه آینده خود توافق کاهش تولید را تا اواسط سال ۲۰۲۰ تمدید خواهند کرد. توافق فعلی محدودیت عرضه نفت قرار است تا مارس سال ۲۰۲۰ ادامه پیدا کند. آمریتا سن، یکی از موسسان شرکت «انرژی اسپکتس» که به دقت سیاست‌های اوپک و عربستان سعودی را دنبال می‌کند، اظهار کرد: تمدید پیمان اوپک پلاس تا ژوئن ممکن است کافی نباشد. بازار منتظر کاهش بیشتر تولید و تمدید پیمان تا پایان سال ۲۰۲۰ است و در هر سناریوی دیگر بازار با فروش روبرو می‌شود. عربستان سعودی و سایر تولیدکنندگان منطقه خلیج فارس در اوپک پایبندی بالاتر از سهمیه تعیین شده به پیمان محدودیت عرضه داشته‌اند.
تابناکتابناک18 ساعت قبل
کاهش قیمت طلا با دعوت چینی‌ها از آمریکا برای دور جدید مذاکره تجاریروز پنجشنبه در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۲٫۴دلار کاهش نسبت به روز چهارشنبه به قیمت ۱۴۶۹ دلار و ۱۰ سنت به فروش رفت. فلز گرانبهای پلاتینوم ۲ دلار افزایش داشت اما فلز پالادیوم ۲ دلار کاهش را تجربه کرد. رویترز نوشت: ‌ کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی متأثر از خوش‌بینی بازار به مذاکرات تجاری چین و آمریکا است. در سال‌های اخیر استخراج طلا افزایش یافته است اما کارشناسان پیش بینی می‌کنند نرخ رشد استخراج طلا طی هشت تا ۱۰ سال آینده کاهش یابد. متوسط حقوق معلمان در سال: ۱۹ هزار و ۵۷۲ دلارمازاد درآمد برای تامین حداقل مایحتاج زندگی در سال: ۴۶ دلار
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز ,الکساندر ووچیچ رئیس جمهور صربستان اعلام کرد دستگاه‌های اطلاعاتی این کشور در عملیات اطلاعاتی گسترده , یک باند جاسوسی روسیه را کشف و منهدم کرده‌اند. این حادثه می‌تواند روابط بین صربستان و روسیه را, که متحدان قدیمی یکدیگر هستند, تیره و تار کند. وی همچنین نمایندگان نظامی برخی از کشورهای غربی را به جاسوسی از صربستان متهم کرد. ووچیچ در عین حال تاکید کرد رسوایی جاسوسی نباید به روابط بین صربستان و روسیه لطمه بزند. وی افزود مطمئن است که «(ولادیمیر) پوتین رئیس جمهور (روسیه) از این مسئله مطلع نیست».
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
یک زن ۳۶ ساله اوکراینی، که ناتالی نام دارد، با ادعای اینکه همسر رئیس جمهور روسیه است سعی داشت تا در هنگام عبور پوتین از میدان سرخ مسکو او را ملاقات کند. بنا به اعلام رسانه‌های روسی این حادثه در ۲۰ نوامبر در نزدیکی اقامتگاه رئیس جمهور روسیه در کاخ کرملین رخ داد. فریادهای این زن مبنی بر اینکه همسر پوتین است و خواستار ملاقات با اوست توجه عموم را به خود جلب کرد. به دنبال این حادثه، سرویس حفاظت فدرال روسیه این زن را بازداشت و تحویل پلیس مسکو داد. رئیس جمهور ۶۷ ساله روسیه در سال ۲۰۱۴ از همسر خود جدا شده است و تمایلی به صحبت کردن درباره زندگی شخصی خود ندارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همانطور که می‌دانیم ماجرا از تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با همتای اوکراینی خود یعنی زلسنکی آغاز شد. خواسته ترامپ هم کاملا مشخص بود و آن بی اعتبار کردن رقیبش یعنی جوبایدن بود. در همین راستا، وی از رئیس جمهوری اوکراین خواست تا فساد مالی پسر جوبایدن یعنی هانتر بایدن را برملا کند. وی ادامه داد: همان گونه که می‌دانیم بیشترین جنگ‌ها را دموکرات‌ها به راه انداخته‌اند و جنگ ویتنام نیز در زمان ریاست جمهوری جان اف کندی آغاز شد و بنا بر این نباید در دام هواداری از دموکرات‌ها افتاده و گذشته بد آنها را فراموش کنیم. باید به این واقغیت اذعان نمود که ترامپ در طول تاریخ آمریکا یکی از عجیب‌ترین پدیده‌ها‌ها بوده است.
فارسفارس1 روز قبل
دولت سوریه حمله روز گذشته ترکیه به خودروی غیر نظامیان در شمال سوریه را به شدت محکوم کرد و از جامعه جهانی خواست مقابل اقدامات ترکیه بایستند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه امروز (پنجشنبه) نیروهای ترکیه‌ای حاضر در شمال سوریه را اشغالگر نامید و گفت که آنها علیه غیرنظامیان دست به جنایت می‌زنند. با وجود برقراری آتش‌بس در شمال سوریه، حملات ترکیه به مناطق شمالی این کشور هر از گاهی صورت می‌گیرد و به همین دلیل شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بارها اعلام کردند که ترکیه توافق آتش‌بس را نقض می‌کند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند. هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» کرد از منطقه امن خارج شوند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرآنلاین: رئیس دانشکده روابط بین الملل وزارت خارجه به بررسی تحولات در رابطه با استیضاح ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می‌پردازد. همانطور که می‌دانیم ماجرا از تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با همتای اوکراینی خود یعنی زلسنکی آغاز شد. در همین راستا، وی از رئیس جمهوری اوکراین خواست تا فساد مالی پسر جوبایدن یعنی هانتر بایدن را برملا کند. وی ادامه داد: همان گونه که می‌دانیم بیشترین جنگ‌ها را دموکرات‌ها به راه انداخته‌اند و جنگ ویتنام نیز در زمان ریاست جمهوری جان اف کندی آغاز شد و بنا بر این نباید در دام هواداری از دموکرات‌ها افتاده و گذشته بد آنها را فراموش کنیم. باید به این واقغیت اذعان نمود که ترامپ در طول تاریخ آمریکا یکی از عجیب‌ترین پدیده‌ها‌ها بوده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشیک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه امروز (پنجشنبه) نیروهای ترکیه‌ای حاضر در شمال سوریه را اشغالگر نامید و گفت که آنها علیه غیرنظامیان دست به جنایت می‌زنند. با وجود برقراری آتش‌بس در شمال سوریه، حملات ترکیه به مناطق شمالی این کشور هر از گاهی صورت می‌گیرد و به همین دلیل شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بارها اعلام کردند که ترکیه توافق آتش‌بس را نقض می‌کند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند. هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» کرد از منطقه امن خارج شوند. پس از توافق آمریکا و ترکیه، «رجب‌طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه ۳۰ مهر ماه جلسه‌ای در سوچی برگزار کردند و به توافقی دست یافتندکه طبق آن یگان‌های کرد در طول ۱۵۰ ساعت، ۳۰ کیلومتر از مرز ترکیه و سوریه عقب‌نشینی می‌کنند و نیروهای امنیتی ترکیه و روسیه گشت‌زنی‌های مشترکی را در این منطقه انجام می‌دهند.
ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش ایبنا، ولادیمیر پوتین گفته است که اختلاف نظر بین اعضای اتحادیه اروپا به خصوص در زمینه‌های اقتصادی در آینده ممکن است به خروج کشورهای اروپای شرقی از این اتحادیه منجر شود. به عقیده رئیس دولت روسیه، اختلاف نظرها در اتحادیه اروپا از مسائل کاملا مشخص پدیدار شده است. به عنوان مثال بریتانیا که ده‌ها میلیارد یورو برای حمایت کشور با اقتصاد کمتر توسعه یافته خرج می‌کند یک نمونه است. رئیس جمهور روسیه همچنین خاطر نشان کرد که تقریبا تا سال ۲۰۲۸ برخی کشورهای اروپای شرقی به چنین سطحی از توسعه اقتصادی می‌رسند، ضمن اینکه حمایت بودجه کل اروپایی را دریافت نخواهند کرد. پوتین افزود: من مطمئن نیستم که چنین تفکری بروز نکند که از اتحادیه اروپا خارج شوند همانطور که بریتانیا به این نتیجه رسید.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، وزارت دفاع ترکیه امروز (پنج شنبه) با انتشار توییتی اطلاع داد که این افراد از اعضای یگان‌های مدافع خلق (ی. ک. ک) بودند که پس از عملیات شناسایی به وسیله پهپادهای ارتش ترکیه مورد هدف قرار گرفتند. ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد. یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در حدفاصل شهرهای راس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است. حملات یک هفته‌ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، ارتش ترکیه در حومه شهر عین العرب (کوبانی) واقع در شمال سوریه عملیات پهپادی انجام داد. وزارت دفاع ترکیه امروز پنجشنبه با انتشار توئیتی اطلاع داد که این افراد از اعضای یگان‌های مدافع خلق (ی. ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد. یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در حدفاصل شهرهای راس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است. حملات یک هفته‌ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «حلوصی آکار» می‌گوید منطقه امنی به طول ۱۴۵ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتر در شمال سوریه ایجاد شده است. وزیر دفاع ترکیه با انتشار بیانیه‌ای ضمن بیان این مطلب که منطقه امن مورد نظر آنکارا در شمال سوریه ایجاد شده است، گفت: روزانه ۱۰ تا ۱۵ بار توافق آتش آتش‌بس نقض می‌شود و تماس‌ها با روسیه برای جلوگیری از این نقض آتش‌بس ادامه دارد. حلوصی آکار در ادامه مدعی شده است: حدود ۱۲۰۰ تروریست از آغاز عملیات ترکیه در شمال سوریه کشته و یا مجروح شده‌اند. ترکیه از روز ۹ اکتبر (۱۷ مهر)، عملیات موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرده و هدف از این عملیات را پاکسازی مناطق مرزی ترکیه از وجود تروریست‌ها عنوان کرد. «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه، در جریان سفر ماه اکتبر به بندر «سوچی» توافقی در مورد مرز‌های مشترک ترکیه و سوریه با «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه، به امضا رساند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی در ادامه افزود: من چیزهایی را از این نشست‌های استماع درک کردم، من متوجه شده‌ام که ترامپ نمی‌خواهد من نامزد حزب دموکرات شوم. ولادیمیر پوتین هم نمی‌خواهد من رئیس جمهور شوم. معاون رئیس جمهور سابق آمریکا اظهار داشت: من نامزدی هستم که بیشترین شانس را برای شکست ترامپ دارم. اظهارات بایدن پس از دومین روز پخش علنی و عمومی نشست‌های استماع درباره استیضاح ترامپ بیان شده است. دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را آغاز کرده‌اند.
ایسناایسنا1 روز قبل
به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۲۲ سنت یا ۰٫۳۵ درصد کاهش پیدا کرد و به ۶۲ دلار و ۱۸ سنت در هر بشکه رسید. فعالان بازار امیدوارند اگر توافق تجاری حاصل شود، کندی رشد اقتصاد جهانی برطرف می‌شود. نگرانی بازار پیرامون مناقشه تجاری، خوش بینی نسبت به رشد کمتر از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا را تحت الشعاع قرار داد. گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به ۱۵ نوامبر به میزان ۱٫۴ میلیون بشکه رشد کرده است. ذخایر نفت در کاشینگ اوکلاهاما که هاب تحویل معاملات نفت است، به میزان ۲٫۳ میلیون بشکه کاهش پیدا کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وزارت دفاع ترکیه امروز (پنج شنبه) با انتشار توئیتی اطلاع داد که این افراد از اعضای یگان‌های مدافع خلق (ی. ک. ک) بودند که پس از عملیات شناسایی به وسیله پهپادهای ارتش ترکیه مورد هدف قرار گرفتند. ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد. یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در حدفاصل شهرهای راس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است. حملات یک هفته‌ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حلوسی آکار» وزیر دفاع ترکیه امروز (پنجشنبه) اعلام کرد منطقه امن مورد نظر کشورش در شمال سوریه، به طول ۱۴۵ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتر به‌طور کامل ایجاد شده است. آکار با صدور بیانیه‌ای درباره عملیات نظامی «چشمه صلح» در شمال سوریه، گفت: «توافق آتش‌بس در شمال سوریه هر روز به تعداد ۱۰ تا ۱۵ بار از شرق و غرب نقض می‌شود». وی» وی درباره برخی گزارش‌ها مبنی بر استفاده ارتش ترکیه از سلاح‌های شیمیایی و ممنوعه علیه شبه‌نظامیان کرد در شمال سوریه نیز توضیح داد: «این اتهامات منشأ واقعی ندارند. وزیر دفاع ترکیه گفت که مقامات ترکیه طبق توافق سوچی، با همتایان روسی خود درباره نقض آتش‌بس و حملات شبه‌نظامیان کرد به منطقه امن در تماس هستند. نقشه‌ای که رسانه‌های ترکیه‌ای از وسعت منطقه امن در شمال سوریه منتشر کردندوی همچنین افزود: «ما به تمامیت ارضی همسایگان خود احترام می‌گذاریم اما اجازه تاسیس هیچ گذرگاه تروریستی در مرزهای خود را نمی‌دهیم».
ایسناایسنا1 روز قبل
رییس جمهور روسیه اعلام کرد با وجود اختلافات جزئی با اوپک، کشورش به همکاری با این گروه برای تثبیت بازارهای نفت ادامه خواهد داد. به گزارش ایسنا، توافق کاهش تولید فعلی اوپک پلاس تا پایان مارس سال ۲۰۲۰ ادامه دارد. تولید میعانات پیش از این به مسئله مورد اختلاف میان قطر و شرکای سابقش در اوپک تبدیل شده بود و در نهایت این کشور تصمیم گرفت از اوپک خارج شود. تولید نفت روسیه در طول سال میلادی جاری نوسان داشته و این کشور از اوت بالاتر از سهمیه خود، نفت تولید کرده است. نواک اوایل ماه میلادی جاری گفت که کاهش تولید روسیه در اکتبر تنها ۲۱۱ هزار بشکه در روز بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همانطور که می‌دانیم ماجرا از تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با همتای اوکراینی خود یعنی زلسنکی آغاز شد. در همین راستا، وی از رئیس جمهوری اوکراین خواست تا فساد مالی پسر جوبایدن یعنی هانتر بایدن را برملا کند. در همین راستا وی از رئیس جمهوری اوکراین خواست تا فساد مالی پسر جوبایدن یعنی هانتر بایدن را برملا کند. از جمله این موارد این است که رئیس جمهور آمریکا نباید از قویه مجریه برای قدرت شخصی خود سو استفاده کند. رئیس جمهوری آمریکا حتی حاضر شده بود با آقای ظریف عکس بیندازد، در صورتی که طرف مقابل او آقای روحانی بود.

به انتهای لیست رسیدید