ولیعهد عربستان سعودی

ولیعهد عربستان سعودی

ایسناایسنا3 روز قبل
دلار پس از حدود یک ماه موفق شد کانال ۱٫۱۱ در برابر یورو را بشکند. یورو با افت سنگین ۰٫۴۱ درصدی، کانال ۱٫۱۱ را از دست داد و به ۱٫۱۰۸۵ دلار رسید. همچنین هر دلار آمریکا به ۱٫۳۰۶۳ دلار کانادا افزایش یافت. در برابر همتای سنگاپوری، هر دلار به ازای ۱٫۳۴۸۴ دلار سنگاپور مبادله شد. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱٫۴۵۴۶ دلار مبادله شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
همچنین هر دلار امریکا به ۱٫۳۰۵۹ دلار کانادا کاهش یافت. در برابر همتای سنگاپوری، هر دلار به ازای ۱٫۳۴۷۶ دلار سنگاپور مبادله شد. در معاملات بازارهای ارزی جهانی، همچنین هر دلار با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۰۹٫۹۴۹۲ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار امریکا به ازای ۱٫۴۴۹۲ دلار مبادله شد. همچنین نرخ برابری دلار معادل ۶٫۸۶۶ یوان چین اعلام شد.
ایسناایسنا6 روز قبل
شاخص دلار در بازارهای جهانی کماکان در حال پیشروی است. قرار است تا نخست وزیر چین برای این کار راهی واشنگتن شود و استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا از گفتگوی خود با طرف چینی خبر داده است. همچنین هر دلار آمریکا به ۱٫۳۰۵۹ دلار کانادا کاهش یافت. در معاملات بازارهای ارزی جهانی، همچنین هر دلار با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۰۹٫۹۴۹۲ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱٫۴۴۹۲ دلار مبادله شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
قرار است تا نخست‌وزیر چین برای این کار راهی واشنگتن شود و استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا از گفت‌وگوی خود با طرف چینی خبر داده است. با این حال در منطقه خاورمیانه اگرچه از شدت تنش‌ها به میزان قابل‌توجهی کاسته شده است اما برخی ریسک‌ها هنوز به قوت خود باقی مانده‌اند. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با افزایش ۱/ ۰ درصدی نسبت به روز قبل و در سطح ۰۷/ ۹۷ واحد بسته شد. از سوی دیگر نیز فرانسه آمریکا را تهدید کرده است که در صورت عملی شدن افزایش تعرفه‌ها، پرونده را به سازمان تجارت جهانی خواهد بود. برونو لو‌مر، وزیر دارایی فرانسه با غیرمنطقی خواندن مواضع آمریکا خواهان بازگشت به میز مذاکره شده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
قرار است تا نخست وزیر چین برای این کار راهی واشنگتن شود و استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا از گفتگوی خود با طرف چینی خبر داده است. همچنین هر دلار آمریکا به ۱٫۳۰۵۴ دلار کانادا افزایش یافت. در برابر همتای سنگاپوری، هر دلار به ازای ۱٫۳۴۷۱ دلار سنگاپور مبادله شد. در معاملات بازارهای ارزی جهانی، همچنین هر دلار با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۱۰٫۱۱۳۷ ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱٫۴۴۸۲ دلار مبادله شد.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، خبرگزاری فرانسه نوشت، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در دیدار با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی هشدار داد که رویارویی نظامی با ایران بر صلح و ثبات جهانی تأثیر خواهد گذاشت. آبه تاکید کرد که هر رویارویی نظامی در منطقه مانند مقابله با ایران، نه تنها بر صلح و ثبات در منطقه بلکه بر صلح و ثبات در کل جهان تأثیر خواهد گذاشت. آبه همه طرف‌های درگیر را دعوت کرد تا با تلاش‌های دیپلماتیک برای خنثی کردن تنش‌ها اقدام کنند. منبع: ایلنا۱۰۶
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «شینزو آبه»، نخست وزیر ژاپن، در نخستین روز تور ۵ روزه خود در غرب آسیا گفت «درگیری نظامی با ایران بر همه جهان تاثیر می‌گذارد.» «شینزو آبه»، نخست وزیر ژاپن، در نخستین روز تور ۵ روزه خود در غرب آسیا گفت «درگیری نظامی با ایران بر همه جهان تاثیر می‌گذارد.» به گزارش ژاپن تودی، «آبه» در نخستین روز تور ۵ روزه به غرب آسیا با هدف تلاش به منظور کاهش تنش‌ها در این منطقه در دیدار با «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی، هشدار داد: «رویارویی نظامی با ایران بر صلح و ثبات جهانی تاثیر می‌گذارد». «ماساتو اوهتکا»، سخنگوی وزارت خارجه ژاپن می‎گوید: «نخست وزیر و ولیعهد عربستان در دیداری یک ساعته در مورد تحولات منطقه بحث و مذاکره کردند.» «آبه» در این دیدار تاکید کرد: «هر رویارویی نظامی در منطقه که سبب درگیر شدن کشوری مانند ایران شود، نه تنها در صلح و ثبات منطقه بر صلح و ثبات همه جهان تاثیر خواهد داشت.» وی در ادامه از همه کشور‌ها خواست تا در تلاش‌های دیپلماتیک برای کاهش تنش‌ها مشارکت داشته باشند. سخنگوی وزارت خارجه ژاپن در ادامه با اشاره به تصمیم توکیو برای ارسال ناو به خلیج فارس، تاکید کرد: «ژاپن در ائتلاف دریایی آمریکا مشارکت نخواهد داشت.» نخست وزیر ژاپن در ادامه به امارات و عمان سفر خواهد کرد. انتهای پیام/
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، خبرگزاری فرانسه گزارش داد که شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در دیدار با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی هشدار داد که رویارویی نظامی با ایران بر صلح و ثبات جهانی تأثیر خواهد گذاشت. آبه تاکید کرد که هر رویارویی نظامی در منطقه مانند مقابله با ایران، نه تنها بر صلح و ثبات در منطقه بلکه بر صلح و ثبات در کل جهان تأثیر خواهد گذاشت. آبه همه طرف‌های درگیر را دعوت کرد تا با تلاش‌های دیپلماتیک برای خنثی کردن تنش‌ها اقدام کنند.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز به نقل از شکبه الجزیره، ماساتو اوتاکا، سخنگوی وزارت امور خارجه ژاپن گفت که شینزو آبه، نخست‌وزیر این کشور، روز یک‌شنبه در دیدار با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی، درباره ایران اظهار کرد: هرگونه رویارویی نظامی در منطقه که در برگیرنده کشوری مانند ایران باشد، نه تنها بر صلح و ثبات منطقه که بر صلح و ثبات تمام جهان اثر خواهد گذاشت. اوتاکا افزود: آبه از تمام کشورهای مربوطه خواست که در تلاش‌های دیپلماتیک برای کاهش تنش‌ها مشارکت کنند. گفتنی است ولیعهد سعودی در اقدامی غافلگیرانه دیدار خود با نخست وزیر ژاپن را در یک خیمه و چادر بیابانی ترتیب داد و نخست‌وزیر ژاپن عبای عربستانی پوشید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، خبرگزاری فرانسه نوشت، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در دیدار با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی هشدار داد که رویارویی نظامی با ایران بر صلح و ثبات جهانی تأثیر خواهد گذاشت. آبه تاکید کرد که هر رویارویی نظامی در منطقه مانند مقابله با ایران، نه تنها بر صلح و ثبات در منطقه بلکه بر صلح و ثبات در کل جهان تأثیر خواهد گذاشت. آبه همه طرف‌های درگیر را دعوت کرد تا با تلاش‌های دیپلماتیک برای خنثی کردن تنش‌ها اقدام کنند.
ایران‌جیبایران‌جیب1 هفته قبل
نخست وزیر ژاپن نسبت به درگیری نظامی با ایران هشدار داد. نخست وزیر ژاپن نسبت به درگیری نظامی با ایران هشدار داد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در دیدار با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی هشدار داد که رویارویی نظامی با ایران بر صلح و ثبات جهانی تأثیر خواهد گذاشت. آبه تاکید کرد که هر رویارویی نظامی در منطقه مانند مقابله با ایران، نه تنها بر صلح و ثبات در منطقه بلکه بر صلح و ثبات در کل جهان تأثیر خواهد گذاشت. آبه همه طرف‌های درگیر را دعوت کرد تا با تلاش‌های دیپلماتیک برای خنثی کردن تنش‌ها اقدام کنند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
نخست وزیر ژاپن نسبت به درگیری نظامی با ایران هشدار داد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در دیدار با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی هشدار داد که رویارویی نظامی با ایران بر صلح و ثبات جهانی تأثیر خواهد گذاشت. آبه تاکید کرد که هر رویارویی نظامی در منطقه مانند مقابله با ایران، نه تنها بر صلح و ثبات در منطقه بلکه بر صلح و ثبات در کل جهان تأثیر خواهد گذاشت. آبه همه طرف‌های درگیر را دعوت کرد تا با تلاش‌های دیپلماتیک برای خنثی کردن تنش‌ها اقدام کنند.

(تصاویر) استقبال بن سلمان از شینزو آبه در چادر

12+
فراروفرارو1 هفته قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه الحدث، وزارت امور خارجه ژاپن اعلام کرد شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در دیدار با ولیعهد عربستان سعودی درباره تنش‌ها در منطقه گفتگو کرد. وزارت امور خارجه ژاپن افزود: شینزو آبه با شاهزاده محمد بن سلمان درباره نشست گروه ۲۰ در عربستان سعودی گفتگو کرد. در بیانیه وزارت امور خارجه ژاپن آمده است: توکیو و ریاض درباره تلاش برای حمایت از صلح و ثبات در منطقه اتفاق نظر دارند. وزارت امور خارجه ژاپن اضافه کرد: توکیو یک کشتی نیروی دریایی برای جمع آوری اطلاعات به خلیج فارس اعزام کرده است. هرگونه رویارویی نظامی در منطقه پیامد‌های جهانی دارد.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
پادشاه و ولیعهد عربستان به سلطان جدید عمان تصدی این پست را تبریک گفتند. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی امروز (شنبه) در پیام‌هایی به هیثم بن طارق بن تیمور، سلطان عمان فوت قابوس بن سعید، سلطان سابق این کشور را تسلیت گفتند. آنها تاکید کردند که عربستان خواهان همکاری با سلطان جدید عمان در راستای خیر رسانی به دو کشور و دو ملت عربستان و عمان است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیا الیوم، «خالد بن سلمان» معاون وزیر دفاع و بردار ولیعهد عربستان سعودی در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: طبق توصیه‌های ولیعهد (محمد بن سلمان) با «دونالد ترامپ» دیدار کردم و حامل پیام وی به ترامپ بود. با ترامپ همچنین درباره انواع همکاری‌ها، هماهنگی‌ها و اقدام مشترک میان دو کشور دوست در زمینه‌های مختلف گفت‌وگو کردم. معاون وزیر دفاع عربستان سعودی، بدون اشاره به جزئیات پیام محمد بن‌سلمان به ترامپ، اظهار کرد که با رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین درباره تلاش‌های مشترک برای رویارویی با چالش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرده است. در این دیدار «ربرات اوبراین» مشاور امنیت ملی و «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا حضور داشتند. خالد بن سلمان پیشتر نیز از دیدارش با وزیران دفاع و خارجه آمریکا در واشنگتن خبر داد.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «خالد بن سلمان» معاون وزیر دفاع و بردار ولیعهد عربستان سعودی در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: طبق توصیه‌های ولیعهد (محمد بن سلمان) با «دونالد ترامپ» دیدار کردم و حامل پیام وی به ترامپ بود. با ترامپ همچنین درباره انواع همکاری‌ها، هماهنگی‌ها و اقدام مشترک میان دو کشور دوست در زمینه‌های مختلف گفت‌وگو کردم. اخبار سیاسی- معاون وزیر دفاع عربستان سعودی، بدون اشاره به جزئیات پیام محمد بن‌سلمان به ترامپ، اظهار کرد که با رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین درباره تلاش‌های مشترک برای رویارویی با چالش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرده است. خالد بن سلمان پیشتر نیز از دیدارش با وزیران دفاع و خارجه آمریکا در واشنگتن خبر داد. تهدیدهای مقام‌های ایران برای گرفتن انتقام خون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش از آمریکا، ترس و وحشت را به دل آمریکایی‌ها و همپیمانان منطقه‌ای آن انداخته است.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند عربستان شاهزاده خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع و برادر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی را در پی تحولات اخیر و به منظور اطلاع یافتن از تصمیمات ترامپ به واشنگتن فرستاده است. رسانه‌های صهیونیستی همچنین اعلام کردند سعودی‌ها اکنون بسیار نگران‌تر از اسرائیل هستند. پیشتر روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط خبر داده بود خالد بن سلمان، معاون ولیعهد عربستان سعودی برای گفت‌وگو درباره آرامش در منطقه به آمریکا و انگلیس سفر می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
مهم‌ترین تحولات عراق در ساعات اخیر عبارتند از: *نشست پارلمان عراق برای بررسی موضوع پایان حضور نظامیان آمریکایی در عراقپارلمان عراق امروز، یکشنبه ۱۵ دی، در نشستی اضطراری موضوع پایان حضور نظامیان آمریکایی را در عراق به رای می‌گذارد. *تشییع باشکوه پیکر شهدای حمله تروریستی آمریکا در نجفشهر نجف شنبه شب شاهد حضور ده‎ها هزار عزادار در مراسم تشییع باشکوه شهدای حمله تروریستی آمریکا بود. *سرنگونی پهپاد آمریکایی در عراقمنابع رسانه‌ای عراق از سقوط یک فروند پهپاد آمریکایی در غرب استان «الانبار» عراق خبر دادند. *اصابت خمپاره به مقر نظامیان آمریکایی در موصلمقر نظامیان آمریکایی در «موصل» شب گذشته، هدف عملیات خمپاره‌ای قرار گرفت. در این بیانیه از کلیه نیرو‌های امنیتی عراق خواسته شده تا پایان روز یکشنبه دست‌کم یک کیلومتر با پایگاه‌های محل استقرار نظامیان آمریکایی فاصله بگیرند.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون الحدث، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در گفتگوی تلفنی با عادل عبد المهدی نخست وزیر عراق تاکید کرد ریاض خواهان ایجاد امنیت و ثبات در عراق است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
این در حالی است که محافل خبری و تحلیلگران تاکید دارند که این اقدام تنش‌زای آمریکا وضعیت امنیتی قوای این کشور در منطقه را وخیم‌تر خواهد کرد و آمریکا باید منتظر اقدام تلافی‌جویانه قطعی از سوی ایران باشد. پامپئو در خصوص گفتگوی تلفنی خود با بن سلمان در توئیتر نوشت: «دونالد ترامپ تصمیم بزرگی برای اقدام دفاعی جهت حفاظت از نیروهای آمریکایی در خارج از کشور گرفت. من تأکید کردم که تنش‌زدایی هدف اصلی آمریکاست.» وزیر خارجه آمریکا درباره تماس تلفنی خود با محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان نیز اعلام کرد: «با اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان درباره تصمیم دونالد ترامپ برای کشتن [سردار] قاسم سلیمانی در راستای حفاظت از جان آمریکایی‌ها صحبت کردیم. آمریکا از مردم و منافع خود حمایت خواهد کرد.» پامپئو درباره گفتگوی تلفنی با ژنرال بجوا فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح پاکستان نیز گفت: «ژنرال بجوا فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح پاکستان و من درباره اقدام دفاعی آمریکا در کشتن [سردار] قاسم سلیمانی گفتگو کردیم. شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد جنایتکارانی که سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند، در زمان و مکان مناسب با انقام سختی مواجه خواهند شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
محمد بن سلمان در اولین گفتگوی تلویزیونی خود با چنته‌ای پر از وعده و وعید مدعی شده بود که اتکای عربستان به بودجه نفتی سال ۲۰۲۰ پایان می‌یابد؛ اما روزگار بروفق مراد ولی عهد نرفت. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «اگر در سال ۲۰۲۰ تولید نفت را متوقف کنیم، می‌توانیم زندگی کنیم»، این جمله جزئی از مصاحبه «محمد بن سلمان» ولی عهد عربستان با شبکه «العربیه» پیش از معرفی چشم انداز «۲۰۳۰» بود. گزارش بودجه سال ۲۰۲۰ عربستان همچنین پیش بینی کرده است که میانگین تولید داخلی نفت هم به دلیل توافقات اوپک کاهش می‌یابد و درآمدهای غیرنفتی در سال ۲۰۲۰، ۸۵ میلیارد دلار خواهد بود. بنابراین و آنگونه که به نظر می‌رسد پروژه‌های بلندپروازانه در چشم انداز ۲۰۳۰ قربانی سیاست‌های غلط بن سلمان شده و همانطور که خبرگزاری بلومبرگ آمریکا گزارش داده محمد بن سلمان از روند اجرای این طرح‌ها راضی نیست و معقتد است که باید در این طرح‌ها تجدید نظر شود. بن سلمان درباره طرحش برای تکیه بر درآمدهای غیر نفتی، گفته بود که در عربستان به اعتیاد نفتی رسیدیم، از همین رو توسعه بسیاری از بخش‌ها متوقف شده است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
پمپئو در صفحه توییتر خود مدعی شد: ما به حمله نیابتی ایران که منجر به کشته شدن یک شهروند آمریکایی و زخمی شدن نظامیان عراقی و آمریکایی شد، به نحوی تدافعی پاسخ دادیم. وی در ادامه این توییت آورد: حال، گروه‌های تحت حمایت ایران، ‌ سفارت ما در بغداد را تهدید می‌کنند. پمپئو افزود که آمریکا به همکاری برای مقابله با آنچه وی رفتار بی ثبات کننده ایران دانست، ادامه خواهد داد. تظاهرکنندگان با برپایی چادرهایی اعلام کردند به تحصن خود تا اجرای مطالبات مردم عراق ادامه خواهند داد. معترضان خشمگین اقدام به شعار نویسی روی دیوار سفارت و شکستن دوربین‌های مداربسته و کیوسک‌های نگهبانی اطراف سفارت کردند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 هفته قبل
پیشتر، مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا شبه نظامیان وابسته به ایران را به حمله به پایگاه‌های مشترک نیروهای آمریکایی و عراقی متهم کرده بود. پومپئو ضمن هشدار در مورد اقدامات تلافی جویانه آمریکا، از تشدید تحریم ایران هم خبر داده بود. وزیر خارجه آمریکا در پیام توییتری خود در روز سه شنبه، امروز، از گفتگوی تلفنی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل خبر داده است. در مورد تشدید تحریم ایران، برایان هوک، نماینده آمریکا در امور ایران هم گفته است که تحریم آمریکا علیه ایران در سال آینده میلادی تشدید خواهد شد. مهمترین جنبه این تحریم‌ها علیه صادرات نفت ایران و دسترسی به تسهیلات بانکی بین المللی بوده است.
فراروفرارو3 هفته قبل
پیشتر، مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا شبه نظامیان وابسته به ایران را به حمله به پایگاه‌های مشترک نیروهای آمریکایی و عراقی متهم کرده بود. پومپئو ضمن هشدار در مورد اقدامات تلافی جویانه آمریکا، از تشدید تحریم ایران هم خبر داده بود. وزیر خارجه آمریکا در پیام توییتری خود در روز سه شنبه، امروز، از گفتگوی تلفنی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل خبر داده است. در مورد تشدید تحریم ایران، برایان هوک، نماینده آمریکا در امور ایران هم گفته است که تحریم آمریکا علیه ایران در سال آینده میلادی تشدید خواهد شد. مهمترین جنبه این تحریم‌ها علیه صادرات نفت ایران و دسترسی به تسهیلات بانکی بین المللی بوده است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
مایک پمپئو که پس از حمله آمریکا به نیروهای حشد الشعبی عراق با نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ولیعهد عربستان سعودی نیز گفت و گو کرده، در مورد تماس تلفنی با ولعیهد ابوظبی نوشت: مکالمه ثمربخشی با محمد بن زاید آل نهیان برای تبادل نظر پیرامون حملات جمعه به نیروهای ائتلاف در عراق انجام دادم. پمپئو افزود آمریکا به همکاری برای مقابله با آنچه وی رفتار بی ثبات کننده ایران دانست، ادامه خواهد داد. آمریکا شامگاه یکشنبه (۸ دی) با جنگنده‌های نظامی خود به سه مقر تیپ ۴۵ الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق در استان الانبار حمله کرد. پس از این حمله، مردم، مسوولان، شخصیت‌های سیاسی و دولتی عراق، اقدام آمریکا در نقض حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور را محکوم کردند. گرچه هنوز گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته ولی واشنگتن کتائب حزب الله عراق را مسئول آن معرفی کرده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک با استناد به اعلامیه وزارت امور خارجه آمریکا، مایک پمپئو، وزیر امورخارجه ایالات متحده گفتگوهای تلفنی با رهبران اسرائیل، امارات و عربستان سعودی در خصوص حملات آمریکا به مواضع حزب الله در سوریه و عراق به انجام رساند. مطابق با اطلاعات وزارت امورخارجه آمریکا، پمپئو در صحبت با نخست وزیر اسرائیل باردگر مدعی شد که آمریکا برای دفاع از شهروندان و منافع خود در مقابل تهدیدات از سوی ایران دست به عملیات قاطعانه خواهد زد. امیر دوبی نیز از حملات آمریکا حمایت کرد. پمپئو در گفتگو با النهیان نگرانی عمیق خود را در رابطه با حملات «کتائب حزب الله» به نیروهای ائتلاف در عراق ابراز نمود. اقدامات آمریکا در پاسخ به دفاع از منافع ائتلاف انجام شده است.

بیوگرافی کامل «محمد بن سلمان» + تصاویر

15+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
ایلناایلنا3 هفته قبل
وزیر امور خارجه آمریکا با ولیعهد عربستان سعودی و ولیعهد ابوظبی درباره ایران و حمله اخیر به عراق گفت‌وگو کرد. ایالات متحده قاطعانه به حملات ایران پاسخ خواهد داد. ایالات متحده و عربستان سعودی برای مقابله با رفتار بدخواهانه ایران به همکاری مشترک خود ادامه خواهند داد. ایالات متحده به همکاری در راستای مقابله با رفتار ایران ادامه خواهد داد. ایالات متحده آمریکا برای دفاع از شهروندان و منافع خود اقدام قاطع خواهد کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 هفته قبل
ایرنا- مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا با محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد عربستان سعودی در باره آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی گفت وگو کردند. به گزارش دوشنبه شب خبرگزاری سعودی (واس)، در گفت وگوی تلفنی مایک پمپئو با محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، تحولات منطقه، تلاش‌های مربوط به تقویت ثبات و امنیت بررسی شد. دو طرف همچنین آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی را بررسی کردند. گفت و گوی پمپئو با ولیعهد سعودی در حالی است که آمریکا روز گذشته با نقض حاکمیت عراق و سوریه مناطقی را در این دو کشور هدف حملات هوایی قرار داد. آمریکا شامگاه یکشنبه به سه مقر الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق در استان الانبار حمله کرد که بر اثر آن بیش از ۳۰ تن کشته و ده‌ها تن زخمی شدند.

به انتهای لیست رسیدید