وندی شرمن

وندی شرمن

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
به گزارش گروه فرهنگ و هنر مشرق، معرفی کتاب «من ترسو نیستم (خاطرات مذاکره‌کننده ارشد آمریکایی وندی شرمن)» در محل کتابفروشی «به‌نشر» برگزار شد. ما کاری نکردیم که کتاب‌ها در زمینه شناخت مذاکرات هسته‌ای کمک کند و در حال حاضر نیاز است فضای لازم برای تولید کتاب‌های ایرانی از مذاکرات هسته‌ای فراهم شود. او در ادامه درباره نکات مثبت کتاب «من ترسو نیستم» ادامه داد: این کتاب بدون حاشیه‌نویسی نوشته شده و عینا ترجمه شده است. در ترجمه این کتاب به هیچ عنوان کلمه‌ای جابه‌جا نشده است حتی می‌توانیم درخواست کنم که این ترجمه را با اصل کتاب تطبیق دهید. کتاب «من ترسو نیستم» نوشته وندی شرمن توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
خاطرات شرمن هم جالب است و در آن از چگونگی شکل‌گیری سیاست خارجی دولت اوباما سخن به میان آمده است. با مطالعه این کتاب می‌توان به جز بعد داخلی از بعد خارجی نیز از جریان مذاکرات هسته‌ای باخبر شد. وی افزود: داخلی‌ها که نمی‌گویند چه اتفاقاتی در جریان مذاکرات هسته‌ای افتاد. وی افزود: طرف‌های ایرانی مذاکره کننده هسته‌ای نیز باید حتما کتاب خاطرات خود را چاپ کرده و از ملاحظات امنیتی و … بپرهیزند. تنها کتاب خاطرات ایرانیان از مذاکرات هسته‌ای و برجام کتاب خاطرات مرتضی غرقی است که البته او خارج از تیم مذاکره کننده بود.
مهرمهر3 روز قبل
خاطرات شرمن هم جالب است و در آن از چگونگی شکل گیری سیاست خارجی دولت اوباما سخن به میان آمده. با مطالعه این کتاب می‌توان بجز بعد داخلی از بعد خارجی نیز از جریان مذاکرات هسته‌ای باخبر شد. دولت جریان مذاکره با آمریکا را هم پیش آورد و گفت که حتی آب خوردن و مشکلات ازدواج ایرانیان نیز با این توافق حل می‌شود. تنها کتاب خاطرات ایرانیان از مذاکرات هسته‌ای و برجام کتاب خاطرات مرتضی غرقی است که البته او خارج از تیم مذاکره کننده بود. این مترجم و پژوهشگر همچنین درباره اینکه ایرانیان چگونه می‌توانند از حقیقت جریان مذاکرات هسته‌ای و برجام باخبر شوند، گفت: توصیه من این است که مردم به صحبت‌های شفاهی گوش نکرده و خود کتاب‌ها را بخوانند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، آیین رونمایی از کتاب «من ترسو نیستم» نوشته وندی شرمن توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی و خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود. بر اساس این گزارش، کتاب «من ترسو نیستم» خاطرات وندی شرمن (رئیس تیم آمریکا در مذاکرات ۱+۵ ایران) از زوایای پیدا و پنهان مذاکرات هسته‌ای کشور با ۱+۵ است که انتشارات مؤسسه مرکز اسناد انقلاب اسلامی آن را با ترجمه مهدی خانعلی‌زاده، زهرا ساعدی خامنه و ثمانه اکوان به چاپ رسانده است. این مراسم با حضور مترجمان کتاب، (مهدی خانعلی‌زاده و ثمانه اکوان) چهارشنبه ۱۳ آذر ساعت ۱۳ الی ۱۵ در فروشگاه به نشر واقع در خیابان انقلاب، روبه‌روی در اصلی دانشگاه تهران، پلاک ۱۲۴۴ برگزار می‌شود. «وندی روث شرمن» معاون سیاسی وزارت امور خارجه آمریکا در دوره اوباما و چهره تأثیرگذار این کشور در مذاکرات هسته‌ای با جمهوری اسلامی است. این کتاب منحصر به روایت مذاکرات هسته‌ای نیست و شرمن در بخش‌های دیگری از کتاب خاطرات خود به مسائلی نظیر نحوه ورودش به سیاست و فعالیت‌های دانشگاهی خود و … نیز اشاره کرده است.

۴ آذر ۹۸ بازتولید سرمایه اجتماعی انقلاب/ خون «مرتضی» ها به پای امنیت ایران

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، درباره علت فرجام ناکام برجام و چرایی به شکست کشیده‌شدن این تجربه، تحلیل‌های متعددی از سوی چهره‌های سیاسی ایرانی و بین‌المللی منتشر شده است که شاید بهترین زاویه برای نگاه به روند اجرایی برجام و ناکامی آن، روایت افرادی باشد که به طور مستقیم در جریان روند مذاکرات حضور داشتند. وندی روث شرمن معاون سیاسی وزیر خارجه آمریکا یکی از این چهره‌هاست که در اکثر جلسات با طرف ایرانی حضور داشت و یکی از پایه‌های اصلی تنظیم متن نهایی توافق برجام بود. وندی شرمن، یک یهودی متعصب است که در میانه مذاکرات، زمانی که مورد سؤال قرار گرفت که «چرا باید به حسن روحانی اعتماد کنید؟» گفت «من به کسانی که با آن‌ها در مذاکرات دور یک میز می‌نشینم، اعتماد نمی‌کنم. ما می‌دانیم که فریبکاری، بخشی از دی‌ان‌ای ایرانی‌هاست.» کتاب خاطرات وندی شرمن، که با عنوان «من ترسو نیستم» از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است حاوی خاطرات وی از جلسات و پشت پرده‌های برجام است. «من ترسو نیستم» توسط مهدی خانعلی‌زاده، زهرا ساعدی خامنه و ثمانه اکوان ترجمه شده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
خودشان می‌گویند حداقل یک بار، این جفا را در دهه فجر سال ۹۲ مرتکب شده‌اند. گفتنی است با اجرای سهمیه بندی از سال ۸۶، متوسط مصرف روزانه بنزین به ۶۰ میلیون لیتر کاهش یافت. آشوب‌گران جنایتکار که هزاران میلیارد خسارت وارد کردند، هم‌قطاران داعش بودند نه معترض. البته همین جا باید حساب انبوه مدیران خدوم و دلسوز را از معدود مدیران کج فهم و کج رفتار جدا کرد. بنابراین باید با گزینه‌های متنوعی که در اختیار داریم، ضربات بازدارنده و پشیمان‌کننده به آنها وارد کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
خودشان می‌گویند حداقل یک بار، این جفا را در دهه فجر سال ۹۲ مرتکب شده‌اند. گفتنی است با اجرای سهمیه بندی از سال ۸۶، متوسط مصرف روزانه بنزین به ۶۰ میلیون لیتر کاهش یافت. آشوب‌گران جنایتکار که هزاران میلیارد خسارت وارد کردند، هم‌قطاران داعش بودند نه معترض. البته همین جا باید حساب انبوه مدیران خدوم و دلسوز را از معدود مدیران کج فهم و کج رفتار جدا کرد. بنابراین باید با گزینه‌های متنوعی که در اختیار داریم، ضربات بازدارنده و پشیمان‌کننده به آنها وارد کنیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
«وندی روث شرمن» معاون سیاسی وزارت امور خارجه آمریکا در دوره‌ اوباما و چهره تأثیرگذار این کشور در مذاکرات هسته‌ای با جمهوری اسلامی است. خانم شرمن که بعد از «جان کری»، عالی‌رتبه‌ترین مقام آمریکایی حاضر در مذاکرات بود، در اکثر جلسات با طرف ایرانی حضور داشت و یکی از پایه‌های اصلی تنظیم متن نهایی توافق برجام بود. هیئت اتحادیه اروپا سرانجام خودکار به دست گرفت و بر روی متن توافق شروع به کار کردن کرد … همه هیئت‌های دیگر نیز به آنها پیوستند و شب‌نشینی‌هایی را به وجود آوردند که بر روی متن توافق کار کنند. ما به رسانه‌ها پیام رساندیم که در هتل کوبورگ تجمع نکنند و به کمپ سازمان ملل در کناره رود دانوب بروند. برای حفظ سنت‌های سازمان ملل همه شرکت‌کنندگان در این توافق پشت میز بیضی شکل نشستند و دستیارانشان پشت سر آنها قرار گرفتند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کتاب خاطرات وندی شرمن، مذاکره‌کننده ارشد آمریکایی، با عنوان «من ترسو نیستم» از سوی مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد. «وندی روث شرمن» معاون سیاسی وزارت امور خارجه آمریکا در دوره‌ اوباما و چهره تأثیرگذار این کشور در مذاکرات هسته‌ای با جمهوری اسلامی است. هیئت اتحادیه اروپا سرانجام خودکار به دست گرفت و بر روی متن توافق شروع به کار کردن کرد … همه هیئت‌های دیگر نیز به آنها پیوستند و شب‌نشینی‌هایی را به وجود آوردند که بر روی متن توافق کار کنند. برای حفظ سنت‌های سازمان ملل همه شرکت‌کنندگان در این توافق پشت میز بیضی شکل نشستند و دستیارانشان پشت سر آنها قرار گرفتند. علاقه‌مندان می‌توانند به منظور تهیه کتاب خاطرات وندی شرمن با عنوان «من ترسو نیستم» به صفحه منشورات پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به آدرس www. irdc. ir مراجعه کنند.
رجانیوزرجانیوز1 هفته قبل
عضو گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس در واکنش به بیانیهٔ ضد انقلابی هاشم آغاجری، نوشت: آقای روشنفکر! ما با شما چه کنیم که روزی سوپر انقلابی بودید، روزی هم لیبرال می‌شوید و روزی دیگر سوسیالیست و روزی دیگر فاشسیت! بس کنید این بوقلمون صفتی‌ها را ای اشباح الرجال! آیا نیست!؟ آیا نفت و گاز و اورانیوم دست شما و مؤتلفین تکنوکرات تان است یا دست آخوندها و پاسداران وطن؟! ؛ بگویید آمریکا دوستی تان چه بر سر ایران و ایرانی آورد!
فارسفارس2 هفته قبل
بس کنید این بوقلمون صفتی‌ها را ای اشباح الرجال! آیا نیست!؟ آیا نفت و گاز و اورانیوم دست شما و مؤتلفین تکنوکرات تان است یا دست آخوندها و پاسداران وطن؟! ؛ بگویید آمریکا دوستی تان چه بر سر ایران و ایرانی آورد! بگویید مظالم ائتلاف شبه روشنفکری سکولار و تکنوکرات‌ها را! دوم آذر ۱۳۹۸دانشگاه تربیت مدرسمجتبی زارعیانتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
اعتمادآنلاین| «وندی شرمن» نماینده دولت باراک اوباما در مذاکرات هسته‌ای با ایران در توییتر خود نوشت: در واقع ایران و کره شمالی به یکدیگر می‌نگرند. شرمن در ادامه افزود: روحانی عکس یادگاری را بی فایده دید و نخواست که تنها خواهان یک گفت‌وگوی تلفنی و یا عکسی یادگاری با ترامپ باشد. نباید تنها به دنبال عکس یادگاری بود. اکنون وزیر دفاع آمریکا باید به دقت اوضاع را در کره شمالی بررسی کند. در واقع اوضاع سختی است.
ایلناایلنا2 هفته قبل
وندی شرمن بر ضرورت مذاکرات واقعی و جدی با ایران تاکید کرد. به گزارش ایلنا، وندی شرمن نماینده دولت باراک اوباما در مذاکرات هسته‌ای با ایران در توییتر خود نوشت: در واقع ایران و کره شمالی به یکدیگر می‌نگرند. شرمن در ادامه افزود: روحانی عکس یادگاری را بی فایده دید و نخواست که تنها خواهان یک گفت‌وگوی تلفنی و یا عکسی یادگاری با ترامپ باشد. نباید تنها به دنبال عکس یادگاری بود. اکنون وزیر دفاع آمریکا باید به دقت اوضاع را در کره شمالی بررسی کند.
برنابرنا2 هفته قبل
شرمن افزود: روحانی عکس یادگاری توخالی را دید و نخواست که دنبال [گفت‌وگوی] تلفنی یادگاری برود. و اکنون وزیر دفاع [آمریکا] باید از نزدیک به کره شمالی بپردازد. واشنگتن و پیونگ یانگ پس از سیزده دور مذاکرات پس از آن، هنوز به نتیجه‌ای مشخص دست نیافته‌اند و کره شمالی اعلام کرده است که هیچ امتیاز یک‌طرفه‌ای در مذاکرات نخواهد داد. رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه در پیام توئیتری از رهبر کره شمالی خواست سریع‌تر اقدام کند و معامله را تمام کند. ترامپ در این توئیت اعلام کرد: من تنها کسی هستم که می‌توانم شما را به جایی که باید باشید، ‌ برسانم.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
پافشاری بر روی منافع ملی در طرف آمریکایی حس می‌شود؛ اما در ایران این‌گونه نیست. جمشیدی در نقد مذاکرات انجام‌شده، گفت: چرا وقتی که شرمن می‌گفت با برجام مشکلات اقتصادی رفع نمی‌شود و به مردم خود این‌گونه نگویید، مسئولین آن را تکرار کردند؟! بنده همین مواضع را در حضور ظریف داشته‌ام و می‌گویند «همه چیز هماهنگ شده است!» وی افزود: هدف سیاست‌خارجه دیپلماسی نیست؛ دیپلماسی ابزار است. حداقل به لحاظ نظامی در جنگ‌های سوریه، یمن، عراق و … به صورت غیرمستقیم ائتلاف آمریکا را به شکست کشاندیم. آمریکا ابتدای سال ۲۰۱۲ خط قرمز هسته‌ای خود را از روی مسائل هسته‌ای برداشت و گفت خط قرمز ما کلاهک‌سازی است.
فارسفارس3 هفته قبل
وی با اشاره به بخش‌هایی از سخنان وندی شرمن در این خصوص، افزود: به عقیده وندی شرمن «عدم توافق بهتر از توافق بد است»؛ اما آقای ظریف این‌طور بیان داشته که «هر توافقی بهتر از عدم توافق است». در برجام نیز بیش از آنکه متن آن را بخوانند، مواضعی را که در خصوص آن بیان می‌شود دنبال می‌کنند. وی افزود: هدف سیاست خارجه دیپلماسی نیست؛ دیپلماسی ابزار است. جمشیدی درخصوص رویکرد کوچک شمردن ایران در مقابل آمریکا بیان داشت: این که بگوییم ایران کشور کوچکی است، در شأن هیچ ایرانی نیست که این‌گونه سخن بگوید. آمریکا ابتدای سال ۲۰۱۲ خط قرمز هسته‌ای خود را از روی مسائل هسته‌ای برداشت و گفت خط قرمز ما کلاهک‌سازی است.

بازیگر عصبانی و صندلی‌های خالی/ به جای مبارزه با فساد، فرافکنی نکنید/ چرا می‌خواهند اوضاع را شلوغ کنند؟

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
برجام که قرار بود سکوی پرش و نقطه اتکای روحانی و دولتش باشد اینک به بزرگ‌ترین نقطه ضعف آن بدل شده است. برجام خشت نخستین و کجی بود که دیوار شش ساله دولت را تا ثریا کج بالا برد. به امید برجام، اقتصاد مقاومتی به‌عنوان تنها نسخه واقع‌بینانه رفع مشکلات اقتصادی کشور به حاشیه رفت و برای دولتمردان بیشتر زینت‌المجالس بود تا یک نقشه راه عملیاتی. سخنان جنجالی اخیر آقای روحانی را باید از زاویه وضعیت و کارنامه دولت ایشان دید و به تحلیل نشست. نمایش‌هایی که پروپا قرص‌ترین تماشاچیان هم دیگر حوصله آن را ندارند و برایشان تکراری و خالی از معناست.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
برجام که قرار بود سکوی پرش و نقطه اتکای روحانی و دولتش باشد اینک به بزرگ‌ترین نقطه ضعف آن بدل شده است. برجام خشت نخستین و کجی بود که دیوار شش ساله دولت را تا ثریا کج بالا برد. به امید برجام، اقتصاد مقاومتی به‌عنوان تنها نسخه واقع‌بینانه رفع مشکلات اقتصادی کشور به حاشیه رفت و برای دولتمردان بیشتر زینت‌المجالس بود تا یک نقشه راه عملیاتی. سخنان جنجالی اخیر آقای روحانی را باید از زاویه وضعیت و کارنامه دولت ایشان دید و به تحلیل نشست. نمایش‌هایی که پروپا قرص‌ترین تماشاچیان هم دیگر حوصله آن را ندارند و برایشان تکراری و خالی از معناست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
برجام که قرار بود سکوی پرش و نقطه اتکای روحانی و دولتش باشد اینک به بزرگ‌ترین نقطه ضعف آن بدل شده است. برجام خشت نخستین و کجی بود که دیوار شش ساله دولت را تا ثریا کج بالا برد. به امید برجام، اقتصاد مقاومتی به‌عنوان تنها نسخه واقع‌بینانه رفع مشکلات اقتصادی کشور به حاشیه رفت و برای دولتمردان بیشتر زینت‌المجالس بود تا یک نقشه راه عملیاتی. سخنان جنجالی اخیر آقای روحانی را باید از زاویه وضعیت و کارنامه دولت ایشان دید و به تحلیل نشست. نمایش‌هایی که پروپا قرص‌ترین تماشاچیان هم دیگر حوصله آن را ندارند و برایشان تکراری و خالی از معناست.
فارسفارس3 هفته قبل
مقاومت برای مذاکره زمینه‌سازی می‌کند و مذاکره هم می‌تواند از مقاومت بهره‌برداری کند.» [۱] این سخن دو بخش دارد. احتمالا و شاید محققا این راهبرد نیز در مذاکره هسته‌ای به ضرر دولت تمام شد، زیرا برداشت طرف مقابل این بود که دولت ایران در همه زمینه‌ها آماده عقب نشینی است. به نظر می‌رسد اتخاذ این دو راهبرد از سوی دولت ایران در تصمیم آمریکایی‌ها که حاضر نشدند پس از انجام همه تعهدات دولت ایران، به تعهدات خود عمل کنند، نیزمؤثر بوده است. [۲۴] نوام چامسکی نیز از افول قدرت آمریکا درجهان سخن گفت و بالاتر اینکه برژنسکی معتقد بود که قدرت آمریکا در حال فروپاشی است. [۱۱] - احمد سوری، تأثیر تحریم‌های بین المللی بر راهبرد هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، پایان نامه کارشناسی ارشد، تهران، دانشگاه تربیت مدرس، ۱۳۹۲، ص ۹۳.

اذعان معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا به خودتحریمی ایران با اجرای برنامه اقدام FATF +ویدئو

فارسفارس4 هفته قبل
سه کشور اروپایی اعلام کردند که اینستکس قرار است تحت بالاترین استانداردهای ضد پولشویی و تامین مالی تروریسم عمل کند. مشکل اساسی برای سه کشور اروپایی این است که هیچ استاندارد ضد پولشویی در ایران وجود ندارد». به این دلیل که آن­ها احساس می‌کنند اگر نظام ضد پولشویی را ایجاد کنند دچار به اصطلاح «خودتحریمی» می­شوند. شما نمی‌توانید به بزرگ­ترین حامی تروریسم بگویید که به تامین مالی تروریسم ادامه ندهید؛ در حالیکه این موضوع ماموریت اصلی آن­هاست». مندلکر در این سخنان ایران را متهم به حمایت از تروریسم می­کند، اما به طور غیر مستقیم بر ادعای منتقدان اجرای برنامه اقدام FATF صحه می­گذارد که اجرای این برنامه موجب خود تحریمی می­شود.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
۲- جنگ روانی: رسانه‌ها اصلی‌ترین ابزار این جنگ نابرابر هستند. این جنگ در میدان عمل، طیف وسیعی از اقدامات را شامل می‌شود که رسانه یکی از اصلی‌ترین ابزار آن است. جنگ رسانه‌ای و اعتقادی در دسته جنگ نرم قرار می‌گیرد و جنگ نظامی از نوع سخت است. درباره مختصات، الزامات، راهبردها و تاکتیک‌های مواجهه با هر کدام از این میدان‌های درگیری می‌توان به‌طور مفصل و جداگانه بحث کرد. ۵- جنگ به‌طور کلی ماهیتی تهدیدآمیز دارد اما افراد و مجموعه‌های هوشمند، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کنند.

چرایی نگرانی غرب از غنی سازی در فردو/ نقشه جدید امریکا برای منطقه

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
افکارنیوزافکارنیوز4 هفته قبل
سه کشور اروپایی اعلام کردند که اینستکس قرار است تحت بالاترین استانداردهای ضد پولشویی و تامین مالی تروریسم عمل کند. مشکل اساسی برای سه کشور اروپایی این است که هیچ استاندارد ضد پولشویی در ایران وجود ندارد». به این دلیل که آن­ها احساس می‌کنند اگر نظام ضد پولشویی را ایجاد کنند دچار به اصطلاح «خودتحریمی» می­شوند. شما نمی‌توانید به بزرگ­ترین حامی تروریسم بگویید که به تامین مالی تروریسم ادامه ندهید؛ در حالیکه این موضوع ماموریت اصلی آن­هاست». مندلکر در این سخنان ایران را متهم به حمایت از تروریسم می­کند، اما به طور غیر مستقیم بر ادعای منتقدان اجرای برنامه اقدام FATF صحه می­گذارد که اجرای این برنامه موجب خود تحریمی می­شود.
افکارنیوزافکارنیوز4 هفته قبل
سه کشور اروپایی اعلام کردند که اینستکس قرار است تحت بالاترین استانداردهای ضد پولشویی و تامین مالی تروریسم عمل کند. مشکل اساسی برای سه کشور اروپایی این است که هیچ استاندارد ضد پولشویی در ایران وجود ندارد». به این دلیل که آن­ها احساس می‌کنند اگر نظام ضد پولشویی را ایجاد کنند دچار به اصطلاح «خودتحریمی» می­شوند. شما نمی‌توانید به بزرگ­ترین حامی تروریسم بگویید که به تامین مالی تروریسم ادامه ندهید؛ در حالیکه این موضوع ماموریت اصلی آن­هاست». مندلکر در این سخنان ایران را متهم به حمایت از تروریسم می­کند، اما به طور غیر مستقیم بر ادعای منتقدان اجرای برنامه اقدام FATF صحه می­گذارد که اجرای این برنامه موجب خود تحریمی می­شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
اما پنج جنگ کنونی آمریکا علیه ایران عبارتند از؛ ۱- جنگ اقتصادی: این جنگ که در قالب تحریم و حتی خرابکاری و سنگ‌اندازی‌های فراتحریمی است، اگر چه عمری حدود ۴۰ ساله دارد اما طی حدود ۱۵ سال اخیر وارد فاز تازه‌ای شده و به شدت افزایش یافته است. ۲- جنگ روانی: رسانه‌ها اصلی‌ترین ابزار این جنگ نابرابر هستند. جنگ رسانه‌ای و اعتقادی در دسته جنگ نرم قرار می‌گیرد و جنگ نظامی از نوع سخت است. ۵- جنگ نیابتی: میدان این جنگ در منطقه است. ۵- جنگ به‌طور کلی ماهیتی تهدیدآمیز دارد اما افراد و مجموعه‌های هوشمند، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کنند.
افکارنیوزافکارنیوز4 هفته قبل
اما پنج جنگ کنونی آمریکا علیه ایران عبارتند از؛ ۱- جنگ اقتصادی: این جنگ که در قالب تحریم و حتی خرابکاری و سنگ‌اندازی‌های فراتحریمی است، اگر چه عمری حدود ۴۰ ساله دارد اما طی حدود ۱۵ سال اخیر وارد فاز تازه‌ای شده و به شدت افزایش یافته است. ۲- جنگ روانی: رسانه‌ها اصلی‌ترین ابزار این جنگ نابرابر هستند. جنگ رسانه‌ای و اعتقادی در دسته جنگ نرم قرار می‌گیرد و جنگ نظامی از نوع سخت است. ۵- جنگ نیابتی: میدان این جنگ در منطقه است. ۵- جنگ به‌طور کلی ماهیتی تهدیدآمیز دارد اما افراد و مجموعه‌های هوشمند، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
رئیس سازمان انرژی اتمی در مورد مکانیسم برداشته شدن گام‌های کاهش تعهدات گفت: برای تصمیم گیری برای گام‌ها، سازمان انرژی اتمی فقط پیشنهادات را ارایه می‌دهد. سازمان پیشنهاد فنی می‌کند، هیئت نظارت بر برجام ارزیابی و رصد می‌کند و در نهایت رییس جمهور دستور می‌دهد. ما در سال ۸۸ غنی سازی ۲۰ درصد را اجرا کردیم و در ظرف دو سال صفحه سوخت ساختیم و امروز رآکتور تهران با سوخت ایرانی کار می‌کند. رییس سازمان انرژی اتمی درباره فرایند نظارت آژانس بر برنامه‌های جدید سازمان و واکنش طرف‌های باقی مانده در برجام، ادامه داد: ما به تعهدات هسته‌ای خود دست نزده‌ایم. صالحی افزود: برخی می‌گویند که صنعت اتمی ایران نابود شده ولی شما ببینید که چقدر توانمند شده این و چه پیشرفت‌های خوبی کرده‌ایم.

به انتهای لیست رسیدید