وکیل دادگستری

وکیل دادگستری

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز58 دقیقه قبل
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: ادمین کانال تلگرامی اعتماد ملی به دلیل تبلبغ علیه نظام باید روز پنجشنبه در دادستانی حاضر شود. کانال اعتماد ملی همدان چندی پیش در پیام رسان تلگرام اقدام به انتشار بیانیه‌ای علیه نظام کرده بود که با انتقادات و واکنش‌های بسیاری همراه شد. ادمین کانال اعتماد ملی: عذرخواهی می‌کنمادمین کانال تلگرامی اعتماد ملی همدان با ارائه توضیحاتی درباره انتشار یک بیاینه در این کانال که منجر به صدور احضاریه دادگاه شده است، از تمامی شهروندان عذرخواهی کرد. وی اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن در فضای انتخابات، مباحثی به زبان‌های مختلف بازگو می‌شود اما موضع حزب اعتماد ملی شرکت در انتخابات است. ادمین کانال اعتماد ملی همدان تاکید کرد: بنده صبح فردا در دفتر دادستان همدان حاضر می‌شوم چرا که پایبند به نظام جمهوری اسلامی بوده و قانون اساسی و ولی فقیه را قبول دارم.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: ادمین کانال تلگرامی اعتماد ملی به دلیل تبلبغ علیه نظام باید فردا /پنجشنبه/ در دادستانی حاضر شود. حسن خانجانی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای این فرد به علت تبلیغ علیه نظام و اهانت به رهبر معظم انقلاب، دستور اقدام قضایی صادر شده است. وی با بیان اینکه پرونده این فرد در دست پیگیری است گفت: فرد یاد شده وکیل دادگستری است و نیازی به صدور حکم جلب نیست چرا که وی در دادستانی حضور می‌یابد. کانال اعتماد ملی همدان چندی پیش در پیام رسان تلگرام اقدام به انتشار بیانیه‌ای موهن علیه نظام کرده بود که با انتقادات و واکنش‌های بسیاری همراه شد.

دیدار سران ایران و ژاپن در تاریخ ۲۹ آذر / رد ادعا‌ی دخالت ایران در حمله به آرامکو از سوی سازمان ملل/ صدور حکم دادگاه تجدیدنظر پرونده نجفی/ واکنش آذری‌جهرمی به ادعای «نزار ذکا»

32+
ایلناایلنا3 ساعت قبل
تابناکتابناک6 ساعت قبل
فرمانده انتظامی شهرستان بهبهان از دستگیری ضارب وکیل مدافع محیط زیست خبر داد. وی افزود: با رصد شبانه روزی محل‌های احتمالی اختفای متهم، سحرگاه روز جاری، این متهم شرور را پس از هماهنگی با مقام قضایی، در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند. فرمانده انتظامی شهرستان بهبهان با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده دارای سوابق عدیده شرارت، چاقوکشی، درگیری و دیگر جرائم خشن است افزود: متهم ضمن اقرار به‌وقوع بزه، انگیزه خود را اختلاف شخصی با شاکی اعلام کرده استفرمانده انتظامی شهرستان بهبهان در خاتمه خاطرنشان کرد: متهم به مرجع قضایی معرفی و از آن‌طریق روانه زندان شد. محمد داسمه یکی از وکلای دادگستری است که بیشتر شهرتش را به واسطه فعالیت در حوزه پرونده‌های مرتبط با محیط زیست به دست آورده است. وی در پرونده ‌های زیادی نظیر ویلاسازی و اجرای طرح گردشگری غیرمجاز در منطقه حفاظت شده خائیز، پروژه گردشگری آشوراده، و زمین‌خواری‌های تنگ تکاب به عنوان وکیل از حقوق عامه مردم دفاع کرده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین12 ساعت قبل
پیام مازند - محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران در پرونده قتل میترا استاد همسر دومش، بار دیگر از سوی شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به قتل عمد محکوم شداحتمال ۶٫۵ سال حبس برای محمدعلی نجفیحمیدرضا گودرزی وکیل مدافع محمدعلی نجفی با اعلام این خبر گفت: بر اساس آنچه در سامانه اعلام شده، دادگاه موکل را به قتل عمد محکوم کرده، اما مندرجات رأی هنوز در سامانه ابلاغ نشده است. این وکیل دادگستری افزود: در حکمی که دادگاه صادر کرده، تعدد جرم را پذیرفته و بر همین اساس احتمالا موکل را به شش سال و نیم حبس محکوم کرده است. گودرزی ادامه داد: تا یک یا دو ساعت دیگر حکم به‌صورت کامل ابلاغ می‌شود و با توجه به اینکه معتقدیم موکل مرتکب قتل شبه‌عمد شده است، به‌طور قطع به حکم صادره اعتراض می‌کنیم تا در دیوان عالی کشور مورد رسیدگی قرار گیرد. منبع: tasnimnews. com
جام نیوزجام نیوز13 ساعت قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، حمیدرضا گودرزی وکیل محمدعلی نجفی در مورد اعلام حکم موکلش از جنبه عمومی قتل میترا استاد گفت: حکم «نجفی» صادر شده اما هنوز به صورت رسمی به ما ابلاغ نشده است. وی افزود: آنچه در سامانه اعلام شده است رای دادگاه به محکومیت قتل عمد است اما اینکه محکومیت نجفی چند سال است هنوز ابلاغ رسمی نشده است. این در حالی است که برخی رسانه‌ها اعلام کردند نجفی از سوی شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران صادر شده است. گفته می‌شود نجفی به ۷٫۵ سال حبس محکوم شده که ۶ سال آن قابل اجراست. پس از ختم دور دوم دادرسی، قاضی کشکولی اعلام کرد ظرف یک هفته، رأی نهایی صادر و اعلام خواهد شد و حالا پس از گذشت این مدت، رأی صادر شد.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
حمیدرضا گودرزی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: ​ بر اساس رای ثبت شده در سامانه ثنا برای محمدعلی نجفی، درباره قتل عمد و نگهداری سلاح، حکم محکومیت صادر شده است. وی گفت: رای صادره و جزئیات آن هنوز به بنده ابلاغ نشده است و اگر هم محکومیت حبس ۶ یا ۵ سال که در رسانه‌ها اعلام شده، صحت داشته باشد به رای صادره اعتراض می‌کنیم. این وکیل دادگستری تصریح کرد: ​ بر اساس این رای، دادگاه استدلال کارشناسان را مبنی بر این که گلوله غیرمستقیم شلیک شده را قبول نکرده است. دادگاه‌های علنی رسیدگی به پرونده این قتل، در روز‌های ۲۲، ۲۶ و ۳۱ تیر در سه جلسه و با حضور اولیای دم، متهم و وکلای طرفین پرونده در شعبه نهم کیفری یک استان تهران و به ریاست قاضی محمدی کشلوکی برگزار شد. قاضی کشکولی، محمد علی نجفی را در مهلت قانونی پس از برگزاری دادگاه به قصاص محکوم کرد و در نهایت ۲۳ مرداد امسال مسعود استاد، برادر میترا استاد با انتشار متنی در صفحه شخصی خود، از گذشت خانواده‌اش برای قصاص نجفی خبر داد. با اعتراض به رای صادره از سوی وکلای نجفی، دیوان عالی کشور پرونده را به شعبه رسیدگی کننده ارجاع داد و این شعبه نیز در روز‌های ششم و نهم آذر امسال در دو جلسه علنی، ​ابهامات مطرح شده را با حضور کارشناسان اسلحه و پزشکی قانونی بررسی کرد و در نهایت در مهلت قانونی حکم صادر شده است.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
روزنامه شرق- هوشنگ پوربابایی- عضو کانون وکلای دادگستریاین‌روزها دو نامه از وکلا – یکی رئیس وکلای کانون‌های دادگستری و دیگری ۱۶۰ وکیل دادگستری - خطاب به رئیس‌جمهور و تذکر قانون اساسی درباره پیگیری مسائل پیش‌آمده بعد از اعتراض‌های آبان ۹۸ منتشر شده است. در زمینه تذکر قانون اساسی و همچنین مواردی نظیر امکان برگزاری تجمع که بنا بر اصل ۲۷ قانون اساسی یادآوری شده است، می‌توان گفت اشاره و تذکر حقوقی بر مبنای دو اصل ۱۱۳ و ۱۲۱ قانونی اساسی و مفاد سوگند ریاست‌جمهوری نکته مهمی است که باید مدنظر رئیس‌جمهور باشد. او که باید متعهد به پاسداری از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و حقوق مندرج در آن برای ملت باشد، ایجاب می‌کند مواضع دولت را درباره موارد نقض‌شده در حوادث اخیر اعلام کند. در واقع یکی از وظایف رئیس‌جمهوری به لحاظ حقوقی تنظیم و تنسیق مسئولیت‌ها به طریق اولی در دولت است. در این شرایط وجدان عمومی قناعت کامل را به دست نخواهد آورد و از چنین اقداماتی بسیار ناراحت است.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
معاون امور حقوقی دولت گفت: اهمیت حق داشتن وکیل برای مردم و نیز کمک به وکلای جوان باعث شد که معاونت حقوقی رئیس‌جمهور علیرغم صرف نظر از افزایش مورد انتظار در بودجه خود، در تحقق حقی برای مردم بکوشد. وی ادامه داد: جانمایی این اصل بنیادین در فصل سوم قانون اساسی به عنوان حقوق ملت، نشان از اهمیت و جایگاه والای آن در مهمترین قانون کشور دارد. با وجود این، به دلیل عدم پیش‌بینی ردیف بودجه برای تأمین مالی انجام وکالت‌های تسخیری و معاضدتی، کانون‌های وکلا با مضیقه مواجه بودند و مسئولیت قانونی و حرفه‌ای خود را تحت فشارها و مشکلات حاصل از عدم پشتیبانی مالی انجام می‌دادند. از همین روی معاونت حقوقی در سال گذشته با پیگیری مستمر و همکاری ارزشمند سازمان برنامه و بودجه، ردیف مربوط (ردیف ۳۶ جدول ۹) را به ردیف‌های بودجه اضافه و مبلغ هشتاد میلیارد ریال برای انجام خدمات وکالت تسخیری و معاضدتی مقرر کرد. از همکاری صمیمانه ریاست محترم و نیز معاونت محترم امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه سپاسگزاری می‌شود.
ایلناایلنا15 ساعت قبل
یک قاضی فدرال در تگزاس مانع از آن شد که دولت آمریکا میلیارد‌ها دلار از بودجه پنتاگون را برای ساخت دیوار مرزی استفاده کند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی ماشویرال، ‌ یک قاضی فدرال در تگزاس مانع از آن شد که دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، میلیارد‌ها دلار از بودجه پنتاگون را برای ساخت دیوار مرزی استفاده کند. «دیوید بریونز»، قاضی ایالتی در منطقه غرب تگزاس، روز گذشته -‌سه‌شنبه- گفت که دولت نمی‌تواند از بودجه عمرانی وزارت دفاع برای ساخت دیوار در مرزهای جنوبی استفاده کند. یک قاضی اما اعلام کرد که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، با اعلام وضعیت اضطراری و باز کردن دسترسی به بودجه اضافی برای ایجاد دیوار، قانون را زیر پا گذاشته است. حکم امروز دادگاه نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور پادشاه نیست و دادگاه‌های ما حاضرند هنگامی که وی از اختیاراتش قدم فراتر می‌گذارد، مانعش شوند».
مازن آنلاینمازن آنلاین15 ساعت قبل
پیام مازند - وکیل پرونده سکه ثامن گفت: دادگاه قرار منع تعقیب برای متهمان جدید پرونده را نقض و قرار شد برای‌شان کیفرخواست صادر شوددادگاه برای متهمان جدید سکه ثامنرسول کوهپایه‌زاده گفت: روز گذشته دستور رئیس قضایی گرفته شد که مطابق با عدالت و انصاف بوده و گام بزرگی در جهت احقاق حقوق موکلانم در پرونده سکه ثامن است. وی ادامه داد: در مرحله دادسرا در این پرونده با حجم و گستردگی که وجود داشته و ۵۰۰ میلیارد تومان اندوخته موکلان ربوده شده و سایتی در فضای مجازی راه‌ اندازی و اقدامات مجرمانه به وقوع پیوسته، با این وجود متأسفانه دادسرا فقط یک نفر را متهم و برای سایر متهمان قرار منع تعقیب صادر کرد. این وکیل دادگستری گفت: دادگاه قرار منع تعقیب نسبت به همسر و خواهر متهم و طراحان سایت را نقض و آنها را متهم تشخیص داد و از دادسرا خواست تا نسبت به آنها کیفرخواست صادر شود و تفهیم اتهام انجام شود و با اخذ تأمین مناسب پرونده به دادگاه ارسال شود. کوهپایه زاده گفت: این اقدام گام مهمی در جهت احقاق حقوق تضییع شده موکلین و مالباختگان سکه ثامن بود که از این حیث جای سپاسگزاری از مسؤولان قضایی پرونده دارد. منبع: farsnews. com
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین16 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ نیلوفر حامدی- چندی پیش برخی از نمایندگان مجلس طرح انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه و الحاق آن به وزارت کشور را ارائه کردند. در این طرح حرف از کمیته‌ای به میان می‌آید که به نظارت بر سازمان زندان‌ها و عملکردشان بپردازند. وقتی رئیس دادگستری باید توسط قوه مجریه انتخاب شود ولی این اتفاق در روند درست خود طی نمی‌شود، تعامل درست بین قوه مجریه و قوه قضاییه برقرار نمی‌شود. در بسیاری از کشورها این اتفاق می‌افتد تا قوه قضاییه بتواند بر اجرای حکم قوه مجریه هم نظارت کند. راه نخست همان طرح اولیه‌ای بود که مجلس ارائه داد و سازمان زندان‌ها را تحت نظر وزارت کشور می‌برد.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
یک وکیل دادگستری گفت: اتهام بازداشت شدگان حوادث بنزینی اخیر «اقدام علیه امنیت» است که به موجب مقرره‌ای که گفته شد صرفا و منحصرا در مرحله تحقیقات مقدماتی، مجاز به انتخاب وکیل از لیست وکلای مورد تایید رئیس قوه قضائیه هستند. اسامی وکلای مزبور توسط رئیس قوه قضائیه اعلام می‌شود. این وکیل پایه یک دادگستری تصریح کرد: اتهام بازداشت شدگان حوادث بنزینی اخیر «اقدام علیه امنیت» است که به موجب مقرره‌ای که گفته شد صرفا و منحصرا در مرحله تحقیقات مقدماتی، مجاز به انتخاب وکیل از لیست وکلای مورد تایید رئیس قوه قضائیه هستند. تاکید ماده ۱۹۰ قانون آیین دادرسی کیفری و تبصره یک آن بر «حق انتخاب وکیل» برای متهم نیز موید این نظر است. طاهری عنوان کرد: بنا بر مراتب گفته شده به نظر می‌رسد راه تضمین حقوق دفاعی متهمان اینگونه جرایم و حق دسترسی آزادانه آنها به وکیل «حذف» تبصره ماده۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری به جای اصلاح آن باشد.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
یک وکیل دادگستری گفت: صددرصد نیازمند قانون برای تجمعات مسالمت آمیز هستیم. فریده غیرت در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با ابطال مصوبه هیات وزیران درباره تعیین محل تجمعات توسط هیات عمومی دیوان عدالت اداری اظهار کرد: طبق قانون اساسی اعلام شده که تجمعات آزاد است مشروط بر اینکه حمل اسلحه و مسائل مربوط به خشونت در آن نباشد. غیرت در پاسخ به این سوال که آیا نیازمند قانون جدیدی در خصوص برگزاری تجمعات مسالمت آمیز هستیم، اظهار کرد: صددرصد نیازمند مقررات آن هستیم. این وکیل دادگستری با تاکید بر اینکه صددرصد قانون نیاز است، گفت: همچنین نیازمند این مساله هستیم که محلی برای برگزاری تجمعات کسانی که می‌خواهند مر قانون را رعایت کرده و طبق قانون عمل کنند، تعیین شود. غیرت در پایان گفت: البته اگر ما به طور کل فقط نفی کنیم، این قانون را نمی‌توانیم اعمال کنیم.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشدر پی اقدام به تخریب و درگیری نسبت به محمد داسمه وکیل دادگستری در بهبهان‌ که منجر به آسیب جدی به سلامت این وکیل حامی محیط زیست شده بود، سرهنگ عزیزی فرمانده انتظامی شهرستان بهبهان گفت: ماموران پلیس اطلاعات این فرماندهی، با بررسی دقیق مستندات وقوع جرم و با انجام تحقیقات لازم، هویت عامل آن شرارت را شناسایی کرده و تلاش همه جانبه جهت دستگیری آن شرور متواری شده را آغاز کردند. اخبار اجتماعی - وی افزود: با رصد شبانه روزی محل‌های احتمالی اختفای متهم، سحرگاه روز جاری، این متهم شرور را پس از هماهنگی با مقام قضایی، در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند. فرمانده انتظامی شهرستان بهبهان با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده دارای سوابق عدیده شرارت، چاقوکشی، درگیری و دیگر جرائم خشن است افزود: متهم ضمن اقرار به‌وقوع بزه، انگیزه خود را اختلاف شخصی با شاکی اعلام کرده استفرمانده انتظامی شهرستان بهبهان در خاتمه خاطرنشان کرد: متهم به مرجع قضایی معرفی و از آن‌طریق روانه زندان شد. محمد داسمه یکی از وکلای دادگستری است که بیشتر شهرتش را به واسطه فعالیت در حوزه پرونده‌های مرتبط با محیط زیست به دست آورده است. وی در پرونده ‌های زیادی نظیر ویلاسازی و اجرای طرح گردشگری غیرمجاز در منطقه حفاظت شده خائیز، پروژه گردشگری آشوراده، و زمین‌خواری‌های تنگ تکاب به عنوان وکیل از حقوق عامه مردم دفاع کرده است.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، در پی اقدام به تخریب و درگیری نسبت به محمد داسمه وکیل دادگستری در بهبهان‌ که منجر به آسیب جدی به سلامت این وکیل حامی محیط زیست شده بود، سرهنگ عزیزی فرمانده انتظامی شهرستان بهبهان گفت: ماموران پلیس اطلاعات این فرماندهی، با بررسی دقیق مستندات وقوع جرم و با انجام تحقیقات لازم، هویت عامل آن شرارت را شناسایی کرده و تلاش همه جانبه جهت دستگیری آن شرور متواری شده را آغاز کردند. وی افزود: با رصد شبانه روزی محل‌های احتمالی اختفای متهم، سحرگاه روز جاری، این متهم شرور را پس از هماهنگی با مقام قضایی، در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند. فرمانده انتظامی شهرستان بهبهان با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده دارای سوابق عدیده شرارت، چاقوکشی، درگیری و دیگر جرائم خشن است افزود: متهم ضمن اقرار به‌وقوع بزه، انگیزه خود را اختلاف شخصی با شاکی اعلام کرده استفرمانده انتظامی شهرستان بهبهان در خاتمه خاطرنشان کرد: متهم به مرجع قضایی معرفی و از آن‌طریق روانه زندان شد. محمد داسمه یکی از وکلای دادگستری است که بیشتر شهرتش را به واسطه فعالیت در حوزه پرونده‌های مرتبط با محیط زیست به دست آورده است. وی در پرونده ‌های زیادی نظیر ویلاسازی و اجرای طرح گردشگری غیرمجاز در منطقه حفاظت شده خائیز، پروژه گردشگری آشوراده، و زمین‌خواری‌های تنگ تکاب به عنوان وکیل از حقوق عامه مردم دفاع کرده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا1 روز قبل
دریادار خانزادی با فرمانده نیروی دریایی پاکستان دیدار کرد که دراین دیدار فرماندهان نیروی دریایی ایران و پاکستان بر گسترش روابط طرفین تاکید کردند. انتخابات ۹۸دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، گزارش آخرین وضعیت ثبت‌نام انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری را اعلام کرد و گفت: ۱۳۵ نفر تاکنون در انتخابات مجلس خبرگان ثبت نام کردند. همچنین مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری باری دیگر اظهاراتی مداخله‌جویانه درباره ناآرامی‌های اخیر ایران مطرح کرده و مدعی حمایت از مردم ایران شد. وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران به شهروندان ایرانی توصیه کرد به منظور حفظ امنیت و سلامت خود، برنامه سفرشان به کشور فرانسه را به زمان دیگری موکول کنند. همچنین دادستان نظامی تهران به بیان جزئیاتی از بازگشت به خدمت سربازان غائب گفت: سربازان غایت در صورت بازگشت داوطلبانه به خدمت از طرح‌های آموزشی و حمایتی برخوردار می‌شوند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار محیط زیست خبرگزاری فارس، در پی اقدام به تخریب و درگیری نسبت به محمد داسمه وکیل دادگستری در بهبهان‌ که منجر به آسیب جدی به سلامت این وکیل حامی محیط زیست شده بود، سرهنگ عزیزی فرمانده انتظامی شهرستان بهبهانگفت: ماموران پلیس اطلاعات این فرماندهی، با بررسی دقیق مستندات وقوع جرم و با انجام تحقیقات لازم، هویت عامل آن شرارت را شناسایی کرده و تلاش همه جانبه جهت دستگیری آن شرور متواری شده را آغاز کردند. وی افزود: با رصد شبانه روزی محل‌های احتمالی اختفای متهم، سحرگاه روز جاری، این متهم شرور را پس از هماهنگی با مقام قضایی، در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند. فرمانده انتظامی شهرستان بهبهان با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده دارای سوابق عدیده شرارت، چاقوکشی، درگیری و دیگر جرائم خشن است افزود: متهم ضمن اقرار به‌وقوع بزه، انگیزه خود را اختلاف شخصی با شاکی اعلام کرده استفرمانده انتظامی شهرستان بهبهان در خاتمه خاطرنشان کرد: متهم به مرجع قضایی معرفی و از آن‌طریق روانه زندان شد. محمد داسمه یکی از وکلای دادگستری است که بیشتر شهرتش را به واسطه فعالیت در حوزه پرونده‌های مرتبط با محیط زیست به دست آورده است. وی در پرونده ‌های زیادی نظیر ویلاسازی و اجرای طرح گردشگری غیرمجاز در منطقه حفاظت شده خائیز، پروژه گردشگری آشوراده، و زمین‌خواری‌های تنگ تکاب به عنوان وکیل از حقوق عامه مردم دفاع کرده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
وکیل مدافع فریبا عادل‌خواه و رولاند گابریل مارشال -دو تبعه فرانسوی بازداشت شده در ایران- گفت: بازپرس پرونده با آزادی موکلینم به قید وثیقه موافقت کرده است ولی معاون دادستان با این امر مخالفت کرده و لذا برای رفع اختلاف، پرونده به دادگاه انقلاب ارسال شد. سعید دهقان در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت موکلینش گفت: قرار وثیقه پرونده موکلینم صادر شده و قاضی با آزادی آنها با وثیقه موافقت کرده است. دهقان تصریح کرد: از آنجا که پرونده در دادسرای امنیت اوین (شهید مقدس) بود، با این اختلافی که بین بازپرس و معاون دادستان پیش آمده است؛ پرونده باید جهت رفع اختلاف و تصمیم‌گیری به دادگاه صالح ارسال شود که در اینجا مرجع مورد نظر، دادگاه انقلاب است. دهقان تصریح کرد: ما منتظر تصمیم درست و قانونی دادگاه انقلاب در رابطه با اختلاف نظر بین قاضی پرونده و معاون دادستان هستیم. بعد از خانم عادل‌خواه، رولاند مارشال، پژوهشگر فرانسوی است که برای دیدن او به ایران آمده بود به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی دستگیر شد و تا امروز چندین بار قرار بازداشت موقتش تمدید شده است.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
وکیل مالباختگان پرونده سکه ثامن آخرین وضعیت این پرونده را اعلام کرد و گفت: درصدد هستیم نسبت به سایر متهمان قرار جلب صادر شود که اگر این اتفاق رخ دهد به رد مال بیشتری کمک خواهد شد. سایت مذکور خرید و فروش سکه به نام «سکه ثامن» را به صورت مجازی انجام می‌داد و جالب اینکه این سایت ۳۵ هزار نفر عضو داشت و از این تعداد حدود ۶ هزار نفر فعال بودند و دلخوش بودند که به خرید و فروش سکه می‌پردازند، اما واقعیت این بود که اصلا سکه و طلایی رد و بدل نمی‌شد. اسماعیلی: در اسرع وقت وجوه نقدی تقسیم می‌شودغلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا نیز پس از آن به فارس گفت: در ارتباط با سکه ثامن، تصمیمات خوبی گرفته شده است. البته یکسری اموال وجود دارد، اما اگر این اموال را نیز با قیمت آزاد به فروش برسانیم باز هم طلب طلبکاران را نمی‌دهد که سکه ثامن از این قبیل پرونده‌هاست. این وکیل دادگستری در پاسخ به اینکه آیا پرونده سکه ثامن به دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی رفته یا خیر، گفت: هنوز نرفته است.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شکرریز اضافه کرد: استراماچونی در نامه‌ای که ششم دسامبر به باشگاه استقلال ارائه داده، اعلام کرده است که بنا به دلیل موجه ورزشی، اقدام به فسخ قرارداد خود می‌کند. وی گفت: طبق نامه‌ای که وکلای استراماچونی نوشته‌اند، سرمربی سابق استقلال برای دریافت مطالبات خود از استقلال دچار مشکل بوده و مبالغ به حساب وی واریز نشده است. شکرریز گفت: با توجه به اینکه باشگاه استقلال حساب ارزی ندارد تا منشاء پول‌های واریزی مشخص شود، دولت ایتالیا به علت قوانین مبارزه با پولشویی تمام پول‌های مشکوک را بلوکه کرده است. وی ادامه داد: از نظر ورزشی نیز استراماچونی به قوانین فیفا استناد و قرارداد خود را به دلیل موجه ورزشی فسخ کرده است. وی تأکید کرد: در مجموع اقدام استراماچونی مبنی بر فسخ قرارداد با استقلال، صحیح و طبق قوانین فیفا بوده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
یک وکیل دادگستری با بیان اینکه «قانونگذار باید سازوکار اجرای کامل اصل ۲۷ قانون اساسی را فراهم نماید» گفت: در حال حاضر نواقصی در قوانین عادی ناظر بر اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی وجود دارد که باید رفع شود و تمام مصادیق مربوط به اصل مذکور و حدود و ثغور آن مشخص شود و در عین حال محدودیت‌های اعمال کامل آن نیز برطرف شود. جلیل مالکی در گفت­‌وگو با ایسنا، با اشاره به اصل ۲۷ قانون اساسی که طبق آن «تشکیل اجتماعات و راهپیمایی­‌ها بدون حمل سلاح به شرط آن که مخل به مبانی اسلام نباشد، آزاد است» گفت: در حال حاضر قوانین عادی ناظر بر اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی به مواد ۱۱ و ۱۳ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه­‌های سیاسی و هم چنین آیین نامه تامین امنیت تجمعات و راهپیمایی­‌ها مصوب سال ۱۳۸۲ هیئت وزیران محدود شده است. مالکی با بیان اینکه «متاسفانه دراین مقررات قانونی حق برگزاری تجمعات و راهپیمایی­‌ها توسط مردم و خارج از مکانیسم احزاب و گروه­‌های سیاسی به رسمیت شناخته نشده است» گفت: به نظر می­‌رسد این امر نقص بزرگی در مسیر اجرای کامل اصل ۲۷ قانون اساسی که در فصل مربوط به حقوق ملت آمده است می‌باشد. وی ادامه داد: قانونگذار باید سازوکار اجرای کامل اصل ۲۷ قانون اساسی را فراهم نمای. در حال حاضر نواقصی در قوانین عادی ناظر بر اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی وجود دارد که باید رفع شود و تمام مصادیق مربوط به اصل مذکور و حدود و ثغور آن مشخص شود و در عین حال محدودیت­‌های اعمال کامل آن نیز برطرف شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
رئیس جمهوری نباید فکر کند که او بالاتر از قانون بوده و منافع شخصی و سیاسی خود را بالاتر از منافع ملی قلمداد کند. وی از اینکه امروز در چنین مرحله‌ای قرار دارند، ابراز تاسف کرد و یادآورشد که عملکرد رئیس جمهوری انتخاب دیگر را باقی نگذاشت. بنیانگذاران قانون اساسی آمریکا دلایل استیضاح احتمالی را سوء استفاده از قدرت، خیانت به منافع ملی و فساد انتخاباتی نامیده‌اند. نخست، رئیس جمهوری آمریکا از طریق تحت فشار قرار دادن اوکراین و رئیس جمهوری تازه انتخاب شده آن برای تحقیقات سیاسی، از قدرت خود سوء استفاده کرده است. این حقوقدان آمریکایی با بیان اینکه اقدام‌های رئیس جمهوری به طور حتم استیضاح شدنی است، ادامه داد: آنها قانون ما را به خطر می‌اندازند.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
وکیل محسن لرستانی، پیش‌تر گفته بود که در این پرونده سه نفر دیگر به «معاونت در افساد فی‌الارض» متهم شده‌اند. حکم اعدام محسن لرستانیهنوز حکمی برای پرونده محسن لرستانی صادر نشده است. شایعه‌هایی که از سوی وکیل محسن لرستانی تکذیب شد. اما این شایعه‌ها از آن جا شکل گرفت که وکیل محسن لرستانی در روز‌های گذشته جزئیاتی کوتاه از پرونده موکلش منتشر کرد. وکیل محسن لرستانی به تشکیل دادگاه برای موکلش، بدون اطلاع وکلای او هم اعتراض کرده و گفته است که «دستگاه قضایی تاکنون دو بار محسن لرستانی را بدون اطلاع ما به دادگاه برده است.»
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
احکام تمامی ۸ نفر فعال محیط‌زیستی صادر شده و ۵ نفر به بند عمومی زندان اوین منتقل شده‌اند اما هنوز هومن جوکار، نیلوفر بیانی و مراد طاهباز در سلول انفرادی منتظر انتقال به بند عمومی هستند. این وکیل دادگستری معتقد است که نگه‌داشتن این افراد در سلول‌های انفرادی قانونی نیست و مقامی که دستور داده این افراد در بازداشت انفرادی بمانند، حرفی منطبق با قانون نمی‌زند. معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی ریاست‌جمهوری از جمله حقوق‌دانانی است که بارها و بارها نسبت به مسائل مختلف اتفاق افتاده در پرونده زندانیان محیط زیستی مطالبی را مطرح کرده است. به همین خاطر است که زندان انفرادی و سلول انفرادی اساسا فاقد هر گونه مبنای قانونی است و اینگونه حبس‌ها به یک معنا تهدید و تخدیش کرامات انسانی است و تمامیت جسمانی و معنوی شهروندان را نشانه می‌رود. این حقوقدان معتقد است که «قانون اساسی دراصل ۳۸ «هر نوع» شکنجه ازجمله شکنجه سفید یا سیاه را رد کرده است.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، وکیل پایه یک دادگستری به دنبال صدور مجوز پرورش و تکثیرماهی تیلاپیا در کشور از رئیس سازمان محیط زیست شکایت کرد. محمد داسمه وکیل دادگستری اعلام کرد: به دلیل صدور مجوز تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا به طور رسمی از عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست شکایتی به ثبت رسانده‌ام. شکایت وی در دادسرای کارکنان دولت در جریان است. به گفته داسمه صدور مجوز تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا توسط رئیس سازمان محیط زیست برخلاف مواضع و سیاست‌ و نظریات رسمی این سازمان در طی سال‌های متمادی بوده است. این وکیل مدافع پرونده‌های محیط زیستی خاطر نشان کرد: صدور چنین مجوزی برخلاف نظر مدیرکل وقت حراست سازمان محیط زیست، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان پدافند غیرعامل و معاونت آ و آبفای وزارت نیرو است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس3 روز قبل
وکیل پایه یک دادگستری به دنبال صدور مجوز پرورش و تکثیرماهی تیلاپیا در کشور از رئیس سازمان محیط زیست شکایت کرد. محمد داسمه وکیل دادگستری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از اعلام کرد: به دلیل صدور مجوز تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا به طور رسمی از عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست شکایتی به ثبت رسانده‌ام. شکایت وی در دادسرای کارکنان دولت در جریان است. به گفته داسمه صدور مجوز تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا توسط رئیس سازمان محیط زیست برخلاف مواضع و سیاست‌ و نظریات رسمی این سازمان در طی سال‌های متمادی بوده است. این وکیل مدافع پرونده‌های محیط زیستی خاطر نشان کرد: صدور چنین مجوزی برخلاف نظر مدیرکل وقت حراست سازمان محیط زیست، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان پدافند غیرعامل و معاونت آ و آبفای وزارت نیرو است.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
وکیل پایه یک دادگستری به دنبال صدور مجوز پرورش و تکثیرماهی تیلاپیا در کشور از رئیس سازمان محیط زیست شکایت کرد. فارس: محمد داسمه وکیل دادگستری از اعلام کرد: به دلیل صدور مجوز تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا به طور رسمی از عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست شکایتی به ثبت رسانده‌ام. شکایت وی در دادسرای کارکنان دولت در جریان است. به گفته داسمه صدور مجوز تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا توسط رئیس سازمان محیط زیست برخلاف مواضع و سیاست‌ و نظریات رسمی این سازمان در طی سال‌های متمادی بوده است. این وکیل مدافع پرونده‌های محیط زیستی خاطر نشان کرد: صدور چنین مجوزی برخلاف نظر مدیرکل وقت حراست سازمان محیط زیست، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان پدافند غیرعامل و معاونت آ و آبفای وزارت نیرو است.
انتخابانتخاب3 روز قبل
سیدکاظم حسینی درباره آخرین وضعیت موکلش محسن لرستانی گفت: قرار شده در مورد عنوان اتهامی ایشان فعلا صحبتی نشود. حسینی ادامه داد: قرار شده اولین جلسه رسمی دادگاه آقای لرستانی ۱۲ بهمن امسال برگزار شود. این وکیل دادگستری گفت: بنابراین خبر منتشرشده در برخی سایتها مبنی بر حکم اعدام موکلم نیز صحت ندارد. به گزارش فارس، محسن لرستانی اواخر سال گذشته در منزل مادرش در سعادت آباد تهران بازداشت شد و از اسفند سال ۹۷ تاکنون در بازداشت موقت به سر می‌برد و کیفرخواست وی از سوی دادسرای امنیت اخلاقی صادر شده است. پرونده خواننده پاپ به اتهام افساد فی‌الارض به دادگاه انقلاب ارسال شده است.

به انتهای لیست رسیدید