ویژه‌های مشرق

ویژه‌های مشرق

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
متاسفانه شعار «ما نمی‌توانیم» به جزو لاینفک رفتار طیف اصلاح طلب و همچنین بخشی از بدنه دولت تبدیل شده است. چندی پیش «پروانه سلحشوری» نماینده اصلاح طلب مجلس با اشاره به حضور شرکت فرانسوی توتال در ایران گفته بود: «شرکت‌های ایرانی توان انجام کارهای تخصصی در حوزه نفت را ندارند»! از این قبیل اظهارات در کارنامه دولت آقای روحانی و فعالین اصلاح طلب فراوان است. این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «اولین جمله بازرگان بعد از قبول نخست وزیری این بود که: «اکنون انقلاب به پایان رسیده، بروید در خانه هایتان تا ما مشغول ساختن کشور شویم!». همچنین «احمد زیدآبادی» از فعالین اصلاح طلب چندی پیش گفته بود: «به نظر من اگر خانم کلینتون نیز در آمریکا به قدرت می‌رسید سرنوشت برجام مانند امروز بود و هیچ تفاوتی بین ترامپ و کلینتون در این زمینه وجود ندارد».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
ارگان رسانه‌ای شهرداری تهران در تحلیلی تأمل برانگیز، مدعی شده است که رویکرد مقاومت در برابر غارتگری و دیکتاتوری و سلطه‌گری دولت تروریست آمریکا، نمی‌تواند منافع اقتصادی کشور را تأمین کند. این روزنامه اصلاح طلب در ادامه مدعی شده است که در شرایط فعلی، کاهش تنش با آل سعود می‌تواند در حوزه اقتصادی و امنیتی برای ایران بن بست شکن باشد. ** علی مطهری، پسر شهید مطهری است، این برای شما کافی نیست؟! «سعید شریعتی» از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «آقای مطهری التزامش به جمهوری اسلامی احراز نشده است! ادامه این شیوه باید ادامه یابد و ایران نباید گام نهایی را درباره خروج از برجام بردارد».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
********* ایجاد رونق اقتصادی در گرو حل مشکلات با جهان استروزنامه شرق در یادداشتی با عنوان «رشد اقتصادی بدون تعامل با جهان؟» نوشت: «ایجاد رونق در اقتصاد داخلی در گرو حل مشکلات با جهان خارج و دورشدن از تنش‌ها و تشنجات در عرصه سیاست خارجی است». این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «این سخن نه به‌معنی «وادادن» است و نه می‌توان از آن تمایل به وابستگی و ازدست‌دادن استقلال کشور یا نداشتن حمایت ملی را برداشت کرد. این روزنامه اصلاح طلب، مدعی شده است که به دلیل ضرب الاجل برجامی ایران، رویکرد اروپا تغییر کرد. در روزهای گذشته، یکی از فعالین اصلاح طلب گفته بود که اگر اصلاح طلبان نباشند، مجلس آینده «مجلس بی دست» خواهد بود. یکی دیگر از فعالین اصلاح طلب نیز گفته بود در صورت عدم حضور اصلاح طلبان در انتخابات، «مجلس از افراد کارآمد خالی می‌شود»!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
متاسفانه در هفته‌های اخیر بخشی از طیف اصلاح طلب در اقدامی مسبوق به سابقه به بلندگوی ترامپ در ایران تبدیل شده‌اند. ** برجام قبل از اینکه توافق اقتصادی باشد، توافقی سیاسی امنیتی استروزنامه اعتماد در یادداشتی به قلم «کوروش احمدی» نوشت: «اساسا برجام قبل از اینکه یک توافق اقتصادی باشد، یک توافق سیاسی – امنیتی است و تمرکز آن بر توقف سیاست امنیتی سازی ایران قرار داشته است. با خروج امریکا از برجام اگر چه به منافع اقتصادی ایران و روند عادی شدن روابط اقتصادی ایران با دنیای خارج لطمه سختی وارد شد، اما همچنان سیاست امریکا مبنی بر امنیتی سازی مجدد ایران در محاق باقی مانده و تلاش‌های دولت ترامپ برای منزوی کردن ایران با مخالفت جامعه بین‌المللی مواجه شده است». اما با اینجال، طیف اصلاح طلب با بزک اروپا، نسخه انفعال می‌پیچد. اما گویا این نماینده اصلاح طلب مجلس، گوی سبقت از رسانه‌های معاند ربوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
اول اینکه اروپا در مسئله ایران با آمریکا همصداست. بنابر قانون، یکی از شرایط نمایندگی مجلس شورای اسلامی، التزام عملی به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران است. گردن کشی مقابل قانون، یکی از پرتکرارترین رفتارهای طیف اصلاح طلب است. «حسین کاشفی» فعال سیاسی اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «مردم باید احساس کنند صدای آنها شنیده می‌شود. طیف اصلاح طلب از یکسو دغدغه مردم را رفع حصر، برگزاری کنسرت، حضور زنان به عنوان تماشاچی در ورزشگاه و موتورسواری زنان و …جا می‌زند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
کیمیا جان از تو به عنوان یک قهرمان ملی انتظار دارم که اگر در ایران نمی‌مانی، با ایران همچنان بمانی، در سویی که مردم ایستاده‌اند». گویا طیف تندروی اصلاح طلب همچنان از این همبستگی و شکوه، عصبانی و خشمگین هستند. سوم اینکه، این روزنامه اصلاح طلب، ایران را کشوری زخم خورده و مردم ایران را مردمی تحقیرشده و رنج دیده و به عبارتی بدبخت و بیچاره معرفی کرده است. چندی پیش روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد در مطلبی نوشته بود: «آقای روحانی دچار سه عارضه در ارتباط‌گیری با جامعه شده‌ است. حمله به شورای نگهبان، یکی از کارویژه‌های اصلی فعالین و رسانه‌های اصلاح طلب است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
********* رفتار مردم ایران با سفیر انگلیس غیراخلاقی بود! محمدجواد ابطحی در جلسه علنی یکشنبه با اشاره به حضور سفیر انگلیس در تجمع روز گذشته مقابل دانشگاه امیرکبیر درخواست کرد که وزیر خارجه، سفیر انگلیس را به عنوان «عنصر نامطلوب» اخراج کنند. یکی از کاربران فضای مجازی در واکنش به حضور سفیر انگلیس در این تجمع نوشت: «وقتی سر و کله سفیر انگلیس بین مردم جلوی دانشگاه پیدا شده، یعنی سقوط هواپیما و جان انسانها فقط پیراهن عثمان است برای مقاصد بعضی لاشخورها. پس از این اقدام ضدایرانی سفیر انگلیس، برخی از دانشجویان و مردم با تجمع مقابل سفارت انگلیس، به اقدام فتنه انگیزانه سفیر انگلیس اعتراض کردند. ** ردصلاحیت اصلاح طلبان، برای انقلاب نتایج خوبی نداردروزنامه اعتماد در مطلبی نوشت: «نتایج اولیه رد صلاحیت‌ها مشخص شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
این نماینده اصلاح طلب مجلس در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: «به عقیده من سوال اصلی را باید از نهادهای نظامی پرسید. درباره اظهارات این دو فعال جریان اصلاح طلب گفتنی هایی است که در ادامه به اختصار به آن می‌پردازیم. این شهید بزرگوار در خرداد ۹۶ در حادثه تروریستی مجلس به شهادت رسید. این روزنامه اصلاح طلب مدعی شده است که تنش زدایی در سیاست خارجی، لازمه تأمین رفاه مردم است. دولتمردان و فعالین اصلاح طلب، همواره برجام را به عنوان نماد تنش زدایی و تعامل با جهان معرفی کرده‌اند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
گرچه برخی از نامزدهای انتخاباتی اصلاح طلبان پیش از این احتمال رد صلاحیت خود از طرف شورای نگهبان را پیش بینی می‌کردند. ***منصور مرادی نماینده قروه و معصومه آقاپور نماینده شبستر نیز از دیگر نمایندگانی بودند که رد صلاحیت شده‌اند. ***حمید رسایی از چهره‌های اصولگرایی بود که تاکید کرد: هنوز هیچ‌گونه پیامکی مبنی بر تایید یا رد صلاحیت دریافت نکرده است. قانون برای داوطلبانی که در هیأت اجرایی و هیأت نظارت مرکزی تایید شده، ولی در شورای نگهبان رد صلاحیت شده نیز یک مرحله اجازه اعتراض داده است. جالب توجه این که طبق اخبار واصله افرادی توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده‌اند که در گمانه‌زنی‌ها خبری از رد صلاحیت آن‌ها نبود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
بنابراین، ایران و آمریکا دقیقا در نقطه مقابل یکدیگر قرار داشته و ۱۸۰ درجه با یکدیگر اختلاف دارند. ** شورای نگهبان بخاطر حضور میلیونی مردم نظارت استصوابی را رها کند «قاسم میرزایی نکو» نماینده عضو فراکسیون امید مجلس در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفت: «اگر نهادها و به‌ویژه شورای نگهبان از حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی استقبال کرده و وحدت ملی را عامل پیشرفت نظام جمهوری اسلامی می‌دانند، باید در این مسیر گام بردارند. حضور میلیونی و باشکوه مردم نشان داد که اتفاقا شورای نگهبان باید با دقت و وسواس بیشتری به اجرای نظارت استصوابی اقدام کند و کسانیکه صلاحیت حضور در مجلس شورای اسلامی را ندارند، بدون هیچ مماشاتی، رد صلاحیت شوند. به عبارت دیگر آمریکا به طور رسمی از برجام خارج شه و اروپا به طور عملی از توافق خارج شده است. بنابراین، راه حل اصلی در شرایط موجود، توقف امیدواری به برجام و تکیه بر ظرفیت‌های عظیم داخلی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
یکی از اقدامات تحسین برانگیز سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی این بود که کمر داعش (غده سرطانی دست پرورده آمریکا) را در منطقه شکست. در نقطه مقابل، دلیل اصلی حصر سران فتنه، توطئه مشترک و پیچیده آمریکا، رژیم صهیونیستی، برخی کشورهای اروپایی و سران مرتجع منطقه در سال ۸۹ و پس از ناکامی در کودتای مخملی است. روزنامه‌های اصلاح طلب در ماههای اخیر بارها اذعان کرده‌اند که برجام عملا تمام شده است و دیگر چیزی از آن باقی نمانده است. تجربه عبرت آموز برجام بیش از پیش ثابت کرد که نباید مولفه‌های قدرت را مورد معامله قرار داد. دوم اینکه برخلاف ارزیابی آمریکا ظرفیت بازدارندگی ایران در سطح منطقه همچنان موثر و از کارآیی برخوردار است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
طیف اصلاح طلب اصرار دارد که میان ترامپ و سیستم حاکمیتی آمریکا تفاوت و تمایز قائل شود. **روزنامه حامی دولت: باید از برجام خارج شویم «وحید شقاقی‌شهری» کارشناس اقتصادی حامی دولت در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «در حدود ۲۰ ماه اخیر اروپایی‌ها عملا وقت‌کشی کردند و حتی نتوانستند بر وعده خود مبنی بر اجرای اینستکس صحه بگذارند. این کارشناس اقتصادی حامی دولت در ادامه گفت: «زمانی که تحریم‌ها در حداکثر خود قرار دارد و هیچ روزنه تبادل تجاری و اقتصادی مشاهده نمی‌شود، طبیعی است که ایران هم اقدام متقابل انجام دهد. در یادداشت مذکور، کارشناس اقتصادی حامی دولت ذعان کرده است که دولت آقای روحانی در ۶ سال اخیر اقتصاد مقاومتی را به درستی اجرا نکرده است. پس با این حساب و به اذعان این روزنامه حامی دولت، راه حل اصلی، خروج کامل از برجام و اهتمام جدی به اقتصاد مقاومتی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
ثانیا، وضع فعلی کشور، نه تنها نتیجه مقاومت نیست، بلکه ماحصل غفلت از مقاومت و دیپلماسی مقتدرانه از سوی دولت آقای روحانی است. به هر حال نهایتا کار به دست شورای نگهبان است و می‌تواند فضا را طوری کند که انگیزه مردم را برای مشارکت افزایش دهد. این رویکرد تأمل برانگیز، یکی از ابزارهای طیف اصلاح طلب برای امتیازگیری از شورای نگهبان است. این طیف در پی آن است تا با این قبیل اقدامات، شورای نگهبان را به انفعال وادارد. عبدی نیز در یادداشت مذکور، ۹۰ درصد نتیجه انتخابات را به گردن حکومت انداخته و مدعی شده است که مردم تنها ۱۰ درصد در نتیجه انتخاب خود سهیم هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
*********حیدری: دنیا از صنعت هسته‌ای عبور کرده است «غلامرضا حیدری» نماینده عضو فراکسیون امید مجلس در مصاحبه با روزنامه آرمان در پاسخ به این سوال که «از دهه ۷۰ موضوع پرونده هسته‌ای به موضوعات مورد تنش ایران و آمریکا اضافه شد. در حالی که دنیا از نیروگاه‌های هسته‌ای عبور کرده بود، ما تازه تلاش داشتیم و داریم به سمت تولید برق هسته‌ای گام برداریم …آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها فعالیت‌های هسته‌ای ایران را به یک بهانه تبدیل کرده و به دروغ گفتند که ایران دنبال سلاح هسته‌ای است». یک روز مشکلات را به گردن دولت قبل می‌اندازند، روز دیگر به گردن دولت پنهان و دولت سایه و دیگر روز به گردن دولت ترامپ. حالا روزنامه اعتماد- متعلق به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس (الیاس حضرتی) - تمام مشکلات کشور را به گردن ترامپ انداخته است. در خباثت و بی شرافتی دولت آمریکا (چه اوباما، چه ترامپ) هیچ شکی نیست، اما بنابر مستندات متعدد، وضع فعلی در کشور نتیجه سوءمدیریت در دولت است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
رئیس‌جمهور در دولت اول و دوم شعارش روابط با جهان و بهبود معیشت عمومی از راه رفع تحریم‌ها بود». گفتنی است «محمد مهاجری» که رسانه‌های اصلاح طلب از او تحت عنوان «فعال سیاسی اصولگرا» نام می‌برند، سردبیر سایت دولتی «خبرآنلاین» است. این ادعا در حالی است که وضع فعلی کشور نتیجه «چیدن تمامی تخم مرغها در سبد برجام» توسط دولت روحانی است. ** باید به FATF بپیوندیم تا ثابت شود تروریست نیستیمروزنامه سازندگی در یادداشتی به قلم «یوسف مولایی» فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت: «در کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) تنها گروهی از کشورها جمع هستند. سازمان FATF مدعی است که وظیفه‌اش مبارزه با تروریسم و پولشویی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
اصلی‌ترین وعده دولتمردان و اصلاح طلبان درباره برجام، لغو تمامی تحریم‌ها و گشایش اقتصادی بود. حامیان برجام می‌گویند که یکی از نتایج برجام خروج ایران از فصل هفت و به تبع آن دورشدن شدن سایه جنگ از سر ایران است. تجربه‌ای تلخ و عبرت آموز که متاسفانه برخی دولتمردان و اصلاح طلبان به طرق مختلف در پی بزک آن هستند. بانک کشاورزی در ابلاغیه فوق صراحتا اعلام کرد که طبق لیست تحریمی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اتاق جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران) عمل می‌کند. دولت روحانی، فراکسیون امید مجلس و شورای شهر و شهرداری پایتخت نتیجه حضور اصلاح طلبان در قدرت است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
کلانتری در ادامه در پاسخ به این سوال که «در دوره شما خیلی با محیط زیست امنیتی برخورد شد؟» گفت: «بله محیط زیست را امنیتی کرده بودند». گفتنی است در شهریور ۹۶، کاوه مدنی با حکم عیسی کلانتری معاون سازمان محیط زیست شد. فلاحت پیشه مدعی شده است که با تصوب لوایح مرتبط با FATF بهانه‌های آمریکا از بین می‌رود. مگر پیش از این، صنعت هسته‌ای ایران بهانه نبود؟! چه تضمینی وجود دارد که با پیوستن به FATF بهانه‌های آمریکا تمام شود؟!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
********* ابتکار: وقت تنگ است، باید تکلیف صنعت موشکی را مشخص کنیمروزنامه ابتکار در یادداشتی با عنوان «وقت تنگ ایران و آمریکا» به قلم «جلال خوش چهره» نوشت: «وقت تنگ است؛ هم برای تهران و هم واشنگتن. به واسطه برجام صنعت هسته‌ای تقریبا تعطیل شد، اما در سوی مقابل علیرغم وعده‌های فراوان دولتمردان و اصلاح طلبان، نه گشایش اقتصادی ایجاد شد و نه تحریم‌ها لغو شد. پنجم اینکه، حالا اصلاح طلبان با توهین به فهم مردم، ادعا می‌کنند که باید تکلیف پرونده اختلاف‌ها را روشن کنیم. خواسته ایران نیز لغو تحریم هاست، اما اصلاح طلبان پیشاپیش تاکید کرده‌اند که انتظار لغو تحریم‌ها واقع بینانه نیست! به نظر شما آیا اصلاح طلبان با بدیهی‌ترین و ابتدایی‌ترین اصول منافع ملی و روابط بین الملل آشنایی دارند؟!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
حالا طیف اصلاح طلب با ذوق زدگی و شعف اعلام می‌کند که باید هر چه سریعتر با آن دیوانه مزاحم به مذاکره بنشینیم. حالا وی مدعی شده است که مدیریت جهادی موضوعی مبهم است که در صحنه عمل مشاهده نشده است. ترکان همزمان با حمله به مدیریت جهادی، کارنامه خالی دولت را به گردن منتقدان و ترامپ انداخته است. این نماینده اصلاح طلب مجلس چندی پیش همزمان با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در اقدامی کاسبکارانه اعلام کرد که از نمایندگی مجلس استعفا خواهد داد. نتیجه این شده است که شوراهای شهر در نقاط مختلف کشور از جمله شورای شهر اصلاح طلب تهران به نماد ناکارآمدی مبدل شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
نویسنده این یادداشت که از دیپلمات‌های سابق نیز می‌باشد، مسأله ایران و آمریکا را صرفا «قهر کردن دو کشور» نامیده است. چرا که کردهای عراق از اساس هیچ ارتباطی با کردهای ایران و ترکیه ندارند و نباید از واهمه جدایی طلبی کردهای ایران این موضوع مورد مخالفت قرار می‌گرفت. کردستان عراق موجودیتی مستقل دارد و به هیچ عنوان با کردهای ایران که قومی از اقوام ایرانی هستند و خود را ایرانی می‌دانند قابل قیاس نیستند. استقلال کردستان عراق به طور یقین باعث خوشحالی کردهای ایران می‌شد اما باعث تحریک آنها نمی‌شد». علاوه بر این در مورد رویکرد تبلیغی که از عراق درباره ایران تولید می‌شود، ایران باید به تبلیغات بپردازد و حضور موثر خود را در عراق یادآوری کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
سلحشوری و همقطاران او در طیف اصلاح طلب، مسبب اصلی وضع موجود هستند. سوالی که در افکار عمومی شکل می‌گیرد این است که چرا یک نماینده مجلس، از پخش اعترافات شبکه آموزش دیده و سازمان یافته اوباش نگران و دلواپس است؟! در این میان دو نکته وجود دارد؛ اول اینکه کارنامه دولت در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصاد و سیاست خارجی به هیچ عنوان قابل دفاع نیست. دوم اینکه اصلاح طلبان شریک کارنامه دولت هستند و افکارعمومی نمی‌پذیرد که این طیف ژست منتقد به خود بگیرد. اصلاح طلبان اکنون باید درباره کارنامه دولت روحانی- که اکثریت مطلق آن در اختیار این طیف است- به افکارعمومی پاسخگو باشند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
عبدی در ادامه گفت: «وقتی اصلاح‎طلبان یا طرفداران آنها نیایند، دیگر فکر نمی‎کنم که جزئیات نتیجه انتخابات تأثیرگذار و با اهمیت باشد. همه آنها در اصل در شرایط کنونی جامعه ایران یک چیز هستند و یک چیز می‎گویند». اصلاح طلبان در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی در تبلیغاتی پرحجم در پی آن هستند تا مردم را نسبت به صندوق رای ناامید کنند. چرا که روحانی به سیبلی تبدیل شده که تمام تلخی‌ها، دشواری‌ها و ناکامی‌ها متوجه اوست. زیباکلام در ادامه نوشت: «چندی پیش در فضای مجازی از تعبیری که البته با عرض پوزش به‌کار بردم گل‌گیر بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
این فعال اصلاح طلب شرایط فعلی طرفین در برجام را «نقطه صفر» نامیده است. بیگدلی در یادداشت مذکور مدعی شده است تا ما به اروپا امتیاز ندهیم، نمی‌توانیم انتظار به ثمررسیدن برجام را داشته باشیم. پیش از این فعالین اصلاح طلب بارها از کلیدواژه «آشتی ملی» به عنوان راه حل رفع مشکلات کشور نام می‌بردند. این طیف در تشریح چگونگی اجرای آشتی ملی، تاکید داشتند که منظور از آشتی ملی، رفع حصر سران فتنه است. بنابراین طیف اصلاح طلب مسبب اصلی وضع موجود می‌باشد و نه منجی رهایی از وضع موجود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
واقعیت این است که کارنامه دولت روحانی به هیچ عنوان قابل دفاع نیست. اکنون دولت روحانی وارد هفتمین سال فعالیت خود شده است. اما با اینحال حامیان دولت مدعی هستند که این دولت مظلوم است و زمین سوخته تحویل گرفته است. اما در دولت روحانی دلار تا آستانه ۱۹ هزارتومان افزایش یافت و اکنون نیز قیمت دلار حدود ۱۲ هزارتومان است. ** تاجیک: ژنرال‌های اصلاح طلب باید به تعطیلات بروند «محمدرضا تاجیک» مشاور رئیس دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه ایران گفت: «ژنرال‌های اصلاح طلب باید به تعطیلات و استراحت بروند».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
پس از آنکه هدف اصلی برجام ناکام ماند، برخی دولتمردان و فعالین اصلاح طلب به دستاوردسازی از برجام روی آوردند. ** مشاور خاتمی: علت ناکارآمدی مجلس، نظارت استصوابی است «عبدالله ناصری» مشاور رئیس دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «بزرگترین مشکل قانون انتخابات به مسائل مربوط به نظارت برمی‌گردد. اصلاح طلبان مدعی هستند که علت اصلی ناکارآمدی مجلس، نظارت استصوابی شورای نگهبان است. این در حالی است که در پروسه انتخابات شورای شهر به هیچ عنوان خبری از نظارت استصوابی شورای نگهبان وجود ندارد. فعالین اصلاح طلب بارها اذعان کرده‌اند که اعضای شورای شهر پنجم تهران- که همگی اعضای لیست امید و اصلاح طلب هستند- افرادی ناکارآمد، ناآشنا به مسائل مدیریت شهری و سیاسی باز هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
بنابراین مجموع ویژگی‌های موجود، جمهوری اسلامی ایران و عربستان را در شرایطی قرار می‌دهد که بهتر است با یکدیگر سازش کنند». طیف اصلاح طلب پیش از این نیز از فتنه گران در سال ۸۸ و اوباش آشوبگر در سال ۹۶ نیز حمایت کرده بود. ** کارنامه روحانی ربطی به اصلاح طلبان ندارد «سیدمحمود میرلوحی» عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «ماه عسل روحانی (و اصلاح طلبان) بیشتر از شش ماه طول نکشید. فرار از مسئولیت، جزو تفکیک ناپذیر رفتار اصلاح طلبان است. نهادهایی که در اختیار اصلاح طلبان است اما این طیف با بی اخلاقی از پذیرش این مسئولیت شانه خالی می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
اظهارات عجیب روحانی در روزهای گذشته مبنی بر اینکه «من هم مانند مردم از افزایش قیمت بنزین بی خبر بودم و تازه صبح جمعه از اجرای طرح جدید بنزینی با خبر شدم»! چرا که هیچ دلیل منطقی برای بی اطلاعی رئیس جمهور از اجرای این طرح بسیار مهم وجود ندارد. حالا ارگان رسانه‌ای دولت، مدعی شده است که رئیس جمهور تفویض اختیار کرده است. دائمی شدن محدودیت‌های برجامی، اجرای برجام موشکی و منطقه‌ای، اجرای دستورات FATF و در نهایت به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی. اول: نقش دولت در ایجاد وضع موجود؛ کارنامه خالی دولت یکی از علت‌های اصلی نارضایتی در مردم است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
چرا که عدم تثبیت قیمت‌ها و نرخ‌های مختلف این پیام را به جامعه القا می‌کند که وضعیت اقتصادی در کنترل نیست! این روزنامه اصلاح طلب در روزهای گذشته با انتقاد از اظهارات روحانی مبنی بر بی خبری از افزایش قیمت بنزین، در مطلبی نوشته بود: «گاهی مردم می‌مانند که در مقابل برخی سخنان آقای روحانی باید بگریند یا بخندند! این روزنامه اصلاح طلب با دفاع از اظهارنظر تأمل برانگیز رئیس جمهور، اینگونه القاء کرده است که روحانی اختیارات بسیار محدودی دارد و خنده او نیز حاوی همین پیام است. این فعال اصلاح طلب، فتنه ۸۸ که با دروغ تقلب و با فرمول کودتاهای مخملی کلید خورد را صرفا یک جنبش مدنی برای شفافیت آرا جا زده است. این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «در این مسیر، همراهی نهادهای تایید صلاحیت برای انعطاف بیشتر بر حضور اندیشه‌های متکثرتر بیش از گذشته اهمیت پیدا می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
********* نقیب زاده: رفتار آمریکا با ایران، شبیه رفتار با صدام است «احمد نقیب زاده» فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی در روزنامه سازندگی نوشت: «آنچه آمریکایی‌ها در ۴ دهه گذشته تاکنون در قبال ایران در پیش گرفته‌اند، مدلی شبیه رفتار با عراق بوده است. این فعال اصلاح طلب در اقدامی تأمل برانگیز رژیم دیکتاتوری و دست نشانده صدام را با نظام جمهوری اسلامی ایران در یک کفه ترازو قرار داده است. ** روزنامه حامی دولت: روحانی، نه دیپلمات است و نه حقوقدان «نعمت احمدی» حقوقدان و فعال سیاسی اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «آقای روحانی که به شیخ دیپلمات شهرت داشت و به گفته خود دیپلمات بود نه سرهنگ، اعمالی سرهنگانه و غیردیپلماتیک انجام داد. خنده‌های ملیح آقای روحانی بیشتر نیشتر به جان آدم می‌زند و اگر از نگاه سیاسی، اجتماعی و دیپلماتیک نگاه کنیم رفتار آقای روحانی چندان دیپلماتیک نیست». حالا یکی دیگر از روزنامه‌های اصلاح طلب فریاد وامصیبتا سر داده که چه نشسته‌اید که آقای روحانی، نه حقوق دان است و نه دیپلمات.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
*********سلحشوری: مردم عراق و سوریه، ایران را لعن و نفرین می‌کنند «پروانه سلحشوری» نماینده عضو فراکسیون امید مجلس در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «مساله سیاست خارجی باید مورد بررسی و تجدیدنظر قرار گیرد. تمرکز خود را بر کشورهای منطقه گذاشتیم و امروز مردم آن کشورها نیز ما را لعن و نفرین می‌کنند. این نماینده اصلاح طلب مجلس در نهایت بی صداقتی از بیان نتیجه برجام بر سفره مردم طفره می‌رود. **عراقچی در جریان برجام نیست، نمی‌فهمد چه می‌گوید «عباس عراقچی» معاون سیاسی ظریف در مصاحبه با وبگاه هلندی «ان. پیش از این روحانی با اشاره به تجربه برجام، مذاکره با آمریکا را «دیوانگی» نامید.

به انتهای لیست رسیدید