پارلمان

پارلمان

صدا و سیماصدا و سیما52 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، شیخ جابر المبارک نخست وزیر موقت کویت روز دوشنبه پیشنهاد امیر این کشور را برای انتصاب مجدد به عنوان نخست وزیر رد کرد. مبارک هفته گذشته استعفای دولت خود را تسلیم کرده بود. استعفای کابینه پس از آن انجام شد که نمایندگان پارلمان کویت خواستار رای عدم اعتماد به وزیر کشور در ارتباط با سوءاستفاده ادعایی از قدرت شدند و اختلاف بین اعضای ارشد خاندان حاکم از جمله وزرای دفاع و کشور بر سر حیف و میل ادعایی بودجه نظامی علنی شد. براساس گزارش خبرگزاری دولتی کویت، امیر شیخ صباح الاحمد الصباح روز دوشنبه پسر خود، شیخ ناصر صباح الاحمد الصباح را که وزیر دفاع بود، و شیخ خالد الجراح الصباح را که وزیر کشور بود، از پست‌های خود عزل کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- پایگاه العربیه، پایگاهی است که به فضل دلار‌های نفتی سعودی، بطور شبانه روزی اخبار و گزارش‌های دروغین را نقل می‌کند، اما اینبار به سراغ جعل کدام اخبار رفته است؟! روشن است که این تاریخ، همان تاریخی است که گروه تروریستی وهابی داعش، یک سوم خاک عراق را اشغال کرده و به ۳۰ کیلومتری بغداد رسیده بود. مفاد اسناد ادعایی آمریکا درباره المالکی توسط منابع نظامی بلندپایه و نزدیک به سپهبد حاتم المکصوصی رییس سازمان اطلاعات ارتش عراق در دولت المالکی و مدیر فعلی بخش مهندسی ارتش عراق تکذیب شد. این منابع افزودند که اسناد به اصطلاح لو رفته درباره همکاری اطلاعاتی مزبور، موضوعی طبیعی و در چارچوب بند‌های توافق چهارجانبه است. قبل از آنکه پاسخ به ادعا‌های نیویورک تایمز را پایان دهیم باید به دروغ بزرگ دیگری نیز درباره به اصطلاح عملیات شبه نظامیان وابسته به ایران برای پاکسازی جرف الصخر اشاره کنیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ساعت قبل
رئیس قوه‌قضائیه ضمن انتقاد از شیوه اجرای طرح، نگرانی مردم را ناشی از عدم اقناع افکار عمومی دانست و اظهار کرد: ضرورت داشت افکار عمومی در این زمینه روشن شود. او تاکید کرد که در این قضیه تردید نداریم که در صورت اقناع افکار عمومی، همراهی مردم حاصل می‌شود. نظارت برای جلوگیری از افزایش قیمت‌هارئیسی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر جلوگیری از افزایش قیمت کالاها و خدمات به بهانه افزایش قیمت بنزین تاکید کرد: قوه‌قضائیه نیز وظیفه نظارتی خود را در این زمینه دنبال می‌کند. موضوع کنترل قیمت‌ها و تلاش برای جلوگیری از افزایش نرخ کالاها، ازجمله موضوعاتی بود که علاوه بر رئیس قوه قضائیه، علی لاریجانی رئیس مجلس نیز روز گذشته بر آن تاکید کرد. دستگیری ۲ لیدر معاند در شیرازهمچنین سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس دو لیدر معاند اعتراض‌های شیراز را دستگیر کردند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ساعت قبل
دستور کار ۹۹ شهرداری تهران در نوبت بررسی صحن علنی پارلمان محلی پایتخت قرار گرفت. جزئیات اولیه این دستور نشان می‌دهد شهرداری تهران برای عبور از تنگنای مالی سال آینده باید با برداشتن یک دیوار نامرئی، یک تکلیف ویژه در حوزه تامین منابع مالی را عملیاتی کند. گشایش این سرفصل با اضافه شدن یک سرفصل جدید به سیاست‌ها و الزامات اجرایی تدوین بودجه سال آینده است. کارشناسان شهری معتقدند کارنامه عملکرد مالی شهرداری در نیمه نخست سال جاری به خوبی بیانگر ضعف منابع مالی شهرداری در تکمیل و پیشبرد پروژه‌های شهری است. از دیدگاه آنها شرایط سخت شهرداری در سال جاری سبب شده تا بخش مهمی از این سیاست‌ها در سال جاری پیگیری نشود.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منیف الشمری مشاور رئیس جمور عراق به المیادین گفت تصمیم گرفتیم کمیساریای جدید انتخابات را تشکیل دهیم. خبرنگار المیادین در عراق هم گزارش داد سران عراق (عادل عبدالمهدی نخست وزیر، برهم صالح رئیس جمهور و محمد حلبوسی رئیس پارلمان) برخی خواسته‌های تظاهرات کنندگان را دریافت کردند تا برای اجرای آن اقدام کنند. خبرنگار این رسانه افزود طی دو روز گذشته نشست‌هایی میان ائتلاف‌های الفتح و اصلاح برای دستیابی به دیدگاه مشترک درباره اصلاحات برگزار شده است. شبکه السومریه هم گزارش داد شماری از تظاهرات کنندگان، روز دوشنبه چند لاستیک را در خیابان نزدیک فرودگاه بین المللی نجف اشرف به آتش کشیدند. الفرات هم از دستگیری دو تروریست داعشی در موصل خبر داد.
رکنارکنا4 ساعت قبل
نخست وزیر انگلیس، کمتر از یک ماه مانده به انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور با دو اتهام در دست بررسی ارتشاء و سوءاستفاده شخصی از بودجه دولتی مواجه شده است. بوریس جانسون روز دوشنبه در حاشیه نشستی تجاری تاکید کرد تنها راه پایان دادن به عدم قطعیت در انگلیس، برگزیت است. نخست وزیر انگلیس اظهار داشت «حزب محافظه کار در صورت پیروزی در انتخابات پارلمانی ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر)، عدم قطعیت و سردرگمی که اقتصاد کشور را فلج کرده، پایان خواهد داد.» ارتباط مشکوک نخست وزیر انگلیس با کارآفرین زن آمریکایی در دوران حضور وی در سمت شهرداری لندن در آستانه انتخابات، بار دیگر پررنگ شده است. انتخابات پارلمانی زودهنگام در انگلیس به دلیل ناکامی جانسون در کسب موافقت پارلمان با توافق برگزیت و انحلال این نهاد برگزار می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «صالح قوجیل» رئیس پارلمان الجزایر تاکید کرد که برخی افراد در این کشور به دنبال اجرایی کردن برنامه‌های قدرتهای خارجی هستند. اخبار بین الملل- وی در ادامه افزود: کسانی که ادعای دموکراسی دارند اقداماتی خشونت آمیزی علیه ملت الجزایر انجام می‌دهند. قوجیل تصریح کرد: ملت الجزایر باید نسبت به اقدامات این افراد هوشیار باشند. وی تاکید کرد: این افراد تنها به دنبال اجرایی کردن دیکته‌های قدرتهای خارجی در کشور هستند و برای ضربه زدن به ثبات و مخدوش کردن جایگاه نهادهای کشور تلاش می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، شیخ «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت روز دوشنبه در نطقی تلویزیونی درباره بحران تشکیل دولت سخنرانی کرد و گفت که اجازه نخواهد داد امنیت کشور در معرض خطر قرار بگیرد. شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح آزادی بیان در کویت را حق مردم دانست و در عین حال گفت که هرگز اجازه نخواهد داد امنیت کشور به خطر بیفتد. امیر کویت با اشاره به تحولات جاری غرب آسیا گفت که منطقه اکنون در شرایط حساس و خطرناکی به سر می‌برد. در پی اعتراضات اخیر کویت، «جابر مبارک الحمد الصباح» نخست‌وزیر این کشور اخیرا استعفای خود را تقدیم «صباح احمد جابر الصباح» کرد. سخنرانی امیر کویت ساعاتی پس از آن انجام می‌شود که نخست‌وزیر مستعفی درخواست امیر برای تشکیل مجدد کابینه را رد کرده و رسما از پذیرش دوباره سمت نخست‌وزیری انصراف داد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 ساعت قبل
شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح آزادی بیان در کویت را حق مردم دانست و در عین حال گفت که هرگز اجازه نخواهد داد امنیت کشور به خطر بیفتد. امیر کویت با اشاره به تحولات جاری غرب آسیا گفت که منطقه اکنون در شرایط حساس و خطرناکی به سر می‌برد. در پی اعتراضات اخیر کویت، «جابر مبارک الحمد الصباح» نخست‌وزیر این کشور اخیرا استعفای خود را تقدیم «صباح احمد جابر الصباح» کرد. این تظاهرات پس از آن برگزار شد که دو جوان از جامعه موسوم به «بدون» یا همان بدون تابعیتی‌های کویت در اعتراض به اوضاع نابسامان بدون‌ها در این کشور خودکشی کردند. سخنرانی امیر کویت ساعاتی پس از آن انجام می‌شود که نخست‌وزیر مستعفی درخواست امیر برای تشکیل مجدد کابینه را رد کرده و رسما از پذیرش دوباره سمت نخست‌وزیری انصراف داد.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
به نوشته پایگاه خبری شبکه «العربیه»، وی خواستار اتحاد کویتی‌ها در برابر «اخلال‌گران» در کشور شد و بر لزوم همکاری جدی بین پارلمان، دولت و مردم تأکید کرد. شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح آزادی بیان در کویت را حق مردم دانست و در عین حال گفت که هرگز اجازه نخواهد داد امنیت کشور به خطر بیفتد. امیر کویت با اشاره به تحولات جاری غرب آسیا گفت که منطقه اکنون در شرایط حساس و خطرناکی به سر می‌برد. در پی اعتراضات اخیر کویت، «جابر مبارک الحمد الصباح» نخست‌وزیر این کشور اخیرا استعفای خود را تقدیم «صباح احمد جابر الصباح» کرد. سخنرانی امیر کویت ساعاتی پس از آن انجام می‌شود که نخست‌وزیر مستعفی درخواست امیر برای تشکیل مجدد کابینه را رد کرده و رسما از پذیرش دوباره سمت نخست‌وزیری انصراف داد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| شیخ «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت روز دوشنبه در نطقی تلویزیونی درباره بحران تشکیل دولت سخنرانی کرد و گفت که اجازه نخواهد داد امنیت کشور در معرض خطر قرار بگیرد. شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح آزادی بیان در کویت را حق مردم دانست و در عین حال گفت که هرگز اجازه نخواهد داد امنیت کشور به خطر بیفتد. امیر کویت با اشاره به تحولات جاری غرب آسیا گفت که منطقه اکنون در شرایط حساس و خطرناکی به سر می‌برد. در پی اعتراضات اخیر کویت، «جابر مبارک الحمد الصباح» نخست‌وزیر این کشور اخیرا استعفای خود را تقدیم «صباح احمد جابر الصباح» کرد. سخنرانی امیر کویت ساعاتی پس از آن انجام می‌شود که نخست‌وزیر مستعفی درخواست امیر برای تشکیل مجدد کابینه را رد کرده و رسما از پذیرش دوباره سمت نخست‌وزیری انصراف داد.
فارسفارس7 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شیخ «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت روز دوشنبه در نطقی تلویزیونی درباره بحران تشکیل دولت سخنرانی کرد و گفت که اجازه نخواهد داد امنیت کشور در معرض خطر قرار بگیرد. شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح آزادی بیان در کویت را حق مردم دانست و در عین حال گفت که هرگز اجازه نخواهد داد امنیت کشور به خطر بیفتد. امیر کویت با اشاره به تحولات جاری غرب آسیا گفت که منطقه اکنون در شرایط حساس و خطرناکی به سر می‌برد. در پی اعتراضات اخیر کویت، «جابر مبارک الحمد الصباح» نخست‌وزیر این کشور اخیرا استعفای خود را تقدیم «صباح احمد جابر الصباح» کرد. سخنرانی امیر کویت ساعاتی پس از آن انجام می‌شود که نخست‌وزیر مستعفی درخواست امیر برای تشکیل مجدد کابینه را رد کرده و رسما از پذیرش دوباره سمت نخست‌وزیری انصراف داد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بیروت، ایلی فرزلی نایب رئیس مجلس لبنان با اعلام این خبر در سالن کنفرانس مطبوعاتی پارلمان این کشور گفت، اولویت ما در جلسه فردا بحث و تبادل نظر جدی احزاب مختلف درباره انتخاب نخست وزیر جدید و تسریع در تشکیل کابینه لبنان است. نائب رئیس مجلس لبنان افزود: حرکت در مسیر قانون راه حل اصلی و اساسی برای برون رفت از وضعیت فعلی است. ایلی فرزلی تصریح کرد: تدوین قانون جدید مقابله نیز در دستور مجلس قرار خواهد گرفت. حسن فضل الله عضو فراکسیون مقاومت و وفاداری مجلس لبنان نیز با تاکید بر مقابله جدی دستگاه قضایی لبنان با مفسدان گفت: ما پرونده‌های مربوط به فساد را به دادگستری ارسال کردیم اما تا به امروز فاسدان را در پشت میله‌های زندان ندیده‌ایم. حسن فضل الله افزود: قانون مصونیت مقامات که از سال ۱۹۹۲ اجرایی شده باید پایان یابد با وجود این قانون چگونه می‌توان پول‌های غارت شده را به خزانه دولت بازگرداند. عضو فراکسیون مقاومت و وفاداری مجلس لبنان با اشاره به اینکه فردا در جلسه پارلمان برای مبارزه با فساد حاضر خواهیم شد گفت: ما کسانی را که از جنبش مردم برای رسیدن به خواسته‌های سیاسی شان سو استفاده می‌کنند محکوم می‌کنیم.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: شیخ «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت روز دوشنبه در نطقی تلویزیونی درباره بحران تشکیل دولت سخنرانی کرد و گفت که اجازه نخواهد داد امنیت کشور در معرض خطر قرار بگیرد. شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح آزادی بیان در کویت را حق مردم دانست و در عین حال گفت که هرگز اجازه نخواهد داد امنیت کشور به خطر بیفتد. امیر کویت با اشاره به تحولات جاری غرب آسیا گفت که منطقه اکنون در شرایط حساس و خطرناکی به سر می‌برد. در پی اعتراضات اخیر کویت، «جابر مبارک الحمد الصباح» نخست‌وزیر این کشور اخیرا استعفای خود را تقدیم «صباح احمد جابر الصباح» کرد. سخنرانی امیر کویت ساعاتی پس از آن انجام می‌شود که نخست‌وزیر مستعفی درخواست امیر برای تشکیل مجدد کابینه را رد کرده و رسما از پذیرش دوباره سمت نخست‌وزیری انصراف داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان، از تشکیل دولت جدید لبنان به ریاست سعد الحریری که دو هفته پس از اعتراضات این کشور استعفا داد، حمایت کرد. بری توضیح داد، موضع او هنوز این است که «سعد الحریری بازگردد و ریاست دولت جدید را بر عهده بگیرد و دولت را که منسجم با وضعیت فعلی باشد، تشکیل بدهد». رئیس پارلمان لبنان همچنین وضعیت کشورش را «بسیار بسیار خطرناک» توصیف کرده که نیازمند تدبیر فوری است و تأکید کرده که «کشور مثل کشتی‌ای است که کم‌کم در حال غرق شدن است و اگر اقدامات لازم اتخاذ نشود، بزودی غرق می‌شود». دو هفته پس از آغاز تظاهرات در لبنان، سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان استعفا کرد و دولت فعلی، به دولت پیشبرد امور تبدیل شد. هم‌زمان که احزاب سیاسی در حال تبادل اتهام در خصوص ممانعت در تشکیل دولت جدید هستند، دیروز یکشنبه هزاران لبنانی در بیروت، طرابلس، المنیه (شمال)، ‌ صیدا، نبطیه (جنوب) و شرق تعلبایا تحت عنوان «یکشنبه شهداء» به خیابان‌ها آمدند.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارششیخ «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت روز دوشنبه در نطقی تلویزیونی درباره بحران تشکیل دولت سخنرانی کرد و گفت که اجازه نخواهد داد امنیت کشور در معرض خطر قرار بگیرد. شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح آزادی بیان در کویت را حق مردم دانست و در عین حال گفت که هرگز اجازه نخواهد داد امنیت کشور به خطر بیفتد. امیر کویت با اشاره به تحولات جاری غرب آسیا گفت که منطقه اکنون در شرایط حساس و خطرناکی به سر می‌برد. در پی اعتراضات اخیر کویت، «جابر مبارک الحمد الصباح» نخست‌وزیر این کشور اخیرا استعفای خود را تقدیم «صباح احمد جابر الصباح» کرد. سخنرانی امیر کویت ساعاتی پس از آن انجام می‌شود که نخست‌وزیر مستعفی درخواست امیر برای تشکیل مجدد کابینه را رد کرده و رسما از پذیرش دوباره سمت نخست‌وزیری انصراف داد.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشایلی فرزلی، نایب رئیس مجلس لبنان با اعلام خبر اینکه پارلمان لبنان فردا پس از ۳۳ روز تعطیلی بازگشایی خواهد شد، در سالن کنفرانس مطبوعاتی پارلمان این کشور گفت: اولویت ما در جلسه فردا بحث و تبادل نظر جدی احزاب مختلف درباره انتخاب نخست وزیر جدید و تسریع در تشکیل کابینه لبنان است. اخبار بین الملل- نائب رئیس مجلس لبنان افزود: حرکت در مسیر قانون راه حل اصلی و اساسی برای برون رفت از وضعیت فعلی است. ایلی فرزلی تصریح کرد: تدوین قانون جدید مقابله نیز در دستور مجلس قرار خواهد گرفت. حسن فضل الله، عضو فراکسیون مقاومت و وفاداری مجلس لبنان نیز با تاکید بر مقابله جدی دستگاه قضایی لبنان با مفسدان گفت: ما پرونده‌های مربوط به فساد را به دادگستری ارسال کردیم، اما تا به امروز فاسدان را در پشت میله‌های زندان ندیده‌ایم. عضو فراکسیون مقاومت و وفاداری مجلس لبنان با اشاره به اینکه فردا در جلسه پارلمان برای مبارزه با فساد حاضر خواهیم شد، گفت: ما کسانی را که از جنبش مردم برای رسیدن به خواسته‌های سیاسی شان سوء استفاده می‌کنند، محکوم می‌کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| دپارتمان پلیس گرجستان امروز -‌دوشنبه- عملیات پاکسازی چادرهای معترضان از برابر پارلمان این کشور در تفلیس را آغاز کرد. نمایندگان مخالفان در گرجستان با برگزاری تظاهرات گسترده در تفلیس مسیرهای منتهی به پارلمان این کشور را مسدود کردند. این خبر را «جیورجی واشادزه»، رهبر حزب مخالف گرجستان نوین، روز گذشته -‌یکشنبه- به خبرنگاران اعلام کرد. معترضان خواستار برگزاری زودهنگام هستند، این در حالی است که دولت بارها اعلام کرده که این خواسته را به هیچ عنوان عملی نخواهد کرد. منبع: ایلنا
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از عربی ۲۱، در بیانیه صادره از سوی راشد الغنوشی رئیس پارلمان تونس، تجاوزگری رژیم صهیونیستی و ادامه محاصره ملت فلسطین به ویژه در نوار غزه محکوم شده است. این بیانیه همچنین سکوت وحشتناک مدعیان آزادی در جهان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرده است. بر اساس این گزارش، این بیانیه بر اهمیت وحدت گروه‌های مقاومت و تشریک تمام مساعی برای دفع تجاوزات دشمن و دفاع از حقوق مشروع ملت فلسطین تاکید کرده است. این بیانیه همچنین از تمام پارلمان‌های کشورهای برادر و دوست و پارلمان‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خواسته است با قدرت از حق فلسطینی دفاع کرده و برای توقف تجاوزات وحشیانه اشغالگران بر آنها فشار وارد کنند. انتهای پیام/
ایلناایلنا10 ساعت قبل
دپارتمان پلیس گرجستان عملیات پاکسازی چادرهای معترضان از برابر پارلمان این کشور در تفلیس را آغاز کرد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دپارتمان پلیس گرجستان امروز -‌دوشنبه- عملیات پاکسازی چادرهای معترضان از برابر پارلمان این کشور در تفلیس را آغاز کرد. نمایندگان مخالفان در گرجستان با برگزاری تظاهرات گسترده در تفلیس مسیرهای منتهی به پارلمان این کشور را مسدود کردند. این خبر را «جیورجی واشادزه»، رهبر حزب مخالف گرجستان نوین، روز گذشته -‌یکشنبه- به خبرنگاران اعلام کرد. معترضان خواستار برگزاری زودهنگام هستند، این در حالی است که دولت بارها اعلام کرده که این خواسته را به هیچ عنوان عملی نخواهد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت: در ابتدای این جلسه گزارشی که کمیته ۳ نفره کمیسیون درباره پرونده تحصیلی حسین فریدون تدوین کرده بود قرائت شد که اعضای کمیسیون به آن رای مثبت دادند و این گزارش برای قرائت به صحن علنی پارلمان ارجاع شد. وی با بیان اینکه در گزارش کمیته ۳ نفره تخلفات حسین فریدون در تحصیل در دانشگاه شهید بهشتی محرز شناخته شده است، ادامه داد: متاسفانه آقای فریدون برای تحصیل در مقطع دکتری از ابزارهای به مانند رانت و زور استفاده کرده است که برکناری معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی و اعلام خلاف واقع معدل دوره کارشناسی ارشد که ۱۳ بود و ۱۷ اعلام شده، است. نماینده مردم محلات در مجلس تصریح کرد: در بخش دوم جلسه کمیسیون وزیر علوم برای بررسی وضعیت دانشگاه پیام نور، حضور یافته بود. عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در بخش سوم جلسه امروز کمیسیون وزیر آموزش و پرورش حضور یافته بود، افزود: حاجی‌ میرزایی قول داد تا لایحه رتبه‌بندی معلمان را دولت تا یکشنبه هفته آینده به مجلس ارسال کند. سلیمی با بیان اینکه به وزیر آموزش و پرورش اعلام شد تا این لایحه به صورت ۲ فوریتی به مجلس ارائه شود، ادامه داد: برخی از اعضای کمیسیون این گلایه را نیز مظرح کردند که با ۲ هزار میلیارد تومان نمی‌توان طرح رتبه‌بندی معلمان را اجرایی کرد که وزیر اعلام کرد آقای رئیس‌جمهور قول داده است که تامین منابع مورد نیاز انجام شود.
فارسفارس10 ساعت قبل
رئیس پارلمان لبنان با بیان اینکه هنوز از تشکیل دولت جدید به ریاست سعد الحریری حمایت می‌کند، کشورش را به کشتی در حال غرقی که به کمک فوری نیاز دارد، تشبیه کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان، از تشکیل دولت جدید لبنان به ریاست سعد الحریری که دو هفته پس از اعتراضات این کشور استعفا داد، حمایت کرد. بری توضیح داد، موضع او هنوز این است که «سعد الحریری بازگردد و ریاست دولت جدید را بر عهده بگیرد و دولت را که منسجم با وضعیت فعلی باشد، تشکیل بدهد». رئیس پارلمان لبنان همچنین وضعیت کشورش را «بسیار بسیار خطرناک» توصیف کرده که نیازمند تدبیر فوری است و تأکید کرده که «کشور مثل کشتی‌ای است که کم‌کم در حال غرق شدن است و اگر اقدامات لازم اتخاذ نشود، بزودی غرق می‌شود». دو هفته پس از آغاز تظاهرات در لبنان، سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان استعفا کرد و دولت فعلی، به دولت پیشبرد امور تبدیل شد.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت: در ابتدای این جلسه گزارشی که کمیته ۳ نفره کمیسیون درباره پرونده تحصیلی حسین فریدون تدوین کرده بود قرائت شد که اعضای کمیسیون به آن رای مثبت دادند و این گزارش برای قرائت به صحن علنی پارلمان ارجاع شد. وی با بیان اینکه در گزارش کمیته ۳ نفره تخلفات حسین فریدون در تحصیل در دانشگاه شهید بهشتی محرز شناخته شده است، ادامه داد: متاسفانه آقای فریدون برای تحصیل در مقطع دکتری از ابزارهای به مانند رانت و زور استفاده کرده است که برکناری معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی و اعلام خلاف واقع معدل دوره کارشناسی ارشد که ۱۳ بود و ۱۷ اعلام شده، است. نماینده مردم محلات در مجلس تصریح کرد: در بخش دوم جلسه کمیسیون وزیر علوم برای بررسی وضعیت دانشگاه پیام نور، حضور یافته بود. عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در بخش سوم جلسه امروز کمیسیون وزیر آموزش و پرورش حضور یافته بود، افزود: حاجی‌ میرزایی قول داد تا لایحه رتبه‌بندی معلمان را دولت تا یکشنبه هفته آینده به مجلس ارسال کند. انتهای پیام/
فارسفارس11 ساعت قبل
رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به حضور حاجی میرزایی در این کمیسیون گفت: وزیر آموزش و پرورش بر عدم تأثیر گرانی بنزین بر نرخ سرویس مدارس تأکید کرد. وی افزود: طبق بند «الف» ماده ۶۳ قانون ششم توسعه دولت مؤظف به اجرای طرح نظام رتبه‌بندی معلمان بوده است و بر همین اساس هم در بودجه سنواتی اعتباری را دریافت کرده است. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با گزارش وزیر آموزش و پرورش امیدوارم به اجرای طرح نظام رتبه‌بندی فرهنگیان در کشور شدیم. وی گفت: موضوع تأمین سهمیه بنزین سرویس مدارس هم مطرح بود که در این کمیسیون به آن پرداخته شد. زاهدی گفت: از دولت می‌خواهم که سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان تحت تأثیر گرانی‌های اخیر پس از افزایش نرخ بنزین قرار نگیرد لذا باید سازوکارهای این موضوع به خوبی دیده شود.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
ناظران بین‌المللی امروز (دوشنبه) اعلام کردند، انتخابات پارلمانی ۱۷ نوامبر بلاروس مطابق استانداردهای دموکراتیک نبوده و آلوده به محدودیت‌های آزادی‌های بنیادین و نگرانی‌ها درباره دخالت عامدانه شده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، نتایج رسمی از انتخابات روز یکشنبه نشان می‌دهد حتی یک نامزد اپوزیسیون هم به پارلمان راه نیافته است و بدین ترتیب، قدرت الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس ادامه می‌یابد. مارگارتا سدرفلت، رئیس هیات ناظران سازمان امنیت و همکاری در اروپا (اوای‌سی‌ای) تاکید کرد: «این رای‌گیری‌ها مجموعه‌ای از فقدان تعهدات دموکراتیک را به نمایش گذاشته است.» انتهای پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
بوریس جانسون روز دوشنبه در حاشیه نشستی تجاری تاکید کرد تنها راه پایان دادن به عدم قطعیت در انگلیس، برگزیت است. نخست وزیر انگلیس اظهار داشت «حزب محافظه کار در صورت پیروزی در انتخابات پارلمانی ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر)، عدم قطعیت و سردرگمی که اقتصاد کشور را فلج کرده، پایان خواهد داد.» ارتباط مشکوک نخست وزیر انگلیس با کارآفرین زن آمریکایی در دوران حضور وی در سمت شهرداری لندن در آستانه انتخابات، بار دیگر پررنگ شده است. • بیشتر بخوانید: اظهارات اخیر آرکوری در مورد وفاداری به جانسون و سکوت در مورد اسرار در پی تلاش ناکام برای برقراری ارتباط با وی، مجددا پرونده سوءاستفاده شخصی از بودجه دولتی توسط جانسون را وارد عرصه سیاسی انگلیس کرد. انتخابات پارلمانی زودهنگام در انگلیس به دلیل ناکامی جانسون در کسب موافقت پارلمان با توافق برگزیت و انحلال این نهاد برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، فرمانده عملیات بسته خبر برخی رسانه‌ها مبنی بر بسته شدن راه‌های منتهی به چاه‌های نفتی را تکذیب کرد. قاسم نزال فرمانده عملیات بصره امروز دوشنبه گفت خبر بسته شدن راه‌های منتهی به میادین نفتی از سوی تظاهرات کنندگان صحت ندارد. تاکید یک نماینده فتح بر ضرورت ترمیم اساسی کابینهیک عضو ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری بر ضرورت ترمیم فراگیر کابینه تاکید کرد. حنین القدو امروز دوشنبه تصریح کرد ضرورت دارد تا شاخص‌های واضح و مشخصی برای عملیات ترمیم کابینه وجود داشته باشد. عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در مناسبت‌های متعددی تاکید کرده است که درصدد ترمیم کابینه و تغییر چند وزیر است.
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
تلویزیون دولتی ژاپن گزارش کرد احزاب مخالف دولت این کشور در نشست امروز دوشنبه پارلمان از توضیحات «شینزو آبه» در مورد هزینه میهمانی تماشای شکوفه‌های گیلاس قانع نشده و تصمیم گرفته‌اند همچنان وی را مورد سئوال و جواب قرار دهند. ایرنا: تلویزیون دولتی ژاپن گزارش کرد احزاب مخالف دولت این کشور در نشست امروز دوشنبه پارلمان از توضیحات «شینزو آبه» در مورد هزینه میهمانی تماشای شکوفه‌های گیلاس قانع نشده و تصمیم گرفته‌اند همچنان وی را مورد سئوال و جواب قرار دهند. احزاب مخالف، آبه را متهم به سوء استفاده از وجوه مالیات دهندگان برای سرگرم کردن هوادارانش در حوزه‌های انتخاباتی خود در این میهمانی می‌کنند آنها همچنین درباره ضیافت شامی که گروه حامی آبه در شب این میهمانی ترتیب داد، سوالاتی را مطرح می‌کنند. روسای امور پارلمانی احزاب مخالف می‌گویند که چنین توضیحی آنها را قانع نکرده است آنها می‌گویند اگر گروه حامی آبه میزبان این میهمانی بوده است، لازم بوده که آن را در گزارش بودجه‌های خود عنوان کند. آنها در نهایت تصمیم گرفتند تا خواستار مباحثات فشرده در کمیسیون بودجه درباره این مساله شوند.
فارسفارس11 ساعت قبل
چند روز بعد از رسانه‌ای شدن هشدار آمریکا به مصر درباره خریدن جنگنده‌های «سوخو ۳۵» از روسیه، امروز دوشنبه یک مقام واشنگتن بار دیگر قاهره را درباره این موضوع به تحریم تهدید کرد. به نوشته رویترز، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی- نظامی که برای شرکت در نمایشگاه هوایی «دوبی» به امارات رفته است، امروز دوشنبه بار دیگر تهدید واشنگتن علیه قاهره در موضوع خرید جنگنده‌های سوخو ۳۵ روسیه را تکرار کرد. «کلارک کوپر» خطاب به مصر اعلام کرد، خرید جنگنده‌های روسیه، خطر تحریم‌های آمریکا و به مخاطره افتادن خرید تجهیزات آمریکایی در آینده توسط قاهره را به دنبال خواهد داشت. این هشدار در نامه «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا و «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا به وزیر دفاع مصر مطرح شد. مطابق گزارش این روزنامه، آنها تهدید کرده‌اند چنانچه مصر خرید سوخو ۳۵ را متوقف نکند، واشنگتن قاهره را تحریم خواهد کرد.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، راشد الغنوشی رئیس پارلمان تونس و رئیس حزب النهضه گفت: جنبش النهضه احتمال می‌دهد که حزب قلب تونس در ائتلافهای مربوط به تشکیل دولت قرار نگیرد. وی افزود: حزب النهضه مایل است که وزارتخانه‌های کلیدی شامل وزارت دادگستری و کشور مستقل باشد و شخصیت‌های حزبی در راس آنها قرار نگیرد. الحبیب الجملی نخست وزیر مامور تشکیل کابینه از استقلال سیاسی و کفایت و شفافیت برخوردار است و مشاغل قبلی وی به گونه‌ای است که می‌تواند مسئولیت جدید را بپذیرد. شایان ذکر است که قیس سعید اخیرا الحبیب الجملی نامزد حزب النهضه را مامور تشکیل کابینه جدید کرد. وی دو ماه فرصت دارد که طبق قانون اساسی دولت را به پارلمان معرفی کند تا رای اکثریت را به دست آورد.

به انتهای لیست رسیدید