پارلمان انگلیس

پارلمان انگلیس

ایرناایرنا11 ساعت قبل
موسسه مدیران انگلیس (The Institute of Directors) در گزارشی عنوان کرد که حدود ۵۵ درصد شرکت‌ها تنها زمانی برای توسعه فعالیت‌های خود تصمیم‌گیری می‌کنند که با قاطعیت از آینده رابطه انگلیس با اتحادیه اروپا آگاه باشند. از سوی دیگر این قانون هرگونه طول دادن دوره گذار فراتر از پایان سال ۲۰۲۰ را ممنوع می‌کند. انگلیس بر پایان دوره گذار تا پایان سال جاری اصرار دارد اما طرف اروپایی نسبت به شکست توافق تجاری با انگلیس تردید دارد. با این حال استفن بارکلی وزیر امور برگزیت تاکید دارد که دو طرف تا پایان سال جاری میلادی به توافق تجاری دست خواهند یافت. به گفته وی، آنها نیاز دارند که از اولویت‌های دولت برای دسترسی به بازار اتحادیه اروپا مطلع شوند.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
سفر جانسون به واشنگتن و دریافت پاداش حدود ۱۷ هزار پوندی از اندیشکده آمریکاییدر سپتامبر ۲۰۱۸، بوریس جانسون در سفری سه روزه به منظور دریافت پاداشی در ضیافت سالانه شام موسسه امریکن اینترپرایز به واشنگتن رفت. جانسون در مراسم موسسه امریکن اینترپرایز همچنین گفت: «این (موسسه امریکن اینترپرایز) یک نهاد بسیار مهم است. رابطه تنگاتنگ اندیشکده امریکن اینترپرایز با دولت ترامپآنطور که در این گزارش توضیح داده شده است، موسسه امریکن اینترپرایز ارتباط نزدیکی با دولت ترامپ دارد. نقش اندیشکده آمریکایی در تأمین بودجه وزرای انگلیسیطبق این گزارش، جانسون تنها وزیر در دولت جدید بریتانیا نیست که موسسه امریکن اینترپرایز به وی پاداش داده است. این پایگاه خبری در پایان نوشت که جانسون، جاوید، گاو و موسسه امریکن اینترپرایز حاضر به اظهارنظر درباره این مقاله نشدند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشجیمز اسلک، سخنگوی نخست وزیر انگلیس اعلام کرد لندن قصد دارد پس از اجرای برگزیت، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، از روش توافق تجارت آزاد کانادا برای مراودات خود با اتحادیه اروپا بهره گیرد. اخبار بین الملل- بنا به گفته سخنگوی نخست وزیری انگلیس یک روز پس از خروج رسمی لندن از اتحادیه اروپا، این کشور مذاکرات تجاری خود را با قدرت‌های جهان آغاز خواهد کرد. این مقام دولتی انگلیس افزود اقدامات گسترده‌ای برای تدارک مذاکرات تجاری با آمریکا صورت داده شده است. کانادا مشمول مقررات اتحادیه اروپا نبوده و مجبور نیست هرگونه پولی را طبق شرایط تجاری به این بلوک پرداخت کند. نمایندگان پارلمان انگلیس پیش از این طرح خروج این کشور از اتحادیه اروپا در روز ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) را به تصویب رساندند.
الفالف1 روز قبل
گروه فرهنگی الف، ۳۰ دی ۱۳۹۸، ۰۸:۴۹ ۳۹۸۱۰۳۰۰۲۳به گزارش ایسنا، رونق ناگهانی بازار عراق برای صنایع ابزارسازی انگلیس نیز کارساز بود. کالین گرافت، رییس فدراسیون مشاوران در مقاطعه کاران پناهگاه‌های هسته‌ای انگلیس می‌گوید: «شرکت‌های انگلیسی طرح‌هایی ارائه کردند که به موجب آن برای ۴۸ هزار سرباز، پناهگاه امن ساخته شد. (۳) اسامی شرکت‌های انگلیسی تجهیز کننده ماشین جنگی صدام به تسلیحات شیمیایی و هسته‌ای تایید این حقیقت است. مرور تاریخ جدید جنگ‌های شیمیایی به سال ۱۸۹۹ در جنگ انگلستان با بوئرها (مهاجرین هلندی ساکن آفریقای جنوبی) برمی‌گردد. برخی از شرکت‌ها مشترکا در تعاملات انگلیس و آمریکا در فراهم کردن سلاح‌های صدام با این دو کشور در زمینه‌های مختلف مشارکت داشته‌اند.
ایرناایرنا2 روز قبل
نخست وزیر انگلیس قصد دارد تا از این طریق با رای دهندگانی که در انتخابات به حزب او اعتماد کردند، امتیاز و باج دهد. جانسون یکی از زمین‌های متعلق به دولت در نزدیکی راه آهن شهر یورک را برای جابه‌جایی مجلس اعیان در نظر گرفته است. پارلمان انگلیس از دو بخش مجلس عوام و مجلس اعیان تشکیل‌شده که هر یک در سالن‌های ویژهٔ خود در کاخ وست مینستر تشکیل جلسه می‌دهند. مجلس اعیان که قدمت آن به قرن ۱۴ میلادی بر می‌گردد مسئولیت بررسی قوانین مصوب مجلس عوام را برعهده دارد. هرچند نمایندگان مجلس اعیان به جز در موارد خاص، قادر به جلوگیری از تصویب لوایج مجلس عوام نیستند اما می‌توانند فرآیند تصویب را با تاخیر مواجه کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 روز قبل
اما در محافل خصوصی، برخی از مقامات فعلی و سابق آمریکا می‌گویند متحدان این کشور چندان از این وضعیت فعلی مطمئن نیستند. یکی از مقامات سابق دولت آمریکا گفته: هیچ‌یک از متحدان این تصور را ندارند که ما ایران را مهار کرده‌ایم. از نظر متحدان آمریکا، پیش‌بینی پاسخ دولت ترامپ به اقدامات ایران دشوار است. تام توگندات، عضو ارشد محافظه‌کار پارلمان انگلیس، از اینکه متحدان آمریکا در مورد چنین اقداماتی هیچ اطلاعی کسب نمی‌کنند، شاکی است. این شرایط دقیقا مانند شرایطی است که در آن دولت آمریکا ناگهانی اعلام کرد که نیرو‌های خود را از سوریه بیرون می‌کشد و اروپایی‌ها کاملا شوکه شدند.
تابناکتابناک3 روز قبل
وی گفته: ترور سلیمانی نفسی تازه برای این متحدان بوده و حتی خوشحال هم شده‌اند. یکی از مقامات سابق دولت آمریکا گفته: هیچ یک از متحدان این تصور را ندارند که ما ایران را مهار کرده‌ایم. از نظر متحدان آمریکا، پیش بینی پاسخ دولت ترامپ به اقدامات ایران دشوار است. تام توگندات، عضو ارشد محافظه کار پارلمان انگلیس، از این که متحدان آمریکا در مورد چنین اقداماتی هیچ اطلاعی کسب نمی‌کنند، شاکی است. این شرایط دقیقا همانند شرایطی است که در آن دولت آمریکا ناگهانی اعلام کرد که نیرو‌های خود را از سوریه بیرون می‌کشد و اروپایی‌ها کاملا شوکه شدند.

حساب کار دست انگلیسی‌ها آمد +عکس

5+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل

از حضور در تجمعی غیرقانونی تا سفر به لندن؛ حساب کار دست انگلیسی‌ها آمد

5+
فارسفارس6 روز قبل
رجانیوزرجانیوز6 روز قبل
اعضای اروپایی برجام در اقدامی ضدایرانی و همراستا با اقدامات خصمانه واشنگتن علیه مردم ایران، مکانیسم حل اختلاف برجام را فعال کردند. گروه سیاسی-رجانیوز: انگلیس، فرانسه و آلمان با انتشار بیانیه‌ای در بروکسل، مکانیسم حل اختلاف در برجام را فعال کردند. بورل با تایید دریافت نامه آغاز فرایند مکانیسم حل اختلاف برجام، گفت: برجام یک دستاور مهم در دیپلماسی چندجانبه پایدار است. واکنش روسیهشبکه ریانووستی روسیه به نقل از منبعی در وزارت خارجه این کشور گزارش داد مسکو آغاز مکانیسم حل اختلاف برجام را غیرقابل قبول می‌داند. این منبع، آغاز فرایند مکانیسم حل اختلاف در برجام توسط کشورهای آلمان، انگلیس و فرانسه را محکوم کرد.
صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن, نخست وزیر انگلیس برای تعمیر ساعت برج معروف بیگ بن و به صدا درامدن زنگ آن در لحظه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تلویحا درخواست کمک‌های مردمی کرد. بوریس جانسون در مصاحبه با بی بی سی با بیان اینکه تعمیر و به صدا درآمدن زنگ ساعت برج بیگ بن، نیم میلیون پوند هزینه دارد افزود: ممکن است با دریافت کمک‌های مردمی منابع آن تامین شود. بر اساس مصوبه مجلس انگلیس این کشور ۳۱ ژانویه برابر با ۱۱ بهمن پس از حدود چهار سال کشمکش با اتحادیه اروپا، ا ز این اتحادیه خارج می‌شود. حدود ۵۲ درصد مردم انگلیس در همه پرسی سوم تیرماه سال ۱۳۹۵ به جدایی کشورشان از اتحادیه اروپا رای دادند و حدود ۴۸ درصد به ماندن در اتحادیه اروپا. رای نزدیک موافقان و مخالفان جدایی از اتحادیه اروپا این کشور را دچار دوپارچگی کرده است و همچنان با مشکلات ناشی از ان دست به گریبان است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
وزیر دفاع انگلیس گفت که دلیل استقرار کشتی‌های جنگی بیشتر در خلیج فارس تمرکز بر تردد آزاد در آب‌های منطقه است و لندن به دنبال تحریک ایران نیست. به نوشته وبگاه «پلی موث»، «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس این هفته در جریان نشستی در پارلمان انگلیس در مورد حضور کشتی‌های جنگی انگلیس در خلیج فارس، گفت: «اینک در خلیج فارس ما ناوچه‌های «اچ‌ام‌اس دیفندر» و «اچ‌ا‌ساس مونروز» را داریم. ما یک کشتی کمکی مجهز به بالگرد و تعدادی کشتی مین‌یاب داریم. ما تجهیزات دریایی بسیاری در منطقه داریم و با متحدان و کشورهای عرب خلیج [فارس] در منطقه همکاری کرده و نشست‌های مشترک برای استفاده حداکثری از تجهیزات برگزار می‌کنیم.» وی در ادامه افزود: «اینک بر این موضوع تمرکز داریم که در خط ساحلی ایران را تحریک نکنیم و در عین حال از حفظ حقوق بین المللی آزادی ناوبری اطمینان حاصل کرده به نحوی‌که کشتی‌هایی که برای اقتصاد ما حیاتی هستند، تهدید و ربوده نشوند.» وزیر دفاع انگلیس در روزهای گذشته به بهانه افزایش تنش با ایران، ازعملیات مجدد همراهی کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز خبر داده بود.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس در ادامه بیانیه‌های تهدیدآمیز لندن علیه ایران، روز سه‌شنبه گفت در صورتی که ایران پایبندی به توافق هسته‌ای را از سر نگیرد، با «انزوای فزاینده» روبرو می‌شود. سه کشور اروپایی عضو توافق هسته‌ای امروز ساز و کار حل اختلاف توافق هسته‌ای را با هدف فشار به ایران برای عقب‌نشینی از گام‌های جبرانی کاهش تعهد به برجام، فعال کردند. رژیم [ایران] می‌تواند گام‌های برای کاستن از تنش‌ها برداشته و به مبانی بنیادین قوانین بین‌المللی پایبند باشد یا هر روز بیش از پیش در انزوای اقتصادی و سیاسی فروخواهد رفت.» وزیر خارجه انگلیس افزود: «پاسخ ایران به ساز و کار حل اختلاف، آزمونی بسیار مهم برای [نمایش] اهداف و حسن نیت [ایران] است. به ایران توصیه می‌کنیم برای حفظ این توافق، با ما همراهی کند. نخست‌وزیر [انگلیس] کاملا از برجام و بازگرداندن ایران به پایبندی کامل به این توافق حمایت می‌کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت۲۴- رفتارهای تحریک‌آمیز و اظهارات خصمانه مقامات انگلیس علیه تهران حاکی از این است که انگلیسی‌ها این روزها به دنبال جلب رضایت ترامپ به هر قیمتی هستند. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس چهره مورد علاقه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دومنیک راب وزیر خارجه وی ظاهرا جلب رضایت کاخ سفید را در اولویت‌های ویژه‌ خود قرار داده‌اند. در راستای جلب رضایت آمریکا اخیرا مسوولین انگلیس رفتارها و اظهاراتی علیه تهران داشته‌اند. یک ربع بعد آزاد شد.» دومنیک راب اعلام کرد که حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در اعتراض به بازداشت سفیر انگلیس در تهران، به وزارت امور خارجه انگلیس احضار شده است. مهرماه امسال به دنبال حمله حوثی‌های یمن به مواضع نفتی آرامکو در عربستان انگلیس همسو با آمریکا ایران را متهم کرد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس چهره مورد علاقه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دومنیک راب وزیر خارجه وی ظاهرا جلب رضایت کاخ سفید را در اولویت‌های ویژه‌ خود قرار داده‌اند. در راستای جلب رضایت آمریکا اخیرا مسوولین انگلیس رفتارها و اظهاراتی علیه تهران داشته‌اند. وقتی پلیس به من گفت یک فرد خارجی را دستگیر که مدعی است سفیر بریتانیا است من گفتم امکان ندارد. یک ربع بعد آزاد شد.» دومنیک راب اعلام کرد که حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در اعتراض به بازداشت سفیر انگلیس در تهران، به وزارت امور خارجه انگلیس احضار شده است. مهرماه امسال به دنبال حمله حوثی‌های یمن به مواضع نفتی آرامکو در عربستان انگلیس همسو با آمریکا ایران را متهم کرد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
فعالیت‌های اجرایی برنارد کوربینجرمی برنارد در ۱۹۷۴ میلادی با موفقیت در انتخابات محلی به عضویت شورای منطقه هرینگی لندن درآمد و مدتی بعد دبیر حزب کارگر در حوزه انتخابیه هورنزی شد. اندیشه جرمی کوربین در اجرای برنامه‌های مربوط به سیاست داخلی و خارجیبرخی می‌گویند کوربین سرکش‌ترین عضو حزب کارگر انگلیس است زیرا او بیش از هر عضو دیگری در میان نمایندگان کارگر مجلس عوام، بر خلاف نظرات اکثریت هم‌حزبی‌هایش رأی داده است. جرمی کوربین در مصاحبه ۲۴ مارس ۲۰۱۲ میلادی با شبکه راشا تودی با انتقاد از حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران گفت که ما به مذاکرات و گفت‌وگو نیاز داریم. جرمی کوربین در ۱۳۹۳ خورشیدی به همراه گروهی از نمایندگان پارلمان انگلیس از جمله «جک استراو» به تهران سفر کرد. سرانجام با روی کار آمدن کوربین، مخالفت‌های داخل حزب کارگر به خصوص از طرف حامیان سیاست‌های بلر شکل گرفت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| پس از بازداشت موقت سفیر لندن در یک تجمع غیرقانونی در تهران، وزارت خارجه انگلیس می‌گوید در حال بررسی امنیت سفارتخانه خود در ایران هستند. به نوشته خبرگزاری رویترز، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس از بازنگری در تدابیر امنیتی در سفارتخانه این کشور در تهران خبر داد. بر این اساس، راب طی سخنرانی در پارلمان انگلیس با ادعای اینکه بازداشت سفیر این کشور غیرقانونی بود، گفت: «به دلیل رفتاری که با سفیر شد، ما در حال بازنگری در تدابیر امنیتی سفارتخانه هستیم». او همچنین مدعی شد اروپا و آمریکا باید در برابر ایران متحد باشند تا به این کشور پیامی محکم و یکسانی بدهند. وزیر خارجه انگلیس همچنین تهدید کرد لندن بعد از خروج از اتحادیه اروپا نظام تحریمی تازه‌ای تعریف می‌کند تا با آن بتواند تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
وزیر خارجه انگلیس به دنبال بازداشت موقت سفیر این کشور در جریان تجمعات غیرقانونی در تهران گفت که لندن در خصوص تامین امنیت سفارت خود در ایران، بازنگری می‌کند. به نقل از روسیا الیوم، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس در واکنش به بازداشت موقت سفیر این کشور در جریان تجمعات غیرقانونی در تهران اعلام کرد که لندن در خصوص تامین امنیت سفارت خود در تهران تجدیدنظر می‌کند. راب روز دوشنبه در سخنانی در پارلمان انگلیس، بازداشت سفیر انگلیس در تهران را نقض آشکار قوانین بین المللی خواند و گفت که «به بازنگری تدابیر امنیتی مربوط به سفارت ادامه می‌دهیم». سفیر انگلیس یکشنبه شب به دلیل حضور در یک تجمع غیرقانونی دستگیر، اما به دلیل برخورداری از مصونیت دیپلماتیک و پس از احراز هویت آزاد شد. «رابرت مک ایر» سفیر انگلیس در تهران به دلیل رفتار نامتعارف و حضور در تجمعات غیرقانونی توسط دستیار وزیر امور خارجه و مدیر کل اروپا به وزارت امور خارجه فراخوانده شده و مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی به ایشان و دولت انگلیس ابلاغ شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، بعد از بازداشت موقت سفیر لندن در یک تجمع غیرقانونی در تهران، وزارت خارجه انگلیس می‌گوید که در حال بررسی امنیت سفارتخانه خود در ایران هستند. به نوشته خبرگزاری رویترز، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس شامگاه دوشنبه از بازنگری در تدابیر امنیتی در سفارتخانه این کشور در تهران خبر داد. بر این اساس، راب طی سخنرانی در پارلمان انگلیس با ادعای اینکه بازداشت سفیر این کشور غیرقانونی بود، گفت: «به دلیل رفتاری که با سفیر شد، ما در حال بازنگری در تدابیر امنیتی سفارتخانه هستیم». پیشتر منابع امنیتی گفته بودند «رابرت مک‌ایر» شامگاه شنبه در میان معترضان و ساختارشکنانی مقابل دانشگاه امیرکبیر حضور داشته و مشغول تهیه عکس و فیلم از این تجمع غیرقانونی بود. دولت انگلیس همان شب در واکنش به بازداشت سفیر خود در تجمع غیرقانونی در تهران، مدعی شد این اقدام نقض قوانین بین‌المللی است.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، بعد از بازداشت موقت سفیر لندن در یک تجمع غیرقانونی در تهران، وزارت خارجه انگلیس می‌گوید که در حال بررسی امنیت سفارتخانه خود در ایران هستند. به نوشته خبرگزاری رویترز، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس شامگاه دوشنبه از بازنگری در تدابیر امنیتی در سفارتخانه این کشور در تهران خبر داد. بر این اساس، راب طی سخنرانی در پارلمان انگلیس با ادعای اینکه بازداشت سفیر این کشور غیرقانونی بود، گفت: «به دلیل رفتاری که با سفیر شد، ما در حال بازنگری در تدابیر امنیتی سفارتخانه هستیم». وی همچنین مدعی شد که اروپا و آمریکا باید در برابر ایران متحد باشند تا به این کشور پیامی محکم و یکسانی بدهند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
خبرگزاری فارس: بعد از بازداشت موقت سفیر لندن در یک تجمع غیرقانونی در تهران، وزارت خارجه انگلیس می‌گوید که در حال بررسی امنیت سفارتخانه خود در ایران هستند. به نوشته خبرگزاری رویترز، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس شامگاه دوشنبه از بازنگری در تدابیر امنیتی در سفارتخانه این کشور در تهران خبر داد. بر این اساس، راب طی سخنرانی در پارلمان انگلیس با ادعای اینکه بازداشت سفیر این کشور غیرقانونی بود، گفت: «به دلیل رفتاری که با سفیر شد، ما در حال بازنگری در تدابیر امنیتی سفارتخانه هستیم». پیشتر منابع امنیتی گفته بودند «رابرت مک‌ایر» شامگاه شنبه در میان معترضان و ساختارشکنانی مقابل دانشگاه امیرکبیر حضور داشته و مشغول تهیه عکس و فیلم از این تجمع غیرقانونی بود. دولت انگلیس همان شب در واکنش به بازداشت سفیر خود در تجمع غیرقانونی در تهران، مدعی شد این اقدام نقض قوانین بین‌المللی است.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشبعد از بازداشت موقت سفیر لندن در یک تجمع غیرقانونی در تهران، وزارت خارجه انگلیس می‌گوید که در حال بررسی امنیت سفارتخانه خود در ایران هستند. اخبار سیاسی- به نوشته خبرگزاری رویترز، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس شامگاه دوشنبه از بازنگری در تدابیر امنیتی در سفارتخانه این کشور در تهران خبر داد. بر این اساس، راب طی سخنرانی در پارلمان انگلیس با ادعای اینکه بازداشت سفیر این کشور غیرقانونی بود، گفت: «به دلیل رفتاری که با سفیر شد، ما در حال بازنگری در تدابیر امنیتی سفارتخانه هستیم». پیشتر منابع امنیتی گفته بودند «رابرت مک‌ایر» شامگاه شنبه در میان معترضان و ساختارشکنانی مقابل دانشگاه امیرکبیر حضور داشته و مشغول تهیه عکس و فیلم از این تجمع غیرقانونی بود. دولت انگلیس همان شب در واکنش به بازداشت سفیر خود در تجمع غیرقانونی در تهران، مدعی شد این اقدام نقض قوانین بین‌المللی است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیا الیوم، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس در واکنش به بازداشت موقت سفیر این کشور در جریان تجمعات غیرقانونی در تهران اعلام کرد که لندن در خصوص تامین امنیت سفارت خود در تهران تجدیدنظر می‌کند. راب روز دوشنبه در سخنانی در پارلمان انگلیس، بازداشت سفیر انگلیس در تهران را نقض آشکار قوانین بین المللی خواند و گفت که «به بازنگری تدابیر امنیتی مربوط به سفارت ادامه می‌دهیم». سفیر انگلیس یکشنبه شب به دلیل حضور در یک تجمع غیرقانونی دستگیر، اما به دلیل برخورداری از مصونیت دیپلماتیک و پس از احراز هویت آزاد شد. «رابرت مک ایر» سفیر انگلیس در تهران به دلیل رفتار نامتعارف و حضور در تجمعات غیرقانونی توسط دستیار وزیر امور خارجه و مدیر کل اروپا به وزارت امور خارجه فراخوانده شده و مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی به ایشان و دولت انگلیس ابلاغ شد. انتهای پیام
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بعد از بازداشت موقت سفیر لندن در یک تجمع غیرقانونی در تهران، وزارت خارجه انگلیس می‌گوید که در حال بررسی امنیت سفارتخانه خود در ایران هستند. به نوشته خبرگزاری رویترز، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس شامگاه دوشنبه از بازنگری در تدابیر امنیتی در سفارتخانه این کشور در تهران خبر داد. بر این اساس، راب طی سخنرانی در پارلمان انگلیس با ادعای اینکه بازداشت سفیر این کشور غیرقانونی بود، گفت: «به دلیل رفتاری که با سفیر شد، ما در حال بازنگری در تدابیر امنیتی سفارتخانه هستیم». پیشتر منابع امنیتی گفته بودند «رابرت مک‌ایر» شامگاه شنبه در میان معترضان و ساختارشکنانی مقابل دانشگاه امیرکبیر حضور داشته و مشغول تهیه عکس و فیلم از این تجمع غیرقانونی بود. دولت انگلیس همان شب در واکنش به بازداشت سفیر خود در تجمع غیرقانونی در تهران، مدعی شد این اقدام نقض قوانین بین‌المللی است.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس روز دوشنبه ایران را به اعمال تحریم علیه تهران بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تهدید کرد. » وی گفت هدف از این کار است که «اطمینان یابیم که همزمان با خروج از اتحادیه اروپا ما یک نظام تحریمی مستقل داشته باشیم که بتوانیم بر اساس آن مسدود کردن دارایی‌ها و ممنوعیت صدور روادید انجام دهیم. » راب در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت لندن معتقد است که باید در موضوع ایران «اتحاد فرآتلانتیکی» را حفظ کرد. او در اظهاراتش بار دیگر ایران را به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه متهم کرد و گفت لندن امیدوار است که ایران همانطور که آمریکا می‌خواهد پای میز مذاکره بیاید. وی با بیان اینکه دریچه دیپلماسی اکنون اندکی باز است، گفت تنها راه برای خروج ایران از «انزوا» این است که جمهوری اسلامی ایران مذاکراتی تازه را بپذیرد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه ایرلند اعلام کرده که اتحادیه اروپا عجله‌ای برای گفتگو با انگلیس نداشته و مذاکرات بروکسل و لندن در خصوص شرایط پسا برگزیت در زمان مناسب انجام می‌شود. پارلمان انگلیس روز جمعه ۲۹ آذر با اکثریت آرا از طرح مورد نظر «بوریس جانسون»، نخست وزیر این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا حمایت کرد. این طرح با اکثریت قابل توجهی به تصویب پارلمان رسید و قرار است تا ۳۱ ژانویه انگلیس را از ۲۸ عضو اتحادیه اروپا جدا کند و به تغییرات بنیادین در سیاست خارجی و تجاری انگلیس منجر شود. تصویب این طرح با ۳۵۸ رأی موافق در مقابل ۲۳۴ رأی مخالف نشان از حمایت قابل توجه نمایندگان پارلمان انگلیس از طرح نخست وزیر برای اجرای برگزیت است. برگزیت یا «طرح خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا» پس از همه پرسی ژانویه ۲۰۱۶ کلید خورد که در آن اکثریت شهروندان انگلیسی رأی به خروج از اتحادیه اروپا دادند، اما این طرح تا به امروز به دلیل اختلافات داخلی و عدم تصویب طرح‌های پیشین برای خروج از اتحادیه اروپا از سوی نمایندگان پارلمان انگلیس به بن بست رسیده بود و سرانجام بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس با برگزاری انتخابات زودهنگام و با کسب اکثریت قابل توجهی از آرای موافقان برگزیت، نه تنها موقعیت خود را تحکیم بخشید، بلکه حمایت قابل توجهی برای تصویب طرح مورد نظرش برای اجرای برگزیت به دست آورد که سرانجام نیز این طرح در نخستین جلسه دور جدید پارلمان انگلیس پس از نشست افتتاحیه به تصویب رسید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، فیس بوک همچنان در برابر فشار برای ممنوعیت تبلیغات سیاسی مقاومت می‌کند. طبق ادعای فیس بوک، این شرکت به جای حذف یا محدود کردن تبلیغات سیاسی تصمیم دارد دسترسی کاربران به تبلیغات سیاسی طبقه بندی شده در فضای آنلاین را تسهیل کند. علاوه برآن فیس بوک ادعا می‌کند قصد دارد به کاربران اجازه دهد کنترل خود بر شبکه‌های اجتماعی را بیشتر کنند و تبلیغات سیاسی و اجتماعی کمتری ببینند. این در حالی است که هنوز فیس بوک مشخص نکرده برای راستی آزمایی تبلیغات سیاسی چه اقداماتی انجام می‌دهد. توییتر تبلیغات سیاسی را قبل از انتخابات پارلمان انگلیس ممنوع کرد و گوگل نیز اجازه نمی‌دهد تبلیغ کنندگان در این پلتفرم رای دهندگان را براساس تمایل سیاسی شان هدف بگیرند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
در پایان آخرین رای‌گیری برای لایحه برگزیت در روز پنج‌شنبه در مجلس عوام این کشور که اکثریت کرسی‌های آن در اختیار نمایندگان حزب محافظه‌کار است، متن توافق‌نامه برگزیت با ۳۳۰ رای موافق در برابر ۲۳۱ رای مخالف به تصویب رسید. پارلمان انگلیس بارها اجرای برگزیت را به تاخیر انداخت تا از برخی مشکلات احتمالی بعد از خروج نظیر ایجاد مرز فیزیکی بین ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند جلوگیری شود. نهایتا ترزا می‌‌به‌دلیل ناتوانی در اجرای برگزیت ناچار به استعفا شد. بوریس جانسون، جانشین ترزا می‌‌نیز پس از چند شکست پیاپی برای تصویب توافقش با بروکسل برای اجرای برگزیت در پارلمان، خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد. در این شرایط و بر اساس قانون انگلیس، تصمیم مجلس عوام در مورد این توافق‌نامه باید هفته آینده به تایید مجلس اعیان و پس از آن به امضای ملکه این کشور برسد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
البته حالا این پرسش مطرح است که آیا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به مفهوم پایان بحران برگزیت است؟ «میشل بارنیه»، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا بر این عقیده است که مذاکرات درباره آینده مناسبات تجاری با لندن بیشتر از یک سال به طول می‌انجامد. در مقابل نخست وزیر انگلیس اعلام کرده است که نمی‌خواهد دوران گذار انگلیس بعد از برگزیت را تمدید کند. بارنیر همچنیناظهار داشت که انگلیس نباید از طریق استانداردهای اجتماعی و محیطی ضعیف‌تر به دنبال رقابت با اتحادیه اروپا باشد. جانسون گفته است که وی خواهان هیچ شراکتی با اتحادیه اروپا بر اساس قوانین موجود اتحادیه اروپا از جمله در زمینه اجتماعی نیست. دیوید ساسولی"، رئیس پارلمان اروپا هم چندی پیش اعلام کرد که اتحادیه اروپا در مذاکرات پسا برگزیت با انگلیس موضع سختی را اتخاذ خواهد کرد.

به انتهای لیست رسیدید