پارلمان عراق

پارلمان عراق

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- پایگاه العربیه، پایگاهی است که به فضل دلار‌های نفتی سعودی، بطور شبانه روزی اخبار و گزارش‌های دروغین را نقل می‌کند، اما اینبار به سراغ جعل کدام اخبار رفته است؟! روشن است که این تاریخ، همان تاریخی است که گروه تروریستی وهابی داعش، یک سوم خاک عراق را اشغال کرده و به ۳۰ کیلومتری بغداد رسیده بود. مفاد اسناد ادعایی آمریکا درباره المالکی توسط منابع نظامی بلندپایه و نزدیک به سپهبد حاتم المکصوصی رییس سازمان اطلاعات ارتش عراق در دولت المالکی و مدیر فعلی بخش مهندسی ارتش عراق تکذیب شد. این منابع افزودند که اسناد به اصطلاح لو رفته درباره همکاری اطلاعاتی مزبور، موضوعی طبیعی و در چارچوب بند‌های توافق چهارجانبه است. قبل از آنکه پاسخ به ادعا‌های نیویورک تایمز را پایان دهیم باید به دروغ بزرگ دیگری نیز درباره به اصطلاح عملیات شبه نظامیان وابسته به ایران برای پاکسازی جرف الصخر اشاره کنیم.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، فرمانده عملیات بسته خبر برخی رسانه‌ها مبنی بر بسته شدن راه‌های منتهی به چاه‌های نفتی را تکذیب کرد. قاسم نزال فرمانده عملیات بصره امروز دوشنبه گفت خبر بسته شدن راه‌های منتهی به میادین نفتی از سوی تظاهرات کنندگان صحت ندارد. تاکید یک نماینده فتح بر ضرورت ترمیم اساسی کابینهیک عضو ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری بر ضرورت ترمیم فراگیر کابینه تاکید کرد. حنین القدو امروز دوشنبه تصریح کرد ضرورت دارد تا شاخص‌های واضح و مشخصی برای عملیات ترمیم کابینه وجود داشته باشد. عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در مناسبت‌های متعددی تاکید کرده است که درصدد ترمیم کابینه و تغییر چند وزیر است.
نامه‌نیورنامه‌نیور10 ساعت قبل
دادگاه تحقیقات کرخ در بغداد ویژه پرونده‌های شفاف سازی، امروز (دوشنبه) حکم بازداشت، ممنوعیت سفر و مصادره اموال یکی از نمایندگان پارلمان عراق را صادر کرد. به گزارش نامه نیوز، روزنامه الیوم السابع در گزارشی نوشت: دستگاه عالی قضایی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، دادگاه تحقیقات کرخ در بغداد ویژه پرونده‌های شفاف سازی، حکم بازداشت طلال الزوبعی، نماینده پارلمان و نیز ممنوعیت سفر و مصادره اموال منقول و غیرمنقول او را صادر کرد. این دادگاه الزوبعی را به صدور بیش از ۶۰ قرارداد ساختگی برای استفاده از آنها به عنوان تبلیغات انتخاباتی متهم کرد؛ قراردادهایی که در زمان تصدی ریاست شورای استانداری نینوا منعقد کرده بود. در ادامه این بیانیه آمده است: حکم بازداشت این نماینده با استناد به احکام ماده ۳۰۸ قانون مجازات صادر شده است.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
دادگاه تحقیقات کرخ در بغداد ویژه پرونده‌های شفاف سازی، امروز (دوشنبه) حکم بازداشت، ممنوعیت سفر و مصادره اموال یکی از نمایندگان پارلمان عراق را صادر کرد. به گزارش ایسنا، روزنامه الیوم السابع در گزارشی نوشت: دستگاه عالی قضایی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، دادگاه تحقیقات کرخ در بغداد ویژه پرونده‌های شفاف سازی، حکم بازداشت طلال الزوبعی، نماینده پارلمان و نیز ممنوعیت سفر و مصادره اموال منقول و غیرمنقول او را صادر کرد. این دادگاه الزوبعی را به صدور بیش از ۶۰ قرارداد ساختگی برای استفاده از آنها به عنوان تبلیغات انتخاباتی متهم کرد؛ قراردادهایی که در زمان تصدی ریاست شورای استانداری نینوا منعقد کرده بود. در ادامه این بیانیه آمده است: حکم بازداشت این نماینده با استناد به احکام ماده ۳۰۸ قانون مجازات صادر شده است. انتهای پیام
فارسفارس10 ساعت قبل
دستگاه قضایی عراق، حکم بازداشت، ممنوع الخروجی و توقیف اموال یک نماینده عراق را صادر کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دادگاه تحقیق «الکرخ» عراق، امروز (دوشنبه ۱۸ نوامبر)، دستور بازداشت «طلال الزوبعی» نماینده پارلمان عراق را صادر و وی را ممنوع السفر اعلام کرد. به نوشته پایگاه خبری «المسلة»، این دادگاه همچنین دستور توقیف کلیه اموال منقول و غیرمنقول الزوبعی را صادر کرد. منابع آگاه اتهام این نماینده پارلمان از فهرست انتخابی القرار را فساد و سوء استفاده از پستش می‌دانند. از آغاز تظاهرات‌های مردمی عراق در اعتراض به فساد و ضعف خدمات‌رسانی در کشور از اول اکتبر گذشته تاکنون، حکم‌ بازداشت و احضار و ممنوع الخروجی شمار زیادی از مقامات مسئول عراقی صادر شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
رئیس پیشین مجلس عراق فاش کرد، نماینده آمریکا او را تهدید کرده، در صورتی که عراق با سیاست ضد ایرانی آمریکا همراهی نکند، واشنگتن این کشور را به کره شمالی دوم تبدیل می‌کند. «سلیم الجبوری» از تهدید آمریکا علیه کشورش پرده برداشت و اعلام کرد که «برت مک‌گورک» نماینده آمریکا در عراق، تهدید کرده که عراق را به کره شمالی دیگری تبدیل خواهد کرد. الجبوری در گفت‌وگویی تلویزیونی فاش کرد «در یکی از جلسات با مک‌گورک، او گوشی همراهش را از جیب درآورد و تصویری از کره شمالی و تصویری دیگر از کره شمالی نشانم داد. رئیس سابق پارلمان عراق گفت که بعد از این تهدید نماینده آمریکا، با او جدال لفظی پیدا کرده و انتقاد کرده که چرا حرفی زده که دخالت در امور عراق است. برت مک‌گورک دیپلماتی است که باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا او را در سال ۲۰۱۴ نماینده آمریکا در ائتلاف موسوم به «ائتلاف بین‌المللی [ضد داعش] در عراق» تعیین کرده بود.
ایلناایلنا12 ساعت قبل
دادگاه تحقیق «الکرخ» در بغداد ویژه موضوعات شفاف‌سازی امروز- دوشنبه- حکم دستگیری همراه با منع سفر و توقیف اموال یک عضو پارلمان این کشور را صادر کرد. به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، شورای عالی قضائی عراق امروز- دوشنبه- با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دادگاه تحقیق الکرخ ویژه مسائل شفاف سازی حکم دستگیری طلال الزوابعی، نماینده پارلمان را همراه با عدم حق سفر و توقف اموال منقول و غیر منقول او صادر کرد. در ادامه این بیانیه آمده است که حکم دستگیری با استناد به احکام ماده ۳۰۸ قانون مجازات صادر شده است.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، دادگاه ویژه تحقیق و تفحص الکرخ در بغداد امروز دستور بازداشت یک نماینده پارلمان عراق را صادر کرد. این نماینده «طلال الزوبعی» نام دارد و علاوه بر حکم بازداشت، وی ممنوع السفر شده است. همچنین دستور توقیف اموال منقول و غیر منقول این نماینده عراقی نیز صادر شده است. بازداشت طلال الزوبعی به استناد ماده ۳۰۸ قانون مجازات عراق صادر شده است.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
وزیر خارجه پیشین و از چهره‌های سیاسی کهنه‌کار عراق روز یکشنبه در ابوظبی درگذشت. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، عدنان پاچه‌چی، وزیر خارجه پیشین عراق که روز یکشنبه در ابوظبی درگذشت ۱۴ ژوئن ۱۹۲۳ در بغداد در یک خانواده سیاسی برجسته به دنیا آمد. پاچه‌چی از برجسته‌ترین شخصیت‌های سیاسی عراق بعد از سقوط نظام سابق در سال ۲۰۰۳ بود. وی رئیس دوره‌ای شورای انتقالی بود که ۱۲ ژوئیه ۲۰۰۳ تشکیل شد. او چندین پست را در اختیار داشت و سفیر عراق در آمریکا، نماینده عراق در سازمان ملل در دوره حکومت «عبدالکریم قاسم» و وزیر خارجه در دوره «عبدالسلام عارف» بود.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسخنگوی کابینه عراق از ارسال قانون جدید انتخابات کشور به پارلمان خبر داد. اخبار بین الملل- بر این اساس، سعد الحدیثی ضمن تشریح برخی از مفاد قانون جدید از تصویب این قانون در کابینه و ارسال آن به پارلمان خبر داد. وی افزود مهم‌ترین نکته در این قانون این است که سن نامزد انتخابات باید ۲۵ سال کامل باشد ضمن اینکه مدیریت و مسئولیت دولتی هم نداشته باشد. الحدیثی گفت: مورد اصلاحی دیگر در قانون جدید تعداد کرسی‌های پارلمانی است که ۲۵۱ کرسی تعریف شده است.
فارسفارس1 روز قبل
سخنگوی دولت عراق از تغییر در کابینه فعلی این کشور خبر داد و گفت، این تغییر شامل وزرای امور اقتصادی دولت خواهد شد. ترکیب دولت عراق، درواکنش به اعتراضات ترمیم می‌شودبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سعد الحدیثی» سخنگوی دولت عراق امروز یکشنبه از عزم نخست‌وزیر برای تغییر در کابینه فعلی خبر داد. سخنگوی دولت عراق توضیح داد که «معیار انتخاب وزرای جدید، معیارهایی به دور از احزاب سیاسی و طبق نظر نخست‌وزیر خواهد بود». قرار است نخست وزیر عراق بعد از تکمیل لیست ترمیم کابینه، آن را برای تصویب به پارلمان بفرستد تا پارلمان به آنان رأی اعتماد بدهد. به گفته منابعی در پارلمان عراق، حدود سیصد نفر در جریان اعتراض‌های خیابانی جان خود را از دست دادند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «سعد الحدیثی» سخنگوی دولت عراق امروز یکشنبه از عزم نخست‌وزیر برای تغییر در کابینه فعلی خبر داد. اخبار بین الملل- در واکنش به اعتراضات و تظاهرات یک ماه اخیر مردم عراق در چندین استان، عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر این کشور قصد تغییر چند وزیر کنونی را دارد. الحدیثی به شبکه خبری «روسیا الیوم» گفت، «عبدالمهدی قصد اصلاح کابینه را دارد. قرار است نخست وزیر عراق بعد از تکمیل لیست ترمیم کابینه، آن را برای تصویب به پارلمان بفرستد تا پارلمان به آنان رأی اعتماد بدهد. به گفته منابعی در پارلمان عراق، حدود سیصد نفر در جریان اعتراض‌های خیابانی جان خود را از دست دادند.
الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۲۶ آبان ۱۳۹۸، ۱۴:۲۵ ۳۹۸۰۸۲۶۱۰۳به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، به دنبال موج اعتراض‌های مردمی در شهرهای مختلف عراق، سیستانی باردیگر خواستار بازگشت آرامش به این کشور شده است. بر اساس این گزارش، مردم عراق از بابت نبود شغل در این کشور ابراز نارضایتی کرده‌اند. در عین حال به دنبال موضع مداخله گرانه اخیر کاخ سفید در تحولات عراق، رهبر جریان حکمت ملی این کشور در دیدار با سفیر آمریکا در بغداد هشدار داد که راه حل همه بحران‌های عراق باید بدون دخالت خارجی باشد. براساس بیانیه دفتر رهبر جریان حکمت ملی عراق، حکیم خاطر نشان کرده که جریان حکمت ملی به عنوان تشکل اپوزیسیون در پارلمان، اقدامات اصلاحی دولت را زیر نظر دارد و پیگیر تحقق مطالبات بر حق تظاهرات ‌کنندگان است. مقتدا صدر رهبر جریان صدری‌های عراق نیز که طرفدارانش بخشی از جمعیت کف خیابان‌ها هستند، به موضع آمریکایی‌ها در خصوص تحولات اخیر واکنش تند نشان داد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| «سعد الحدیثی»، سخنگوی دفتر اطلاع‌رسانی نخست‌وزیر عراق از تعدیل بزرگ در هیأت دولت و انتخاب وزرایی جدید خارج از چارچوب احزاب و فراکسیون‌های سیاسی خبر داد. سخنگوی نخست‌وزیر عراق گفت که دولت کنونی عراق، پنج تا شش وزیر مستقل دارد و عبدالمهدی به تشخیص خود و تکیه به شایستگی‌هایشان، آنها را انتخاب کرده است. اکنون نیز وی‌ می‌خواهد شمار این وزرا راافزایش دهد و با تکیه بر شایستگی‌های افراد، حداقل نیمی از کابینه را از افراد مستقل انتخاب کند. این اقدام برای اثبات جدیت و قاطعیت دولت در روند ایجاد اصلاحات در کشور، بسیار مهم است. اواخر مهرماه، «بدر الزیادی» عضو ائتلاف «سائرون» در پارلمان عراق خبر داده بود که نخست‌وزیر به دنبال تغییر نیمی از اعضای کابینه است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
با اتفاقات جمعه اما ورود به یک چرخه خشونت بار، یک بار دیگر عراق را تهدید کرده و سیاستمداران را هم نگران کرده است. اینجا در مورد تحولات اخیر عراق بیشتر بخوانید: حمایت ایت الله سیستانی از اعتراضاتآیت‌الله علی سیستانی، از روحانیون شیعه مقیم عراق روز جمعه از اعتراض‌های این کشور حمایت کرد و گفت که عراق هرگز شبیه به دوران پیش از اعتراضات نخواهد شد. عراق دومین صادرکننده نفت اوپک است، اما با مشکلات گسترده‌ای مانند بیکاری، فقر و فساد دست و پنجه نرم می‌کند. حزب اسلامی الدعوه عراق با صدور بیانیه گفت: اصلاح وضعیت سیاسی، اداری، اقتصادی و اجتماعی عراق امری حتمی شده و تظاهرات مسالمت آمیز و جنبش سیاسی با موافقت تمامی اقشار جامعه عراق است و کنار گذاشتن خشونت میان معترضان و نیرو‌های امنیتی تنها راه برای بیان دیدگاه‌ها می‌باشد. فرماندهی عملیات بغداد از معترضان در پایتخت خواست همچنان بعد مسالمت آمیز اعتراض‌های خود را حفظ کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| کمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق، امروز (شنبه ۱۶ نوامبر)، انفجارهای نزدیک میدان «التحریر» بغداد، تهدید بزرگی علیه امنیت تظاهرات‌کنندگان بود و در عین حال وجود طرف سوم را که به دنبال ناامنی و هرج و مرج در کشور است، ثابت می‌کند. سرویس‌های امنیتی نیز باید طرف‌های مسئول انفجارهای روز گذشته را شناسایی و دستگیر کنند. جمعه شب، در پی انفجار یک بمب در نزدیکی میدان التحریر، دست‌کم دو نفر کشته و دوازده نفر زخمی شدند. اما برخی منابع از انفجار چهار بمب صوتی خبر دادند و نهاد رسانه‌ای امنیت عراق طی بیانیه‌ای، شمار قربانیان را یک کشته و شانزده زخمی اعلام کرد. این در حالی است که میدان التحریر بغداد، از اول اکتبر گذشته تا کنون شاهد تحصن شمار زیاد معترضان به نقصان در خدمات و فساد در کشور است.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق، امروز (شنبه ۱۶ نوامبر)، انفجارهای نزدیک میدان «التحریر» بغداد، تهدید بزرگی علیه امنیت تظاهرات‌کنندگان بود و در عین حال وجود طرف سوم را که به دنبال ناامنی و هرج و مرج در کشور است، ثابت می‌کند. سرویس‌های امنیتی نیز باید طرف‌های مسئول انفجارهای روز گذشته را شناسایی و دستگیر کنند. جمعه شب، در پی انفجار یک بمب در نزدیکی میدان التحریر، دست‌کم دو نفر کشته و دوازده نفر زخمی شدند. اما برخی منابع از انفجار چهار بمب صوتی خبر دادند و نهاد رسانه‌ای امنیت عراق طی بیانیه‌ای، شمار قربانیان را یک کشته و شانزده زخمی اعلام کرد. این در حالی است که میدان التحریر بغداد، از اول اکتبر گذشته تا کنون شاهد تحصن شمار زیاد معترضان به نقصان در خدمات و فساد در کشور است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
براساس بررسی‌های انجام شده، آمریکا به لحاظ فراوانی تجاوز جنسی در میان کشورهای جهان در رده سوم قرار دارد. از هر سه زن آمریکایی یک زن در طول زندگی خود آزار جنسی را تجربه می‌کند. سخن می‌گوید که اولا) دولت قبلی، یک وزارتخانه را به وزیر زن سپرد (مرضیه وحید دستجردی؛ وزیر اسبق بهداشت) و ثانیا) ۸ سال دولت مرحوم هاشمی، ۸ سال دولت خاتمی و ۶ سال دولت تدبیر و امید، مدعیان اصلاحات صرفا شعار انتصاب وزیر زن را مطرح کردند! آمریکا اردیبهشت سال ۱۳۹۷ از برجام خارج شد و تحریم‌هایی را که طبق این توافق برداشته شده بود، بازگرداند. نکاتی که هیچ‌گاه با فرهنگ و آیین ایرانی - اسلامی همخوانی نداشته و تنها با ترجمه آثار نمایشی غربی برای مخاطب ایرانی اجرا می‌شود.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه السومریه، پانزدهمین جلسه پارلمان عراق در دوره جدید قانونگذاری به ریاست محمد الحلبوسی و با حضور ۲۳۵ نماینده برگزار شد. ریاست پارلمان عراق، ۶ قانون را برای رای‌گیری در جلسه آینده مشخص کرد که شامل قانون شفاف سازی و کسب نامشروع، تعدیل قانون شوراهای استانی و شهری، پیشنهاد قانون لغو امتیازها، قانون بازنشستگی یکپارچه، قانون تامین اجتماعی و قانون المپیک است. خبر دیگر اینکه عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق امروز پنجشنبه اعلام کرد کشور شاهد افزایش حالت‌های آدم ربایی است که برخی گرو‌ه‌هایی به آن دست می‌زنند که ادعا و القا می‌کنند وابسته به یکی از نهادهای دولتی هستند. وی افزود دستگاه‌های امنیتی و قضایی ذیربط کار بررسی و تحقیقات لازم در این زمینه را آغاز کرده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
«متیو تولر» سفیر آمریکا در عراق، پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در بغداد با سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق دیدار و گفت‌وگو کرد. او با تأکید بر اهمیت حمایت از معترضان و لزوم فراهم‌سازی شرایط برای برگزاری اعتراضات مسالمت‌آمیز، خواستار برخورد و محاکمه حمله‌کنندگان به تظاهرات‌کنندگان شد. در مقابل «متیو تولر» نیز مدعی شد که کشورش برای خواسته عراقی‌ها و توانایی آنها در حل مشکلات داخلیشان احترام قائل است. وی همچنین گفت که موضع مرجعیت عالی عراق در خصوص لزوم عدم دخالت دولت‌ها در امور داخلی قابل احترام و قدردانی است. سفیر آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) نیز با «اسامه النجیفی» رئیس اسبق پارلمان عراق دیدار کرد و پس از آن النجیفی در صفحه توئیتر خود از توافق با العبادی و ایاد علاوی برای برکناری «عادل عبدالمهدی» و برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق خبر داد.

حضور شیر در تظاهرات عراق! +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از سایت روزنامه مصری الیوم السابع، طبق گفته فعالان عراقی در شبکه‌های اجتماعی، این جوان بعد از شنیدن خبری مبنی بر کمک گرفتن نیروهای ضد شورش از سگ‌های پلیس در استان بابل در جنوب عراق شیر را به میدان تظاهرات آورده است. عراق از ابتدای اکتبر گذشته شاهد اعتراضات گسترده با درخواست برای بهبود اوضاع معیشتی، مبارزه با فساد، انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام است. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلودکمیسیون حقوق بشر عراق نیز اعلام کرده، آمار تلفات اعتراضات به بیش از ۳۱۹ کشته رسیده که ۱۳ تن آنها نیروهای امنیتی هستند. این نهاد وابسته به پارلمان عراق همچنین آمار زخمی‌ها را بیش از ۱۵ هزار تن اعلام کرد.
فراروفرارو4 روز قبل
فرارو- تظاهرات عراق در آستانه ورود به هفته چهارم، گسترده‌تر شد. دولت عراق تلاش‌های زیادی انجام داد تا اوضاع را آرام کند و معترضان را به خانه‌های خود بازگرداند. در این میان، یک مسئله نامحسوس دیگر در شکل‌گیری و تداوم اعتراضات عراق نقش مهمی داشت. دولت چنان در پیگیری این تک تیراندازان تساهل و تعلل کرد که معترضان، دولت عادل عبدالمهدی را به «دولت تک تیراندازان» ملقب کردند. بخوانید: اعتراضات عراق روز به روز پیچیده‌تر و مطالبات آن رادیکال‌تر می‌شود.
انتخابانتخاب4 روز قبل
به نوشته سایت روزنامه مصری الیوم السابع، طبق گفته فعالان عراقی در شبکه‌های اجتماعی، این جوان بعد از شنیدن خبری مبنی بر کمک گرفتن نیروهای ضد شورش از سگ‌های پلیس در استان بابل در جنوب عراق شیر را به میدان تظاهرات آورده است. عراق از ابتدای اکتبر گذشته شاهد اعتراضات گسترده با درخواست برای بهبود اوضاع معیشتی، مبارزه با فساد، انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام است. کمیسیون حقوق بشر عراق نیز اعلام کرده، آمار تلفات اعتراضات به بیش از ۳۱۹ کشته رسیده که ۱۳ تن آنها نیروهای امنیتی هستند. این نهاد وابسته به پارلمان عراق همچنین آمار زخمی‌ها را بیش از ۱۵ هزار تن اعلام کرد.
ایسناایسنا4 روز قبل
نماینده سازمان ملل در عراق تاکید کرد، مقامات عراقی باید در واکنش‌ نشان دادن به اعتراضات گسترده که خواستار اصلاحات سیاسی هستند، عجله کنند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جنین هنیس پلاسخارت، نماینده سازمان ملل در عراق گفت: مقامات عراق باید به این بحران واکنش نشان داده و کاری انجام دهند. پلاسخارت در جلسه پارلمان عراق تاکید کرد، درخواست‌های معترضان در زمینه مبارزه با فساد، رشد اقتصادی، اشتغال زایی و خدمات عمومی انتخابات شفاف و اصلاحات گسترده سیاسی از جمله اصلاح قانون اساسی است. نماینده سازمان ملل در عراق تاکید کرد: شما به عنوان اعضای منتخب پارلمان باید با مردم ارتباط برقرار کنید و صدای آنها در زمینه اصلاحات اساسی را به گوش مسؤولان برسانید. نماینده سازمان ملل در عراق اشاره کرد، خیابان‌های عراق شاهد ناامیدی از عدم تحقق پیشرفت طی ۱۶ سال گذشته است در حالی که جوانان عراقی خواهان آینده‌ای بهتر هستند.
فارسفارس4 روز قبل
رئیس اسبق پارلمان عراق، با بیان اینکه به اپوزیسیون دولت پیوسته است، مدعی شد که در جهت برکناری نخست‌وزیر این کشور با العبادی به توافق رسیده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اسامه النجیفی» رئیس اسبق پارلمان عراق (۲۰۱۱-۲۰۱۴) در صفحه توئیتر خود نوشت که با «حیدر العبادی» نخست‌وزیر سابق و رئیس ائتلاف النصر و «ایاد علاوی» نخست‌وزیر اسبق و رئیس ائتلاف «المنبر العراقی» برای کنار زدن عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر فعلی این کشور به توافق رسیده است. النجیفی روز گذشته (چهارشنبه) نیز در دیدار با «متیو تولر» سفیر آمریکا در بغداد، گفت که برای استیضاح عبدالمهدی در پارلمان تلاش می‌کند. او نخست‌وزیر عراق را عامل انسداد سیاسی و ناتوان از پاسخگویی به خواسته‌های مردم دانست. ائتلاف النصر به رهبری العبادی، نیز روز سه‌شنبه گذشته در بیانیه‌ای خواستار برگزاری انتخابات پیش از موعد و تشکیل کمیساریای مستقل انتخابات شد.
مهرمهر4 روز قبل
بر اساس این گزارش، در بیانیه نجباء آمده است: دولت و پارلمان عراق باید در راستای اصلاحات عملی به واسطه اصلاح قانون اساسی عراق گام بردارند. قانونی که با دست‌اندازی آمریکایی‌ها تدوین شده تا عراق توان خیزش نداشته باشد و از قدرت لازم برخوردار نباشد. از این رو اصلاح قانون اساسی وفق منافع ملت و نه منافع اشغالگران را به واسطه همه پرسی لازم می‌دانیم. این جنبش تصریح کرد که اگر اصلاحات بر مبنای زمانبدی اعلام شده از سوی مرجعیت صورت نپذیرد، نجباء موضعی تاریخی در حمایت از خواسته‌های مشروع تظاهرکنندگان مسالمت‌آمیز اتخاذ خواهد کرد. مقاومت اسلامی نجباء خاطرنشان کرد که نیروهای سیاسی، حکومت و نخبگان عراقی باید بدانند که در مرحله حساسی از تاریخ عراق به سر می‌برند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
بارزانی که صبح چهارشنبه وارد بغداد شده بود، ابتدا با عادل عبدالمهدی نخست وزیر و سپس با محمد حلبوسی رئیس پارلمان و در ادامه با برهم صالح رئیس جمهور عراق دیدار کرد. این بیانیه افزود حکیم اظهار داشت خواسته‌های تظاهرات کنندگان مستلزم تشریک مساعی گروه‌های سیاسی است، این خواسته‌های اصلاحی است. بر اساس بیانیه پارلمان عراق، محمد حلبوسی روز چهارشنبه در ساختمان مجلس، جینین پلاسخارت نماینده سازمان ملل متحد در امور عراق را به حضور پذیرفت که در این جلسه، دو معاون حلبوسی و روسای فراکسیون‌های پارلمانی حضور داشتند. بر اساس گزارش السومریه، پلاسخارت هم طی حضور در پارلمان عراق تاکید کرد عراقی‌ها بهای سنگینی را پرداخت کردند که قابل تصور نیست تا صداهایشان شنیده شود. عبدالمهدی به هیئت اروپایی چه گفت؟ خبر دیگر اینکه، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق خطاب به اعضای یک هیئت اروپایی گفت دستورات سرسختانه‌ای به نیروهای امنیتی داده شده مبنی بر اینکه از خشونت بی‌رویه علیه تظاهرات کنندگان استفاده نکنند.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
بارزانی که صبح چهارشنبه وارد بغداد شده بود، ابتدا با عادل عبدالمهدی نخست وزیر و سپس با محمد حلبوسی رئیس پارلمان و در ادامه با برهم صالح رئیس جمهور عراق دیدار کرد. این بیانیه افزود حکیم اظهار داشت خواسته‌های تظاهرات کنندگان مستلزم تشریک مساعی گروه‌های سیاسی است، این خواسته‌های اصلاحی است. بر اساس بیانیه پارلمان عراق، محمد حلبوسی روز چهارشنبه در ساختمان مجلس، جینین پلاسخارت نماینده سازمان ملل متحد در امور عراق را به حضور پذیرفت که در این جلسه، دو معاون حلبوسی و روسای فراکسیون‌های پارلمانی حضور داشتند. بر اساس گزارش السومریه، پلاسخارت هم طی حضور در پارلمان عراق تاکید کرد عراقی‌ها بهای سنگینی را پرداخت کردند که قابل تصور نیست تا صداهایشان شنیده شود. عبدالمهدی به هیئت اروپایی چه گفت؟ خبر دیگر اینکه، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق خطاب به اعضای یک هیئت اروپایی گفت دستورات سرسختانه‌ای به نیروهای امنیتی داده شده مبنی بر اینکه از خشونت بی‌رویه علیه تظاهرات کنندگان استفاده نکنند.

به انتهای لیست رسیدید