پاریس

پاریس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
فیلیپ با بیان اینکه فرانسه یکی از «سخاوتمندانه‌ترین» نظام‌های بازنشستگی را میان کشورهای پیشرفته دارد، بر جدیت خود برای اجرای این اصلاحات تاکید کرد. به نوشته رویترز، اتحادیه‌های کارگری نیز بعد از مواجه شدن با لجاجت دولت فرانسه در اجرای این طرح، که از نظر مردم باعث ضرر رسیدن به آنها می‌شود، وعده دادند اعتصابات سراسری را با روز ششم ادامه می‌دهند. دور تازه اعتصاب‌های کارگری در فرانسه پس از آن کلید خورد که دولت ماکرون اعلام کرد از طرح خود برای «اصلاح» نظام پرداخت بازنشستگان عقب‌نشینی نمی‌کند. ماکرون نظام فعلی مستمری بازنشستگان را بسیار پرهزینه و ناعادلانه خوانده و مدعی است که قصد دارد سیستمی ساده طراحی کند که در آن همه مستمری‌بگیران از حقوق برابر برخوردار باشند. همچنین با پیوستن خطوط اتوبوس‌رانی در پاریس به اعتصاب سراسری، بخش بیشتری از سیستم حمل و نقل عمومی فرانسه فلج شده است.
فارسفارس2 ساعت قبل
دولت فرانسه، علی‌رغم جلسه‌ای که با سران اتحادیه‌های کارگری داشت و مواجه شدن با پنج روز اعتصاب سراسری، همچنان قصد اجرای طرحی را دارد که باعث اعتراضات اخیر شده است. به نوشته رویترز، اتحادیه‌های کارگری نیز بعد از مواجه شدن با لجاجت دولت فرانسه در اجرای این طرح، که از نظر مردم باعث ضرر رسیدن به آنها می‌شود، وعده دادند اعتصابات سراسری را با روز ششم ادامه می‌دهند. دور تازه اعتصاب‌های کارگری در فرانسه پس از آن کلید خورد که دولت ماکرون اعلام کرد از طرح خود برای «اصلاح» نظام پرداخت بازنشستگان عقب‌نشینی نمی‌کند. ماکرون نظام فعلی مستمری بازنشستگان را بسیار پرهزینه و ناعادلانه خوانده و مدعی است که قصد دارد سیستمی ساده طراحی کند که در آن همه مستمری‌بگیران از حقوق برابر برخوردار باشند. همچنین با پیوستن خطوط اتوبوس‌رانی در پاریس به اعتصاب سراسری، بخش بیشتری از سیستم حمل و نقل عمومی فرانسه فلج شده است.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مسئولیت جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در سخنانی گفت که تمام طرف‌های برجام خواهان حفظ این توافق هستند. «جوزف بورل» در نشست خبری پس از اجلاس وزرای خارجه اتحادیه اروپا در پاریس، در عین حال افزود که تا زمانی که روند کنونی معکوس نشود این توافق پایدار نخواهد بود. وی گفت: نشست روز جمعه کمیسیون برجام نشان داد که تمام طرف‌ها حامی این توافق و خواهان حفظ آن هستند. این موضع واحد برای ما بسیار مهم است. من پس از این نشست تاکید کردم که زنده نگه داشتن این توافق وظیفه جمعی است اما تا زمانی که این روند معکوس نشود قابل تداوم نخواهد بود.
فارسفارس2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت روسیه برای ساکنان منطقه «دونباس» که از مناطق مورد مناقشه شرق اوکراین است، ده‌ها هزار گذرنامه صادر کرده است. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «ولادیمیر کولوکلتسف» وزیر کشور روسیه روز دوشنبه گفت که ۱۲۵ هزار جلد گذرنامه برای ساکنان دونباس، منطقه مورد مناقشه با اوکراین صادر شده است. دونباس، در شرق اوکراین واقع است و از آوریل (فروردین) ۲۰۱۴ تحت کنترل استقلال‌طلبان طرفدار روسیه درآمد. (جزئیات بیشتر) به نوشته رویترز، رئیس‌جمهور روسیه در آوریل (فروردین) پروسه صدور گذرنامه روسی برای ساکنان هوادار روسیه و استقلال‌طلبان اوکراینی را تسهیل کرد. به گفته وزیر کشور روسیه، بیش از ۱۶۰ هزار نفر از ساکان منطقه مورد مناقشه روسیه با اوکراین واقع در شرق این کشور تقاضای گذرنامه روسی کرده‌اند که تاکنون برای ۱۲۵ هزار نفر از آن‌ها گذرنامه صادر شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ساعت قبل
ولادیمیر پوتین و ولادیمیر زلنسکی رویارویی دو رئیس‌جمهور بسیار متفاوت خواهد بود؛ یکی رهبر قدرتمند تشکیلاتی با سال‌ها تجربه در برابر یک سرکش تازه‌کار که در حال آموختن محدودیت‌ها است. به گزارش الجزیره، این دیدار در شرایطی صورت می‌گیرد که هر دو کشور درباره شرق اوکراین اختلاف‌نظر دارند. شرق اوکراین در دست جدایی‌طلب‌های طرفدار روسیه بوده و مسکو متهم است که از جدایی‌طلب‌ها حمایت می‌کند. او در ماه‌های اخیر با شماری از رهبران دوست دیدار کرده اما دیدار با پوتین نخستین ورود او به دیپلماسی در سطح جهانی به حساب می‌آید. کهنه‌کار در برابر تازه‌کارپوتین با وزنه کشور روسیه و قدرت بلامنازع خود در مذاکرات حاضر می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها3 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: دولت روسیه برای ساکنان منطقه «دونباس» که از مناطق مورد مناقشه شرق اوکراین است، ده‌ها هزار گذرنامه صادر کرده است. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «ولادیمیر کولوکلتسف» وزیر کشور روسیه روز دوشنبه گفت که ۱۲۵ هزار جلد گذرنامه برای ساکنان دونباس، منطقه مورد مناقشه با اوکراین صادر شده است. دونباس، در شرق اوکراین واقع است و از آوریل (فروردین) ۲۰۱۴ تحت کنترل تجزیه‌طلبان طرفدار روسیه درآمد. به نوشته رویترز، رئیس‌جمهور روسیه در آوریل (فروردین) پروسه صدور گذرنامه روسی برای ساکنان هوادار روسیه و تجزیه‌طلبان اوکراینی را تسهیل کرد. به گفته وزیر کشور روسیه، بیش از ۱۶۰ هزار نفر از ساکان منطقه مورد مناقشه روسیه با اوکراین واقع در شرق این کشور تقاضای گذرنامه روسی کرده‌اند که تاکنون برای ۱۲۵ هزار نفر از آن‌ها گذرنامه صادر شده است.

ترافیک ۶۰۰ کیلومتری در پاریس +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
بیش از همه ترافیک کلان‌شهر پاریس و حومه زیر فشار اعتصاب کارکنان شرکت حمل و نقل مسافران شهری فلج شده بود. همزمان کارگران حمل و نقل شهری پاریس هم با مسدود کردن ۹ خط از ۱۶ خط مترو و اختلال در حرکت ۷ خط اتوبوس و متروهای پنج خط دیگر، جابه‌جایی شهری را عملا از کار انداخته‌اند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، در ساعت ۸ و نیم صبح و در اوج ترافیک شهری، در کمربندی‌ها و اتوبان‌های پاریس و حومه ۶۲۰ کیلومتر راه بندان ایجاد شده بود. در ساعت ۱۰ صبح و با وجود کاهش بار ترافیک، رانندگان در مسیرهای مختلف با ۴۰۰ کیلومتر راه‌بندان مواجه هستند. علاوه بر پاریس، بسیاری دیگر از شهرهای فرانسه هم روز دوشنبه همچنان درگیر تبعات جنبش اعتصاب عمومی بودند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین روز دوشنبه برای نخستین بار با یکدیگر دیدار کردند. زلنسکی پیش از دیدار با پوتین، دیدارهای دو جانبه‌ای با مکرون و مرکل داشته است. پوتین نیز پیش از این دیدار با صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه دیدار کرده است. دیدار میان رئیس جمهور روسیه و اوکراین با هدف پایان دادن به اختلافات و تنش‌ها میان این دو کشور برگزار می‌شود. چند روز پیش زلنسکی طی پیامی در شبکه اجتماعی فیسبوک خواستار انجام مذاکرات صلح با رئیس جمهور روسیه شده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
آفتاب از نیمه بهار جان می‌گرفت و دست از مایل تابیدن برمی‌داشت و همین تابش تند خاصیت زودرسی به میوه درختان تهران می‌داد. بیشتر این درخت‌ها میوه داشتند. این روزها اما حال درختان چنار شهر چندان خوب نیست و در این هوا بی‌رمق‌تر از همیشه سایه‌سارشان را وقف عابران همیشگی خیابان‌ها می‌کنند. مورخان تهران در باره فراوانی این درخت می‌گویند چنار درخت بسیار کم توقعی است و آفت کمی به خود می‌گیرد. به همین دلیل چنارها در این شهر باقی ماندند چرا که به آب کمی نیاز دارند و در مقابل هوای آلوده از دیگر درختان به ویژه درختان میوه مقاوم‌تر هستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
معاون مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین تاکید کرد که در این نشست از تصمیم شش کشور اروپایی برای پیوستن به سهامداران ابزار حمایت از تبادلات تجاری (اینستکس) استقبال شد. در نشست روز جمعه کمیسیون مشترک برجام در هیات ایران، علاوه بر عراقچی، کاظم غریب‌آبادی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین هم حضور داشتند. عراقچی پیشتر گفته بود هنوز امیدهایی برای نجات توافق هسته‌ای (برجام) وجود دارد؛ اما این مساله در گرو پایبندی اروپایی‌ها به اجرای تعهداتشان است. مکانیسم حل اختلاف پیش‌بینی شده در برجام اینگونه است که اگر یکی از طرف‌های برجام به این جمع‌بندی برسد که طرف دیگر به تعهدات ذکر شده در این توافق پایبند نیست، می‌تواند به کمیسیون مشترک شکایت کند. عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران اظهارنظر وزیر امور خارجه فرانسه را غیرسازنده خواند و تصریح کرد که عقب‌نشینی ایران از تعهداتش اقدامی قانونی علیه اقدام غیرقانونی آمریکا برای خروج یکطرفه از برجام است.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
این دیدار در حاشیه نشست چهارجانبه موسوم به نورماندی با حضور «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان، و «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه در پاریس برگزار شد. زلنسکی پیش از دیدار با پوتین، دیدارهای دو جانبه‌ای با مکرون و مرکل داشته است. پوتین نیز پیش از این دیدار با صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه دیدار کرده است. دیدار میان رئیس جمهور روسیه و اوکراین با هدف پایان دادن به اختلافات و تنش‌ها میان این دو کشور برگزار می‌شود. چند روز پیش زلنسکی طی پیامی در شبکه اجتماعی فیسبوک خواستار انجام مذاکرات صلح با رئیس جمهور روسیه شده بود.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی بی اس نیوز، «ولادیمر پوتین»، رئیس جمهور روسیه و ولودیمیر زلنسکی، برای نخستین بار در نشستی در پاریس برای پیدا کردن راه حلی جهت پایان دادن به پنج سال جنگ در شرق اوکراین با هم دیدار کردند. نشست سران روسیه و اوکراین در پاریس همراه با حضور رهبران فرانسه و آلمان برگزار شده است. در این نشست گفتگوها بر اجرای معاهده صلح و توافق درباره شرق اوکراین متمرکز بوده است، اما گفته شده که با توجه به افزایش مخالفت‌ها و فشارها در کی یف، احتمال موفقیت این نشست کم به نظر می‌رسد. درگیری‌ها در شرق اوکراین و بویژه منطقه دونباس که از سال ۲۰۱۴ و پس از الحاق کریمه تا به امروز ادامه دارد، تا کنون منجر به کشته شدن هزاران نفر از شهروندان این منطقه شده است و مسکو و کی یف هنوز به نتیجه مشخصی برای پایان این درگیری‌ها دست نیافته‌اند.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
روسای جمهوری روسیه و اوکراین امروز -دوشنبه- در پاریس دیدار کردند. به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه و «ولودیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی وی برای اولین بار پس از به قدرت رسیدن زلنسکی در پاریس با یکدیگر دیدار کردند.
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
اعتصاب عمومی در فرانسه که از روز پنجشنبه پنجم دسامبر آغاز شده، امروز -دوشنبه- هم ادامه یافت و باعث ایجاد بیش از ۶۰۰ کیلومتر راه بندان در استان ایل دو فرانس، به مرکزیت پاریس شد. به گزارش یورونیوز، به جز یک سندیکا، تمام اتحادیه‌های کارگران و کارمندان فرانسوی در اعتراض به برنامه دولت برای اصلاح قانون بازنشستگی اعلام اعتصاب کرده‌اند. در پایتخت فرانسه، کارگران شرکت ملی راه آهن از هر پنج قطار سریع السیر و قطار محلی، تنها به یک مورد اجازه حرکت می‌دهند. قرار است جزئیات لایحه «اصلاح قانون بازنشستگی» فرانسه روز چهارشنبه اعلام شود. در صورت تصویب و اجرای طرح دولت، نظام بازنشستگی در فرانسه از سال ۲۰۵۰ دگرگون خواهد شد.
جام نیوزجام نیوز6 ساعت قبل
بیش از همه ترافیک کلان‌شهر پاریس و حومه زیر فشار اعتصاب کارکنان شرکت حمل و نقل مسافران شهری فلج شده بود. همزمان کارگران حمل و نقل شهری پاریس هم با مسدود کردن ۹ خط از ۱۶ خط مترو و اختلال در حرکت ۷ خط اتوبوس و متروهای پنج خط دیگر، جابه‌جایی شهری را عملا از کار انداخته‌اند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، در ساعت ۸ و نیم صبح و در اوج ترافیک شهری، در کمربندی‌ها و اتوبان‌های پاریس و حومه ۶۲۰ کیلومتر راه بندان ایجاد شده بود. علاوه بر پاریس، بسیاری دیگر از شهرهای فرانسه هم روز دوشنبه همچنان درگیر تبعات جنبش اعتصاب عمومی بودند. روز چهارشنبه قرار است که ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه، طرح‌های دولت برای اصلاحات اداری و قانون بازنشستگی را معرفی کند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، روسای جمهور روسیه و اوکراین، برای اولین بار پس از به قدرت رسیدن ولودیمیر زلنسکی در پاریس با یکدیگر دیدار کردند. دیدار ولادیمیر پوتین و ولودیمیر زلنسکی برای اولین مرتبه در اجلاس پاریس گامی مهم جهت پایان دادن به مناقشه‌ای ۵ ساله در شرق اوکراین توصیف می‌شود. پوتین و زلنسکی به همراه امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در آغاز دیداری چهارجانبه در کاخ الیزه، دور یک میز قرار گرفتند.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
نشست سران نرماندی در پاریس با محوریت حل و فصل نزاع در منطقه دونباس در جنوب شرق اوکراین، آغاز شد. قرار است پس از این نشست چهارجانبه، روسای جمهور روسیه و اوکراین در حاشیه نشست نرماندی نشست دوجانبه‌ای داشته باشند و پس از آن نیز کنفرانس خبری مقامات برگزار شود. پیشتر رئیس جمهوری اوکراین گفته بود که تمایل دارد مسائل تبادل زندانیان، کنترل اوکراین بر مرزها با روسیه، شروط برگزاری انتخابات در دونباس در این نشست مورد بررسی قرار بگیرد. پیش‌بینی می‌شود که از این نشست سران، یک بیانیه پایانی صادر شود که کرملین احتمال داده است این بیانیه الزام آور نباشد. اولین نشست سران در چارچوب «طرف‌های چهارجانبه نرماندی» در فرانسه در ۶ ژوئن ۲۰۱۴ برگزار شد.
ورزش۳ورزش۳6 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، در هفته‌های پایانی سال ۲۰۱۹ و با نزدیک شدن به ایام کریسمس، مطابق انتظار سرمای شدیدی سراسر اروپا را فرا گرفته و فرانسه و پاریس نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در چنین شرایطی نیز تمرینات تیم‌های بزرگ برگزار می‌شود، اما شرایط جوی چنین اوضاعی را برای نیمار بوجود آورده است. امروز ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در آن نیمار، ستاره برزیلی و ۲۷ ساله پاری سن ژرمن از شدت سرما تمام سر و صورت خود را پوشانده و حتی تشخیص او نیز در چنین شرایطی غیرممکن است. نیمار در چنین شرایطی به تمرینات گروهی پاری سن ژرمن برای آخرین دیدار این تیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان مقابل گالاتاسرای اضافه می‌شود. البته این دیدار حکم بازی تشریفاتی برای صدرنشین گروه داشته و صعود و رتبه اول پاری سن ژرمن پیش از این دیدار تضمین شده است.
فارسفارس6 ساعت قبل
رئیس جمهور روسیه و اوکراین روز دوشنبه برای نخستین بار در فرانسه با یکدیگر دیدار کردند. پوتین و زلنسکی برای نخستین بار دیدار کردندبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین روز دوشنبه برای نخستین بار با یکدیگر دیدار کردند. زلنسکی پیش از دیدار با پوتین، دیدارهای دو جانبه‌ای با ماکرون و مرکل داشته است. پوتین نیز پیش از این دیدار با صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه دیدار کرده است. چند روز پیش زلنسکی طی پیامی در شبکه اجتماعی فیسبوک خواستار انجام مذاکرات صلح با رئیس جمهور روسیه شده بود.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
اردوغان افزود: جهان اسلام که یک چهارم از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد، به اندازه توانایی‌ها و امکاناتش، تاثیر گذار نیست؛ جهان اسلام دچار ضعف رشد و توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و به جامعه بسته تبدیل شده است. برخی از کشور‌های اسلامی مطالبات مردم را نادیده می‌گیرند و مردم از حکومت‌های حاکم ناراضی و دچار اضطراب هستند. برخی از کشور‌های اسلامی نیز دچار بلای تروریسم و یا جنگ داخلی بین برادران هستند. اگر سازمان همکاری اسلامی را در سطح مورد انتظار فعال کنیم می‌توانیم مشکلات و ضعف‌های کشور‌های اسلامی را برطرف و حل کنیم. بینش و سیاست امپریالیستی غرب در راستای تجزیه کشور‌های اسلامی و سلطه بر آن‌ها ادامه دارد.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین روز دوشنبه برای نخستین بار با یکدیگر دیدار کردند. خبرگزاری فارس: «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین روز دوشنبه برای نخستین بار با یکدیگر دیدار کردند. زلنسکی پیش از دیدار با پوتین، دیدارهای دو جانبه‌ای با مکرون و مرکل داشته است. پوتین نیز پیش از این دیدار با صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه دیدار کرده است. چند روز پیش زلنسکی طی پیامی در شبکه اجتماعی فیسبوک خواستار انجام مذاکرات صلح با رئیس جمهور روسیه شده بود.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات اتحادیه اروپا از تمدید تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه خبر دادند. اروپا برای نخستین بار پس از سقوط هواپیمای ام اچ ۱۷ خطوط هوایی مالزی، روسیه را تحریم کرد. سران اتحادیه اروپا از آن پس هر شش ماه این تحریم‌هارا تمدید کرده‌اند. فرانسه روز دوشنبه میزبان اجلاسی چهار روزه با روسیه، اوکراین و آلمان است و انتظار می‌رود پیشرفت‌هایی در گفتگوی صلح اوکراین حاصل شود. امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، برای ترمیم روابط بین اتحادیه اروپا و روسیه تلاش‌هایی کرده، اما به گفته هایکو ماس برای لغو تحریم‌ها هنوز زود است.
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «ولادیمیر پوتین» و «ولادمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین، برای اولین در روز دوشنبه با یکدیگر دیدار کردند. این دیدار در حاشیه نشست چهارجانبه نرماندی در پاریس انجام شد. اخبار بین الملل - در این نشست، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه حضور داشتند. گفتنی است، هدف دیدار روسای جمهور روسیه و اوکراین یافتن راهی برای کاهش تنش‌ها عنوان شده است. مذاکرات در قالب نرماندی، که شامل روسیه، آلمان، فرانسه و اوکراین است، در سال ۲۰۱۴ آغاز شد و این چهار دولت تصمیم گرفتند روند صلح در شرق اوکراین را در میان جنگ داخلی تسهیل کنند.
فارسفارس8 ساعت قبل
گروهی از معترضان نیجریه‌ای با تجمع مقابل کنسولگری فرانسه دریکی از شهرهای این کشور، رئیس جمهور فرانسه را به دخالت در امور داخلی نیجریه و فروش سلاح به گروه تروریستی بوکوحرام متهم کردند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروهی از فعالان «جنبش آزادی آفریقا» که بسیاری از آن‌ها کهنه سربازان هستند، روز دوشنبه با تجمع مقابل کنسولگری فرانسه در شهر «لاگوس» به «سیاست‌های مداخله‌جویانه» پاریس اعتراض کردند. در این بیانیه، معترضان به دولت فرانسه هشدار دادند که حمایت از گروه تروریستی بوکوحرام به نفع منافع نیجریه و آفریقا نیست و این کشور نباید هیچ گونه سلاحی به این گروه تروریستی بفروشد. شایعه حمایت فرانسه از گروه‌های تروریستی در آفریقا مدت‌هاست که در محافل غیررسمی در این قاره مطرح است. با این وجود، برخی فعالان آفریقایی می‌گویند پاریس با تسلیح گروه‌های تروریستی زمینه را برای ادامه حضورش در این قاره فراهم می‌کند.

:: پاریس - ادامه اعتصابات سراسری

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، اعتصاب در شهر‌های مختلف فرانسه ادامه دارد. در پی اعتصابات فلج کننده؛ ترافیک بزرگراه‌های منتهی به پاریس با عبور از عدد ۶۳۰ کیلومتر رکورد زد. در این حال، ژان لوک ملانشون نماینده مجلس و از مخالفان مکرون به خاطر تعرض به پلیس در تفتیش از محل کارش به ۳ ماه زندان تعلیقی محکوم شد.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت خارجه فرانسه اعلام کرده است که پاریس به زودی میزبان نشستی بین‌المللی با موضوع تحولات اخیر در لبنان خواهد بود. گفته شده این اجلاس چهارشنبه همین هفته با موضوع همیاری به دولت لبنان برای تسریع در تشکیل دولت برگزار خواهد شد. «اگنس ون در مول» سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در همین ارتباط اعلام کرده که فرانسه به دنبال کمک جامعه بین‌المللی برای تشکیل دولت معتبر و با نفوذ در اسرع زمان است. پیش از این منابعی اعلام کرده بود که سعد حریری نخست وزیر پیشین لبنان به احتمال زیادی طی روزهای آتی به پاریس خواهد رفت. سعد حریری بعد از شدت گرفتن اعتراضات مردمی در لبنان استعفای خود را از پست نخست وزیری اعلام کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به گزارش مشرق، اعتصاب سراسری و تظاهرات مردمی در فرانسه که در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه آغاز شده، امروز برای پنجمین روز پیاپی ادامه یافت. به نوشته «خبرگزاری فرانسه»، با پیوستن خطوط اتوبوس‌رانی در پاریس به اعتصاب سراسری، بخش بیشتری از سیستم حمل و نقل عمومی فرانسه فلج شده است. نتایج نظرسنجی روزنامه «دی مانش» نیز نشان می‌دهد که ۵۳ درصد اهالی فرانسه از این اعتصاب حمایت می‌کنند. به نوشته خبرگزاری فرانسه، انتظار می‌رود که معلمان فرانسوی نیز به زودی به جمع اعتصاب کنندگان این بپیوندند و این موجب تعطیلی سراسری مدارس در این کشور می‌شود. پس از نشست شب گذشته، دولت اعلام کرد که همچنان مصر به اجرای طرح اصلاح نظام مستمری است.
الفالف8 ساعت قبل
به گزارش فارس، اعتصاب سراسری و تظاهرات مردمی در فرانسه که در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه آغاز شده، امروز برای پنجمین روز پیاپی ادامه یافت. به نوشته «خبرگزاری فرانسه»، با پیوستن خطوط اتوبوس‌رانی در پاریس به اعتصاب سراسری، بخش بیشتری از سیستم حمل و نقل عمومی فرانسه فلج شده است. نتایج نظرسنجی روزنامه «دی مانش» نیز نشان می‌دهد که ۵۳ درصد اهالی فرانسه از این اعتصاب حمایت می‌کنند. به نوشته خبرگزاری فرانسه، انتظار می‌رود که معلمان فرانسوی نیز به زودی به جمع اعتصاب کنندگان این بپیوندند و این موجب تعطیلی سراسری مدارس در این کشور می‌شود. پس از نشست شب گذشته، دولت اعلام کرد که همچنان مصر به اجرای طرح اصلاح نظام مستمری است.
فارسفارس8 ساعت قبل
تداوم اعتصاب‌های سراسری در فرانسه به ویژه خطوط حمل و نقل عمومی پاریس، تردد در پایتخت این کشور را فلج کرده و دولت را تحت فشار شدید قرار داده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اعتصاب سراسری و تظاهرات مردمی در فرانسه که در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه آغاز شده، امروز برای پنجمین روز پیاپی ادامه یافت. به نوشته «خبرگزاری فرانسه»، با پیوستن خطوط اتوبوس‌رانی در پاریس به اعتصاب سراسری، بخش بیشتری از سیستم حمل و نقل عمومی فرانسه فلج شده است. نتایج نظرسنجی روزنامه «دی مانش» نیز نشان می‌دهد که ۵۳ درصد اهالی فرانسه از این اعتصاب حمایت می‌کنند. به نوشته خبرگزاری فرانسه، انتظار می‌رود که معلمان فرانسوی نیز به زودی به جمع اعتصاب کنندگان این بپیوندند و این موجب تعطیلی سراسری مدارس در این کشور می‌شود.
فارسفارس9 ساعت قبل
دولت فرانسه که خودش با اعتراض و اعتصاب گسترده مردمی روبه‌روست، اعلام کرد برای «تسریع در تشکیل دولت لبنان» میزبان اجلاسی بین‌المللی است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه فرانسه، امروز دوشنبه اعلام کرد که دو روز دیگر، میزبان اجلاسی بین‌المللی با موضوع لبنان است. خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت خارجه فرانسه گزارش کرد، این اجلاس پس‌فردا چهارشنبه یازدهم دسامبر با هدف کمک به بیروت برای تسریع در تشکیل دولت لبنان برگزار خواهد شد تا این کشور بتواند اوضاع اقتصادی خود را بهبود ببخشد. روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن نیز امروز گزارش کرد که پاریس دعوتنامه رسمی برای لبنان برای حضور در اجلاس روز چهارشنبه ارسال کرده اما بیروت هنوز به این دعوت پاسخ نداده است. پاریس در حالی میزبان اجلاسی برای لبنان است که دولت فرانسه خودش با اعتراضات مردمی گسترده روبه‌روست.

به انتهای لیست رسیدید