اخبار پالرمو - آخرین و مهم ترین اخبار پالرمو از خبرگزاری‌های ایران | خبری
پالرمو

پالرمو

ایلناایلنا4 ساعت قبل
یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آئین‌نامه اگر مجمع تشخیص در مورد موارد ارسالی از شورای نگهبان تا یکسال اعلام نظر نکند رأی همان می‌شود که شورا داده است و باتوجه به این که این قضیه یکسال که مسکوت مانده است «پالرمو» و «CFT» رد شده محسوب می‌شوند. وی ادامه داد: «پالرمو» و «CFT» به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده شده است؛ طبق آئین نامه اگر مجمع در مورد موارد ارسالی از شورای نگهبان تا یکسال اعلام نظر نکند رأی همان می‌شود که شورا داده است و باتوجه به این که این قضیه یکسال است که مسکوت مانده است طبق آئین نامه مذکور «پالرمو» و «CFT» رد شده محسوب می‌شود. وی ادامه داد: «FATF» گروه‌هایی را تروریست می‌داند که ما آن‌ها را تروریست نمی‌دانیم بنابراین اگر با آن‌ها رابطه داشته باشیم ما هم تروریست شناخته می‌شویم. وی تاکید کرد: با این سیستم ما به آن‌ها اطلاعات می‌دهیم اما آن‌ها به ما اطلاعاتی نمی‌دهند و تمامی این روابط یک طرفه است. ابوترابی ادامه داد: پیوستن به «FATF» یعنی اینکه با دست خودمان طناب دار به گردنمان بیندازیم.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید بررسی لوایح پیوستن ایران به دو کنوانسیون پالرمو و CFT از جهات فنی و با در نظر گرفتن امنیت و منافع ملی ایران مورد بررسی و بحث قرار گیرد. وی با اشاره به وضعیت پالرمو گفت: پالرمو در مجلس تصویب شد و شورای نگهبان هم خیلی درباره آن حرفی نداشت اکنون در مرحله بررسی مجمع تشخیص است. آنها در عین حال تضمین نمی‌دهند با پیوستن به FATF تحریمی لغو شود چون تحریم‌ها توسط آمریکا اعمال می‌شود. جمالی در جمع‌بندی اظهار کرد: در مجموع فکر می‌کنم موضوع پیوستن به دو کنوانسیون پالرمو و CFT باید از جهات فنی و در نظر گرفتن امنیت و منافع ملی بررسی شود و از زد و خوردهای جناحی پرهیز شود. البته در این بین تمدید چندباره غربی‌ها درباره پیوستن ایران به FATF هم حالت عدم تصمیم گیری را درباره ما ادامه‌دار کرده است اگر آنها تصمیم می‌گرفتند تکلیف ما هم معلوم می‌شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، محمد دهقان امشب در حاشیه همایش مرکز وکلا در جمع خبرنگاران به دو بحث نظارت استصوابی و پالرمو اشاره کرد و گفت: پالرمو در مجلس تصویب شد و شورای نگهبان بر اساس نظر هیأت عالی مجلس تشخیص مصلحت نظام آن را رد کرد، اکنون یک سال از زمانش گذشته و طبق ماده ۲۵ آیین‌نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام هر مصوبه‌ای که از مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شود، اگر ظرف یک سال تعیین و تکلیف نشود نظر شورای نگهبان حاکم است و آن لایحه رد است و اکنون اگر بخواهند این موضوع زنده شود باید دولت دوباره لایحه بیاورد. حقوقدان عضو شورای نگهبان خاطرنشان کرد: بحث نظارت استصوابی یک بحث قانونی است و مربوط به امروز نظام نیست، مردم وقتی می‌خواهند به کسی رأی بدهند باید یک سری اطلاعاتی از آن اشخاص داشته باشند. وی با بیان اینکه نظارت استصوابی دو حالت دارد، تصریح کرد: یا پرونده هر آدمی باید پخش شود و از هر اتفاقی که در زندگی او افتاده، مردم باخبر شوند و رأی بدهند یا اینکه مرجعی باشد که صلاحیت افراد را تشخیص دهد و بعد به مردم نتیجه را اعلام کند. حقوقدان عضو شورای نگهبان با اشاره به تبصره موجود در این خصوص متذکر شد: اگر کسی صلاحیتش دچار مشکل شد، قانون می‌گوید شورای نگهبان و هیأت‌های نظارت موظف هستند به آن فرد توضیح دهند که چرا دچار مشکل شده است. وی به نقص قانون در این رابطه اشاره و اظهار کرد: نقص قانون در این خصوص این است که اگر کسی اعتراض دارد سوابق آن شخص را برای مردم پخش کنند تا مردم بدانند به چه علت و ملاحظاتی گام نهایی برداشته نمی‌شود، البته گاهی افراد از این نقض قانون سوءاستفاده می‌کنند.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/اردبیل عضو فراکسیون امید مجلس گفت: یکی از شعارهای خوب حزب کارگزاران در کنار ارتقای کارآمدی بازخوانی قانون اساسی است که در کشور به شدت به این امر مهم نیاز داریم تا غفلت‌ها و بی‌توجهی‌ها در این عرصه رخت بربندد. فیضی با انتقاد از نهادهای فراقانونی و مقتدرتر از مجلس و دولت بیان کرد: با شکل‌گیری این نهادهای تصمیم‌گیر ما نمایندگان مجلس نمی‌توانیم پاسخگوی مردم باشیم و ضرورت دارد ابعاد چنین تصمیم‌گیری‌های خودسرانه مشخص و معلوم شود. وی گفت: ما نباید تاوان چنین تصمیم‌گیری‌های غلط را در کشور بدهیم اما عده‌ای احساس می‌کنند با مانع‌تراشی و ایجاد اختلال در مسیر قانونی مصوبات مجلس می‌توانند کاری از پیش ببرند. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه ریزش نیروهای اصلاح‌طلب به نفع اصولگرایان نخواهد بود و برعکس آن نیز هیچ سود و عایدی نخواهد داشت، افزود: بهتر است به جای برچسب‌زنی‌ و تهمت‌های ناروا به کارآمدی نظام و مشارکت مردم و ایجاد خوش‌بینی به ارکان نظام فکر کنیم و بیشتر از آنکه به دنبال دفع باشیم به جذب جوانان فکر کنیم. انتهای پیام
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
با در نظر گرفتن این نکته که تصویب این لایحه می‌تواند بهانه را از دست دشمنان خارج کند، امیدوارم لزوم تسریع در بررسی و نهایی شدن این لایحه تصویب آن در دستور کمیسیون مربوطه قرار بگیرد». در حال حاضر دو لایحه از چهار لایحه FATF با تأیید مستقیم شورای نگهبان برای اجرا ابلاغ شده‌اند. لایحه پالرمو به رغم رفع ایرادات مطرح شده از سوی شورای نگهبان به طور «غیرقانونی» در مجمع مسکوت مانده و لایحه CFT به دلیل مخالفت شورای نگهبان، منتظر اظهارنظر مجمع است. مطلب دیگر این است که طبق آیین‌نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام، اگر موارد اختلافی مجلس و شورای نگهبان ظرف یک سال در مجمع بررسی نشد، نظر شورای نگهبان ملاک است! رهبر انقلاب نیز تا امروز هیچ توصیه‌ای درباره تصویب یا عدم تصویب لوایح به مجمع نداشته‌اند و این سکوت تصمیم مستقل اعضای مجمع است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
CFT به‌ معنی مبارزه با تامین مالی تروریسم (Combating the Financing of Terrorism) است و کنوانسیونی بین‌المللی برای شناسایی و جلوگیری از تامین مالی اقدامات و فعالیت‌های تروریستی محسوب می‌شود. مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) شامل بررسی، تحلیل و جلوگیری از تامین منابع مالی فعالیت‌هایی است که به‌منظور دستیابی‌ به اهداف سیاسی، مذهبی یا ایدئولوژیک از طریق خشونت و تهدید به خشونت بر ضد غیرنظامیان می‌انجامد. دلیل اهمیت CFTافراد و سازمان‌هایی که منبع مالی تروریسم هستند، نحوه‌ مصرف پول، سرچشمه و منبعی را که پول از آن به دست آمده است، مخفی می‌کنند. به عبارتی روشن‌تر پولشویی و تامین مالی تروریسم با هم مرتبط هستند. موسسات مالی نقش مهمی در مبارزه با تامین مالی تروریسم ایفا می‌کنند، زیرا تروریست‌ها برای انتقال پول بیشتر از این موسسات (به‌ویژه بانک‌ها) استفاده می‌کنند.
ایمناایمنا1 روز قبل
این تازه نیست بلکه همه تکرار مکررات است، منتها گرفتاری‌های ما زیاد است و حافظه ما یک کم مشکل پیدا کرده، یادمان می‌رود! درواقع دفاع آنها از قوه قضائیه و حمله به دولت به گونه‌ای است که حتی روحانی را تهدید کرده و شب‌نامه توزیع می‌کنند. با در نظر گرفتن این نکته که تصویب این لایحه می‌تواند بهانه را از دست دشمنان خارج کند، امیدوارم لزوم تسریع در بررسی و نهایی شدن این لایحه تصویب آن در دستور کمیسیون مربوطه قرار بگیرد". در حال حاضر دو لایحه از چهار لایحه FATF با تأیید مستقیم شورای نگهبان برای اجرا ابلاغ شده‌اند. لایحه پالرمو به رغم رفع ایرادات مطرح شده از سوی شورای نگهبان به طور «غیرقانونی» در مجمع مسکوت مانده و لایحه CFT به دلیل مخالفت شورای نگهبان، منتظر اظهارنظر مجمع است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
FATF شبیه سازمان ملل است؟ یکی از ادعاهای دیگر که مرغ پخته هم به خنده می‌آید، این است که FATF مثل سازمان ملل می‌ماند! عبدالرضاهاشم‌زایی، عضو فراکسیون امید در تاریخ ۲۲/۷/۹۸ گفت: «اینکه می‌گویند FATF تحت نفوذ قدرت است، باید پاسخ داد که سازمان ملل هم تحت نفوذ قدرت‌های بزرگ است. .. صریحا و مکررا بر ضرورت پیوستن ایران به FATF اصرار داشته و آن را مانعی برای دور زدن تحریم‌ها از سوی ایران دانسته‌اند. چرا تصویب FATF بهانه به دشمن می‌دهد؟ محمد کاظمی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و نماینده مجلس ششم در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه تصویب لوایح FATF در جهت منافع ملی است» گفته بود که «تصویب FATF بهانه را از دشمن می‌گیرد!» اتفاقا برعکس است و تصویب آن بهانه به دشمن می‌دهد. هفته گذشته روزنامه اعتماد در یادداشتی با عنوان «مخالفت با FATF، چرا؟» نوشت: «برخی گروه‌های اقتصادی هستند که با اف‌ای‌تی‌اف مخالف‌اند.
الفالف1 روز قبل
سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان «باشگاه سیاسی» نیست بلکه این نهاد نظارت همه افراد و اقشار را می‌شنود چنانکه همه گروهها نظراتشان را با ما مطرح می‌کنند. ۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه سیاسی الف، ۲۲ آبان ۱۳۹۸، ۱۶:۱۵ ۳۹۸۰۸۲۲۱۱۵به گزارش ایرنا، عباسعلی کدخدایی همزمان با همایش سراسری ۷۰۰ نفر از اعضای هیاتهای نظارت شورای نگهبان در مشهد، طی نشستی با خبرنگاران افزود: وی ادامه داد: شورای نگهبان مطابق آنچه در قانون ذکر شده عمل خواهد کرد. کدخدایی افزود: هم‌اینک کار احراز هویت و تجمیع آراء مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت الکترونیکی صورت می‌گیرد اما برگزاری انتخابات الکترونیکی در سایر موارد نیازمند تضمین امنیت به شکل مورد درخواست شورای نگهبان است. کنوانسیون پالرمووی در ادامه این نشست مطبوعاتی در مشهد به کنوانسیون پالرمو نیز اشاره و بیان کرد: ایرادات شورای نگهبان در این خصوص به مجلس شورای اسلامی منعکس و موارد تامین شده‌اند اما هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام نظراتی دارد که مجلس شورای اسلامی باید به آنها پاسخ دهد. در نهایت «لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون پالرمو» در نخستین روزهای بهمن ۱۳۹۶ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: الحاق ایران به FATF منافع ملی و امنیتی کشور را به دنبال دارد و «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی در جلسات غیرعلنی مجلس توضیح داد که پیوستن ایران به این لوایح دارای منافع ملی است و مشکلی را برای کشور ایجاد نمی‌کند. محمد کاظمی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اگر در این زمینه بخواهیم به متخصصان رجوع کنیم، از نظر امنیتی متخصص‌تر از رئیس شورای عالی امنیت ملی نداریم که بهترین مرجع است. لوایح FATF جنبه قانونی داردنائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم تاکید کرد: این ۲ لایحه قطعیت و جنبه قانونی دارد و باید اجرایی شود. نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم تاکید کرد: الحاق ایران به FATF نه تنها هیچ لطمه‌ای در مبادلات بانکی و اقتصادی نمی‌زند، بلکه پیوستن به این ۲ لایحه مبادلات بانکی را آسان‌تر می‌کند. نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رئیس جمهوری نیز در جلسات مختلف مجلس، مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های خود این موضوع را بارها تاکید کرده که نباید از چیزی که منافع کشور را تامین می‌کند، امتناع کنیم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
سخنگوی شورای نگهبان گفت: نمی‌دانم این سازوکار [سرا] چه مفهومی دارد. * شورای نگهبان وظیفه خود را در خصوص لایحه پالرمو انجام داد و ایراداتی که شورای نگهبان به پالرمو گرفت توسط مجلس شورای اسلامی رفع شد. راه انتخابات خوب، سالم و حضور گسترده، اجرای صحیح قوانین است که امیدواریم همه نهادها و دستگاه‌ها اجرای صحیح قوانین در امر انتخابات را مدنظر داشته باشند. * در ارتباط با انتخابات پاسداری از حقوق و آزادی‌ها باید در مجرای قانون و از طریق اجرای صحیح قوانین صورت گیرد. شورای نگهبان جز اجرای قانون ‌وظیفه دیگری ندارد و وظایف نظارتی خود را بر اساس قوانین موجود اجرا می‌کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
به گزارش نامه نیوز، سخنگوی شورای نگهبان گفت: تا زمانی که این ساز و کار [سرا] دخالتی در روند برگزاری انتخابات نداشته باشد، منع قانونی هم ندارد. سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: در انتخابات شوراها که الکترونیکی برگزار شد گزارش‌هایی داشتیم که انتخابات دچار مشکلاتی شد، اگر امنیت انتخابات تضمین شود ما آمادگی داریم انتخابات را الکترونیکی برگزار کنیم. تا زمانی که این سازوکار دخالتی در روند برگزاری انتخابات نداشته باشد منع قانونی هم ندارد، اما اگر در روند برگزاری انتخابات تأثیر بگذارد خلاف قانون خواهد بود. وی در پاسخ به سوالی درخصوص لایحه پالرمو افزود: شورای نگهبان وظیفه خود را در خصوص لایحه پالرمو انجام داد و ایراداتی که شورای نگهبان به پالرمو گرفت توسط مجلس شورای اسلامی رفع شد. علاوه‌بر ما هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام هم نظراتی در این خصوص داشت که به مجلس شورای اسلامی اعلام شد و ما اطلاعی از روند کار در مجمع تشخیص مصلحت نظام نداریم.
برنابرنا2 روز قبل
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: حق پخش تلویزیونی حق مردم است و دولت باید از طریق مراجع بالاتر برای احقاق آن با قدرت بسیار اقدام کند. نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همانگونه که در مجلس اگر مشکلی در عملکرد دولت یا وزارتخانه‌ها می‌بینیم طرح سوال یا استیضاح را مطرح می‌کنیم و اگر جایی زورمان نرسید از قوه قضاییه کمک می‌گیریم، دولت هم باید در خصوص حقوقی که می‌بایست کسب کند تلاش کند. وی افزود: ما نمی‌توانیم صدا و سیما را استیضاح کنیم اما باید افکار عمومی را نسبت به حقوقی که صدا و سیما باید به مردم ادا کند آگاه کنیم، این موضوع امر به معروف ونهی از منکر است و بر همه ما واجب است. جلودارزاده گفت: مردم ما با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند، ورزش نیاز مردم و حقوق اجتماعی آنهاست و هیچ ارگانی حق ندارد حق مردم را از آنها بگیرد. وی تاکید کرد: دولت، وزارت ورزش و …. باید درمورد حق پخش تلویزیونی که تولیدش به چرخه کشور باز می‌گردد با قدرت اقدام کند و اگر زیر بار نرفتند با تنویر افکار عمومی، استیضاح ملی صورت بگیرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
وی افزود: بنابر این اگر سرمایه‌گذاری بخواهد در هر کشوری حضور پیدا کند، معمولا به گزارشهای رسمی کارشناسان این گروه ویژه اقدام مالی توجه می‌کند. این عضو شورای برنامه ریزی و توسعه استان خوزستان پیوستن به FATF را با اهمیت خواندو ادامه داد: در صورتی که این اقدام انجام نشود؛ اقتصاد ایران بیش از پیش دچار تزلزل می‌شود. وی با بیان اینکه FATF در کاهش فشار تحریم‌ها کمکی نمی‌کند، گفت: تحریم‌ها یک بحث سیاسی است که ناشی از اختلافات ایران و آمریکا است، اما تصویب و پیوستن ایران می‌تواند به کاهش فشارهای مالی و اقتصادی بین المللی منجر شود و نشان‌دهنده آن خواهد بود که جمهوری اسلامی با جامعه جهانی یک رویکرد شفاف دارد. مهرعلیزاده تاکید کرد: از نظر اقتصادی عضویت ایران در وضعیت فعلی بخصوص در زمان تحریم‌های ظالمانه، بسیار ضروری است و باید به آن توجه شود. این در حالی است که ایران از مجموع ۴۱ مورد برنامه عمل گروه ویژه اقدام مالی، ۳۷ مورد که مربوط به بخش‌های اجرایی بوده را عملیاتی کرده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
این مفهوم از برجام، تنها گمانه و ارزیابی نیست، بلکه عقول منفصل دولت مجری برجام، چهره‌هایی از سنخ حجاریان، علوی‌تبار و تاجیک آشکارا یا در لفافه آن را بیان کرده‌اند. هدف دولت روحانی از عادی سازی بازگرداندن عرصه عمومی کشور به شرایط غیراستثنایی و نرمال کردن فضاست. جدی‌ترین بحران دولت، بحران هسته‌ای بود و روحانی ترجیح داد با حل کردن این بحران سهمگین به صورتی حداکثری از تراکم بحران بکاهد. اگر چه پروژه اصلاح طلبی یک پروژه است و پروژه نرمالیزاسیون یک پروژه دیگر. و دقیقا مفاهیمی چون «برجام ۲» و «برجام ۳» در اوج سرمستی از به نتیجه رسیدن برجام، از لسان رییس جمهور، از دل چنین تحلیل و چشم‌اندازی بیرون آمد.
برنابرنا2 روز قبل
سخنگوی شورای نگهبان گفت: انتخابات الکترونیکی یک الزام قانونی است و فارغ از مشکلات مطرح شده برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی می‌تواند مزایایی داشته باشد. وی با اشاره به تامین امنیت انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر وزارت کشور بتواند امنیت «انتخابات الکترونیک» را تضمین کند در انتخابات سال‌های بعد نیز از همین شیوه استفاده خواهد شد. سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه با همه گروه‌ها و احزاب سیاسی گفتگو داریم خاطرنشان کرد: شورای نگهبان با هر دو گروه اصلاح طلب و اصولگرا دیدار دارد و مانعی برای شنیدن گفتگوها و نظرات تمام احزاب سیاسی ندارد. سخنگوی شورای نگهبان در خصوص بودجه برگزاری انتخابات پیش رو اعلام کرد: بار مالی انتخابات را سازمان برنامه و بودجه باید اعلام کند. کدخدایی در پایان بیان کرد: بررسی صلاحیت‌های نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی بعد از ثبت نام و اعلام اسامی از سوی وزارت کشور توسط شورای نگهبان آغاز خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| ایران در حالی در آخرین مهلت چهار ماهه برای تعیین تکلیف لوایح مرتبط با FATF به سر می‌برد که همچنان عده‌ای در مجمع تشخیص مصلحت بررسی این لوایح را به صلاح کشور نمی‌دانند. در همین رابطه روز گذشته آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اکثریت قاطع اعضای مجمع بررسی لوایح پالرمو و CFT را به مصلحت نمی‌دانند گفت: "مجمع تشخیص کاملا مخالف تصویب لوایح پالرمو و CFT است. اگر مجمع تشخیص به لوایح پالرمو و CFT وارد شود قطعا هر دو لایحه را رد می‌کند آن وقت صدای مخالفان درمی‌آید که مجمع عامل بدبخت شدن مردم و تشدید تحریم‌هاست. برخی اعضای مجمع تشخیص همچنان در دستور کار قرار گرفتن لوایح FATF را به صلاح نمی‌دانند. طبق آیین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت، این نهاد سه ماه فرصت دارد تا راجع به سیاست‌های کلی اظهارنظر کند و البته این مدت زمان تا یک سال قابل تمدید است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
هدف دولت روحانی از عادی سازی بازگرداندن عرصه عمومی کشور به شرایط غیراستثنایی و نرمال کردن فضاست. جدی‌ترین بحران دولت، بحران هسته‌ای بود و روحانی ترجیح داد با حل کردن این بحران سهمگین به صورتی حداکثری از تراکم بحران بکاهد. پروژه روحانی نرمالیزه کردن است اما اصلاح طلبی نیست. اگر چه پروژه اصلاح طلبی یک پروژه است و پروژه نرمالیزاسیون یک پروژه دیگر. پروژه اصلاح طلبی قابل اجرا نیست و ما ناچار به پروژه نرمالیزاسیون رضایت داده‌ایم.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
آنها می‌گفتند عدم پذیرش توصیه‌های FATF از سوی ایران مانع انجام تعهداتشان است. این‌که ما توصیه‌ها را نپذیرفتیم و در بلک‌لیست FATF هستیم نمی‌توانند تعهدات‌شان را عمل کنند. نقوی حسینی افزود: برخی موافقان می‌گویند اگر FATF تصویب نشود نمی‌توانیم با عراق هم معامله کنیم مگر الان امکان معامله وجود دارد؟. لذا FATF نتیجه‌ای جز تعهدات جدید برای جمهوری اسلامی ایران ندارد و سرنوشت ما را تغییر نمی‌دهد به همین دلیل لوایح مربوطه «کان لم یکن» نگه داشته شود که این به نفع ماست. وی رویه مجمع تشخیص مبنی بر سکوت کردن نسبت به لوایح FATF را بهترین کار و به نفع کشور دانست و گفت: ما باید ببینیم غربی‌ها می‌خواهند به تعهدات برجامی‌شان عمل کنند یا خیر.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
بنابراین قانون، دبیرخانه شورای عالی مبارزه پولشویی ایران تشکیل و موظف شده است «طبق مقررات» با سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی به تبادل اطلاعات بپردازد. همچنین مجلس در سال ۱۳۹۴ قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم را تصویب کرد که در آن تامین مالی تروریسم جرم حساب شده و طبق آن مصادیق تروریسم نیز معرفی شده است. ایران با تصویب این قوانین در راستای اجرای معیارهای گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی (FATF) گام برداشته است. به غیر از این، کشورمان در گروه ویژه اقدام مالی خاورمیانه و آفریقای شمالی هم عضویت ندارد. از ژوئن ۲۰۱۶ ایران به عنوان عضو ناظر در گروه اروپایی - آسیایی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم پذیرفته شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
در همین رابطه روز گذشته آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اکثریت قاطع اعضای مجمع بررسی لوایح پالرمو و CFT را به مصلحت نمی‌دانند گفت: "مجمع تشخیص کاملا مخالف تصویب لوایح پالرمو و CFT است. اگر مجمع تشخیص به لوایح پالرمو و CFT وارد شود قطعا هر دو لایحه را رد می‌کند آن وقت صدای مخالفان درمی‌آید که مجمع عامل بدبخت شدن مردم و تشدید تحریم‌هاست. برخی اعضای مجمع تشخیص همچنان در دستور کار قرار گرفتن لوایح FATF را به صلاح نمی‌دانند. طبق آیین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت، این نهاد سه ماه فرصت دارد تا راجع به سیاست‌های کلی اظهارنظر کند و البته این مدت زمان تا یک سال قابل تمدید است. اقای مصباحی مقدم هم همین نظر را دارند، درحالیکه انتظار از مجمع اتفاقا بررسی سریعتر این لوایح است.
الفالف3 روز قبل
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که عضویت ایران در FATF نتیجه‌ای جز تعهدات جدید برای جمهوری اسلامی ایران ندارد و سرنوشت ما را تغییر نمی‌دهد. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دیگر مزایایی درباره توافق برجام وجود ندارد و تحریم‌های ثانویه آمریکا فوق FATF است. نقوی حسینی افزود: برخی موافقان می‌گویند اگر FATF تصویب نشود نمی‌توانیم با عراق هم معامله کنیم مگر الان امکان معامله وجود دارد؟. لذا FATF نتیجه‌ای جز تعهدات جدید برای جمهوری اسلامی ایران ندارد و سرنوشت ما را تغییر نمی‌دهد به همین دلیل لوایح مربوطه «کان لم یکن» نگه داشته شود که این به نفع ماست. وی رویه مجمع تشخیص مبنی بر سکوت کردن نسبت به لوایح FATF را بهترین کار و به نفع کشور دانست و گفت: ما باید ببینیم غربی‌ها می‌خواهند به تعهدات برجامی‌شان عمل کنند یا خیر.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
در همین رابطه روز گذشته آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اکثریت قاطع اعضای مجمع بررسی لوایح پالرمو و CFT را به مصلحت نمی‌دانند گفت: "مجمع تشخیص کاملا مخالف تصویب لوایح پالرمو و CFT است. اگر مجمع تشخیص به لوایح پالرمو و CFT وارد شود قطعا هر دو لایحه را رد می‌کند آن وقت صدای مخالفان درمی‌آید که مجمع عامل بدبخت شدن مردم و تشدید تحریم‌هاست. برخی اعضای مجمع تشخیص همچنان در دستور کار قرار گرفتن لوایح FATF را به صلاح نمی‌دانند. طبق آیین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت، این نهاد سه ماه فرصت دارد تا راجع به سیاست‌های کلی اظهارنظر کند و البته این مدت زمان تا یک سال قابل تمدید است. شورای نگهبان از جهت موازین شرع و قانون اساسی ایراد نگرفت یا اگر هم گرفته بود حل شد ولی از جهت عدم رعایت سیاست‌های کلی نظر مجمع تشخیص را به مجلس منعکس و اعلام کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
زهره ترسایی: ایران در حالی در آخرین مهلت چهار ماهه برای تعیین تکلیف لوایح مرتبط با FATF به سر می‌برد که همچنان عده‌ای در مجمع تشخیص مصلحت بررسی این لوایح را به صلاح کشور نمی‌دانند. در همین رابطه روز گذشته آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اکثریت قاطع اعضای مجمع بررسی لوایح پالرمو و CFT را به مصلحت نمی‌دانند گفت: "مجمع تشخیص کاملا مخالف تصویب لوایح پالرمو و CFT است. میرمحمد صادقی اما درباره لایحه CFT می‌گوید: مهلت یک ساله برای بررسی آن به پایان نرسیده است. برخی اعضای مجمع تشخیص همچنان در دستور کار قرار گرفتن لوایح FATF را به صلاح نمی‌دانند. طبق آیین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت، این نهاد سه ماه فرصت دارد تا راجع به سیاست‌های کلی اظهارنظر کند و البته این مدت زمان تا یک سال قابل تمدید است.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشحشمت‌الله فلاحت‌پیشه در توضیح ضرورت تعیین تکلیف لوایح الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) و الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی (پالرمو) در مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: بیانیه اخیر FATF با تزریق فشار سیاسی در قبال جمهوری اسلامی ایران صادر شد و عامل خارجی در آن تاثیر داشت. پمپئو میدان‌دار عامل خارجی شد که ایران را تحت فشار قرار دهد. مجمع باید فارغ از شرایط شکل گرفته در FATF راه خود را پیش ببرد. باید بپذیریم برخی بانک‌ها در دنیا به دلایل حاکمیتی با ما کار می‌کنند نمونه آن بانک‌های ترکیه، روسیه، هند و عراق و چین است که می‌خواهد با ایران کار کند. البته که تعیین تکلیف CFT تا بهمن‌ماه یعنی مهلت FATF به ایران امکان‌پذیر نیست و دلیل هم وجود اختلافات جدی است.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشحسینعلی حاجی دلیگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از دولتمردان اذعان می‌کنند که اگر لوایح سی اف تی و پالرمو به تصویب نرسند اقتصاد کشوربه بن بست می‌خورد، گفت: همان حرف‌هایی را که راجع به برجام و بقیه موارد اینچنینی به زبان می‌آوردند، همین صحبت‌ها را هم در رابطه با عدم تصویب لوایح اف ای تی اف می‌کنند. اخبار سیاسی-وی در ادامه افزود: طرح این موضوعات هم شبیه به بقیه مسائلی است که مطرح می‌کردند، عده‌ای که در کشور مسئولیت‌های اجرایی هم دارند دنبال این هستند که کشور را به سمت تعهداتی نظیر همان معاهده برجامی که انجام داده‌اند ببرند که در آینده هم جبران ناپذیرند. دستاوردهای برجام بیان شودعضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: دولتمردان چقدر در تجلیل از برجام گفتند و دفاع کردند، اما چرا الان معاون سیاسی وزیر امور خارجه می‌گوید هیچ دستاوردی از برجام نداشتیم؟ همین یک موضوع را پاسخ دهند و اگر سودی هم داشته را بیایند و بیان کنند. نماینده مردم شاهین شهر در مجلس دهم به روند کاهش تعهدات هسته‌ای اشاره و تاکید کرد: قطعا اف ای تی اف هم مشابه برجام خواهد بود یکسری عقودی را به پای خود می‌بندیم و یک مرتبه با سرعت مافوق صوت می‌پذیریم اما بعد از بی وفایی طرف‌های مقابل به این معاهدات با روند کاهشی به عقب برگردیم مثل کاهش تعداتی که انجام شد و این کاهش تعهدات هم خیلی سانت به سانت است. روند کاهش تعهدات هسته‌ای بایستی به یکباره انجام می‌شدوی در ادامه افزود: کاهش تعهدات هسته‌ای بایستی به یکباره انجام می‌شد تا اینکه طرف مقابل حساب کار به دستش بیاید و دولتمردان مثل اینکه می‌خواهند که اروپایی‌ها به خودشان نیایند و در حالی که بایستی به خود بیایند و برای به خود آمدن هم باید می‌گفتند که ما همان ۲۰ درصدی که قبلا غنی سازی داشتیم الان هم انجام می‌دهیم که آن وقت بود که شاید اروپایی‌ها تکانی میخورند.
ایسناایسنا3 روز قبل
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که عضویت ایران در FATF نتیجه‌ای جز تعهدات جدید برای جمهوری اسلامی ایران ندارد و سرنوشت ما را تغییر نمی‌دهد. آنها می‌گفتند عدم پذیرش توصیه‌های FATF از سوی ایران مانع انجام تعهداتشان است. نقوی حسینی افزود: برخی موافقان می‌گویند اگر FATF تصویب نشود نمی‌توانیم با عراق هم معامله کنیم مگر الان امکان معامله وجود دارد؟. لذا FATF نتیجه‌ای جز تعهدات جدید برای جمهوری اسلامی ایران ندارد و سرنوشت ما را تغییر نمی‌دهد به همین دلیل لوایح مربوطه «کان لم یکن» نگه داشته شود که این به نفع ماست. وی رویه مجمع تشخیص مبنی بر سکوت کردن نسبت به لوایح FATF را بهترین کار و به نفع کشور دانست و گفت: ما باید ببینیم غربی‌ها می‌خواهند به تعهدات برجامی‌شان عمل کنند یا خیر.
نودنود3 روز قبل
مارکو وراتی در ماه نوامبر برای ایتالیا بازی نخواهد کرد. به گزارش وبسایت نود و به نقل از فوتبال ایتالیا، با اعلام فدراسیون فوتبال ایتالیا ۳ بازیکن به دلیل مصدومیت به اردوی تیم ملی ایتالیا ملحق نخواهند شد و به جای آن‌ها نیز تنها یک بازیکن به اردو اضافه شده است. لئوناردو اسپیناتزولا (رم)، مارکو وراتی (پاریسن‌ژرمن) و دومنیکو براردی (ساسولو) ۳ بازیکنی هستند که به دلیل مصدومیت از فهرست آتزوری خط خوردند. به جای هافبک مصدوم پاریسن‌ژرمن، ساندرو تونالی هافبک برشا از تیم ملی زیر ۲۱ ساله‌ها به اردوی تیم اصلی دعوت شده تا به این ترتیب فهرست مانچینی ۲۷ نفره شود. در این فهرست، آندره‌آ چیستانا (برشا)، گائتانو کاستروویلی (فیورنتینا) و ریکاردو اورسولینی (بولونیا) بازیکنانی هستند که برای نخستین بار به تیم ملی دعوت شده‌اند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، مصطفی کواکبیان و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نمایندگان تهران و مشهد در مجلس شورای اسلامی در مناظره‌ای با موضوع شاخص‌های نماینده طراز انقلاب اسلامی در دانشگاه صداوسیما حضور یافتند. نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس به طرح شفافیت در مجلس اشاره کرد و گفت: بنده یکی از شفاف‌ترین افراد مجلس بودم و سه طرح شفافیت را هم امضا و حتی مصاحبه نیز کردم. نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: برای مجلس طراز انقلاب، ۱۰ گروه تصممیم می‌گیرند، متأسفانه مجلس در رأس امور است، اما امور دست دیگران است. نماینده مجلس خاطرنشان کرد: اینکه متهمین ترور دانشمندان هسته‌ای آزاد شدند، به خاطر این است که مسئولین اطلاعاتی نتوانستند مسئول قضایی را مجاب کنند که ما نباید در حوزه منافع ملی وارد رقابت‌های سیاسی شویم. قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: متأسفانه هوشمندی در سیاستمداران ایران نیست که تا کنار گذاشته نشوند، نمی‌روند و همین هزینه‌ها را بیشتر کرده است.
ایلناایلنا3 روز قبل
وی افزود: دولت طرفدار این بود این اواخر قیمت بنزین افزایش یاید و ما مخالفت کردیم. وی ادامه داد: شفافیت به این معنا در این مجلس مطرح شده است. هیچ وقت دستگاه‌هایی مثل مجلس را به شورای نگهبان نمی‌برند که بر اساس آن کسی را رد صلاحیت کنند. کواکبیان گفت: شورای نگهبان، مجمع تشخیص، دولت و خیلی از نهادها وقتی تصمیمی می‌گیرند باید شفاف باشند. وی افزود: دولت لایحه تضاد منافع را می‌خواهد ارائه دهد که خیلی خوب بود.

به انتهای لیست رسیدید

پالرمو

پالِرمو (Palermo) شهر اصلی و مرکز ناحیه خودمختار سیسیل و نیز مرکز شهرستان پالرمو در ایتالیا است. مساحت آن ۴۹۹۲ کیلومتر مربع و سکنه آن بالغ بر ۱٬۲۳۴٬۰۰۰ نفر می‌باشد. پالرمو شهری تاریخی است که قدمت آن به دوهزار و هفتصد سال می‌رسد. پالرمو در دامنه مونته پلگرینو واقع شده و در ساحل شمالی جزیره سیسیل قرار دارد. این شهر دارای دانشگاه (تأسیس‌شده در ۱۸۰۵) به نام دانشگاه پالرمو، بنیاد علوم، فرهنگستان موسیقی و دانشسرای تربیت معلم، رصدخانه و برج هواشناسی، کتابخانه، موزه و بندرگاه می‌باشد. این شهر مرکز تجارت محصولات کشاورزی جزیره می‌باشد و کارخانه‌های آن در زمینه محصولات غذایی، فولادسازی، کشتی سازی، محصولات چرمی، شیشه، شیمیایی، سیمان، پارچه بافی و کاغذ در آن فعالیت می‌کنند. پالرمو از مراکز مهم سیر و سفر بوده و دارای نمایشگاه بین‌المللی است. این شهر دارای ساختمانهای تاریخی و آثار باستانی متعدد می‌باشد که در دوره حکومت نورمان‌ها در سده یازدهم و دوازدهم میلادی تا سده هیجدهم ساخته شده‌اند. ویکی‌پدیا