اخبار پالرمو - آخرین و مهم ترین اخبار پالرمو از خبرگزاری‌های ایران | خبری
پالرمو

پالرمو

فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی- جنارو گتوزو سرمربی ایتالیایی باشگاه ناپولی در آستانه مصاف تیمش با بارسلونا در دور رفت مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا در کنفرانسی خبری شرکت کرد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. بارسلونا تیم بزرگی است.» سرمربی ناپولی درمورد سرمربی فعلی بارسلونا گفت: «من واقعا از ستین خوشم می‌آید. دیدگاه مدرن و خوبی به فوتبال دارد و تیمش با پاسکاری بازی می‌کند ودرعین حال سیستم دفاعی خوبی هم دارد. ستین سرمربی بزرگی است.» گتوزو در واکنش به سوالی درمورد باختهای بارسلونا مقابل رم و لیورپول در سالهای اخیر لیگ قهرمانان اروپا گفت: «مشکلاتی که درگذشته برای بارسلونا رخ داده، در حد یک قلقلک بوده. گتوزو در پاسخ به این سوال گفت: «بله ولی آنها هنوز چیزهایی بیشتر از ما دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
سرویس سیاست مشرق - دولت روحانی اکنون در هفتمین سال فعالیت خود به سر می‌برد. روحانی- ۳۰ بهمن ۹۸- در نشست هیات دولت گفت: «کسی که می‌گوید تحریم اثر ندارد، حامی آمریکا است». آمریکا که ناتوان از حمله نظامی به ایران و درمانده از تحریم‌های ضد ایرانی است، برای رهاشدن از این استیصال محتاج مذاکره با ایران است. هرچند تورم و تحریم با هم درارتباطند اما اگر تحریم هم نمی‌بود ما تورم را داشتیم. اما در این سوی میدان هیچ نشانه‌ای از آرایش جنگ اقتصادی در دولت مشاهده نمی‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
ایران پیشتر در لیست سیاه قرار داشت و در نتیجه تعهد سیاسی دولت جمهوری اسلامی ایران در خرداد ۱۳۹۵ به اجرای برنامه اقدام ارائه شده از طرف آن گروه، بطور موقت از لیست خارج شد. با این بی‌عملی و قرارگیری جمهوری اسلامی ایران در لیست سیاه، کشورمان در جهان به عنوان جایگاهی برای حمایت مالی از تروریسم و مرکز پولشویی شناخته می‌شود. هرگونه تعاملات مالی و تبادلات بانکی کشورهای جهان با ایران، در زمره‌ی جرائم پول‌شویی و تامین مالی تروریسم قرار می‌گیرد و حتی دوستان ایران هم به سختی حاضر به پذیرش چنین خطری خواهند بود. جمهوری اسلامی ایران در شرایطی حامی مالی تروریسم به حساب می‌آید که مردم کشورمان بزرگترین قربانی تروریسم از جمله تروریسم اقتصادی رژیم تروریستی آمریکا است. جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا و حامی همیشگی منافقین و تغییر نظام در ایران، نیز از قرار گرفتن ایران در لیست سیاه ابراز خوشحالی کرده و در پیام توئیتری نوشت: «خوشحالم که FATF برای بانک‌ها و معامله‌گران با ایران محدودیت‌های مالی سخت‌تری وضع کرد.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
ایران دوباره به لیست سیاه ‏FATF‏ برگشت. نشست ۶ روزه‎ FATF ‎ روز یکشنبه بیست‌وهفتم ‏بهمن با حضور بیش از ۸۰۰ نماینده از کشورهای مختلف در پاریس …شهروند: ایران دوباره به لیست سیاه ‏FATF‏ برگشت. درنهایت اینکه بعد از گمانه‌زنی رسانه‌های خارجی مبنی بر اینکه ایران به لیست سیاه ‏برمی‌گردد؛ رویترز در ساعات پایانی روز جمعه گزارش داد که ایران در پی تصویب نشدن «تأمین مالی ‏تروریسم» در لیست سیاه ‏FATF‏ قرار گرفت. این موضوع در هفته گذشته تأثیرات روانی خود را بر بازارهای مالی ایران گذاشت و ‏قیمت دلار و سکه دوباره رکورد زدند. از روز ‏یکشنبه که نشست‌های گروه مالی اقدام مشترک شروع شده است، ایران و پاکستان منتظر اعلام رأی این ‏گروه درباره تمدید تعلیق‌شان از لیست سیاه هستند.
تابناکتابناک3 روز قبل
بعد از گذشت حدود ۳ و نیم سال از خروج ایران از فهرست سیاه FATF و شش بار تمدید مهلت ایران برای تصویب لوایح، سرانجام در روز گذشته مورخه ۲ اسفندماه ۹۸ دوباره ایران به لیست سیاه FATF بازگشت. بعد از گذشت حدود ۳ و نیم سال از خروج ایران از فهرست سیاه FATF و شش بار تمدید مهلت ایران برای تصویب لوایح، سرانجام در روز گذشته مورخه ۲ اسفندماه ۹۸ دوباره ایران به لیست سیاه FATF بازگشت. وزیر اقتصاد: ورود ایران به لیست سیاه دشواری‌های فراوانی در پی خواهد داشت. ورود ایران به لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی یک حرکت برای دریافت امتیاز از ایران است و ورود و خروج ایران به این لیست تاثیری در اقتصاد ایران ندارد. داود سوری: دوستان تجاری‌مان هم نمی‌توانند نجات‌مان دهندداود سوری، اقتصاددان، درباره پیامدهای حضور ایران در لیست سیاه FATF به «شهروند» می‌گوید: «قطعا قرارگرفتن در لیست سیاه FATF تأثیرات مخربی روی وضع اقتصادی کشور خواهد گذاشت.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
اقدامات مقابله‌ای FATF، روابط بانکی رسمی ایران را هدف قرار می‌دهد و این در حالی است که این روابط به دلیل تحریم‌های بانکی آمریکا شدت محدود است. در نتیجه، با وجود تحریم‌های بانکی، ورود ایران به لیست سیاه FATF تاثیری بر تعاملات بانکی ایران ندارد. طبق بیانیه اخیر گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، ایران به لیست سیاه این گروه بازگشته و اقدامات مقابله‌ای علیه تبادلات بانکی ایران فعال شده است. در نشست بهمن ۹۸ FATF، ایران دوباره به حالت قبل از ۲۰۱۶ بازگشت و جزو لیست سیاه این گروه قرار گرفت. * هیچ یک از ۹ اقدام مقابله‌ای FATF توصیه‌‌ای به قطع همکاری با کشور پرریسک نمی‌کنداقدامات مقابله‌ای FATFعلیه یک کشور طبق توصیه شماره‌ی ۱۹ انجام می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کارگروه ویژه اقدام مالی روز گذشته اقدامات متقابل علیه ایران را به طور کامل بازگرداند. پیش‌تر نیز وال استریت ژورنال گزارش داده بود کشورهای اروپایی با بازگشت ایران به لیست سیاه موافقت کرده‌اند. به گفته این منبع غربی، اگر چه با این تصمیم نیاز به حسابرسی‌های بیشتر از صورت‌های مالی طرف ایرانی خواهد بود و فشار بیشتری بر بانک‌های باقی مانده خارجی که با ایران کار می‌کنند خواهد بود اما به نظر می‌رسد FATF سعی کرده است به نوعی راه را (برای بازگشت) باز بگذارد. طبق بیانیه این کارگروه، کشورها باید بتوانند مستقلا و صرف نظر از درخواست کارگروه ویژه اقدام مالی، اقدامات متقابل را به کار گیرند. به گفته این منبع غربی، این تصمیم نوعی راه حل میانه بوده است تا در را برای ایران باز بگذارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
بر اساس همین رصد و نظارت، گروه کاری اقدام مالی کشورها را به سه دسته تقسیم کرده است. دستۀ یک کشورهایی هستند که از نظر این گروه کاملا بر توصیه ‌های FATF منطبق بوده و آنها را اجرا کرده‌اند. در بحث FATF نیز برای کشورها در کمک مالی به گروهای شبه نظامی یا بقول آنان گروهای تروریستی ممنوعیت صادر شده است.!! در این راستا از گروه حزب الله و منافقین میتوان نام برد که محل مناقشۀ ایران و غرب میباشند. در همین راستا یکی دو بار به کشورمان فرصت چند ماهه دادند تا رسما ایران عضو FATF بشود که در نهایت پس از چند بار تمدید این زمان، شب گذشته در نشست خود در باره کشورمان تصمیم گرفتند و نهایتا ایران را مجددا به لیست سیاه FATF باز گرداندند!!
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
بر اساس بیانیه گروه ویژه اقدام مالی، در صورت پیوستن ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT، نام تهران دوباره از لیست سیاه حذف خواهد شد. این اما تنها تخفیف در نظر گرفته شده از سوی گروه ویژه اقدام مالی به ریاست چین برای ایران نیست. در نقطه مقابل نیز FATF نام ایران را به‌طور موقت از لیست سیاه خارج و اقدامات تقابلی علیه تهران را متوقف کرد. علی احمدی، پرویز داوودی، احمد توکلی و احمد وحیدی از دیگر مجمع‌نشینانی بودند که در اظهاراتی رسمی مخالفت خود با لوایح FATF را اعلام کرده‌اند. بدین‌ترتیب به نظر می‌رسد ایران دست‌کم تا نشست بعدی گروه ویژه اقدام مالی و با اتکا به ۲ تخفیف در نظر گرفته شده توسط FATF فرصت دارد تا نسبت به تصویب این لوایح در مجمع تشخیص مصلحت نظام اقدام کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
«وال استریت ژورنال» همچنین از قول یک دیپلمات آمریکایی آورده است که «دیپلمات‌های اروپایی اعلام کرده‌اند از اقدام کارگروه ویژه اقدام مالی مبنی بر اتخاذ اقدامات جدید علیه سیستم مالی ایران حمایت خواهند کرد». همچنین خبرگزاری رویترز نیز صبح روز جمعه در گزارشی اختصاصی اعلام کرد که نام ایران در لیست سیاه FATF قرار خواهد گرفت. ایران اما تنها به ۳۹ اقدام عمل کرد و بر اساس تشخیص مجمع مصلحت نظام از پیوستن به CFT و پالرمو خودداری کرد. در پی این اتفاق ایران بار دیگر به لیست سیاه بازگشت و مطمئنا آسیب‌هایی به اقتصاد ایران وارد می‌شود. درحالی که در تمام بیانیه‌های مجمع گروه ویژه اقدام مالی، مشخص بود که کشور ما گام‌های بلندی در این مسیر برداشته است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت ۲۴-با توجه به مخالفت قطعی و قانونی ایران با دو لایحه پالرمو و CFT، بیانیه FATF را می‌توان در حد و ‌اندازه یک عملیات روانی برای انتقام از مردمی دانست که حضور خود در پای صندوق‌های رای را با عشق و دلباختگی به سردار دل‌ها آمیخته بودند و این نکته نشان می‌دهد آمریکا و متحدانش به وضوح درک کرده‌اند که باید در انتخابات اخیر منتظر سیلی آبدار دیگری از سوی مردم خداجوی و پاکباخته ایران باشند. کارگروه ویژه اقدام مالی در بخش پایانی بیانیه وعده داده است که درصورت پذیرش لوایح مورد اشاره از سوی ایران، این کارگروه گام‌هایی در جهت تعلیق اقدامات تقابلی برخواهد داشت! و البته همچنان تعریف خود از گروه‌های تروریستی را حفظ خواهد کرد! و این به معنای آن است که آمریکا و متحدانش از تغییر جهت‌گیری در مجلس آینده به شدت نگرانند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
این گروه میزان پیشرفت کشورهای عضو در زمینه پیاده‌سازی توصیه‌های ارائه‌شده را رصد و همچنین به پیشرفت تصویب و اجرای توصیه‌های گروه در سطح جهان نیز نظارت می‌کند. این گروه بیشتر کشورهای توسعه‌یافته می‌باشند. مورد ذکرشده یکی از دهها مواردی است که می‌تواند منشأ اختلاف و حتی منجربه صدور رأی علیه کشورمان گردد. در بحث FATF نیز برای کشورها در کمک مالی به گروه‌های شبه‌نظامی یا به‌قول آنان گروهای تروریستی ممنوعیت صادر شده است. در همین راستا یکی دو بار به کشورمان فرصت چندماهه دادند تا رسما ایران عضو FATF بشود که در نهایت پس از چند بار تمدید این زمان، شب گذشته در نشست خود درباره کشورمان تصمیم گرفتند و نهایتا ایران را مجددا به لیست سیاه FATF بازگرداندند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
یعنی تفنگ «FATF» فشنگ ندارد! و این قصه سر دراز دارد که …۳- حالا یک بار دیگر، متن بیانیه FATF را بخوانید «اکنون با توجه به ناکامی ایران در اجرای معاهده‌های «پالرمو» و «تأمین مالی تروریسم» مطابق با معیار‌های FATF، کارگروه اقدام مالی به طور کامل تعلیق اقدامات تقابلی را برمی‌دارد و …»! همانگونه که ملاحظه می‌کنید، بیانیه بر معاهده‌های «پالرمو» و «تأمین مالی تروریسم» آن هم بر اساس معیار‌های FATF تاکید می‌ورزد. ۴- ایران یکی از اصلی‌ترین قربانیان تروریسم است، ولی FATF تاکید می‌کند و رسما نیز اعلام کرده است که در معاهده «مقابله با تأمین مالی تروریسم» تعریف ایران از تروریسم را نمی‌پذیرد. صدور بیانیه «کارگروه ویژه اقدام مالی-FATF» همزمان با برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را باید از دو زاویه به ارزیابی نشست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
کارگروه اقدام مالی (FATF) روز جمعه گذشته، ایران را به فهرست سیاه خود بازگرداند. خبرگزاری رویترز در همین رابطه گزارش داد که کارگروه اقدام مالی، ایران را به دلیل عدم انطباق با هنجارهای بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم به فهرست سیاه بازگرداند! [۳] سیدیاسر جبرائیلی، از کارشناسان اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در یک توییت پیرامون اقدام FATF نوشته است: "برداشته شدن تعلیق نیم‌بند ایران از کانترمژر FATF تاثیری بر تجارت خارجی ایران نخواهد داشت. این رویداد به زودی پوچ بودن ادعای صفر شدن تجارت خارجی ایران را نشان خواهد داد. " پیش از این، حسین مرعشی، از فعالان اصلاح‌طلب نیز در سخنانی اذعان کرده بود که اوضاع اقتصادی کشور ایران عادی است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
ساعت ۲۴-کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) به خاطر نپیوستن ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و سی‌اف‌تی، ایران را به لیست سیاه این نهاد بازگرداند. این اقدام می‌تواند برای مناسبات و مراودات مالی ایران دشواری‌های تازه و جدی به‌وجود آورد که به تنگناهای تحریم اضافه شود. کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) پس از چند بار تمدید مهلت پیوستن ایران به این کنوانسیون‌ها، نهایتا شب گذشته ایران را وارد فهرست سیاه کرد. در پولشویی پول حاصل از این اقدامات طی فرایندی تبدیل به پول به ظاهر تمیز می‌شود. آنها در واقع می‌خواهند تراکنش‌های مالی‌شان به نام خودشان انجام نشود و این نشانه آشکار وجود پولشویی در کشور است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
در این باره گفتنی است؛ ۱-تصمیم دیروز گروه اقدام مالی -FATF- درحالی است که مدت‌هاست اکثر بانک‌ها در کشورهای غربی نه به علت عدم پذیرش FATF از سوی ایران‌، بلکه از بیم تحریم‌های آمریکا از انجام تراکنش‌های مرتبط با ایران خودداری کرده و می‌کنند. بنابراین حتی در صورت تن دادن به پذیرش ذلت‌بار کنوانسیون‌های پالرمو و CFT نیز تحریم‌های بانکی ادامه خواهد یافت. اظهارات نسنجیده آقای ظریف در حالی است که اگر رفع بهانه‌های آمریکا ملاک قانونگذاری کشورمان باشد، اصلی‌ترین بهانه آمریکا علیه کشورمان، موجودیت جمهوری اسلامی ایران است! همانگونه که ملاحظه می‌کنید، بیانیه بر معاهده‌های «پالرمو» و «تأمین مالی تروریسم» آن هم بر اساس معیارهای FATF تاکید می‌ورزد. ۴-ایران یکی از اصلی‌ترین قربانیان تروریسم است ولی FATF تاکید می‌کند و رسما نیز اعلام کرده است که در معاهده «مقابله با تأمین مالی تروریسم» تعریف ایران از تروریسم را نمی‌پذیرد.
ایلناایلنا4 روز قبل
ابتلای یک نفر در سرزمین‌های اشغالی به ویروس کرونا، حمایت رئیس اجرایی دولت افغانستان از دوره یک هفته‌ای کاهش خشونت در این کشور و بازداشت یک شهروند روس در اسپانیا از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. - وزارت خارجه روسیه شامگاه جمعه از بازداشت زنی روس در اسپانیا خبر داد. - وزارت خارجه آمریکا از قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF استقبال کرد. - رئیس اجرایی دولت افغانستان طی بیانیه‌ای از دوره یک هفته‌ای کاهش خشونت در این کشور استقبال کرد. - وزارت خارجه ترکیه تصمیم رژیم صهیونیستی برای توسعه شهرک‌های یهودی‌نشین غیرقانونی در قدس شرقی را محکوم کرد.
انتخابانتخاب6 روز قبل
این نشست بر اساس دیدگاه ناظران سیاسی برای ایران اهمیتی حیاتی دارد و این احتمال وجود دارد که ایران در لیست سیاه FATF قرار بگیرد. گروه اقدام مالی با ۳۷ عضو که بیشتر متشکل از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی توسعه‌یافته هستند، برای پذیرش عضو جدید مقرارات و قوانین بسیار دشواری دارد. اولا گروه اقدام مالی هر کشوری را به عنوان عضو نمی‌پذیرد. علاوه بر این باید توجه داشت که ضرورتی برای عضویت در کارگروه اقدام مالی وجود ندارد. از نظر آن‌ها در کشوری که با مجموعه FATF همکاری نمی‌کند، پول‌شویی اتفاق می‌افتد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به گزارش مشرق، حال و روز این روزهای «محیط زیست» کشورمان اصلا خوب نیست و با آمدن عیسی کلانتری در دولت دوم حسن روحانی به سازمان محیط زیست، این وخامت حال محیط زیست به حد خطر و اعلام قرمز نیز رسیده است. مقام معظم رهبری بارها به این مسئله تأکید کرده‌اند: «قضیه‌ محیط زیست خیلی قضیه‌ی مهمی است. یعنی مجلس رصد دقیق و نیروی متخصصی در موضوعات محیط زیستی نداشته و ندارد؟! و صرفا به گزارش‌های ارائه شده سازمان محیط زیست بسنده کرد. مردم ما هنوز محیط زیست را یک حوزه لوکس می‌دانند در حالی که اصلا اینگونه نیست و در بسیاری از موارد محیط زیست علت تمام اتفاقات ناگواری است که ما امروز در زندگی روزمره با آنها مواجه هستیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
همچنین تاکید دارم که بسیاری از انتقاداتی که به فراکسیون امید وارد بود، درست نیست. کواکبیان در این مصاحبه از کارنامه لیست امید مجلس دهم دفاع کرده اما هیچ مصداقی از اقدامات مثبت این لیست در مجلس ارائه نداده است. اکنون دولت روحانی در هفتمین سال فعالیت خود به سر می‌برد و اکثریت مطلق دولت در اختیار طیف اصلاحات است. ** محمود صادقی: دولت روحانی اصولگراست «محمود صادقی» نماینده عضو فراکسیون امید مجلس در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «آقای روحانی طی شش هفت سالی که رئیس‌جمهور بوده، اولویت‌هایی را برای خود تعیین کرده که بیش از همه به آنها پرداخته است. فارغ از تلاش برخی اصلاح طلبان برای فاصله گذاری و رفع مسئولیت از کارنامه دولت، بخش اعظمی از فعالین اصلاح طلب اذعان دارند که عملکرد دولت روحانی به پای اصلاح طلبان نوشته می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت ۲۴-معاون حقوقی رئیس جمهوری با اعلام اینکه دولت خواهان تداوم همکاری با نظام مالی و پولی دنیا است، گفت: «نپذیرفتن FATF اقتصاد ایران را در مقابل نظام مالی و پولی بین‌المللی قرار خواهد داد.» ایران بعد از برجام پذیرفت که در ازای پذیرش قوانین بین‌المللی برای مبارزه با جرایم مالی، از فهرست سیاه «FATF» یا گروه ویژه اقدام مالی خارج شود و از مزایای مالی این مسأله بهره ببرد. این در حالی است که هنوز تکلیف پیوستن ایران به دو کنوانسیون «پالرمو» و «سی اف تی» که از شروط الحاق ایران به «FATF» است، مشخص نشده است از این رو گروه ویژه اقدام مالی در مهرماه گذشته برای آخرین بار اعلام کرد که اگر ایران تا فوریه ۲۰۲۰ میلادی (۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸) مفاد دو کنوانسیون «پالرمو» و «سی‌اف‌تی» را اجرایی نکند، با اقدامات تقابلی مواجه خواهد شد. در پی چنین هشداری است که لعیا جنیدی که به دعوت کانون وکلای دادگستری مازندران به این استان سفر کرده بود، در سخنانی با هشدار درباره تبعات نپیوستن ایران به نهاد بین‌المللی «FATF» گفت: «با توجه به تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه امریکا، نباید اجازه دهیم که ارتباطات مالی بین‌المللی ما در دیگر مناطق جهان آسیب‌پذیر شود.» به گزارش ایرنا، او با تأکید بر این که دولت تمامی تلاشش را بر جلوگیری از قطع ارتباط مالی بین‌المللی گذاشته است، گفت: «در صورت نپذیرفتن لوایح چهارگانه گروه اقدام مالی مشترک، تقریبا تمامی روابط پولی و مالی بین‌المللی خود را با خطر مواجه خواهیم کرد.» معاون حقوقی رئیس جمهوری درباره معاهده «پالرمو» و «سی اف تی» نیز اظهار داشت: «انتظار می‌رفت که مجمع تشخیص مصلحت نظام با هماهنگی شورای نگهبان ۲ کنوانسیون پالرمو و «سی اف تی» را نیز عملیاتی و تصویب کنند که هنوز این اتفاق رخ نداده است.» جنیدی گفت: «نظر شورای نگهبان در مورد قانون مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم مثبت بود و اختلاف نظرها فعلا بر سر کنوانسیون پالرمو است.» معاون حقوقی رئیس جمهوری با اظهار اینکه دولت تمام تلاشش را برای جلوگیری از بازگشت ایران به لیست سیاه گروه اقدام مالی مشترک به کار گرفته است، تأکید کرد: «اکنون همه چیز از حوزه اختیارات دولت خارج شده است و باید چشم انتظار تصمیم نهادهای مربوطه باشیم.» جنیدی اظهار داشت: «نپذیرفتن قوانین گروه اقدام مالی مشترک نه تنها ما را وارد لیست سیاه مالی بین‌المللی می‌کند، بلکه موضع اروپایی‌ها را نیز به امریکا نزدیک‌تر و از ایران دور می‌کند.» وی با اعلام اینکه دولت تمایل دارد که روابط مالی بین‌المللی را حفظ و آن را ارتقا بخشد، افزود: «با توجه به اینکه مهلت ما برای تصویب لوایح چهارگانه تمام شده است، تنها اقدام دولت برای جلوگیری از قرارگیری در لیست سیاه، درخواست کمک فنی از گروه اقدام مشترک است که این اقدام هم می‌تواند برای کوتاه مدت ایران را از قرارگیری در لیست سیاه گروه اقدام مالی مشترک نجات دهد.» معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: «قرارگیری نام ایران در لیست سیاه نه تنها تمامی تعاملات و روابط مالی بین‌المللی کشور را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، بلکه ما را در مقابل اقدامات مقابله‌ای اروپا قرار خواهد داد.»
همشهریهمشهری1 هفته قبل
​به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، گروهی در ایتالیا کارزاری را در برخی از شهرهای این کشور برای بزرگداشت سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راه‌اندازی کرده است. به نوشته پایگاه «میدل‌ایست‌آی»، گروهی به نام «جبهه همبستگی اروپا برای سوریه» این کارزار را راه‌اندازی کرده است. طبق این گزارش، پوسترهایی با عکس سردار سلیمانی در شهرهای مختلف ایتالیا از رم گرفته تا میلان و تورین نصب شده‌اند. روی یک پوستر که در محوطه بیرونی «کولوسئوم» در شهر رم ایتالیا نصب شده نوشته شده است: «به افتخار قاسم سلیمانی.» صفحه فیسبوک این گروه نوشته این کارزار از «تورین تا پالرمو و از بولتسانو تا ناپل» را در می‌گیرد و هدف آن، گرامی‌داشت «یاد مردی است که تعهد و وفاداری‌اش به آزادی و استقلال ملت‌ها، الهام‌بخش میلیون‌ها مرد و زن آزاده در دنیا است.» این گروه، ترور سردار سلیمانی در نزدیکی فرودگاه بغداد را «اقدامی غیرقابل توجیه و وحشیانه» توصیف کرده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
وزیرخارجه آمریکا گفت: مدت‌هاست که ایران باید به تعهداتش عمل کرده و بر اساس قواعد جهانی برای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم بازی کند. ایران باید همین حالا کنوانسیون پالرمو و کنوانسیون تأمین مالی تروریسم را تصویب کند. به گزارش قدس آنلاین، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه به بهانه ضرورت مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم، گفت ایران باید کنوانسیون «پالرمو» و کنوانسیون تأمین مالی تروریسم را تصویب کند. ایران باید همین حالا کنوانسیون پالرمو و کنوانسیون تأمین مالی تروریسم را تصویب کند.» پیش از این هم مقام‌های مختلف آمریکایی گفته بودند که ایران باید لوایح مربوط به آنچه مبارزه با پولشویی خوانده می‌شود را تصویب کند. واشنگتن مدعی است که هدف از اصرار برای تصویب این لوایح، مبارزه با تأمین مالی تروریسم و پولشویی است.
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
مسیح مسیح نیا بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی ایران در دهه ۵۰ یکی از بازیکنانی بود که به دلیل تحصیل و شرایط شغلی اش فوتبال را در اوج جوانی کنار گذاشت. مسیح مسیح نیا یکی از این بازیکنان بود، او در بانک ملی به عنوان یک مدافع جوان مطرح شد و در نوزده سالگی لباس پرسپولیس را به تن کرد. آخرین مسابقه‌ای که دیدم بازی پرسپولیس و استقلال بود که ۲-۲ مساوی شد. نظرتان درباره این بازی چیست؟ وقتی دو تیم با هم بازی می‌کنند و یک تیم شش گل می‌زند، مسیح مسیح نیا شش بر صفر برنده نشده بلکه تمام تیم بازی را برده است. آنقدر قوی بودیم که صبح‌ها در مدرسه و دانشگاه و بعدازظهر برای پرسپولیس بازی می‌کردیم.
فراروفرارو1 هفته قبل
لعیا جنیدی روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره تدوین لایحه همه پرسی بدون تشریح جزییات افزود: این لایحه چارچوب نظارت استصوابی را مشخص می‌کند و، چون باید در غالب همه پرسی در آید، کوتاه و روشن و به صورت آری و خیر است بنابراین طولانی نیست. معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: بخشی از آن که مربوط به معاونت حقوقی است، چون تصریح شده که با تسریع انجام شود، این اتفاق افتاده و خیلی زود تحویل خواهیم داد و منطقا می‌تواند به مجلس حاضر برسد. جنیدی در پاسخ به اینکه آخرین جلسه مشترک دولت و مجمع تشخیص مصلحت چه زمانی بوده، گفت: با مجمع حدود یک ماه قبل جلسه‌ای داشتیم و در مورد جلسه بعدی باید مجمع تشخیص مصلحت نظام دعوت کند. جنیدی خاطرنشان کرد: دیدگاه کلی حاکمیت و دولت این است که خسارات آسیب دیدگان جبران شود و با تساوی هم برخورد شود و با بیشترین امکان حمایت هم باشد. جنیدی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه برخی معتقدند که اساسا اصل نظارت استصوابی و نظر تفسیری که شورای نگهبان در سال ۷۱ داده است، یک عضو هیأت نظارت این نظریه تفسیری را از شورای نگهبان درخواست کرده، در حالی که مجلس یا فق‌های شورای نگهبان می‌توانستند این درخواست را داشته باشند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
جاگاریان، سفیر فدراسیون روسیه در تهران در پاسخ به اینکه «باتوجه به عدم عضویت ایران در FATF چه محدودیتی میان ایران و روسیه اتفاق می‌افتد»، گفت: ما علاقه‌مند هستیم که ایران FATF را بپذیرد وگرنه مشکلاتی در این میان ایجاد می‌شود. سفیر روسیه در پاسخ به اینکه هنوز هیچ چیز مشخص نیست، گفت: مایل نیستم در این مورد چیزی بگویم؛ محرمانه است! دولت، موضوع پیوستن ایران به گروه اقدام مالی یا همان FATF را سال ۹۴ آغاز کرد. با عدم اعلام نظر مجمع تشخیص، نظر شورای نگهبان قانونی تلقی می‌شود. با قرار گرفتن ایران در لیست سیاه، هرگونه فعالیت مالی و بانکی با ایران به عنوان جرائم پولشویی و تامین مالی تروریسم دسته بندی خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، باشگاه اینترمیلان با امیلیانو ویویانو سنگربان پیشین تیم اسپورتینگ لیسبون پرتغال به توافق رسیده و این بازیکن ایتالیایی در آستانه حضور در تست پزشکی نراتزوری قرار دارد. بیشتر بخوانید: دروازه بان اینتر دربی میلان را از دست دادویویانو که پس از فسخ قراردادش با اسپورتینگ لیسبون طبق توافق دوجانبه، بازیکن آزاد است، نیمه نخست فصل گذشته را به صورت قرضی در اسپال حضور داشت و پس از آن بدون تیم بود. ویویانوی ۳۴ ساله به تیمی برمی‌گردد که فصل ۱۲-۲۰۱۱ هم عضو آن بود هر چند در سری A فرصت قرار گرفتن در دروازه این تیم را پیدا نکرد. با توجه به مصدومیت و خانه‌نشینی چند هفته‌ای سمیر هندانوویچ و اشتباهات فاحشی که دانیله پادلی، دروازه‌بان ذخیره اینتری‌ها در دربی شب گذشته (یکشنبه) شهر میلان مرتکب شد، مسئولان باشگاه اینتر به درخواست آنتونیو کونته اقدام به جذب یک دروازه‌بان جدید کرده‌اند و گزینه آنها هم ویویانویی است که سابقه بازی در تیم‌های سامپدوریا، برشا، بولونیا، پالرمو، فیورنتینا و آرسنال را دارد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریات کوریره دلواسپورت و توتواسپورت، باشگاه اینتر با امیلیانو ویویانو سنگربان پیشین تیم اسپورتینگ لیسبون پرتغال به توافق رسیده و این بازیکن ایتالیایی در آستانه حضور در تست پزشکی نراتزوری قرار دارد. وی سپس در تمرینات حضور پیدا می‌کند تا در صورت تائید شدن از سوی کادر فنی رسما اینتری شود. ویویانو که پس از فسخ قراردادش با اسپورتینگ لیسبون طبق توافق دوجانبه، بازیکن آزاد است، نیمه نخست فصل گذشته را به صورت قرضی در اسپال حضور داشت و پس از آن بدون تیم بود. ویویانوی ۳۴ ساله به تیمی برمی‌گردد که فصل ۱۲-۲۰۱۱ هم عضو آن بود هر چند در سری A فرصت قرار گرفتن در دروازه این تیم را پیدا نکرد. انتهای پیام/
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
جاگاریان، سفیر فدراسیون روسیه در تهران در پاسخ به اینکه «باتوجه به عدم عضویت ایران در FATF چه محدودیتی میان ایران و روسیه اتفاق می‌افتد»، گفت: ما علاقه‌مند هستیم که ایران FATF را بپذیرد وگرنه مشکلاتی در این میان ایجاد می‌شود. سفیر روسیه در پاسخ به اینکه هنوز هیچ چیز مشخص نیست، گفت: مایل نیستم در این مورد چیزی بگویم؛ محرمانه است! دولت، موضوع پیوستن ایران به گروه اقدام مالی یا همان FATF را سال ۹۴ آغاز کرد. با عدم اعلام نظر مجمع تشخیص، نظر شورای نگهبان قانونی تلقی می‌شود. با گذشت یک‌سال از این ارجاع، مجمع تشخیص مصلحت نظام این لایحه را هم مسکوت و معلق گذاشت و بر اساس قانون باید از دستور کار آن نهاد خارج شود.
ایمناایمنا2 هفته قبل
دو لایحه دیگر اما که ایران را به این گروه اقدام مالی الحاق داده و از فهرست سیاه آن خارج می‌کرد در مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیأت نظارتی ماند. با عدم اعلام نظر مجمع تشخیص، نظر شورای نگهبان قانونی تلقی می‌شود. با گذشت یک‌سال از این ارجاع، مجمع تشخیص مصلحت نظام این لایحه را هم مسکوت و معلق گذاشت و بر اساس قانون باید از دستور کار آن نهاد خارج شود. دعایی می‌گوید شهید سلیمانی چند روز قبل از شهادت در پاسخ به درخواست اسحاق جهانگیری پذیرفته که واسطه حل موضوع حصر شود. همچنین گروه دیگری از کارشناسان معتقدند که دولت در لایحه جدید، به دنبال خلق درآمدهای جدید است تا ایجاد اصلاحات ساختاری.

به انتهای لیست رسیدید

پالرمو

پالِرمو (Palermo) شهر اصلی و مرکز ناحیه خودمختار سیسیل و نیز مرکز شهرستان پالرمو در ایتالیا است. مساحت آن ۴۹۹۲ کیلومتر مربع و سکنه آن بالغ بر ۱٬۲۳۴٬۰۰۰ نفر می‌باشد. پالرمو شهری تاریخی است که قدمت آن به دوهزار و هفتصد سال می‌رسد. پالرمو در دامنه مونته پلگرینو واقع شده و در ساحل شمالی جزیره سیسیل قرار دارد. این شهر دارای دانشگاه (تأسیس‌شده در ۱۸۰۵) به نام دانشگاه پالرمو، بنیاد علوم، فرهنگستان موسیقی و دانشسرای تربیت معلم، رصدخانه و برج هواشناسی، کتابخانه، موزه و بندرگاه می‌باشد. این شهر مرکز تجارت محصولات کشاورزی جزیره می‌باشد و کارخانه‌های آن در زمینه محصولات غذایی، فولادسازی، کشتی سازی، محصولات چرمی، شیشه، شیمیایی، سیمان، پارچه بافی و کاغذ در آن فعالیت می‌کنند. پالرمو از مراکز مهم سیر و سفر بوده و دارای نمایشگاه بین‌المللی است. این شهر دارای ساختمانهای تاریخی و آثار باستانی متعدد می‌باشد که در دوره حکومت نورمان‌ها در سده یازدهم و دوازدهم میلادی تا سده هیجدهم ساخته شده‌اند. ویکی‌پدیا