اخبار پالرمو - آخرین و مهم ترین اخبار پالرمو از خبرگزاری‌های ایران | خبری
پالرمو

پالرمو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
دوم آنکه ارسال لایحه پالرمو و CFT همزمان شد و ضرورت داشت که هر یک به دقت و با درنظر گرفتن تمام جزئیات بررسی شود. مظفر در تشریح علل مخالفت خود با تصویب پالرمو ادامه داد: «علاوه بر مواد مذکور، به‌طور کلی تصویب پالرمو اشکالات فراوانی دارد و برای ایران امتیازی را به همراه نمی‌آورد. جالب است که حتی موافقان تصویب پالرمو نیز اذعان دارند که مشکلات ناشی از تحریم یا مشکلات موجود در فروش نفت با پالرمو حل نمی‌شود. تصویب پالرمو نوعی خود تحریمی است و منطقی نیست که با دستان خودمان، خود را محدود کنیم». وی می‌گوید: افرادی که امروز با تصویب پالرمو موافقند از تجربه تلخ برجام عبرت نمی‌گیرند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ماه قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، جزئیات جلسه امروز مجمع تشخیص درباره پالرمو را تشریح کرد. آیت الله محسن شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با رد ادعای برخی رسانه‌ها از او به عنوان موافق پالرمو یاد کرده بودند، گفت: بنده از ابتدا مخالف پالرمو بوده و هستم و به هیچ عنوان موافق پالرمو نبوده‌ام و حتی در جلسه امروز به عنوان مخالف پالرمو صحبت کردم. وی گفت: در جلسه امروز، دو نفر به عنون موافق صحبت کردند و چند نفر دیگر به عنوان مخالف. به نظر می‌رسد فضای غالب در مجمع تشخیص مصلحت نظام مخالفت با پالرمو است و هرچه زمان می‌گذرد مخالفان پالرمو در مجمع تشخیص بیشتر می‌شود چرا که استدلال‌های متقن مخالفان پالرمو نظر برخی اعضای مجمع که پیش‌تر موافق بودند، را تغییر داده است. آیت‌الله شبستری با اشاره به تلاش وافر برخی مسئولین برای تصویب پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام، تصریح کرد که علی‌رغم تلاش این افراد، اکثر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب پالرمو را مغایر با منافع ملی می‌دانند.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
کواکبیان: دبیر مجمع اختیار دارد لوایح پالرمو و CFT را از دستور کار خارج کند؟ * اخیرا شنیده‌ایم که دبیر مجمع تشخیص دستور داده که لوایح پالرمو و CFT از دستور کار مجمع خارج شود. * لوایح پالرمو و CFT از دستور کار خارج نشده است اما فعلا تعجیلی برای بررسی آنها نداریم. آیت‌الله شبستری: پالرمو و CFT از دستور کار خارج نشده است* (با برخی اخبار منتشر شده مبنی بر خارج شدن دو لایحه پالرمو و CFT از دستور کار مجمع تشخیص): این لوایح هم اکنون کمیسیون‌های تخصصی مجمع در حال بررسی است. انصاری: لوایح پالرمو و CFT از دستور مجمع خارج نشده است* (با اشاره به اخباری که از خارج شدن لوایح پالرمو و CFT از دستور کار مجمع حکایت دارند): نه این موضوع درست نیست. گفتنی است در روزهای گذشته اخباری مبنی بر از دستور کار خارج شدن لوایح پالرمو و CFT منتشر شده بود.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
دلایل تأخیر مجمع در تصمیم‌گیریحسین مظفر، عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام باور دارد که تأخیر در تصمیم‌گیری درباره پالرمو طبیعی است زیرا بررسی جزئیات آن کار بسیار زیادی را می‌طلبد. دلایل مخالفت با پالرمومظفر در تشریح علل مخالفت خود با تصویب پالرمو ادامه داد: «علاوه بر مواد مذکور، به‌طور کلی تصویب پالرمو اشکالات فراوانی دارد و برای ایران امتیازی را به همراه نمی‌آورد. جالب است که حتی موافقان تصویب پالرمو نیز اذعان دارند که مشکلات ناشی از تحریم یا مشکات موجود در فروش نفت با پالرمو حل نمی‌شود. تصویب پالرمو نوعی خود تحریمی است و منطقی نیست که با دستان خودمان، خود را محدود کنیم». افرادی که امروز با تصویب پالرمو موافقند از تجربه تلخ برجام عبرت نمی‌گیرند.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ماه قبل
میرسلیم: بررسی پالرمو به درخواست وزیر اقتصاد و فلاحت پیشه به تعویق افتاداقتصادنیوز: عضو مجمع تشخیص از درخواست وزیر اقتصاد و رئیس کمیسیون امنیت ملی برای به تعویق افتادن بررسی پالرمو در مجمع خبر داد. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیدمصطفی میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از درخواست فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و حشمت‌الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی خواستار به تعویق افتادن بررسی پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد. شایان ذکر است بررسی لایحه پالرمو در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام ناتمام مانده و تصمیم‌گیری درباره آن به سال آینده موکول شد. در همین رابطه: جلسه مجمع بازهم بی‌نتیجه ماند/ لایحه پالرمو به سال آینده موکول شدکدام اعضای دولت در جلسه مجمع برای بررسی پالرمو حضور دارند؟ غایبان جلسه مجمع برای بررسی لایحه پالرمو چه کسانی بودند؟ پشت‌پرده تعلل مجمع برای تصمیم‌گیری درباره پالرمو چیست؟ سی‌اف‌تی و پالرمو باهم در مجمع بررسی می‌شود/ توضیحات فلاحت‌پیشه درباره جلسه امروز مجمع
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ضررهای پالرمو نقد و روشن است، اما مزایای آن احتمالی و مبهم است فلذا تصویب پالرمو به لحاظ اینکه جزئی از سازمان FATF می‌شود، خطاست. باشگاه خبرنگاران نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ضررهای پالرمو نقد و روشن است، اما مزایای آن احتمالی و مبهم است فلذا تصویب پالرمو به لحاظ اینکه جزئی از سازمان FATF می‌شود، خطاست. به نظر می‌رسد که این فرضیه‌ها پایدار نیست، چرا که مشخص است ضررهای پالرمو نقد و روشن است اما مزایای آن احتمالی و مبهم است فلذا تصویب پالرمو به لحاظ اینکه جزئی از سازمان FATF است، خطاست. مظفر با بیان اینکه آقایان در مورد مزایای پالرمو احتمالاتی می‌دهند، اما معایب آن نقد و روشن است، در مورد اصرار دولتی‌ها برای ضرورت تصویب پالرمو خاطرنشان کرد: دنیای غرب سلطه دارد و برای ما شرط گذاشته است اما ما نباید زیر باج خواهی آنها برویم. وی افزود: اتحادیه اروپا که قرار بود سازوکارهای جایگزین برجام طراحی کند، با وابستگی به آمریکا تحریک شدند و سازکارهای خود را منوط به تصویب پالرمو و cft کردند که حرفی بی ربط است و یک باج‌خواهی است که ما باید در برابر باج خواهی‌ها بایستیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
آیت الله محسن شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با رد ادعای برخی رسانه‌ها از او به عنوان موافق پالرمو یاد کرده بودند، گفت: بنده از ابتدا مخالف پالرمو بوده و هستم و به هیچ عنوان موافق پالرمو نبوده‌ام و حتی در جلسه امروز به عنوان مخالف پالرمو صحبت کردم. وی گفت: در جلسه امروز، دو نفر به عنون موافق صحبت کردند و چند نفر دیگر به عنوان مخالف. اما چون تعداد کسانی که قصد داشتند صحبت کنند زیاد بود، ادامه بررسی این لایحه به جلسه بعدی موکول شدبه نظر می‌رسد فضای غالب در مجمع تشخیص مصلحت نظام مخالفت با پالرمو است و هرچه زمان می‌گذرد مخالفان پالرمو در مجمع تشخیص بیشتر می‌شود چرا که استدلال‌های متقن مخالفان پالرمو نظر برخی اعضای مجمع که پیش‌تر موافق بودند، را تغییر داده است. آیت‌الله شبستری با اشاره به تلاش وافر برخی مسئولین برای تصویب پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام، تصریح کرد که علی‌رغم تلاش این افراد، اکثر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب پالرمو را مغایر با منافع ملی می‌دانند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ماه قبل
لایحه کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی (پالرمو) که این روزها گام‌های آخر را برای تصویب نهایی در مجمع تشخیص مصلحت نظام طی می‌کند، در صورت تصویب می‌تواند مزیت‌های گوناگونی برای کشور به همراه داشته باشد. حاصل این نشست، ارسال مجدد لایحه به کمیسیون‌های تخصصی تشخیص مصلحت و بررسی آن در کمیسیون‌های سیاسی امنیتی و حقوقی و قضایی مجمع تشخیص مصلحت بود. صحن مجمع دگر بار با تشکیل نشستی دیگر در شنبه‌ای که گذشت، برای تصویب پالرمو به نتیجه نرسیده است. او با پیش بینی تصویب دو لایحه CFT و پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت، گفت: با توجه به جو کلی مجمع تشخیص مصلحت نظام و اینکه دو لایحه مرتبط باFATF قبلا تصویب شده، این دو لایحه نیز تصویب می‌شود. اگر CFT و پالرمو تصویب نشود، نهایتا بزرگان تصمیم می‌گیرند که در مورد FATF چه کاری را انجام دهیم.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی موسوم به «پالرمو» که صبح امروز (شنبه ۲۷ بهمن) برگزار شد. به گفته فلاحت پیشه تعلل کشورهای اروپایی در عملیاتی شدن سازوکار SPV و همچنین کم اثر بودن اقدامات اروپایی و خصوصا بسته پیشنهادی آنها موجب افزایش ابهامات در خصوص این تصویب لایحه الحاق به پالرمو شده است. حشمت‌الله فلاحت‌پیشه گفته است «امروز اگر لایحه پالرمو در مجمع به رای گذاشته می‌شد قطعا رای نمی‌آورد.» آیت‌الله مجتهدی شبستری نیز ضمن رد شایعات برخی رسانه‌ها که وی را به‌عنوان موافق تصویب پالرمو معرفی کرده بودند، به تسنیم گفت: بنده از ابتدا مخالف پالرمو بوده و هستم و به هیچ عنوان موافق پالرمو نبوده‌ام و حتی در جلسه امروز به عنوان مخالف پالرمو صحبت کردم. همچنین یکی از اعضای مجمع به تسنیم خبر داد «سیدمحمد صدر» و «مجید انصاری» تنها اشخاصی بودند که در جلسه امروز به عنوان موافقان تصویب پالرمو در صحن مجمع سخنرانی کردند.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از ادغان صریح موافقان پالرمو در ناکارآمدن بودن تصویب پالرمو برای حل مشکلات بانکی خبر داد. حسین مظفر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تصویب لایحه پالرمو هیچکدام از مشکلات اقتصادی ما را حل نمی‌کند، گفت: موافقان پالرمو، دولتی‌ها و وزارت امور خارجه که در جلسات مجمع حضور پیدا می‌کنند، به صراحت اعلام کرده‌اند که پالرمو نمی‌تواند مشکلات تحریمی، بانکی و تبادل پولی و فروش نفت ما را حل کند و در این زمینه‌ها راهگشا نیست. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: به نظر می‌رسد که این فرضیه‌ها پایدار نیست، چرا که مشخص است ضرر‌های پالرمو نقد و روشن است اما مزایای آن احتمالی و مبهم است فلذا تصویب پالرمو به لحاظ اینکه جزئی از سازمان FATF است، خطاست. مظفر با بیان اینکه آقایان در مورد مزایای پالرمو احتمالاتی می‌دهند، اما معایب آن نقد و روشن است، در مورد اصرار دولتی‌ها برای ضرورت تصویب پالرمو خاطرنشان کرد: دنیای غرب سلطه دارد و برای ما شرط گذاشته است اما ما نباید زیر باج خواهی آنها برویم. وی افزود: اتحادیه اروپا که قرار بود سازوکار‌های جایگزین برجام طراحی کند، با وابستگی به آمریکا تحریک شدند و سازکار‌های خود را منوط به تصویب پالرمو و cft کردند که حرفی بی ربط است و یک باج‌خواهی است که ما باید در برابر باج خواهی‌ها بایستیم.
طرفداریطرفداری3 هفته قبل
طرفداری- پالرمو در رتبه سوم سری بی حضور دارد و از شانس خوبی برای صعود به سری آ برخوردار است؛ با این حال روبرتو استلونه، شغل خود را از دست داد تا دلیو روسی به عنوان سرمربی جدید پالرمو معرفی شود. با تایید باشگاه پالرمو، دلیو روسی برای سومین بار و پس از ۸ سال، دوباره سرمربی پالرمو خواهد بود. فقط ۴ هفته تا پایان این فصل سری بی باقی مانده است و پالرمو فعلا در رتبه سوم جدول و پس از برشا و لچه قرار دارد. این یعنی پالرمو برای صعود به سری آ باید از مرحله پلی آف عبور کند؛ لازم به ذکر است زامپارینی دیگر همه کاره این باشگاه نیست و رینو فوسچی، مالک این باشگاه است.
خانه ملتخانه ملت3 ماه قبل
حشمت الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص نشست روز گذشته مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی کنوانسیون الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو، اظهار داشت: اوضاع پالرمو در مجمع خوب نیست و در شرایط کنونی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته رای ندارد. فلاحت پیشه ادامه داد: فضای مخالفت با پالرمو به نوعی مخالفت با سیاست‌های کلی غرب در قبال جمهوری اسلامی ایران است. نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون فضای رای الحاق به کنوانسیون پالرمو خوب نبوده است. وی افزود: مباحث مرتبط با CFT جدی‌تر از پالرمو است، وقتی پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام، CFT اوضاع بدتری خواهد داشت اما در کل این روند بستگی به چند موضوع دارد که یکی از آن‌ها مناسبات خارجی است. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: از صبح فضا علیه پالرمو منفی بود، به خصوص اینکه طرح اتحادیه اروپا فضا را منفی‌تر از گذشته کرد. /پایان پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ در سالی که گذشت، نام لایحه «پالرمو» به کرات در محافل سیاسی و رسانه‌ای مطرح شد. ورود هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظامهیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز به لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون پالرمو ورود کرد تا انطباق این لایحه را با سیاست‌های کلی نظام مورد بحث و بررسی قرار دهد. ارسال به مجمع تشخیص برای تعیین مصلحتدر روز سه‌شنبه سوم مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس از فرستادن لایحه «پالرمو» به مجمع تشخیص مصلحت سخن گفت. مجلس نظرات هیئت نظارت پیرامون پالرمو را قبول نکردعلی لاریجانی روز شنبه ۵ آبان ۹۷ در نوبت شامگاهی جلسه علنی مجلس شورای اسلامی پیرامون سرانجام لایحه پالرمو توضیحاتی ارائه کرد و گفت: «اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، ایرادات شورای نگهبان به لایحه پالرمو را اصلاح کردند، اما اعلام کردند نظرات هیئت نظارت مجمع تشخیص پیرامون این لایحه را قبول ندارند، چرا که بند‌های زیادی در داخل کنوانسیون پالرمو مورد ایراد قرار گرفته بود و ما نمی‌توانستیم بند‌های این لایحه را تغییر دهیم». وی با اشاره به بررسی لایحه پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام طی چندین جلسه از جهات مختلف، گفت: لایحه پالرمو در چندین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور کارشناسان و بیان نظرات موافقان و مخالفان، به جهات سیاسی، امنیتی، بین‌المللی و اقتصادی مورد رسیدگی و بررسی قرار گرفت.

پالرمو راه‌های دورزدن تحریم را می‎بندد و معیشت مردم را سخت‎تر می‎کند

الفالف3 ماه قبل
پالرمو راه‌های دورزدن تحریم را می‎بندد و معیشت مردم را سخت‎تر می‎کندگروه ویدئو الف، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۲۴ ۳۹۷۱۱۲۷۰۱۰لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی «پالرمو» امروز در مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین تکلیف می‌شود. مخالفان پالرمو معتفدند، این کنوانسیون راه‌های باقی مانده دورزدن تحریم را می‌بندد و معیشت مردم را سخت‎تر از این می‌کند. در فیلم زیر نظر مخالفان و موافقان پالرمو را ببینید.
الفالف2 ماه قبل
گروه سیاسی الف، ۱۰ اسفند ۱۳۹۷، ۱۶:۴۷ ۳۹۷۱۲۱۰۱۲۷آیت‌الله محسن مجتهد شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جلسه فردای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی پالرمو، گفت: قرار است در جلسه فردا، ۹ نفر دیگر که به عنوان موافق و مخالف ثبت‌نام کرده بودند، نظرات خود را مطرح کنند و در نهایت مجمع تشخیص به یک تصمیم قطعی برسد. وی گفت: در جلسه گذشته، تعدادی از مخالفان و موافقان پالرمو نظرات خود را بیان کردند اما چون تعداد کسانی که می‌خواستند درباره پالرمو صحبت کنند، بررسی بیشتر این مسئله به جلسه بعدی که فردا برگزار خواهد شد، موکول شد اما به با توجه به تعداد مخالفان و موافقان بعید است در جلسه فردا همه کسانی که برای اظهارنظر ثبت‌نام کرده‌اند، بتوانند نظرات خود را بیان کنند. وی با بیان اینکه، رای گیری درباره پالرمو پیش از سخنرانی موافقان و مخالفان ممکن نیست، گفت: رای گیری درباره پالرمو باید بعد از اتمام سخنان موافقین و مخالفین باشد و به نظر نمی‌رسد که در جلسه فردا، بتوانیم برای پالرمو رای گیری کنیم؛ به نظرم رای گیری درباره پالرمو به جلسه بعدی مجمع تشخیص کشیده خواهد شد. آیت‌الله شبستری با بیان اینکه مجمع تشخیص تسلیم فشارهای سیاسی و رسانه‌های نمی‌شود، تصریح کرد: برآورد کلی بنده این است که اکثریت اعضای مجمع به پالرمو رای منفی خواهند داد. بنده در چند جلسه اخیر که پالرمو در مجمع تشخیص بررسی شده در جلسات حضور داشته‌ام به نظرم تعداد مخالفان پالرمو نسبت به گذشته بیشتر شده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
وزیر اقتصاد به تشریح علت به تعویق افتادن بررسی پالرمو خبر داد و گفت: تداخل پالرمو و CFT تصمیم‌گیری مجمع تشخیص را به تعویق انداخت. به گزارش نامه نیوز، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی، درباره علت به تعوبق افتادن تصمیم‌گیری مجمع تشخیص مصلح نظام درباره لایحه پالرمو، گفت: پیشنهاد و بحث شده که جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه پالرمو به جلسه بعدی موکول شود. وزیر امور اقتصاد و دارایی در ادامه افزود: به دلیل اینکه احتمال ارتباط و تداخل جلسات لایحه پالرمو و CFT وجود داشت، پیشنهاد شد تا تا در فرصتی بهتر و در جلسه بعدی به این موضوع پرداخته شود و دلیل خاص دیگری ندارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
وزیر اقتصاد به تشریح علت به تعویق افتادن بررسی پالرمو خبر داد و گفت: تداخل پالرمو و CFT تصمیم‌گیری مجمع تشخیص را به تعویق انداخت. فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی، درباره علت به تعوبق افتادن تصمیم‌گیری مجمع تشخیص مصلح نظام درباره لایحه پالرمو، گفت: پیشنهاد و بحث شده که جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه پالرمو به جلسه بعدی موکول شود. وزیر امور اقتصاد و دارایی در ادامه افزود: به دلیل اینکه احتمال ارتباط و تداخل جلسات لایحه پالرمو و CFT وجود داشت، پیشنهاد شد تا تا در فرصتی بهتر و در جلسه بعدی به این موضوع پرداخته شود و دلیل خاص دیگری ندارد. منبع: باشگاه خبرنگاران
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
«پالرمو» در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی می‌شودتصمیم‌گیری پیرامون لایحه «الحاق ایران به معاهده مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی» موسوم به «پالرمو»، موضوع اصلی جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت است. تصمیم‌گیری درباره «پالرمو» به جلسه آتی مجمع تشخیص مصلحت نظام موکول شدجلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام، امروز شنبه به ریاست آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی و با حضور اعضاء برگزار و تصمیم‌گیری درباره «پالرمو» به جلسه آتی این مجمع موکول شد. انتصاب رؤسای ۲ کمیسیون دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظامدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، طی احکام جداگانه‌ای روسای کمیسیون‌های «علمی، فرهنگی واجتماعی» و کمیسیون «زیربنایی و تولیدی» دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام را منصوب کرد. تحریم‌ها را بردارند ایران به معاهدات «پالرمو» و «سی. اف. تی» بپیونددعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: می‌خواهند با پیوستن ایران به معاهدات «پالرمو» و «سی. ولایتی درگذشت حجت‌الاسلام سید مرتضی صالحی خوانساری را تسلیت گفتعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی درگذشت حجت الاسلام سید مرتضی صالحی خوانساری را تسلیت گفت.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ماه قبل
در اظهارنظرهای مختلف گفته ‌شده که رؤسای سه قوه از موافقان لوایح پالرمو و CFT هستند. در اظهارنظرهای مختلف گفته ‌شده که رؤسای سه قوه از موافقان لوایح پالرمو و CFT هستند. آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضائیه نیز بعد از رحلت آیت‌الله شاهرودی به عنوان رئیس مجمع منصوب شده است. او بعد از جلسه ویژه مجمع هم که به نتیجه نرسید گفت که احتمال تصویب پالرمو در جلسه بعدی مجمع زیاد است. این عضو مجمع پیش‌تر درباره شرایط این دو لایحه گفته است: «بحث کمیسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته یا به‌اصطلاح پالرمو اکنون در مجمع مطرح است و خوشبختانه مجمع در حال بررسی دقیق است و نقطه‌های ضعف ورود به این کنوانسیون را بیان می‌کند». ‌ لوایح پالرمو و CFT در مجمع تعیین تکلیف می‌شوند.
خبر ورزشیخبر ورزشی1 هفته قبل
باشگاه پالرمو به خاطر فروش غیرقانونی سهام به یک شرکت مخابراتی آمریکایی با حکم دادستانی ایتالیا به سری C۱ سقوط کرد. پالرمو که امسال از شانس بالایی برای بازگشت به سری A برخوردار بود، ماه پیش در سومین تلاش مائوریتزیو زامپارینی، مالک جنجالی باشگاه برای فروش به شکل غیرقانونی به یک شرکت مخابراتی آمریکایی فروخته شد. در واقع دلیل ناکامی چندباره زامپارینی در رابطه با فروش باشگاه پالرمو، اقدام به پولشویی و داشتن حساب‌های جعلی بوده است. پالرمو در حالی سقوط کرده که هم اکنون در رده سوم سری B حضور داشت و می‌توانست از طریق پلی آف به سری A بازگردد. انتظار می‌رود زامپارینی حدود ۵ سال از فعالیت‌های ورزشی محروم شود. با وجود سقوط، پالرمو درخواست تجدیدنظر خواهد داد تا شاید دوباره به سری B برگردد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، چهارمین جلسه بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی موسوم به «پالرمو» در مجمع تشخیص مصلحت نظام، دقایقی پیش آغاز شد. قرار است در این نشست برخی از اعضای مجمع که در جلسات گذشته فرصت بیان نظرات خود درباره الحاق ایران به این کنوانسیون را پیدا نکردند، به ایراد سخنرانی بپردازند. در روزهای گذشته برخی اعضای مجمع تشخیص از افزایش مخالفان تصویب پالرمو خبر داده بودند. آیت‌الله مجتهد شبستری روز گذشته در گفتگو با تسنیم، گفته "برآورد کلی بنده این است که اکثریت اعضای مجمع به پالرمو رأی منفی خواهند داد. بنده در چند جلسه اخیر که پالرمو در مجمع تشخیص بررسی شده در جلسات حضور داشته‌ام به نظرم تعداد مخالفان پالرمو نسبت به گذشته بیشتر شده است. "
وانانیوزوانانیوز1 هفته قبل
به گزارش وانانیوز، حدود پنج ماه پیش بود که اعلام شد باشگاه پالرمو با قیمت نمادین ده یورو به یک گروه انگلیسی واگذار شده است. مائوریتزیو زامپارینی، مالک جنجالی باشگاه نیز با انتشار یک نامه سرگشاده، از هواداران پالرمو خداحافظی کرد و ترک این باشگاه را دردناک توصیف کرد. به دلیل اقدام عجیب مالک سابق پالرمو برای فروش غیرقانونی این باشگاه، این تیم با حکم دادستانی ایتالیا به سری سی سقوط کرد. پالرمو حالا در حالی به سری سی سقوط کرده که هم‌اکنون در رده سوم سری بی حضور داشت و می‌توانست از طریق پلی آف به سری آ بازگردد. با وجود سقوط پالرمو به سری سی، این باشگاه درخواست تجدیدنظر داده تا دوباره به سری بی برگردد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد به تشریح علت به تعویق افتادن بررسی پالرمو خبر داد و گفت: تداخل پالرمو و CFT تصمیم‌گیری مجمع تشخیص را به تعویق انداخت. اعتمادآنلاین| فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی، درباره علت به تعوبق افتادن تصمیم‌گیری مجمع تشخیص مصلح نظام درباره لایحه پالرمو، گفت: پیشنهاد و بحث شده که جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه پالرمو به جلسه بعدی موکول شود. وزیر امور اقتصاد و دارایی در ادامه افزود: به دلیل اینکه احتمال ارتباط و تداخل جلسات لایحه پالرمو و CFT وجود داشت، پیشنهاد شد تا در فرصتی بهتر و در جلسه بعدی به این موضوع پرداخته شود و دلیل خاص دیگری ندارد. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
فریدون مجلسی تحلیلگر مسائل بین‌الملل در یادداشتی که در شماره امروز روزنامه آرمان امروز منتشر شده با موضوع قرار دادن تاخیر در تصویب پالرمو نوشت: تاکنون مجمع تشخیص مصلحت نظام پاسخ روشنی به اینکه چه زمانی نظر نهایی خود را درباره کنوانسیون پالرمو اعلام می‌کند، نداده است. واقعیت این است که به تصویب رسیدن پالرمو شاید هیچ تغییری در وضعیت کشور ایجاد نکند، اما تصویب نشدن آن فشار‌های خارجی را شدیدتر خواهد کرد. با تصویب کنوانسیون پالرمو می‌توان امیدوار بود که اگر راه‌هایی در زمینه بهبود شرایط کشور گشوده شود از آن منتفع خواهیم شد. بخشی از مخالفت‌ها با تصویب پالرمو از سوی آن دسته‌ای است که خود را بازنده انتخابات می‌دانند و درصدد هستند با به زانو درآوردن دولت جبران مافات شکست گذشته را داشته باشند. کشور‌هایی که کنوانسیون «پالرمو» را پذیرفته‌اند و آن را تصویب کرده‌اند، خود را متعهد به اجرای اقداماتی علیه جرائم سازمان‌یافته فراملی کرده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
نخستین نکته، پرهیز از برخورد هیجانی و احساسی است. مواردی که به منافع کشور در بلند مدت مربوط می‌شود نیازمند عقلانیت انقلابی و تصمیم گیری‌های مبرا از هیجان زدگی است. حداکثر استدلال موافقین امضای معاهده پالرمو توسط کشورمان، اجتناب از بدتر شدن شرایط اقتصادی است. به عبارت دیگر این گروه می‌گویند: با پیوستن به پالرمو هیچ گشایشی حاصل نمی‌شود اما باید بپیوندیم تا شرایط سخت‌تر نشود. مخالفین پیوستن به پالرمو نیز معتقدند نه تنها پیوستن به پالرمو گشایشی برای کشور در پی نخواهد داشت بلکه موضع ما را ضعیف‌تر و شرایط اقتصادی را نیز برای کشور دشوارتر می‌کند. لذا با آنچه گذشت، میتوان اینگونه جمع بندی کرد که، شرایط مواجهه با پالرمو، شرایط انتخاب بین خوب و بد نیست، بلکه در شرایط انتخاب بین بد و بدتر قرار داریم و اینجاست که تدبیر موضوعیت پیدا می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
در اظهارنظرهای مختلف گفته ‌شده که رؤسای سه قوه از موافقان لوایح پالرمو و CFT هستند. در اظهارنظرهای مختلف گفته ‌شده که رؤسای سه قوه از موافقان لوایح پالرمو و CFT هستند. آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضائیه نیز بعد از رحلت آیت‌الله شاهرودی به عنوان رئیس مجمع منصوب شده است. او بعد از جلسه ویژه مجمع هم که به نتیجه نرسید گفت که احتمال تصویب پالرمو در جلسه بعدی مجمع زیاد است. این عضو مجمع پیش‌تر درباره شرایط این دو لایحه گفته است: «بحث کمیسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته یا به‌اصطلاح پالرمو اکنون در مجمع مطرح است و خوشبختانه مجمع در حال بررسی دقیق است و نقطه‌های ضعف ورود به این کنوانسیون را بیان می‌کند». ‌لوایح پالرمو و CFT در مجمع تعیین تکلیف می‌شوند.

موافقان و مخالفان «پالرمو» در مجمع تشخیص را می‌شناسید؟

4+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
به نظر می‌رسد که این فرضیه‌ها پایدار نیست، چرا که مشخص است ضررهای پالرمو نقد و روشن است اما مزایای آن احتمالی و مبهم است فلذا تصویب پالرمو به لحاظ اینکه جزئی از سازمان FATF است، خطاست. مظفر تاکید کرد: اگر پالرمو سازمان مستقلی بود، می‌توانستیم در مورد آن بیشتر تامل کنیم اما از آنجایی که پالرمو یکی از توصیه‌های FATF است و این سازمان توسط یک گروه تصمیم‌گیرنده اداره می‌شود که آن را آمریکایی‌ها، عرب‌ها و اسرائیلی‌ها تشکیل می‌دهند، برای همین هر لحظه می‌توانند تصمیماتی را بر ما تحمیل کنند که ما را در مشکلات بیشتری قرار دهند. وی با بیان اینکه پذیرش پالرمو در حقیقت پذیرش سازوکارهای FATF است، گفت: این سازوکارها را گروهی بر عهده دارد که دشمن ما هستند و به صورت کاملا سیار تصمیم می‌گیرند یعنی هیچ سازوکار بین‌المللی ندارند و سازوکار آن سیاسی و سلیقه‌ای است، برای همین ممکن است گزارشی علیه ما تنظیم کنند. مظفر با بیان اینکه آقایان در مورد مزایای پالرمو احتمالاتی می‌دهند، اما معایب آن نقد و روشن است، در مورد اصرار دولتی‌ها برای ضرورت تصویب پالرمو خاطرنشان کرد: دنیای غرب سلطه دارد و برای ما شرط گذاشته است اما ما نباید زیر باج خواهی آنها برویم. وی افزود: اتحادیه اروپا که قرار بود سازوکارهای جایگزین برجام طراحی کند، با وابستگی به آمریکا تحریک شدند و سازکارهای خود را منوط به تصویب پالرمو و cft کردند که حرفی بی ربط است و یک باج‌خواهی است که ما باید در برابر باج خواهی‌ها بایستیم.
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
در گفت‌وگو با عصر ایراناعضای مجمع ضمن پذیرش مسئولیت باید آرای خود را به صورت شفاف به مردم بگویند تا تاریخ قضاوت کند. غلامعلی جعفرزاده در مورد به تعویق افتادن رای گیری مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد پالرمو گفت: مجمع باید مباحث‌اش را علنی کند و جلسه‌ای فوق‌العاده برای پالرمو تشکیل دهند. نماینده رشت در مجلس در گفت‌وگو با عصر ایران ادامه داد: مجمع تشخیص باید مسئولیت تصمیمش را بپذیرد یعنی الان نمی‌تواند بگوید ما نظر مشورتی دادیم این نظر مجمع دیگر مشورتی نیست و این یعنی برهم زدن بازی. این نماینده مجلس تصریح کرد: ما نمی‌گوییم با تصویب پالرمو مملکت گل و بلبل می‌شود بلکه هدف ما این است که بهانه دست دشمن ندهیم. جعفرزاده با بیان اینکه فرصت برای تصویب پالرمو کم است گفت: تصویب پالرمو الان مهم‌ترین کاری است که مجمع باید انجام دهد و بهتر است هر چه سریع‌تر تکلیف این مسئله مشخص شود.

به انتهای لیست رسیدید

پالرمو

پالِرمو (Palermo) شهر اصلی و مرکز ناحیه خودمختار سیسیل و نیز مرکز شهرستان پالرمو در ایتالیا است. مساحت آن ۴۹۹۲ کیلومتر مربع و سکنه آن بالغ بر ۱٬۲۳۴٬۰۰۰ نفر می‌باشد. پالرمو شهری تاریخی است که قدمت آن به دوهزار و هفتصد سال می‌رسد. پالرمو در دامنه مونته پلگرینو واقع شده و در ساحل شمالی جزیره سیسیل قرار دارد. این شهر دارای دانشگاه (تأسیس‌شده در ۱۸۰۵) به نام دانشگاه پالرمو، بنیاد علوم، فرهنگستان موسیقی و دانشسرای تربیت معلم، رصدخانه و برج هواشناسی، کتابخانه، موزه و بندرگاه می‌باشد. این شهر مرکز تجارت محصولات کشاورزی جزیره می‌باشد و کارخانه‌های آن در زمینه محصولات غذایی، فولادسازی، کشتی سازی، محصولات چرمی، شیشه، شیمیایی، سیمان، پارچه بافی و کاغذ در آن فعالیت می‌کنند. پالرمو از مراکز مهم سیر و سفر بوده و دارای نمایشگاه بین‌المللی است. این شهر دارای ساختمانهای تاریخی و آثار باستانی متعدد می‌باشد که در دوره حکومت نورمان‌ها در سده یازدهم و دوازدهم میلادی تا سده هیجدهم ساخته شده‌اند. ویکی‌پدیا