پامپئو

پامپئو

ایسناایسنا9 ساعت قبل
با ادامه اعتراضات در هنگ‌کنگ مشاوران دونالد ترامپ ظاهرا موفق شده‌اند او را متقاعد سازند مداخله بیشتر آمریکا در موضوع هنگ کنگ لازم و حتی در جنگ تجاری آمریکا با پکن سودمند است. این اتفاق بعد از آن افتاده که ظاهرا ترامپ این مساله را به عنوان یک اهرم احتمالی در مذاکرات تجاری با چین در نظر گرفته است. ترامپ پیش از این گفته بود که موضوع هنگ‌کنگ از «وضعیتی بسیار سخت» برخوردار بوده و مدیریت آن به عهده رهبران چین است. مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا حتی در مرتبط کردن موضوع هنگ‌کنگ به مناقشه تجاری آمریکا و چین لحن صریحتری در پیش گرفت. این مقامات درعین حال نسبت به امکان استفاده از تدابیر قهرآمیز بیشتر از سوی رئیس جمهور چین علیه معترضان هنگ‌کنگی نگرانی داشتند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
رئیس ستاد مشترک ارتش کره‌جنوبی اعلام کرد که کره‌شمالی دو پرتابه نامشخص شلیک کرده و افزود که در صورتی که پرتاب‌های جدیدی انجام شود تحت نظارت قرار خواهد گرفت. هنوز جزئیات بیشتری از این شلیک‌ها منتشر نشده اما دولت ژاپن اعلام کرد که پیونگ‌یانگ موشک‌های بالستیک شلیک کرده است. او گفته موشک‌هایی که کره شمالی آزمایش کرده همگی کوتاه‌برد بوده‌اند و او در خصوص آنها با رئیس کره شمالی توافقی نکرده است. این در حالی است که «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای سه‌شنبه گفت آزمایش‌های موشکی کره شمالی برای دولت آمریکا مایه نگرانی هستند. ترامپ و کیم از سال گذشته سه بار دیدار و درباره پایان دادن به تنش‌ها بر سر برنامه‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی رایزنی کرده‌اند.
جام نیوزجام نیوز12 ساعت قبل
«گروه رسانه‌ای سینکلر»، از رسانه‌های تندرو جریان محافظه‌کار در آمریکا که این گزارش مفصل را از مناقشه‌های داخلی در دولت ترامپ درباره ایران منتشر کرده، به تلویح از اینکه دولت آمریکا در گزارش نهایی سرانجام مجبور شده از متهم کردن ایران به نقض NPT عقب‌نشینی کند، ابراز ناخشنودی کرده است. گروه رسانه‌ای سینکلر مدعی شده که این جمع‌بندی بر اساس داده‌های اطلاعاتی ارائه شده، اما رسانه‌ها هنگام انتشار نسخه اولیه این گزارش، وزارت خارجه آمریکا را به تحریف داده‌های اطلاعاتی متهم کرده بودند. فروردین‌ماه سال جاری «اداره کنترل تسلیحاتی و راستی‌آزمایی وزارت خارجه آمریکا» یافته‌های خودش را به تمامی بخش‌های قوه مجریه ارسال کرد. مقام‌های وزارت خارجه آمریکا به پایگاه سینکلر گفته‌اند که او در واقع اخراج شده است. سرانجام، در گزارش نهایی که برای کنگره ارسال شده دولت آمریکا اعتراف کرده که ایران مفاد پیمان ان‌پی‌تی را نقض نکرده و به تعهدات خودش وفادار بوده است.
رجانیوزرجانیوز12 ساعت قبل
در همین خصوص نوری مالکی به رژیم صهیونیستی هشدار داده است که اگر به حملات خود ادامه دهید، ایران نیز مشارکت خواهد کرد. معاون حشد همچنین از پروژه حذف و ترور فیزیکی رهبران مقاومت در عراق توسط آمریکا و عوامل آن خبر داد. «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه پنجشنبه گفته این رژیم در هر کشوری، از جمله عراق که ایران در آن علیه اسرائیل پایگاه ایجاد کند عملیات خواهد کرد. عطوان در این خصوص نوشت: «حمله اسرائیل به الحشد الشعبی، زیباترین هدیه رژیم به الحشد است. آمریکا نیز همدست اسرائیل در حمله به الحشد الشعبی در عراق است. واشنگتن احساس می‌کند عراق از دستش درآمده و نیروهایش در عراق گروگان الحشد الشعبی شده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
آزادی زندانیان طالبان و به‌رسمیت شناختن دفتر طالبان در قطر از دیگر شروط طالبان در این دور از مذاکرات به شمار می‌آید. دور هشتم؛ اظهارات ضدونقیض آمریکا و طالبان درباره مذاکرات صلحهشتمین دور مذاکرات طالبان و آمریکا نیز ۱۲ مرداد سال جاری در دوحه آغاز شد. این دور از مذاکرات که در ادامه ۷ دور گفت‌وگوهای گذشته بود، آمریکا از حل کامل اختلافات با طالبان خبر داد. با نگاهی به فراز و نشیب‌های موجود در ۸ دور مذاکرات میان طالبان و آمریکا می‌توان این گونه نتیجه گرفت که چنان­چه آمریکا در این مذاکرات مواضع طالبان را لحاظ نکند و طالبان نیز آتش ­بس مدنظر آمریکایی‌­ها را برقرار ننماید، شاهد شکست جریان مذاکرات کنونی صلح آمریکا و طالبان خواهیم بود. در این صورت، احتمال گسترش فعالیت داعش با همکاری آمریکا در برابر طالبان، افزایش عملیات‌های نظامی طالبان، همکاری طالبان با کشورهای منطقه در برابر آمریکا افزایش خواهد یافت.
افکارنیوزافکارنیوز18 ساعت قبل
«گروه رسانه‌ای سینکلر»، از رسانه‌های تندرو جریان محافظه‌کار در آمریکا که این گزارش مفصل را از مناقشه‌های داخلی در دولت ترامپ درباره ایران منتشر کرده، به تلویح از اینکه دولت آمریکا در گزارش نهایی سرانجام مجبور شده از متهم کردن ایران به نقض NPT عقب‌نشینی کند، ابراز ناخشنودی کرده است. گروه رسانه‌ای سینکلر مدعی شده که این جمع‌بندی بر اساس داده‌های اطلاعاتی ارائه شده، اما رسانه‌ها هنگام انتشار نسخه اولیه این گزارش، وزارت خارجه آمریکا را به تحریف داده‌های اطلاعاتی متهم کرده بودند. فروردین‌ماه سال جاری «اداره کنترل تسلیحاتی و راستی‌آزمایی وزارت خارجه آمریکا» یافته‌های خودش را به تمامی بخش‌های قوه مجریه ارسال کرد. مقام‌های وزارت خارجه آمریکا به پایگاه سینکلر گفته‌اند که او در واقع اخراج شده است. سرانجام، در گزارش نهایی که برای کنگره ارسال شده دولت آمریکا اعتراف کرده که ایران مفاد پیمان ان‌پی‌تی را نقض نکرده و به تعهدات خودش وفادار بوده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز22 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، ‌ «آبه شینزو» نخست‌وزیر ژاپن اعلام کرد خروج سئول از معاهده اشتراک اطلاعات نظامی بین دو کشور در شرایطی که اقدامات کره شمالی تهدیدی برای هردو کشور محسوب می‌شود، به اعتماد دوجانبه صدمه خواهد زد. معاهده اشتراک اطلاعات نظامی بین ژاپن و کره‌ جنوبی در سال ۲۰۱۶ بین دو کشور امضا شد تا بتوانند تحرکات موشکی و نظامی کره‌ شمالی را زیر نظر بگیرند. اما با بروز اختلافات جدی بین سئول و توکیو، کره جنوبی روز پنجشنبه خروج خود از این معاهده به‌صورت یک‌جانبه را اعلام کرد. «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در واکنش به خروج کره جنوبی از معاهده اشتراک اطلاعات نظامی با ژاپن گفت از این تصمیم «نا امید» شده است. «کیم هیونگ چونگ» معاون مشاور امنیت ملی کاخ آبی (دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی) روز جمعه گفت سئول «به‌صورت فعالانه از کانال سه‌جانبه اشتراک اطلاعات با [حضور] آمریکا به‌عنوان واسطه استفاده می‌کند».
فارسفارس22 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ‌ «آبه شینزو» نخست‌وزیر ژاپن اعلام کرد خروج سئول از معاهده اشتراک اطلاعات نظامی بین دو کشور در شرایطی که اقدامات کره شمالی تهدیدی برای هردو کشور محسوب می‌شود، به اعتماد دوجانبه صدمه خواهد زد. معاهده اشتراک اطلاعات نظامی بین ژاپن و کره‌ جنوبی در سال ۲۰۱۶ بین دو کشور امضا شد تا بتوانند تحرکات موشکی و نظامی کره‌ شمالی را زیر نظر بگیرند. اما با بروز اختلافات جدی بین سئول و توکیو، کره جنوبی روز پنجشنبه خروج خود از این معاهده به‌صورت یک‌جانبه را اعلام کرد. «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در واکنش به خروج کره جنوبی از معاهده اشتراک اطلاعات نظامی با ژاپن گفت از این تصمیم «نا امید» شده است. «کیم هیونگ چونگ» معاون مشاور امنیت ملی کاخ آبی (دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی) روز جمعه گفت سئول «به‌صورت فعالانه از کانال سه‌جانبه اشتراک اطلاعات با [حضور] آمریکا به‌عنوان واسطه استفاده می‌کند».
فارسفارس1 روز قبل
نگاهی به ۸ دور مذاکرات آمریکا و طالبان؛ آیا افغانستان به صلح نزدیک می‌شود؟ به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، نهمین دور گفت‌وگوهای «زلمی خلیلزاد» فرستاده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان با طالبان روز گذشته پنجشنبه (۳۱ مرداد) در دوحه آغاز شد. با انتخاب «زلمی خلیل­زاد» به عنوان نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا برای صلح افغانستان در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ (شهریور ۱۳۹۷)، مذاکرات آمریکا با طالبان به صورت رسمی آغاز شد. دور هشتم؛ اظهارات ضدونقیض آمریکا و طالبان درباره مذاکرات صلحهشتمین دور مذاکرات طالبان و آمریکا نیز ۱۲ مرداد سال جاری در دوحه آغاز شد. این دور از مذاکرات که در ادامه ۷ دور گفت‌وگوهای گذشته بود، آمریکا از حل کامل اختلافات با طالبان خبر داد. با نگاهی به فراز و نشیب‌های موجود در ۸ دور مذاکرات میان طالبان و آمریکا می‌توان این گونه نتیجه گرفت که چنان­چه آمریکا در این مذاکرات مواضع طالبان را لحاظ نکند و طالبان نیز آتش ­بس مدنظر آمریکایی‌­ها را برقرار ننماید، شاهد شکست جریان مذاکرات کنونی صلح آمریکا و طالبان خواهیم بود.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد اطلاعات نظامی خود را از طریق آمریکا با ژاپن به اشتراک خواهد گذاشت. به نوشته پایگاه خبری «دیفنس پست»، این تصمیم یک روز پس از آن گرفته شد که کره جنوبی در اقدامی تلافی‌جویانه در برابر ژاپن، به‌صورت یک‌جانبه از معاهده اشتراک اطلاعات نظامی با ژاپن به‌طور مستقیم خارج شد. «کیم هیونگ چونگ» معاون مشاور امنیت ملی کاخ آبی (دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی) گفت سئول «به‌صورت فعالانه از کانال سه‌جانبه اشتراک اطلاعات با [حضور] آمریکا به‌عنوان واسطه استفاده می‌کند». کیم افزود: «به‌علاوه، دولت کره جنوبی به طور فعالانه قابلیت‌های دفاعی خود را از طریق افزایش بودجه دفاعی و به‌کارگیری امکانات راهبردی نظیر ماهواره‌های نظامی افزایش خواهد داد» تا بهتر بتواند فعالیت‌های کره شمالی را پایش کند. «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در واکنش به خروج کره جنوبی از معاهده اشتراک اطلاعات نظامی با ژاپن گفت از این تصمیم «نا امید» شده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
در نسخه اولیه و آغازین این گزارش ادعا شده بود ایران بندهای II و III پیمان NPT را نقض کرده است. گروه رسانه‌ای سینکلر مدعی شده که این جمع‌بندی بر اساس داده‌های اطلاعاتی ارائه شده، اما رسانه‌ها هنگام انتشار نسخه اولیه این گزارش، وزارت خارجه آمریکا را به تحریف داده‌های اطلاعاتی متهم کرده بودند. فروردین‌ماه سال جاری «اداره کنترل تسلیحاتی و راستی‌آزمایی وزارت خارجه آمریکا» یافته‌های خودش را به تمامی بخش‌های قوه مجریه ارسال کرد. مقام‌های وزارت خارجه آمریکا به پایگاه سینکلر گفته‌اند که او در واقع اخراج شده است. با این حال، در این گزارش، از احتمال نقض تعهدات توسط ایران ابراز نگرانی شده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «ری یونگ هو» وزیر خارجه کره شمالی در انتقاد از وزیر خارجه آمریکا گفت: مایک پمپئو سمی مهلک است که موجب توقف مذاکرات هسته‌ای واشنگتن و پیونگ یانگ شد. ری یونگ هو تاکید کرد، از نظر او پمپئو گستاخ است چون در سفرهای مکررش به کره شمالی و دیدار با کیم جونگ اون، برای خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی و ارتقاء روابط دوجانبه التماس کرده بود. این مقام ارشد کره شمالی تاکید کرد، کشورش هم برای گفتگو آماده است هم برای رویارویی. با این حال او هشدار داد، کره شمالی چنانچه آمریکا به رویارویی با این کشور با تحریم‌هایش ادامه دهد، همچنین بزرگترین تهدی" برای آمریکا خواهد بود. این اظهارات وزیر خارجه کره شمالی در واکنش به اظهارات پمپئو در مصاحبه‌ای طی چند روز پیش با نشریه واشنگتن اگزماینر مطرح شدند.
فارسفارس1 روز قبل
وزیر خارجه کره شمالی، مایک پامپئو را یک «شخص جان سخت و سمی» برای دیپلماسی ایالات متحده آمریکا خواند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزیر خارجه کره شمالی در واکنش به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا درباره پاربرجا ماندن تحریمهای سخت علیه کره شمالی تاکید کرد که اگر واشنگتن بخواهد از تحریمها در توافق با کره شمالی سوء استفاده کند یک اشتباه محاسباتی بزرگ خواهد بود. مایک پامپئو اخیرا در واکنش به آزمایشهای موشکی کره شمالی، این اقدامات را نگران کننده خواند و تاکید کرد که تحریمهای علیه کره شمالی تا زمانی که این کشور به طور کامل خلع سلاح اتمی نشود سرجای خود باقی خواهد ماند. ری یونگ هو در بیانیه خود که در خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شده است، شدیدا از اظهارات اخیر مایک پامپئو انتقاد کرد و وی را یک سم سرسخت برای دیپلماسی آمریکا خواند. کره شمالی بامداد پنجشنبه نیز به اقدام اخیر آمریکا در آزمایش موشک کروز میان‌برد و برنامه‌های این کشور برای مستقر کردن جنگنده‌های اف‌-۳۵ و جنگ‌افزارهای نظامی در نزدیکی شبه‌جزیره کره شمالی واکنش نشان داد و آن را خطرناک توصیف کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-وزیر امور خارجه آمریکا گفته است، واشنگتن در مذاکرات تجاری با پکن از مساله مدیر بازداشت شده شرکت فن‌آوری هوآوی چین برای چانه‌زنی و امتیازگیری استفاده نخواهد کرد. او در ماه دسامبر و چند روز پس از بازداشت وانژو در ونکوور گفته بود: «من برای صلاح کشورم هر کاری می‌کنم.» بازداشت این مدیر ارشد چینی در ۹ ماه گذشته موجب شکل گیری تنش میان چین با کانادا و آمریکا شده است. همزمان با سخنان پامپئو در اتاوا، سفارت چین در کانادا گفت روابط میان دو کشور چین و کانادا تحت تاثیر این بازداشت قرار گرفته است. روابط سیاسی و تجاری میان چین و کانادا هم بر سر موضوع بازداشت وانژو طی ۹ ماه گذشته دچار تنش شده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
پامپئو اخیرا گفته است شدیدترین تحریم‌ها تا زمانی که پیونگ یانگ خلع سلاح کند علیه آن باقی خواهد ماند. ری یونگ-هو به مصاحبه اخیر پامپئو درباره تحریم‌‌ها علیه کره شمالی اشاره و وی را گستاخ توصیف کرده است. به عقیده وزیر خارجه کره شمالی با اظهاراتی که همتای آمریکایی وی به زبان آورده پیونگ یانگ تردید دارد پامپئو بتواند موضوعی را حل کند. کره شمالی در اوایل سال جاری نیز از آمریکا خواسته بود وزیر خارجه این کشور را از مذاکرات پیونگ‌یانگ-واشنگتن کنار بگذارد. پیونگ‌یانگ خواستار آن شده بود که کسی «دقیق‌تر و بالغ‌تر در برقراری ارتباط» جایگزین وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
سند مورد بحث، گزارشی با عنوان «پایبندی به توافقنامه‌ها و تعهدات در زمینه‌های کنترل تسلیحاتی، منع اشاعه و توافقنامه‌های خلع سلاح» است. طبق قانون، این سند هر ساله توسط «اداره کنترل تسلیحاتی وزارت خارجه آمریکا» تهیه می‌شود که ریاست آن را تا زمان پایان مجادلات بر سر این گزارش یکی از دستیاران وزیر خارجه آمریکا به نام «یالیم پابلیت» به عهده داشت. اوایل بهار، اداره کنترل تسلیحاتی وزارت خارجه آمریکا این پیش‌نویس را در میان دستگاه‌های مختلف دولت آمریکا توزیع کرد. یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفته که او در واقع اخراج شد که بخشی از آن به دلیل سوءمدیریتش در همین گزارش بود. این سند اندکی بعد از روی خروجی وب‌سایت وزارت خارجه آمریکا برداشته شد.
فارسفارس1 روز قبل
نماینده لبنان در سازمان ملل از رژیم صهیونیستی به دلیل نقض مکرر حریم هوایی این کشور به شورای امنیت شکایت کرد و گفت حملات این رژیم به سوریه از حریم هوایی این کشور خطرناک است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نماینده لبنان در سازمان ملل متحد ضمن انتقاد از نقض مکرر حریم هوایی لبنان و قطعنامه ۱۷۰۱ توسط رژیم اشغالگر قدس گفت استفاده صهیونیست‌ها از حریم هوایی لبنان برای حمله به سوریه به نوبه خود خطرناک شده است. به گزارش وبگاه شبکه خبری روسیا الیوم، مدللی با بیان اینکه این نقض حریم هوایی لبنان در حال خطرناک شدن است، افزود: «زیرا اسرائیل همچنان از حریم هوایی لبنان برای انجام عملیات نظامی علیه سوریه استفاده می‌کند. تازه‌ترین آن در تاریخ یکم ژوئیه اتفاق افتاد، هنگامی که ۹ هواپیمای اسرائیلی برای حمله موشکی به سوریه حریم هوایی لبنان را نقض کردند». سال ۲۰۱۸ بود که اختلافات لبنان و رژیم صهیونیستی بر سر بلوک نفتی شماره ۹ تشدید شد و در پی میانجی‌گری برخی طرف‌ها از جمله آمریکا، این تنش‌ها کاهش یافت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، وزارت خارجه آمریکا گزارش سالانه خود تحت عنوان «پایبندی به توافقنامه‌ها و تعهدات در زمینه‌های کنترل تسلیحاتی، منع اشاعه و توافقنامه‌ها» را به کنگره ارائه داد. در بخشی از این گزارش به وضعیت پایبندی ایران به توافق‌های کنترل تسلیحاتی ان. پی. تی اشاره شده و در آن وزارت خارجه آمریکا اذعان کرده که ایران تعهدات هسته‌ای خود ذیل این توافقنامه را نقض نکرده است. نسخه اولیه این گزارش که اعتراف به عدم نقض تعهدات از سوی ایران داشت، از سوی «اداره کنترل تسلیحاتی وزارت خارجه آمریکا» به ریاست «یالیم پابلیت» تهیه شد، اما برخی از دستیاران «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا مسئولیت گزارش را از «اداره کنترل تسلیحاتی وزارت خارجه آمریکا» گرفته و آن را به «اداره امنیت بین‌المللی و منع اشاعه» منتقل کردند و پس از آن پابلیت از سمتش استعفا داد. اما در نهایت شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز گزارش تهیه شده از سوی اداره امنیت بین‌المللی و منع اشاعه وزارت خارجه را رد کرد و حال در نسخه نهایی جدید و غیرعلنی این گزارش که اکنون برای کنگره آمریکا ارسال شده تنها به تلویح به «نگرانی‌هایی» درباره احتمال نقض تعهدات توسط ایران اشاره شده و برای پشتیبانی از این ادعاها هم به گزارش‌های اثبات‌نشده‌ای که رژیم صهیونیستی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران مطرح کرده استناد شده است. این در حالی است که پیش از این دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و همچنین مایک پمپئو در اظهاراتی صریح مدعی نقض تعهدات توافقات هسته‌ای از سوی ایران شده بودند، اما حال این گزارش ادعای آنان را رد می‌کند و وزارت خارجه آمریکا پس از کش و قوس‌های فراوان در گزارش جدید خود برای کنگره، از ادعاهای اولیه درباره نقض تعهدات هسته‌ای ذیل ان‌پی‌تی از سوی ایران عقب‌نشینی کرده است.
فارسفارس1 روز قبل
وزارت خارجه آمریکا پس از کش و قوس‌های فراوان در گزارشی که برای کنگره ارسال کرده از ادعاهای اولیه خود مبنی بر اینکه ایران تعهدات هسته‌ای خود ذیل ان‌پی‌تی را نقض کرده عقب‌نشینی کرده است. اوایل بهار، اداره کنترل تسلیحاتی وزارت خارجه آمریکا این پیش‌نویس را در میان دستگاه‌های مختلف دولت آمریکا توزیع کرد. ای‌بی‌سی‌نیوز ادعا کرده یافته‌های بخش ایران در این گزارش به تأیید دستگاه‌هایی مانند دفتر مدیر اطلاعات مالی آمریکا، دفتر وزارت دفاع و وزارت انرژی آمریکا رسید، اما مورد تأیید بخش‌هایی دیگر واقع نشد. یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفته که او در واقع اخراج شد که بخشی از آن به دلیل سوءمدیریتش در همین گزارش بود. این سند اندکی بعد از روی خروجی وب‌سایت وزارت خارجه آمریکا برداشته شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.
فارسفارس2 روز قبل
بعد از اینکه رئیس‌جمهور آمریکا مواضع دانمارک درباره فروشی نبودن منطقه گرینلند را «زننده» توصیف کرد، وزیر خارجه این کشور با همتای دانمارکی تلفنی صحبت و بر روابط خوب بین دو کشور تاکید کرد. جنجال‌ها درباره علاقه ترامپ برای خرید جزیره گرینلند از دانمارک همچنان ادامه دارد و این موضوع سبب شده که پامپئو برای کاستن از تنش‌ها بین واشنگتن و کپنهاگ، با وزیر خارجه دانمارک تماس تلفنی برقرار کند. «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز با صدور بیانیه‌ای درباره این تماس تلفنی گفت، پامپئو با همتای دانمارکی خود درباره «به تعویق افتادن سفر رئیس‌جمهور ترامپ به دانمارک» صحبت کرد. به گفته اورتاگوس، وزیر خارجه آمریکا از همکاری‌های دانمارک با آمریکا در زمینه مسائل و اولویت‌‎های مشترک در حوزه مسائل امنیتی جهان تمجید و با همتای دانمارکی درباره تقویت همکاری بین آمریکا و دانمارک و گرینلند در قطب شمال صحبت کرد. در واکنش به این گزارش‌ها، «مته فردریکسن» نخست‌وزیر دانمارک این ایده را مضحک خواند و گفت گرینلند فروشی نیست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، شورای امنیت سازمان ملل متحد پنجشنبه به درخواست روسیه و چین برای بررسی آزمایش موشکی آمریکا تشکیل جلسه خواهد داد. روسیه می‌گوید موشکی که اخیرا آمریکا آزمایش کرد قبل از خروج واشنگتن از معاهده «منع موشک‌های میان‌برد هسته‌ای» ساخته شده و بنابراین نقض مفاد آن بوده است. می‌خواهیم درباره این موضوع صحبت کنیم.» دولت آمریکا روسیه را به نقض «منع موشک‌های میان‌برد هسته‌ای» متهم کرده است. وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد بعد از خروج از پیمان «منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد» با روسیه یک فروند موشک میان‌برد کروز آزمایش کرده است. پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، آمریکا و روسیه را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک‌های زمین‌پایه میان‌برد (۱۰۰۰ - ۵۰۰۰ کیلومتر) و کوتاه‌بردتر (۱۰۰-۵۰۰ کیلومتر) منع می‌کند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
اکنون وزارت خارجه آمریکا از تماس تلفنی مایک پامپئو با همتای دانمارکی خود خبر داده تا آن گونه که برخی منابع خبری گزارش داده‌اند مناقشه میان دو کشور را تلطیف کند. «تاگس‌شاو»، وب‌سایت کانال یک تلویزیون آلمان بامداد پنجشنبه گزارش داد که پامپئو در تماس تلفنی با یپه کوفود از نقش دانمارک به عنوان متحد آمریکا تقدیر کرد. وزارت خارجه آمریکا می‌گوید وزیران خارجه ایالات متحده و دانمارک در گفت‌وگوی تلفنی خود بر لزوم تقویت همکاری‌های دو جانبه در قطب شمال تاکید کرده‌اند. جزیره گرینلند منطقه خودگردانی تحت حاکمیت دانمارک است که در آب‌های اقیانوس منجمد شمالی قرار دارد. وجود منابع معدنی و ذخایر نفت و گاز در این منطقه، جزیره گرینلند را برای بسیاری از کشورها جذاب کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
پهپاد ساقط شده در الرضوانیه هم دو روز پایگاه الصقر الحشد الشعبی را بمباران کرده بود. بنابراین طراح و مجری این عملیات خود آمریکاست.» این کارشناس عراقی گفت: «عراق می‌تواند از روسیه سامانه اس‌-۳۰۰ یا اس-۴۰۰ خریداری کند. الزاملی این اظهارات را پس از سلسله حملات مشکوک به مواضع الحشد الشعبی بیان کرد و از دولت بغداد خواست تا با عقد قرارداد با روسیه برای خرید سامانه S-۳۰۰، سامانه پدافند هوایی را توسعه دهد. به گفته یک نظامی، هدف از حمله، مواضع الحشدالشعبی در نزدیکی پایگاه بوده است. «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، اخیرا به طور ضمنی اعتراف کرد که حملات به مراکز الحشدالشعبی در عراق، کار این رژیم است.
فارسفارس2 روز قبل
پهپاد ساقط شده در الرضوانیه هم دو روز پایگاه الصقر الحشد الشعبی را بمباران کرده بود. بنابراین طراح و مجری این عملیات خود آمریکاست.» این کارشناس عراقی گفت: «عراق می‌تواند از روسیه سامانه اس‌-۳۰۰ یا اس-۴۰۰ خریداری کند. الزاملی این اظهارات را پس از سلسله حملات مشکوک به مواضع الحشد الشعبی بیان کرد و از دولت بغداد خواست تا با عقد قرارداد با روسیه برای خرید سامانه S-۳۰۰، سامانه پدافند هوایی را توسعه دهد. به گفته یک نظامی، هدف از حمله، مواضع الحشد‌الشعبی در نزدیکی پایگاه بوده است. در این حمله هوایی‌، یک انبار الحشدالشعبی طعمه حریق شد و برخی از نیروها نیز جراحت‌های اندکی برداشتند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در اظهاراتی گفت: سایر کشورها از جمله روسیه، پاکستان، عراق و ایران نیز باید با تروریست‌های داعش مقابله کنند. ترامپ در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت: روسیه، افغانستان، ایران، عراق، ترکیه، این کشورها نیز باید با تروریست‌های داعش بجنگند. آمریکا نمی‌خواهد ۱۹ سال دیگر را صرف جنگی شبیه جنگ افغانستان کند. رئیس جمهور آمریکا در حالی از لزوم مبارزه با داعش با کشورهایی مانند ایران حرف می‌زند که این کشور در چند سال اخیر در کنار کشورهای عراق و سوریه با گروه‌های تروریستی مبارزه کرده و سهم چشمگیری در نابودی تروریست‌های داعش داشته است. ترامپ در ادامه افزود: ما اکنون هزاران تروریست داعش را در اختیار داریم و اروپا باید آنها را قبول کند.
برنابرنا2 روز قبل
چند کارشناس عراقی خواستار خرید سامانه پدافند هوایی از ایران یا روسیه شدند. پهپاد ساقط شده در الرضوانیه هم دو روز پایگاه الصقر الحشد الشعبی را بمباران کرده بود. الزاملی این اظهارات را پس از سلسله حملات مشکوک به مواضع الحشد الشعبی بیان کرد و از دولت بغداد خواست تا با عقد قرارداد با روسیه برای خرید سامانه S-۳۰۰، سامانه پدافند هوایی را توسعه دهد. به گفته یک نظامی، هدف از حمله، مواضع الحشد‌الشعبی در نزدیکی پایگاه بوده است. در این حمله هوایی‌، یک انبار الحشدالشعبی طعمه حریق شد و برخی از نیروها نیز جراحت‌های اندکی برداشتند.

ظریف: می‌گویند چرا جواب توهین‌ها و دروغ‌ها را نمی‌دهی؟ وظیفه من دفاع از کشورمان است نه خودم / تفکر ریگانی در آمریکا حاکم شده / سیاست آمریکا در قبال ایران، چین و روسیه از یک جنس است؛ از یکی نگرانی اقتصادی دارد، از یکی نظامی و دیگری ایدئولوژیک / از ۱۵۰۰ درخواست غذا و دارو، تنها یک سوم مورد موافقت آمریکا قرار گرفته / با کشور‌های آمریکای لاتین قرار گذاشتیم نانوتکنولوژی را در اختیار آن‌ها قرار دهیم و در مقابل گوشت بگیریم / هنوز هم اروپایی‌ها پشت در دکان «اوفک» می‌ایستند تا اجازه بگیرند؛ اوفک کل آمریکا نیست

انتخابانتخاب2 روز قبل
رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: اگر قرار باشد دفاع از جواد ظریف تبدیل به خطر برای جمهوری اسلامی شود، من نباید این کار را انجام دهم. *به اروپا می‌گوییم مقدراتتان را در اختیار اوفک قرار ندهید، اوفک کل آمریکا نیستوزیر خارجه بیان کرد: اشتباه اروپایی‌ها این است که ترامپیسم برهه کوتاهی از تاریخ آمریکا نیست. ما نمی‌گوییم که با آمریکا دعوا کنند، می‌گوییم مقدراتتان را در اختیار اوفک (دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا) قرار ندهید. اوفک کل آمریکا نیست، اوفک یک اداره کوچکی است با ۵۰۰ کارمند. اوفک دارد برای دنیا تعیین تکلیف می‌کند که چه کسی از کجا خرید کند. ما در ماه فوریه با اوفک قرارداد بستیم در ماه ژوئن با بویینگ برای خرید ۸۸ هواپیما.
فارسفارس2 روز قبل
ایران، یکی از موضوعات مورد بحث در دیدار پامپئو و گوترشایران، یکی از موضوعات مورد بحث در دیدار پامپئو و گوترشبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک با «آنتونیو گوترش» دبیر کل این سازمان دیدار کرده است. بنا بر اعلام «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، ایران یکی از موضوعات مورد بحث در این دیدار بوده است که در حاشیه نشست شورای امنیت سازمان ملل با موضوع وضعیت غرب آسیا برگزار شده است. در بخشی از بیانیه اورتاگوس آمده است: «آقای وزیر در مورد مجموعه‌ای از موضوعات شامل فعالیت‌های شرارت‌بار ایران، روند صلح افغانستان، تروریسم در آفریقا و هیأت بررسی دبیر کل برای تحقیق در مورد حملات به مناطق کاهش تنش و زیرساخت‌های تحت حمایت سازمان ملل در سوریه، با دبیر کل گفت‌وگو کرد.» پامپئو پیشتر در نشست شورای امنیت که به ابتکار لهستان و با عنوان «حفظ صلح و امنیت بین‌الملل: چالش‌های صلح و امنیت در خاورمیانه» برگزار شده بود، اتهامات همیشگی علیه جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرده و اقدام جمعی برای مقابله با ایران را خواستار شده بود. انتهای پیام/ق
فارسفارس2 روز قبل
شورای امنیت سازمان ملل متحد پنجشنبه به درخواست روسیه و چین برای بررسی آزمایش موشکی آمریکا تشکیل جلسه خواهد داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شورای امنیت سازمان ملل متحد پنجشنبه به درخواست روسیه و چین برای بررسی آزمایش موشکی آمریکا تشکیل جلسه خواهد داد. روسیه می‌گوید موشکی که اخیرا آمریکا آزمایش کرد قبل از خروج واشنگتن از معاهده «منع موشک‌های میان‌برد هسته‌ای» ساخته شده و بنابراین نقض مفاد آن بوده است. می‌خواهیم درباره این موضوع صحبت کنیم.» دولت آمریکا روسیه را به نقض «منع موشک‌های میان‌برد هسته‌ای» متهم کرده است. پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، آمریکا و روسیه را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک‌های زمین‌پایه میان‌برد (۱۰۰۰ - ۵۰۰۰ کیلومتر) و کوتاه‌بردتر (۱۰۰-۵۰۰ کیلومتر) منع می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید