اخبار پاکستان - آخرین و مهم ترین اخبار پاکستان از خبرگزاری‌های ایران | خبری

پاکستان

تسنیمتسنیم2 ماه قبل
صادقی ادامه داد: اخبار خوب و بد همواره از پاکستان به گوش می‌رسد؛ در دفاع مقدس رزمندگان پاکستانی جانفشانی‌های بزرگی داشتند؛ اکنون هم در جبهه مقاومت شاهد افتخارآفرینی‌های برادران پاکستانی هستیم. وی افزود: در اخبار در سطح جهانی و افکارسنجی موسسه‌های جهانی، ایران محبوب‌ترین کشور نزد پاکستانیان است؛ عربستان با همه هزینه‌هایی که می‌کند به اندازه ایران در پاکستان محبوب نیست. رایزن سابق فرهنگی ایران در پاکستان گفت: در منطقه پاکستان ریشه فرهنگی قوی و غنی وجود دارد که با ورود انگلستان به این مناطق باز هم از علاقه پاکستانیان به ایرانیان کم نشد؛ از نخستین اقدامات انگلستان این بود که به جنگ زبان فارسی رفتند تا بتوانند زبان انگلیسی را جایگزین زبان فارسی کنند. وی تصریح کرد: آرمان آزادسازی فلسطین از همان روزهای اول استقلال پاکستان وجود داشت؛ بعد از نگارش قانون اساسی، پاکستان در ۱۹۵۶ پیشگام حرکت مبارزه با استعمار و استقلال شیعیان پیشگام بودند. رایزن سابق فرهنگی ایران در پاکستان خاطرنشان کرد: پاکستان عمق و امتداد فرهنگ ایرانی و شیعی است؛ تاریخ ایران بخشی از فرهنگ و باور پاکستان است و اگر ما پاکستان را یاری نکنیم، آنها سرشکسته می‌شوند، پاکستان تنها کشور غیرشیعی است که روز تاسوعا و عاشورا تعطیل است.
فارسفارس3 ماه قبل
جمعی از فعالان رسانه‌های پاکستانی با حضور در خبرگزاری فارس، ضمن دیدار از بخش‌های مختلف این خبرگزاری، با خبرنگاران فارس نیز به گفت‌وگو نشستند. به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، جمعی از فعالان رسانه‌های پاکستانی با حضور در خبرگزاری فارس، ضمن دیدار از بخش‌های مختلف این خبرگزاری، با خبرنگاران فارس نیز به گفت‌وگو نشستند. مدیر خبرگزاری فارس، خاطرنشان کرد: در گذشته نیز میزبان فعالان رسانه‌ای پاکستان بوده‌ایم، اما به نتیجه مورد انتظار خود نرسیده‌ایم. خبرگزاری فارس در پاکستان دفتر دارد و روزانه اخبار متعددی درباره پاکستان و روابط آن با ایران و کشورهای دیگر در خبرگزاری فارس منتشر می‌شود. «وسیم شاهد» از دیگر فعالان رسانه‌ای پاکستان نیز با اشاره به اهمیت خبرگزاری فارس در منطقه گفت: این خبرگزاری دارای بخش‌های بسیار متنوع و جالبی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
وزیر راه آهن پاکستان در سفری سه روزه به ایران درباره درگیری‌های هند و پاکستان با مقامات ایرانی گفت‌وگو می‌کند. اعتمادآنلاین| با استناد به برخی منابع آگاه، شیخ رشید احمد، وزیر راه‌آهن پاکستان عازم ایران شده است تا پیام نخست‌وزیر پاکستان را به حسن روحانی منتقل کند. پاکستان با کشوران متحد خود ارتباطاتی برقرار کرده و مسئله درگیری با هند را در نشست‌های بین‌المللی مطرح می‌کند. منبع: ایسنا
ایسناایسنا2 ماه قبل
وزیر راه آهن پاکستان در سفری سه روزه به ایران درباره درگیری‌های هند و پاکستان با مقامات ایرانی گفت‌وگو می‌کند. به گزارش ایسنا، به نقل از ژئو نیوز، با استناد به برخی منابع آگاه، شیخ رشید احمد، وزیر راه‌آهن پاکستان عازم ایران شده است تا پیام نخست‌وزیر پاکستان را به حسن روحانی منتقل کند. پاکستان با کشوران متحد خود ارتباطاتی برقرار کرده و مسئله درگیری با هند را در نشست‌های بین‌المللی مطرح می‌کند. انتهای پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
«جاوید حسین» سفیر پیشین پاکستان در ایران طی سخنانی گفت: زمان آن فرا رسیده که ایران و پاکستان گام‌های موثری برای تعمیق روابط بردارند. وی تاکید کرد: گسترش تجارت مشترک میان ایران و پاکستان اجتناب ناپذیر است. وی با تاکید بر توسعه تجارت تهاتری میان ایران و پاکستان، افزود: ایران قادر به تامین نیازهای انرژی پاکستان است و در مقابل پاکستان نیز ظرفیت خوبی برای صادرات دارو، موادغذایی و تولیدات نساجی به ایران دارد. این کارشناس امور سیاسی پاکستان حذف دلار را روش موثر برای کمک به افزایش تجارت با جمهوری اسلامی ایران برشمرد. «امجد عباس ماگسی» استاد دانشگاه پنجاب پاکستان نیز گفت: تقویت روابط دوجانبه به سود هر دو کشور ایران وپاکستان است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
«جاوید حسین» سفیر پیشین پاکستان در ایران طی سخنانی گفت: زمان آن فرا رسیده که ایران و پاکستان گام‌های موثری برای تعمیق روابط بردارند. وی تاکید کرد: گسترش تجارت مشترک میان ایران و پاکستان اجتناب ناپذیر است. وی با تاکید بر توسعه تجارت تهاتری میان ایران و پاکستان، افزود: ایران قادر به تامین نیازهای انرژی پاکستان است و در مقابل پاکستان نیز ظرفیت خوبی برای صادرات دارو، موادغذایی و تولیدات نساجی به ایران دارد. این کارشناس امور سیاسی پاکستان حذف دلار را روش موثر برای کمک به افزایش تجارت با جمهوری اسلامی ایران برشمرد. «امجد عباس ماگسی» استاد دانشگاه پنجاب پاکستان نیز گفت: تقویت روابط دوجانبه به سود هر دو کشور ایران وپاکستان است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
پاکستان از ایران خواست مجوز ترانزیت کالاهای پاکستانی را از طریق مرز زمینی به روسیه، کشورهای آسیای مرکزی و خاورمیانه صادر کند. اعتمادآنلاین| پاکستان از ایران خواسته محدودیت‌ها را بردارد و دوباره مجوز‌های ترانزیت کالاهای پاکستانی را از طریق مرز زمینی به روسیه، کشورهای آسیای مرکزی و خاورمیانه آغاز کند. کالاها قبلا از بلوچستان از طریق کوتاه‌ترین مسیر زمینی در ایران صادر می‌شد ولی به خاطر اعمال محدودیت برای صدور مجوز ترانزیت برای پاکستان، صادر کنندگان کالا مجبور شدند از دریا استفاده کنند ولی مسیر دریایی گران است. وزیر پاکستانی گفت ما باید روابط دو طرفه را از طریق تجارت و کسب و کار گسترش دهیم و جلوی قاچاق کالا از مرز ایران و پاکستان بگیریم. ایران از پتانسیل‌های پاکستان آگاه است و علاقه مند است از پاکستان واردات داشته باشد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
**روابط ایران و پاکستان همواره دوستانه استسناتور رحمان ملک در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا درباره روابط ایران و پاکستان گفت دو کشور ایران و پاکستان همسایه یکدیگر هستند که همواره از روابط دوستانه خود لذت می‌برند. این سناتور پاکستانی به دولت اسلام آباد توصیه کرد باید فرآیند توسعه روابط با تهران را سرعت بدهد تا روابط دوستانه میان دو کشور به سطح عالی‌تر برسد. وزیر پیشین کشور پاکستان افزود ایران و پاکستان باید با همفکری و همکاری مشترک راه حل اساسی برای کنترل و امنیت مرزهای خود پیدا کنند. رحمان ملک خطاب به دولت عمران خان نخست وزیر پاکستان گفت ما باید بین ایران و عربستان مانند یک پل باشیم. سناتور رحمان ملک افزود ایران و پاکستان می‌توانند برای تقویت همکاری‌های اقتصادی در مناطق ساحلی و مرزی سرویس کشتی رانی دوطرفه را آغاز کنند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روز دوشنبه ایرنا، خانم «فوزیه نسرین» در گفت وگو با رادیو دولتی پاکستان اظهار داشت: سفر عمران خان برای تقویت بیش از پیش روابط دوستانه ایران و پاکستان از اهمیت فراوانی برخوردار است. سفیر سابق پاکستان در نپال با تاکید بر اهمیت کشورهای همسایه به ویژه ایران و چین، اظهار داشت: سفر عمران خان کمک شایانی به توسط روابط پاکستان با کشورهای همسایه می‌کند. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران کشور مهم منطقه است و تقویت روابط با آن برای پاکستان سودمند خواهد بود. رئیس جمهوری کشورمان همچنین گفت که تهران آماده استقبال از نخست وزیر پاکستان است. رسانه‌های پاکستانی می‌گویند: عمران خان اول اردیبهشت راهی ایران خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، فوزیه نسرین افزود: سفر عمران خان برای تقویت بیش از پیش روابط دوستانه ایران و پاکستان از اهمیت فراوانی برخوردار است. سفیر سابق پاکستان در نپال با تاکید بر اهمیت کشورهای همسایه به ویژه ایران و چین، اظهار داشت: سفر عمران خان کمک شایانی به توسط روابط پاکستان با کشورهای همسایه می‌کند. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران کشور مهم منطقه است و تقویت روابط با آن برای پاکستان سودمند خواهد بود. رئیس جمهوری کشورمان همچنین گفت که تهران آماده استقبال از نخست وزیر پاکستان است. رسانه‌های پاکستانی می‌گویند: عمران خان اول اردیبهشت راهی ایران خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- شماری از تحلیلگران و کارشناسان پاکستانی با استقبال از پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای کمک به غلبه بر بحران انرژی در پاکستان، از دولت «عمران خان» خواستند تا اقدامات موثر و فوری را برای تکمیل طرح انتقال گاز از ایران انجام دهند. این تحلیلگر پاکستانی اظهار داشت: یکی از اقداماتی که با سفر عمران خان باعث تقویت اعتماد دوجانبه شد توافق ایران و پاکستان برای پیشبرد طرح انتقال گاز از ایران است. وی افزود: پاکستان باید با استفاده از ظرفیت بالقوه انرژی ایران به ویژه تکمیل طرح خط لوله آی پی (خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان) در مسیر غلبه بر بحران انرژی در این کشور گام بردارد. این کارشناس پاکستانی تاکید کرد: ایران قادر است نیازهای پاکستان در بخش گاز، نفت و برق را تامین کند. وی اظهار داشت: متاسفانه فشارهای برخی که هزاران کیلومتر آن طرف اقیانوس اطلس هستند باعث شده که هیچ پیشرفتی در خصوص طرح انتقال گاز از ایران به پاکستان انجام نشود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، شبکه تلویزیونی سما پاکستان به نقل از «رفیع عالم» کارشناس محیط ‌زیست پاکستان افزود، براساس توافقنامه آبی هند و پاکستان، اجرای تهدیدهای آبی هندی امکانپذیر نیست. رفیع عالم در واکنش به قطع جریان آب رودخانه‌ها به پاکستان افزود، آب رودخانه بیاس به خاک پاکستان نمی‌رسد. پاکستان و هند حتی بعد از جنگ ۱۹۶۵ و ۱۹۷۱ میلادی به قرارداد سند طاس پایبند بودند اما در حال حاضر هند سعی دارد این قرارداد را نادیده بگیرد. طبق قرارداد سند طاس آب رودهای شرقی سهم هند و رودهای غربی سهم پاکستان است. رودخانه سند (ایندوس) که آب رودخانه نیلوم به آن می‌ریزد در مناطق مرزی بسیار حساس هند و پاکستان جاری است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- عضو مجلس سنای پاکستان و کمیسیون سیاست خارجی این مجلس درخصوص ۴۰ سالگی انقلاب مردم ایران گفت: جمهوری اسلامی هم اکنون به قدرت مهم و تاثیرگذار منطقه و بین الملل تبدیل شده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نزهت صادق انقلاب اسلامی مردم ایران را در نوع خود بی نظیر دانست و گفت: مردم پاکستان، دوستدار ایران بوده و به دلیل مشترکات فراوان، به مردم ایران عشق می‌ورزند. خانم نزهت صادق اضافه کرد: نواز شریف نخست وزیر پیشین پاکستان، بسیار به گسترش روابطه با ایران علاقه مند بود و لازم است که روند گسترش روابط با ایران در دولت کنونی پاکستان نیز ادامه یابد. این عضو مجلس سنای پاکستان در ادامه این گفت و گو با تاکید بر لزوم همکاری دوجانبه ایران و پاکستان برای تقویت و گسترش تجارت، افزود: برای قوی شدن در زمینه اقتصادی به محیط امن نیاز است و برای تحقق این مهم، باید روابط خوبی با همسایگان به ویژه ایران داشته باشیم. عضو مجلس سنای پاکستان و عضو کمیسیون سیاست خارجی این مجلس همچنین با بیان امیدواری در خصوص سفر عمران خان نخست وزیر پاکستان به ایران، گفت: هیچ دلیلی برای تاخیر در این سفر وجود ندارد و باید دیپلماسی گسترش روابط با کشورهای همسایه با قدرت ادامه یابد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
نخست‌وزیر پاکستان در راس یک هیات تجاری و اقتصادی اول و دوم اردیبهشت‌ماه به تهران سفر می‌کند. براساس اعلام سفارت پاکستان در تهران، عمران خان نخست‌وزیر پاکستان در دیداری رسمی به دعوت رئیس جمهوری اسلامی ایران، روزهای اول و دوم اردیبهشت به ایران سفر خواهد کرد. این سفر اولین سفر نخست وزیر پاکستان به ایران است. نخست‌وزیر پاکستان همچنین با افرادی از جامعه تجاری ایرانی و پاکستانی نیز ملاقات خواهد کرد. انتظار می‌رود سفر نخست وزیر پاکستان به ایران روابط نزدیک دوجانبه را بیش از پیش تقویت کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
خبرگزاری میزان- طالبان خبرهای انتشار یافته مبنی بر برگزاری دور جدید مذاکرات آمریکا و طالبان در اسلام آباد را تکذیب و اعلام کرد مخالف ورود دولت افغانستان به این مذاکرات است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، طالبان افغانستان مذاکره با آمریکا در پاکستان را رد کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، طالبان افغانستان مذاکره با آمریکا در پاکستان را رد کرد. به گزارش رویترز، طالبان افغانستان ضمن تکرار مجدد اجتناب از مذاکره مستقیم با دولت افغانستان، اخبار رسانه‌های پاکستانی مبنی بر برگزاری دور بعدی مذاکرات طالبان و «زلمای خلیل زاد» نماینده ویژه آمریکا را در پاکستان رد کرد. سران ارشد طالبان اعلام کردند که قدرت‌های منطقه‌ای مانند پاکستان خواستار دیدار با نماینده آمریکا در امور افغانستان و وارد کردن دولت افغانستان در روند مذاکرات صلح شده‌اند که از سوی طالبان رد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
خبرگزاری میزان- نخست وزیر پاکستان با اعلام حمایت کامل کشورش از راه حل سیاسی برای پایان جنگ افغانستان، گفت و گو را تنها راه پایان جنگ در کشور همسایه عنوان کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، عمران خان روز سه شنبه در دیدار «کامرون مونتر» سفیر پیشین آمریکا در پاکستان (۲۰۱۰ -۲۰۱۲) با وی محیط امن منطقه‌ای را پیش شرط تحقق برنامه‌های اقتصادی دولت خود خواند و افزود: اولویت‌های دولت وی، اعمال تغییرات اساسی در زندگی شهروندان پاکستانی از طریق توسعه اجتماعی و اقتصادی و توزیع عادلانه منابع است. عمران خان همچنین با تاکید بر اعتماد متقابل در روابط اسلام آباد- واشنگتن، بر حمایت پاکستان از روند مذاکرات صلح افغانستان تاکید کرد. بر اساس اخبار منتشر شده در رسانه‌های پاکستان، طرفین در این دیدار، در خصوص مسائل دوجانبه، موضوعات بین المللی و منطقه‌ای نیز گفت و گو کردند. انتهای پیام/

فیلم| هواپیمای چینی- پاکستانی جی اف ۱۷ تاندر

همشهریهمشهری2 ماه قبل
جی‌اف- ۱۷ (JF-۱۷) برای ماموریت‌های رهگیری هوایی، حمله به زمین و شناسایی هواپیماها به کار می‌رود. نیروی هوایی پاکستان برای نخستین اسکادران این هواپیما را در سال ۲۰۱۰ دریافت کرد. هواپیماهای جی‌اف-۱۷ برای نخستین بار در سال ۲۰۱۴ بوسیله نیروی هوایی پاکستان برای بمباران مواضع نظامی شورشیان در شمال غرب پاکستان، با بمب‌های معمولی و موشک‌های هدایت‌شونده، به کار رفتند. هند نیز مدعی شد که یک هواپیمای اف‌-۱۶ نیروی هوایی پاکستان را سرنگون کرده است، اما پاکستان این ادعا را تکذیب کرد. پاکستان با هواپیماهای چینی جنگنده‌های هندی را ساقط کرددر این فیلم مانورهای هوایی یک فروند هواپیمای جی‌اف-۱۷ نیروی هوایی پاکستان را در نمایشگاه هوایی رادوم ۲۰۱۸ در شهر رادوم لهستان می‌بینید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- روزنامه اکسپرس تریبیون پاکستان دوشنبه به نقل از برخی مقامات رسمی این کشور گزارش داد که گذرگاه مرزی ایران و پاکستان در تفتان در منطقه مرزی چاگای این کشور بعد از یک ماه بسته بودن بار دیگر بازگشایی شد. یک مقام رسمی پاکستان نیز در گفت وگو با این روزنامه گفت که بعد از بازگشایی این گذرگاه، دولت ایران بیش از ۷۰ مهاجر غیرقانونی پاکستانی را به کشورشان بازگرداند. به گزارش ایرنا به نقل از رادیو دولتی پاکستان، مرزبانان ایران روز جمعه نیز ۹۰ تبعه پاکستانی را در این گذرگاه مشترک مرزی در تفتان (میرجاوه) به مقامات این کشور تحویل دادند. همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاکستان که سعی می‌کنند به طور غیرقانونی وارد ایران شوند، توسط مرزبانان ایران دستگیر و به کشورشان بازگردانده می‌شوند. بیکاری و مشکلات اقتصادی در پاکستان از مهمترین دلایل مهاجرتهای غیرقانونی اتباع این کشور محسوب می‌شود.
ایلناایلنا2 ماه قبل
این حمله‌های تروریستی با سفر شاهزاده سعودی به منطقه هند و پاکستان همزمان شده است. این در حالی است که روابط عربستان و ایران در شرایط پر التهابی قرار دارد. با توجه به هم‌مرزی پاکستان و ایران و روابط نزدیک پاکستان و عربستان، تهران تهدید زیادی از سمت پاکستان احساس می‌کند. گروه‌های تروریستی پاکستانی به انجام عملیات انتحاری در داخل هندوستان و پاکستان دست زده‌اند. از سوی دیگر ایران کشوری است که به دلیل تحرکات گروه‌های تروریستی در داخل پاکستان طی دو ده گذشته مورد تهدید واقع شده‌است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 هفته قبل
رییس جمهور ایران و نخست وزیر پاکستان در این نشست بر لزوم همکاری مشترک میان ایران و پاکستان تاکید کردند. سفر نخست وزیر پاکستان به ایران مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت: اردوپوینت در اخبار خود به این سفر پرداخت و نوشت: حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، روز دوشنبه با عمران خان، نخست وزیر پاکستان دیدار کرد، در این دیدار تهران و اسلام آباد برای استقرار نیروهایی جهت مقابله با حملات تروریستی در مرزهای ایران و پاکستان توافق کردند. رویترز هم رسانه دیگری بود که خبر سفر عمران‌خان به ایران را منتشر کرد. پاکستان تودی، هم در خبری به سفر عمران‌خان به ایران پرداخت. ترند هم خبر سفر عمران‌خان به تهران را پوشش داد و به توافق‌های صورت گرفته بین مقام‌های دو کشور در زمینه توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی و مقابله با تروریسم پرداخت.
شاناشانا2 هفته قبل
به گزارش شانا به نقل از ایرنا، رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند که عمران‌خان، نخست وزیر پاکستان، دستورعمل‌های تازه‌ای را به مقام‌های این کشور از جمله وزارت امور خارجه برای پیشبرد و تمکیل بخش پاکستانی خط لوله آی‌پی صادر کرده است. وی از مسئولان وزارت امور خارجه پاکستان خواست تا روشی موثر برای اجرای این پروژه پیدا کنند. به گفته منابع خبری پاکستان به نقل از اسناد منتشر شده توسط دولت اسلام‌آباد درباره دستور جدید عمران‌خان درباره طرح خط لوله آی‌پی، وی اعلام کرده است که تحریم‌ها سبب شده تا پاکستان نتواند به مسئولیت خود در قبال طرح انتقال گاز از ایران عمل کند. منابع پاکستانی عنوان کردند که دولت این کشور تصمیم گرفته است تا درباره جوانب حقوقی خط لوله آی‌پی، به آمریکا، اتحادیه اروپا و دیگر نهادهای حقوقی بین‌المللی نامه ارسال کند. نخست وزیر پاکستان یکم اردیبهشت‌ماه امسال در سفری دو روزه به ایران آمد و در نشست هیئت‌های عالی‌رتبه ایران و پاکستان که دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران نیز در آن حضور داشت، گفته بود: پاکستان به دنبال یافتن سازوکاری برای ارتقای مناسبات اقتصادی با ایران در حوزه‌های مختلف به ویژه نفت و گاز است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از تریبیون، پاکستان از ایران خواسته محدودیت‌ها را بردارد و دوباره مجوز‌های ترانزیت کالاهای پاکستانی را از طریق مرز زمینی به روسیه، کشورهای آسیای مرکزی و خاورمیانه آغاز کند. کالاها قبلا از بلوچستان از طریق کوتاه‌ترین مسیر زمینی در ایران صادر می‌شد ولی به خاطر اعمال محدودیت برای صدور مجوز ترانزیت برای پاکستان، صادر کنندگان کالا مجبور شدند از دریا استفاده کنند ولی مسیر دریایی گران است. پاکستان و ایران مرز جغرافیایی با هم دارند که فرصت تجارت محصولات کشاورزی را فراهم می‌کند ولی چالش‌هایی هم در راه صادرات و واردات کالاهای کشاورزی وجود دارد. وزیر پاکستانی گفت ما باید روابط دو طرفه را از طریق تجارت و کسب و کار گسترش دهیم و جلوی قاچاق کالا از مرز ایران و پاکستان بگیریم. ایران از پتانسیل‌های پاکستان آگاه است و علاقه مند است از پاکستان واردات داشته باشد.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
وزیر راه‌آهن پاکستان برای گفت‌وگو درباره مسائل منطقه‌ای به ایران سفر خواهد کرد. به گزارش نامه نیوز، «شیخ رشید احمد» وزیر راه آهن پاکستان به ایران سفر می‌کند. این مقام پاکستانی حامل پیام «عمران خان» نخست وزیر پاکستان برای مقام‌های ایران استوزیر راه‌‌آهن پاکستان در این سفر ضمن دیدار با مقام‌های ایران در مورد مسائل منطقه گفت‌وگو و هم‌چنین در مورد افزایش تنش‌ها بین ایران و پاکستان با سران ایرانی مذاکره می‌کنند. تقویت روابط میان دو کشور به خصوص در زمینه خط ریلی یکی دیگر از اهداف سفر شیخ رشید به ایران بیان شده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
یک روزنامه اردو پاکستان مدعی شد پس از تنش‌های نظامی اخیر میان این کشور و هند، دو فروند جنگنده نیروی هوایی هند در حریم هوایی پاکستان سرنگون شد و علاوه بر بازداشت خلبان هندی، یک خلبان رژیم صهیونیستی نیز به چنگ پاکستان افتاده است. خلبان رژیم صهیونیستی در چنگ پاکستان استبه گزارش نامه نیوز، وب سایت روزنامه 'امت' روز پنجشنبه به نقل از برخی از منابع نزدیک به ارتش و دولت پاکستان گزارش داد: «ابی نندن» خلبان هندی جنگنده میگ-۲۱ در خاک پاکستان بازداشت شد اما جنگنده دیگر هندی که وارد حریم هوایی پاکستان شده، سوخوی-۳۰ بود که توسط پاکستان سرنگون و خلبان اسرائیلی آن نیز به چنگ نیروهای پاکستانی افتاد. روزنامه امت پاکستان به نقل از منابع آگاه مدعی شد: هند نیز از بازداشت خلبان اسرائیلی در پاکستان باخبر است اما نمی‌تواند در این خصوص اعلام مواضع کند و از طرفی دیگر رژیم صهیونیستی نیز نمی‌تواند معترف به این موضوع باشد که خلبان این رژیم در عملیات حمله هوایی به پاکستان شریک بوده است. با بروز جنگ میان اعراب از جمله سوریه با اسرائیل در سال ۱۳۵۱ شمسی (۱۹۷۳ میلادی)، پاکستان به کمک کشورهای دوست خود شتافت و طی آن چند فروند از جنگنده‌های نیروی هوایی پاکستان وارد عملیات علیه اسرائیل شدند. ستار علوی یکی از خلبانان نیروی هوایی پاکستان بود که در آن زمان طی عملیات مشترک با سوریه، مصر، عراق و اردن موفق شده جنگنده اسرائیلی را سرنگون کند.
فارسفارس1 ماه قبل
کاکاخیل تأکید کرد: سیاست خارجی پاکستان بر روابط بی‌طرفانه بین ایران و کشورهای عربی استوار است و این موضوع با سفر عمران‌خان به تهران بیش از پیش مشخص خواهد شد. وی افزود: پیام‌های سخنگو و فرمانده ارتش همچنین شخصیت‌های سیاسی پاکستان درباره ایران به خوبی جایگاه این کشور در سیاست خارجی پاکستانی‌ها را نشان می‌دهد. کاکاخیل اظهار داشت: عملیات‌های تروریستی اخیر در ایالت بلوچستان، نوعی اعتراض دشمنان به سفر عمران‌خان به ایران بود. کارشناس سیاست خارجی پاکستان اظهار داشت: اگر روابط سیاسی، تجاری و اقتصادی پاکستان و ایران خوب باشد بسیاری از قدرت‌های فرامنطقه‌ای نمی‌توانند اهداف خود در منطقه را دنبال کنند. دیپلمات باتجربه پاکستانی گفت: نمی‌توان این موضوع را کتمان کرد که برخی عناصر با دشمنان همکاری می‌کنند بنابراین مقامات پاکستان و ایران باید در این زمینه هوشیار باشند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- منبع خبری اکسپرس تریبیون پاکستان روز دوشنبه از بازداشت ۷۰ مهاجر غیرقانونی این کشور در شهرهای مختلف ایران و تحویل آنان به مقامات پاکستانی خبر داد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، وب سایت انگلیسی زبان اکسپرس تریبیون در گزارش خود نوشت: مسئولان مرزی ایران ۷۰ مهاجر غیرقانونی پاکستانی را روز گذشته در گذرگاه مرزی تفتان (میرجاوه) تحویل مقامات مرزی پاکستان دادند. مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستانی به ایران همواره مشکلاتی را برای دو کشور ایجاد کرده است. همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاکستان که سعی می‌کنند به طور غیرقانونی وارد ایران شوند، توسط مرزبانان ایران دستگیر و به کشورشان بازگردانده می‌شوند. بیکاری و مشکلات اقتصادی در پاکستان از مهمترین دلایل مهاجرتهای غیرقانونی اتباع این کشور محسوب می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
اعتمادآنلاین| سردار قاسم رضایی در حاشیه مراسم ترحیم مادر اسکندر مؤمنی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت سربازان ربوده شده در مرز پاکستان گفت: دغدغه اصلی ما آزادی نیروهایی است که توسط گروهک تروریستی گروگان گرفته شده‌اند ما پیگیر وضعیت این افراد هستیم و به طور جد آن را دنبال می‌کنیم. وی ادامه داد: همکاری‌هایی با پاکستان در این خصوص داشتیم و بر اساس اخباری که به ما رسیده است الحمدلله این افراد در صحت و سلامت هستند؛ اما هنوز نتوانسته‌ایم شرایط بازگشت این افراد را فراهم کنیم و این اتفاق نیفتاده است اما هم دولت پاکستان و هم رده‌های متناظر در وزارت خارجه و ستاد کل با ما همکاری لازم در این زمینه را دارند. فرمانده مرزبانی ناجا خاطر نشان کرد: ما به قول‌های دولت پاکستان خوشبین هستیم و امیدواریم به زودی زود سربازان به خانواده‌هایشان بازگردند. ما ارتباطی با گروهک تروریستی نداریم و این موضوع را از طریق پاکستان پیگیری می‌کنیم. منبع: ایسنا
ایسناایسنا1 هفته قبل
وزیر امور خارجه پاکستان ضمن ابراز نگرانی از تنش‌های اخیر میان آمریکا و ایران و تاثیر آن بر منطقه اظهار کرد که پاکستان امیدوار است با وجود تحریم‌های آمریکا پیش‌رفت‌هایی در زمینه پروژه خط لوله گاز ایران-پاکستان محقق شود. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پاکستانی دی‌ان‌دی، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان امروز در مجمع ملی کمیته روابط خارجی پاکستان درباره تنش‌های اخیر میان ایران و آمریکا ابراز نگرانی کرده و گفت که این موضوع در حال تأثیر گذاشتن بر منطقه است. وی افزود: پاکستان به دقت این وضعیت را بررسی می‌کند و با توجه به منافع ملی [پاکستان] راهبری را اتخاذ خواهد کرد. وزیر امور خارجه پاکستان همچنین اظهار کرد که این کشور می‌خواهد در زمینه پروژه چند میلیارد دلاری خط لوله گاز ایران-پاکستان پیش‌رفت داشته باشد اما تحریم‌های آمریکا مانع شده است و پاکستان در حال مذاکره درباره این مسئله با ایران است. انتهای پیام
ایرناایرنا3 ماه قبل
وی دیروز در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در کنسولگری ایران در کویته گفت که توسعه و ارتقای این مناسبات به ویژه از طریق گذرگاه مرزی تفتان می‌تواند موجب توسعه استانداردهای زندگی مردم استان سیستان و بلوچستان ایران و بلوچستان پاکستان گردد. کمال ضمن اشاره به ابعاد روحی و کمالات شخصیت سیاسی و دینی امام خمینی (ره) به عنوان معمار انقلاب اسلامی در ایران، تعهد دولت‌های ایران و پاکستان برای افزایش سطح مبادلات تجاری دو کشور تا ۵ میلیارد دلار (آمریکا) را زمینه ساز تبدیل سال‌های آینده به عصری برای توسعه و تقویت دوستی ملت‌های دو کشور خواند. وی همچنین با اشاره به مودت تاریخی میان دولت و ملت‌های ایران و پاکستان و حمایت‌های آنها از اقدامات استقلال خواهی در دو کشور، گفت که ملت پاکستان به سبب علقه‌های فرهنگی و دینی با ملت ایران احترام زیادی برای ملت و اقدامات دولت کشور دوست و برادر ایران قائل است. وی ضمن اشاره به سفر قریب الوقوع یک هیات ۱۲۳ نفره از گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران به تهران، آن را عامل دیگری برای توسعه دوستی و مناسبات دو دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان خواند که در مسیری مناسب محقق خواهد شد. آساق**۱۳۷۸**۱۳۳۷انتهای پیام /*

به انتهای لیست رسیدید