پرداخت مالیات

پرداخت مالیات

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 دقیقه قبل
با این حال تعیین قیمت منصفانه و واقعی نظیر آنچه امسال روی داد و دولت قیمت خرید تضمینی را در سال آینده ۲۹ درصد افزایش داد، می‌تواند مؤثر واقع شود. سود آشکاربا توجه به قیمت ۱۷۰۰ تومانی خرید تضمینی امسال، اختلاف این قیمت با قیمت خرید تضمینی سال آینده (۲۲۰۰ تومان) ۵۰۰ تومان می‌شود. اما در کنار فضای نامساعد کسب‌وکار شاهد خروج سرمایه‌های اقتصادی از کشور و کاهش رغبت سرمایه‌گذاری در بازار اقتصادی کشور هستیم. این موضوع می‌تواند خود یکی از دلایل اصلی فضای نامساعد کسب‌وکار باشد که چهره مخدوشی از بازار اقتصادی ایران به دست داده است. این سیاست دولت دو نتیجه در پی داشت؛ اولین نتیجه آن کاهش ۴۰ درصدی ساخت‌وساز در دولت روحانی نسبت به دولت قبل و دومین نتیجه هم افزایش چشمگیر قیمت‌ها در بازار مسکن بود.
مهرمهر45 دقیقه قبل
روز بیست و سوم مهر ماه هر سال روز جهانی نابینایان و عصای سفید نامگذاری شده است. مدیرعامل موسسه نابینایان قزوین تاکید کرد: هرگونه خدماتی که به نابینایان ارائه می‌شود به صورت رایگان است و حتی حق عضویت هم از اعضا نمی‌گیریم زیرا بیشتر روشندلان شغلی ندارند و از افراد بی بضاعت و کم بضاعت جامعه هستند. مشکل اشتغال روشندلان/رعایت نشدن قانون اشتغال معلولینوی افزود: اشتغال نابینایان از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مشکلات و نیازهای این گروه است اما مورد بی توجهی و کم مهری مسئولان قرار گرفته است. حتی چند سال قبل قصد توقیف اموال ما را هم داشتند که ما از توقیف اموال و پلمپ موسسه جلوگیری کردیم. روشندلان در واقع انسان هایی بینا هستند که دنیا را با چشم دل می‌بینند.
ایبناایبنا1 ساعت قبل
وزارت اقتصاد دومین برنامه برای تحول اقتصادی در شرایط فعلی را مختص بازار مسکن تعریف کرده است. برنامه ایجاد حساب ودیعه و اجاره مهم‌ترین طرح این وزارتخانه برای تنظیم بازار اجاره مسکن است. این طرح به کنترل تورم انتظاری بخش مسکن از طریق فراهم کردن بستر تعویض ودیعه و اجاره برای مستاجران کمک خواهد کرد. دومین هدف از این برنامه تامین ودیعه مسکن برای مستاجرانی است که خواهان پرداخت اجاره بهای ماهانه کمتر و پرداخت پول پیش (رهن) به جای آن هستند. مجموعه این اهداف در نهایت باعث تحقق هدف چهارم که تنظیم و ثبات بخشی به بازار مسکن است خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
اگر مالیات بر ارزش افزوده در ایران قانونی جدید به شمار می‌رود، در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته، عمری نسبتا طولانی دارد. در چارچوب قانون مالیات بر ارزش افزوده، ‌ در ماده سوم قانون مالیات بر ارزش افزوده، تفاوت بین ارزش کالا یا خدمت عرضه‌شده با ارزش کالا یا خدمت خریداری‌شده در یک بازه زمانی مشخص، ارزش افزوده است. در قاعده‌ای که بسیاری از کشورهای جهان عمل می‌کنند، مصرف‌کننده نهایی باید مبلغ مشخصی را به‌عنوان مالیات بر ارزش افزوده بپردازد. به این ترتیب صادرات و واردات نیز شامل پرداخت مالیات بر ارزش افزوده می‌شوند. علیپور با اشاره به تجربه سایر کشورهای جهان در اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده‌ گفت: ‌ در این کشورها، ‌مالیات بر ارزش افزوده را تنها مصرف‌کننده نهایی می‌پردازد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
او با اشاره به تاریکخانه اطلاعاتی سازمان مالیات ذکر می‌کند: پنج هزار وکیل هیچ پرونده‌ای در نظام مالیاتی ندارند. پیش از آن نیز عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به فرار مالیاتی شش هزار میلیاردتومانی پزشکان به این رسانه گفته بود: فرار مالیاتی وکلا نیز در همین حدود است. یک کارشناس مطلع درباره اعداد و ارقامی که برای فرار مالیاتی وکلا ذکر می‌شود توضیح می‌دهد تا روشن شود که وقتی از شش، هفت یا ۱۲ هزار میلیارد فرار مالیاتی وکلا سخن گفته می‌شود، این آمار چطور به دست آمده است. وقتی وکیل می‌خواهد وارد دادگاه شود وکالت او را به شرطی قبول می‌کنند که تمبر مالیاتی باطل کرده باشد بنابراین وکیل مکلف است معادل پنج درصد از حق‌الوکاله خود را به‌صورت علی‌الحساب تمبر مالیاتی باطل کند. مدیرکل بازرسی مبارزه با فرار مالیاتی و پول‌شویی تأکید می‌کند: تحقق سلامت اقتصادی کشور و اصلاح نظام مالیاتی، نیازمند مشارکت عامه مردم در مبارزه با جرم فرار مالیاتی است.
فارسفارس9 ساعت قبل
به گزارش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خبرنگار اقتصادی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خبرگزاری فارس، ‌‌ در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در مجلس یکی از مباحثی که این روزها پیگیری می‌شود، موضوع حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است. برخی نمایندگان، کارشناسان و حتی سازمان مالیاتی به نمایندگی از وزارت اقتصاد خواستار شفاف شدن مالیات در مناطق آزاد هستند. در همین باره محمد مسیحی معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی درباره تمدید معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، معتقد است: در لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده که اسفند ۹۵ از طرف دولت تقدیم مجلس شد، پیشنهاد معافیت مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، گنجانده شده است. وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر فردی در جنوب تهران غذایی بخورد باید مالیات بر ارزش افزوده بدهد اما خوردن غذا در لوکس‌ترین رستوران منطقه آزاد مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست. وی عنوان می‌کند: مالیات ارزش افزوده زیر مجموعه معافیت مالیاتی تلقی می‌شود در حالی که این مناطق از مالیات معاف هستند.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به مکانیزه شدن روند صدور و اخذ گواهی عدم سوء پیشینه در فارس و کاهش زمان دریافت این گواهی از ۲ هفته به ۲۴ ساعت برای فعالان اقتصادی، آن را اقدامی در راستای رونق تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی توصیف کرد. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی دوشنبه ۲۲ مهر در جلسه ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه در فارس، با اشاره به کاهش زمان صدور گواهی عدم سوء پیشینه در استان فارس برای فعالان اقتصادی، گفت: این اقدام مثبت و کارگشای اتاق بازرگانی استان فارس گام مهمی در راستای کاهش فرآیند صدور کارت بازرگانی در کشور خواهد بود. رئیس ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه در استان فارس اضافه کرد: متقاضیان می‌توانند با ارائه کارت ملی در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان نسبت به اخذ این گواهی اقدام کنند و دارندگان کارت بازرگانی و عضو اتاق بازرگانی فارس برای دریافت گواهی سوء پیشینه نیاز به حضور فیزیکی نداشته و می‌توانند از سیستم مکانیزه این اتاق نیز استفاده کنند. نجیبی با بیان اینکه مدت اعتبار گواهی عدم سوء پیشینه سه ماه است افزود: بر خط شدن و تسهیل فرآیند اخذ این گواهی برای فعالان اقتصادی استان از مطالبات جدی بود و پیامدهای مثبتی در فارس خواهد داشت. دبیر ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان فارس بر تداوم حمایت همه جانبه دادگستری استان فارس از فعالیت‌های مولد و اشتغال زا و نیز ضرورت همراهی همه دستگاه‌ها و نهادهای عمومی غیر دولتی برای رونق تولید تاکید کرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز17 ساعت قبل
وی افزو: مجموع این عوامل باعث شد تا شرایط مساعدی برای فضای کسب و کار در سال ۹۷ فراهم نشود اما در سال ۹۸ روندو جریان‌ها تغییر پیدا کرد و شاهد بهبود شاخص‌های مرتبط با فضای کسب و کار هستیم. دهقان دهنوی با اشاره به عواملی که باعث بهبود این شاخص شده است گفت: پایدار شدن فضای اقتصادی، کاهش تنوع بخشنامه‌ها، انتشار اخبار امیدبخش از آینده اقتصاد، بهبود فضای تولید و … از جمله عواملی بوده است که باعث شد تا فضای کسب و کار در کشور بهبود یابد. معاون وزارت اقتصاد گفت: همچنین درخواست بعدی صدور شیوه‌نامه واحد برای اجرای ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم بود. دهقان دهنوی با اشاره به اهمیت پویش ملی بهبود فضای کسب و کار گفت: مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهوری بارها در سخنرانی‌ها به موضوع توجه به محیط کسب و کار پرداختند و از رئیس‌جمهوری هم به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور به تمام دستگاه‌ها برای بهبود فضای کسب و کار تا ۱۵ مهرماه اولتیماتوم داده است و امروز بنده از دو دستگاه تامین اجتماعی و سازمان غذا و دارو درخواست می‌کنم به این پویش بپیوندند. معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد تاکید کرد: اما مقوله دیگر ورود ارزهای دیجیتال به شبکه پرداخت است که باید بانک مرکزی برای این موضوع مقررات وضع کند و نظارت کافی داشته باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
بر اساس این دستور العمل، واردات قطعی کالا توسط کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول پرداخت مالیات علی‌الحساب واردات کالا به نرخ چهار درصد ارزش گمرکی مندرج در اظهارنامه گمرکی است. طبق دستورالعمل دریافت مالیات علی‌الحساب از واردکنندگان، واردات قطعی کالا توسط کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول پرداخت مالیات علی الحساب واردات کالا به نرخ چهار درصد ارزش گمرکی مندرج در اظهارنامه گمرکی است. این در شرایطی است که استفاده مجدد از سقف واردات مستلزم پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی‌های قطعی مالیاتی و همچنین پرداخت مالیات علی‌الحساب وارداتی است که قصد استفاده مجدد از آن وجود دارد. معافیتی در کار نیستدر همین رابطه هومن حاجی‌پور، معاونت کسب‌وکار اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران می‌گوید: بخشنامه صادر شده به موضوع اعطای معافیت از پرداخت چهار درصد مالیات علی‌الحساب واردات باز می‌گردد و به معنای معافیت مالیاتی نیست. او معتقد است که چهار درصد مالیات علی‌الحساب برای برخی افراد معافیت خواهد داشت که با توجه به تجربیات گذشته امکان ایجاد رانت و فساد روز افزون در آن وجود دارد.
مهرمهر20 ساعت قبل
معاون پژوهش، برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان امور مالیاتی گفت: شاخص پرداخت مالیات در ترکیه ۲۶ تا ۲۷ درصد و در بعضی از کشورهای در حال توسعه ۱۵ تا ۱۶ درصد است. وی افزود: این شاخص در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته بین ۳۸ تا ۴۰ و در برخی از همین ممالک بالاتر از ۴۰ درصد است. معاون پژوهش، برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان امور مالیاتی افزود: اگر ایران هم بخواهد این اعداد و ارقام را اضافه کند شاخص پرداخت مالیات در کشور بالاتر از عدد هشت درصد خواهد بود. زمانی تصریح کرد: پایین بودن شاخص پرداخت مالیات در ایران دو دلیل عمده دارد که «قابل توجه بودن حجم فرار مالیاتی، فعالیت اقتصاد زیر زمینی و غیر رسمی» و «طیف وسیع معافیت‌های مالیاتی به لحاظ تنوع و عمق» از جمله این موارد است. وی ضمن اشاره به اینکه اطلاعات نظام اقتصادی و مالی کشور هنوز در حال تکمیل است، یادآور شد: این عوامل باعث شده تا شاخص نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی در ایران کمتر از سایر کشورها باشد.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به شرایط سخت سال ۹۷ گفت: گزارش اتاق بازرگانی در خصوص شاخص پایش ملی محیط کسب و کار نشان می‌دهد این شاخص در بهار و تابستان امسال روند رو به بهبود داشته است. وی ادامه داد: بهبود فضای کسب و کار، بدون همکاری همه دستگاه‌ها از جمله قوه مجریه، قوه قضاییه و اتحادیه‌ها و اصناف بخش خصوصی محقق نمی‌شود. آقای دهقان دهنوی گفت: تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار استعلام از طریق سامانه وزارت اقتصاد انجام، بیش از ۲۶۰ هزار مجوز درخواست و ۱۱۱ هزار مجوز صادر شده است. وی با اشاره به اقدامات انجام شده در وزارت اقتصاد برای بهبود فضای کسب و کار افزود: در دو سازمان امور مالیاتی و گمرک با ابلاغیه ایی که از طرف وزیر اقتصاد صادر شده، برای بهبود فرآیند کسب و کار دستور داده شده است که برخی از این موارد در حال انجام و برخی نهایی شده است. معاون وزیر اقتصاد اضافه کرد: ​ ما برای بهبود فضای کسب و کار از رئیس جمهور خواستیم که به دستگاه‌های اجرایی ضرب‌الاجل بدهد که این ضرب الاجل صادر شد و مهلت آن تا ۱۵ مهرماه بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
وی افزو: مجموع این عوامل باعث شد تا شرایط مساعدی برای فضای کسب و کار در سال ۹۷ فراهم نشود اما در سال ۹۸ روندو جریان‌ها تغییر پیدا کرد و شاهد بهبود شاخص‌های مرتبط با فضای کسب و کار هستیم. دهقان دهنوی با اشاره به عواملی که باعث بهبود این شاخص شده است گفت: پایدار شدن فضای اقتصادی، کاهش تنوع بخشنامه‌ها، انتشار اخبار امیدبخش از آینده اقتصاد، بهبود فضای تولید و … از جمله عواملی بوده است که باعث شد تا فضای کسب و کار در کشور بهبود یابد. وی تاکید کرد: البته قرار نیست وزارت اقتصاد متولی صدور این مجوزها باشد بلکه این درگاه یک پنجره واحد برای تسهیل امور فعالان کسب و کار است. معاون وزارت اقتصاد گفت: همچنین درخواست بعدی صدور شیوه‌نامه واحد برای اجرای ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم بود. معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد تاکید کرد: ا ما مقوله دیگر ورود ارزهای دیجیتال به شبکه پرداخت است که باید بانک مرکزی برای این موضوع مقررات وضع کند و نظارت کافی داشته باشد.
ایلناایلنا22 ساعت قبل
وی افزو: مجموع این عوامل باعث شد تا شرایط مساعدی برای فضای کسب و کار در سال ۹۷ فراهم نشود اما در سال ۹۸ روندو جریان‌ها تغییر پیدا کرد و شاهد بهبود شاخص‌های مرتبط با فضای کسب و کار هستیم. معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد و دارایی با اشاره به آخرین گزارش اتاق بازرگانی از شاخص پایش ملی محیط کسب و کار ایران اظهار داشت: شاخص پایش ملی محیط کسب و کار یک شاخص ۱۰ درجه‌ای است که هر چه این عدد بزرگتر باشد یعنی شرایط نامطلوب‌تر است. وی تاکید کرد: البته قرار نیست وزارت اقتصاد متولی صدور این مجوزها باشد بلکه این درگاه یک پنجره واحد برای تسهیل امور فعالان کسب و کار است. معاون وزارت اقتصاد گفت: همچنین درخواست بعدی صدور شیوه‌نامه واحد برای اجرای ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم بود. معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد تاکید کرد: ا ما مقوله دیگر ورود ارزهای دیجیتال به شبکه پرداخت است که باید بانک مرکزی برای این موضوع مقررات وضع کند و نظارت کافی داشته باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
- بخشودگی مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، توسعه یا رانت؟ جوان درباره لایحه بخشودگی مالیات بر ارزش افزوده نوشته است: ‌درآمد دولت‌ها از مالیات و صادرات تشکیل می‌شود. یکی از انواع مالیات، مالیات بر ارزش افزوده است. در حالی که قبل از معافیت مالیات بر ارزش افزوده، معافیت مالیات بر تولید است که باعث رونق تولید خواهد شد. در خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ابزارهایی مانند پیامک، تماس و دیتای مصرفی به‌عنوان ابزار ارائه خدمات استفاده می‌شود. خدمات ارزش افزوده می‌تواند توسط خود اپراتورها یا توسط شرکای ثالثی که به‌عنوان تأمین‌کننده محتوا (Content Provider) شناخته می‌شوند، انجام شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
این رقم در کشورهای در حال توسعه ۱۵ درصد و در کشورهای پیشرفته بالای ۳۰ درصد را به خود اختصاص می‌دهد. [۱] *واقعیتی به نام «مالیات کم در ایران» در حالی است که در کشورهای دیگر دنیا از افغانستان جنگ‌زده گرفته تا آمریکا! ممکن است روزنامه‌ای بردارد یک مورد فساد را درشت کند؛ مگر همه جا فساد هست؟ فساد در گوشه‌هایی وجود دارد. و هفتم: برخی کارشناسان معتقدند این حرکت و عطش دشمن هدفی با محتوای «فتنه اقتصادی» را دنبال می‌کند. " [۷] بدیهیست که فراخوان و اظهارات این افراد جزو آمار سردار رحیمی نبوده است …***۱_ mshrgh. ir/۱۰۰۰۹۲۳۲_ http: //farsi. khamenei. ir/news-content?id=۴۳۵۵۱۳_ http: //www. armanmeli. ir/fa/print/main/۲۷۲۹۲۹۴_ http: //fna. ir/bnblmy۵_ http: //fna. ir/dclbe۲۶_mshrgh. ir/۱۰۰۰۰۰۰۷_mshrgh. ir/۹۴۸۹۰۸
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، هادی سبحانیان در مورد مضرات معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد تجاری، اظهار داشت: در حال حاضر موضوع اعطای معافیت به مناطق آزاد تجاری یکی از بحث‌های چالش برانگیز سیاست گذاران است؛ موضوعی که توسط دستگاه‌های نظارتی و نهادهای کارشناسی با چالش مواجه شده است. سواستفاده شرکت‌ها از معافیت مناطق آزادوی با اشاره به مطرح بودن معافیت مناطق آزاد از مالیات بر ارزش افزوده، اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده هیچ گونه اصابتی بر تولیدکننده ندارد لذا این حرف غلط است که این مناطق را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کنیم و بگوییم که به دنبال حمایت از تولیدکننده هستیم. خرید هزاران میلیارد کالا از بورس کالا به نام مناطق آزادوی افزود: تاکنون چندین هزار میلیارد تومان از بورس کالا به اسم مناطق آزاد کالا خریداری شده اما در سرزمین اصلی استفاده شده است. سبحانیان اظهار داشت: بر خلاف سایر کشورها، در ایران بین مناطق آزاد و ویژه با سرزمین اصلی مرز چندان قابل تفکیکی وجود ندارد؛ بعضا مشاهده می‌شود که یک سمت خیابان منطقه آزاد و سمت دیگر سرزمین اصلی است. وی افزود: قانون مالیات بر ارزش افزوده و معافیت‌های این قانون را ۱۰ سال است که اجرا می‌کنیم، چند نهاد نظارتی گزارش داده‌اند که این نوع معافیت منجر به فرار مالیاتی شده است.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
معصومه آقاپور علیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره میزان توسعه مناطق آزاد، گفت: اگرچه مناطق آزاد قدمت چندانی نداشته و حدود ۲۵ سال از زمان تاسیس آنها می‌گذرد، اما این مناطق به ویژه در شرایط تحریمی ریه‌ها و محل تنفس اقتصاد کشور هستند زیرا به دلیل برخورداری از معافیت پرداخت مالیات بر ارزش افزوده جذابیت زیادی برای سرمایه گذاری دارند. مزیت مناطق آزاد در توسعه صادرات غیرنفتینماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجا که مناطق آزاد در نقاط مرزی هستند از نظر صادرات غیر نفتی توجیه اقتصادی دارند از سوی دیگر مدیریت واحد اعمال شده در این مناطق موجب تمرکز در صدور مجوزها، امور اداری، درآمدها و … شده و سردرگمی مردم را به شدت کاهش می‌دهد. سایه‌های سیاست بین‌المللی به مناطق آزاد تحویل می‌شودعضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سایه‌های سیاست بین‌المللی به مناطق آزاد تحمیل می‌شود، اضافه کرد: تنها بندری که در حال حاضر تحت تحریم آمریکا قرار ندارد، چابهار است که تمامی این عوامل در تحقق اهداف پیش‌بینی شده برای مناطق آزاد اثرگذار خواهد بود. این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: برخی محدودیت‌های قانونی که در حال حاضر در حال اصلاح است، موجب می‌شود رنگ و بوی اقتصادی این مناطق کمتر شود. وعده‌های اجرایی نشده در مناطق آزاد از جذابیت سرمایه‌گذاری در این مناطق می‌کاهدعضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی مناطق آزاد در مکان‌هایی تاسیس شده‌اند که مناسب منطقه آزاد نیست، گفت: یکی دیگر از مشکلات مناطق آزاد، وعده‌هایی است که داده می‌شود و به صورت قانون نانوشته است اما با تغییر مدیریت‌ها این وعده‌ها اجرایی نشده و سرمایه‌گذارها دچار آشفتگی و مشکل می‌شوند در نتیجه مناطق آزاد جذابیت و جاذبه خود را از دست می‌دهند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
بی‌اعتمادی به محصولات دانش بنیان داخلی، مشکلات در روند ثبت شرکت و وجود بروکراسی اداری، کمبود منابع مالی، استفاده دستگاه‌های دولتی از محصولات خارجی، تأخیر در تأمین مالی قراردادهای بسته شده و ناتوانی در بازاریابی و تجارت محصولات از بزرگ‌ترین موانع رشد شرکت‌های دانش بنیان است که به گفته کارآفرینان، حذف آن‌ها جاده پیشرفت اقتصاد ایران را هموار می‌کند. در غیاب کالای مشابه خارجی که ارزبری بالایی نیز دارد، توانسته‌ایم بخشی از بازار این محصول را در کشور بدست بیاوریم و به مرور در حال توسعه آن هستیم. حال شاید شرکت‌های قدیمی‌تر که در این حوزه کار می‌کنند مشکلات کمتری داشته باشند، ولی برای شرکت‌های نوپایی مثل ما برگشت منابع حائز اهمیت است. معاف از مالیات نیستیمعلی یزدانیان، مدیرعامل شرکت دانش بنیان نوپویان که موفق به جوان‌سازی تیغه‌های پره‌های توربین گازی شده و از این طریق میزان خروج ارز از کشور را کاهش داده است، از طولانی بودن روند امور اداری برای این شرکت‌ها گلایه دارد. یزدانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه قرار بود شرکت‌های دانش بنیان از پرداخت مالیات معاف باشند ولی در حال حاضر ما ملزم به پرداخت مالیات شده‌ایم، می‌گوید: در حالی که انتظار می‌رود روند امور اداری برای شرکت‌های دانش بنیان تسریع شود و دریافت مجوزهای ثبت شرکت، مالیات، بیمه و غیره به صورت سیستمی انجام شود، ما مدت زیادی درگیر بروکراسی اداری و حل این مسائل هستیم تا جایی که گاهی از ادامه مسیر منصرف می‌شویم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، با توجه به عدم پرداخت مالیات و به اصطلاح فرار مالیاتی برخی از افراد، به سراغ جانشین فرمانده نیروی انتظامی رفته و درباره کم و کیف نحوه بررسی این پرونده‌ها و جلوگیری از فرار مالیاتی از وی پرس و جو کردیم. او با بیان اینکه در پلیس امنیت اقتصادی به همه مسائل مربوطه در حوزه امنیت اقتصادی کشور پرداخته می‌شود، افزود: پلیس امنیت اقتصادی در حوزه‌های پولی و مالی، مالیاتی، تجاری، واردات و صادرات، توزیع کالا در جامعه و قاچاق‌های جزء و کل، جرایم و‌مفاسد اقتصادی در حال انجام ماموریت است. جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه تمام ذیل‌های پلیس امنیت اقتصادی قابل تعریف هستند، تصریح کرد: یکی از این بخش‌هایی که در حال بررسی و انجام وظایف در پلیس امنیت اقتصادی هست، بحث مالیات، فرار مالیاتی، شناسایی و دستگیری متخلفان این حوزه است. وی افزود: یکی از همکاری‌ها و هماهنگی‌هایی که با سازمان امور مالیاتی کشور داریم، کمک به شناسایی و برخورد با کسانی است که فرار مالیاتی می‌کنند. به گفته وی در سال ۹۷، هزار میلیارد تومان از فرار مالیاتی وصول شده بود و شناسایی فرار مالیاتی در ماه‌های اخیر ۴ برابر افزایش داشته است.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، چاپ؛ صنعت بزرگ و با اهمیتی است که در بیشتر کشورهای توسعه‌یافته جهان در بین پنج صنعت نخست جای گرفته است. ضمن آنکه مدیریت‌ ضعیف و ناکارآمد این صنعت، نبود سرمایه در گردش، ‌ نداشتن توانایی در جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی و مهم‌تر از همه نداشتن متولی مشخص، موجب شده فعالان صنعت چاپ با روندی کندتر از گذشته فعالیت کنند. رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران اصفهان در رابطه با مشکلات کنونی صنعت چاپ می‌گوید: یکی از مشکلات اساسی صنعت چاپ، تأمین مواد اولیه است. انصاری پور اضافه می‌کند: همچنین فقدان دید صنعتی به چاپ نیز از دیگر موانع پیشرفت آن بشمار می‌آید زیرا بسیاری از متولیان صنعت چاپ، این بخش را جزو صنعت نمی‌دانند در حالی که بسیاری از مشکلات فراروی صنعت چاپ، زمانی رفع خواهد شد که مسئولان نسبت به این بخش دید صنعتی پیدا کنند. مهرپرور خاطرنشان می‌کند: بحث فرسودگی ناوگان صنعت چاپ هم معضلی دیگر است که باعث پسرفت صنعت چاپ شده است و سال‌هاست که مطرح‌شده‌ اما راهکاری برای برون‌رفت از آن نداریم.
مهرمهر1 روز قبل
این کارشناس اقتصادی افزود: دستگاه‌های نظارتی و نهادهای کارشناسی معتقدند اعطای معافیت مالیات بر ارزش افزوده برای مناطق آزاد نه تنها منطبق با مبانی نظری این مالیات نیست بلکه پیامدها و تبعاتی را برای اقتصاد کشور دارد که فساد و فرار مالیاتی و تبعیض بخشی از آنهاست. سواستفاده شرکت‌ها از معافیت مناطق آزادوی با اشاره به مطرح بودن معافیت مناطق آزاد از مالیات بر ارزش افزوده، اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده هیچ گونه اصابتی بر تولیدکننده ندارد لذا این حرف غلط است که این مناطق را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کنیم و بگوییم که به دنبال حمایت از تولیدکننده هستیم. خرید هزاران میلیارد کالا از بورس کالا به نام مناطق آزادوی افزود: تاکنون چندین هزار میلیارد تومان از بورس کالا به اسم مناطق آزاد کالا خریداری شده اما در سرزمین اصلی استفاده شده است. وی افزود: قانون مالیات بر ارزش افزوده و معافیت‌های این قانون را ۱۰ سال است که اجرا می‌کنیم، چند نهاد نظارتی گزارش داده‌اند که این نوع معافیت منجر به فرار مالیاتی شده است. وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر فردی در جنوب تهران غذایی بخورد باید مالیات بر ارزش افزوده بدهد اما خوردن غذا در لوکس‌ترین رستوران منطقه آزاد مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست.
فراروفرارو1 روز قبل
آثار تحریم بر اقتصاد ایران و کاهش درآمد‌های نفتی، دولت را واداشته تا نوع دیگری به تأمین بودجه نگاه کند. نوبخت توضیح داده: «منابع بودجه سال آینده متفاوت از سنوات گذشته خواهد بود و عمدتا معطوف به سه محور است. رئیس سازمان برنامه و بودجه از حذف نفت در بودجه جاری سال ۹۹ خبر داده و گفته از نفت صرفا در بودجه عمرانی و تملک دارایی سرمایه‌ای بهره خواهند گرفت. فکر می‌کنید این هدف‌گذاری تا چه اندازه شدنی است؟ حذف درآمد‌های نفتی از بودجه جاری و صرف آن برای بودجه عمرانی، سابقه تاریخی دارد. وقتی به طور تاریخی، بودجه به نفت، اوراق بدهی و اوراق قرضه وابسته می‌شود، با وجود آنکه درآمد‌های نفتی کاهش یافته است، کندن نفت از بودجه حرف دقیقی نیست.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
آخرین نسخه‌ای که توسط شهردار تهران برای تامین مسکن اقشار کم‌درآمد جامعه پیچیده شده، ساخت خانه‌های ۳۰ متری است. به گزارش تجارت‌نیوز، آخرین نسخه‌ای که این بار نه از سوی دولت که توسط شهردار تهران برای تامین مسکن اقشار کم‌درآمد جامعه پیچیده شده، ساخت خانه‌های ۳۰ متری است. در یک واحد مسکونی ۳۰ متری جایی برای فرزندان وجود ندارد. اما خانه‌های ۳۰ متری نه تنها پیامدهای منفی برای جمعیت کشور به همراه خواهد داشت بلکه ناخودآگاه افراد را به سمت تجردگرایی سوق می‌دهد. شهرداری تامین‌کننده مسکن نیستوی در پاسخ به این پرسش که چرا شهرداری طرح ساخت مسکن ۳۰ متری را برای خانواده‌های بدون مسکن ارائه داده است، اظهار می‌دارد: متولی ساخت مسکن وزارت راه و شهرسازی، معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی و بنیادهایی نظیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و شهرداری تأمین‌کننده مسکن نیست که بخواهد در این مقوله ورود پیدا کند و وظیفه‌ای در این خصوص نیز ندارد.
ایلناایلنا1 روز قبل
نماینده مردم ورامین ضمن اشاره به مشکلات تولیدکنندگان و دامداران گفت: جریمه میلیاردی یک دامدار علی رغم مصوبه قانونی مجلس خلاف جهت حمایت از تولید است. به گزارش ایلنا؛ نقوی حسینی در نشست علنی نوبت عصر امروز (یک شنبه، ۲۱ مهر ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی گفت: سال جاری به عنوان سال حمایت از تولید و رونق تولید نامگذاری شده، اما به هیچ عنوان از تولیدکنندگان حمایت نمی‌شود. نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان در زمینه مسائل مرتبط با تامین اجتماعی، آب منطقه‌ای، برق، ارزش افزوده، پرداخت مالیات، محیط زیست و جهاد کشاورزی افزود: یک دامدار با چند رأس گاو ۳ میلیارد جریمه شده است؛ در صورتی که این فرد چاه مورد استفاده خود را قبل از سال ۸۵ حفر کرده بود. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: شرکت آب منطقه‌ای علی رغم مصوبه مجلس و مجوز قانونی به کسانی که اقدام به حفر چاه قبل از سال ۸۵ کرده بودند، این دامدار را جریمه کرده است. این اقدام ضربه‌ای به تولیدکنندگان خواهد زد.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدحسین نقوی حسینی در نشست علنی نوبت عصر امروز (یک شنبه، ۲۱ مهر ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی گفت: سال جاری به عنوان سال حمایت از تولید و رونق تولید نامگذاری شده، اما به هیچ عنوان از تولیدکنندگان حمایت نمی‌شود. نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان در زمینه مسائل مرتبط با تامین اجتماعی، آب منطقه‌ای، برق، ارزش افزوده، پرداخت مالیات، محیط زیست و جهاد کشاورزی افزود: یک دامدار با چند رأس گاو ۳ میلیارد جریمه شده است؛ در صورتی که این فرد چاه مورد استفاده خود را قبل از سال ۸۵ حفر کرده بود. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: شرکت آب منطقه‌ای علی رغم مصوبه مجلس و مجوز قانونی به کسانی که اقدام به حفر چاه قبل از سال ۸۵ کرده بودند، این دامدار را جریمه کرده است. این اقدام ضربه‌ای به تولیدکنندگان خواهد زد. /پایان پیام
ایسناایسنا1 روز قبل
«در حالی که تحقیقات استیضاح در آمریکا به دنبال شفاف‌سازی است، دولت ترامپ همچنان کتاب قانون را جوری تغییر می‌دهد که به میلیون‌ها نفر آسیب می‌زند.» حالا دولت ترامپ در فکر آن است که انجام چنین حقه‌هایی را آسان‌تر کند. کیم، دادرس دادگاه ناحیه‌ای سان فرانسیسکو به دولت آمریکا دستور داده در حالی که این پرونده برای رسیدگی راهی دادگاه می‌شود، دریافت بازپرداخت این وام‌ها را متوقف کند. سیاست نظارتی دولت ترامپ می‌تواند به طور کلی در حرکت به سمت نظام‌هایی خلاصه شود که خود آن‌ها را ایجاد کرده است. دولت آمریکا در واقع به شدت تلاش کرده تا مقرراتی را که حتی گاهی از سوی شرکت‌ها بر لزوم آن‌ها تاکید شده، کاهش دهد.
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی - داستان مالیات بازیکنان مدت‌هاست که در فوتبال ایران خبرساز شده و اعتراض آن‌ها را در پی داشته است. مسئله‌ای که اخیرا در استقلال باعث یک جنجال عجیب و غریب شد. خجالت‌آوره، مگه پولی دادید؟ درج این متن در گروه بازیکنان باعث شد تا فرشید باقری حرکت عجیبی انجام داده و با اعتراض نسبت به شرایط موجود در گروه نوشت: «واقعا خجالت‌آوره. اطلاع مدیرانکاملا بدیهی بود که چنین واکنشی به گوش مدیران باشگاه هم برسد و صاحب‌منصبان استقلال هم در جریان انتقادات تند هافبک مصدوم خودشان قرار بگیرند. بازیکنی که طی سالیان گذشته حداقل در رابطه با مدیران باشگاه هرگز مواضع انتقادی (یا حداقل موضعی به این تندی) اتخاذ نمی‌کرد. البته اغلب مدیران استقلال ترجیح دادند در مورد ماجرای فوق از سیاست «دیده اغماض» پیروی کرده و چندان وارد جزئیات نشوند!
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
نمایندگان مجلس وزارت اقتصاد و دارایی را موظف به پرداخت مالیات اخذ شده از آستان قدس رضوی، بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیرو‌های مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام به آموزش و پرورش کردند. نمایندگان در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با ۱۴۲ رأی موافق، ۱۶ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه با مفاد ماده (۴) موافقت کردند. در ماده (۴) آمده است: در اجرای ماده (۷۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) مصوب ۴/۱۲/۹۳ با اصلاحات و الحاقات بعدی، وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان امور مالیاتی) موظف است منابع موضوع ماده مذکور را به صورت ۳ ماهه از موسسات و بنگاه‌های اقتصادی وصول کند و پس از واریز به خزانه و درج در قالب ردیف مشخص در بودجه‌های سنواتی برابر موافقتنامه مربوط در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهد. در جریان بررسی ماده (۴) طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد جبار کوچکی نژاد برای الحاق به این ماده با ۱۰۹ رأی موافق، ۴۵ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر در جلسه تصویب شد. عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این پیشنهاد گفت: آنچه مسلم است ارتقاء معلمان در حوزه آموزش، پرورش و کارگاهی می‌تواند نقش موثری در توانمندسازی علمی دانش آموزان داشته باشد بنابراین بر اساس مصوبه دولت اعمال مدرک تحصیلی برای این قشر محدود شده که یک نوع تبعیض بین کارمندان دولتی محسوب می‌شود؛ بنابراین رفع این مشکل نیازمند حمایت نمایندگان مجلس از یک میلیون جمعیت فرهنگیان کشور است.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۱ مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با ۱۴۲رأی موافق، ۱۶ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه با مفاد ماده (۴) موافقت کردند. در ماده (۴) آمده است: در اجرای ماده (۷۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) مصوب ۴/۱۲/۹۳ با اصلاحات و الحاقات بعدی، وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان امور مالیاتی) موظف است منابع موضوع ماده مذکور را به صورت ۳ ماهه از موسسات و بنگاه‌های اقتصادی وصول کند و پس از واریز به خزانه و درج در قالب ردیف مشخص در بودجه‌های سنواتی برابر موافقتنامه مربوط در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهد. در ماده (۷۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت نیز آمده است: به منظور برقراری عدالت آموزشی و اجرای اصل (۳۰) قانون اساسی و تجهیز کلیه آموزشگاه‌های آموزش و پرورش با اولویت مناطق محروم و روستاها، آستان قدس رضوی و آن دسته از موسسات و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و سایر دستگاه‌های اجرایی که تا زمان تصویب این قانون، مالیات پرداخت نکرده‌اند، به استثنای مواردی که اذن ولی فقیه وجود دارد موظف به پرداخت مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده می‌باشند، منابع حاصله صرفا جهت توسعه عدالت آموزشی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد تا بر اساس آیین‌نامه‌ای که به این منظور تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، هزینه نماید. در جریان بررسی ماده (۴) طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد جبار کوچکی نژاد برای الحاق به این ماده با ۱۰۹ رأی موافق، ۴۵ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر در جلسه تصویب شد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این پیشنهاد گفت: آنچه مسلم است ارتقاء معلمان در حوزه آموزش، پرورش و کارگاهی می‌تواند نقش موثری در توانمندسازی علمی دانش آموزان داشته باشد بنابراین بر اساس مصوبه دولت اعمال مدرک تحصیلی برای این قشر محدود شده که یک نوع تبعیض بین کارمندان دولتی محسوب می‌شود؛ بنابراین رفع این مشکل نیازمند حمایت نمایندگان مجلس از یک میلیون جمعیت فرهنگیان کشور است. /پایان پیام
ایلناایلنا1 روز قبل
نمایندگان مجلس، وزارت اقتصاد و دارایی را موظف به پرداخت مالیات اخذ شده از آستان قدس رضوی، بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام به آموزش و پرورش کردند. به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۱ مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با ۱۴۲رأی موافق، ۱۶ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه با مفاد ماده (۴) موافقت کردند. در ماده (۴) آمده است: در اجرای ماده (۷۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) مصوب ۴/۱۲/۹۳ با اصلاحات و الحاقات بعدی، وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان امور مالیاتی) موظف است منابع موضوع ماده مذکور را به صورت ۳ ماهه از موسسات و بنگاه‌های اقتصادی وصول کند و پس از واریز به خزانه و درج در قالب ردیف مشخص در بودجه‌های سنواتی برابر موافقتنامه مربوط در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهد. در جریان بررسی ماده (۴) طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد جبار کوچکی نژاد برای الحاق به این ماده با ۱۰۹ رأی موافق، ۴۵ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر در جلسه تصویب شد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این پیشنهاد گفت: آنچه مسلم است ارتقاء معلمان در حوزه آموزش، پرورش و کارگاهی می‌تواند نقش موثری در توانمندسازی علمی دانش آموزان داشته باشد بنابراین بر اساس مصوبه دولت اعمال مدرک تحصیلی برای این قشر محدود شده که یک نوع تبعیض بین کارمندان دولتی محسوب می‌شود؛ بنابراین رفع این مشکل نیازمند حمایت نمایندگان مجلس از یک میلیون جمعیت فرهنگیان کشور است.

به انتهای لیست رسیدید