پرداخت یارانه معیشتی

پرداخت یارانه معیشتی

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز7 ساعت قبل
سامانه ثبت درخواست یارانه معیشتی بسته شد و فرصت نام‌نویسی به اتمام رسید. به گفته سخنگو ستاد یارانه معیشتی، درخواست تعدادی از متقاضیان تایید شده و قطعا به لیست یارانه‌بگیران بهمن ماه افزوده خواهند شد. حسین میرزایی، سخنگو ستاد شناسایی مشمولان یارانه معیشتی به تجارت‌نیوز گفت: در حال بررسی درخواست متقاضیان دریافت یارانه معیشتی هستیم. وی پیشتر گفته بود که در صورت تایید درخواست متقاضیان در هر مرحله یارانه معیشتی دوره‌های قبل نیز واریز می‌شود. باید دید چه تعداد از متقاضیان یارانه معیشتی که اطلاعات خود را برای بار دوم به وزارت کار داده‌اند، مشمول این یارانه خواهند شد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
زیرا، اغلب خانوارهایی که از دریافت یارانه معیشتی محروم شده‌اند، چنین شرایطی را در خود نمی‌بینند و معتقدند که حق آنها تضییع شده است. یکی از گلایه‌های این قبیل خانوارها، به نحوه محاسبه درآمد آنها است که باعث شده از دریافت یارانه معیشتی محروم شوند. متأسفانه در بین انبوه اعتراضات به عدم دریافت یارانه معیشتی، چنین مواردی بسیار زیاد است. وی افزود: من چه می‌دانستم که قرار است یارانه معیشتی بدهند. خودم هم نمی‌دانم چقدر پولدار بوده‌ام و خبر نداشته‌ام!
ایسناایسنا1 روز قبل
یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. به رئیس جمهور: لزوم حمایت از صدا و سیما و عدم فشار به رسانه‌ ملی در خصوص ساخت برنامه‌هایی با مضامین انقلابی در شبکه افق که مورد علاقه مردم است. به وزیر نفت: ضرورت ارائه توضیح در خصوص علت کاهش پیمانه‌ای سهمیه بنزین مردم با توجه به اعتراضات شدید و گسترده مردم. محمدرضا پورابراهیمی به وزیر نفت: کاهش بیش از مصرف سهمیه بنزین از کارت سوخت پس از هر بار سوخت‌گیری که برخلاف قانون صورت می‌گیرد باعث ایجاد مشکل و نارضایتی بین مردم شده است. به وزیر کشور: عدم نظارت دستگاه‌های متولی از جمله وزارت کشور در کاهش بیش از مصرف سهمیه بنزین از کارت سوخت پس از هر بار سوخت‌گیری.
ایسناایسنا1 روز قبل
یک عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس گفت: دولت در بعضی موارد گروکشی می‌کند که در شأن مردم نیست. به گزارش ایسنا، حسن کامران در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: دولت در بعضی مسائل گروکشی می‌کند، مثلا به مردم گفته می‌شود اگر فرم و اطلاعات خود را کامل نکنید، یارانه شما قطع خواهد شد. نماینده مردم اصفهان در مجلس در مورد تقسیمات کشوری گفت: شرق اصفهان جمعیت زیادی دارد و تنها بخشی از آن چهار هزار کیلومتر می‌شود. دولت وعده داده بود که شرق اصفهان را جدا کند اما به وعده خود عمل نکرده است. این عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در پایان تذکر خود خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حرف حساب کارخانه ذوب‌آهن با ایثارگران چیست؟ رفتار این کارخانه در شأن ایثاگران نیست.
ایسناایسنا1 روز قبل
به گزارش ایسنا، جلسه علنی امروز مجلس به ریاست لاریجانی برگزار شد و ادامه بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار نمایندگان نمایندگان قرار گرفت. درادامه این جلسه نمایندگان به منظور تأمین نظر شورای نگهبان موادی از طرح الحاق موادی به قانون نحوه اجرای اصل چهل و نهم قانون اساسی را اصلاح کردند. با تصویب مواد ۳۶، ۳۷ و ۳۸ لایحه مالیات بر ارزش افزوده نیز مودیانی که از عضویت در سامانه مودیان امتناع ورزیده‌اند مکلف به پرداخت جریمه خواهند شد. در ادامه این جلسه سازوکار اخذ جریمه از متخلفانی که از پرداخت مالیات سرباز می‌زنند را تعیین شد. نمایندگان در ادامه ۱۸ ماده پایانی لایحه مالیات بر ارزش افزوده را جهت بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع دادند.
ایسناایسنا3 روز قبل
یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. به رئیس جمهور: تخصیص و تأمین اعتبار رزمندگان معسر. علیرضا محجوب به رئیس جمهور و وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: لزوم تسریع در معرفی رئیس صندوق بازنشستگی کشور. تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لازم است نظارت کنید تا عیدی مصوب کارگران کامل و به موقع پرداخت شود. تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: حذف سقف تعیین شده برای ارائه خدمات درمانی، آزمایشگاهی و بهداشتی برای موسسات طرف قرارداد بیمه تأمین اجتماعی.
خانه ملتخانه ملت3 روز قبل
علی اسدی کرم عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص، عدم پرداخت یارانه معیشتی به برخی از خانوارها، گفت: تعداد بسیار زیادی از افرادی که به نمایندگان مراجعه می‌کنند نسبت به عدم پرداخت یارانه معیشتی اعتراض دارند. نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه درآمد فرزندان نباید به عنوان درآمد سرپرست خانوار محاسبه شود زیرا این موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد از لیست خارج شوند، ادامه داد: بخش زیادی از درآمد فرزندان وارد سبد خانوار نمی‌شود و به عنوان پس انداز برای آینده از آن استفاده می‌کنند. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولین حوزه پرداخت یارانه‌های معیشتی باید نظارت و رسیدگی لازم را اعمال و در تعیین سبد درآمدی خانوار دقت لازم را داشته باشند، عنوان کرد: باید در شرایط بهتری میزان درآمد خانوارها محاسبه شود سپس آنها را از لیست متقاضیان حذف کنند. /پایان پیام
ایلناایلنا3 روز قبل
یک نماینده مجلس امروز در صحن علنی به نحوه پرداخت یارانه معیشتی انتقاد کرد و نایب رئیس دوم مجلس از دولت درخواست کرد که یک گزارش در این باره ارائه دهد. وی با اشاره به ۶۰ میلیون نفر و یا ۱۸ میلیون خانوار مشمول بسته معیشتی مطرح کرد: ما در جمع مردم هستیم و این روزها مردم اعتراض دارند و می‌گویند که این بسته معیشتی به آن‌ها تعلق نگرفته و یا بعضا به آن‌ها اخطار داده‌اند که به حساب‌های شما سرکشی می‌کنیم که البته این خلاف قانون است. همچنین عبدالرضا مصری به عنوان نایب رئیس مجلس خطاب به امیری نماینده دولت گفت: طبق مراجعات مردم و مراجع کنندگان به نمایندگان هر هفته مردم درباره بسته معیشتی تذکر می‌دهند. نایب رئیس مجلس تاکید کرد: سیستم شفافی در زمینه بسته معیشتی وجود ندارد از نظر تعداد و از نظر مبلغ این سیستم شفاف نیست و هیچ گزارشی هم دولت محترم به مجلس ارائه نداده است. وی تاکید کرد: خواهش می‌کنم یک گزارش کامل درباره یارانه معیشتی دولت تهیه کند و در دستور قرار گیرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت هفته آینده گزارش کاملی درباره یارانه معیشتی به مجلس شورای اسلامی ارائه کند تا بررسی شود. قدس آنلاین: حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی گفت: رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در زمان افزایش قیمت بنزین گفتند که حتی یک ریال از این درآمد را برای دولت نمی‌خواهند و آن را به ۱۸ میلیون خانوار می‌دهند. وی افزود: این روزها مردم اعتراض شدیدی دارند و می‌گویند که یارانه معیشتی به آنان تعلق نگرفته است و این خلاف قانون است و لازم است که گزارش کاملی داده شود که این یارانه به چه کسانی تعلق گرتفه است. عبدالرضا مصری که ریاست جلسه را به عهده داشت در پاسخ به این تذکر، خطاب به امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: مراجعات مردم به نمایندگان مجلس در این زمینه بسیار زیاد است چرا که سیستم پرداخت یارانه معیشتی از لحاظ تعداد مشمولان و درآمد حاصل از این منبع شفاف نیست. وی گفت: دولت هیچ گزارشی در این باره به مجلس ارائه نکرده است و لازم است هفته آینده گزارش کاملی درباره یارانه معیشتی تهیه کرده و به مجلس ارائه کند تا بررسی شود.
فارسفارس3 روز قبل
نایب‌رئیس مجلس گفت: دولت هیچ گزارشی درباره یارانه معیشیتی به مجلس ارائه نکرده و لازم است هفته آینده گزارش کاملی در این باره تهیه و به مجلس ارائه کند تا بررسی شود. وی افزود: این روزها مردم اعتراض شدیدی دارند و می‌گویند که یارانه معیشتی به آنان تعلق نگرفته که خلاف قانون است؛ لازم است گزارش کاملی داده شود که این یارانه به چه کسانی داده‌اند. عبدالرضا مصری نایب رئیس دوم مجلس که اداره نشست علنی را برعهده داشت، در پاسخ به این تذکر، خطاب به غلامحسین امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: مراجعات مردم به نمایندگان مجلس در این زمینه بسیار زیاد است چرا که سیستم پرداخت یارانه معیشتی از لحاظ تعداد مشمولان و درآمد حاصل از این منبع شفاف نیست. نایب رئیس دوم مجلس گفت: دولت هیچ گزارشی در این باره به مجلس ارائه نکرده و لازم است هفته آینده گزارش کاملی درباره یارانه معیشتی تهیه و به مجلس ارائه کند تا بررسی شود. انتهای پیام/
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی گفت: رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در زمان افزایش قیمت بنزین گفتند که حتی یک ریال از این درآمد را برای دولت نمی‌خواهند و آن را به ۱۸ میلیون خانوار می‌دهند. وی افزود: این روزها مردم اعتراض شدیدی دارند و می‌گویند که یارانه معیشتی به آنان تعلق نگرفته است و این خلاف قانون است و لازم است که گزارش کاملی داده شود که این یارانه به چه کسانی تعلق گرتفه است. عبدالرضا مصری که ریاست جلسه را به عهده داشت در پاسخ به این تذکر، خطاب به امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: مراجعات مردم به نمایندگان مجلس در این زمینه بسیار زیاد است چرا که سیستم پرداخت یارانه معیشتی از لحاظ تعداد مشمولان و درآمد حاصل از این منبع شفاف نیست. وی گفت: دولت هیچ گزارشی در این باره به مجلس ارائه نکرده است و لازم است هفته آینده گزارش کاملی درباره یارانه معیشتی تهیه کرده و به مجلس ارائه کند تا بررسی شود.
ایلناایلنا3 روز قبل
یک نماینده مجلس گفت: چرا باید یارانه معیشتی فردی که یک میلیون و ۲۰۰ تومان حقوق می‌گیرد به بهانه واهی دریافت حقوق ۷ میلیون تومانی قطع شود. این داده‌های غلط از کجا به وزارت رفاه رسیده است. به گزارش ایلنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به قطع یارانه معیشتی برخی از مردم نسبت به رویه وزارت رفاه در خصوص سرکشی به حساب‌های مردم انتقاد کرد و گفت: باید جلوی این رویه غلط هرچه زودتر گرفته شود. وی اضافه کرد: چرا باید یارانه معیشتی فردی که یک میلیون و ۲۰۰ تومان حقوق می‌گیرد به بهانه واهی دریافت حقوق ۷ میلیون تومانی قطع شود. این داده‌های غلط از کجا به وزارت رفاه رسیده است.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، به نقل از خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با انتقاد از نحوه پرداخت یارانه معیشتی به مردم، اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روش اشتباهی را در پیش گرفته و به حساب همه مردم سرک می‌کشد که این روش درستی نیست. وی افزود: همچنین این وزارتخانه در پیامی مردم را تهدید کرده است که اگر نسبت به عدم دریافت یارانه معیشتی اعتراض کنند، یارانه آنان هم قطع می‌شود که این نوع رفتار با مردم درست نیست. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: برخی از مردم به ما مراجعه می‌کنند و می‌گویند که فقط یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرند اما برای آن پیام آمده که ۷ میلیون تومان درآمد دارند که این نوع رفتار با مردم برای ندادن یارانه معیشتی به آنان، اهانت است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
سید کاظم دلخوش اباتری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه ابهاماتی در روند پرداخت یارانه‌ معیشتی به خانوارها و افراد مشمول این طرح وجود دارد اظهار داشت: با وجود تمام تلاش‌های دولت، در حال حاضر روند پرداخت یارانه معیشتی شفاف نیست و انتظار داریم قبل از شروع سال ۹۹ این نقیصه برطرف شود. دلخوش اباتری با بیان اینکه صحن علنی مجلس نیز طرح رسیدگی به درآمدهای حاصل از اجرای سهمیه‌بندی بنزین را در دستور کار دارد تصریح کرد: تنها موضوعی که هم‌اینک موجبات نگرانی برخی از اقشار جامعه را فراهم کرده نحوه پرداخت یارانه معیشتی است که انتظار داریم مشکلات موجود در آن به سرعت برطرف شود. وی تهیه یک بانک اطلاعاتی جامع شامل افراد نیازمند، افراد جامانده و قشرهای متمکن جامعه را لازمه شفاف‌سازی در پرداخت یارانه معیشتی توسط دولت اعلام کرد و بیان داشت: دولت ابتدا باید این جامعه آماری را تهیه کند تا مشخص شود یارانه معیشتی به چه افرادی پرداخت شده و چه خانوارهایی از دریافت آن جا مانده‌اند. نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی فراخوانی‌هایی که تاکنون در قالب سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان برای پرداخت یارانه معیشتی به مردم انجام شده را مورد تأکید قرار داد و گفت: افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، کشاورزان، کارگران و قشرهای آسیب‌پذیر از جمله افراد مستحق دریافت یارانه معیشتی هستند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از پیگیری نمایندگان و اعضاء کمیسیون تلفیق مجلس برای اعمال برخی اصلاحات در لایحه بودجه سال ۹۹ سخن گفت و خاطرنشان کرد: بدون شک برقراری انسجام و همکاری مشترک بین دولت مجلس به حل و فصل سریع‌تر مشکلات ختم می‌شود و مردم نیز از ضعف‌های موجود متضرر نمی‌شوند.
خانه ملتخانه ملت4 روز قبل
محمدمهدی مفتح عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سازوکار دولت برای ثبت اعتراض مردمی که یارانه معیشتی را دریافت نکرده‌اند، گفت: دولت برای معترضان به عدم دریافت یارانه معیشتی جریمه سنگینی را وضع کرده است، از این رو دولت مقرر کرده که اگر فردی نسبت به عدم دریافت یارانه بنزینی در سامانه مذکور اعتراض کرد، در صورت عدم احراز صلاحیت وی برای دریافت یارانه مذکور، علاوه بر یارانه معیشتی، یارانه نقدی وی نیز حذف خواهد شد. نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشخص نیست چرا برخی دولتی‌ها اینگونه اقدامات انجام می‌دهند، این اقدامات قطعا موجب اعتراض مردم خواهد شد، دولت بهتر است به جای وضع سیاست‌های انقباضی، از متقاضیان دریافت یارانه معیشتی ثبت نام کرده و سپس با آرامش شرایط افراد را بررسی و تصمیم گیری را اعلام کند. عدم شفافیت میزان درآمدهای دولت از محل افزایش قیمت بنزینوی با انتقاد از عدم شفافیت میزان درآمدهای دولت از محل افزایش قیمت بنزین گفت: منابع درآمدی حاصل از افزایش قیمت بنزین از یک هزار تومان به یک هزار و ۵۰۰ تومان و سه هزار تومان باید کاملا شفاف شود، از طرف دیگر قرار بود که تمام درآمدهای حاصله برای پرداخت یارانه معیشتی هزینه شود، اما این مسئله نیز مشخص نیست که چه میزان از درآمدهای حاصله برای یارانه بنزینی صرف شده است. اقدامات مبهم دولت در اجرای طرح پرداخت یارانه معیشتیعضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی با ابهامات بسیاری در بحث اجرای طرح پرداخت یارانه معیشتی مواجه هستیم، حال دولت موظف است که تمام این محورها و ابهامات را به مجلس گزارش دهد، در گام نخست دولت باید میزان درآمدهای حاصله را مشخص کرده و پس از آن باید سازو کار اعتراض متقاضیان را اصلاح کند. /پایان پیام
خانه ملتخانه ملت6 روز قبل
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از مردم در کوچه و خیابان وقتی با ما مواجه می‌شوند، نسبت به عملکرد دولت در واریز یارانه معیشتی انتقاد می‌کنند، دولت در زمان واریز یارانه بنزینی اعلام کرد که این اعتبار به ۶۰ میلیون نفر پرداخت خواهد شد. تعداد قابل توجهی از مردم هنوز یارانه معیشتی دریافت نکرده اندوی گفت: در شرایط کنونی تعداد قابل توجهی از مردم اعلام کرده‌اند که یارانه معیشتی دریافت نکرده‌اند، حال سوال اینجاست که دولت چگونه اعلام می‌کند که به ۶۰ میلیون نفر یارانه بنزینی پرداخت کرده است. ملاک اصلی دولت برای پرداخت یا حذف یارانه معیشتی، میزان درآمد کل خانوار استاین نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: از طرف دیگر عده‌ای از متقاضیان دریافت یارانه معیشتی اعلام می‌کنند که دولت به دلایل نادرست آن‌ها را از لیست دریافت یارانه حذف کرده است، به نظر می‌رسد که دولت ملاک اصلی خود را پرداخت یارانه معیشتی، میزان درآمد کل خانوار قرار داده است. حذف یارانه معیشتی خانوارها به دلیل میزان درآمد کل خانوار، سازوکار مناسب و عادلانه‌ای نیستمفتح گفت: حذف یارانه معیشتی خانوارها به دلیل میزان درآمد کل خانوار، سازوکار مناسب و عادلانه‌ای نیست، زیرا شاید یک خانواده فرزندانی داشته باشد که شغل و درآمد دارند و اما این فرزندان درآمد خود را برای تشکیل زندگی جدید و ازدواج پس انداز می‌کنند، بنابر این نمی‌توان این درآمدها را ملاک پرداخت یا حذف یارانه قرار دارد. دولت باید ملاک پرداخت یا حذف یارانه معیشتی را میزان ثروت خانوارها تعیین کندوی تصریح کرد: به نظر من دولت باید ملاک پرداخت یا حذف یارانه معیشتی را میزان ثروت خانوارها تعیین کند، در آن زمان می‌توان بر اساس میزان ثروت تعیین کرد که آیا این خانواده مستحق دریافت یارانه بنزینی است یا خیر.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
بودجه سال ۹۹ به‌طور قطع به صورت یک بودجه انقباضی تدوین شده و بودجه‌ریزی با توجه به پیش‌بینی‌هایی است که برای سال آینده وجود دارد، ولی چند اشکال اساسی در بودجه سال آینده وجود دارد. با این وجود، برای اولین سال نظرات بخش خصوصی برای بودجه سال آینده خواسته نشد. این سه قشر امروز مالیات پرداخت می‌کنند، ولی اقشار دیگری هستند که بیشترین حجم تجارت در اختیار آنهاست و مالیات پرداخت نمی‌کنند. سال‌هاست که این اتفاق در کشور ما نیفتاده و صنوف ما به صورت توافقی هر سال یک مالیاتی پرداخت می‌کنند. آقای خوانساری، رییس اتاق بازرگانی تهران چندی پیش عنوان کردند اگر بودجه سال آینده تصویب شود، شاهد جهش ارزی همچون سال ۹۷ خواهیم بود.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: طبق اطلاعات حاصله از جامعه، بخش عمده‌ای از دریافت یارانه معیشتی محروم هستند لذا بانک اطلاعاتی یا کامل نیست یا در حد یک بانک نیست. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ظورای اسلامی، اظهار کرد: طبق اطلاعات حاصله از جامعه، بخش عمده‌ای از دریافت یارانه معیشتی محروم هستند لذا بانک اطلاعاتی یا کامل نیست یا در حد یک بانک نیست؛ از رییس جمهور و وزارت کار می‌خواهیم بازنگری در این راستا صورت بپذیرد. مردم در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنند که نباید از حق یاد شده محروم شوند. پورابراهیمی داورانی گفت: همچنین باید اذعان کرد بی‌عدالتی در آموزش و پرورش شکل گرفته زیرا بسیاری از کارکنان اداری آموزش و پرورش از این طرح محروم شده‌اند که باید تصمیم لازم اتخاذ شود. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ظورای اسلامی، اظهار کرد: همسان‌سازی حقوق کارمندان دولتی و سازمان تامین اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود که باید به آن توجه شود.
تابناکتابناک1 هفته قبل
یکی از ملاک‌های حذف یارانه معیشتی این است که کسانی که به صورت همزمان خودرو، مسکن و شغل دارند یارانه معیشتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد. آخرین گروه، اولین یارانه معیشتی خود را در تاریخ ۲ آذر ماه سال جاری دریافت کردند. محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور طی مصاحبه در مورد زمان واریزی یارانه معیشتی گفت: مقرر شد دهم هر ماه کمک معیشتی خانوار، بیستم هر ماه یارانه نقدی و بیست و هشتم هر ماه حقوق کارمندان پرداخت شود. در این ماده آمده است، اگر محرز شود که اطلاعات متقاضی برای دریافت یارانه با واقعیت همخوانی ندارد دولت می‌تواند از ادامه پرداخت یارانه به او خودداری کند. همچنین، یارانه معیشتی به خانوارها با شرایط زیر نیز تعلق نمی‌گیرد:
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
از طرف دیگر هیئت وزیران، شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی بنزین را در قالب یک آئین‌نامه ابلاغ کرده است. امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام در سامانه یارانه معیشتیسامانه ثبت نام یارانه معیشتی به نشانی hemayat. mcls. gov. ir از ۱۰ دی‌ماه بازگشایی شد و قرار بود تا دو هفته ثبت نام از کسانی یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی نمی‌گیرند و می‌خواهند مشمول یارانه معیشتی باشند، انجام شود. راهنمای مشاهده نتیجه اعتراض در سامانه یارانه معیشتیمشمول دریافت یارانه معیشتی شناخته نشده باشید، با ورود به سامانه hemayat. mcls. gov. ir می‌توانید وضعیت گردش مالی اعضای خانواده خود را در سامانه مشاهده کنید. برای ثبت درخواست لازم است مجددا رضایت‌نامه‌ای را برای ستاد یارانه معیشتی تایید کنید که بر اساس آن شرایط دریافت یارانه معیشتی را مطابق ارقام اعلام شده دارید. بر اساس مصوبه هیئت وزیران که قبلا توسط وزارت رفاه اعلام شده بود، مبلغ یارانه معیشتی خانواده مطابق جدول زیر است:
فراروفرارو1 هفته قبل
ماده ۲ کمک حمایت معیشتی به خانوار‌هایی که مجموع درآمد اعضای آن‌ها از میزان مذکور در جدول زیر کمتر بوده و یا مشمول یکی از شرایط مقرر در این ماده نباشند، تعلق می‌گیرد: سازمان برنامه و بودجه کشور درباره شرایط جدید یارانه معیشتیالف. خانوار‌های دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به‌طور همزمان یا خانوار‌های دارای دو واحد ملکی. تعیین وسع خانوار‌ها برای کمک حمایت معیشتی و سایر موارد حمایتی بر اساس الگو (مدل) ‌های مورد تأیید وزارت و بدون هر گونه مداخله انسانی در نتایج حاصله صورت می‌گیرد. تبصره رسیدگی به درخواست متقاضیان کمک حمایت معیشتی در اسفندماه سال جاری انجام خواهد شد. ماده ۶ مبلغ کمک حمایت معیشتی مطابق جدول زیر به خانوار‌های مشمول پرداخت می‌شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
دور دوم ثبت نام یارانه معیشتی برای کسانی که خود را مشمول دریافت این یارانه می‌دانند امروز به پایان می‌رسد، همچنین شرایط دریافت این یارانه تغییر کرده است. به گزارش تجارت‌نیوز، دو هفته قبل پرداخت یارانه معیشتی خانوارها از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام شد. به گفته حسین میرزایی، سخنگو ستاد شناسایی مشمولان یارانه معیشتی: سه میلیون و ۷۰ هزار نفر درخواست خود را برای دریافت یارانه معیشتی ثبت کردند. از این تعداد، یک میلیون و ۲۲۱ هزار نفر معادل ۴۱۹ هزار و ۳۰۴ خانوار از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول یارانه معیشتی شدند و به لیست یارانه بگیران دی ماه اضافه شدند. براساس این اطلاعیه یعنی کسانی که دریافتی از یارانه معیشتی دی ماه نداشتند، دوباره ثبت نام کنند؛ همچنین اعلام شد که این افراد به مدت ۱۴ روز (تا ۲۴ دی ماه) مهلت ثبت درخواست دارند.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین، روزنامه ایران نوشت: هیأت وزیران در جلسه ۱۵ دی ماه خود در اجرای مصوبه چهلم شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه در خصوص نحوه بازتوزیع منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین بین خانوارهای مشمول، آیین‌نامه نحوه شناسایی خانوارهای مشمول دریافت کمک حمایت معیشتی را تصویب کرد. طبق این آیین نامه کمک حمایت معیشتی به خانوارهایی که مجموع درآمد اعضای آنها از میزان مقرر کمتر بوده یا مشمول یکی از شرایط مقرر در این ماده نباشند، تعلق می‌گیرد. این سقف درآمدی به صورت سالانه برای خانوارهای یک نفره ۴۸ میلیون تومان، خانوار ۲ نفره ۶۰، ۳ نفره ۷۲، ۴ نفره ۸۴ و ۵ نفره و بیشتر ۹۶ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. همچنین براساس این مقررات خانوارهای دارای املاک و مستغلات با ارزش ۱٫۲ میلیارد تومان در تهران و کلان‌شهرها و ۹۰۰ میلیون تومان در سایر شهرستان‌ها و خانوارهای دارای خودروهای سواری با ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان یا خودروهای عمومی با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان مشمول این یارانه نمی‌شوند. علاوه براین کارفرمایان دارای بیش از سه بیمه‌پرداز، خانوارهایی که بیش از سه سفر خارجی غیرزیارتی داشته‌اند و گیرندگان تسهیلات بانکی جمعا به‌مبلغ بیش از ۳۰۰ میلیون تومان که در حال بازپرداخت اقساط باشند در لیست یارانه معیشتی جا نمی‌گیرند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
در روزی که قیمت دلار نسبت به روز گذشته اندکی کاهش یافت و قیمت طلا همان روند صعودی چند روز اخیر خود را دنبال کرد، شاخص بازار سهام روند رو به رشد خود را شدت بخشید. به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۲۳ دی ماه با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۳ هزار و ۲۰ تومان رسید. اما قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز دوشنبه ۲۳ دی ماه تا ساعت ۱۸ با سه هزار و ۲۰۰ تومان افزایش به ۴۹۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. اما یکی از مهمترین اخبار امروز که برای سهامداران خبر خوشی محسوب می‌شود، ابلاغ تجدید ارزیابی دارایی‌ها است. معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی را ابلاغ کرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
سرپرستان خانواری که تاکنون برای دریافت یارانه بنزین اقدام و ثبت نام نکرده‌اند و متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند، برای پیگیری فرآیند برخورداری و ثبت درخواست تا فردا، ۲۴ دی ماه فرصت دارند. در همین روز اعلام شد که سرپرستان خانواری که تاکنون برای دریافت یارانه اقدام و ثبت نام نکرده‌اند و متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند، برای پیگیری فرآیند برخورداری و ثبت درخواست در سایت hemayat. mcls. gov. ir تا ۲۴ دی ماه فرصت دارند. ۱۹ دی ماه امسال نیز تجارت‌نیوز گزارش داده بود: براساس اعلام سخنگو ستاد شناسایی یارانه معیشتی وزارت کار، کسانی که جزو ۴۱۹ هزار خانوار نبودند و یارانه معیشتی دی ماه را دریافت نکردند؛ مشمول این طرح نیستند. اطلاعات بیشتر از پرداخت یارانه معیشتی و پاسخ دولت به اعتراض‌های مخاطبان تجارت‌نیوز را می‌توانید در گزارش «جزییات تازه از نحوه پرداخت یارانه معیشتی» بخوانید. ضمن این که امروز، ۲۳ دی ماه شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی ابلاغ شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
۲ سازمان: سازمان هدفمندی یارانه‌ها. ب خانوار‌های دارای املاک و مستغلات با ارزش دوازده میلیارد (۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال در تهران و کلان‌شهر‌ها و نه میلیارد (۹٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال در سایر شهرستان‌ها. تعیین وسع خانوار‌ها برای کمک حمایت معیشتی و سایر موارد حمایتی بر اساس الگو (مدل) ‌های مورد تأیید وزارت و بدون هر گونه مداخله انسانی در نتایج حاصله صورت می‌گیرد. تبصره رسیدگی به درخواست متقاضیان کمک حمایت معیشتی در اسفندماه سال جاری انجام خواهد شد. ماده ۶ مبلغ کمک حمایت معیشتی مطابق جدول زیر به خانوار‌های مشمول پرداخت می‌شود؛ ماده ۷ دستگاه‌های اجرایی که اعتبار کمک حمایت معیشتی و یارانه‌های نقدی کارکنان خود را به‌طور سرجمع دریافت می‌کنند، مکلفند ظرف دو ماه بر اساس شاخص‌های موضوع این آیین‌نامه نسبت به شناسایی خانوار‌های مشمول، رفع هم‌پوشانی و پرداخت اقدام نمایند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
وی افزود: تمام مردم دنیا باید بدانند که پایگاه‌های نظامی آمریکا در هر جایی باشند علیرغم هزینه‌های سنگینی که به آن‌ها تحمیل می‌شود امنیتی را برای آن‌ها به دنبال نخواهد داشت بلکه موجب ناامنی نیز می‌شود. این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: جریان مقاومت و حزب‌الله در تمام دنیا در خصوص زدن پایگاه‌های نظامی آمریکا متفق‌القول هستند. پژمانفر اظهار کرد: در مجلس طرح یک فوریتی در خصوص درآمدهای ناشی از مابه‌التفاوت قیمت بنزین مطرح شده بود که به موجب آن باید صددرصد منابع برای مردم هزینه شود اما اکنون این طرح مانده است. باید گزارش دهند که این درآمدهای نفتی چقدر بوده و کجا و چگونه برای مردم هزینه شده است؟. اینکه می‌گویند این پول را به ۶۰ میلیون ایرانی می‌دهند سند و مدرکی ندارد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
یک عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان این که معتقدم درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین ۷۱ هزار میلیارد تومان است نه ۳۱ هزار میلیارد تومان؛ " نسبت به واریز کمک‌های معیشتی انتقاد کرد. سامانه‌ای که برای واریز کمک معیشتی طراحی کردید به مردم اهانت می‌کند. حاجی دلیگانی در پایان تذکر خود گفت: ‌ اگر ۷۱ هزار میلیارد تومان نباشد به هر حال ۳۰ هزار میلیارد تومان که هست. ما حتی نمی‌گوییم کمک معیشتی را فقط به فقرا بدهید اما به آنهایی که باید بدهید، این کمک معیشتی را واریز کنید. هم اکنون به آنهایی که وضعیت اقتصادی‌شان از همه بدتر است کمک معیشتی نمی‌دهید.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
برخی مخاطبان تجارت‌نیوز هم گفته‌اند که گردش مالی فرزند یا اعضای خانواده شان را ملاک توانایی مالی سرپرست خانوار گرفته‌اند. عده دیگری از مخاطبان تجارت‌نیوز گفته‌اند که کارفرما از حساب بانکی و کارتخوان آنها سوءاستفاده کرده و گردش مالی حساب این افراد به پای گردش مالی متقاضی یارانه معیشتی گذاشته شده است. کامنت‌های بیشتر از این موضوع را در گزارش «آنها که یارانه معیشتی نگرفتند، چه کنند؟» می‌توانید بخوانید. این در حالی است که افرادی که مشمول دریافت یارانه معیشتی نشده‌اند معتقد هستند که پرداخت یارانه بنزین به ۶۰ میلیون نفر انجام نشده است و تعداد بسیار کمتری مشمول دریافت این یارانه شده‌اند. به طوری که ۸۲٫۱ درصد از مردم سیستان و بلوچستان یارانه معیشتی بنزین را دریافت می‌کنند و تهرانی‌ها یعنی ساکنان شهر تهران تنها ۳۲ درصدشان یارانه معیشتی می‌گیرند و به نظر می‌رسد که بیشتر اعتراض‌ها مربوط به ساکنان تهران یا کرج باشد.

به انتهای لیست رسیدید