پرس تی وی

پرس تی وی

جام نیوزجام نیوز13 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، وزارت خارجه روسیه از همه طرف‌های توافق هسته‌ای ایران خواست تا به تعهدات خود در قالب این توافق تامه پایبند بمانند. روسیا الیوم نیز گزارش داد که اولگ ماروزوف، عضو کمیته بین المللی شورای فدراسیون روسیه، روز دوشنبه گفت: ایران بخاطر فروپاشی توافق هسته‌ای ناامید شده و قصد دارد شرایط خود را به جامعه جهانی دیکته کند. این سناتور روس تاکید کرد: ایران نمی‌خواهد که جامعه بین المللی حقوقش را مورد بحث قرار دهد. به گفته این سیاستمدار، تهران از توافق هسته‌ای راضی بود. اکنون ایران قوانین خود را به جامعه جهانی تحمیل خواهد کرد.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ کتاب برجام و دیپلماسی رسانه‌ها با محوریت روند اخبار بین المللی درباره ایران پس از برجام، تحقیق بررسی بازتاب خبر‌های هسته‌ای ایران بعد از برجام در سه شبکه خبری اسلامی و سه شبکه خبری غربی، شبکه‌های تلویزیونی پرس تی وی، نیل تی وی اینترنشنال، الجزیره انگلیسی، سی ان ان اینترنشنال، بی بی سی، ورلد نیوز و راشا تودی مننشر شد. شناخت جهت گیری اعمال شده توسط این خبرگزاری‌ها، شناخت نوع سبک‌های خبری به کار رفته، شناخت نوع ارزش‌های خبری مورد تأکید، بررسی رابطه نوع نگرش این رسانه‌ها به مسأله برجام و دانش هسته‌ای ایران و بررسی نوع تصویر ارایه شده از وضعیت مردم ایران از اهداف این کتاب است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کتاب برجام و دیپلماسی رسانه‌ها با محوریت روند اخبار بین المللی درباره ایران پس از برجام، تحقیق بررسی بازتاب خبر‌های هسته‌ای ایران بعد از برجام در سه شبکه خبری اسلامی و سه شبکه خبری غربی، شبکه‌های تلویزیونی پرس تی وی، نیل تی وی اینترنشنال، الجزیره انگلیسی، سی ان ان اینترنشنال، بی بی سی ورلد نیوز و راشا تودی منتشر شد. شناخت جهت گیری اعمال شده توسط این خبرگزاری‌ها، شناخت نوع سبک‌های خبری به کار رفته، شناخت نوع ارزش‌های خبری مورد تاکید، بررسی رابطه نوع نگرش این رسانه‌ها به مسله برجام و دانش هسته‌ای ایران و بررسی نوع تصویر ارایه شده از وضعیت مردم ایران از اهداف این کتاب است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، «عشق من تبریز» با حضور حنیف شهپرراد کارگردان و تهیه‌کننده مستند، محمدعلی جدیدالاسلام، مهرداد اسکویی مستندساز، امیر تاجیک مدیر سابق شبکه مستند و جمعی از علاقه‌مندان در فرهنگسرای ابن‌سینا رونمایی شد. تهیه‌کننده و کارگردان «عشق من تبریز» اضافه کرد: احساس می‌کنم که این جنس فیلم‌ها در حال نابود شدن در ایران است. تولید آثاری از این‌ دست با توجه به پژوهش سنگینی که دارند، نیاز به حمایت دارد، در غیر این صورت نابود می‌شود. در ادامه این مراسم، مهرداد اسکویی کارگردان مستند «رؤیای دم صبح» گفت: به نظرم بخش عمده و مهمی از میراث ارزشمند فرهنگی هر کشور چهره‌ها و مکان‌های آن کشور هستند. من خوشحالم که تهیه‌کننده این فیلم شبکه پرس‌تی‌وی بوده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم٬ در روزهای اخیر و در جریان ترور سپهبد سلیمانی به دست آمریکا٬ رسانه‌های ترکیه به شکلی گسترده به پوشش اخبار این رویداد مهم پرداختند. جمهوریت نوشت: ایران از سویی آمریکا را تهدید کرده و از دیگر سو به همسایگان هشدار داده است. سه بنیاد مطالعات فکری و سیاسی ترکیه نیز در روزهای اخیر به منظور بررسی ابعاد پاسخ ایران به آمریکا٬ نشست برگزار کرده و جویای نظرات کارشناسان شدند. پوفسور حیدر باش رهبر حزب ترکیه مستقل در یک برنامه تلویزیونی گفت: آمریکا به شکلی قبیح و خائنانه ژنرال سلیمانی را شهید کرد. آخرین توییت او این بود که حملات ایران٬ بنا به ادعای ترامپ٬ خسارت چندانی به دنبال نیاورده است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
حضور گسترده مردم عراق در بدرقه سرداران جبهه مقاومت و ابراز نفرت از اقدام ترویستی دولت آمریکا، با واکنش متفاوت و فراگیر رسانه‌های بین المللی به رغم سانسور این رویداد روبه رو شده است. رسانه‌های آمریکایی نظیر سی ان ان با انعکاس این رویداد در عراق و ایران و نوع استقبال مردم با اسطوره مقاومت ملی و بین المللی خود ناخواسته به پوشش آن پرداخته است. همچنین شبکه‌های منطقه‌ای همچون الجزیره، المنار، العالم و پرس تی وی نیز بطور زنده حضور پرشور مردم تهران در پیش از ساعات آغازین مراسم تشییع سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در پایتخت را پوشش می‌دهند. استقبال گسترده مردم ایران از پیکر سردار جبهه مقاومت از اهواز گرفته تا مشهد و تهران حکایت دلبستگی ایرانیان به سلحشوری، ‌از خودگذشتگی و وطن پرستی و ایمان سردار سلیمانی دارد. سردار سپهبد قاسم سلیمانی به همراه تعدادی از هم‌رزمانش در جبهه مقاومت اسلامی، بامداد جمعه ۱۳ دیماه ۱۳۹۸ در پی حمله هوایی متجاوزان آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش روابط عمومی این مستند، حنیف شهپرراد کارگردان مستند یادشده گفت: «عشق من تبریز» مستندی تاریخی در رابطه با تاریخ شهر تبریز است. وی افزود: تبریز یکی از مهمترین شهرها و مهد بسیاری اتفاقات مهم در تاریخ ایران بوده است. شهپرراد با بیان اینکه مستند عشق من تبریز محصول شبکه پرس تی‌وی است، اظهار کرد: در این مستند روی تاریخ رویدادهای مهم تبریز و تغییر شکل‌هایی که این شهر در طول این سال‌ها با آنها مواجه شده است، تاکید بسیاری می‌شود. این تغییر شکل در تمام شکل‌ها وجود دارد، بعضی از آنها نیز اجتناناب ناپذیر است. کارگردان عشق من تبریز درباره تولید مستند شهرهای مختلف و تغییر شکل این شهرها توضیح داد: تغییر بافت شهرهای بسیاری را از نزدیک دیده‌ام.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: در پی اعلام خبر شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تعداد کثیری از هنرمندان مومن و ولایتمدار با انتشار پیام هایی در صفحات شخصی شان به این واقعه تأثربرانگیز واکنش نشان داده و اعتراض شدید خود را بابت حذف پست‌های حاوی عکس‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در اینستاگرام به مدعیان دمکراسی ابراز داشتند. به گزارش سینماپرس واکنش‌های هنرمندان به شهادت سردار رشید سپاه حاج قاسم سلیمانی در چند بخش منتشر خواهد شد. صحنه استقبال سرداران شهید دفاع مقدس از حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس هم زیباترین صحنه این ساعات است! تسلیت به رهبر معظم انقلاب و تبریک به شهید حاج قاسم سلیمانی که با شهادتش از روزهای پایانی عمر دشمنان خبر داده است. رضا سخایی نیز با انتشار تصویری از سردار سلیمانی نوشت: آقای ترامپ اشتباه بزرگی را مرتکب شدی سردار سلیمانی یعنی اکثریت مردم ایران.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، مرضیه هاشمی امروز در گردهمایی مبلغات فاطمی استان تهران که در آستان حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد اظهار داشت: سال گذشته در شب میلاد این بانوی بزرگوار دستگیر شدم اما همواره در دستگیری‌ها، سختی‌ها و مشکلات با الگوگیری و یاد حضرت زینب (س) این مراحل را پشت سر گذاشتم. وی افزود: در طول زمان محبوس بودن به مرور داستان‌های زندگی اهل بیت (ع) پرداختم و در زندان‌ها همیشه به یاد صحبت‌های ارزشمند اهل بیت (ع) و به‌ویژه حضرت زینب (س) بودم، لذا امیدوارم در ادامه این راه به نحو مطلوب پیش رویم. مجری پرس تی وی سپس تصریح کرد: در حال حاضر به‌دلیل پیشرفت‌های اساسی در حوزه فضای مجازی کار مبلغان اسلام به لحاظ هجمه‌های ضداسلامی سخت‌تر و به دلیل در اختیار داشتن روش‌های مختلف سخت‌تر از پیش شده است. خبرنگار پرس تی وی در پایان خاطرنشان کرد: مبلغان واقعیت‌ها را به‌درستی و با روش‌های جذاب برای جوانان تشریح کنند و زنان ایرانی نیز باید قدردان نعمت و عزتی که دارند باشند. انتهای پیام/۲۲۰/ح
فارسفارس2 هفته قبل
مجری پرس تی وی با اشاره به تبلیغات و هجمه‌های فرهنگی غرب گفت: خبرنگار شبکه فاکس نیوز چند روز پیش به من گفت برای پوشیدن لباس کوتاه و کفش‌های پاشنه بلند به ما دستور می‌دهند. وی با اشاره به مرور داستان‌های زندگی اهل بیت (ع) در زندان‌ها ادامه داد: همیشه به یاد صحبت‌های ارزشمند اهل بیت (ع) بودم و امیدوارم به نحو احسنت راه بهترین الگوها را ادامه دهیم. خبرنگار بازداشت شده پرس تی وی در آمریکا در ادامه تصریح کرد: کار مبلغان اسلام به لحاظ هجمه‌های ضد اسلامی سخت‌تر و به دلیل در اختیار داشتن روش‌های مختلف و ظرفیت‌ بالای فضای مجازی آسان‌تر شده است. وی با اشاره به مشکلات مختلف خانم‌های آمریکایی، یادآور شد: خبرنگار شبکه فاکس نیوز چند روز پیش به من گفت «برای پوشیدن لباس کوتاه و کفش‌های پاشنه بلند به ما دستور می‌دهند». وی در پایان با بیان اینکه زنان ایرانی قدردان نعمت عزتی که دارند باشند از مبلغان خواست واقعیت‌ها را به درستی و با روش‌های جذاب برای جوانان تشریح کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
برنامه‌ای که به غیر از مخاطبان برون مرزی، برای علاقمندان هنر در داخل ایران هم می‌تواند جذاب و تماشایی باشد. برنامه‌ای که به غیر از مخاطبان برون مرزی، برای علاقمندان هنر در داخل ایران هم می‌تواند جذاب و تماشایی باشد. از این حیث عنوان «راهنمای هنر ایران» نام مناسبی برای این برنامه است که در واقع مخاطب را نسبت به هنر ایرانی در حوزه‌های گوناگون راهنمایی می‌کند. «راهنمای هنر ایران» از آن دست برنامه هایی است که باید جدی‌تر گرفته شود و زمان و تکرار پخش بیشتری به آن تعلق بگیرد. ضمن اینکه این برنامه از پتانسیل خوبی برای تبلیغ محصولات و کالاهای هنری ایرانی برخورداره بوده و از منظر اقتصادی و تجاری هم می‌توان به آن نگریست.
تابناکتابناک3 هفته قبل
این مانور مشترک دقیقا بزرگترین رزمایش دریایی جهان یا حتی یک مانور بسیار مهم از نظر قدرت آتش نبود. اما وقتی روز جمعه ایران، روسیه و چین کشتی‌های خود را در چابهار در جنوب شرقی ایران جمع کردند، در حال ارسال پیامی به جهان بودند. در همین زمان گزارش‌ها حاکی از آن است که ناوشکن مجهز به موشک هدایت شونده چینی Xining برای این مانور مشترک وارد چابهار شده. پیام این است که این مانور مشترک ثبات را به ارمغان می‌آورد. در حالی که ایالات متحده به دنبال سیاست و کشتی‌های جنگی در آینده است، پیام نمادین از سمت تهران این است که ایالات متحده دیگر هژمون جهانی نیست.
آناجآناج3 هفته قبل
ادامه‌ی واکنش‌ها در جمهوری آذربایجان به یک بمب خبری؛ انفعال وزارت خارجه در ماجرای استقرار هواپیماهای اسرائیلیعدم توجه لازم در ایران به موضوع استقرار هواپیماهای نظامی اسرائیل در جمهوری آذربایجان، باعث شده تا اصل موضوع، بدون ارائه‌ی هیچ سندی در جمهوری آذربایجان تکذیب شود. رسانه‌های جمهوری آذربایجان بارها و بارها از زوایای مختلف موضوع استقرار هواپیماهای نظامی رژیم صهیونیستی در این کشور را بررسی کردند تا جایی که وزارت دفاع این کشور بصورت کاملا فرمالیته موضوع را تکذیب کرد. واکنش‌های مختلف در جمهوری آذربایجانعدم توجه لازم در ایران به موضوع استقرار هواپیماهای نظامی اسرائیل در جمهوری آذربایجان، باعث شده است تا اصل موضوع، بدون ارائه‌ی هیچ سندی در جمهوری آذربایجان تکذیب شود. بایرام اف گفته است: یکی از عواملی که مانع استقرار هواپیماهای نظامی در این کشور میکند، منافع ملی روسیه است. متاسفانه در این مدت که موضوع استقرار هواپیماهای رژیم صهیونیستی در جمهوری آذربایجان مطرح شده است، وزارت خارجه ما نسبت به موضوع سکوت کرده و اصلا به این مساله نپرداخته است.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی، مرکز اطلاعات فلسطین اعلام کرد نیرو‌های اسرائیلی بیش از سیصد فلسطینی را در جریان تظاهرات موسوم به حق بازگشت در دو سال اخیر کشته‌اند. به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی، مرکز اطلاعات فلسطین اعلام کرد از ابتدای شروع تظاهرات بزرگ فلسطینی‌ها موسوم به تظاهرات حق بازگشت که از دو سال پیش در منطقه محاصره شده غزه شروع شده و تقریبا تمام جمعه‌ها برگزار شده است نیرو‌های اسرائیلی ۳۳۷ فلسطینی را کشته و بیش از ۳۱ هزار نفر دیگر را زخمی کرده‌اند. شبکه پرس تی وی افزود حدود بیست فلسطینی دیگر هم در آخرین تظاهرات حق بازگشت در جمعه گذشته به ضرب گلوله‌های نیرو‌های اسرائیلی زخمی شدند.

تنها راه پایان جنگ توقف آنی حملات سعودی‌ها است

صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
الدیلمی با اصرار از جامعه بین المللی خواست عربستان سعودی را به پاسخگویی وادار کند و از پادشاهی آل سعود بخواهد ضمن توقف حملاتش به یمن، خسارت‌هایی را که به این کشور وارد کرده جبران نماید. الدیلمی گفت: «مردم یمن بر اساس قانون بین المللی این حق را برای خود محفوظ می‌دارند که عربستان سعودی را به جرم برپا کردن جنگ ضد کشورشان به پای میز محاکمه بکشانند. مسلما یمن هیچگونه تجاوزی ضد عربستان سعودی مرتکب نشده است. وی گفت: حمله به الحدیده و تحریم این بندر سبب شده است توافقنامه‌ای که با میانجی‌گری سازمان ملل متحد بدست آمده در آستا‌نه فروپاشی قرار بگیرد. وی تنها را پایان دادن به جنگ ضد یمن را توقف آنی حملات سعودی‌ها به یمن دانست و تاکید کرد جامعه بین المللی بایستی خیلی زود (پس از توقف حملات) تحقیق و تفحص در مورد این اقدام نظامی را آغاز کند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
بوریس جانسون اما شبیه‌ترین چهره به ترامپ است. بوریس جانسون با شعار اجرای برگزیت به پیروزی رسیده و حالا همه منتظرند تا با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، رویای اروپای واحد هرچه زودتر به پایان برسد. پیروزی جانسون در بریتانیا، سیاست‌های انگلستان به ترامپ را نزدیک‌تر می‌کند. بنابراین بسیاری احتمال می‌دهند که لندن مواضعی سخت‌تر در قبال ایران و برجام خواهد گرفت. رادیکالیسم ممکن است قاره سبز را به سمت رویارویی‌های درونی پیش ببرد که تنها یک برنده خواهد داشت: رقیب سنتی اروپا یعنی روسیه.

نگرانی مسکو از آزمایش موشکی آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
آمریکا پس از خروج از پیمان آی ان اف دومین آزمایش موشک بالستیک خود را در کالیفرنیا انجام داد. به گزارش پرس تی وی، آمریکا موشک بالستیک را آزمایش کرده است که براساس پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد منع شده بودند. این دومین پرتاب موشکی آمریکا پس از خروج این کشور از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد است (که رونالد ریگان و میخائیل گورباچف، رهبران وقت آمریکا و جماهیر شوروی امضاء کرده بودند). آمریکا نخستین آزمایش موشکی اش را پس از خروج از این پیمان در اواسط اوت انجام داده بود. آی‌ان‌اف این دو قدرت نظامی وقت جهان را در پایان دوران جنگ سرد ملزم می‌کرد از آزمایش موشک‌های میان‌برد با بردی از ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ کیلومتر پرهیز کنند.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: غلامرضا کاتب گفت: شبکه‌های برون مرزی باید برخاسته از تفکر امام راحل باشند و باید با استفاده از این تفکر، انقلاب اسلامی را متناسب با فرهنگ دینی و انقلابی به جهان معرفی کنیم. به گزارش سینماپرس، عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر نقش شبکه‌های برون مرزی در خنثی سازی اقدامات استکبارانه غرب علیه ایران، گفت: شبکه‌های برون مرزی در خنثی سازی بسیاری از تفکرات غلطی که استکبار جهانی در دنیا ایجاد می‌کند، نقش کلیدی دارند. وی با تاکید بر نقش شبکه‌های برون مرزی در خنثی سازی اقدامات استکبارانه غرب علیه ایران گفت: شبکه‌های برون مرزی کشورمان نظیر پرس تی وی، سحر، هیسپان تی وی و. کاتب درباره نقش شبکه‌های برون مرزی در دیپلماسی عمومی گفت: آنچه امروزه برای کشور اهمیت زیادی دارد و شبکه‌های برون مرزی باید به آن بپردازند، بحث دیپلماسی اقتصادی است، اگر بتوانیم دیپلماسی اقتصادی را رشد و توسعه دهیم یقینا می‌تواند در جهت تولید و رونق برای کشور موثر باشد. وی در پایان گفت: اولویت شبکه‌های برون مرزی باید مسائل اقتصادی کشورمان باشد، نیاز اساسی کشورمان برقراری ارتباط در مسائل اقتصادی و توسعه گردشگری است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، زمان پخش ویژه‌برنامه‌های تلویزیونی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت که در ایام برپایی این رویداد سینمای مستند ایران، روی آنتن شبکه‌های مختلف تلویزیونی می‌رود، اعلام شد. شبکه دو هم از ساعت ۱۲:۳۰ هر روز، به استقبال ویژه‌برنامه سینماحقیقت می‌رود؛ بهروز سلیمانی کارگردان این شبکه است. شبکه مستند هم به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سعید رسولی، برنامه تولیدی ویژه‌ سینما حقیقت خود را ساعت ۲۰:۳۰ پخش می‌کند. شبکه IFILM نیز مجموعه برنامه‌های ویژه‌ای از سینما حقیقت را به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی ضبط و در ساعات مختلف به رؤیت مخاطبان این شبکه ماهواره‌ای ایرانی می‌گذارد. شبکه سه، شبکه بین‌المللی خبر، واحد مرکزی خبر، خبرگزاری صداوسیما، شبکه پرس. تی. وی، شبکه سحر، شبکه جام‌جم و چندین شبکه بین‌المللی نیز اقدام به تهیه و پخش برنامه‌ها و گزارش‌های خبری از جشنواره سینماحقیقت خواهند کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
ویژه‌برنامه زنده سینماحقیقت، از ساعت ۱۱ هر شب به مدت ۸۰ دقیقه، از شبکه چهار پخش می‌شود. تهیه‌کننده و کارگردان این برنامه محمدمهدی فرودگاهی است و رامین حیدری فاروقی هم اجرای آن را برعهده دارد. شبکه دو هم از ساعت ۱۲:۳۰ هر روز، به استقبال ویژه‌برنامه سینماحقیقت می‌رود. شبکه مستند هم به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سعید رسولی، برنامه تولیدی ویژه‌ی سینماحقیقت خود را ساعت ۲۰:۳۰ پخش می‌کند. شبکه سه، شبکه بین‌المللی خبر، واحد مرکزی خبر، خبرگزاری صداوسیما، شبکه پرس. تی. وی، شبکه سحر، شبکه جام‌جم و چندین شبکه بین‌المللی نیز اقدام به تهیه و پخش برنامه‌ها و گزارش‌های خبری از جشنواره سینماحقیقت خواهند کرد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
‌* آیا این روش کاری در وبسایت شبکه پرس‌تی‌وی باعث به دست آوردن مخاطبان وفادار به این رسانه شده است؟ بله دقیقا همین‌طور است. اصل تحلیلی و چند رسانه‌ای شدن وبسایت پرس‌تی‌وی هم برای این بود که بتوانیم اخبار پنهان مانده، صداها و تصاویر شنیده و دیده نشده را منعکس کنیم. شما چه اقداماتی برای بالا بردن سطح توانمندی‌های نیروهای شاغل در وبسایت پرس‌تی‌وی صورت داده‌اید؟ اتفاقا ما هم به این قضیه فکر کردیم و برنامه‌های آموزشی متناسب با هدفمان درنظر گرفته‌ایم. اولین جایی که بهینه‌سازی به صورت عملی اجرا می‌شود، در سایت شبکه پرس‌تی‌وی است و شامل محتوا و موتورهای جست‌وجو می‌شود. با این کار مخاطبان خیلی راحت‌تر به محتوای تولیدی ما دست پیدا می‌کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
دولت آینده انگلستان، در نظام سیاسی این کشور، از دل مجلس جدید بیرون خواهد آمد و سرنوشت سیاست داخلی و سیاست خارجی انگلستان برای یک دوره چندساله مشخص خواهد شد. اما با توجه به واقعیتهای غیرقابل انکار این دور از انتخابات انگلستان می‌توان این رقابت را در حقیقت رقابت میان انگلستان بد و انگلستان خوب نامید. اگر حزب کارگر در انتخابات پیروز شود این چهره کم نظیر به عنوان نخست وزیر انگلستان و عالی‌ترین مقام اجرایی آن سیاستهای داخلی و خارجی انگلستان در چند سال آتی را تعیین خواهد کرد. بابت مشارکت دولت انگلستان (تحت رهبری حزب کارگر) در تجاوز به عراق عذرخواهی کند و از برجام دفاع نماید. این مهم است که نشان می‌دهد پیروزی او در انتخابات می‌تواند تحولی اساسی در سیاست انگلستان را رقم زند و تصویر سنتی و قدیمی ما از انگلستان را دستخوش تحولی بی سابقه نماید.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
چهره سیاسی اصلاح طلب و نماینده مردم تهران در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با توجه به نقش و اهدافی که شبکه‌های برون مرزی دنبال می‌کنند، لزوم تخصیص بودجه مستقل برای شبکه‌های برون مرزی صداوسیما را اولین گام برای تحقق اهداف جهانی رسانه‌های برون مرزی قلمداد کرد و گفت: مسلما اختصاص بودجه مستقل ابتدایی‌ترین و اولین گام برای تحقق اهداف جهانی این رسانه‌ها می‌باشد و شاید بتوان با این اقدام، مقدار ناچیزی در جهت برابرسازی فعالیت این رسانه‌ها در عرصه‌های جهانی را هموار نماییم. نمونه‌های بسیار قابل ذکری وجود دارد از جمله در تجاوز ناو انگلیسی، حوادث راهپیمایی و پرواز متجاوزانه پهپاد امریکایی در آسمان ایران، اقدامات بسیار حائز اهمیتی از سوی پرس تی وی صورت گرفت. البته با گسترش فعالیت در بخش شبکه‌های اجتماعی و مجازی می‌توان گستردگی و تنوع مخاطبان را در اقصی نقاط جهان افزایش داد و نگران بودجه محدود رسانه‌ای هم نبود. وی با توجه به نقش و اهدافی که شبکه‌های برون مرزی دنبال می‌کنند، لزوم تخصیص بودجه مستقل برای شبکه‌های برون مرزی را اولین گام برای تحقق اهداف جهانی رسانه‌های برون مرزی قلمداد کرد و گفت: مسلما اختصاص بودجه مستقل ابتدایی‌ترین و اولین گام برای تحقق اهداف جهانی این رسانه‌ها است و شاید بتوان با این اقدام مقدار ناچیزی در جهت برابرسازی فعالیت این رسانه‌ها در عرصه‌های جهانی را هموار نماییم. منبع: ماهنامه مثلث
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
البته با این نگاه که جشن پیروزی و یک حماسه شکوهمند از آزادی فوعه و کفریا هم باشد. اما گروهک‌هایی که قرار بود طرف مذاکره باشند به خاطر اختلافات داخلی کارشکنی کردند و با حمله انفجاری آنها، قصه سفر ما به تراژدی کشته شدن تقریبا ۱۲۰ کودک و نوجوان تبدیل شد. بنابراین در آن برهه تنها کاری بود که جامعیت داشت و در خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی بازتاب یافت. ما پس از آزادسازی آن شهر و شکستن محاصره بخشی از آن، دو هفته آنجا بودیم و قصه محاصره و شکست حصر این منطقه را ساختیم. چندسال گذشته در دل ماجرا بودیم ولی پس از آن باید به شفاف‌سازی و افشا کردن برخی مطالب و اسناد بپردازیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پرس تی وی، نیروی هوایی ارتش یمن دو پهپاد نیرو‌های متجاوز سعودی را ساقط کرد. بر اساس این گزارش، یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد دو پهپاد جاسوسی نیرو‌های متجاوز سعودی در استان‌های عسیر و جیزان ساقط شدند. چند روز پیش هم نیرو‌های یمنی یک پهپاد تهاجمی پیشرفته متجاوزان به یمن را ساقط کرده بودند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
به گزارش نامه نیوز، المانیتور نوشت: ژنرال قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان اوایل این ماه به تهران سفر کرد. هدف از این بازدید مذاکره با رهبران سیاسی و نظامی ایران در راستای گسترش روابط دوجانبه و همکاری‌های امنیتی بوده است. آقای جاوید در سال جاری دو بار به ایران سفر کرده است. سفر آقای جاوید به تهران می‌تواند برای تسهیل مذاکرات بین ایران و عربستان سودمند باشد. در طول سال‌های گذشته فشارهای عربستان و آمریکا مانع تقویت روابط دوجانبه بین ایران و پاکستان شده بودند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور مکزیک در پاسخ به پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر قراردادن کارتل‌های مواد مخدر در فهرست گروه‌های تروریستی، با هرگونه دخالت خارجی در امور این کشور مخالفت کرد. به گزارش پرس تی وی، اوبرادور گفت: دولت مکزیک به مسئولیت خود برای اجرای عدالت عمل می‌کند، اما "ما هیچ گونه دخالت خارجی را نمی‌پذیریم، ما کشوری مستقل و آزاد هستیم. "رئیس جمهور مکزیک تاکید کرد که این کشور قادر است با چالش‌های امنیتی خود روبرو شود. وی افزود، مکزیک، عدالت را در قبال قربانیان جرایم سازمان یافته اجرا خواهد کرد. رئیس جمهور مکزیک پیشتر هشدار داده بود در صورت نقض حاکمیت ملی این کشور توسط واشنگتن، در چارچوب قوانین بین المللی واکنش نشان خواهد داد. دونالد ترامپ اعلام کرده بود آمریکا حاضر است به مکزیک در مقابله با باند‌های قاچاق مواد مخدر کمک کند. این اولین بار نیست که آمریکا در امور داخلی مکزیک دخالت می‌کند و این دخالت‌ها نتایج تهدید آمیزی برای مکزیکی‌ها به همراه داشته است. اگر نگاهی به تاریخ کنیم، می‌بینیم که آمریکایی‌ها به تگزاس حمله کردند و آن را مستقل ساختند، یا آنکه به مناطق شمال غرب مکزیک حمله کردند و این مناطق، اکنون بخشی از جنوب غرب آمریکا است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
حضور نظامی این کشورها، تهدیدی برای امنیت منطقه است. درواقع، امنیت در منطقه می‌بایست به دست کشورهای منطقه حاصل شود. امیدواریم که در آینده نزدیک، ائتلافی منطقه‌ای بدون حضور آمریکا‌ها و انگلیس‌ها شکل گیرد. حدود شش ماه است که ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن در منطقه حضور پیدا کرده و ۳۰۰ مایل دورتر از مرزهای جمهوری اسلامی ایران و در دریای عمان استقرار یافته است. همه این تجهیزات کمک می‌کنند تا ما بتوانیم امنیت دریایی مناطق تحت حاکمیت و همچنین امنیت جمعی منطقه‌ای را با کمک دوستان خود تامین کنیم.

باید تلاش شود تا برجام حفظ شد

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پرس تی وی، جوزف بورل مسوول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت این اتحادیه همه آنچه را در توان دارد برای حفظ توافق هسته‌ای ایران به کار خواهد برد. جوزف بورل گفت حفظ این توافق رو به نابودی, به نفع اتحادیه اروپا است. این دیپلمات ۷۲ ساله گفت نابودی این توافق اشتباهی بزرگ خواهد بود. بورل که به تازگی جانشین فدریکا موگرینی شده است خواستار حفظ برجام شد. تهران یک سال بعد کاهش تعهدات برجامی خود را آغاز کرد.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
روسیه کشوری نیست که بخواهد برای همکاری خود با ایران از فرد و یا کشوری بویژه آمریکا اجازه بگیرد. متاسفانه می‌بینم که برخی از همکاران اروپایی ما به جای انتقاد از آمریکا، از ایران انتقاد می‌کنند. اما این آمریکایی‌ها هستند که در امور داخلی بسیاری از کشورهای دنیا همچون روسیه، ایران و اکنون نیز عراق دخالت می‌کنند. لوان جاگاریان، در پایان آینده روابط ایران و روسیه را مثبت توصیف کرد و افزود: روابط دوجانبه خوبی میان روسیه و ایران حاکم است. آخرین بازدید میان روسای جمهوری روسیه و ایران در ایروان پایتخت ارمنستان و در حاشیه نشست اجلاس سران اتحادیه اورآسیا اتفاق افتاد.

به انتهای لیست رسیدید