پرونده قتل

پرونده قتل

تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
در روز ششم مدیرکل سابق تامین اجتماعی، مدیر اسبق جهاد کشاورزی شیراز و مدیر سابق تعاونی روستایی استان فارس از چهره‌های شاخصی بودند که برای ثبت‌نام اقدام کردند. همچنین در این روز آیت‌الله رزمجو، مدیرکل سابق روابط عمومی استانداری فارس نیز با گروهی از دانشگاهیان برای ثبت‌نام در حوزه انتخابیه شیراز اقدام کرد. در پایان این روز ابراهیم عزیزی، فرماندار اسبق شیراز و استاندار اسبق هرمزگان نیز برای ثبت‌نام اقدام کرد. از حوزه انتخابیه رستم و ممسنی نیز مسعود گودرزی نماینده کنونی این حوزه، نوذر شفیعی نماینده سابق و عبدالرضا مرادی نماینده ادوار گذشته برای ثبت‌نام اقدام کردند. در حوزه انتخابیه داراب و زرین‌دشت هنوز در میان ثبت نام‌کنندگان چهره شاخصی حضور پیدا نکرده است، این وضعیت در حوزه انتخابیه مرودشت نیز وجود دارد.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
ایسنا/کرمانشاه رئیس شورای حل اختلاف استان کرمانشاه از سازش یک پرونده قتل در اسلام آبادغرب پس از ۱۰ سال از وقوع آن خبرداد. جبار تجری اظهار کرد: چندماه پیش پرونده‌ای به شعبه صلح و سازش شهرستان اسلام آبادغرب وارد شد که مربوط به ۱۰ سال پیش بود و در آن نزاع بین دو طایفه، قتل یکی از طرفین را رقم زده بود. وی یادآور شد: با تلاش ستاد تالیف قلوب استان، همکاری رئیس دادگستری شهرستان اسلام آبادغرب و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان، خوشبختانه این پرونده پس از ۱۰ سال به رضایت طرفین و گذشت ختم شد. عزیزی ادامه داد: در این راستا شعبه ویژه‌ای در شورای حل اختلاف شهرستان تاسیس شده که با دعوت از بزرگان و ریش‌سفیدهای شهرستان ماموریت‌هایی به این بزرگان محول می‌شود. این مسئول اضافه کرد: یکی از این ماموریت‌های خطیری که در ماه‌های گذشته به این بزرگان محول شد، تلاش در مصالحهر بین خانواده‌های سبزی و جعفری در بخش حسن‌آباد اسلام آبادغرب بود.
مهرمهر19 ساعت قبل
عملکرد شورای حل اختلاف به همین فرهنگ مغفول مانده مردمی بر می‌گردد و جای خالی آن را نهادی به نام شورای حل اختلاف پر می‌کند. این در حالی است که حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی مرداد ماه امسال بخشنامه‌ای را هم در رابطه با شوراهای حل اختلاف صادر کرد. اکنون در دوره تحول قضایی، صحبت از احیای صلاحیت‌های شورای حل اختلاف است و لایحه اصلاحیه قانون مربوط به شوراهای حل اختلاف در قوه قضائیه در حال بررسی و تدویناست. رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف ادامه داد: نظر بر این است که این سیستم عوض شود. این در حالی است که ماده ۳۱ قانون آزمایشی شورای حل اختلاف کشور تصریح کرده کسانی که بصورت تمام وقت در شورای حل اختلاف مشغول هستند، باید مطابق قانون کار حقوق دریافت نمایند.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس دادگستری شهرستان اسلام آباد غرب از گذشت و رضایت یک فقره پرونده قتل در شهرستان اسلام آباد غرب پس از ۱۰ سال خبر داد. صادق عزیزی گفت: به همین منظور مراسمی در مسجد جامع شهرستان اسلام آباد غرب و با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه مسئولین محلی و طرفین پرونده برگزار شد و خانواده قاتل با اهدای گل به خانواده مقتول، از آن‌ها حلالیت طلبیدند و از این خانواده دلجویی کردند. وی گفت: گذشت در اینگونه موارد کاری بسیار سخت است و از عهده هر کسی بر نخواهد آمد، اگر چه قرآن قصاص را ضروری دانسته است، اما در کنار آن گذشت را نیکو می‌داند و به یقین کسانی که در این گونه موارد از خون عزیز خویش می‌گذارند باید قلبی خدایی داشته باشند و رضایت خدا را مقدم دانسته‌اند. صادق عزیزی ادامه داد: آیت‌الله رئیسی ریاست قوه قضائیه بخشنامه‌ای درخصوص تقویت جایگاه اساسی شورای حل اختلاف بر مبنای اصلاح ذات‌البین ابلاغ فرموده، که در بند ۶ این بخشنامه تاسیس شعبه ویژه صلح و سازش با ریش سفیدان، معتمدان محلی و متنفذان اجتماعی مورد تاکید قرار گرفته بود. وی تاکید کرد: در این راستا شعبه ویژه‌ای در شورای حل اختلاف شهرستان تاسیس شده که با دعوت از بزرگان و ریش سفید‌های شهرستان ماموریت‌هایی به این بزرگان محول می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، فرآیند ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ‌از دقایق اولیه صبح امروز همزمان با ستاد انتخابات وزارت کشور در فرمانداری‎‌ شیراز و سایر شهرستان‌های استان آغاز شد. همچنین در این روز آیت‌اله رزمجو، مدیرکل سابق روابط عمومی استانداری فارس نیز با گروهی از دانشگاهیان برای ثبت‌نام در حوزه انتخابیه شیراز اقدام کرد. براساس اعلام ستاد انتخابات مجلس شورای اسلامی از تعداد ۲۴۹ نفر ثبت‌نامی تا پایان روز چهارم ۲۲۷ نفر مرد و ۲۲ نفر زن هستند. همچنین در مجموع ۴ روز در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز و زرقان ۱۰۴ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که ۸۷ نفر مرد و ۱۷ نفر زن است. از دیگر چهره‌های شاخصی که در روز‌های ابتدایی برای ثبت‌نام مراجعه کردند می‌توان به قاضی کشکولی، قاضی پرونده‌های جنجالی به ویژه پرونده قتل میترا استاد اشاره کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به این ترتیب حدود ۳ ماه بعد از قتل یک گرجی در برلین آلمان دو دیپلمات روسی را اخراج کرد. خبرگزاری روسی «ریا» به نقل از وزارت خارجه روسیه اعلام کرده که مسکو نیز متقابلا دو دیپلمات آلمانی را اخراج خواهد کرد. روسیه واکنش خشمگینانه به اخراج دو دیپلمات خود از آلمان نشان داده و یک سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در مسکو اعلام کرد که این اقدامی غیر دوستانه و بی اساس از طرف آلمان است. حزب لیبرال دموکرات آلمان انتقاد شدیدی به اخراج دیپلمات‌های روسی وارد کرده و رئیس فراکسیون این حزب آن را اقدامی عجولانه و به سختی قابل درک ارزیابی کرده است. وی از دولت آلمان درخواست کرده است که درباره این تصمیم خود شفاف سازی کند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به این ترتیب حدود ۳ ماه بعد از قتل یک گرجی در برلین آلمان دو دیپلمات روسی را اخراج کرد. این خبر را وزارت امور خارجه آلمان روز چهارشنبه در برلین اعلام کرد. این گرجی به قتل رسیده یک فرمانده پیشین نیروهای چچن در برلین بود که دولت آلمان معنقد است روسیه هم در این اقدام دست داشته است. به گفته دادستانی فدرال آلمان که هم اینک پرونده قتل را رسیدگی می‌کند، شواهد کافی علیه دست داشتن روسیه در این قضیه در دست هست. وی از دولت آلمان درخواست کرده است که درباره این تصمیم خود شفاف سازی کند.

مهمترین اخبار حقوقی و قضایی در هفته‌ای که گذشت

5+
ایسناایسنا3 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
مهدی وکیل پور عضو شورای ائتلاف اصولگرایان و دبیرکل حزب توسعه و عدالت نیز با حضور در ستاد انتخابات کشور برای داوطلبی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد. محمد صادق کوشکی عضو هیات علمی دانشگاه تهران و افراد نزدیک به جبهه پایداری برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه تهران، در فرمانداری تهران حاضر شد. او پس از ثبت نام در این دوره از انتخابات مجلس درباره شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس، گفت: کسی که می‌خواهد نماینده مجلس شود، اولین قدم این است ثابت کند که چقدر به قانون وفادار است. بنابراین اگر نخواهد هزینه‌های احتمالی برای تبلیغات انتخابات را شفاف کند، از همین نقطه از مسئولیت فرار می‌کند. کوشکی در پایان خاطرنشان کرد: اگر خودم نیز تایید صلاحیت شدم و برای تبلیغات انتخاباتی هزینه کردم، حتما به طور شفاف اعلام میکنم، چون معتقدم شفافیت در میزان هزینه‌های تبلیغات از سوی کاندیداهای انتخابات مجلس، موجب کارآمدی مجلس می‌شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 روز قبل
پیام مازند - دادستان تهران به ادعای محمود علیزاده طباطبایی؛ وکیل معزول شده در پرونده قتل مرحوم میترا استاد واکنش نشان داد. سیدمحمود علیزاده طباطبایی؛ وکیل محمدعلی نجفی در پرونده قتل مرحومه میترا استاد از چندی پیش ادعایی را مبنی بر دستگیری و آزادی یک شخص ناشناس را در پرونده قتل مرحوم میترا استاد عنوان کرده است. علیزاده طباطبایی مدعی شده فردی از لحظه اول قبل از ورود دختر، داماد و راننده آقای نجفی و پسر خانم میترا استاد داخل منزل بوده که وقتی اینها داخل منزل می‌شوند وی آنجا بوده است. علی القاصی دادستان تهران ضمن تکذیب ادعای علیزاده طباطبایی، تصریح کرد: دستگاه قضایی اصلا به اثبات این موضوع نرسید و این ادعا را تأیید نمی‌کنیم. به گفته دادستان تهران پرونده قتل مرحومه میترا استاد پس از رفع ابهامات دیوان تصمیم‌گیری می‌شودمنبع: خبرگزاری فارس
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، وزارت خارجه روسیه به اخراج دو تن از دیپلمات‌هایش از برلین اعتراض کرده است. وزارت خارجه روسیه اقدام دولت آلمان را «غیر دوستانه و ناعادلانه» خوانده و این عمل را رویکردی سیاسی نسبت به تحقیقات جنایی دانسته است. وزارت خارجه روسیه در ادامه افزوده مجبور است اقدامی تلافی جویانه انجام دهد. وزارت خارجه آلمان اعلام کرد دو دیپلمات روس را به دلیل خودداری آنها از همکاری با مقامات آلمانی در خصوص پرونده قتل «زلیم خان خانگوشویلی»، اخراج کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
وزارت خارجه آلمان از اخراج ۲ دیپلمات روس از این کشور به دلیل عدم همکاری در پرونده قتل یک شهروند گرجستانی خبر داد. اعتمادآنلاین| وزارت خارجه آلمان اعلام کرد ۲ دیپلمات روس را به دلیل خودداری آنها از همکاری با مقامات آلمانی در خصوص پرونده قتل «زلیم خان خانگوشویلی»، اخراج کرده است. خانگوشویلی که یک شهروند گرجستانی بود، فرماندهی گروهی از نیروهای چچنی علیه ارتش روسیه در جنگ دوم چچن را برعهده داشت. او در آگوست سال جاری در برلین هدف گلوله قرار گرفته و کشته شد. دادستانی آلمان اعلام کرده مدارکی در دست دارد که نشان می‌دهد عوامل روسی و چچنی در قتل این فرد دست داشته‌اند.

حمله با تخم‌مرغ به وزیر دادگستری مالت

ایلناایلنا3 روز قبل
اون بونیچی، وزیر دادگستری مالت به هنگام ورود به محل نشست نخست وزیر این کشور و اعضاء پارلمان اروپا با پرتاب تخم‌مرغ مخالفانش مورد استقبال قرار گرفت. در پی طرح اتهام‌هایی در مورد نقش دولت مالت در پرونده قتل یک روزنامه‌نگار منتقد، مخالفان دولت خواستار استعفای ژوزف موسکات، نخست وزیر شده‌اند، امری که انتظار دارند با فشار نمایندگان پارلمان اروپا محقق شود. مخالفان دولت روز سه‌شنبه با تجمع در محل برگزاری نشست نخست وزیر مالت و اعضاء پارلمان اروپا علیه دولت و وزیر دادگستری این کشور شعار دادند و آنها را به مهیا کردن فضای بی‌عدالتی متهم کردند. حجم ویدئو: ۴۴٫۶۷M | زمان ویدئو: ۰۰:۰۰:۵۶ دانلود فایل ویدئویی
کرد آنلاینکرد آنلاین3 روز قبل
عصر کرد - پرونده عاملان قتل وحید مرادی در زندان رجایی شهر به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا به زودی به آن رسیدگی شود. مادر و فرزند ۴ ساله مقتول، بدنبال قصاصرسیدگی به این پرونده از یازدهم تیر سال ۹۷ به دنبال درگیری خونین در محوطه هواخوری زندان رجایی شهر آغاز شد. وی که قبلا در سرقت مسلحانه طلافروشی در لاهیجان نیز شرکت کرده بود ادعا کرد طی درگیری منتهی به قتل در زندان رجایی شهر شرکت داشته، ولی وحید را نکشته است. او در بازجویی‌ها گفت: وحید از روزی که به زندان بازگشت مدام برای همه کری می‌خواند. این در حالی است که مادر وحید از طرف خودش و پسر چهار ساله وحید برای متهمان این پرونده حکم قصاص خواسته است.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 روز قبل
عصر کرد - رئیس دیوان عالی کشور گفت: دیوان، آقای محمد علی نجفی را قاتل مرحومه میترا استاد می‌داند، اما در نوع قتل تردید کرده استتردید دیوان عالی کشور در پرونده محمد علی نجفیحجت الاسلام والمسلمین احمد مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی کشور در باره اینکه چه بخشی از حکم محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران در دیوان عالی کشور نقض شده است؟ گفت: پرونده‌ای که در دیوان رسیدگی شده مانند همه پرونده‌های قتل پرونده‌ای عادی است، اما چون افکار عمومی را مشغول کرده بود باید زودتر تعیین تکلیف می‌شد. وی گفت: پرونده‌های قتل دو جنبه خصوصی و عمومی دارد و جنبه خصوصی این پرونده تمام شده است و اولیای دم رضایت دادند. رئیس دیوان عالی کشور افزود: دیوان در نوع قتل تردید کرده است، اما آقای نجفی را قاتل می‌داند و باید یک سری ابهام‌ها و نقض‌ها برطرف شود. مرتضوی مقدم گفت: از نظر دیوان، رسیدگی دادگاه ناقص است و ما در عمدی بودن قتل تردید داریم. وی افزود: البته این موضوع هیچ ارتباطی به جنبه خصوصی جرم و بحث قصاص ندارد و آن بحث تمام شده و تصمیم ما در خصوص جنبه عمومی جرم است.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 روز قبل
عصر کرد - دادستان تهران به ادعای محمود علیزاده طباطبایی؛ وکیل معزول شده در پرونده قتل مرحوم میترا استاد واکنش نشان داد. سیدمحمود علیزاده طباطبایی؛ وکیل محمدعلی نجفی در پرونده قتل مرحومه میترا استاد از چندی پیش ادعایی را مبنی بر دستگیری و آزادی یک شخص ناشناس را در پرونده قتل مرحوم میترا استاد عنوان کرده است. علیزاده طباطبایی مدعی شده فردی از لحظه اول قبل از ورود دختر، داماد و راننده آقای نجفی و پسر خانم میترا استاد داخل منزل بوده که وقتی اینها داخل منزل می‌شوند وی آنجا بوده است. علی القاصی دادستان تهران ضمن تکذیب ادعای علیزاده طباطبایی، تصریح کرد: دستگاه قضایی اصلا به اثبات این موضوع نرسید و این ادعا را تأیید نمی‌کنیم. به گفته دادستان تهران پرونده قتل مرحومه میترا استاد پس از رفع ابهامات دیوان تصمیم‌گیری می‌شودمنبع: خبرگزاری فارس
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 روز قبل
وی ادامه داد: اولیای دم به لحاظ اعلام رضایت و وکلای اولیای دم نیز به جهت استعفا امروز تشریف نیاوردند. دادگاه به صورت علنی برگزار می‌شود و از آقای اختیاری نماینده دادستان می‌خواهم اگر مسائلی دارند بیان کنند. اختیاری نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و گفت: با اعمال ماده ۶۹۶ قانون دادرسی کیفری کیفرخواست را قرائت می‌کنم. نماینده دادستان در خصوص متهم نجفی گفت: متهم محمدعلی نجفی ۶۶ ساله فعلا بازداشت است. وی با بیان اینکه شش اثر برخورد گلوله در حمام قابل رویت است و به جز آنها هیچ آثاری قابل رویت نمی‌باشد، گفت: آثار برخورد گلوله تا زمان حضور کارشناسان مصون از تعرض باقیمانده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 روز قبل
پیام خوزستان - دادستان تهران به ادعای محمود علیزاده طباطبایی؛ وکیل معزول شده در پرونده قتل مرحوم میترا استاد واکنش نشان داد. سیدمحمود علیزاده طباطبایی؛ وکیل محمدعلی نجفی در پرونده قتل مرحومه میترا استاد از چندی پیش ادعایی را مبنی بر دستگیری و آزادی یک شخص ناشناس را در پرونده قتل مرحوم میترا استاد عنوان کرده است. علیزاده طباطبایی مدعی شده فردی از لحظه اول قبل از ورود دختر، داماد و راننده آقای نجفی و پسر خانم میترا استاد داخل منزل بوده که وقتی اینها داخل منزل می‌شوند وی آنجا بوده است. علی القاصی دادستان تهران ضمن تکذیب ادعای علیزاده طباطبایی، تصریح کرد: دستگاه قضایی اصلا به اثبات این موضوع نرسید و این ادعا را تأیید نمی‌کنیم. به گفته دادستان تهران پرونده قتل مرحومه میترا استاد پس از رفع ابهامات دیوان تصمیم‌گیری می‌شودمنبع: خبرگزاری فارس
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، در پی رسوایی به وجود آمده بر سر نحوه رسیدگی نخست وزیر مالت به پرونده قتل روزنامه نگاری تحقیقی با نام «دافنه کاروآنا گالیتزیا»، رئیس هیأت نمایندگی اتحادیه اروپا در این کشور اروپایی از «جوزف موسکات» خواست تا از مقام نخست وزیری استعفا دهد. «سوفی ولد» در این باره گفت که به رغم توافق موسکات برای کناره گیری از مقام خود در ماه ژانویه، فهمیدن اینکه چگونه می‌توان «اعتبار» دفتر نخست وزیری را حفظ کرد، کاری بس دشوار است. گفتنی است که دافنه کاروآنا گالیتزیا یک روزنامه نگار زن بود که در سال ۲۰۱۷ در اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده کشته شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، تا پایان سومین روز ثبت‌نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز، ۳۶ نفر ثبت‌نام کردند. اما امروز مطرح‌ترین چهره ثبت‌نامی، قاضی محمدی کشکولی رئیس دادگاه کیفری شماره یک تهران بود؛ کسی که پرونده‌های مشهور قضایی را قضاوت کرده است؛ ازجمله پرونده قتل میترا استاد همسر محمد علی نجفی وزیر اسبق آموزش‌وپرورش. رئیس دادگاه مطبوعات تهران با اشاره به اهمیت و جایگاه مجلس در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و اجتماعی نیز گفت: مجلس با توجه به مکانیزم‌های قانونی، تأثیر به سزایی در توسعه همه‌جانبه کشور دارد. محمدی کشکولی در مورد برنامه‌های خود نیز اظهار داشت: شاخص‌ترین برنامه بنده در حوزه اقتصادی و اجتماعی است. به گفته قاضی کشکولی قانون اساسی جایگاه ویژه و مهمی را برای مجلس دیده است و درواقع رکن رکین مردم‌سالاری دینی است.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
محمدی کشکولی قاضی پرونده شهردار سابق تهران برای حضور در انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه شیراز ثبت نام کرد. او قضاوت پرونده قتل محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران را به عهده داشته است. او ادامه داد: در همین ارتباط با توجه به اهمیت و جایگاه مجلس در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و اجتماعی به طور قطع مجلس می‌تواند تاثیر به سزایی در توسعه همه جانبه کشور داشته باشد. رئیس دادگاه کیفری شماره یک تهران و کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شیراز در ارتباط با شعار خود در این دور انتخابات گفت: شعارم در این دور این است که مجلس در راس امور است چرا که معتقدم مجلس به دلیل جایگاهی والا در قانون اساسی دارد. کشکولی تصریح کرد: قانون اساسی جایگاه ویژه و مهمی را برای مجلس دیده است و مجلس در واقع به عنوان رکن رکین مردم‌سالاری دینی است.
فردا نیوزفردا نیوز4 روز قبل
باشگاه خبرنگاران جوان: از میان افرادی که امروز سه‌شنبه با حضور در فرمانداری شیراز ثبت نام کرده‌اند یک نام آشنا به چشم می‌خورد که قاضی محمدرضا محمدی کشکولی رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران است. او قضاوت پرونده قتل محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران را به عهده داشته است. براساس این گزارش، در دومین روز از ثبت‌نام کاندیدا‌های مجلس شورای اسلامی نیز روز گذشته ۲۲ نفر ثبت نام کرده بودند که از میان افراد ثبت‌نام شده تنها نام سیروس پاک‌فطرت عضو سابق شورای شهر شیراز و از چهره‌های اصولگرا به چشم می‌خورد.

(ویدئو) مصاحبه کمتر دیده شده از وحید مرادی

فراروفرارو5 روز قبل
بررسی‌های اولیه نشان داد که وحید مرادی با سلاح دست‌ساز داخل زندان (تیزی) و نه با چاقو یا قمه به‌قتل رسیده است. بلافلاصله بعد از قتل وحید تحقیقات برای شناسایی ضارب وی آغاز شد و کارآگاهان در بررسی اولیه سه متهم اصلی قتل وحید مرادی را شناسایی کردند. در ادامه ماجرای قتل وحید مرادی، فیلمی توسط زندانیان زندان رجایی‌شهر کرج در فضای مجازی منتشر شد که آن‌ها با عربده‌کشی و رجزخوانی قاتلان وحید مرادی پس از قتل را نشان می‌دادند. گفتنی است، متهم به قتل وحید مرادی (سعید. ص) پرونده قتل عمد دیگری داشت که دادگاه رسیدگی به آن سوم شهریور ۹۸ در دادگاه کیفری استان تهران برگزار می‌شود.
ایسناایسنا5 روز قبل
نخست‌وزیر مالت که درگیر تحقیق درباره پرونده سوءقصد و ترور یک خبرنگار افشاگر است، اعلام کرد از سمتش کناره‌گیری می‌کند اما این روند به سرعت انجام نخواهد شد. اینک و تحت فشار اروپا، یک کمیسیون تحقیق، چگونگی این قتل را بررسی می‌کند. پس از گذشت دو سال از کشته شدن این روزنامه‌نگار افشاگر و منتقد دولت مالت، رسیدگی به این قتل بر اثر فشارهای خارجی به جریان افتاده است. جوزف موسکات، نخست‌وزیر مالت، دستور تشکیل یک کمیسیون تحقیق را داد و از قاضی مسئول کمیسیون خواست تا گزارش امر را حداکثر طی ۹ ماه ارائه دهد. این اظهارنظر از سوی نخست‌وزیر مالت انتقادهای برخی از مخالفانش را در پی داشت و آن‌ها تاکید دارند که وی باید هم‌اکنون برود.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 روز قبل
دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد روز شنبه (۹ آذر) در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی به صورت علنی برگزار شد. پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews. com): اگرچه رئیس تیم وکلای نجفی حمیدرضا گودرزی وکیل پایه یک دادگستری است که سابقه نوشتن کتاب هم دارد، در دادگاه‌های تجدید نظر پرونده رسیدگی به ماجرای قتل میترا استاد، این وکیل خانم که از اعضای تیم وکالت شهردار پیشین تهران است، مسئولیت ارائه دفاعیات را برعهده گرفته است. زنی که وکیل محمد علی نجفی شد لینک کوتاه کپی لینک
فراروفرارو6 روز قبل
دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد دیروز شنبه (۹ آذر) در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی به صورت علنی برگزار شد. اگرچه رئیس تیم وکلای نجفی حمیدرضا گودرزی وکیل پایه یک دادگستری است که سابقه نوشتن کتاب هم دارد، در دادگاه‌های تجدید نظر پرونده رسیدگی به ماجرای قتل میترا استاد، این وکیل خانم که از اعضای تیم وکالت شهردار پیشین تهران است، مسئولیت ارائه دفاعیات را برعهده گرفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
در چند سال گذشته، اگر نگوییم اصلا مسئولیت هیچ رخدادی را نپذیرفته‌اید، حداقل کمتر دیده‌ایم مسئولیت یک رخداد منفی را بپذیرید. این همان راهبرد همیشگی رئیس‌جمهور برای شانه خالی کردن از مسئولیت و حق به جانب بودن است که نشان می‌دهد بعد از ۶ سال روحانی همچنان نتوانسته از فضای انتخاباتی گذر کند. - افزایش قیمت بنزین در شرایطی که ۲ سال پی در پی دچار تورم دو رقمی هستیم اوج بی‌تدبیری بود. - تمام کالا، اجناس، گوشت، مرغ، میوه، خودرو، تولید داخلی با مجوز و دستور دولت روحانی گران شده است. - دولت توی پنج سال بنزین رو گرون نکرد و یهو سه برابرش کرد.
ایران‌جیبایران‌جیب6 روز قبل
قاضی کشکولی در ادامه گفت: روانشناس و هیأت سه نفره سلامت روان شما را کاملا تأیید کردند و ۴ کارشناس در خصوص سلامت روانی شما اعلام نظر کردند. قاضی کشکولی از متهم نجفی پرسید: اسلحه شما چند گلوله داشت؟ نجفی گفت: ۱۳ گلوله. در این بخش از جلسه دادگاه قاضی کشکولی ختم رسیدگی را اعلام کرد و از صدور حکم نهایی ظرف یک هفته خبر داد. از چهره تکیده نجفی در روز قتل گرفته تا آخرین جلسه دادگاه که چهره او به تصویر همیشگی‌اش نزدیک‌تر شده بود. دیروز آخرین جلسه دادگاه نجفی بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 روز قبل
دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد امروز شنبه (۹ آذر) در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی به صورت علنی برگزار شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
در این جلسه قاضی کشکولی ختم رسیدگی به این پرونده را اعلام کرد. همچنین از آنجا که یکی از کارشناسان پرونده درخواست نبش قبر مرحومه میترا استاد را مطرح کرده بود، قاضی محمدی کشکولی اعلام کرد که نبش قبر میترا استاد ضرورتی ندارد. همچنین به گزارش «ایرنا» قاضی پرونده قتل میترا استاد و رئیس شعبه ۹ دادگاه کیفری یک تهران با بیان اینکه، رای این پرونده تا یک هفته دیگر صادر می‌شود، گفت: سعی می‌کنیم با بررسی زوایای قتل یک فرآیند دادرسی عادلانه بر پایه موازین قانونی در مهلت مقرر داشته باشیم. به گزارش «ایلنا» قاضی پرونده درخصوص ابهامات احتمالی در این پرونده نیز گفت: اینکه پرونده ابهام دارد در حد ادعا است چرا که نظریات خوبی از تشریح جسد و ادله جرم وجود دارد. در ادامه نجفی گفت که من اصلا این را نمی‌دانستم که بالش صدای گلوله را کم می‌کند، بالش را بردم تا ایشان اسلحه را نبیند. در ادامه جلسه دادگاه، کیان‌زاده کارشناس اسلحه به بیان توضیحاتی درمورد نوع شلیک گلوله پرداخت.

به انتهای لیست رسیدید