پرچم ایالات متحده

پرچم ایالات متحده

طراح دیوارنگاره لانه جاسوسی: من تبعه آمریکا هستم +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
در طرح‌های جدید سه موضوع «افول آمریکا و غرب»، «جنایات آمریکا در جهان» و «و جنایات آمریکا در ایران» مورد توجه قرار گرفته است. البته نقاشی دیواری کلا عمر طولانی ندارد، چون در معرض آفتاب و باران است، یا ممکن است عده‌ای آن را مخدوش کنند یا فضولات پرندگان روی آن بریزد. کی گفته فقط باید سبک قدیم نقاشی دیواری را داشته باشیم؟ آن‌ها را هم ممکن است خیلی‌ها نپسندند. آقای گنجی از اساتید قدیمی نقاشی دیواری دو کار در این پروژه اجرا کردند، یکی کار صداقت آمریکایی و دیگری گل حمید استیلی به آمریکا. نقاشی دیواری یک مدیا است، بنری که آنجا بالا می‌رود چیزی دیگر.

آیا لانه‌های فرهنگی آمریکا هم تسخیر می‌شود؟!

8+
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل

مشهورترین جاسوسان جهان + عکس

4+
رکنارکنا2 هفته قبل

مشهورترین جاسوس‌های تاریخ را بشناسید + تصاویر

5+
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل

کاش به جای «مرضیه»، مختارنامه را بازپخش می‌کردید!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
جا دارد شاهکار مختارنامه از تمام شبکه‌های سیما هر سال پخش شود اما آثار ضعیفی چون «مرضیه» در این ایام، مخاطب را از تلویزیون فراری ندهد. روایت سریال مرضیه را می‌توان با این بخش از فیلم «در دره الا» و حواشی مرتبط با آن مقایسه کرد. علی (روزنامه‌نگار) و مرضیه (پزشک و جراح) به همراه دخترشان روزگار خوبی‌ را پشت سر می‌گذارنند. چون ما با سریال نمایشی چندین قسمتی مواجه هستیم، نمی‌توانیم ادعا کنیم، با طرح معترضه مرضیه به امام حسین (ع) این وضعیت را در قسمت‌های بعدی تعدیل کرده‌ایم. چون ممکن است مخاطب همان قسمت چهارم یا پنجم را که زن به امام حسین (ع) و مراسم عزاداری او خروش می‌کند را تماشا کند.

تظاهرات یونانی‌ها در اعتراض به سفر پمپئو به کشورشان+ویدئو

ایلناایلنا1 ماه قبل
صدها نفر از مردم یونان در اعتراض به حضور وزیر خارجه آمریکا در کشورشان دست به تظاهرات زدند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا، در حالی برای سفری دو روزه وارد یونان شد که صدها نفر به خیابان‌های آتن ریخته و نسبت به حضور او در کشورشان دست به تظاهرات زدند. گروهی از معترضان نیز در برابر سفارت آمریکا در یونان دست به تظاهرات زدند. در سالونیک، دومین شهر بزرگ یونان، نیز تظاهراتی در اعتراض به حضور پمپئو در این کشور برگزار شد. نیروهای پلیس یونان برای جلوگیری کردن از حضور معترضان یونانی در مقابل سفارت واشنگتن با معترضان درگیر شده و از گاز اشک‌آور استفاده کردند.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
گروهی از معترضان در هنگ کنگ با به دست گرفتن پرچم ایالات متحده آمریکا و پوسترهایی از ترامپ، از «دونالد ترامپ» خواستند تا در برابر آنچه که آزادی هنگ‌کنگ از سرکوب چین می‌خوانند، به آنها کمک کند. دهها مرد هنگ کنگی معترض که برای شناسایی نشدن به صورت خود نقاب زده بودند، این پرچم‌ها و پوسترها را حمل می‌کردند. دولت چین، ایالات متحده آمریکا را متهم کرده، اعتراضاتی را که از ماه ژوئن سال جاری میلادی (خرداد ماه) علیه لایحه «استرداد مجرمان هنگ کنگی به چین» آغاز شده، حمایت می‌کند. یک معترض دیگر ۲۷ ساله هنگ کنگی که پرچم آمریکا را حمل می‌کرد به بلومبرگ گفت: دلیل اینکه پرچم آمریکا را به دست گرفتیم این است که ما به روح ایالات متحده آمریکا احترام می‌گذاریم. " گفتنی است در هفته‌های گذشته افرادی از معترضان هنگ کنگی در تظاهرات مختلف پرچم ملی آمریکا را به دست گرفته‌اند.
ایلناایلنا3 ماه قبل
اداره دریانودی آمریکا اعلام کرد که کشتی‌هایی که با پرچم این کشور تردد می‌کنند بهتر است برنامه سفر خود را به مقام‌های دریایی بریتانیا و ایالات متحده اطلاع دهند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی اینفوسرهوی، اداره دریانودی آمریکا اعلام کرد که کشتی‌هایی که با پرچم این کشور تردد می‌کنند، بهتر است پیش از حرکت به سوی خلیج فارس برنامه سفر خود را به مقام‌های دریایی بریتانیا و ایالات متحده اطلاع دهند. این در حالی است که توقیف نفتکش بریتانیایی در آب‌های تنگه هرمز باعث شده که بسیاری از کشتی‌ها تردیدهایی درباره گذر این منطقه داشته باشند. در بیانیه اداره دریانوردی آمریکا آمده است: «فعالیت‌های نظامی و افزایش تنش‌های نظامی در منطقه همچنان تهدیدی جدی برای کشتی‌های تجاری است.» این بیانیه در ادامه مدعی شد: «این تهدیدها می‌تواند به اقدام‌های خصمانه بینجامد.»
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
تنها چند ماه پس از ادای سوگند «‌دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور ایالت متحده، تصویری از «‌ترامپ» ‌ در قامت «‌هیتلر» بر روی جلد مجله «اشترن» ‌آلمانی رفت؛ حالا پس از دو سال تصویر روی جلد این مجله بار دیگر توجه‌ها را به خود جلب کرده است. «‌ترامپ» در این تصویر در حالی که پرچم ایالات متحده را بر دوش دارد و به روش‌ نازی‌ها احترام نظامی را به جا می‌آورد، دیده می‌شود. چاپ تصویر ترامپ به عنوان یک «‌نازی» در این شماره از هفته‌نامه آلمانی «اشترن» در زمان چاپ خود (سال ۲۰۱۷) واکنش‌های بین‌المللی بسیاری را به دنبال داشت. با اینکه دو سال زمان از انتشار این شماره از هفته‌نامه «‌اشترن» می‌گذرد، اما این توئیت‌ها توانستند توجه مردم را دوباره به تصویر ترامپ در مقام یک فاشیست جلب کنند. به نظر می‌رسد رفتار اخیر نژادپرستانه ترامپ در قبال چهار نماینده زن کنگره هم در انتشار مجدد و باورپذیری بیشتر این عکس قدیمی تاثیرگذار بوده است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
تنها چند ماه پس از ادای سوگند «‌دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور ایالت متحده، تصویری از «‌ترامپ» ‌ در قامت «‌هیتلر» بر روی جلد مجله «اشترن» ‌آلمانی رفت؛ حالا پس از دو سال تصویر روی جلد این مجله بار دیگر توجه‌ها را به خود جلب کرده است. به گزارش ایسنا و به نقل از لاندن اکانامیک، «‌ترامپ» در این تصویر در حالی که پرچم ایالات متحده را بر دوش دارد و به روش‌ نازی‌ها احترام نظامی را به جا می‌آورد، دیده می‌شود. چاپ تصویر ترامپ به عنوان یک «‌نازی» در این شماره از هفته‌نامه آلمانی «اشترن» در زمان چاپ خود (سال ۲۰۱۷) واکنش‌های بین‌المللی بسیاری را به دنبال داشت. با اینکه دو سال زمان از انتشار این شماره از هفته‌نامه «‌اشترن» می‌گذرد، اما این توئیت‌ها توانستند توجه مردم را دوباره به تصویر ترامپ در مقام یک فاشیست جلب کنند. به نظر می‌رسد رفتار اخیر نژادپرستانه ترامپ در قبال چهار نماینده زن کنگره هم در انتشار مجدد و باورپذیری بیشتر این عکس قدیمی تاثیرگذار بوده است.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
تنها چند ماه پس از ادای سوگند «‌دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور ایالت متحده، تصویری از «‌ترامپ» ‌ در قامت «‌هیتلر» بر روی جلد مجله «اشترن» ‌آلمانی رفت؛ حالا پس از دو سال تصویر روی جلد این مجله بار دیگر توجه‌ها را به خود جلب کرده است. ایسنا: تنها چند ماه پس از ادای سوگند «‌دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور ایالت متحده، تصویری از «‌ترامپ» ‌ در قامت «‌هیتلر» بر روی جلد مجله «اشترن» ‌آلمانی رفت؛ حالا پس از دو سال تصویر روی جلد این مجله بار دیگر توجه‌ها را به خود جلب کرده است. به نقل از لاندن اکانامیک، «‌ترامپ» در این تصویر در حالی که پرچم ایالات متحده را بر دوش دارد و به روش‌ نازی‌ها احترام نظامی را به جا می‌آورد، دیده می‌شود. چاپ تصویر ترامپ به عنوان یک «‌نازی» در این شماره از هفته‌نامه آلمانی «اشترن» در زمان چاپ خود (سال ۲۰۱۷) واکنش‌های بین‌المللی بسیاری را به دنبال داشت. با اینکه دو سال زمان از انتشار این شماره از هفته‌نامه «‌اشترن» می‌گذرد، اما این توئیت‌ها توانستند توجه مردم را دوباره به تصویر ترامپ در مقام یک فاشیست جلب کنند.

نقشه ۳ بعدی ماه ساخته شد

4+
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل

نقشه ۳ بعدی ماه ساخته شد

4+
ایسناایسنا4 ماه قبل
عصر ایرانعصر ایران4 ماه قبل
این گروه به رهبری «جوئی جانسون» – از فعالان حزب کمونیست انقلابی- از روز چهارشنبه فراخوان تجمع در مقابل کاخ سفید داده بودند. بر اساس رای دادگاه عالی آمریکا که در ۲۱ ژوئن ۱۹۸۹ صادر شده است، سوزاندان پرجم آمریکا در تجمعات اعتراضی مشمول آزادی بیان و حق اعتراض شهروندان آمریکا در برابر استبداد احتمالی حکومت است و جرمی محسوب نمی‌شود. در سال ۱۹۸۴ و در جریان کمپین انتخاباتی رونالد ریگان (رییس جمهعوری وقت آمریکا از حزب جمهوریخواه) یکی از مخالفان ریگان در حاشیه کنگره جمهوریخواهان در دالاس اقدام به آتش زدن پرچم آمریکا کرد. این فرد دستگیر و در دادگاه ایالتی محاکمه شد و در نهایت پرونده او به دادگاه عالی آمریکا رفت و دادگاه عالی نیز با استناد به متمم اول قانون اساسی آمریکا آتش زدن پرچم آمریکا را جرم ندانست. گفتنی است ترامپ نیز پس از به قدرت رسیدن در سال ۲۰۱۷ در واکنش به آتش زدن پرچم ایالات متحده آمریکا از سوی مخالفانش در تجمعات اعتراضی علیه او، خواستار زندانی شدن و سلب تابعیت آتش زنندگان پرچم آمریکا شده بود.
ایسناایسنا5 ماه قبل
مرکز پروازهای فضایی گادرد به همین منظور تصاویری را که طی مأموریت‌های مختلف، پرچم ایالات متحده را حمل کرده و تصویری را با آن ثبت کرده‌اند، منتشر نمود. فضانوردان در هنگام آزمایش سپر خورشیدی «تلسکوپ فضایی جیمز وب» در اکتبر ۲۰۱۴ تصاوی از خود ثبت نمودند که در آن نیز می‌توانیم پرچم ایالات متحده را مشاهده کنیم. تلسکوپ فضایی جیمز وب یک تلسکوپ فضایی است که قرار است جانشین تلسکوپ فضایی هابل شود. خلبان ناسا هنگامیکه در حال پرواز بر فراز کوه‌های شرق گرینلند طی مأموریت «Operation IceBridge» در ۱۴ آوریل سال ۲۰۱۲ بود، تصویری از خود که لباسی با تصویر پرچم آمریکا بر تن داشت، منتشر نمود. تصاویر پرچم ایالات متحده آمریکا در «ایستگاه جنوبگان آمونسن–اسکات» (National Science Foundation’s Amundsen-Scott South Pole Station) نصب شده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز6 ماه قبل
نویسنده گزارش اینترسپت تاکید دارد که آغازگر جنگ دولت جرج بوش با عراق هم رسانه‌ها بودند. از نظر نویسنده، آمریکایی‌ها از جنگ عراق درس نگرفتند و اکنون در مورد ایران هم دقیقا همان مسیری را پیش گرفته‌اند که در سال ۲۰۰۳ در مورد عراق پیش گرفتند. این عناوین به خوبی نشان می‌دهد که رسانه‌های آمریکایی چه رویکردی نسبت به روابط ایران و آمریکا دارند. اما همزمان یک مقام دیگر آمریکایی هرگونه رابطه بین این حادثه و ایران را رد کرد. اکنون باز هم باید به خبرنگاران در این مورد هشدار داد: سناریو اشتباه آمریکا در مورد عراق را تکرار نکنید.

۱۰ چهره تاریخی که شاید وجود خارجی نداشته‌اند

6+
الفالف6 ماه قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ماه قبل
با وجود اینکه تاریخ می‌تواند یک کلاس درس تجربی بسیار ارزشمند باشد، اما بدون شک و بر اساس گفته مشهور «تاریخ را فاتحان می‌نویسند» تاریخ نیز دچار تحریف می‌شود. اما گاهی تاریخ و تاریخ سازان (نه تاریخ نویسان) پا را از تحریف جزییات و کلیات فراتر گذاشته و شخصیت‌هایی خلق می‌کنند که شاید اصلا وجود خارجی نداشته‌اند. گمان می‌رود که این اثر مهم تاریخی در قرن چهارم یا پنجم میلادی نوشته شده باشد، اما هیچ کس تاریخ دقیق نوشته شدن این کتاب را نمی‌داند. هیچ کس مطمئن نیست که این ژنرال چینی متفکر وجود خارجی داشته یا خیر یا اینکه این کتاب کلاسیک در موضوع هنر جنگ توسط یک فرد چینی نوشته شده باشد. ۶- مولانمولان یک جنگجوی مشهور چینی است که کمپانی دیزنی انیمیشنی محبوب بر اساس آن ساخت.

۱۰ چهره تاریخی که شاید وجود خارجی نداشته‌اند

6+
عصر ایرانعصر ایران6 ماه قبل

۱۰ چهره تاریخی که شاید وجود خارجی نداشته‌اند

6+
برترین‌هابرترین‌ها6 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری7 ماه قبل
موزه ملی هوافضای اسمیتسونیان به مناسبت پنجاهمین سالگرد پا گذاشتن انسان به کره ماه چندین مراسم یادبود و فعالیت‌های آموزشی در نظر گرفته است که مهم‌ترین آنها شامل نمایش لباس فضانوردی «نیل آرمسترانگ» است. لباس فضانوردی فضانورد افسانه‌ای ناسا تابستان امسال در موزه ملی هوافضای اسمیتسونیان (Smithsonian) در معرض نمایش قرار داده خواهد شد. این اولین بار است که لباس فضایی آرمسترانگ پس از ۱۳ سال دوباره در معرض نمایش عموم قرار می‌گیرد. مأموریت آپولو ۱۱ اولین مأموریت سرنشین‌دار به ماه در سال ۱۹۶۹ بود که توسط آرمسترانگ، بازآلدرین و مایکل کالینز انجام شد. پنجاهمین سالگرد فرود بر ماهیک کمپین در سال ۲۰۱۵ با جمع‌آوری کمک‌های مالی از مردم توانست پول کافی برای حفظ و نگهداری از لباس آرمسترانگ را جمع کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ماه قبل
لباس فضانوردی فضانورد افسانه‌ای ناسا تابستان امسال در موزه ملی هوافضای اسمیتسونیان (Smithsonian) در معرض نمایش قرار داده خواهد شد. این اولین بار است که لباس فضایی آرمسترانگ پس از ۱۳ سال دوباره در معرض نمایش عموم قرار می‌گیرد. مأموریت آپولو ۱۱ اولین مأموریت سرنشین‌دار به ماه در سال ۱۹۶۹ بود که توسط آرمسترانگ، بازآلدرین و مایکل کالینز انجام شد. پنجاهمین سالگرد فرود بر ماهیک کمپین در سال ۲۰۱۵ با جمع‌آوری کمک‌های مالی از مردم توانست پول کافی برای حفظ و نگهداری از لباس آرمسترانگ را جمع کند. بازدیدکنندگان همچنین قادر به مشاهده تصاویر سه بعدی از ماه و بسیاری از عکس‌های با وضوح بالا گرفته شده توسط مدارگرد ماه ناسا خواهند بود.
ایسناایسنا7 ماه قبل
موزه ملی هوافضای اسمیتسونیان به مناسبت پنجاهمین سالگرد پا گذاشتن انسان به کره ماه چندین مراسم یادبود و فعالیت‌های آموزشی در نظر گرفته است که مهم‌ترین آنها شامل نمایش لباس فضانوردی «نیل آرمسترانگ» است. این اولین بار است که لباس فضایی آرمسترانگ پس از ۱۳ سال دوباره در معرض نمایش عموم قرار می‌گیرد. مأموریت آپولو ۱۱ اولین مأموریت سرنشین‌دار به ماه در سال ۱۹۶۹ بود که توسط آرمسترانگ، باز آلدرین و مایکل کالینز انجام شد. پنجاهمین سالگرد فرود بر ماهیک کمپین در سال ۲۰۱۵ با جمع‌آوری کمک‌های مالی از مردم توانست پول کافی برای حفظ و نگهداری از لباس آرمسترانگ را جمع کند. بازدیدکنندگان همچنین قادر به مشاهده تصاویر سه بعدی از ماه و بسیاری از عکس‌های با وضوح بالا گرفته شده توسط مدارگرد ماه ناسا خواهند بود.

معنای نهفته در پرچم ۵۰ ایالت کشور آمریکا

46+
برترین‌هابرترین‌ها7 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ماه قبل
به گزارش مشرق، یک کاربر اینستاگرامی نوشت: ایووجیما یک جزیره آتش فشانی کوچک در بیش از هزار کیلومتری جنوب توکیو است. همین جزیره مانع پیشروی بیش‌تر متفقین به خاک ژاپن شده بود. حالا آن تصویر را با عکسی که یکی از عکاسان ایرانی از نیروهای امدادی سیل لرستان در پلدختر ثبت کرده است، مقایسه کنید. باید ببینیم، باید افتخار کنیم و باید ببالیم که چنین مردانی نماد شرف و انسانیت ما ایرانی‌ها هستند. ما پرچم افتخارمان را بر پایه عدالت و مروت و انسانیت بنا کرده‌ایم و تا پای جان از آن پاسداری خواهیم کرد.
زومیتزومیت7 ماه قبل
اما قرار بود در خلال مأموریت آپولو ۱۱، برخی اشیای مهم که جنبه‌های نمادینی داشتند، به یادگار روی ماه گذاشته شوند. رئیس‌جمهور ریچارد نیکسون در حال بازدید از فضانوردان مأموریت آپولو ۱۱ که در قرنطینه به سر می‌بردند. باز آلدرین و نیل آرمسترانگ تصمیم گرفتند که نشانی از مأموریت آپولو ۱ را به ماه ببرند. این تصمیم به احترام ازجان‌گذشتگی و فداکاری فضانوردان مأموریت آپولو ۱؛ یعنی راجر بی. فضانوردان آپولو ۱۵، دیوید اسکات، آلفرد وردن و جیمز ایروین، یک پلاک یادبود به احترام ۱۴ فضانورد ناسا و اتحاد جماهیر شوروی روی ماه گذاشتند.

تل استار ۱؛ اولین ماهواره ارتباطی که سیگنال تلویزیونی را انتقال داد

دیجیاتودیجیاتو7 ماه قبل
تل استار ۱ که از پایگاه کیپ کاناورال پرتاب شد، قرار بود آغاز دوران جدیدی از ارتباطات رادیویی را رقم بزند. این ماهواره علاوه بر اینکه اولین ماهواره ارتباطی فعال بود، لقب اولین محموله فضایی تجاری را هم به دوش می‌کشید. هزینه تل استار توسط یک شرکت خصوصی تأمین شده بود: AT&T که در آن زمان در نوع خود بزرگترین شرکت دنیا به شمار می‌رفت. تل استار توسط دو ایستگاه زمینی یاد شده در فرانسه و ایالات متحده ردیابی می‌شد. تل استار تا ماه نوامبر سال ۱۹۶۲ عملیاتی بود و در این مدت بیش از ۴۰۰ تماس تلفنی، فکس، تلگراف و ارسال تلویزیونی را ممکن کرد.

فیلم | آغوش عاشقانه ترامپ برای پرچم آمریکا!

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ماه قبل
مهرمهر9 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، صدها نفر از مردم کشور «هائیتی» در اقدام اعتراضی به آتش زدن پرچم ایالات متحده آمریکا مبادرت ورزیدند. بر اساس این گزارش، مردم هائیتی در شهر «پورتو پرینس» پایتخت این کشور، پرچم آمریکا را به آتش کشیدند. طبق اعلام رسانه‌های خبری، این اقدام مردم در اعتراض به مداخلات مکرر ایالات متحده آمریکا در هائیتی، انجام شده است.

ابر ماه خونین به روایت عکاسان سرتاسر جهان

11+
دیجیاتودیجیاتو10 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید