پریسا محمدی

پریسا محمدی

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
وی درباره کیفیت فیلم سینمایی «لامینور» اذعان کرد: واقعیت امر تا پیش از اکران یک فیلم سینمایی نمی‌توان درباره کیفیت آن اظهار نظر خاصی کرد، منتها بدون شک من ایده کارگردانی و فیلمنامه را دوست داشته‌ام که بازی در آن را پذیرفتم، از نظر من فیلم شسته رفته‌ای بوده و در کل از حضور در آن راضی هستم. بیشتر بخوانید: برای مشاهده واکنش علی نصیریان به شهادت سردار سلیمانی اینجا کلیک کنیدبازیگر سریال «شهرزاد» پیرامون سایر فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری تاکید کرد: علاوه بر فیلم سینمایی لامینور به تازگی بازی در فیلم سینمایی «خورشید» به کارگردانی «مجید مجیدی» را به پایان رساندم که برای بخش سودای سیمرغ این دوره از جشنواره فیلم فجر پذیرفته شده است. نگارش کتاب پیرامون «سپهبد شهید قاسم سلیمانی» نیازمند یک کار گروهی استنصرت‌الله محمودزاده نویسنده کتاب در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان پیرامون شخصیت سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت: سپهبد شهید قاسم سلیمانی از جمله فرماندهان باز مانده از جنگ تحمیلی و سندی ارزشمند به منظور پرداختن به چرایی و چگونگی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بود. محمودزاده به انتقال پیام‌های دفاع مقدس از طریق نگارش کتاب زندگی سپهبد شهید قاسم سلیمانی پرداخت و تاکید کرد: نگارش کتاب با موضوع سپهبد شهید قاسم سلیمانی کاری ارزشمند است و می‌تواند منتقل کننده پیام‌های فراوانی برای آیندگان و یا خوانندگان خارج از مرزهای ایران داشته باشد. وی نحوه نگارش کتاب در مورد سپهبد شهید قاسم سلیمانی را نیازمند تامل و کاری تیمی دانست و تاکید کرد: نوشتن کتاب سپهبد شهید قاسم سلیمانی نیازمند توجه و دقت فراوان و کار گروهی است و نباید به خاطرات صرف این سردار امنیت پرداخت بلکه نیاز است تا تفکر و هدف این مرد بزرگ را به جهان و منطقه معرفی کنیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- با اعلام نهایی نتایج آثار سینمایی حاضر در بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، فیلم سینمایی «ریست» نخستین تجربه کارگردانی «محمدرضا لطفی» در عرصه فیلم بلند سینمایی به عنوان یکی از حاضران این دوره از مهمترین رویداد سینمایی کشور معرفی شد. محمدرضا لطفی اما پیش از این تجربه کارگردانی فیلم «روایت ناپدید شدن مریم» را در کارنامه دارد، فیلمی که البته به صورت ویدیویی ساخته شد و به همین دلیل فیلم سینمایی «ریست» را می‌توان با توجه به دریافت مجوز ساخت سینمایی نخستین تجربه لطفی اعلام کرد. رضا بهبودی، سودابه بیضایی، محمد صدیقی مهر، حامد رحیمی نصر، پریسا محمدی و رقیه افشین پور بازیگران این «ریست» هستند. یکی از ویژگی‌های خاص فیلم سینمایی ریست بدون فیلمبرداری آن است، فیلمبرداری این فیلم سینمایی بنا به ساختار فیلمنامه و تصمیم عوامل سازنده، با سه تا هفت دوربین بوده که به صورت ثابت و متحرک به روایت قصه می‌پردازند. این روایت از نگاه دوربین مخفی است؛ یعنی شرح حال و کنکاش درون آدم‌ها از نگاهی که خودشان بیان نمی‌کنند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشبا اعلام نهایی نتایج آثار سینمایی حاضر در بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، فیلم سینمایی «ریست» نخستین تجربه کارگردانی «محمدرضا لطفی» در عرصه فیلم بلند سینمایی به عنوان یکی از حاضران این دوره از مهمترین رویداد سینمایی کشور معرفی شد. بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر همواره محلی برای بروز استعدادهای جدید سینمایی بوده است، امسال لطفی می‌تواند با توجه به فهرست بازیگران مطرح سینما و تئاتر در فیلم سینمایی «ریست» موفقیت‌های بسیاری را از فجر امسال به دست آورد. رضا بهبودی، سودابه بیضایی، محمد صدیقی مهر، حامد رحیمی نصر، پریسا محمدی و رقیه افشین پور بازیگران این «ریست» هستند. رضا بهبودی تاکنون در آثار مختلفی به ایفای نقش پرداخته و در ادوار مختلف جشنواره حاضر بوده است، اما شاید فیلم سینمایی ریست بتواند نخستین شانس جدی او برای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد باشد، شانسی که با توجه به نقش کلیدی وی در ریست چندان دور از دسترس نیست. یکی از ویژگی‌های خاص فیلم سینمایی ریست بدون فیلمبرداری آن است، فیلمبرداری این فیلم سینمایی بنا به ساختار فیلمنامه و تصمیم عوامل سازنده، با سه تا هفت دوربین بوده که به صورت ثابت و متحرک به روایت قصه می‌پردازند.

مرور فیلم‌های بخش «نگاه نو» جشنواره فیلم فجر

7+
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: تهیه‌کننده فیلم سینمایی «ریست» از نمایش این فیلم به صورت سیاه و سفید در جشنواره فیلم فجر نمایش خبر داد. به گزارش سینماپرس، سید امیر سیدزاده تهیه‌کننده فیلم سینمایی «ریست» از فیلم‌های راه‌یافته به بخش «نگاه نو» سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر، درباره این فیلم سینمایی به مهر گفت: «ریست» به کارگردانی محمدرضا لطفی در حال تکمیل مراحل فنی است، موسیقی این فیلم توسط حمیدرضا یراقچیان و صداگذاری آن توسط حسین قورچیان به پایان رسیده است. وی بیان کرد: البته این فیلم یک سری ویژوآل افکت دارد که در حال حاضر توسط شرکت مربوطه در مشهد در حال ساخت است. بخشی از این پروژه نیز در پراگ انجام شده که این بخش نیز به پایان رسیده است. وی با اشاره به اینکه به زودی نسخه دی‌سی‌پی فیلم در لابراتوآر آریا آماده می‌شود، توضیح داد: البته نام این فیلم نیز تا قبل از جشنواره فیلم فجر تغییر می‌کند که به زودی نام آن را اعلام می‌کنیم.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
فیلمبرداری این فیلم سینمایی بنا به ساختار فیلمنامه و تصمیم عوامل سازنده، با سه تا هفت دوربین بوده که به صورت ثابت و متحرک به روایت قصه می‌پردازند. این روایت از نگاه دوربین مخفی است؛ یعنی شرح حال و کنکاش درون آدم‌ها از نگاهی که خودشان بیان نمی‌کنند. دو نسخه سیاه و سفید و رنگی از این اثر آماده شده که هر دو قابلیت اکران دارند. سید امیر سیدزاده تهیه کننده آن، هم اکنون یکی از نقش‌های اصلی سریال «پایتخت ۶» را ایفا می‌کند. رضا بهبودی، سودابه بیضایی، محمد صدیقی مهر، حامد رحیمی نصر، پریسا محمدی و رقیه افشین پور بازیگران این «ریست» هستند.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
فیلمبرداری فیلم اواخر شهریور سال گذشته آغاز شد و آبان‌ماه به پایان رسید. فیلم، داستان زنی است که بین احساس و منطقش در حال تصمیم‌گیری است. در خلاصه داستان‌ فیلم‌ آمده است: «رویارویی دو نسل می‌تواند حادثه بیافریند؛ در «پدران» حادثه‌ای دو نسل را رودرروی یکدیگر قرار می‌دهد.» ۵. فیلمبرداری کار، پاییز امسال در ایران و دوکشور دیگر انجام گرفته است. سابقه خوب محمد کارت در حوزه مستندسازی سبب شده از هم‌اکنون، «شنای پروانه» یکی از مهم‌ترین فیلم‌های جشنواره امسال باشد.

با فیلم‌های «نگاه نو» فجر ۳۸ بیشتر آشنا شوید

6+
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
ایلناایلنا1 ماه قبل
عضو هیات علمی دانشکده علوم زیستی دانشگاه الزهرا به عنوان نماینده ایران در انجمن بین المللی تجزیه و تخریب زیستی معرفی شد. به گزارش ایلنا، پریسا محمدی عضو هیات علمی دانشکده علوم زیستی دانشگاه الزهرا به عنوان نماینده ایران در انجمن بین المللی تجزیه و تخریب زیستی International Biodeterioration & Biodegradation Society معرفی شد. انجمن بین المللی فرسودگی زیستی و تجزیه زیستی (IBBS) به طور رسمی از سال ۱۹۶۹ به عنوان یک انجمن بین المللی و میان رشته‌ای در حوزه فرسودگی انواع مواد مهم تجاری و میراث فرهنگی تاسیس شد و امروزه در علوم میان رشته‌ای و تکنولوژی‌های مرتبط با فرسودگی زیستی مواد تجاری و بسترهای مختلف میراث فرهنگی و نیز در زمینه تجزیه زیستی و زیست پالایی فعالیت دارد. گفتنی است، محمدی نزدیک به ۱۵ سال با انجمن مذکور آشنایی و فعالیت هایی را با آن مجموعه داشته است و پوستر مقاله‌ی وی در کنفرانس بین المللی فرسودگی زیستی و حفاظت از میراث فرهنگی لهستان، در سال ۲۰۱۶ که توسط انجمن برگزار شده بود، جایزه دوم را کسب کرده است.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه الزهراء، پریسا محمدی عضو هیات علمی دانشکده علوم زیستی دانشگاه الزهرا به عنوان نماینده ایران در انجمن بین المللی تجزیه و تخریب زیستی International Biodeterioration & Biodegradation Society معرفی شد. براساس این گزارش، انجمن بین المللی فرسودگی زیستی و تجزیه زیستی (IBBS) به طور رسمی از سال ۱۹۶۹ به عنوان یک انجمن بین المللی و میان رشته‌ای در حوزه فرسودگی انواع مواد مهم تجاری و میراث فرهنگی تاسیس شد و امروزه در علوم میان رشته‌ای و تکنولوژی‌های مرتبط با فرسودگی زیستی مواد تجاری و بسترهای مختلف میراث فرهنگی و نیز در زمینه تجزیه زیستی و زیست پالایی فعالیت دارد. گفتنی است، محمدی نزدیک به ۱۵ سال با انجمن مذکور آشنایی و فعالیت هایی را با آن مجموعه داشته است و پوستر مقاله‌ی وی در کنفرانس بین المللی فرسودگی زیستی و حفاظت از میراث فرهنگی لهستان، در سال ۲۰۱۶ که توسط انجمن برگزار شده بود، جایزه دوم را کسب کرده است. انتهای پیام/
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
عصر کرد - سنندج - ‌ نمایشگاه گروهی نقاشی رنگ روغن با ۳۲ اثر و با حضور استادان و علاقمندان به هنر نقاشی و جمعی از مسئولان محلی در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز گشایش یافت. یکی از هنرمندان نقاش عصر جمعه در حاشیه گشایش این نمایشگاه اظهار داشت: ۳۲ اثر نقاشی طراحی شده که حاصل چندین سال تلاش و همت ما بود در قالب نمایشگاه رنگ روغن به نمایش گذاشته شد که با استقبال نیز همراه شد. وی هدف از برپایی نمایشگاه نقاشی رنگ روغن را دیده شدن فعالیت‌های هنری دختران سقزی و به نمایش گذاشتن تازه‌ترین اثرهای نقاشی میان جوانان و علاقمندان به نقاشی برشمرد و یادآور شد: قبلا در قالب نمایشگاه گروهی نقاشی شرکت کردم و با اطمینان این حرفه را ادامه می‌دهیم تا راه را برای دختران دیگر باز کنیم. نمایشگاه گروهی نقاشی رنگ روغن از یکم تا هفتم آذر ماه در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز دایر است. برچسب‌هاکردستان نمایشگاه هنری سقز نقاشی
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
این ارتباطی دائمی و ابدی است و بنابراین هیچ‌کس نمی‌تواند پدر یا مادر را از ملاقات با فرزندش منع کند. اما سلب کلی حق ملاقات از پدر یا مادری که حضانت به عهده او نیست برخلاف صراحت ماده قانون مدنی است و دادگاه نمی‌تواند حکم به آن بدهد. محمدی در خصوص نقش پدر بزرگ فرزند پس از فوت پدر در پرداخت نفقه، اظهار کرد: طبق ماده ۱۱۹۹ در صورت فوت پدر یا عدم توانایی او در پرداخت مخارج زندگی فرزندش، این تکلیف به عهده پدر بزرگ و جد یا دیگر اجداد پدری است. در صورت نبودن پدر و اجداد پدری و یا عدم توانایی آنها به پرداخت مخارج زندگی فرزند، تکلیف پرداخت نفقه به عهده مادر قرار می‌گیرد. هرگاه مادر هم فوت یا قادر به پرداخت مخارج مذکور برای فرزندش نباشد و این تکلیف به عهده اجداد و جدات مادری و جدات پدری فرزند قرار می‌گیرد.
ایران‌جیبایران‌جیب2 ماه قبل
۳. ابتلای زوج به بیماری‌های خطرناک و درمان‌نشدنی به نحوی که دوام زندگی زناشویی را برای زوجه به خطر بیندازد. ۵. بی‌توجهی به رای دادگاه در مورد منع اشتغال زوج به شغلی که طبق نظر دادگاه منافی با مصالح خانوادگی و حیثیت زوجه باشد. ۷. ابتلای زوج به هر گونه اعتیاد مضر که به تشخیص دادگاه به زندگی خانوادگی خلل وارد کند. ۸. زوج زندگی خانوادگی را بدون عذر موجه ترک کند یا ۶ ماه متوالی بدون عذر موجه از نظر دادگاه غیبت کند. ۱۰. باردار نشدن زوجه از زوج بعد از ۵ سال به علت عقیم بودن یا عوارض جسمی دیگر.
برنابرنا2 ماه قبل
۳. ابتلای زوج به بیماری‌های خطرناک و درمان‌نشدنی به نحوی که دوام زندگی زناشویی را برای زوجه به خطر بیندازد. ۵. بی‌توجهی به رای دادگاه در مورد منع اشتغال زوج به شغلی که طبق نظر دادگاه منافی با مصالح خانوادگی و حیثیت زوجه باشد. ۷. ابتلای زوج به هر گونه اعتیاد مضر که به تشخیص دادگاه به زندگی خانوادگی خلل وارد کند. ۸. زوج زندگی خانوادگی را بدون عذر موجه ترک کند یا ۶ ماه متوالی بدون عذر موجه از نظر دادگاه غیبت کند. ۱۰. باردار نشدن زوجه از زوج بعد از ۵ سال به علت عقیم بودن یا عوارض جسمی دیگر.
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
سینماپرس: «ریست» به کارگردانی محمدرضا لطفی با پر کردن فرم سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر آمادگی خود را برای حضور در این جشنواره اعلام کرد. به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «ریست» به کارگردانی محمدرضا لطفی و تهیه‌کنندگی سیدامیر سیدزاده فرم حضور در سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر را پر کرد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «احساس می‌کنم دیوونه شدم. یه جورایی به تمام دوربین‌های مداربسته که دارن آدم رو کنترل می‌کنن حساسیت پیدا کردم. اونقدر توی این ماجرا غرق شدم که احساس می‌کنم پشت همه این دوربینا یه نفره، یه نفر که چهار چشمی داره منو نگاه می‌کنه!» رضا بهبودی، سودابه بیضایی، محمد صدیقی مهر، پریسا محمدی، حامد رحیمی نصر و رقیه افشین پور بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 ماه قبل
شعار و یا به عبارت صحیح‌تر، پیامی که قرار است با سر دادن آن صدای نابینایان بیش از گذشته در جامعه شنیده شود. به حقوق نابینایان احترام بگذاریدسجاد فداکار، کتابدار بخش نابینایان کتابخانه اردبیل با بیان اینکه نابینایان نیز مانند همه انسان‌ها در جامعه حقوقی دارند که باید به آن‌ها احترام گذاشته شود، می‌گوید: آن‌ها هم مانند هر انسانی دوست دارند فردی را به عنوان همراه و مونس در کنار خود داشته باشند و لحظات خوشی را با او تجربه کنند. امکانات متفاوت؛ هزینه‌های بیشترپریسا محمدی، مسئول بخش نابینایان کتابخانه ثامن‌الائمه (ع) آبادان هم ‌می‌گوید: هزینه‌های زندگی افراد نابینا بیشتر از سایر افراد جامعه است. وی می‌گوید: آموزش و پرورش زمینه استخدام زیادی برای معلولان دارد اما متأسفانه محدودیت‌هایی در مصاحبه برای نابینایان ایجاد می‌کند. نحوی‌نژاد همچنین از آمار ۴۰ درصدی بیکاری در بین نابینایان و کم‌بینایان می‌گوید و اینکه تعداد زنان نابینای بیکار بیشتر است.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 ماه قبل
نخستین جلسه کارگروه تخصصی نابینایان با هدف تدوین ویرایش جدید «دستورالعمل اداره بخش نابینایان و کم بینایان» برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد از تشکیل نخستین جلسه کارگروه تخصصی نابینایان با هدف تدوین ویرایش جدید «دستورالعمل اداره بخش نابینایان و کم بینایان» خبر داد و گفت: در گردهمایی کتابداران بخش نابینایان که سال گذشته در کتابخانه عمومی شهید باهنر تهران برگزار شد، تشکیل کارگروه تخصصی نابینایان به منظور هم‌اندیشی همکاران این بخش برای بهبود و توسعه خدمات برای جامعه نابینایان به تصویب رسید. معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی با اشاره به روند تشکیل این کارگروه گفت: اعضای این کارگروه از طریق رای‌گیری از همه کتابداران بخش نابینایان کتابخانه‌های عمومی انتخاب شدند. بعد از انتخاب اعضا مقرر شد اولین جلسه با محوریت «بررسی و تدوین دستورالعمل جدید اداره بخش نابینایان» در معاونت توسعه تشکیل شود. بر این اساس، رسول رضایی به عنوان مسئول روابط عمومی کارگروه، همایون شاهمرادی به عنوان مسئول آموزش کارگروه، پریسا محمدی به عنوان مسئول منابع کارگروه، امید فلاحتی به عنوان مسئول فناوری اطلاعات کارگروه و روح الله ساعی به عنوان دبیر کارگروه فعالیت می‌کنند.
مهرمهر6 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از تشکیل کارگروه تخصصی نابینایان با هدف هم‌فکری و هم‌افزایی در راستای بهبود و توسعه خدمات کتابخانه‌ای برای جامعه نابینایان کشور خبر داد و گفت: بهره‌گیری گروه‌های خاص جامعه، از جمله اقشار نابینا و کم‌بینا از خدمات کتابخانه‌های عمومی، همواره یکی از دغدغه‌ها و مسائل اساسی نهاد کتابخانه‌های عمومی بوده است. بر این اساس بخش نابینایان در قریب به ۶۰ کتابخانه عمومی راه اندازی شد و اقدامات لازم به منظور تهیه تجهیزات، منابع، انتخاب نیروی انسانی متخصص و توانمند برای خدمات‌رسانی به روشندلان عزیز و به‌روزرسانی دستورالعمل اداره بخش نابینایان بر اساس استانداردهای جدید انجام شد. وی درباره روند رأی‌گیری و انتخاب اعضای کارگروه تخصصی نابینایان کشور، گفت: به‌منظور تشکیل کارگروه تخصصی نابینایان، در مرحله نخست با تمامی همکاران بخش نابینایان کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور هم‌اندیشی، هم‌فکری و کسب نظرات این عزیزان تماس گرفته شد، تا افراد متقاضی عضویت در این کارگروه، مشخص شوند. معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌ها ادامه داد: در مرحله بعد، اسامی افراد برگزیده برای تمامی همکاران کتابدار بخش نابینایان کتابخانه‌های عمومی ارسال شد و در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۵ و ۲۶ خرداد، رأی‌گیری به منظور انتخاب نفرات کارگروه به انجام رسید. وی در پایان گفت: براساس نتایج رأی‌گیری رسول رضایی کتابدار بخش نابینایان کتابخانه ولی‌عصر (عج) اصفهان، روح الله ساعی کتابدار بخش نابینایان کتابخانه مرکزی تبریز و کارشناس حوزه نابینایان، پریسا محمدی کتابدار بخش نابینایان کتابخانه ثامن‌الائمه آبادان استان خوزستان، همایون شاهمرادی کتابدار بخش نابینایان کتابخانه شهید باهنر شمیرانات استان تهران و امید فلاحتی کتابدار بخش نابینایان کتابخانه رئیسی شیراز استان فارس حائز بیشترین آرا شده و به عضویت در کارگروه تخصصی نابینایان درآمدند.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور6 ماه قبل
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد از تشکیل کارگروه تخصصی نابینایان با هدف هم‌فکری و هم‌افزایی در راستای بهبود و توسعه خدمات کتابخانه‌ای برای جامعه نابینایان کشور خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مهدی رمضانی از تشکیل کارگروه تخصصی نابینایان با هدف هم‌فکری و هم‌افزایی در راستای بهبود و توسعه خدمات کتابخانه‌ای برای جامعه نابینایان کشور خبر داد و گفت: بهره‌گیری گروه‌های خاص جامعه، از جمله اقشار نابینا و کم‌بینا از خدمات کتابخانه‌های عمومی، همواره یکی از دغدغه‌ها و مسائل اساسی نهاد کتابخانه‌های عمومی بوده است. رمضانی در خصوص روند رأی‌گیری و انتخاب اعضای کارگروه تخصصی نابینایان کشور، اظهار داشت: به منظور تشکیل کارگروه تخصصی نابینایان، در مرحله نخست با تمامی همکاران بخش نابینایان کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور هم‌اندیشی، هم‌فکری و کسب نظرات این عزیزان تماس گرفته شد، تا افراد متقاضی عضویت در این کارگروه، مشخص شوند. وی ادامه داد: در مرحله بعد، اسامی افراد برگزیده برای تمامی همکاران کتابدار بخش نابینایان کتابخانه‌های عمومی ارسال شد و در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۵ و ۲۶ خردادماه، رأی‌گیری به منظور انتخاب نفرات کارگروه به انجام رسید. معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی اظهار داشت: بر اساس نتایج رأی گیری رسول رضایی، کتابدار بخش نابینایان کتابخانه ولی‌عصر (عج) اصفهان؛ روح الله ساعی، کتابدار بخش نابینایان کتابخانه مرکزی تبریز و کارشناس حوزه نابینایان؛ پریسا محمدی، کتابدار بخش نابینایان کتابخانه ثامن‌الائمه آبادان استان خوزستان؛ همایون شاهمرادی، کتابدار بخش نابینایان کتابخانه شهید باهنر شمیرانات استان تهران و امید فلاحتی، کتابدار بخش نابینایان کتابخانه رئیسی شیراز استان فارس حائز بیشترین آرا شده و به عضویت در کارگروه تخصصی نابینایان درآمدند.
همشهریهمشهری6 ماه قبل
افشین هاشمی، لادن مستوفی، ارسطو خوش رزم و مژگان خالقی بازیگران این اثر نمایشی هستند. حمیدرضا آذرنگ، بهرام افشاری، علی سرابی و نوید محمدزاده در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند. پویان فریدونی، نگین تهمتن، فرزاد نام آوری، حانیه رضایی و رعنا شبانکاره در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند. وحید منتظری، شقایق امیرشاه‌رخ، پویان محمودی، سپهرانصاری، محمدرضا هلال‌زاده و نیما سیاری در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند. این اثر نمایشی ساعت ۱۸:۴۵ با بازی سیامک زین الدینی، فرزاد آیتی، اصغر شیرزاد و محمدمهدی رضائیان در این تالار نمایشی اجرا می‌شود.
فارسفارس6 ماه قبل
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه الزهرا (س)، پژوهشگران دانشکده علوم زیستی دانشگاه الزهرا (س)، توانستند با استفاده از روش‌های آزمایشگاهی و بیوانفورماتیکی به توالی کامل ژنوم میتوکندری جلبک سبز Chlorosarcinopsis eremi دست یابند و آن را در پایگاه داده GenBank به ثبت رساندند، اطلاعات ثبت شده به عنوان توالی مرجع با شماره دسترسی NC_۰۴۱۴۳۰ وارد پایگاه داده RefSeq شد. این دستاورد گوشه‌ای از نتایج حاصل از تحقیقات گسترده در شناسایی تنوع میکروارگانیسم‌های فتوتروف اکوسیستم‌های بیابانی و سنگی ایران است که به راهنمایی دکتر پریسا محمدی و دکتر محبوبه ضرابی، توسط دانش‌آموخته دکترای رشته میکروبیولوژی فاطمه خانی جوی‌آباد انجام شده است. گفتنی است که RefSeq پایگاه داده توالی‌های مرجع از NCBI در امریکاست که توالی‌های ثبت شده در GenBank را رصد نموده و توالی‌های کامل و منحصر بفرد نوکلئوتیدی که به درستی تفسیر شده‌اند را جمع‌آوری می‌نماید و آن‌ها را به عنوان توالی‌های استاندارد برای مطالعات پیشرفته زیستی نظیر مطالعات ژنومیک و فیلوژنتیک در اختیار پژوهشگران سراسر دنیا قرار می‌دهد. بخشی از اطلاعات درخصوص اکوسیستم‌های بیابانی و سنگی ایران که در آزمایشگاه‌های سپهر گروه میکروبیولوژی دانشگاه الزهرا (س) انجام شده در مجلات معتبر علمی به چاپ رسیده است. انتهای پیام/
ایسناایسنا6 ماه قبل
توالی کامل ژنوم اندامک میتوکندری به نام دانشگاه الزهرا س در پایگاه داده توالی‌های مرجع (RefSeq) معرفی شد. به گزارش ایسنا، پژوهشگران دانشکده علوم زیستی دانشگاه الزهرا، توانستند با استفاده از روش‌های آزمایشگاهی و بیوانفورماتیکی به توالی کامل ژنوم میتوکندری جلبک سبز Chlorosarcinopsis eremi دست یابند و آن را در پایگاه داده GenBank به ثبت رسانند. اطلاعات ثبت شده به عنوان توالی مرجع با شماره دسترسی NC_۰۴۱۴۳۰ وارد پایگاه داده RefSeq شده است. RefSeq پایگاه داده توالی‌های مرجع از NCBI در امریکاست که توالی‌های ثبت شده در GenBank را رصد کرده و توالی‌های کامل و منحصر بفرد نوکلئوتیدی که به درستی تفسیر شده‌اند را جمع آوری می‌کند و آنها را به عنوان توالی‌های استاندارد برای مطالعات پیشرفته زیستی نظیر مطالعات ژنومیک و فیلوژنتیک در اختیار پژوهشگران سراسر دنیا قرار می‌دهد. بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه الزهرا، بخشی از اطلاعات در خصوص اکوسیستم‌های بیابانی و سنگی ایران که در آزمایشگاه‌های دکتر سپهر گروه میکروبیولوژی دانشگاه الزهرا انجام شده در مجلات معتبر علمی به چاپ رسیده است.
افکارنیوزافکارنیوز6 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشمسعود شاه محمدی نویسنده و کارگردان نمایش «اتاق بی خوابی +اتاق پذیرایی» درخصوص اجرای این نمایش، گفت: نمایش «اتاق بی خوابی +اتاق پذیرایی» اپیزودی است که در دو شب اجرا می‌شود , شب اول نمایش اتاق بی خوابی و شب دوم نمایش اتاق پذیرایی روی صحنه می‌رود. شاه محمدی درخصوص نمایشنامه نمایش «اتاق بی خوابی +اتاق پذیرایی» بیان کرد: نمایشنامه یک زندگی و قصه ملودرام عاشقانه را بیان می‌کند. انجام کار نمایشی در ایران مانند زاینده رود است و ممکن است چند ماهی در حرفه کاری خود به خشک سالی برسید. پریسا محمدی، مهدی میرزاییان، تیما پوررحمانی و روشنک رضایی مهر بازیگران نمایش «اتاق بی خوابی +اتاق پذیرایی» هستند. نمایش «اتاق بی خوابی +اتاق پذیرایی» از ۶تیر تا ۱۰ مرداد هر شب ساعت ۲۱ در تماشاخانه مهرگان بر روی صحنه می‌رود.
ایرناایرنا6 ماه قبل
پریسا محمدی با تاکید براینکه باید رویکرد این انجمن به سمت مسایل آموزشی رود، اضافه کرد، اگر می‌خواهیم ماندگاری اتفاق افتد باید ادبیات کردی را آموزش دهیم، ما مسوولین مسوولیت سنگینی برای گرامیداشت قلم داریم و خرسندم که شهرستان پاوه میزبان چنین برنامه هایی است. محمدی اضافه کرد، فرهنگ اورامانی که سابقه نویسندگی آن به ۷۰۰ سال تا ۸۰۰ سال می‌رسد فرهنگ بسیار غنی است از همین رو نباید در این شهرستان با آسیب اجتماعی روبه رو شویم. به گفته وی، فرهنگ اورامان فرهنگ خاص و منحصر بفرد است و مفتخرم که در کنار پژوهشگران این شهر قرار می‌گیرم. محمدی ادامه داد: آرزو دارم کتاب همه نویسندگان زن پاوه چاپ، معرفی و وارد زندگی مردم شود. محمدی افزود: توصیه می‌کنم در چنین شرایط اقتصادی که با گرانی هزینه کاغذ مواجه هستیم به جای انصراف از چاپ کتاب، تیراژ آن را کاهش دهیم و از فضای مجازی و یا نشر الکترونیک استفاده کنیم.

«اتاق بی خوابی+ اتاق پذیرایی» روی صحنه مهرگان/ببینید

برنابرنا6 ماه قبل
نمایش «اتاق بی خوابی+ اتاق پذیرایی» به نویسندگی و کارگردانی مسعود شاه محمدی در خانه نمایش مهرگان به روی صحنه می‌رود. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ نمایش «اتاق بی‌خوابی+ اتاق پذیرایی» به کارگردانی مسعود شاه‌محمدی از پنج شنبه ٦ تیرماه سالن اصلی خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود. در این نمایش پریسا محمدی، مهدی میرزائیان، روشنک رضایی مهر، تیما پور رحمانی در آن ایفای نقش می‌کنند. دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: مسعود شاه محمدی، واحد هنری رنگ باراد (تهیه کنندگان)، هادی بادپا (دستیار کارگردان و برنامه ریز)، پالیز شاه محمدی (موسیقی)، امیر صمصامی (ساخت تیزر)، بهگل شهیدی (منشی صحنه)، مهدی قاسمی، علی میرزایی (مدیران صحنه)، احسان نقابت (عکاس)، شهاب الدین رنجبر حسینی (طراح پوستر)، سپهر ضیایی (مدیر روابط عمومی). «نمایش اتاق بی خوابی + اتاق پذیرایی» هر شب ساعت ٢١ در خانه نمایش مهرگان واقع در خیابان خارک، بن بست اول اجرا می‌شود علاقمندان برای تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.
برنابرنا6 ماه قبل
خانه نمایش مهرگان از امروز ۶ تیرماه میزبان عوامل نمایش «اتاق بی خوابی+ اتاق پذیرایی» است. به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ نمایش «اتاق خواب + اتاق پذیرایی» به نویسندگی و کارگردانی مسعود شاه محمدی از امروز ۶ تا ۱۱ تیرماه ساعت: ۲۱:۰۰ در سالن نمایش شماره۱ خانه مهرگان به روی صحنه می‌رود. بازیگران: پریسا محمدی، مهدی میرزائیان، روشنک رضایی مهر، تیما پور رحمانیاین نمایش که در دو اپیزود در روزهای متفاوت اجرا می‌شود؛ اپیزود «اتاق بی خوابی» روزهای فرد و اپیزود «اتاق پذیرایی» روزهای زوج اجرا می‌شود. دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: مسعود شاه محمدی، واحد هنری رنگ باراد (تهیه کنندگان)، هادی بادپا (دستیار کارگردان و برنامه ریز)، پالیز شاه محمدی (موسیقی)، امیر صمصامی (ساخت تیزر)، بهگل شهیدی (منشی صحنه)، مهدی قاسمی، علی میرزایی (مدیران صحنه)، احسان نقابت (عکاس)، شهاب الدین رنجبر حسینی (طراح پوستر)، سپهر ضیایی (مدیر روابط عمومی). اطلاعات بیشتر و خرید بلیت: www. tiwall. com
ایسناایسنا6 ماه قبل
نمایش «اتاق بی خوابی+ اتاق پذیرایی» به نویسندگی و کارگردانی مسعود شاه محمدی در خانه نمایش مهرگان به روی صحنه می‌رود. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی این اثر، نمایش «اتاق بی‌خوابی+ اتاق پذیرایی» به کارگردانی مسعود شاه‌محمدی پنج شنبه ٦ تیرماه سالن اصلی خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود. در این نمایش پریسا محمدی، مهدی میرزائیان، روشنک رضایی مهر، تیما پور رحمانی در آن ایفای نقش می‌کنند. دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: مسعود شاه محمدی، واحد هنری رنگ باراد (تهیه کنندگان)، هادی بادپا (دستیار کارگردان و برنامه ریز)، پالیز شاه محمدی (موسیقی)، امیر صمصامی (ساخت تیزر)، بهگل شهیدی (منشی صحنه)، مهدی قاسمی، علی میرزایی (مدیران صحنه)، احسان نقابت (عکاس)، شهاب الدین رنجبر حسینی (طراح پوستر)، سپهر ضیایی (مدیر روابط عمومی). «نمایش اتاق بی خوابی + اتاق پذیرایی» هر شب ساعت ٢١ در خانه نمایش مهرگان واقع در خیابان خارک، بن بست اول اجرا می‌شود علاقمندان برای تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.
مهرمهر6 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نمایش «اتاق بی‌خوابی+اتاق پذیرایی» به کارگردانی مسعود شاه محمدی از روز پنجشنبه ٦ تیر در سالن اصلی خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود. در این نمایش پریسا محمدی، مهدی میرزائیان، روشنک رضایی مهر و تیما پور رحمانی ایفای نقش می‌کنند. دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: مسعود شاه محمدی، واحد هنری رنگ باراد تهیه کنندگان، هادی بادپا دستیار کارگردان و برنامه ریز، پالیز شاه محمدی موسیقی، امیر صمصامی ساخت تیزر، بهگل شهیدی منشی صحنه، مهدی قاسمی و علی میرزایی مدیران صحنه، احسان نقابت عکاس، شهاب الدین رنجبر حسینی طراح پوستر، سپهر ضیایی مدیر روابط عمومی. نمایش «اتاق بی‌خوابی+اتاق پذیرایی» به کارگردان مسعود شاه محمدی هر شب ساعت ٢١ در خانه نمایش مهرگان واقع در خیابان خارک، بن بست اول اجرا می‌شود. علاقمندان برای تهیت بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.
مهرمهر6 ماه قبل
پریسا محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، از اعلام سهمیه کاغذ استان کرمانشاه از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد خبر داد. وی افزود: این سهمیه به تصویب رسیده و تا پایان ساعت اداری امروز به مدیران مسئول نشریات استان اعلام خواهد شد. معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در پاسخ به اینکه میزان سهمیه برای استان کرمانشاه چه میزان است، گفت: کلیتی اعلام نشده و جزئیات و میزان سهمیه هر نشریه به مدیران مسئول هر نشریه اعلام خواهد شد. ‌
فراروفرارو7 ماه قبل
محققان گروه میکروبیولوژی دانشگاه الزهرا موفق به شناسایی تمامی گلسنگ‌های سطح آرامگاه کوروش با روش‌های کلاسیک و مولکولی شده و به این نتیجه رسیده‌اند که بسیاری از گلسنگ‌ها نقش محافظتی برای بستر سنگی خود دارند و همانند چتری سطوح سنگی را از باران‌های اسیدی و تنش‌های محیطی در امان نگه می‌دارند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه الزهرا، پریسا محمدی، متخصص در میکروبیولوژی آثار باستانی و هنری در این خصوص توضیح داد: در مطالعات چندین ساله خود در گروه میکروبیولوژی دانشگاه الزهرا، موفق به شناسایی تمامی گلسنگ‌های سطح آرامگاه کوروش با روش‌های کلاسیک و مولکولی شده و شاخص تخریب فراوان‌ترین گلسنگ سطح بنای آرامگاه کوروش را محاسبه کرده‌ایم. وی ادامه داد: نتایج تحقیقات ما و سایر محققان نشان می‌دهد با وجود تصور قبلی مبنی بر خطرناک بودن گلسنگ برای آثار باستانی، بسیاری از گلسنگ‌ها نقش محافظتی برای بستر سنگی خود دارند و همانند چتری سطوح سنگی را از باران‌های اسیدی و تنش‌های محیطی در امان نگه می‌دارند. این متخصص در میکروبیولوژی آثار باستانی و هنری گفت: با توجه به اثرات نامطلوبی که بسیاری از روش‌های پاکسازی متداول، بر بستر سنگی بنای تاریخی و سازه‌های اطراف آن باقی می‌گذارند می‌توان در پاکسازی به حذف موردی گلسنگ‌های مهاجم از سطح بنای سنگی فکر نمود که موجب خرد شدن بستر سنگی خود می‌شوند. این عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا که با همکاری مهناز قلی پور شهرکی، دانش‌آموخته دکترای خود به نتایج فوق دست یافته است، بخشی از اطلاعات نتایج مطالعات فرسودگی زیستی پاسارگاد را در کتاب «فرسودگی زیستی و آثار باستانی- پاسارگاد» و نیز دیگر مقالات منتشر کرده که در لینک ذیل قابل دسترسی است.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

فرهنگی