پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا

پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - نوشهر - فرمانده انتظامی نوشهر از کشف و ضبط ۳۳ کیلو و ۵۰۰ گرم موادمخدر تریاک در این شهرستان خبر داد. سرهنگ قاسم محمدی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که این مقدار مواد مخدر پس از دریافت گزارشی در باره حمل و قاچاق مواد مخدر توسط ۲ نفر بومی در دستور کار قرار گرفت و ماموران انتظامی عصر دیروز قاچاقچیان را که با یک دستگاه خودروی سمند در حال جا به جایی مواد بودند، در حوزه استحفاظی پاسگاه سی سنگان دستگیر کردند. وی با اعلام این که متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند، هشدار داد: عزم پلیس در مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر جدی است و از مردم می‌خواهیم تا در صورت مشاهده هرگونه هنجارشکنی و مسائل مشکوک امنیتی، موضوع را در اسرع وقت به مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ یا به نزدکترین پاسگاه، کلانتری محل سکونت اطلاع دهند. شهرستان ۱۴۰ هزار نفری نوشهر در غرب مازندران قرار دارد. برچسب‌هانوشهر پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا کشف مواد مخدر
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
سلمان خدادادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت برخورد پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با ترویج‌کنندگان مصرف مواد مخدر و مواد توهم زا را یکی از اقدامات موثر در مقابله با مصرف مواد مخدر دانست و گفت: خرید و فروش مواد مخدر از طریق فضای مجازی واقعیتی است که وجود دارد و روز به روز پیچیده‌تر می‌شود البته با توجه به گستردگی کانال و سایت‌ها امکان برخورد با همه و ریشه‌کنی وجود ندارد. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از آسیب‌های اجتماعی، آسیب‌های مربوط به مواد مخدر است و باید تلاش‌ها برای مبارزه با مواد مخدر افزایش یابد. بیش از ۳ میلیون نفر در کشور درگیر مواد مخدر هستندعضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دلایل مصرف مواد مخدر باید‌ ریشه‌یابی شود و در این رابطه نیازمند کار فرهنگی هستیم، ادامه داد: به گونه‌ای که نوجوانان و جوانان به سمت مصرف مواد مخدر گرایش پیدا نکنند؛ در گذشته که فضای مجازی وجود نداشت با معضل مصرف مواد مخدر روبرو بودیم و در حاضر بیش از ۳ میلیون مصرف کننده مواد مخدر در کشور وجود دارد که سال‌ها است با این معضل درگیر هستند. وی با انتقاد از اینکه فضای مجازی تعداد معتادان را افزایش نداده بلکه دسترسی و عرضه مواد مخدر را راحت‌تر کرده است، تصریح کرد: نمی‌توان فضای مجازی را محدود و مردم را از مصرف منع کرد اما می‌توان فرهنگ‌سازی مناسب را داشته باشیم و با ارائه آموزش‌های مناسب به دانش‌آموزان و مردم معضل مصرف مواد مخدر را مدیریت کرد. مبارزه با مواد مخدر تنها بر عهده نیروی انتظامی نیستنماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مبارزه با مواد مخدر تنها نباید پلیسی باشد؛ البته این مهم تنها بر عهده نیروی انتظامی نیست و فرابخشی است بنابراین ۲۰ دستگاهی که در این رابطه وظیفه دارند و در کنار خانواده‌ها باید به وظیفه خود به درستی عمل کنند.
مهرمهر4 روز قبل
در ابتدای این جلسه هر کدام از نمایندگان دستگاه‌های حاضر در جلسه پیرامون مشکلات و ساماندهی مراکز ماده ۱۶، همچنین درمان افراد معتاد متجاهر بحث و تبادل نظر کرده و در نهایت راهکارهای لازم برای ساماندهی معتادان متجاهر ارایه و در دستور کار جلسه قرار گرفت. وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور و رییس کمیته کشوری هماهنگی مراکز ماده ۱۶ مبارزه با مواد مخدر، در حاشیه این جلسه به مصوبات این نشست اشاره کرد و گفت: صدور مجوز و موافقت اصولی برای مرکز ماده ۱۶ استان خوزستان توسط نیروی مقاومت بسیج از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همچنین درخواست ایجاد مرکز ماده ۱۶ در استان قزوین ازجمله مصوبات امروز این جلسه بود. وی با اشاره به اینکه کلیات تاسیس کمپ ماده ۱۶ قزوین به تصویب جلسه رسید، افزود: بر اساس این مصوبات قرار شد درخواست متولی این امر برای اجرای تاسیس کمپ ماده ۱۶ قزوین در جلسه آینده ارایه شود. قبادی‌دانا گفت: همچنین مشکلاتی که در کمپ ماده ۱۶ استان قم وجود داشت امروز با حضور شورای هماهنگی دبیر ستاد استان قم و مدیر کل بهزیستی این استان و معاون دادستان استان مطرح و نظرات آنها اعلام و قرار شد طبق نظرات این کمیته، ظرف یک ماه آینده، بهزیستی استان قم شرایط لازم مطابق با آیین نامه ماده ۱۶ را فراهم کند تا تیم نظارتی از سوی کمیته به صورت هماهنگ برای بررسی وضعیت به آنجا اعزام شود. رییس سازمان بهزیستی کشور در خصوص درمان افراد معتاد متجاهر نیز گفت: در بحث درمان این افراد هم قرار شد کمیته کارشناسی، پیشنهادی به کمیته کشوری ماده ۱۶ مبنی بر اصلاح فرایند روند درمانی بیماران معتاد متجاهر دارای زخم باز و بیماری‌های همراه ارایه دهد تا در جلسه بعدی که ظرف دو هفته آینده در سازمان بهزیستی تشکیل می‌شود مطرح شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
به گزارش ایسنا، ‌تیتر برخی از مهم‌ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در ادامه می‌آید که با کلیک روی آن‌ها می‌توانید به متن کامل خبر دسترسی داشته باشید: ادامه ثبت‌نام متقاضیان دریافت بسته معیشتی تا ۷ روز دیگر+مراحل ثبت نامسرپرستان خانواری که تاکنون برای دریافت یارانه اقدام و ثبت نام نکرده‌اند و متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند، برای پیگیری فرآیند برخورداری و ثبت درخواست در سایت hemayat. mcls. gov. ir تا ۲۴ دی ماه یعنی هفت روز دیگر فرصت دارند. ورود سامانه بارشی به کشور طی فرداصادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی بعد از ظهر فردا (۱۸ دی ماه) خبرداد. واکنش هاشمی به نحوه خدمت دهی مترو در روز گذشتهمحسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران با اشاره به شلوغی مترو در مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی با بیان اینکه نباید خدمات نیروهای مترو را زیر سوال ببریم در عین حال گفت: بر اساس پروتکل مترو در هنگام شلوغی سکوها باید جلوی هر «در» قطار یک نیرو گذاشته شود. درخواست یک عضو شورای شهر تهران: عملیات عمرانی در محدوده رود دره فرحزاد متوقف شودآرش حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران درخواست کرد عملیات عمرانی محدوده رود دره فرحزاد توسط شهرداری منطقه دو متوقف شود. به گزارش ایسنا، اخبار پربازدید اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است: ادامه ثبت‌نام متقاضیان دریافت بسته معیشتی تا ۷ روز دیگر+مراحل ثبت نامافزایش شمار جانباختگان حادثه کرمان به ۴۰ نفروضعیت مصدومان مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی از زبان وزیر بهداشتبررسی درخواست‌ متقاضیان بسته معیشتی / بسته‌های معوق پرداخت می‌شودخطر «تلف شدن کامل» برخی گونه‌های حیوانی در آتش‌سوزی‌های استرالیاانتهای پیام
انتخابانتخاب2 هفته قبل
«سردار مسعود زاهدیان» درباره حضور برخی معتادان متجاهر در مناطق پاکسازی شده شوش، مولوی و هرندی گفت: ترتیبی اتخاذ کردیم تا در این مناطق که سال گذشته پاکسازی شد، نیروهایمان همواره وجود داشته باشند و با افرادی که در این مناطق اقدام به توزیع و خرید و فروش مواد مخدر می‌کنند نیز برخورد شود. البته ممکن است، گاهی اوقات افراد خاطی نیز در این مناطق مشاهده شوند که به محض اطلاع به پلیس قطعا با این افراد برخورد خواهد شد. وی با اشاره به خانه‌های پلاک قرمز و موانع قانونی گفت: مراجع قضایی با همه توان‌شان حامی اقدامات پلیس بودند، البته پیشنهاداتی برای اصلاح قانون داده‌ایم که با رفع آنها نیز امیدواریم این مشکلات کمتر شود. وی همچنین درباره ورود مواد روان‌گردان جدید به کشور گفت: تاکنون چنین اخباری به ما نرسیده است. مواد مخدر افراد را از حالت عادی خارج می‌کند و در شرایط غیرواقعی قرار می‌دهد که این شرایط باعث می‌شود، افراد رفتارهای پرخطری داشته باشند و این‌ها همه و همه نشان از این است که باید از مصرف مواد مخدر پرهیز کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- سردار زاهدیان با بیان اینکه پلیس در کنار کار مقابله‌ای خود به مسئله پیشگیری در این عرصه هم توجه ویژه‌ای دارد، گفت: ارتقاء آموزش‌های همگانی در اولویت کاری این پلیس قرار دارد. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اظهار داشت: با توجه به مجاورت و همسایگی ما با افغانستان که سالانه بیش از ۱۰ هزار تن مواد مخدر تولید می‌کند و به واسطه ترانزیت بودن کشورمان در مسیر قاچاق مواد مخدر، این معضل ما را نیز درگیر کرده است. وی با بیان اینکه پلیس مبارزه با مواد مخدر در کنار کار مقابله‌ای خود به مسئله پیشگیری در این عرصه هم توجه و اهتمام ویژه‌ای دارد، گفت: ارتقاء آموزش‌های همگانی در اولویت کاری این پلیس قرار دارد. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید داشتند، امروز دستگاه‌های مقابله‌ای باید نقش خود را در مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری به خوبی ایفا کنند، گفت: امروز یکی از مشکلات ما در عرصه آگاهی بخشی، نبود محتوای مناسب بوده که این جشنواره می‌تواند در این راه مثمرثمر باشد. سردار زاهدیان عنوان داشت: امروز شاهدیم که هنرمندان به یاری پلیس آمده و سعی می‌کنند در عرصه مبارزه با مواد مخدر با تولید محتوای مناسب که مطمئنا اگر از دل مردم بیرون آمده باشد به دل آنان نیز بهتر می‌نشیند، نقش خود را به خوبی ایفا کنند.
مهرمهر3 هفته قبل
سردار مسعود زاهدیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم‌های ۱۱۰ ثانیه‌ای اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در حوزه مبارزه با مواد مخدر مهم است بحث اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است. وی افزود: یکی از راه‌های تأثیرگذار این است که از هنر در این حوزه استفاده کنیم و با کمک گرفتن از هنر در راستای افزایش دانش عمومی در حوزه مبارزه با مواد مخدر ایفای نقش کنیم. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر به منظور اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر جشنواره فیلم‌های ۱۱۰ ثانیه‌ای را آغاز کرده و امیدوار است بتواند با کمک گرفتن از محصولاتی که به این جشنواره ارسال شده است فرهنگ سازی عمومی را آغاز کند. وی افزود: هدف ما این بود که با برگزاری این جشنواره محتوایی برای حضور در فضای مجازی داشته باشیم و نوآوری‌هایی که این هنرمندان می‌توانند در این حوزه ارائه دهند را به مردم ارائه دهیم. وی گفت: درست است که وظیفه پلیس اقدامات سلبی است ولی اقدامات ایجابی هم می‌تواند مکمل کار پلیس باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
وی ادامه داد: این در حالی است که برابر ارزیابی‌های به دست آمده و اعلام آزمایشگاه مرکزی پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا قرص‌های مکشوفه در کیک‌ها حالت سمی و ماده ممنوعه نداشته و از نوع هیوسین و هیدروکسی زین بوده که در بوفه‌های برخی مدارس و فروشگاه‌های نزدیک به آنها توزیع شده است. رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی تصریح کرد: تحقیقات نشان می‌دهد موضوع توزیع کیک‌های آلوده در کشور سوء استفاده دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از موضوع پیش آمده و یک عملیات روانی و سناریوسازی به منظور سیاه نمایی مبنی برناکارآمدی در نظارت و ضربه زدن به صنایع داخلی کشور است. سرهنگ رضا دوست عنوان کرد: در فرایند تولید با توجه به اینکه اقلام خوراکی در دمای حرارتی بالا قرار می‌گیرند، بنابراین امکان قرار دادن قرص در چرخه مراحل تولید نبوده و در صورت این کار قرص یا هر داروی دیگری با مواد خوراکی محلول گشته و قابل رویت نیست. از طرفی تاکنون هیچ گونه مورد مشکوکی دال بر آلوده بودن کیک‌ها در خط تولید مراکز تولیدی و کارخانجات بدست نیامده و شواهد و قرائن نشان دهنده دخالت عوامل انسانی در چرخه عرضه و توزیع است. وی تاکید کرد: در این راستا نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران شناسایی عاملان و مسببین اتفاق پیش آمده در استان‌های کشور را با همکاری دستگاه قضائی و سایر سازمان‌های ذیربط در دستور کار دارد.
فراروفرارو1 ماه قبل
فرارو- ماجرای کیکهای آلوده به قرص چیست؟ چند روزی است که ویدیو‌ و تصاویری در فضای مجازی دست به دست می‌شود که در آن دانش آموزان دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان مدعی شده‌اند که در میان کیک‌های خوراکی خود انواع قرص‌های روانگردان و غیر رونگردان یافته‌اند. تصاویر که در شبکه‌های اجتماعی در مورد کیکهای آلوده به قرص منتشر شده است: دکتر فاطمه نوروزیان، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با فرارو، درباره پیدا شدن قرص در کیک دانش آموزان گفت: «نمونه‌های ارسالی به این دانشگاه، همگی باز بوده و نمی‌توان تایید کرد که وجود قرص یا کپسول در محصول از محل تولید کالا بوده یا خیر!» برهانی مدیرعامل یک شرکت معتبر مواد غذایی با تایید این خبر به فرارو گفت که «فرد یا افرادی به دنبال ضربه زدن به صنعت کشور هستند و باید به شدت با این افراد برخورد شود.» واکنش آموزش و پرورش به کیکهای آلوده به قرصدکتر حسن ضیاءالدینی، مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: گزارشی در این باره از سه استان به ما رسیده که ما طی نامه‌ای به اطلاع وزارت بهداشت رساندیم. وی افزود: صحت و سقم موضوع را دقیقا نمیدانیم و باید بررسی شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با تأکید بر این مطلب که پلیس برخورد با عوامل و توزیع کنندگان قرص اکستازی و مواد مخدر و روانگردان‌ها را به صورت جد در دستور کار داشته و دارد، گفت: قرص‌های اکستازی تولید ایران نیست و این توطئه غرب است که مردم را در کنار جنگ نرم آلوده به مواد مخدر سازد. وی درباره تصاویری مبنی بر وجود قرص‌ها در محصولات ایرانی، گفت: قاچاقچیان به خاطر جلوگیری از کشف، مواد مخدر را در بسته‌های مختلف من جمله موادغذایی جاسازی می‌کنند اما باید توجه داشت که محصولات غذایی تولید داخل مجوز و آرم بهداشت و پروانه بهره‌برداری دارند و مطمئنا کنترل‌های لازم بر آنها اعمال می‌شودو تاکنون موردی در این راستا نداشته‌ایم. سردار زاهدیان به خانواده‌ها توصیه کرد که همواره بر رفتار بچه‌ها و جوانان خود نظارت داشته باشند و اگر در وسایل همراه آنها چنین قرص‌هایی را مشاهده کردند به موقع مداخله کرده و پیشگیری کنند؛ در عین حال موارد را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند. سردار زاهدیان با تأکید بر این مطلب که قرص‌های اکستازی و روانگردان، تأثیرات جبران ناپذیری بر مغز و سلسله اعصاب مصرف کنندگان دارد، به خانواده‌ها توصیه کرد که نسبت به وضعیت موجود شناخت کافی داشته باشند. گفتنی است در روزهای اخیر تصاویری مبنی بر وجود قرص‌ها و کپسول‌های رنگی در بین کیک‌ها و تغذیه‌های ایرانی در فضای مجازی منتشر شده که نگرانی خانواده‌ها را در پی داشته است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
به مناسبت روز دانشجو، تفاهم نامه همکاری در حوزه پیشگیری و مبارزه با اعتیاد توسط رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا و معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منعقد شد. به گزارش ایلنا، به مناسبت ۱۶ آذر «روز دانشجو»، سردار «محمد مسعود زاهدیان» رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با دکتر «غفاری» معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار، دکتر «غفاری» معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اهمیت موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، اظهارداشت: در چند سال گذشته با ورود دانشجویان دانشگاه‌ها و اهتمام نهادهایی همچون سازمان اجتماعی وزارت کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر، شاهد فعالیت‌های گسترده‌ای درزمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به‌خصوص در مبحث مواد مخدر بوده‌ایم. این مقام ارشد انتظامی افزود: پلیس سعی دارد، در کنار اقدامات سلبی با اجرای برنامه‌های فرهنگی، پیشگیری و ارائه راهکارهای سبک زندگی در اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر اقدام کند. لازم به ذکر است، در پایان این نشست، تفاهم نامه همکاری در حوزه پیشگیری و مبارزه با اعتیاد توسط رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا و معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منعقد شد؛ همچنین طرفین در خصوص تعاملات و همکاری فی ما بین در حوزه پیشگیری و مبارزه با اعتیاد به بحث و تبادل نظر پرداختند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سورنا ستاری در دیدار با سردار مسعود زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، راجع به همکاری‌های دوجانبه با هدف کشف علمی مواد مخدر با استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش بنیان گفتگو کردند. ستاری افزود: از ورود فناوری و نوآوری شرکت‌های دانش بنیان به حوزه کشف، تشخیص و شناسایی حمایت می‌کنیم. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ایجاد بازار برای خدمات و محصولات دانش‌بنیان ساخت ایران در کنترل و پیشگیری از اعتیاد مهم است. وی ادامه داد: ظرفیت بسیار خوبی در شرکت‌های دانش‌بنیان شکل گرفته است که پلیس مبارزه با مواد مخدر می‌تواند بازار خوبی برای این شرکت‌ها ایجاد کند. ستاری افزود: شرکت‌های دانش بنیان دستاورد‌های قابل توجهی داشته‌اند، ولی بسیاری از آن‌ها در دسترس پلیس نبوده که باید از اول ساخته شود. در این دیدار بر استفاده از دانش و فناوری بومی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها به طوری که وابستگی در حوزه کشف، پایش و مبارزه را به پایین‌ترین حد ممکن برساند، تأکید و توافق شد. همچنین مقدمات همکاری آزمایشگاه‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر و شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراهم شد. آزمایشگاه‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر بیش از ۶۰۰ آزمایشگاه مجهز و ۱۲ هزار تجهیز آزمایشگاهی را شبکه‌سازی کرده و ضمن ارائه خدمات آزمایشگاهی به سراسر کشور، خدمات ارائه شده در بستر خود را با تسهیلات ویژه به نخبگان، دانشگاهیان، شرکت‌های دانش‌بنیان و پژوهشگران ارائه می‌دهد. پلیس مبارزه با مواد مخدر نیز علاوه بر آزمایشگاه مرکزی، در ۲۸ استان آزمایشگاه مستقل و مجهز دارد که می‌تواند با شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در زمینه، بررسی مواد کشف شده همکاری کند. همچنین ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در زمینه توسعه تولید و تکثیر سگ‌های پلیس و افزایش همکاری‌ها در امر تجهیزات فنی سنجش از راه دور از جمله موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سردار محمد مسعود زاهدیان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا به امروز به همت نیرو‌های انتظامی در رده‌های مختلف، ۵۷۳ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شده که این رقم نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد و می‌توان گفت که امسال در این بازه زمانی بیشترین کشفیات مواد مخدر را نسبت به چندین سال قبل داشتیم. وی به کشفیات یک هفته گذشته این پلیس اشاره کرد و اظهار داشت: بالغ بر ۲۵ تن انواع مواد مخدر طی این مدت توسط نیرو‌های انتظامی رده‌های مختلف در سطح کشور کشف شده است. براساس گزارش سایت پلیس، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، در خصوص تامین سگ‌های مواد یاب نیز گفت: بخشی از سگ‌های مواد یاب هم اکنون از خارج تامین می‌شود، اما بحمد الله ظرفیت تولید داخلی هم ایجاد شده و تعدادی از این نوع سگ‌ها در داخل کشور تولید و مورد آموزش قرار گرفتند. سال گذشته تعدادی از این نوع سگ‌ها آموزش دیده بودند که امروز در بخش‌هایی از پلیس مبارزه با موادمخدر کشور استفاده می‌شوند و ارزیابی‌های اولیه نشان داد عملکرد سگ‌های تولید داخل بسیار بهتر از نمونه‌های خارجی آن‌ها بوده است. انتهای پیام/
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
برای این مهم هزینه می‌کنیم، شهید می‌دهیم و در یک کلام بلاکش تمام دنیا، خصوصا اروپایی‌ها در حوزه مبارزه و مقابله با موادمخدر هستیم. یکی از پرچالش‌ترین و البته مهم‌ترین مسائل در حوزه مواد مخدر که اثر مستقیم در سیاستگذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌های این حوزه دارد، زمان دسترسی به آن است. براساس اعلام سرهنگ کریمی، معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا حدود ۹۵ درصد از مصرف‌کنندگان مواد مخدر و محرک در ایران مردان هستند. به این معنا که اساسا یکی از آثار مجازات‌ به‌خصوص در ارتباط با مواد مخدر باید جنبه بازدارندگی آن باشد. یکی از مواردی که پای ثابت همه گزارش‌های ضدایرانی حقوق بشری بود آمار بالا و روزافزون مجازات اعدام در ایران بود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ هشتاد و پنجمین جلسه کمیته مقابله با عرضه ستاد مبارزه با موادمخدر به ریاست سردار ایوب سلیمانی؛ جانشین فرمانده نیروی انتظامی و رئیس کمیته مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد. ناصر اصلانی؛ معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر در این جلسه، ضمن ارائه گزارش هفت ماهه اقدامات دستگاه‌های مقابله‌ای گفت: در این مدت در مجموع مقدار ۵۵۳ هزار و ۱۶۶ کیلوگرم مواد مخدر و روانگردان در نبرد با سوداگران مرگ کشف شده است. وی افزود: از مجموع کشفیات ذکر شده، میزان ۴۴۱ هزار و ۶۸۹ کیلوگرم تریاک (معادل ۸۰ درصد)، مقدار ۱۰ هزار و ۶۲۳ کیلوگرم هروئین (معادل دو درصد)، مقدار ۱۶ هزار و ۲۷۲ کیلوگرم مرفین (معادل سه درصد)، مقدار ۴۸ هزار و ۶۴۴ کیلوگرم حشیش (معادل ۹ درصد)، ‌ مقدار ۹ هزار و ۹۷۸ کیلوگرم شیشه (معادل دو درصد) و سایر مواد مقدار ۲۵ هزار و ۹۶۱ کیلوگرم (معادل چهار درصد) از کل کشفیات حاصل شده را به خود اختصاص داده‌اند. سردار ایوب سلیمانی؛ جانشین فرمانده ناجا و رئیس کمیته مقابله با عرضه ستادمبارزه با موادمخدر نیز با بیان اینکه در شاخصها و ارزیابی‌های صورت ‌گرفته مجموعه پلیس فرودگاه‌های کشور جزء موفق‌ترین پلیسهای فعال ناجا است، از همکاری صمیمانه و تعامل صورت‌گرفته بین دادستانی کل کشور، پلیس مبارزه باموادمخدر ناجا و مجموعه عوامل سازمان حج و زیارت تشکر کرد. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به اینکه وزارت بهداشت تاکنون درباره محل نگهداری متعادان متجاهر دارای بیماری خاص مانند H. I. V، هپاتیت و زخم‌های باز کاری انجام نداده است، اظهار داشت: پلیس این موضوع را به ستاد مبارزه با مواد مخدر و همچنین به وزیر بهداشت منعکس کرده است. وی افزود: در بخشنامه‌ای، وزارت بهداشت چند مرکز را جهت نگهداری معتادان متجاهر دارای بیماری خاص به ما معرفی کرد، اما برای بستری شدن و ترخیص آن‌ها از ما سپرده و ضمانت می‌خواهند. بنابر گزارش دفاع‌پرس، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: کار جمع‌آوری معتادان متجاهر مانند کار یک کارخانه است که اگر چرخ‌دنده یک وسیله از کار بیفتد، کار بقیه دستگاه‌ها نیز دچار اختلال می‌شود و تلاش‌ها به هدر می‌رود. سردار زاهدیان خاطرنشان کرد: پلیس، معتادان متجاهر دارای بیماری خاص را جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را تحویل مراکز غربالگری می‌دهد، اما آن‌ها چند روز بعد دوباره در کف خیابان هستند.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
وی در مورد ضرورت کمک دیگر کشورهای جهان به ایران در امر مبارزه با مواد مخدر نیز گفت: لازم است همه دنیا و نه فقط اروپایی‌ها بیایند و به ما کمک کنند. امروز ۹۰ درصد تریاک دنیا در افغانستان تولید می‌شود و همین تریاک هم تبدیل به هروئین و مورفین و … می‌شود. مصرف این نوع از مواد در ایران خیلی محدود است و این نشان می‌دهد تولید این مواد به قصد کشورهای دیگر انجام می‌شود اما ایران آن را کشف می‌کند و اجازه عبور به آن را نمی‌دهد. به همین دلیل نیز کشورهای خارجی باید هم تجهیزات به ما بدهند و هم حمایت‌های لازم در زمینه مبارزه با مواد مخدر انجام دهند. این میزان بسیار ناچیز است و فقط کمک‌هایی در تهیه تجهیزات مرکز سپکا - سگ‌های آموزش‌دیده - بود که آن هم از طرف ژاپن بود.
مهرمهر2 ماه قبل
سردار مسعود زاهدیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در دو عملیات که در مرزهای کشورمان انجام شده ۳۰۰ و ۲۰۰ کیلوگرم شیشه افغانی کشف شد. وی افزود: همچنین در یک عملیات دیگر در خراسان جنوبی ۱۲۶ کیلوگرم از این ماده مخدر کشف شده است. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به فراگیری این ماده مخدر و تمایل قاچاق آن از سوی کارتل‌های موادمخدر گفت: شیشه افغانی در افغانستان راحت‌تر تولید می‌شود و به راحتی می‌توانند مواد متفرقه در شیشه مخلوط کنند و به همین منظور قیمت تولید نازل می‌شود و سودآوری بیشتری برایشان دارد. سردار زاهدیان گفت: با توجه به اینکه ظاهر شیشه افغانی با شیشه شباهت بسیاری دارد دمی توانند یک ماده بی کفیت که ناخالصی دارد و آثار تخریبی بالایی دارد را با همان قیمت بالای شیشه به فروش برسانند و خودشان سود کنند. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قوانین مرتبط با ضربه زدن به بنیادهای اقتصادی قاچاقچیان اصلاح شدند یا خیر گفت: امیدوارم تا پایان امسال نتیجه قطعی در این مورد حاصل شود، فعلا قوانینی که نیاز به اصلاح و بازنگری داشته‌اند به مجمع تشخیص اعلام شده‌اند.
ایلناایلنا2 ماه قبل
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کشف بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون خبر داد. به گزارش ایلنا، سردار مسعود زاهدیان رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در حاشیه طرح ظفر ۲ در جمع خبرنگاران با اشاره به کشفیات مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر کشف شده است و ۷۲ درصد از این کشفیات با اقدامات اطلاعاتی بوده و بیش از ۷۰ درصد از استان‌های شرق بوده است. رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا خاطرنشان کرد: طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر در تهران در اطراف مدارس و سطح معابر همواره اجرا خواهد شد. سردار زاهدیان درباره اقدامات پلیس در جدار مرزها گفت: با تلاش‌های صورت گرفته امروز جدار مرزها تقویت شده است و طی هفته گذشته بیش از شش تن مواد مخدر در هنگ مرزی سراوان و همچنین در هنگ مرزی میرجاوه بیش از دو تن مواد مخدر کشف شده است. رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا درباره کمک کشورهای خارجی برای مبارزه با مواد مخدر گفت: متاسفانه علی رغم تاکید ایران در مجامع بیت‌المللی کشورهای اروپایی در این راستا هیچگونه کمکی به ایران نکردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، سردار مسعود زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا صبح امروز با حضور در دومین مرحله از طرح ظفر گفت: بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون در کشور کشف شد و بیش از ۷۰ درصد کشفیات در استان‌های شرقی کشور انجام شده است. سردار زاهدیان افزود: اقدامات پلیس در مرز‌ها تقویت شده و در هفته گذشته بیش از ۶ تن موادمخدر در منطقه هنگ مرزی سراوان و ۲ نیم تن مواد مخدر در هنگ مرزی میرجاوه کشف شد و قاچاقاقچیان دستگیر شدند. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: بیش از ۶ تن موادمخدر در منطقه هنگ مرزی سراوان ۲ و نیم تن مواد مخدر در هنگ مرزی میرجاوه کشف شد. رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا گفت: در سال ۲۰۰۱، ۱۸۵ تن تولید مواد مخدر بوده و امروز به بیش از ۲۰۰ تن رسیده است. مقامات کشور‌های دیگر این را باید در نظر داشته باشند، اگر در نقطه تولید مواد اقدامی نشود آن وقت گرم به گرم آن باید در جیب جوانان اروپایی کشف شود.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کشف بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر در کشور خبر داد. سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا صبح امروز در دومین مرحله از طرح ظفر اظهار کرد: بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر در کشور کشف شد و بیش از ۷۰ درصد کشفیات در استان‌های شرقی کشور انجام شده است. پارک‌های پایتخت همه روزه در رصد پلیس مبارزه با موادمخدر است. رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا گفت: در سال ۲۰۰۱، ۱۸۵ تن تولید مواد مخدر بوده و امروز به بیش از ۲۰۰ تن رسیده است. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: بیش از ۶ تن موادمخدر در منطقه هنگ مرزی سراوان ۲ و نیم تن مواد مخدر در هنگ مرزی میرجاوه کشف شد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کشف بیش از ۵۳۰ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال تا کنون خبر داد. وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر در استان‌های شرقی و حاشیه مرز بوده است، گفت: تنها در هفته گذشته شش تن مواد مخدر توسط ماموران هنگ مرزی سراوان و ۲٫۵ تن از سوی ماموران هنگ مرزی میرجاوه کشف و ضبط شد. توان ما نیز تاحدی است و با توجه به افزایش رشد تولید مواد مخدر در کشور افغانستان لازم است که ما نیز امکانات و توانمان را افزایش دهیم. از این رو تاکید می‌کنیم که اگر از کشورمان در این زمینه حمایت نشود بعدها مواد مخدر را باید از جیب جوانان اروپایی کشف کنند. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در مورد جمع آوری معتادان متجاهر نیز گفت: در این زمینه با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر اقدامات بسیار خوبی در حال انجام است.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار محمدمسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در حاشیه طرح ظفر ۲ در جمع خبرنگاران در مقر پلس تهران اظهار داشت: در طول سال جاری کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر بیش از ۵۳۰ تن بود که ۷۲ درصد این کشفیات را با کار اطلاعاتی کشف و ضبط کرده‌اند. وی تصریح کرد: بیش از ۷۰ درصد کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی در استان‌های شرقی و حاشیه شرق کشور بوده به طوری که در هفته گذشته ۶ تن مواد مخدر با تلاش ماموران هنگ مرکزی سراوان و دو و نیم به واسطه تلاش ماموران هنگ مرزی میرجاوه در نقطه صفر مرزی کشف و ضبط شد. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای که در پلیس صورت گرفته اقدامات در جداره مرز تقویت شده و ماموران مرزبانی نیز در شناسایی و کشف و ضبط مواد مخدر به پلیس مبارزه با مواد مخدر کمک می‌کنند. سردار زاهدیان، تلاش مبارزه با پلیس پایتخت را ستودنی ارزیابی و اظهار داشت: پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران با جدیت و تلاش مضاعفی در حوزه جمع‌آوری معتادان متجاهر اقدام کرده و با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و مرجع قضایی در دستگیری‌ها و کشفیات جهش فوق‌العاده بزرگی داشته است. وی خاطرنشان کرد: طرح‌های مختلف پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران در پاکسازی محیط پیرامونی مدارس، پارک‌ها و محل تجمع جوانان و نوجوانان در حال انجام و توسعه است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
سردار رحیمی، رئیس پلیس پایتختانهدام باند بزرگ مواد مخدر در تهرانرئیس پلیس پایتخت از انهدام یک باند بزرگ مواد مخدر در تهران خبر داد و گفت: ۹۰۰ معتاد متجاهر هم جمع‌آوری شدند. وی گفت: خوشبختانه با استفاده از ظرفیت‌های پلیس تهران بزرگ و با اجرای ۲۰۰ حکم طی سه روز گذشته موفق شدیم ۲۷۰ خرده‌فروش مواد مخدر را دستگیر کنیم. فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: در این طرح بیش از ۳۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از این خرده‌فروشان مواد مخدر کشف شد و ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع‌آوری شدند. وی تأکید کرد: عزم نیروی انتظامی و دستگاه قضا بر این است که برخورد همه‌جانبه‌ای با مجرمان، قاچاقچیان مواد مخدر، سارقان، مالخر‌ها و مزاحمین نوامیس داشته باشند. سردار زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدرکشف بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر در سال جاریرئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا صبح امروز در دومین مرحله از طرح ظفر اظهار کرد: بیش از ۵۳۰ تن مواد مخدر کشف شد و بیش از ۷۰ درصد کشفیات در استان‌های شرقی کشور انجام شده است. پارک‌های پایتخت همه روزه در رصد پلیس مبارزه با موادمخدر است. سردار زاهدیان گفت: اقدامات ما در مرزها تقویت شده و در هفته گذشته بیش از ۶ تن موادمخدر در منطقه هنگ مرزی سراوان و ۲ نیم تن مواد مخدر در هنگ مرزی میرجاوه کشف شد که با هماهنگی مراجع قضایی و مرزبانی این کشفیات انجام شد و عوامل قاچاق هم دستگیر شدند. رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا گفت: در سال ۲۰۰۱، ۱۸۵ تن تولید مواد مخدر بوده و امروز به بیش از ۲۰۰ تن رسیده است. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: بیش از ۶ تن موادمخدر در منطقه هنگ مرزی سراوان ۲ و نیم تن مواد مخدر در هنگ مرزی میرجاوه کشف شد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسنا/البرز رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز از کشف ۵۹ کیلوگرم مرفین و یک کیلو ۵۸۰ گرم هروئین در عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا و استان البرز خبر داد. سرهنگ علی عسکری با اعلام این خبر گفت: در پی اقدامات اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا و پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز، مشخص شد دو نفر از فروشندگان سابقه دار مواد مخدر با تشکیل یک باند اقدام به فروش و توزیع گسترده مواد مخدر هروئین در سطح استان البرز می‌کنند. همچنین با تلاش ماموران کلانتری ۱۲ اهری شهرستان فردیس یک کیلو ۶۰ گرم هروئین در شهرستان ملارد استان تهران کشف شد. در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت فردی در زمینه خرید و فروش گسترده مواد مخدر در شهرستان‌های فردیس و ملارد، رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران کلانتری ۱۲ اهری فردیس قرار گرفت. در بازرسی از خودرو و مخفیگاه متهم یک کیلو و ۶۰ گرم هروئین کشف شد که به همراه متهم تحویل مراجع قضائی شدانتهای پیام
همشهریهمشهری2 ماه قبل
به گزارش همشهری آنلاین، معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا که در یک برنامه رادیویی سخن می‌گفت با بیان اینکه حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور معتاد هستند، گفت: اگر به طور میانگین هر خانواده ایرانی ۴ نفر عضو داشته باشد، متوجه می‌شویم که بیش از ۱۰ میلیون ایرانی با معضل اعتیاد به مواد مخدر درگیر هستند. سرهنگ کریمی با بیان این نکته که امروزه حوزه اعتیاد تمام اقشار جامعه را دربرگرفته است، گفت بسیاری از افراد به دلیل احساس تنهایی در زندگی فردی و برخی افراد نیز به دلیل درمان مقطعی دردهای جسمی خود به مصرف مواد روی می‌آورند. وی هشدار داد که در برخی از سالن‌های زیبایی بانوان داروهای مخدر و محرک را تحت عنوان داروی لاغری به فروش عرضه می‌کنند. وی همچنین گفت بخش بزرگی از موادی که تحت عنوان مواد نیروزا در باشگاه‌های بدن‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند در شمار مواد روان‌گردان هستند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدرکشف بیش از ۳۲ تن انواع مواد مخدر در دو هفتهمعاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۳۲ تن مواد مخدر در کشور در روز‌های ۲۷ مهر تا ۱۰ آبان خبر داد. ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات این مدت، ۳۲۲۵۱ کیلوگرم است که از مجموع این مواد، ۲۱۸۳۴ کیلوگرم مربوط به ماده تریاک (۶۸ درصد) است. وی افزود: همچنین از این میزان ۳۳۷۱ کیلوگرم حشیش، ۱۶۵۹ کیلوگرم مرفین، ۸۸۲ کیلوگرم هروئین، ۴۷۱ کیلوگرم شیشه و ۴۰۳۴ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است. معاون دبیرکل ستاد اظهار داشت: در این دو هفته ۱۱۶۲۴ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در کشور دستگیر شده‌اند که ۷۰۷۴ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۴۵۵۰ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. اصلانی اظهار کرد: در این مدت ۵۰۴ دستگاه خودرو، ۹۵ دستگاه موتور و ۴۹ قبضه سلاح توقیف شد و ۴۵ درصد کشفیات، اطلاعاتی و ۴۴ درصد انتظامی بوده است.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
سرهنگ در یک برنامه رادیویی گفت: استعمال دخانیات دروازه‌ای برای درگیری با اعتیاد است، فقدان شناخت و آگاهی لازم در مورد اعتیاد اولین عامل سوء مصرف مواد مخدر است. وی افزود: متاسفانه بسیاری از خانواده‌های ایرانی از عوارض و تاثیرات مواد مخدر و دخانی بر افراد آگاهی لازم را ندارند. وی با اشاره به این که امروزه حوزه اعتیاد تمام اقشار جامعه را دربرگرفته است، عنوان کرد: انسان‌های فاقد اعتماد به نفس بیشتر در معرض اعتیاد قرار می‌گیرند. وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور معتاد هستند، افزود: اگر به طور میانگین هر خانواده ایرانی چهار نفر عضو داشته باشد، متوجه می‌شویم که بیش از ۱۰ میلیون ایرانی با معضل اعتیاد به مواد مخدر درگیر هستند. معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اضافه کرد: بسیاری از افراد به دلیل احساس تنهایی در زندگی فردی به مواد مخدر گرایش پیدا می‌کنند، در حالی که برخی افراد به دلیل درمان مقطعی دردهای جسمی خود به مصرف مواد روی می‌آورند.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید