پمپئو

پمپئو

نامه‌نیورنامه‌نیور39 دقیقه قبل
سرنوشت داعشی‌های بازداشت شده در عراق و سوریه و محل محاکمه آنها تبدیل به موضوعی برای اختلاف میان آمریکا و فرانسه شده است. درحالی‌که فرانسه پیشنهاد محاکمه اسیرشدگان و زندانیان داعشی در عراق را مطرح کرده، مقام ارشد ایالات متحده گفته «هیچ‌کس نباید توقع داشته باشد که آمریکا یا طرف دیگری مشکلاتش را حل کند». آمریکا خواستار بازگرداندن اسرا و زندانیان گروه تروریستی داعش در جریان نبردها در سوریه یا عراق به کشورهایی‌ست که از آن آمده‌اند. او می‌گوید: این که کشوری توقع داشته باشد عراق مشکلاتش را حل کند، عاری از حس مسئولیت است. بنا بر گزارش‌ها شماری در حدود ۱۰ هزار تن از نفرات گروه موسوم به داعش در شمال‌شرق سوریه بازداشت شده‌اند.
مهرمهر48 دقیقه قبل
درحالی‌که فرانسه پیشنهاد محاکمه اسیرشدگان و زندانیان داعشی در عراق را مطرح کرده، مقام ارشد ایالات متحده گفته «هیچ‌کس نباید توقع داشته باشد که آمریکا یا طرف دیگری مشکلاتش را حل کند». آمریکا خواستار بازگرداندن اسرا و زندانیان گروه تروریستی داعش در جریان نبردها در سوریه یا عراق به کشورهایی‌ست که از آن آمده‌اند. هرچند سیل تاکید کرده هیچ‌کس نباید توقع داشته باشد که آمریکا یا طرف دیگری مشکلاتش را حل کند. او می‌گوید: این که کشوری توقع داشته باشد عراق مشکلاتش را حل کند، عاری از حس مسئولیت است. بنا بر گزارش‌ها شماری در حدود ۱۰ هزار تن از نفرات گروه موسوم به داعش در شمال‌شرق سوریه بازداشت شده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
این روزنامه نوشت، مارک اسپر، وزیر دفاع و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در هشداری که برای قاهره فرستاده‌اند، اعلام کردند: معاملات جدید و گسترده سلاح با روسیه دست‌کم بر توافق‌های همکاری میان ایالات متحده و مصر در زمینه دفاعی در آینده و نیز بر کمک‌ها به مصر برای تضمین امنیت خود تأثیر خواهد گذاشت. طبق گزارش وال استریت ژورنال، این دو وزیر تصریح کردند: بر اساس قانون آمریکا که خرید تجهیزات نظامی روسیه را منع می‌کند، مصر ممکن است در معرض تحریم‌هایی قرار بگیرد. این روزنامه نوشت، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه طی روزهای اخیر سفری به مصر داشت و با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر دیدار و گفتگو کرد.
الفالف5 ساعت قبل
در همین راستا، آمریکایی‌ها اینک به طور جدی روی بندهای غروب برجام انگشت گذاشته‌اند. جمهوری اسلامی ایران با وجود کاهش پلکانی تعهداتش در برجام، از این توافق خارج نشده و همه اقدامات ایران در چارچوب این توافق پیش رفته است. لذا طبق این توافق و قطعنامه ۲۲۳۱ سال آینده اگر برجام را نگه داریم، تحریم تسلیحاتی ایران برداشته می‌شود و به راحتی می‌توانیم سلاح خرید و فروش کنیم. بند مورد نظر یکی از مهمترین دستاوردهای رایزنان هسته‌ای ایران بود که در طول مذاکرات دو ساله به دست آمد. آنها معتقدند پس از انقضای زمان تعیین شده و عادی سازی فعالیت‌های هسته‌ای ایران، تهران با سرعت چشمگیری به راه خود ادامه خواهد داد.
الفالف8 ساعت قبل
ایرنا: منابع خبری یک هفته پیش گزارش دادند که ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس به صورت رسمی کار خود را آغاز کرده است. ائتلاف دریایی آمریکا با مشارکت عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین، انگلیس، استرالیا و آلبانی تشکیل شده است. این ائتلاف دریایی به ادعای خود قصد دارد امنیت دریانوردی را در تنگه هرمز، باب المندب، دریای عمان و خلیج فارس تامین کند. پیش بینی می‌شد که ائتلاف دریایی از ۶۰ کشور تشکیل شود، اما در پایان تنها ۶ کشور به آن پیوستند. آمریکا با تشکیل ائتلاف دریایی می‌خواهد اینگونه وانمود کند که در حمایت از همپیمانان خود و تضمین امنیت دریانوردی بین‌المللی جدی است.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا از کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی ضدداعش خواسته است تا بر تهدیدهای تروریستی در آفریقا متمرکز شوند. وزیرخارجه آمریکا در جریان نشست وزرای خارجه کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در واشنگتن خواستار تمرکز این ائتلاف بر غرب آفریقا و منطقه ساحل شده است. پمپئو در عین حال بر تداوم نقش سرکردگی آمریکا در ائتلاف ضدداعش تاکید کرد.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا گفت که اعضای ائتلاف علیه داعش باید به کمک‌های مالی خود برای بازسازی زیرساخت‌های عراق سرعت بخشند. این در حالی است که روز سه‌شنبه یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران گفت که واشنگتن در زمینه بازگشت تروریست‌های روس عضو داعش با مسکو در حال مذاکره است. پمپئو در ادامه گفت که اعضای ائتلاف علیه داعش باید به کمک‌های مالی خود برای بازسازی زیرساخت‌های عراق سرعت بخشند. وی اظهار داشت که آمریکا همچنان به نبرد علیه داعش ادامه می‌دهد و این ائتلاف باید تمرکز خود را بر آفریقای غربی بگذارد. وی گفت: «آمریکا همچنان به رهبری ائتلاف علیه داعش و همچنین جهان در زمینه نگرانی‌های امنیتی ادامه می‌دهد.»
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
اگرچه حدود سه سال از حضور ترامپ در معادلات قدرت در واشنگتن سپری شده اما «اتحاد مثلث» در آمریکای لاتین همچنان به قوت خود باقی مانده است. ترامپ پیش‌بینی کرده بود که سرانجام تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی به حضور مادورو در ونزوئلا پایان دهد و دولتی غرب گرا (به رهبری خوان گوایدو) را جایگزین وی سازد. با این حال ونزوئلا همچنان به عنوان حلقه اتصال جریان‌های چپ‌گرا در آمریکای مرکزی و جنوبی در حال ایفای نقشی موثر است. دانیل اورتگا، رئیس جمهور نیکاراگوئه نیز خود یکی از نمادهای مقابله با امپریالیسم کهنه و امپریالیسم نوین در آمریکای لاتین محسوب می‌شود. کوبا نیز به مانند دهه‌های گذشته، در مقابل تحریم‌های سنگینی که این بار از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه هاوانا وضع شده، مقاومت می‌کند. بنابراین، اتحاد مثلثی که واشنگتن از آن به عنوان اصلی‌ترین معضل و نقطه هدف کاخ سفید یاد می‌کند، به اندازه‌ای محکم است که ترامپ و همراهانش قدرت انهدام آن را ندارند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
گفت: پمپئو، وزیر خارجه آمریکا گفته است ترامپ همه منطقه را به دقت زیر نظر دارد! ترامپ فرق سردار سلیمانی با سلیمانیه عراق را نمی‌دانست و کلی باعث خنده این و آن شده بود! و ده‌ها خیط دیگر کاشته که شرح آن مثنوی هفتادمن کاغذ می‌شود! گفت: ولی پمپئو می‌گوید ترامپ مثل عقاب تیز‌بین است! گفتم: یارو می‌گفت؛ رفیق من مثل سگ با وفا‌، مثل روباه مکار، مثل شیر قوی و مثل عقاب تیز ‌بین است!
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سرپرست سفارت آمریکا در اوکراین به افشاگری درباره کانال جانبی سیاست خارجی کاخ سفید با محوریت رودی جولیانی پرداخت و گفت دغدغه ترامپ، تحقیقات درباره (هانتر) بایدن بود. سرپرست سفارت آمریکا در اوکراین با اشاره به درگیری‌های رخ داده میان روسیه و اوکراین و مشکلاتی که برای سفیر پیشین آمریکا در کی‌اف ایجاد شده بود، ادامه داد: مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا مرا برای همکاری فراخواند و تصمیم گرفت که عهده‌دار مسئولیت سفارت در اوکراین شوم. تیلور اضافه کرد: در این کانال غیر رسمی، سفیر گوردون گلدون، ریک پری (وزیر مستعفی انرژی ترامپ)، مایک مولوانی (سرپرست دفتر ترامپ) و رودی جولیانی (وکیل شخصی ترامپ) قرار داشتند. سرپرست سفارت آمریکا در اوکراین افزود: در اواسط ژوئیه مشخص شد که این جلسه با توجه به جلسات در باریسما و دخالت‌های ادعا شده است. سرپرست سفارت آمریکا در اوکراین یادآور شد: روز بعد از ولکر درباره این نشست پرسیدم اما هیچ پاسخی به من نداد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
FATF شبیه سازمان ملل است؟ یکی از ادعاهای دیگر که مرغ پخته هم به خنده می‌آید، این است که FATF مثل سازمان ملل می‌ماند! عبدالرضاهاشم‌زایی، عضو فراکسیون امید در تاریخ ۲۲/۷/۹۸ گفت: «اینکه می‌گویند FATF تحت نفوذ قدرت است، باید پاسخ داد که سازمان ملل هم تحت نفوذ قدرت‌های بزرگ است. .. صریحا و مکررا بر ضرورت پیوستن ایران به FATF اصرار داشته و آن را مانعی برای دور زدن تحریم‌ها از سوی ایران دانسته‌اند. چرا تصویب FATF بهانه به دشمن می‌دهد؟ محمد کاظمی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و نماینده مجلس ششم در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه تصویب لوایح FATF در جهت منافع ملی است» گفته بود که «تصویب FATF بهانه را از دشمن می‌گیرد!» اتفاقا برعکس است و تصویب آن بهانه به دشمن می‌دهد. هفته گذشته روزنامه اعتماد در یادداشتی با عنوان «مخالفت با FATF، چرا؟» نوشت: «برخی گروه‌های اقتصادی هستند که با اف‌ای‌تی‌اف مخالف‌اند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایزرئیل نشنال نیوز، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در دیدار با گروهی از اعضای «کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل» (موسوم به آیپک AIPAC) در غزه مدعی شد که جنبش جهاد اسلامی فلسطین مرتکب «جنایت جنگی مضاعف» شده است! وی همچنین مدعی شد که «تروریستها، از جمله تروریستها در غزه … غیرنظامیان را عامدانه هدف قرار می‌دهند. آنها شهرهای ما را هدف قرار می‌دهند. این یک جنایت جنگی است. اکنون، آنها مرتکب دومین جنایت جنگی شده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در گفت و شنود خود نوشت: گفت: پمپئو، وزیر خارجه آمریکا گفته است ترامپ همه منطقه را به دقت زیر نظر دارد! ترامپ فرق سردار سلیمانی با سلیمانیه عراق را نمی‌دانست و کلی باعث خنده این و آن شده بود! و ده‌ها خیط دیگر کاشته که شرح آن مثنوی هفتادمن کاغذ می‌شود! گفت: ولی پمپئو می‌گوید ترامپ مثل عقاب تیزبین است! گفتم: یارو می‌گفت؛ رفیق من مثل سگ با وفا، مثل روباه مکار، مثل شیر قوی و مثل عقاب تیز ‌بین است!
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارششیخ علی دعموش، یکی از مقامات حزب‌الله لبنان تأکید کرد آمریکا و متحدانش با تلاش برای بهره برداری از اعتراض‌های ‌مردمی به دنبال عملی کردن طرح‌ها و نقشه‌های خود در لبنان هستند. ‌شیخ دعموش در ادامه گفت: امروز کاملا عیان شده است که آمریکا و متحدانش وارد خط تحرکات شده و ‌برای هدایت آن تلاش می‌کنند. ما بر حاکمیت کشور و ثبات و صلح داخلی آن تأکید می‌کنیم. حزب‌الله ‌هیچ‌گونه فشار و دیکته‌های خارجی را که خواهان تغییر معادلات و تضعیف لبنان و عبور از واقعیت سیاسی ‌موجود در کشور باشد، بر نمی‌تابد. چنین دولتی نباید درباره عناصر قدرت کوتاهی کند، عناصری که مانع ‌بازدارندگی دشمن صهیونیست از تجاوزگری بر لبنان می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در برهه فعلی دو رویداد مهم موجب شده است جایگاه و دورنمای کردهای سوریه اهمیت ویژه‌ای پیدا کند. نخست شکست داعش در سوریه، دوم برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق که به طور طبیعی بر عموم کردهای منطقه و به ویژه کردهای سوریه تاثیرگذار بود. عوامل موثر بر تشکیل وضعیت کردهای سوریه و حزب اتحاد دمکراتیکوجود جمعیتی از کردها در سوریه تا قبل از سال ۲۰۱۱ به شدت مورد بی¬توجهی محققان مسائل سیاسی خاورمیانه قرار گرفته بود. اساسا کردهای مقیم سوریه به عنوان اقلیتی ۱۰ درصدی از جمعیت سوریه طی سال¬های متمادی جایگاهی در عرصه پژوهشی محققان نداشته¬اند. شورای ملی کردهای سوریه در اکتبر سال ۲۰۱۱ متشکل از ۱۶ جریان (حزب) سیاسی کرد سوری شکل گرفت که در اساس، مخالف حزب اتحاد دموکراتیک هستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بیانیه کاخ سفید در مورد اتفاقات عراق که دیروز منتشر شد، همه را در عراق عصبانی کرده است. در حالی که اعتراضات در این کشور در روزهای اخیر کمی آرام گرفته و دولت در پی اصلاحات در عراق است، آمریکا بر روی اصلاح قانون انتخابات تاکید زیادی دارد. اما آنچه خون عراقی‌ها را حسابی به جوش آورده، پیشنهاد آمریکا برای برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور است. سید «مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر عراق دوشنبه شب با صدور بیانیه‌ای مخالفت خود را با برگزاری انتخابات زودهنگام تحت نظارت ایالات متحده اعلام کرد و گفت که در برابر انتخابات زودهنگام تحت نظارت آمریکا ساکت نخواهند نشست. اوبا بیان اینکه عراق نیازی به کشورهای مستکبر ندارد، افزود: «اگر آمریکا بار دیگر در امور عراق دخالت کند، تظاهرات میلیونی در کشور به راه انداخته می‌شود، به ویژه اینکه بدانیم این اشغالگران بودند که باعث جذب مفسدان به عراق شدند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
به گزارش اعتمادانلاین، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در توضیح صحبت‌های روحانی درباره حفظ برجام با هدف برداشته شدن تحریم و محدودیت تسلیحاتی ما تا سال آینده گفت: همان‌طور که آقای روحانی طی سخنرانی خود در رفسنجان گفت، اگر تا سال آینده در برجام باقی بمانیم، تحریم‌های تسلیحاتی ما برداشته می‌شود و ایران می‌تواند هم سلاح‌های نظامی بخرد هم بفروشد. این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: البته برجام در خیلی از بندهایش به یک رژیم خنثی تبدیل شده است، اما ایران نباید سندی را که تاکنون بنیان رفتارهای حقوقی‌اش بوده مورد چالش قرار دهد. نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برجام ظرفیت لازم را دارد و ایران هم باید برنامه‌هایش را پیش ببرد، ضمن اینکه در مورد تسلیحات نظامی هم در برجام پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته است. فلاحت‌پیشه تاکید کرد: اینکه پمپئو قبل از آقای روحانی این موضوع را مطرح کرد و تلاش داشت آن را در قالب موضوع کشتار مطرح کند، نشان می‌دهد آمریکایی‌ها سیاست‌های ضدایرانی خود را در این باره هم اعمال کرده‌اند. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: به نظر من دلیلی ندارد ما متهم به قتل یا مشارکت در قتل برجام شویم و در عین حال باید از حداقل ظرفیت‌های آن استفاده کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
وزیر امور خارجه قطر در سفر به واشنگتن با همتای آمریکایی خود دیدار و در خصوص موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای رایزنی کرد. اعتمادآنلاین| «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر در سفر به واشنگتن با «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا دیدار و رایزنی کرد. بر اساس اعلام وزارت امور خارجه آمریکا، اهمیت اتحاد شورای همکاری خلیج فارس برای مقابله با بی‌ثباتی در منطقه و دیگر موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای از جمله تحولات اخیر در عراق، سوریه و لبنان از محورهای دیدار دو طرف اعلام شده است. آمریکا و قطر از روابط نزدیک اقتصادی و نظامی برخوردارند و سفر محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر به واشنگتن یک هفته پس از دیدار پمپئو با «خالد بن محمد العطیه» وزیر دفاع قطر صورت گرفت.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
این فضاسازی‌ها و نفرت‌پراکنی‌های کینه‌توزانه و اتهامات سخیف و بی‌مایه در حقیقت آخرین حیله‌ها و فریبکاری‌ها و مکشوف شدن باطن دشمنان ملت‌های منطقه به‌ویژه ملت ایران است که می‌خواهند میوه شایعه «جنگی قریب‌الوقوع در صورت شکست برجام»! این خود نشانه نقش پشت پرده عربستان در آشوب‌های عراق و لبنان است. حال دلسوز مردم عراق و لبنان و نگران غیرت عربی آنها شده‌اند! در چنین شرایطی آمریکا با تکرار اتهامات واهی علیه ایران از سعودی‌ها پول می‌گیرد و از صهیونیست‌ها رای جمع می‌کند. حالا در دفاع از آشوب‌ها در لبنان و عراق به میدان آمده‌اند و از آشوب‌طلبان در این کشورها حمایت می‌کنند!!!.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
اولین مساله این بود که انتخابات شهرداری‌ها در ترکیه نشان داد که اردوغان دیگر کاریزمای سابق را ندارد. ترکیه می‌خوهد با ایجاد یک بحران جدید در خارج، وضعیت بحران داخلی را حل و فصل کند. در داخل ترکیه کرد‌ها می‌توانستند با دولت سوریه متحد شوند؛ چندین بار گفته بودند که ما با دولت سوریه مشکلی نداریم ما خود مختاری می‌خواهیم و جدایی طلب نیستیم ولی ترکیه استقلال یا خودمختاری کرد‌های سوریه را برای خودش آفت می‌داند. یعنی نصف مرز ترکیه با سوریه منطقه امن بشود. الان کرد‌ها با دولت سوریه مشکلی ندارند، کما اینکه خیلی از کرد‌ها از آن منطقه رفتند که بهانه دست دولت ترکیه و سوریه ندهند.

پشت پرده ماجراجویی جدید نتانیاهو/ یارانه ثروتمندان به بقیه مردم پرداخت می‌شود

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
الفالف2 روز قبل
وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با عادل عبدالمهدی در ادامه دخالت‌های خود و کشورش در امور عراق و ضمن محکوم کردن تعداد کشته‌های تظاهرات عراق گفت، تظاهرات مسالمت آمیز عنصر اصلی در تمام دموکراسی‌هاست. گروه جهان الف، ۲۲ آبان ۱۳۹۸، ۰۸:۴۹ ۳۹۸۰۸۲۲۰۲۰به گزارش ایسنا، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که به دست سومریه نیوز رسیده، اعلام کرد، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق تلفنی صبحت کرده و تظاهرات مسالمت‌آمیز را عامل اساسی در تمام دموکراسی‌ها و نظام‌های دموکراتیک خوانده است. در این بیانیه تحریک آمیز بدون اشاره به اقدامات نیروهای مخرب و نفوذی در بین تظاهرکنندگان کشته‌های تظاهرات‌ها تنها در نتیجه اقدامات دولت عراق قلمداد شده و آمده است: پامپئو تعداد کشته‌های تظاهرکنندگان به دست نیروهای امنیتی و اعمال خشونت در حق تظاهرکنندگان را محکوم کرده است. وی، عبدالمهدی را به اتخاذ گام‌های فوری برای رسیدگی به خواسته‌های قانونی تظاهرکنندگان از طریق اجرای اصلاحات و مبارزه با فساد دعوت کرده است. پمپئو ادعا کرده است، آمریکا همچنان به حمایت از عراق قوی، با حاکمیت مستقل و شکوفا مبتنی بر توافقنامه استراتژیک امضا شده بین دو کشور پایبند است و به حمایت از نیروهای عراقی در مقابله با داعش ادامه می‌دهد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، درباره خروج یا ماندن در برجام طبق صحبت‌های روحانی گفت: برجام در خیلی از بندهایش به یک رژیم خنثی تبدیل شده است، اما ایران نباید سندی را که تاکنون بنیان رفتارهای حقوقی‌اش بوده مورد چالش قرار دهد. ضمن اینکه در مورد تسلیحات نظامی در برجام پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته است. پس کاری نکنیم که به قتل برجام متهم شویم. این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: البته برجام در خیلی از بندهایش به یک رژیم خنثی تبدیل شده است، اما ایران نباید سندی را که تاکنون بنیان رفتارهای حقوقی‌اش بوده مورد چالش قرار دهد. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: به نظر من دلیلی ندارد ما متهم به قتل یا مشارکت در قتل برجام شویم و در عین حال باید از حداقل ظرفیت‌های آن استفاده کنیم.
ایلناایلنا2 روز قبل
وزیر امور خارجه قطر در سفر به واشنگتن با همتای آمریکایی خود دیدار کرده و در خصوص موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای رایزنی کردند. به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر در سفر به واشنگتن با «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا دیدار و رایزنی کرد. بر اساس اعلام وزارت امور خارجه آمریکا، اهمیت اتحاد شورای همکاری خلیج فارس برای مقابله با بی‌ثباتی در منطقه و دیگر موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای از جمله تحولات اخیر در عراق، سوریه و لبنان از محورهای دیدار دو طرف اعلام شده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
به نظر ترامپ، مهم نبود که اوباما به انجام چه کارهایی تعهدی به جامعه داده است، بلکه مهم این بود که همه می‌دانستند اوباما آن‌ تعهدها را عملی نخواهد کرد! در سال ۲۰۱۱ نیز ایران هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکایی را ربوده و به در خاک ایران به زمین نشاند. در آن زمان اوباما هم از حمله متقابل امتناع کرد، و ایران با مهندسی معکوس تعدادی پهپاد پیشرفته‌تر برای خود ساخت. از بعد انتخاباتی، در شرایط عادی و غیربحرانی، سیاست خارجی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نقشی ناچیز دارد. با این حال این مسائل خارجی محور اصلی سیاست ترامپ قرار گرفته و این تا حد زیادی با شعارهای انتخاباتی او درباره توجه به داخل متفاوت است!
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
این فضاسازی‌ها و نفرت‌پراکنی‌های کینه‌توزانه و اتهامات سخیف و بی‌مایه در حقیقت آخرین حیله‌ها و فریبکاری‌ها و مکشوف شدن باطن دشمنان ملت‌های منطقه به‌ویژه ملت ایران است که می‌خواهند میوه شایعه «جنگی قریب‌الوقوع در صورت شکست برجام»! این خود نشانه نقش پشت پرده عربستان در آشوب‌های عراق و لبنان است. حال دلسوز مردم عراق و لبنان و نگران غیرت عربی آنها شده‌اند! در چنین شرایطی آمریکا با تکرار اتهامات واهی علیه ایران از سعودی‌ها پول می‌گیرد و از صهیونیست‌ها رای جمع می‌کند. حالا در دفاع از آشوب‌ها در لبنان و عراق به میدان آمده‌اند و از آشوب‌طلبان در این کشورها حمایت می‌کنند!!!.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
وزیر امور خارجه قطر در سفر به واشنگتن با همتای آمریکایی خود دیدار کرده و در خصوص موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای رایزنی کردند. خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس: «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر در سفر به واشنگتن با «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا دیدار و رایزنی کرد. بر اساس اعلام وزارت امور خارجه آمریکا، اهمیت اتحاد شورای همکاری خلیج فارس برای مقابله با بی‌ثباتی در منطقه و دیگر موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای از جمله تحولات اخیر در عراق، سوریه و لبنان از محورهای دیدار دو طرف اعلام شده است. آمریکا و قطر از روابط نزدیک اقتصادی و نظامی برخوردارند و سفر محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر به واشنگتن یک هفته پس از دیدار پمپئو با «خالد بن محمد العطیه» وزیر دفاع قطر صورت گرفت.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر در سفر به واشنگتن با «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا دیدار و رایزنی کرد. بر اساس اعلام وزارت امور خارجه آمریکا، اهمیت اتحاد شورای همکاری خلیج فارس برای مقابله با بی‌ثباتی در منطقه و دیگر موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای از جمله تحولات اخیر در عراق، سوریه و لبنان از محورهای دیدار دو طرف اعلام شده است. آمریکا و قطر از روابط نزدیک اقتصادی و نظامی برخوردارند و سفر محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر به واشنگتن یک هفته پس از دیدار پمپئو با «خالد بن محمد العطیه» وزیر دفاع قطر صورت گرفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
این فضاسازی‌ها و نفرت‌پراکنی‌های کینه‌توزانه و اتهامات سخیف و بی‌مایه در حقیقت آخرین حیله‌ها و فریبکاری‌ها و مکشوف شدن باطن دشمنان ملت‌های منطقه به‌ویژه ملت ایران است که می‌خواهند میوه شایعه «جنگی قریب‌الوقوع در صورت شکست برجام»! این خود نشانه نقش پشت پرده عربستان در آشوب‌های عراق و لبنان است. در چنین شرایطی آمریکا با تکرار اتهامات واهی علیه ایران از سعودی‌ها پول می‌گیرد و از صهیونیست‌ها رای جمع می‌کند. حالا در دفاع از آشوب‌ها در لبنان و عراق به میدان آمده‌اند و از آشوب‌طلبان در این کشورها حمایت می‌کنند!!!. رسانه‌های بیگانه از جمله بی‌بی‌سی هم با موج‌سواری بر این سناریوی جریان مذکور جشن گرفتند و علیه ملت ایران و نظام جمهوری ایران با هدف ناامید کردن و تحریک مردم به آشوب، سخن‌پراکنی می‌کنند.
برنابرنا2 روز قبل
عضو پیشین شورای امنیت ملی آمریکا گفته، ابتکار صلح هرمز (ائتلاف امید) ایده‌ای سازنده است که می‌تواند راهی برای برون رفت از تنش‌های منطقه خلیج فارس باشد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنابه نقل از العالم، گری سیک با شاره به ابتکار صلح امید که از سوی ایران برای همکاری میان کشورهای منطقه خلیج فارس ارائه شده به ایرنا گفته، به باور من این ایده‌ای سازنده است که بعد تازه‌ای به دیپلماسی در منطقه می‌دهد. وی خاطرنشان کرده، ایران تلاش کرده که متن کامل این ابتکار را در اختیار تک تک کشورهای منطقه قرار دهد. استاد روابط بین الملل دانشگاه کلمبیا تاکید کرد: این ابتکار عمل می‌تواند راهی برای برون رفت از تنش‌ها در منطقه خلیج فارس باشد. سیک همچنین یک نظامی سابق و کاپیتان بازنشسته در نیروی دریایی ایالات متحده است که در خلیج فارس، شمال آفریقا و مدیترانه حضور داشته است.

به انتهای لیست رسیدید