پمپئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 هفته قبل
اعتمادآنلاین| خبرگزاری رسمی کویت به نقل از «خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه این کشور در گزارشی اعلام کرد که «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا ماه میلادی آینده برای برگزاری سومین دور از گفتگوهای استراتژیک میان دو کشور، به کویت سفر خواهد کرد. گفتنی است که به دنبال اعلام خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه توسط «دونالد ترامپ»، پمپئو قرار بود در ماه ژانویه طبق برنامه اعلام شده از سوی وزارت خارجه آمریکا به کشورهای اردن، مصر، امارات متحده عربی، قطر، عربستان سعودی، عمان و کویت سفر کند و با مقام‌های این کشورها درباره موضوعاتی از قبیل «مقابله با ایران» رایزنی کند. اما وی در میانه سفر خاورمیانه‌ای خود ناچار شد برای شرکت در مراسم خاکسپاری پدر همسرش، به آمریکا بازگشته و سفر خود را نیمه کاره رها کند. با این حال، پمپئو پس از بازگشت به آمریکا در یک تماس تلفنی با همتای کویتی خود اعلام کرد که در آینده‌ای نزدیک به این کشور سفر خواهد کرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
مسیح علی نژاد به دیدار پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا رفت. برترین‌ها: مسیح علی نژاد به دیدار پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا رفت. او درباره این دیدار در اینستاگرام خود نوشت: «وزارت خارجه آمریکا طی انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا امروز با مسیح علی‌نژاد دیدار کرده. پامپئو در این بیانیه از تلاش‌های مسیح علینژاد برای حقوق بشر تشکر کرد و از جامعه بین‌المللی خواست که به آمریکا بپیوندند و جمهوری اسلامی را محکوم کنند! به عنوان مثال نمایندگان اتحادیه اروپا قبل از توافق هسته‌ای خواستار دیدار با فعالان حقوق بشر بودند ولی به محض انجام توافق دیگر چشم‌شان را به … زنان و کارگران و فعالان مدنی بستند.
ایرناایرنا5 روز قبل
او بدون نام بردن از آمریکا یا هر کشوری دیگری افزود: یک 'کشور خارج از منطقه' بارها و بارها سعی کرده است منطقه را بی ثبات کند و علیه منافع کشورهای منطقه عمل کند. پمپئو در سخنرانی خود ساخت تاسیسات دریایی غیر قانونی چین در آبراه‌های بین المللی را مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد که این موضوع صرفا یک مساله امنیتی نیست. او گفت: جلوگیری چین از توسعه انرژی در دریای چین جنوبی از طریق زور، به این معنی است که پکن مانع از دسترسی اعضای 'آ. سه. آن' به منابع انرژی قابل بازیافت شده است. دریای جنوبی چین دریایی حاشیه‌ای است که بخشی از اقیانوس آرام به شمار می‌آید و ناحیه‌ای در حدود ۳. میلیون کیلومتر مربع از سنگاپور تا تنگه تایوان را در بر می‌گیرد این دریا پس از پنج اقیانوس جهان بزرگترین ناحیه دریایی جهان است. جزیره‌های واقع بر دریای جنوبی چین و همچنین خود دریا، مورد جدال کشورهای مختلف هستند به همین علت حتی نام‌های متفاوتی برای اشاره به این دریا به کار می‌رود که البته «دریای جنوبی چین» نام پذیرفته شده بین‌المللی، حداقل در انگلیسی و زبان‌های اروپایی است.
تابناکتابناک4 روز قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه چین ادعاهای مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اعمال محدودیت توسط چین برای دسترسی کشورهای آسیایی به انرژی در دریای جنوبی چین را رد کرد و آن را «غیر مسئولانه» خواند. سخنان لوکانگ پاسخی به اظهارات مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا بود که امروز در هیوستون آمریکا اعلام کرد چین از طریق توسعه ساخت و سازها در دریایی جنوبی، دسترسی کشورهای جنوب شرق آسیا به بیش از ۲٫۵ تریلیون دلار از ذخایر انرژی قابل بازیافت را قطع کرده است. پمپئو در سخنرانی خود ساخت تاسیسات دریایی غیر قانونی چین در آبراه‌های بین المللی را مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد که این موضوع صرفا یک مساله امنیتی نیست. او گفت: جلوگیری چین از توسعه انرژی در دریای چین جنوبی از طریق زور، به این معنی است که پکن مانع از دسترسی اعضای 'آ. سه. آن' به منابع انرژی قابل بازیافت شده است. جزیره‌های واقع بر دریای جنوبی چین و همچنین خود دریا، مورد جدال کشورهای مختلف هستند به همین علت حتی نام‌های متفاوتی برای اشاره به این دریا به کار می‌رود که البته «دریای جنوبی چین» نام پذیرفته شده بین‌المللی، حداقل در انگلیسی و زبان‌های اروپایی است.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
«عادل الجبیر» وزیر مشاور عربستان در امور خارجه با «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن دیدار کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «عادل الجبیر» وزیر مشاور عربستان در امور خارجه با «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا دیدار و گفتگو کرد. بر اساس این گزارش، دیدار میان دو مقام سعودی و آمریکایی در شهر واشنگتن پایتخت آمریکا برگزار شد. دو طرف در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات منطقه بحث و تبادل نظر کردند. این در حالی است که در جریان این دیدار، راهکارهای تقویت روابط دوجانبه میان ریاض و واشنگتن نیز بررسی شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اعتمادآنلاین| مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا عصر پنج‌شنبه به وقت محلی با حضور در مقر سازمان ملل متحد با دبیرکل این سازمان دیدار کرد. به گفته استفان دوجاریک سخنگوی آنتونیو گوترش، این دیدار به درخواست مایک پمپئو انجام شده است. بر اساس اعلام دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، دو طرف درباره ونزوئلا و یمن به خصوص وضعیت الحدیده گفت‌وگو کرده‌اند. این کشور پس از استعفای نیکی هیلی، نتوانسته است نماینده دائم خود را به این سازمان معرفی کند و در حال حاضر نمایندگی آمریکا به صورت سرپرست اداره می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
سخنگوی وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که مایک پمپئو در گفت‌وگو با وزرای امور خارجه کشورهای انگلستان و فرانسه به موضوع ایران نیز پرداخت. رابرت پالادینو، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار دو پیام توییتری از گفت‌وگوی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلستان و ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه به صورت جداگانه، خبر داد و به اظهارات آن‌ها درباره مقابله با آن‌چه رفتار بدخواهانه ایران خوانده شده است و هم‌چنین تلاش فرانسه برای مقابله با آن‌چه اقدام تروریستی ایران در اروپا و خاورمیانه عنوان شده است، اشاره کرد. وی در رابطه با گفت‌وگوی پمپئو و هانت نوشت که «مایک پمئو، وزیر امور خارجه ایران با جرمی هانت درباره آن چه مقابله با رفتار بدخواهانه ایران، تأمین پیش‌رفت سوریه و دستیابی به هدف مشترک خلع‌سلاح هسته‌ای کره شمالی خواند، گفت‌وگو کرد. پالادینو سپس درباره مذاکره پمپئو و لودریان در پیام توییتری دیگری نوشت: «امروز مایک پمپئو و ژان ایو لودریان درباره تلاش‌های جهانی برای شکست داعش، به ویژه در عراق و سوریه گفت‌وگو کردند. پمپئو، وزیر امور خارجه هم‌چنین تلاش‌های فرانسه برای مقابله با اقدام تروریستی تحت حمایت ایران در اروپا و خاورمیانه را مورد توجه قرار داد».
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
به گزارش نامه‌نیوز، رابرت پالادینو، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار پیامی در توییتر خود از دیدار و گفت‌وگوی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلستان و ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه خبر داد. سخنگوی کاخ سفید ضمن اشاره به دیدار پمپئو و هانت مدعی شد: مایک پمپئو، با جرمی هانت درباره مقابله با رفتار ایران، موضوع سوریه و خلع‌سلاح هسته‌ای کره شمالی مذاکره کردند. در این دیدار هر دو طرف به تعهد خود برای تقویت و تحکیم روابط آمریکا و انگلیس تاکید کردند. پالادینو در پیام دیگری در مورد دیدار پمپئو و لودریان گفت: امروز مایک پمپئو و ژان ایو لودریان در موضوع اقدامات لازم در جهت شکست داعش، به ویژه در عراق و سوریه مذاکره کردند. پمپئو، در این دیدار از تلاش‌های فرانسه برای مقابله با تروریسم تحت حمایت ایران در اروپا و خاورمیانه تقدیر کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| «رابرت پالادینو» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک اطلاعیه خبری اعلام کرد که «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در دیدار با «خالد الیمانی» بر لزوم پیشبرد فرآیند سیاسی میان دولت مستعفی یمن و جنبش حوثی‌ها در این کشور تأکید کرد. در این اطلاعیه خبری آمده است: «وزیر [مایک پمپئو] بر لزوم اجرای دقیق مفاد توافقات منعقده در سوئد میان دولت [مستعفی] جمهوری یمن و حوثی‌ها و تداوم همکاری با مارتین گریفیتس، نماینده ویژه سازمان ملل [در امور یمن] برای پیشبرد فرآیند سیاسی تأکید کرد». پالادینو در ادامه با اشاره به دیدار پمپئو و خالد الیمانی در حاشیه کنفرانس ورشو، اعلام کرد که دو طرف در این دیدار پیرامون تلاش‌ها برای کمک به رفع بحران انسانی موجود در یمن با یکدیگر گفتگو کردند. گفتنی است که روز چهارشنبه، مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را تصویب کرد که تدوین کنندگان آن خواستار توقف حمایت نظامی آمریکا از ائتلاف جنگ‌طلب سعودی علیه یمن شده‌اند؛ ائتلافی که بارها به دلیل نقض حقوق بشر و اجرای حملات هوایی علیه غیرنظامیان و اماکن شهری مورد انتقاد جامعه بین‌المللی قرار گرفته است. این لایحه هم اکنون در مجلس سنای آمریکا در دست بررسی است.

واکنش توییتری به دیدار مسیح علینژاد با پمپئو +تصاویر

9+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل

واکنش‌ها به توییت فارسی مایک پمپئو همچنان ادامه دارد / عکس

22+
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در برنامه‌ای درباره انتشار گزارش‌هایی مبنی بر استعفای احتمالی مایک پمپئو از وزارت‌خارجه برای شرکت در سنا گفت: پمپئو هیچ تمایلی برای ترک دولت ندارد. او به‌عنوان وزیرخارجه آمریکا کار فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهد. ترامپ گزارش‌های منتشرشده مبنی بر مذاکرات وی با میچ مک‌کانل رهبر اکثریت سنا به‌عنوان گزینه جایگزین به جای پمپئو در وزارت خارجه را اخبار جعلی اعلام کرد. پس از اینکه پت رابرتز سناتور کانزاس اعلام کرد که در انتخابات ۲۰۲۰ شرکت نمی‌کند، برخی رسانه‌ها اعلام کردند که مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا می‌خواهد از حوزه محل سکونتش در کانزاس برای حضور در سنا کاندیدا شود. پمپئو ماه گذشته میلادی در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز اعلام کرد: در نظر دارد تا زمانی‌که دونالد ترامپ بخواهد در وزارت خارجه آمریکا بماند.
فارسفارس1 ماه قبل
مسیح علینژاد در دیدار با مایک پمپئو با ادعاهایی درمورد انتخابات آزاد گفته است: ما می‌خواهیم دولت آمریکا از صدای مردم ایران حمایت کند. به گزارش حوزه سیاسی خبرگزاری فارس، محمود رضایی فعال رسانه‌ای، در یادداشتی با عنوان «بازی دو سر باخت» به ابعاد دیدار مسیح علینژاد، خبرنگار خارج نشین با مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا پرداخت. در طرف مقابل نیز جایگاه دولت ترامپ و به ویژه مهره‌های تندرویی مانند پمپئو و بولتون در افکار عمومی ایران مشخص است. سوم اینکه در افکار عمومی بارها این شائبه وجود داشته که دولت آمریکا پشت اقدامات علینژاد است. اکنون علینژاد با فردی همسو با بولتون با همان تفکرات یعنی پمپئو دیدار کرده.
افتصادنیوزافتصادنیوز3 روز قبل
اقتصادنیوز؛ مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا از به عضویت درآمدن ایران در کمیسیون حقوق زنان انتقاد کرد. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در توییتی با انتقاد از انتصاب ایران به عضویت کمیسیون حقوق زنان و با اشاره به پرونده نسرین ستوده اظهار کرد که ایالات متحده از جنگ برای حقوق بشر کنار نمی‌کشد. گفتنی است، این انتقاد پمپئو در حالی بیان می‌شود که ایالات متحده از نظر بسیاری از کشورهای جهان، یکی از ناقضان اصلی حقوق بشر در جهان تلفی می‌شود.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا، ظرف روزهای آینده به لبنان سفر می‌کند. محور اصلی مذاکرات پمپئو در لبنان، حزب الله خواهد بود. وضعیت اقتصادی لبنان و همچنین واردات نفت به این کشور از دیگر محورهای مذاکرات پمپئو در بیروت خواهد بود.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
«دیدار مجری تحریم‌های ایران و مترسک کشف حجاب» تیتتری بود که کیهان برای دیدار مسیح علی نژاد با مایک پمپئو انتخاب کرده است. روایت روزنامه کیهان از این دیدار را در ادامه بخوانید. بازیچه‌ای که تا دیروز دنبال پروژه کشف حجاب بود در اقدامی جدید با وزیر خارجه کشوری دیدار کرده که تحریمهای ظالمانه‌ای علیه ملت ایران وضع کرده است. علینژاد روز گذشته با «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا دیدار کرد و نشان داد میان مدعیان دروغین اصلاح طلبی، سلطنت طلبان عامل ۵۴ سال کودتا و اختناق در ایران، و ترتیب دهنده کودتای ۲۸ مرداد هیچ فاصله‌ای نیست. در این رابطه معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده روز دوشنبه ۱۵ بهمن با علینژاد، دیدار و از او تشکر کرده است!
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه از کشورهای اروپای مرکزی و شرقی خواست در برابر نفوذ روسیه و چین مقاومت کنند. خبرگزاری ایرنا: «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه از کشورهای اروپای مرکزی و شرقی خواست در برابر نفوذ روسیه و چین مقاومت کنند. پمپئو مدعی شد که برای مقابله با این تهدید، آمریکا به تقویت تعاملات خود در این منطقه از طریق انعقاد توافق هایی در زمینه همکاری دفاعی، متعهد است. وزیر امور خارجه آمریکا تهدید کرد که این کشورها باید بین هوآوی و ایالات متحده، یکی را انتخاب کنند. هشدار پمپئو در مجارستان برای اولین بار اعلام شد، کشوری که متحد ناتو و عضو اتحادیه اروپاست و شرکت هوآوی در آن، بازیگری مطرح به شمار می‌رود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| «رابرت پالادینو» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار دو پیام توییتری از گفت‌وگوی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلستان و ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه به صورت جداگانه، خبر داد و به اظهارات آن‌ها درباره مقابله با آن‌چه رفتار بدخواهانه ایران خوانده شده است و هم‌چنین تلاش فرانسه برای مقابله با آن‌چه اقدام تروریستی ایران در اروپا و خاورمیانه عنوان شده است، اشاره کرد. وی در رابطه با گفت‌وگوی پمپئو و هانت نوشت که «مایک پمئو، وزیر امور خارجه ایران با جرمی هانت درباره آن چه مقابله با رفتار بدخواهانه ایران، تأمین پیش‌رفت سوریه و دستیابی به هدف مشترک خلع‌سلاح هسته‌ای کره شمالی خواند، گفت‌وگو کرد. آن دو به تعهد خود برای تحکیم ارتباط ویژه آمریکا-انگلستان تاکید کردند. پالادینو سپس درباره مذاکره پمپئو و لودریان در پیام توییتری دیگری نوشت: «امروز مایک پمپئو و ژان ایو لودریان درباره تلاش‌های جهانی برای شکست داعش، به ویژه در عراق و سوریه گفت‌وگو کردند. پمپئو، وزیر امور خارجه هم‌چنین تلاش‌های فرانسه برای مقابله با اقدام تروریستی تحت حمایت ایران در اروپا و خاورمیانه را مورد توجه قرار داد».
فراروفرارو1 ماه قبل
مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار معاند، با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دیدار کرد. رابرت پالادینو، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار عکسی از این دیدار در حساب توئیتری خود نوشت: «مایک پمپئو در دیدار با مسیح علی‌نژاد، از او به خاطر شجاعتش (!) قدردانی و بر تعهد ایالات متحده نسبت به تقویت صدای مردم ایران تاکید کرد.» مسیح علی‌نژاد نیز در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی تایید کرده که روز گذشته به یک «ملاقات رسمی دونفره با وزیر امور خارجه آمریکا» دعوت شده بوده است.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
مایک پمپئو روز چهارشنبه درگفتگوبا فاکس بیزینس گفت: مردم نمی‌دانند که حزب الله و ایرانی‌ها روی مردم ونزوئلا و حتی مردم سراسر آمریکای جنوبی تاثیر دارند. وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که ایران و حزب الله در ونزوئلا و سراسر آمریکای جنوبی نفوذ دارند. به گزارش شفقنا به نقل از روسیا الیوم، مایک پمپئو روز چهارشنبه درگفتگوبا فاکس بیزینس گفت: مردم نمی‌دانند که حزب الله و ایرانی‌ها روی مردم ونزوئلا و حتی مردم سراسر آمریکای جنوبی تاثیر دارند. پمپئو با اشاره به اینکه در کنفرانس لهستان موضوع ونزوئلا و تاثیر ایران و حزب الله روی مردم آمریکای جنوبی را بررسی خواهیم کرد، افزود: حزب الله و ایران دارای عناصر نفوذی در ونزوئلا و سراسر آمریکای جنوبی هستند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
مایک پمپئو و همتای لهستانی‌اش در افتتاحیه نشست ورشو، در بیانیه‌ مشترکی موضوعات مورد بحث در این نشست را اعلام کردند که ایران در میان آن‌ها نبود. به نقل از تایمز او اسرائیل، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکایی و جاکیچ کژاپوتوویژ، وزیر امور خارجه لهستان در بیانیه مشترک آغازین نشست ورشو، موضوعات مورد بحث در این نشست را بی‌ثباتی‌های سوریه و یمن و رابطه میان اسرائیل و فلسطین عنوان کردند. این مسئله برخلاف گفته‌های بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی است که ادعا کرده بود ایران محور اصلی گفت‌وگوها در نشست ورشو است. در بیانیه مشترک آغازین پمپئو و کژاپوتوویژ تنها به صورت غیر مستقیم به ایران اشاره شده است. به طور مثال، دو کشور ما (آمریکا و لهستان) مواضع مخالفی بر سر توافق هسته‌ای ایران داشته‌اند.
افتصادنیوزافتصادنیوز3 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نیویورک تایمز نوشت، نشست ورشو در نظر مایک پمپئو، قرار بود قدرتمندترین جلوه دیپلماسی از زمان انتصاب به مقام وزیر امور خارجه باشد. سپس مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، در سخنرانی خود این اتحاد شکننده را از هم گسیخت. پمپئو اما به صورت علنی هیچ‌گاه این خشم خود را به خاطر ثبات روابط خود با کاخ سفید بروز نداد. بولتون گفت که نظامیان آمریکایی تا زمانی که «ایران نظامیانی در خاک سوریه داشته باشد» در این کشور می‌مانند؛ دونالد ترامپ به سرعت آن ایده را نقض کرد. پمپئو بیشتر در زمینه سیاست با دونالد ترامپ همگام است تا با مقامات هم‌دوره خود در دستگاه سیاست خارجی که اغلب اوقات نظرات آن‌ها با کاخ سفید در تناقض است.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
باشگاه خبرنگاران جوان: مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، اعلام کرد با پایان اولتیماتوم هفتاد و دو ساعته دولت ونزوئلا، تمام دیپلمات‌های باقی‌مانده آمریکا خاک این کشور را ترک کردند. پمپئو در این باره گفت: تمامی دیپلمات‌های آمریکایی ونزوئلا را ترک کردند و از «دیگر مکان‌ها» به ماموریت خود در قبال ونزوئلا ادامه می‌دهند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاذی مهر به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا امروز یکشنبه گزارش‌های منتشره پیرامون خداحافظی «مایک پمپئو» از وزارت خارجه این کشور برای نامزدی در مجلس سنا را رد کرد. رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و پمپئو در دولت خواهد ماند. این در حالیست که رسانه‌های آمریکا پیشتر اعلام کرده بودند که پمپئو به منظور جانشینی «پت رابرتز» سناتور ایالت کانزاس از دولت خارج می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
به گزارش رویترز، کیم‌یونگ‌چول، فرستاده کره‌شمالی و مذاکره‌کننده ارشد پیونگ‌یانگ قرار است با مایک پمپئو، وزیرخارجه آمریکا دیدار کند. این گزارش یک روز پیش از اعزام کیم‌یونگ‌چول، فرستاده کره‌شمالی به واشنگتن برای دیدار با مایک پمپئو منتشر شده است. دیدار فرستاده ویژه کره‌شمالی از واشنگتن به منظور گفت‌وگوی بیشتر در جهت خلع‌سلاح هسته‌ای کره‌شمالی صورت می‌گیرد. این توسعه موشکی به‌عکس گفته دونالد ترامپ است که گفته کره‌شمالی با مدیریت وی از توسعه موشکی دست برداشته است. یافته‌های دکتر لوییس و اشمرلر در واقع نشان می‌دهد کره‌شمالی به‌عکس آنچه ترامپ و اون مدعی هستند، دست از توسعه موشکی خود برنداشته است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «مایک پمپئو»، وزیرخارجه آمریکا اعلام کرده است چند کشور طرحی را در دست دارند که قرار است براساس آن ائتلافی مشابه ناتو با اهداف ضدایرانی تشکیل شود. پمپئو افزوده است: در این ارتباط گفتگوهای خوبی صورت گرفته و این طرح پیشرفت داشته است. در حال تکمیل …
الفالف1 ماه قبل
مسیح علی‌نژاد که همواره خود را یک خبرنگار مستقل و غیروابسته معرفی می‌کرد، بنا به گفته خودش با دعوت مایک پمپئو به ساختمان وزارت خارجه آمریکا رفت و با او عکس یادگاری گرفت. گروه سیاسی الف، ۱۶ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۴۲ ۳۹۷۱۱۱۶۰۸۵باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار معاند، که تا پیش از این همواره خود را یک خبرنگار مستقل، غیروابسته و حامی مردم ایران معرفی کرده بود، با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دیدار کرد. رابرت پالادینو، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار عکسی از این دیدار در حساب توئیتری خود نوشت: «مایک پمپئو در دیدار با مسیح علی‌نژاد، از او به خاطر شجاعتش (!) قدردانی و بر تعهد ایالات متحده نسبت به تقویت صدای مردم ایران تاکید کرد.» مسیح علی‌نژاد نیز در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی تایید کرده که روز گذشته به یک «ملاقات رسمی دونفره با وزیر امور خارجه آمریکا» دعوت شده بوده است. حفظ کند، نپذیرفته است؛ دیداری که البته با استقبال بسیار سرد ایرانیان مقیم آمریکا مواجه شد و وزارت خارجه آمریکا مجبور شد صندلی‌های مراسم را با اعضای حزب جمهوری‌خواه پر کند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش سه شنبه شب ایرنا، گاردین افزود که از انگلیس «جرمی هانت» وزیر امور خارجه این کشور به دلیل تحولات برگزیت این اجلاس را زود ترک می‌کند. گاردین نوشت: دستور کار اولیه این نشست پس‌ از آن که اروپا به واشنگتن اعلام کرد برجسته کردن اختلاف دو طرف بر سر ایران «ایده هوشمندانه‌ای نیست» تغییر کرد. در واقع اروپا پیش از آنکه مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا از برگزاری این مشترک با لهستان خبر داد، در جریان نبود. هرچند اکنون آمریکا اصرار دارد که دستور کار این نشست روی صلح و امنیت خاورمیانه تأکید دارد، دیپلمات‌های اروپایی تردید دارند که چهره‌هایی همچون مایک پمپئو و مایک پنس، اظهارات ضد ایرانی مطرح نکنند. نشست صلح و امنیت خاورمیانه از روز چهارشنبه به مدت دو روز در ورشو برگزار می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، گاردین افزود که از انگلیس «جرمی هانت» وزیر امور خارجه این کشور به دلیل تحولات برگزیت این اجلاس را زود ترک می‌کند. گاردین نوشت: دستور کار اولیه این نشست پس‌ از آن که اروپا به واشنگتن اعلام کرد برجسته کردن اختلاف دو طرف بر سر ایران «ایده هوشمندانه‌ای نیست» تغییر کرد. در واقع اروپا پیش از آنکه مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا از برگزاری این مشترک با لهستان خبر داد، در جریان نبود. هرچند اکنون آمریکا اصرار دارد که دستور کار این نشست روی صلح و امنیت خاورمیانه تأکید دارد، دیپلمات‌های اروپایی تردید دارند که چهره‌هایی همچون مایک پمپئو و مایک پنس، اظهارات ضد ایرانی مطرح نکنند. نشست صلح و امنیت خاورمیانه از روز چهارشنبه به مدت دو روز در ورشو برگزار می‌شود.
انتخابانتخاب3 هفته قبل
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا گفته است که نمی‌خواهد فرزندانش بار سلاح هسته‌ای را به دوش بکشند. بنا به این گزارش رهبر کره شمالی این سخنان را ماه آوریل گذشته در جریان سفر مایک پمپئو به پیونگ یانگ بیان کرده است. سفر سال گذشته وزیر خارجه آمریکا به کره شمالی پیش از اولین دیدار رهبر کره شمالی با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بیان شد. افسر سابق سازمان سیا به نقل از رهبر کره شمالی گفت: «من پدر و همسر هستم و فرزند دارم. رهبر کره شمالی روز شنبه با قطار کشورش را به مقصد ویتنام ترک کرد.

به انتهای لیست رسیدید