پمپئو

پمپئو

خبرآنلاینخبرآنلاین20 دقیقه قبل
وی در پایان نوشت: کسانی که - با مقاصد جناحی - واکنش کینه‌آلود دولت آمریکا را نتیجهٔ عملکرد ضعیف کارگزاران سیاست خارجه ایران می‌خوانند فقط سیاست‌زده و بی انصاف نیستند. لازم به ذکر است که چند روز پیش وزیر خارجه آمریکا در صفحه توئیتر خود به دروغ مدعی آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای مذاکرات موشکی شد. این خبر دروغ مایک پمپئو که به گفت‌وگوی تلویزیونی محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران با شبکه ان بی سی اشاره داشت، در حالی منتشر شد که در صحبت‌های ظریف اساسا چنین مطلبی عنوان نشده است. در همین حال نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد نیز در واکنش به ادعای برخی خبرگزاری‌ها مبنی بر آمادگی ایران برای مذاکره درباره برنامه موشکی خود را تکذیب کرد و گفت: برنامه موشکی دفاعی ایران قابل مذاکره نیست. موضع ایران و محمدجواد ظریف درباره توانمندی‌های موشکی کشور مشخص است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 دقیقه قبل
برایان هوک مسئول میز ایران در کاخ سفید اعلام کرده با پلیس دیپلماتیک همکاری می‌کنیم که محدودیت‌های تردد ظریف رعایت شود! سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد از محدودیت‌های غیرقانونی آمریکا بر دیپلمات‌های ایران ابراز نگرانی کرده است. بازتاب محدودیت تردد دیپلمات‌های ایراناعمال محدودیت برای دیپلمات‌های ایرانی بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشته است. برخی آن را ناقض شعارهای انتخاباتی دکتر روحانی و عده‌ای آن را ناشی از اثرگذاری دیپلماسی ایران دانسته‌اند. ابوالفتح درباره این محدودیت‌ها نوشت: «پمپئو از آمادگی برای مصاحبه با تلویزیون ایران سخن می‌گوید اما حتی خبرنگار صداوسیما در نیویورک هم با محدودیت تردد همچون اعضای هیئت دیپلماتیک ایران مواجه شده، بقیه ایرانی‌ها هم که به دلیل ممنوعیت سفر، اجازه ورود به خاک آمریکا را ندارند.
جام نیوزجام نیوز34 دقیقه قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، حسین آرین، افسر پیشین نیروی دریایی و کارشناش امور نظامی و راهبردی در گفتگو با بی‌بی‌سی به تشریح اهداف آمریکا از مذاکره با ایران پرداخت. حسین آرین در این باره به بی بی سی گفت: گفتگوی آمریکا با ایران بر اساس شروط ۱۲ گانه‌ای است که پمپئو، وزیرخارجه آمریکا اعلام کرده است یعنی ایران به سلاح هسته‌ای دسترسی پیدا نکند، به طور کامل غنی سازی را کنار بگذارد، چرخه سوخت هسته‌ای اش را از بین ببرد، برنامه موشکی خود را کنار بگذارد و برد مورشک هایش را به زیر ۳۰۰ کیلومتر بیاورد. حسین آرین، افسر پیشین نیروی دریایی و کارشناس امور دریایی در گفتگو با بی‌بی‌سیوی در ادامه تاکید کرد که «ایران به خوبی می‌داند که مذاکره‌ای در کار نیست و اینکه آیت الله خامنه‌ای گفتگو با آمریکا و ترامپ را «سم مضاعف» میخواند یک مساله بدیهی است چون آمریکا نمی‌خواهد که مذاکره کند، هدف آمریکا این است که ایران با امضای مطالبات ۱۲ گانه آمریکا تسلیم شود و دستان خود را بالا ببرد و این خودکشی سیاسی برای جمهوری اسلامی است و جمهوری اسلامی هیچوقت چنین چیزی را قبول نخواهد کرد. کارشناس بی بی سی در ادامه تاکید کرد اگرچه آمریکایی‌ها فعلا این دوازده شرط را علم نکرده‌اند ولی در میان مذاکرات آنها را علم خواهند کرد. برای نمونه جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، که اخیر دریک انجمن مسیحی طرفدار اسرائیل صحبت میکرد گفته است «چرخه هسته‌ای ایران باید از بین برود» یعنی دارد برای ایران تکیلف تعیین میکند که موشک هایی که تولید می‌کنید باید بر اساس «ام. تی. سی. آر» یا «رژیم کنترل تکنولوژی موشکی» که یک سیستم داوطلبانه است باید برد آنها بیش از ۳۰۰ کیلومتر نباشد چون برد بیشتر از ۳۰۰ کیلومتر، جزو سلاح‌های کشتار جمعی به حساب می‌آید، اینها محدودیت‌های بسیاری زیادی است که آمریکا میخواهد به ایران تحمیل کند، محدودیت هایی که نه تنها دست جمهوری اسلامی را می‌بندد ولی اگر جمهوری اسلامی مطالبات ۱۲ گانه آمریکا را امضا کند و تسلیم شود، به باور من بسیاری از منافع ملی فرا جمهوری اسلامی را تحت تاثیرمنفی خود قرار خواهد داد.
خبر فوریخبر فوری34 دقیقه قبل
سنا نیز در ماه ژوئن به لغو قراردادهای فروش سلاح به عربستان رای داده بود. مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه به ممنوعیت فروش میلیاردها دلار سلاح به عربستان سعودی و امارات رای داد. آمریکا ماه گذشته اعلام کرد که یک هزار نیروی دیگر به خاورمیانه می‌فرستد اما محل اعزام آنها را اعلام نکرد. یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده است، به سی. ان. ان گفت که دولت آمریکا کنگره را از تصمیم خود رسما مطلع نکرده است. «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا ماه می‌گذشته اعلام کرد که فروش سلاح به متحدان واشنگتن در خاورمیانه را تسریع می‌کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور40 دقیقه قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور44 دقیقه قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز53 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، به سادگی می‌توان از آنچه که بین آمریکا و ایران درجریان است گیج و سردرگم شد. ایران یک پهباد شناسایی آمریکایی را سرنگون کرد و ایران و آمریکا هر یک بر روایت‌های متضادی در این باره پای فشردند که آیا این پهباد در حریم هوایی ایران قرار داشته است یا خیر. و اگر جنگی دربگیرد به این دلیل نیست که کسی پای دولت آمریکا را به آن «کشیده» است. چرا که اصولا این دولت ترامپ بوده که از توافق اتمی با ایران خارج شده – توافقی که ایران به طور کامل به مفاد آن پایبند بوده است – و همین مسئله شکوه و شکایت‌های دولت آمریکا از سطح غنی سازی فعلی ایران را به کلی بی اعتبار می‌سازد. تصور کنید که آمریکاییان چه واکنشی نشان می‌دادند اگر ایران چند شناور نظامی خود را به نزدیکی سواحل کالیفرنیا اعزام می‌کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
برایان هوک مسئول میز ایران در کاخ سفید اعلام کرده با پلیس دیپلماتیک همکاری می‌کنیم که محدودیت‌های تردد ظریف رعایت شود! سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد از محدودیت‌های غیرقانونی آمریکا بر دیپلمات‌های ایران ابراز نگرانی کرده است. بازتاب محدودیت تردد دیپلمات‌های ایراناعمال محدودیت برای دیپلمات‌های ایرانی بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشته است. برخی آن را ناقض شعارهای انتخاباتی دکتر روحانی و عده‌ای آن را ناشی از اثرگذاری دیپلماسی ایران دانسته‌اند. پمپئو با چه کسی می‌خواهد مصاحبه کند؟» یک کاربر ایرانی هم دراین باره نوشت: «فیلم مصاحبه‌های ظریف در آمریکا رو ببینید و به این کشور حق بدید که عصبانی باشه و برای تردد ظریف محدودیت وضع کنه!» کاربر دیگری هم با انتشار فیلم گفت و گوی اخیر ظریف با زینب بداوی در آمریکا نوشت: «به خاطر این مصاحبه آمریکا باید حق سخن گفتن به زبان انگلیسی رو هم از ظریف بگیره!»
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای واهی مقامات آمریکایی علیه ایران، بار دیگر ایران را به اقدامات بی ثبات کننده در منطقه متهم کرد و گفت در دیدار روز گذشته با همتای بحرینی خود درباره راهکارهای جلوگیری از اقدامات بی ثبات کننده ایران گفتگو کرده است. پمپئو در پیام توئیتری خود نوشت: "من با خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین دیدار کردم تا درباره امنیت دریایی، جلوگیری از فعالیت‌های بی ثبات کننده ایران و ترویج آزادی مذهبی بحث و رایزنی کنیم. آمریکا از ادامه مشارکت قوی و تلاش‌های مستمر بحرین برای پیشبرد صلح و رفاه سپاسگزار است. "
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
ساعت ۲۴-تارنمای پولیتیکو با اشاره به اختلاف‌های داخلی دولت آمریکا درباره ایران و مواضع دونالد ترامپ نوشت، «توافق بهتری» که مورد نظر رئیس جمهوری آمریکاست بسیار شبیه همان قرارداد اوباماست. تارنمای پولیتیکو با اشاره به اختلاف‌های داخلی دولت آمریکا درباره ایران و مواضع دونالد ترامپ نوشت، «توافق بهتری» که مورد نظر رئیس جمهوری آمریکاست بسیار شبیه همان قرارداد اوباماست. این تارنمای آمریکایی چهارشنبه نوشت: ترامپ مدت‌های زیادی است که توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران را «بدترین توافق» و یک «فاجعه» می‌نامد. اگر همان توافق را به ترامپ بدهید نامش را بگذارید توافق ترامپ، او هیجان‌زده خواهد شد. نتیجه چنین وضعیتی نواهای ناهنجاری است که از دولت آمریکا به گوش می‌رسد و بعضی از آنها با ترامپ هماهنگ نیست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از روسیا الیوم، در پی افزایش تنش‌ها در منطقه خلیج‌فارس، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا، روز گذشته با «خالد بن احمد آل خلیفه» همتای بحرینی‌اش درباره امنیت دریانوردی و پرونده ایران گفت‌وگو کرده است. در این دیدارها درباره روابط دوجانبه و تقویت همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف بحث و تبادل نظر شد. روز گذشته «برایان هوک» فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران طی نطقی در جلسه اندیشکده آمریکا «شورای آتلانتیک» اعلام کرد که بحرین طی هفته‌های آینده نشستی بین‌المللی برای رایزنی درباره امنیت دریانوردی در منطقه خلیج‌فارس را میزبانی خواهد کرد. این دیپلمات آمریکایی افزود، از تمامی ۶۵ کشوری که در کنفرانس ورشو مشارکت داشتند برای حضور در کنفرانس بین‌المللی امنیت دریانوردی در بحرین دعوت به عمل خواهد آمد. برایان هوک همچنین خاطرنشان کرد که ایالات متحده خواهان مشارکت بسیاری از کشورهای منطقه خاورمیانه در طرح آمریکایی برای تامین امنیت دریانوردی در خلیج‌فارس است.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
به گزارش پنجشنبه سی. ان. ان، دو مقام نظامی آمریکا گفتند که انتظار می‌رود پانصد ۵۰۰ نظامی به پایگاه هوایی «شاهزاده سلطان» در شرق ریاض اعزام شوند. یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده است، به سی. ان. ان گفت که دولت آمریکا کنگره را از تصمیم خود رسما مطلع نکرده است. «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا ماه می‌گذشته اعلام کرد که فروش سلاح به متحدان واشنگتن در خاورمیانه را تسریع می‌کند. وی گفته بود که با استناد به قوانین اضطراری مربوط به فروش سلاح، ۲۲ قرارداد تسلیحاتی با عربستان، امارات و اردن را تایید کرده است. اما مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه به ممنوعیت فروش میلیاردها دلار سلاح به عربستان سعودی و امارات رای داد.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا با همتای بحرینی خود درباره امنیت دریایی و پرونده ایران در پی تشدید تنش‌ها در منطقه خلیج‌فارس، گفت‌وگو کرد. به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا، شب گذشته در توییتر، از دیدار خود با «خالد بن احمد آل‌خلیفه» همتای بحرینی‌اش خبر داد. پامپئو نوشت که با وزیر خارجه بحرین برای رایزنی درباره امنیت دریایی و رویارویی با آنچه که آن را «فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران» ادعا کرده، دیدار کرده است. «برایان هوک» نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران طی سخنرانی در اندیشکده «شورای آتلانتیک» اعلام کرد که بحرین در هفته‌های آتی میزبان یک کنفرانس بین‌المللی امنیت دریایی با حضور نمایندگان و مقامات ۶۵ کشور جهان خواهد بود. هوک تصریح کرد که کنفرانس بحرین ادامه‌ای بر کنفرانس ورشو است که با موضوع «صلح و امنیت در خارمیانه» بهمن ماه پارسال برگزار شد.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
آمار نفتکش‌ها که توسط رویترز رصد شده، نشان می‌دهد رشد صادرات نفت آمریکا به هند به میزان قابل توجهی بالاتر از رشد واردات نفت هند از کشورهای خاورمیانه بوده است. اما در فاصله آغاز تحریم‌های آمریکا تا پایان معافیت‌های این کشور به خریداران نفت ایران، خرید نفت ایران از سوی هند با کاهش مواجه و به ۲۷۵ هزار بشکه در روز رسید. هند: واردات نفت ایران را متوقف نکردیماین در شرایطی است که دولت هند اعلام کرد تجارت با ایران از جمله واردات نفت از این کشور را متوقف نکرده است. وی مورالیدهاران - وزیر امورخارجه دولت هند - در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا تجارت هند با ایران متوقف شده است؟ گفت: خیر. شرکت «نفت‌ایران اینترترید» که زیرمجموعه سوییسی شرکت ملی نفت ایران است، ۱۵٫۴ درصد سهم در شرکت چنای پترولیوم دارد که زیرمجموعه شرکت ایندین اویل، بزرگترین پالایشگر نفت هند است.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
در نتیجه توان تأثیرگذاری ظریف بود که حتی شاهدیم محور گاندو- پمپئو علیه ایشان تشکیل می‌شود؛ محوری که تلاش می‌کند مانع از آن شود که جمهوری اسلامی حرف صحیح خود را با زبان کم هزینه و نرم مطرح کند. به همین دلیل است که ترامپ از ورود به یک درگیری خودداری می‌کند چون می‌داند جنگ چقدر هزینه دارد و بهره‌گیری از زبان سخت‌افزاری می‌تواند برای امریکا هزینه ساز باشد. اما آنچه در روابط بین‌الملل کم هزینه است دیپلماسی عمومی، دیپلماسی خط دو و خط یک و نیم و دیپلماسی رسانه و آکادمیک است. اینها مدارهایی است که به وجود آمده‌اند و تیم دیپلماتیک ایران بخوبی از آنها برای تبیین اهداف و منافع کشور بهره برده است. به عبارت دیگر پیوند سعودی- اسرائیل- امریکا و مخالفان داخلی نظام جمهوری اسلامی به پیگیری این سیاست پرهزینه برای ایران مستحکم‌تر از گذشته به کار خود ادامه می‌دهد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد11 ساعت قبل
او افزود: هیچ‌گونه گزینه‌ای جز مذاکره، برای ایران وجود ندارد، در غیر این صورت در تحریم خواهند ماند. اورتاگوس با متهم کردن ایران به تهدید کشتیرانی در تنگه هرمز گفت که این تهدیدات ایران را نمی‌پذیریم. از سوی دیگر مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا نیز ادعا کرد که «ایران اعلام آمادگی کرده تا بر سر برنامه موشکی خود به مذاکره بپردازد.» درحالی وزیرخارجه آمریکا مدعی آمادگی ایران برای مذاکره درباره برنامه موشکی خود شده که تهران همواره این موضوع را تکذیب و اعلام کرده مذاکره‌ای درباره این موضوع و تامین امنیت داخلی ایران انجام نخواهد داد. همزمان سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل گفت: مصاحبه وزیر امورخارجه ایران تحریف آشکار شده است. ما همواره گفته‌ایم که حفظ توافق هسته‌ای با ایران، بیش و پیش از هرچیز برای منافع امنیتی اروپا و جهان حائز اهمیت است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد11 ساعت قبل
۱۰ جلسه معاملاتی زمان سپری شد تا نماگر اصلی بورس تهران توانست با قدرت از این مرز حساس نیز عبور کند. در این خصوص روز یکشنبه، بازار سهام شاهد تشکیل صف‌های خرید ۱۰۹ میلیارد تومانی بود. هفته‌ای مهم برای بورس‌بازانهفته آتی را می‌توان هفته‌ای تاثیرگذار و مهم برای بورس تهران قلمداد کرد. اما برخلاف سنت همیشگی این سهامداران عمده بودند که خالص خرید سهام را به خود اختصاص داده و برای چهار هفته متوالی در مقام خریدار ظاهر شده‌اند. البته در میان اولویت‌های خرید حقوقی‌ها دو گروه محصولات شیمیایی و کانه‌های فلزی نیز به چشم می‌خورند.
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تروریستی خواندن سیاست‌های تحریمی کاخ سفید علیه مردم ایران، گفت جمهوری اسلامی ایران با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کند. جنگ اقتصادی که ترامپ با افتخار از آن یاد می‌کند؛ شهروندان غیرنظامی را هدف قرار داده است. وی ادامه داد: این جنگ، نظامیان یا مقامات را هدف قرار نداده بلکه شهروندان معمولی را هدف قرار داده است. این یک اقدام تروریستی است چرا که تروریسم مردم را هدف قرار می‌دهد تا طرح سیاسی خود را به پیش ببرد. ظریف خاطرنشان کرد: این دقیقا کاری است که آمریکا انجام می‌دهد و (مایک) پمپئو (وزیر خارجه آمریکا) رسما گفته است؛ این یک سیاست تروریستی است و ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
وزیر خارجه روسیه و همتای آمریکایی‌اش ممکن است در حاشیه نشست آسه‌آن با یکدیگر دیدار کنند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه و «مایک پمپئو»، همتای آمریکایی‌اش ممکن است در حاشیه نشست انجمن ملل آسیای جنوب شرقی (آسه‌آن) با یکدیگر دیدار کنند. این خبر را «سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر خارجه روسیه، امروز -چهارشنبه- اعلام کرد. ریابکوف گفت: «احتمال این دیدار وجود دارد و در حال مذاکره برای برنامه‌ریزی‌ها و موضوعات مورد بحث هستیم.» نشست آسه‌آن در تاریخ ۳۰ و ۳۱ جولای در تاریلند برگزار می‌شود.
مهرمهر16 ساعت قبل
بر اساس اعلام وزیر خارجه آمریکا، مین آئونگ هالینگ فرمانده ارتش میانمار و سوئه وین معاونش، سرتیپ ثان اوو و سرتیپ اونگ اونگ مشمول اعمال تحریم دولت آمریکا خواهند شد. گفتنی است ارتش میانمار در ۲۵ آگوست ۲۰۱۷ حملات خود به منطقه راخین را آغاز کرد. در این حملات هزاران غیرنظامی راخینی جان باخته و حدود ۳۵۰ روستا توسط ارتش میانمار و بودائیان افراطی به آتش کشیده شد. از سال ۱۹۷۰ تاکنون ۸۴ درصد از جمعیت ۲ میلیونی مسلمانان آراکان در پی خشونت‌های ارتش میانمار و بودائیان افراطی به کشورهای همسایه گریخته‌اند. سازمان ملل متحد و سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر خشونت علیه مسلمانان آراکان در میانمار را «پاکسازی قومی» و «نسل‌کشی» توصیف می‌کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز16 ساعت قبل
اما موضوع گیج کننده‌تر این است که افغانستان دولتی دارد که آمریکا با کمک فعال ایران برای جانشینی با طالبان منصوب کرد. وی افزود: برخلاف کشورهای دیگر جهان، آمریکا تاکید دارد که ایران نباید حتی یک سانتریفیوژ فعال هم داشته باشد. به گفته سیک، این موضوع در برنامه جامع اقدام مشترک قید شده اما اکنون از سوی دولت ترامپ تضعیف شده است. این دقیقا همان تعهد به خلع تسلیحاتی است که دولت ترامپ امیدوار است از دولت کره شمالی دریافت کند. سیک افزود: سیاست دولت ترامپ در قبال ایران از همان ابتدا اشتباه بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین16 ساعت قبل
اس-۴۰۰ یک سامانه دفاع موشکی پیشرفته متحرک است که قابلیت حمل چهار نوع موشک و تخریب انواع اهداف هوایی از فاصله نزدیک تا بسیار دور را دارد. قدس آنلاین: اسرپاد نیک، وزیر دفاع هند، امروز (چهارشنبه) در پارلمان این کشور اعلام کرد تحویل محموله‌های سامانه دفاع موشکیاس-۴۰۰ که از روسیه خریداری شده است تا ۲۰۲۳ تکمیل خواهد شد. بر اساس توافق بانک‌های مرکزی روسیه و هند، پرداخت برای این سامانه‌های دفاع موشکی از طریق روبل و روپیه صورت خواهد پذیرفت. دهلی‌نو و مسکو در اکتبر ۲۰۱۸، یک قرارداد پنج میلیارد و ۴۳۰ میلیون دلاری برای تحویل سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ امضا کردند. با این حال، وزارت خارجه هند می‌گوید در جریان سفر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، به دهلی‌نو توانسته‌اند او را متقاعد سازند که هند به خرید سامانه دفاع موشکی نیاز دارد.
برترین‌هابرترین‌ها17 ساعت قبل
ایرنا: «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا ضمن تکرار ادعاهای خود علیه ایران مدعی شد که واشنگتن «متعهد به مذاکره بدون پیش‌شرط» با ایران است. پمپئو افزود: ما امیدواریم که آنها چنین تصمیمی اتخاذ کنند و اگر چنین تصمیمی گرفتند همان گونه که پرزیدنت ترامپ گفته او آماده است با آنها به مذاکره بنشیند و در مورد این گذار صحبت کند. آمریکایی‌ها به ویژه دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده بارها پیشنهاد مذاکره را مطرح کرده و در عین حال برخلاف روندهای مربوط به مذاکره، به تهدید علیه ایران نیز روی آورده‌اند. هر چند پمپئو مدعی شده که آمریکا خواستار مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران است اما وی سال گذشته با حضور در بنیاد هریتیج، ۱۲ شرط را برای مذاکره با ایران برشمرد که به تعبیر بسیاری از کارشناسان، هدف آن تغییر رژیم است. در چنین شرایطی، آمریکا به طور یکجانبه از توافق هسته‌ای برجام خارج شده و تحریم‌ها علیه ایران را برگرداند و بر آنها افزود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز18 ساعت قبل
مایک پمپئو، وزیرخارجه آمریکا فردا (پنجشنبه) به چهارکشور اکوادور، آرژانتین، مکزیک و السالوادور سفر می‌کند و در باره بحران ونزوئلا، هجوم بسیار زیاد مهاجران به مرزهای جنوبی آمریکا و نیاز به همکاری امنیتی بیشتر با همتایان منطقه‌ای خود گفت و گو خواهد کرد. به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری‌ها از وزارت امور خارجه آمریکا، پمپئو از پنجشنبه ۱۸ ژوییه (۲۷ تیرماه) تا سه شنبه ۲۳ ژوییه (اول مرداد ماه) به کشورهای اکوادور، آرژانتین، مکزیک و السالوادور سفر خواهد کرد. وی در آرژانتین در دومین «کنسرسیوم وزرای مبارزه با تروریسم در نیمکره غربی» Western Hemisphere Counterterrorism Ministerial)) شرکت می‌کند. به گفته مقامات آمریکا، پمپئو به عنوان رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا در مکزیک با «مارچلو ابرارد» Marcelo Ebrard دیدار می‌کند و درباره دستور «وسیع این گفت و گوها» صحبت می‌کنند؛ مهاجرت از آمریکای مرکزی به آمریکا در دستور کار این گفت و گوهاست. هدف تیم ترامپ از این اقدام، تنبیه آنها به خاطر مهاجرت به سوی شمال (آمریکا) بوده است.
جام نیوزجام نیوز18 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، در روزهای گذشته محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی مصاحبه‌ای چالشی با بی بی سی جهانی انجام داده و در آن به مسائل مختلفی از جمله برجام، احتمال درگیری در خلیج فارس، پهپاد آمریکایی و … پاسخ‌های دقیق داده است. احسان سلطانی، از کارشناسان رسانه‌ای مقیم ایتالیا با مقایسه‌ای میان این مصاحبه و مصاحبه بی بی سی فارسی با پمپئو، در این خصوص نوشت: «مصاحبه چالشی BBC جهانی با ظریف را مقایسه کنید با مصاحبه تشریفاتی BBC فارسی با پمپئو؛ که در آن گفت مردم ایران باید گرسنگی بکشند تا علیه حکومت اعتراض کنند. باشد تا کمی کارکنان BBC فارسی مصاحبه چالشی با مقامات را یاد بگیرند. نه اینکه وقتی به مقامات ایرانی می‌رسند شجاع و حرفه‌ای شوند.» به نظر می‌رسد خبرنگاران بی بی سی فارسی برخلاف خبرنگاران انگلیسی بیش از آنکه به دنبال گفت و گوی چالشی با وزیر خارجه آمریکا باشند، تریبوی در اختیار پمپئو قرار داند تا بتواند ایران را تهدید کند!
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
ایالات متحده به جای حاشیه رفتن، باید فروش سلاح به صدام‌های جدید را متوقف کند. ایالات متحده به جای حاشیه رفتن، باید فروش سلاح به صدام‌های جدید را متوقف کند. این اظهارات در حالی بود که خبرگزاری آسوشیتدپرس با تقطیع سخنان ظریف، خبر به گونه‌ای منتشر کرد که گویا ایران آماده مذاکره با آمریکا بر مسائل موشکی است. دونالد ترامپ و مایک پمپئو، رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا هم با استناد به این خبرسازی مدعی شدند که ایرانی‌ها برای اولین بار برای گفت‌وگو درباره برنامه موشکی خودشان ابراز آمادگی کرده‌اند. علیرضا میریوسفی، سخنگوی دفتر نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل نیز، فضاسازی رسانه‌ای درباره آمادگی ایران برای گفت‌وگو در خصوص برنامه موشکی را تکذیب و تاکید کرد «برنامه موشکی ایران تحت هیچ شرایطی و با هیچ کشوری قابل مذاکره نیست».
ایسناایسنا19 ساعت قبل
«اگر تلویزیون ایران دعوتم کند می‌پذیرم»؛ این جمله، چند روز قبل از سوی وزیر امور خارجه آمریکا مطرح شد. مایک پمپئو درباره‌ پذیرش حضور در تلویزیون ایران، به این نکته اشاره کرده است که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز چنین فرصتی را داشته است. اگر یک خبرنگاری باشد که بتواند آقای پمپئو را به چالش بکشد و مصاحبه ساده‌ای برای وزیر خارجه آمریکا نشود، می‌تواند مفید باشد. حسن عابدینی نخست درباره نبود گفت‌وگوهای چالشی با مقامات خارجی در ایران اظهار می‌کند: معمولا مقامات ارشدی گفت‌وگو می‌کنند که دارای پیام کاملا منطبق بر منطق و استدلال داشته باشند. مقامات ایرانی مایل هستند این گفت‌وگوها به صورت زنده یا ضبطی از طریق آن رسانه‌ها در اختیار افکار عمومی قرار بگیرد.

شکایت ایران برای گریس/ابقاء آیت الله جنتی/ایستادگی ظریف و …

4+
ایسناایسنا20 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد دولت بررسی تحریم علیه ترکیه به دلیل خرید سامانه دفاعی اس ۴۰۰ روسیه را در دست بررسی دارد. وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد دولت بررسی تحریم علیه ترکیه به دلیل خرید سامانه دفاعی اس ۴۰۰ روسیه را در دست بررسی دارد. به گزارش اسپوتنیک، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور و «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در حال بررسی گزینه‌های مربوط به مقابله با خرید سامانه دفاعی اس ۴۰۰ روسیه‌ توسط ترکیه هستند. براساس گزارش رسانه‌های آمریکایی تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه به دلیل خرید سامانه دفاعی اس ۴۰۰ در اواخر هفته اعلام خواهد شد. قرارداد خرید سامانه دفاعی اس ۴۰۰ میان مسکو و آنکارا در دسامبر ۲۰۱۷ در میانه فشار‌های واشنگتن بر ترکیه امضا شد.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
به گزارش ایسنا مشروح گفت‌وگوهای محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور، پیروز حناچی شهردار تهران، رضا اردکانیان وزیر نیرو، منصور غلامی وزیر علوم با خبرنگاران را می‌توانید در لینک‌های زیر دنبال کنید. ایران درباره بنیه دفاعی‌اش مذاکره نمی‌کندمحمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور در واکنش به ادعاهای اخیر پمپئو یادآورشد: بنیه دفاعی ما خط قرمز ماست و بارها اعلام کردیم که درباره آن مذاکره نمی‌کنیم. ما از مقامات آمریکا تاکنون سخنان متناقض زیاد شنیدیم و این دولت آمریکا از بقیه بیشتر تناقض گویی کرده است. سازمان بازرسی مرجع تشخیص عدم برگزاری انتخابات شورایاری‌ها نیستپیروز حناچی شهردار تهران در واکنش به نامه اخیر رییس سازمان بازرسی در خصوص غیر قانونی بودن برگزاری انتخابات شورایاری‌ها اظهار کرد: سازمان بازرسی مرجع تشخیص عدم برگزاری انتخابات شورایاری‌ها نیست. وی با تاکید بر اینکه درباره عدم برگزاری انتخابات شورایاری‌ها هنوز مراجع قانونی اعلام نظر نکرده‌اند، خاطر نشان کرد: در برگزاری انتخابات شورایاری‌ها، مرجع قانونی در دولت معاونت حقوقی ریاست جمهوری و در قوه مقننه رئیس مجلس است.

به انتهای لیست رسیدید