پوتین

پوتین

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
یک زن ۳۶ ساله اوکراینی، که ناتالی نام دارد، با ادعای اینکه همسر رئیس جمهور روسیه است سعی داشت تا در هنگام عبور پوتین از میدان سرخ مسکو او را ملاقات کند. بنا به اعلام رسانه‌های روسی این حادثه در ۲۰ نوامبر در نزدیکی اقامتگاه رئیس جمهور روسیه در کاخ کرملین رخ داد. فریادهای این زن مبنی بر اینکه همسر پوتین است و خواستار ملاقات با اوست توجه عموم را به خود جلب کرد. به دنبال این حادثه، سرویس حفاظت فدرال روسیه این زن را بازداشت و تحویل پلیس مسکو داد. رئیس جمهور ۶۷ ساله روسیه در سال ۲۰۱۴ از همسر خود جدا شده است و تمایلی به صحبت کردن درباره زندگی شخصی خود ندارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، امروز در بازار جهانی قیمت هر بشکه نفت برنت با ۲۶ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۲ دلار و ۶۶ سنت معامله شد. نفت وست تگزاس آمریکا هم با رشد ۳۴ سنت بشکه‌ای ۵۷ دلار و ۳۵ سنت به فروش رفت. امروز قیمت بنزین در بازارهای جهانی کاهش داشت و با ۱۸ سنت کاهش گالنی ۱۶۵ دلار و ۴۵ سنت عرضه شد. بر اساس منابع اوپک، کشورهای اوپک و دیگر هم‌پیمانان غیراوپکی‌اش در نشست ماه آینده طرح کاهش تولید نفت را تمدید خواهند کرد و همین عاملی شد تا قیمت نفت در بازارهای جهانی رشد کند در حالی که امروز قیمت نفت کاهشی بود. پوتین رئیس‌جمهور روسیه هم روز چهارشنبه اعلام کرد: روسیه و اوپک هدف مشترکی را برای حفظ توازن بازار نفت دنبال می‌کنند و مسکو همکاری‌های خود را درباره طرح کاهش تولید نفت ادامه خواهد داد.
فارسفارس2 ساعت قبل
امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت به بشکه‌ای ۶۳ دلار نزدیک شد، قوت گرفتن تمدید طرح کاهش تولید نفت تا اواسط ۲۰۲۰ عاملی برای افزایش قیمت شد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز در بازار جهانی قیمت هر بشکه نفت برنت با ۲۶ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۲ دلار و ۶۶ سنت معامله شد. امروز قیمت بنزین در بازارهای جهانی کاهش داشت و با ۱۸ سنت کاهش گالنی ۱۶۵ دلار و ۴۵ سنت عرضه شد. بر اساس منابع اوپک، کشورهای اوپک و دیگر هم‌پیمانان غیراوپکی‌اش در نشست ماه آینده طرح کاهش تولید نفت را تمدید خواهند کرد و همین عاملی شد تا قیمت نفت در بازارهای جهانی رشد کند در حالی که امروز قیمت نفت کاهشی بود. پوتین رئیس‌جمهور روسیه هم روز چهارشنبه اعلام کرد: روسیه و اوپک هدف مشترکی را برای حفظ توازن بازار نفت دنبال می‌کنند و مسکو همکاری‌های خود را درباره طرح کاهش تولید نفت ادامه خواهد داد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
همانطور که می‌دانیم ماجرا از تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با همتای اوکراینی خود یعنی زلسنکی آغاز شد. خواسته ترامپ هم کاملا مشخص بود و آن بی اعتبار کردن رقیبش یعنی جوبایدن بود. در همین راستا، وی از رئیس جمهوری اوکراین خواست تا فساد مالی پسر جوبایدن یعنی هانتر بایدن را برملا کند. وی ادامه داد: همان گونه که می‌دانیم بیشترین جنگ‌ها را دموکرات‌ها به راه انداخته‌اند و جنگ ویتنام نیز در زمان ریاست جمهوری جان اف کندی آغاز شد و بنا بر این نباید در دام هواداری از دموکرات‌ها افتاده و گذشته بد آنها را فراموش کنیم. باید به این واقغیت اذعان نمود که ترامپ در طول تاریخ آمریکا یکی از عجیب‌ترین پدیده‌ها‌ها بوده است.
فارسفارس3 ساعت قبل
دولت سوریه حمله روز گذشته ترکیه به خودروی غیر نظامیان در شمال سوریه را به شدت محکوم کرد و از جامعه جهانی خواست مقابل اقدامات ترکیه بایستند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه امروز (پنجشنبه) نیروهای ترکیه‌ای حاضر در شمال سوریه را اشغالگر نامید و گفت که آنها علیه غیرنظامیان دست به جنایت می‌زنند. با وجود برقراری آتش‌بس در شمال سوریه، حملات ترکیه به مناطق شمالی این کشور هر از گاهی صورت می‌گیرد و به همین دلیل شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بارها اعلام کردند که ترکیه توافق آتش‌بس را نقض می‌کند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند. هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» کرد از منطقه امن خارج شوند.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت به بشکه‌ای ۶۳ دلار نزدیک شد، قوت گرفتن تمدید طرح کاهش تولید نفت تا اواسط ۲۰۲۰ عاملی برای افزایش قیمت شد. خبرگزاری فارس: امروز در بازار جهانی قیمت هر بشکه نفت برنت با ۲۶ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۲ دلار و ۶۶ سنت معامله شد. امروز قیمت بنزین در بازارهای جهانی کاهش داشت و با ۱۸ سنت کاهش گالنی ۱۶۵ دلار و ۴۵ سنت عرضه شد. بر اساس منابع اوپک، کشورهای اوپک و دیگر هم‌پیمانان غیراوپکی‌اش در نشست ماه آینده طرح کاهش تولید نفت را تمدید خواهند کرد و همین عاملی شد تا قیمت نفت در بازارهای جهانی رشد کند در حالی که امروز قیمت نفت کاهشی بود. پوتین رئیس‌جمهور روسیه هم روز چهارشنبه اعلام کرد: روسیه و اوپک هدف مشترکی را برای حفظ توازن بازار نفت دنبال می‌کنند و مسکو همکاری‌های خود را درباره طرح کاهش تولید نفت ادامه خواهد داد.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
خبرآنلاین: رئیس دانشکده روابط بین الملل وزارت خارجه به بررسی تحولات در رابطه با استیضاح ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می‌پردازد. همانطور که می‌دانیم ماجرا از تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با همتای اوکراینی خود یعنی زلسنکی آغاز شد. در همین راستا، وی از رئیس جمهوری اوکراین خواست تا فساد مالی پسر جوبایدن یعنی هانتر بایدن را برملا کند. وی ادامه داد: همان گونه که می‌دانیم بیشترین جنگ‌ها را دموکرات‌ها به راه انداخته‌اند و جنگ ویتنام نیز در زمان ریاست جمهوری جان اف کندی آغاز شد و بنا بر این نباید در دام هواداری از دموکرات‌ها افتاده و گذشته بد آنها را فراموش کنیم. باید به این واقغیت اذعان نمود که ترامپ در طول تاریخ آمریکا یکی از عجیب‌ترین پدیده‌ها‌ها بوده است.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشیک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه امروز (پنجشنبه) نیروهای ترکیه‌ای حاضر در شمال سوریه را اشغالگر نامید و گفت که آنها علیه غیرنظامیان دست به جنایت می‌زنند. با وجود برقراری آتش‌بس در شمال سوریه، حملات ترکیه به مناطق شمالی این کشور هر از گاهی صورت می‌گیرد و به همین دلیل شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بارها اعلام کردند که ترکیه توافق آتش‌بس را نقض می‌کند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند. هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» کرد از منطقه امن خارج شوند. پس از توافق آمریکا و ترکیه، «رجب‌طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه ۳۰ مهر ماه جلسه‌ای در سوچی برگزار کردند و به توافقی دست یافتندکه طبق آن یگان‌های کرد در طول ۱۵۰ ساعت، ۳۰ کیلومتر از مرز ترکیه و سوریه عقب‌نشینی می‌کنند و نیروهای امنیتی ترکیه و روسیه گشت‌زنی‌های مشترکی را در این منطقه انجام می‌دهند.
ایبناایبنا6 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، ولادیمیر پوتین گفته است که اختلاف نظر بین اعضای اتحادیه اروپا به خصوص در زمینه‌های اقتصادی در آینده ممکن است به خروج کشورهای اروپای شرقی از این اتحادیه منجر شود. به عقیده رئیس دولت روسیه، اختلاف نظرها در اتحادیه اروپا از مسائل کاملا مشخص پدیدار شده است. به عنوان مثال بریتانیا که ده‌ها میلیارد یورو برای حمایت کشور با اقتصاد کمتر توسعه یافته خرج می‌کند یک نمونه است. رئیس جمهور روسیه همچنین خاطر نشان کرد که تقریبا تا سال ۲۰۲۸ برخی کشورهای اروپای شرقی به چنین سطحی از توسعه اقتصادی می‌رسند، ضمن اینکه حمایت بودجه کل اروپایی را دریافت نخواهند کرد. پوتین افزود: من مطمئن نیستم که چنین تفکری بروز نکند که از اتحادیه اروپا خارج شوند همانطور که بریتانیا به این نتیجه رسید.
رکنارکنا7 ساعت قبل
به گزارش رکنا، وزارت دفاع ترکیه امروز (پنج شنبه) با انتشار توییتی اطلاع داد که این افراد از اعضای یگان‌های مدافع خلق (ی. ک. ک) بودند که پس از عملیات شناسایی به وسیله پهپادهای ارتش ترکیه مورد هدف قرار گرفتند. ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد. یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در حدفاصل شهرهای راس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است. حملات یک هفته‌ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، ارتش ترکیه در حومه شهر عین العرب (کوبانی) واقع در شمال سوریه عملیات پهپادی انجام داد. وزارت دفاع ترکیه امروز پنجشنبه با انتشار توئیتی اطلاع داد که این افراد از اعضای یگان‌های مدافع خلق (ی. ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد. یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در حدفاصل شهرهای راس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است. حملات یک هفته‌ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «حلوصی آکار» می‌گوید منطقه امنی به طول ۱۴۵ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتر در شمال سوریه ایجاد شده است. وزیر دفاع ترکیه با انتشار بیانیه‌ای ضمن بیان این مطلب که منطقه امن مورد نظر آنکارا در شمال سوریه ایجاد شده است، گفت: روزانه ۱۰ تا ۱۵ بار توافق آتش آتش‌بس نقض می‌شود و تماس‌ها با روسیه برای جلوگیری از این نقض آتش‌بس ادامه دارد. حلوصی آکار در ادامه مدعی شده است: حدود ۱۲۰۰ تروریست از آغاز عملیات ترکیه در شمال سوریه کشته و یا مجروح شده‌اند. ترکیه از روز ۹ اکتبر (۱۷ مهر)، عملیات موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرده و هدف از این عملیات را پاکسازی مناطق مرزی ترکیه از وجود تروریست‌ها عنوان کرد. «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه، در جریان سفر ماه اکتبر به بندر «سوچی» توافقی در مورد مرز‌های مشترک ترکیه و سوریه با «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه، به امضا رساند.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
وی در ادامه افزود: من چیزهایی را از این نشست‌های استماع درک کردم، من متوجه شده‌ام که ترامپ نمی‌خواهد من نامزد حزب دموکرات شوم. ولادیمیر پوتین هم نمی‌خواهد من رئیس جمهور شوم. معاون رئیس جمهور سابق آمریکا اظهار داشت: من نامزدی هستم که بیشترین شانس را برای شکست ترامپ دارم. اظهارات بایدن پس از دومین روز پخش علنی و عمومی نشست‌های استماع درباره استیضاح ترامپ بیان شده است. دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را آغاز کرده‌اند.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۲۲ سنت یا ۰٫۳۵ درصد کاهش پیدا کرد و به ۶۲ دلار و ۱۸ سنت در هر بشکه رسید. فعالان بازار امیدوارند اگر توافق تجاری حاصل شود، کندی رشد اقتصاد جهانی برطرف می‌شود. نگرانی بازار پیرامون مناقشه تجاری، خوش بینی نسبت به رشد کمتر از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا را تحت الشعاع قرار داد. گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به ۱۵ نوامبر به میزان ۱٫۴ میلیون بشکه رشد کرده است. ذخایر نفت در کاشینگ اوکلاهاما که هاب تحویل معاملات نفت است، به میزان ۲٫۳ میلیون بشکه کاهش پیدا کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
وزارت دفاع ترکیه امروز (پنج شنبه) با انتشار توئیتی اطلاع داد که این افراد از اعضای یگان‌های مدافع خلق (ی. ک. ک) بودند که پس از عملیات شناسایی به وسیله پهپادهای ارتش ترکیه مورد هدف قرار گرفتند. ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد. یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در حدفاصل شهرهای راس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است. حملات یک هفته‌ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد.
فارسفارس8 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حلوسی آکار» وزیر دفاع ترکیه امروز (پنجشنبه) اعلام کرد منطقه امن مورد نظر کشورش در شمال سوریه، به طول ۱۴۵ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتر به‌طور کامل ایجاد شده است. آکار با صدور بیانیه‌ای درباره عملیات نظامی «چشمه صلح» در شمال سوریه، گفت: «توافق آتش‌بس در شمال سوریه هر روز به تعداد ۱۰ تا ۱۵ بار از شرق و غرب نقض می‌شود». وی» وی درباره برخی گزارش‌ها مبنی بر استفاده ارتش ترکیه از سلاح‌های شیمیایی و ممنوعه علیه شبه‌نظامیان کرد در شمال سوریه نیز توضیح داد: «این اتهامات منشأ واقعی ندارند. وزیر دفاع ترکیه گفت که مقامات ترکیه طبق توافق سوچی، با همتایان روسی خود درباره نقض آتش‌بس و حملات شبه‌نظامیان کرد به منطقه امن در تماس هستند. نقشه‌ای که رسانه‌های ترکیه‌ای از وسعت منطقه امن در شمال سوریه منتشر کردندوی همچنین افزود: «ما به تمامیت ارضی همسایگان خود احترام می‌گذاریم اما اجازه تاسیس هیچ گذرگاه تروریستی در مرزهای خود را نمی‌دهیم».
ایسناایسنا9 ساعت قبل
رییس جمهور روسیه اعلام کرد با وجود اختلافات جزئی با اوپک، کشورش به همکاری با این گروه برای تثبیت بازارهای نفت ادامه خواهد داد. به گزارش ایسنا، توافق کاهش تولید فعلی اوپک پلاس تا پایان مارس سال ۲۰۲۰ ادامه دارد. تولید میعانات پیش از این به مسئله مورد اختلاف میان قطر و شرکای سابقش در اوپک تبدیل شده بود و در نهایت این کشور تصمیم گرفت از اوپک خارج شود. تولید نفت روسیه در طول سال میلادی جاری نوسان داشته و این کشور از اوت بالاتر از سهمیه خود، نفت تولید کرده است. نواک اوایل ماه میلادی جاری گفت که کاهش تولید روسیه در اکتبر تنها ۲۱۱ هزار بشکه در روز بود.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسپوتنیک، این مطلب را صفر صفروف، افسر پلیس نظامی روسیه به خبرنگاران اعلام کرد. نظامیان روس کاروان‌های حامل کمک‌های نظامی را همراهی می‌کنند. فرمانده فرودگاه نظامی متراس گفت در حال حاضر کارهای مهندسی و بازسازی منطقه برای ایجاد شرایط مناسب جهت استقرار پرسنل نظامی روسیه ادامه دارد. باند فرودگاه در بین صخره‌ها که طول آن دو کیلومتر است، سالم مانده است. حالا بالگردهای نیروی هوایی روسیه که در مناطق شمالی سوریه به گشت زنی می‌پردازند در آنجا مستقر هستند و قرار است در صورت ضرورت فرماندهی نیروی هوایی روسیه در سوریه نیز در اینجا مستقر شود و در این رابطه کاروان تجهیزات ویژه از پایگاه حمیمیم وارد پایگاه «سیرین» گردیده و ساختمان جداگانه‌ای برای خلبانان تخصیص داده شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مرتضی بشیری به عنوان بازجو و مسئول جنگ روانی قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کتاب «پوتین قرمزها» به روایت خاطرات از اسرا و فرماندهان ارشد عراقی می‌پردازد که تاکنون جایی گفته نشده است. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، مرتضی بشیری به عنوان بازجو و مسئول جنگ روانی قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کتاب «پوتین قرمزها» به روایت خاطرات از اسرا و فرماندهان ارشد عراقی می‌پردازد که تاکنون جایی گفته نشده است. این کتاب که فاطمه بهبودی نگاشته، روایت‌های جذابی را به مخاطب ارائه می‌کند که تا به حال در هیچ کتابی از خاطرات شفاهی دوران دفاع مقدس به آن پرداخته نشده است. جای جای این کتاب تصدیق کننده حق و حقیقت جبهه ما در برابر ظلمت جبهه مقابل است. این کتاب به دلیل روایت بخش نادیده‌ای از دفاع مقدس مخاطبین ادبیات جنگ را با اتفاقات جدیدی همراه می‌کند که جذابیت‌های زیادی را بهمراه دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
همانطور که می‌دانیم ماجرا از تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با همتای اوکراینی خود یعنی زلسنکی آغاز شد. در همین راستا، وی از رئیس جمهوری اوکراین خواست تا فساد مالی پسر جوبایدن یعنی هانتر بایدن را برملا کند. در همین راستا وی از رئیس جمهوری اوکراین خواست تا فساد مالی پسر جوبایدن یعنی هانتر بایدن را برملا کند. از جمله این موارد این است که رئیس جمهور آمریکا نباید از قویه مجریه برای قدرت شخصی خود سو استفاده کند. رئیس جمهوری آمریکا حتی حاضر شده بود با آقای ظریف عکس بیندازد، در صورتی که طرف مقابل او آقای روحانی بود.
فارسفارس23 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جنگنده‌های ارتش ترکیه روز سه‌شنبه خودرویی را در روستای «قرنفل» در غرب تل ابیض در ریف الرقه (شمال سوریه) هدف قرار دادند. با وجود برقراری آتش‌بس در شمال سوریه، حملات ترکیه به مناطق شمالی این کشور هر از گاهی صورت می‌گیرد و به همین دلیل شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بارها اعلام کردند که ترکیه توافق آتش‌بس را نقض می‌کند. این توافقی ۳۰ مهر ماه در شهر سوچی بین «رجب‌طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه حاصل شد. بر اساس این توافق، یگان‌های کرد در طول ۱۵۰ ساعت، ۳۰ کیلومتر از مرز ترکیه و سوریه عقب‌نشینی کردند و نیروهای امنیتی ترکیه و روسیه گشت‌زنی‌های مشترکی را در این منطقه انجام می‌دهند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شناسایی جرائم تحولات چشمگیری را در حوزه تشخیص و پیگیری طی کرده است. این موضوع کمک می‌کند روند تشخیص حضور مجرم بسیار دقیق‌تر باشد. با کمک تکنیک‌های جدید می‌توان حتی ساعات وقوع جرم را نیز به سادگی حدس زد. زمان دقیق وقوع جرم طی سالهای گذشته به سختی قابل تشخیص بود اما اکنون این تشخیص بسیار ساده‌تر ده است و می‌توان به شکلی بسیار دقیق‌تر زمان وقوع جرم را تشخیص داد. یکی از تکنولوژی‌های مهم و جدید در شناسایی جرائم خطرناک استفاده از هوش مصنوعی و واقعیت مجازی است.
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس‌جمهوری روسیه گفت که همه می‌دانند روسیه هیچ برنامه‌ای برای حمله به کسی ندارد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه، امروز -‌چهارشنبه- گفت که افسانه تهدید روسیه از سوی کسانی ایجاد شد که از آن سود می‌برند و رهبران جهان باید این نکته را درک کنند. پوتین در ادامه گفت: «این ترفند دیگر امروز جواب نمی‌دهد. به‌رغم تمامی مسائل مرتبط با اوکراین، کریمه و دونباس، همه می‌دانند که روسیه هیچ برنامه‌ای برای حمله به کسی ندارد.» رئیس‌جمهوری روسیه افزود: «این گمانه‌زنی‌ها مزخرف و بی‌معنا است. تهدید روسیه را کسانی علم کردند که از این قضیه سود می‌برند.»
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت آمریکا با ممانعت از فعالیت شرکت‌های آمریکایی در روسیه به خود صدمه زده است. وی افزود: «محدودیت هایی که از سوی دولت آمریکا در سالهای اخیر اعمال شده، تا آنجائیکه من به یاد دارم بیش از دهها مورد است که شامل بیش از ۴۰۰ شرکت و حدود ۳۰۰ نفر می‌شود و تاثیر منفی آن برای خود آمریکا است. دلیل این کار چیست؟ شرکتها در پروژه‌ای خاص سرمایه گذاری کرده‌اند و اکنون باید از آن پروژه‌ها دست بکشند و متضرر شوند.» پوتین همچنین گفت: «ما به همه تعهدات خود در توافق آب و هوایی پاریس پایبند خواهیم بود و تصمیماتی در سطح دولت در این خصوص اتخاذ کرده‌ایم.» وی افزود: در شهرهای بزرگ که ما بیشترین انتشار گازهای گلخانه‌ای را داریم از راه حل‌های قانونی که قبلا به آن دست یافته‌ایم استفاده می‌کنیم و مجازات هایی را برای آنهایی که از تکنولوژی‌های پیشرفته لازم طبق توافقنامه آب و هوایی پاریس استفاده نمی‌کنند اعمال می‌کنیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس‌جمهوری روسیه امروز (چهارشنبه) تاکید کرد، آینده روابط روسیه-اوکراین در حال حاضر تا حد زیادی به گام‌های کی‌یف بستگی دارد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در یک نشست سرمایه‌گذاری گفت: «چشم‌اندازهای توسعه روابط میان دولت‌های ما چیست؟ این عمدتا به طرف اوکراینی بستگی دارد. می‌بینیم که این سوالات مرتبا مطرح می‌شوند و از نقطه‌نظر سازش دونباس، این‌ها ناروا و ضد سازنده هستند.» ولادیمیر پوتین همچنین از گام‌های ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین برای ارتقای شرایط در شرق این کشور قدردانی کرد. رئیس‌جمهوری روسیه گفت: «خدا را شکر، دیگر کسی ما را به مداخله در انتخابات‌های آمریکا متهم نمی‌کند. در همین حال این عامل رقابت سیاسی داخلی همچنان روی روابط روسیه با آمریکا تاثیر می‌گذارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
وی افزود که عقب نشینی نیرو‌های دموکراتیک سوریه از منطقه امن شمال سوریه عملا تکمیل شده است. پیش از این ترکیه بار‌ها با بیان این ادعا که عقب نشینی نیرو‌های کرد از شمال سوریه به پایان نرسیده و روسیه در اجرای تعهدات خود در این زمینه موفق عمل نکرده، تهدید به از سرگیری عملیات خود در شمال سوریه کرده است. «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه، در جریان سفر ماه اکتبر به بندر «سوچی» توافقی در مورد مرز‌های مشترک ترکیه و سوریه با «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه، به امضا رساند. براساس این توافق، نیرو‌های دموکراتیک سوریه از مرز مشترک با ترکیه ۳۰ کیلومتر فاصله عقب‌نشینی کردند و ترکیه و روسیه در طول نوار موسوم به امنیتی گشت زنی مشترک خود را آغاز کردند. لاوروف به تصمیم اخیر آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن شهرک سازی رژیم صهیونیستی نیز واکنش نشان داده و این تصمیم را رد کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
منابع روسیه در دیدار آینده با اوپک بعید است با کاهش بیشتر تولید نفت موافقت کند اما ممکن است در همراهی با عربستان سعودی، برای تمدید توافق کاهش تولید متعهد شود. مسکو استدلال کرده که کاهش داوطلبانه تولید نفت برای این کشور در طول ماههای سرد زمستان به خصوص در غرب سیبری که دو سوم تولید نفت روسیه از این منطقه است و عمده دکلهای حفاری در آنجا واقع شده‌اند، دشوار است. هنگامی که دور جدید محدودیت عرضه در اول ژانویه سال ۲۰۱۷ آغاز شد روسیه محدودیت عرضه خود را به تدریج اجرایی کرد و در ماه مه به پایبندی کامل رسید. به گفته یک منبع آگاه، روسیه در نوامبر تولید نفت خود را به ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز افزایش داد و سقف تولید خود را نقض کرد. یک منبع صنعتی اظهار کرده که شرکتهای روسی به دنبال تقویت تولید نفت خود در سال ۲۰۲۰ برای حمایت از بودجه دولتی هستند.
ایسناایسنا1 روز قبل
منابع روسیه در دیدار آینده با اوپک بعید است با کاهش بیشتر تولید نفت موافقت کند اما ممکن است در همراهی با عربستان سعودی، برای تمدید توافق کاهش تولید متعهد شود. مسکو استدلال کرده که کاهش داوطلبانه تولید نفت برای این کشور در طول ماههای سرد زمستان به خصوص در غرب سیبری که دو سوم تولید نفت روسیه از این منطقه است و عمده دکلهای حفاری در آنجا واقع شده‌اند، دشوار است. هنگامی که دور جدید محدودیت عرضه در اول ژانویه سال ۲۰۱۷ آغاز شد روسیه محدودیت عرضه خود را به تدریج اجرایی کرد و در ماه مه به پایبندی کامل رسید. به گفته یک منبع آگاه، روسیه در نوامبر تولید نفت خود را به ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز افزایش داد و سقف تولید خود را نقض کرد. یک منبع صنعتی اظهار کرده که شرکتهای روسی به دنبال تقویت تولید نفت خود در سال ۲۰۲۰ برای حمایت از بودجه دولتی هستند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که به خط لوله گاز «جریان ترک» گاز تزریق شده تا آزمایش‌های نهایی آن انجام شود. این خط لوله که قرار است در پایان سال به بهره برداری برسد قرار است گاز روسیه را از ترکیه به اروپا منتقل کند. خط اول با ظرفیت حمل گاز طبیعی به مقدار ۱۵٫۷۵ میلیارد متر مکعب در سال، انتظار می‌رود نیاز ترکیه به انرژی را برآورده کند. خط دوم نیز گاز روسیه را به اروپا منتقل خواهد کرد. به این ترتیب در نظر است سالانه ۳۱٫۵ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از طریق این دو خط لوله انتقال یابد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
برای توصیف ضربه‌ای که ترامپ به اعتبار بین‌المللی امریکا وارد کرده، اصلا نیازی به اغراق نیست. اما از نظر محبوبیت جهانی، ترامپ در قعر جدول قرار گرفته است. امید ترامپ به کسب یک «موفقیت» بزرگ در حوزه سیاست خارجی پیش از انتخابات ۲۰۲۰ بر خشم عمومی می‌افزاید. ترامپ بارها لب به تحسین رژیم‌های استبدادی و رهبران «قدرتمندی» چون پوتین و رییس‌جمهور چین شی جین پینگ گشوده است. اکنون خشم و ناامیدی فزاینده در هر دو کشور می‌تواند تنش‌ها را به بیشترین حد خود برساند.

به انتهای لیست رسیدید