پولشویی

پولشویی

خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
کلاهبرداری‌های مربوط به فیشینگ در حالی رو به افزایش است که در برخی موارد، قربانیان این نوع کلاهبرداری، علاوه بر خالی شدن حسابشان، ناخواسته شریک جرم متخلفان نیز می‌شوند. تاکنون بیشتر تخلفات مربوط به فیشینگ حساب‌های بانکی مربوط به خالی کردن حساب‌های قربانیان بوده است به طوری که کلاهبرداران با دسترسی به اطلاعات کارت بانکی، اقدام به برداشت از حساب قربانی می‌کردند. بدین ترتیب، فرد قربانی فیشینگ بدون اینکه خواسته باشد و یا حتی اطلاع داشته باشد، شریک جرم کلاهبرداری محسوب می‌شود. فیشینگ به تلاش برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذرواژه، اطلاعات حساب بانکی و … از طریق جعل یک وب‌سایت، پیامک و آدرس ایمیل گفته می‌شود. افراد سودجو پس از دریافت این اطلاعات به راحتی می‌توانند حساب‌های بانکی افراد را خالی کنند.
جام نیوزجام نیوز3 ساعت قبل
دوم؛ قاچاق طلای آب شده که بیشتر برای افرادی است که می‌خواهند سرمایه‌های خود را از کشور خارج کنند و گروه آخر؛ قاچاق طلای آب شده است و از آنجا که این نوع طلا اجرت ساخت ندارد قاچاق آن صرفه اقتصادی دارد. خروج طلا از معدنامیرمحمد پرهام فر، مدیرکل مبارزه با قاچاق طلا، ارز و پولشویی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره قاچاق طلا به «ایران» می‌گوید: یکی از دلایلی که باعث شده قاچاق طلا اتفاق بیفتد، ارزش افزوده است. ارزش افزوده را برداریدمدیرکل مبارزه با قاچاق طلا، ارز و پولشویی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌گوید: اگر ارزش افزوده از روی طلای استحصال شده در معادن برداشته شود، قاچاق طلا اتفاق نخواهد افتاد. طلای آب شده؛ قاچاقمدیرکل مبارزه با قاچاق طلا، ارز و پولشویی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌گوید: خروج طلای آب شده از کشور برای ما حکم قاچاق دارد، طبق قانون طلاهای ساخته شده و آن هم به‌صورت محدود امکان خروج از کشور را دارد. قاچاق طلا نداریممحمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف درباره قاچاق طلا از کشور به «ایران» می‌گوید: درحال‌حاضر قاچاق طلا از کشور نداریم، دو ماه پیش وقتی نرخ طلا و سکه از قیمت‌های جهانی پایین‌تر بود، هشدار دادیم که ادامه این روند منجر به افزایش قاچاق طلا به کشورهای همسایه خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
* ابتکار- طرح مسکن ملی برای قشر متوسط به پایین نیستروزنامه ابتکار درباره طرح اقدام ملی مسکن گزارش داده است: خانه‏دار شدن این روزها به رویای دور از دسترسی تبدیل شده است. آنها بر این باور بودند که طرح مسکن ملی همانند طرح مسکن مهر بوده و تکرار طرح‌های تکراری در این حوزه دردی را دوا نمی‌کند، البته از سوی دیگر موافقان چنین اقداماتی معتقد بودند که طرح مسکن ملی می‌تواند در متعادل ساختن عرضه و تقاضا تاثیر مثبتی داشته باشد و باید به آن امیدوار بود. این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی نیز اعتراف کرده طرح مسکن ملی برای قشر متوسط به پایین نیست. * جام جم- ساخت مسکن ملی در بیابان؟ جام جم درباره طرح اقدام ملی مسکن گزارش داده استک ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن مدتی است در استان‌های مختلف کشور شروع‌شده و ثبت‌نام از متقاضیان در تهران هم ۳۰ آذر شروع می‌شود. در حال حاضر بنابر سرشماری ملی سال ۹۵، بیش از ۵/ ۲ میلیون واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد.
ایران‌جیبایران‌جیب8 ساعت قبل
برخی از رسانه‌ها خبر از قاچاق طلای کشور دادند، اما اتحادیه طلا و جواهر می‌گوید طلا از کشور خارج نمی‌شود، اگر می‌شد بسرعت در بازار …برخی از رسانه‌ها خبر از قاچاق طلای کشور دادند، اما اتحادیه طلا و جواهر می‌گوید طلا از کشور خارج نمی‌شود، اگر می‌شد بسرعت در بازار طلا نمایان می‌شد. دوم؛ قاچاق طلای آب شده که بیشتر برای افرادی است که می‌خواهند سرمایه‌های خود را از کشور خارج کنند و گروه آخر؛ قاچاق طلای آب شده است و از آنجا که این نوع طلا اجرت ساخت ندارد قاچاق آن صرفه اقتصادی دارد. خروج طلا از معدنامیرمحمد پرهام فر، مدیرکل مبارزه با قاچاق طلا، ارز و پولشویی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره قاچاق طلا به «ایران» می‌گوید: یکی از دلایلی که باعث شده قاچاق طلا اتفاق بیفتد، ارزش افزوده است. وی ادامه می‌دهد: از زمانی که ۹ درصد ارزش افزوده برای شمش استحصال شده در نظر گرفته شد، قاچاق طلای خام افزایش پیدا کرد. ارزش افزوده را برداریدمدیرکل مبارزه با قاچاق طلا، ارز و پولشویی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌گوید: اگر ارزش افزوده از روی طلای استحصال شده در معادن برداشته شود، قاچاق طلا اتفاق نخواهد افتاد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
دوم؛ قاچاق طلای آب شده که بیشتر برای افرادی است که می‌خواهند سرمایه‌های خود را از کشور خارج کنند و گروه آخر؛ قاچاق طلای آب شده است و از آنجا که این نوع طلا اجرت ساخت ندارد قاچاق آن صرفه اقتصادی دارد. کارشناسان اقتصادی معتقدند که خروج طلا از یک کشور به منزله از دست دادن سرمایه‌های ملی است از این‌رو هر عاملی را که باعث قاچاق طلا از کشور می‌شود باید حذف کرد. خروج طلا از معدنامیرمحمد پرهام فر، مدیرکل مبارزه با قاچاق طلا، ارز و پولشویی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره قاچاق طلا می‌گوید: یکی از دلایلی که باعث شده قاچاق طلا اتفاق بیفتد، ارزش افزوده است. ارزش افزوده را برداریدمدیرکل مبارزه با قاچاق طلا، ارز و پولشویی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌گوید: اگر ارزش افزوده از روی طلای استحصال شده در معادن برداشته شود، قاچاق طلا اتفاق نخواهد افتاد. قاچاق طلا نداریممحمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف درباره قاچاق طلا از کشور می‌گوید: در حال حاضر قاچاق طلا از کشور نداریم، دو ماه پیش وقتی قیمت طلا و سکه از قیمت‌های جهانی پایین‌تر بود، هشدار دادیم که ادامه این روند منجر به افزایش قاچاق طلا به کشورهای همسایه خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: امانوئل ماکرون در پیامی توییتری به بهانه روز حقوق بشر نوشت: بازداشت‌ دو شهروند فرانسوی در ایران امری غیرقابل تحمل است. او به فریبا عادلخواه اشاره کرد که تابعیت ایرانی- فرانسوی دارد و به جرم جاسوسی بازداشت شده و همچنین رولان مارشال که به گفته رادیو فرانسه دارای اتهام امنیتی است. ماکرون همچنین گفت درخواست آزادی این دو نفر را بارها در دیدار با روحانی اعلام کرده‌ام و اکنون بار دیگر تکرار می‌کنم. وقاحت رئیس‌جمهور فرانسه در حالی است که اولا عادلخواه شهروند ایرانی محسوب می‌شود ثانیا دولت فرانسه به مدت ۳۸ سال پناهگاه یکی از جنایتکارترین گروه‌های تروریستی جهان (سازمان منافقین) بوده که ۱۷ هزار شهروند ایرانی و همچنین کردها و شیعیان عراق را کشته‌اند. مسخره‌تر اینکه FATF کمیته ویژه اقدامات مالی برای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم، در پاریس مستقر است!
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
به همین دلیل هم مسئولان و هواداران باشگاه استقلال امیدوار به بازگشت او هستند. ظاهرا فتح‌الله‌زاده گفته تا پایان فصل قرارداد استراماچونی را تمدید می‌کند و به مسئولان وزارت ورزش و جوانان نیز تضمین داده اگر نتوانست قرارداد استرا را دو ساله کند، استعفا خواهد کرد. فتح‌الله‌زاده نزد آبی‌ها محبوبیت زیادی دارد و بمب‌هایش در فصل نقل‌وانتقالات معروف است، شوالیه قول ۹۰ درصدی به هواداران داده که استراماچونی را باز می‌گرداند. وی به «رادیو ۱۰۵» ایتالیا گفت ظرف ۴۸ ساعت آینده همه‌چیز پس از مذاکرات وکلایش- با نمایندگان باشگاه استقلال- مشخص خواهد شد. اگر توافقی با باشگاه استقلال صورت بگیرد، فورا سوار هواپیما و راهی ایران می‌شوم و تنها منتظر تماسی از جانب وکیلم هستم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
بانک مرکزی برای کنترل نرخ ارز در آن زمان شروع به تزریق بی‌محابای ارز به بازار آزاد کرد. در آن زمان دولت برای کنترل نرخ ارز به ۲۵۰ صرافی در سطح کشور سهمیه روزانه ۱۰ هزار دلاری داد و صف‌های طویلی در برابر صرافی‌های عرضه‌کننده ارز مداخله‌ای بانک مرکزی شکل گرفت. با توجه به اینکه این عرضه عمدتا کورکورانه و بی‌هدف بود دلالان بازار ارز و حتی افراد عادی‌ ارزهای بانک مرکزی را خریداری کردند! با این حال، بانک مرکزی اقدامات دیگری را در دستور کار خود قرار داد. رئیس‌کل بانک مرکزی اضافه کرد: این موضوع ربطی هم به بحث تورم ندارد و در توان ملی ما تاثیر نمی‌گذارد.
تابناکتابناک1 روز قبل
بانک مرکزی درخصوص تراکنش‌های سامانه‌های بین بانکی اطلاعیه صادر و اعلام کرد سقف انتقال وجه غیرحضوری به ۱۰۰ میلیون تومان در روز محدود می‌شود. به گزارش ایسنا، بانک مرکزی اعلام کرد در ادامه اجرای الزامات مبارزه با پولشویی و مدیریت جریان وجوه در کشور، از بیستم آذرماه، تراکنش‌های کلیه سامانه‌های بین بانکی به ازای هر شخص در ۲۴ ساعت از درگاه‌های غیرحضوری به ۱ میلیارد ریال محدود می‌شود. کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری نیز موظفند این محدودیت را برای تراکنش‌های درون بانکی در درگاه‌های غیر حضوری خود اعمال کنند. روابط عمومی این بانک تاکید کرد که مشتریان بانک‌ها می‌توانند برای انجام تراکنش‌های بالاتر از این مبلغ کماکان به شعب بانک‌ها مراجعه کنند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
پاسداران گمنام امام زمان (عج) سپاه عاشورا، در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی، یک باند پولشویی را متلاشی کردند. خبرگزاری تسنیم: پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سپاه عاشورا آذربایجان شرقی، در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی، باندی را که با ایجاد شرکت‌های صوری و اخذ وکالت شرکت‌ها، مبادرت به دریافت ارز دولتی با هدف صوری واردات کاغذ و … می‌کرد، شناسایی و با همکاری دستگاه قضایی نفرات اصلی آن دستگیر کردند و پس از تحقیقات لازم تحویل سیستم قضایی دادند. متهم اصلی این پرونده با شراکت یک نفر از اتباع کشور ترکیه و همکاری برخی از کارکنان و مسئولان در شبکه بانکی کشور، نفوذ و پس از دریافت ارز دولتی از طریق صرافی خود نسبت به خارج نمودن ارز‌های دریافتی از کشور اقدام می‌کرد. سازمان اطلاعات سپاه عاشورا در اطلاعیه‌ای از مردم شریف استان بویژه فعالان حوزه تجارت درخواست کرد در راستای جلوگیری از سوء‌استفاده‌های مالی و تبعات آن، از واگذاری کارت‌های بازرگانی خود به افراد غیر خوداری کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد؛ پایگاه خبری «اکسپرس نیوز» اعلام کرد: دادگاه عالی اسلام آباد برای بررسی دادخواست حزب مردم برای آزادی رهبر این حزب با توجه به ملاحظات پزشکی، تشکیل جلسه داد. در این نشست پرونده پزشکی رییس جمهور سابق پاکستان بررسی و دادگاه متقاعد شد «آصف زرداری» به علت بیماری شدید قلبی و بالا بودن قند باید برای درمان بیماری آزاد شود. به گفته منابع خبری، «عامر فاروق» قاضی پرونده با ضمانت درمانی «زرداری» موافقت و اعلام کرد: وی باید مبلغ ۱۰ میلیون روپیه را به عنوان وثیقه ارائه دهد. یادآوری می‌شود «زرداری» به اتهام پولشویی از طریق حساب‌های بانکی جعلی توسط دیوان محاسبات ملی پاکستان بازداشت شده بود. وی از ۲۳ اکتبر به علت بیماری از بازداشتگاه به زندان منتقل شده و تحت مراقبت است.
تابناکتابناک1 روز قبل
بلافاصله پس از این واریزها، مرکز مبارزه با پولشویی (FIU) کشور ایتالیا حساب بانکی استراماچونی را با ظن پولشویی مسدود می‌کند. وی ادامه داد: اگر واریزهایی که به حساب سرمربی استقلال شده را به دلیل دستمزدهای داخل ایران بدانیم، سوال پیش می‌آید که چرا دستمزد آقای استراماچونی به این شکل واریز شده است. اگر ما استانداردهای مدنظر FATF را انجام دهیم عملا در داخل کشور نیز دست خودمان را برای دور زدن تحریم می‌بندیم و منفعل می‌شویم. چون فضای مورد توجه FATF، «ایرانی بودن» نیست بلکه «فضای مالی ایران» است. یعنی مساله‌ای که پرداختی آقای استراماچونی با آن مواجه است، مربوط به تحریم‌های آمریکا و دستورالعملی است که فینسن برای بانکهای دنیا از جمله بانکهای ایتالیایی تعیین کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| دادگاه عالی پاکستان با آزادی رئیس جمهور اسبق این کشور موافقت کرد. دادگاه عالی پاکستان با آزادی مشروط «آصف علی زرداری» رهبر حزب مردم و رئیس جمهور اسبق پاکستان برای معالجه موافقت کرد. «بلاول بوتو» فرزند زرداری و رئیس حزب مردم در گفت و گو با خبرنگاران ضمن قدردانی از دادگاه برای صدور حکم آزادی پدرش گفت: قضات با وجود فشارهای سازمان بازرسی و دولت حزب تحریک انصاف حکم درستی درباره زرداری صادر کردند. وی افزود به زودی زرداری بعد از معالجه به صحنه سیاسی پاکستان بازمی‌گردد. «آصف علی زرداری» رئیس جمهور سابق پاکستان ۲۰ خرداد ماه سال جاری به جرم اختلاس، فساد مالی و پولشویی با حکم دادگاه اسلام آباد در محل اقامتش بازداشت شد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار دفاتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، دادگاه عالی پاکستان با آزادی رئیس جمهور اسبق این کشور موافقت کرد. دادگاه عالی پاکستان با آزادی مشروط «آصف علی زرداری» رهبر حزب مردم و رئیس جمهور اسبق پاکستان برای معالجه موافقت کرد. «بلاول بوتو» فرزند زرداری و رئیس حزب مردم در گفت و گو با خبرنگاران ضمن قدردانی از دادگاه برای صدور حکم آزادی پدرش گفت: قضات با وجود فشارهای سازمان بازرسی و دولت حزب تحریک انصاف حکم درستی درباره زرداری صادر کردند. وی افزود به زودی زرداری بعد از معالجه به صحنه سیاسی پاکستان بازمی‌گردد. «آصف علی زرداری» رئیس جمهور سابق پاکستان ۲۰ خرداد ماه سال جاری به جرم اختلاس، فساد مالی و پولشویی با حکم دادگاه اسلام آباد در محل اقامتش بازداشت شد.
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی – بخش ایتالیایی وبسایت یورونیوز به بهانه فسخ قرارداد استراماچونی و جدایی ویلموتس به بحران خروج مربیان خارجی از ایران به خاطر مشکلات تحریم‌های آمریکا اشاره کرده است. به گزارش فوتبالی، یورونیوز در مورد فسخ قرارداد استراماچونی نوشته است: " این داستان سخت در حالی ایجاد شکه بحث در مورد مسائل ورزشی نبود چرا که استقلال با استراماچونی به صدر جدول رسیده بود. به علت تحریم، این تنها راه‌های پرداخت پول به حساب افراد خارجی برای ایرانی هاست. در حقیقت بر اساس قانون چرخه پرداخت دستمزد، آخرین پرداخت باید از جانب کارفرما به کارمند باشد اما این نحوه پرداخت پول باعث می‌شود که این حلقه به هم بخورد. " این رسانه به صحبت‌های بازیکنان استقلال هم اشاره کرده است: " حسین حسینی دروازه بان تیم استقلال در مقابل دوربین‌ها گفت که مشکلات پرداخت‌ها دلیل فسخ قرارداد استراماچونی بوده است.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
برای استقلال از جیب خودم خرج کرده‌ام چون من عاشق تیم استقلال هستم. کسی که استقلالی باشد نمی‌رود لوگوی باشگاه استقلال را بردارد و مشکی کند. مشکلات زیاد است و از زمانی که ما بازی می‌کردیم این تیم مشکلات و گرفتاری هایی دارد. مسئولان می‌توانستند جلوتر از مربی حرکت کنند تا به این مشکلات نخوریم و با احساسات هواداران بازی نکنیم. استراماچونی قرارداد دارد و مبلغ آن هم معلوم است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
امیر خجسته، نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به اهداف سفر خود به قطر گفت: در سال‌های اخیر کشورهای مالزی و اندونزی گام‌های مهمی در مبارزه با فساد اقتصادی برداشته‌اند و پارلمان این کشورها نیز اقدامات موثری در این حوزه داشته که نیاز است این تجارب به اشتراک گذاشته شود. اعتمادآنلاین| امیر خجسته، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس همراه با الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی شب گذشته (سه شنبه، ۱۹ آذرماه) جهت شرکت در هفتمین کنفرانس جهانی نمایندگان مجالس (GOPAC) وارد دوحه پایتخت قطر شدند. نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این اجلاس بنده به عنوان نایب رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی و رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی به همراه آقای ملکشاهی به عنوان رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به نمایندگی از مجلس شورای اسلامی در این اجلاس مهم یک روزه حضور یافته‌ایم. خجسته در ادامه دستاوردهای اخیر مجلس شورای اسلامی ایران در حوزه مبارزه با فساد را پرشتاب توصیف و خاطرنشان کرد: اگرچه عملکرد مجالس گذشته در زمینه مبارزه با فساد از نظر جامعه مطلوب نبوده اما در مجلس فعلی پنجره‌های جدیدی از برخورد با فساد و عبور از برخی از مرز‌های ساختگی رخ داده است. نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اقدامات مجلس، تحقیق و تفحص از گمرک به عنوان گلوگاه فساد کشور بود که با حضور مستمر نمایندگانی از فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و کمیسیون اصل نود تا حدود زیادی اقدامات پیشگیرانه، باعث جلوگیری از استمرار ورود قاچاق به کشور شده است.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس همراه با الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی شب گذشته (سه شنبه، ۱۹ آذرماه) جهت شرکت در هفتمین کنفرانس جهانی نمایندگان مجالس (GOPAC) وارد دوحه پایتخت قطر شدند. نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این اجلاس بنده به عنوان نایب رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی و رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی به همراه آقای ملکشاهی به عنوان رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به نمایندگی از مجلس شورای اسلامی در این اجلاس مهم یک روزه حضور یافته‌ایم. وی در ادامه با بیان اینکه در سال‌های اخیر کشورهای مطرحی همچون مالزی و اندونزی گام‌های مهمی در راستای مبارزه با انواع مفاسد اقتصادی و پاکسازی شبکه دولتی خود برداشته‌اند، عنوان کرد: این کشورها همزمان با این امر موفق به چیدمان اساسی سیستم اقتصادی کشور خود شده‌اند لذا لازم است از تجارب چنین کشورهایی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی در داخل کشور استفاده شود. خجسته در ادامه دستاوردهای اخیر مجلس شورای اسلامی ایران در حوزه مبارزه با فساد را پرشتاب توصیف و خاطرنشان کرد: اگرچه عملکرد مجالس گذشته در زمینه مبارزه با فساد از نظر جامعه مطلوب نبوده اما در مجلس فعلی پنجره‌های جدیدی از برخورد با فساد و عبور از برخی از مرز‌های ساختگی رخ داده است. نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اقدامات مجلس، تحقیق و تفحص از گمرک به عنوان گلوگاه فساد کشور بود که با حضور مستمر نمایندگانی از فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و کمیسیون اصل نود تا حدود زیادی اقدامات پیشگیرانه، باعث جلوگیری از استمرار ورود قاچاق به کشور شده است. /پایان پیام

بیوگرافی کامل «محمد نواز شریف» + تصاویر

4+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
کاپیتان ما ۱۰ درصد پول گرفته استیکی از مشکلات و مهمترین مشکل ما همین دغدغه مالی است. کاپیتان تیم ما ۱۰ درصد یا ۷ درصد پول گرفته است. در گوش بازیکنان استقلال گفتند فلانی دارد می‌آید. طلب پروپئیچ را نمی‌دادند، استقلال به دسته ۲ می‌رفتاگر طلب پروپئیچ پرداخت نمی‌شد، همین چند روز قبل استقلال قطعا به لیگ دسته دوم سقوط می‌کرد! آدم خوبی است و دوست دارد ورزش کشور پیشرفت کند؛ به ویژه این ۲ تیم استقلال و پرسپولیس.
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
بالاخره برای یک مربی در این سطح خیلی بد است بخواهد به خاطر مشکلات ناشی از تحریمی که ما داریم، پاسخگو باشد. یعنی اگر مبدا پول ترکیه یا این کشورهایی که گفتید، نبود، شاید استرا هم دچار دردسر نمی‌شد؟ بله. وقتی با این وضعیت پول واریز شده، پس قطعا مشکل‌ساز هم می‌شد. تا جایی که می‌دانم اداره مالیات و پلیس ایتالیا روی این واریزی‌ها حساس شده بودند و کار از کار گذشته بود. من میزان خسارت حقوقی را که به ایشان خورده، نمی‌دانم و فقط می‌دانم استرا به خاطر دیرکرد پولش نرفته است.

تصاویری که سال ۲۰۱۹ را ساختند (۱)

87+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
آن‌ها مدعی هستند که اجرای استانداردهای FATF، موضوعی سیاسی نبوده و صرفا یک مساله فنی است و هر کشوری که بخواهد با دنیا تعامل داشته باشد، باید در تطابق کامل با این استانداردها باشد. لذا، سازوکار اینستکس که صرفا درباره مبادله کالاست، ماهیتا از دایره استانداردهای FATF که به حوزه پولی و بانکی مرتبط است، خارج می‌شود. از سوی دیگر ایران دارای قانون داخلی مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم نیز هست، اما این دو قانون مورد پسند FATF واقع نشده است! عربستان نیز دست به تهدید کشورهای اروپایی زده و اعلام کرد درصورت عدم خروج نام این کشور از لیست اروپا، تعاملات اقتصادی خود با اروپا را کاهش می‌دهد. اروپا به دنبال ایجاد نهاد موازی FATF برای مبارزه با پولشوییبی اعتمادی اروپا نسبت به FATF همچنان پابرجاست و اروپا به دنبال ایجاد نهاد مستقل برای مبارزه با پولشویی است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
ورود نقدینگی داغ به گردونه معاملات از مهم‌ترین دلایل تداوم صعود شاخص کل بورس تهران است. روز گذشته ارزش معاملات خرد بورس تهران به نزدیک ۲۴۰۰ میلیارد تومان رسید که از ۱۰ مهرماه تاکنون بی‌سابقه بود. ارزش تقاضای موجود در صف‌های خرید نیز در مقاطعی از بازار به بیش از ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده‌ بود اما در پایان به ۷۲ میلیارد تومان محدود شد. علی اکبری ادامه داد: ملی مس هم باید حقوق دولتی پرداخت کند اما ۲۸۰۰ میلیارد تومان لایحه بودجه در صورت تصویب نهایی، بین همه معادن تقسیم می‌شود. با اجرای این طرح، روزانه در مصرف ۱۰ میلیون لیتر بنزین صرفه‌جویی خواهد شد و درآمد حاصل از آن ۲۰ هزار میلیارد تومان در سال است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، استعفای استراماچونی، سرمربی ایتالیایی تیم استقلال سر و صدای زیادی به پا کرد و منجر به اعتراض شدید هواداران این تیم شد. در رابطه با علت استعفای سرمربی تیم استقلال گفته شد که این استعفا به دلیل عدم پرداخت‌های منظم دستمزد این سرمربی و کادرش بوده است. اما گذشته از اینکه واقعا دلیل استعفای استراماچونی چه بوده است، عده‌ای در این میان تلاش کرده‌اند که از آب گل‌آلود برای منافع خود ماهی بگیرند و استعفای سرمربی تیم استقلال را به عدم تصویب لوایح درخواستی گروه ویژه اقدام مالی FATF گره بزنند. طی این دو روز شاهد بوده‌ایم که در فضای مجازی و هم‌چنین روزنامه‌ها با حمله به مخالفین FATF، استعفای استراماچونی به عدم تصویب لوایح FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام گره زده شد. بنابراین باشگاه استقلال برای پرداخت دستمزد سرمربی خود مجبور شده است که از مسیر غیربانکی، یعنی از طریق صرافی پول را به حساب استراماچونی واریز نماید.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
در رومانی ۹۷ درصد و در یونان ۹۵ درصد شرکت‌ها چنین دیدگاهی داشتند. «یلوا یوهانسون»، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا بر این عقیده است که فساد، دموکراسی و حاکمیت قانون و به این ترتیب اساس جوامع اروپایی را تضعیف می‌کند. به گفته وی اتحادیه اروپا در سال‌های گذشته گام‌های مهمی را در این مسیر برداشته و همچنان هم در این راستا کار می‌کند. به عنوان مثال از بهار سال جاری میلادی در اتحادیه اروپا حمایت‌های بهتری برای افشاگرانی که مدارکی درباره نقض قوانین اتحادیه اروپا در زمینه پول شوئی، مالیات شرکت‌ها و حفاظت از داده‌ها ارائه می‌دهند به وجود آمده است. در ماه جولای کمیسیون اروپایی از کشورهای عضو این اتحادیه درخواست کرد که قواعد برای مبارزه با پولشویی را بهتر اجرایی کنند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
تشریح مشکل استقلال از زبان کارشناس اقتصادیخبرورزشی: در هیاهوی جدایی استراماچونی از استقلال گفته شد باشگاه به دلیل قوانین تحریم ایران و FATF نمی‌توانسته پولش را از استقلال دریافت کند ولی وقتی با یک کارشناس اقتصادی حرف زدیم دلیل این موضوع را RED FLAG عنوان کرد. آن‌ها FINCEN دارند که مخفف مبارزه با جرایم مالی است. این ذره‌بین اطلاعاتی، ترتیبی می‌دهد هیچ پول دارای ریسک مالی نتواند از یک منبع به منبع دیگری منتقل شود که اگر بشود شامل دستورالعملی به نام RED FLAG می‌شود. پرچم قرمز، همان آلارمی است که بابت انتقال پول‌هایی که استقلال برای استراماچونی منتقل کرده به صدا درآمده است. پس از تکرار این موضوع بانک‌ها هم برای اینکه خودشان متهم به دور زدن قوانین تحریم نشوند، حساب استرا را بلوکه کرده‌اند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
بانک مرکزی درخصوص تراکنش‌های سامانه‌های بین بانکی اطلاعیه صادر و اعلام کرد سقف انتقال وجه غیرحضوری به ۱۰۰ میلیون تومان در روز محدود می‌شود. بانک مرکزی اعلام کرد در ادامه اجرای الزامات مبارزه با پولشویی و مدیریت جریان وجوه در کشور، از بیستم آذرماه، تراکنش‌های کلیه سامانه‌های بین بانکی به ازای هر شخص در ۲۴ ساعت از درگاه‌های غیرحضوری به ۱ میلیارد ریال محدود می‌شود. کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری نیز موظفند این محدودیت را برای تراکنش‌های درون بانکی در درگاه‌های غیر حضوری خود اعمال کنند. روابط عمومی این بانک تاکید کرد که مشتریان بانک‌ها می‌توانند برای انجام تراکنش‌های بالاتر از این مبلغ کماکان به شعب بانک‌ها مراجعه کنند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
«آندرآ استراماچونی» که قرار داد سرمربیگری خود را با تیم فوتبال استقلال یک طرفه فسخ کرده روز سه شنبه به یورونیوز گفت که مشکلاتش با این تیم حل و فصل نشده است. به گزارش ایرنا، فسخ یک جانبه قرارداد توسط استراماچونی، واکنش‌های مختلفی در ایران به همراه داشته و تهران نیز تلاش‌های خود را برای بازگشت وی آغاز کرده است. در حالی که برخی رسانه‌ها در ایران خبر از حل و فصل مشکلات استراماچونی با تیم استقلال و بازگشت وی به ایران داده‌اند، اما این سرمربی ایتالیایی در گفت‌وگو با یورونیوز تاکید کرد که چنین اخباری به هیچ عنوان صحت ندارد. استراماچونی گفت: نماینده من با «پاسترلو» و نمایندگان حقوقی‌ام به سختی مشغول پیگیر این موضوع در ارتباط با نمایندگان باشگاه استقلال هستند، اما تا این لحظه به هیچ عنوان نشانه‌ای از حل مشکل وجود ندارد. یورونیوز گزارش داد: در سایه تحریم‌های اقتصادی ایران انتقال پول به حساب‌های خارجی دشوار شده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم- آندره‌آ استراماچونی سرمربی استقلال روز یکشنبه (۱۷ آذر) تهران را به مقصد ایتالیا ترک کرد. اقدامی که موجب حیرت و ناراحتی بسیاری از هواداران این باشگاه شد و حتی استعفای امیرحسین فتحی میرعامل باشگاه را در پی داشت. مشکل اینجاست که رابطه کارگزاری بین بانک‌ها وجود ندارد و این مسئله هم ربطی به fatf ندارد. علاوه بر بلوکه شدن حساب‌ بانکی استراماچونی، مشکل دیگر در نپرداختن به‌موقع حق و حقوق سرمربی این باشگاه است. مازیار ناظمی سخنگوی وزارت ورزش گفته با تلاش هایی که صورت گرفته است مشکل مالی استراماچونی حل شده و پول او آماده پرداخت است.

به انتهای لیست رسیدید