پیامبر

پیامبر

تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی افزود: ما برای ارج‌گذاری همرزمان شهیدمان در این محفل مقدس جمع شدیم و نخستین مطلبی که باید به آن توجه کنیم این است که در این مسیری که اسلام به ما هدیه کرده است چه رسالتی داریم و چه باید بکنیم. سرلشکر ایزدی با بیان اینکه در جبهه‌های دفاع مقدس همواره در خدمت سرداران دفاع مقدس بودیم بیان کرد: جبهه‌های دفاع مقدس مانند دانشگاه انسان‌سازی بود و بسیاری از شهدا حتی پیش از شهادت نیز می‌دانستند که از راه شهادت به نزد خداوند خواهند رفت و در این حرکت وقتی به گفته‌های شهدا و سردارانمان فکر می‌کنیم می‌بینیم که در عالم دیگری زندگی می‌کردند و در نهایت به مقام فنا فی الله رسیدند. فرمانده قرارگاه سایبری ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی علی‌رغم فشارهای دشمن تداوم‌ یافته است اظهار داشت: مسیر انقلاب اسلامی اتفاق بزرگی در منطقه بود که نقش حاج قاسم سلیمانی نیز در آن قابل‌توجه است. سرلشکر ایزدی همچنین تصریح کرد: سرمایه اجتماعی انقلاب اسلامی توانستند پاسخ‌های مناسبی را در آیین تشیع شهدای مقاومت رقم بزند، ما باید مطلع باشیم و از انقلابمان دفاع کرده و با درک شرایط موجود با بصیرت آماده باشیم. انتهای پیام/۲۲۰/ ع
تسنیمتسنیم1 روز قبل
امام جمعه اهل سنت قروه با بیان اینکه «محبت، مودت و دوستی با اهل‌بیت (ع)» خواسته خداوند و رسول اکرم (ص) است، تصریح کرد: زندگی در کشوری اسلامی که همه ملت آن عاشق اهل‌بیت و امام حسین (ع) هستند، برایمان افتخار است. ماموستا نوری یادآور شد: مفسرین اهل سنت بر این باورند که قرآن مایه برکت بوده و اگر به گفتار و رهنمود اهل بیت پیامبر (ع) متوسل شوید راه حقیقی ایمان و خداجویی را خواهید یافت. وی اظهار کرد: امروزه تمامی دشمنان خدا اعم از یهودیت و مسیحیت علیه امت اسلامی ید واحدی شده تا با توطئه فراوان امت اسلامی را از بین ببرند. امام جمعه اهل سنت قروه بیان کرد: ایجاد اختلاف بین اهل سنت و تشیع یکی از توطئه‌های خطرناک دشمن بوده و هدف از ایجاد داعش نیز در راستای تحقق این هدف شوم بود. امام جمعه اهل سنت قروه خاطرنشان کرد: سفر روحانیون اهل سنت کردستان به عتبات عالیات نماد بسیار خوبی برای وحدت امت اسلامی بوده و باید این انسجام و همبستگی روز به روز محکم‌تر شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/اردبیل مدیر اجرایی نمایشگاه یاس کبود شهرستان پارس‌آباد از برپایی دهمین نمایشگاه مردمی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه در این شهرستان خبر داد. عادل منافی امروز ۲۶ دی ماه ظهر امروز در نشست خبری دهمین دوره نمایشگاه مردمی یاس کبود در پارس‌آباد اظهار کرد: دهمین دوره نمایشگاه مردمی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه در شهرستان پارس‌آباد برپا می‌شود. مدیر اجرایی نمایشگاه مردمی یاس کبود پارس‌آباد افزود: افتتاحیه نمایشگاه مردمی یاس کبود ۲۸ دی ماه روز شنبه راس ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه شب در حسینیه یاس کبود در کانون فرهنگی علامه طباطبایی پارس‌آباد برگزار می‌شود. مدیر اجرایی نمایشگاه مردمی یاس کبود شهرستان پارس‌آباد گفت: برپایی نمایشگاه کتاب، غرفه پاسخگویی به سوالات شرعی، برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب تا قاف کرامت نوشته آیت‌الله سید حسن عاملی و رونمایی از سایت یاس کبود از جمله برنامه‌های برنامه فرهنگی در این نمایشگاه است. مدیر اجرایی نمایشگاه مردمی یاس کبود تصریح کرد: این نمایشگاه به همت و پیشتیبانی مادی و معنوی مردم و جوانان جهادی شهرستان پارس‌آباد و با حمایت و مشارکت تعدادی از دستگاه‌های اجرایی شهرستان برپا می‌شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از پارس‌آباد، دهمین نمایشگاه مردمی فرهنگی مذهبی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه در شهرستان پارس‌آباد مغان با مشارکت و همکاری جمعی جوانان جهادی و دستگاه‌های اجرایی برپا می‌شود. نمایشگاه مردمی فرهنگی مذهبی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه پارس‌آباد در جلوه‌های بازخوانی واقعه غدیرخم، ماجرای فدک، قبرستان بقیع، درب سوخته خانه حضرت زهرا (س)، رحلت پیامبر اکرم (ص)، کوچه بنی هاشم، تشییع و تدفین بانوی دو عالم اسلام برگزار خواهد شد. امسال نمایشگاه مردمی فرهنگی مذهبی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه پارس‌آباد رنگ و بویی دیگر با عنوان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی دارد و تمامی غرفه‌های فرهنگی و معرفتی این نمایشگاه با موضوعات جهاد، شهادت، حجاب و عفاف، مهدویت و انتظار با محوریت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی برپا می‌شود. برپایی نمایشگاه کتاب، غرفه پاسخگویی به سوالات شرعی و شبهات دینی، برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی از کتاب تا قاف کرامت نوشته آیت الله سید حسن عاملی و رونمایی از سایت یاس کبود از دیگر برنامه‌های نمایشگاه مردمی فرهنگی مذهبی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه شهرستان پارس‌آباد به شمار می‌رود. آیین افتتاحیه نمایشگاه مردمی فرهنگی مذهبی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه شهرستان پارس‌آباد ۲۸ دی ماه و در حسینیه یاس کبود برگزار می‌شود و بعد از آن به مدت ۱۲ روز مراسمات عزاداری با حضور سخنرانان و مداحان کشوری همچون نماینده ولی فقیه در کشور جمهوری آذربایجان، نماینده ولی فقیه در استان اردبیل و امام جمعه اردبیل، ائمه جمعه و اساتید حوزه و دانشگاه برپا می‌شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
دکتر شهیدی از محضر آیت الله خویی، آیت الله بروجردی در قم بهره بردند، استاد تمام علوم انسانی بودند و مرحوم دهخدا از او به عنوان انسان کم نظیر نام می‌بردند. "این همان ژرفای اندیشه و به روز بودن ذهن استاد شهیدی است. استاد شهیدی سال‌ها در رثای اهل بیت (ع) قلم زد؛ اساتید، فرهیختگان، بزرگان، اندیشمندان عالمان و هنرمندان تا وقتی آثارشان هست زنده و ماندگار می‌مانند. علامه شهیدی نقاد، فقیه، صاحب نظر، آگاه به مسائل سیاسی روز بوددکترمنصوری لاریجانی: کتابخانه دکتر شهیدی را نگینی در میدان ۵۸ نارمک تهران دانست که الهام بخش ارزش‌های اخلاقی و فرهنگ همه کشور است. سردار سلیمانی تمام نشد همانطور که هنوز با دیدن عکس شهدا ذهنمان به سوی آخرت می‌روددکتر منصوری لاریجانی با تاکید بر مطالعه تالیفات دکتر شهیدی افزود: شیعه هم حکمت نظری هم حکمت عملی دارد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
در بخش شعر نیز، قرآن ناطق -قرآن صامت از عباس شاهزیدی، بهانه‌ی ای شعر ناگهان (چهار شعر) از خدابخش صفادل و امام علی (ع) از حسین صیامی حائز رتبه‌های برتر شدند. همچنین در اختتامیه این کنگره نشان ولایت به خانواده شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اهدا شد. آنان که به تعبیر بلند امام صادق (ع) راسخون در علم هستند: «راسخون فی العلم امیرالمومنینو الائمه من بعده». درباره علی ابن ابی طالب طبق بیان نورانی حضرت رسول، علی با حق است. مرجع عالم تشیع افزود: امیدوارم همه شما بزرگواران مشمول عنایت ولی الله علی ابن ابیطالب (ع) باشید.
ایسناایسنا1 روز قبل
همانا رسیدن به رستگاری و قدم نهادن در مسیر حق جز برای کسانی که از مکتب اهل بیت (ع) بهره می. برند میسر نیست. وقتی در نهمین کنفرانس اندیشه‌های اسلامی در سنگال در مورد اهداف حج صحبت شد؛ «استاد شهیدی گفتند عربستان نیازی به گوشت‌های قربانی ندارد و آن‌ها را دفع می‌کند بیایید پول ذبح گوسفندان را برای فقرای هر کشور جمع‌آوری کنیم.» این همان ژرفای اندیشه و به روز بودن ذهن استاد شهیدی است. امامی در خاتمه به بیان جمله‌ای از استاد شهیدی «فرهنگ چیزی نیست که اگر ویران شود با ده‌ها و صدها سال تلاش ترمیم شود» بسنده کرد. استاد شهیدی جوهر حیات انسان را در حکمت می‌دانستلاریجانی در ادامه تاکید کرد: علامه شهیدی با تاکید بر جمله‌ای از نهج البلاغه که می‌گوید «الحکمت قالت المومن» جوهر حیات انسان را در حکمت می‌دانست انسان مومن شیعه اگر ظرف وجودش را با حکمت پر نکند در این دنیا ضرر کرده است، نمازشب فراوان باشد، حج فراوان رفتی، مدرسه زیاد ساختی اما اگر صدف جانت را با گوهر حکمت پر نکردی ضرر کردی. مادران و پدران ما سواد نداشتند اما شب و روز ذکر اهل بیت (ع) بر لبانشان بود.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی‌اصغر کاکو جویباری رئیس پیشین پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و معاون اسبق سازمان آموزش و پرورش استثنایی درگذشت. فرهاد کریمی رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در پیامی درگذشت دکتر علی‌اصغر کاکو جویباری رئیس اسبق این پژوهشگاه را تسلیت گفت. ایشان با ابتکار عمل مثال‌زدنی و تدبیر موثر، سنگ‌بنای تأسیس نهاد پژوهشی وزارت آموزش و پرورش (پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش) را در سال‌های ۱۳۸۱ الی ۱۳۸۳ فراهم نمودند. شجره طیبه پژوهشگاه و انسجام بخشی به حوزه تحقیقات آموزشی و نهادینه‌سازی فرآیند پژوهش در خدمت ارتقای کیفیت آموزش، مرهون افکار بلند، مترقی و مدیریت خردمندانه اوست. به فضل الهی تلاش‌های علمی ایشان، ذخیره آخرت این استاد فرهیخته خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس گفت: رئیس جمهور به جای ارائه گزارش به مردم از عملکرد دستگاه اجرایی به دنبال ایجاد تشکیک در مسائل مختلف است تا با این روش موجبات انحراف افکار عمومی از مسائل جاری کشور را فراهم کند. حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس با اشاره به اظهارات روز گذشته رئیس جمهور درباره بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان گفت: رئیس جمهور به جای ارائه گزارش از عملکرد قوه مجریه به مردم، درصدد ایجاد تشکیک در امور دیگر و فرافکنی از این طریق است. سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: رئیس جمهور همواره به دنبال ایجاد تشکیک در امور مختلف است یک روز در باور مردم به امام زمان (عج) تشکیک ایجاد می‌کند، یکبار نسبت به پیامبر اکرم (ص) تشکیک ایجاد می‌کند و …. پژمانفر خاطرنشان کرد: امروز در حالی ما شاهد ایجاد تشکیک در عملکرد شورای نگهبان توسط آقای رئیس جمهور هستیم که در صحیفه امام جلد ۱۴ صفحه ۳۷۰ آمده است که هر کس رأی شورای نگهبان را کذا بداند، فاسد است و باید به عنوان مفسد فی‌الارض مورد پیگیری قرار گیرد. وی در پایان گفت: امروز عملکرد دولت نه تنها در حوزه بنزین بلکه در حوزه‌های مختلف همچون کشاورزی، تولید و غیره با مشکلات مختلفی مواجه است و ما انسجامی در کارهای دولت مشاهده نمی‌کنیم و همین مسأله فشارهای زیادی را به مردم وارد می‌کند که این موضوع زمینه را برای سوءاستفاده دشمن هم فراهم کرده است.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/اصفهان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مبارزه با جهالت راه مبارزه با آسیب‌های فردی و اجتماعی است و مومن همواره باید به دنبال دانایی باشد. امام صدا و صوت جامعه فرهنگی هم بودند و انسان‌ها همواره می‌توانند این ویژگی امام (ع) بهره ببرند. وی در خصوص اندیشه حضرت علی (ع) اظهار کرد: اندیشه علوی در ۲۵ سال سکوت ادامه‌دار بود و پایان نیافت و چراغ آگاهی به سبب وجود امام علی (ع) خاموش نشد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: نمی‌توان متدین بود اما خردورزانه عمل نکرد چراکه دین و دیانت را با عقلانیت می‌توان بارور کرد و به همین سبب انسان در جامعه فرهنگی، انسانی است که وجودش با خردورزی همراه است. صالحی در پایان به مولفه کرامت انسانی اشاره کرد و گفت: تعالیم امام علی (ع) در روابط انسان با خود و دیگران مملو از کرامت انسانی است و در سیره علوی فضای مبتنی بر کرامت انسانی قابل مشاهده است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، شورای آموزش و پرورش استان کرمان صبح امروز با حضور محمدصادق بصیری معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان و محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در سالن پیامبر اعظم (ص) برگزار شد. در این جلسه محمدصادق بصیری معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان با اشاره به اهمیت و نقش آموزش و پرورش اظهار داشت: کمک به آموزش و پرورش باقیات و صالحات است. وی با بیان اینکه شوراهای آموزش و پرورش در شهرستان‌ها باید جدی گرفته شود گفت: فرمانداران موظف به تشکیل شورای آموزش و پرورش در شهرستان‌ها و استفاده از این ظرفیت هستند. معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان با تاکید بر اینکه پرورش در کنار آموزش بسیار اهمیت دارد افزود: مردم از ما می‌خواهند که فرزندان آنها به کمال برسند و آموزش و پرورش نقش هدایتگری دارد. وی با اشاره به اینکه امسال تاکنون ۳ هزار و ۵۵۵ دانش‌آموز دختر به این اردوها اعزام شده است افزود: مرحله دوم اعزام پسران است که به‌صورت نمادین از گلزار شهدای کرمان و از جوار آرامگاه شهید حاج قاسم سلیمانی انجام می‌شود.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سید عباس صالحی ظهر امروز در آیین اختتامیه کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی حضرت علی (ع) اظهار داشت: برای من توفیقی است که در این برنامه حضور دارم. وی تصریح کرد: از زاویه‌های فراوان می‌توان دریچه‌ای باز کرد و گوشه‌ای از نورانیت حضرت (ع) را مشاهده کرد. امام علی (ع) صدای فرهنگ انسانی است، جامعه فرهنگی چیزی است که در کلام علوی نمایان است، انسان‌ها در کره خاکی می‌توانند از معارف حضرت علی (ع) بهره بگیرند. وی ادامه داد: آگاهی و دانایی بسیار مهم است و فرهنگی است که امام علی (ع) آن را ترویج داد. حضرت علی (ع) چراغ آگاهی را ادامه داد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی فرد در نخستین یادواره شهدای طلبه و روحانی شهرستان باغملک و بزرگداشت شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی که در این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: راز محبوبیت حاج قاسم و یاران در دل‌های مردم این بود همانگونه که هدف شهدای کربلاا فقط خدا و اهل بیت (ع) بود، هدف شهدای عزیز ما هم همین بود. وی افزود: در روایات از حضرت امیرالمومنین (ع) اگر کسی آرزوی شهادت داشته باشد ولو در بستر بمیرد در صورت رعایت این سه حق اجر شهید را خواهد داشت و با توجه به آیه‌ی ان الذین امنو و عملو الصالحات، آیه به ایمان در وهله‌ی اول همراه با عمل صالح در گام دوم تاکید می‌کند به این معنا که در انجام هر کاری رضایت باری تعالی را مد نظر قرار دهیم. نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به ویژگی‌های سردار شهید سپهبد سلیمانی گفت: اولین ویژگی حاج قاسم حق الله بود عبودیت و بنده خدا بودن است، دومین ویژگی حق الرسول است و اینکه و تنظیم رفتار فرد با سنت پیامبر گرامی اسلام همانگونه که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد شکل گیری تمدن نوین اسلامی امکان پذیر نیست مگر با سبک زندگی اسلامی به این معنا که تمام رفتار‌های ما در چارچوب سنت پیامبر (ص) باشد. وی افزود: سومین ویژگی حاج قاسم و یارانش حق ولی است در قالب محبت و اطاعت که عبارت است از تلاس فرد برای محبوب شدن ولی او است در این راستا شهدای عظیم الشان هرگز اجازه ندادند حرف‌های امام روی زمین بماند. انتهای پیام/ ع
فارسفارس2 روز قبل
سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس گفت: رئیس جمهور به جای ارائه گزارش به مردم از عملکرد دستگاه اجرایی به دنبال ایجاد تشکیک در مسائل مختلف است تا با این روش موجبات انحراف افکار عمومی از مسائل جاری کشور را فراهم کند. حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات روز گذشته رئیس جمهور درباره بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان گفت: رئیس جمهور به جای ارائه گزارش از عملکرد قوه مجریه به مردم، درصدد ایجاد تشکیک در امور دیگر و فرافکنی از این طریق است. وی افزود: به عنوان مثال در بحث گرانی بنزین دولت و رئیس جمهور هیچ گزارشی از میزان درآمد حاصل از این افزایش قیمت و نحوه هزینه‌کرد آن به مردم ارائه نکرده‌اند و حتی نمایندگان مجلس هم در جریان کم و کیف این موضوع قرار نگرفته‌اند و دولت گزارشی از این موضوع به نمایندگان هم ارائه نکرده است. سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: رئیس جمهور همواره به دنبال ایجاد تشکیک در امور مختلف است یک روز در باور مردم به امام زمان (عج) تشکیک ایجاد می‌کند، یکبار نسبت به پیامبر اکرم (ص) تشکیک ایجاد می‌کند و …. پژمانفر خاطرنشان کرد: امروز در حالی ما شاهد ایجاد تشکیک در عملکرد شورای نگهبان توسط آقای رئیس جمهور هستیم که در صحیفه امام جلد ۱۴ صفحه ۳۷۰ آمده است که هر کس رأی شورای نگهبان را کذا بداند، فاسد است و باید به عنوان مفسد فی‌الارض مورد پیگیری قرار گیرد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عادل منافی مدیر اجرایی نمایشگاه مردمی یاس کبود ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد: دهمین دوره نمایشگاه مردمی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه در شهرستان پارس آباد برپا می‌شود. مدیر اجرایی نمایشگاه مردمی یاس کبود پارس آباد افزود: مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ۲۸ دی ماه سال جاری روز شنبه رأس ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه شب در حسینیه یاس کبود در کانون فرهنگی علامه طباطبایی پارس آباد انجام خواهد پذیرفت. وی با اشاره به غرفه‌های فرهنگی و معرفتی دهمین دوره نمایشگاه مردمی یاس کبود، بیان کرد: امسال غرفه‌های فرهنگی و معرفتی نمایشگاه با موضوع حجاب و عفاف، مهدویت و انتظار و جهاد و شهادت با محوریت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی برپا می‌شود. وی ادامه داد: سال گذشته ۳۵ هزار نفر از نمایشگاه مردمی یاس کبود بازدید کردند و امسال پیش بینی می‌شود نسبت به سال‌های گذشته با استقبال پرشور مردم از این نمایشگاه مواجه شویم. مدیر اجرایی نمایشگاه مردمی یاس کبود تصریح کرد: این نمایشگاه به همت و پشتیبانی مادی و معنوی مردم و جوانان جهادی شهرستان پارس آباد و با حمایت و مشارکت تعدادی از دستگاه‌های اجرایی شهرستان برپا می‌شود.
ایلناایلنا2 روز قبل
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دین و دیانت را با عقلانیت می‌توان بارور کرد؛ بنابراین انسان در جامعه فرهنگی، انسانی است که وجودش با خردورزی همراه است. وی افزود: امام علی علیه السلام تلاش داشتند با بدعت‌های فرهنگ جاهلی مقابله و فرهنگ انسانی را به جای فرهنگ جاهلی تبلیغ و ترویج می‌کردند. فرهنگ انسانی که پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم آورد و امام علی علیه السلام تکثیر و ترویج کرد مبتنی بر آگاهی و دانایی است اینکه فرمودند هیچ شرافتی با دانایی برابری نمی‌کند نشان از این مسئله است. وی با بیان اینکه نمی‌توان متدین بود اما خردورزانه عمل نکرد، ادامه داد: دین و دیانت را با عقلانیت می‌توان بارور کرد بنابراین انسان در جامعه فرهنگی، انسانی است که وجودش با خردورزی همراه است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین پیام حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری به کنگره امام علی علیه السلام را قرائت کرد.
ایمناایمنا2 روز قبل
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با بیان اینکه امامت از نظر لغوی پیشوا معنا می‌شود، ادامه داد: امام می‌تواند پیشوای خیر یا شر باشد؛ در قرآن، ائمه کفر مانند فرعون را داریم. بن سلمان و آمریکا نیز امام هستند اما امام پلیدی و پستی. طباطبایی نژاد با اشاره به اینکه برخی امامان نیز هستند که مردم را به دستور خدا و قرآن هدایت می‌کنند، افزود: امامت ابراهیمی از نبوت و رسالت بالاتر است، ابراهیم (ع) پیامبر و رسول بود اما امام نبود، ابعاد امامت قابل درک نیست. رضایی خاطرنشان کرد: امام علی (ع) برای انسان رسالتی در حکمت آفرینش بیان داشت که هیچ راهی برای تفسیر آن رسالت جز تمسک به رسالت الهی نیست. وی اشاره به اینکه امام علی (ع) در نگاه هر ایرانی نماد آزادی و آزادگی است، افزود: ایرانیان از هر مذهب و آیینی که باشند علی (ع) را بزرگ می‌دانند و چه نیکبخت هستند که الگویی چون علی (ع) دارند، علی را خصم ستمگران و یاور نیازمندان می‌دانند.
ایسناایسنا2 روز قبل
فاطمه هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه امروز مردم بیش از هر زمان دیگری کمبود پدرم را احساس می‌کنند، اظهار کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی ضربه‌ای سخت بر بغض فروخفته ما بود اما جانسوزتر از آن، پرپر شدن ۱۷۶ تن از انسان‌های بیگناه بر اثر قصور و تقصیر مسئولان امر و پنهانکاری حقیقت از مردم بود. اگر حاج قاسم به شهادت رسید، عمری در حسرت این پایان بود و شهادت هنر مردان خداست، اما داغدیدگان فاجعه کرمان و پرواز ناتمام، آرزوی سالها زندگی داشتند. فاطمه هاشمی ادامه داد: امسال سالگرد رحلت پدرم مصادف با ایام فاطمیه است، ایامی که همیشه سیلاب اشک را از دیدگانت روان می‌ساخت. وای بر ما، وای به همه کسانی که ادامه دهنده راه ظالمان در زمانه خودمان هستند. وای بر آنان که از تاریخ درس عبرت نگرفته‌اند و همانند ۱۴۰۰ سال پیش انحراف در دین را آغاز کرده و ادامه می‌دهند.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/اصفهان پیام آیت الله جوادی آملی، مرجع عالیقدر شیعه، در آئین اختتامیه کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمومنین امام علی (ع) قرائت و پخش شد. درباره علی ابن ابی طالب طبق بیان نورانی حضرت رسول، علی با حق است. این حق مداری علی ابن ابیطالب (ع) طوری است که ضمیر یدورو به حق بر می‌گردد نه به علی، توضیح مطلب این است که حق مطلق ذات علی (ع) است. پیشنهاد من به شما بزرگواران و اعضای گرامی این کنگره عظیم علی ابن ابیطالب (ع) زنده است. امیدوارم همه شما بزرگواران مشمول عنایت ولی الله علی ابن ابیطالب باشید.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، آیین اختتامیه کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امام علی (ع) صبح امروز با حضور وزیر ارشاد، آیت‌الله مظاهری، استاندار و امام‌جمعه اصفهان، مسؤولان، پژوهشگران و اقشار مردم در سالن اهل‌بیت اصفهان برگزار شد. سید حسین رضازاده رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین امام علی (ع) در ابتدای آیین اختتامیه کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین امام علی (ع) اظهار داشت: جلسه امروز حاصل یک مجموعه فعالیت‌های عاشقانه در طی یک سال بوده و با هدف مقابله با جنگ نرمی است که با این مکتب آغاز شده و می‌خواهد فاصله بیندازد بین جامعه علمی ما و آثار ارزشمندی همچون نهج‌البلاغه. دبیر علمی کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین امام علی (ع) تصریح کرد: قرآن کریم، روایات و شواهد تاریخی از دلایل مرجعیت علمی حضرت علی (ع) است که در قرآن کریم در آیه ۴۲ سوره رعد نیز به مرجعیت علمی امام علی (ع) اشاره شده است. در ادامه مراسم پیام آیت‌الله‌ جوادی آملی از مراجع شیعه قرائت شد، در این پیام آمده بود: «از علی (ع) بزرگ‌تر در عالم کسی نیست، غیر از وجود مبارک پیامبر (ص) کسی نمی‌تواند افضل علی (ع) باشد … امیدواریم اعضای این کنگره حامل مقام و منزلت حضرت علی (ع) باشند … طبق بیان نورانی حضرت رسول (ص)، حضرت علی (ع) با حق است و حق مداری حضرت به گونه‌ای است که ضمیر یدور به حق باز می‌گردد». همچنین مراسم اهدا نشان ولایت و هدایا به خادمین حضرت علی (ع) در قید حیات از جمله آیات عظام مکارم شیرازی، جوادی آملی، سید جمال‌الدین دین‌پرور، مرعشی نجفی، احمد بهشتی، سید صادق موسوی و محمد مجتهدی صورت گرفت.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی کارشناس مسؤول روابط‌عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: کتاب سیری در سیره نبوی، مجموعه‌ای از نوشته‌ها و گفته‌های استاد شهید مرتضی مطهری است که دارای سه بخش «دیباچه»، «دعوت‌های سه‌بعدی» و «موج اسلامی» است. سمیرا اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: کتاب سیری در سیره نبوی را استاد مرتضی مطهری در ۲۷۲ صفحه به رشته تحریر درآورده است که توسط انتشارات صدرا در نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی عرضه می‌شود. وی افزود: کتاب سیری در سیره نبوی، مجموعه‌ای از نوشته‌ها و گفته‌های استاد شهید مرتضی مطهری است که دارای سه بخش است. بخش اول که «دیباچه» نام گرفته است شامل دو مقاله تحت عنوان‌های «دعوت‌های سه‌بعدی» و «موج اسلامی» به قلم متفکر شهید استاد مرتضی مطهری است. عنوان اولیه این بحث «منابع شناخت از نظر اسلام» بوده است که استاد پس از برشمردن چند منبع، سیرۀ اولیاء دین را نیز به‌عنوان یکی از منابع شناخت از نظر اسلام معرفی کرده و از آن‌جا وارد بحث «سیره نبوی» می‌شوند.
ایمناایمنا2 روز قبل
وزیر فرهنگ و ارشاد ادامه داد: امام علی (ع) تلاش کرد رسوب فرهنگ جاهلی را کم و بدعت‌هایی را که در فرهنگ جاهلی به وجود آمد حذف کند و به جای فرهنگ جاهلی فرهنگ انسانی را جایگزین کند. صالحی با بیان اینکه ادبیات، فرهنگ و کلام علوی برای فرهنگ انسانی معیارهایی را می‌شناسد، افزود: نخستین مؤلفه فرهنگ انسانی علوی آگاهی و دانایی است که پیامبر اسلام (ص) آن را آورد و علی (ع) ترویج کرد. وی با اشاره به اینکه امام (ع) هیچ شرافتی را به اندازه دانایی نمی‌داند، گفت: اگر ما می‌خواهیم با مصیبتهای فردی و اجتماعی مبارزه کنیم و بهداشت فردی و اجتماعی داشته باشیم باید با علم و «معرفت» جامعه را آسیب زدایی کنیم؛ اگر جهالت‌ها را از بین ببریم مصیبت‌ها را ریشه کن می‌کنیم. صالحی با بیان اینکه نمی‌توان متدین بود اما خردورزانه عمل نکرد، ادامه داد: دین و دیانت را با عقلانیت می‌توان بارور کرد بنابراین انسان در جامعه فرهنگی، انسانی است که وجودش با خردورزی همراه است. کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی حضرت علی (ع) در روزهای ۲۵ و ۲۶ دی ماه برگزار شد.
ایرناایرنا2 روز قبل
وی افزود: امام علی (ع) تلاش داشتند با بدعت‌های فرهنگ جاهلی مقابله و فرهنگ انسانی را به جای فرهنگ جاهلی تبلیغ و ترویج می‌کردند. وی با بیان اینکه نمی‌توان متدین بود اما خردورزانه عمل نکرد، ادامه داد: دین و دیانت را با عقلانیت می‌توان بارور کرد بنابراین انسان در جامعه فرهنگی، انسانی است که وجودش با خردورزی همراه است. صالحی با اشاره به مولفه کرامت انسانی در افق معنایی معارف علوی گفت: تعالیم امام علی علیه السلام در روابط انسان با خود و دیگران سرشار از کرامت انسانی است و در سیره علوی فضای مبتنی بر کرامت انسانی بسیار مشاهده می‌شود. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری به کنگره امام علی علیه السلام را قرائت کرد. این رویداد به مدت ۲ روز با هدف آشنا کردن مردم، جهان و ملت با معارف اهل بیت به ویژه حضرت علی (ع) برگزار شد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور یک ظرفیت عظیم است که دستگاه‌ها می‌تواند این اعتبار را به اعزام کاروان‌های راهیان نور اختصاص بدهند گفت: بر اساس قانون دولت مکلف است که برای اعزام راهیان نور در بودجه اعتبار آن را ببیند. وی با بیان اینکه شهدا بهترین الگو برای جامعه به‌ویژه نسل جوان هستند که باید با برنامه‌های اثرگذار به جامعه معرفی شوند گفت: در اردوهای راهیان نور سیره شهدا بیان می‌شود و یادآوری رشادت‌های رزمندگان اسلام است. رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تمام تلاش خود را برای کمک به آموزش و پرورش انجام داده است گفت: در مواردی وارد شدیم که اگر پیگیری نمی‌شد تبعات سنگینی برای کشور در آینده به دنبال داشت. زاهدی با اشاره اینکه برای بودجه سال آینده پیشنهاد دادیم که هزار میلیارد تومان برای سال آینده به نوسازی مدارس اختصاص پیدا کند افزود: این بودجه در کمیسیون تلفیق بودجه نیز تصویب شده است. وی عنوان کرد: چهار مدرسه و مجتمع آموزشی به نام شهدای مقاومت سردار سلیمانی و شهید پورجعفری در کرمان کلنگ‌زنی شد که تا ابتدای سال تحصیلی آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نکوداشت مرحوم علامه سید جعفر مرتضی به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت (ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد. وی با اشاره به دوره تاریخ اسلام علامه مجلسی در سه قرن پیش خاطرنشان کرد: جای کتاب جامع پیرامون تاریخ شیعه در حوزه شیعی خالی بود و سیدجعفر مرتضی با کتاب تاریخ اسلام خود این خلا را پر کرد. علامه جعفر مرتضی در این رویکرد، ضرورت سازگاری سند تاریخی با پیش‌فرض‌های قطعی را مورد توجه قرار داده است. علامه مرتضی به تاریخ به صورت جریانی نگاه می‌کردسپس حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی‌راد گفت: علامه جعفر مرتضی با اینکه فردی انقلابی بود، ولی روح رقیق و بزرگی داشت و بسیار متواضع و فروتن بود که این تواضع، مثال‌زدنی است. وی گفت: علامه مرتضی به تاریخ به صورت جریانی نگاه می‌کرد و نه جزیره‌ای؛ میان حوادث تاریخی پیوند برقرار کرده و دست‌های آلوده را کشف و چگونگی عملکرد این دست‌های آلوده را در تاریخ هم نشان می‌دهد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین رسول جعفریان در آئین نکوداشت علامه سید جعفر مرتضی عاملی که به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت (ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سالن شیخ طوسی این پژوهشگاه برگزار شد، گفت: تاریخ اندیشه به عنوان سنت علمی به خوبی در حوزه علمیه شکل نگرفته است، بنابراین ما بیشتر علاقه داریم حق و باطل را در تاریخ کشف کنیم. وی با بیان اینکه ما بیشتر در حال ساختن افکاری هستیم که خودمان به آن معتقدیم و این با تاریخ اندیشه تفاوت دارد، گفت: حتی حس این مسئله در بین ما وجود ندارد که فارغ از باورهای کلامی دنبال تاریخ برویم. استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خیلی صحبت می‌شود که مرتضی از کلام شیعه دفاع کرده است، تصریح کرد: ما همه در حوزه متکلم هستیم؛ نه فیلسوف داریم و نه تاریخ اندیشه‌خوان درجه یک داریم و نه می‌توانیم پز علمی بدهیم. استاد حوزه علمیه تصریح کرد: بعد از انقلاب، افکار سیدجعفر خیلی انقلابی‌تر شد و برای حل مشکلات نظام به تحقیق پرداخت که «آداب طبی در اسلام» از او پیش‌قراول کارهای اسلامی‌سازی علوم بود. این مسئله تبدیل به جدال و بحران شد و همین سبب شد تا سی کتابش را جمع کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/اصفهان امام جمعه اصفهان گفت: امام یعنی پیشوا و هر کس می‌تواند پیشوای خیر یا پیشوای کفر باشد. فرعون امام است، اما امام کفر است. بن سلمان امام شیطنت است و آمریکا هم امام پلیدی و پستی است. فرعون امام است، اما امام کفر است. بن سلمان امام شیطنت است و آمریکا امام پلیدی و پستی است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی تصریح کرد: حضرت علی (ع) سرآغاز دیدن را در معرفت حق می‌داند و کمال یکتایی را در حق و اخلاص بیان می‌کند. معرفت در وجود علی (ع) در ۲ بعد ظاهر و باطن معرفی می‌شود و معرفت و باطن او مهم‌تر است. استاندار اصفهان گفت: وجود نورانی حضرت علی (ع) در مجموعه شریف نهج البلاغه به بشریت نشان داده شده است. رضایی بیان کرد: ایرانیان می‌دانند که علی (ع) است که یاور پیامبر اکرم (ص) بود، علی همسر محبوب‌ترین دخت پیامبر است، علی (ع) مرد سیاست بازی نبود و عدالت را در سرلوحه کار خود قرار می‌داد. محمدعلی رضایی اظهار داشت: از مجموع ۴۷۵ مقاله رسیده، ۳۶۰ مقاله ارزیابی شده، ۱۹۰ مقاله مورد قبول داوران، ۳۲ مقاله ویژه ترجمه، ۳ مقاله برتر و ۷ مقاله قابل تقدیر است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
پدیده آقازادگی یکی از آن‌ها است که اتفاقا در نقطه مقابل سبک زندگی حضرت زهرا سلام‌الله علیها قرار دارد. حق زهرا سلام‌الله علیها بر مردمحضرت زهرا سلام‌الله علیها نه‌تنها الگوی سبک زندگی اسلامی هستند، بلکه با رقم زدن ماجرای شهادت، حق بزرگی بر عهده ما دارند. خطبه‌های سرنوشت‌سازمی‌دانیم که حضرت زهرا سلام‌الله علیها خطبه‌های مهم و سرنوشت‌سازی را ایراد فرموده‌اند. رویکرد جامعه‌شناختی به زندگی حضرت فاطمه (س) ما در عین حال می‌توانیم رویکردی از منظر جامعه‌شناختی به سیره و منش حضرت فاطمه سلام‌الله علیها داشته باشیم. پدیده آقازادگی یکی از آن‌ها است که اتفاقا در نقطه مقابل سبک زندگی حضرت زهرا سلام‌الله علیها قرار دارد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی با بیان اینکه در دی‌ماه سال جاری حدود ۲۰۰ کلاس درس توسط خیرین در سطح استان کرمان کلنگ‌زنی شد عنوان کرد: احداث ۹۲ کلاس درس به نام شهدای مقاومت و شهید سلیمانی در استان کرمان با اعتبارات دولتی کلنگ‌زنی شد. اسکندری‌نسب گفت: امیدواریم ساخت این کلاس‌ها تا ابتدای مهرماه سال آینده به اتمام برسد و دانش‌آموزان بتوانند در ابتدای سال تحصیلی جدید از این کلاس‌ها استفاده کنند. وی با اشاره به اینکه پنج کیلومتر بر تجاری ساختمان‌ها و املاک آموزش و پرورش در استان کرمان است افزود: از این ظرفیت می‌توان استفاده بهینه‌ای شود. مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه ظرفیت استفاده از خیران را باید افزایش بدهیم گفت: اگر ۳۰ درصد ساخت مدرسه توسط خیران ساخته شود ۷۰ درصد آن را دولت می‌سازد. وی با بیان اینکه ۲۰ درصد دانش‌آموزان در استان کرمان در مدارس غیرانتفاعی تحصیل می‌کنند افزود: در شهر کرمان و شهرهای پرجمعیت فضای خالی آموزشی نداریم و با تراکم جمعیت دانش‌آموزی روبه‌رو هستیم.

به انتهای لیست رسیدید