آخرین و مهم‌ترین اخبار « پیروز حناچی »
پیروز حناچی

پیروز حناچی

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از سارایوو؛ عبدالله اسکاکا شهردار سارایوو در دیدار با محمود حیدری سفیر ایران در بوسنی هرزگوین از مهمان نوازی شهرداران تهران و اصفهان در سفر اخیرش به کشورمان قدردانی کرد. شهردار سارایوو از افزایش شناخت خود و همراهان نسبت به پیشینه تمدنی و توانمندیهای علمی و هنری ایران ابراز خرسندی و بر استمرار همکاری و تبادل تجارب میان دو کشور در عرصه خدمات شهری تاکید کرد. محمود حیدری سفیر کشورمان نیز با اشاره به علاقمندی ویژه دولت و ملت ایران نسبت به مردم بوسنی هرزگوین که از زمان جنگ این کشور شکل گرفته است تصریح کرد: دیپلماسی شهری میتواند مکمل مناسبات خوب دو کشور باشد و در روابط دو جانبه نقش سازنده ایفا کند. عبدالله اسکاکا شهردار بهمراه دو تن از اعضای شورای شهر سارایوو به دعوت پیروز حناچی شهردار تهران در نیمه نخست آبان به تهران سفر کرد و بعنوان مهمان ویژه در جشنواره خشت طلائی تهران حضور یافت. وی و هیات همراه در سفر به اصفهان نیز با جاذبه‌های تاریخی و پروژه‌های توسعه‌ای این شهر آشنا شدند.
فارسفارس18 ساعت قبل
وزیر ارتباطات دولت نهم با بیان اینکه دولت باید یک حرکتی انجام دهد و شکاف بین خود و ملت را کاهش دهد، اظهار داشت: مردم می‌گویند این دولت، دولت حرف است؛ یک عده‌ای تریبون در دست گرفته‌اند و فقط حرف می‌زنند و از عمل، هیچ خبری نیست. سلیمانی ادامه داد: اینکه رئیس‌جمهور می‌گوید گرانی بنزین به نفع مردم است، این حرف مردم را جری می‌کند. مردم می‌گویند این دولت، دولت حرف است و کار نمی‌کند. نماینده سابق تهران ادامه داد: نخستین اقدام عملی دولت باید این باشد که پول‌هایی که از افزایش قیمت بنزین به‌دست می‌آید را شفاف‌سازی کند. وی ادامه داد: دولت باید به مردم بگوید اگر در این شش سال از افزایش قیمت‌ها در لبنیات، خودرو و سایر اقلام جلوگیری نکردیم، حالا با این روش می‌خواهیم جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیریم.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
اوایل مهر ماه امسال بود که انتقاد‌های پلیس به طرح ترافیک جدید شدت گرفت. مهر: فرمانده انتظامی تهران بزرگ در نامه‌ای به شهردار تهران، معایب طرح کنترل آلودگی هوا را تشریح و پنج پیشنهاد برای کاهش مشکلات آن مطرح کرد. اوایل مهر ماه امسال بود که انتقاد‌های پلیس به طرح ترافیک جدید شدت گرفت. بدیهی است این روش زمینه افزایش تقاضای سفر بیش از گذشته را فراهم کرده است. ۳-کاهش زمان طرح ترافیک از ساعت ۱۹ به ۱۷ و کاهش زمان طرح کاهش آلودگی از ۱۹ به ۱۸ در نیمه دوم سال.
برنابرنا1 روز قبل
شهردار تهران که امروز صبح سفر کوتاهی به زنجان داشت، همزمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی به بازار کتاب زنجان رفت. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ پیروز حناچی در این بازار قدیمی ساعتی را همراه با تعدادی از دست‌اندرکاران مجرب و باسابقه عرصه نشر و فروش کتاب شهر زنجان گذراند و ضمن دیدار با سیدمحمد علویون، یکی از اعضای جمعیت هیات‌امنای بازار کتاب زنجان، یک مجلد «مجموعه بازار بزرگ زنجان (زمینه‌ها و سیر تحولات فرهنگی، تاریخی-اجتماعی موثر بر شکل‌گیری آن)» اثر نویسنده، مؤلف و پژوهشگر علی نوراللهی نیز از او به یادگار گرفت.
برنابرنا1 روز قبل
در این گزارش مهم‌ترین اخباری که طی هفته گذشته در رسانه‌ها منتشر شده است را با هم خواهیم خواند. اخطار هفته: افزایش قیمت ممنوع! در این رابطه مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با اشاره به گرانی قیمت بنزین، گفت: نرخ بلیت مترو افزایش نمی‌یابد و حتی به آن فکر هم نمی‌کنیم. برکناری هفته: دو شهردار ناحیه تهرانشهرداران ناحیه ۴ و ناحیه ۵ منطقه یک تهران به علت عملکرد ضعیف در موضوع بارش برف روز شنبه ۲۵ آبان‌ماه برکنار شدند. وی خاطرنشان کرد: آنچه بانک مسکن به بانک مرکزی درخواست داده وام قابل انتقال از سازنده به خریدار است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، اوایل مهر ماه امسال بود که انتقادهای پلیس به طرح ترافیک جدید شدت گرفت. در این نامه آمده است: پلیس معایبی را برای طرح جدید ترافیکی مبنی بر تغییر نحوه اجرای طرح شیوه تردد نوبتی (زوج و فرد) در محدوده با پرداخت عوارض، بررسی و اعلام می‌کند. بدیهی است این روش زمینه افزایش تقاضای سفر بیش از گذشته را فراهم کرده است. ۲- برای موارد تردد ضروری، رانندگان می‌توانند از ظرفیت روزانه طرح ترافیک استفاده کنند. ۳-کاهش زمان طرح ترافیک از ساعت ۱۹ به ۱۷ و کاهش زمان طرح کاهش آلودگی از ۱۹ به ۱۸ در نیمه دوم سال.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
حیدر سلیمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هدف از اجرای طرح استعدادیابی فوتبال در مناطق معرفی نخبه‌های رده سنی ۱۱ تا ۱۶ سال پسران بوده که در پایان ۲۲ تیم منتخب از محلات پایتخت با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. معاون ورزش سازمان ورزش با بیان اینکه اختتامیه این رویداد ورزشی محلات بهمن ماه با معرفی منتخبان در مجموعه ورزشی ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار می‌شود، اظهارداشت: هم اینک طرح استعدایابی فوتبال در مناطق ۴ و ۱۲ تهران آغاز که ۲۲ و ۲۰ تیم در این مسابقات شرکت دارند. به گفته وی به مرور زمان ادارات تربیت بدنی مناطق شهرداری تهران این رویداد را پیگیری خواهند کرد. معاون ورزش شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران برای کاهش فقر حرکتی طرح‌های مختلفی از جمله دوشنبه‌های ورزشی، چهارشنبه‌های جامپینگ، خیابان‌های ورزش (در روزهای پنجشنبه و جمعه)، فستیوال‌های ورزشی، حریم گردی و سه شنبه بدون خودرو (دوچرخه سواری شهردار تهران) را در نظر گرفته است. وی همچنین از تفاهم نامه همکاری سازمان ورزش و فدراسیون فوتبال برای برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در تهران خبرداد و افزود: این مسابقات با حضور ورزشکاران مطرح جهانی ۷و ۸ آذر ماه در مجموعه آزادی تهران برگزار خواهد شد که سازمان ورزش امکانات و تجهیزات لازم را دراختیار فدراسیون قرار خواهد داد.
مهرمهر2 روز قبل
مشاور شهردار تهران در امور توسعه منابع پایدار عنوان کرد: مواد ۶، ۷، ۸ و ۹ بررسی و سهم شهرداری‌ها از جرایم راهنمایی و رانندگی و گذرنامه در کمیسیون تصویب شد. هاشمی در خصوص تصویب ماده ۱۰ تصریح کرد: این ماده یکی از بهترین مواد این لایحه است که برابری سهم شهرداری‌ها و دولت را به دنبال دارد. در واقع با تصویب این ماده شهرداری‌ها ۵۰ درصد و دولت ۵۰ درصد در مالیات بر ارزش افزوده سهیم می‌شوند. هاشمی با اشاره به اینکه امیدواریم با تصویب این قانون تراکم فروشی‌ها و تغییر کاربری‌ها کاهش پیدا کند، گفت: با تصویب قوانین تجمیع عوارض و مالیات بر ارزش افزوده بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان به درآمد پایدار شهرداری‌ها اضافه شد. پیش بینی می‌کنیم درآمد پایدار شهرداری‌ها با تصویب این قانون حداقل ۱۰ تا ۱۵هزار میلیارد تومان افزایش داشته باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، افشین حبیب‌زاده رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران با اشاره به مشکلات رخ داده برای تهران در زمان بارش برف، گفت: در اتفاقات روز شنبه و ترافیک سنگین معابر بخشی از کم کاری و خطاها بر عهده شهرداری تهران بود. وی با بیان اینکه شهرداری باید تا ۱۵ آبان ماه قرارداد پیمانکاران برف روبی را منعقد می‌کرد، افزود: عدم شرکت پیمانکاران در مناقصه این کار را به تاخیر انداخت در نتیجه بخشی از مشکلات رخ داده در روز برفی به این دلیل بوده است. این عضو شورای شهر با اشاره به دیگر توضیحات حناچی در جلسه با اعضای شورای شهر، گفت: طبق اظهارات حناچی در پی مشکلات رخ داده در روز برفی یکی از شهرداران نواحی برکنار شده‌اند. وی همچنین در خصوص چرایی عدم استقبال پیمانکاران از مناقصه برف روبی، افزود: شاید در این مناقصه مبلغ پایه کم بوده و برای پیمانکاران صرفه کافی را نداشته است. این عضو شورای شهر تهران یادآور شد: شهرداران در پی عدم اسقبال پیمانکاران می‌توانند مناقصات را محدود برگزار می‌کنند.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشافشین حبیب‌زاده رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران با اشاره به مشکلات رخ داده برای تهران در زمان بارش برف، گفت: در اتفاقات روز شنبه و ترافیک سنگین معابر بخشی از کم کاری و خطاها بر عهده شهرداری تهران بود. اخبار اجتماعی - وی با بیان اینکه شهرداری باید تا ۱۵ آبان ماه قرارداد پیمانکاران برف روبی را منعقد می‌کرد، افزود: عدم شرکت پیمانکاران در مناقصه این کار را به تاخیر انداخت در نتیجه بخشی از مشکلات رخ داده در روز برفی به این دلیل بوده است. ​حبیب زاده با تاکید بر اینکه شرکت نکردن پیمانکاران در مناقصه مذکور دست شهرداری را برای عقد قرارداد در مرحله بعد با هر کسی باز می‌گذارد، تصریح کرد: به این ترتیب مناقصه و عقد قرارداد با پیمانکاران جهت برف روبی دیگر به تعویق نمی‌افتد. این عضو شورای شهر با اشاره به دیگر توضیحات حناچی در جلسه با اعضای شورای شهر، گفت: طبق اظهارات حناچی در پی مشکلات رخ داده در روز برفی یکی از شهرداران نواحی برکنار شده‌اند. وی همچنین در خصوص چرایی عدم استقبال پیمانکاران از مناقصه برف روبی، افزود: شاید در این مناقصه مبلغ پایه کم بوده و برای پیمانکاران صرفه کافی را نداشته است. این عضو شورای شهر تهران یادآور شد: شهرداران در پی عدم اسقبال پیمانکاران می‌توانند مناقصات را محدود برگزار می‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران گفت: در اتفاقات روز شنبه و ترافیک سنگین معابر بخشی از کم کاری و خطا‌ها بر عهده شهرداری تهران بود. وی با بیان اینکه شهرداری باید تا ۱۵ آبان ماه قرارداد پیمانکاران برف روبی را منعقد می‌کرد، افزود: عدم شرکت پیمانکاران در مناقصه این کار را به تاخیر انداخت در نتیجه بخشی از مشکلات رخ داده در روز برفی به این دلیل بوده است. این عضو شورای شهر با اشاره به دیگر توضیحات حناچی در جلسه با اعضای شورای شهر، گفت: طبق اظهارات حناچی در پی مشکلات رخ داده در روز برفی یکی از شهرداران نواحی برکنار شده‌اند. وی همچنین در خصوص چرایی عدم استقبال پیمانکاران از مناقصه برف روبی، افزود: شاید در این مناقصه مبلغ پایه کم بوده و برای پیمانکاران صرفه کافی را نداشته است. این عضو شورای شهر تهران یادآور شد: شهرداران در پی عدم اسقبال پیمانکاران می‌توانند مناقصات را محدود برگزار می‌کنند.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، اصغر عطایی مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در خصوص وضعیت ترافیک و آب‌گرفتگی معابر به واسطه بارش سنگین باران در شب گذشته گفت: شب قبل از حوالی ساعت ۹ بارش باران آغاز شد و در مناطق غربی و شمال تهران بارش‌ها سنگین‌تر بود. وی گفت: همه مدیران و حتی چند تن از معاونین شهردار تهران برای بررسی وضعیت و احیانا نقاط آب‌گرفتگی احتمالی پای کار حضور داشتند، اما خوشبختانه هیچ نقطه آب‌گرفتگی در شهر تهران نداشتیم. مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران اظهار داشت: از این رو در بارش‌های بعدی چه از جنس برف، چه از جنس باران مشکلات کمتری شاهد هستیم و خدا را شکر این بار حتی مشکلات اندک هم وجود نداشت. وی تصریح کرد: همه ماموران خدمات شهری مناطق ۲۲گانه تهران و حتی کارگران دیگر نیز به صورت آماده‌باش فعالیت‌های مورد نیاز را انجام می‌دهند و خوشبختانه بارشی که تا ساعت ۵ صبح ادامه داشت، این بار هیچ مشکلی برای شهر ایجاد نکرد. عطایی گفت: یکی از اقدامات خوبی که پس از بارش اولین باران در تهران رخ داد این بود که حتی نقاطی که به واسطه انجام اقدامات عمرانی باعث گرفتگی معابر و ایجاد آب‌گرفتگی شده بود شناسایی شد و در طول این ایام مشکلات این نقاط برطرف شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

بارانی با چاشنی ترافیک

3+
فارسفارس2 روز قبل
فارسفارس2 روز قبل
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به بارش ۸ ساعته باران در تهران گفت: آب‌گرفتگی نداشتیم و وضعیت مطلوب گزارش شده است. اصغر عطایی مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، در خصوص وضعیت ترافیک و آب‌گرفتگی معابر به واسطه بارش سنگین باران در شب گذشته گفت: شب قبل از حوالی ساعت ۹ بارش باران آغاز شد و در مناطق غربی و شمال تهران بارش‌ها سنگین‌تر بود. وی گفت: همه مدیران و حتی چند تن از معاونین شهردار تهران برای بررسی وضعیت و احیانا نقاط آب‌گرفتگی احتمالی پای کار حضور داشتند، اما خوشبختانه هیچ نقطه آب‌گرفتگی در شهر تهران نداشتیم. مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران اظهار داشت: از این رو در بارش‌های بعدی چه از جنس برف، چه از جنس باران مشکلات کمتری شاهد هستیم و خدا را شکر این بار حتی مشکلات اندک هم وجود نداشت. عطایی گفت: یکی از اقدامات خوبی که پس از بارش اولین باران در تهران رخ داد این بود که حتی نقاطی که به واسطه انجام اقدامات عمرانی باعث گرفتگی معابر و ایجاد آب‌گرفتگی شده بود شناسایی شد و در طول این ایام مشکلات این نقاط برطرف شد.
فارسفارس2 روز قبل
معاون شهردار تهران از ارائه لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران تا پایان آذر به شورای شهر خبر داد و گفت: در تلاشیم لایحه‌ با کمترین تبعات اجرایی شود. حامد مظاهریان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین وضعیت اصلاح ساختار شهرداری تهران گفت: بر اساس توافق با اعضای شورای شهر، تلاش می‌کنیم تا لایحه اصلاح ساختار شهرداری، در یک ماه آینده به شورای شهر تقدیم شود. معاون شهردار تهران افزایش بهره‌وری، ارتقای همگرایی در ساختار شهرداری و کاهش هزینه‌ها را از دیگر اهداف طرح اصلاح ساختار شهرداری برشمرد و تصریح کرد: در وهله اول قرار است چارت اصلی شهرداری و در فرصت بعدی، بر اساس «تاپ چارت»، اصلاح فرآیندها و ساختارهای پایین‌تر نیز در دستور کار قرار می‌گیرد. معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه اصلاح ساختار بر اساس مصوبه شورای شهر و تکالیف مصرح در برنامه سوم توسعه شهر تهران پیگیری می‌شود، گفت: البته هم شهرداری و هم شورای شهر بر این نکته اتفاق نظر دارند که باید با اجماع و همکاری یکدیگر، لایحه‌ای را آماده کنند که با کمترین تبعات قابل اجرا باشد. به گفته مظاهریان، تلاش برای تدوین یک لایحه مناسب تا حصول نتیجه مطلوب ادامه دارد و شهرداری امیدوار است تا یکم ماه آینده این لایحه را به نتیجه برساند.
فارسفارس2 روز قبل
نوشین سرور، رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره وضعیت ترافیک پایتخت با توجه به وقوع بارندگی‌ها اظهارداشت: خوشبختانه درحال حاضر گره ترافیکی در پایتخت نداریم و شرایط مشابه روزهای عادی است. وی افزود: البته به دلیل اینکه در حال حاضر در پیک ترافیک صبحگاهی قرار داریم اکثر بزرگراه‌های تهران همچون همت، چمران و مدرس با ترافیک نیمه سنگین مواجه است که تا یک ساعت دیگر این ترافیک وضعیت روان خواهد داشت. رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران خاطر نشان کرد: یخ زدگی معابر شدید نیست ولی با این وجود تصادفات سبب سنگینی ترافیک در معابر و بزرگراه‌ها می‌شود که از لحاظ مقایسه‌ای این وضعیت نیز مشابه روزهای عادی است. یک روز پس از این درخواست دو شهردار ناحیه در منطقه یک تهران عزل و مدیران جدید جایگزین آنها شد. شنیده‌ها نیز حکایت از عزل تعدادی دیگر از شهرداران نواحی مناطق شمالی تهران دارد. انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
خبرگزاری فارس: نوشین سرور، رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران درباره وضعیت ترافیک پایتخت با توجه به وقوع بارندگی‌ها اظهارداشت: خوشبختانه درحال حاضر گره ترافیکی در پایتخت نداریم و شرایط مشابه روزهای عادی است. وی افزود: البته به دلیل اینکه در حال حاضر در پیک ترافیک صبحگاهی قرار داریم اکثر بزرگراه‌های تهران همچون همت، چمران و مدرس با ترافیک نیمه سنگین مواجه است که تا یک ساعت دیگر این ترافیک وضعیت روان خواهد داشت. رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران خاطر نشان کرد: یخ زدگی معابر شدید نیست ولی با این وجود تصادفات سبب سنگینی ترافیک در معابر و بزرگراه‌ها می‌شود که از لحاظ مقایسه‌ای این وضعیت نیز مشابه روزهای عادی است. بارش برف و باران در ابتدای هفته جاری باعث قفل شدن ترافیک در بسیاری از بزرگراه‌های و معابر پایتخت به ویژه در شمال پایتخت شد و این موضوع با موج انتقاد شهروندان و شورای شهری‌ها همراه شد تا جایی که اعضای شورا طی جلسه‌ای از حناچی درخواست کردند با مدیران خاطی برخورد شود. یک روز پس از این درخواست دو شهردار ناحیه در منطقه یک تهران عزل و مدیران جدید جایگزین آنها شد. شنیده‌ها نیز حکایت از عزل تعدادی دیگر از شهرداران نواحی مناطق شمالی تهران دارد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشنوشین سرور، رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران درباره وضعیت ترافیک پایتخت با توجه به وقوع بارندگی‌ها اظهارداشت: خوشبختانه درحال حاضر گره ترافیکی در پایتخت نداریم و شرایط مشابه روزهای عادی است. اخبار اجتماعی -وی افزود: البته به دلیل اینکه در حال حاضر در پیک ترافیک صبحگاهی قرار داریم اکثر بزرگراه‌های تهران همچون همت، چمران و مدرس با ترافیک نیمه سنگین مواجه است که تا یک ساعت دیگر این ترافیک وضعیت روان خواهد داشت. رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران خاطر نشان کرد: یخ زدگی معابر شدید نیست ولی با این وجود تصادفات سبب سنگینی ترافیک در معابر و بزرگراه‌ها می‌شود که از لحاظ مقایسه‌ای این وضعیت نیز مشابه روزهای عادی است. بارش برف و باران در ابتدای هفته جاری باعث قفل شدن ترافیک در بسیاری از بزرگراه‌های و معابر پایتخت به ویژه در شمال پایتخت شد و این موضوع با موج انتقاد شهروندان و شورای شهری‌ها همراه شد تا جایی که اعضای شورا طی جلسه‌ای از حناچی درخواست کردند با مدیران خاطی برخورد شود. یک روز پس از این درخواست دو شهردار ناحیه در منطقه یک تهران عزل و مدیران جدید جایگزین آنها شد. شنیده‌ها نیز حکایت از عزل تعدادی دیگر از شهرداران نواحی مناطق شمالی تهران دارد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشحامد مظاهریان در خصوص آخرین وضعیت اصلاح ساختار شهرداری تهران گفت: بر اساس توافق با اعضای شورای شهر، تلاش می‌کنیم تا لایحه اصلاح ساختار شهرداری، در یک ماه آینده به شورای شهر تقدیم شود. اخبار اجتماعی -وی با بیان اینکه هدف اصلی از اصلاح ساختار برای چاک‌سازی سازمانی شهرداری است، تصریح کرد: چابک سازی سازمانی برای اجرای بهتر ماموریت‌ها و خدمات‌رسانی بهتر به شهروندان انجام می‌شود و از این رو، تمام تلاش صورت گرفته برای تدوین لایحه، برای اطمینان بیشتر از تحقق اهداف مدنظر بوده است. معاون شهردار تهران افزایش بهره‌وری، ارتقای همگرایی در ساختار شهرداری و کاهش هزینه‌ها را از دیگر اهداف طرح اصلاح ساختار شهرداری برشمرد و تصریح کرد: در وهله اول قرار است چارت اصلی شهرداری و در فرصت بعدی، بر اساس «تاپ چارت»، اصلاح فرآیندها و ساختارهای پایین‌تر نیز در دستور کار قرار می‌گیرد. معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه اصلاح ساختار بر اساس مصوبه شورای شهر و تکالیف مصرح در برنامه سوم توسعه شهر تهران پیگیری می‌شود، گفت: البته هم شهرداری و هم شورای شهر بر این نکته اتفاق نظر دارند که باید با اجماع و همکاری یکدیگر، لایحه‌ای را آماده کنند که با کمترین تبعات قابل اجرا باشد. به گفته مظاهریان، تلاش برای تدوین یک لایحه مناسب تا حصول نتیجه مطلوب ادامه دارد و شهرداری امیدوار است تا یکم ماه آینده این لایحه را به نتیجه برساند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
شهردار تهران با اشاره به اینکه تصویب لایحه «درآمد پایدار شهرداری‌ها» نقطه عطفی برای دولت و مجلس است، گفت: تصویب این لایحه نخستین گامی است که شهرداری‌ها املاک خود را نفروشند و در شهرها به کیفیت فکر کنند. شهردار تهران با بیان اینکه لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها از دوره اصلاحات در حال بررسی است، یادآوری کرد: در طول سال‌های گذشته این لایحه بارها تا مرحله تصویب پیش رفته اما به تصویب نرسیده است. شهردار تهران با اشاره به دو لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» و درآمد پایدار شهرداری‌ها گفت: این دو لایحه مکمل یکدیگر هستند. بندهایی که در این لایحه تصویب می‌شود، باید در آن لایحه هم اصلاح و هر دو یکسان شوند. این لایحه باید در شش ماه برای ارسال به مجلس آماده می‌شد، اما پس از ۳۶ سال با ۲۳ ماده، اکنون در صحن مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.
فارسفارس3 روز قبل
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران که از مناطق یک و دو پایتخت بازدید کرد، از آمادگی بالای این مناطق در مواجهه با بارش‌ برف و باران خبر داد. به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اشاره به بازدید شب گذشته از مناطق شمالی تهران به عنوان شهردار شب، اظهار کرد: شب گذشته وظیفه شهردار شب را بر عهده داشتم، البته دستور شهردار تهران هم بود که نه فقط در حوزه پسماند بلکه همه معاونت‌ها و مدیران ارشد که در داخل مناطق نقش دارند، از مناطق شمالی تهران بازدید داشته باشند. به گفته وی؛ تاکید شهردار تهران بر نظارت همه جانبه مدیران بر امکانات و شرایط‌‌ مناطق برای مقابله با برف‌های بعدی و ارتقای کیفیت خدمات در این زمینه بود. در این بازدیدها معاون خدمت شهری، معاون امور مناطق و شهرداران مناطقی که انتظار بارش برف و باران بیشتری در مناطق آن‌ها می‌رود، حضور داشتند. وی همچنین درباره بارش برف روز شنبه و نبود آمادگی در برخی مناطق شمالی هم توضیح داد: روز شنبه به این شکل نبود که در مناطق و عوامل مرتبط آمادگی وجود نداشته باشد، اما بارش برف زمانی رخ داد که پیک ترافیک بود و همزمان بودن ترافیک و بارش برف زیاد سبب شد امکان فعالیت از ماشین آلات گرفته شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
وی افزود: شهرداری تهران براساس بودجه مصوب شورا موظف بوده است در برش عملکردی ماهانه خود نسبت به تأمین منابع در سقف ۱۵ هزار و ۶۸۹ میلیارد ریال اقدام و به همین میزان مصارف خود را تنظیم و تعادل میان منابع و مصارف را برقرار کند. رسولی ادامه داد: در مهرماه سال جاری شهرداری تهران مبلغ ۱۲ هزار و ۱۷۷ میلیارد ریال معادل ۷۸ درصد درآمد با ۲۲ درصد عدم تحقق تحصیل کرده است. آن قسمت از درآمدها و منابع شهرداری تهران که بالفعل قابلیت نقدشوندگی نداشته، منابع غیرنقد است. دریافت عوارض نوسازی، توسعه عمران، عوارض مشاغل، عوارض پسماند و عوارض خودرو از سرفصل‌های درآمد پایدار هستند. رسولی خطاب به شهردار تهران و اعضای شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر مبنای تحصیل عملکرد درآمد و هزینه‌ای هفت دوازدهم از مالیه شهرداری که حسب وظیفه قانونی تقدیم شورا کرده‌ام، ماه‌های سختی را پیش رو داریم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، آبان امسال ترافیک و آلودگی هوا در تهران بیداد کرد و آلودگی مدارس تهران را به تعطیلی کشاند. همچنین شهرداری تهران امسال طرح زوج و فرد را در تهران حذف و به رینگ دوم طرح ترافیک تبدیل کرد. به اعتقاد معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران، تاب‌آوری تهران در حال افزایش پیدا کرده است و نسبت به سال گذشته بهتر شده است. وی در خصوص آمارهای مطرح شده برای طرح کاهش آلودگی هوا، گفت: این آمارها ساختگی است و الان شاهدیم که از آلودگی هوا کاسته نشده است. قربانیان آلودگی هوا از تلفات حوادث رانندگی بیشتر استآلودگی هوا هر ساله تعداد زیادی کشته می‌گیرد و به اعتقاد محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران تعداد قربانیان آلودگی هوا از تلفات حوادث رانندگی بیشتر است.
مهرمهر3 روز قبل
وی ادامه داد: از کل درآمدهای مهر ماه (۱۲٫۱۷۷ میلیارد ریال) مبلغ ۱۰٫۵۴۵ میلیارد ریال آن معادل ۸۷درصد نقد و ۱۳ درصد (۱٫۶۳۲ میلیارد ریال) آن غیرنقد است. از کل درآمد نقدی وصولی (۱۰٫۵۴۵میلیارد ریال) ۵۳ درصد آن (۵٫۵۴۶میلیارد ریال) پایدار و ۴۷درصد آن (۴٫۹۹۹ میلیارد ریال) ناپایدار است. بنابراین طی هفت ماهه مذکور کسری عملکرد ۲۰٫۷۴۴ میلیارد ریال معادل ۱۹ درصد نسبت به بودجه مصوب مشاهده می‌گردد. که از این مبلغ ۹۸ درصد بصورت پرداخت‌های نقدی و دو درصد هزینه غیرنقدی است. جبران این عقب افتادگی حداقل در سطح ۳۰ درصد سهم بودجه مصوب مستلزم فعالیت­های جبرانی عاجل و موثر شهرداری است.
فارسفارس3 روز قبل
گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، آبان امسال ترافیک و آلودگی هوا در تهران بیداد کرد و آلودگی مدارس تهران را به تعطیلی کشاند. همچنین شهرداری تهران امسال طرح زوج و فرد را در تهران حذف و به رینگ دوم طرح ترافیک تبدیل کرد. به اعتقاد معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران، تاب‌آوری تهران در حال افزایش پیدا کرده است و نسبت به سال گذشته بهتر شده است. وی در خصوص آمارهای مطرح شده برای طرح کاهش آلودگی هوا، گفت: این آمارها ساختگی است و الان شاهدیم که از آلودگی هوا کاسته نشده است. کشته‌های آلودگی هوا بیشتر استآلودگی هوا هر ساله تعداد زیادی کشته می‌گیرد و به اعتقاد محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران تعداد قربانیان آلودگی هوا از تلفات حوادث رانندگی بیشتر است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز قرار است با حضور آقای جمالی نژاد جلسه‌ای در سازمان برنامه و بودجه برگزار شود، تصریح کرد: در این جلسه قرار است به فوریت درباره تامین اتوبوس و واگن مترو تصمیماتی اتخاذ شود. باید بگویم امروز روز جهانی سرویس بهداشتی است و چه خوب بود که شهرداری چند چشمه برای افتتاح آماده می‌کرد. وی ادامه داد: ذی‌حسابان موظف هستند که هر دوماه یکبار گزارش نظارتی از حسن اجرای مصوبات بودجه‌ای شهرداری تهران ارائه کنند که تاکنون جز یک گزارش تقدیم نکردند. از سوی دیگر بخشی از خیابان مسدود شده شهید پاکنژاد، به عنوان محل برگزاری بازارچه‌های موقت محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد که این امر موجب افزایش بار ترافیک مسیر جنوب به شمال این خیابان شده است. رییس کمیته نظارت شورای شهر تهران استقرار طولانی مدت کارگاه عمرانی پروژه را نیز باعث آلودگی صوتی، بصری و زیست محیطی برای املاک مجاور این پروژه عنوان کرد و از شهردار تهران خواست موضوع را بررسی کند.
ایلناایلنا3 روز قبل
نائب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر درباره طولانی شدن انسداد خیابان شهید پاک‌نژاد به شهردار تهران تذکر داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، افشین حبیب‌زاده در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران نسبت به طولانی شدن انسداد خیابان شهید پاک‌نژاد به شهردار تهران تذکر داد و گفت: پیرو اعتراض به انسداد مسیر شمال به جنوب خیابان شهید پاک‌نژاد که در حد فاصل خیابان شهید دادمان و میدان صنعت قرار دارد، به شهردار تهران به دلیل مشکلات ترافیکی ایجاد شده برای شهروندان تذکر می‌دهم. نایب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر ادامه داد: طبق بررسی‌های به عمل آمده، مسدود بودن این خیابان باعث سرریز شدن خودروهای عبوری این معبر به خیابان‌های مجاور شده است که در بیشتر ساعات روی معابر اطراف دارای ترافیک سنگین هستند. حبیب‌زاده افزود: از سوی دیگر بخشی از خیابان مسدود شده شهید پاک‌نژاد به عنوان محل برگزاری بازارچه‌های موقت محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد که این امر موجب افزایش بار ترافیک در مسیر جنوب به شمال این خیابان شده است. وی افزود: همچنین استقرار طولانی مدت کارگاه عمرانی این پروژه باعث آلودگی صوتی، بصری و زیست‌محیطی برای املاک مجاور شده است و شهرداری تهران باید این موضوع را بررسی کند.
همشهریهمشهری3 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران در تذکری پیش از دستور در جلسه روز سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه شورای اسلامی شهر تهران گفت: فارغ از انتقاداتی که به موضوع گرانی بنزین شده است اما عدم گفت‌وگو با مردم هم مزید علت شده است. وی ادامه داد: در فرایند این تصمیم‌گیری، غفلت جدی نسبت به حمل و نقل عمومی شده است و توجهی به این مقوله مهم نشده است. سالاری گفت: متاسفانه در فرآیند اجرا و هزینه‌کرد منابع درآمدی هیچ حرفی از توسعه حمل و نقل عمومی زده نشده است و تصویری که رئیس شورای شهر تهران به معاون اول رئیس جمهور ارایه کرد حکایت از نابسامانی آن داشت. عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: از رئیس شورای شهر تهران می‌خواهم که به همراه شهردار تهران، موضوع نابسامانی حمل و نقل عمومی و مشکلات آن رابه سران کشور گوشزد کنید تا شاید سهمی از منابع درآمدی به این موضوع اختصاص پیدا کند.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
یک عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران نسبت به طولانی شدن انسداد خیابان پاک‌نژاد و سر ریز شدن خودروهای عبوری از این معبر به خیابان‌های مجاور تذکر داد. افشین‌ حبیب‌زاده عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران در تذکری به شهردار تهران گفت: پیرو اعتراض به انسداد مسیر شمال به جنوب خیابان شهید پاک‌نژاد حد فاصل خیابان شهید دادمان و میدان صنعت و مشکلات ترافیکی ایجاد شده برای رفت‌وآمد شهروندان به علت وجود کارگاه‌های ساختمانی، احداث ایستگاه متروی شهید دادمان در خط ۷ مترو، کارشناسان معاونت نظارت از آن محل بازدید کردند. وی ادامه داد: طبق بررسی‌های به عمل آمده، مسدود بودن این خیابان باعث سرریز شدن خودروهای عبوری این معبر به خیابان‌های مجاور شده است که در بیشتر ساعات روز، معابر اطراف دارای ترافیک سنگین هستند. از سوی دیگر، بخشی از خیابان مسدود شده که خیابان شهید پاک‌نژاد به عنوان محل برگزاری بازارچه‌های موقت محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد که این امر موجب افزایش بار ترافیکی مسیر جنوب به شمال این خیابان شده است. رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران، استقرار طولانی مدت کارگاه عمرانی پروژه را نیز باعث آلودگی صوتی، بصری و زیست‌محیطی برای املاک این پروژه عنوان کرد و از شهرداری خواست که موضوع را بررسی کند.

به انتهای لیست رسیدید

پیروز حناچی

پیروز حناچی (زادهٔ ۱۳۴۳ تهران) شهردار تهران از ۷ آذر ۹۷، معاون پیشین شهرسازی و معماری شهرداری تهران از خرداد تا آبان ۹۷ و سیاستمدار اصلاح طلب ایرانی است. او در دولت یازدهم معاون شهرسازی و معماری و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری وزیر وقت راه و شهرسازی عباس آخوندی بود. حناچی دانش‌آموخته معماری از دانشگاه تهران و فارغ‌التحصیل دکتری تخصصی مرمت شهری و باززنده‌سازی شهرهای تاریخی است. او در تاریخ ۲۲ آبان سال ۱۳۹۷ در رقابت با عباس آخوندی با ۱۱ رای از مجموع ۲۱ رای اعضای شورای شهر به عنوان شهردار منتخب تهران معرفی شد. از ۲۷ آبان ۹۷ به عنوان سرپرست شهرداری کارش را آغاز کرد و پس از جنجالی کم سابقه برای تأیید صلاحیت او سرانجام حکم وی در تاریخ هفتم آذر ۱۳۹۷ به عنوان چهاردهمین شهردار تهران پس از انقلاب رسماً صادر شد. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار مرتبط با پیروز حناچی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا