آخرین و مهم‌ترین اخبار « پیروز حناچی »
پیروز حناچی

پیروز حناچی

مهرمهر58 دقیقه قبل
وی ادامه داد: هر چند که سال گذشته ابلاغ کردیم که از این به بعد ساختمان‌های شهرداری نیز باید پروانه کسب کنند و حالا شورا این ابلاغیه را تصویب کرد تا محکم کاری شود. گلپایگانی در مورد امضاهای طلایی در شهرداری و هشدار یکی از اعضای شورای شهر در مورد افزایش امضاهای طلایی در شهرداری تهران افزود: امضای طلایی زیاد بود، اما هم اکنون آن را کاهش دادیم. به گفته وی یکی از دلایل هوشمندسازی و الکترونیکی شدن فرآیند صدور پروانه این است که ارباب رجوع از طریق سامانه الکترونیکی، فرآیند ساخت را طی کند. گلپایگانی با بیان اینکه در ابتدا برخی‌ به بهانه درآمدزایی این اقدامات را انجام دادند که در نهایت سبب شد امروز چهره شهر آرامبخش نباشد، گفت: اما در مدیریت جدید شهری این امضاهای طلایی به شدت کاهش یافت و معتقدیم حذف نیروی انسانی که می‌تواند اختیار امضای طلایی داشته باشد موجب افزایش شفافیت خواهد شد. به طور حتم، در مقابل امضاهای طلایی می‌ایستیم.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
این سوله ۲۲۰۰ مترمربعی قادر به تفکیک ۵۰ تن پسماند به‌صورت نیمه‌مکانیزه با استفاده از خط نقاله و نیروی انسانی است. این دستگاه زباله‌هایی مانند بطری‌های پلاستیکی نوشابه را دریافت می‌کند و به ازای آن رسید چاپی ارائه می‌دهد. پیروز حناچی در پایان این بازدید و در بوستان پدر، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم پروژه‌هایی را که بیشتر از جنس محیط‌زیست هستند، تعقیب کنیم. ما به مگاپروژه‌هایی که در اسناد بالادستی مطرح شده‌اند نیز می‌پردازیم اما در نگاه کلان، پروژه‌های محلی اهمیت فراوانی دارند. شهردار افزود: ما قول داده بودیم جلوی تخریب باغات را بگیریم و شهر را با نگاهی برای همه اداره کنیم.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی برج میلاد، مجتبی توسل مدیر عامل برج میلاد تهران در توضیح راه اندازی ارکستر فیلارمونیک شهر تهران بیان کرد: راه اندازی نخستین ارکستر فیلارمونیک شهر تهران با نماد و پشتیبانی برج میلاد به دستور و تاکید آقای حناچی شهردار تهران بود که با توجه به ظرفیت‌های موسیقی فاخر ایرانی، برج میلاد تاسیس این ارکستر را در اولویت‌های کاری خود در سال ۹۸ گذاشت. وی ادامه داد: اولین ارکستر فیلارمونیک شهر تهران با محوریت برج میلاد به عنوان نماد و یادمان ملی ایرانیان، ۱۲ مرداد ماه با حضور چهره‌های فاخر و برجسته عرصه موسیقی کشور در مرکز همایش‌های برج میلاد روی صحنه می‌رود. ساختار این ارکستر مبتنی بر دانش مدیریتی به روز ارکسترهای فیلارمونیک معتبر، از ۲ بخش اداری و هنری تشکیل شده است. بخش اداری از یک شورای عالی و یک هیات امنا متشکل از چهره‌های فرهنگی و هنری بوده و در بخش هنری، ارکستر زیر نظر مدیر هنری و رهبر ارکستر اداره خواهد شد. به گزارش خبرنگار مهر، ارکستر فیلارمونیک (فیلهارمونیک) به رهبری نادر مشایخی، ارکستر و گروه کر خانه هنرمندان ایران به رهبری محمد سریر، ارکستر شهر تهران به رهبری اسماعیل تهرانی از جمله مجموعه‌های موسیقایی بودند که پیش از این توسط ارگان‌های وابسته به شهرداری تهران تاسیس شده اما بعد از مدتی فعالیت‌های خود را متوقف کردند.
فراروفرارو4 ساعت قبل
من همان موقع و همان شب تصمیم‌ام را گرفته بودم که از آقای روحانی حمایت کنم. همین منطق را که شما می‌گویید در مورد حمایت از آقای روحانی به کار بردند. به نظر می‌رسد الان آقای روحانی از این می‌ترسد که کار‌های انفجاری و زیربنایی کردن ریسک بالایی برایش داشته باشد. پس قصد جدا کردن آقای جهانگیری از دولت را ندارند؟ آقای جهانگیری خودش باید ببیند در دولت کارایی دارد یا نه. اگر متناسب با کارآیی که دارد کار می‌کند، می‌ماند و اگر این چنین نباشد باید بگوید من کار نمی‌کنم.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه شانزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا بهمن عسگری در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم با غلبه بر داستونبک اوتوبالایف از ازبکستان به نشان برنز رسید. مجید حسن نیا هم در بازی رده بندی وزن منهای ۶۰ کیلوگرم برابر عبدالله شعبان از کویت، پنجم شد. علی اصغر آسیابری دیگر ملی پوش استان در رقابت‌های تیمی در ترکیب تیم ملی کاراته در حال رقابت با حریفان است. سعید حناچی پیش از این به عنوان دبیر و سرپرست هیئت هندبال استان فعالیت می‌کرد. برنز بانوی وزنه بردار استان در رقابت‌های کشوری‌در پایان رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی کشور، گلاب مریدی از قزوین در دسته ۴۹ کیلوگرم در حرکت دوضرب بزرگسالان به مقام قهرمانی رسید.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
اما در شرایطی شهرداری بر راه‌اندازی ارکستری فیلارمونیک با محوریت شهر تهران تاکید می‌کند که پیشتر اقداماتش برای راه‌اندازی ارکسترهای موسیقی، اغلب به نتیجه نرسیده است. ارکستر شهر از زیرمجموعه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نمونه‌ای از این ارکسترهای نافرجام است. حتی اسماعیل تهرانی در نشست «ارکستر شهر» این نکته را یادآوری کرده بود که ۸۰ میلیون ایرانی یک ارکستر شهر دارد! بودجه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در تمامی فعالیت‌های خود رقمی معادل هشت میلیارد تومان است که این رقم اصلا کفاف هزینه‌های ارکستر در کنار سایر فعالیت‌ها را نمی‌دهد. مدیرعامل برج میلاد درباره ساختار این ارکستر گفته است: «ساختار این ارکستر مبتنی بر دانش مدیریتی به‌روز ارکسترهای فیلارمونیک معتبر، از دو بخش اداری و هنری تشکیل شده است.
وانانیوزوانانیوز5 ساعت قبل
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران از ارائه سند عملیاتی برنامه سوم توسعه شهر تهران به اعضای شورای شهر خبر داد. به گزارش وانانیوز، بنابر اعلام شهرنوشت، سکینه اشرفی پیش از آغاز یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران توضیح داد: سند عملیاتی برنامه سوم توسعه شهر تهران در راستای اجرای ماده ٩٤ احکام برنامه تدوین شده و در قالب یک سند برنامه و هفت سند پشتیبان در حوزه‌های مأموریتی تقدیم اعضای شورای شهر شده است. به گفته اشرفی، سند چشم‌انداز شهر تهران، طرح جامع و الزامات تدوین برنامه در تهیه این اسناد مورد توجه قرار گرفته است. معاون شهردار تهران اعلام کرد: برای تدوین این اسناد بیش از ۱۰۰ جلسه کارشناسی با حضور معاونان تخصصی شهرداری برگزار شده و از مشارکت جدی بدنه کارشناسی شهرداری در تدوین اسناد بهره برده شده است. اشرفی در ادامه اجرای برنامه را مهم‌تر از تدوین اسناد دانست و تأکید کرد: عزم شهرداری بر اجرای دقیق احکام برنامه استوار است و امیدواریم در افق ۱۴۰۲ شعار «تهران، شهری برای همه» محقق شود.
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی، شهردار تهران در تازه‌ترین توئیت خود نوشت: «طی تفاهمی با بنیاد مستضعفان باغ تاریخی عبقری در منطقه دو به «بوستان پدر» تبدیل شد و در اختیار عموم شهروندان قرار گرفت. این باغ هم می‌توانست به یک برج باغ تبدیل شود اما با تغییر رویکرد، به قلمرو عمومی شهر افزوده‌شد.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
اخبار اجتماعی-وی ادامه داد: یک گزارش فنی پیرامون موضوع آتش سوزی در حسن آباد ارائه شود تا مشخص شود چرا دیر آتش خاموش شده است. باید علت آتش سوزی و زمان شروع اطفای حریق و اینکه چرا علایم هشدار نداشته است به مردم ارایه شود. مسجد جامعی افزود: این بنا آخرین بنا از دوره بناسازی رنسانس در ایران بوده است و بیش از هشتاد سال قدمت دارد. عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: البته نباید این بنا فقط در جداره آن خلاصه شود و باید خود سازه هم مورد توجه قرار گیرد. وی موضوع احیای میدان حسن آباد را موضوع مهمی تلقی کرد و گفت: بهتر است در حین بهسازی و احیای میدان به موضوعات همه جانبه دیده شود.
وانانیوزوانانیوز5 ساعت قبل
در همین راستا باید ارزیابی دقیقی از عملکرد مدیران در مناطق و سازمان‌ها صورت گیرد و در واقع ملاک عمل برای ارتقاء و تغییرات در سطوح مختلف همین ارزیابی عملکرد خواهد بود. وی ادامه داد: پرداخت دیون از مهمترین نگرانی‌های مدیریت شهری است و ما امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های مناسب این مهم تسریع شود و در این راستا پرداخت دیون تا سقف ۵ میلیارد ریال را در اولویت قرار داده‌ایم. امامی در ادامه گفت: در راستای ساماندهی استفاده از خودروها در سطح مناطق و نواحی نیز سهمیه خاصی واگذاری شده تا حد مناسبی از خودروها در اختیار مناطق و نواحی اختصاص داده شود. معاون شهردار تهران همچنین با اشاره به موضوع راه‌اندازی تاکسی‌های اینترنتی در شهرداری تهران گفت: هدف از این اقدام، ساماندهی کارکرد عزیزان خودرو سرویس در شهرداری تهران است و به هیچ عنوان مدیریت ارشد در شهرداری تهران به فکر از کار بر کنار کردن این عزیزان نیست و رانندگان خودرو سرویس هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشند. همچنین آن دسته از سازمانها و شرکت هایی که هنوز نسبت به راه اندازی سامانه بهای تمام شده اقدام نکرده‌اند، تاکید شد تا نسبت به این امر مبادرت ورزند.
مهرمهر5 ساعت قبل
خبرگزاری مهر- گروه هنر- پریسا ساسانی: خبر برگزاری هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر آخر هفته گذشته در شهر تهران پیچید و همه دانستند که قرار است در کلان شهری چون تهران جشنواره‌ای با موضوع «شهرنشینی» برگزار شود. با نگاهی به فیلم‌های منتخب در بخش‌های مختلف سینمای مستند، فیلم کوتاه، انیمیشن و مسابقه سینمای ایران و بخش بین‌الملل می‌توان حدس زد این جشنواره در طی ۵ روز چه مسیری را طی خواهد کرد. نشست‌هایی که با داشتن پسوند تخصصی احتمالا قرار بوده بار مسئولیت حرفه‌ای و آکادمیک جشنواره را بالاتر ببرد؛ مسئولیتی که اساسا شعار جشنواره در آن دیده می‌شود. اساسا در جشنواره‌ای که می‌تواند ویترینی برای بررسی انتقادی زندگی روزمره شهری باشد چه نقطه نظرهایی در نظر گرفته شده است؟ سهم پژوهش و پایان‌نامه‌هایی که با موضوع شهرنشینی نوشته شده، کجاست؟ در پیامی که پیروز حناچی شهردار تهران به مناسبت برگزاری این رویداد سینمایی منتشر کرد، از تیتر «شهروند مسئول، شهر سالم» به عنوان شعار جشنواره یاد کرده بود. اما انتظار این است با بودجه‌هایی که در اختیار نهادهایی مانند شهرداری قرار دارد در قالب جشنواره‌های مختلف در جهت ارتقا سطح کیفی زندگی فردی و اجتماعی شهروندان برنامه ریزی شود تا شعار «شهروند مسئول، شهر سالم» در یک برنامه‌ریزی بلند مدت محقق شود.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم ساماندهی موضوع برون سپاری در حوزه صدور پروانه‌ها، گفت: بیشترین نارضایتی شهروندان از شهرداری در حوزه شهرسازی است. وی افزود: البته ۲۰ سال پیش روند صدور پروانه بهتر از امروز بود در حالی که آن زمان سامانه برخط و هوشمندی وجود نداشت. ۹۰ درصد مراجعات مردم به شهرداری در حوزه شهرسازی و معماری است و بیشترین نارضایتی مردم هم در این بخش وجود دارد لذا باید تکلیف مشخص شود. سالاری با تاکید بر اینکه در حال حاضر صدور پروانه هفت خوان رستم است، اظهار کرد: اکنون بخشی از وقت مردم در سازمان‌های که برون سپاری شده تلف می‌شود. اکنون که شهرسازی در حوزه سامانه‌های هوشمند رتبه نخست را دارد باید تبلور عینی آن در صدور پروانه قابل مشاهده باشد.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
من همان موقع و همان شب تصمیم‌ام را گرفته بودم که از آقای روحانی حمایت کنم. به آقای یونسی و ربیعی هم گفتم که به ستاد ‌آقای روحانی بروید. این چیزی نیست که انتخاب ما باشد ولی از بین گزینه‌ها چون به مشارکت هم فکر می‌کنیم، به نظرمان آقای روحانی باشد خوب است. به نظر می‌رسد الان آقای روحانی از این می‌ترسد که کارهای انفجاری و زیربنایی کردن ریسک بالایی برایش داشته باشد. اگر متناسب با کارآیی که دارد کار می‌کند، می‌ماند و اگر این چنین نباشد باید بگوید من کار نمی‌کنم.
موجموج6 ساعت قبل
وی افزود: البته ۲۰ سال پیش نحوه صدور پروانه بهتر از حالا بود در حالی که آن زمان سامانه برخط و هوشمند هم وجود نداشت. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: با راه‌اندازی دفاتر الکترونیک در شهر تهران قرار بود بخشی از این مشکلات برطرف شود و برون‌سپاری صورت گیرد تا رضایت‌مندی‌ها افزایش یابد ولی متأسفانه این موضوع محقق نشد. وی عنوان کرد: قرار بود با طرح تفصیلی همه مردم حقوق و شرایط خود را در سامانه ببینند امضاهای طلایی از بین رود ولی این موضوع نه تنها محقق نشد بلکه روز به روز در حال افزایش است. البته برخی از دوستان با دستکاری سامانه گفتند که مشکل تقصیر شهروندان است که صدور پروانه برایشان طول می‌کشد. وی تأکید کرد: اکنون که شهرداری در حوزه سامانه‌های هوشمند‌سازی رتبه نخست را دارد باید تبلور عینی آن در صدور پروانه باشد و اقدامات ما در شهر، شهروندمحور انجام گیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
من در این حوزه فعالیت دارم و باید بگویم که میزان ۳۰ درصد برای افزایش اجاره‌بها درصد واقعی نیست. * دنیای اقتصاد- «نه» به احیای وزارت وارداتدنیای اقتصاد درباره تشکیل وزارت بازرگانی گزارش داده است: پرونده «تشکیل وزارت بازرگانی» این هفته در صحن علنی مجلس بررسی و تعیین تکلیف خواهد شد. منطق سیاست‌گذار برای تشکیل وزارت بازرگانی اما مشکلات موجود در تنظیم بازار محصولات اساسی و نوسانات قیمتی است. مخالفت‌ها نسبت به تشکیل وزارت بازرگانی در میان کمیسیون‌های تخصصی مجلس و بدنه صنوف در حالی بالا گرفت که کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس نیز با تشکیل وزارت بازرگانی مخالفت کرد. به اعتقاد این نمایندگان، وضعیت آشفته بازار دلیل قابل‌قبولی برای تشکیل وزارت بازرگانی نیست و وزارت بازرگانی به تنهایی هیچ کارآیی ندارد و وضعیت بازار را با مدیریت می‌توان کنترل کرد.

عبدی: اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛ بگوید کار نمی‌کنم/ اروپا به تعهداتش عمل نکند، ایران مجبور به خروج از برجام است

3+
فارسفارس6 ساعت قبل
وانانیوزوانانیوز6 ساعت قبل
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) شهرداری تهران، اعلام کرد: تا یک ماه آینده امضای کاغذی در شهرداری تهران حذف و امضای الکترونیک جایگزین آن خواهد شد. در کنار این‌ها، پروژه هایی مانند سامانه یکپارچه صورت وضعیت‌های شهرداری هم در پسماند و هم در حوزه‌های عمرانی ایجاد شده است. همچنین برخی فرایندهای ساخت و ساز برای شهروندان شفاف و کارتابل شهروندی در حوزه شهرسازی ایجاد شده است. براساس گزارش شهرنوشت، فرجود تاکید کرد: تمام سامانه‌های معاملاتی مانند مناقصه‌ها و مزایده‌ها قرار است به صورت یکپارچه منتشر شود. حتی تا یک ماه آینده امضای کاغذی در شهرداری تهران حذف و امضای الکترونیک جایگزین آن خواهد شد.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
وی تصریح کرد: در همین ارتباط اقداماتی از سال گذشته انجام شد و امسال نیز ادامه دارد. علاوه بر این آسیب‌شناسی صدور پروانه نیز در دستور کار قرار گرفته است. معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران ادامه داد: هم اینک شهروندان می‌توانند بدون مراجعه حضوری و از طریق سامانه شهرسازی درخواست خود را در مرحله نخست در ارتباط با صدور پروانه بدون حضور به شهرداری انجام دهند. وی تصریح کرد: چطور ممکن است با چنین مشکلاتی مردم از معاونت شهرسازی رضایت دارند و صحبت‌های آقای گلپایگانی در ارتباط با رضایتمندی مردم از معاونت شهرسازی درست نیست. به گزارش تسنیم، در ادامه اعضای شورای شهر تهران با ۱۰ رای موافق از ۱۷ رای اخذ شده با کلیات طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه فرآیند صدور پروانه عملیاتی ساختمانی موافقت کردند.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در مورد حریق در میدان تاریخی حسن‌آباد و بی‌توجهی شهرداری به مصوبه شورا در مورد نمایشگاه بین‌المللی تهران تذکر داد. وی در ادامه با اشاره به آتش سوزی میدان حسن آباد گفت: در مورد حریقی که در ساعات پایانی چهارشنبه هفته گذشته در میدان تاریخی حسن آباد رخ داد. وی یاد آور شد: آموزش‌ها و امکانات تخصصی لازم برای اطفای حریق در اماکن تاریخی و دارای ارزش ملی و میراثی به آتش نشانان و امدادگران ارائه شود. تذکری که با استناد به مصوبه شورای شهر برای الزام شهرداری تهران به جلوگیری از برگزاری نمایشگاه در این محل ارائه شد. متأسفانه در محلی که نباید چنین نمایشگاهی برگزار شود، نه‌تنها شهرداری نسبت به برگزاری نمایشگاه مخالفت نکرده، بلکه سازمان فاوای شهرداری تهران نیز اقدام به برپایی غرفه در این نمایشگاه کرده است.
موجموج6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، احمد مسجدجامعی، عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران در تذکری در جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: از اقبال افکار عمومی درباره خاطره جمعی میدان حسن آباد، که بسیار ارزشمند است، تشکر می‌کنم و به نظر می‌رسد با توجه به وسعت اثرگذاری حریق در میدان حسن آباد، شهرداری می‌بایست گزارشی را به افکار عمومی بدهد. همچنین باخبر شدیم که شهردار تهران دستور دادند که میدان حسن آباد بازسازی شود، اما باید علاوه بر جداره این میدان، اقدامات جدی‌تری در خصوص این میدان انجام شود. وی با بیان اینکه این بنا تنها میدان باقی مانده از معماری رنسانس است، گفت: یک بنای ۹۰ ساله که بسیار محکم است، چرا که در حریق، گنبدهای آهنی آن سوخته اما هنوز بنا سر پا است. وی با بیان اینکه مداخله در میدان حسن آباد پس از حریق تنها نباید در جداره خلاصه شود، گفت: این بنا بسیار مهم است و در اطراف آن قبرستان مشروطه‌خواهان قرار دارد و پیشنهاد می‌شود کاربری جدیدی برای این میدان در نظر گرفته شود و شاید بهتر باشد طبقه بالای این میدان به موزه میدان حسن آباد تبدیل شود. مسجدجامعی با بیان اینکه قبل از عمل باید فکر کنیم که چه ظرفیت‌هایی باید به این میدان اضافه شود، گفت: نباید تنها به جداره این میدان توجه شود بلکه باید به محتوای آن نیز ورود کنیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: شان و جایگاه شورا این نیست که پاسخ تذکر اعضای شورا به شهردار را مدیران شهرداری بدهند، بلکه شهردار تهران باید به این رویه پایان دهند. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمد علیخانی در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورا در تذکری خطاب به شهردار تهران گفت: تذکر من در مورد رعایت شان و جایگاه شورا است. وی ادامه داد: اخیرا به دلیل عدم اجرای مصوبه شورا مربوط به پارک حاشیه‌ای تذکری به شهردار تهران دادم، اما هنوز پاسخ شهردار به دستم نرسیده که مشاهده کردیم یکی از مدیران شهرداری پاسخ بنده را دادند. علیخانی افزود: جدای از نظر نادرست مدیر متخلف به شهردار تهران تذکر می‌دهم، علاوه بر برخورد با مدیرانی که اینچنین شان و جایگاه شورا را زیر سوال می‌برند، به این رویه نادرست که برخی مدیران باب کردند، پایان دهند. همچنین اعضای شورا نیز نسبت به این بی حرمتی‌ها بی تفاوت نباشند.
نامه‌نیورنامه‌نیور7 ساعت قبل
البته اصولا نهادهای انتخابی از جمله مجلس، شورای شهر و تا حدودی دولت در برابر نهادهای غیرانتخابی نقش کمتری در تصمیم گیری مسائل کلان کشور دارند. به نظر من مجلس، دولت و شورای شهر روی هم، حدود ۵۰- ۴۰ درصد در حل مشکلات کشور نقش دارند. شما چرا شورای شهر پنجم را نسبت به شورای چهارم موفق‌تر می‌دانید؟ در شورای شهر چهارم مسائلی درباره فسادهای کلان در شهرداری مطرح می‌شد اما هیچ‌گاه آن شورا بطور قاطع نتوانست جلو این فسادها را بگیرد. استعفا و جابجایی شهرداران تهران در ۲ سال گذشته هم تأثیر منفی بر عملکرد شورای شهر گذاشت. در مجموع این نوع دیدارها و جلسات به باز شدن فضای سیاسی کشور و نزدیک شدن دیدگاه‌ها و همفکری در مسائل مشترک و کلان کشور خیلی کمک می‌کند.
ایلناایلنا7 ساعت قبل
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل گفت: به شهردار تهران تذکر می‌دهم علاوه بر برخورد با مدیرانی که شان و جایگاه شورا را زیر سوال می‌برند به این رویه غلط که برخی مدیران باب کردند، پایان دهند. به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد علیخانی، رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورا در تذکری خطاب به شهردار تهران درباره تذکرش به مصوبه پارک حاشیه‌ای گفت: تذکر من در مورد رعایت شان و جایگاه شورا است. اخیرا به دلیل عدم اجرای مصوبه شورا مربوط به پارک حاشیه‌ای تذکری به شهردار تهران دادم اما هنوز پاسخ شهردار به دستم نرسیده که مشاهده کردیم یکی از مدیران شهرداری در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها پاسخ بنده را دادند. وی با بیان اینکه جدای از اینکه نظر مدیر متخلف را غلط می‌دانم اظهار داشت: به شهردار تهران تذکر می‌دهم علاوه بر برخورد با مدیرانی که اینچنین شان و جایگاه شورا را زیر سوال می‌برند به این رویه غلط که برخی مدیران باب کردند، پایان دهند. همچنین اعضای شورا نیز نسبت به این بی حرمتی‌ها بی تفاوت نباشند.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
با وقوع آتش‌سوزی، دستورهای اولیه را دو متولی‌اش صادر کردند، یک سو مدیریت شهری و سمت دیگر متولی میراثی و هر دو در بالاترین مقام‌های ممکن نهادهایشان. همان میراثی‌ها همه چیز را به عهده شهرداری گذاشتند و متولی شهری هم که با یک دستور گویا قصد دارد ژست کشورهای اروپایی را به ایران هم تسری دهد. در کنار پیگیری بازسازی سریع میدان حسن آباد که بخشی از هویت تاریخی تهران زیباست، نظارت بر ایمنی اماکن تجاری و انبارهای پیرامون آن را با جدیت دنبال خواهیم کرد». شاید بتوان این نکته را نیز مدنظر داشت که اطلاعات‌مان از این همه بنای تاریخی و ارزشمندی که نه فقط در تهران و در کل کشور وجود دارد، بسیار کم است و از سوی دیگر بی‌توجهی زیادی نسبت به سرنوشت آن‌ها داریم. شاید به همین دلایل ساده بود که حتی قیاس‌هایمان در رفتار با آن‌چه که در زمان مواجه با چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد، متفاوت است.

ابهام در آتش سوزی میدان تاریخی حسن آباد / واکنش در شورای شهر تهران

رکنارکنا7 ساعت قبل
به گزارش رکنا، احمد مسجدجامعی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران، با بیان اینکه از اقبال افکار عمو می‌نسبت به خاطره جمعی میدان حسن آباد که بسیار ارزشمند است، تشکر می‌کنم، گفت: به نظر می‌رسد با توجه به وسعت اثرگذاری حریق در میدان حسن آباد، شهرداری می‌بایست گزارشی را به افکار عمومی بدهد. وی با طرح این سوال که چرا میدانی که دیوار به دیوار ایستگاه آتش‌نشانی است، آتش‌نشانان دیر مطلع شدند، گفت: در حالی که انتظار می‌رفت آتش‌نشانان زودتر به محل حادثه برسند. وی افزود: اینکه یک ساختمان تاریخی سیستم اطفای حریق نداشته، جای سوال است. همچنین باخبر شدیم که شهردار تهران دستور دادند که میدان حسن آباد بازسازی شود، اما باید علاوه بر جداره این میدان، اقدامات جدی‌تری در خصوص این میدان انجام شود. مسجدجامعی با بیان اینکه قبل از عمل باید فکر کنیم که چه ظرفیت‌هایی باید به این میدان اضافه شود، گفت: نباید تنها به جداره این میدان توجه شود بلکه باید به محتوای آن نیز ورود کنیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایلناایلنا7 ساعت قبل
سخنگوی دولت در یادداشتی به تشریح عملکرد دولت در یک هفته اخیر پرداخت. به گزارش ایلنا، علی ربیعی در یادداشتی عمکلرد دولت را در یک هفته اخیر گزارش داد که به شرح زیر است: رأی اعتماد سالانه! نظارت مستمر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بر عملکرد دولت با شیوه‌های گوناگون در قانون پیش‌بینی شده است. با این حال روز چهارشنبه گذشته در جلسه هیأت دولت آقای امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری آیین نامه داخلی جدید مجلس را توضیح داد. هفته گذشته در جلسه هیأت دولت، شهردار تهران از اشکال سازمان بازرسی بر این انتخابات که مبتنی بر آیین‌نامه دولت است گزارش داد.
فارسفارس7 ساعت قبل
با حکم پیروزحناچی شهردار تهران حامد سلیمی «مدیر کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه» شد. سلیمی مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شدبه گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس پیروز حناچی شهردار تهران طی حکمی حامد سلیمی را به عنوان «مدیر کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه» منصوب کرد. در متن حکم آمده است: بنا به پیشنهاد معاون شهرسازی و معماری و با توجه به تخصص، تعهد و تجارب جناب‌عالی، به‌موجب این حکم به‌عنوان «مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه» منصوب می‌شوید. توفیقات روزافزون جنابعالی را در ایفای کامل مسئولیت محوله و در راستای تحقق شعار «تهران، شهری برای همه» از خداوند متعال مسألت دارم. انتهای پیام/
مهرمهر7 ساعت قبل
اینکه چرا در حالی که دیوار به دیوار این بنا یک ایستگاه بزرگ آتش نشانی است، از این حادثه دیر مطلع شدند و انتظار می‌رفت سریع‌تر نیروهای آتش نشانی به محل اعزام شوند. زمانی که این اتفاق افتاد، دلایل ایجاد این حادثه، اینکه در کنار این بنای تاریخی آتش نشانی وجود دارد اما این ساختمان به سیستم اعلام حریق مجهز نیست، مشخص شود. وی با تشکر از شهردار تهران که در جریان بازدید از میدان حسن آباد دستور بازسازی سریع‌تر این بنا را داد، گفت: معاون رئیس جمهور نیز امروز از این بنا بازدید می‌کند. میدان حسن آباد بارها نامش تغییر کرده، باید از این ظرفیت‌های تاریخی استفاده کنیم و یکی از طبقات این بنا را به موزه میدان تبدیل کنیم. وی تصریح کرد: ظرفیت‌های جدیدی در احیای این میدان باید پیش بینی شود و تنها به بازسازی جداره‌ها خلاصه نشود.
فارسفارس7 ساعت قبل
عضو شورای شهر تهران با اشاره به افزایش امضاهای طلایی در شهرداری برای صدور پروانه‌های ساختمانی گفت: ۹۰ درصد مراجعات مردم به شهرداری در حوزه شهرسازی است و بیشترین نارضایتی‌ها را به خود اختصاص داده است. وی افزود: البته ۲۰ سال پیش نحوه صدور پروانه بهتر از حالا بود در حالی که آن زمان سامانه برخط و هوشمند هم وجود نداشت. این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: ‌ ۹۰ درصد مراجعات مردم به شهرداری از حوزه شهرسازی و معماری است و بیشترین نارضایتی هم در همین جا وجود دارد شهرداری باید تکلیف را مشخص کند و این مسئله تنها با رویکرد حل می‌شود و نیازی به بودجه برای اجرا ندارد. البته برخی از دوستان با دستکاری سامانه گفتند که مشکل تقصیر شهروندان است که صدور پروانه برایشان طول می‌کشد. وی تأکید کرد: اکنون که شهرداری در حوزه سامانه‌های هوشمند‌سازی رتبه نخست را دارد باید تبلور عینی آن در صدور پروانه باشد و اقدامات ما در شهر، شهروندمحور انجام گیرد.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران به پرداخت پول توسط شهرداری بابت تملک دو باغ‌ بنیاد مستضعفان اعتراض کرد و گفت: اگر قرار بود شهرداری بابت بوستان پول پرداخت کند، بجای منطقه ۲ باید این پول برای فضای سبز در بافت‌های فرسوده پرداخت می‌شد. رییس کمیسیون شهرداری و معماری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: قرار بود بنیاد مستضعفان به عنوان نهاد پیشگام این باغ را به شهروندان هدیه کند. اگر قرار بود شهرداری بابت این بوستان پول پرداخت کند نیاز نبود آن را در منطقه ۲ که سرانه فضای سبزی دارد احداث شود بلکه این پول باید برای فضای سبز در بافت‌های فرسوده که سرانه فضای سبز آنها با مشکل مواجه است و در حد صفر است پرداخت می‌شد. بی‌تردید این‌که این دو باغ به شهرداری داده و پول آن دریافت شود چیزی مرسوم نبوده است. جدا از نظر غیر کارشناسی، به شهرداری تذکر می‌دهم که علاوه بر پایان دادن به این رویه غلط برخی مدیرانش پاسخ را سریعتر ارائه کند.

به انتهای لیست رسیدید

پیروز حناچی

پیروز حناچی (زادهٔ ۱۳۴۳ تهران) شهردار تهران از ۷ آذر ۹۷، معاون پیشین شهرسازی و معماری شهرداری تهران از خرداد تا آبان ۹۷ و سیاستمدار اصلاح طلب ایرانی است. او در دولت یازدهم معاون شهرسازی و معماری و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری وزیر وقت راه و شهرسازی عباس آخوندی بود. حناچی دانش‌آموخته معماری از دانشگاه تهران و فارغ‌التحصیل دکتری تخصصی مرمت شهری و باززنده‌سازی شهرهای تاریخی است. او در تاریخ ۲۲ آبان سال ۱۳۹۷ در رقابت با عباس آخوندی با ۱۱ رای از مجموع ۲۱ رای اعضای شورای شهر به عنوان شهردار منتخب تهران معرفی شد. از ۲۷ آبان ۹۷ به عنوان سرپرست شهرداری کارش را آغاز کرد و پس از جنجالی کم سابقه برای تأیید صلاحیت او سرانجام حکم وی در تاریخ هفتم آذر ۱۳۹۷ به عنوان چهاردهمین شهردار تهران پس از انقلاب رسماً صادر شد. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار مرتبط با پیروز حناچی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا