پیری

پیری

بدنسازی و پرورش اندام؛ همه چیز در مورد پروتئین وی

5+
طرفداریطرفداری3 ساعت قبل
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حسن مفخمی شهرستانی عصر امروز در همایش ناجا و جامعه اسلامی با اشاره به اینکه در حوادث اخیر شاهد هیچ‌گونه تخریب اموال عمومی در استان نبودیم اظهار داشت: این نشان‌دهنده این است که مردم هوشمندانه و به‌موقع عمل کردند و صف خود را از آشوبگران جدا کردند. وی افزود: استان مرکزی از زمره استان‌های امن کشور در اجرای طرح سهمیه بندی سوخت نام برد و بیان داشت: این امنیت در سایه همراهی و همراهی مردمی و احساس مسئولیت و ادای دین مردم ولایی استان نسبت به ارزش‌های انقلاب است. مفخمی شهرستانی با قدردانی از همراهی و حمایت‌های مردمی از مجموعه انتظامی استان و دیگر دستگاه‌های امنیتی در ثبات نظم و آرامش عمومی گفت: با توجه به شاخصه هایی چون قانون مداری، قانون پیری و متانت مردم شریف استان مرکزی، در این استان شاهد هیچ موردی از تخریب اموال عمومی نبودیم و مردم استان به خوبی سهم خود را در حوزه امنیت اجتماعی ایفا کردند. وی با اشاره به مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش خاطر نشان کرد: پلیس در تراز انقلاب اسلامی در راهبردهای و سیاست‌های اجرایی خود که مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری تدوین و طرح ریزی می‌شود، به دنبال گفتمان سازی مطالبات ایشان در حوزه نظم و امنیت اجتماعی است. انتهای پیام/۷۱۱/ش
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
بررسی‌های محققان نشان داد که خون موجود در بندناف نوزاد که درهنگام تولد دور ریخته می‌شود سرشار از سلول‌های بنیادی است که بیش از ۸۰ نوع بیماری با آن قابل درمان است. امروزه بیش از ۴۰۰ بانک خون بندناف در سراسر جهان وجود دارد و تا کنون ۴۰هزار پیوند خون بندناف در جهان صورت گرفته است در حالی که هرساله ۳هزار پیوند جدید به این آمار اضافه می‌شود. ذخیره سازی خون بند ناف نوزاد در ایران و در بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان بیش از ۱۴سال است که انجام می‌شود؛ این مرکز به عنوان تنها بانک خون بند ناف خویشاوندی از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده و تا کنون بیش از ۱۲۰هزار نمونه خون بندناف در این بانک ذخیره شده است. پتانسیل درمان بیش از ۸۰ نوع بیماری با استفاده از سلول‌های بنیادی خون بند ناف وجود دارد و برخی بیماری‌هایی که منشا خونی دارند از جمله انواع سرطان‌های خون، تالاسمی، بیماری‌های نقص سیستم ایمنی و نیز کم خونی مادرزادی با این سلول‌ها قابل درمان هستند. همچنین این سلول‌ها در مراحل پس از شیمی‌درمانی در درمان انواع سرطان‌ها می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند، بعلاوه ثابت شده است که سلول‌های بنیادی قادر به درمان محدوده وسیعی از بیماری‌های مزمن و حاد هستند و تحقیقات زیادی در زمینه استفاده از سلول‌های بنیادی در درمان بیماری‌هایی چون پارکینسون، بیماری‌های قلبی، دیابت، آسیب‌های نخاعی، فلج مغزی درحال انجام است.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
ایسنا/قم آیا می‌دانید خون موجود در بندناف نوزاد که درهنگام تولد دور ریخته می‌شود سرشار از سلول‌های بنیادی است که بیش از ۸۰ نوع بیماری با آن قابل درمان است؟. امروزه بیش از ۴۰۰ بانک خون بندناف در سراسر جهان وجود دارد و تا کنون ۴۰هزار پیوند خون بندناف در جهان صورت گرفته است در حالی که هرساله ۳هزار پیوند جدید به این آمار اضافه می‌شود. پتانسیل درمان بیش از ۸۰ نوع بیماری با استفاده از سلول‌های بنیادی خون بند ناف وجود دارد و برخی بیماری‌هایی که منشا خونی دارند از جمله انواع سرطان‌های خون، تالاسمی، بیماری‌های نقص سیستم ایمنی و نیز کم خونی مادرزادی با این سلول‌ها قابل درمان هستند. همچنین این سلول‌ها در مراحل پس از شیمی‌درمانی در درمان انواع سرطان‌ها می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند، بعلاوه ثابت شده است که سلول‌های بنیادی قادر به درمان محدوده وسیعی از بیماری‌های مزمن و حاد هستند و تحقیقات زیادی در زمینه استفاده از سلول‌های بنیادی در درمان بیماری‌هایی چون پارکینسون، بیماری‌های قلبی، دیابت، آسیب‌های نخاعی، فلج مغزی درحال انجام است. لازم به توضیح است که امکان ثبت نام بصورت مراجعه حضوری به دفاتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان در سراسر کشور و یا به صورت آنلاین و از طریق مراجعه به سایت خون بند ناف رویان به آدرسwww. rsct. ir فراهم است.
ایمناایمنا12 ساعت قبل
رزماری یک گیاه پر استفاده در آشپزی است، اما به واسطه فواید سلامت خود نیز مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است. چای رزماری حاوی اسید کارنوسیک و اسید رزمارینیک است که باعث کاهش قند خون بیماران مبتلا به دیابت می‌شود. سلامت مغزنتایج چندین مطالعه نشان داده‌ است که ترکیبات موجود در رزماری ممکن است به پیشگیری از مرگ سلول‌های مغز کمک کنند. کاهش قند خونچای رزماری حاوی اسید کارنوسیک و اسید رزمارینیک است؛ این ترکیبات توانایی خود را در کاهش قند خون مبتلایان به دیابت نشان داده‌اند. از دیگر فواید چای رزماری می‌توان به رشد باکتری‌های مفید روده اشاره کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین14 ساعت قبل
حامد عباسی، عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، با اشاره به این‌که فقر حرکتی از سیگار، دیابت، بیماری‌های قلبی-عروقی خطرناک‌تر است، اظهار کرد: متاسفانه فعالیت بدنی ایرانی‌ها به پیاده‌روی از درب منازل تا خودرو محدود شده است. اعتمادآنلاین| حامد عباسی، عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، در رابطه با فعالیت‌های بدنی و فقر حرکتی در بین مردان و زنان ایرانی، گفت: در کل دنیا فقر حرکتی مقوله‌ای نگران‌کننده است و با توجه به تغییر سبک زندگی و ماشینی شدن فعالیت‌های مختلف، شاهد کاهش فعالیت بدنی و فقر حرکتی در بین اقشار مختلف هستیم. وی ادامه داد: علاوه بر این در رده‌های سنی پایین کودکان به دلیل استفاده از دستگاه‌های دیجیتال نظیر موبایل، تبلت و … به یک جانشینی عادت کرده‌اند و با توجه به جذابیت‌های تکنولوژی شاهد کاهش فعالیت بدنی آن‌ها هستیم. میزان پیاده‌روی ایرانی‌ها به درب منزل تا خودرو ختم شده استوی با بیان این‌که براساس یک تحقیق خارجی انجام شده فقر حرکتی از مصرف سیگار، ابتلا به دیابت، بیماری‌های قلبی-عروقی و سایر موارد این چنینی خطرناک‌تر است، اظهار کرد: فقر حرکتی یک خطر بارز برای افراد مختلف است و در حال حاضر شاهد کاهش سن پیری در جامعه ایرانی هستیم که به صورت زانو درد، کمر درد، گردن درد و …خود را نشان می‌دهد و به سنین پایین‌تر نیز منتقل شده است. در همین راستا افراد به دلیل کاهش فعالیت بدنی و فقر حرکتی قدرت عضلانی خود را از دست داده‌اند و با توجه به محدود شدن حرکات آن‌ها بافت‌های عضلانی‌شان روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

جذاب‌ترین سالمندانی که عاشقشان می‌شوید

7+
برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حامد عباسی، در رابطه با فعالیت‌های بدنی و فقر حرکتی در بین مردان و زنان ایرانی، اظهار کرد: در کل دنیا فقر حرکتی مقوله‌ای نگران‌کننده است و با توجه به تغییر سبک زندگی و ماشینی شدن فعالیت‌های مختلف، شاهد کاهش فعالیت بدنی و فقر حرکتی در بین اقشار مختلف هستیم. وی ادامه داد: علاوه بر این در رده‌های سنی پایین کودکان به دلیل استفاده از دستگاه‌های دیجیتال نظیر موبایل، تبلت و … به یک جانشینی عادت کرده‌اند و با توجه به جذابیت‌های تکنولوژی شاهد کاهش فعالیت بدنی آن‌ها هستیم. میزان پیاده‌روی ایرانی‌ها به درب منزل تا خودرو ختم شده استوی با بیان این‌که براساس یک تحقیق خارجی انجام شده فقر حرکتی از مصرف سیگار، ابتلا به دیابت، بیماری‌های قلبی-عروقی و سایر موارد این چنینی خطرناک‌تر است، اظهار کرد: فقر حرکتی یک خطر بارز برای افراد مختلف است و در حال حاضر شاهد کاهش سن پیری در جامعه ایرانی هستیم که به صورت زانو درد، کمر درد، گردن درد و …خود را نشان می‌دهد و به سنین پایین‌تر نیز منتقل شده است. در همین راستا افراد به دلیل کاهش فعالیت بدنی و فقر حرکتی قدرت عضلانی خود را از دست داده‌اند و با توجه به محدود شدن حرکات آن‌ها بافت‌های عضلانی‌شان روز به روز ضعیف‌تر می‌شود. حداقل فعالیت بدنی؛ سه جلسه تمرینی یک ساعتهعباسی در مورد فعالیت بدنی منظم، توضیح داد: انجام سه جلسه تمرینی یک ساعته در هفته حداقل فعالیت بدنی است که به صورت منظم تعریف شده است و به طور حتم اگر شاهد ورزش منظم افراد در زمان کافی باشیم سلامت جسمی آن‌ها مطلوب‌تر خواهد بود.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با اشاره به این‌که فقر حرکتی از سیگار، دیابت، بیماری‌های قلبی-عروقی خطرناک‌تر است، اظهار کرد: متاسفانه فعالیت بدنی ایرانی‌ها به پیاده‌روی از درب منازل تا خودرو محدود شده است. حامد عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با فعالیت‌های بدنی و فقر حرکتی در بین مردان و زنان ایرانی، اظهار کرد: در کل دنیا فقر حرکتی مقوله‌ای نگران‌کننده است و با توجه به تغییر سبک زندگی و ماشینی شدن فعالیت‌های مختلف، شاهد کاهش فعالیت بدنی و فقر حرکتی در بین اقشار مختلف هستیم. وی ادامه داد: علاوه بر این در رده‌های سنی پایین کودکان به دلیل استفاده از دستگاه‌های دیجیتال نظیر موبایل، تبلت و … به یک جانشینی عادت کرده‌اند و با توجه به جذابیت‌های تکنولوژی شاهد کاهش فعالیت بدنی آن‌ها هستیم. میزان پیاده‌روی ایرانی‌ها به درب منزل تا خودرو ختم شده استوی با بیان این‌که براساس یک تحقیق خارجی انجام شده فقر حرکتی از مصرف سیگار، ابتلا به دیابت، بیماری‌های قلبی-عروقی و سایر موارد این چنینی خطرناک‌تر است، اظهار کرد: فقر حرکتی یک خطر بارز برای افراد مختلف است و در حال حاضر شاهد کاهش سن پیری در جامعه ایرانی هستیم که به صورت زانو درد، کمر درد، گردن درد و …خود را نشان می‌دهد و به سنین پایین‌تر نیز منتقل شده است. در همین راستا افراد به دلیل کاهش فعالیت بدنی و فقر حرکتی قدرت عضلانی خود را از دست داده‌اند و با توجه به محدود شدن حرکات آن‌ها بافت‌های عضلانی‌شان روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

معرفی قصه‌های صوتی کودکانه

6+
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
شکی نیست که روغن زیتون، روغن پرخاصیتی است اما به هر حال مصرف زیاد آن توصیه نمی‌شود. روغن گیاهی دیگری است که این روزها نامش را در کنار روغن مشهور دیگری مانند روغن آفتابگردان زیاد می‌شنویم. این روغن نسبت به سایر روغن‌ها دارای کمترین میزان اسید چرب اشباع شده است و به همین دلیل به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند. روغن ذرت هم به گروه روغن‌های پایدار تعلق دارد و می‌توانید آن را برای پخت و پز به کار ببرید. یکی از بهترین روغن‌های گیاهی است که به شما کمک می‌کند به وزن دلخواهتان نزدیک‌تر شوید و از ابتلا به بیماری‌های مفصلی دور بمانید.
برنابرنا1 روز قبل
از خوردن ترشیجات در شب پرهیز کنید؛ خوردن سرکه و ترشیجات در شب باعث دفع بیشتر کلسیم از بدن شده و موجب پوکی استخوان و ضعف اعصاب و حتی سکته‌های مغزی و قلبی می‌شود. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ یکی از خوردنیهای موجود در سفره ایرانیان از زمانهای دور تاکنون که جزو جدانشدنی سفره کدبانوهای ایرانی بوده‌، انواع و اقسام ترشیجات (هفتابیجار‌، سیرترشی‌، ترشی لیته‌، ترشک، لواشک و …) است. از خوردن هر نوع ترشی به‌جز رب نارنج یا آب نارنج همراه با ماهی پرهیز شود؛ خوردن ترشیجات با ماهی باعث ضعف کبد و سوء مزاج کبدی شده و شرایط را برای بیماریهای سیستم ایمنی از جمله MS، ویتیلیگو (برص)، گیلن باره و … فراهم می‌آورد. از خوردن ترشیجات در شب پرهیز کنید؛ خوردن سرکه و ترشیجات در شب باعث دفع بیشتر کلسیم از بدن شده و موجب پوکی استخوان و ضعف اعصاب و حتی سکته‌های مغزی و قلبی می‌شود. برای تهیه سیرترشی به‌ازای هر لیتر سرکه ۳ قاشق مصلح آن‌، تخم سیاهدانه اضافه کنید؛ برای تهیه ترشی هفتابیجار به‌ازای هر کیلو ترکیب آن‌، یک قاشق غذاخوری مصلح آن یعنی پودر گلپر اضافه کنید.
طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- ۶ بازی تاریخی باشگاه‌های اروپا که احتمالا در مورد آن‌ها نشنیده‌اید را مرور کرده‌ایم: به گزارش FOURFOURTWO؛ در این بازی‌ها نتایج جالبی اتفاق افتاده و بازی‌های زیبایی انجام شده است. در یک بازی که جای تعجب نداشت بیلبائو در بازی رفت در اسپانیا ۳-۲ هانود را شکست داد. اما بازی برگشت باید در بروکسل بلژیک انجام می‌شد، بازی که اتفاقات تلخی مجدد برای تیم هانود رخ داد: زیبور و لاخوس فارگو دروازه بان هانود دچار مصدومیت شدند. در بازی رفت تیم دینامو ۳-۰ پیروز بازی شده بود و هوادارن این تیم در بازی برگشت شعار می‌دادند که ما قهرمان آلمان هستیم. ۱۰ دقیقه مانده به پایان بازی بروگس مولر گل چهارم وردربرمن را به ثمر رساند تا همه چیز رویایی پیش برود.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
چای رزماری حاوی اسید کارنوسیک و اسید رزمارینیک است که این ترکیبات توانایی خود در کاهش قند خون در بیماران مبتلا به دیابت را نشان داده‌اند. به نقل از «مدیکال دیلی»، رزماری یک گیاه پر استفاده در آشپزی است، اما به واسطه فواید سلامت خود نیز مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است. خواص ضد التهاب و ضد میکروبیرزماری حاوی ترکیبات پلی‌فنولیک مانند اسید رزمارینیک و اسید کارنوسیک است. اسید رزمارینیک برای حفظ غذاهایی که کیفیت آنها به راحتی از بین می‌رفت و فاسد می‌شدند، استفاده می‌شد. کاهش قند خونچای رزماری حاوی اسید کارنوسیک و اسید رزمارینیک است که این ترکیبات توانایی خود در کاهش قند خون در بیماران مبتلا به دیابت را نشان داده‌اند.
رکنارکنا2 روز قبل
البته کمبودهای ما با این تعداد پرستار حل نمی‌شود، اما کمک بزرگی برای خدمات پرستاری کشور خواهد بود. معاون پرستاری وزارت بهداشت ضمن مقایسه دانش مراقبت پرستاری ایران با کشورهای منطقه گفت: خوشبختانه ایران از نظر سطح آموزش پرستاری در رتبه بسیار خوبی قرار دارد. در همه دنیا ما مدل‌های «پرستار خانواده»، «پرستار مدرسه» و «پرستار جامعه» را داریم. حضرتی ادامه داد: تا زمانی که پرستار در جامعه حضور پیدا نکند، نمی‌توانیم صلابت نظام درمان را محقق کنیم. مراقبت‌ از سالمندان آینده، اهمیت پرستار جامعه را نشان می‌دهد.
ایسناایسنا2 روز قبل
یک مطالعه جدید نشان داده است که افراد بالای ۱۱۰ سال دارای تعداد بالایی از سلول‌های ایمنی خاص هستند که در افراد جوان‌تر به ندرت یافت می‌شود. بنابراین برای مطالعه جدید، محققان مرکز «RIKEN» و دانشگاه «کیو» (Keio) به بررسی سیستم ایمنی بدن این افراد و مقایسه آن با افراد جوان پرداختند. آنها بیش از ۴۰ هزار سلول از هفت فرد بالای ۱۱۰ سال و حدود ۲۰ هزار سلول از پنج گروه کنترل در سنین ۵۰ تا ۸۰ سال گرفتند. چند تفاوت عمده بین سلول‌های ایمنی بدن افراد بالای ۱۱۰ سال و سلول‌های گروه کنترل وجود داشت. محققان با بررسی دقیق‌تر سلول‌های خونی دو فرد بالای ۱۱۰ سال دریافتند که این سلول‌ها از یک سلول قدیمی ایجاد شده‌اند.
همشهریهمشهری2 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، مریم حضرتی معاون مراقبت‌های پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت در نظر دارد ۹ هزار پرسنل جدید را در سیستم درمانی کشور استخدام کند. اقدامات لازم برای جذب این پرستاران انجام شده است و به‌زودی نیروهای پرستاری جذب خواهند شد. البته کمبودهای ما با این تعداد پرستار حل نمی‌شود، اما کمک بزرگی برای خدمات پرستاری کشور خواهد بود. در همه دنیا ما مدل‌های «پرستار خانواده»، «پرستار مدرسه» و «پرستار جامعه» را داریم. مراقبت‌ از سالمندان آینده، اهمیت پرستار جامعه را نشان می‌دهد.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
سلامت نیوز: معاون وزیر: هر سال ۶ ماه به امید به زندگی ایرانیان اضافه می‌شود و کیفیت زندگی هم بهتر شده است. از این رو با افزایش ۲۵ ساله امید به زندگی لازم است با اصلاح سبک زندگی، علاوه بر طول عمر و امید به زندگی، عرض و کیفیت عمر مردم را هم بهبود بخشید تا بیماری‌های غیرواگیر از کیفیت عمر افراد نکاهد. هدف سوم و چهارم هم اگرچه مورد توجه نظام سلامت بوده، اما به نظر می‌رسد کمتر محقق شده باشد. تحقق هدف نخست یعنی همان افزایش امید به زندگی هم با تبعاتی همراه بوده که نیازمند تدابیر ویژه است که مهم‌ترین تبعات ناشی از افزایش امید به زندگی و پیری جمعیت هم افزایش باربیماری‌های غیرواگیر است. به گفته افشین استوار، مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، ٨٥ درصد علت مرگ در کشور، بیماری‌های غیرواگیر است و این گروه از بیماری‌ها بیش از ٧٠ درصد بار بیماری‌های کشور را به خود اختصاص می‌دهند.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
ماسک انار برای جوش هااز انار به صورت موضعی برای درمان آکنه نیز استفاده می‌کنند. برای روشن کردن پوست: ماسک انار و چای سبزمواد لازم: آب انار تازه ۴ تا ۵ قاشق غذا خوریآب لیمو تازه ۲ قاشق غذا خوریچای سبزی که تازه دم شده است ۳ قاشق غذاخوریطرز تهیه: همانند ماسک انار و عسل، انار را قاچ کنید، کمی در آب سرد بغلتانید سپس دانه‌ها را از پوسته انار جدا کنید. دانه‌های انار را فشار دهید تا به اندازه یک قاشق غذاخوری آب انار برای شما به دست آید. یک سفیده تخم مرغ را به پوست انار ریزریز شده و آب انار اضافه کرده و تمامی مواد را به خوبی مخلوط کنید. طرز تهیه ماسک انار مناسب برای پوست چرب: پوست انار را به خوبی ریز ریز و یک قاشق غذاخوری آب انار و یک سفیده تخم مرغ به آن اضافه کنید.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
با افزایش سن، احتمال تضعیف سیستم ایمنی افزایش می‌یابد که می‌تواند به مشکلات سلامت جدی و حتی مرگبار منجر شود. مواد شیمیایی گیاهی از سبزیجات، میوه و دیگر منابع گیاهی آثار ضد میکروبی و تقویت کننده سیستم ایمنی نیز دارند. سطوح مطلوب روی در بدن می‌تواند به پیشگیری از افت عملکرد سیستم ایمنی که اغلب با افزایش سن رخ می‌دهد، کمک کند. روی چگونه سیستم ایمنی را تقویت می‌کنداگرچه روی در عملکردهای مختلفی نقش دارد، اما تقویت سیستم ایمنی یکی از مسئولیت‌های کلیدی آن است. حفظ سطوح سالم روی می‌تواند کلیدی برای زندگی طولانی و سالم از طریق بهینه سازی عملکرد سیستم ایمنی باشد.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، کمبود ویتامین D منجر به عملکرد ضعیف ماهیچه‌های اسکلتی در افراد بالا ۶۰ سال می‌شود. درحالیکه ورزش‌های مقاومتی موجب حفظ عملکرد ماهیچه‌ها می‌شوند، شواهد زیادی هم حاکی از آن است که وجود میزان کافی ویتامین D هم نقش محافظتی دارد. محققان دریافتند شیوع ضعف عضلانی در افراد مسن مبتلا به کمبود ویتامین D دو برابر بیشتر است. همچنین اختلال در عملکرد عضلانی در افراد مسن دارای کمبود ویتامین D سه برابر بیشتر است. مطالعات نشان می‌دهد کمبود ویتامین D به شکل قابل توجهی موجب افزایش احتمال اختلال در قدرت و عملکرد ماهیچه‌ها می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا3 روز قبل
در ادامه این مطلب چند ماده غذایی معرفی می‌شود که می‌توانند به شما در مقابله با علائم پیری در پوست کمک کنند. گوجه فرنگیگوجه فرنگی منبعی غنی از ویتامین C و لیکوپن است. این میوه‌ها همچنین آنتوسیانین‌هایی دارند که اثرات ویتامین C را تقویت می‌کنند. همچنین این ماده غذایی دارای خواص ضد باکتریایی است که از بروز آکنه و ایجاد چین و چروک و مشکلات پوستی جلوگیری می‌کند. بادام منبع عالی ویتامین E است که به مبارزه با آکنه، پسوریازیس و اگزما در میان سایر بیماری‌های پوستی کمک می‌کند.
پارس نیوزپارس نیوز3 روز قبل
مسلمی در فیلم‌های سینمایی دختری از آسمان، زندان زنان و تسویه حساب نیز بازی کرده است. مثلا سریال هایی مانند «چاردیواری» آن قدر خوب و ماندگار هستند که بارها پخش می‌شوند و باز هم بیننده دارند. اگر کارهای قدیمی‌تر پخش شود، بهتر است؛ کارهای خوبی که سالیان زیادی از زمان پخششان گذشته است، جذابیت بیشتری دارند. بازیگر سریال‌های طنز تلویزیون در پاسخ به این سوال که دوست دارد طنز بازی کند یا کارهای جدی را تجربه کند، خاطرنشان کرد: اولویتی به لحاظ کار طنز و جدی ندارم؛ اما برایم جالب است که اخیرا بیشتر به من کارهای طنز پیشنهاد می‌شود. در این مجموعه نقش دوران جوانی‌ام را دخترم، شیدا خلیق بازی کرد و دوره میانسالی و پیری را خودم ایفا کردم.
ایسناایسنا3 روز قبل
موسیقی لرستان در تنوع حرف اول را می‌زنداین کارشناس موسیقی به بررسی بخش‌های مختلف موسیقی لرستان می‌پردازد که در ادامه آنها را می‌خوانید: او در ابتدا می‌گوید که موسیقی مناطق مختلف سرزمین زاگرس به دلیل هم‌جواری منطقه‌ای به یکدیگر شباهت دارند. جاوید با بیان اینکه بحث موسیقی لرستان جدی است، ادامه می‌دهد: موسیقی این منطقه به لحاظ آیینی ۱۹ بخش مختلف دارد. موسیقی لرستان کاملا حماسی است «موسیقی لرستان کاملا موسیقی حماسی است و بیشتر هم برانگیزاننده است. این موارد باید خیلی جدی گرفته شود.» چقدر کارهای پژوهشی در موسیقی لرستان صورت گرفته است؟ او در ادامه برای دقایقی به بحث و بررسی موسیقی لرستان می‌پردازد و می‌گوید: در این زمینه اطلاعات کمی از موسیقی لرستان در دست است. به یاد دارم حدود ۲۰ تا ۲۵ سال پیش به لرستان رفتم و به مسئول موسیقی آنها گفتم که شش میلیون بدهید تا اطلاعات موسیقی لرستان را گردآوری کنیم.
رکنارکنا3 روز قبل
در فصل زمستان افراد دچار سرماخوردگی و آبریزش بینی می‌شوند که می‌توانند به کمک سیب این نوع عارضه را رفع کنند. افرادی هستند که به دلایل مختلفی نمی‌توانند از قرص و دارو استفاده کنند، به همین دلیل با مصرف این میوه شگفت انگیز می‌توانند آبریزش بینی خود را کنترل و رفع کنند. علاوه بر سیب، سرکه این میوه هم می‌تواند از آبریزش بینی جلوگیری کرده و مانند یک آنتی هیستامین به سلامت پوست و مو کمک می‌کند. افرادی که به آبریزش بینی مبتلا می‌شوند می‌توانند روزانه سه بار، یک قاشق غذاخوری سرکه سیب با یک لیوان آب و یک قاشق غذاخوری عسل بنوشند. افرادی که مشکلات ریوی دارند، نباید زیاد انار مصرف کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا3 روز قبل
زغال اخته دارای ماده‌ای به نام تانین است، این ماده باعث می‌شود تا زغال اخته خاصیت منقبض کنندگی داشته باشد. خواص زغال اخته برای چشمخواص زغال اخته برای چشم مربوط به ماده‌ای به نام آنتوسیانوسید است. درمان عفونت ادرارییکی دیگر از خواص زغال اخته درمان عفونت ادراری است. خواص زغال اخته در پیشگیری از سرطان را می‌توان به خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن نسبت داد. خواص زغال اخته در بارداریفیبر موجود در زغال اخته به درمان یبوست دوران بارداری کمک می‌کند.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
۶ کاری بیان می‌شود که باید به شدت از آن‌ها اجتناب نمود و در غیر اینصورتباید با هزینه‌های سرسام آوری مواجه شوید. نادیده گرفتن چراغ چک موتور: نادیده گرفتن چراغ روشن موتور می‌تواند خسارات بزرگی را به موتور وارد نموده و در نتیجه هزینه زیادی را متوجه صاحب خودرو خواهد کرد. چک کردن مرتب سطح مایعات و فیلترهای آن‌ها، یک سواری مطمئن را برای شما می‌تواند در پی داشته باشد. صرفنظر کردن از تایرها: تایرها و لاستیک‌ها باید به طور مرتب چک شده و میزان صافی و عمق عاج‌های آن بررسی شود. ذکر این نکته ضروری می‌نماید که شستشوی مرتب خودرو در شهرهای بزرگی همچون تهران که در معرض آلودگی‌های شدیدی قرار دارد، حائز اهمیت بیشتری است.
رکنارکنا3 روز قبل
مصرف باقالی برای درمان بیماری‌های ریوی، جنیس‌تین موجود در باقالی با بهبود عملکرد ریه باعث درمان بیماری‌های خاص سرفه و التهابات ریوی و تنفسی می‌شود. بهبود نقرسبرای بهبود بیماری نقرس ۴۰ گرم از باقالی سبز را در آب جوشانده و در میان وعده‌ها مصرف کنید. خواص ناشناخته گیاهی که سرشار از املاح معدنی استضرب خوردگیترکیب آرد سفید، آرد جو و باقالی برای ضرب‌خوردگی موثر است. درمان اسهال و یبوستاز دیگر مزایای باقالی سبز به صورت آبپز می‌توان به درمان یبوست اشاره کرد همچنین دم کرده گل باقالی سبز برای بهبود اسهال موثر است. رفع ورم پروستاتمصرف آبپز باقالی سبز برای بهبود ورم پروستات تاثیرگذار است البته بهتر است با آب مورد استفاده قرار گیرد.
پارس نیوزپارس نیوز3 روز قبل
شب گذشته عادل فردوسی پور مجری برنامه توقیف شده ۹۰ در جمع هواداران پرشمارش، بیش از ۴ ساعت ناچار شد در جشن امضای رونمایی از کتاب صوتی فوتبال علیه دشمن، کتاب و لباس و کاغذ امضا کند و عکس یادگاری بگیرد.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
با افزایش سن، مغز انسان نیز به همراه اندام‌های دیگر پیر می‌شود. خرد و دانش می‌توانند با افزایش سن تقویت شوند، در شرایطی که حافظه و توجه ممکن است افت را تجربه کنند. برای حفظ عملکرد مغز در سطحی مطلوب، موسسه پزشکی آمریکا (Institute of Medicine) هفت اقدام را توصیه کرده است. ارتباط با دوستان و اعضای خانواده می‌تواند به حفظ سلامت مغز کمک کند. به خاطر داشته باشید که پژوهش‌ها در زمینه چگونگی و چرایی تغییرات مغز با افزایش سن همچنان در ابتدای راه قرار دارند.

به انتهای لیست رسیدید